یکشنبه, ۱۶ آذر, ۱۳۹۹ / 6 December, 2020
پسماند تهران
مدیر نمونه شهرداری تهران انتخاب شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / کرونا / کرونا / صدرالدین علیپور / مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند
مدیر نمونه شهرداری تهران انتخاب شد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران به عنوان مدیر نمونه سال 99 شهرداری پایتخت انتخاب شد.
۱۳۹۹/۰۸/۲۲ / پسماند تهران
«کاپ» زیر سایه سنگین کرونا
سال هاست که در پایتخت سیستم مدیریت پسماند با نگاه به مقصد نهایی زباله ها بیش از هر چیز به شیوه های کاربردی در ‏زمینه پردازش و دفع پسماند متمرکز شده است و چند سالی است که مدیریت شهری بر اجرای طرح های نوین در مدیریت پسماند شهر تهران تاکید و تلاش می کند تولید پسماند را کاهش دهد.
واکنش کاربران به فیلمی تلخ و تحسین‌برانگیز از مامور شهرداری +ویدئو
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
واکنش کاربران به فیلمی تلخ و تحسین‌برانگیز از مامور شهرداری +ویدئو
اقدام مامور شهرداری برای بازگشایی ترافیک با واکنش‌های انتقادی کاربران از مدیر روابط عمومی سازمان پسماند تهران در فضای مجازی همراه شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
لزوم مکان‌یابی محل جدیدی برای پردازش پسماندهای تهران
گروه اجتماعی| معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه مجتمع آرادکوه در حال حاضر در نزدیکی بافت مسکونی قرار گرفته است، گفت: لازم است که مطالعه و مکان‌یابی مرکز پردازش جدیدی برای تهران انجام شود. به گزارش ایسنا، محمد تقی‌زاده در حاشیه جلسه ساماندهی پسماند استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس مقررات محیط زیستی همه بیمارستان‌ها مکلف هستند به دستگاه‌های زباله‌سوز برای بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی مجهز باشند. اکنون همه بیمارستان‌ها به ویژه مراکز درمانی که در موضوع شیوع کروناویروس درگیر هستند باید به این دستگاه مجهز باشند. عمده بیمارستان‌های تهران این دستگاه‌ها را در اختیار دارند و آنهایی هم که فاقد این تجهیزات هستند، شهرداری تهران اقدام …
نخاله‌های ساختمانی بیشترین پسماند تهرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / صدرالدین علیپور
نخاله‌های ساختمانی بیشترین پسماند تهرانی‌ها
ایلنا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: روزانه هفت هزار تن پسماند عادی، ۱۰۰ تن پسماند پزشکی و ۳۵ هزار تن نخاله جمع آوری می‌شود.
با ممنوعیت زباله‌گردی کودکان در تهران تشریح شد؛ 
وجود ۴۰۰۰ کودک زباله‌گرد/ مردم زباله‌گردی کودکان را به ۱۳۷ اطلاع دهند
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
با ممنوعیت زباله‌گردی کودکان در تهران تشریح شد؛ وجود ۴۰۰۰ کودک زباله‌گرد/ مردم زباله‌گردی کودکان را به ۱۳۷ اطلاع دهند
معاون شهردار تهران جزئیات دستورالعمل مقابله با بکارگیری کودکان در فرآیند جمع آوری پسماند تهران را تشریح کرد.
کدام مناطق تهران بیشترین زباله‌گرد را دارد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / زباله گردها / شهرداری تهران / کودکان زباله‌گرد
کدام مناطق تهران بیشترین زباله‌گرد را دارد؟
به گزارش ایسنا، محمدرضا جوادی یگانه با اعلام جزئیات ابلاغیه دستورالعمل بخشنامه مقابله با بکارگیری کودکان در فرآیند جمع آوری پسماند تهران از سوی شهردار پایتخت گفت: موضوع کار کودکان موضوعی پیچیده و چند بعدی است و به همین دلیل بسیاری از اقداماتی که در این سالها انجام شده، موفق نبوده و روز به روز به تعداد کودکان کار در حوزه دستفروشی و تکدی‌گری نیز اضافه شده است چرا که این فعالیت کودکان به دلیل فقر ایجاد می شود و خانواده‌ها برای کسب درآمد فرزندان خود را برای تصدی گری و ... به خیابان‌ها می فرستند.
فیلم | تقدیر زالی از خدمات نیروهای سازمان پسماند تهران در روزهای کرونایی 
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
فیلم | تقدیر زالی از خدمات نیروهای سازمان پسماند تهران در روزهای کرونایی 
فرمانده علمیات مدیریت بیماری کرونا در تهران از افزایش ۸ تا ۱۰ برابری فعالیت و خدمات رسانی کارگران پسماند در روزهای کرونایی گفت و از زحمات بی شائبه این قشر زحمتکش و گمنام تقدیر کرد.
عضو شورای تهران از انتقال پسماند به ری گلایه کرد
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / شورای اسلامی شهر تهران / مدیریت پسماند / کرونا و محیط زیست
عضو شورای تهران از انتقال پسماند به ری گلایه کرد
تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از وضعیت انتقال پسماند تهران به شهر ری، گفت: نباید پسماند شهرها را به شهر دیگر منتقل کرد.
مذاکره حناچی با سفیر چین | بکارگیری دستگاه بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در تهران
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
مذاکره حناچی با سفیر چین | بکارگیری دستگاه بی‌خطرسازی پسماندهای بیمارستانی در تهران
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند تهران از مذاکره و توافق با چین برای تهیه و به‌کارگیری نخستین دستگاه امحا و بی‌خطرسازی پسماند بیمارستانی با ظرفیت یک تن در ساعت خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / پسماند تهران / شهرداری تهران
شهرداری تهران با زباله‌گردی مقابله می‌کند
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهرن با اشاره به تلاش مدیریت شهری در راستای ساماندهی وضعیت زباله گردی و مقابله با این پدیده مذموم گفت: با هدف تحقق برنامه‌های مدیریت شهری پیرامون اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند)، مخازن سه گانه زباله در مراکز مهم و پرتردد شهر تهران جانمایی و نصب می شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / آموزش و پرورش / سازمان نوسازی مدارس
گردش مالی پسماند تهران مساوی با گردش مالی آموزش و پرورش پایتخت
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره اینکه سهم آموزش و پرورش چند درصد درآمد تولید ناخالص ملی است؟ گفت: سهم آموزش و پرورش حدود ۲ درصد است. یک نکته مهم دیگر اینکه گردش مالی پسماند تهران مساوی با گردش مالی آموزش و پرورش شهر تهران و هر دو، ۲۰۰۰ میلیارد تومان است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / پسماند / شهرداری تهران / مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
مطالعات طرح مدیریت پسماند تهران در نیمه راه است
تهران- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران می‌گوید که کار مطالعاتی طرح مدیریت پسماند پایتخت حدود ۶ ماهی است شروع شده و تا میانه سال ۹۹ طول می‌کشد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷
"پلاستیک" درصدر زباله های تهرانی‌ها
رئیس کمیته محیط ریست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن تشریح مراحل تدوین طرح جامع پسماند تهران گفت: براساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته، طرح جامع پسماند تهران اردیبهشت ماه سال آینده از سوی شهرداری به شورای شهر ارائه خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
مدیریت پسماند تهران ذینفعان زیادی دارد/سازمان غیررسمی زباله‌گردی قوت گرفته است
معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران خاطرنشان کرد: مدیریت پسماند ذینفعان زیادی دارد که باید همه آنها کار خود را به درستی انجام دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / شهرستان ری / محیط زیست / کهریزک
روزانه ۳۰ هزار تن پسماند تهران به آرادکوه منتقل می‌شود
شهرری- ایرنا- شهردار کهریزک گفت: روزانه ۱۰ هزار تن زباله و ۲۰ هزار تن پسماندهای ساختمانی به آرادکوه منتقل می شود که بسیاری از مشکلات زیست محیطی منطقه ناشی از این پسماندهاست.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / پسماند / شهرداری تهران
تدوین طرح جامع مدیریت پسماند تهران با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران از تدوین طرح جامع مدیریت پسماند با همکاری مرکز مطالعات شهر تهران در آینده نزدیک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
واکنش محیط زیست به ادعای کم شدن تولید پسماند تهران
رئیس اداره محیط انسانی محیط زیست استان تهران با اشاره به گزارش رسمی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران درخصوص جمع‌آوری ۸.۵ هزار تُن پسماند از سطح شهر تهران، گفت: ادعای کم شدن پسماند به دلیل گرانی‌ها باید در گزارش‌ رسمی عنوان می‌شد.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
لزوم بازچرخانی و استفاده مجدد از تولیدات پسماند تهران
شهردار تهران با تاکید بر لزوم کاهش تولید زباله در شهر تهران گفت: امیدواریم در آینده‌ای نزدیک درصد بالایی از تولیدات پسماند این شهر را بازگردانی کنیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •