پنجشنبه, ۸ خرداد, ۱۳۹۹ / 28 May, 2020
کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا
ترامپ قدرتش تام نیست و بی کفایتی‌اش بسیار است
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / آدام شیف / ویروس کرونا
ترامپ قدرتش تام نیست و بی کفایتی‌اش بسیار است
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از عملکرد ترامپ در مقابله با بحران شیوع کرونا گفت که او قدرتش تام نیست و بی کفایتی‌اش بسیار است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ترامپ / ترامپ و کرونا / نماینده کنگره آمریکا
نماینده ارشد کنگره آمریکا: اختیار ترامپ تام نیست، اما بی‌کفایتی او چرا
به گزارش فارس، «آدام شیف»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به سخنان رئیس‌جمهور این کشور که گفته بود برای بازگشایی اقتصاد آمریکا اختیار تام دارد واکنش نشان داد. 
رئیس کمیته اطلاعاتی کنگره آمریکا ترامپ را به سواستفاده متهم کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۷ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / آدام شیف / ویروس کرونا
رئیس کمیته اطلاعاتی کنگره آمریکا ترامپ را به سواستفاده متهم کرد
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، رئیس جمهور این کشور را به سوءاستفاده از شرایط بحران فعلی شیوع کرونا متهم کرد.
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
مقام آمریکایی: ترامپ با کرونا در حال انتقام‌جویی است
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت ترامپ در شرایط بحران ملی شیوع کرونا در حال تلافی‌جویی از کسانی است که در استیضاحش نقش داشتند.
ترامپ می‌خواهد رای دادن در آمریکا خطرناک باشد تا بتواند بار دیگر انتخاب شود
۱۳۹۹/۰۱/۱۷
ترامپ می‌خواهد رای دادن در آمریکا خطرناک باشد تا بتواند بار دیگر انتخاب شود
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که رئیس‌جمهوری این کشور بنا دارد رای دادن را خطرناک کند تا رقبایش را پس زده و انتخاب مجدد خود را تضمین کند.
ترامپ بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا را اخراج کرد
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / ترامپ / آمریکا
ترامپ بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا را اخراج کرد
آدام شف، نماینده دموکرات و رییس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان در این خصوص گفت: تصمیم رییس جمهور برای اخراج مایکل آتکینسون، بازرس کل جامعه اطلاعاتی اقدام زننده دیگر از سوی ترامپ برای از بین بردن استقلال جامعه اطلاعاتی و تلافی علیه کسانی است که جرات به خرج داده‌اند تا خطاهای ریاست جمهوری را افشا کنند.
ترامپ، آدام شف را به افشای اطلاعات متهم کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / دونالد ترامپ / آدام شف
ترامپ، آدام شف را به افشای اطلاعات متهم کرد
رئیس‌جمهوری آمریکا، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا را به افشای اطلاعاتی درباره دخالت روسیه در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها و کمک به کمپین برنی سندرز متهم کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
«تاریخ با ترامپ مهربان نخواهد بود»
جواد نصرتی ـ خبرنگار آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا، در سخنان پایانی خود در محاکمه دونالد ترامپ، در یک سخنرانی پر از احساس، از سناتورهای جمهوریخواه درخواست کرده برای حفظ آبروی خودشان هم که شده، با تبرئه رئیس‌جمهور آمریکا مخالفت کنند. به‌گزارش سی‌ان‌ان، شیف که یکی از 7مدیر استیضاح (دادستان‌های محاکمه ترامپ) است، از فرصت   سخنان پایانی خود برای ترغیب   سناتورهای جمهوریخواه به موافقت با برکناری ترامپ استفاده کرد. او در سخنان خود، سناتورها را تهدید کرد که به‌خاطر همراهی مطلق با …
وکلای ترامپ هیچ دفاعیه‌ای در جلسه استیضاح او ندارند
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
وکلای ترامپ هیچ دفاعیه‌ای در جلسه استیضاح او ندارند
ایلنا: رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد وکلای رئیس‌جمهور این کشور در جلسه استیضاح او هیچ دفاعیه‌ای ندارند.
آدام شیف: ترامپ فردی کینه توز است
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
آدام شیف: ترامپ فردی کینه توز است
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا رئیس جمهور این کشور را فردی «کینه توز» خواند و افزود که هدف ترامپ از توئیت صبح یکشنبه، ارعاب و تهدید او بوده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴
در سنا به تصویب رسید
مجلس سنای آمریکا روز گذشته مقررات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را به تصویب رساند.به گزارش یورونیوز، در روز نخست برگزاری جلسه استیضاح ترامپ در مجلس سنای آمریکا که در مجموع ۱۳ ساعت به طول انجامید، ۵۳ سناتور به مقررات مربوط به این استیضاح رای مثبت دادند. رای ۴۷ سناتور دیگر منفی بود. بر این اساس فرآیند استیضاح ترامپ رسمی شد و اکنون اعضای مجلس نمایندگان باید دلایل خود را برای لزوم استیضاح دونالد ترامپ طرح کنند.این جلسه پرتنش در مجلس سنای آمریکا پس از تصویب قوانین و مقررات مربوط به روند استیضاح برای چند ساعت تعطیل شد. در نخستین جلسه آدام شف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان که ریاست هیئت دادستانی دموکرات‌ها را در این پرونده بر عهده دارد، میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواهان …
آدام‌شیف: روند استیضاح ترامپ شبیه یک محاکمه متقلبانه است
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / استیضاح
آدام‌شیف: روند استیضاح ترامپ شبیه یک محاکمه متقلبانه است
مهر نوشت:رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا پیش از آغاز نشست سنای آمریکا اعلام کرد: روند استیضاح ترامپ شبیه یک محاکمه متقلبانه است.
کارشکنی‌ جمهوری خواهان در استیضاح ترامپ
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / مجلس نمایندگان آمریکا  / مجلس سنا / دونالد ترامپ / استیضاح ترامپ / ایالات متحده آمریکا / استیضاح ترامپ
کارشکنی‌ جمهوری خواهان در استیضاح ترامپ
تهران- ایرنا- آدام شیف رییس دموکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از روند برگزاری استیضاح ترامپ در مجلس سنا گفت: جمهوری‌خواهان روند استیضاح ترامپ را ناعادلانه پیش می‌برند.  
آدام شیف: نهادهای اطلاعاتی در روند استیضاح ترامپ کارشکنی می‌کنند
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / آدام شیف / ایالات متحده آمریکا / استیضاح ترامپ
آدام شیف: نهادهای اطلاعاتی در روند استیضاح ترامپ کارشکنی می‌کنند
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نهادهای اطلاتی این کشور را متهم به کارشکنی در روند استیضاح دونالد ترامپ کرد.
مواد قانونی استیضاح ترامپ در سنا قرائت شد
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / دونالد ترامپ / استیضاح
مواد قانونی استیضاح ترامپ در سنا قرائت شد
«آدام شیف» رییس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با حضور در سنا دو ماده قانونی استیضاح دونالد ترامپ را قرائت کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ترامپ / ترور سردار سلیمانی / شهادت سردار سلیمانی
آدام‌شیف: ترامپ سازمان‌های اطلاعاتی را فریب می‌دهد
رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان امروز پس از رئیس پنتاگون در ارتباط با ترور سردار سلیمانی تصریح کرد که اطلاعاتی پیرامون حمله ایران به سفارتخانه های آمریکا وجود ندارد.
از برگزاری جلسه مجلس نمایندگان درباره ترور سردار سلیمانی حمایت می‌کنم
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / آدام شیف / دونالد ترامپ / آمریکا و ایران
از برگزاری جلسه مجلس نمایندگان درباره ترور سردار سلیمانی حمایت می‌کنم
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا خواستار برگزاری جلسه در این نهاد شد.
آدام شف: احکام پرونده خاشقجی اقدام برای دور نگه داشتن بن‌سلمان از جنایتی وحشیانه است
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / محاکمه مظنونان قتل خاشقجی / آدام شف
آدام شف: احکام پرونده خاشقجی اقدام برای دور نگه داشتن بن‌سلمان از جنایتی وحشیانه است
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا احکام پرونده جمال خاشقجی را تلاشی برای دور کردن رهبری سعودی در راس آن محمد بن سلمان از جنایت قتل وحشیانه جمال خاشقجی خواند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴
با تصویب کمیسیون قضایی، طرح استیضاح ترامپ در اختیار قانون‌گذاران کنگره قرار گرفت
رویای برکناری ترامپمحمدرضا ستاریبا کلید خوردن روند استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌ ایالات متحده آمریکا و تصویب دو ماده از طرح استیضاح او، روز گذشته کمیسیون قضایی کنگره با تایید مدارک تخلفات ترامپ، پرونده استیضاح وی را برای رای‌گیری به کنگره فرستاد.موضوع استیضاح ترامپ از زمانی به صورت علنی کلید خورد که محتوای مکالمه وی با ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین منتشر شد. طبق این مکالمات مشخص شد که ترامپ در ازای کمک‌های تسلیحاتی و مالی به اوکراین تقاضای ارائه اطلاعاتی از فعالیت‌های اقتصادی هانتر بایدن، پسر جو بایدن که از جدی‌ترین نامزدهای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها محسوب می‌شود کرده بود. همین امر باعث شد تا با ورود نانسی پلوسی رئیس دموکرات کنگره آمریکا، طرح استیضاح ترامپ رسماً به جریان بیفتد.در همین راستا …
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
پاتک محافظه‌کاران به استیضاح
کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ، تاکتیک انتخاباتی خود را روی تهدید و اطلاعات گمراه‌کننده پایه‌‌گذاری کرده و جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 را متهم به فساد در اوکراین کرده است. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، جمهوری‌خواهان قصد دارند تا اقدامات پسر بایدن در اوکراین را مورد بررسی قرار دهند و وزارت خزانه‌داری را تحت فشار قرار دهند تا اطلاعاتی از هانتر بایدن در یک شرکت انرژی اوکراینی افشا کند. در عین حال عضو ارشد کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس این کمیته تاکید کرد، جمهوری‌خواهان این مجلس از هانتر بایدن، آدام شف، افشاگر رسوایی ترامپ-اوکراین و تعدادی دیگر می‌خواهند تا در جلسات دادرسی استیضاح شهادت بدهند. ‌ در نامه داگ کالینز، عضو ارشد کمیته …
۱۳۹۸/۰۹/۱۶
جمهوریخواهان خواهان شهادت پسر بایدن در جلسات استیضاح ترامپ شدند
جمهوری‌خواهان کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا رسما خواستار حضور پسر جو بایدن، «افشاگر» رسوایی «اوکراین‌گیت» و «آدام شیف» رئیس دموکرات کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان در جلسات استیضاح ترامپ شدند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / نانسی پلوسی / دونالد ترامپ / حزب جمهوریخواه آمریکا / آدام شف / کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا
ترامپ عزل نمی‌شود اما کارش برای انتخابات سخت‌تر شد‌/ شاهد قیام جامعه اطلاعاتی آمریکا علیه کاخ‌سفید خواهیم بود
ایلنا: کارشناس مسائل آمریکا گفت: گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح رئیس‌جمهوری، بیش از آنکه او را هدف قرار دهد، موجب ایجاد مانع برای او در…
۱۳۹۸/۰۹/۱۴
گزارش کمیته اطلاعاتی از استیضاح
دموکرات‌های مجلس نمایندگان تاکید کردند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا از قدرت سوءاستفاده کرده و به رئیس‌جمهوری اوکراین فشار آورده است تا در انتخابات سال 2020 به وی کمک کند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، در گزارش تحقیقات دموکرات‌ها آمده است که رئیس‌جمهوری آمریکا منافع شخصی خود را به منافع ملی ایالات‌متحده ترجیح داده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
کاخ سفید: گزارش دموکرات‌­ها علیه ترامپ، مستند نیست
شفقنا- کاخ سفید اعلام کرد که گزارش کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان درباره استیضاح رئیس‌جمهوری، هیچ مدرکی دال بر تخلف وی ارائه نداده است. ایلنا نوشت:  «استفانی گریشام» سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌­ای اعلام کرد که «آدام شف»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا رهبر یک عملیات یک‌جانبه بوده و فردی متقلب است. وی در ادامه افزود: «این گزارش چیزی […]
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
گزارش تحقیقات استیضاح ترامپ تایید شد/ پرونده به کمیته قضایی می‌رود
شفقنا- کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گزارش تحقیقات استیضاح ترامپ را تایید کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آدام شیف رییس دمکرات کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد جلسه این کمیته در بامداد روز چهارشنبه به وقت آمریکا تصمیم گرفت گزارش تحقیقات استیضاح رییس جمهور در پرونده اوکراین را تائید کرده و آن را […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / آدام شف / جان بولتون / مجلس نمایندگان آمریکا / فیونا هیل
آدام شف: بولتون «شجاعت» لازم را برای ادای شهادت در کنگره ندارد
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از «جان بولتون» به دلیل عدم مشارکت در روند تحقیقات برای استیضاح ترامپ انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴
صف‌آرایی نظامیان در مقابل ترامپ
درگیری میان وزیر نیروی دریایی آمریکا، یکی از نظامیان برجسته این کشور با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بالا گرفته است. در حالی که به نظر می‌رسید ترامپ باید در یک جبهه با دیپلمات‌ها در جلسه استماع کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بجنگد، دایره این جنگ افزایش یافته و حالا نظامیان نیز در مقابل وی صف‌آرایی کرده‌اند. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، این درگیری از آنجا آغاز شد که ترامپ متهم به دخالت در امور نیروی دریایی آمریکا مبنی بر لغو یک پرونده نظامی شده است. مقامات دولتی می‌گویند که وزیر نیروی دریایی آمریکا که هدایت گروه «SEAL» را بر عهده دارد تهدید کرده است اگر دستوری که ترامپ داده اجرا شود، وی استعفا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ / ترامپ / استیضاح
سی‌ان‌ان: احتمال استیضاح ترامپ قوت گرفته است
طبق این گزارش، کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به همراه دو کمیته دیگر در حال تدوین گزارشی محتوی یافته‌های به دست آمده در مرحله تحقیقات درباره استیضاح ترامپ هستند. این گزارش ممکن است به عنوان مبنایی برای آغاز روند استیضاح مورد استفاده قرار گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
 ترامپ: تحقیق استیضاح تمام است
شفقنا- رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به سخنان سفیر کشورش در اتحادیه اروپا با بیان اینکه گوردون ساندلند را “خیلی خوب” نمی‌شناسد، تاکید کرد: اظهارات او در جلسه علنی کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بدین معناست که تحقیقات استیضاح باید به “پایان” برسد. به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مکالمه‌ای که با گوردون ساندلند، سفیر […]
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
شهادت سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا علیه ترامپ
سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا در جلسه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان گفت به دستور دونالد ترامپ، برنامه فشار بر اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه پسر جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات را آغاز کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / استیضاح
شف: ترامپ شارلاتان بزرگترین تهدید برای دموکراسی آمریکا است
ایسنا نوشت:رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را یک "شارلاتان" و "بزرگترین تهدید برای دموکراسی" در کشورش دانست.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
اولین جلسه علنی استیضاح؛ فشار بر ترامپ افزوده شد
شفقنا- اولین جلسه علنی مقدماتی استیضاح رییس جمهور آمریکا در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد و همانگونه که انتظار می‌رفت فشار بر او بیشتر هم شد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در جلسه مقدماتی استیضاح رییس جمهور، دو دیپلمات ارشد از جمله «ویلیام تیلور» نماینده ارشد ترامپ در امور اوکراین که به عنوان […]
۱۳۹۸-۰۸-۲۳
نخستین جلسه علنی تحقیقات استیضاح ترامپ برگزار شد / یک افشاگری جدید: ترامپ یک روز بعد از مکالمه با رئیس‌جمهور اوکراین، از سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا هم خواست که تحقیقات اوکراین علیه جو بایدن را پیگیری …
نخستین جلسه استماع علنی برای پیشبرد تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ» روز چهارشنبه با حضور اعضای کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا و شاهدان دعوت‌شده به این جلسه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / آدام شیف
کارمند سفارت در مورد گفتگوی تلفنی «ترامپ -ساندلند» شهادت می دهد
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که یکی از دستیاران کاردار سفارت آمریکا در اوکراین قرار است در مورد گفتگوی تلفنی «ترامپ- ساندلند» که روز ۲۶ ژوئیه شاهد آن بوده، شهادت دهد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
واکنش ترامپ به آغاز رسمی تحقیقات علنی استیضاح خود در کنگره آمریکا
دونالد ترامپ آغاز جلسات علنی استماع برای تحقیقات در زمینه رسوایی «اوکراین گیت» در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا را فریبکاری خواند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
پاتک جمهوری‌خواهان به تک دموکرات‌ها
جمهوری‌خواهان درخواست دادند پسر جو بایدن، معاون اوباما و مامور افشاگر مکالمه تلفنی روسای جمهور آمریکا و اوکراین برای شهادت درخصوص اتهامات ترامپ روز چهارشنبه به کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بیایند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
آغاز جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ از هفته آینده
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از آغاز جلسات علنی برای تحقیقات استیضاح رئیس جمهور این کشور از هفته آینده خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
مجلس نمایندگان آمریکا قعطنامه آغاز تحقیقات علنی برای استیضاح رئیس جمهوری را تصویب کرد
خیز دموکرات‌ها برای برکناری ترامپمحمدرضا ستاریمجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه با 232 رای موافق در برابر 196 رای مخالف، قطعنامه‌ آغاز تحقیقات علنی برای استیضاح دونالد ترامپ را به تصویب رساند.هر چند بسیاری از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان با تصویب این قعطنامه مخالفت کرده و کوین مک کارتی سخنگوی جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آن را مایه شرمساری کشور عنوان کرده است، اما طبق این قطعنامه فرآیند مربوط به تحقیقات و نیز برگزاری جلسات تحقیق به صورت علنی برگزار خواهد شد.روند استیضاح ترامپ در حالی در دستور کار قانون‌گذاران دموکرات آمریکا قرار گرفت که موضوع مکالمه ترامپ با زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین توسط یک افسر اطلاعاتی آمریکا فاش شد. طبق این مکالمه گفته می‌شود که ترامپ پیشنهاد داده در ازای تداوم کمک‌های …
۱۳۹۸/۰۸/۰۵ / آدام شیف / کنگره آمریکا / اوکراین گیت / دونالد ترامپ
آدام شیف: در تحقیقات برای استیضاح ترامپ پیشرفت سریعی داشتیم
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: فکر می‌ کنم در تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهوری پیشرفت سریعی داشتیم و این هدف ماست.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱
شهادت یک مقام پنتاگون در رابطه با استیضاح ترامپ
یک مقام ارشد پنتاگون برای شهادت در برابر کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در رابطه با تحقیقات استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور وارد مجلس نمایندگان شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / استیضاح ترامپ
اظهارات شاهدان پرونده تحقیقات استیضاح ترامپ منتشر می‌شود
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که کمیته وی جزییات مکتوب گفتگوها با شاهدان در تحقیقات استیضاح ترامپ را منتشر خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
ترامپ تهدید کرده از آدام شف و نانسی پلوسی شکایت می‌کند
رئیس جمهوری آمریکا به انتقاد از تحقیقات استیضاح از سوی دموکرات های مجلس نمایندگان این کشور پرداخت و گفت، دولتش به دنبال شکایت احتمالی از رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس کمیته اطلاعاتی بابت این تحقیقات است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ایالات متحده آمریکا / آدام شیف / دونالد ترامپ
آدام شیف: هیچ رئیس‌جمهوری فراتر از قانون نیست
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با ابراز خرسندی از رأی دادگاه استیناف علیه ترامپ تأکید کرد: هیچ رئیس‌جمهوری فراتر از قانون نیست.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹
ترامپ در برابر کنگره
محمدرضا ستاریپس از اولتیماتوم سه کمیته نظارتی، اطلاعاتی و خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به کاخ سفید مبنی بر در اختیار قرار دادن اسناد مکالمه ترامپ با زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین و در حالی که محتوای این مکالمه سبب به جریان افتادن روند استیضاح رئیس ‌جمهوری توسط کنگره شده است، کاخ سفید روز گذشته طی نامه‌ای به نانسی پلوسی، رئیس کنگره آمریکا به صراحت اعلام کرد که با روند تحقیقاتی پیرامون استیضاح همکاری نخواهد کرد.این اقدام در حالی صورت گرفته که قانون‌گذاران آمریکایی از رودی جولیانی، وکیل ترامپ و مایک پمپئو وزیر خارجه نیز درخواست تحقیقات را مطرح کرده‌اند. در این میان دولت آمریکا با شهادت گوردون ساندلند، سفیر این کشور در اتحادیه اروپا مخالفت کرده و گفته که دموکرات‌ها با نقض قانون اساسی کشور در صدد اعمال …
۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / کنگره آمریکا / اوکراین / دونالد ترامپ / مجلس نمایندگان آمریکا
ترامپ : شیف باید استعفا دهد
تهران - ایرنا - رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در پیامی توئیتری خواستار استعفای آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور شد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
آدام شف: نمی‌خواهیم استیضاح ترامپ را ماه‌ها و ماه‌ها طول دهیم
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که دموکرات‌ها بسیار نگران پتانسیل دولت این کشور برای مداخله در شاهدان پرونده استیضاح رئیس‌جمهوری ایالات متحده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۹
ترامپ خواستار دادگاهی‌شدن «آدام شیف» شد
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز سه شنبه در پیامی توئیتری بار دیگر خواستار دادگاهی شدن آدام شیف رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان این کشور شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
دموکرات‌ها درصدد دسترسی به متن مکالمات ترامپ با دیگر رهبران جهان
در ادامه جنجال‌ها درباره استیضاح دونالد ترامپ، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که کنگره باید به متن مکالمات رئیس‌جمهور آمریکا با همتای روس و دیگر رهبران جهان دسترسی داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / اوکراین / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / ولادیمیر پوتین / جو بایدن / عربستان‌ سعودی
زبان سرخ ترامپ او را به دردسر انداخت
تهران- ایرنا- رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرده است که کنگره بدنبال دسترسی به تماس‌های تلفنی رئیس‌جمهوری ایالات متحده، با ولادیمیر پوتین همتای روس او و سایر رهبران جهان است. سخنان خارج از قواعد سیاسی دونالد ترامپ او را دچار مشکل بزرگی کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
این حق من است که با فردی که مرا متهم کرده، دیدار کنم
ایلنا: رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفت که کنگره مصمم است به متن گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهوری این کشور و همتای روس خود دست یابد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / آدام شیف / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / اوکراین
توافق افشاگر «اوکراین گیت» با کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از توافق این کمیته با افشاگر مکالمات تلفنی ترامپ و رئیس جمهوری اوکراین، برای ادای توضیحات در این خصوص به توافق رسیده است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
ممکن است ترامپ امنیت ملی آمریکا را به خطر بیندازد
ایلنا: رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: کنگره خواستار دسترسی به مکالمات ترامپ و پوتین است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / آدام شیف / دونالد ترامپ / کنگره آمریکا
کنگره آمریکا خواستار دسترسی به مکالمات ترامپ و پوتین است
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد: کنگره خواستار دسترسی به مکالمات ترامپ و پوتین است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۵ / ولادیمیر زلنسکی / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / کنگره آمریکا
«دونالد ترامپ» خطاب به «آدام شیف»: کلاهبردار دموکرات!
ترامپ در واکنش به نشست کنگره پیرامون گفتگوی تلفنی وی با زلنسکی، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا را «کلاهبردار دموکرات» خواند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / دونالد ترامپ
لایحه آدام شف علیه سود ترامپ از ریاست جمهوری
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا لایحه‌ای ارائه داده است، تا آژانس‌های فدرال به گزارش هزینه‌هایشان در کسب و کارهای دونالد ترامپ ملزم شوند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
به روزرسانی امنیتی فیس بوک برای مقابله با تهدیدات انتخاباتی
رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک به وی قول داده تا به روزرسانی‌های امنیتی جدیدی در این شبکه اجتماعی انجام شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
ترامپ نباید فرصت گفت‌وگو با ایران را از دست بدهد
ایلنا: رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا دیپلماسی با مقام‌های ایرانی را تنها راه حل خروج از وضعیت فعلی در تنش تهران و واشنگتن عنوان کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •