جمعه, ۱۱ مهر, ۱۳۹۹ / 2 October, 2020
پارک لاله
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
رکاب‌زنی سفرا با شهردار
 تقارن روز جهانی بدون خودرو با سه‌شنبه‌های بدون خودرو به جذابیت‌های این روز اضافه کرده بود. شهردار تهران که به همراه جمعی از مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر با دوچرخه از میدان توحید به سمت پارک لاله حرکت کرده بودند، در این پارک با 6سفیر کشوراروپایی و 2نماینده از سازمان‌های مقیم ایران همراه شدند؛ سفرا و نماینده‌هایی که با دوچرخه خود در این برنامه شرکت کرده بودند. سفیر اتریش زمانی که دوچرخه سیدآرش حسینی‌میلانی، عضو شورای شهر تهران را دید، خطاب به پیروز حناچی گفت: «این دوچرخه QR code دارد» که شهردار …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
دوچرخه‌سواری حناچی و سفرای خارجی در خیابان‌های پایتخت
پیروز حناچی و سفیران فرانسه، دانمارک، هلند و آلمان به مناسبت «روز جهانی بدون خودرو»، مسیر پارک لاله تا پارک شهر را رکاب زدند. به گزارش ایرنا، هدف از نام‌گذاری «روز جهانی بدون خودرو» تشویق رانندگان به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است. این عده پس از رکاب‌زنی، به بازدید از موزه صلح تهران پرداختند. حناچی از زمانی که شهردار تهران شده، معمولاً روزهای سه‌شنبه را با دوچرخه به سرکار می‌رود.
مسیرهای دوچرخه سواری در پایتخت به 500 کیلومتر می‌رسد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
مسیرهای دوچرخه سواری در پایتخت به 500 کیلومتر می‌رسد
شهردار تهران که در روز بدون خودرو با دوچرخه در شهر رکاب می‌زد، به خبرنگاران حاضر در این برنامه گفت:« امروز تعدادی از سفرای مقیم تهران از پارک لاله تا پارک شهر ما را همراهی کردند. در مسیر آن ها از میزان ساخت مسیر امن برای دوچرخه در تهران سوال کردند. برای سفرا جالب بود که در شهرهای آسیایی به این موضوع یعنی ساخت مسیرهای دوچرخه توجه می‌شود این در حالی است که در کشور ما ۵۰ سال پیش مردم با دوچرخه تردد می‌کردند وامروز به فراموشی سپرده شده است.»
(تصاویر) دوچرخه سواری شهردار تهران با سفرای خارجی
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
(تصاویر) دوچرخه سواری شهردار تهران با سفرای خارجی
شهردار تهران گفت: امروز، روز جهانی بدون خودرو و مصادف با سه شنبه هایی است که با مردم عهد بستیم که دوچرخه سواری کنیم و بدون خودرو این روز را سپری کنیم؛ امروز از پارک لاله تا پارک شهر با سفرای برخی کشورها هم مسیر شدیم و سپس از موزه صلح تهران بازدید کردیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
تصاویر | رکاب‌زنی حناچی با سفرای پنج کشور اروپایی تا موزه صلح
شهردار تهران امروز شنبه اول مهر ماه به مناسبت روز جهانی بدون خودرو، به همراه سفرای پنج کشور اروپایی، مسیر پارک لاله تا پارک شهر را رکاب زدند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
با مردم
   پیاده‌روهای پارک لاله ایمن نیست اکنون مدت‌هاست که پیاده‌روهای پارک لاله و رازی ناایمن شده‌اند، چراکه در زمان اوج حضور ورزشکاران در پارک که در ساعات ابتدایی صبح است، تعداد زیادی وانت، نیسان زباله‌بر، موتور و غیره از پیاده‌روها تردد می‌کنند و آرامش را بر هم می‌زنند. جدای اینکه تردد خودروها و وسایل نقلیه در پارک‌ها پرخطر است، چرا درست در زمان اوج حضور ورزشکاران از ترددها کم یا آنها را ممنوع نمی‌کنند؟ پویان کمری از تهران     جمع‌آوری طغیان فاضلاب کوت عبدالله کاری ندارد جمع‌آوری طغیان فاضلاب …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
انتقاد عضو شورا از تخریب مجسمه‌های موزه هنرهای معاصر
عضو کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران در مورد وضعیت نامناسب آبیاری محوطه بیرونی موزه هنرهای معاصر و خسارات جدی به مجسمه‌های آن انتقاد کرد. به گزارش ایسنا، حجت نظری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر با اشاره به سالروز درگذشت آیت‌الله سیدمحمود طالقانی گفت: این فرد نقش زیادی در ایجاد بسترها برای شکل‌گیری نهاد شورا در کشورمان داشت و امیدوارم یادگار و پیگیری‌های ایشان با تصمیماتی که این روزها از مجلس در مورد محدود کردن نهاد شورا شنیده می‌شود به حاشیه نرود. او در تذکری در مورد وضعیت محوطه پیرامونی موزه هنرهای معاصر گفت: این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های ایران و جهان است اما وضعیت مجسمه‌ها و آثاری که در محوطه بیرونی این موزه قرار دارد، مناسب نیست. …
در خزانه موزه هنرهای معاصر چه خبر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
در خزانه موزه هنرهای معاصر چه خبر است؟
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: نزدیک به چهل سال است که در سکوت، گوشه‌ای از پارک لاله آرام گرفته است و با آرامشی مرموز، شبیه به آن ها که قبل از طوفان بروز می کند، میزبان یکی از پر ارزش‌ترین گنجینه‌های دنیاست؛ گنجینه‌ای که حتی کارشناسان نیز از تخمین دقیقِ ارزش واقعی آن ناتوان هستند؛ موزه ای که در طول عمرِ چهل و اندی ساله اش، شفافیت، تنها عضو غایب زیر سقفِ آن بود؛ موزه هنرهای معاصر.
فوتبال با طعم ساندویچ‌های محمود
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
فوتبال با طعم ساندویچ‌های محمود
 سعید مروتی      ما همه پرسپولیسی بودیم؛ همه خانواده پدری. سال‌ها قبل از تولد من و سال‌ها قبل از تاسیس پرسپولیس، همه شاهینی بودند و دوستدار دکتر مصدق و جبهه ملی. شاهین که منحل شد و پرسپولیس آمد همه پرسپولیسی شدند؛ از همان روز اول. در چنین خانواده‌ای شما پرسپولیسی به دنیا می‌آمدی. نمی‌دانم چرا ولی تا قبل از سال ۶۱ هیچ بزرگ‌تری من را به استادیوم نمی‌برد. ما دسته‌جمعی پارک لاله می‌رفتیم. با زنبیلی که پر از خوراکی‌های خوشمزه بود و پتویی و زیراندازی. مهر ۶۱ خانه پدربزرگ بودیم که باز بساط رفتن به پارک …
گزارش// پارک‌های تهران همچنان بر مدار "قربانی کردن کودکان"؛ شهرداری تهران مشغول تبرئه خود!
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / شهر تهران
گزارش// پارک‌های تهران همچنان بر مدار "قربانی کردن کودکان"؛ شهرداری تهران مشغول تبرئه خود!
طی این سالها بارها شاهد حوادثی مانند مرگ اخیر نوجوان ۱۴ ساله در پارک لاله بوده‌ایم؛ این حوادث ضمن اینکه احساس امنیت خانواده‌ها را نشانه می‌گیرد، این پرسش را ایجاد می‌کند که آیا «مهدی» آخرین قربانی سهل‌انگاریها و نظارتهای بی‌اثر مدیریت شهری است؟!
شهردار منطقه 6: ادعای اتمام قرارداد پیمانکار پارک لاله پیش از حادثه صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / شورای شهر تهران / شهرداری تهران / شهر تهران
شهردار منطقه 6: ادعای اتمام قرارداد پیمانکار پارک لاله پیش از حادثه صحت ندارد
شهردار منطقه 6 شهر تهران درباره اینکه قرارداد پیمانکار مربوطه در زمان بروز حادثه به اتمام رسیده بوده است، تصریح کرد: این موضوع کذب محض است.
تغییر کاربری‌ها زمینه‌ساز حوادث پلاسکو و سینا اطهر بود | واکنش حناچی به کشته شدن پسر نوجوان در پارک لاله | آموزش آتش‌نشانان زن در تهران
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
تغییر کاربری‌ها زمینه‌ساز حوادث پلاسکو و سینا اطهر بود | واکنش حناچی به کشته شدن پسر نوجوان در پارک لاله | آموزش آتش‌نشانان زن در تهران
شهردار تهران با اشاره به اینکه در حادثه پلاسکو و سینا اطهر به دلیل تغییر کاربری مجموعه ضربه خوردیم و حادثه رخ داد، گفت: با ارایه لایحه به مجلس پیگیر حل این‌ مشکل خواهیم بود.
پارک لاله، جولانگاه مرگ‌های دلخراش/ نقش شهرداری‌ها در بروز حوادث تلخ شهری چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / حوادث / پارک لاله / شهرداری منطقه 6
پارک لاله، جولانگاه مرگ‌های دلخراش/ نقش شهرداری‌ها در بروز حوادث تلخ شهری چیست؟
بار‌ها شاهد اتفاقاتی ناگوار در فضای شهری تهران بوده‌ایم. حوادثی که به مرگ دلخراش فرد یا افرادی منجر می‌شود که با اندکی رعایت مقررات ایمنی و توجه از سوی پیمانکاران و نظارت عالی شهرداری مناطق مختلف قابل پیشگیری بود. ازمرگ کودک ۴ ساله در پمپ آب بوستان کوهسار تا مرگ کودک ۱۳ ساله در بوستان الغدیر و... حالا، اما این پارک لاله تهران است که تبدیل به صحنه حوادث دلخراش شده و شهرداری منطقه ۶ به عنوان متولی اصلی پارک بازهم قصد دارد از همان ترفند همیشگی پیمانکار مقصر است استفاده کند.
مظنونان «حادثه پارک لاله» بازداشت شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / برق / بودجه / زهرا / فوت / مرگ
مظنونان «حادثه پارک لاله» بازداشت شدند
شهردار منطقه ۶ از پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله خبر داد و گفت: پس از حادثه مرگ یک نوجوان ۱۴ ساله در بر اثر برق‌گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال،
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
دستگیری مظنونان حادثه برق‌گرفتگی نوجوان 14ساله در پارک لاله
[شهروند] پس از حادثه مرگ یک نوجوان چهارده ساله بر اثر برق‌گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال در پارک لاله فعالیت می‌کردند با هماهنگی پلیس و مراجع قضائی بازداشت شدند. تورج فرهادی، شهردار منطقه۶ با تشریح ابعاد حادثه شنبه ‌شب پارک لاله که منجر به مرگ نوجوان چهارده ساله شد با ابراز تأسف و عذرخواهی بابت بروز این حادثه اظهار کرد: «من به سهم خودم ضمن تسلیت مجدد به این خانواده داغدیده و عذرخواهی از شهروندان تهرانی بابت وقوع این حادثه تلخ از همان لحظات اولیه حادثه با تشکیل کمیته‌ای، پیگیری خود را برای بررسی چرایی این حادثه آغاز کردیم. ضمن هماهنگی با پلیس و مراجع قضائی تمامی افرادی که در پارک لاله فعالیت می‌کردند اعم از ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته …
آدرس اشتباهی مدیران شهری به افکار عمومی درباره حادثه مرگ یک نوجوان پارک لاله!
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / حادثه پارک لاله / شورای شهر تهران
آدرس اشتباهی مدیران شهری به افکار عمومی درباره حادثه مرگ یک نوجوان پارک لاله!
با گذشت سه روز از حادثه برق گرفتگی نوجوانی در پارک لاله، به نظر می‌رسد بالاخره مدیران شهری و اعضای شورای شهر تصمیم گرفته اند برای آنکه از قافله عقب نمانند، روزه سکوت خود را بشکنند. شکستن سکوتی که البته در راستای حمایت از شهرداری و مقصر جلوه دادن پیمانکار است.
شهردار منطقه ۶ درباره حادثه پارک لاله عذرخواهی کرد | بازداشت مظنونان مرگ نوجوان ۱۴ ساله
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
شهردار منطقه ۶ درباره حادثه پارک لاله عذرخواهی کرد | بازداشت مظنونان مرگ نوجوان ۱۴ ساله
شهردار منطقه ۶ تهران از پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله خبر داد و گفت: پس از حادثه مرگ یک نوجوان ۱۴ ساله در بر اثر برق‌گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که در گذشته و حال، در پارک لاله فعالیت می‌کردند با هماهنگی پلیس و مراجع قضایی بازداشت شدند.
فریاد مرگ در پارک لاله
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / حوادث
فریاد مرگ در پارک لاله
«اگر پارک و بوستان امن نیست، پس خانواده باید برای تفریح سالم به کجا بروند. چرا یک بچه باید هنگام بازی در یک بوستان این چنین قربانی شود. کاش کسی پیدا شود و جواب سوال مرا بدهد.» اینها فریادهای پدر مهدی است. پسربچه ١٢ساله‌ای که در بوستان لاله برق جانش را گرفت. هنگام بازی کودکانه به تیر چراغ برق چسبید و خشک شد. مهدی نفس‌هایش قطع شد و برای همیشه چشم‌هایش را بست.
حفظ جان شهروندان در پارکها باید به طور جدی در دستور کار شهرداری تهران باشد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / شورای شهر تهران
حفظ جان شهروندان در پارکها باید به طور جدی در دستور کار شهرداری تهران باشد
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به جان‌باختن پسر نوجوان ۱۴ ساله به دلیل برق گرفتگی در پارک لاله گفت: شهرداران مناطق باید بر رعایت استاندارهای ایمنی در پارک‌ها بر پیمانکاران نظارت کنند؛ این موضوع باید به طور جدی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.
درددل پدر کودکی که در پارک لاله جان باخت؛ پاره تنم را از دست دادم
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / برق گرفتگی / پارک لاله / شهرداری تهران
درددل پدر کودکی که در پارک لاله جان باخت؛ پاره تنم را از دست دادم
پدر مهدی پسربچه‌ای که در پارک لاله دچار برق‌گرفتگی شد می‌گوید: از هرکس شکایت کنم، هرکس مجازات شود دیگر پسر من بر نمی‌گردد. من پاره تنم را دادم. آن هم بی هیچ دلیلی؛ ولی از مقصران این ماجرا شکایت کرده ام فقط به خاطر اینکه کسی دوباره شاهد چنین ماجرای تلخی نباشد. کسی مثل من عزادار نشود. اگر شکایت نمی‌کردم و این حادثه دوباره تکرار می‌شد، من هم به اندازه آن‌ها مقصر بودم. فقط به همین دلیل شکایت کردم تا دوباره انسانی مثل پسر من قربانی چنین سهل انگاری بزرگی نشود.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
واکنش شورا به مرگ‌های سریالی در بوستان‌های ناایمن
فوت پسر نوجوانی در پارک لاله که دچار برق‌گرفتگی شده بود موضوع تذکر سه عضو شورای شهر تهران بود. روز گذشته صدراعظم نوری رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از عملکرد شهرداری در حوزه ایمنی فضاهای شهری انتقاد کرد و گفت: ‌در سال‌های اخیر متاسفانه شاهد حوادث تلخ و ناگواری از این دست در بوستان‌ها و فضاهای عمومی تهران یا کشور هستیم، که داغی جانسوز بر دل‌مان گذاشته است، از خبر فوت فاطمه، کودکی پنج ساله بر اثر سقوط در آبنمای پارک کوهسار شهرک خاوران تا کشته شدن کودک 6 ساله، عماد صفی‌یاری در استادیوم آزادی، در اثر برق‌گرفتگی. فوت نوجوان سیزده ساله در حوضچه بوستان الغدیر، فوت کودک دیگری در یکی از بوستان‌های مجاور بیمارستان شهید فهمیده، به …
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
یک قدم تا بازگشایی موزه 43 ساله
گروه فرهنگ و هنر – حدودا دو سال پیش درهای موزه هنرهای معاصر پس از 40 سال بسته شد تا در طی یک پروسه چند ماهه ساختمان این موزه مرمت شود. اما این چند ماه تبدیل به دو سال شد و حالا بنابر گفته مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد در یک قدمی بازگشایی مجدد این موزه هستیم.موزه هنرهای معاصر تهران یکی از سرشناس‌ترین موزه‌های ایران است. این موزه در سال ۱۳۵۶ در گوشه غربی پارک لاله در امیرآباد تهران در سبک معماری مدرن و با الهام از بادگیرهای کویری ایران ساخته شد. این موزه شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه مهم هنر نوگرا در دنیاست. این موزه دارای کارهای مهمی از جنبش‌های هیجان‌نمایی انتزاعی، پاپ آرت، مینی‌مالیسم، مفهومی و فوتورئالیسم …
بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله در تهران / کوتاهی و قصور در نصب اتصالات علت حادثه
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله در تهران / کوتاهی و قصور در نصب اتصالات علت حادثه
شهردار منطقه ۶ تهران گفت: پس از حادثه منجر به مرگ یک نوجوان در پارک لاله بر اثر برق گرفتگی، ناظر، مدیر و پیمانکارانی که طی گذشته و حال در این پارک فعالیت داشتند، با هماهنگی پلیس و مراجع قضایی مورد پیگرد قرار گرفتند و بازداشت شدند. وی تاکید کرد: کوتاهی و قصوری که در نصب اتصالات و کارهایی که برای پایه چراغ‌ها انجام شده، باعث رخ دادن این اتفاق شده است.
معمای مرگ پرهام در سی‌و سه پل
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
معمای مرگ پرهام در سی‌و سه پل
آخرین آمار مبتلایان «کووید-۱۹»/ حفاران غیرمجاز ناکام ماندند/ معمای مرگ پرهام در سی‌و سه پل/ انهدام شبکه بزرگ کلاهبرداری و پولشویی در مشهد/ محاکمه ۳ داعشی به اتهام محاربه در دادگاه کیفری تهران/ «اشباح قاتل» در دام پلیس/ راز سارق بدهکار با حساب بانکی اش لو رفت/ پیگرد و بازداشت مظنونان حادثه پارک لاله/ واژگونی اتوبوس در محور سیرجان به شیراز‎
برق‌گرفتگی مرگبار نوجوان ۱۴ ساله در پاک لاله؛ ورود شورای شهر به حادثه
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / برق گرفتگی / پارک لاله / ورود شورای شهر
برق‌گرفتگی مرگبار نوجوان ۱۴ ساله در پاک لاله؛ ورود شورای شهر به حادثه
مهدی که به همراه پدرش در پارک لاله مشغول بازی پینگ پنگ بود دچار برق‌گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. با ورود تیم جنایی و بررسی‌های انجام شده توسط آنان پیمانکار سابق و پیمانکار فعلی پارک به اتهام تسبیب در قتل شبه عمد در این ماجرا مقصر شناخته و بازداشت شدند.
چطور باید از تکرار حوادثی مانند جان‌باختن نوجوان ۱۴ ساله در پاک لاله جلوگیر کرد؟!
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / شورای شهر تهران
چطور باید از تکرار حوادثی مانند جان‌باختن نوجوان ۱۴ ساله در پاک لاله جلوگیر کرد؟!
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نسبت به جان‌باختن پسرنوجوان ۱۴ ساله بر اثر برق گرفتکی در پارک لاله واکنش نشان داد.
شهردار تهران برای مرگ نوجوانی در پارک لاله تذکر گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / مرگ نوجوان / پیروز حناچی / شهردار تهران
شهردار تهران برای مرگ نوجوانی در پارک لاله تذکر گرفت
عضو شورای اسلامی شهر تهران به شهردار تهران درباره مرگ نوجوان ۱۴ ساله در پارک لاله تذکر داد.
اصغر قاتل و اولین قتل‌های زنجیره‌ای
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / اصغر قاتل / قاتل زنجیره‌ای / تهران / 1312
اصغر قاتل و اولین قتل‌های زنجیره‌ای
وحشت تهران را فرا گرفت. بعد از ۲ماه تلاش بی‌نتیجه نظمیه برای پیداکردن قاتل، این بار جمجمه جوانی در جلالیه تهران (پارک لاله) و چند روز بعد هم جنازه جوان ۳۰ساله‌ای در قنات امین‌آباد تهران پیدا شد.
تذکر به حناچی درباره مرگ نوجوان ۱۳ ساله در پارک لاله/ "کوتاهی در نظارت‌" موجب تکرار حوادث تلخ شده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / افشین حبیب زاده
تذکر به حناچی درباره مرگ نوجوان ۱۳ ساله در پارک لاله/ "کوتاهی در نظارت‌" موجب تکرار حوادث تلخ شده است
ایلنا: رییس کمیته نظارت شورای شهر تهران در تذکری به شهردار تهران درخصوص کوتاهی در نظارت بر مسائل ایمنی انتقاد کرد.
تیر برق جان پسر ۱۲ ساله را گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / تیر برق / برق گرفتگی / پارک لاله / دست خیس / زمین پینگ پنگ
تیر برق جان پسر ۱۲ ساله را گرفت
مهدی توپ را که برداشت دستش خیس شد او برای خارج شدن از باغچه دستش را به تیر برقی که کنارش قرار داشت تکیه داد غافل از اینکه جریان برق فشار قوی به بدنه تیر اتصال کرده و همین موضوع پسر بچه را در جا خشک کرد.
مرگ تلخ مهدی در پارک لاله/ مقصر مرگ کودکان و نوجوانان در بوستان‌های تهران کیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
مرگ تلخ مهدی در پارک لاله/ مقصر مرگ کودکان و نوجوانان در بوستان‌های تهران کیست؟
ظاهرا پرونده مرگ‌های دلخراش کودکان در بوستان‌ها به این زودی‌ها بسته نمی‌شود؛ مرگ‌هایی که شاید اصلی‌ترین عامل‌شان اهمال مسئولان باشد.
برق قاتل مهدی شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
برق قاتل مهدی شد
مهدی و پدرش در پارک سرگرم بازی پینگ‌پنگ بودند که ناگهان توپ‌شان به درون باغچه افتاد. پسربچه برای برداشتن توپ وارد باغچه شد اما به‌خاطر اتصالی تیر برق، دچار برق‌گرفتگی شد و جانش را از دست داد. به گزارش همشهری، شامگاه شنبه شب بود که مهدی 12ساله به همراه پدرش به پارک لاله تهران رفتند. پدر و پسر به سراغ یکی از میزهای پینگ‌پنگ رفتند و سرگرم بازی شدند. حوالی ساعت23 بود و آنها گرم بازی بودند که ناگهان توپ پینگ‌پنگ به درون باغچه کنار میز افتاد. مهدی که به‌شدت هیجان زده بود فورا به سمت باغچه رفت تا توپ را …
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
مهدی، قربانی جدید ایمنی در پارک‌ها
[شهروند] ناایمن‌بودن پارک‌های پایتخت بازهم حادثه‌ساز شد. این‌بار نوبت نوجوان 14ساله‌ای به نام مهدی بود، که در پارک لاله به طرز دلخراشی قربانی برق‌گرفتگی شد. این حادثه جمعه‌شب رخ داد. به گفته شاهدان عینی، این نوجوان در قسمت میزهای پینگ‌پنگ مشغول بازی بود، که برای برداشتن توپ دستش را به یکی از پایه‌های روشنایی این پارک می‌گیرد و دچار برق‌گرفتگی می‌شود. او بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل می‌شود، اما تلاش چهارساعته کادر درمانی برای نجات او به نتیجه نمی‌رسد و این نوجوان هم قربانی بی‌مبالاتی برخی می‌شود. این برای چندمین‌بار است که چنین حوادث تلخی رخ می‌دهد. علیرضا علی‌بخشی؛ مدیر فضای …
واکنش رئیس کمیته ایمنی شورای شهر به حادثه پارک لاله/ پیمانکار و ناظران شهرداری باید پاسخگو باشند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / زهرا صدراعظم نوری / حادثه پارک لاله / ایمنی بهداشت و محیط زیست / اچ.اس.ای
واکنش رئیس کمیته ایمنی شورای شهر به حادثه پارک لاله/ پیمانکار و ناظران شهرداری باید پاسخگو باشند
ایلنا: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: آحاد مردم از فضاهای عمومی استفاده می کنند، در نتیجه این فضاها باید ایمن باشند تا برای…
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
مجسمه «ما» در حال مرمت
گروه اجتماعی| پیگیری‌های خبرنگار اعتماد نشان می‌دهد، مجسمه ما که از ۲ مرداد ۹۹ در ضلع شرقی پارک لاله تهران مستقر شده و برای انجام مرمت پشت داربست‌ها نگه داشته می‌شود با همکاری سازنده و عوامل شهرداری تهران در حال مرمت است. این در حالی است که بخش‌هایی از این سازه دچار تخریب شده بود و بخش‌هایی از آن نیز میزبان نوشته‌ها و تبلیغات مدل دیوارنویسی شده بود.  شاهین صیقلی، سازنده مجسمه ما خود عملیات مرمت را انجام می‌دهد و باید ببینیم بعد از این مرحله شهرداری تهران چه برنامه‌ای برای رونمایی از این اثر دارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
برای اجرای امنیت شغلی کارگران پارک لاله تلاش می‌شود
روابط عمومی منطقه 6 شهرداری تهران پیرو چاپ پیام مردمی با عنوان رفع مشکلات کارگران پارک لاله در ستون با مردم روز 15تیرماه پاسخ داده است: ضمن تقدیر از شهروند گرامی به اطلاع می‌رساند با توجه به‌نظر کارشناسان فضای سبز منطقه و بررسی به عمل آمده مواردی که مربوط به اجرای امنیت شغلی و تامین شرایط مناسب برای این قشر محترم که زحمت امور نگهداری پارک‌ها و فضای سبز را می‌کشند، در نهایت توان، رسیدگی و ایجاد می‌شود. لازم به ذکر است هیچ‌گونه تعدیل کارگری در بوستان لاله وجود نداشته و اگر در زمانی نسبت به فسخ قرارداد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
«ما» به‌میان مردم بازگشت
گروه اجتماعی| انتشار روایت قصه سرگذشت مجسمه ما در روزنامه اعتماد فرصتی برای گفت‌وگو بین «ما»یی را رقم زد که از یک‌سو گزارشگر و خبرنگار بودیم و از سوی دیگر مجسمه‌ساز و در ضلع سوم مسوولان اجرایی یعنی شهرداری تهران. فضایی که انتشار گزارش «اعتماد» با تیتر «شهری که تاب ما ندارد» به وجود آورد و نگاه مثبت مسوولان شهرداری منطقه 6 تهران سبب شد تا در کمتر از یک هفته سازنده مجسمه با مسوولان شهرداری به گفت‌وگو بنشینند و درنهایت در دومین روز از مرداد 99 و تنها 5 روز بعد از انتشار گزارش مجسمه ما از انبار شهرداری به پارک لاله انتقال داده شود و با همفکری میان نماینده سازمان زیباسازی شهرداری تهران و روابط عمومی شهرداری منطقه 6 با سازنده مجسمه ما محلی جانمایی …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
داستان «ما»
مجسمه «ما» یکی دو سالی در پیاده‌راه خیابان کارگر شمالی، مشرف به بازارچه پارک لاله نصب شده بود و علاوه بر ایجاد حس همبستگی ملی، بر زیبایی بصری آن محدوده اثری غیرقابل کتمان داشت؛ اما چند وقتی است که خبری از این مجسمه نیست و صاحب اثر نیز می‫گوید که «ما» جمع‌آوری شده‌است.شهروندانی که از پیاده‌راه کارگر شمالی حدفاصل میدان انقلاب تا بلوار کشاورز رد شده باشند حتما چشم‌شان به مجسمه‌ای بزرگ بتنی «ما» خورده است؛ این مجسمه که کار دست «افشین صیقلی» است نمادی از همبستگی و اتحاد ملی با واژه ما را به تصویر می‌کشد و علاوه بر آن سوژه‌ای برای سلفی‌های گردشگران خارجی و قشر جوان به شمار می‌رفت. چندی پیش اما خبرهایی جسته و گریخته از جمع‌آوری این مجسمه به گوش رسید؛ مجسمه‌ای که حتی در هفتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
عاقبتِ «ما» ختم به خیر شد
مرتضی کاردر ـ روزنامه نگار خبر انتقال مجسمه ما از ضلع غربی پارک لاله به یکی از انبارهای شهرداری در روزهای اخیر سبب حاشیه‌های بسیاری شد. کاربران شبکه‌های اجتماعی، واکنش‌های اعتراضی زیادی به ماجرا نشان دادند، خبر به رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران رسید، رسانه‌های داخلی نیز گزارش‌های بسیاری از این اتفاق منتشر کردند. مسئله اصلی نقل قولی از سازنده اثر بود از زبان مسئولان شهرداری که «ما، به‌دلیل بار اعتراضی جمع شده است.» نقل قولی که حساسیت همه دوستداران هنرهای تجسمی را دوچندان کرده بود. چهارشنبه …
جمع‌آوری یک مجسمه شهری به دلیل «اعتراضی بودن»
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / مجسمه / پارک لاله
جمع‌آوری یک مجسمه شهری به دلیل «اعتراضی بودن»
پاسخ شهرداری ناحیه دو در بلوار کشاورز یک جمله بود: «بار اعترضی داره» رویکرد شهرداری به مجمسه‌های شهری، رویکرد سفارشی است. استقبال از مجمسمه هنرمند مستقل یعنی پذیرفتن کثرت صداها، صدا‌هایی که لزوما در خطوط گورخر‌های میان آرژانتین و تخم‌مرغ‌های رنگی میدان آزادی جا نمی‌شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
وارهول و پیکاسو پشت دیوار کرونا!
گروه فرهنگ و هنر – حدودا دو سال از بسته شدن درهای مهم‌ترین موزه هنرهای معاصر ایران می‌گذرد. قرار بر این بود که این موزه تنها برای 4 تا 5 ماه برای بازسازی تعطیل باشد و پس از آن کار خود را از سر بگیرد. اما حالا بیش از 2 سال از آن روز می‌گذرد و حالا گفته شده که قرار است در پاییز برای بار دیگر درهایش به روی علاقه‌مندان گشوده شود. اما این در حالی است که هنوز وضعیت کرونا در کشور مشخص نیست.موزه هنرهای معاصر تهران یکی از سرشناس‌ترین موزه‌های ایران است. این موزه در سال ۱۳۵۶ در گوشه غربی پارک لاله در امیرآباد تهران در سبک معماری مدرن و با الهام از بادگیرهای کویری ایران ساخته شد.این موزه شامل جامع‌ترین و مهم‌ترین گنجینه‌های هنر مدرن در خارج از اروپا و آمریکای شمالی و مالک یکی از ۵ تا ۱۰ مجموعه مهم هنر نوگرا …
ببینید | ماجرای جالب قدرت جادویی درختان پارک لاله در رمالی و باطل کردن طلسم‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / رمالی / استان تهران / حوادث و اتفاقات عجیب
ببینید | ماجرای جالب قدرت جادویی درختان پارک لاله در رمالی و باطل کردن طلسم‌ها
فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که محتوای فیلم نشان گر این بود که درختان پارک لاله تهران منقش به طلسم و جادو شده اند.
روایتی از آن روی سکه شب‌های تهران
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کارتن خواب / شبهای تهران
روایتی از آن روی سکه شب‌های تهران
عقربه‌های ساعت از یک شب که می‌گذرد گویی تهران شهر دیگری می‌شود. موتورسواران گاه تک‌تک و گاه در دسته‌های دو و سه‌تایی از کوچه‌های اطراف میدان ولی‌عصر به سمت بلوار کشاورز و پارک لاله سرازیر می‌شوند. روی هر یک از نیمکت‌های بلوار کشاورز یک نفر دراز می‌کشد. بعضی هم کارتنی کف زمین پهن می‌کنند و رویش می‌خوابند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
آسمان سقف و زمین تخت‌شان است
عقربه‌های ساعت از یک شب که می‌گذرد گویی تهران شهر دیگری می‌شود. موتورسواران گاه تک‌تک و گاه در دسته‌های دو و سه‌تایی از کوچه‌های اطراف میدان ولی‌عصر به سمت بلوار کشاورز و پارک لاله سرازیر می‌شوند. روی هر یک از نیمکت‌های بلوار کشاورز یک نفر دراز می‌کشد. بعضی هم کارتنی کف زمین پهن می‌کنند و رویش می‌خوابند. 
انتقال موقت کسبه «جمعه بازار پروانه» به پارک شهر
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / شهرداری منطقه12 / پارک لاله / جمعه‌بازار پروانه
انتقال موقت کسبه «جمعه بازار پروانه» به پارک شهر
شهردار منطقه ۱۲ از انتقال موقت کسبه جمعه بازار پروانه به دلیل رعایت…
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
ثبت ملی «سردیس فردوسی» در کتابخانه ملی ایران
در آستانه ۲۵ اردیبهشت ماه و روز بزرگداشت «حکیم ابوالقاسم فردوسی»، سردیس این شاعر پرآوازه و بزرگ ایرانی، اثر «استاد ابوالحسن صدیقی» در فهرست آثار منقول ملی ثبت شد.به گزارش «ابتکار» و به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این اثر که در موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نگهداری می‌شود در ششم اسفند ماه سال گذشته از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به شماره ۱۴۴۸ در فهرست آثار ملی منقول به ثبت رسیده‌ است.مراحل ارزیابی اصالت اثر و تکمیل شناسنامه ثبتی آن توسط هنرمندان و صاحب‌نظران حوزه مجسمه‌سازی و فرزند استاد صدیقی صورت گرفت و نهایتا مراتب ثبت اثر در تاریخ ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری پس از انجام تشریفات قانونی به استانداری تهران و وزارتخانه‌های …
«ضحاک ماردوش» آماده می‌شود تا به پارک لاله بیاید
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کانون پرورش فکری / تئاتر / تئاتر عروسکی / شاهنامه
«ضحاک ماردوش» آماده می‌شود تا به پارک لاله بیاید
اجرایی تازه از داستان «ضحاک ماردوش» به کارگردانی فهیمه باروتچی در حال آماده‌سازی است. این نمایش، پس از پایان بحران کرونا، در مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری (واقع در پارک لاله) روی صحنه خواهد رفت.
(عکس) بولوار کشاورز از زاویه‌ای که تا به حال ندیده اید!
۱۳۹۹/۰۲/۰۸ / بلوار کشاورز
(عکس) بولوار کشاورز از زاویه‌ای که تا به حال ندیده اید!
این تصویر را رضا جمیلی روزنامه نگار از ارتفاع یکی از برج های مشرف به بولوار کشاورز و پارک لاله انداخته . ارتفاعی بالاتر از پوشش درختان این منطقه در یک روز بارانی بهاری که خیلی بیشتر از حالت عادی قدم زدن در این بولوار زیبا به چشم می آیند:
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
موزه فرش ایران
ایرنا-تهران- موزه فرش ایران در خیابان کارگر شمالی تقاطع دکتر فاطمی(ضلع شمال غربی پارک لاله) و در فضایی به وسعت ۱۲۰۰۰ متر مربع واقع شده‌است. این موزه در سال ۱۳۴۰ به صورت ناتمام به منظور گالری فرش ساخته شد و به مدت ۱۵ سال به صورت متروکه باقی ماند و سپس در اوایل سال ۱۳۵۵، کار تعمیرات و تغییرات کلی آن آغاز و در نهایت روز ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۵۶ رسماً افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
بیست‌‏و‏دومین دوره جشنواره قصه‌گویی با تجلیل از ایرج طهماسب به ایستگاه پایانی رسید
سرت سلامت، قصه‌ساز قصه‌های کودکیگروه فرهنگ و هنر - اتل متل یه قصه، یه قصه بی‌غصه... قصه ما به سر رسید، کلاغه به خونش نرسید... کودکی خیلی از بزرگسالان امروز آمیخته با این کلمات است. روزگاری که سرگرمی‌ها مثل امروز نبودند و دورهمی‌های خانوادگی به قصه‌گویی می‌گذشت و بچه‌ها با صدای قصه به خواب می‌رفتند. اما امروز چقدر کودکان قصه می‌شنوند؟ چقدر قصه‌گویی در میان خانواده‌ها رواج دارد؟ جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی تلاشی است برای باز‏زنده‌سازی این سنت قدیمی. بیست‏‏و‏دو دوره است که جشنواره‌ای تحت عنوان جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی توسط کانون پرورش فکری کودک و نوجوان برگزار می‌شود. حالا این دوره هم همزمان با شب یلدا به پایان رسید. اما در دوره بیست‌‏و‏دوم چه گذشت؟ استقبال شرکت‌کنندگان در این دوره با رشدی 50 …
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
«اِوَز» دنیای کودکانش را عوض کرد
«اِوَز» نه برج میلاد دارد نه فرهنگسرای نیاوران و نه پارک لاله، اما در این شهر که هنوز امضای ارتقای آن به شهرستان خشک نشده، چیز‌هایی هست که حسرتش را می‌کشید. شهری کوچک در جنوب استان فارس که پیش از این هم درباره‌اش نوشته بودم، می‌تواند الگویی بی‌نقص برای توسعه باشد و حالا که برای دومین بار و به دعوت مردم برای شرکت در جشن ارتقا به این شهر می‌آیم، بیش از پیش به درستی آن پی می‌برم.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / تئاتر ایران / تئاتر کودک و نوجوان
اجرای نمایش «درخشنگ» روی صحنه مرکز تئاتر کانون
نمایش «درخشنگ» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا آقایی از روز یک‌شنبه ۲۶ آبان در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در پارک لاله روی صحنه می‌رود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
حضور گربه در سخنرانی معصومه ابتکار
حضور یک گربه در سخنرانی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده صحنه جالبی را رقم زد. به گزارش ایلنا، معصومه ابتکار در صفحه توییترش نوشت: «‌امروز در شلوغی پارک لاله، موقع سخنرانی در مراسم «هفته سلامت بانوی ایرانی» این گربه بازیگوش آمد روی سن و حواس مردم را پرت کرد. آمدند ببرندش اجازه ندادم. گفتم این حیوان آمده تذکر زیست محیطی به ما بده تا حواس‌مان جمع باشد.»
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
دومین پویش ملی «ارتقای نشاط و سلامت بانوان با ورزش»
دومین پویش ملی «ارتقای نشاط و سلامت بانوان با ورزش» صبح (شنبه یازدهم آبان ماه) با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در پارک لاله برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / پارک لاله / سرطان سینه
پیاده روی عمومی زنان در پارک لاله تهران برگزار می‌شود
تهران - ایرنا - دبیر اجرایی پنجمین پویش ملی سرطان پستان از برپایی پیاده‌روی عمومی زنان روز پنجشنبه (۹ آبان) در پارک لاله تهران خبر داد و گفت: متخصصان انستیتو کانسر ایران پس از پایان پیاده روی، بانوان را معاینه و ویزیت رایگان می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
حناچی به دلیل بی‌توجهی به المان‌های شهری تذکر گرفت
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه حفظ ، نگهداری و توسعه المان‌های شهری مورد توجه مدیریت شهری نیست، گفت:‌مجسمه خیام در پارک لاله در معرض آسیب است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اربعین حسینی / تهران / پارک لاله / سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران / فرهنگسرای ارسباران / سوگواره
سوگواره‌های عاشورایی اقوام و آوای محرم میزبان پایتخت‌نشینان است
تهران-ایرنا- سوگواره‌های عاشورایی اقوام با اجرای آیین‌های عزاداری چهار استان کشور در بوستان لاله و ویژه‌برنامه آوای محرم با تجلیل از چهار پیشکسوت موسیقی مذهبی در فرهنگسرای ارسباران پایتخت برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
همایش ورزش صبحگاهی به مناسبت هفته تهران
همایش ورزش صبحگاهی به مناسبت گرامیداشت هفته تهران صبح امروز(سه شنبه) با حضور شجاع پوریان رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان تهران در پارک لاله برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / تهران / باغ وحش / پارک لاله / پارک ملت / کاخ گلستان / محمود میرلوحی / حیات وحش / پارک شهر / روز تهران
تهرانی زیبا و نشاط آور با حفظ ارزش های طبیعی
تهران- ایرنا- تهران به عنوان پایتخت ایران از ارزش های طبیعی چون باغ های زیبا، بوستان ها، حیات وحش و... برخوردار است. از این رو ضروری به نظر می رسد تا مسوولان شهری و شهروندان در جهت احیاء، حفاظت و ساماندهی این میراث های طبیعی بکوشند تا تهرانی زیبا، نشاط آور و کاربردی برای همگان باشد و این شهر به جایگاهی شایسته در سطح فرامنطقه ای برسد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
جمع آوری و کوچک سازی 21 کارگاه عمرانی مترو/تعیین تکلیف کارگاه پارک لاله در ماه های آینده
شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) به منظور پیگیری دستور شهردار تهران مبنی بر جمع آوری کارگاه‌های بلااستفاده ایستگاه‌های مترو، تعدادی از این کارگاه ها را جمع آوری کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
بلای هولناکی که بر سر کودک 5 ساله گنبدی آمد
رئیس هیات نجات غریق و غواصی شهرستان فریدونکنار از غرق شدن یک کودک گنبدی در ساحل پارک لاله این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
به دنبال حکم دیوان عدالت اداری برای یک زن، سخنان دوگانه‌ای از مجاز بودن استفاده از موتور شنیده می‌شود
پایان باز موتورسواری زنان زهرا داستانیچند وقتی است که مسائل اجتماعی در ایران حول «زنان» ایرانی می‌چرخد. مسائلی از جمله قضاوت در دادگاه‌ها، دوچرخه‌سواری، موتورسیکلت‌سواری و ورود به استادیوم ورزشی برای مشاهده زنده بازی‌های فوتبال و البته مسائل مهم‌تری از جمله سهم بیشتری از مناصب دولتی، ورود حداقل یک زن به عنوان وزیر در هیئت دولت و سهم برابر از اشتغال. جامعه‌شناسان ورود این مسائل به جامعه ایرانی را در ضعف نظام مردسالارانه و آگاهی هر چه بیشتر زنان می‌دانند. به اعتقاد آنان، حالا جامعه ایرانی با زنانی روبه‌رو است که دارای حقوق هستند، خود را مستقل و تصمیم‌گیر می‌دانند، از نظر فردگرایی و خودسالاری هر روز فربه‌تر می‌شوند و به حقوق خویش آگاه‌تر. در نتیجه آن مطالبات‏شان هر روز بیشتر می‌شود و جامعه با مسائل …
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / استارتاپ موبایل آباد / آموزش تعمیرات موبایل / موبایل آباد
مهارت آموزی کلید اشتغال موفق
به مناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی، نمایشگاه دستاوردهای سازمان فنی و حرفه ای با معرفی آموزشگاه‌های برتر در پارک لاله تهران برگزار شد. موبایل آباد که به عنوان آموزشگاه برتر در زمینه‌ی تعمیر موبایل از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای انتخاب شده بود نیز در این نمایشگاه حضور داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / تهران / تیراندازی / میدان آزادی / جدیدترین اخبار حوادث / پلیس / دستگیری / سرقت / سارق / پارک لاله / کلانتری
اعلام دلیل تیراندازی عصردیروز در محدوده میدان آزادی
رئیس کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب علت تیراندازی عصر دیروز در محدوده میدان آزادی را اعلام کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •