جمعه, ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ / 7 August, 2020
وضعیت هوا
ماندگاری ۲۴ ساعت گذشته هوای سالم در تهران
۹ ساعت قبل / وضعیت هوای تهران / هوای سالم / آلاینده ازن
ماندگاری ۲۴ ساعت گذشته هوای سالم در تهران
میانگین شاخص غلظت آلاینده های هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۷۷ قرار داشته است و کیفیت هوا برای تنفس سالم است.
هوا در سواحل خزر گرم‌تر می‌شود/ وضعیت جوی سه روز آینده
۱۴ ساعت قبل
هوا در سواحل خزر گرم‌تر می‌شود/ وضعیت جوی سه روز آینده
دمای هوا از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر ۴ تا ۸ افزایش می‌یابد.
۲۶ ساعت قبل
تاکید فرماندار کرمانشاه بر ضرورت مقابله با انشعابات غیرمجاز
افزایش بی سابقه مصرف آب در کرمانشاهکرمانشاه – کرمی – ابتکار : فرماندار کرمانشاه با اشاره به افزایش بی سابقه مصرف آب در شهرستان کرمانشاه، از مردم خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.فضل الله رنجبر در حاشیه بررسی میدانی وضعیت آب شرب مشترکین در محلات حاشیه ای شهر کرمانشاه، با اشاره به بالارفتن مصرف آب در شهر کرمانشاه در فصل تابستان، از شهروندان خواست برای جلوگیری از افت فشار و یا قطعی آب صرفه جویی کنند.وی گفت: همه ساله در فصل تابستان و با گرم شدن هوا میزان مصرف آب بالا می رود که امسال توصیه های کادر درمان مبنی بر شست و شوی مداوم و ۲۰ ثانیه ای دست‌ها برای پیشگیری از شیوع کرونا میزان مصرف آب را نسبت به افزایش مصرف در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داده، لذا به جد از شهروندان می خواهیم در مصرف آب …
رکورد روزهای ناسالم هوا در تهران شکسته شد
۳۴ ساعت قبل / وضعیت هوای تهران / هوای سالم / ذرات معلق
رکورد روزهای ناسالم هوا در تهران شکسته شد
ثبت سی امین روز هوای ناسالم برای گروه های حساس کارنامه آلودگی هوای پایتخت را در نیمه نخست سال نسبت به سال های گذشته ضعیف تر کرده و رکورد جدیدی در آلودگی هوای تهران برجای گذاشت.
ادامه بارندگی ها در شمال کشور/ دما در استانهای شمالی افزایش می یابد
۳۸ ساعت قبل / پیش بینی وضعیت هوا / رگبار باران / افزایش دما
ادامه بارندگی ها در شمال کشور/ دما در استانهای شمالی افزایش می یابد
امروز و فردا در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب و شمال کشور شاهد رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود.
۲ روز قبل / آب و هوای کشور / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
وقوع رگبار باران در ۹ استان کشور
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهارکرد: با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی امروز (۱۴ مرداد) برای گیلان و مازندران بارش شدید باران همراه با رعد و برق و برای برخی مناطق گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، جنوب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
بارش باران در گیلان و مازنداران ادامه دارد
۲ روز قبل / بارش باران / رگبار و رعد و برق / پیش بینی وضعیت هوا
بارش باران در گیلان و مازنداران ادامه دارد
امروز در گیلان و مازندران بارش شدید باران همراه با رعد و برق پیش بینی شده و در برخی مناطق کشور نیز شاهد رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود.
۲ روز قبل / شاخص کیفیت هوای تهران / هوای تهران
آخرین وضعیت هوای تهران
به گزارش فارس، شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۶۲ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران قابل قبول است، البته همزمان با افزایش دما و افزایش غلظت ازن تا ظهر، هوای تهران برای گروه‌های حساس جامعه آلوده می‌شود.
۳ روز قبل / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور
هشدار درباره نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور
به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ با اشاره به ادامه رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر و نفوذ سامانه بارشی جدید به کشور آورده است: وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت بعدازظهر امروز (۱۳ مردادماه) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، جنوب کرمان، ارتفاعات در شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و فردا (۱۴ مردادماه) برای استان های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب شرق فارس و ارتفاعات در شمال‌ هرمزگان پیش بینی می شود.
کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دمای هوا و شدت یافتن بارشها در نیمه شمالی
۳ روز قبل / پیش بینی وضعیت هوا / رگبار باران / کاهش دما
کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دمای هوا و شدت یافتن بارشها در نیمه شمالی
بارش در استان‌های گیلان و مازندران امروز و فردا شدت یافته و در این مدت با کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما در برخی مناطق شمال غربی و شرقی و ارتفاعات البرز و خراسان رضوی مواجه می شویم.
۴ روز قبل
تعویق زمان کنکور سراسری ضروری است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک‌تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک به مدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد.محمدباقر قالیباف در جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید سعید قربان گفت: نقش مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شریف مردم عزیز ایران برای عبور از این مرحله دشوار، اساسی و حیاتی است. اگر مجلس را متحول کنیم و پیگیر مشکلات معیشتی مردم باشیم، موتور تحول و مدیریت مشکلات در کشور به حرکت در می‌آید و اگر مجلسی ضعیف داشته باشیم، موتور پیشرفت کشور متوقف خواهد شد. از همین رو تحول مجلس و شکل گرفتن مجلس قوی و فعال شرط لازم برای تحول اقتصاد کشور است. قالیباف گفت: خدا را شاکریم که نظارت مردم بر تمامی رفتارها و تصمیم‌های مجلس بسیار بیشتر …
۴ روز قبل / آلودگی هوای تهران
۹۰ روز هوای «قابل قبول» از ابتدای سال جاری تاکنون
به گزارش تسنیم، کیفیت هوای امروز شهر تهران با شاخص 107 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس جامعه قرار دارد با این حال پیش بینی میشود کیفیت هوا در روز آینده در وضعیت قابل قبول قرار داشته باشند. در شرایط فعلی توصیه میشود، افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. 
نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در استان‌های شمالی را کاهش می‌دهد
۴ روز قبل / پیش بینی وضعیت هوا / کاهش دما / دریای خزر
نفوذ جریانات شمالی دمای هوا در استان‌های شمالی را کاهش می‌دهد
براساس آخرین پیش بینی‌های سازمان هواشناسی دما در نوار شمالی کشور از دوشنبه تا چهارشنبه حدود ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.
تعلیق طرح ترافیک دردی را دوا نمی‌کند
۵ روز قبل
تعلیق طرح ترافیک دردی را دوا نمی‌کند
علیرضا طاهری- کارشناس حوزه محیط‌زیست این روزها با افزایش همه آمارها درخصوص ابتلا به کرونا در کشور و شهر تهران، بحث درخصوص چگونگی کنترل شیوع این ویروس بالاگرفته و نظرات مختلفی درباره اثرات محدودیت‌های مختلف مطرح شده است و از طرفی با گرم شدن هوا و تابش مستقیم خورشید، آلاینده ازن از مرزناسالم عبور کرده و هوای تهران را در وضعیت ناسالم قرار داده است. آلاینده ازن یک آلاینده ثانویه است که از ترکیب با آلاینده‌های اولیه به‌وجود می‌آید؛ یعنی با گرمی هوا و تابش مستقیم خورشید بر آلاینده‌های دیگر، واکنش‌هایی …
باد و باران هم در تهران حریف آلاینده ازن نشدند
۵ روز قبل / آلاینده ازن / پیش بینی وضعیت هوا / هوای سالم
باد و باران هم در تهران حریف آلاینده ازن نشدند
باد و باران هم حریف آلاینده ازن نشد، این آلاینده پس از گذشت چند ساعت از تابش مستقیم خورشید باز هم بر دیگر آلاینده های هوا در تهران غالب شد.
رگبارهای تابستانه ادامه دارد/آسمان تهران ابری می‌شود
۵ روز قبل / پیش بینی وضعیت هوا / رگبار و رعد و برق / گرد و خاک
رگبارهای تابستانه ادامه دارد/آسمان تهران ابری می‌شود
امروز و فردا در ۱۲ استان، شاهد وزش باد شدید موقت و رگبار باران و گاهی رعد و برق خواهیم بود. سیستانی ها نیز با شروع وزش باد شدید باد، وقوع پدیده گرد وخاک را تجربه خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خاموشی برنامه‌ریزی شده در پایتخت نداریم
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد امسال هیچ‌گونه خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای در پایتخت نداشته‌ایم و اشکالات کوتاه‌مدتی که گاهی پیش می‌آید به دلیل افزایش دمای هوا و مصرف بیش از حد برق است. بر اساس اطلاعیه این شرکت، هرسال کنترل بار شبکه توزیع برق در ساعات اوج بار فصول گرم سال، اقدامات متعددی را در حوزه‌های مختلف فنی مهندسی و فرهنگی اجرا می‌کند که می‌توان از رفع عیب و سرویس پست‌های توزیع، اصلاح و تقویت شبکه و کاهش تلفات، اجرای طرح‌های پاسخگویی بار از طریق امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری با مشترکان صنعتی و اداری، کنترل سامانه‌های سرمایشی ادارات، ارزیابی لحظه‌ای مصرف برق با استفاده از کنتورهای هوشمند و نظارت میدانی بر کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار توسط دستگاه‌های اداری، اجرای طرح تجمیع‌کننده بار …
ببینید | گرمای شدید ایتالیایی ها را خانه نشین کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / ایتالیا / گرما
ببینید | گرمای شدید ایتالیایی ها را خانه نشین کرد
موج گرمای شدید و رطوبت بالای هوا در سراسر ایتالیا از جمله شهر رم، بسیاری از مردم را خانه نشین کرده است. گرمای شدید در برخی از شهرهای ایتالیا، موجب اعلام وضعیت هشدار شده است. منبع: سیما نیوز
هوای تهران در وضعیت قابل قبول قرار گرفت/پیش بینی وضعیت هشدار برای گروه های حساس طی ساعت های آینده
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / وضعیت هوای تهران / آلودگی هوا / هوای سالم
هوای تهران در وضعیت قابل قبول قرار گرفت/پیش بینی وضعیت هشدار برای گروه های حساس طی ساعت های آینده
هوای تهران هم اکنون در وضعیت قابل قبول قرار دارد اما پیش بینی می شود با افزایش دما و افزایش غلظت ازن، هوا به سمت آلوده شدن پیش برود.
کاهش دما و بارندگی برای برخی نقاط کشور پیش بینی شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / صادق ضیائیان / کاهش دما / بارش باران / پیش بینی وضعیت هوا
کاهش دما و بارندگی برای برخی نقاط کشور پیش بینی شد
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر دوشنبه و روز سه‌شنبه در برخی مناطق کشور کاهش دما، بارندگی و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
تهران منشأ آلودگی کرونا / از ابتدای اسفند تاکنون، روزانه به طور متوسط ۱۰۲ مرگ داشتیم / ۷۲ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق هشدار کرونا / بستری سنین پایین نسبت به ۴ ماه قبل ۲ برابر شده‌ / ۱۰ دقیقه صحبت به اندازه یک عطسه ویروس پخش می‌کند / بنابر شواهد جدید، ویروس ۸ دقیقه در هوا می‌ماند
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
تهران منشأ آلودگی کرونا / از ابتدای اسفند تاکنون، روزانه به طور متوسط ۱۰۲ مرگ داشتیم / ۷۲ میلیون نفر از جمعیت کشور در مناطق هشدار کرونا / بستری سنین پایین نسبت به ۴ ماه قبل ۲ برابر شده‌ / ۱۰ دقیقه صحبت …
ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درباره وضعیت استان تهران، گفت: متأسفانه شهر تهران مجددا قرمز شد. نگرانی و پیش‌بینی وزیر بهداشت درست از آب درآمد و تهران هم به شهرهای قرمز پیوست. اکنون تهران منشاء آلودگی برای شهرهای دیگر است زیرا مقصد مسافرتی است و جمعیت روز با شب تهران حدود ۸۰۰ هزار نفر الی یک میلیون نفر تفاوت دارد که این جمعیت به استان‌ها یا شهرهای مجاور می‌روند که می‌تواند شیوع گسترده‌ای را ایجاد کند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
برق ۴۰ اداره پرمصرف در کرمانشاه قطع شد
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: برق ۴۰ اداره پرمصرف در استان طی روز گذشته قطع شد. امیدعلی مرآتی امروز سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه ساعت پیک در استان از روز به شب منتقل شده، اظهار داشت: ساعت پیک مصرف در کرمانشاه از ساعت ۱۳ به ساعت ۱۱ تبدیل شده است که با گرم شدن هوا شاهد افزایش مصرف برق هستیم.مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه افزود: بر این اساس در راستای جلوگیری از قطعی برق در استان با کشاورزان و واحدهای صنعتی و کارخانجات تفاهم نامه‌ای امضا کردیم که در زمان پیک مصرف برق کار خود را تعطیل کنند و به جای آن در بقیه ساعات برق رایگان دریافت کنند.مرآتی ضمن هشدار قطعی برق به ادارات پرمصرف، خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تعداد زیادی از ادارات به کنتور فهام تجهیز …
دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور موقت کاهش می‌یابد/ طوفان‌های گرد و خاک همچنان مهمان زابل
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کاهش دما / پیش بینی وضعیت هوا / دریای خزر / گرد و خاک / رگبار باران / سازمان هواشناسی
دمای هوا در نوار شمالی کشور به طور موقت کاهش می‌یابد/ طوفان‌های گرد و خاک همچنان مهمان زابل
روزهای پنجشنبه و جمعه در نوار شمالی کشور کاهش موقتی دما بین ۶ تا ۱۰ درجه رخ می‌دهد و بیشینه بارش روز پنج شنبه برای استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
بازگشت اعتراض به خیابان های شهرهای عراق
یک بار دیگر ناآرامی‫ها در بغداد، بابل و شهرهای بزرگ عراق شروع شده است و مردم به دلیل مشکلات روزمره زندگی و نداشتن برخی مایحتاج اولیه زندگی مثل اب و برقی دست به اعتراض زده و به خیابان‫ها آمدند.یک معترض هنگام فیلمبرداری از اعتراضات و شرح وضعیت تظاهرات در بغداد مورد هدف قرار گرفته و کشته می‫شود. این تصویر دلخراشی است که در رسانه‫های اجتماعی مدام در حال دست به دست شدن است.عراقی ها به خیابان‫ها برگشتند. یک شنبه و دوشنبه شب مردم بغداد با فراخوانی در میدان التحریر شهر جمع شدند تا علیه قطع شدن‫های پی‫در‫پی برق اعتراض کنند. عراقی‫ها می‫گویند اعتراضات صلح آمیز بوده و آنها برای نیازهای اولیه انسانی، یعنی آب تمیز، برق و دولتی کارآمد به خیابان‫ها آمدند اما بعد باز هم کار به خشونت کشید. در شب اول اعتراضات، …
رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پدیده جوی غالب تا پایان هفته
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / پیش بینی وضعیت هوا / گرد و خاک / رگبار و رعد و برق
رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید پدیده جوی غالب تا پایان هفته
وقوع رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت در ۱۲ استان کشور تا روز پنجشنبه ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
روند صعودی ایجاد آلاینده ازون در تهران
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ازون در طی ۵ سال گذشته در فصل گرم سال روند صعودی داشته است. این روزها شیوع کرونا آلودگی هوای پایتخت را به حاشیه‌ای امن برده است، در حالی که تهران در تیرماه حتی یک روز هوای پاک را هم تجربه نکرد. ۱۱ روز هوای قابل قبول،‌ ۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای تمام افراد جامعه کارنامه کیفیت هوای پایتخت در تیرماه بود. شرایط در مردادماه نیز به خوبی پیش نرفت؛‌ تنها یک روز هوای قابل قبول و سه روز هوای ناسالم برای گروه‌‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌های جامعه وضعیت کیفیت این روزهای هوای تهران است.به گزارش ایلنا، در سال گذشته که تعداد روزهای ناسالم پایتخت طی مدت مشابه به مراتب از سال جاری نیز کمتر بود،‌ انتقاد به …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / گرمای هوا / هوای تهران
دمای هوای تهران به ۳۹ درجه می‌‌رسد
امیر حسین سرکرده کارشناس هواشناسی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه امروز در سواحل دریای خزر و استان های ساحلی خزر و شمال استان های تهران، قزوین، البرز، سمنان، زنجان و ارتفاعات واقع در استان های کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، فارس و شرق لرستان، خوزستان و همچنین جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان، رگبار و رعد برق و وزش باد موقتی در بعد ظهر رخ خواهد داد، گفت: وزش باد شدید در نوار شرقی کشور همچنان ادامه دارد که باعث کاهش کیفیت هوا در این نواحی خواهد شد.
خاموشی در کمین کشور / ۱۴ استان در وضعیت قرمز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
خاموشی در کمین کشور / ۱۴ استان در وضعیت قرمز
بررسی نقشه های هواشناسی نشانگر آن است که در هفته جاری، دمای هوا روندی صعودی دارد به طوری که در برخی نقاط دما از ۵۰ درجه نیز بالاتر خواهد رفت که همین موضوع احتمال افزایشی شدن مصرف برق را بیشتر و در کنار آن ضرورت توجه به راهکارهای مدیریت مصرف برق را بیش از پیش نشان می دهد.
مینو محرز: دمای هوا ربطی به انتقال کرونا ندارد / تکذیب رعایت فاصله ۸ متری در هوای سرد / تهران در وضعیت قرمز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مینو محرز: دمای هوا ربطی به انتقال کرونا ندارد / تکذیب رعایت فاصله ۸ متری در هوای سرد / تهران در وضعیت قرمز
مینو محرز، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا، درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر اینکه ویروس کرونا در دمای ۱۹ درجه قابل انتشار نیست، گفت: درجه هوا تاثیری در انتقال کرونا ندارد. برای مثال در روزهای نخست شیوع این بیماری افزایش دمای هوا را دلیل کاهش شیوع این اپیدمی می‌دانستند، در حالی که در بحبوحه گرما در خوزستان شاهد شیوع کرونا بودیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی
کاهش دما و تشدید بارش در برخی استان‌ها
صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۵ مرداد) در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، ارتفاعات مناطق البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی، خراسان شمالی، ارتفاعات برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات هرمزگان رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.
غلظت آلاینده ازن، کیفیت هوا را کاهش داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / شرکت کنترل کیفیت هوای تهران / وضعیت هوای تهران / آلاینده ازن
غلظت آلاینده ازن، کیفیت هوا را کاهش داد
افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات میانی امروز، هوای تهران را در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داد.
وزش باد شدید هوای تهران را در شرایط سالم  قرار داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / وضعیت هوای تهران / آلاینده ها / هوای سالم
وزش باد شدید هوای تهران را در شرایط سالم قرار داد
وزش باد شدید در تهران باعث شد، کیفیت هوای پایتخت از شرایط ناسالم برای گروههای حساس خارج شده و آلاینده غالب هوا هم به ذرات معلق تغییر کند.
جو ناپایدار در اغلب مناطق کشور/ وقوع وزش باد شدید و رگبار
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / رگبار و رعد و برق / پیش بینی وضعیت هوا / دریای خزر / دریای عمان
جو ناپایدار در اغلب مناطق کشور/ وقوع وزش باد شدید و رگبار
طی سه روز آینده در نوار شمالی کشور، جنوب شرقی، بخش هایی از مرکز و جنوب غربی کشور شاهد ناپایداری جوی و رگبارهای پراکنده و رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.
وزش باد شدید در نوار شرقی کشور/ دریای خزر مواج می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / صادق ضیائیان / پیش بینی وضعیت هوا / وزش باد
وزش باد شدید در نوار شرقی کشور/ دریای خزر مواج می شود
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه امروز در برخی مناطق کشور وزش باد و رعدوبرق رخ می‌دهد، گفت: طی چهار روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود.
کیفیت قابل قبول هوای پایتخت/دمای ۳۰ درجه‌ای تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / آلودگی هوا / وضعیت هوای تهران / دمای هوا
کیفیت قابل قبول هوای پایتخت/دمای ۳۰ درجه‌ای تهران
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، امروز هوا برای پایتخت قابل قبول است و درمای هوا هم تا ۳۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد.
اقدامات شجاعانه برای آشتی کردن
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / آشتی کردن / ازدواج و طلاق / روابط زوجین / سبک زندگی / پارسی خبر
اقدامات شجاعانه برای آشتی کردن
آشتی به معنای نبود اختلاف نیست؛ بلکه به معنای کنترل مسالمت آمیز کشمکش هاست. «رونالد ریگان» همیشه با مادرم یک رابطه‌ی پرآشوب داشتم. رابطه‌ای پر از: کشمکش، منازعه و عصبانیت... پس از گذشت سال‌ها ارتباط نادرست و بحث و مشاجره‌های فراوان به این نتیجه رسیدم هرچقدر هم که اشتباه کردیم، وقت آشتی فرا رسیده است. برای این کار مجبور شدم به گذشته رجوع کنم و با خودم روراست باشم؛ زیرا کاری که در نهایت انجام داده بودم، نه تنها باعث آسیب زدن به روابطمان شده بود، بلکه داشت از درون مرا می‌خورد. من و مادرم آن را عملی کردیم؛ نه به این دلیل که در گذشته به اندازه‌ی کافی تلاش نکرده بودم، بلکه به این دلیل که می‌دانستم اگر این کار را نکنم، پشیمان خواهم شد. این بدین معنی نبود که او مایل است، احساسات من را بپذیرد یا یکدفعه …
جمعه و شنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / پیش بینی وضعیت هوا / دریای خزر / کاهش دما
جمعه و شنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است
براساس پیش بینی سازمان هواشناسی جمعه و شنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است و دریای خزر مواج و سواحل دریای خزر به کاهش دمای ۴ تا ۶ درجه ای مواجه خواهد شد.
افزایش دمای هوا در نوار شمالی کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
افزایش دمای هوا در نوار شمالی کشور
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.
تداوم آلودگی هوای تهران برای هفتمین روز پیاپی/ هوا در وضعیت "ناسالم" برای همه
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / آلودگی هوای تهران / شهر تهران
تداوم آلودگی هوای تهران برای هفتمین روز پیاپی/ هوا در وضعیت "ناسالم" برای همه
کیفیت هوای امروز شهر تهران با شاخص ۱۶۷ در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های جامعه قرار دارد.
سایه «ازن» باز هم بر سر تهرانی ها سنگینی کرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / آلاینده ازن / هوای ناسالم / وضعیت هوای تهران
سایه «ازن» باز هم بر سر تهرانی ها سنگینی کرد
آلاینده ازن باز هم هوای تهران را از شرایط سلامت خارج کرد، هوا هم اکنون برای گروههای حساس ناسالم است.
ادامه پدیده گرد و خاک در شرق و افزایش دما در اغلب نقاط کشور
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / پیش بینی وضعیت هوا / طوفان سیستان / دریای عمان / افزایش دما
ادامه پدیده گرد و خاک در شرق و افزایش دما در اغلب نقاط کشور
بنابر نقشه‌های پیش‌یابی، پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل طی روزهای آینده وزش باد شدید گاهی گرد و خاک خواهد بود، شرق دریای عمان نیز مواج است.
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
پای «ازن» روی گلوی تهران
زهرا داستانیدرد قفسه سینه، سرفه، تنگی نفس، سوزش گلو و گرفتگی، عفونت و التهاب ریه‌ها و درنهایت حمله قلبی؛ همه اینها بلایی است که «ازن» بر سر انسان می‌آورد، آلاینده‌ای پنهان که برخلاف ذرات معلق به چشم دیده نمی‌شود و در اکثر مواقع افزایش غلظت آن سبب تعطیلی یا برگزاری جلسه اضطراری برای کاهش آن از سوی مسئولان و متولیان نمی‌شود. این آلاینده که به گفته کارشناسان و مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست چند سالی است با ارتقای سیستم‌های تشخیص آلودگی‌هوا پایش به جمع آلاینده‌های هوا باز شده حالا به یکی از معضلات اصلی هوای تهران بدل شده است. معضلی که در تابستان‌های گرم، دلیل 30 درصد روزهای ناسالم تهران بوده است.آمارهای منتشر شده حکایت از آن دارند که سالانه ۶هزار نفر در ۴۰۰ شهر در ۲۰ کشور به خاطر آلاینده پنهان «ازن» …
امواج ۲.۵ متری در شرق دریای عمان و خزر
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / پیش بینی وضعیت هوا / دریای خزر / دریای عمان / خلیج فارس
امواج ۲.۵ متری در شرق دریای عمان و خزر
سازمان هواشناسی با انتشار یک هشدار دریایی از افزایش ارتفاع امواج دریای خزر، عمان و خلیج فارس طی روزهای آینده خبر داد.
غلظت یافتن ازن برای سومین روز پیاپی هوای تهران را آلوده کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / آلاینده ازن / هوای ناسالم / وضعیت هوای تهران
غلظت یافتن ازن برای سومین روز پیاپی هوای تهران را آلوده کرد
تهران در ۲۴ ساعت گذشته اولین روز ناسالم برای همه گروه های جامعه در سال جدید را پشت سرگذاشته بود و طی ۴۸ ساعت گذشته برای گروه های حساس شرایط نامناسبی داشته است.
بارش پراکنده در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / رگبار و رعد و برق / بارش باران / پیش بینی وضعیت هوا
بارش پراکنده در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی
امروز در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی با رشد ابر گاهی بارش پراکنده مواجه خواهیم بود.
کرونا باعث اختلال در پیش بینی وضع هوا شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / هواشناسی / ویروس کرونا
کرونا باعث اختلال در پیش بینی وضع هوا شد
پایگاه خبری ساینس، نوشت: محققان دانشگاه لنکستر واقع در انگلیس دریافتند در اثر کاهش پروازهای تجاری جهان بر اثر شیوع کووید ۱۹، در ماه‌های مارس و می بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از قابلیت نظارت هوایی بر وضعیت آب و هوا کاسته شده است.
آیا شیوع کرونا پیش‌بینی وضع هوا را تحت تاثیر قرار داده است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
آیا شیوع کرونا پیش‌بینی وضع هوا را تحت تاثیر قرار داده است؟
تهران - ایرنا - محققان دانشگاه لنکستر واقع در انگلیس دریافتند در اثر کاهش پروازهای تجاری جهان بر اثر شیوع کووید ۱۹، در ماه‌های مارس و می بین ۵۰ تا ۷۵ درصد از قابلیت نظارت هوایی بر وضعیت آب و هوا کاسته شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هشدار هواشناسی
هشدار هواشناسی نسبت به تشدید سرعت وزش باد
به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد با اشاره به  تشدید سرعت وزش باد آورده است: از امروز ( ۲۸ تیرماه) وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شمال سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی و جنوب خراسان جنوبی و شرق کرمان پیش بینی می شود. این وضعیت جوی تا سه شنبه (۳۱ تیرماه) ادامه می یابد و احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای  سبک، شکسته شدن سرشاخه درختان، کاهش کیفیت هوا و دید افقی وجود دارد.
شرایط تابستانه دما در اکثر نقاط کشور تا روز چهارشنبه حاکم است
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / افزایش دما / پیش بینی وضعیت هوا / فصل تابستان
شرایط تابستانه دما در اکثر نقاط کشور تا روز چهارشنبه حاکم است
ماندگاری هوای گرم و شرایط تابستانه دما در اغلب نقاط کشور در هفته جاری برقرار خواهد بود و از چهارشنبه شاهد کاهش محسوس دما در شمال غرب کشور و به ویژه سواحل شمالی کشور خواهیم بود.
هوای تهران باز هم آلوده شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / هوای ناسالم / وضعیت هوای تهران / آلاینده ازن
هوای تهران باز هم آلوده شد
افزایش غلظت آلاینده ها در تهران تهران را در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / هوای تهران
تهران گرم‌تر می‌شود
به گزارش ایرنا، بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی روز سه شنبه هواشناسی تهران، طی سه روز آینده آسمان کمی ابری در ساعات عصر همراه با افزایش ابر و وزش باد و در بخش های شمالی استان به خصوص در ارتفاعات گاهی با رعد و برق و در بخش های جنوبی و غربی استان وزش باد شدید همراه با احتمال گرد و خاک انتظار می رود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
مصرف برق پایتخت در وضعیت هشدار
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ می‌گوید: به‌دنبال افزایش دمای هوا و ثبت حدود 4هزار و ۲۰۰ مگاوات مصرف برق در پایتخت، وضعیت برق تهران در وضعیت هشدار قرار گرفته و مشترکان برای کمک به پایداری توزیع برق در شهر باید مصرف مازاد خود را کاهش دهند. به گفته حسین صبوری، استفاده درست از سامانه‌های سرمایشی، بزرگ‌ترین کمک شهروندان و مشترکان برق در تهران و کشور است که به پایداری توزیع برق را تضمین می‌کند.
وزش باد و خیزش گرد و خاک در قم
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
وزش باد و خیزش گرد و خاک در قم
از شب گذشته با شروع وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در استان قم، وضعیت هوا با شاخص ۱۵۷ به شدت نامناسب برای همه گروه‌های سنی شد و از سوی کارشناسان و مسئولین به مردم ماندن در خانه مگر در موارد انجام کارهای ضروری توصیه شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / آب و هوای کشور / پیش‌بینی وضعیت هوا / وضعیت آب و هوا
پیش‌بینی وضعیت آب و هوا
محمد اصغری در گفت‌وگو با فارس در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور در روزهای آتی و امروز اظهار داشت: از امروز تا سه‌شنبه ۲۴ تیر در شمال غرب، سواحل خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
هرگزم نقش تو از لوح دل و جان نرود
در حالی که مشغول خوردن صبحانه بودم در میان اخبار رفتار مردم برای خرید سکه و ارز، ناملایمات بازار و اندیشیدن به وضعیت مسکن و یافتن سرپناهی تازه در این گرانی افسارگسیخته فاقد مسوول رسمی، یک خبر همه ‌چیز را دگرگون کرد. تا آنجا که پس از دیدن خبر مسیر روزم متحول شد. سکوت حاکم بر فضای زندگی‌ام را با یادآوری موسیقی‌هایی پر کردم که هر کدام بخشی از خاطرات و رویاهای کودکی و نوجوانی مرا ساخته بود. خبر آمد انیو موریکونه آهنگساز، تنظیم‌کننده، رهبر ارکستر و نوازنده ایتالیایی در 91 سالگی دار فانی را وداع گفت. شاید مشهورترین آهنگساز فیلم در تمام دنیا و شاید محبوب‌ترینش در ایران. یکی از آهنگسازانی که با وارد کردن موسیقی الکترونیک به حوزه موسیقی سینما، دگرگونی خاصی به آواها و نواهای سینمایی …
آخر هفته بارانی در شمال غرب کشور/ کاهش نسبی دما در نوار ساحلی خزر
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / پیش بینی وضعیت هوا / رگبار و رعد و برق / دریای خزر
آخر هفته بارانی در شمال غرب کشور/ کاهش نسبی دما در نوار ساحلی خزر
روزهای پنجشنبه و جمعه بارش در شمال غرب از شدت بیشتری برخوردار است؛ روزهای جمعه تا یکشنبه نیز کاهش نسبی دما و وزش باد و تشدید بارش در استانهای ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود.
هوای اصفهان تا ۳ روز آینده، برای گروه های حساس ناسالم است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / استانی-اجتماعی / هواشناسی / کیفیت هوا / هوای ناسالم برای گروه های حساس
هوای اصفهان تا ۳ روز آینده، برای گروه های حساس ناسالم است
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان اعلام کرد: طی ۳ روز آینده وضعیت جوی اصفهان نسبتا ناپایدار و کیفیت هوا ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود.
احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / همه_باهم_علیه_کرونا / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / کروناویروس
احتمال دارد موج دوم کرونا را در کرمان تجربه کنیم
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد محدودی در حد چهار شهرستان در استان کرمان در هفته جاری دارای وضعیت زرد شده اند که با توجه به شکننده بودن وضعیت و اینکه دائم تغییر می کند، نشان می دهد زنجیره انتقال کرونا در استان در گردش است؛ عمدتا در جنوب استان بود و اکنون دارد به نقاط شمالی و خوش آب و هوا و گردشگری شهرستان ها منتقل می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ماسک پارچه‌‌ای بزنید؛ همین
گروه اجتماعی | «مینو محرز» نامی آشنا در بخش سلامت کشور ما به‌ویژه در حوزه بیماری‌های عفونی است. او سال‌ها در حوزه بیماری اچ‌آی‌وی (ایدز) تلاش کرده و اینک نیز در جدال با شیوع ویروس کرونا مرجعی برای مردم محسوب می‌شود. او در برنامه زنده گفت‌وگوی اجتماعی رادیو گفت‌وگو بر استفاده از ماسک به‌ویژه ماسک‌های ساده و پارچه‌ای تاکید و از جوانان به دلیل عدم استفاده از ماسک انتقاد کرد. او در این برنامه که با عنوان «کرونا؛ بترسیم یا نترسیم» به بررسی آخرین وضعیت بیماری کووید 19 می‌پرداخت، گفت: دیدیم که با گرم شدن هوا نه تنها ویروس از بین نرفت که در استانی مثل خوزستان وضعیت بحرانی به خود گرفت. حتی در تهران هم که وضعیت مدیریت بیماری …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مصائب کنکور 99
زهرا داستانیکنکور همواره در ایران موضوعی بحث برانگیز بوده است، به خصوص در سال‌های اخیر که اظهارات وزیر علوم درباره پشت پرده‌های کنکور و چربیدن زور مافیای کنکوری به زور وزارت علوم برای حذف کنکور حاشیه‌های بیشتری را برای آن به وجود آورده است. اگرچه حذف کنکور با تلاش‌های وزارت علوم به جای نرسیده اما کرونا با آمدنش توانسته این آزمون سرنوشت‌ساز برای داوطلبان و پولساز برای مافیای آن را به تعویق بیندازد. اما همین تعویق هم دیری نپایید و مسئولان و متولیان برگزاری این آزمون خبر از برگزاری آن حتی در استان‌های با وضعیت قرمز داده‌اند. گرچه زمزمه‌هایی درباره موکول کردن کنکور به زمان دیگر از زبان برخی نمایندگان مجلس به گوش می‌رسد اما سخنگوی سازمان سنجش آن را رد کرده است. هرچند بعید به نظر می‌رسد که دولت تصمیم …
افزایش ارتفاع موج تا سه متر در خلیج فارس و دریای عمان
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / سازمان هواشناسی / پیش بینی وضعیت هوا / دریای عمان / خلیج فارس
افزایش ارتفاع موج تا سه متر در خلیج فارس و دریای عمان
سازمان هواشناسی نسبت به متلاطم شدن دریا و افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد.
هم اکنون هوای تهران سالم است/ احتمال کاهش کیفیت هوا در ساعات میانی روز
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / وضعیت هوای تهران / آلاینده ازن / هوای سالم
هم اکنون هوای تهران سالم است/ احتمال کاهش کیفیت هوا در ساعات میانی روز
تهرانی ها پس از چند روز تجربه هوای ناسالم ناشی از غلظت آلاینده ازن، در ساعت ابتدایی امروز هوای سالم را تنفس می کنند.
ادامه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان/ بارندگی در استانهای ساحلی خزر
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / پیش بینی وضعیت هوا / گرد و خاک / بادهای 120 روزه سیستان
ادامه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان و بلوچستان/ بارندگی در استانهای ساحلی خزر
در دو روز آینده در بعضی از استان های ساحل خزر احتمال بارندگی وجود دارد و طی پنج روز آینده پدیده غالب در شرق کشور وزش باد شدید و گرد وخاک خواهد بود.
هوای تهران برای همه گروه‌های جامعه ناسالم شد/ افزایش دمای هوا در روز آینده
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / هوای پاک / شهر تهران
هوای تهران برای همه گروه‌های جامعه ناسالم شد/ افزایش دمای هوا در روز آینده
هوای تهران با شاخص 168 در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های جامعه شد.
سنسور هوشمندی که وضعیت خطرناک هوا را هشدار می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
سنسور هوشمندی که وضعیت خطرناک هوا را هشدار می‌دهد
شرایط و کیفیت هوا در شهر‌های بزرگ بسیار مهم است. درواقع برای اغلب افراد مهم است که بدانند وضعیت هوا در چه شرایطی است. اما برای سنجش وضعیت هوا چه باید کرد؟
انتقاد تند کرباسچی از وضعیت فعلی اصلاح طلبان/ معلوم نیست کی به کی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
انتقاد تند کرباسچی از وضعیت فعلی اصلاح طلبان/ معلوم نیست کی به کی است
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان ماهیتی ندارد، گفت: تعریف اصلاح‌طلبان روی هوا بوده و معلوم نیست که کی به کی است. اگر نمی‌خواهند در انتخابات شرکت کنند، ایجاد شورا هم معنایی ندارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •