دوشنبه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 21 September, 2020
واکسن هپاتیت
هشدار به چاق ها؛ واکسن کرونا روی آنها اثر چندانی ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / چاقی / کرونا / واکسن کرونا
هشدار به چاق ها؛ واکسن کرونا روی آنها اثر چندانی ندارد
اقتصادنیوز : دکتر مردانی گفت: به نظر میرسد بدن افراد چاق کمتر از افراد عادی نسبت به واکسن کرونا پاسخ مثبت بدهد. همچنین طبق گزارشات، دیده شده که اثر واکسن هپاتیت B نیز در افراد چاق کمتر بوده است.
هپاتیت در گروه‌های پُرخطر تقریبا ریشه‌کن شده‌است
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله / واکسن هپاتیت / هپاتیت
هپاتیت در گروه‌های پُرخطر تقریبا ریشه‌کن شده‌است
تهران - ایرنا - استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) گفت: در سال‌های گذشته حدود ۵۰ درصد هموفیلی‌ها، ۳۰ درصد تالاسمی‌ها و ۲۰ درصد دیالیزی‌ها در کشور دچار هپاتیت C می‌شدند که با اقدامات بسیار مناسب این بیماری تقریبا در همه استان‌ها در گروه‌های پرخطر ریشه‌کن شده‌است.
واکسیناسیون رایگان کارکنان و کارگران خدمات شهری شهرداری‌ها در برابر هپاتیت B
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / واکسن هپاتیت / سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
واکسیناسیون رایگان کارکنان و کارگران خدمات شهری شهرداری‌ها در برابر هپاتیت B
تهران -ایرنا- مدیرکل دفتر محیط زیست و خدمات شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از واکسیناسیون ۱۲۴ هزار نفر از پاکبانان، کارکنان و کارگران حوزه مدیریت پسماند، آتش نشانی و آرامستان‌های شهرداری‌ها به صورت رایگان در برابر بیماری هپاتیت B خبر داد.
شناسایی داروی ایمن برای درمان هپاتیت C در بارداری
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / واکسن هپاتیت / هپاتیت / هپاتیت C
شناسایی داروی ایمن برای درمان هپاتیت C در بارداری
تهران- ایرنا- محققان انستیتوی تحقیقاتی Magee-Womens واقع در آمریکا راهکاری جدید برای تشخیص و درمان هپاتیت نوع C در دوران بارداری ارائه دادند.
وزارت بهداشت: واکسن هپاتیت B تولید داخل است / شیوع حاملین هپاتیت B به یک تا ۱.۲ درصد رسیده؛ این یک موفقیت بزرگ است / انجام آزمایش تیتر آنتی بادی در نوزادانی که ۳ نوبت واکسن خود را دریافت کردند، لازم نیست دادن تست آنتی بادی تنها برای گروه‌های پر خطر است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
وزارت بهداشت: واکسن هپاتیت B تولید داخل است / شیوع حاملین هپاتیت B به یک تا ۱.۲ درصد رسیده؛ این یک موفقیت بزرگ است / انجام آزمایش تیتر آنتی بادی در نوزادانی که ۳ نوبت واکسن خود را دریافت کردند، لازم نیست …
رئیس اداره‌ی بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: بر اساس هدف‌گذاری سازمان جهانی بهداشت تا سال ۲۰۳۰ باید شیوع هپاتیت B در کودکان زیر ۵ سال به حدود ۰.۱ درصد برسد و ایران نیزدر راستای این هدف در حرکت است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
چطور شادی جان‌تان را نجات می‌دهد؟
ارسطو فیلسوف یونانی ۲۰۰۰ سال پیش، شادمانی را هدف غایی زندگی بشر دانسته بود و این جمله هنوز هم کارایی دارد. شادمانی واژه گسترده‌ای است که انواع احساسات مثبت از جمله خوشحالی، رضایت و هرگونه خشنودی را در برمی‌گیرد. تحقیقات نشان داده که شاد بودن نه تنها باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید پتانسیل سلامت بودن هم برایتان به ارمغان می‌آورد.شاد بودن، عادت‌هایی را در سبک زندگی روزمره ما وارد می‌کند که در‏نهایت برای سلامت ما مهم است. برای مثال افراد شاد معمولا توجه بیشتری به مصرف میوه، سبزیجات و غلات کامل دارند.تحقیق روی بیش از ۷۰۰۰ بزرگسال ثابت کرده که افراد با احساسات مثبت بیشتر، تا ۴۷ درصد بیشتر از دیگران میوه و سبزیجات تازه مصرف می‌کنند. رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات قطع به یقین منجر به طیف گسترده‌ای …
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / استانی-اجتماعی / هپاتیت
تدوین برنامه عملیاتی کنترل هپاتیت در سطح دانشگاه
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دبیر کمیته استانی هپاتیت های ویروسی، همزمان با هفته ملی آموزش و اطلاع رسانی هپاتیت گفت: به منظور پیشگیری و ابتلاء به بیماری هپاتیت تمامی نوزادان در بدو تولد واکسن هپاتیت را در بیمارستان‌ها، مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت دریافت می کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / واکسن هپاتیت / بهداشت و درمان / هپاتیت
هپاتیت، بیماری کنترل شده در ایران
اول تا هفتم آبان ماه هفته اطلاع رسانی بیماری هپاتیت در تقویم کشور نامگذاری شده و باید مردم با راه های بروز، درمان و ییشگیری از این بیماری آگاهی پیدا کنند. هپاتیت انواع A,B,C و غیره دارد که شایع ترین آن در مبتلایان ایرانیسی و بی ست.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / سازمان انتقال خون / اخبار استانی - اجتماعی
اهداکنندگان مستمر خون در کردستان واکسن هپاتیت B دریافت کردند
مدیرکل انتقال خون کردستان گفت:از آغاز مهر تاکنون 14 هزار و ۷۱۱ واکسن هپاتیت B در سه مرحله به پنج هزار و ۸۷۲ اهداکننده مستمر خون تزریق شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله / واکسن هپاتیت / خودکفایی در تولید دارو
ایران از معدود تولیدکنندگان داروهای هپاتیت در منطقه است
تهران - ایرنا - رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) گفت: ایران یکی از معدود کشورهای منطقه است که داروی هپاتیت B و C را تولید کرده و در این زمینه خودکفا است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۳
تولید واکسن های بومی با کارافرینی جوان قمی
یک کارآفرین فعال با اشاره به اینکه در پژوهش ها بیشتر روی محصولات مورد نیاز مانند واکسن و سرم تحقیق و پژوهش کرده، گفت: پروژه واکسن هپاتیت B از جمله پروژه هایی است که در دانشگاه شهید بهشتی از سه سال قبل شروع و در حال حاضر به مرحله تولید رسیده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •