جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
منطقه ۱۰
املاکِ قرنطینه شده، آزاد شدند
۴۷ ساعت قبل / مسکن / قیمت خانه / بازار مسکن / خرید ملک / مناسبی
املاکِ قرنطینه شده، آزاد شدند
اقتصادنیوز : منطقه ۱۰ تهران در لیست مناطق پر معامله شهر تهران است و خریداران مسکن که نقدینگی محدودی دارند می توانند گزینه های مناسبی در محلات این منطقه قدیمی پیدا کنند.
یادداشت/ پروژه‌هایی به خواست مردم به کمک مردم
۵ روز قبل
یادداشت/ پروژه‌هایی به خواست مردم به کمک مردم
مجید رباطی-  شهردار منطقه 10 توجه به محله به‌عنوان یکی از کوچک‌ترین واحدهای برنامه‌ریزی شهری و ترسیم مسیر و چشم‌انداز آینده شهر از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری است. با گسترش شهرنشینی و افزایش پراکندگی و تفرق‌های عملکردی و برنامه‌ای در مدیریت شهر، توجه و تأکید به سطوح محله‌ای به‌عنوان کانون برنامه‌ریزی و عمل، اهمیت دوچندانی یافته است. همچنین محله از جایگاه ویژه‌ای در فضای زیست اجتماعی و کالبدی شهر برخوردار است؛ پتانسیل‌های محله‌ها از یک‌سو بستر توسعه درونی، انسجام کالبدی و حیات و همبستگی اجتماعی …
باغ حکیم فضای سبز عمومی می‌شود |‌ احداث دو مجموعه مسکونی خدماتی جدید در جنوب تهران
۵ روز قبل / منطقه ۱۰ / فضای سبز / شهرداری / منطقه ۱۵ / پیروز حناچی / تهران / منطقه ۱۸
باغ حکیم فضای سبز عمومی می‌شود |‌ احداث دو مجموعه مسکونی خدماتی جدید در جنوب تهران
کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران، با دو طرح محرک توسعه در مناطق کم‌برخوردار تهران موافقت شد.
همسایه پر دردسر
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / منطقه ۱۰ / همشهری محله / همسایه / کتابخانه، کتابخوانی، کتابداری
همسایه پر دردسر
محله هفت‌چنار، در تکه دهم پایتخت، روزگاری به باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی‌اش مشهور بود، اما به مروز زمان با تغییر چهره تهران و بر تن کردن رخت و لباس شهری و همگام با نوای مدرنتیه، زمین‌های کشاورزی و باغ‌ها تبدیل به خیابان، کوچه و خانه‌هایی کوچک‌قواره شدند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
قصه «محله ما» به بودجه رسید
در کلانشهر مشهد که رشد نامتوازن و تغییرات گسترده‌ای را در بازه‌های زمانی کوتاه شاهد بوده است، نقش‌پذیری و اثرگذاری مردم در منطقه‌ای که زندگی می‌کنند می‌تواند حلقه مفقوده «تعلق‌پذیری» به جامعه را شکل دهد. مدیریت شهری پروژه‌ای به نام «محله ما» تعریف کرده است تا مشهدی‌ها یک گام به شهرشان نزدیک‌تر شوند! این پروژه از ابتدا با هدف مشارکت مردم در شناسایی مشکلات محله از سال 96 با پویش مردمی خانه بهار، در قالب بخش مردمی و عمومی این جشنواره، آغاز به کار کرد، اینکه اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد و چه فرصت‌ها و چالش‌هایی را در مسیر خود دیده است را باید در گفت‌وگو با دکتر محمد محسن مصحفی، معاون فرهنگی و هنری سازمان …
ساعت ممنوعه روی ترازوی اصناف
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / کروناویروس / منطقه ۱۰ / همشهری محله / منطقه ۶ / منطقه ۱۱ / منطقه ۷ / اصناف / پایتخت
ساعت ممنوعه روی ترازوی اصناف
مصوبه ستاد ملی کرونا برای تعطیلی مشاغل بعد از ساعت ۱۸، قبل از اجرا شدن چنان با سر و صدای رسانه‌ای در میان مردم تبلیغ شد که روز نخست، شماری از مردم، از ترس جا ماندن در شهری خالی و خلوت، به وسایل حمل‌ونقل عمومی هجوم آوردند و راهی خانه شدند.
مدرسه‌سازی نور امید به زندگی‌ام تاباند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / منطقه ۱۰ / همشهری محله / مدرسه و مدارس / خیریه
مدرسه‌سازی نور امید به زندگی‌ام تاباند
همه چیز از یک دعوت دوستانه برای حضور در افتتاحیه یک مدرسه خیّرساز، از ۲ سال، قبل شروع شد.
یک لحظه تأمل سبز
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
یک لحظه تأمل سبز
بهاره خسروی اهالی محله سلیمانی به‌تازگی با یک المان سبز شهری به نام «تأمل سبز» همسایه شدند. تأمل سبز یک سازه شهری است که با استفاده از بطری‌های پلاستیکی به همت «زهرا حاتمی» یکی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند در رشته مهندسی معماری، معماری داخلی و زبان انگلیسی، برای حفظ سلامت کره زمین و ترویج فرهنگ بازیافت و تفکیک زباله از مبدأ میان شهروندان طراحی و ساخته شده است. این سازه جدید شهری در ورودی مجتمع شهید «حبیب غنی‌پور» ساختمان معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۰ در محله سلیمانی جانمایی …
تجهیز 4 سایت برف‌روبی در منطقه 10
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
تجهیز 4 سایت برف‌روبی در منطقه 10
همزمان با شروع فصل بارش برای پیشگیری از آبگرفتگی در معابر و ارائه خدمات بهینه به شهروندان 4 سایت برف‌روبی در منطقه 10 تجهیز شد. معاون خدمات شهری و محیط‌زیست منطقه 10 با اعلام خبر افزود: «علاوه بر برگزاری جلسات متعدد با مجموعه‌های ذی‌ربط و همچنین بازدیدهای میدانی، تمام نقاط برف‌گیر و دارای مشکل شناسایی و سایت‌های برف‌روبی در نواحی سه‌گانه راه‌اندازی و تجهیز شده است.» به گفته «رضا شرفی»، سایت مرکزی در ساختمان موتوری سنگین و 3 سایت فرعی با نیروی انسانی و تجهیزات برای فصل یخبندان و سرما راه‌اندازی شده …
کاهش بزهکاری اجتماعی با هنر درمانی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / انجمن خوشنویسان‌ ایران / منطقه ۱۰ / همشهری محله / هنر / آسیب اجتماعی
کاهش بزهکاری اجتماعی با هنر درمانی
نقش هنر در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه در محله‌های آسیب‌خیز مؤثر است.
شهردار منطقه ۱۰ | کیفیت زندگی در محله‌ها را با پروژه‌های کوچک افزایش می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / منطقه ۱۰ / همشهری محله / فضای سبز
شهردار منطقه ۱۰ | کیفیت زندگی در محله‌ها را با پروژه‌های کوچک افزایش می‌دهیم
«تهران؛ شهری برای همه» شعاری است که برنامه‌ای کلان را با اهدافی چندسویه نظیر تبدیل پایتخت به شهر مقصد گردشگری و ایجاد حس تعلق خاطر محلی میان شهروندان نمایندگی می‌کند.یکی از ابزارهای تحقق این شعار، اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس محلی است که شهروندان با آنها سروکار دارند و بخشی از زندگی‌شان به آن گره خورده.
در خـانه بمانید و از حق خود آگاه شوید
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / حقوق شهروندی / کروناویروس / منطقه ۱۰ / همشهری محله / کارآفرینی / وکیل / زنان
در خـانه بمانید و از حق خود آگاه شوید
 ماجرا را کسی جدی نمی‌گرفت. گویا عجیب بود که یک دختر پانزده‌ساله در سرش ایده‌ای داشته باشد. ایده‌ای که در این روزهای کرونایی و لزوم فاصله‌گذاری فیزیکی، می‌توانست گره‌گشای افراد زیادی که مشکل حقوقی دارند و مجبور به مراجعه به دادگاه و وکیل و پیگیری موارد حاشیه‌ای آن هستند، باشد. اما جوینده یابنده است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
شهروندان؛ تصمیم‌سازان اجرای پروژه‌های محلی
 رویکرد شهرداری تهران در سال های اخیر از پروژه های بزرگ به طرح‌های کوچک اما موثر محلی تغییر کرده و تصور می شود که چنین طرح‌هایی می‌تواند بر کیفیت زندگی شهروندان موثر باشد. اهمیت این طرح های مردم محور در مناطق جنوبی شهر بیشتر به چشم می آید. در همین زمینه پیروز حناچی در حاشیه افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۰ گفت: در مناطق ۹ و ۱۰ تهران تراکم جمعیت زیادی وجود دارد که باعث شده خدمات شهری بیشتری نیاز داشته باشند. یکی از این خدمات فضای سبز است که برای توسعه آن در این مناطق برنامه داریم و به‌زودی چند پارک جدید …
بهره برداری از ۳۰ پروژه خردمقیاس محلی
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / منطقه ۱۰ / شهرداری / پیروز حناچی
بهره برداری از ۳۰ پروژه خردمقیاس محلی
برای ارائه خدمات بهینه شهروندان و ایجاد حس تعلق خاطر محلی به محله ای که در آن زندگی می کنند ۳۰ پروژه خرد مقیاس محلی در منطقه ۱۰ با حضور شهردار تهران و مدیران ارشد شهری به بهره برداری رسید.
بهره‌برداری ۳۰ پروژه محله‌محور در تهران با حضور حناچی | پیاده‌راه جدید در بافت تاریخی تهران افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / پیروز حناچی
بهره‌برداری ۳۰ پروژه محله‌محور در تهران با حضور حناچی | پیاده‌راه جدید در بافت تاریخی تهران افتتاح شد
شهردار تهران با اشاره به افتتاح ۳۰ پروژه جدید محلی در منطقه ۱۰ تهران گفت: بوستان‌های جدید به ویژه در مناطق ۹ و ۱۰ راه‌اندازی می‌شود.
شرایط کرونایی تهران نسبتا حاد است
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
شرایط کرونایی تهران نسبتا حاد است
ایلنا: شهردار تهران در واکنش به لغو مراسم افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۰ گفت: اعلام کردیم با توجه به شرایط تهران برگزاری مراسم را منتفی کنند، چرا که شرایط کرونایی تهران…
افتتاح پیاده‌راه شهید دعوتی درمرکز پایتخت/بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه 10
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / زهرا نژادبهرام / عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران / اتفاق پیاده‌راه شهید دعوتی
افتتاح پیاده‌راه شهید دعوتی درمرکز پایتخت/بهره‌برداری از پروژه‌های منطقه 10
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران از افتتاح پیاده‌راه شهید دعوتی در منطقه 10 پایتخت طی روز جاری خبر داد و گفت: افتتاح این پیاده‌راه‌ها در تبدیل پایتخت به شهری انسان‌محور بسیار حائز اهمیت است.
افتتاح درمانگاه جدید منطقه ۱۰ تهران در آبان ماه
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / حمید چوبینه / شهرداری تهران / شرکت شهر سالم / تهران / درمانگاه
افتتاح درمانگاه جدید منطقه ۱۰ تهران در آبان ماه
مدیرعامل شرکت شهر سالم از راه‌اندازی درمانگاه جدید منطقه ۱۰ شهرداری تهران با امکانات کامل‌تر در خیابان قزوین خبر داد.
کمک‌های مؤمنانه گروه جهادی الهادی(ع) در روزهای کرونایی به نیازمندان
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / کروناویروس / منطقه ۱۰ / همشهری محله / خیریه
کمک‌های مؤمنانه گروه جهادی الهادی(ع) در روزهای کرونایی به نیازمندان
سایه سیاه «کووید ۱۹» بر سر کره خاکی پهن است. این بیماری در آستانه حضور یک ساله‌اش بی‌توجه به صدمات و آسیب‌های جبران‌ناپذیر همچنان می‌تازد.
حلقه چشم بادامی‌ها را شکستیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / منطقه ۱۰ / همشهری محله / شنا / ورزش زنان
حلقه چشم بادامی‌ها را شکستیم
به شنا علاقه داشت و به همین دلیل در کلاس شنای مدرسه نامنویسی کرد، اما یک روز، دست بر قضا، بعد از کلاس رفت دنبال دوستش که کلاس تنیس روی میز می‌رفت و برای پر کردن ساعت انتظارش راکت به دست گرفت و بازی را شروع کرد.
مرمت و احیای مجسمه‌های میدان بریانک
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
مرمت و احیای مجسمه‌های میدان بریانک
برای ایجاد آرامش روانی و همچنین حفظ زیبایی چهره شهری عملیات مرمت و احیای مجسمه‌های میدان بریانک در منطقه 10 از سوی اداره خدمات شهری و محیط‌زیست انجام شد. معاون خدمات شهری و محیط‌زیست منطقه 10 با اعلام این خبر افزود: «طرح‌ها و رنگ‌های مناسب در آراستگی سیمای شهری نقش مؤثری دارند. آثار هنری میدان بریانک با موضوع «گفت‌وگو»، از جنس فایبرگلاس در سال ۱۳۷۲ در میدان بریانک نصب شدند که در طول سالیان اخیر دچار فرسودگی شده بودند.» «رضا شرفی» فراهم‌سازی محیطی با نشاط و مفرح در فضاهای شهری را برای ایجاد نشاط و …
«کامیاب شو!» | استارت آپ ویژه مهاجران افغانستانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / دانشگاه - دانشجو / منطقه ۱۰ / همشهری محله / کارآفرینی / افغانستان
«کامیاب شو!» | استارت آپ ویژه مهاجران افغانستانی
از سال ۹۸ و زمانی دانشجوی رشته مهندسی نرم‌افزار در دانشگاه آزاد بودم، ایده راه‌اندازی یک استارت‌آپ به سرم زد.
با افتخار می‌گویم: بچه سلسبیل‌ام
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / هویت شهری / منطقه ۱۰ / همشهری محله
با افتخار می‌گویم: بچه سلسبیل‌ام
متولد محله منیریه است، اما درخیابان سلسبیل قد کشیده و بزرگ شده است. آنقدر که شیفته این خیابان و محله کودکی و نوجوانی و جوانی‌اش است.
جداسازی مسیر اتوبوس‌های تندرو خیابان قزوین
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
جداسازی مسیر اتوبوس‌های تندرو خیابان قزوین
برای کاهش تصادفات و همچنین ایمن‌سازی مسیر‌ تردد اتوبوس‌های عبوری و مسافران عملیات عمرانی جداسازی مسیر اتوبوس تندرو خیابان قزوین انجام شد. معاون فنی و عمران شهردار منطقه 10 با اعلام این خبر افزود: «برای افزایش سطح ایمنی، ساماندهی و آرام‌سازی نقاط حادثه‌خیز و کاهش تصادفات خسارتی، جرحی و فوتی به‌ویژه برای موتورسواران، جداسازی مسیر اتوبوس تندرو خیابان قزوین حدفاصل میدان شمشیری و پل امامزاده معصوم(ع) با اجرای جدول‌ها دوبل به طول 2 کیلومتر در کمتر از 2 هفته انجام شد.» به گفته «مهران ماندگار» همچنین عملیات …
محلات منطقه ۱۰ کم برخوردارترین محلات تهران/ ۸ عضو شورای شهر هنوز از این منطقه بازدید نکرده اند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / شهرداری منطقه 10 / بافت فرسوده / محلات
محلات منطقه ۱۰ کم برخوردارترین محلات تهران/ ۸ عضو شورای شهر هنوز از این منطقه بازدید نکرده اند
رابط شورایاری منطقه ۱۰ تهران گفت: بیشترین محلات کم برخوردار در این منطقه قرار دارند، با این وجود کمترین بودجه شهرداری به این منطقه اختصاص پیدا می کند.
دولت باید هزینه رفت و آمد در مناطق مرکزی پایتخت را بپردازد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / شهرداری منطقه 10 / سید محمود میرلوحی / بودجه شهرداری
دولت باید هزینه رفت و آمد در مناطق مرکزی پایتخت را بپردازد
آلودگی صوتی معضل اساسی منطقه ۱۰/ هفت چنار آسیب جدی دیده است
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / احمدمسجد جامعی / میراث طبیعی / شهرداری منطقه 10 / آلودگی صوتی
آلودگی صوتی معضل اساسی منطقه ۱۰/ هفت چنار آسیب جدی دیده است
عضو شورای اسلامی شهر تهران مشکل اساسی منطقه ۱۰ را آلودگی صوتی دانست و گفت: اولین پرونده ثبت میراث طبیعی در این منطقه به نام هفت چنار ثبت شده اما به این میراث آسیب جدی وارد شده است.
از توجه به حق انتقال توسعه تا نابودی فضای سبز منطقه ۱۰ با بزرگراه‌های آلاینده
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / شورای شهر‌ / شورایار منطقه ۱۰
از توجه به حق انتقال توسعه تا نابودی فضای سبز منطقه ۱۰ با بزرگراه‌های آلاینده
اعضای شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش رابط شورایار منطقه ۱۰ نظرات تخصصی خود در خصوص منطقه ۱۰ را بیان کردند.
رفع 75 درصدی فضاهای بی‌دفاع شهری در منطقه 10 با مشارکت شهروندان
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / زهرا نژادبهرام ژ / عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران / منطقه 10
رفع 75 درصدی فضاهای بی‌دفاع شهری در منطقه 10 با مشارکت شهروندان
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه منطقه 10 دارای 200 نقطه فضای بی‌دفاع شهری بوده است، گفت: 75 درصد این فضاها با مشارکت شهروندان رفع شده و امنیت و آرامش به این محدوده‌ها بازگشته است.
ابر چالش هایی که یک میلیون و 300 تهرانی در منطقه 10 دارند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / سیدمسعود قریشی / رابط شورایاری منطقه 10 / بافت فرسوده
ابر چالش هایی که یک میلیون و 300 تهرانی در منطقه 10 دارند
عضو شورایاری منطقه 10 تهران با اشاره به اینکه بافت فرسوده ابر چالش این منطقه محسوب می‌شود، گفت: بیش از یک میلیون و 342 هزار نفر در منطقه 10 زندگی می‌کنند و رفع مشکلات این منطقه بسیار حائز اهمیت است.
اولین ثبت میراث طبیعی تهران در حال از بین رفتن است/فضای سبز منطقه ۱۰ در معرض نابودی
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / احمد مسجد جامعی
اولین ثبت میراث طبیعی تهران در حال از بین رفتن است/فضای سبز منطقه ۱۰ در معرض نابودی
ایلنا: عضو شورای شهر تهران گفت: اولین پرونده ثبت میراث طبیعی مربوط به این منطقه و میراث هفت چنار است،‌ اما طبیعت آن در حال از بین رفتن است. از همین هفت چنار تنها دو…
از بن‌بست پروژه‌های ۱۲ ساله تا نبود سرانه‌های ورزشی در منطقه ۱۰
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / شورایاری منطقه ۱۰ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران
از بن‌بست پروژه‌های ۱۲ ساله تا نبود سرانه‌های ورزشی در منطقه ۱۰
اعضای شورایاری منطقه ۱۰ امروز میهمان شورای شهر بودند و به بیان مشکلات منطقه خود پرداختند.
عوارض کسب شده از شهروندان برای ایجاد پارکینگ به نتیجه نرسیده است/ منطقه ۱۰ بالاترین بافت فرسوده تهران را دارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / زهرا نژادبهرام
عوارض کسب شده از شهروندان برای ایجاد پارکینگ به نتیجه نرسیده است/ منطقه ۱۰ بالاترین بافت فرسوده تهران را دارد
ایلنا: عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نسبت به اخذ عوارض پارکینگ از شهروندان منطقه ۱۰ و عدم ایجاد پارکینگ پس از گذشت شش ماه از سال تذکر داد.
املاک شهرداری تهران در منطقه ۱۰ در اختیار چه کسانی است؟ [+جدول]
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
املاک شهرداری تهران در منطقه ۱۰ در اختیار چه کسانی است؟ [+جدول]
از میان ۵۵ ملک شهرداری منطقه ۱۰ تهران که در اختیار غیر است ۲۳ ملک در اختیار افراد حقیقی است. ۱۱ نفر از این ۲۳ نفر از کارمندان شهرداری هستند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
قیمت آپارتمان در مناطق 9و10تهران
دنیای اقتصاد نوشت:دامنه قیمت آپارتمان‌های نوساز فروش رفته در مناطق 9و10 در طول مهر ماه بین حدود ۱۶ تا ۲۸ میلیون تومان به ازای هر مترمربع در محله‌های مختلف متغیر بوده است. محله سلسبیل واقع در منطقه ۱۰ را نیز می‌توان پرمعامله‌ترین محله در این محدوده از شهر طی ماهی که گذشت معرفی کرد که عمده آپارتمان‌های نوساز آن به بهای مترمربعی ۲۳ تا ۲۶ میلیون تومان معامله شده‌اند.
شناسایی و بهسازی فضاهای بی‌دفاع شهری
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / فرهنگ / امنیت / منطقه ۱۰ / همشهری محله / زنان
شناسایی و بهسازی فضاهای بی‌دفاع شهری
سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۰ درباره اقداماتی که برای امنیت اجتماعی در این راستا در منطقه اجرا شده است.
۵۰۰ در بطری بده، رایگان آموزش ببین!  
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / منطقه ۱۰ / همشهری محله / آموزشی / استارت‌آپ
۵۰۰ در بطری بده، رایگان آموزش ببین!  
تقریباً از خرداد ماه گذشته بود که برای توسعه فعالیت‌های استارت‌آپی و همچنین کارآفرینی و استفاده از ایده‌های بکر و نو، نخستین مرکز استارت‌آپی محیط‌زیست از سوی هلدینگ دانش بنیان ذوق با مشارکت شهرداری منطقه ۱۰ راه‌اندازی شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
منطقه 10 در ارتقای ایمنی معابر پایتخت‌ برترین شد
رتبه بسیار مطلوب ارتقای ایمنی معابر مناطق در میان مناطق 22‌گانه تهران به منطقه 10 رسید.  معاون حمل‌ونقل ترافیک منطقه 10 با اعلام این خبر افزود: «‌از محورهای مهم ایمن‌سازی‌شده می‌توان به بزرگراه‌های یادگار امام(ره)، شهید نواب صفوی و خیابان‌های قزوین، آزادی، رنجبر، امام خمینی(ره)، رودکی، دامپزشکی، کلهر و ارومیه اشاره کرد.» به گفته «منصور هنرور» بر اساس اعلام تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی از سوی پلیس راهور، بازدیدهای میدانی تیم‌های کارشناسی و ارائه راهکارهای فنی و بررسی آن در کمیته‌های فنی سازمان حمل‌ونقل …
آلوده‌ترین مناطق تهران کدامند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
آلوده‌ترین مناطق تهران کدامند؟
نتایج گزارش‌های مربوط به میانگین غلظت سالانه پنج عامل اصلی آلاینده هوا در شهر تهران نشان می‌دهد که به ترتیب پنج ایستگاه مسعودیه، شهرداری منطقه چهار، شهرداری منطقه ۱۰، ستاد بحران منطقه هفت و اقدسیه آلوده‌ترین ایستگاه‌ها بودند.
وقف، چراغی که خاموشی ندارد
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / منطقه ۱۰ / همشهری محله / منطقه ۶ / منطقه ۱۱ / منطقه ۷ / منطقه ۱۲ / وقف و موقوفات / پایتخت
وقف، چراغی که خاموشی ندارد
بر اساس آیات قرآنی مَثَل کسانی که اموالشان در راه خدا انفاق می‌کنند، همانند دانه‌ای است که ۷ خوشه برویاند و در هر خوشه‌ای صد دانه باشد.
دانش‌آموزان منطقه ۱۰ گل کاشتند
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / پژوهش / منطقه ۱۰ / همشهری محله / مدرسه و مدارس / جشنواره / برنامه‌ نویسی / دانش آموز / زیست شناسی
دانش‌آموزان منطقه ۱۰ گل کاشتند
دانش‌آموزان موفق دور اول دبیرستان هوشمند شاهد هاجر در منطقه ۱۰ از همین شروع سال تحصیلی با کسب رتبه‌های برتر نخستین جشنواره علمی، ‌پژوهشی دانش‌آموزی کشوری برای ایستادن بر سکوهای نخست ‌کشوری و جهانی گام برداشتند.
برگزاری المپیاد علمی دانشجویی منطقه ۱۰ کشور به میزبانی دانشگاه چمران اهواز
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / المپیاد علمی دانشجویی
برگزاری المپیاد علمی دانشجویی منطقه ۱۰ کشور به میزبانی دانشگاه چمران اهواز
مدیر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به برگزاری آزمون المپیاد علمی دانشجویی منطقه ۱۰ کشور به میزبانی این دانشگاه، گفت: بیست و پنجمین دوره این المپیاد ۲۵ مهرماه به صورت همزمان در مناطق ده‌گانه آموزشی کشور در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود.
آغاز اجرای 3 پروژه پارکینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / شهرداری تهران / شهر تهران
آغاز اجرای 3 پروژه پارکینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: اجرای سه پروژه پارکینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده در مناطق 15،14 و 18 آغاز و در گام دوم نیز دو زمین جدید با ظرفیت حدود 0100 واحد در منطقه 10 پیش بینی شده است.
بهترین منطقه پایتخت برای خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / قیمت مسکن / بازار مسکن / قیمت آپارتمان / بازار ملک / قیمت مسکن در تهران / منطقه 10 تهران / قیمت ملک در تهران
بهترین منطقه پایتخت برای خرید مسکن
اقتصادنیوز : معاملات مسکن در مناطقی که آپارتمان های کوچک با قیمت زیر یک میلیارد تومان دارند پر رونق تر از دیگر مناطق است.
ساخت مسکن‌های کم متراژ به کجا رسید؟ | احداث پارکینگ طبقاتی در بافت‌های فرسوده تهران
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / بافت‌ فرسوده / نوسازی / شهرداری / تهران
ساخت مسکن‌های کم متراژ به کجا رسید؟ | احداث پارکینگ طبقاتی در بافت‌های فرسوده تهران
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: اجرای سه پروژه پارکینگ طبقاتی در محلات دارای بافت فرسوده در مناطق ۱۵، ۱۴ و ۱۸ شروع و در گام دوم نیز دو زمین جدید با ظرفیت حدود یکهزار واحد در منطقه ۱۰ پیش‌بینی شده است.
خانه‌مان تالار عروسی محله بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / منطقه ۱۰ / هویت شهری / همشهری محله / همسایه
خانه‌مان تالار عروسی محله بود
اگر خوب گوش تیز کنیم، هنوز هم از میان دیوارهای آجری کوچه شهید قمی‌نژاد (قلعه بریانک سابق) صدای بچه‌های مکتبخانه «خانم آغا» شنیده می‌شود.بچه‌ها از ترس ترکه بلند آلبالوی «خانم آغا» که مثل امواج ماهواره‌ای بردش کل کلاس بود یک صدا فریاد می‌زنند: لم یکن....
کدام مستند؟ کدام کودتا؟ / پشت‌پرده مستند بی‌بی‌سی فارسی
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / بی‌بی‌سی فارسی / دفاع مقدس / فرماندهان جنگ / کودتای خزنده بی بی سی فارسی / مستند کودتای خزنده
کدام مستند؟ کدام کودتا؟ / پشت‌پرده مستند بی‌بی‌سی فارسی
روزنامه جام‌جم نوشت: کودتای‌خزنده در سپاه، عنوان مستندی است که بی‌بی‌سی فارسی در سالگرد حماسه دفاع‌مقدس به کارگردانی حسین باستانی منتشر کرد؛ مستند 47 دقیقه‌ای که بی‌بی‌سی فارسی مدعی است به ماجرای 5 آذر سال 1363 پادگان ولی‌عصر و منطقه 10 سپاه می‌پردازد. سازندگان مستند ادعا دارند ماجرای پادگان ولی‌عصر برای اولین‌بار توسط این رسانه منتشر شده و حقایقی را افشا می‌کند.
دیدار صمیمانه با ماموران ایستگاه های ۸ و ۵ آتش نشانی
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / منطقه ۱۰ / آتش‌ نشانی / شهرداری
دیدار صمیمانه با ماموران ایستگاه های ۸ و ۵ آتش نشانی
برای گرامیداشت ۷ مهر ماه روز آتش نشانی و تجلیل از زحمت های آتش نشانان، این سربازان جان برکف حافظ مردم ، دیدار صمیمانه ای میان مدیران شهری منطقه ۱۰ و ماموران ایستگاه های ۸ و ۵ آتش نشانی برگزار شد.
طرح کنترل وزن دانش‌آموزان 
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / چاقی / منطقه ۱۰ / همشهری محله / ورزش / دانش آموز
طرح کنترل وزن دانش‌آموزان 
برای افزایش میزان سلامتی دانش‌آموزان و همچنین کنترل وزن آنها و پیشگیری از چاقی طرح غربالگری دانش‌آموزان و تعیین BMI در سال تحصیلی جدید در مدارس منطقه ۱۰ برگزار می‌شود.  
افتتاح 30 پروژه شهری تا پایان آبان ماه
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
افتتاح 30 پروژه شهری تا پایان آبان ماه
برای تأمین رفاه شهروندان و همچنین ساماندهی و اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس 30 پروژه شهری تا پایان آبان ماه سال جاری در منطقه 10 افتتاح می‌شود.  برای ایجاد مشارکت و تعامل و دو سویه میان مجموعه مدیریت شهری و اصحاب رسانه نشست صمیمانه‌ای میان شهردارمنطقه 10 و خبرنگاران در ساختمان ستادی شهرداری این منطقه برگزار شد. در این نشست شهردار منطقه با اشاره به اجرای 30 پروژه شهری تا آخر آبان درباره اهمیت نقش رسانه‌ها در انعکاس اخبار متناسب با شرایط حاکم بر جامعه و نیاز روز گفت: «از نقدهای رسانه‌ها به‌ویژه نشریات …
نظافت محله در کوتاه‌ترین زمان ممکن
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نظافت محله در کوتاه‌ترین زمان ممکن
«محله امام‌خمینی(ره) از بخش‌های ریزدانه منطقه ۱۰ است که به دلیل وجود معابر باریک و کوچه‌پسکوچه‌های بسیار، کار نظافت و پاکسازی معابر آن اغلب با تأخیر انجام می‌شد.
عملیات کودپاشی درختان چنار
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
عملیات کودپاشی درختان چنار
برای افزایش سبزینگی و حفظ سلامت درختان چنار عملیات کودپاشی این درختان پیش از خزان با کلات آهن، میکروکامل و NPK در بزرگراه یادگار امام(ره)، شهید نواب صفوی و خیابان آزادی منطقه 10 انجام شد.  رئیس اداره فضای سبز منطقه با اعلام این خبر افزود: «برای پیشگیری از کلروز و ضعف درختان چنار، خزان زودرس و زوال درختان عملیات حفظ و نگهداری درختان چنار منطقه تحت نظارت کارشناسان مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز، در چند مرحله از آغاز سال جاری تاکنون انجام شده است.» به گفته «علی مصطفوی» کارشناسان مرکز طبق دستورالعمل …
گذر پشت بزرگراه نواب رنگ و لعاب می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
گذر پشت بزرگراه نواب رنگ و لعاب می‌گیرد
همزمان با اجرای پروژه‌های کوچک‌مقیاس محلی عملیات بهسازی و رنگ‌آمیزی در گذر پشت بزرگراه شهید نواب صفوی و خیابان رنجبر اجرا می‌شود. معاون خدمات شهری محیط‌زیست شهرداری منطقه 10 با اعلام این خبر و با اشاره به برنامه‌های شهرداری تهران برای اجرای شیوه‌نامه رنگ در شهر و تأثیر رنگ‌آمیزی چهره شهری در ایجاد آرامش روانی و پیشگیری از اعمال سلیقه‌های شخصی و بدون مطالعه در طراحی و اجرای پالت رنگی شهر افزود: «برای آراستگی و زیبایی چهره شهر و همچنین فراهم کردن فضایی با نشاط و مفرح عملیات بهسازی و رنگ‌آمیزی گذر پشت …
نقشه راه شهر امن برای زنان
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
نقشه راه شهر امن برای زنان
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه دستورالعمل طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط‌های شهری آماده و برای نظرخواهی به مناطق ارسال شده است، گفت: امیدواریم حداکثر تا مهرماه بتوانیم این دستورالعمل را نهایی و برای اجرا به همه مناطق ابلاغ کنیم.  به گزارش همشهری، زهرا بهروزآذر در مورد سرانجام طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط‌های شهری که در منطقه ۱۰ به‌صورت پایلوت اجرایی شد، گفت: پیرو اجرای برنامه «تهران شهری برای همه» درنظر داریم شهر را برای همه گروه‌های مختلف اعم از زنان، سالمندان، کودکان و... آماده …
زمینه بازگشت به تحصیل دانشجویان پیام‌نور فراهم شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه پیام نور
زمینه بازگشت به تحصیل دانشجویان پیام‌نور فراهم شد
رئیس منطقه ۱۰ دانشگاه پیام‌نور و استان خوزستان از فراهم شدن زمینه بازگشت به تحصیل دانشجویان مراجعه‌نکرده به تحصیل، با بخشودگی بدهی و حذف سنوات آموزشی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
ضرورت تاسیس پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در مناطق پرتراکم پایتخت
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر ضرورت تاسیس پایگاه‌های جدید مدیریت بحران در مناطق و محلات متراکم پایتخت تاکید کرد.رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هر ناحیه از مناطق شهر تهران باید از یک پایگاه مدیریت بحران برخوردار شود، گفت: این پایگاه‌ها به ویژه در مناطق متراکم نظیر منطقه 10 پایتخت باید اضافه شود.وی با بیان اینکه وجود پایگاه های مدیریت بحران در مناطق سرمایه‌ای ارزشمند است، گفت: اهداف مدیریت بحران جامعه محور در سطح محلات، باید از پایگاه های مدیریت بحران هدایت و عملیاتی شود. بر همین اساس آماده همکاری در ساخت پایگاه جدید مدیریت بحران با شهرداری مناطق هستیم. خوشبختانه مناطق نیز همکاری خوبی با ما داشته‌اند و به عنوان مثال در دیداری که چندی پیش با شهردار منطقه 10 …
تصاویر: بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از مدارس منطقه ۱۰ تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تصاویر: بازدید معاون اول رئیس‌جمهور از مدارس منطقه ۱۰ تهران
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری سه شنبه ۱۸ شهریور ماه از سه دبیرستان در منطقه ۱۰ تهران، پسرانه شهدای مدافع حرم و علامه طباطبایی و نیز دبیرستان دخترانه نمونه دولتی مکتب الاحرار بازدید و با دانش آموزان و معلمین در کلاس‌های درس گفتگو کرد.
ببینید | جهانگیری روند بازگشایی مدارس را زیر نظر گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مدرسه / شهر تهران / اسحاق جهانگیری / وزارت آموزش و پرورش
ببینید | جهانگیری روند بازگشایی مدارس را زیر نظر گرفت
اسحاق جهانگیری صبح امروز با حضور در مدرسه دکتر حافظی در منطقه ۱۰ تهران از روند بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید بازدید کرد. در این برنامه که وزیر آموزش و پرورش نیز معاون اول رئیس جمهور را همراهی می‌کرد، اسحاق جهانگیری پس از بازدید از فضای مدرسه با حضور در کلاس‌های درس با دانش آموزان گفت و گو کرد و بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در این مدرسه نظارت کرد. منبع: شبکه خبر
اولیاء دانش‌آموزان می‌توانند روش‌های متنوع را برای آموزش فرزندانشان انتخاب کنند/ مدیران و معلمان خود را والدین دانش‌آموزان بدانند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اولیاء دانش‌آموزان می‌توانند روش‌های متنوع را برای آموزش فرزندانشان انتخاب کنند/ مدیران و معلمان خود را والدین دانش‌آموزان بدانند
معاون اول رئیس جمهور از مدرسه ابتدایی پسرانه دکتر حافظی واقع در منطقه ۱۰ تهران بازدید کرد.
شروع سال تحصیلی جدید با تأکید بر سه اصل سلامتی، آموزش همه دانش آموزان و توجه به نگرانی اولیا
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
شروع سال تحصیلی جدید با تأکید بر سه اصل سلامتی، آموزش همه دانش آموزان و توجه به نگرانی اولیا
وزیر آموزش‌وپرورش در بازدید از مدارس منطقه ۱۰ شهر تهران اظهار کرد: سال تحصیلی جدید را با تأکید بر سه اصل سلامتی، آموزش همه دانش آموزان و توجه به نگرانی اولیا آغاز کردیم.
دولت همه امکانات آموزشی و بهداشتی مورد نیاز آموزش و پرورش را فراهم کرده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
دولت همه امکانات آموزشی و بهداشتی مورد نیاز آموزش و پرورش را فراهم کرده است
معاون اول رییس جمهور از سه دبیرستان در منطقه ۱۰ تهران به صورت سرزده بازدید کرد.
گشتی در یکی از ناامن‌ترین نقاط تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / محله نواب / منطقه 10 تهران
گشتی در یکی از ناامن‌ترین نقاط تهران
ساعت ۳ بعد از ظهر یک روز عادی است اما در گذر پشت ساختمان‌های بلند و رنگ مرده مجاور با اتوبان نواب صفوی هیچ چیز عادی نیست.
جهانگیری: آموزش و پرورش در شرایط کرونا خیلی قوی عمل کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / اسحاق جهانگیری / بازگشایی مدارس / وزارت آموزش و پرورش
جهانگیری: آموزش و پرورش در شرایط کرونا خیلی قوی عمل کرد
به گزارش الف، صبح امروز اسحاق جهانگیری در بازدید از یکی از مدارس منطقه ۱۰ شهر تهران با تبریک فرارسیدن بهار تعلیم و تربیت اظهار کرد: کرونا باعث شد مدارس ۱۵ روز زودتر از سال‌های گذشته بازگشایی شوند.
تخریب یک واحد مسکونی غیرمجاز در تبریز
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استانی-اجتماعی
تخریب یک واحد مسکونی غیرمجاز در تبریز
معاون خدمات شهری منطقه ۱۰ تبریز از تخریب یک واحد ساختمانی غیرمجاز در کوچه بهروزیه سرباز شهید محدوده این منطقه خبر داد.
دستور حناچی برای احداث باغ ایرانی در محله بریانک
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
دستور حناچی برای احداث باغ ایرانی در محله بریانک
شهردار تهران بر تسریع روند تملک ۴۲۰۰ متر زمین مجاور بوستان حکیم منطقه ۱۰ پایتخت تاکید کرد و دستور احداث باغ ایرانی در محله بریانک را صادر کرد.
جزئیات اجرای طرح ارتقای امنیت زنان در گذر بزرگراه شهید نواب
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / شهرداری تهران / شهر تهران
جزئیات اجرای طرح ارتقای امنیت زنان در گذر بزرگراه شهید نواب
تسنیم نوشت: معاون فنی و عمرانی شهردار منطقه ۱۰ شهر تهران جزئیات اجرای طرح ارتقای امنیت زنان در گذر پشت بزرگراه شهید نواب صفوی را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
مراسم عزای حسینی در حسینه سیار
مراسم عزاداری امام حسین (ع) در حسینه سیار منطقه ۱۰ اصفهان با حضور جمعی از شهروندان و مدیران شهری برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
سه هتل در منطقه 10 در حال احداث است
اصفهان –بهمن راعی : مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: به خاطر نزدیکی منطقه به سالن اجلاس سران، نمایشگاه بزرگ و اتوبان ها، فضایی برای احداث هتل فراهم کردیم به طوریکه هم اکنون سه هتل در منطقه در حال احداث است تا در جذب گردشگر فعال شود. حمید شهبازی در نشست خبری با اصحاب رسانه در سلسله نشست های «سه شنبه ها با رسانه» که به صورت مجازی برگزار شد،با بیان اینکه جلساتی با گروه های تاثیرگذار جامعه در منطقه 10 داشته ایم که موجب هم افزایی شهرداری و شهروندان شده است، اظهار کرد: رویدادهای خوبی در حوزه های مختلف روی داده و اجرای پروژه های متنوعی را در حوزه های عمرانی، خدماتی، فرهنگی و شهرسازی شاهد هستیم. همچنین در حوزه مشارکتی و سرمایه گذاری حضور بخش خصوصی را شاهد بودیم که به توسعه پایدار منطقه کمک کرده است.وی …
ایجاد مجموعه قرآنی، فرهنگی و زیارتی
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / استانی-فرهنگی و هنری / فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک کار / آذربایجان شرقی / شهرداری تبریز
ایجاد مجموعه قرآنی، فرهنگی و زیارتی "فخرالذاکرین" در تبریز 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با اشاره به ایجاد مجموعه فخرالذاکرین در تبریز، گفت: این مجموعه فرهنگی، قرآنی و زیارتی، در محل آرامگاه حمال تبریزی و حاج فیروز زیرک کار با همکاری شهرداری منطقه ۱۰ تبریز ایجاد می‌شود.
کارگاه آشنایی پرچمداران حسینی با پروتکل های بهداشتی
۱۳۹۹/۰۵/۳۱
کارگاه آشنایی پرچمداران حسینی با پروتکل های بهداشتی
برای پیش گیری از بیماری«کووید ۱۹ » و حفظ سلامتی عزاداران حسینی، جلسه هم اندیشی هیئت های مذهبی با عنوان « کارگاه آشنایی پرچمداران حسینی با پروتکل های بهداشتی» در منطقه ۱۰ تهران برگزار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •