یکشنبه, ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹ / 29 March, 2020
کارتل مواد مخدر
تعهدات کنوانسیون‌های بین‌المللی ناظر بر کنترل مواد مخدر را  اجرا می‌کنیم
تعهدات کنوانسیون‌های بین‌المللی ناظر بر کنترل مواد مخدر را اجرا می‌کنیم
تهران- ایرنا- دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: جمهوری اسلامی ایران مصمم به اجرای تعهدات خود در چهارچوب کنوانسیون‌های بین‌المللی ناظر بر کنترل مواد مخدر است.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / کارتل مواد مخدر / سازمان ملل متحد / وین / اسکندر مؤمنی /
پیش‌نویس اصلاح قوانین مبارزه با اعتیاد آماده شده است
پیش‌نویس اصلاح قوانین مبارزه با اعتیاد آماده شده است
تهران - ایرنا - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، یکی از چالش‌ها و موانع اصلی پیش روی مبارزه با مواد مخدر را عدم همراهی کامل قوانین عنوان و تصریح کرد: پیش‌نویس این اصلاحیه آماده شده و در کمترین زمان ممکن قانون اصلاح خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / کارتل مواد مخدر / افغانستان / محمدمسعود زاهدیان / اسکندر مؤمنی /
رکوردزنیِ مکزیک در قتل‌های سال گذشته
رسانه‌های داخلی مکزیک با استناد به اطلاعات وزارت امنیت عمومی این کشور گزارش دادند که در سال ۲۰۱۹ میلادی، آمار قتل‌ها در مکزیک رکوردی را رقم زد که با افزایش یک درصدی به بیش از ۳۵ هزار فقره رسید.به گزارش ایسنا، در نوامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۹)، ۹ آمریکاییِ ساکن مکزیک از جمله سه زن و شش کودک به دست یک گروه عضو سازمانی تبهکاری به قتل رسیدند. براساس داده‌های اولیه، از ژانویه تا نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی، ۳۲ هزار و ۶۰۰ فقره قتل در سراسر مکزیک ثبت شده است. در رکورد قبلی که متعلق به مجموعِ سال ۲۰۱۸ میلادی است، بیش از ۳۳ هزار پرونده قتل ثبت شده بود. آمارهای منتشر‏‏شده در مکزیک هم‌چنین نشان می‌دهد که از آغاز اقدامات این کشور برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر بیش از ۶۰ هزار نفر ناپدید شده‌اند. این آمار بیشترین …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ /
(ویدئو و عکس) مشهورترین زن رئیس کارتل‌های مکزیک کشته شد
(ویدئو و عکس) مشهورترین زن رئیس کارتل‌های مکزیک کشته شد
یک زن ۲۱ ساله که از او به عنوان مشهورترین رئیس کارتل مواد مخدر در مکزیک نام برده می شود در جریان عملیات نیروهای پلیس کشته شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / کارتل مواد مخدر / مکزیک / کشته شدن /
آمریکا در مکزیک شرایط هشدار اعلام کرد
آمریکا در مکزیک شرایط هشدار اعلام کرد
تهران – ایرنا – کنسولگری آمریکا در شهر «نوئوو لاردو» در مکزیک به کارمندان خود هشدار داد به دلیل وقوع چند مورد تیراندازی در این شهر، شب را در کنسولگری پناه گیرند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / کارتل مواد مخدر / ایالات متحده آمریکا / مکزیک /
درگیری زندانیان در مکزیک ۱۶ کشته بر جای گذاشت
درگیری زندانیان در مکزیک ۱۶ کشته بر جای گذاشت
تهران- ایرنا- مقام‌های مکزیک اعلام کردند؛ شورش و درگیری زندانیان در یک زندان دستکم ۱۶ کشته و پنج زخمی بر جای گذاشت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / کارتل مواد مخدر / آمریکای لاتین / مکزیک /
گور جمعی با ۵۰ جسد در مکزیک کشف شد
گور جمعی با ۵۰ جسد در مکزیک کشف شد
تهران – ایرنا – یک گور جمعی با دستکم ۵۰ جسد در مزرعه‌ای خارج از شهر گوادالاخارا در غرب مکزیک پیدا شد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / کارتل مواد مخدر / گورستان / مکزیک /
۱۴ نفر  در خشونت‌های مکزیک کشته شدند
۱۴ نفر در خشونت‌های مکزیک کشته شدند
تهران - ایرنا - تازه‌ترین درگیری نیروهای امنیتی مکزیک با اعضای کارتل‌های مواد مخدر نزدیک مرز این کشور با آمریکا دست‌کم ۱۴ کشته برجا گذاشت.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / کارتل مواد مخدر / خشونت‌های مکزیک / ایالات متحده آمریکا / مکزیک /
اتهام جدید علیه ایران در ارتباط با کارتل‌های مواد مخدر در مکزیک
اتهام جدید علیه ایران در ارتباط با کارتل‌های مواد مخدر در مکزیک
دونالد ترامپ این بار با طرح موضوع کارتل های مواد مخدر فضاسازی جدیدی علیه ایران کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ /
رئیس‌جمهوری مکزیک خطاب به ترامپ: دخالت ممنوع!
رئیس‌جمهوری مکزیک خطاب به ترامپ: دخالت ممنوع!
تهران – ایرنا - «آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رئیس‌جمهوری مکزیک روز چهارشنبه تصمیم «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی‌اش برای تروریستی خواندن کارتل‌های مواد مخدر مکزیک را «مداخله‌گری» خواند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / کارتل مواد مخدر / سازمان تروریستی / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / مکزیک /
قتل فجیع پلیسی که پسر ال چاپو را دستگیر کرد
قتل فجیع پلیسی که پسر ال چاپو را دستگیر کرد
در پی دستگیری اویدیو گوزمن پسر ال چاپو در کولیاکان، پایتخت کارتل سینالوا حدود یک ماه پیش، جنگ بی سابقه ای بین نیروهای پلیس و اعضای کارتل مواد مخدر سینالوا درگرفت. شدت هرج و مرج و درگیری ها در این شهر به حدی رسید که نیروهای پلیس به دستور مقامات مافوق پسر ال چاپو را ناگزیر آزاد کردند. دقایقی پس از بازداشت اویدیو گوزمن اعضای کارتل سینالوا نیروهای پلیس را در سراسر محله در شهر کولیاکان مورد محاصره قراردادند تا رئیس کنونی کارتل به سرنوشت خواکین گوزمن، ال چاپو، دچار نشود. حال پس از گذشت نزدیک به یک ماه از این اتفاقات، چند تن از اعضای کارتل سینالوا، پلیسی که پسر الچاپو را دستگیر کرده بود، به قتل رساندند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / مکزیک / ال چاپو / قتل / ترور /
موافقت مشروط مکزیک با نقش آمریکا در مقابله با کارتل‌های مواد مخدر
موافقت مشروط مکزیک با نقش آمریکا در مقابله با کارتل‌های مواد مخدر
تهران - ایرنا - رئیس‌ جمهوری مکزیک با بیان اینکه کشورش قادر است مشکلات امنیتی خود را بدون مداخله خارجی رفع کند، باب همکاری پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) با مکزیک برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر را بازگذاشت، مشروط بر آنکه این امر، ناقض حق حاکمیت ملی مکزیک نباشد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / کارتل مواد مخدر / ایالات متحده آمریکا / مکزیک /
در مکزیک چه خبر است؛ جنگ در حال شعله‌ور شدن است؟
در مکزیک چه خبر است؛ جنگ در حال شعله‌ور شدن است؟
سناریو‌ها برای استراتژی منسجم‌تر در مکزیک چندان امیدوار کننده نیست و به نظر می‌رسد جای زیادی برای مانور وجود ندارد. ممکن است خشونت به تدریج گشترش یابد. این در حالی است که مناطق اندکی وجود دارند که نیروی انسانی فدرال و منابعی برای امنیت دارند که مطمئن شوند با وجود آن‌ها از ساکنانشان حفاظت می‌شود. مکزیکو سیتی یکی از اماکن توریستی و برخی شهر‌های مرزی ممکن است کمی امن باقی بمانند در حالیکه بقیه کشور بیشتر و بیشتر به خون کشیده خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / جنگ مکزیک / ال چاپو / کارتل مواد مخدر /
پشت صحنه فیلم سینمایی میول
پشت صحنه فیلم سینمایی میول
فیلم «میول / Mule» که در فارسی مول نیز نوشته می‌شود فیلمی است به کارگردانی کلینت ایستوود و نویسندگی نیک شینک محصول سال 2018 . لئو شارپ، جانباز جنگ جهانی دوم در دهه 1980 خود را به یک پیک مواد مخدر برای کارتل سینالوآ تبدیل می‌کند؛ داستانی که برآمده از یک رویداد واقعی است. کلینت ایستوود، بردلی کوپر، لورنز فیشبورن، مایکل پونا، دایان ویست، اندی گارسیا، ایگناسیو سریچیو، آلیسون ایستوود و تایسا فارمیگا در این فیلم مقابل دوربین ایو بلانگر بازی کردند. آرتورو سندوال موسیقی متن این فیلم را ساخت و جوئل کاکس این اثر را تدوین کرد. پشت صحنه این فیلم سینمایی را در تابناک می‌بینید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶ /
پیشنهاد ترامپ برای اعزام نظامیان آمریکایی به مکزیک رد شد
پیشنهاد ترامپ برای اعزام نظامیان آمریکایی به مکزیک رد شد
تهران- ایرنا- رئیس‌ جمهوری مکزیک روز سه‌شنبه پیشنهاد «دونالد ترامپ» مبنی بر اعزام نیروهای نظامی آمریکایی به این کشور برای مقابله با کارتل‌های مواد مخدر را رد کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / کارتل مواد مخدر / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / مکزیک /
لحظه بازداشت پسر ال‌چاپو و محاصره پلیس
لحظه بازداشت پسر ال‌چاپو و محاصره پلیس
دولت مکزیک ویدیویی را منتشر کرد که در آن لحظه بازداشت «اویدیو گوزمن» فرزند خواکین گوزمن ملقب به ال چاپو، مشهورترین رئیس کارتل سینالوا به تصویر کشیده شده است. در پی دستگیری او در کولیاکان، پایتخت کارتل سینالوا در روز هفدهم اکتبر، جنگ بی‌سابقه‌ای بین نیروهای پلیس و اعضای کارتل مواد مخدر سینالوا درگرفت. شدت هرج و مرج و درگیری‌ها در این شهر به حدی رسید که نیروهای پلیس به دستور مقامات مافوق پسر ال چاپو را ناگزیر آزاد کردند. رها کردن اویدیو گوزمن که گفته می شود پس از بازداشت پدرش، تصمیم گیرنده اصلی کارتل سینالوا است، انتقادات فراوانی را علیه دولت مکزیک دربرداشته است. انتقادات مستقیما از رئیس جمهوری مکزیک، آندرس مانوئل لوپز اوبادور است و گفته می شود که دولت مکزیک با آزادی پسر ال چاپو، جنایتکاران کارتل …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ /
جدال مرگبار کارتل سینالوئا با پلیس مکزیک در پی بازداشت پسر الچاپو
جدال مرگبار کارتل سینالوئا با پلیس مکزیک در پی بازداشت پسر الچاپو
۳۵ نفر از نیرو‌های امنیتی شب پنجشنبه پسر کمتر مشهور ال چاپو و سه همراه او را دستگیر کردند. دستگیری پسر ال چاپو با واکنش گسترده نیرو‌های مسلح وابسته به کارتل سینالوئا مواجه شد و ماموران حاضر را زیر رگبار گلوله گرفتند. همزمان عده دیگری از این باند در سطح شهر به سربازان و ماموران پلیس حمله کردند و خودرو‌ها و پمپ گاز را به آتش کشیدند. با افزایش درگیری‌ها در تمام سطح شهر پلیس مجبور شد اوبیدیو، پسر ال چاپو را آزاد کند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / الچاپو / دستگیری / کارتل مواد مخدر / مکزیک /
پسر «ال چاپو» چطور از دست پلیس فرار کرد؟
پسر «ال چاپو» چطور از دست پلیس فرار کرد؟
ایسنا نوشت: نیروهای تا دندان مسلح کارتل مواد مخدر مکزیک با محاصره نیروهای امنیتی و ایجاد درگیری و آشوب در شهر "کولیاچان"، پلیس را مجبور به رها کردن پسر "اِل چاپو"، قاچاقچی و رهبر کارتل مواد مخدر مکزیک کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / مکزیک / مواد مخدر /
انتشار فیلمی از دیدار «گوآیدو» با رهبر کارتل موادمخدر
گروه جهان| وزیر ارتباطات ونزوئلا فیلمی از دیدار گوایدو، رهبر اپوزیسیون با رهبر یک کارتل بزرگ مواد مخدر را در اختیار رییس‌جمهوری گذاشته است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ /
اسناد ارتباط «خوان گوایدو» و سرکرده‌ کارتل بزرگ مواد مخدر رو شد
«خورخه رودریگز»، وزیر ارتباطات ونزوئلا، ویدئویی از ارتباط خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا با سرکرده‌های یک کارتل بزرگ مواد مخدر به «نیکلاس مادورو» نشان داده است.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰ /
فرار عجیب رهبر کارتل مواد مخدر از زندان+ویدیو
فرار عجیب رهبر کارتل مواد مخدر از زندان+ویدیو
رهبر یکی از کارتل های مواد مخدر در ریو دو ژانیرو در برزیل با حیله عجیبی قصد فرار از زندان را داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ /
بی‌نظمی جدید جهانی
بی‌نظمی جدید جهانی
در بخش قبل نویسنده به دنیای «بی‌قطبی» و چند قطبی اشاره کرد. دنیای امروز دنیایی است که قدرت‌های مهمی در آن وجود دارند: از دولت‌ها گرفته تا نهادهای منطقه‌ای مانند اتحادیه اروپا، اتحادیه آفریقا، سازمان دولت‌های آمریکایی و ... و نهادهای کارکردی مانند کارتل نفتی اوپک، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان همکاری‌های شانگهای که شامل گروهی از کشورهاست که دو دهه پیش تاسیس شد و رهبری آن ‌دست چین و روسیه است و هدفش تامین امنیت مشترک و اهداف اقتصادی است. همچنین دولت‌های ایالتی، استانی و دولت‌شهرها هم با میزانی از استقلال سیاسی و تاثیر بر فراتر از مرزهایشان وجود دارند. سپس شرکت‌ها و کمپانی‌های رسانه‌ای، شبه‌نظامیان، سازمان‌های تروریستی، موسسات و جنبش‌های مذهبی، کارتل‌های مواد مخدر و سازمان‌های مردم‌نهاد از …
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ /
«ال چاپو» قاچاقچی مشهور مواد مخدر به حبس طولانی‌ مدت و ۱۲.۶ میلیارد دلار جریمه محکوم شد
دادگاهی در آمریکا «خواکین گوزمان» ملقب به «ال چاپو» قاچاقچی مواد مخدر را به حبس ابد به علاوه ۳۰ سال زندان و پرداخت ۱۲.۶ میلیارد دلار جریمه محکوم کرد. وی متهم است که یک کارتل بزرگ مواد مخدر را هدایت کرده و طی ۲۵ سال فعالیتش در این گروه مبادرت به آدم‌ربایی، شکنجه و قتل مخالفانش کرده است. ال چاپو که تاکنون دو بار از زندان در مکزیک فرار کرده است، سال ۲۰۱۶ در مکزیک دستگیر و سال بعد به آمریکا مسترد شد. انتظار می‌رود که ال چاپو ۶۲ ساله دوران محکومیتش را در امنیتی‌ترین زندان فدرال آمریکای در شهر «فلورانس» ایالات کلرادو سپری کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۷ /
ترامپ دوباره مکزیک را عامل قاچاق مواد مخدر به آمریکا معرفی کرد
ترامپ دوباره مکزیک را عامل قاچاق مواد مخدر به آمریکا معرفی کرد
رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی تعرفه های تساعدی بر واردات کالا از مکزیک اعمال کرده، این کشور را عامل قاچاق مواد مخدر به ایالات متحده معرفی کرده و از مکزیکوسیتی خواست خاک خود را از کارتل های قاچاق بازپس گیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •