سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
همسر آزاری
کرونا و شکستن مرزهای خشونت خانگی
۲ روز قبل
کرونا و شکستن مرزهای خشونت خانگی
عذرا فراهانی_ روزنامه‌نگار  امروز باورم به اینکه کرونا، دنیا را به هم ریخته، قوی‌تر شد. همچنین باور به شکستن خیلی از مرزها. مرزهای عاطفه، مرزهای مهربانی و حتی مرزهای خشونت. همچنین شکستن مرزهای ناپیدایی که برای بسیاری از افراد قابل رویت نبود. مرزهای بدبختی زنان و کودکانی که سال‌ها در خانه‌هایشان شکنجه می‌شدند. زنان و کودکان بی‌پناهی که دم بر نمی‌آوردند. اما حالا کرونا مرزهای سکوت آنها را هم در نوردیده است. همین دیروز بود که سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد؛ در سال ۹۸ بیش از ۸۲ هزار زن مورد همسر آزاری …
۱۲۳، پایانی بر خشونت خانگی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان / همسر آزاری / حقوق زنان / خشونت خانگی / اورژانس اجتماعی / کودک آزاری / حقوق کودک / سازمان بهزیستی کشور / قانون حمایت از اطفال و نوجوانان
۱۲۳، پایانی بر خشونت خانگی
تهران - ایرنا - قتل رومینا ۱۴ ساله به دست پدر بسیار خبرساز شد اما طی ماه‌های اخیر این تنها پرونده فرزندکشی یا حتی قتل‌های ناموسی نبوده، این اتفاقات نشان‌دهنده خلاء فرهنگی است که این خون‌ها را در روایت‌هایی شبیه هم و دومینووار به دست نزدیک‌ترین خویشان خود به زمین می‌ریزد اما شاید تماسی زودهنگام با ۱۲۳ بتواند جان کودک یا زنی را نجات دهد.
خشونت خانگی علت بیشترین تماس‌ها با اورژانس اجتماعی است
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-اجتماعی / بهزیستی / بیماری کرونا
خشونت خانگی علت بیشترین تماس‌ها با اورژانس اجتماعی است
مدیرکل بهزیستی استان البرز بیشترین علل تماس و گزارش‌های مرتبط  را در خصوص کودک آزاری، همسر آزاری و خشونت خانگی برشمرد.
در را بزن
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / منع خشونت علیه زنان / خانه امن / همسر آزاری / طلاق / حقوق زنان / خشونت خانگی / سازمان بهزیستی کشور / قانونی برای تامین امنیت زنان
در را بزن
تهران - ایرنا - زن با سیخ داغ مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، جیغ می‌زند، گریه می‌کند، فریاد می‌زند اما کسی صدای او را نمی‌شنود، فقط زمانی که بالاخره از دست شوهرش فرار می‌کند و  به همسایه‌ها، مردم و مغازه‌داران  پناه می‌برد و نقش زمین می‌شود، مردم تازه متوجه می‌شوند که باید کاری کنند و با پلیس ۱۱۰ و اورژانس اجتماعی کشور ۱۲۳ تماس می‌گیرند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
زنگ خطر روند صعودی آمار خودکشی
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گزارشی از عملکرد این سازمان در سال گذشته را ارائه داد.عباس مسجدی آرانی، روز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک هفته قوه قضائیه با اشاره به آمار مربوط به سقط درمانی گفت: ۱۲ هزار و ۴۲۱ مجوز سقط صادر شده که بیانگر کاهش 2 درصدی هست. البته مقرر شده تا موضوع رشد سقط‌های جنایی بررسی شود.به گزارش مهر، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: ۵۸۰ پرونده در حوزه اخلال جنسی داشتیم که ۱۸۰ پرونده مربوط به مردان و ۴۰۰ پرونده مربوط به زنان بوده است که از این تعداد ۱۰۰ مورد از سوی پزشکی قانونی تایید شده است. ۱۱ درصد رشد مربوط به آمار مردان هم گزارش شده است. وی افزود: ۸۵ هزار و ۴۲۰ مورد همسر آزاری در سال گذشته گزارش داشتیم، داد زدن، فحش دادن، انداختن بار زندگی روی دوش همسر، …
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
مرد زرندی به جرم همسر آزاری بازداشت شد
مرد زرندی که چند روز پیش براثر مصرف مواد مخدر صنعتی اقدام به ضرب و شتم همسر خود نموده و سپس همسرش را در بیابان رها کرده بود ، شناسایی و بازداشت شد.
گزارش ۸۵ هزار و ۴۲۰ مورد همسر آزاری در سال گذشته/ وجود ۵۸۰ پرونده در حوزه اختلال جنسی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
گزارش ۸۵ هزار و ۴۲۰ مورد همسر آزاری در سال گذشته/ وجود ۵۸۰ پرونده در حوزه اختلال جنسی
رییس سازمان پزشکی قانونی کل کشور گفت: تا پایان سال ۲۰۰ نفر پزشک به پزشکی قانونی اضافه خواهد شد.
یک هزار شکنجه و آزاری که به زنان مسلمان در سرزمین آزادی می‌رسد!
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / افول هژمونی آمریکا
یک هزار شکنجه و آزاری که به زنان مسلمان در سرزمین آزادی می‌رسد!
با وجود مدهای گوناگون روسری پوشیدن به هر شکل و مدلی در آمریکا نشانه تروریست بودن! همسر تروریست بودن و بیگانه ناخواسته و زن تحت ظلم مرد مسلمان است و استفاده از لوزام آرایش و لباس‌های مدرن هم نمی‌تواند اثر روسری را خنثی کند!
چالش همسرآزاری با کیف  +ویدئو
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
چالش همسرآزاری با کیف +ویدئو
چالش جدیدی با هدف همسر یا دوست پسر آزاری در شبکه‌های مجازی به راه افتاده است که بسیاری از زوج ها آن را امتحان کردند!
نقش کرونا در تشدید همسرآزاری و خشونت علیه زنان
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / همسر آزاری / خشونت خانگی / اورژانس اجتماعی / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
نقش کرونا در تشدید همسرآزاری و خشونت علیه زنان
تهران - ایرنا - جامعه‌شناس و کارشناس بهزیستی گفت: به نظر می‌رسد شیوع کرونا سبب ظهور عوامل جدید در بروز یا تشدید آسیب‌های سنتی همسرآزاری شده و خشونت علیه زنان در شرایط بروز انواع بحران‌ها و فجایع طبیعی و انسان ساخت افزایش معناداری می‌یابد.
در پزشکی قانونی تهران چه می‌گذرد +عکس
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / سلامت / ویروس کرونا / همسر آزاری / خشونت خانگی / پزشکی قانونی / تهران / کالبدشکافی / تصادف
در پزشکی قانونی تهران چه می‌گذرد +عکس
در این گزارش دکتر «مهدی فروزش» مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران روی دیگر سکه را به ما نشان می‌دهد، وقتی پزشکان و پرسنل پزشکی قانونی در کنار مدافعان سلامت از جان‌مایه می‌گذارند.
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / اورژانس اجتماعی
شماره اورژانس اجتماعی را اشتباه نگیرید!
اسدالله حیدری، مدیرکل بهزیستی استان البرز، امروز در گفت‌وگو با فارس در کرج، گفت: با توجه به پیامک ارسال شده وزارت محترم بهداشت در خصوص خدمات اورژانس اجتماعی با مضمون «در صورت مشاهده یا مواجهه با موارد کودک آزاری، همسر آزاری در ایام کرونا، برای دریافت خدمات اجتماعی-روانی به صورت رایگان و شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی تماس بگیرید» در بررسی تعداد تماس‌های برقرار شده باخط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی و مقایسه آن در ۲۴ ساعت قبل از ارسال پیامک با افزایش قابل ملاحظه تعداد تماس‌های برقرار شده در طی یک شبانه روز (۹۹۳ درصد) را شاهد بوده‌ایم. 
رقابت طرح مشکلات معیشتی و گزارش‌های کودک‌آزاری در تماس‌ با ۱۲۳
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / ویروس کرونا / همسر آزاری / اورژانس اجتماعی / کودک آزاری / سازمان بهزیستی کشور
رقابت طرح مشکلات معیشتی و گزارش‌های کودک‌آزاری در تماس‌ با ۱۲۳
تهران - ایرنا - سرپرست کل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در پی ارسال پیامک شماره اورژانس اجتماعی به مردم جهت گزارش موارد کودک‌آزاری و همسرآزاری گفت: با این پیامک و آگاهی مردم، میزان تماس‌ها بیش از دو برابر شد اما نکته جالب توجه اینکه در کنار این موارد، مردم مشکلات معیشتی را نیز به گزارش‌های خود افزوده‌اند.
ابتکار: برای مقابله با خشونت خانگی پیامک ۱۲۳ را جدی بگیرید
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
ابتکار: برای مقابله با خشونت خانگی پیامک ۱۲۳ را جدی بگیرید
شماره ۱۲۳ را به خاطر بسپارید و در صورت مشاهده کودک آزاری، همسر آزاری و سالمندآزاری به وظیفه انسانی خود عمل کنید و اطلاع دهید.
شوهرآزاری، قصه مردانی که سکوتشان از رضایت نیست
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اسپانیا / همسر آزاری / کامبیز مصطفی پور / خشونت خانگی
شوهرآزاری، قصه مردانی که سکوتشان از رضایت نیست
تهران - ایرنا - پیکان خشونت‌های خانگی، گاه مردان خانواده را نشانه می‌رود، خشونت‌هایی نشات گرفته از دگرگونی‌های زندگی، بن‌بست‌های خانوادگی و اجتماعی و ناکارآمدی برخی قوانین که در مواردی به جنایت هم کشیده می‌شود.
قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندان
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندان
۴ کشته و ۲ مجروح در تصادفات جاده‌ای در کردستان/ مولتی میلیاردر هروئینی دستگیر شد/ بازداشت عامل کودک آزاری در اراک/ حضور محسن افشانی در دادگاه انقلاب/ سقوط هواپیما در افغانستان/ دستگیری فراریان منطقه ابوسعید/ پسر عمو‌های جیب بر حرفه‌ای در مترو تهران دستگیر شدند/ دسیسه مرد لاکچری برای زنان ساده لوح/ قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندان
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / همسر آزاری / خشونت خانگی / اورژانس اجتماعی / خشونت علیه زنان / سازمان بهزیستی کشور
۸۸.۵ درصد زنان قربانی همسرآزاری، خانه دار هستند
تهران- ایرنا- رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: طبقه بندی زنان قربانیِ همسرآزاری بر اساس شغل نشان می دهد که ۱۱.۵ درصد آنان شاغل و ۸۸.۵ درصد آنان خانه دار و بیکار هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / استانی-اجتماعی / همسرآزاری / اعتیاد
آزار و اذیت جسمی مهمترین نوع همسرآزاری در خراسان شمالی
مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: آزار و اذیت جسمی مهمترین نوع همسر آزاری در این استان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / استانی-اجتماعی / پزشکی قانونی / همسرآزاری / کهگیلویه و بویراحمد
تشکیل۳۳۷ پرونده در رابطه با همسر آزاری در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از تشکیل ۳۳۷ پرونده در رابطه با همسر آزاری در پزشکی قانونی استان طی ۶ ماهه امسال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / سالمندی / خشونت خانگی / روز جهانی سالمندان / سالمند آزاری
ما و معضل سالمند آزاری
تهران- ایرنا- وقتی صحبت از خشونت می شود معمولا کودک آزاری و همسر آزاری به ذهن متبادر می شود. این در حالی است که سالمند آزاری به دلیل روند حرکت جمعیت، رتبه سوم خشونت های خانگی را به خود اختصاص داده و مستلزم تدابیر حقوقی و قانونی لازم در این زمینه است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / همسر آزاری / کودک آزاری / اورژانس اجتماعی / دامغان / اعتیاد / سازمان بهزیستی کشور
اعتیاد ریشه اصلی کودک‌آزاری و همسرآزاری در کشور است
سمنان- ایرنا- مدیر کل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: اصلی‌ترین دلیل کودک‌آزاری و همسرآزاری در کشور ۲ عامل اعتیاد و اختلال روانی شناسایی است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / شوهر کشی / همسر آزاری / همسرکشی
روایت های زنان و مردان همسر کش
تهران - ایرنا - جرم چیست و با انحراف چه فرقی دارد؟ وقتی که کسی همسرش را می کشد چه عملی مرتکب شده است؟ مجرم است یا منحرف؟ 
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
تهران از نظر همسر آزاری رتبه ششم در کشور را دارد
تهران –ایرنا- مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: سال گذشته در تهران ۱۶هزار و ۴۲۰پرونده همسرآزاری به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شد و تهران از نظر همسر آزاری رتبه ششم در کشور را دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سالمند آزاری / خشونت خانگی / اورژانس تهران
«سالمند آزاری» رتبه سوم خشونت‌های خانگی در ایران
در حوزه اورژانس اجتماعی سالمند آزاری در خشونت خانگی رتبه سوم را دارد به‌این‌ترتیب که کودک آزاری، همسر آزاری، سالمند آزاری و معلول آزاری به ترتیب بیشترین خشونت‌های خانگی کشور هستند، اگرچه میزان سالمند آزاری بالا نیست، اما همین میزان نیز نیاز به برنامه‌ریزی دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / چین / همسر آزاری / شرق آسیا
زنی که ۵۲ سیلی به صورت شوهرش زد
یک زن چینی که از شوهرش به دلیل گوشی نخریدن برای وی در روز عشاق چینی‌ها به شدت عصبانی بود در پیش چشم مردم در بازار ۵۲ بار به شوهرش سیلی زد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / خشونت خانگی علیه زنان / خشونت علیه زنان / آمار خشونت خانگی علیه زنان / دعوای زن و شوهری / همسر آزاری
در دعوای زن و شوهری دخالت کنید!!
خشونت خانگی خشونتی پنهان است و از آنجا که در جامعه و زیست مدرن، خانه و مناسبات زناشویی امری خصوصی پنداشته می‌شود، افراد و حتی دولت خود را مجاز به ورود به آن نمی‌دانند. همین مساله سبب شده که افراد در برابر خشونتی که مثلا در همسایگی آن‌ها رخ می‌دهد بی تفاوت باشند. این عدم مداخله، گاهی به قیمت جان یک زن و یا ناقص شدن او تمام می‌شود.
۱۳۹۷/۱۲/۱۴ / زوج جنجالی / همسر آزاری / فرمول یک
مصاحبه جدید زوج جنجالی تلویریون
زوجی که با حضور در برنامه «فرمول یک» روایتی از ۲۷ بار طلاق و کتک خوردن زن خانواده را مطرح کردند، با حضور دوباره مقابل دوربین از حاشیه‌های این مصاحبه گفتند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
ترویج همسر آزاری در صدا و سیما/ زندگی مشترک زیر سایه کتک؟
بحث کتک خوردن زن و ایراد ضرب و جرح نسبت به زن از دیرباز به نوعی در فرهنگ ما یک امر زشت و ناپسندی نبوده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •