چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
منطقه 2 شهرداری تهران
واکنش وکیل نجفی در برابر اظهارات وکیل الیاس قالیباف
تسنیم / ۳۲ ساعت قبل / اجتماعی
واکنش وکیل نجفی در برابر اظهارات وکیل الیاس قالیباف
وکیل مجمدعلی نجفی در واکنش به اظهارات اخیر وکیل الیاس قالیباف درباره پرونده تشکیل شده برای نجفی شهردار پیشین تهران، مدیر حراست اسبق شهرداری و همچنین شهردار پیشین منطقه 2 تهران توضیحاتی ارائه کرد.
تمرینات آبی‌پوشان با ۲ غایب برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ورزشی
تمرینات آبی‌پوشان با ۲ غایب برگزار شد
تهران- ایرنا- تمرین تیم فوتبال استقلال با ۲ بازیکن غایب در چمن مصنوعی مدرن شهرداری منطقه ۱۷ تهران برگزار شد.
  فوتبال  باشگاه استقلال  سیاوش یزدانی  فرهاد مجیدی  هروویه میلیچ
شکایت از شهردار به اتهام «شروع به قتل»
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اجتماعی
شکایت از شهردار به اتهام «شروع به قتل»
ساکنان یک مجتمع واقع در مرزداران تهران از شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران به اتهام "شروع به قتل" شکایت کردند.
  شهرداری تهران  گودبرداری غیراصولی
اعزام محموله کمک های شهرداری منطقه ۲ تهران به  مناطق سیل زده
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
اعزام محموله کمک های شهرداری منطقه ۲ تهران به  مناطق سیل زده
شهردار منطقه ۲ گفت: در راستای کمک به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان محموله ای حاوی اقلام ضروری به وسیله ۱۰ دستگاه وانت نیسان به این مناطق ارسال شد.
  رسول کشت پور  منطقه 2 شهرداری تهران  مناطق سیل زده کشور
۴۰ درصد خانه های منطقه ۲ تهران استفاده غیر مسکونی می شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اقتصادی
۴۰ درصد خانه های منطقه ۲ تهران استفاده غیر مسکونی می شوند
تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در منطقه ۲ شهرداری تهران ۴۰ درصد مجموع واحدهای ملکی آن به منظور فعالیت های فاقد مجوز و غیر مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد.
  شورای اسلامی شهر تهران  تهران  مجید فراهانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
کارتن‌خواب‌ها در آغوش زمستان
زهرا داستانیدر روزهای سرد سال جان هزاران کارتن‌خواب در تهران در معرض خطر است. سردی هوا در تهران به دلیل بارش برف و باران در روزهای اخیر سبب شده که مراجعه کارتن‌خواب‌ها را به گرمخانه‌هایی که برای استقرار آنها تدارک دیده‌ شده با افزایش 25 درصدی روبه‌رو کند. گرمخانه‌هایی که در اغلب روزهای سال کمتر مورد اقبال کارتن‌خواب‌های تهرانی قرار می‌گیرند. آمارها درباره تعداد کارتن‌خواب‌های تهران متفاوت است. گاهی گفته می‌شود تعدادشان به ۱۵ هزار نفر می‌رسد و گاهی می‌گویند بین 2 تا 3 هزار و 600 نفر. با این حال اما آمارها هرچقدر تفاوت‌های فاحشی داشته باشند اما یک وجه اشتراک دارند و آن این است که تعداد کارتن‌خواب‌ها در تهران از هزاران نفر تجاوز می‌کنند. تقریبا تفاوتی میان مناطق مختلف شهر وجود ندارد. خیابان‌ها و …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
واژگون‏شدن خودرو در خط بی‌آرتی
در پی واژگون شدن یک دستگاه خودروی سواری در خط بی‌آرتی، آتش‌نشانان به محل حادثه اعزام شدند. حوالی ساعت ۲ بامداد روز سه‌شنبه شهروندان طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کردند که یک دستگاه خودرو سواری در خط بی‌آرتی واژگون شده است؛ در همین راستا بلافاصله یک ایستگاه آتش‌نشانی به همراه گروه امداد و نجات به محل حادثه واقع در بزرگراه بسیج، بعد از بیست‏متری افسریه اعزام شدند.با حضور آتش‌نشانان در محل مشخص شد که یک دستگاه خودرو سواری که در مسیر شمال به جنوب بزرگراه بسیج در حال حرکت بوده، بر اثر برخورد با بلوک‌های سیمانی خط بی‌آرتی واژگون شده و پس از اینکه چند متر بر روی سقف خود حرکت کرده متوقف شده است. بر همین اساس، آتش‌نشانان بلافاصله مسیر ورودی خط ویژه را مسدود کردند و …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
بررسی ساماندهی بازار تهران در ستاد بازآفرینی پایدار
سازوکار استفاده از روش‌های متنوع ساماندهی محله بازار و اوراقچی‌های منطقه 15در ششمین جلسه کمیته امنیتی و حقوقی ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران بررسی شد. به گزارش همشهری، ششمین جلسه کمیته امنیتی و حقوقی ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران دیروز برگزار و در این جلسه، 2 دستور کار ساماندهی بازار و تامین کسری خدمات این ناحیه و موضوع ساماندهی اوراقچی‌های فداییان اسلام بررسی شد. حمید گودرزی، معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران در این جلسه ضمن لزوم مشارکت همه دستگاه‌های دولتی و شهرداری در نوسازی …
افزایش تعداد بوستان‌های ویژه توانیابان
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
افزایش تعداد بوستان‌های ویژه توانیابان
 شهردار منطقه‌13 از مناسب‌سازی‌ 2بوستان رهام و دو‌کوهه برای استفاده توانیابان با هدف تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» در این منطقه خبر داد. به گزارش همشهری، مرتضی رحمان‌زاده با اشاره به اهتمام شهرداری تهران برای مناسب‌سازی‌ بوستان‌ها برای تسهیل در رفت‌وآمد توانیابان گفت: با تلاش و پیگیری‌های این منطقه و به همت معاونت خدمات شهری و محیط‌زیست، مناسب‌سازی‌ بوستان‌های پیروزی، خیام و بهیان انجام شده و 2 بوستان رهام و دوکوهه با پیشرفت 70درصدی در حال اجراست و در آینده نزدیک پایان می‌یابد. با مناسب‌سازی‌ …
ادعاهای عجیب  درخصوص‌مالکیت بر دره فرحزاد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / اجتماعی
ادعاهای عجیب درخصوص‌مالکیت بر دره فرحزاد
شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران گفت: در برخی موارد شاهد هستیم که عده ای نسبت به مالکیت بر اراضی فرحزاد ادعاهایی مطرح می کنند.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
افتتاح گرمخانه جدید برای زنان بی‌خانمان در محدوده دره فرحزاد
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران از افتتاح گرمخانه جدید ویژه زنان در محدوده یکی از کلونی‌های بزرگ کارتن‌خواب‌ها و معتادان طی چند روز آینده خبر داد. سیدمالک حسینی درباره راه‌اندازی گرمخانه جدید برای زنان به فارس گفت: «این گرمخانه فردا در منطقه 5تهران افتتاح می‌شود. برای راه‌اندازی این گرمخانه با شهرداری منطقه 2و 5مباحثی مطرح و متأسفانه شهرداری منطقه 2 با مخالفت و اعتراض شهروندان در راه‌اندازی گرمخانه مواجه شد. درنهایت با نگاه مثبت شهرداری منطقه 5فضایی برای اسکان بانوان …
تبدیل دره فرحزاد به "اکوپارک" در مدت ۲ سال
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
تبدیل دره فرحزاد به "اکوپارک" در مدت ۲ سال
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه دو تهران گفت: در صورت همکاری خوب تمام ارگانها و وجود بودجه مدنظر، امیدواریم در مدت دو سال آینده دره فرحزاد به یک اکوپارک تبدیل شود.
گزارش «ایران» از کمبود مدرسه در منطقه غرب تهران؛ 14 هزار دانش‌آموز خارج از منطقه درس می‌خوانند
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / اجتماعی
گزارش «ایران» از کمبود مدرسه در منطقه غرب تهران؛ 14 هزار دانش‌آموز خارج از منطقه درس می‌خوانند
کمبود سرانه آموزشی در برخی مناطق تهران جدی است، و در این میان منطقه 22 با بحران بیشتری روبه‌روست، حدوداً 14 هزار دانش‌آموز از جمعیت 220 هزار نفری این منطقه به‌علت کمبود 100 مدرسه به مدارس منطقه 2 و 5 می‌روند. این در حالی است که در این منطقه زمین‌هایی که کاربری آموزشی دارند، تعدادشان کم نیست. اما اختلاف نظر میان آموزش و پرورش و شهرداری تهران موجب شده این زمین‌ها با تأخیر واگذار شوند.
آغاز تخریب سکونتگاه‌های غیررسمی دره فرحزاد | دره ترسناک چه زمانی برای حضور شهروندان آماده می‌شود؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
آغاز تخریب سکونتگاه‌های غیررسمی دره فرحزاد | دره ترسناک چه زمانی برای حضور شهروندان آماده می‌شود؟
رود دره فرحزاد که محل تجمع معتادان متجاهر و خرده‌فروش بود، طی روزهای اخیر با همکاری پلیس و شهرداری تهران و دیگر دستگاه‌ها، پاکسازی شد و امروز نیز بخش دیگر این پاکسازی صورت گرفت. معاون شهردار منطقه ۲ تهران درباره اقدام‌های شهرداری، از نگهداری باغات و تخلیه خاک و نخاله‌ها تا نحوه مواجهه با سکونتگاه‌های غیررسمی این محدوده توضیح داد.
دو جایگاه سوخت در منطقه ۲ آماده بهره برداری شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
دو جایگاه سوخت در منطقه ۲ آماده بهره برداری شد
شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور افزایش سرانه‌های خدماتی محلات، دو جایگاه سوخت در محله بهرود و سازمان آب احداث و آماده بهره برداری شد.
  رسول کشت پور  منطقه 2 شهرداری تهران  پمپ بنزین
کارکنان وزارت بهداشت به یاری محیط زیست می‌آیند
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
کارکنان وزارت بهداشت به یاری محیط زیست می‌آیند
به منظور حفظ محیط زیست و بهبود وضعیت ومدیریت بهینه پسماند های شهری، در پی اجرای طرح تفکیک از مراکز اداری تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واقع در منطقه ۲  منعقد شد.
  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  شهرداری تهران  منطقه 2 شهرداری تهران
دره فرحزاد «اکوپارک» می‌شود
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اجتماعی
دره فرحزاد «اکوپارک» می‌شود
دره فرحزاد این روزها به دلیل تجمع معتادان بی خانمان و تخلیه نخاله‌های ساختمانی در آن حال خوشی ندارد اما به تازگی در شهرداری منطقه 2 شهر تهران تصمیم گرفته شده است که این منطقه به اکوپارک تبدیل شود.
فعالیت سامانه هوشمند پارک در تهران سراسری می‌شود | افزایش ۵ برابری کاربران «تهران من»
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اجتماعی
فعالیت سامانه هوشمند پارک در تهران سراسری می‌شود | افزایش ۵ برابری کاربران «تهران من»
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: سامانه هوشمند پارک حاشیه‌ای که به صورت پایلوت در منطقه ۲ اجرا می‌شد، از هفته آینده وارد فاز اجرایی در سایر مناطق و در ۱۲ هزار فضای پارک می‌شود.
پارک حاشیه ای زیان ده یا سودده؛ مسأله این است!
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اجتماعی
پارک حاشیه ای زیان ده یا سودده؛ مسأله این است!
این روزها طرح پارک حاشیه‌ای به صورت آزمایشی در منطقه 2 شهرداری تهران در حال اجراست. رئیس کمیسیون عمران شورا گفت: در حال حاضر موضوع زیان‌ده بودن این طرح در کمیسیون در حال بررسی است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
پرونده ناتمام بوی مرموز پایتخت استشمام بوی نامطبوع
سه‌شنبه شب، بوی نامطبوعی بار دیگر در برخی مناطق پایتخت از جمله مناطق ۹، ۱۰، ۱۱ و بخشی از منطقه ۲ تهران به مشام رسید که ‌مانند اتفاق مشابه در دی ماه سال گذشته مسئولان تاکنون اظهارنظر قطعی درباره منشا آن نکرده‌اند. مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم با اشاره به تفاوت این بو با بوی استشمام شده در سال گذشته، احتمال می‌دهد که منشا آن خارج از شهر تهران باشد. به گزارش ایسنا، دی ماه سال گذشته بوی نامطبوعی بخش‌هایی از پایتخت را فرا گرفت. آن زمان فرضیه‌های مختلفی از جمله شیرآبه‌های آرادکوه، فاضلاب و ماده شیمیایی مرکاپتان - که به گاز شهری‌ تزریق می‌شود - به عنوان منشا بوی نامطبوع پایتخت مطرح شد اما هیچگاه منشا دقیق این بو اعلام نشد و این موضوع مسکوت ماند تا اینکه ۱۰ آذرماه دوباره بوی مرموزی بخش‌هایی …
رونمائی از اولین کتابخانه همسایگی در منطقه ۲ شهرداری تهران
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اجتماعی
رونمائی از اولین کتابخانه همسایگی در منطقه ۲ شهرداری تهران
آئین رونمائی کتابخانه همسایگی درمنطقه ۲ با  حضور محمدعلی کشاورز، یداله کابلی استاد خوشنویس، و مدیران شهری در یکی از مجتمع های مسکونی منطقه ۲ برگزار شد.
  محمدعلی کشاورز  سرای محلات  شهرداری تهران  ناهید خداکرمی  ابوالفضل رفیع  شورای شهر تهران  رسول کشت پور  منطقه 2 شهرداری تهران  کتابخانه
اخطار دوباره آقای رئیس برای معرفی  مکتوب مقصران روز غافلگیری
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اجتماعی
اخطار دوباره آقای رئیس برای معرفی مکتوب مقصران روز غافلگیری
برف بارید. مناطق شمالی تهران قفل شدند. اعضای شورا گفتند که شهرداری غافلگیر شده و خواستار برخورد با مقصران شدند. 2 شهردار ناحیه و معاون منطقه 1 عزل شدند اما شورای شهری‌ها راضی نشده و امروز دوباره آقای رئیس به شهرداری تذکر داد.
ششمین برنامه کتاب‌گردی تهران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / عکس
ششمین برنامه کتاب‌گردی تهران
ایرنا - تهران - ششمین کتاب‌گردی پایتخت با حضور اهالی فرهنگ و هنر، نویسندگان، ناشران و برخی اعضای شورای شهر تهران صبح پنج‌شنبه از نشر معارف واقع در منطقه ۲ شهرداری پایتخت آغاز و در راسته کتاب فروشان خیابان انقلاب ادامه یافت. در این کتاب‌گردی احمد مسجدجامعی عضو هیات امنای موسسه خانه کتاب و عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، علی غیاثی ندوشن مدیرکل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هومان حسن‌پور رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران، نیکنام‌حسینی‌پور دبیر هفته کتاب، محمود آموزگار نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان و ابوالفضل رفیع مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران شرکت کردند.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / ...
زمین خواری در شهرک غرب تهران
زمین‌خواران قصد داشتند برای تعدادی پارک، زمین و خیابان در منطقه ۲ شهرداری تهران سند تهیه کنند و بر اساس سند تهیه شده بر علیه شهرداری تهران به مراجع قضایی طرح دعوا کنند و بر اساس همین طرح دعوا میلیارد‌ها تومان پول از شهرداری بگیرند.
گرمخانه ویژه زنان در منطقه ۲ پایتخت راه‌اندازی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
گرمخانه ویژه زنان در منطقه ۲ پایتخت راه‌اندازی شد
تهران-ایرنا- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با اشاره به راه‌اندازی گرمخانه ویژه زنان در منطقه ۲ پایتخت گفت: این گرمخانه که مشرف به دره فرحزاد است با همکاری شهرداری منطقه آماده‌سازی شده است و طی امشب یا حداکثر تا فردا شب، پذیرای بانوان مددجو خواهد بود.
  شهرداری تهران  معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران  بی خانمانی  بانوان
راه‌اندازی گرمخانه ویژه زنان در کنار دره فرحزاد/ استقرار ۵ گرمخانه سیار
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
راه‌اندازی گرمخانه ویژه زنان در کنار دره فرحزاد/ استقرار ۵ گرمخانه سیار
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از آماده سازی گرمخانه منطقه ۲ خبر داد و گفت: این گرمخانه که مشرف به دره فرحزاد است با همکاری شهرداری منطقه آماده سازی شده است و طی امشب یا حداکثر تا فردا شب، پذیرای بانون مددجو خواهد بود.
  شهرداری تهران  گرمخانه
روددره‌های کن و فرحزاد لایروبی کامل شد/ مشکلی در مسیل‌ها نداریم
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / اجتماعی
روددره‌های کن و فرحزاد لایروبی کامل شد/ مشکلی در مسیل‌ها نداریم
معاون شهرداری منطقه 5 تهران با بیان اینکه روددره‌های کن و فرحزاد لایروبی کامل شده است،‌ گفت: طی روزهای اخیر به دلیل بارش برف‌های باقی‌مانده در کوه‌های البرز، میزان آب ورودی به مسیل‌ها 2 برابر بارندگی بود.
مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان و نابینایان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اجتماعی
مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان و نابینایان
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از مطالعه و امکان‌سنجی توسعه خط ٧ مترو  و پوشش شمال شرق منطقه ٢ با حمل‌ونقل ریلی خبر داد.
  شهرداری تهران  مناسب سازی شهری  روز جهانی نابینایان
پیدا شدن مجسمه دزدی قیصر امین‌پور؛ رویا یا واقعیت؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / فرهنگی و هنری
پیدا شدن مجسمه دزدی قیصر امین‌پور؛ رویا یا واقعیت؟
شهریور ماه امسال اعلام خبر مفقود شدن سردیس قیصر امین پور در منطقه ۲ تهران، بار دیگر این پرسش را در اذهانی که ربودن مجسمه‌های شهریار، سر «مجسمه باربر» در خیابان ناصر خسرو تهران و یا ربودن مجسمه کودک در ونک را بخاطر داشتند ایجاد کرد که آیا دزد مجسمه‌های تهران بار دیگر بازگشته است؟! اما ۱۴ مهر ماه زمانی که فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران خبر کشف سردیس قیصر امین‌پور را اعلام کرد، برای مقطعی این نگرانی‌ها پایان یافت.
  سرقت مجسمه‌های شهری  قیصر امین پور
سردیس جدید قیصرامین پور نصب شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اجتماعی
سردیس جدید قیصرامین پور نصب شد
با تلاش مسؤولان سازمان زیباسازی شهر تهران و شهرداری منطقه 2 سردیس جدید قیصرامین پور نصب شد.
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
اجرای طرح رفع سدمعبر وانتی‌ها در منطقه ۱۷
مدیرعامل شهربان و حریم‌بان شهرداری تهران از اجرای طرح رفع سدمعبر بساط گستران وانتی در منطقه ۱۷ خبر داد. سیدامیر فتاحیان در این رابطه به شهرنوشت گفت: «طرح‌های انضباط شهری (رفع سدمعبر بساط‌گستران دستفروش و وانتی) با هدف حفظ حقوق شهروندی و ساماندهی این قشر از شهروندان، به‌صورت سریالی و مستمر در نقاط و معابر آلوده به سد معبر شهر تهران با همکاری شهرداری‌های مناطق به اجرا درآمده است. در همین راستا، در پی مطالبه شهروندان و کسبه نواحی ۱، ۲ و ۳ منطقه ۱۷ شهرداری تهران، طرح رفع سد معبر وانتی‌ها با هدف تسهیل …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
افتتاح 2گرمخانه جدید در منطقه10
با شروع فصل پاییز و با سرد شدن هوا وجود گرمخانه‌ها برای افراد بی‌سرپناه بیشتر از هر زمان دیگری ضروری به‌نظر می‌رسد. به گزارش همشهری، شهرداری تهران که در سال‌های قبل 16گرمخانه را برای سرپناه دادن به افراد بی‌خانمان در شب‌های سرد پاییز و زمستان درنظر گرفته است، حالا درصدد اضافه کردن 2 گرمخانه دیگر به شهر تهران است. الهام فخاری، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در حساب توییتر خود از افتتاح 2گرمخانه جدید در منطقه 10تا 2 هفته آینده خبر داد. او نوشت: «درحال حاضر در تهران 16گرمخانه فعال وجود دارد و تا …
دو هزار ملک شهرداری در اختیار مردم است/شهردار یک در میان در جلسات هم اندیشی حضور می‌یابد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی
دو هزار ملک شهرداری در اختیار مردم است/شهردار یک در میان در جلسات هم اندیشی حضور می‌یابد
رئیس شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر ۲ هزار ساختمان شهرداری تهران در اختیار مردم است و اگر یک ساختمان دیگر به پلیس بدهیم مشکلی ایجاد نمی شود و از شهرداری منطقه ۱۲ می‌خواهم این بررسی را انجام دهد.
تکمیل و راه‌اندازی ۴ ایستگاه نیمه میانی خط ۶ متروی تهران تا شش ماه آینده
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
تکمیل و راه‌اندازی ۴ ایستگاه نیمه میانی خط ۶ متروی تهران تا شش ماه آینده
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اظهار امیدواری از تکمیل و راه‌اندازی ۴ ایستگاه خط ۶ متروی تهران با همکاری شهرداری منطقه ۲ تهران تا شش ماه آینده، گفت: همکاری مجموعه‌های مختلف به ویژه شهرداران مناطق برای تکمیل و توسعه مترو منجر به تردد راحت تر شهروندان در سطح شهر خواهد شد.
  شهرداری تهران  مترو
امضا و تبادل توافقنامه گسترش و توسعه خط ۶ مترو در منطقه ۲ پایتخت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / اجتماعی
امضا و تبادل توافقنامه گسترش و توسعه خط ۶ مترو در منطقه ۲ پایتخت
شهردار منطقه ۲ از امضاء و تبادل توافقنامه گسترش و توسعه خط ۶ مترو در محدوده این منطقه خبر داد. به گزارش همشهری، توافقنامه گسترش و توسعه خط ۶ مترو تهران با حضور مدیر عامل شرکت مترو، مدیر عامل شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی مترو تهران، معاون سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، مدیر عامل شرکت سابیر بین الملل (مجری پروژه) و شهردار منطقه ۲ امضا شد.
برگزاری همایش نقاشی کودکان اوتیسم در بوستان کودک منطقه ۲
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / اجتماعی
برگزاری همایش نقاشی کودکان اوتیسم در بوستان کودک منطقه ۲
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲ از برگزاری همایش نقاشی کودکان اوتیسم با همکاری انجمن  اوتیسم ایران و اداره زیباسازی این معاونت با شعار «درکم کن» در بوستان کودک این منطقه خبرداد.
  منطقه 2 شهرداری تهران  اوتیسم  کودکان
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / ...
شهرداری تهران: تا ۲ ماه آینده تمام معابر به تصویر و نام شهدا مزین می‌شوند
مشاور بسیج شهرداری تهران گفت: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده در ۲۲ منطقه امروز ۲۲ تابلو مزین به تصویر و نام شهید رونمایی خواهد شد و توسط بخشنامه ابلاغ شده از سوی شهردار تهران ظرف دو ماه آینده تمام معابر کوچه‌ها و خیابان‌های شهر تهران مزین به تصویر نام شهدا خواهند شد.
نظارت مستمر و دقیق بر وضعیت تاورکرین های فعال در منطقه ۲ پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / اجتماعی
نظارت مستمر و دقیق بر وضعیت تاورکرین های فعال در منطقه ۲ پایتخت
رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ از دستور ویژه خود در خصوص نظارت مستمر و دقیق بر وضعیت ۸۲ تاورکرین فعال در این منطقه خبر داد.
  رسول کشت پور  منطقه 2 شهرداری تهران  جرثقیل
شهرداری منطقه ۲ تهران به استقبال مهر می‌رود
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / اجتماعی
شهرداری منطقه ۲ تهران به استقبال مهر می‌رود
رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ پایتخت از آغاز طرح استقبال از مهر در این منطقه خبر داد.
  رسول کشت پور  اول مهرماه  منطقه 2 شهرداری تهران
ضرورت ارزیابی دقیق و سخت گیرانه تیم ممیزی HSE برای ایمنی شهروندان
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / اجتماعی
ضرورت ارزیابی دقیق و سخت گیرانه تیم ممیزی HSE برای ایمنی شهروندان
شهردار منطقه ۲ گفت: به منظور حفظ ایمنی و جان شهروندان از تیم ممیزی HSE می خواهیم که با دقت و سخت گیرانه شرایط ایمنی، بهداشت و محیط زیست این منطقه را ارزیابی کنند.
  شهرداری تهران  رسول کشت پور  منطقه 2 شهرداری تهران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / اقتصادی
افزایش سرقت از امکانات شهری در پایتخت
خبر ساده اما قابل‌توجه بود؛ «سردیس قیصر امین‌پور ناپدید شد.» پس از انتشار این خبر، روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۲ پایتخت با تایید این خبر اعلام کرد: شامگاه دوم شهریورماه سردیس قیصر امین‌پور، شاعر و ادیب معاصر ایران به سرقت رفته است. تایید این خبر از سوی مدیران شهری منجر به ایجاد شک و شبهه میان شهروندان و چرایی بروز این سرقت شد. هرچندکه آن‌طور که خبرها نشان می‌دهد سرقت امکانات شهری برای اولین‌بار در تهران رخ نداده است. آنطور که مسوولان شهری می‌گویند، دیوارهای صوتی بزرگراه چمران، دریچه‌های چدنی و... هم به سرقت می‌روند. بیلبوردها و بنرهای شهرداری تهران نیز از دیگر مواردی است که طی مدت اخیر به سرقت رفته‌اند. رئیس پلیس آگاهی تهران در پی ردیابی سارقان این بیلبوردها اخیرا از دستگیری آنها خبر داده است.
شهرداری تهران: ساخت‌وساز ملک «حسن رعیت» متوقف شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / اجتماعی
شهرداری تهران: ساخت‌وساز ملک «حسن رعیت» متوقف شده است
تهران_ ایرنا_ شهرداری منطقه یک تهران در خصوص عملیات ساخت و ساز ملک متعلق به حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت توضیحاتی ارائه و اعلام کرد: عملیات ساخت و ساز در این ملک ۲ هفته پیش متوقف شده است.
  ساخت و ساز غیرمجاز  شهرداری تهران  شهرداری منطقه یک تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / ...
آرامش بازار مسکن مشروط است
یک کارشناس با بیان این‌که هم‌اکنون می‌توان با اطمینان از پایان دوره رونق مسکن صحبت کرد، افزود: هدایت امکانات و تقاضای مسکن به اطراف کلانشهرها، کنترل نقدینگی و مهار تورم برای ادامه‌ی روند آرام بازار ملک ضروری است.به گزارش ایسنا، مهدی سلطان‌محمدی اظهار کرد: بازار مسکن دیگر پتانسیلی برای رشد ندارد و از ماه‌های قبل این موضوع نمایان شد. افزایش قیمتی که در بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت و خردادماه اتفاق افتاد بعضی افراد را متقاعد کرده بود که روند افزایش در سال ۱۳۹۸ هم ادامه پیدا می‌کند ولی در تیرماه اولین علائم مشهود و عینی از منفی شدن قیمت در مناطقی از تهران دیده شد. چند منطقه نیز افزایش ناچیزی را تجربه کردند که باعث شد معدل کل رشد ماهیانه ۴ دهم درصد را نشان بدهد. هم‌اکنون می‌توان با اطمینان بیشتری …
توافق‌ خرید یک رام قطار برای خط ۷ مترو تهران امضا شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / اجتماعی
توافق‌ خرید یک رام قطار برای خط ۷ مترو تهران امضا شد
تهران- ایرنا- شهرداری منطقه ۲ و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای خرید یک رام قطار ویژه خط ۷ مترو و ۲۰ دستگاه اتوبوس برای نوسازی خط دانشگاه صنعتی شریف-میدان صنعت توافق‌نامه امضا کردند.
  شهرداری تهران  خط هفت مترو تهران
جشن ازدواج جوانان در مناطق سیل‌زده/ مهر خوبان در جنوب
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / اجتماعی
جشن ازدواج جوانان در مناطق سیل‌زده/ مهر خوبان در جنوب
جشن ازدواج زوج های جوان در مناطق سیل زده سوسنگرد، هویزه و زرگان هم زمان با عیدسعید غدیرخم  برگزار می‌شود.
  فرهنگسرای ابن سینا  مناطق سیل زده کشور  منطقه 2 شهرداری تهران
آبیاری بوستان های منطقه ۲ با آب‌ تصفیه شده
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / اجتماعی
آبیاری بوستان های منطقه ۲ با آب‌ تصفیه شده
شهردا رمنطقه ۲ گفت: با راه‌اندازی تصفیه‌خانه، از آب تصفیه شده در بوستان‌های منطقه استفاده و باعث کاهش هزینه‌های شهرداری می‌شود.
  رسول کشت پور  منطقه 2 شهرداری تهران  بوستان های تهران
بازپس‌گیری املاک و مستغلات شهرداری منطقه 2 از متصرفان
فارس / ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / اجتماعی
بازپس‌گیری املاک و مستغلات شهرداری منطقه 2 از متصرفان
شهردار منطقه ۲ تهران از بازپس‌گیری املاک و مستغلات شهرداری این منطقه به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از متصرفان خبر داد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / ...
بهره برداری از ۱۳ پروژه عمرانی در هفته دولت
تبریز – فلاح: شهردار منطقه ۲ تبریز از به اتمام رسیدن ۱۳ پروژه عمرانی و بهره برداری از این پروژه ها در هفته دولت خبر داد.باقر خوشنواز گفت: ساختمان حسینیه شهدای گمنام پارک شمیم پایداری با ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه به منظور حفظ آثار به جا مانده از شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای لشگر ۳۱ عاشورا احداث شده و با همکاری اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان تجهیز و هم زمان با هفته دولت از سوی شهرداری منطقه ۲ به بهره برداری می رسد.خوشنواز همچنین از به اتمام رسیدن کانال سهند برای جمع آوری آب های سطحی ساری زمی برای رفع مشکلات فصول بارندگی در قسمت جنوبی شهر نیز خبر داد و اظهار داشت: این کانال با ۴ متر ارتفاع و هزینه کرد ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای جمع آوری و هدایت صحیح آب های سطحی …
طراحی ۱۱ پروژه مجتمع ایستگاهی تا پایان سال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / اجتماعی
طراحی ۱۱ پروژه مجتمع ایستگاهی تا پایان سال
سرپرست شرکت توسعه مجتمع های ایستگاهی متروی تهران از طراحی ۱۱ پروژه مجتمع ایستگاهی تا پایان امسال خبر داد و گفت: اولین پروانه شهرسازی در دور دوم فعالیت شرکت مجتمع‌های ایستگاهی، توسط شهرداری منطقه ۲ برای احداث مجتمعی ایستگاهی واقع در میدان کتاب صادر شد.
  مترو  مجتمع ایستگاهی
شهرداری بجای منطقه 2 برای تامین فضای سبز در بافت‌های فرسوده پول پرداخت می کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اجتماعی
شهرداری بجای منطقه 2 برای تامین فضای سبز در بافت‌های فرسوده پول پرداخت می کرد
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران به پرداخت پول توسط شهرداری بابت تملک دو باغ‌ بنیاد مستضعفان اعتراض کرد و گفت: اگر قرار بود شهرداری بابت بوستان پول پرداخت کند، بجای منطقه ۲ باید این پول برای فضای سبز در بافت‌های فرسوده پرداخت می‌شد.
  شهرداری تهران  بافت فرسوده  فضای سبز  بنیاد مستضعفان  شورای شهر تهران
زباله‌های گرانقیمت/ نصف قراردادهای پسماند شهرداری تهران نامشخص است +جدول
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / فرهنگی و هنری
زباله‌های گرانقیمت/ نصف قراردادهای پسماند شهرداری تهران نامشخص است +جدول
هر شهروند منطقه ۲ در طی دو سال ۹۰ هزار تومان درآمد از طریق پسماند برای شهرداری تهران منطقه ایجاد می‌کند، اما این رقم در منطه ۱۹ شهرداری به حدود ۷ هزار و پانصد تومان می‌رسد. این اختلاف رقم بسیار عجیب است. نکته جالب اینکه شهروندان منطقه ۱۶ که در مجاورت منطقه ۱۹ قرار دارند، از نظر ارزشی، چهار برابر پسماند گرانقیمت تری تولید می‌کنند.
پرداخت ۷۸ میلیارد تومان از بدهی‌های مترو توسط شهرداری منطقه ۲ تهران
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / اجتماعی
پرداخت ۷۸ میلیارد تومان از بدهی‌های مترو توسط شهرداری منطقه ۲ تهران
همشهری آنلاین: شهردار منطقه ۲ تهران با تاکید بر کمک این منطقه برای توسعه مترو به ویژه در خط ۷ از پرداخت ۷۸ میلیارد تومان از بدهی‌های مترو به بانک صنعت توسط این منطقه خبر داد.
مرکز تخصصی بازیافت MRF افتتاح شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / اجتماعی
مرکز تخصصی بازیافت MRF افتتاح شد
مرکز تخصصی بازیافت MRF با حضور شهردار تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران افتتاح شد.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ / اقتصادی
اجرای یک تصمیم ترافیکی قدیمی برای پل گیشا
تصمیم ترافیکی چند ساله برای حذف پل گیشا در منطقه 2 شهرداری تهران عملیاتی شد و کار برچیدن این پل که از حدود یک ماه قبل آغاز شده بود، در هفته جاری با برداشتن آخرین شاه‌تیر پل به پایان رسید.
افتتاح ۱۱ ایستگاه دوچرخه‌های اشتراکی با حضور حناچی و جهرمی
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / اجتماعی
افتتاح ۱۱ ایستگاه دوچرخه‌های اشتراکی با حضور حناچی و جهرمی
فاز دوم سرویس دوچرخه های اشتراکی هوشمند، در ۱۱ ایستگاه و با ۳۰۰ دوچرخه در محدوده خیابان ستارخان از منطقه 2 شهرداری تهران به بهره برداری رسید.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / ...
باغ عبقری پایتخت پارک عمومی می‌شود
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از افتتاح باغ تملک شده عبقری در منطقه ۲ به مساحت ۱۲ هزار هزار متر مربع خبر داد.
تبدیل باغ عبقری به بوستان؛ بزودی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ / اجتماعی
تبدیل باغ عبقری به بوستان؛ بزودی
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تملک باغ عبقری در منطقه ۲ به مساحت ۱۲۰۰۰ هزار متر مربع و تبدیل آن به پارک عمومی در آینده نزدیک خبر داد.
  شهرداری تهران
نصب سطل های زباله مخصوص سیگاری ها در پایتخت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اجتماعی
نصب سطل های زباله مخصوص سیگاری ها در پایتخت
تهران- ایرنا- معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ تهران اعلام کرد:‌ سطل های زباله، ویژه جمع آوری فیلترهای سیگار از مواد بازیافتی در بوستان سلامت این منطقه نصب شد.
  محیط زیست  شهرداری تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / ...
با آغاز تابستان، «محدوده کنترل آلودگی هوا» جایگزین «زوج و فرد» و پارک حاشیه‌ای منطقه 2 تهران‌ هوشمند شد
چالش‌های طرح جدید ترافیکی پایتختگروه جامعه : اول تابستان برای تهرانی‌ها با دو تغییر ترافیکی همراه شد؛ از یک سو پایان طرح زوج و فرد و اجرای طرحی جایگزین با نام «محدوده کنترل آلودگی هوا» و از سوی دیگر، اجرای پایلوت طرح هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای در منطقه 2 پایتخت. هر دوی این طرح‌ها قرار است آبی بر آتش دو مشکل سالیان دراز تهران باشند: ترافیک و آلودگی هوا! اما میزان تاثیر آن‌ها چقدر است؟بسیاری در اولین روز از اجرای طرح ترافیکی جدید در پایتخت، به دنبال سنجش چشمی میزان اثرگذاری آن بودند. با این حال، این سنجش چشمی را نمی‌توان چندان دقیق دانست. بسیاری از شهروندان هنوز خودروی خود را در سامانه «تهران من» ثبت نکرده‌اند و این سامانه گاه با بروز اختلال فعالیت می‌کند. ساکنان محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ / ...
هر دو هفته یک پروژه در تهران افتتاح می‌کنیم
شهردار تهران گفت: از این پس هر دو هفته افتتاح پروژه در تهران خواهیم داشت تا امید و نشاط به شهر بازگردد.پیروز حناچی در بیست و ششمین جلسه شورای معاونان، مشاوران و شهرداران مناطق که در منطقه ۱۴ برگزار شد، ضمن قدردانی از شهرداران پیشین مناطق ۵، ١۶ و ١٧ گفت: انتظار این است که شهرداران فعالیت‌های خود را با قدرت ادامه دهند. وضعیت اقتصادی کشور در شرایط فعلی چندان مساعد نیست و شهرداری هم با وجود استقلال از دولت از این شرایط تاثیر می‌پذیرد البته با وجود اینکه این وضعیت نامناسب است می‌تواند فرصتی برای رشد کشور باشد. وی در ادامه با تاکید بر جلوگیری از تصرف پیاده‌روها توسط کارگاه‌های عمرانی اظهار کرد: پیاده‌رو حق مردم است و آن‌ها که ساخت و ساز می‌کنند. باید مسیر عبور امن را برای عابران پیاده فراهم کنند. اگر …
لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه فضاهای تفرجگاهی تهران
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ / اجتماعی
لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در توسعه فضاهای تفرجگاهی تهران
سرپرست اداره کل حریم شهرداری تهران در بازدید از حریم شمالی منطقه یک گفت: حریم شهر تهران با وسعتی حدود 2 برابر مساحت کل شهر، پتانسیل بالقوه و ارزشمندی دارد که چنانچه خوب مدیریت نشود یا به صورت علمی و اجرائی به آن پرداخته نشود، بحران زا خواهد بود.
ساختمان جدید بورس تهران افتتاح نشده گرفتار نیوجرسی شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / اقتصادی
ساختمان جدید بورس تهران افتتاح نشده گرفتار نیوجرسی شد
تهران - ایرنا- مشاهدات خبرنگار ایرنا نشان می دهد شهرداری منطقه ۲ پایتخت مقابل ساختمان جدید و آماده بهره برداری شرکت بورس و اوراق بهادار تهران در سعادت آباد نیوجرسی قرار داده و مانع بهره برداری آن شده است.
  شهر تهران  شهرداری تهران  بورس
آغاز برگزاری دوره های جامع آموزش های شهروندی در غرب پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / اجتماعی
آغاز برگزاری دوره های جامع آموزش های شهروندی در غرب پایتخت
یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ از برگزاری دوره های آموزش عمومی و تخصصی، برای عموم شهروندان تهرانی در محلات ۲۱ گانه این منطقه خبر داد.
  شهرداری تهران  آموزش شهروندی  منشور حقوق شهروندی  منطقه 2 شهرداری تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / ...
آماده‏سازی باغ «عبقری» تا سه هفته آینده
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران، گفت: باغ «عبقری» تا سه هفته آینده آماده بهره‏برداری می‌شود.به گزارش مهر، بهمن‏ماه سال گذشته دو باغ وثوق‏الدوله در منطقه ۱۴ و عبقری در منطقه ۲ در تفاهم‏نامه‌ای از سوی بنیاد مستضعفان به شهرداری تهران تحویل داده شد تا به بوستان عمومی تبدیل شوند. علی‏محمد مختاری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت این دو باغ گفت: باغ عبقری در مراحل نهایی آماده‏سازی است و امیدواریم حداکثر تا سه هفته آینده آماده بهره‏برداری شود. در حال حاضر در سه شیفت کاری آماده‏سازی این بوستان انجام می‌شود.وی در خصوص باغ وثوق‏الدوله نیز گفت: طراحی‌های تبدیل این باغ به بوستان عمومی انجام شده است و مناقصه آن انجام شده و ظرف سه ماه آینده این باغ نیز آماده بهره‏برداری خواهد شد. …
سکونت در مجاورت «بام تهران»
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ / اقتصادی
سکونت در مجاورت «بام تهران»
اقتصادنیوز: محله ولنجک تهران یکی از محله‌های لوکس مسکونی در شمال پایتخت است که از شمال به ارتفاعات توچال، از جنوب به بزرگراه چمران و پل پارک وی، از شرق به رودخانه ولنجک و محله زعفرانیه از غرب به محله درکه محدود می‌شود. این محله در ناحیه ۲ منطقه یک شهرداری تهران قرار دارد. شاید باور اینکه یکی از گران‌ترین محله‌های مسکونی امروز تهران در کمتر از ۱۰۰ سال گذشته و تا همین چند دهه قبل، روستایی خرم با…
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ / اقتصادی
محله‌ای با قدمت ۳۰ ساله
اقتصادنیوز: محله شمس‌آباد در ناحیه ۲ منطقه ۴ شهرداری تهران قرار دارد. جزو محله‌های جوان محسوب می‌شود و حدود ۳۰ سال عمر دارد. قبل از اینکه در سال ۱۳۸۴ محلات تهران از هم جدا شوند، شمس‌آباد با محله مجیدیه به‌عنوان یک محله محسوب می‌شدند ولی با تقسیمات صورت گرفته درخصوص محلات تهران، این دو از هم جدا شدند. امکانات بسیاری در محله شمس‌آباد وجود دارد که می‌تواند شما را ترغیب کند تا در این محله سکونت…
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ / اقتصادی
لوکس‌ترین محله منطقه ۲ تهران
اگرچه در حال حاضر میانگین قیمت مسکن در منطقه یک تهران به حدود ۲۵ میلیون تومان رسیده و رکورد بالاترین سطح قیمت میانگین همان‌طور که قابل پیش‌بینی است، به محله‌های این منطقه اختصاص دارد، اما یک محله واقع در منطقه ۲ شهرداری تهران را نیز می‌توان در زمره محله‌های لوکس هم‌تراز قیمت اغلب محله‌های منطقه یک قلمداد کرد.
پولی شدن معابر منطقه ۲ تهران برای پارک خودروها + جزئیات و اسامی خیابان‌ها
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ / اجتماعی
پولی شدن معابر منطقه ۲ تهران برای پارک خودروها + جزئیات و اسامی خیابان‌ها
با آغاز سال جدید برخی از نقاط منطقه ۲ برای پارک خودروها توسط شهرداری این منطقه پولی شد.
تعطیلی بوستان نهج‌البلاغه تهران تا رفع خطر سیلاب
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ / اقتصادی
تعطیلی بوستان نهج‌البلاغه تهران تا رفع خطر سیلاب
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۲ تهران از تعطیلی بوستان نهج البلاغه تا رفع خطر سیلاب خبر داد.
مسن‌نشین‌ترین و جوان‌نشین‌ترین منطقه پایتخت کدام اند؟
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ / اجتماعی
مسن‌نشین‌ترین و جوان‌نشین‌ترین منطقه پایتخت کدام اند؟
برآورد جمعیتی- اجتماعی در سال 1396 نشان می‌دهد، در منطقه 2 شهرداری تهران بیشترین تعداد جمعیت 65 ساله و بیشتر زندگی می‌کنند. بر اساس آمار، نرخ باسوادی در تهران 93 درصد است و منطقه 17 کم ترین نرخ باسوادی را دارد.
پیاده‌رو خواری پدیده جدید شهری/احداث جایگاه سوخت در پیاده‌رو در شهرداری منطقه۲ تهران!
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ / اقتصادی
پیاده‌رو خواری پدیده جدید شهری/احداث جایگاه سوخت در پیاده‌رو در شهرداری منطقه۲ تهران!
معاون نظارت شورای شهر تهران باانتقاد از انعقاد قراردادی در شهرداری منطقه ۲ برای ساخت جایگاه سوخت کوچک‌مقیاس بدون تصویب شورا، گفت: مطالعات ترافیکی به خوبی صورت نگرفته به گونه‌ای که شرکت احداث‌کننده ، جایگاه پیاده‌روی موجود در خیابان را برای احداث سازه مورد استفاده قرار داده است.