سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
وحید قبادی دانا
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
کندی پروسه فرزندخواندگی در دوران کرونا
شیوع ویروس کرونا فرآیند فرزندخواندگی را دچار مشکل کرده است، به طوری که طولانی‌تر طی می‌شود. وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: به نظر می‌رسد شیوع کرونا، فرآیند فرزندخواندگی را نیز درگیر می‌کند و این پروسه را دچار مشکل کرده است، به طوری که طولانی‌تر طی می‌شود. رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: شیوع کرونا بخشی از فرآیند فرزندخواندگی را که مربوط به بازدیدها، رفت و آمد‌های فرزندان با خانواده‌های فرزندپذیر می‌شود، دچار مشکل شده است. وی با اشاره به اینکه بخشی که از فرآیند فرزندخواندگی که به مراجعه حضوری نیاز ندارد از طریق سامانه فرزندخواندگی در حال انجام است، گفت: بخش دیگر که مربوط به مراجعات حضوری فرزندان با خانواده است لغو نشده است و فقط به …
ابتلای ۱۷۱۷ نفر از مددجویان بهزیستی به کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ابتلای ۱۷۱۷ نفر از مددجویان بهزیستی به کرونا
تهران- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: از بین ۷۰ هزار نفر از مددجویانی که در مراکز شبانه روزی نگهداری می‌شوند، تست کرونای هزار و ۷۱۷ نفر از آنها مثبت شد.
تسهیل فرزندخواندگی؛ اینترنت به جای لک‌لک
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / فرزندخواندگی / سازمان بهزیستی کشور
تسهیل فرزندخواندگی؛ اینترنت به جای لک‌لک
تهران - ایرنا - صنعت سینما و انیمیشن، همواره در داستان‌هایی جالب، لک لک‌ها را به عنوان قاصدی برای تحویل کودکان به پدر و مادرهایی که بچه ندارند، نشان داده اما در دنیای امروز و در واقعیت، سامانه‌های الکترونیکی برای این کار طراحی شده‌اند که امسال نیز این سامانه در ایران راه‌اندازی شد
رونمایی و ابلاغ سند ملی راهبردی مناسب‌سازی برای معلولان
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / مناسب سازی معابر / وحید قبادی دانا / ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور / معلولان
رونمایی و ابلاغ سند ملی راهبردی مناسب‌سازی برای معلولان
تهران - ایرنا - رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی سازمان بهزیستی کشور از رونمایی سند ملی راهبردی مناسب‌سازی طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: این سند از امروز (شنبه) به همه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی کشور ابلاغ می‌شود.
80 درصد کودکان کار خیابانی غیر ایرانی هستند
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / وحید قبادی دانا / کودکان کار و خیابان / سازمان بهزیستی / سید حسن موسوی چلک / انجمن مددکاران اجتماعی ایران
80 درصد کودکان کار خیابانی غیر ایرانی هستند
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس آمار بیش از ۸۰ درصد کودکان کار خیابانی، اتباع غیر ایرانی هستند.
فوت ۱۴۶ نفر از مددجویان بهزیستی بخاطر کرونا/تشکیل دبیرخانه دائمی رصد آسیب‌های اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / سازمان بهزیستی / رییس سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
فوت ۱۴۶ نفر از مددجویان بهزیستی بخاطر کرونا/تشکیل دبیرخانه دائمی رصد آسیب‌های اجتماعی
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ابتلای هزار و ۵۲۲ نفر از مددجویان حاضر در مراکز شبانه‌روزی سازمان بهزیستی کشور به کرونا، از فوت ۱۴۶ نفر از این افراد خبر داد.
آسایشگاه‌ها به خانه‌های کوچک تبدیل می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور / توانبخشی / معلولان / وعده‌هایی که تحقق یافت
آسایشگاه‌ها به خانه‌های کوچک تبدیل می‌شوند
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به فعالیت ۱۱۲ خانه کوچک حمایتی و توانبخشی در کشور گفت: مراکز نگهداری و آسایشگاه‌ها در کشور به تدریج به خانه‌های کوچک توانبخشی و حمایتی تبدیل می‌شوند.
راه‌اندازی ۴۰ خانه کوچک توانبخشی در سراسر کشور
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور / توانبخشی / معلولان / وعده‌هایی که تحقق یافت
راه‌اندازی ۴۰ خانه کوچک توانبخشی در سراسر کشور
تهران - ایرنا - معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی ۴۰ خانه کوچک حمایتی و توانبخشی جدید در کشور برای افراد دارای معلولیت، سالمندان و کودکان و بزرگسالان مبتلا به بیماری های مزمن روانی و اختلالات هوشی خبر داد و گفت: این ۴۰ خانه کوچک حمایتی و توانبخشی به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس بهزیستی افتتاح شد.
هفته بهزیستی و خبرهای خوب برای معلولان
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / وحید قبادی دانا / قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور / معلولان / وعده‌هایی که تحقق یافت
هفته بهزیستی و خبرهای خوب برای معلولان
تهران - ایرنا - اخبار مختلفی در زمینه جامعه هدف و مددجویان سازمان بهزیستی کشور به مناسبت هفته بهزیستی از ۲۱ تا ۲۵ تیر ماه اعلام شده که از جمله آنها می‌توان به این خبر اشاره کرد که از سال ۱۳۸۵ تاکنون، ۱۲۶ هزار مسکن به افراد دارای معلولیت و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی واگذار شده است.
پرداخت یارانه ۹ میلیونی به‌ازاء هر معتاد در مراکز جامع درمان اعتیاد
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / رییس سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا / مراکز جامع درمان اعتیاد / بازتوانی معتادان
پرداخت یارانه ۹ میلیونی به‌ازاء هر معتاد در مراکز جامع درمان اعتیاد
رئیس سازمان بهزیستی از پرداخت سالانه ۹ میلیون تومان به‌ازای هر فرد با عنوان یارانه به مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد دولتی، مؤسسات و خیریه‌ها تا سقف ۲۰۰ نفر خبر داد و گفت: همچنین مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان از سوی این سازمان برای کمک به تأسیس و راه‌اندازی این مراکز پرداخت خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / اعتیاد / درمان معتادان
جزئیات طرح جدید درمان و بازتوانی معتادان اعلام شد
به گزارش فارس، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم آیین رونمایی از مراکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در استان‌های "آذربایجان شرقی، البرز، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و یزد که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: حدود ۱۸ ماه گذشته بود که از همه مدیران کل دفتر اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از ابتدای تاسیس تاکنون برای تشکیل کار گروه اعتیاد و بازتوانی افراد دارای اعتیاد دعوت شد.
۲۶ هزار فرزند تحت پوشش بهزیستی قرار دارند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / شیرخوارگاه / وحید قبادی دانا / مراکز شبه خانواده / سازمان بهزیستی کشور / وعده‌هایی که تحقق یافت
۲۶ هزار فرزند تحت پوشش بهزیستی قرار دارند
تهران _ایرنا_ رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در مجموع ۲۶ هزار فرزند تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که ۱۶ هزار نفر از آنان به خانواده‌های جایگزین سپرده شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / مددجویان بهزیستی / یارانه بهزیستی
جزئیات افزایش یارانه سازمان بهزیستی برای افراد تحت پوشش
به گزارش مهر، وحید قبادی دانا معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی یکشنبه ۲۲ تیرماه در برنامه صبحگاهی در انتهای الوند با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی گفت: بر طبق قانون بهزیستی، وظیفه ما خدمت‌رسانی به گروه‌هایی نظیر زنان، کودکان، افراد دارای معلولیت و سالمندان است. در کنار این‌ها افرادی که آسیب‌دیده اجتماعی نیز هستند قرار می‌گیرند.
افتتاح همزمان ۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان بهزیستی
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / وحید قبادی دانا / مسکن / سازمان بهزیستی کشور / وعده‌هایی که تحقق یافت
افتتاح همزمان ۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان بهزیستی
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از افتتاح همزمان ۲۱۰۰ طرح مسکن مددجویان این سازمان به ‌طور همزمان در ۲۹ استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۶۶ واحد مسکونی به خانوارهای دارای حداقل دو معلول و به بالا و ۱۶۲۴ واحد مسکونی به سایر خانوارهای تحت پوشش مانند زنان سرپرست خانوار واگذار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تسهیل شرایط و حذف برخی شروط فرزندخواندگی
رئیس سازمان بهزیستی کشور از شروطی که برای فرزندخواندگی حذف‌شده و شرایط را می‌بخشند، خبر داد. به گزارش میزان، وحید قبادی دانا گفت: باندی که اخیراً به خریدوفروش نوزادان مشغول بود، توسط سازمان بهزیستی شناسایی شد و با همکاری پلیس فتا برخورد صورت گرفت. رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: قوانین مربوطه به فرزندخواندگی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و مقررشده به خانواده‌های بدون فرزند، خانواده‌های با فرزند و دخترانی که قصد به حضانت گرفتن کودکان بی‌سرپرست را دارند، فرزندخواندگی تعلق گیرد. او افزود: در این سامانه، هر خانواده‌ای از هر استان می‌تواند کودکان را به فرزندی بپذیرد و دیگر همانند گذشته محدودیت استانی وجود ندارد. رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: همچنین …
اجرای برنامه توانمندسازی برای ۲۵۰ هزار زن سرپرست خانوار
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور / زن سرپرست خانواده / وعده‌هایی که تحقق یافت / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
اجرای برنامه توانمندسازی برای ۲۵۰ هزار زن سرپرست خانوار
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آلودگی ۱۰۴ مرکز بهزیستی از بین ۲۵۳۱ مرکز به کرونا گفت: ۲۵۰ هزار خانوار زن سرپرست تحت پوشش این سازمان هستند که برنامه توانمندسازی برای آنها اجرا می شود.
تشریح اقدامات بهزیستی برای جامعه هدف این سازمان
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی / بهزیستی
تشریح اقدامات بهزیستی برای جامعه هدف این سازمان
نشست خبری رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت آغاز هفته بهزیستی و برای تشریح اقدامات این سازمان برای جامعه هدف بهزیستی آغاز شد.
واگذاری ۹۳ درصد فعالیتهای اجرایی بهزیستی به شرکای غیردولتی
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور / معلولان
واگذاری ۹۳ درصد فعالیتهای اجرایی بهزیستی به شرکای غیردولتی
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان ۹۳ درصد از تصدی‌گری فعالیت‌های اجرایی خود را  به شرکای اجتماعی، خیریه‌ها و موسسات غیردولتی واگذار کرده است.
شرایط دریافت تسهیلات بلاعوض و قرض‌الحسنه مسکن مددجویان بهزیستی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور
شرایط دریافت تسهیلات بلاعوض و قرض‌الحسنه مسکن مددجویان بهزیستی اعلام شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره شرایط دریافت تسهیلات بلاعوض و قرض‌الحسنه ودیعه و اجاره بهای مسکن مددجویان این سازمان گفت: افرادی می‌توانند مشمول دریافت تسهیلات باشند که فاقد مسکن و مستاجر و تحت پوشش حمایت‌های مستمر و غیرمستمر بهزیستی باشند.
واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / وحید قبادی دانا / بهزیستی / سازمان بهزیستی
واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان تحت پوشش بهزیستی که شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی هستند، خبر داد.
دغدغه بهزیستی، کاهش رنج معلولان خارج از محدوده‌نشین
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / وحید قبادی دانا / مسکن مهر / مسکن / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور / معلولان / بازار مسکن
دغدغه بهزیستی، کاهش رنج معلولان خارج از محدوده‌نشین
تهران - ایرنا - این روزها نداشتن خانه یا واگذاری مسکن به معلولان در خارج از محدوده‌های شهری، افزون بر تحمیل رنج مضاعف به این افراد، به یکی از دغدغه‌های سازمان بهزیستی تبدیل شده است.  
تامین اعتبار ۲۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای کمک به مددجویان بهزیستی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / وحید قبادی دانا / بهزیستی / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی
تامین اعتبار ۲۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای کمک به مددجویان بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی از انعقاد تفاهم نامه این سازمان با بنیاد علوی زیر مجموعه سازمان مستضعفان برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان سازمان بهزیستی متاثر از بحران کرونا خبر داد.
مشارکت ۳۰۶ میلیارد تومانی برای تکمیل مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) / وحید قبادی دانا / ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) / سازمان بهزیستی کشور
مشارکت ۳۰۶ میلیارد تومانی برای تکمیل مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول
تهران- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: با مشارکت مالی ۳۰۶ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان بهزیستی کشور، مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول تکمیل می‌شود.
ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / مستمری مددجویان / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور
ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار
 تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) خبر داد.
خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر مشوق بگیرند
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / مستمری مددجویان / وحید قبادی دانا / ریاست سازمان بهزیستی کشور / بیماری ژنتیکی / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور
خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر مشوق بگیرند
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور همزمان با فرارسیدن 30 اردیبهشت روز ملی جمعیت با ابراز نگرانی از روند نرخ کمتر موالید نسبت به سال گذشته پیشنهاد داد تا برای خانواده‌هایی که دارای سه فرزند یا بیشتر هستند، مانند بسیاری از کشورها، مشوق هایی ایجاد شود.
ارائه تسهیلات و مستمری به خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / رییس سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
ارائه تسهیلات و مستمری به خانواده‌های دارای فرزندان سه قلو
ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه میزان موالید سال ۹۸ نسبت به ۹۷، ۱۷۰ هزار نفر کاهش یافته است، گفت: تقاضای ما این است که سیاستگذاران کشور شرایطی…
مشوق‎هایی برای چندقلوها/ مشاوره ژنتیک برای خانواده دارای دو معلول
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / سازمان بهزیستی / فرزند آوری / وحید قبادی دانا
مشوق‎هایی برای چندقلوها/ مشاوره ژنتیک برای خانواده دارای دو معلول
رئیس سازمان بهزیستی گفت: ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان برای خانواده های دارای سه قلو و بیشتر پرداخت می شود و همچنین مشاوره ژنتیک رایگان برای ۳۳ هزار خانواده دارای دو معلول و بیشتر انجام می شود.
راست و دروغ افزایش خشونت خانگی در روزهای قرنطینه/ آیا کرونا خشونت علیه زنان را افزایش داده است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / معصومه ابتکار / سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا / ویروس کرونا / سردار کیوان ظهیری / معاونت امور زنان ریاست جمهوری / خشونت علیه زنان / زنان
راست و دروغ افزایش خشونت خانگی در روزهای قرنطینه/ آیا کرونا خشونت علیه زنان را افزایش داده است؟
با وجود انتشار اخبار ضد و نقیض درباره افزایش خشونت خانگی در کشور همزمان با آغاز قرنطینه، آمارهای رسمی سازمان بهزیستی و معاونت زنان خبر از عدم افزایش خشونت می‌دهد.
پرداخت تسهیلات ۱۲تا ۱۶میلیونی به مهدهای کودک/ بیمه بیکاری پرسنل
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / بهزیستی / وحید قبادی دانا / مهد کودک
پرداخت تسهیلات ۱۲تا ۱۶میلیونی به مهدهای کودک/ بیمه بیکاری پرسنل
رئیس سازمان بهزیستی، گفت:پرسنل مهدهای کودک می‌توانند از مزایای قانون بیمه بیکاری به دلیل کرونا با لحاظ شرایط لازم پس از ثبت نام در سامانه بهره مند شوند.
تشریح چگونگی دریافت خسارت مهدهای کودک به علت کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / ریاست سازمان بهزیستی کشور / مهدکودک / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تشریح چگونگی دریافت خسارت مهدهای کودک به علت کرونا
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی در تشریح چگونگی دریافت خسارت از سوی مهدهای کودک به علت تعطیلی ایام کرونایی گفت: این مهدها می توانند تقاضای دریافت تسهیلات ۱۲ تا ۱۶ میلیون تومانی بابت حفظ اشتغال هر یک از پرسنل خود را به مراجع ذیصلاح ارائه دهند و علاوه برآن طبق اعلام معاونت اقتصادی رئیس جمهوری از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی نیز بهره مند خواهند شد.
کمک هزینه ۵۰۰ هزارتومانی بهزیستی به فرزندان تحت پوشش این سازمان
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / وحید قبادی دانا / بهزیستی / سازمان بهزیستی
کمک هزینه ۵۰۰ هزارتومانی بهزیستی به فرزندان تحت پوشش این سازمان
رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز ۵۰۰ هزار تومان به حساب ۲۸ هزار فرزند تحت پوشش این سازمان خبر داد.
پرداخت کمک معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۸ هزار کودک بدسرپرست
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / رییس سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
پرداخت کمک معیشتی ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۸ هزار کودک بدسرپرست
ایلنا: رییس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک معیشتی به ۲۸ هزار فرزند دارای سرپرست غیرموثر تحت پوشش سازمان بهزیستی خبر داد.
هفتاد و پنجمین "جلسه فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر" برگزار شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / وحید قبادی دانا
هفتاد و پنجمین "جلسه فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر" برگزار شد
ایلنا: هفتاد و پنجمین جلسه فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه سالجاری در ساختمان مرکزی سازمان بهزیستی کشور، با حضور وحید…
تشکیل پرونده مددکاری اجتماعی الکترونیکی برای مستمری بگیران بهزیستی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / وحید قبادی دانا / ریاست سازمان بهزیستی کشور / مراکز بهزیستی / سازمان بهزیستی کشور
تشکیل پرونده مددکاری اجتماعی الکترونیکی برای مستمری بگیران بهزیستی
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور با تشریح خدمات بهزیستی موسوم به «مثبت زندگی» گفت: محور فعالیت این مراکز، خانواده‌ها هستند و پرونده‌های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت الکترونیکی برای تمام مددجویان مستمری بگیر سازمان بهزیستی در این مراکز شکل خواهد گرفت.
اعلام نحوه احداث «مراکز مثبت زندگی»
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / رییس سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
اعلام نحوه احداث «مراکز مثبت زندگی»
ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره جزییات مربوط به فعالیت و نحوه احداث مراکز ارائه دهنده خدمات بهزیستی توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
واریز بسته معیشتی 30۰ تا ۵۰۰هزار تومانی برای مددجویان بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز بسته معیشتی با مبلغ ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای ۸۵ هزار نفر از مددجویان بهزیستی، خبر داد. وحید قبادی دانا گفت: ۶۰ هزار خانواری که کمک معیشتی دریافت کردند، خانوارهایی بودند که فرد معلول داشتند و ۲۵ هزار خانوار دیگر کودکان بدون سرپرست غیر موثر و یا زنان سرپرست خانوار بودند. قبادی دانا با اشاره به اینکه این کمک‌ها با مساعدت بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شده است، گفت: بنیاد مستضعفان ۲۰ میلیارد تومان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) ۱۰ میلیارد تومان در این خصوص متقبل شدند. رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: در پویش همدلی مومنانه تعداد زیادی از هموطنان شرکت کرده و کمک نقدی و غیر نقدی خود را به عرصه آوردند که به صورت نقدی و غیر نقدی در اختیار جامعه …
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
رویداد
پرداخت کمک‌هزینه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزارتومانی به مددجویان نیازمند [شهروند] رئیس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت کمک‌هزینه ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومانی بین ۸۵ هزار نفر از مددجویان بهزیستی خبر داد. وحید قبادی دانا با اعلام اینکه در مجموع 30 میلیارد تومان در این اقدام خیرخواهانه برای خانواده‌های جامعه هدف بهزیستی پرداخت شده است، گفت: «تقریبا ۶٠ هزار خانوار از این ٨۵ هزار خانوار، افراد دارای معلولیت داشتند و ٢۵ هزار خانوار دیگر کودکان دارای سرپرست غیر موثر یا زنان سرپرست خانوار نیازمند بودند.» به گفته او، در این پویش مبلغ ۵٠ میلیارد به صورت نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و بین نیازمندان توزیع شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / سامانه فرزند خواندگی / فرزندخواندگی
سامانه ملی «فرزندخواندگی» رونمایی شد
به گزارش ایسنا، این سامانه به آدرس http://adoption.behzisti.net امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه توسط دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و باحضور دکتر شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور رونمایی شد.
بخشودگی ۳ ماهه اجاره مستاجران بهزیستی
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / کرونا / وحید قبادی دانا / ریاست سازمان بهزیستی کشور / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
بخشودگی ۳ ماهه اجاره مستاجران بهزیستی
تهران - ایرنا - رییس سازمان بهزیستی کشور از بخشودگی کامل اجاره ‌بهای ماه‌های اسفند سال ۹۸ و فروردین و اردیبهشت سال ۹۹ همه مستاجرین سازمان بهزیستی از سوی کمیته عالی واگذاری و نظارت بر ماده ۲۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت خبر داد.
کمتر از ۱.۵ درصد مراکز بهزیستی به کرونا آلوده شدند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / کرونا / وحید قبادی دانا / ریاست سازمان بهزیستی کشور / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کمتر از ۱.۵ درصد مراکز بهزیستی به کرونا آلوده شدند
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی گفت: تاکنون کمتر از یک ونیم درصد کل مراکز شبانه‌روزی تحت پوشش سازمان بهزیستی آلوده به ویروس کرونا شده‌اند.
پرداخت پاداش نیم‌میلیونی به پرسنل مراکز شبانه‌روزی/ آلودگی کمتر از ۱.۵ درصدی مراکز بهزیستی به کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / رییس سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
پرداخت پاداش نیم‌میلیونی به پرسنل مراکز شبانه‌روزی/ آلودگی کمتر از ۱.۵ درصدی مراکز بهزیستی به کرونا
ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پرداخت پاداش نیم میلیونی به مددکاران از آلودگی کمتر از ۱.۵ درصد کل مراکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی به ویروس کرونا خبر دا…
ضرورت تلاش برای ایجاد نظام جامع خدمات روان‌شناختی
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / وحید قبادی دانا / مشاوره / ریاست سازمان بهزیستی کشور / دفتر مشاوره و امور روانشناختی / سازمان بهزیستی کشور
ضرورت تلاش برای ایجاد نظام جامع خدمات روان‌شناختی
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز روان‌شناس - ۹ اردیبهشت - در پیامی تاکید کرد: باید با انسجام و تعامل همه گروه‌های تخصصی به سمت ایجاد نظام جامع خدمات روان‌شناختی بر مبنای جایگاه‌های قانونی در همه ابعاد تلاش کنیم.
پرداخت مبلغ افزایش مستمری فروردین ماه مددجویان بهزیستی
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / مستمری مددجویان / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور
پرداخت مبلغ افزایش مستمری فروردین ماه مددجویان بهزیستی
تهران - ایرنا - رییس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت مستمری مددجویان تحت پوشش این سازمان و همچنین مبلغ افزایش مستمری آنها از محل هدفمندی یارانه‌ها که در سال گذشته اعمال شد، خبر داد و گفت: همچنین حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی، یارانه مراکز نگهداری و کمک هزینه معیشتی خانوارهای سه قلو و بیشتر نیز پرداخت شده است.
واریز کمک‌هزینه‌های جدید بهزیستی و مستمری فروردین ماه به حساب مددجویان
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا
واریز کمک‌هزینه‌های جدید بهزیستی و مستمری فروردین ماه به حساب مددجویان
ایلنا: رییس سازمان بهزیستی کشور از پرداخت مستمری مددجویان، حق پرستاری افراد دارای معلولیت، یارانه مراکز شبانه روزی و هزینه معیشتی خانوارهای دارای فرزند سه قلویی خبر…
۴۵ مرکز نگهداری سالمندان آلوده به کرونا شده اند
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی / ویروس کرونا
۴۵ مرکز نگهداری سالمندان آلوده به کرونا شده اند
رئیس سازمان بهزیستی، در تشریح وضعیت کرونا در مراکز بهزیستی، گفت: از ۲۵۳۱ مرکز نگهداری سالمندان، تاکنون ۴۵ مرکز آلوده شده اند.
ادامه حمایت‌ها از جامعه هدف بهزیستی با کمک ۳۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / کرونا / وحید قبادی دانا / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
ادامه حمایت‌ها از جامعه هدف بهزیستی با کمک ۳۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر ادامه حمایت‌ها از جامعه هدف بهزیستی با کمک ۳۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان تاکنون ۱۰ میلیارد تومان به جامعه هدف بهزیستی کمک کرده و امید است با دریافت کمک ۲۰ میلیارد تومانی این بنیاد در روزهای آینده حمایت معیشتی از جامعه هدف سازمان بهزیستی ادامه یابد.
تست کرونای ۲۷۶ سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی مثبت شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تست کرونای ۲۷۶ سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی بهزیستی مثبت شد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به حضور ۴۹ هزار سالمند و معلول در مراکز شبانه روزی نگهداری بهزیستی گفت: تاکنون تست کرونای ۲۷۶ نفر از این افراد مثبت شده که متاسفانه ۵۳ نفر از آن‌ها جان خود را از دست دادند.
۲۷۶ نفر در مراکز بهزیستی به کرونا مبتلا شده اند/جان باختن ۵۳ نفر از مددجویان
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / کرونا / رییس سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
۲۷۶ نفر در مراکز بهزیستی به کرونا مبتلا شده اند/جان باختن ۵۳ نفر از مددجویان
ایلنا: رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا در کشور تاکنون ۲۷۶ نفر در ۲۵ مرکز بهزیستی به کرونا مبتلا شده اند از جان باختن ۵۳ نفر از مددجویان…
جلسه حمایت از اقشار آسیب‌ دیده کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / کرونا / وحید قبادی دانا / اسحاق جهانگیری / محمد شریعتمداری / سید پرویز فتاح
جلسه حمایت از اقشار آسیب‌ دیده کرونا
ایرنا- تهران- جلسه ساماندهی تسهیلات حمایتی برای اقشار آسیب دیده از کرونا روز چهارشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.
انتصاب رییس کارگروه بازرسی و ارزیابی اجرای پروتکل‌های بهداشتی بهزیستی در مراکز تحت پوشش
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
انتصاب رییس کارگروه بازرسی و ارزیابی اجرای پروتکل‌های بهداشتی بهزیستی در مراکز تحت پوشش
طی حکمی از سوی دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور دکتر کاظم نظم ده بعنوان "رییس کار گروه بازرسی و ارزیابی اجرایی پروتکل های بهداشتی سازمان در مراکز تحت پوشش" منصوب شد.
اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر برای حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / وحید قبادی دانا / معلولیت / سازمان بهزیستی کشور
اختصاص ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر برای حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت
تهران- ایرنا- رییس سازمان بهزیستی کشور از تخصیص بخش دیگری از بودجه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، به مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال برای اجرای ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت توسط سازمان برنامه و بودجه و همکاری سازمان هدفمندی یارانه ها خبر داد.
افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در صورت تأمین اعتبار
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / سازمان برنامه و بودجه / سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی در صورت تأمین اعتبار
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در صورتی که اعتبارات افزایش ۲۰ درصدی مستمری مددجویان از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین شود، این افزایش از فروردین امسال پرداخت خواهد شد.
احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای ایتام بهزیستی و کمیته امداد
۱۳۹۹/۰۱/۰۱ / صندوق توسعه ملی / کمیته امداد امام خمینی / وحید قبادی دانا / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / سازمان بهزیستی کشور / سازمان برنامه و بودجه کشور
احداث ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای ایتام بهزیستی و کمیته امداد
رئیس سازمان بهزیستی، از احداث هزار واحد مسکونی ویژه ایتام تحت پوشش بهزیستی و هزار واحد مسکونی ویژه ایتام تحت پوشش کمیته امداد با تسهیلات ویژه در سال ۹۹ خبر داد.
پیام تبریک رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرارسیدن سال جدید
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / رییس سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا
پیام تبریک رئیس سازمان بهزیستی به مناسبت فرارسیدن سال جدید
ایلنا: رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت فرارسیدن سال جدید پیام تبریکی را خطاب به همکاران، افراد تحت پوشش و شرکای اجتماعی و اجرائی این سازمان صادر کرد
خیرین از منزل کمک های خود را در اختیار بهزیستی قرار دهند
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / سازمان بهزیستی / نوروز / معلولین / خیرین / وحید قبادی دانا
خیرین از منزل کمک های خود را در اختیار بهزیستی قرار دهند
رئیس سازمان بهزیستی با توجه به شرایط کشور گفت: نیکوکاران عزیز امسال کمک‌های خود را از منزل در اختیار مراکز بهزیستی قرار دهند.
با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی ۲۰۰۰ نفر از ایتام صاحب مسکن خواهند شد
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / رییس سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا
با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی ۲۰۰۰ نفر از ایتام صاحب مسکن خواهند شد
ایلنا: ​رئیس سازمان بهزیستی گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی ۲۰۰۰ نفر از ایتام صاحب مسکن خواهند شد.
اهدای اقلام صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به مراکز نگهداری سالمندان
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / ویروس کرونا / بهزیستی / وحید قبادی دانا
اهدای اقلام صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به مراکز نگهداری سالمندان
رئیس سازمان بهزیستی کشور از اهدای اقلام صندوق جمعیت سازمان ملل متحد به مراکز نگهداری سالمندان بهزیستی جهت پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد.
اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب ها به شهرداری نرسید/هزینه ها شفاف سازی شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / سازمان بهداشت جهانی / سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا / مالک حسینی / ویروس کرونا / شهرداری
اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب ها به شهرداری نرسید/هزینه ها شفاف سازی شود
سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه های دولتی و غیردولتی به شهرداری نشده است. حتی پیشنهاد کمکی هم نیامده است.
اجرای طرح پیشگیری و مراقبت از کرونا بی‌خانمان‌ها و معتادان
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / معتادان متجاهر / اعتیاد / سازمان بهزیستی کشور / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا
اجرای طرح پیشگیری و مراقبت از کرونا بی‌خانمان‌ها و معتادان
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از آغاز طرح پیشگیری و مراقبت از کرونا در افراد بی‌خانمان و کارتن خواب و مصرف کنندگان مواد از امروز(یکشنبه) در سراسر کشور خبر داد و گفت: در اجرای این طرح بسته‌های آموزشی و بهداشتی بین این افراد توزیع می‌شود.
اجرای طرح پیشگیرانه ابتلا به کرونا ویژه کودکان کار و خیابان
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی / سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا / ویروس کرونا / کودکان کار
اجرای طرح پیشگیرانه ابتلا به کرونا ویژه کودکان کار و خیابان
رییس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح آموزش و اهدای اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده برای کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا خبر داد.
اهدای مواد ضدعفونی کننده به کودکان کار و آموزش آنها برای مقابله با کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / کودکان کار / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
اهدای مواد ضدعفونی کننده به کودکان کار و آموزش آنها برای مقابله با کرونا
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در هفته پایانی سال، طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اجرا می شود.
ویدئو / افزایش فعالیت مشاوره‌ای به شهروندان نگران در دوران کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / کروناویروس / وحید قبادی دانا / سازمان بهزیستی
ویدئو / افزایش فعالیت مشاوره‌ای به شهروندان نگران در دوران کرونا
در پی‌شیوع ویروس کرونا در کشور بیم آن وجود دارد که بسیاری از شهروندان دچار استرس و نگرانی بیش از حدی شوند که خود باعث اختلال در وضعیت سلامت جسمی و روانی آن‌ها می‌شود. برای کاهش این نگرانی‌ها، مشاوران مرکز جامع خدمات مشاوره بهزیستی هر روز از ۸ صبح تا ۱۲ شب ، بصورت تلفنی به شهروندان مشاوره می‌دهند تا از نگرانی و استرس آن‌ها کم کنند. این ویدئو گزارشی است از فعالیت این روزهای این مرکز مشاوره در شهر تهران.
کمک بلاعوض بهزیستی برای زلزله‌زدگان مددجوی آذربایجان غربی
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / وحید قبادی دانا / آذربایجان غربی / سازمان بهزیستی کشور / زلزله / زلزله در آذربایجان غربی
کمک بلاعوض بهزیستی برای زلزله‌زدگان مددجوی آذربایجان غربی
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور از کمک بلاعوض این سازمان علاوه بر کمک‌های دولت به مبلغ ۱۵ میلیون تومان برای زلزله‌زدگان شهرستان خوی و منطقه قطور در استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: این کمک طی روزهای آینده به زلزله‌زدگان مددجو که خانه آنها در اثر زلزله آسیب دیده، جهت ساخت منزل تعلق خواهد گرفت.
مهدهای کودک هم در لیست مشاغل متاثر از شیوع ویروس کرونا قرار گرفتند/ تعطیلی مراکز توانبخشی تاثیری بر پرداخت یارانه به آنها ندارد
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / وحید قبادی دانا
مهدهای کودک هم در لیست مشاغل متاثر از شیوع ویروس کرونا قرار گرفتند/ تعطیلی مراکز توانبخشی تاثیری بر پرداخت یارانه به آنها ندارد
ایلنا: رییس سازمان بهزیستی کشور، گفت: با پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نام مهدهای کودک هم در لیست مشاغل متاثر از شیوع ویروس کرونا گنجانده شد.
تعطیل مراکز روزانه توانبخشی و مهدهای کودک تا پایان سال
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / ویروس کرونا / وحید قبادی دانا / مهدکودک / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تعطیل مراکز روزانه توانبخشی و مهدهای کودک تا پایان سال
تهران - ایرنا- رئیس سازمان بهزیستی کشور از تعطیل شدن همه مهدهای کودک و مراکز توانبخشی روزانه تحت پوشش سازمان بهزیستی در همه استان‌ها تا پایان سال خبر داد.
ضرر تعطیلی مهدهای کودک و مراکز توانبخشی پرداخت می‌شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / مهد کودک / وحید قبادی دانا / ستاد مقابله با کرونا / ویروس کرونا
ضرر تعطیلی مهدهای کودک و مراکز توانبخشی پرداخت می‌شود
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ضرر مهدهای کودک و مراکز توانبخشی روزانه سازمان بهزیستی که به دلیل ویروس کرونا تعطیل شده‌اند، جبران می‌شود.
تعطیلی تمام مهدها و مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی تا پایان سال/پرداخت خسارت احتمالی به مهدهای کودک و مراکز روزانه
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / کرونا / رییس سازمان بهزیستی کشور / وحید قبادی دانا
تعطیلی تمام مهدها و مراکز توانبخشی روزانه بهزیستی تا پایان سال/پرداخت خسارت احتمالی به مهدهای کودک و مراکز روزانه
ایلنا: رییس سازمان بهزیستی کشور از با اعلام تعطیلی همه مهدهای کودک و مراکز توانبخشی روزانه گفت: ضررهای احتمالی مشکلات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا به مراکز توانبخشی و…
برنامه‌ریزی برای حمایت از مهدهای کودک و مراکز روزانه
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / سازمان بهزیستی / وحید قبادی دانا / ویروس کرونا
برنامه‌ریزی برای حمایت از مهدهای کودک و مراکز روزانه
رئیس سازمان بهزیستی از برنامه‌ریزی برای حمایت از مهدهای کودک و مراکز روزانه توانبخشی و کاهش آسیب آنها در مقابل ویروس کرونا خبر داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •