جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
کفن و دفن
تقدیر رئیس حراست کل شهرداری تهران از کارکنان بهشت زهرا
۷ ساعت قبل / مهدی کرمی / شهر تهران / شهرداری تهران / بهشت زهرا(س) / ویروس کرونا / قربانیان کرونا / تدفین
تقدیر رئیس حراست کل شهرداری تهران از کارکنان بهشت زهرا
مشاور شهردار و رئیس حراست کل شهرداری تهران، با حضور در سازمان بهشت زهرا(س) از مدیرعامل و متولیان کفن و دفن اموات کرونایی با اهدای لوح یادبود تقدیر کرد.
۴ روز قبل
آخرین عکس دیگو!
بدون شک اگر ویروس کرونا و ماجراهایش نبودند، مراسم وداع با دیگو آرماندو مارادونا به شلوغ‌ترین مراسم تشییع در تاریخ فوتبال تبدیل می‌شد. در آرژانتین جمعیت زیادی در اطراف محل خاکسپاری دن دیگو حاضر بودند اما تنها خانواده و نزدیکان این چهره اساطیری توانستند در مراسم خاکسپاری او شرکت کنند. یکی از اتفاق‌هایی که این ساعت‌ها در آرژانتین حسابی سروصدا کرده و موجب انزجار عمومی شده، انتشار تصاویری از لبخند زدن یک فرد در کنار جسد مارادونا بوده است. این فرد که ظاهرا به عنوان کارگر در یک شرکت خدمات کفن و دفن فعالیت داشته، این سلفی عجیب و زشت را با اسطوره فوتبال جهان گرفته و باعث عصبانیت مردم کشورش شده است. دیگو مولینا همان فردی است که این تصویر را منتشر کرده و بلافاصله پس از این کار، از شغلش …
(تصاویر) عبور تلفات روزانه کرونا در آمریکا از روزانه ۲۰۰۰ نفر
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / ویروس کرونا / کروناویروس / آمریکا
(تصاویر) عبور تلفات روزانه کرونا در آمریکا از روزانه ۲۰۰۰ نفر
حدود ۶۵۰ پیکر قربانیان ویروس کرونا در سردخانه‌های متحرک در ناحیه ساحلی بروکلین مانده است، زیرا مقامات یا قادر به یافتن اقوام آن‌ها نیستند یا خانواده‌هایشان وسع مالی پرداخت هزینه‌های مربوط به کفن و دفن آن‌ها را ندارند.
ناگفته‌های طلبه جهادگری که رهبر انقلاب از وی نام بردند
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / طلبه / مقام معظم رهبری / تبریز
ناگفته‌های طلبه جهادگری که رهبر انقلاب از وی نام بردند
تبریز - حجت‌الاسلام محمدعلی صادقیان، رئیس حوزه علمیه طالبیه و بسیجی فعال تبریزی است که به‌خاطر حضور جهادی در کفن و دفن متوفیان کرونا، رهبر معظم انقلاب در صحبت‌های اخیر خود از او یاد کردند.
کشف جسد یک نوزاد در قبرستان گناوه بوشهر
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
کشف جسد یک نوزاد در قبرستان گناوه بوشهر
صبح امروز -یکشنبه دوم آذرماه - نوزاد فوت شده چند روزه‌ای به صورت کفن شده در محوطه یکی از قبرستان های گناوه رها شد. به گزارش ایلنا گفته می‌شود این جسد مربوط به یک نوزاد چند روزه بوده که در فضای یکی از قبرستان های این شهر رها شد و عکس آن به سرعت در فضای مجازی شهر منتشر شد.تا کنون هیچ نهاد و مسئول پاسخگویی در این باره اظهار نظر نکرده است.برخی شهروندان استان ، نداشتن هزینه کفن و دفن این نوزادان که بر اثر فقر فوت می‌شوند را علت این رهاسازی‌ها از سوی والدین‌شان می دانند. برخی دیگر نیز معتقدند این نوزادان ، فرزندانی نامشروع هستند.
شفاف سازی مدیرعامل آرامستانهای شهرداری ارومیه در خصوص هزینه کفن و دفن اموات کرونایی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / استانی-اجتماعی / اموات کرونایی / کفن و دفن
شفاف سازی مدیرعامل آرامستانهای شهرداری ارومیه در خصوص هزینه کفن و دفن اموات کرونایی
با توجه به شیوع کرونا و افزایش تعداد فوتی های کرونایی در کنار غم و اندور و فشار از دست دادن عزیزان، هزینه های بالای کفن و دفن اموات کرونایی دغدغه دیگری برای بازماندگان اموات کرونایی ایجاد کرده است. برخی از صاحبان عزا از اینکه هیچ مسئولی تا کنون در این باره پاسخگو نیست ،گله مندندکه خبرنگار ایسنا برای شفاف سازی موضوع با مدیرعامل آرامستانهای شهرداری ارومیه به گفت و گو پرداخت.
تبعیض به دفن اموات هم تسری یافته است
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / استانی-اجتماعی / شورای شهر شیراز / مجمع نمایندگان فارس / دارالرحمه شیراز / تبعیض در اموات / همه_باهم_علیه_کرونا
تبعیض به دفن اموات هم تسری یافته است
رئیس شورای اسلامی شیراز با ابراز نگرانی از اینکه تبعیض در جامعه به کفن و دفن اموات نیز تسری یافته است، اعلام کرد که براساس برخی گزارش‌ها، اموات دارای پارتی در دارالرحمه شیراز مدفون می‌شوند و آنهایی که پارتی ندارند در بهشت احمدی.
هزینه کفن و دفن متوفیان کرونا نفس بازماندگان را گرفت
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
هزینه کفن و دفن متوفیان کرونا نفس بازماندگان را گرفت
هزینه کفن و دفن اموات کرونایی بالا است. آنقدر زیاد که دغدغه بسیاری از خانواده‌های متوفیان شده است. در دامغان هم وضعیت بهتر از جا‌های دیگر نیست و روزانه برخی از صاحبان عزا در تماس با ایلنا از اینکه هیچ مسئولی تا کنون در این باره پاسخگو نیست، گله مندند.
کارکنان بهشت زهرا(س) در بحران کرونا پیشگام بودند
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / علی فدوی / سپاه / بهشت زهرا(س) / سعید خال
کارکنان بهشت زهرا(س) در بحران کرونا پیشگام بودند
جانشین فرمانده کل سپاه از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی و مدیریت بحران کرونا در حوزه کفن و دفن قرار گرفت. و گفت: کارکنان سازمان بهشت زهرا(س) در بحران کرونا در کشور پیشگام بودند.
تعداد دفن روزانه اموات در بهشت زهرا (س) اعلام شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / بهشت زهرا / کفن و دفن
تعداد دفن روزانه اموات در بهشت زهرا (س) اعلام شد
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به اینکه به طور متوسط بهشت زهرای تهران روزانه ۲۰۰ متوفی معمولی دارد و تعداد قابل توجهی هم متوفی کرونایی به سازمان بهشت زهرا (س) وارد می‌شود، گفت: اگر در کنار هر متوفی فقط ۱۰ نفر به این سازمان مراجعه کنند عدد بالایی می‌شود. پس این موضوع همکاری و مشارکت شهروندان را طلب می‌کنید.
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
سنگ قبر قسطی
علی اکبر فرقانی‪-‬ ما ایرانیها به علت مشکلات معیشتی و اقتصادی و گرانی‌های لجام گسیخته و از همه مهمتر نبود مدیریت صحیح برای ساماندهی اوضاع بد اقتصادی کشور مجبوریم لوازم خانگی و حتی مایحتاج ضروری را به طور اقساطی تهیه کنیم. پارسال آجیل شب عید قسطی شده بود. هفته پیش داشتم روزنامه می‌خریدم، یک پیرمرد نیز مانند من دست دراز کرد و یک روزنامه برداشت و به دکه دار گفت آقا روزنامه قسطی میدی؟ کیوسک دار دلش سوخت گفت مجانی ببر، قسط نمی‌خواد. گمان می‌کردم فقط در این دنیا مجبوریم گرانی را تحمل کنیم و کالای قسطی بخریم، اما در فضای مجازی اطلاعیه‌ای توجهم را به خود جلب کرد. پیامی با این مضمون رسید: سنگ قبر اقساطی. با دیدن آن دقایقی طولانی به تلفن همراه‌ام خیره شدم و به فکر فرو رفتم و از این که برخی‌ها برای حال‌گیری …
آمار دفن متوفیان کرونایی در تبریز از متوفیان معمولی پیشی گرفت
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / استانی-اجتماعی / وادی رحمت تبریز / آذربایجان شرقی / متوفیان کرونا / متوفیان / کفن و دفن / شهرداری تبریز / پروتکل بهداشتی / همه_باهم_علیه_کرونا
آمار دفن متوفیان کرونایی در تبریز از متوفیان معمولی پیشی گرفت
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری تبریز از افزایش آمار دفن متوفیان کرونایی در وادی رحمت تبریز نسبت به سایر متوفیان خبر داد و گفت: در حال حاضر به مدت سه روز است که آمار دفن متوفیان کرونایی از متوفیان معمولی پیشی گرفته است.
فیلم/در بهشت زهرا کرونا بگیرید، در بهشت زهرا دفن شوید!
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / بهشت زهرا / ویروس کرونا / کفن و دفن
فیلم/در بهشت زهرا کرونا بگیرید، در بهشت زهرا دفن شوید!
از هفته گذشته وضعیت کرونا در استان تهران هر روز سرخ‌تر می‌شود، اما با این وجود ادامه برگزاری مراسم‌های مختلف در بهشت‌زهرا بدون فاصله گذاری اجتما
فرشتگان خرمشهر رادیویی شد | خرج کفن و دفن دختربچه با گردنبندش
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
فرشتگان خرمشهر رادیویی شد | خرج کفن و دفن دختربچه با گردنبندش
سریال رادیویی «فرشتگان خرمشهر» به قلم و کارگردانی صادق وفایی این‌ هفته از رادیو نمایش پخش می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
مجمع‌الجزایر سلطان شدیم و تمام
خبرگزاری ایرنا خبر داد که سلطان قبر بعد از هفته‌ها متواری بودن، دستگیر شده و با همین خبر «سلطان قبر» به هشتگ مهمی در روز دوشنبه و در توییتر فارسی تبدیل شد. آنچه می‌خوانید منتخبی از توییت‌های طنز و شوخی با این اتفاق عجیب و نادر است.  «امیری(معروف به سلطان قبر) دستگیر شد، مدیر کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از دستگیری شخصی به نام «امیری» معروف به سلطان قبر خبر داد»، «سلطان فروش قبر امروز در تهران دستگیر شد. تاکید می‌کنم؛ سلطان فروش قبر»، «دستگیری سلطان قبر متهم به قبرفروشی غیرقانونی در شهر ری»، «به نظرم بریم زودتر قبر بخریم تا قبر گرون‌تر نشده، ‏آخه یادتونه که وقتی سلطان …
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / اندونزی / مرگ / دختر 12 ساله / کفن و دفن / زنده
دختر 12 ساله در مراسم کفن و دفنش زنده شد
در حین شستن بدن این دختر، ناگهان او چشمان خود را باز کرد و دمای بدن وی افزایش یافت و قلب او دوباره شروع به تپیدن کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ویروس کرونا / کفن و دفن / قربانیان کرونا / کروناویروس
(تصاویر) کرونا تمام نشده ...
تعطیلات بهانه‌ای برای هجوم مردم به شمال کشور شده و مازندران اکنون ماه‌هاست که همراه با استان‌های دیگر کشور و سایر مناطق جهان درگیر ویروس مرگبار کروناست و تاکنون صدها نفر در این استان بر اثر ویروس کرونا جان سپرده اند.
رعایت کامل پروتکل‌های انتقال و دفن اموات در شیراز
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اجتماعی / بهشت احمدی / اموات کرونایی / دانشگاه علوم پزشکی
رعایت کامل پروتکل‌های انتقال و دفن اموات در شیراز
رئیس سازمان مدیریت آرامستان‌های شیراز تاکید کرد که از ابتدای شیوع کروناویروس، پروتکل‌های انتقال، شست و شو و کفن و دفن فوت شدگان کووید۱۹، در این شهر به شکل دقیق و کامل اجرایی شده است.
از بیمه کفن و دفن تامین اجتماعی چه می دانید؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اجتماعی / کفن و دفن / _بیمه
از بیمه کفن و دفن تامین اجتماعی چه می دانید؟
بیمه کفن و دفن یکی از انواع بیمه در سازمان تامین اجتماعی است که افراد مشمول می توانند از این بیمه به عنوان کمک هزینه کفن و دفن استفاده کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰
تسلا تنها با نگاه!
از این داستان‌ها در ایام کرونا زیاد شنیده و خوانده‌ایم؛ از این تنها ماندن‌های پس از مرگ عزیز، از این خلأ مطلق پرناشدنی و از سوگواری در تنهایی. برای خانواده تنها ماندن در این لحظات سوگواری به طرزی باورنکردنی دشوار است، اینکه باید از هم دور بمانند و درست در همین لحظات که به آغوش یکدیگر نیاز دارند تنها با نگاهی از دور می‌توانند یکدیگر را تسلا دهند. این واقعا یک موقعیت دیوانه‌کننده است.ابتلا به کروناویروس، ابتدای تنهایی است؛ آغاز مسیری دشوار که آخرش به نقطه‌ای دور و تنها، ختم می‌شود، نقطه‌ای که آخرین بدرقه و ملاقات کنندگانش، ماموران کفن و دفنی هستند که خود قبول کرده‌اند در کاری پرمخاطره، مشارکت داشته باشند. گورستان بهشت احمدی شهر شیراز، آخرین منزلگاه بیماران مبتلا به کروناست که براثر این بیماری جان …
ویدئو / تدفین قربانیان کرونا در شیراز
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / شیراز / کروناویروس / کووید-19 / کفن و دفن / منطقه فارس / همه_باهم_علیه_کرونا
ویدئو / تدفین قربانیان کرونا در شیراز
دفن قربانیان کرونا در آرامستان شیراز هم مانند دیگر آرامستان‌های کشور، با رعایت پروتکل‌هایی انجام می‌شود. غسل و کفن و دفن توسط افرادی انجام می‌شود که یا شغلشان از قبل، انجام همین امور بوده یا در این ماه‌ها به صورت داوطلبانه انجام این امر پرخطر را بر عهده گرفته‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
در برابر تخفیف روزنامه‌نگاری
روزنامه‌نگاری در جوامع در حال توسعه کار آسانی نیست، نمی‌گویم که سخت‌ترین کار است. قطعا کار کارگران معدنی که صدها متر زیرزمین با لایه‌های نامطمئن و خطرناک و بدبوی زغال‌سنگ کلنجار می‌روند، وظیفه‌ای به مراتب دشوارتر است، یا تلاش بی‌شائبه زحمتکشانی که در غسالخانه‌ها و گورستان‌ها، اجساد بی‌جان عزیزان مردم را شست‌وشو و کفن و دفن می‌کنند یا کوشش بی‌دریغ پاکبان‌های شریفی که شبانه‌روز، کوچه‌ها و خیابان‌های شهر را از آلودگی‌ها می‌پیرایند یا ایثار پرسنل کادر درمان که به ویژه در این روزهای نفس‌گیر کرونایی، بدون اغراق جان بر کف در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها، به مبارزه با ویروسی موذی مشغولند و …
(تصاویر) کفن و دفن اموات کرونایی در نجف اشرف
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / وادی السلام / قربانیان کرونا / عراق / نجف اشرف / کفن و دفن / اموات / ویروس کرونا / کروناویروس / حشد الشعبی
(تصاویر) کفن و دفن اموات کرونایی در نجف اشرف
جسد بیش از سه هزار شهروند عراقی جان باخته بر اثر کرونا در قبرستانی در نزدیکی وادی السلام دفن شده است.
وقتی هزینه مرگ برابر هزینه اسباب یک زندگی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / تهران / شهر تهران / بهشت زهرا / مرگ / سبک زندگی / لاکچری
وقتی هزینه مرگ برابر هزینه اسباب یک زندگی است
هزینه کفن و دفن مردگان، نفس زندگان را هم گرفته است. آنها که ندارند، مرگشان هم فقیرانه است گرچه بازمانده‌هایشان در هزینه‌ها می‌مانند. آنهایی هم که زیاد دارند، مرگشان مثل زندگی‌شان گران است.
مرگ های گران قیمتی که خودمان پایه گذارش هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / بهشت زهرا(س) / مسکن / مراسم عزاداری / تهران / قبرستان / سنگ قبر
مرگ های گران قیمتی که خودمان پایه گذارش هستیم
هزینه کفن و دفن مردگان، نفس زندگان را هم گرفته است. آنها که ندارند، مرگشان هم فقیرانه است گرچه بازمانده‌هایشان در هزینه‌ها می‌مانند. آنهایی هم که زیاد دارند، مرگشان مثل زندگی‌شان گران است.
ماجرای مرگ و کفن و دفن سنگین‌ وزن ‌ترین زن ایران +عکس
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
ماجرای مرگ و کفن و دفن سنگین‌ وزن ‌ترین زن ایران +عکس
ماجرای عجیب زنی که قربانی اضافه وزن شدید خود شد!
ماجرای عجیب فوت و کفن و دفن زن ۳۶۰ کیلویی | سردخانه جسد لیلا را قبول نکرد | گفتند در یخچال جا نمی‌گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
ماجرای عجیب فوت و کفن و دفن زن ۳۶۰ کیلویی | سردخانه جسد لیلا را قبول نکرد | گفتند در یخچال جا نمی‌گیرد
کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی آتش‌نشان‌های بانه مجبور شوند با نردبان نجات، پیکر بی‌جان سنگین‌وزن‌ترین زن ایران را جابه‌جا کنند. آن هم در شرایطی که هیچ ‌کس حاضر نبود حتی به چندمتری این زن و آتش‌نشان‌ها نزدیک شود. 
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
مرگ لیلا و مأموریت سنگین آتش‌نشان‌ها
[شهروند] کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی آتش‌نشان‌های بانه مجبور شوند با نردبان نجات، پیکر بی‌جان سنگین‌وزن‌ترین زن ایران را جابه‌جا کنند، آن هم در شرایطی که هیچ ‌کس حاضر نبود حتی به چند متری این زن و آتش‌نشان‌ها نزدیک شود، چون اهالی روستای «کوخان» فکر می‌کردند لیلا کرونا داشته و به همین دلیل هم جانش را از دست داده است؛ گویا این زن بخت‌برگشته چند ساعت قبل از مرگش- یعنی از همان موقعی که حالش بد شد- چندباری سرفه کرده بود. با اینکه پزشکی قانونی و اورژانس علت فوت او را سکته قلبی اعلام کردند، هنوز هیچ‌کس به درستی نمی‌داند آیا او به این ویروس مرگبار مبتلا بوده یا نه. اما هرچه که بود، آتش‌نشانی بانه و چند نفر از همکارانش …
پرداخت هزینه‌های ازدواج و کفن و دفن غیرحضوری می‌شود/ تامین اجتماعی برای خرید سهام غیرمدیریتی و برتر اقدام می‌کند
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / مصطفی سالاری
پرداخت هزینه‌های ازدواج و کفن و دفن غیرحضوری می‌شود/ تامین اجتماعی برای خرید سهام غیرمدیریتی و برتر اقدام می‌کند
ایلنا: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: راه‌اندازی سامانه‌های استعلام اعتبار دفترچه بیمه‌شدگان و منتفی شدن تمدید اعتبار دفترچه‌ها باعث کاهش 38 میلیون مرتبه مراجعه…
پرداخت «کمک هزینه ازدواج» و «کفن و دفن» غیرحضوری می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۴
پرداخت «کمک هزینه ازدواج» و «کفن و دفن» غیرحضوری می‌شود
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه از ابتدای خرداد ماه اعلام شد که اگر تاریخ اعتبار دفترچه‌ای منقضی شود، نیازی به تمدید اعتبار ندارد گفت: مجموع مراجعات حضوری ما در سال گذشته ۹۷ میلیون مرتبه بوده که ۳۸ میلیون نفر آن فقط مربوط به تمدید اعتبار دفترچه بیمه بوده است. با اقدام صورت گرفته ۴۰ درصد مراجعات به شعب و کارگزاری‌ها کاهش یافته است.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
سمندریان، ‌ماندگار در تئاتر ایران
آشنایی‌ام با استاد سمندریان به دانشگاه هنرهای زیبا برمی‌گردد، در این دانشگاه او استاد من بود و بعدتر در نمایش «مرده‌های بی‌کفن و دفن» نوشته ژان پل سارتر که در تالار وحدت روی صحنه آمد، این افتخار را داشتم که به عنوان بازیگر در خدمت‌شان باشم. برای من همه آن زمان‌ها، چه زمانی که در دانشگاه تدریس می‌کرد و در کلاس‌شان حضور داشتم و چه زمانی که در تمرین و اجرای نمایش «مرده‌های بی‌کفن و دفن» بودم، مغتنم بود و هرگز فراموش نمی‌شود. اگر بخواهم توصیفی از شخصیت استاد سمندریان داشته باشم، می‌توانم به این نکته اشاره کنم که او فوق‌العاده برای کار تئاتر ارزش قائل بود. چه در کلاس‌ها و چه در نمایش جدیت خود را داشت. وقت‌شناسی …
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
تاریخ نگار
هشت سال پیش در چنین روزی، برابر بیست‌ودوم تیر ١٣٩١ خورشیدی، حمید سمندریان، کارگردان شهیر تئاتر ایرانی در ٨١ سالگی درگذشت تا بهرام بیضایی در رثایش بنویسد:   «نمایش داغدارِ اوست.» نمایش‌های به‌یادماندنی چون «کرگدن»، «دوزخ»، «ملاقات با بانوی سالخورده»، «باغ‌وحش شیشه‌ای»، «اشباح»، «مرده‌های بی‌کفن و دفن»، «دایره گچی قفقازی»، «مرغ دریایی»، «بازی استریندبرگ»، «ازدواج آقای می‌سی‌سی‌پی» و... تنها بخشی از کارنامه پربار این استاد برجسته در وادی کارگردانی تئاتر به شمار می‌روند. ناگفته نماند سمندریان با وجود کارگردانی …
کفن و دفن اموات اهل سنت در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / ویروس کرونا / سیستان و بلوچستان
کفن و دفن اموات اهل سنت در دوران کرونا
ایرنا - زاهدان - این مجموعه مراسم غسل، کفن، نماز و دفن اموات اهل سنت روستای لار در 80 کیلومتری شهر زاهدان را نشان می دهد. نحوه این مراسم بدین گونه است که پس از مرگ همه جامه‌های مرده را از وی جدا کرده و او را می‌شویند و پیش از خاکسپاری او را غسل داده و کفن می‌کنند و بر او نماز میت می‌خوانند که در واقع در بردارنده دعا و تلقین است.آنگاه یکی از محرمان وی به کمک دیگران، او را در گور از پهلوی راست آن به سمت قبله باشد آن را جای می‌دهند. اگر زن باشد باید توسط محرم خود در قبر گذاشته شود. هنگامی که مرده را درون گور گذاشتند، سر مرده را از درون کفن بیرون می‌گذارند و سپس سنگ‌های مسطح را بر ایوانه قبر که کمی از جسد بالاتر است قرار می‌دهند، این سنگ‌ها را لحد گویند. البته اهل سنت به جای سنگ یکپارچه از اطراف …
بیست سال قبرکنی بدونِ یک روز بیمه!
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / کارگران سیستان و بلوچستان / کارگران قبرستانها / بهشت محمد زاهدان / کارگران قبر کن / کارگران حفاری قبر / کارگران کفن و دفن
بیست سال قبرکنی بدونِ یک روز بیمه!
ایلنا: محمدامین سالهاست که «بهشت محمد» را می‌شناسد؛ وجب به وجبِ خاکِ این مزار برای این مردِ پشت‌خموده آشناست. او با دست‌های خودش، مرده‌های بسیاری را به تن سرد و…
بلاتکلیفی متوفیان کرونا و دفن آنها توسط خانواده ها+ویدئو
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
بلاتکلیفی متوفیان کرونا و دفن آنها توسط خانواده ها+ویدئو
گلایه شهروند خرمشهری از سپردن غسل، کفن و دفن متوفی کرونایی به خانواده‌ها و آشنایان وی و اخذ وجه از خانواده‌های این قربانیان واکنش‌ و بازتاب فراوانی در صفحات اجتماعی به همراه داشت.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
دل‌تنگیِ سنگلج ابدی شد
شورش تسلیمی| عجب بر روزگار بی‌مروت است؛ یک عمر هنرمندی و خوش رقصی در جهان را به پاپاسی آخرین بازدم می‌فروشد. کافی است حالا نام محمدعلی کشاورز را جست‌وجوی سرانگشتی کنید، یک خبر روی سر تمام خبرها و عکس‌ها و یادگارها می‌ایستد. از کوچه باغ‌های اصفهان سال 1309 که این چراغ روشن شد تا تابستان گرم 1399 که چشم بر جهان فروبست در بسیاری از آثار تئاتری، سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. نمایش «اشباح» نوشته هنریک ایبسن یکی از نخستین و قدیمی‌ترین همکاری‌های تئاتری محمدعلی کشاورز با زنده‌یاد حمید سمندریان به شمار می‌رود. جایی که او با جمیله شیخی، عباس مغفوریان، اسماعیل داورفر و عزت پریان به ایفای نقش پرداخت. او همچنین در «مرده‌های …
(تصاویر) حشد الشعبی از جنگ با داعش تا دفن قربانیان کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / حشد الشعبی / کفن و دفن / ویروس کرونا / نجف / عراق / داعش / کروناویروس / قربانیان کرونا
(تصاویر) حشد الشعبی از جنگ با داعش تا دفن قربانیان کرونا
کار کفن و دفن قربانیان کرونا در نجف اشرف را گروهی از نیروهای حشد الشعبی عراق انجام می دهند.
گفت‌وگو با عکاسی که از خاکسپاری مردگان کرونا عکس گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / عکاسی / ویروس کرونا / هنرهای تجسمی
گفت‌وگو با عکاسی که از خاکسپاری مردگان کرونا عکس گرفت
ایسنا نوشت: مجید سعیدی در پاسخ به اینکه چرا از میان ابعاد و وجوه مختلفی که شیوع ویروس کرونا در کشور به دنبال داشت، مراسم خاکسپاری قربانیان این بیماری را برای عکاسی انتخاب کرده است؟ توضیح می‌دهد: «تمام دنیا با تصاویر کرونا درگیر هستند و تصاویر فضای بیمارستانی در همه جای دنیا به ثبت رسیده است. اگر بخواهیم به عنوان عکاس با عکاسان کشورهای دیگر رقابت کنیم، باید تصاویری داشته باشیم که دیگر عکاسان ندارند و در این بین مراسم کفن و دفن ما با کشورهای دیگر متفاوت و برای عکاسی مناسب بود.»
ابعاد بهداشتی و شرعی کفن و دفن قربانیان کرونا رعایت می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / ویروس کرونا / علیرضا زالی / مرگ و میر
ابعاد بهداشتی و شرعی کفن و دفن قربانیان کرونا رعایت می‌شود
تهران- ایرنا- فرمانده ستاد مقابله با کرونا گفت: به مردم تهران اطیمنان می‌دهیم که در کنار رعایت تمامی شیوه نامه‌های بهداشتی ابعاد شرعی کفن و دفن در سازمان بهداشت زهرا (س) رعایت می‌شود.
زالی تاکید کرد؛ رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کفن و دفن فوتی‌های کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / بحران کووید ۱۹ / ستاد مقابله با کرونا / فوتی‌های کرونا
زالی تاکید کرد؛ رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کفن و دفن فوتی‌های کرونا
شفقنا- فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: به مردم تهران اطمینان می دهیم در کنار رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی، ابعاد شرعی کفن و دفن در سازمان بهداشت زهرا(س) رعایت می شود. علیرضا زالی، در...
بلایی که سر قربانیان کرونا می آورند! + عکس
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
بلایی که سر قربانیان کرونا می آورند! + عکس
امروز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند از ایتالیا پیشی گرفت و هند ششمین کشور در جدول جهانی ابتلا به این ویروس شد.تصاویری از محل کفن و دفن قربانیان کرونا در دهلی نو را مشاهده می‌کنید. منبع: gulfnews
معاون استانداری  کرمانشاه: مراسم تدفین با حضور حداقلی افراد باشد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-اجتماعی / کرمانشاه / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
معاون استانداری کرمانشاه: مراسم تدفین با حضور حداقلی افراد باشد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به روند افزایشی شیوع کرونا در کرمانشاه، گفت: مراسم کفن و دفن در آرامستان‌ها باید با حضور حداقلی افراد برگزار شود.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
یک نفس تا زنده به گورشدن
[شهروند] زن خبرساز خرم‌آبادی زنده است و پزشکان در بیمارستان شهید مدنی این شهر مشغول درمان او هستند. او نزدیک به 18 ساعت را در سردخانه و در جوار سایر مرده‌ها سپری کرد اما با خوش‌شانسی تمام دوباره به عالم زندگان بازگشت؛ درواقع دقت نظر پرسنل پزشکی قانونی هنگام صدور جواز دفن باعث شد تا این زن چهل‌ودو ساله به جای گور راهی تخت بیمارستان شود. هر چند وضع جسمانی این زن چندان رضایت‌بخش نیست و او به کما رفته و در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر است اما حالا که حدود 48 ساعت از آن اتفاقات عجیب می‌گذرد، مسئولان محلی هر کدام از جزئیات این حادثه روایتی دارند که البته در بعضی از موارد چندان با هم همخوانی ندارد. ابتدا دانشگاه علوم‌پزشکی خرم‌آباد اعلام کرد که این زن به دلیل …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
قرنطینه دور از خانه
 [زهرا جعفرزاده] پاریس‌نشینان از قوانین سفت و سخت می‌گویند، از جریمه‌های چند صد یورویی برای خارج‌شدن بی‌دلیل از خانه: «هر روز 24 هزار نفر در کل فرانسه به دلیل رعایت‌نکردن قوانین جریمه می‌شدند.» آنها که ساکن بزرگ‌ترین شهر آلمان‌ هستند در اوج بحران کرونا درگیری شهروندان جلوی فروشگاه‌ها را می‌دیدند برای خرید بیشتر. حالا هم هر روز قانون جدیدی برایشان در نظر گرفته می‌شود: «آلمانی‌ها به قانون و جریمه عادت دارند.» آنها که سال‌هاست هوای گوتنبرگ را نفس می‌کشند، از خونسردی مسئولان دولتی کلافه شده‌اند و  از مردمی که اگر ماسک زده باشی، به تمسخر نگاهت می‌کنند. مهاجران ایتالیا وحشت‌زدگی …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
جامعه‌ای که سوال نمی‌کند جامعه بحران‌زده است
‏  [نیره خادمی] «وفات در سنه ۱۳۳۷ قمری ناخوشی و بلایی بر کل ربع مسکون نازل که تمام حکیمان از معالجه آن حیران و سرگردان و از غره‌ی شهر صفر تا پانزدهم شهر مذکور، تمامی نوع انسان را سه قسم و دو قسم آن را هلاک و یک قسم باقی و آن یک قسم هم از عهده کفن و دفن برنیامدند. علامت ناخوشی عطسه‌ای و سرفه‌ای بود به جهت عبرت آیندگان نوشته شد.» نوشته‌شده روی سنگ قبری در نورآباد ممسنی، هم‌زمان با شیوع آنفلوآنزا در اسپانیا و متعاقب آن در ایران. ارد عطارپور این مثال را در نشستی مجازی با موضوع مستندسازی  بحران، که با حضور ارد عطارپور و محمدرضا اصلانی، دو مستندساز به همراه کیوان کثیریان در اینستاگرام خانه هنرمندان ایران تحت عنوان «دوشنبه‌های سینما» …
زنی در ایران پس از 18 ساعت ماندن در سردخانه، زنده شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
زنی در ایران پس از 18 ساعت ماندن در سردخانه، زنده شد
زنی 42 ساله در لرستان که به علت ایست قلبی به سردخانه منتقل شده بود و خانواده اش بدنبال مراحل دریافت مجوز برای کفن و دفن وی بودند، در معاینه پزشکی قانونی مشخص شد که زنده است.
یک روز با
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / استانی-شهرستانها
یک روز با "شیخ حسن" در بدرقه قربانیان کرونا
"شیخ حسن نیازی نخعی" تنها روحانی در کاشمر است که کار تغسیل و کفن و دفن افرادی را که بر اثر کرونا جان باخته‌اند، انجام می‌دهد؛ یک روز پا به پای او شدیم که قربانیان کرونا را بدرقه می‌کند.
درباره مراسم دعا و نماز  در اماکن مقدس تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستم/ رزمایش کمک مؤمنانه رایحه خوش پشتیبانی دفاع مقدس را جاری کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / رهبر انقلاب / ستاد مقابله با کرونا / ویروس کرونا / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / انقلاب اسلامی / کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مبارزه با کرونا / ستاد کل نیروهای مسلح / وزارت بهداشت / ایران / آیت الله خامنه ای
درباره مراسم دعا و نماز در اماکن مقدس تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستم/ رزمایش کمک مؤمنانه رایحه خوش پشتیبانی دفاع مقدس را جاری کرد
رهبر انقلاب فرمودند: باید از نیروهای داوطلبِ جوان، بسیجی و طلبه نیز قدردانی کرد که در عرصه‌های سخت و خطرآفرین از جمله غسل و کفن و دفن ورود کردند و این کار دشوار را بر عهده گرفتند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
بیش از 800 بیمه شده بهبودیافته از بیماری کرونا ، مشمول دریافت غرامت ایام بیماری از تامین اجتماعی گیلان شدند
به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، از آغاز شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال 98 تا پایان فروردین سال 99 ، تعداد 831 بیمه شده تامین اجتماعی پس از ابتلا به بیماری کرونا و بهبود مشمول دریافت غرامت ایام بیماری بعنوان یکی از تعهدات کوتاه مدت این سازمان گردیدند . براساس این گزارش ، شهرهای رشت ، بندرانزلی و صومعه سرا بیشترین میزان مراجعه کنندگان دراین حوزه را به خود اختصاص داده اند بگونه ای که تنها 577 مورد از این آمار در شعب شهر رشت قرار دارند . نکته قابل توجه اینکه تعداد 450 فقره از مشمولین دریافت غرامت ایام بیماری بابت ویروس کرونا دراین مدت مربوط به شهرصنعتی رشت و دراین بین تعداد 250 مورد تنها مربوط به دو شرکت بوده است . شایان ذکر است پرداخت کمک هزینه کفن و دفن و برقراری مستمری …
همه قربانیان کرونا به شیوه شرعی کفن و دفن می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
همه قربانیان کرونا به شیوه شرعی کفن و دفن می‌شوند
مسئول محور عملیات مبارزه با کرونا در بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا (عج) اعلام کرد: به همت طلاب و روحانیون داوطلب، همه قربانیان بیماری کرونا در بهشت زهرا (عج) غسل و کفن می‌شوند و پس از قرائت نماز میت، پیکر آنان به خاک سپرده می‌شود.
مشکلات مسلمانان مهاجر برای دفن اموات در فرانسه
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ویروس کرونا / فرانسه / جامعه مسلمانان / مکه / هراس جهانی از ویروس کرونا
مشکلات مسلمانان مهاجر برای دفن اموات در فرانسه
تهران - ایرنا - روزنامه نیویورک تایمز نوشت، شیوع ویروس کرونا موجب شده خانواده‌های مسلمان مهاجر در فرانسه نتوانند اجساد بستگان خود را برای دفن به موطن اصلی بازگردانند و حتی پیدا کردن محل مناسب برای کفن و دفن درگذشتگان نیز بسیار دشوار شده است.
کرونا در آمریکا؛ ماجرای  کشف ۶۰ جسد در چند کامیون
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
کرونا در آمریکا؛ ماجرای کشف ۶۰ جسد در چند کامیون
پلیس نیویورک پس از دریافت تماس‌هایی از مردم، حدود ۶۰ جسد را در چند کامیون در نزدیکی یک شرکت کفن و دفن پیدا کرد که بعضاً به‌شکل نامناسبی نگهداری می‌شدند.
آمریکا| کشف ده‌ها جسد نگهداری شده در کامیون+تصاویر
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / آمریکا / ویروس کرونا
آمریکا| کشف ده‌ها جسد نگهداری شده در کامیون+تصاویر
طبق گفته پلیس نیویورک، شب گذشته اجساد 60 کشته در کامیونهایی در نزدیکی مرکز کفن و دفن در نیویورک کشف شده است.
کامیون‌ با قالب یخ محل نگهداری اجساد نیویورکی‌ها!
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
کامیون‌ با قالب یخ محل نگهداری اجساد نیویورکی‌ها!
فارس نوشت: پلیس نیویورک پس از دریافت تماس‌هایی از مردم، حدود 60 جسد را در چند کامیون در نزدیکی یک شرکت کفن و دفن پیدا کرد که بعضاً به‌شکل نامناسبی نگه‌داری می‌شدند.
کشف کامیون های حامل دهها جسد درحال پوسیدن در نیویورک
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
کشف کامیون های حامل دهها جسد درحال پوسیدن در نیویورک
به نوشته روزنامه نیویورک تایمز ، روز چهارشنبه گذشته ده ها جسد در حال پوسیدگی در کامیون های واقع در نزدیکی یک مرکز کفن و دفن در محله بروکلین نیویورک پیدا شده است.
قاب امروز
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
قاب امروز
با شیوع بیماری کرونا، مراسم کفن و دفن فوت شدگان بدون حضور خانواده ها برگزار می شد. با تصمیم تازه مسئولان بار دیگر امکان حضور اقوام فرد  درگذشته در مراسم تشییع و کفن‌ودفن فراهم شده است. عکس : ایرنا- حسن شیروانی
۱۳۹۹/۰۲/۰۵
همدردی با سوگواران کرونا ‏
 [محمد مصباحی- معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر قم] قم نخستین استانی بود که علایم ویروس کووید-19در آن دیده شد و مبتلایان روز به روز درحال افزایش بودند؛ تیم حمایت‌های ‏روانی همان روزها اوایل اسفند ماه تشکیل شد؛ دبیرخانه تیم حمایت‌های روانی با حضور یکی از استادان دانشگاه شکل گرفت و ‏جلسه‌ها برای آموزش‌های لازم به صورت جدی شروع شد. کارها بیشتر در فضای مجازی پیگیری می‌شد؛ متخصصان و ‏روانشناسان و جوانان کانون‌های استان در یک کانال مجازی عضو شدند و جلسه‌های روزانه و هفتگی را برای برنامه‌ریزی‌ها برگزار ‏می‌کردیم. قرار بر این شد که در راستای حمایت‌های روانی، تولید محتوا داشته باشیم و تقریبا 660 تولید محتوای علمی و ‏آموزشی …
(تصاویر) برخورد با مردگان؛ چهار زن مسئول کفن و دفن کرونایی‌ها در نیویورک
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / ویروس کرونا / نیویورک / کفن و دفن / آمریکا / کروناویروس
(تصاویر) برخورد با مردگان؛ چهار زن مسئول کفن و دفن کرونایی‌ها در نیویورک
آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا و شهر نیویورک از همه کشورها و شهرهای جهان بالاتر است. در نیویورک با ثبت حدود 11 هزار قربانی فقط چهار زن مسئول کفن و دفن آنان هستند.
تقدیر رئیسی از فعالیت گروه‌های جهادی حوزه‌های علمیه در تغسیل و تدفین فوتی‌های کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۰۲
تقدیر رئیسی از فعالیت گروه‌های جهادی حوزه‌های علمیه در تغسیل و تدفین فوتی‌های کرونایی
سخنگوی قوه قضائیه گفت: گروه‌های جهادی حوزه‌های علمیه خواهران و برادران ایثارگرانه یک کار جهادی بدون نام و نان و غیرقابل نمایش را عهده دار شدند و امور شرعی شامل غسل، کفن و دفن اموات کرونایی را انجام دادند.
رونق تابوت سازی در جهان
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / عکس روز / تصاویر روز / ویروس کرونا
رونق تابوت سازی در جهان
آمارها حاکی از آن است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان در حال افزایش بوده و این بیماری همچنان قربانی می‌گیرد. اما در این بین روند تولید تابوت در کشورهای اروپایی افزایش بی سابقه ای یافته است. در تصاویر روز عکس‌های یکی از مراکز کفن و دفن اجساد کرونایی در شهر بارسلونا در کشور اسپانیا و تابوتهایی بسیاری که به منظور گذاشتن اجساد در آنها دیده می شود را ببینید.
کواکبیان: کرونا را سیاسی نکنیم/ کرامت جان‌باختگان کرونا در کفن و دفن حفظ شود
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / کروناویروس
کواکبیان: کرونا را سیاسی نکنیم/ کرامت جان‌باختگان کرونا در کفن و دفن حفظ شود
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که «کرونا را نباید سیاسی کنیم» گفت: امروز وقت تسویه حساب‌های جناحی نیست.
ابهامات یک مراسم دردناک؛ آیا جنازه قربانیان ویروس کرونا ترس دارد؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / ویروس کرونا / کرونا
ابهامات یک مراسم دردناک؛ آیا جنازه قربانیان ویروس کرونا ترس دارد؟
هر چند ترس از جنازه کرونایی تا حدی منطقی است و موجب احتیاط می‌شود، ولی در عین حال توجه به مواد مندرج در دفترچه راهنمای سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد باید حرمت قربانی حفظ و سنت‌های فرهنگی در کفن و دفن با رعایت اصول بهداشتی اجرا شوند و نزدیکان متوفی نیز در مراسم خاکسپاری با رعایت اصول بهداشتی شرکت کنند. حتی به ملاقات اعضای خانواده و وداع با قربانی با رعایت موازین بهداشتی نیز تأکید شده است. این سازمان سوزاندن جنازه متوفیان و حتی متعلقات او را تایید نکرده و در عوض بر حفظ حرمت متوفی، رعایت اصول فرهنگی و سنتی در برخورد با آن تأکید کرده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
مشاهدات یک خبرنگار از دفن فوت‌شدگان کرونا در علی‌آباد گلستان (+عکس)
به گفته برخی عوامل کفن و دفن در روزهای ابتدای شیوع کرونا نماینده اداره بهداشت در آرامستان علی آباد حضور داشت اما این روند اکنون انجام نمی‌شود و خبری از ناظر نیست.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
ویروس کرونا از طریق اجساد مبتلایان منتقل نمی‌شود
گروه اجتماعی| دیروز پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره به نقل از سازمان بهداشت جهانی خبر داد که خطر انتقال آلودگی از طریق اجساد مبتلایان کووید 19 منتفی است.  در این گزارش که در ایرنا منتشر شد، به نقل از نتایج بررسی‌های سازمان بهداشت جهانی آمده است: «تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی مبنی بر اینکه اجساد مردگان عامل انتقال ویروس کروناست، دریافت نشده و همچنین هیچ موردی دال بر اینکه شخصی بر اثر تماس با فرد متوفی به ویروس کرونا مبتلا شده، گزارش نشده است. البته لازم است که مدت زمان مورد نظر برای انجام اقدامات لازم و کفن و دفن جسد در نظر گرفته شود و از تعجیل در این خصوص اجتناب شود. همچنین دست‌اندرکاران تدفین اجساد باید دست‌های خود را قبل و بعد از تماس با جسد و محیط پیرامون او به خوبی ضدعفونی …
شیوع کرونا و جمع‌آوری صدها جسد از خانه‌های مردم در اکوادور
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / کرونا در جهان / کروناویروس / کووید-19 / کفن و دفن / جسد / اکوادور
شیوع کرونا و جمع‌آوری صدها جسد از خانه‌های مردم در اکوادور
نیروهای ویژه پلیس و ارتش اکوادور روز گذشته (یکشنبه) اجساد نزدیک به ۸۰۰ نفر را از منازل مردم در شهر "گوایاکیل" جمع‌آوری کردند.
امام جمعه آبادان در حال تغسیل اموات کرونا +عکس
۱۳۹۹/۰۱/۲۵ / حجت الاسلام ابراهیمی پور / آبادان / اهواز / ویروس کرونا / سلامت / غسل / نماز میت / کفن و دفن / تلفات کرونا
امام جمعه آبادان در حال تغسیل اموات کرونا +عکس
حجت‌الاسلام ابراهیمی پور، به همراه چند طلبه دیگر در مکانی خارج از شهر، اقدام به تغسیل اموات کرونایی کرده است.
گلایه خانواده های متوفیان کرونا ویروس از بالا بودن هزینه کفن و دفن
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / خراسان شمالی
گلایه خانواده های متوفیان کرونا ویروس از بالا بودن هزینه کفن و دفن
مدیر کل حوزه بانوان استانداری خراسان شمالی از گلایه خانواده هایی که فردی را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند برای هزینه های بالای پرداختی جهت کفن و دفن فرد متوفی خبر داد.
یک روز با کارگران غسالخانه تهران/ هچ چیز عادی نیست! +تصاویر
۱۳۹۹/۰۱/۲۲ / ویروس کرونا / بهشت زهرا
یک روز با کارگران غسالخانه تهران/ هچ چیز عادی نیست! +تصاویر
قطعا خطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور هیچ گروهی را به اندازه پرسنل اورژانس کشور و کادر درمانی که در اولین حلقه مبارزه با این ویروس قرار دارند و کارکنان بخش کفن و دفن اموات در آرامستان‌های مختلف کشور که در آخرین و خطرناک‌ترین حلقه این زنجیر قرار دارند تهدید نمی‌کند. گرچه این آخرین حلقه مهم به شدت مغفول مانده و هیچ‌کس از آن‌ها و زحمات تلخ و رنج‌آوری که متحمل می‌شوند سخن نمی‌گوید از سویی دیگر دولت نیز با تصمیمات نه چندان عقلانی و خردمندانه خود آحاد جامعه و به صورت ویژه این دوحلقه مهم را بیش از پیش با خطر مواجه می‌سازد.
تصاویر | در غسالخانه بهشت زهرای تهران چه خبر است؟ | حجم بالای روزانه متوفیان کرونا و دشوار بودن مراسم کفن و دفن
۱۳۹۹/۰۱/۲۱
تصاویر | در غسالخانه بهشت زهرای تهران چه خبر است؟ | حجم بالای روزانه متوفیان کرونا و دشوار بودن مراسم کفن و دفن
غسل و کفن کردن درگذشتگان کرونا با رعایت موازین بهداشتی خاصی انجام می‌شود و کوچک‌ترین بی‌احتیاطی در این مسیر سبب گسترش ویروس خواهد شد. به دلیل حجم بالای روزانه متوفیان کرونا و دشوار بودن مراسم تغسیل و تکفین درگذشتگان گروه‌های جهادی داوطلبانه به بخش غسالخانه بهشت زهرا کمک می‌کنند. تصاویر این گزارش مربوط به ۲۰فروردین ۹۹ در بهشت زهرای تهران است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •