شنبه, ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 6 June, 2020
پوری حسینی
نامه ۲۵ نماینده به رئیس قوه قضائیه برای بررسی علنی پرونده «پوری حسینی» در دادگاه ویژه جرائم اقتصادی
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / پرونده پوری حسینی / پوری حسینی / محاکمه پوری حسینی
نامه ۲۵ نماینده به رئیس قوه قضائیه برای بررسی علنی پرونده «پوری حسینی» در دادگاه ویژه جرائم اقتصادی
به گزارش مهر، در پی انتشار گزارش دیوان محاسبات در مورد تخلف ۱۲ میلیاردی سازمان خصوصی سازی در واگذاری ها، ۲۵ نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای به آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه خواستار بررسی علنی دادگاه‌های ویژه جرائم اقتصادی به تخلفات «پوری حسینی» رئیس سابق سازمان خصوصی سازی شدند.
سرنوشت ۵۰ پرونده مهم قضایی چهره‌ها و آقازاده‌ها +جدول
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / عمار صالحی / دستگاه قضائی / مجلس / قوه قضائیه / پوری حسینی / دولت / هادی رضوی / بندرعباس / مهدی جهانگیری / حسین فریدون
سرنوشت ۵۰ پرونده مهم قضایی چهره‌ها و آقازاده‌ها +جدول
سال ۹۸ را می‌توان سال پر کار دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی دانست، سالی که بسیاری از متهمان آن از چهره های سرشناس بودند.
رد پای «جهانگیری» در پرونده فساد کشت مغان/ جزییات ۶ نامه محرمانه دستگاه‌های نظارتی
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ / احمد علیرضا بیگی / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / سازمان خصوصی سازی
رد پای «جهانگیری» در پرونده فساد کشت مغان/ جزییات ۶ نامه محرمانه دستگاه‌های نظارتی
عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس جزئیات پرونده فساد کشت و صنعت مغان را در سازمان خصوصی سازی که ردپای اسحاق جهانگیری در آن وجود دارد را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
گزیده اخبار
واگذاری گوشت اردبیل با یک‌سوم قیمت به پوری حسینی [ایلنا] محسن جلواتی، قائم‌مقام سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در خصوص آخرین روند پرونده تخلفات پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، گفت: «پرونده ایشان هم‌اکنون در مرحله بازپرسی و تحقیقات است و به‌تازگی مبلغ قرار ایشان افزایش پیدا کرده است.» او درباره واگذاری‌هایی که به شخص پوری حسینی انجام شده، گفت: «یکی از کارخانجات و شرکتی که به شخص پوری حسینی واگذار شده، در یک مقطع کوتاهی پس از مدیریت او در سازمان خصوصی ‌سازی بوده است. مجتمع گوشت اردبیل در‌ سال 84 به صورت اقساط به ایشان واگذار شد که در آن زمان ارزش آن 3.6‌میلیارد تومان برآورد شد که مطابق قرارداد، این مبلغ به صورت قسطی به …
مجتمع گوشت اردبیل با یک‌سوم قیمت به پوری حسینی واگذار شد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصاد / دولت / زمین / نفت / اردبیل
مجتمع گوشت اردبیل با یک‌سوم قیمت به پوری حسینی واگذار شد
ایلنا: قرار است شرکت ماشین‌سازی تبریز به دولت برگشت داده شود. همچنین در خصوص پالایشگاه نفت کرمانشاه و نیروگاه برق شاهرود نیز کمیته داوری تشکیل شود.
خصوصی‌سازی ایرتور لغو می‌شود؟/ پیشنهاد ابطال در انتظار حکم  هیات داوری
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / علیرضا صالح / سازمان خصوصی سازی / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / ایرتور / شرکت هواپیمایی / سازمان هواپیمایی کشوری / واگذاری شرکت های دولتی
خصوصی‌سازی ایرتور لغو می‌شود؟/ پیشنهاد ابطال در انتظار حکم هیات داوری
با اعمال نظر نهادهای امنیتی، پرونده واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور که در آذر ۹۴ به بخش خصوصی واگذار شده بود، بار دیگر به هیات داوری بازگشت داده شد.
پای ‌پوری‌حسینی در ۲۱ واگذاری گیر است
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / میر علی پوری حسینی / دیوان محاسبات / مجلس شورای اسلامی / سازمان خصوصی سازی / تهران
پای ‌پوری‌حسینی در ۲۱ واگذاری گیر است
روندی که در واگذاری‌ها شرکت‌های دولتی در سال‌های پوری حسینی انجام شد، به‌قدری با ناکارآمدی همراه بود که حتی برخی رسانه‌ها و اقتصاددانان همسو با دولت نیز پیشنهاد دادند دولت خصوصی‌سازی را متوقف کند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصاد / مجلس شورای اسلامی / سازمان خصوصی سازی / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / فرهاد دژپسند
نماینده پارس آباد از پاسخ‌های«دژپسند» قانع شد
نماینده پارس آباد از پاسخ‌های وزیر اقتصاد در مورد خصوصی‌سازی در حالی قانع شد که اعلام کرد: تحقیق و تفحص از روند واگذاری ها در زمان ریاست پوری‌حسینی بر این سازمان ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱
آخرین خبرها از وضعیت پوری حسینی از زبان سخنگوی قوه قضاییه
سخنگوی قوه قضاییه گفت: بخشی از پرونده پوری حسینی که ناظر بر اشکالات و ایرادات مطروحه در برخی از واگذاری‌های کلان و بزرگ است، کار‌های کارشناسی آن در برخی از این واگذاری‌ها انجام شده و برخی واگذاری‌ها هم مراحل پایانی خود را سپری می‌کند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ابراهیم رئیسی / بازداشت پوری حسینی / تخلفات سازمان خصوصی سازی / حسن روحانی / مبارزه با فساد / هاشم یکه زارع
آیا اقدامات رئیسی تعطیلی «تولید» را هدف گرفته است؟!
در حالی که حجت الاسلام ابراهیم رئیسی عزم خود را جزم کرده در قالب ریاست دستگاه قضا با فساد مبارزه کند اما برخی مقامات از تعطیل شدن واحدهای تولیدی به بهانه مبارزه با فساد سخن گفته و از آن انتقاد کرده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / بازداشت پوری حسینی
بازداشت موقت "پوری‌حسینی" ۲ ماه دیگر تمدید شد
بازداشت موقت "میر علی‌اشرف پوری حسینی" رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی، با دستور بازپرس پرونده دو ماه دیگر تمدید شد؛ عنوان اتهام وی "اخلال در نظام اقتصادی" است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷
بازداشت موقت پوری‌حسینی تمدید شد | عنوان اتهام؛ اخلال در نظام اقتصادی
همشهری آنلاین: بازداشت موقت میر علی‌اشرف پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی با دستور بازپرس پرونده دو ماه دیگر تمدید شد. عنوان اتهام وی اخلال در نظام اقتصادی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / حسام الدین آشنا / پوری حسینی
آشنا: «پوری‌حسینی» متهم است نه مجرم!
خبرگزاری صداوسیما در گزارشی با عنوان «یک بازداشت»، به موضوع بازداشت آقای پوری‌حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی پرداخته است. با توجه به آنکه آقای پوری‌حسینی، «متهم» به حساب می‌آید و تا صدور حکم قطعی توسط دادگاه صالح، «مجرم» نیستند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / سازمان برنامه و بودجه / سازمان خصوصی سازی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / علیرضا صالح
رئیس جدید سازمان خصوصی سازی از صندوق توسعه ملی آمد
وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی علیرضا صالح قائم مقام فعلی صندوق توسعه ملی را به سمت ریاست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
یک ماه گذشت، خبری از رئیس جدید سازمان خصوصی‌سازی نشد
با گذشت یک ماه از بازداشت پوری حسینی رئیس پرحاشیه سازمان خصوصی‌سازی، صندلی ریاست این سازمان که قرار بود عملکرد مدیرانش جراحی بزرگی را در اقتصاد کشور رقم بزند اما این روزها خود به جراحی بزرگتری نیاز دارد، کماکان خالی است و روند واگذاری‌ها نیز متوقف.
۱۳۹۸/۰۶/۱۵
سخنگوی قوه‌ قضائیه: ماجرای برادران صدرالساداتی به زودی مشخص می‌شود
شفقنا- سخنگوی قوه قضائیه گفت که به زودی ماجرای برادران صدرالساداتی مشخص می‌شود. غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی و هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایران خودرو و اینکه آیا قرار بازداشت این افراد به وثیقه تبدیل شده است یا خیر گفت: این افراد کماکان در بازداشت به سر می‌برند و […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / پرونده پوری حسینی / پوری حسینی / تخلفات سازمان خصوصی‌سازی
حمایت مسئولان از پوری‌حسینی چه توجیهی دارد؟
در حالی که برخی مسئولان ارشد دولتی در روزهای اخیر از یک متهم اقتصادی دفاع کرده‌اند، به‌نظر می‌رسد بایستی منتظر ماند تا دستگاه قضا درباره ابهامات خصوصی‌سازی موضع‌گیری داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / پرونده پوری حسینی / لعیا جنیدی / مدیران بازداشتی
اظهارات معاون روحانی درباره مدیران بازداشتی
معاون حقوقی رئیس جمهوری به بیان نکاتی درباره حمایت دولت از مدیرانی که اخیرا بازداشت شده‌اند پرداخت.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹
خللی در واگذاری ۱۵ شرکت دولتی ایجاد نمی‌کند
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه حواشی اخیر سازمان خصوصی سازی هیچ خللی در روند واگذاری ۱۵ شرکت دولتی وارد نمی‌کند،‌ گفت: اگر در روند بررسی‌ها، عملکرد آقای پورحسینی براساس قوانین بوده، حتما از وی رفع اتهام می‌شود.به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند درباره روند واگذاری ۱۵ شرکت دولتی پس از حواشی اخیر سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: این اتفاقات هیچ خللی در واگذاری ۱۵ شرکت دولتی ایجاد نمی‌کند اما طبیعی است که اثر حاشیه‌ای خود را داشته باشد و تصمیم ما این است که این واگذاری‌ها را ادامه دهیم.وی در پاسخ به این سوال که آیا وزارت اقتصاد از عملکرد پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی که در حال حاضر اتهاماتی به وی وارد شده، دفاع می‌کند، گفت: طبیعتا در این مسیر‌ اگر مورد اتهام در حوزه اداری باشد باید ببینیم …
۱۳۹۸/۰۶/۰۸ / بازداشت پوری حسینی / خصوصی سازی / فرهاد دژپسند
آخرین موضع گیری وزیر اقتصاد درباره رئیس سازمان خصوصی سازی
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه حواشی اخیر سازمان خصوصی سازی هیچ خللی در روند واگذاری ۱۵ شرکت دولتی وارد نمی‌کند،‌ گفت: اگر در روند بررسی‌ها، عملکرد آقای پورحسینی براساس قوانین بوده، حتما از وی رفع اتهام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۸
دستگیری پوری حسینی خللی در واگذاری ۱۵ شرکت دولتی ایجاد نمی‌کند/ ذرت آلوده یا امحا می‌شود یا صادرات بدون برگشت
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه حواشی اخیر سازمان خصوصی سازی هیچ خللی در روند واگذاری ۱۵ شرکت دولتی وارد نمی‌کند،‌ گفت: اگر در روند بررسی‌ها، عملکرد آقای پورحسینی براساس قوانین بوده، حتما از وی رفع اتهام می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / پوری حسینی / رئیس دفتر رئیس جمهور / رئیس سازمان خصوصی سازی / محمود واعضی
دفاع رئیس دفتر رئیس جمهور از پوری حسینی!
رئیس دفتر رئیس جمهورگفت: جناب آقای پورحسینی فردی پاک دست و سالم با گذشته بسیار پرافتخار در جبهه و نمایندگی مجلس است. ممکن است برخی تصمیمات مدیریتی با سلیقه برخی سازگار نباشد و این موضوع در خصوص بقیه مدیران هم می‌تواند صدق کند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / پرونده پوری حسینی / پوری حسینی / فرهاد دژپسند / واگذاری ایران ایرتور / وزیر اقتصاد
دفاع تمام قد دژپسند از یک متهم اقتصادی
وزیر اقتصاد درمورد واگذاری ابهام دار شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و دشت مغان و دستگیری پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی، گفت: من به عنوان یک مقام مسئول این واگذاری‌ها را درست ارزیابی می‌کنم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
استقرار دفتر هیات تحقیق و تفحص مجلس در سازمان خصوصی‌سازی
رییس هیات تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه پوری حسینی تحویل قوه‌قضاییه شده و اعضای این کمیسیون جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر با قوه‌قضاییه نیز مذاکره خواهد کرد، گفت: مردم مدارک خود درباره نحوه واگذاری‌ها را به دفتر این هیات ارسال کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
دفاع تمام قد وزیر از یک متهم اقتصادی/دژپسند: در تایید واگذاری دشت مغان طومار جمع شد
وزیر اقتصاد درمورد واگذاری ابهام دار شرکت هواپیمایی ایران ایرتور و دشت مغان و دستگیری پوری حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی، گفت: من به عنوان یک مقام مسئول این واگذاری‌ها را درست ارزیابی می‌کنم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / آیت الله یزدی / آیت‌الله آملی لاریجانی / بازداشت پوری حسینی / محمدرضا باهنر
تحلیل باهنر از مجادله روسای سابق دستگاه قضا و دستگیری پوری حسینی
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / کارگران پالایشگاه کرمانشاه / کارگران هپکو اراک / کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه / وحید شقاقی شهری / واگذاری کارخانه ها به بخش خصوصی / اهلیت خریداران شرکت‌ها و کارخانجات خصوصی‌شده / تخلفات سازمان خصوصی‌سازی / بازداشت رئیس سابق سازمان خصوصی سازی / بازداشت پوری حسینی / اعتراضات کارگران واحدهای واگذار شده به بخش خصوصی
از اعتراضات کارگران هپکو و هفت‌تپه تا بازداشت رئیس سازمان خصوصی‌سازی/ پای تنها یک فرد در میان نیست!
حالا که مسیر طولانی خصوصی‌سازی و واگذاری‌های بدون رعایت حداقل ضوابط، به این نقطه غیرقابل برگشت رسیده، چندان توفیری نمی‌کند که قصور اصلی از جانب چه فرد یا افرادی است؛ رئیس سازمان خصوصی‌سازی، هیات واگذاری یا ضابطان حسابرسی. در واقع، برای بزرگترین بخش از جامعه‌ی ذینفعان که کارگران هستند، مهم‌ترین مساله، اصلاح روند غلطِ طی شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد
جعفر سبحانی، مشاور پوری حسینی از واریز سود سهام عدالت مربوط به سال ۹۷ در اواخر پاییز امسال خبر داد و گفته، سود سهام عدالت مربوط به سال گذشته با رشد چشمگیری همراه بوده است به طوری که هم اکنون این میزان سود از سود سال ۹۶ عبور کرده است...
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
نامه وزیر اقتصاد به معاون اول رئیس جمهور در توجیه عملکرد پوری حسینی
فرهاد دژپسند در نامه ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور درباره روند واگذاری شرکت هواپیمایی ایرتور که برخی میگویند در زمان ریاست پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی با قیمت نازل واگذار شده، از این واگذاری دفاع کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱ / بازداشت پوری حسینی / خصوصی سازی
کیهان: مدیر ستاد انتخاباتی روحانی چگونه خصوصی‌سازی را منحرف کرد؟
رئیس‌دستگیر شده سازمان خصوصی، با تخلفات گسترده، خصوصی‌سازی را منحرف کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / بخش خصوصی / سازمان خصوصی سازی / وزارت اقتصاد / پوری حسینی / بازداشت پوری حسینی
ابهامات پرونده سازمان خصوصی‌سازی نباید با حمله‌های مطبوعاتی و سخنرانی‌ها بررسی شود
ایلنا: معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد اظهار داشت: جریان سازمان خصوصی‌سازی موضوعی نیست که بتوان با حمله‌های مطبوعاتی و سخنرانی‌های پرشور و حرارت آن را بررسی کنیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹
توضیح اسماعیلی درباره بازداشت رئیس سازمان خصوصی‌سازی/ دوچرخه سواری زنان ممنوع است؟
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه‌قضاییه درباره بازداشت پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی و اینکه آیا پرونده وی برای رسیدگی به مجتمع ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی ارجاع شده است یا خیر گفت: این پرونده به مجتمع ویژه مفاسد اقتصادی ارجاع نشده، زیرا پرونده جدیدی نیست و به همان شعبه‌ای که قبلاً سابقه ارجاع داشته، برای رسیدگی ارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹ / حجاب / غلامحسین اسماعیلی / سخنگوی قوه‌ قضائیه / دوچرخه‌سواری زنان / پوری حسینی / سازمان خصوصی‌سازی
توضیح سخنگوی قوه‌ قضائیه درباره دوچرخه‌سواری زنان و بازداشت پوری حسینی
سخنگوی قوه‌قضائیه ضمن تایید بازداشت میرعلی اشرف پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی گفت که پرونده وی جدید نیست و به همان شعبه‌ای که قبلاً ثبت ارجاع...
۱۳۹۸/۰۵/۲۹
سخنگوی قوه قضاییه: برای ما بی حجابی در اتومبیل و روی موتورسیکلت و دوچرخه فرقی ندارد!
سخنگوی قوه‌قضائیه ضمن تایید بازداشت میرعلی اشرف پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی گفت که پرونده وی جدید نیست و به همان شعبه‌ای که قبلاً ثبت ارجاع داشته، ارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹
سخنگوی قوه‌قضائیه: پرونده پوری حسینی جدید نیست
سخنگوی قوه‌قضائیه ضمن تایید بازداشت میرعلی اشرف پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی گفت که پرونده وی جدید نیست و به همان شعبه‌ای که قبلاً ثبت ارجاع داشته، ارسال شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / پرونده پوری حسینی / پوری حسینی
اعلام جرم علیه پوری حسینی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری از اعلام جرم دادستانی علیه پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی و سایر افرادی که در واگذاری مجتمع کشتارگاه صنعتی جونقان دخالت داشته‌اند، خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
دفاع مشاورِ پوری حسینی از رئیس سابقش
سیدجعفر سبحانی با ابراز "تمام واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی در پروسه قانونی انجام شده و اجرای مصوبات و وظایفی بود که هیئت واگذاری به‌عهده ما گذاشته است"، گفت: پوری حسینی حق استفاده از وکیل را دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
سراج: تحقیقات پرونده «پوری‌حسینی» ادامه دارد / با بازپرس در ارتباط هستیم / منع سازمان بازرسی از ورود به بانک ها صحت ندارد؛ برای ورود به بانک‌های خصوصی مشکل قانونی وجود داشت که دادگاه به‌نفع سازمان بازرسی …
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت که این سازمان گزارش‌هایی را قبلاً درباره پوری حسینی به مراجع قضایی ارائه کرده و با بازپرس این پرونده ارتباط لازم وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
تازه ترین جزئیات پرونده "پوری‌حسینی" از زبان رئیس سازمان بازرسی کل کشور
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت که این سازمان گزارش‌هایی را قبلاً درباره پوری حسینی به مراجع قضایی ارائه کرده و با بازپرس این پرونده ارتباط لازم وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷
سراج: تحقیقات پرونده "پوری‌حسینی" ادامه دارد/ با بازپرس در ارتباط هستیم
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت که این سازمان گزارش‌هایی را قبلاً درباره پوری حسینی به مراجع قضایی ارائه کرده و با بازپرس این پرونده ارتباط لازم وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / جعفر سبحانی / سازمان خصوصی سازی / واگذاری / بازداشت پوری حسینی
اتهام پوری حسینی شخصی نیست/ احتمالا ۴۵ نماینده شاکی پرونده هستند/ سازمان خصوصی‌سازی از تمام واگذاری‌هایش دفاع می‌کند
ایلنا: مشاور سازمان خصوصی‌سازی اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی مجری مصوبات است و نه در تعیین قیمت و در تصویب قیمت نقشی ندارد.…
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / استعفای پوری حسینی / سازمان خصوصی‌سازی / ناصر سراج
سراج: پیگیری دستگاه قضا منجر به استعفای پوری‌حسینی شد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پیگیری‌های مکرر در ارتباط با تعیین تکلیف تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در نهایت منجر به استعفای رئیس سازمان خصوص‌سازی شد و امیدواریم رئیس جدید این سازمان هدفی جز رونق تولید و ایجاد اشتغال نداشته باشد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / شرکت هواپیمایی / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / ایرتور / واگذاری شرکت های دولتی
مالک ایرتور: نسبت فامیلی با پوری‌حسینی ندارم/ توضیحات مهر
هواپیمایی ایران ایرتور در پاسخ به گزارش خبرگزاری مهر، نسبت فامیلی مالک شرکت هواپیمایی ایران‌ ایرتور با رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی را رد کرد اما درباره سایر ابهامات پاسخی داده نشد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵
پوری حسینی ۱۸ روز پیش استعفا داده بود/ سرپرست سازمان خصوصی‌سازی کیست؟
مشاور رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی گفت: پوری حسینی حدود ۱۸ روز قبل استعفا کرده بود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی / خصوصی سازی / سازمان خصوصی سازی
چرا خصوصی‌سازی بحرانی شد؟
از سال گذشته تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی کلید خورد. این ماجرا تا شکایت از سازمان خصوصی سازی و متقابلا شکایت این سازمان از یک نماینده مجلس پیش رفت.
۱۳۹۸/۰۵/۲۵ / اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که گذشت
اخبار حقوقی و قضایی در هفته‌ای که گذشت
اعلام گذشت اولیای دم میترا استاد از قصاص نجفی، صدور حکم پرونده گوشت‌های برزیلی، بازداشت پوری حسینی رییس سابق سازمان خصوصی سازی و حسن عباسی تحلیل گر سیاسی و ... از جمله اخبار حقوقی هفته گذشته بود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / پوری حسینی / سازمان خصوصی سازی
میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی از خرید مجتمع گوشت تا برکناری و بازداشت
تمام پرونده‌های میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی با دستور دادستان تهران جمع آوری و با اختصاص بازپرس ویژه در ظرف دو ماه اخیر تحقیقات بر روی این پرونده‌ها انجام شد که در نهایت، کار به برکناری و بازداشت وی کشیده شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / سازمان خصوصی سازی / نصرالله پژمانفر
از استعفا تا بازداشت پوری‌حسینی
حجت‌الاسلام پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس زیر و بم ماجرای استعفا تا بازداشت رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی را توضیح داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / بازداشت پوری حسینی / خصوصی سازی
ملت منتظر گزارش خصوصی‌سازی
روز گذشته در نهایت رئیس پرحاشیه سازمان خصوصی‌سازی ساعتی پس از استعفا بازداشت شد تا امید‌ها برای رسیدگی به انحرافاتی که در مسیر خصوصی‌سازی طی سال‌های گذشته رخ داده‌است، تقویت شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴ / بازداشت پوری حسینی / خصوص سازی
پشت پرده خصوصی‌سازی‌ها با محاکمه علنی آشکار می‌شود
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگیری پوری حسینی، نشانه دلگرم کننده ای از تحقق وعده الهی است و امیدوارم با محاکمه علنی او، پشت پرده اتفاقات این سازمان آشکار شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۴
پوری حسینی بازداشت شد
رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی کشور با دستور قضایی بازداشت شد. به گزارش فارس، پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد.این در حالی است که فرهاد دژ‌پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، داوود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی‌سازی منصوب کرد و به این ترتیب پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی‌سازی کنار گذاشته شد. در تاریخ 11 دی ماه سال گذشته، عباس جعفری دولت‌آبادی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که برخی مواردی که درباره تخلفات در حوزه خصوصی‌سازی مطرح شده است، گفته بود: من در‌مورد سازمان خصوصی‌سازی این را بگویم که به زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم.پس از دادستان سابق تهران، قاضی سراج دومین فردی بود که درخصوص سازمان خصوصی‌سازی …
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
پوری‌حسینی استعفا داد؛ وزیر اقتصاد پذیرفت + جزئیات
وزیر اقتصاد، استعفای پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصوی‌سازی را پذیرفت و داود خانی را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳ / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / داود خانی / سازمان خصوصی سازی / فرهاد دژپسند
پوری حسینی از سازمان خصوصی سازی رفت/ خانی سرپرست شد
وزیر امور اقتصادی و دارایی با پذیرش استعفای پوری حسینی، طی حکمی داود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / خصوصی سازی شرکتها / سازمان خصوصی سازی / ایرتور
سازمان خصوصی سازی در هیچ واگذاری تخلف نکرده/فرایند واگذاری ایرتور
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با تشریح فرایند واگذاری شرکت هواپیمایی ایران ایرتور، گفت: این سازمان در هیچ یک از واگذاری ها، تخلفی مرتکب نشده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / سازمان خصوصی سازی / سهام عدالت
افزایش ارزش سهام عدالت به ۴.۸ میلیون تومان
رییس کل سازمان خصوصی سازی گفت: ارزش سهام عدالت افرادی که یک میلیون تومان سهم داشته اند به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
استعفای پوری حسینی تکذیب نشد/ "آقای حاشیه" بالاخره رفتنی شد؟
شواهد امر حکایت از استعفا و یا برکناری پوری حسینی از صندلی ریاست سازمان خصوصی‌سازی دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵
مشاور سازمان خصوصی‌سازی: درباره استعفای پوری حسینی چیزی نشنیده‌ام
مشاور مدیرعامل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اخباری که صبح امروز در فضای مجازی در خصوص استعفای علی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس این سازمان منتشر شده است گفت: من چنین چیزی را نشنیدم .
۱۳۹۸/۰۵/۱۱ / طرح ترافیک / ترافیک / شهرداری تهران / شورای شهر تهران
اختصاصی خبرآنلاین/ رئیس سازمان خصوصی چرا بازداشت شد؛جزئیات…
جزییات تازه ای از بازداشت عبدالله پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی مشخص شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / سهام عدالت / سود سهام عدالت / سازمان خصوصی سازی / ارزشگذاری / بورس / سهام / فرابورس / مزایده / پوری حسینی / خصوصی‌سازی
برای ثبت شماره شبای بانکی هنوز فرصت باقیست
مشاور رییس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این سهام، گفت: کسانی که در سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ صرفا ثبت نام اولیه کرده‌اند ولی به دلایل مختلف برگه‌های سهام عدالت را به تعاونی شهرستانی یا ادارات مربوطه ارائه نکردند مشمول سهام عدالت شناخته نمی‌شوند و طبیعتا به این عده سود سهام عدالت تعلق نمی‌گیرد اما به تمام مشمولان سهام عدالت که شماره شِبا اعلام کرده اند سود سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ پرداخت شده است. باقی مشمولان باید شماره شِبای خود را در سامانه سهام عدالت وارد کنند تا سود بگیرند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
حنای بی‌رنگ وزیر ورزش و جوانان در خصوص واگذاری پرسپولیس و استقلال
وزیر ورزش و جوانان در حالی از هماهنگی خوب با سازمان خصوصی‌سازی در زمینه واگذاری سرخابی‌ها سخن گفته و تاکید کرده که برای واگذاری این دو تیم با مقامات این سازمان همدل است که پوری حسینی می‌گوید شرایط پذیرش این دو باشگاه در فرابورس فراهم نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / واگذاری سرخابی ها / فرابورس / امیر هامونی / مدیرعامل فرابورس / سازمان خصوصی سازی / پوری حسینی / سازمان بورس
سرخابی‌ها فعلا نمی‌توانند فرابورسی شوند
در حالی که مجلس شورای اسلامی اعلام کرده دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید تا شهریور ماه در فرابورس عرضه شوند، اما رئیس سازمان خصوصی سازی معتقد است که عرضه شدن در فرابورس قواعد و الزامات خاص خود را دارد و یک بنگاهی که تاکنون از نظر مالی شفاف نبوده یا آن الزامات را رعایت نکرده نمی تواند در چند هفته یا چند ماه به آن مقدار شفافیت دست یافته و عرضه آن تا شهریور ماه بعید است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۴
توضیحات پوری حسینی در خصوص واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا
رییس سازمان خصوصی‌سازی درباره واگذاری "ایران خودرو" و "ساپیا" توضیحات جدیدی ارائه کرد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / عزیزاله عصاری / عصاری / بورس / فرابورس / شاپور محمدی / سازمان بورس / امیر هامونی / سیدعلی حسینی / بورس کالا / بورس انرژی
تصمیمات درست را در زمان‌های غلط می‌گیرند!
در ماه‌های اخیر، نوسانات بازار ارز به طور ملموسی در بازار سرمایه تاثیرگذار بوده و هنوز هم هست. اما در مورد تصمیماتی که برای کنترل بازار ارز گرفته شده انتقاداتی مطرح می‌شود؛ به طوری که مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات معتقد است که مواقعی در اقتصاد ایران تصمیم‌های درست در زمان‌های غلط گرفته می‌شود که اثر آن تصمیم درست را از بین می‌برد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سازمان خصوصی سازی / میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی / واگذاری شرکت های دولتی / واگذاری سهام شرکتهای دولتی / واگذاری خودروسازان / بخش خصوصی
خروج۳۰۰ شرکت از اولویت خصوصی‌سازی در سال جاری
رییس سازمان خصوصی سازی گفت: هیئت واگذاری براساس درخواست دستگاه اجرایی حدود ۳۰۰ طرح را از اولویت سال جاری خارج کرد و حدود ۳۰۰ شرکت دیگر در اولویت امسال باقی ماند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •