سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
کسب‌وکارهای اینترنتی
بهره‌برداری سامانه مانیتورینگ هوشمند ویژه کسب‌وکارهای اینترنتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
بهره‌برداری سامانه مانیتورینگ هوشمند ویژه کسب‌وکارهای اینترنتی
بهره‌برداری سامانه مانیتورینگ هوشمند سرور/سایت UptimeBan ویژه کسب‌وکارهای اینترنتی با حمایت مرکز رشد ICT پارک علم و فناوری خراسان در ایام مبارک دهه فجر98 به بهره برداری رسید.
  مشهدهاست  سامانه مانیتورینگ هوشمند  کسب و کار اینترنتی
خرید سرور مجازی از وان سرور
زومیت / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / فناوری
خرید سرور مجازی از وان سرور
وان سرور گروه خلاق فعال در حوزه‌ی هدفمندسازی کسب‌وکارهای اینترنتی و زیرساختی مناسب در بستر اینترنت است که راه را برای تمامی کاربران و علاقه‌مندان دراین‌زمینه فراهم می‌سازد تا نیازهای مختلف خود را با وان سرور رفع کنند.
سرور اختصاصی ایران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
سرور اختصاصی ایران
سرور اختصاصی ایران برای میزبانی وب‌سایت‌ها و همچنین برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی و یا توسعه نرم‌افزارها و اپلیکشن‌های داخلی بهترین انتخاب می‌باشد.
  مبین‌هاست  خرید سرور اختصاصی ایران  سرور اختصاصی ایران
همایش مدیریت دانش و کسب و کارهای الکترونیکی در دانشگاه فردوسی برگزار شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
همایش مدیریت دانش و کسب و کارهای الکترونیکی در دانشگاه فردوسی برگزار شد
مشهد- ایرنا- دومین همایش ملی مدیریت دانش و کسب و کارهای الکترونیکی با رویکرد اقتصاد مقاومتی توسط موسسه آموزش عالی فردوس و با همکاری انجمن علمی مدیریت دانش ایران در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
  استانداری خراسان رضوی  کسب‌وکارهای اینترنتی  اقتصاد مقاومتی  خراسان رضوی  دانشگاه فردوسی مشهد
از مرکز ملی اصرار، از وزارت ارتباطات انکار
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۹-۲۷ / فناوری
از مرکز ملی اصرار، از وزارت ارتباطات انکار
مناقشه بر سر لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات همچنان ادامه دارد. قطع اینترنت معایب بسیاری داشت، کسب‌وکارهای خرد و کوچک را متضرر کرد، مانع ارتباط کاربران اینترنتی در ایران با بستگانشان در خارج کشور شد و بسیاری از محققان و دانشجویان را در دسترسی به مقالات علمی به دردسر انداخت و البته ضررهای مالی فراوانی وارد کرد؛ اما درمقابل یک موضوع را به‌صراحت روشن کرد؛ اینکه مجری و ناظر شبکه ملی اطلاعات که وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی هستند درباره لایه‌های این شبکه و میزان تحقق آن اختلاف نظر دارند.
فاکتورهای مهم  در انتخاب مکان مناسب کسب‌وکار
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
فاکتورهای مهم در انتخاب مکان مناسب کسب‌وکار
هر کسی که با کسب‌وکار سروکار دارد، عملا شنیده که یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای تضمین سودآوری یک کسب‌وکار مکان آن است. تصمیم‌گیری اساسی در این زمینه، می‌تواند یک استارت‌آپ را متحول کرده و به موفقیت رو به رشد برساند. اندازه، طرح‌بندی، موقعیت فیزیکی و ظاهر محل کار همگی باید در خدمت توسعه عملیات شما باشد. هر چقدر در طرح کسب‌وکارتان عمیق‌تر شوید، می‌بینید که بودجه‌ای که برای هزینه‌های ملک و مکان کارتان اختصاص داده‌اید، با در نظر گرفتن زیرساخت‌ها، قوانین مالیاتی، تاسیسات، قوانین منطقه‌ای، مقررات زیست‌محیطی و پتانسیل رشد، واقعی‌تر و ملموس‌تر است. این موضوع علاوه بر کسب‌وکارهای فیزیکی، بر کسب‌وکارهای اینترنتی هم اثر می‌گذارد. حتی اگر کسب‌وکار اینترنتی دارید، به‌عنوان مثال، موجودی کالاهایتان کجاست، در …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
سازمان‌های دولتی، هدف تکنیک جدید فیشینگ پیشرفته
مهاجمان سایبری در قالب یک کارزار فیشینگ مرموز جدید، سازمان‌های دولتی، کسب‌وکارهای مرتبط با آنها و شرکت‌های فعال در حوزه تدارکات و لجستیک مرتبط با اهداف این سازمان‌ها را در کشورهای مختلف هدف قرار داده و اطلاعات برخی قراردادها و احراز هویت آنها را سرقت می‌کنند. به‌گزارش ایسنا، مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، به نقل از پایگاه اینترنتی ZDNet، اعلام کرده گردانندگان این حملات با ظرافت هر چه تمام‌تر و با ترفندهایی کاملا خاص، اهداف خود را در ایمیل‌های فیشینگ و فایل‌های پیوست شده به آنها لحاظ کرده‌اند. برای مثال، پیوست این ایمیل‌ها سندی است که به‌نحوی با مناقصه یا خریدهای سازمان مورد هدف مرتبط است.
آب رفته کسب‌وکاری که فیلتر شده، برنمی‌گردد
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۹-۲۰ / فناوری
آب رفته کسب‌وکاری که فیلتر شده، برنمی‌گردد
شاید فیلترینگ کسب‌وکارهای نوپای حوزه فناوری این روزها کمتر رخ دهد، اما اگر اعتباری که کسب‌وکارها و خدمات اینترنتی نزد کاربران دارند را یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی بدانیم که کاربران را تشویق به استفاده از آنها می‌کند، در شرایطی که یک کسب‌وکار، بی‌خبر از اینکه چه رویدادی رخ داده، برای مدتی که می‌تواند از چند ساعت تا چند روز باشد، فیلتر شود، این اعتبار اگرچه ممکن است به‌سختی برای آن کسب‌وکار فراهم شده باشد، اما مانند آب جویی است که رفته و بازگرداندن آن اگرچه غیرممکن نیست
گام‌های لرزان جامعه استارت‌آپی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۹-۱۶ / اقتصادی
گام‌های لرزان جامعه استارت‌آپی
جامعه اینترنتی ایران این روزها بحران‌های پس از توفان را از سر می‌گذراند؛ توفانی که با قطعی یک تا دو هفته‌ای اینترنت در ایران که اتفاقی بی‌سابقه بود، رخ داد. کسب‌وکارهای بزرگ‌تر که از همان ابتدا سرورهای‌شان داخل ایران بود و شناخته‌شده‌تر بودند، هرچند آسیب‌های زیادی را متحمل شدند اما بیشترین خسارت به کسب‌وکارهای کوچکی وارد شد که در فضای فناوری اطلاعات، نقش نهال کوچکی را داشتند که به جای بهره‌مند شدن از آب و آفتاب، تیشه به ریشه‌شان زده شده است.
آغاز نظارت بر قیمت‌های کسب‌وکارهای اینترنتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
آغاز نظارت بر قیمت‌های کسب‌وکارهای اینترنتی
تهران- ایرنا- مرکز توسعه تجارت الکترونیک در راستای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها از آغاز روند نظارت بر افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در کسب و کارهای اینترنتی خبر داد.
  کسب و کارهای کوچک دانش بنیان  کسب‌وکارهای اینترنتی
اپل کسب‌وکار مودم موبایل اینتل را تصاحب کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / علمی و آموزشی
اپل کسب‌وکار مودم موبایل اینتل را تصاحب کرد
تهران- ایرنا- قرارداد فروش کسب‌وکار مودم موبایل اینتل به کمپانی اپل نهایی شد، قراردادی که به زودی اپل را از استفاده از تراشه‌های کوالکام در محصولات خود بی‌نیاز می‌کند.
  کسب‌وکارهای اینترنتی  اینتل  اپل
امنیت یا کره شمالی شدن، شمشیر دو لبه اینترنت پاک
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۹-۱۱ / اجتماعی
امنیت یا کره شمالی شدن، شمشیر دو لبه اینترنت پاک
زمزمه اجرای اینترنت پاک با ارسال دو نامه سازمان فناوری اطلاعات به دستگاه‌های دولتی و صاحبان کسب‌وکارها، قوی‌تر شد. البته این موضوع از سوی مسئولان سازمان فناوری اطلاعات تکذیب شد، اما عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی معتقد است که اصولاً برای ایجاد White List، وجود اطلاعاتی که در فرم‌های منتشر شده جمع‌آوری می‌شود، الزامی است تا بتوان با کمترین تبعات، هرچه سریع‌تر به اصطلاح «اینترنت‌ پاک» را اجرایی کرد.
  کره ‌شمالی  امیر ناظمی  ایرنا پلاس  کسب‌وکارهای اینترنتی  سازمان فناوری اطلاعات  اینترنت  اینترنت ملی  ماجرای فیلترینگ
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
تدوین لایحه جلوگیری از عادی‌سازی قطع اینترنت
پس از تداوم چند روزه قطع اینترنت در داخل کشور، معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد در حال تدوین لایحه جلوگیری از عادی‌سازی قطع اینترنت است تا این کار در صورت لزوم صرفا با تصویب مجلس رخ دهد. رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در همین راستا به ایرنا گفت: بزرگ‌ترین خطری که الان وجود دارد، احساس عدم اطمینان صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی و فعالان فضای مجازی از تکرار قطع اینترنت است. امیر ناظمی با اشاره به این که قطع اینترنت پیامدهای زیادی داشته که هر کس به فراخور نیاز و مسئولیت درباره آن صحبت کرده است، افزود: هم اکنون این فرض برای فعالان حوزه کسب و کارهای اینترنتی به وجود آمده که چون شبکه ملی اطلاعات توانسته در زمان قطع اینترنت امکان فعالیت برای اپلیکیشن‌ها، خبرگزاری‌ها، تاکسی‌های اینترنتی و سایت‌ها را فراهم …
اینترنت و کمرنگ شدن مشکلات روستاییان مازندران در فروش محصولات
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / علمی و آموزشی
اینترنت و کمرنگ شدن مشکلات روستاییان مازندران در فروش محصولات
ساری - ایرنا - پیامدها و اثرات ورود و توسعه خدمات ارتباطی همچون اینترنت تنها به دسترسی راحت تر و بهتر افراد با یکدیگر خلاصه نشده و نفوذ این خدمات در بخش کشاورزی مازندران فراتر از این مسائل است.
  ارتباطات  کسب‌وکارهای اینترنتی  مازندران  محصولات کشاورزی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
ضرر 3هزار میلیارد تومانی شرکت‌های خصوصی کسب و کار آنلاین از قطعی اینترنت موبایل
کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران برآورد خود از میزان خسارت‌های وارد شده به کسب‌وکارهای اینترنتی بر اثر قطعی طولانی‌مدت سراسری اینترنت را منتشر کرد.
خسارتی به اندازه حقوق ۱۰۰ هزار نفر در نبود اینترنت
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
خسارتی به اندازه حقوق ۱۰۰ هزار نفر در نبود اینترنت
ایسنا نوشت: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه‌های اینترنتی شهر تهران گفت که میزان خسارت وارد شده به کسب‌وکارهای مجازی در هفته گذشته به اندازه حقوق ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده شده است.
  اینترنت  کاربران اینترنت  سرعت اینترنت  کسب و کار اینترنتی
توفیق اجباری قطعی اینترنت برای شبکه ملی اطلاعات
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
توفیق اجباری قطعی اینترنت برای شبکه ملی اطلاعات
ارتباطات جهانی کاربران اینترنتی در ایران به مدت یک هفته قطع بود و این موضوع اعتراض‌های فراوانی را به دنبال داشت؛ با وجود این در این مدت، تمامی سایت‌های داخلی و کسب‌وکارهای آنلاین فعال در حوزه تاکسی اینترنتی، خدمات فروش، خدمات بانکی و اپ‌استورهای ایرانی به واسطه بهره‌گیری از زیرساخت‌ها شبکه ملی اطلاعات قادر به ادامه فعالیت و ارایه خدمت به کاربران خود بودند.
ایران، آن‌لاین شد
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
ایران، آن‌لاین شد
ماجرای قطعی اینترنت به این سادگی‌ها هم نبود. برای خیلی‌ها تنها حرف از قطعی اینترنت و دسترسی محدود آنها به اطلاعات بود؛ اما واقعیت این است که این یک هفته، برای خیلی از کسب وکارها هفته‌ی سیاهی بود. هفته‌ای که خسارات زیادی به بار آورد؛ نه تنها برای کسب و کارهای مجازی که برای اقتصاد کل کشور. سایت تجارت نیوز در گزارشی اعلام کرد که برآوردها نشان می‌دهد تنها در چهار روز نخست قطعی اینترنت، نزدیک به ۱٫۵ میلیارد دلار به اقتصاد کشور و ۹۰۰ میلیارد تومان در سه روز اول به کسب‌وکارهای اینترنتی زیان وارد شده است.
  اینترنت  بنزین ۳هزار تومانی
آسیب‌های قطع اینترنت برای استارت‌آپ‌ها
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
آسیب‌های قطع اینترنت برای استارت‌آپ‌ها
دنیای‌اقتصاد: با گذشت یک هفته از قطع اینترنت هنوز بالغ‌بر 80 درصد ظرفیت اینترنت کشور خالی است و در این میان مهم‌ترین آسیب‌ها به کسب‌و‌کارهای اینترنتی و استارت‌آپ‌ها وارد می‌شود که تقریبا عمده فعالیتشان روی اینترنت بوده است. به‌رغم اینکه طی این یک هفته سایت‌هایی که در ایران میزبانی می‌شوند از طریق شبکه داخلی در دسترس بوده‌اند؛ اما در میان سکوت مسوولان متولی استارت‌آپی تقریبا بازار این کسب‌و‌کارها با رکود مواجه بوده است. به گزارش «ایسنا» و طبق اعلام فعالان در حوزه کسب‌وکارهای اینترنتی و مجازی، فروش‌ها خیلی پایین آمده است.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / اقتصادی
وضع مالیات بر شرکت‌های فناوری آمریکایی در چک
دولت چک تصمیم دارد بر شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله گوگل، اپل، فیس‌بوک و آمازون مالیاتی معادل سالانه ۷ درصد وضع کند. این مالیات سالانه در جمهوری چک به حدود ۲۱۶ میلیون دلار می‌رسد. به گزارش آسوشیتدپرس، دولت جمهوری چک برنامه‌ای را برای وضع مالیات بر شرکت‌های بزرگ اینترنتی مانند گوگل، آمازون، فیس‌بوک و اپل تایید کرده است. به این ترتیب جمهوری چک نیز به فرانسه و کشورهای دیگری پیوست که تصمیم دارند مالیاتی معادل سالانه ۷ درصد بر درآمد کسب‌وکارهای دیجیتال وضع کنند. چنین قانونی شامل شرکت‌هایی می‌شود که فروش جهانی آنها بیش از ۷۵۰ میلیون یورو(۸۳۰ میلیون دلار) و درآمد آنها در جمهوری چک بیش از ۱۰۰ میلیون کرون (3/ 4 میلیون دلار) است. وزیر اقتصاد این کشور تخمین می‌زند میزان مالیات بر شرکت‌های فناوری به حدود …
وضعیت به این وحشتناکی است؟ تداوم قطعی اینترنت توجیه‌پذیر است؟
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / سیاسی
وضعیت به این وحشتناکی است؟ تداوم قطعی اینترنت توجیه‌پذیر است؟
بنزین گران شد، عده‌ای اعتراض کردند، در برخی مناطق اعتراضات به خشونت کشیده شد و اینترنت قطع شد. مخاطبان می‌پرسند، آیا با گذشت چند روز از ناآرامی‌ها، تداوم...
  مجلس شورای اسلامی  اینترنت  اعتراض به گرانی بنزین  کسب‌وکارهای اینترنتی
اخلال‌گری‌ها نباید زمینه‌ساز اختلال در کسب‌وکارهای اینترنتی شود
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / اجتماعی
اخلال‌گری‌ها نباید زمینه‌ساز اختلال در کسب‌وکارهای اینترنتی شود
عضو شورای شهر تهران گفت: اخلال‌گری‌ها نباید زمینه‌ساز اختلال در کسب‌وکارهای اینترنتی و ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان شود.
استارت‌آپ خود را با وان سرور استارت بزنید!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
استارت‌آپ خود را با وان سرور استارت بزنید!
وان سرور یک گروه خلاق در راستای هدفمندسازی کسب‌وکارهای اینترنتی و زیرساختی مناسب در بستر اینترنت است که راه را برای کلیه کاربران و علاقه‌مندان در این زمینه فراهم می‌سازد تا نیازهای خود درزمینه های مختلف را با وان سرور رفع کنند.
  وان سرور  استارتاپ  سرور اختصاصی
مشاهده رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی تا پایان  آبان/ رتبه‌ها تضمین کننده کسب‌وکار نیست
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اقتصادی
مشاهده رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی تا پایان آبان/ رتبه‌ها تضمین کننده کسب‌وکار نیست
معاون تسهیل تجاری و توسعه کاربری مرکز تجارت الکترونیکی با بیان اینکه تا پایان آبان ماه امسال رتبه‌بندی کسب و کارهای اینترنتی برای عموم قابل مشاهده می‌شود، گفت: این رتبه‌ها به معنای تضمین کسب و کار اینترنتی نیست.
کمیسیون تجارت الکترونیکی، دستورالعمل‌ تاکسی‌های اینترنتی را بررسی کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / علمی و آموزشی
کمیسیون تجارت الکترونیکی، دستورالعمل‌ تاکسی‌های اینترنتی را بررسی کرد
تهران- ایرنا- کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی با دستور بررسی و نقد دستورالعمل اخیر تاکسی‌های اینترنتی، تشکیل جلسه داد.
  کمیسیون تجارت الکترونیکی  ژوبین علاقبند  سورنا ستاری  کسب‌وکارهای اینترنتی
نیلسو، استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / ...
نیلسو، استارتاپ ایرانی در مقیاس جهانی
ماجرای پلتفرم هوشمند نیلسو از آنجایی شروع شد که یک مهندس جوان در شرکت ایران‌خودرو که علاقه زیادی به تحولات حوزه تجارت الکترونیک و کسب‌وکارهای اینترنتی داشت پی به حوزه‌های بکر و جذاب این حوزه کاری در ایران برد که هنوز دست نخورده باقی مانده است.
  فروشگاه اینترنتی نیلسو  لوازم یدکی خودرو  استارتاپ
سفارش آنلاین غذا با اپلیکیشن سیرشید
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
سفارش آنلاین غذا با اپلیکیشن سیرشید
پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، زندگی تمام افراد را دستخوش تغییر کرده است. این تغییر و تحولات موجب شکل‌گیری و پیشرفت کسب‌وکارهای نوپا چون سفارش اینترنتی غذا شده است.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / ...
افزایش درآمد رانندگان تاکسی‌های اینترنتی با سیستم قیمت‌گذاری بهینه
پس از تورم انفجاری یک سال گذشته و موج گرانی‌های اخیر، کسب‌وکارهای مختلف برای جبران هزینه‌های معمول و حفظ جایگاه خود در بازار به ناچار قیمت کالا و خدماتشان را افزایش دادند.
برخورد اولیه با سایت‌های متخلف به ابطال نمادشان منجر نشود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / اجتماعی
برخورد اولیه با سایت‌های متخلف به ابطال نمادشان منجر نشود
تهران- ایرنا- معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور در جلسه کمیته نظارت بر کسب‌وکارهای اینترنتی با موضوع ارائه سامانه پایشگر هوشمند گفت: برخورد با سایت‌های متخلف نباید به گونه‌ای باشد که در اولین اخطار نماد کسب‌وکارشان باطل شود، آن‌ها باید زمانی برای اعتراض داشته باشند. برخورد با اقدامات مجرمانه سایت‌ها از صلاحیت کمیته نظارت بر کسب‌وکارهای اینترنتی خارج است و باید توسط دادستانی مورد بررسی قرار بگیرد.
  دادستانی کل کشور  فضای مجازی
پایش هوشمند کسب‌وکارهای اینترنتی کلید خورد/ شناسایی ۷۰ سایت فروش اسلحه و کالای ممنوعه
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / اقتصادی
پایش هوشمند کسب‌وکارهای اینترنتی کلید خورد/ شناسایی ۷۰ سایت فروش اسلحه و کالای ممنوعه
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از آغاز طرح پایش هوشمند کسب و کارهای اینترنتی خبر داد و گفت: نتایج پایش ۳۵۰۰ کسب و کار دارای نماد اعتماد نشان داد حدود حدود ۷۰ وب‌سایت اقدام به عرضه کالاهای ممنوعه رمزارز، سکه طلا، مشروبات الکلی و اسلحه می‌کردند.
به کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد هم ۱۰۰ درصد اعتماد نکنید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / اقتصادی
به کسب و کارهای اینترنتی دارای نماد اعتماد هم ۱۰۰ درصد اعتماد نکنید
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک از رتبه‌بندی نماد اعتماد کسب و کارهای اینترنتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت که داشتن نماد الکترونیک به معنی اعتماد صد در صد به سایت‌ها نیست و مشتریان باید احتیاط‌های لازم را در نظر بگیرند.
  نماد اعتماد کسب‌وکارهای اینترنتی
ایران چگونه از پویاسازی رمز دوم کارت بانکی الگوبرداری کند؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / اقتصادی
ایران چگونه از پویاسازی رمز دوم کارت بانکی الگوبرداری کند؟
تهران- ایرنا- حدود دو ماه از توقف الزام پویایی رمز دوم برای خریدهای اینترنتی در ایران می‌گذرد اما از اتحادیه اروپا خبر می‌رسد استفاده از سازوکار «احراز هویت قوی» یا به ادبیات ایرانی آن، رمز دوم پویا برای کسب‌وکارهای اینترنتی از ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) الزامی خواهد شد.
  اتحادیه اروپا  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  پرسش از خبر  بانک
راهنمای راه‌اندازی سریع و بدون سرمایه یک کسب‌ و کار اینترنتی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / ...
راهنمای راه‌اندازی سریع و بدون سرمایه یک کسب‌ و کار اینترنتی
طی چند سال گذشته، کسب‌وکارهای اینترنتی بیش از هر زمانی دیگری در زندگی مردم نقش و اهمیت پیدا کرده‌اند. بخش قابل توجهی از نیازهای روزانه، از خرید مایحتاج مصرفی گرفته تا تامین خدمات مورد نظر مثل جابجایی و ... از طریق اینترنت انجام می‌شود و هر روز، کسب‌وکارهای بیشتری از ظرفیت‌های اینترنت برای جذب مشتری و توسعه‌ی تجارت خود بهره می‌برند.
  مدیر وب  کسب و کار  اینترنت
تسخیر دنیا وب با وردپرس
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / ...
تسخیر دنیا وب با وردپرس
با گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی و افزایش تعداد وب‌سایت‌ها، سیستم‌های مدیریت محتوای متعددی نیز به بازار پر رونق وب، عرضه شد؛ اما تعداد زیادی از آن‌ها نتوانستند موفقیت چشمگیری در این عرصه کسب کنند.
  همیار توسعه  طراحی سایت با وردپرس  فروشگاه اینترنتی
سیرشید، تغییر در سبک زندگی
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ / اقتصادی
سیرشید، تغییر در سبک زندگی
پیشرفت تکنولوژی و گسترش اینترنت، زندگی تمام افراد را دستخوش تغییر کرده است. این تغییر و تحولات موجب شکل‌گیری و پیشرفت کسب‌وکارهای نوپا چون سفارش اینترنتی غذا شده است. سایت‌های سفارش آنلاین غذا به حدی در میان مردم محبوب شده‌اند که حتی مجموعه‌های غذایی مختلف، انواع رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز در این سامانه وارد می‌شوند.
نت ران‌، راهی جدید برای خرید آنلاین انواع تجهیزات شبکه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / ...
نت ران‌، راهی جدید برای خرید آنلاین انواع تجهیزات شبکه
امروزه همه‌چیز به اینترنت وابسته شده و همه جنبه‌های زندگی ما را در برگرفته است. از خرید انواع کالاها گرفته تا خدمات حمل‌ونقل و حتی انواع خدمات تعمیرات لوازم‌خانگی و ... در زیرمجموعه کسب‌وکارهای اینترنتی و فضای بزرگ اینترنت قرار گرفته‌اند.
  فروشگاه نت ران  کسب و کار اینترنتی  استارتاپ  دوربین مداربسته
چرا رپورتاژ آگهی برای مدیران برندها اهمیت دارد؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / ...
چرا رپورتاژ آگهی برای مدیران برندها اهمیت دارد؟
یکی از مشکلاتی که این روزها صاحبان برندها و کسب‌وکارهای اینترنتی در مورد وب‌سایت با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، این است که باوجود رعایت استانداردهای سئو و تولید محتوا هنوز رتبه مناسبی در گوگل ندارند. در این میان، مدیران وب‌سایت‌هایی که از مزایای انتشار رپورتاژ آگهی آگاه باشند، می‌توانند از سایر رقبا پیشی بگیرند.
  رپورتاژ آگهی  رپرتاژ آگهی  رپورتاژ آگهی در ایسنا  برند
فارس من| جزئیات رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی/ خریداران سکه ثامن باید تضامین لازم را می‌گرفتند
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / اقتصادی
فارس من| جزئیات رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی/ خریداران سکه ثامن باید تضامین لازم را می‌گرفتند
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به 2 محور سوابق عملکرد و توانمندی مدیریتی و مالی کسب و کار اینترنتی برای رتبه‌بندی گفت: در نظر داریم محور امنیت را هم به رتبه‌بندی کسب‌وکارها اضافه کنیم.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / اقتصادی
«کسب‌وکارهای اینترنتی» رتبه‌بندی می‌شوند
بعد از طرح رتبه‌بندی واردکنندگان، صادرکنندگان و صراف‌ها، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، از اجرایی شدن رتبه‌بندی کسب‌وکارهای اینترنتی در آینده نزدیک خبر داد. علی رهبری با اشاره به رتبه‌بندی واحدهای کسب و کارهای اینترنتی گفت: با توجه به اهمیت اعتماد مردم به کسب و کارهای اینترنتی، مرکز توسعه تجارت الکترونیک برنامه‌ای را در دست اجرا دارد که بر اساس آن، کسب و کارهای اینترنتی رتبه‌بندی می‌شوند. رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این برنامه، همه کسب و کارهایی که در ecommerce یا کسب و کارهای اینترنتی فعال هستند با در نظر گرفتن شاخص‌ها و المان‌های مرتبط با فعالیت این واحدها، رتبه‌بندی می‌شوند و نتایج به دست آمده در نماد الکترونیکی این کسب و کارها …
پیگیری خسارات وارده به کسب‌وکارها از محل خلاءهای قانونی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / اقتصادی
پیگیری خسارات وارده به کسب‌وکارها از محل خلاءهای قانونی
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از کسب‌وکارهای اینترنتی و استارت‌آپ‌ها دعوت کرده تا مستندات مربوط به خسارات‌های وارده از محل سیم‌کارت‌ها یا حساب‌های بانکی فاقد هویت واقعی، یا اجبار به پذیرش توافق‌های غیرواقعی از طرف سازمان امور مالیاتی کشور را جهت احقاق حقوق خود برای این سازمان ارسال کنند.
  سازمان نظام صنفی رایانه‌ای  کسب وکارهای نوپا
سفرهای بسته‌ای
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۱۱ / علمی و آموزشی
سفرهای بسته‌ای
تهران- ایرنا- زمانی که تاکسی‌های اینترنتی شروع به کار کردند، قیمت مناسب و مسیریابی از طریق اپلیکیشن‌های به روز، موجب شد کاربران برای استفاده از آن‌ها تمایل زیادی نشان دهند. اما مدتی است بحث‌هایی در خصوص نحوه قیمت‌گذاری خدمات اینترنتی حمل و نقل شکل گرفته و واکنشی‌هایی را به دنبال داشته است. به گفته رضا جوکار مدیرعامل کارپینو، کسب‌وکارهای آنلاین و شرکت‌های خارجی این مشکل را با طراحی و ارائه بسته‌های مصرفی حل کرده‌اند.
با ورود دادستانی مشکل مسدود شدن حساب‌ بانکی کسب‌وکار اینترنتی حل شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / اجتماعی
با ورود دادستانی مشکل مسدود شدن حساب‌ بانکی کسب‌وکار اینترنتی حل شد
معاون فضای مجازی دادستانی کل کشور با ارسال نامه‌ای به اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی، مشکل مسدود شدن حساب بانکی کسب‌وکارهای اینترنتی را حل کرد.
چالش استارت‌آپ‌های گردشگری
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / اقتصادی
چالش استارت‌آپ‌های گردشگری
چالش شرکت‌های استارت‌آپی و کسب‌وکارهای کلاسیک به حوزه سفر رسید. پیش از این تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌دارها و برخی فروشگاه‌های دیجیتالی با رقبای کلاسیک خود درگیر بودند؛ اما در فاز جدید شرکت‌های فعال در حوزه فروش آنلاین بلیت با همتایان کلاسیک خود در این بخش به چالش خوردند. مدیران شرکت‌های استارت‌آپی می‌گویند همزمان با شروع پیش‎فروش‌های تابستانه بلیت قطارهای مسافری از روز 19 خرداد، با قطع مکرر سیستم فروش آنلاین بلیت مواجه شدند. درحالی‌که رقبای سنتی امکان دسترسی به سیستم دارند.
به‌رایگان از سایت خود در برابر حملات DDoS محافظت کنید!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / ...
به‌رایگان از سایت خود در برابر حملات DDoS محافظت کنید!
حملات DDoS امروزه از بزرگ‌ترین تهدیدهایی است که سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی با آن مواجه‌اند و تجارت‌شان را به خطر می‌اندازد. در ۳ سال گذشته میزان حملات DDoS بیش از ۲.۵ برابر شده؛ حملاتی که از چند ساعت تا چند روز صاحبان سایت‌ها و کارشناسان فنی شرکت‌ها را درگیر خود می‌کند.
  ابرآروان  سرویس امنیت  مقابله با حملات
بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه می‌توانند امنیت خود را افزایش دهند؟
مهر / ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / اقتصادی
بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه می‌توانند امنیت خود را افزایش دهند؟
روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.
  کسب و کارهای اینترنتی  تهدید امنیتی  بورس
راهکار ویژه ابر آروان، ضامن امنیت بانک‌ها و سرویس‌های مالی
زومیت / ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ / فناوری
راهکار ویژه ابر آروان، ضامن امنیت بانک‌ها و سرویس‌های مالی
روزانه بیش از ۳ میلیون حمله متوجه سایت‌ها و کسب‌وکارهای اینترنتی می‌شود که هزینه‌ی هنگفتی را برای صاحبان آن‌ها در پی دارد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ / ...
سرنوشت مبهم قیمت‌گذاری در سایت‌ها
کیمیا نجفیپس از به وجود آمدن التهاباتی در دو حوزه خودرو و مسکن، سایت‌های اینترنتی شروع به حذف قیمت‌ها در آگهی‌های خود کردند‌ چراکه بسیاری از صاحب‌نظران معتقد بودند قیمت‌های کاذب در آگهی‌ها تاثیر زیادی در قیمت‌های واقعی بازار می‌گذارد.حدود دو هفته پیش به دلیل قیمت‌سازی کاذب در بازار خودرو و املاک در فضای مجازی، از حذف قیمت از سایت‌ها و برخورد با دلالان در این دو حوزه خبر دادند، به همین دلیل از روز ۱۲ اردیبهشت ماه درج قیمت در آگهی‌های فروش ملک و خودرو در سایت‌های اینترنتی ممنوع شد، اما مجدداً روز ۲۱ اردیبهشت ماه مشروط به لحاظ شرایط چهارگانه، سایت‌ها مجاز شدند تا قیمت‌گذاری را از سر بگیرند. این در حالی است که در 28 اردیبهشت‌ماه بار دیگر قیمت‌‌ها حذف و آگهی‌ها با عنوان توافقی منتشر شد. رضا الفت‌نسب، …
دستورالعمل جدید ثبت قیمت املاک در سایت‌های دیوار و شیپور
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / اقتصادی
دستورالعمل جدید ثبت قیمت املاک در سایت‌های دیوار و شیپور
به گزارش دیده بان ایران براساس تصمیم مشترک اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی و اتحادیه مشاوران املاک در جلسه ۱۸ اردیبهشت‌ماه مقرر شده که ملاک قیمت‌گذاری املاک در بازار مجازی قیمت‌های وب‌سایت وزارت راه و شهرسازی باشد که هر ماه براساس قیمت واقعی معاملات انجام‌شده دارای کد رهگیری ثبت و به‌روز رسانی می‌شوند.
  ایران  مسکن  وزارت راه و شهرسازی
80 درصد وظایف وزارت ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات محقق شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / علمی و آموزشی
80 درصد وظایف وزارت ارتباطات در شبکه ملی اطلاعات محقق شد
تهران- ایرنا- 14 سال از صحبت‌های اولیه در خصوص راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات که باید در سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا توسعه داده می‌شد، می‌گذرد. ماموریت انجام امور لایه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات واگذار شده بود که به گفته رئیس هیات مدیره شرکت زیرساخت، اکنون 80 درصد آن به بهره‌برداری رسیده و کسب‌وکارهای اینترنتی نیز حاصل توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات است.
برنامه‌ریزی برای حذف دلالان از سایت‌های آگهی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / اقتصادی
برنامه‌ریزی برای حذف دلالان از سایت‌های آگهی
همشهری آنلاین: سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی از برنامه‌ریزی جدیدی برای حذف دلالان از سایت‌های آگهی دهنده همچون دیوار، شیپور و باما خبر داد و گفت: روزانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار آگهی خودرو در سه پلتفورم دیوار، شیپور و باما ثبت می‌شود.
روزانه ۱۰۰ هزار آگهی اینترنتی فروش خودرو  ثبت می‌شود
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / اقتصادی
روزانه ۱۰۰ هزار آگهی اینترنتی فروش خودرو ثبت می‌شود
سخنگوی اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی از برنامه‌ریزی جدیدی برای حذف دلالان از سایت‌های آگهی دهنده همچون دیوار، شیپور و باما خبر داد و گفت: روزانه بین ۷۰ تا ۱۰۰ هزار آگهی خودرو در سه پلتفورم دیوار، شیپور و باما ثبت می‌شود.
بازگشت قیمت‌ خودرو به آگهی‌‌های اینترنتی خریدوفروش از امروز
زومیت / ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ / فناوری
بازگشت قیمت‌ خودرو به آگهی‌‌های اینترنتی خریدوفروش از امروز
سخن‌گوی اتحادیه‌ی کسب‌وکارهای اینترنتی اعلام کرد از امروز درج قیمت آگهی‌های اینترنتی فروش خودرو در وب‌سایت‌ها ممکن شده است.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ / اقتصادی
دولت چه خوابی برای تاکسی‌های اینترنتی دیده است؟
پیشتر اسنپ و تپسی در نشستی مشترک در اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی اعلام کرده بودند که در صورت تصویب لایحه‌ محدودیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی، این سامانه‌ها تعطیل خواهند شد.
«اطلاعات کاربران» هدف مشترک حملات هکری اخیر/ گواهی امنیت گمشده سرویس‌های اینترنتی
فارس / ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ / اقتصادی
«اطلاعات کاربران» هدف مشترک حملات هکری اخیر/ گواهی امنیت گمشده سرویس‌های اینترنتی
یک کارشناس حوزه شبکه و زیرساخت با اشاره به نفوذ به بخشی از سامانه‌ تپ‌سی و کافه بازار، گفت: وجه اشتراک این رخدادها، اطلاعات کاربران بود؛ وقتی کسب‌وکارهای اینترنتی ایجاد شدند به موضوع گواهی امنیت آنها توجه نشد.
وارد بازار انحصاری کسب‌وکارهای سفارش غذای آنلاین نشوید
ایسنا / ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ / ...
وارد بازار انحصاری کسب‌وکارهای سفارش غذای آنلاین نشوید
این روزها شاهد حضور گسترده کسب‌وکارهای مختلف اینترنتی هستیم که هر کدام در زمینه‌های مختلف به کاربران خود خدمات می‌دهند. سفارش غذا، خدمات منزل، تعمیر خودرو و منزل، خرید و فروش انواع کالاها و ... همگی بخشی از مواردی‌ است که به لطف اینترنت، کاربران زیادی را به خود جلب کرده است.
راهکار جلوگیری از تخفیف‌های ساختگی در فروشگاه‌های اینترنتی ایران
اقتصادنیوز / ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / اقتصادی
راهکار جلوگیری از تخفیف‌های ساختگی در فروشگاه‌های اینترنتی ایران
اقتصاد نیوز:یک مقام مسئول در اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی در پاسخ به اعتراض مشتریان به تخفیف‌های ساختگی در فروشگاه‌های اینترنتی، گفت: فروشگاه‌های بزرگ در حراجی‌ها ملزم به ارایه قیمت بعد و قبل از حراجی به اتحادیه شده‌اند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ / اقتصادی
فروشگاه‌های اینترنتی ملزم به ارائه قیمت بعد و قبل از حراجی شدند
یک مقام مسوول در اتحادیه کسب‌وکارهای اینترنتی در پاسخ به اعتراض مشتریان به تخفیف‌های ساختگی در فروشگاه‌های اینترنتی گفت: فروشگاه‌های بزرگ در حراجی‌ها ملزم به ارائه قیمت بعد و قبل از حراجی به اتحادیه شده‌اند. رضا الفت‌نسب عضو هیات‌مدیره و سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای اینترنتی در پاسخ به این سوال که بسیاری از مشتریان فروشگاه‌های اینترنتی پس از مشاهده موارد مختلف معتقدند که تخفیف‌های این فروشگاه‌ها گاهی غیرواقعی است؛ به این معنی که کالایی که تخفیف خورده در واقع گران‌تر ابراز شده و پس از تخفیف تازه به قیمت واقعی رسیده است، گفت: ‌برخی کالاهای قیمت مصوب و درج شده دارند که مشتری می‌تواند قیمت رسمی آنها را استعلام و بررسی کند.
ترافیک کاذب اینترنتی دردسر آفرین شد
اقتصادآنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ / اقتصادی
ترافیک کاذب اینترنتی دردسر آفرین شد
اثر حملات دیداس، ارسال ترافیک کاذب بسیاری به سرور و از کار انداختن آن است؛ اتفاقی که اخیراً برای برخی از کسب‌وکارهای ایرانی رخ داده و بهترین راه جلوگیری از آن، استفاده از سرویس‌های امنیتی و به‌روز نگه داشتن آن‌هاست.
چگونه فرهنگ سازمانی قدرتمند با نیروی دورکار داشته باشیم؟
55 آنلاین / ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ / وبگردی
چگونه فرهنگ سازمانی قدرتمند با نیروی دورکار داشته باشیم؟
دورکاری و فریلنسرینگ با گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی و فضای مجازی رشد چشم‌گیری داشته است.
تهدید و باج‌خواهی بیت‌کوینی از سایت‌های ایرانی
ایرنا / ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ / علمی و آموزشی
تهدید و باج‌خواهی بیت‌کوینی از سایت‌های ایرانی
تهران- ایرنا- از چند هفته قبل، حمله‌های هکری به سایت‌های ایرانی با هدف اخاذی از کسب و کارها شکل گرفته و هدف هکرها از تهدید کسب‌وکارهای اینترنتی دریافت بیت‌کوین است، هر فردی هم به خواسته‌شان تن ندهد حملاتشان را شروع و دسترسی به سایت را مسدود می‌کنند.