پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
منطقه خوزستان
ویدئو / قایقرانی خوزستان زیر سایه ضعف مدیریت و امکانات
۲ روز قبل / منطقه خوزستان / قایقرانی / رودخانه کارون / اسکله / فیلم ورزشی
ویدئو / قایقرانی خوزستان زیر سایه ضعف مدیریت و امکانات
ورزشکاران رشته قایقرانی استان خوزستان مدت‌هاست با مشکلِ نبودِ پایگاه قایقرانی مناسب روبرو هستند. تامین نشدن امکانات لازم، ساخته‌نشدن اسکله مناسب، برخوردار نبودن ورزشکاران زن از مربی برای تمرینات، از جمله مشکلاتی است که وضعیت این ورزشکاران را تحت تاثیر قرار داده است.
ویدئو / بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت
۱۳۹۹/۱۱/۰۲ / وزارت نفت / خلیج فارس / طرح‌های ملی / نفت / گاز / پالایشگاه / منطقه خوزستان / رئیس جمهور / حسن روحانی
ویدئو / بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت
بهره‌برداری از طرح بزرگ پالایشگاه گازی بید بلند، صبح پنجشنبه (۲ بهمن) با دستور رئیس‌جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد. طرح بزرگ پالایشگاه گازی بید بلند در بهبهان با همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۴۰۰ میلیون دلاری به بهره‌برداری رسیده است. حسن روحانی در سخنرانی خود در این مراسم گفت: ظرف دو سال آینده همه مشعل‌هایی که گازهای کشور در آن سوزانده می‌شد، به طور کامل جمع‌آوری می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
نصب و ارتقای تکنولوژی سه سایت روستایی همراه اول در شوش
مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: شبکه ارتباطی همراه اول در روستاهای شوش با نصب و راه اندازی یک سایت جدید و ارتقای تکنولوژی ۲ سایت همراه اول توسعه یافت.
پاسخ وزارت بهداشت به ادعای افزایش هپاتیت A در خوزستان به دلیل تلاقی آب و فاضلاب
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / هپاتیت / هپاتیت A / فاضلاب / آب آلوده / منطقه خوزستان / واکسن هپاتیت A / شبکه بهداشتی درمانی
پاسخ وزارت بهداشت به ادعای افزایش هپاتیت A در خوزستان به دلیل تلاقی آب و فاضلاب
رئیس اداره بیماری‌های منتقله از آب و غذا وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه افزایش موارد ابتلا به هپاتیت Aدر استان خوزستان گزارش نشده است، گفت: هپاتیتA در ایران یک بیماری اندمیک است و آنگونه نیست که بگوییم مشکل فاضلاب خوزستان منجر به افزایش و طغیان در موارد ابتلا به این بیماری شده است و چنین تصوری درست نیست.
ویدئو / آموزش نابینایان هنوز شاد نیست
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / منطقه خوزستان / دانش‌آموزان استثنائی / نابینایان / دانش آموزان نابینا / شبکه شاد
ویدئو / آموزش نابینایان هنوز شاد نیست
دانش‌آموزان استثنایی، مانند سایر دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید، به دلیل شیوع کرونا، باید به صورت مجازی آموزش‌های لازم را فرا بگیرند، اما محدودیت‌ها و مشکلات موجود، آموزش این گروه از دانش‌آموزان را با چالش‌هایی مواجه کرده است. آموزش مجازی رسمی کشور که از طریق اپلیکیشن شاد دنبال می‌شود، ابتدا نواقص بسیاری از جمله سرعت پایین و عدم امکان آپلود فایل‌ها را داشت که هرچند برخی از آنها حل شده، اما همچنان با انتظارات و نیازهای این دانش‌آموزان، بویژه برای نابینایان فاصله زیادی دارد و در نتیجه آنها همچنان با مشکلات زیادی برای آموزش مواجه هستند. این ویدئو وضعیت یکی از مدارس استثنایی اهواز را نشان می‌دهد.
ویدئو / همایش «نسل سلیمانی‌ها» در اهواز
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی / شهادت سردار سلیمانی / منطقه خوزستان
ویدئو / همایش «نسل سلیمانی‌ها» در اهواز
همایشی با عنوان «نسل سلیمانی‌ها» بعدازظهر شنبه (۱۳ دی) در بارگاه علی بن مهزیار اهواز برگزار شد. این مراسم به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران و اهواز برگزار شده است.
ویدئو / پرفورمنس خیابانی برای هشدارهای کرونایی
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / همه_باهم_علیه_کرونا / اهواز / منطقه خوزستان / کروناویروس
ویدئو / پرفورمنس خیابانی برای هشدارهای کرونایی
پرفورمنس «فصلی برای کرونا» به کارگردانی مهدی پرویش با حضور ۳۰ بازیگر به مدت ۱۰ شب در نقاط پرتردد اهواز - مرکز استان خوزستان - اجرا می‌شود. این پرفورمنس نخستین‌بار بار در آبادان اجرا شد و اجراکنندگان گفته‌اند قرار است در تهران و جزیره کیش هم برگزار شود.
پژوهشی درباره موسیقی عرب خوزستان آلبوم شد/ شرح یک قصه جالب
۱۳۹۹/۱۰/۰۹ / آلبوم موسیقی / موسیقی ایرانی / موسیقی نواحی
پژوهشی درباره موسیقی عرب خوزستان آلبوم شد/ شرح یک قصه جالب
موسیقی محلی مردمان عرب منطقه خوزستان در قالب مجموعه «طور علوانی» با هنرمندی و پژوهش محمود مشهودی و فرزاد کاشی‌ساز در قالب یک آلبوم صوتی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
«جوبجی» این‌بار طعم زخم لودرها را از خودی‌ها چشید
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / جوبجی / منطقه خوزستان / احداث جاده از محوطه تاریخی جوبجی / لودر مکانیکی / ترانشه باستانی / مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی / هادی احمدی روئینی
«جوبجی» این‌بار طعم زخم لودرها را از خودی‌ها چشید
«اگر اتفاقاتی را که این روزها در خوزستان رخ می‌دهد را برای نسل‌های بعدی تعریف کنیم، شوکه می‌شوند. مسؤول محلی یک شهر که خود متولی مستقیم حفاظت از میراث فرهنگی آن شهر است، دستور پر کردن ترانشه‌های باستان‌شناسی را می‌دهد. پیمانکارشان، یگان حفاظت میراث فرهنگی را که مسوول حفاظت از محوطه تاریخی است، کتک می‌زند و دقیقا لودرشان را از همان‌جایی که جاده نباید عبور کند، عبور می‌دهند. ماشین‌آلات‌شان را می‌برند و ترانشه‌های باستانی را پر می‌کنند!»
ویدئو / ساخت سیل‌بند، بهانه‌ای برای تخریب محیط زیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / شوش / کرخه / سیل‌بند / منطقه خوزستان
ویدئو / ساخت سیل‌بند، بهانه‌ای برای تخریب محیط زیست؟
جنگل‌های حفاظت‌شده کرخه در استان خوزستان از دهه ۳۰ خورشیدی با دیده‌شدن بازمانده یک دسته گوزن زرد ایرانی مورد توجه قرار گرفتند. پیش از آن تصور می‌شد گوزن زرد ایرانی به طور کلی منقرض شده است. گونه‌هایی مثل «شنگ»، «رودک عسلخوار»، «گربه جنگلی» و «گربه وحشی» در کرخه زندگی می‌کنند. حالا به بهانه ساخت سیل‌بند در اطراف شوش بخشی از منطقه حفاظت‌شده کرخه و پوشش گیاهی این پارک تخریب شده است. کرخه به بهشت پرندگان نیز معروف است در طول سال بیش از صد گونه پرنده در حال رفت و آمد به این منطقه هستند.
ویدئو / یلدای رازی اهواز
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / اهواز / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / شب یلدا / روز پرستار / منطقه خوزستان
ویدئو / یلدای رازی اهواز
از زمان شیوع کرونا تاکنون کادر درمان از جمله پرستاران به عنوان سربازان خط مقدم مبارزه با کرونا در برابر این ویروس ایستادند. پرستارانی که همواره بواسطه وظیفه خطیرشان به وضعیت بیماران رسیدگی می‌کردند، چند ماهی است با شیوع کرونا سختی کارشان چندین برابر شده است. در آستانه روز پرستار و شب یلدا، نگاهی انداخته‌ایم به وضعیت این روزهای بیمارستان رازی اهواز تا صحبت‌ها و درددل پرستاران این بیمارستان را از زبان خودشان بشنویم.
ویدئو / بازار شب یلدا، تحت تأثیر کرونا و اقتصاد
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / بازار شب یلدا / یلدای مجازی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه فارس / منطقه خوزستان
ویدئو / بازار شب یلدا، تحت تأثیر کرونا و اقتصاد
شب یلدای امسال حال و هوای متفاوتی دارد و تداوم شیوع کرونا و مشکلات اقتصادی دو مساله‌ای است که شب‌نشینی‌های یلدای امسال را تحت تأثیر قرار داده است. البته توصیۀ جدی کادر درمان و کارشناسان حوزه سلامت این است که امسال به‌جای برگزاری دورهمی‌های مرسوم، یلدا را در خانه بمانیم تا زنجیره شیوع کرونا دوباره وارد موج تازه و خطرناک نشود. در این ویدئو که نگاهی کوتاه به وضعیت بازار در شهرهای شیراز و اهواز است، یکی از کسبه صنف فروشندگان آجیل، هرچند از کسادی بازار گلایه دارد، اما می‌گوید که برگزار نکردن دورهمی‌های یلدای امسال اگر موجب بهبود وضع سلامتی جامعه شود، او با نفروختن آجیل شب یلدا مشکلی ندارد.
ویدئو / پای صحبت‌های «مکوندی»، راننده مهربان خوزستانی
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / منطقه خوزستان / تپ سی / سفیر تپسی / مکوندی
ویدئو / پای صحبت‌های «مکوندی»، راننده مهربان خوزستانی
هفته گذشته انتشار صحبت‌های تماس یکی از سفیران تپسی با اپراتور این شرکت، بازتاب زیادی در شبکه‌هاب اجتماعی و رسانه‌ها داشت. آقای مکوندی از کارشناس پشتیبانی تپسی درخواست کرد کرایه‌ای که توسط مسافرش پرداخت شده بود، به حساب خودش برگردد؛ چون این مسافر، پرستار بخش کرونا بوده و او از پرستاران این بخش،کرایه نمی‌گیرد.
ویدئو / اهواز، خانه‌ای زیر آب!
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / اهواز / آبگرفتگی / آبگرفتگی معابر در اهواز / منطقه خوزستان
ویدئو / اهواز، خانه‌ای زیر آب!
بسیاری از خیابان‌ها و معابر اهواز بعد از چند روز بارندگی دچار آبگرفتگی شده و این وضعیت در این شهر هنوز ادامه دارد. این چندمین‌بار است که بارش باران، این شهرستان را دچار چنین شرایطی می‌کند و گزارش‌ها حاکی از آن است که اهواز، تنها شهر خوزستان نیست که این روزها با آبگرفتگی، بالا آمدن فاضلاب شهری و ورود آب و فاضلاب به خانه و زندگی مردم مواجه شده است.
مدهنی: با دستور وزیر کشور مشغول به کار می‌شوم/به ته خط رسیده بودم
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / محسن مدهنی / منطقه خوزستان / اندیمشک
مدهنی: با دستور وزیر کشور مشغول به کار می‌شوم/به ته خط رسیده بودم
دارنده مدال طلای کشتی فرنگی نوجوانان جهان با بیان اینکه "خیلی از قهرمانان اندیمشک با مشکل بیکاری دست به گریبانند"، گفت: با دستور وزیر کشور و حمایت مسئولان اداره کار اندیمشک قرار است بزودی در پتروشیمی مشغول به کار شوم.
بیانیه ارتش: آزادسازی سوسنگرد کلید پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ارتش جمهوری اسلامی ایران
بیانیه ارتش: آزادسازی سوسنگرد کلید پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود
ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالروز آزادسازی و شکست حصر سوسنگرد در بیانیه‌ای، اعلام کرد: آزادسازی سوسنگرد بعنوان یکی از نقاط کلیدی و حساس منطقه خوزستان کلید پیروزی‌های رزمندگان اسلام بود و مانع از تحقق هدف شوم دشمن در دستیابی به اهواز و در نهایت اشغال خوزستان شد.
ویدئو / «آنها که می‌گویند کرونا شایعه است، بیمارستان‌ها را ببینند»
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز / منطقه خوزستان
ویدئو / «آنها که می‌گویند کرونا شایعه است، بیمارستان‌ها را ببینند»
پس از تکمیل ظرفیت تخت‌های ICU بیمارستان رازی اهواز، به عنوان اصلی‌ترین مرکز رسیدگی به بیماران کرونایی خوزستان، سه بیمارستان در اهواز و یک بیمارستان در شهرستان کارون به چرخه کرونای استان افزوده شدند. یکی از این مراکز درمانی، بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز است که بیماران مبتلا به کرونا از سراسر استان خوزستان را پذیرش می‌کند. یکی از بیماران می‌گوید «کسانی که حرف‌های عجیبی می‌زنند و مثلا می‌گویند کرونا شایعه است، بیایند و وضعیت بیماران و بیمارستان‌ها را ببینند.» به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در این استان بستری می‌شوند.
زندگی دوباره مادر باردار در مناطق صعب‌العبور ایذه
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / اورژانس / راه‌های صعب العبور / منطقه خوزستان
زندگی دوباره مادر باردار در مناطق صعب‌العبور ایذه
سخنگوی سازمان اورژانس کشور از انتقال مادری باردار از مناطق صعب‌العبور ایذه به بیمارستان خبر داد.
ویدئو / اندکی باران و آبگرفتگی، داستان تکراری اهواز
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / منطقه خوزستان / آبگرفتگی / آبگرفتگی معابر در اهواز
ویدئو / اندکی باران و آبگرفتگی، داستان تکراری اهواز
در پی بارندگی چهارشنبه (۲۱ آبان) نقاط زیادی از اهواز درگیر آبگرفتگی شد؛ اتفاقی که گویا قرار است هر سال در خوزستان تکرار شود. ۲۵ آذر سال قبل در پی ۶۰ میلیمتری بارندگی، معابر اهواز غرق در آب شدند و فاضلاب وارد منازل شد. آن زمان در قالب تفاهم‌نامه‌ای مقرر شد استاندرای خوزستان، آبفا و شهرداری اهواز یک طرح ضربتی در ۵۷ نقطه فوق بحرانی اجرا کنند، اما به دلیل تکمیل نشدن پروژه، امسال با نخستین بارش پاییزی و تنها با ۱۴ میلیمتر بارندگی، بسیاری از نقاط اهواز دچار آبگرفتگی شد. سرپرست خدمات شهری شهرداری اهواز می‌گوید تنها در معابر برخی محلات آب وجود دارد که در حال فروکش است و تا ۴۸ ساعت آینده رفع می‌شود.
ویدئو / اینجا کوت‌عبدالله، تخت‌های ICU پر شده‌اند
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه خوزستان / بیمارستان سینا کوت عبدالله
ویدئو / اینجا کوت‌عبدالله، تخت‌های ICU پر شده‌اند
آمار مبتلایان ویروس کرونا در استان خوزستان همچنان روندی افزایشی دارد. به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان بستری می‌شوند. بیمارستان سینا در کوت عبدالله در شهرستان کارون به عنوان تنها بیمارستان این شهر، هر روز در حال پذیرش بیماران کرونایی است. در حال حاضر ظرفیت تخت‌های ICU این بیمارستان تکمیل شده و کل استان خوزستان هم با کمبود تخت‌های ICU مواجه است. هم‌اکنون در اهواز پنج بیمارستان در اهواز و در هر کدام از شهرستان‌های خوزستان هم یک بیمارستان درگیر پذیرش مبتلایان به کرونا هستند.
ویدئو / برداشت کنجد در مزارع شوش
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / منطقه خوزستان / کنجد / برداشت محصول
ویدئو / برداشت کنجد در مزارع شوش
دانه روغنی کنجد یکی از محصولات کشاورزی استان خوزستان است که در نیمه دوم تیر کشت و برداشت آن از اواخر مهر آغاز می‌شود. سطح زیر کشت دانه روغنی کنجد در شهرستان شوش حدود دو هزار هکتار است و اغلب مزارع به صورت غیرمکانیزه برداشت می‌شود. به دلیل انجام عملیات برداشت به صورت سنتی، کشاورزان هزینه‌های زیادی برای این کار متحمل می‌شوند. فقدان صنایع تبدیلی در شوش موجب شده کشاورزان این منطقه برای فروش محصولات خود به شهرستان‌های همجوار مراجعه کنند. از دانه کنجد عمدتا در تهیه روغن خوراکی، انواع شیرینی و حلوا شکری استفاده می‌شود.
رضایی: نیاز به جذب چند بازیکن داریم
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / تیم فوتبال ذوب آهن / منطقه خوزستان
رضایی: نیاز به جذب چند بازیکن داریم
سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان می‌گوید امیدوار است تیمش شرایطی را رقم بزند که هواداران راضی باشند.
ویدئو / ممنوعیت تردد در استان‌های ۲۵ گانه اجرا شد؟
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / همه_باهم_علیه_کرونا / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / محدودیت تردد / پلیس راهور / منطقه خوزستان / منطقه آذربایجان‌غربی / منطقه سمنان / منطقه فارس / کرونا / ویروس کرونا
ویدئو / ممنوعیت تردد در استان‌های ۲۵ گانه اجرا شد؟
از ساعت ۱۲ روز ۱۲ آبان خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از/ به ۲۵ مرکز استان‌ قرمز کرونایی ممنوع شد. زمان خاتمه طرح ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان‌ماه اعلام شده است. برای خودروهای متخلف جریمه ۵۰۰ هزارتومانی در نظر گرفته شده است. ضمن جریمه این خودروها از ورود یا خروج خودروها ممانعت می‌شود. ممنوعیت تردد فقط برای خودروهای پلاک شخصی است و شامل حمل و نقل عمومی نمی‌شود.
ویدئو / بخش کرونایی بیمارستان گلستان اهواز
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / منطقه خوزستان / همه_باهم_علیه_کرونا / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / کروناویروس / بیمارستان گلستان اهواز / بیمارستان رازی اهواز / دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
ویدئو / بخش کرونایی بیمارستان گلستان اهواز
پس از تکمیل ظرفیت تخت‌های ICU بیمارستان رازی اهواز، چهار بیمارستان به چرخه پذیرش بیماران کرونایی در خوزستان افزوده شد. این چهار مرکز، بیمارستان‌های گلستان، امیرالمومنین(ع)، فاطمه الزهرا (س) در اهواز و بیمارستان سینا در شهرستان کارون را شامل می‌شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز می‌گوید 36 تخت ICU و ۲۰ تخت عادی در بیمارستان گلستان اهواز به بیماران کرونایی اختصاص یافته است. به گفته او روزانه ۸۰ تا ۱۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان بستری می‌شوند و هم‌اکنون نیمی از تخت‌های عادیِ در نظر گرفته شده برای بیماران کرونایی پر شده‌اند.
ویدئو / به جای خانه تاریخی اهواز، پاساژ می‌سازند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / سرای دادرس / فهرست آثار ملی ایران / شهر اهواز / منطقه خوزستان / کاروانسرای شیخ خزعل
ویدئو / به جای خانه تاریخی اهواز، پاساژ می‌سازند؟
در مرکز شهر اهواز و خیابان عبدالحمید، خانه‌های متعددی از دوره‌های قاجار و پهلوی وجود دارد که سرای دادرس یکی از آنهاست. این بنا که به نام کاروانسرای شیخ خزعل هم شناخته می‌شود، در سال ۱۳۸۲ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. معماری در و پنجره‌های چوبی، سرداب و سنگ‌چینی‌های بنا، جزو نکات قابل توجه آن محسوب می‌شود. چند سالی است که این بنای تاریخی وضعیت خوبی ندارد و به‌تازگی بخشی از دالان آن تخریب شده و احتمال ریزش بخش‌های دیگر وجود دارد. برخی کسبه محل می‌گویند برخی تخریب‌ها عمدی است تا این بنا را خراب کنند و به جای آن پاساژ بسازند.
ویدئو / «بریم مدرسه»، پویشی برای کودکان محروم خوزستان
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / منطقه خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / مناطق محروم / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا
ویدئو / «بریم مدرسه»، پویشی برای کودکان محروم خوزستان
«بریم مدرسه» پویشی مردمی است که از حدود سه سال قبل با کمک خیرین برای آگاهی و سواد کودکان مناطق محروم تلاش خوزستان می‌کند. تلاش این گروه برای جلوگیری از ترک تحصیل کودکان مناطق محروم و توانمندسازی این مناطق است. بسیاری از کودکان مناطق محروم به دلیل مشکلات اقتصادی و فرهنگی ناچار به ترک تحصیل می‌شوند. خیرین پویش «بریم مدرسه» با هدف تشویق کودکان به تحصیل، اقلامی مثل کیف، لوازم‌التحریر، کفش، لباس و ماسک توزیع می‌کنند. در کنار این قبیل کمک‌رسانی‌ها، یک تیم برای انتقال پیام‌های فرهنگی از طریق بازی و عروسک‌گردانی برای کودکان، برنامه اجرا می‌کند.
آتش در پتروشیمی بندر امام خاموش شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / پتروشیمی بندرامام / آتش سوزی / منطقه خوزستان
آتش در پتروشیمی بندر امام خاموش شد
با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی بندر امام، آتش در واحد حادثه‌دیده ۱۰۰ آروماتیک این مجتمع، اطفاء کامل شد.
ویدئو / گلایه‌های خواهر و برادر نابینا: وضع شغل و شهر، مناسب نیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / روز جهانی نابینایان / نابینایی / اهواز / مناسب‌سازی معابر برای معلولان / منطقه خوزستان
ویدئو / گلایه‌های خواهر و برادر نابینا: وضع شغل و شهر، مناسب نیست
«آیات» و «محمدرضا» خواهر و برادر اهوازی هستند که به دلیل بیماری آر پی چشم، کم‌کم بینایی‌شان را از دست داده‌اند. به دلیل پیشرونده بودن بیماری، در سال‌های اخیر بینایی هر دو تحلیل رفته و حالا قادر به دیدن هاله‌هایی از نور هستند. «آیات» با وجود محدودیت‌ها، تحصیل خود را ادامه می‌دهد، قالیبافی و بافندگی انجام می‌دهد و دوست دارد شاغل باشد، اما نتوانسته شغلی پیدا کند. محمدرضا هم با همسر خود که از ناحیه دست معلول است زندگی می‌کند. او از وضعیت مناسب‌سازی شهری برای نابینایان و کم‌بینایان رضایت ندارد و می‌گوید در ترددها بارها درگیر حوادثی شده است. امروز (۱۵ اکتبر) روز جهانی نابینایان (روز عصای سفید) است.
ویدئو / ۱۳۴ کیلومتر تردد، بخاطر نبود یک تبلت!
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / منطقه خوزستان / خوزستان / تبلت دانش آموزی / سرباز معلم / همه_باهم_علیه_کرونا
ویدئو / ۱۳۴ کیلومتر تردد، بخاطر نبود یک تبلت!
«منصور حمیدی» به عنوان سرباز-معلم در دبستان شهید نبگانی روستای «عماشیه» در بخش مرکزی شهرستان «باوی» استان خوزستان تدریس می‌کند. او ۲۷ دانش‌آموز پایه ششم دارد و بیش از یک سال است که فاصله ۱۳۴ کیلومتری محل زندگی تا این روستا را برای آموزش آنها طی می‌کند. با توجه به شیوع کرونا، آموزش‌ها مجازی شده است و این معلم فداکار برای آموزش شاگردانش در مناطق محروم، مسیری طولانی را می‌پیماید
افزایش ظرفیت ارائه اینترنت در باوی و مسجدسلیمان
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / مخابرات / اینترنت
افزایش ظرفیت ارائه اینترنت در باوی و مسجدسلیمان
مدیر مخابرات منطقه خوزستان از افزایش ظرفیت ارائه اینترنت در شهرستان‌های باوی و مسجدسلیمان خبر داد.
ویدئو / مشکلات پرورش و نگهداری اسب عرب در خوزستان
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / منطقه خوزستان / اسب / پرورش اسب
ویدئو / مشکلات پرورش و نگهداری اسب عرب در خوزستان
زادگاه اسب اصیل عرب، خوزستان است اما طی چند سال اخیر باشگاه‌های سوارکاری و مالکان اسب‌ها با مشکلاتی مواجه شده‌اند. کم شدن مسابقات سوارکاری به دلیل آب و هوای گرم خوزستان در بیشتر ماه‌های سال، باعث شده این اسب‌ها کمتر دیده شوند و در نتیجه خرید و فروش آنها نیز کم شده و از طرفی، درآمدزایی باشگاهداران کاهش یافته است. مسائلی مثل کمبود آذوقه، هزینه بالای نگهداری اسب‌ها، از جمله مشکلاتی است که موجب شده رونق صنعت اسب در استان خوزستان کم شود.
ویدئو / پیگیری معضلات آبی استان ثروتمند اما محروم ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / مشکلات آب و فاضلاب اهواز / منطقه خوزستان / شهرداری اهواز / استانداری خوزستان / کوی سیاحی
ویدئو / پیگیری معضلات آبی استان ثروتمند اما محروم ایران
اواسط مرداد خبر فوت یک دختربچه در فاضلاب کوی سیاحی اهواز اعلام شد؛ اما او اولین قربانی مشکل سیستم آب و فاضلاب خوزستان نبود. در سال‌های گذشته نیز مواردی از غرق‌شدگی در فاضلاب برخی مناطق اهواز رخ داده است. کوی سیاحی تنها یکی از مناطق اهواز است که سال‌هاست با مشکل فاضلاب شهری روبرو شده است. از میان ۶۹ محله کم‌برخوردار اهواز، ۱۸ محله وضعیت نامساعدتری دارند. فرسودگی شبکه آبرسانی روستایی را هم باید به فهرست مشکلات این استان اضافه کرد. خرداد اعلام شد که قرار است ۱۰۰ میلیون یورو طی امسال و سال آینده از صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح جامع فاضلاب اهواز اختصاص یابد.
ویدئو / جریان زباله در رودخانه «شاوور»
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شاوور / رودخانه شاوور / شوش / محیط زیست / محل دفن زباله / منطقه خوزستان / لایروبی
ویدئو / جریان زباله در رودخانه «شاوور»
رودخانه «شاوور» در ۱۸ کیلومتری شمال غرب شهرستان شوش در استان خوزستان در کناره شرقی روستای «سید احمد» از به هم پیوستن چند چشمه به هم تشکیل می‌شود. رودخانه شاوور در مسیر شمال به جنوب پس از گذشتن و تقسیم در شهر شوش میان دو رودخانه کرخه و دز به حرکت ادامه می‌دهد و به رودخانه دز می‌ریزد. عدم لایروبی، ورود پسماند کشاورزی و ریختن نخاله ساختمانی جهت احداث پارک موجب بازگشت فاضلاب از رودخانه به ساحل و پیاده‌روی ساحلی شده که این امر باعث مشکلات بهداشتی و بوی نامطبوع برای ساکنان کنار رودخانه شده و جلوه بدی برای شهر باستانی شوش بوجود آورده است.
کاوشگر فرانسوی تپه‌های خوزستان درگذشت
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ژنویو دلفوس / باستان شناس فرانسوی / _درگذشت / منطقه خوزستان
کاوشگر فرانسوی تپه‌های خوزستان درگذشت
ژنویو دولفوس - باستان‌شناس فرانسوی و کاوشگر تپه‌های جعفرآباد، جوی و بندبال (خوزستان) - در سن ۸۲ سالگی درگذشت.
لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی منطقه خوزستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / محمد باقر قالیباف / رئیس مجلس شورای اسلامی / اشتغال‌زایی / خوزستان
لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی منطقه خوزستان
ماهشهر- رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم جذب و استخدام نیروهای جوان و بومی در مشاغل فعلی و صنایع موجود در شهرک طالقانی بندر ماهشهر، بر پیگیری حل مشکل مسکن مردم این منطقه تأکید کرد.
ویدئو / روضه سیدالشهدا در منزل خانواده‌های شهدا
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / منطقه خوزستان / شهید مدافع حرم / مراسم عزاداری / محرم / محرم 99 / عزاداری محرم در شرایط کرونایی
ویدئو / روضه سیدالشهدا در منزل خانواده‌های شهدا
تداوم شیوع ویروس کرونا در محرم امسال موجب شده مراسم مختلف تفاوت‌های آشکاری با سال‌های گذشته داشته باشد. با توجه به نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در عزاداری‌ها، طرحی با نام «هر کوچه یک حسینیه» در اهواز اجرا شده است. طی این طرح، مراسم عزاداری در منزل خانواده‌های شهدا برپا می‌شود و در شب ششم محرم، روضه سیدالشهدا در منزل شهید مدافع حرم «داوود نریمیسا» برگزار شد.
ویدئو / برداشت انار از روستای ده‌حوض دشت سوسن
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / روستای ده‌حوض / روستای ترشک / انار / منطقه خوزستان
ویدئو / برداشت انار از روستای ده‌حوض دشت سوسن
روستای ده‌حوض در حدود ۳۰ کیلومتری مرکز سوسن روستای ترشک در مجاورت رودخانه کارون در استان خوزستان قرار دارد. گفته می‌شود دلیل نامگذاری این روستا، حوض بسیار بزرگی است که در مرکز روستا وجود داشته و آب چشمه‌ای که هم‌اکنون در آن جریان دارد، به آن ریخته می‌شد. سطح زیر کشت باغ‌های انار شهرستان ایذه بیش از ۷۵۰ هکتار است و از آن برای رنگ‌رزی، تولید ترشی و رب انار استفاده می‌شود.
ویدئو / در کوی سیاحی، فاضلاب جان می‌گیرد!
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / کوی سیاحی / منطقه خوزستان / معضل آب / بهداشت / فاضلاب
ویدئو / در کوی سیاحی، فاضلاب جان می‌گیرد!
منطقه محروم کوی سیاحی در استان خوزستان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند؛ اما مهمترین مشکل ساکنان این منطقه، معضل آب و روان شدن کانال‌های فاضلاب در مقابل خانه و زندگی مردم است. هر روز بچه‌ها در میان این کانال فاضلاب بازی می‌کنند؛ بی‌آنکه امنیت و بهداشتی در کار باشد. از ناامن بودن این بازی‌های بی‌محابا همین بس که در هفته‌های اخیر یه کودک خردسال در همین فاضلاب و لجن‌زار جان خود را از دست داد. ساکنان سیاحی می‌گویند می‌گویند این، نخستین اتفاق تلخ از این دست نیست.
ویدئو / حضور چند نماینده مجلس در جمع کارگران هفت‌تپه، بعد از ۴۹ روز اعتراض
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه / نیشکر هفت‌تپه / منطقه خوزستان
ویدئو / حضور چند نماینده مجلس در جمع کارگران هفت‌تپه، بعد از ۴۹ روز اعتراض
سه عضو کمسیون اصل ۹۰ مجلس، شنبه (۱۱ مرداد) در جمع کارگران معترض شرکت کشت‌وصنعت نیشکر هفت‌تپه خوزستان حضور یافتند. کارگران هفت‌تپه در انتقاد به نحوه مدیریت این شرکت و عدم پرداخت مطالبات سه ماه اخیر، ۴۹ روز است که دست به اعتراض زده‌اند. معترضان می‌گویند بخش کوچکی از مطالبات طی هفته‌های اخیر پرداخت شده اما عمده حق و حقوق آنها واریز نشده است. وعده داده شده که کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به مشکلات کارگران هفت‌تپه را در دستور کار قرار دهد. کارگران هفت‌تپه از سال ۱۳۹۴ تاکنون چندین‌بار دست به اعتراض و اعتصاب زده‌اند که این اعتراضات در سال ۹۷ به اوج رسید.
محدودیت در فعالیت جایگاه‌های  CNG خوزستان به دلیل گرما
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / پخش فرآورده‌های نفتی / CNG / جایگاه CNG / گرما
محدودیت در فعالیت جایگاه‌های CNG خوزستان به دلیل گرما
مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان با اشاره به اعمال محدودیت در فعالیت جایگاه‌های گاز CNG استان همزمان با اوج گرما و مصرف برق از توقف فعالیت جایگاه‌های CNG در ساعات ۱۴ تا ۱۷ خبر داد.
ویدئو / غیزانیه هنوز در حسرت آب است
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / غیزانیه / بی آبی / منطقه خوزستان / آبرسانی / آبرسانی به روستاها
ویدئو / غیزانیه هنوز در حسرت آب است
اوایل خرداد بود که صدای اهالی غیزانیه بزرگ در استان خوزستان در اعتراض به معضل آب، به گوش مسئولان رسید و اواخر خرداد فاز نخست پروژه آبرسانی به این منطقه افتتاح شد. قرار بود ۲۳ کیلومتر لوله، آب را از اهواز به غیزانیه برسد اما حالا گفته شده لوله به قدر کافی نیست و چند روزی است که کار خوابیده است. فعلا تنها محل تأمین آب این منطقه، تانکرهایی است که از تصفیه‌خانه آب را به غیزانیه می‌برند اما این میزان آب، به روستاهای انتهایی نمی‌رسد. حالا تابستان گرم خوزستان به روزهای اوج خود رسیده است؛ اما اهالی غیزانیه بزرگ، هنوز با مشکل آب دست و پنجه نرم می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
مراسم افتتاح پایگاه مقاومت بسیج در مخابرات منطقه خوزستان
طی مراسمی با حضور تنی چند از مسئولین بسیج ادارات سپاه ولیعصر (عج) و مدیران استانی و مسئولان مخابرات، پایگاه مقاومت بسیج مخابرات منطقه خوزستان افتتاح شد.طی مراسمی با حضور حجت الاسلام قربانی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سرگرد پاسدار نادر محمد میسی مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه ولیعصر(عج)، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر مخابرات منطقه خوزستان، معاونین و مدیران و مسئول حوزه بسیج شهید باهنر، پایگاه مقاومت بسیج مخابرات منطقه خوزستان افتتاح و مهدی حجازی به عنوان سرپرست این پایگاه معرفی و منصوب شد.مدیر مخابرات منطقه خوزستان در این مراسم ضمن خوشامد گویی و حمایت همه جانبه از بسیج در مخابرات گفت تشکیل پایگاه مقاومت بسیج انشالله مایه خیر و برکت برای مخابرات و پیشبرد اهداف عالیه …
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
۴۰ پروژه برق منطقه ای خوزستان با اعتبار سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال افتتاح شد
۴۰ پروژه برق رسانی شرکت برق منطقه ای خوزستان با ارزش سرمایه گذاری سه هزار و ۱۱۰ میلیارد ریال در دهمین هفته از پویش "هر هفته_ الف_ب_ ایران"، با حضور وزیر نیرو در مرکز پایش صنعت برق از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح شد.وزیر نیرو در ارتباط ویدئو کنفرانسی گفت: در هفته دهم از پویش "هر هفته الف، ب، ایران" در سال ۹۹ پروژه های متنوعی در بخش ساخت و ساز برای امروز آماده افتتاح و عرضه به مردم آماده کرده ایم.رضا اردکانیان افزود: صمیمانه از دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه ای استان خوزستان و همکاران وی در این استان پهناور و زرخیر تشکر می کنم و قدردان پشتیبانی ها و حمایت های مدیریت عالی استان، استاندار محترم و همکارانش هستیم.وی تصریح کرد: در این لحظه افتتاح ۴۰ پروژه فوق توزیع در خوزستان با اعتبار ۳۱۱ میلیارد تومان …
ویدئو / اعتراض کارگران هفت‌تپه به عدم پرداخت مناسب مطالبات
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه / منطقه خوزستان
ویدئو / اعتراض کارگران هفت‌تپه به عدم پرداخت مناسب مطالبات
جمعی از کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه، طی روزهای اخیر، به پرداخت نشدن مناسب مطالبات خود طی چندماه اخیر اعتراض و تجمع کردند. این کارگران به امید شنیده شدن صدای اعتراض خود، در برابر فرمانداری شهرستان شوش جمع شدند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفته حقوق فروردین ۱۵۰۰ نفر از کارگران نیشکر هفت‌تپه واریز شده و حقوق مابقی کارگران به‌زودی واریز می‌شود. کارگران این شرکت به تاخیر در پرداخت حقوق و معوقات خود منتقدند و می‌گویند تعداد کارگران هفت‌تپه با احتساب کارگران فصلی حدود شش هزار نفر است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شبکه ارتباطی همراه اول در خوزستان توسعه یافت
با نصب و ارتقای تکنولوژی و راه اندازی این سایت‌ها پوشش و اینترنت پرسرعت همراه اول، شبکه ارتباطات سیار در خوزستان توسعه و تقویت شد.به منظور توسعه و تقویت شبکه ارتباطات سیار و رفع مشکلات پوشش آنتن دهی وبرخورداری شهروندان از خدمات مطلوب و شبکه پرسرعت همراه اول ودر راستای جلب رضایت مشترکان در استان با همت وتلاش کارشناسان متخصص مخابرات منطقه خوزستان 20 سایت پرسرعت شهری و جاده ای-روستایی دیگر در مناطق پرترافیک نصب و راه اندازی شد. براساس این گزارش در این مرحله از پروژه توسعه فاز ۸ سایت های همراه اول شهری و جاده ای- روستایی در شهرستان های اهواز ، دزفول ، ، شوش ، رامهرمز ، آبادان ، خرمشهر ، ، اندیمشک ، هندیجان ، بهبهان ، امیدیه ، باغملک ، هویزه وحمیدیه تجهیزات فنی با تکنولوژی 2G و3G و4G بر روی 20 سایت …
فکری: بازیکنانمان نباید غرور کاذب داشته باشند/ سازمان لیگ باشگاه‌ها را از بلاتکلیفی درآورد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / محمود فکری / تیم فوتبال نساجی قائم شهر / تیم فوتبال فولاد خوزستان / استانی-ورزشی / منطقه مازندران / منطقه خوزستان
فکری: بازیکنانمان نباید غرور کاذب داشته باشند/ سازمان لیگ باشگاه‌ها را از بلاتکلیفی درآورد
سرمربی نساجی می‌گوید که به بازیکنانش گفته که پس از برد مقابل تراکتور دچار غرور کاذب نشوند.
گازسوز کردن رایگان خودروهای عمومی در کارگاه‌های مجاز
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / گازسوز / پخش فرآورده‌های نفتی
گازسوز کردن رایگان خودروهای عمومی در کارگاه‌های مجاز
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان از رایگان شدن مراحل گازسوز کردن خودروهای عمومی در کارگاه‌های مجاز خبر داد.
ویدئو / نماز جماعت و جمعه بعد از چهار ماه وقفه
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / نماز جماعت / منطقه خوزستان / منطقه قم / همه_باهم_علیه_کرونا / نماز جمعه / کروناویروس
ویدئو / نماز جماعت و جمعه بعد از چهار ماه وقفه
بر اساس دستور ستاد مبارزه با کرونا، اقامه نمازهای جمعه و جماعت در بسیاری از شهرها از سر گرفته شده است. در خوزستان که برای مدتی وضعیت قرمز را تجربه کرده بود، اقامه نماز جماعت در مساجد شهرهای با وضعیت زرد از ابتدای تیرماه آغاز شده است. ستاد مقابله با کرونای خوزستان اعلام کرده شهر اهواز از وضعیت قرمز کرونا خارج شده اما استان خوزستان همچنان در وضعیت قرمز است. نماز جمعه در استان قم نیز از جمعه گذشته از سر گرفته شده است. دست‌اندرکاران برگزاری نمازهای جمعه و جماعت در شهرهای مجاز تلاش می‌کنند فاصله‌گذاری و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
ویدئو / از لجن‌زدایی تا لایروبی؛ کمک مردمی به مناطق محروم اهواز
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / منطقه خوزستان / مناطق محروم / اهواز / خدمات شهری
ویدئو / از لجن‌زدایی تا لایروبی؛ کمک مردمی به مناطق محروم اهواز
طرح خدمات‌رسانی در روزهای پنجشنبه هر هفته بصورت جهادی در مناطق کم‌برخوردار شهر اهواز اجرا می‌شود. در این طرح، خدمات شهری از جمله پاکسازی معابر، جمع‌آوری نخاله‌ها و پسماندها، لایروبی جوی‌ها، شست‌وشوی تابلوها و تجهیزات شهری و رسیدگی به فضاهای سبز انجام می‌شود. طرح «پنجشنبه‌های جهادی» در مناطق کم‌برخورداد از ساعت ۸ صبح آغاز می‌شود و تا اذان ظهر ادامه می‌یابد. گروه‌های داوطلب مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند برای کمک به این طرح و حضور در آن اعلام آمادگی کنند.
اپیدمی نسبتا سنگین کرونا در خوزستان / رصد نیازهای بیماران بستری در بیمارستان‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه خوزستان
اپیدمی نسبتا سنگین کرونا در خوزستان / رصد نیازهای بیماران بستری در بیمارستان‌ها
وزیر بهداشت با بیان اینکه در خوزستان با اپیدمی نسبتا سنگینی از کووید-19 روبرو هستیم، گفت: برآوردم آن است که پیک بیماری در این استان تا چند روز دیگر افت خواهد کرد و نیازهای بیماران بستری در ICU بیمارستان‌های خوزستان را لحظه به لحظه رصد و پیگیری می‌کنم.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
بازدید مدیر مخابرات منطقه خوزستان از مخابرات شهرستانهای دشت آزادگان وحمیدیه
مدیر مخابرات منطقه خوزستان به منظوربررسی وضعیت شبکه ارتباطی از مخابرات شهرستانهای دشت آزادگان و حمیدیه بازدید کرد .رحیم فلاح زاده مدیر مخابرات منطقه خوزستان در راستای توسعه ارتباطات در بازدیدهای دوره ای خود به منظور بررسی وضعیت شبکه ارتباطی ، از طرحها وپروژه های مخابراتی صورت گرفته ودر دست اقدام به طور جداگانه ای از ساختمانهای اداری و بخشهای فنی مراکز شهرستانهای دشت آزادگان وحمیدیه از جمله سویچ ، سالن دستگاه و... بازدید وبا همکاران دیدار وگفتگو کرد . مدیر مخابرات منطقه خوزستان دراین بازدید ضمن قدردانی از تلاشهای صورت گرفته به منظور توسعه ارتباطات ورسیدن به اهداف شرکت جهت رفع موانع ومشکلات کاری ودغدغه کارکنان ، برارائه خدمات مطلوب وبه موقع به شهروندان تاکید نمود .
ویدئو / «چمپا»، محصول پررونق بخش پرآب خوزستان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / شهرستان ایذه / برداشت برنج / شالیزار / استان خوزستان / کارون / منطقه خوزستان
ویدئو / «چمپا»، محصول پررونق بخش پرآب خوزستان
دشت سوسن یکی از جاذبه‌های طبیعی استان خوزستان است که در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان ایذه قرار دارد. این دشت منطقه‌ای وسیع و یکی از گذرگاه‌های رود کارون است و توسط آن به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌شود. زمین حاصلخیز، آب فراوان و اقلیم مناسب، کشاورزی و باغداری این منطقه را رونق بخشیده و یکی از محصولات زیر کشت آن، برنج است.
ویدئو / ورزشگاه غدیر اهواز، رو به تخریب
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / منطقه خوزستان / استادیوم ورزشی / فیلم ورزشی / ورزشگاه غدیر اهواز
ویدئو / ورزشگاه غدیر اهواز، رو به تخریب
اینجا ورزشگاه غدیر اهواز است. این ورزشگاه ۴۹ هزار نفری در سال ۱۳۹۰ به بهره‌برداری رسید. ورزشگاه غدیر تاکنون میزبان مسابقات لیگ برتر و باشگاه‌های آسیایی تیم‌های فولاد و استقلال خوزستان بوده است. این ورزشگاه در محدوده شمال‌غربی اهواز در کنار جاده اهواز - اندیمشک در زمینی به مساحت ۴۴ هکتار ساخته شده است. در حال حاضر بخشی از سقف سالن همکف و طبقه سوم این ورزشگاه تخریب شده است. رختکن‌ها و سایر اتاق‌ها وضعیت خوبی ندارند و تجهیزاتی که چند میلیارد تومان برای آن‌ها هزینه شده، فرسوده شده‌اند. هم‌اکنون زمین چمن این ورزشگاه به خاک تبدیل شده و چیزی به اسم چمن دیگر به چشم نمی‌آید.
ویدئو / افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به غیزانیه
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / آبرسانی به روستاها / منطقه خوزستان / غیزانیه
ویدئو / افتتاح فاز اول پروژه آبرسانی به غیزانیه
فاز اول پروژه آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز و روستاهای تحت پوشش آن افتتاح شد. با اجرای فاز اول این پروژه، ظرفیت انتقال آب به بخش غیزانیه خوزستان حدود سه برابر افزایش پیدا می‌کند. ظرفیت این طرح، انتقال روزانه ۱۶ هزار و ۸۰۰ مترمکعب آب است که با اجرای ۲۳ کیلومتر خط لوله به سمت تاسیسات روستای صفیره محقق شده است. استاندار خوزستان گفته فاز نهایی آبرسانی به منطقه غیزانیه طی ۵۰ روز آینده انجام خواهد شد.
ویدئو / کرونا می‌تازد، خوزستانی‌ها ماسک نمی‌زنند!
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / وزارت بهداشت / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اهواز / منطقه خوزستان / ماسک
ویدئو / کرونا می‌تازد، خوزستانی‌ها ماسک نمی‌زنند!
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، خوزستان همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا است. با وجود اینکه همه‌گیری کرونا به جدی‌ترین موضوع این روزهای مردم ایران و جهان تبدیل شده، هنوز خیلی‌ها در خوزستان ماسک نمی‌زنند. مسئولان حوزه سلامت خوزستان می‌گویند باز بودن اصناف، هجوم مردم و عدم استفاده از ماسک، از دلایل اصلی افزایش موارد ابتلا در این استان است.
۷ کرونایی در تیم صنعت نفت آبادان
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / باشگاه صنعت نفت آبادان / منطقه خوزستان
۷ کرونایی در تیم صنعت نفت آبادان
تست کرونای هفت عضو تیم فوتبال صنعت نفت آبادان مثبت شد.
ویدئو / بر غیزانیۀ بی‌آب چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / غیزانیه / آب شرب / خوزستان / منطقه خوزستان
ویدئو / بر غیزانیۀ بی‌آب چه گذشت؟
بخش غیزانیه شهرستان اهواز از دو دهستان مشرحات و غیزانیه تشکیل شده است. هفته گذشته یعنی از ابتدای خرداد، ساکنان روستاهای این بخش به نبود آب آشامیدنی و سالم اعتراض کردند که به گفته پلیس، دو نفر مجروح و تعدادی بازداشت شدند. این اعتراضات، معضل آب در این مناطق را دوباره بر سر زبان‌ها انداخت. رئیس‌جمهور دستور داده مشکل آب این منطقه به سرعت حل شود و استاندار خوزستان هم وعده داده تا دو هفته دیگر آب غیزانیه و مشرحات وصل خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
اعتراض مسالمت‌آمیز حق قانونی مردم است
حزب اتحاد ملت منطقه خوزستان درباره اتفاقات اخیر رخ داده در این خطه بیانیه‌ای صادر کرده است. براساس این بیانیه، اعتراض مسالمت‌آمیز، حق قانونی مردم است و همه باید به این حق احترام گذاشته و تمام زمینه‌های ظهور این کنش را فراهم آورند تا خدای ناکرده توسل به راه‌های خشونت‌آمیز شکل نگیرد. حزب اتحاد ملت منطقه خوزستان در این بیانیه آورده است:«مسوولان ایجاد نظم و امنیت باید تلاش کنند تا بدون استفاده از خشونت، حرف مردم محروم از نیازهای اولیه را بشنوند و روش‌های جایگزین را به جای استفاده از قوه قهریه به کار بگیرند». آنها در این بیانیه از مسوولان دولتی و مدیران استانی درخواست کردند تا برای حل سریع مشکل دسترسی مردم منطقه به آب سالم وارد عمل شوند و طرح‌های لازم …
روحانی در دو روز اخیر، پیوسته پیگیر شرایط ‎خوزستان بود
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / علیرضا معزی / معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور / حسن روحانی / غیزانیه / منطقه خوزستان
روحانی در دو روز اخیر، پیوسته پیگیر شرایط ‎خوزستان بود
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس جمهوری گفت: رئیس جمهوری طی روزهای یکشنبه و دوشنبه علاوه بر گفت‌وگو با وزرای کشور و نیرو درباره شرایط استان خوزستان، دو مرتبه با استاندار این استان گفت‌وگو داشته و دستورات فوری صادر کرده است.
قالیباف: دولت مسئول رسیدگی به مشکلات مردم غیزانیه است
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / محمدباقر قالیباف / غیزانیه / منطقه خوزستان
قالیباف: دولت مسئول رسیدگی به مشکلات مردم غیزانیه است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در واکنش به حوادث «غیزانیه» خوزستان درخصوص مشکلات آب، گفت: دولت، مسئول رسیدگی فوری به مشکل مردم است و هیچگونه اهمالی پذیرفته نیست و باید در قبال این بی‌توجهی پاسخگو باشند.
دادستانی تهران: وارد کردن اتهام به استاندار خوزستان غیر قانونی است
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / استانی-سیاسی / منطقه خوزستان
دادستانی تهران: وارد کردن اتهام به استاندار خوزستان غیر قانونی است
دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام کرد: پرونده اتهامی در خصوص استاندار خوزستان، در دادسرای تهران مطرح نبوده و بر همین اساس وارد کردن اتهام به وی غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی است.
ویدئو / بیمارستان بیماران کرونایی در کوت‌عبدالله خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / منطقه خوزستان / کوت عبدالله / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / در خانه بمانیم
ویدئو / بیمارستان بیماران کرونایی در کوت‌عبدالله خوزستان
در حالی که اغلب استان‌ها شاهد روند نزولی شیوع کرونا هستند، خوزستان این روزها در وضعیت قرمز قرار دارد. بیمارستان سینا تنها بیمارستان «کوت‌عبدالله»، مرکز شهرستان کارون است که در ماه‌های اخیر پذیرای بیماران مبتلا به کرونا بوده است. ظرفیت این بیمارستان هنوز تکمیل نشده اما در همین وضعیت توانسته بخشی از بار مراجعان بیمارستان‌ها در خوزستان را به دوش بکشد. با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا و روند بالای ابتلا در خوزستان، مسئولان از مردم خواسته‌اند اصول بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / منطقه خوزستان
ویدئو / وضعیت بیمارستان رازی اهواز در روزهای شیوع کرونا
با وجود اینکه نرخ شیوع ویروس کرونا در برخی از استان های کشور روندی نزولی پیدا کرده است، در خوزستان آمار مبتلایان روز به روز در حال افزایش است. طبق گفته مقامات این استان، از هر دو بیمار مبتلا به کرونا که به بیمارستان مراجعه می‌کند، یک نفر باید بستری شود. بیمارستان رازی اهواز اولین مرکز پذیرش بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان است که هنوز ظرفیت آن تکمیل نشده است.با توجه به روند صعودی ابتلا به بیماری، مسئولان این بیمارستان از مردم خواسته‌اند که به پروتکل‌های بهداشتی پایبند باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / گردوخاک خوزستان / صنعت برق / مدیرعامل برق منطقه خوزستان
شستشوی مقره‌ها و پست‌های برق خوزستان در حال انجام است
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: با توجه به وقوع گرد و خاک در خوزستان کار شستن مقره ها و پست های برق در حال انجام است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / صنعت برق / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / سال جهش تولید / مدیرعامل برق منطقه خوزستان
افتتاح و آغاز ۶۳ پروژه برقی در خوزستان در سال جاری
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: امسال ۶۳ پروژه در حوزه پست‌های انتقال، فوق توزیع و خطوط برق در خوزستان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / منطقه خوزستان / ایل بختیاری / میراث فرهنگی
ویدئو / شیر سنگی بر مزار چهره‌های سرشناس ایل بختیاری
یکی از آیین‌های عشایر بختیاری برپا داشتن شیر سنگی یا «برد شیر» بر مزار چهره‌های ماندگار و سرشناس ایل است. شیرهای سنگی مجسمه‌هایی هستند که در گذشته توسط سنگ تراش‌ها تراشیده می‌شدند و آنها را روی قبر افراد شجاع و دلیر ایل بختیاری قرار می‌دادند. اهالی این قوم، شیر سنگی را که برای آن ها نشانه شجاعت و دلاوری است بر سر آرامگاه این افراد قرار می‌دهند. در گویش بختیاری به این مجسمه‌ها «برد شیر» می‌گویند. این مجسمه‌ها نماد شجاعت، فروتنی و مردانگی هستند که همواره از کیاست، فرهنگ و اخلاق خوب انسانی در زاگرس بختیاری، با کمال شجاعت پاسبانی کردند و هدفشان اهتمام نام نیک قوم و تبار خود بوده‌است.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / مصرف بنزین / کروناویروس
کاهش ۴۰ درصدی مصرف بنزین در خوزستان
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان گفت: کاهش سفرهای بین شهری ناشی از اعمال محدودیت ها در زمینه مبارزه با شیوع ویروس کرونا باعث کاهش ۴۰ درصدی مصرف بنزین در خوزستان شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / منطقه خوزستان / استانی-سیاسی / رزمایش کمک به نیازمندان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
آغاز رزمایش بقیه الله الاعظم(عج) در خوزستان
سردار حسن شاهوارپور گفت: رزمایش بزرگ «بقیه الله الاعظم (عج)» را آغاز کردیم که در مرحله اول آن و از ابتدای هفته پیش رو بیش از 20 هزار بسته غذایی را بین خانواده‌های کم بضاعت استان خوزستان توزیع خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
بنزین دزدی ناکام از خط لوله اهواز - سبزآب
اقدام به‌موقع کارکنان عملیاتی و نیروهای انتظامی تلاش برای سرقت بنزین از خط لوله اهواز - سبزآب را ناکام گذاشت. حمیدرضا کیهان‌پور، مدیر منطقه خوزستان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت اظهار کرد: روز 12 فروردین افرادی سودجو با توجه به شرایط قرنطینه و خلوتی مسیر با استفاده از حفر گودال از این خط لوله بنزین سرقت کردند که با اعلام گزارش سرقت، همکاران عملیات و بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (اچ‌اس‌ای) منطقه باوجود بسته بودن راه‌ها و شرایط قرنطینه، به‌سرعت در محل حضور یافتند و عملیات مهار نشتی انجام شد. وی افزود: این حادثه در کیلومتر 20 خط لوله 16 اینچ سبزآب - اهواز در ورودی روستای مراونه از توابع اهواز اتفاق افتاد. مدیر منطقه خوزستان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، خبر منتشر شده درباره شکستگی خط لوله را تکذیب …
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / اخبار ویژه روزنامه ها / روزنامه های کشور / دولت روحانی / کرونا / شهرداری تهران / روزنامه نیویورک تایمز / دولت « تدبیر و امید / دولت تدبیر و امید / خبرگزاری « رویترز » / عراق
درگذشت یک مقام دولتی بر اثر کرونا/ روسیاهی کرونا برای غربزدگان ماند/ دستگیری‌ عاملان انتشاراخبار کذب
مدیر منطقه خوزستان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: اقدام به‌ موقع کارکنان عملیاتی و نیروهای انتظامی تلاش برای سرقت از خط لوله اهواز - سبزآب را ناکام گذاشت.
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
مهار نشت بنزین در خط انتقال اهواز – تهران
مدیر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه خوزستان از مهار نشت بنزین در خط انتقال اهواز – تهران خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •