دوشنبه, ۱۱ فروردین, ۱۳۹۹ / 30 March, 2020
وام ازدواج
پبشنهاد ذخیره وام افرادی که زیر ۱۸ سال ازدواج می‌کنند
معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان، پیشنهاد کرد که این مبلغ برای افراد زیر ۱۸ سالی که ازدواج می‌کنند تا رسیدن به سن بالای ۱۸ سال با هدف امکان انجام معاملات بانکی توسط خودشان حفظ شود.
۲۱ ساعت قبل /
جزییات وام ازدواج ۹۹ برای افراد زیر ۱۸ سال + فیلم
جزییات وام ازدواج ۹۹ برای افراد زیر ۱۸ سال + فیلم
ابهام زدایی"محمدمهدی تندگویان" معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان به زوج‎هایی که وام به آنها تعلق می‎گیرد.
۲۵ ساعت قبل /
تندگویان: وام ازدواج افراد زیر 18 سال ذخیره شود تا به سن معامله برسند
معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج به 50 میلیون تومان، پیشنهاد کرد که این مبلغ برای افراد زیر 18 سالی که ازدواج می‌کنند تا رسیدن به سن بالای 18 سال با هدف امکان انجام معاملات بانکی توسط خودشان حفظ شود.
۲۵ ساعت قبل /
افزایش وام ازدواج در سال ۹۹
افزایش وام ازدواج در سال ۹۹
معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش مبلغ وام ازدواج به ۵۰ میلیون تومان، گفت: پیشنهاد می دهم این مبلغ برای افراد زیر ۱۸ سالی که ازدواج می‌کنند تا رسیدن به سن بالای ۱۸ سال با هدف امکان انجام معاملات بانکی توسط خودشان حفظ شود.
۲۵ ساعت قبل /
بازگشت اقساط کسر شده وام ازدواج به حساب‌ها
بازگشت اقساط کسر شده وام ازدواج به حساب‌ها
تهران - ایرنا - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از بازگشت مبالغ اقساط کسر شده وام ازدواج با پیگیری وزیر ورزش و جوانان و دستور رئیس بانک مرکزی خبر داد.
۳ روز قبل / ویروس کرونا / وزارت ورزش و جوانان / وام ازدواج / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا /
قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان پس داده می‌شود
قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان پس داده می‌شود
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از بازگشت اقساط وام ازدواج اسفندماه که از سوی برخی بانک‌ها از حساب مشتریان کسر شده بود، خبر داد.
۴ روز قبل / وام ازدواج / جوانان /
خبر خوش برای زوجینی که وام ازدواج گرفته‌اند
خبر خوش برای زوجینی که وام ازدواج گرفته‌اند
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از عودت اقساط و کارمزد وام قرض‌الحسنه ازدواج به حساب زوجین خبرداد.
۵ روز قبل / ازدواج / وام ازدواج /
اقساط کسر شده وام های قرض الحسنه باید به حساب مشتریان مسترد شود
اقساط کسر شده وام های قرض الحسنه باید به حساب مشتریان مسترد شود
بانک مرکزی اعلام کرد: در راستای اجرایی شدن حمایت از وام گیرندگان قرض الحسنه بدلیل ویروس شیوع کرونا، مبالغ اقساط کسر شده باید به حساب ها مسترد شود.
۵ روز قبل / بانک مرکزی / وام بانکی / ویروس کرونا / استمهال وام / وام ازدواج /
افزایش سخت‌گیری بانک‌ها هم‌زمان با افزایش مبلغ وام ازدواج
افزایش سخت‌گیری بانک‌ها هم‌زمان با افزایش مبلغ وام ازدواج
مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به افزایش سخت‌گیری بانک‌ها هم‌زمان با افزایش مبلغ وام ازدواج، بر ضرورت ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری در راستای اجرای سیاست‌های کلی نظام در موضوع جمعیت تاکید کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / ازدواج / وام ازدواج / وام / سازمان بهزیستی / مجلس / کمیسیون تلفیق مجلس / مرکز پژوهش‌های مجلس / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / قانون اساسی / مجلس شورای اسلامی /
معاون وزیر ورزش: بازپرداخت وام ازدواج با تاخیر ۳ ماهه انجام خواهد شد
معاون وزیر ورزش: بازپرداخت وام ازدواج با تاخیر ۳ ماهه انجام خواهد شد
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با ابراز نگرانی از آسیب دیدن کسب و کار بسیاری از جوانان به دنبال شیوع کرونا و عدم همراهی بانک‌ها برای تاخیر در بازپرداخت اقساط وام‌ها گفت: با این حال موضوع بازپرداخت وام ازدواج با تاخیر ۳ ماهه انجام خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
مهلت بازپرداخت وام ازدواج افزایش یافت
معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آسیب دیدن کسب و کار بسیاری از جوانان به دنبال شیوع کرونا و عدم همراهی بانک‌ها در تاخیر در بازپرداخت اقساط وام‌ها، از مهلت دادن به دریافت کنندگان وام ازدواج برای بازپرداخت این وام خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
اما و اگرهای مصوبه تعویق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات؛  وام مسکن امهال نمی‌شود
اما و اگرهای مصوبه تعویق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات؛ وام مسکن امهال نمی‌شود
در حالی که وزیر راه‌‌و‌شهرسازی اعلام می‌کند وام‌های مسکن نیز مشمول مصوبه شورای پول‌واعتبار مبنی بر امهال سه‌ ماهه بازپرداخت تسهیلات هستند، مسئولان بانک مرکزی این امر را به کلی رد کرده‌اند. معاون اقتصادی بانک مرکزی اعلام کرد: از میان وام‌های افراد حقیقی، تنها وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج مشمول تعویق سه ماهه بازپرداخت است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ /
هشت نکته مثبت از لایحه بودجه 99؛ از کاهش وابستگی به نفت تا افزایش وام ازدواج به 50 میلیون تومان
هشت نکته مثبت از لایحه بودجه 99؛ از کاهش وابستگی به نفت تا افزایش وام ازدواج به 50 میلیون تومان
لایحه بودجه سال ۹۹ سرانجام در ۱۳ اسفندماه سال جاری برای شورای نگهبان جهت تایید نهایی ارسال شد. با همه انتقاداتی که به لایحه بودجه سال آینده وارد بود، اما این لایحه دارای نکات مثبتی نیز بود. از جمله اینکه سرانجام بعد از گذشت ۴ سال از تصویب قانون مالیات ستانی از خانه‌های خالی از سکنه، سرانجام طبق لایحه بودجه سال ۹۹ قرار است از سال آینده از این نوع خانه‌ها مالیات اخذ شود.  
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
اقساط وام ازدواج 50 میلیون تومانی چقدر خواهد بود؟
اقساط وام ازدواج 50 میلیون تومانی چقدر خواهد بود؟
دولت در لایحه بودجه سال 1399 مبلغ وام ازدواج جوانان را به مانند سال 1398، 30 میلیون تومان در نظر گرفته بود که این مبلغ در کمیسیون اقتصادی مجلس به 50 میلیون تومان افزایش یافت و پس از آن کمیسیون تلفیق نیز بر آن مهر تاییدی زد و برای تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است. پیش بینی می شود که در صورت تایید وام ازدواج 50 میلیون تومانی برای سال آینده، از هفته سوم فروردین ماه سال جاری امکان ثبت نام برای دریافت این نوع وام فراهم شود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ /
وام ازدواج زوج‌ها ۱۰۰ میلیون تومان شد
سقف وام ازدواج هر یک از زوج‌ها در بودجه سال ۱۳۹۹ به ۵۰ میلیون تومان (در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان) افزایش یافت.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ /
کارشکنی بانک‌ها در اعطای وام ازدواج / آیا ضامن‌های وام ازدواج در سال آینده افزایش پیدا می‌کند؟
بانک‌های عامل مدت هاست که برای اعطای وام ازدواج به زوجین موانع زیادی را ایجاد می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ /
دختران کم سن را به خاطر وام ازدواج شوهر می‌دادند | سقف سنی برای وام
دختران کم سن را به خاطر وام ازدواج شوهر می‌دادند | سقف سنی برای وام
وزیر جوانان با بیان اینکه گزارش شد برخی دختران کم سن را برای وام ازدواج شوهر می‌دادند از تعیین سقف سنی برای وام ازدواج خبر داد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ /
تعیین سقف سنی برای دریافت وام ازدواج/ گزارش چند صد  کودک‌همسری به دلیل افزایش تسهیلات بانکی
تعیین سقف سنی برای دریافت وام ازدواج/ گزارش چند صد کودک‌همسری به دلیل افزایش تسهیلات بانکی
ایلنا: وزیر ورزش و جوانان گفت: برای جلوگیری از افزایش کودک همسری به دلیل دریافت تسهیلات از بانک مرکزی درخواست کردیم تا ضوابطی را برای دریافت این وام تعیین کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ / وزیر ورزش و جوانان / وام ازدواج / مسعود سلطانی فر / کودک همسری /
بدری:ادغام یارانه معیشتی و نقدی از مزیت های بودجه 99 است
بدری:ادغام یارانه معیشتی و نقدی از مزیت های بودجه 99 است
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شفاف سازی یارانه ها، افزایش وام ازدواج و تمهیدات در نظر گرفته در زمینه اخذ مالیات را از نقاط قوت گزارش کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه 99 دانست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ /
ثابتی: جریان انقلابی برنامه‌های کوتاه مدتی برای مسئله بنزین و وام ازدواج دارد
ثابتی: جریان انقلابی برنامه‌های کوتاه مدتی برای مسئله بنزین و وام ازدواج دارد
جوان‌ترین نامزد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در انتخابات مجلس از برنامه‌های این شورا برای قیمت بنزین و وام ازدواج خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ /
اختصاص 150 میلیون تومان اعتبار به زوج های نیازمند خراسان شمالی
اختصاص 150 میلیون تومان اعتبار به زوج های نیازمند خراسان شمالی
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: به مناسبت دهه فجر و چهلمین و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، 150 میلیون تومان اعتبار برای تأمین جهیزیه زوج‌های تحت حمایت این نهاد اختصاص یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / استانی-اجتماعی / وام ازدواج / کمیته امداد /
افزایش وام ودیعه مسکن ویژه دانشجویان
افزایش وام ودیعه مسکن ویژه دانشجویان
رحیمی گفت: امسال وام ودیعه مسکن را ۴۰ درصد برای دانشجویان افزایش دادیم تا در ترویج ازدواج جوانان کمک کنیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ /
وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی به کدام زوج‌ها تعلق می‌گیرد؟
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ جزئیات پرداخت وام ازدواج ۱۰۰ میلیونی به زوجین در سال ۹۹ را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ /
پرداخت ١١٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات
تسهیلات حمایتی بانک صادرات ایران در ٩ ماهه اول سال ٩٨ در بخش‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به ١١٠ هزار میلیارد ریال رسید. به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، این بانک علاوه بر تامین مالی طرح‌های زیربنایی و تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، حمایت از بخش‌های اقتصادی اقشار نیازمند را نیز در دستور کار دارد، به نحوی که طی ٩ ماهه اول سال ٩٨ حدود ١٤٤ هزار فقره وام قرض‌الحسنه به ارزش ١١٠ هزار میلیارد ریال توسط این بانک در بخش‌های مختلف از جمله وام قرض‌الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، مشاغل خانگی، تسهیلات مسکن اقشار ویژه، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، بافت‌‌های فرسوده شهری، حوادث قهری، نیازهای ضروری، تامین سرمایه بنگاه‌های کوچک و متوسط و... پرداخت شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ /
وام درمانی ازدواج
وام درمانی ازدواج
مائده امینی_روزنامه نگار هزینه‌های ازدواج لحظه به لحظه بیشتر می‌شود. تا پیش از جهش نرخ دلار در سال97، زوج‌ها می‌توانستند درصدی از هزینه‌های خود را با دریافت وام ازدواج تامین کنند، اما در شرایط کنونی همه‌‌چیز فرق کرده است؛ وام ازدواج دیگر کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد و خبرها حاکی از آن است که مبلغ آن قرار است در سال آینده دوباره افزایش پیدا کند. نخستین وام‌های ازدواج، سال 84 پرداخت شد. صندوق مهر امام رضا(ع) عامل پرداخت این تسهیلات شد که البته بعد از مدتی کوتاه پای بانک ملی هم به میدان باز شد. بررسی‌های …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
امیدی به تصویب محدودیت سنی برای وام ازدواج ندارم
امیدی به تصویب محدودیت سنی برای وام ازدواج ندارم
لیلا شریف _ روزنامه‌نگار وام ازدواج همان‌قدر که برای بسیاری از جوانان دم‌بخت شیرین است، برای فعالان اجتماعی و زنان به سمی مهلک تبدیل شده؛ چراکه این وام در برخی از مناطق محروم به حربه‌ای برای کسب درآمد خانواده‌ها از طریق ازدواج دختربچه‌هایشان تبدیل شده است. چالش ارتباط کودک‌همسری و وام ازدواج چنان گسترده شد که محمدمهدی تندگویان، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، برای کشف واقعیت از بانک مرکزی خواست تا وام‌های دریافتی ازدواج را براساس جنسیت و سن پایش کند. حقیقت با تکیه بر آمار و ارقام عمق فاجعه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
ازدواج‌هایی که با وام هم سر نمی‌گیرد
خدیجه نوروزی _ روزنامه‌نگار نگاهی به آمارهای ازدواج در طول سال‌های 87تا 97نشان می‌دهد که درصد تغییرات ازدواج در سال 97نسبت به سال 87حدود 6/37درصد رشد منفی داشته است. در واقع طی این سال‌ها به‌ویژه 3سال اخیر، با وجود افزایش وام، نرخ ازدواج افزایش نیافته است. مبلغ وام در سال 96، 10میلیون تومان با بازپرداخت چهارساله بود که به 15میلیون تومان در سال 97با بازپرداخت پنج‌ساله افزایش یافت. اما حتی با 30میلیون تومان وام ازدواج در سال 98هم افزایش چشمگیری در رویداد ازدواج نداشتیم. ثبت 608هزار و 956رویداد ازدواج …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
مشوق خارجی‌ها برای ازدواج
مشوق خارجی‌ها برای ازدواج
آوین آزادی  _‌روزنامه‌نگار تفاوت فرهنگ ایرانی‌ها با خیلی از کشورهای توسعه‌یافته، برخی مفاهیم را در ایران پررنگ و در آنها خالی از معنا کرده است. برای مثال وام ازدواج به شکل کنونی که در ایران رایج است، در کشورهای دیگر دیده نمی‌شود و بیشتر تمرکز این کشورها بر افزایش فرزندآوری و تقویت نهاد خانواده است تا از روند کاهش جمعیتی که ناخواسته همه جهان به آن دچار شده است تا حدی جلوگیری شود. کشورهایی مثل هند و اندونزی و کویت کشورهایی هستند که با شرایط مختلفی به جوانان خود وام ازدواج می‌دهند و عموما مقدار وامی …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
15درصد از تسهیلات ازدواج به بانک‌ها برنمی‌گردد
15درصد از تسهیلات ازدواج به بانک‌ها برنمی‌گردد
خدیجه نوروزی _‌روزنامه‌نگار طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، وام ازدواج به هر یک از زوجین 50میلیون تومان و با باز پرداخت هفت‌ساله خواهد بود. براساس این مصوبه به هر یک از زوجین 50میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد که جمعاً 2نفر می‌توانند 100میلیون تومان وام بگیرند. بانک مرکزی هم موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها بعد از 96.1.1 است و تاکنون وام ازدواج دریافت نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند. اما باید دید این مصوبه چقدر کارشناسانه …
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ /
معامله کودکان برای ۱۵ میلیون تومان/ وام ازدواج؛ فرصتی که در ایران به تهدید تبدیل شد
معامله کودکان برای ۱۵ میلیون تومان/ وام ازدواج؛ فرصتی که در ایران به تهدید تبدیل شد
وام ازدواج که همواره فرصتی بود برای آغاز زندگی مشترک زوج‌های جوان حالا بعد از افزایش مبلغ آن تبدیل به تهدیدی شده علیه زندگی کودکان، زیرا بر اساس آمار‌ها میزان متقاضیان زیر ۱۵ سال ازدواج همزمان با افزایش مبلغ این وام بیشتر شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / وام ازدواج / ازدواج کودکان / کودک همسری /
رتبه لرستان در پرداخت تسهیلات ازدواج از میانگین کشور بالاتر است
رتبه لرستان در پرداخت تسهیلات ازدواج از میانگین کشور بالاتر است
معاون اداره کل ورزش و جوانان لرستان گفت: رتبه این استان در پرداخت تسهیلات ازدواج از میانگین کشور بالاتر است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-اجتماعی / وام ازدواج / وزارت ورزش و جوانان /
پرداخت ۸۲ درصد تسهیلات ازدواج در لرستان
پرداخت ۸۲ درصد تسهیلات ازدواج در لرستان
معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان لرستان از پرداخت ۸۲ درصدی تسهیلات ازدواج در استان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / استانی-شهرستانها / وام ازدواج / اداره ورزش و جوانان /
بلاتکلیفی افراد زیر ۱۸ سال برای دریافت وام ازدواج/ احتمال محرومیت برخی زوجها از وام
بلاتکلیفی افراد زیر ۱۸ سال برای دریافت وام ازدواج/ احتمال محرومیت برخی زوجها از وام
با وجود تصویب افزایش وام ازدواج، هنوز تکلیف پرداخت وام به افراد زیر ۱۸ سال مشخص نیست و احتمال ممنوعیت پرداخت وام به آن ها وجود دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فاطمه ذوالقدر / فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی / وام ازدواج / سن ازدواج / ازدواج / محمدمهدی تندگویان / معصومه ابتکار /
برای مسابقات صربستان وام ازدواج‌مان را هم هزینه کردیم
برای مسابقات صربستان وام ازدواج‌مان را هم هزینه کردیم
واقعیت این است که من و همسرم خودمان تصمیم گرفتیم در این راه قدم بگذاریم و از نظر مالی همه هزینه‌ها را تقبل کردیم. هر چه پول داشتیم حتی وام ازدواج خودم و همسرم را در این راه خرج کردیم.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
نرخ رشد اقتصادی نفتی کشور منفی است/ پرداخت وام ازدواج به 750 هزار نفر
نرخ رشد اقتصادی نفتی کشور منفی است/ پرداخت وام ازدواج به 750 هزار نفر
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ رشد نفتی در حال حاضر منفی و نرخ رشد غیرنفتی ما نیم درصد مثبت است، گفت: این مقدار کم است، اما برای ما مثبت بودن آن مهم است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
چرا معاونت جوانان از افزایش مبلغ «وام ازدواج» نگران است
چرا معاونت جوانان از افزایش مبلغ «وام ازدواج» نگران است
رشد مبلغ وام ازدواج از 3 میلیون تومان در سال 88 به 50 میلیون تومان در سال آینده در نگاه اول این امید را در دل جوانان ایجاد می‌کند
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ازدواج / لایحه / مجلس شورای اسلامی / مهریه / وزارت ورزش و جوانان /
همتی: بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است
همتی: بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است
تهران - ایرنا - رییس کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر بازار ارز ثبات خوبی دارد و بانک مرکزی بر این بازار مسلط است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / مجلس شورای اسلامی / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / وام ازدواج / عبد الناصر همتی /
دیدگاه کاربران خبرآنلاین درباره وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج/ دوره بازپرداخت ۵ ساله کم است
دیدگاه کاربران خبرآنلاین درباره وام ۱۰۰ میلیون تومانی ازدواج/ دوره بازپرداخت ۵ ساله کم است
کاربران خبرآنلاین درباره مصوبه افزایش وام ازدواج به ۱۰۰ میلیون تومان عنوان می‌کنند: دوره بازپرداخت وام را باید تا ۷ یا ۸ سال در نظر بگیرند تا ماهانه خرج کمتری رو دست افراد بگذارد. »
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / وام / ازدواج / وام ازدواج / تورم / تسهیلات بانکی / مشکلات دریافت تسهیلات بانکی / لایحه بودجه / بودجه / بودجه 99 /
تا سن 18 سالگی وام ازدواج پرداخت نشود
 محمد مهدی تندگویان، معاون امور جوانان گفت: حرف ما این نیست که به زیر ۱۵ سال وام ازدواج تعلق نگیرد، بلکه می‌توان وام آنها را تا سن ۱۸ سالگی محفوظ نگه داشت. به گزارش مهر، معاون امور جوانان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و امضای تفاهمنامه وزارت ورزش و جوانان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با امضای این تفاهم‌نامه امکان تشکیل تعاونی‌های جوانان برای نخستین‌بار در کشور محقق شد. وی ادامه داد: موضوعات این تفاهمنامه مبنی بر حوزه تعاونی جوانان، برای نخستین بار است و از طریق کمک‌های فنی و اعتباری …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ /
تناقضات قانونی بین پرداخت وام ازدواج و ازدواج کودکان
تناقضات قانونی بین پرداخت وام ازدواج و ازدواج کودکان
طبق قانون رشد متعاملین، بانک‌ها افراد زیر ۱۸ سال را برای اخذ وام یا انجام امور مالی و بانکی صالح نمی‌شناسند. حال چطور می‌شود دخترانی که نمی‌توانند امور بانکی خود را شخصا انجام دهند، بر اساس ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی اجازه ازدواج در سن ۱۳ سالگی را دارند و به تبع آن می‌توانند وام ازدواج هم دریافت کنند؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ /
افزایش ۴ برابری دریافت وام ازدواج از سوی دختران زیر ۱۵ سال
افزایش ۴ برابری دریافت وام ازدواج از سوی دختران زیر ۱۵ سال
تندگویان تصریح کرد: افزایش وام ازدواج آسیب‌های دیگر از جمله خرید و فروش وام ازدواج که قبلاً وجود نداشت را ایجاد کرده و دریافت وام دختران زیر ۱۵ سال را ۴ برابر افزایش داده است همچنین میانگین سن ازدواج هم رو به افزایش رفته است که می‌طلبد قانونگذار به این موارد توجه کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / وام ازدواج / ازدواج کودکان /
پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج از سال آینده
پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج از سال آینده
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مبلغ 50 میلیون تومان وام ازدواج برای هر یک از زوجین محسوب می‌شود، گفت: یعنی هر زوج صد میلیون تومان تسهیلات ازدواج دریافت خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / وام ازدواج / تسهیلات ازدواج /
وام ازدواج افراد زیر ۱۵ سال بعد از ۱۸ سالگی پرداخت شود
وام ازدواج افراد زیر ۱۵ سال بعد از ۱۸ سالگی پرداخت شود
تندگویان، معاون امور جوانان گفت: حرف ما این نیست که به زیر ۱۵ سال وام ازدواج تعلق نگیرد بلکه می‌توان وام آنها را تا سن ۱۸ سالگی محفوظ نگه داشت.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / وام ازدواج / ازدواج کودکان /
سنگ گرانی پیش پای زوج‌های جوان
کیمیا نجفیبه موجب مصوبه کمیسیون تلفیق و درصورت تصویب مجلس شورای اسلامی، وام ازدواج در سال آینده به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت .وام ازدواج در حال حاضر ۶۰ میلیون تومان است، اما آن‏طور که گفته می‌شود مقرر است در سال آینده یه هر یک از زوجین ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با دوره بازپرداخت ۵ ساله پرداخت شود و یک ضامن برای دریافت آن کفایت می‌کند. بر اساس این مصوبه به هر یک از زوجین 50 میلیون تومان وام تعلق می‌گیرد که جمعا دو نفر می‌توانند 100 میلیون تومان وام بگیرند.ازدواج این‌ روزها اصلی‌ترین دغدغه جوانان به حساب می‌آید، از شغل و خانه گرفته تا خرید وسایل از جمله موانعی است که تمایل برای ازدواج را در جوانان کاهش می‌دهد. این در حالی است که کارشناسان معتقدند نبودند شغل، درآمد ثابت و نداشتن حداقل‎های …
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ /
کمیسیون تلفیق: زوجین از سال آینده 100 میلیون وام ازدواج دریافت می کنند
کمیسیون تلفیق: زوجین از سال آینده 100 میلیون وام ازدواج دریافت می کنند
عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون زوجین از سال آینده ۱۰۰ میلیون وام ازدواج دریافت می کنند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ /
تلاش دولت و مجلس برای ضربه بر پیکره ازدواج +جدول
تلاش دولت و مجلس برای ضربه بر پیکره ازدواج +جدول
آمارها و اسناد رسمی کشور و همچنین منابع آگاه، نشان می دهد که اعطای وام ازدواج در هیچ مقطعی باعث کودک همسری نشده و حتی آمار این پدیده در کشور رو به کاهش است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ازدواج / وام / مجلس / کودک همسری / وام ازدواج / تندگویان / دولت /
افزایش سوءاستفاده از وام ازدواج | پرداخت وام ازدواج نوجوانان بعد از ۱۸ سالگی
افزایش سوءاستفاده از وام ازدواج | پرداخت وام ازدواج نوجوانان بعد از ۱۸ سالگی
معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به شرط‌هایی که ضرورت دارد برای پرداخت وام ازدواج لحاظ شود، گفت که مخالف افزایش مبلغ این وام نیستیم اما چون نظارت درستی بر وام ازدواج صورت نمی‌گیرد، امکان سوءاستفاده از آن بسیار زیاد است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ /
 شما نظر بدهید/ وام ۱۰۰ میلیون تومانی چقدر از مشکلات…
 شما نظر بدهید/ وام ۱۰۰ میلیون تومانی چقدر از مشکلات…
به موجب مصوبه کمیسیون تلفیق و در صورت تصویب مجلس شورای اسلامی ، وام ازدواج در سال آینده به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت .
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / وام ازدواج / تسهیلات بانکی / بودجه /
اختصاص ۷۰۰۰ میلیارد برای اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی از افزایش ۲۰۰۰ میلیارد تومانی اعتبار اختصاص یافته به تسهیلات اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد و سرپرستان خانوارهای تحت پوشش بهزیستی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / استانی-شهرستانها / اشتغالزایی / وام ازدواج / مجازات جایگزین حبس /
وام ازدواج | آخرین اخبار از وام ازدواج
وام ازدواج | آخرین اخبار از وام ازدواج
شفقنا اقتصادی _ صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان تصمیم به ارائه خدمات بانکی(شناسایی متقاضی)، ثبت درخواست و واریز تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از طریق اپلیکیشن موبایلی برای متقاضیان را دارد. تسنیم نوشت: باتوجه به وضعیت اقتصادی و شرایط سخت جوانان برای ازدواج، مجلس در بررسی بودجه سال ۹۸ تصویب کرد که وام ازدواج از ۱۵ میلیون […]
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •