جمعه, ۲ اسفند, ۱۳۹۸ / 21 February, 2020
کمیسیون برنامه و بودجه
مالیات‌ستانی از خودرو، شایعه یا واقعیت؟
دنیای اقتصاد / ۳۱ ساعت قبل / اقتصادی
مالیات‌ستانی از خودرو، شایعه یا واقعیت؟
طی هفته جاری خبر منتشره در باب مالیات‌ستانی از دارندگان بیش از یک خودرو با واکنش‌هایی همراه شد، به‌طوری‌که بازار خودرو متاثر از این خبر روند نزولی در قیمت‌ها داشت. هر چند مالیات‌ستانی از دارندگان بیش از یک خودرو برای اولین‌بار آن‌هم به روایت منابع آگاه از سوی یکی از خبرگزاری‌ها منتشر شد اما این روایت با اظهار نظر معاون طرح و برنامه وزارت صمت به واقعیت نزدیک شد. با این حال در اخبار مربوط به این موضوع مشخص نشد که اخذ مالیات از دارندگان دو خودرو مربوط به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس در بودجه 99 است یا با طرح دولت در «مالیات بر عایدی سرمایه» مرتبط است.
الف / ۳۷ ساعت قبل / بین‌المللی
روحانی یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد
به گزارش مهر، حجت الاسلام حسن روحانی در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه به نمایندگی از سازمان ملل متحد درباره تأسیس مرکز آسیا و اقیانوسیه برای توسعه مدیریت اطلاعات بلایا» را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه و معاونت حقوقی رئیس جمهور ابلاغ کرد.
  ابلاغ قانون توسط رئیس جمهور  حسن روحانی
افزایش بهای حوزه‌های خدماتی در بودجه 99 شهرداری بسیار کم است
ایسنا / ۴۴ ساعت قبل / ...
افزایش بهای حوزه‌های خدماتی در بودجه 99 شهرداری بسیار کم است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص بودجه سال 99 شهرداری گفت: در حوزه‌هایی که خدمات به شهروندان داده می‌شود، مانند حمل‌ونقل عمومی نگاه افزایشی در بودجه سال 99 وجود ندارد و یا حداقل، افزایش 10 درصدی است.
  استانی-اجتماعی  شهرداری مشهد  بودجه ۹۹  شورای شهر مشهد
روزنامه اعتماد / ۲ روز قبل / ...
ارسال نامه محرمانه تخلفات شهرداری به مراجع چهارگانه
نایب‌رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از ارسال نامه محرمانه تخلفات شهرداری تهران به مراجع چهارگانه خبر داد.«سیدحسن رسولی»، نایب‌رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا، درباره سرانجام بررسی گزارش حسابرسی سال ۹۳ شهرداری تهران که به ۳۳ مورد تخلف در آن اشاره شده است، گفت: با حسابرس قرارداد الحاقی بسته‌ایم و گزارش حسابرس کامل شده است و این گزارش در دستور کار شورای شهر برای بررسی است.او با تاکید بر اینکه گزارشات حسابرس رسمی، مستند قانونی است، گفت: از کمیسیون حقوقی درخواست شده تا نسبت به بندهایی که حسابرس قانونی در سال‌های مورد حسابرسی به آنها اشاره و ایراد قانونی گرفته است، اقدامات حقوقی انجام شود و براساس تشخیص کمیسیون حقوقی …
واکنش اعضای شورا به گزارش رابط شورایاری منطقه ۱۷
مهر / ۲ روز قبل / اجتماعی
واکنش اعضای شورا به گزارش رابط شورایاری منطقه ۱۷
اعضای شورای اسلامی شهر تهران پیرو گزارش رابط شورایاری منطقه ۱۷ بر لزوم اتمام هر چه سریعتر طرح نیلوفری و رونق بخشیدن به اقتصاد این منطقه تاکید داشتند.
  میرلوحی  کمیسیون برنامه و بودجه  حامد مظاهریان  شهرداری
مرقانون درباره حسابرسی املاک شهرداری تهران رعایت شود
ایلنا / ۲ روز قبل / اجتماعی
مرقانون درباره حسابرسی املاک شهرداری تهران رعایت شود
ایلنا: نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: درباره املاک شهرداری باید مر قانون اجرا شود و باید مسیر روشن شود که چه اقدامات قضایی و حقوقی توسط…
  سید حسن رسولی
روزنامه اعتماد / ۴ روز قبل / ...
گزارش به بازنشستگان
بازنشستگان این روزها منتظر یک اقدام و تصمیم مهم توسط مجلس شورای اسلامی در بودجه 98 هستند. ماده سی‌ام قانون برنامه پنج‌ساله ششم و ماده 12 همین قانون موضوع همانند‌سازی، همانی که بازنشستگان آن را همسان‌سازی می‌خوانند، تبیین کرده است. اما با گذشت سه سال از تصویب قانون برنامه و اجرای بخش کوچکی از همسان‌سازی در سال 1398 برای بازنشستگان کشوری و لشکری نه فقط از اشتیاق برای اجرای طرح نیفزوده، بلکه بازنشستگان سایر صندوق‌ها از جمله تامین اجتماعی تمایلات بیشتری برای اجرای این قانون از خود نشان دادند، اما به جهت بار مالی طرح، صندوق‌ها خصوصا صندوق تامین اجتماعی از موضوع اجرای همسان‌سازی فاصله گرفته‌اند، در نتیجه با وجود اهتمام کوچک مجلس شورای اسلامی در سال …
دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی برگشت خورد
مهر / ۴ روز قبل / اجتماعی
دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی برگشت خورد
با رای اعضای شورای شهر تهران طرح دستورالعمل حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی برای بررسی بیشتر به کمیسیون برنامه و بودجه برگشت داده شد.
  کمیسیون برنامه و بودجه  بهاره آروین  شورای شهر تهران  شهرداری
نظارت را جایگزین افزودن بر حجم مقررات در شهرداری کنیم
مهر / ۴ روز قبل / اجتماعی
نظارت را جایگزین افزودن بر حجم مقررات در شهرداری کنیم
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، گفت: تلاش کنیم با نظارت بهتر فرایندها را در شهرداری تهران کوتاه تر کنیم.
  سید حسن رسولی  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
کمک ۱۰ میلیاردی شهرداری تهران به برگزاری انتخابات قانونی است
مهر / ۴ روز قبل / اجتماعی
کمک ۱۰ میلیاردی شهرداری تهران به برگزاری انتخابات قانونی است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمک ۱۰ میلیاردی شهرداری به برگزاری انتخابات در لایحه بودجه پیش بینی شده بود.
  شورای شهر تهران  انتخابات 98  مجید فراهانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
ابهامات و چالش‌های پیش ‌روی سیاست دفاعی اروپا
امروز اروپا در دوره حساسی از تاریخ دفاعی خود قرار دارد که از سال 1998 با اعلامیه سنت – مالو شروع شد و در سال 2009 با پیمان لیسبون نهادینه شد؛ اما ظاهرا از سال 2016 یک سری طرح‌ها در داخل و خارج از اتحادیه اروپا در پاسخ به شوک‌های خارجی (که با تصرف کریمه توسط روسیه در سال 2014 آغاز شد) جایگزین این پیمان شده است.فردریک مائورو در یادداشتی که وب سایت اندیشکده روابط بین‌الملل و راهبردی فرانسه (ایریس) آن را منتشر کرد، نوشت: بعید است با چنین طرح‌هایی، یک دفاع معتبر اروپایی ایجاد شود و اروپا در این مسیر باید چالش‌های مهمی را از پیش رو بردارد.طرح همکاری ساختاری دائمی در زمینه دفاع (پسکو) یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد در مفهوم دفاع اروپایی است که در پیمان لیسبون تصریح شده بود. دفاع اروپایی باید دارای یک …
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
اخبار
در دهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشورکه پنجشنبه 17 بهمن ماه سال جاری با حضور دکتر همتی، رییس کل بانک مرکزی
  بانک مرکزی  بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی  دولت  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  مشکلات
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
ثبات بازار شب عید با اجرای عملیات بانک مرکزی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ثبات بازار شب عید را منوط به اجرای "عملیات بازار باز بازار" و "بازار متشکل ارزی" توسط بانک مرکزی دانست.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / اقتصادی
تورم سال آینده کاهشی خواهد بود
یک عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه «تورم سال آینده نسبت به امسال روند کاهشی را طی خواهد کرد»،
  ازدواج  پول  تورم  شورای پول و اعتبار  کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای
نباید به متخلف قطع درخت پاداش داد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / اجتماعی
نباید به متخلف قطع درخت پاداش داد
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا گفت: اگر مالکی تخلف کرد و عرصه باغ را با قطع درخت به مسکونی تبدیل کرد نباید این تخلف را پذیرفت، زیرا پذیرش درخواست مالک یعنی به متخلف پاداش داده می شود.
  سید حسن رسولی  شورای شهر تهران  درخت  باغات
مغایرت 30 میلیاردی در عملکرد 9 ماهه شهرداری اراک/مردم را گرفتار باتلاق کلنگ زنی ها نکنید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
مغایرت 30 میلیاردی در عملکرد 9 ماهه شهرداری اراک/مردم را گرفتار باتلاق کلنگ زنی ها نکنید
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اراک گفت: در عملکرد 9 ماهه شهرداری اراک 30 میلیارد تومان مغایرت وجود دارد.
  استانی-اجتماعی  شورای شهر‌  اراک
بی‌کفایتی مجلس در تعیین حقوق کارمندان
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سیاسی
بی‌کفایتی مجلس در تعیین حقوق کارمندان
نمایندگان مجلس دهم طی سال‌های اخیر در تعیین میزان افزایش حقوق کارمندان نتوانستند نقش‌شان را به خوبی ایفا کنند.
  مجلس شورای اسلامی  سازمان برنامه و بودجه  کمیسیون برنامه و بودجه  کمیسیون تلفیق  لایحه بودجه  حقوق کارمندان  محمدباقر نوبخت  حمیدرضا حاجی‌بابایی  غلامرضا تاجگردون  محمد باقر نوبخت
نماینده مجلس:ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۷ به مجلس/برخی دستگاه‌ها به تکلیف خود عمل نکرده‌اند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / سیاسی
نماینده مجلس:ارائه گزارش تفریغ بودجه ۹۷ به مجلس/برخی دستگاه‌ها به تکلیف خود عمل نکرده‌اند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس از ارائه گزارش تفریغ بودجه از سوی دیوان مجاسبات به مجلس خبر داد و گفت: طبق این گزارس برخی دستگاه‌ها به تکلیف خود عمل نکرده‌اند.
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
موافقت شوراییان شیراز با کلیات بودجه ٩٩
اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با کلیات لایحه بودجه ۹۹ و متمم بودجه ۹۸ شهرداری شیراز موافقت کردند.
  استانی-اجتماعی  شهرداری  کمیسیون برنامه و بودجه  بودجه شهرداری‌ها  شورای اسلامی شهر شیراز
لزوم حرکت به سوی بودجه ریزی مشارکتی
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
لزوم حرکت به سوی بودجه ریزی مشارکتی
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به فرآیند تصویب لایحه بودجه ۹۹ شهرداری تهران ضمن دعوت به مشارکت همه متخصصان، نخبگان و شورایاری ها بر لزوم بودجه ریزی مشارکتی تاکید کرد.
  شورای شهر تهران  شورای نگهبان  مجید فراهانی  لایحه بودجه  کمیسیون برنامه و بودجه  شهرداری تهران
احتمال افزایش ۶۰ درصدی عوارض
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
احتمال افزایش ۶۰ درصدی عوارض "محدوده کاهش آلودگی هوا"
محمد علیخانی: شهرداری تهران پیشنهادی را مبنی بر افزایش ۶۰ درصدی عوارض محدوده کاهش آلودگی هوا به شورای شهر داده است که کمیسیون عمران و برنامه و بودجه مخالف این میزان هستند.
  اخبار حوادث  محمد علیخانی  شهرداری تهران  تهران  طرح ترافیکی  آلودگی هوا
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
یارانه 72 هزار تومانی گریبان دولت را می‌گیرد!
کیمیا نجفی یکی شدن یارانه نقدی و کمک معیشتی و تبدیل آن به یارانه ۷۲ هزار تومانی بحثی است که این روزها نقل محافل شده است. ادغام این دو کمک از همان ابتدا صدای مخالفان را درآورد، آنها معتقد بودند 60 میلیون نفری که اکنون هر دو یارانه را دریافت می‌کنند با کاهش رقم دریافتی مواجه می‌شوند، در حالی که ۱۸ میلیون نفری که کمک معیشتی به آنان تعلق نمی‌گیرد و فقط یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دریافت می‌کنند، منتفع خواهند شد. به عبارتی دیگر، به گفته منتقدان این طرح ادغام یارانه نقدی و معیشتی به نفع دهک‌های ثروتمند خواهد بود و دردی را از اقشار ضعیف جامعه دوا نمی‌کند. آذرماه سال ۱۳۸۹ اولین مرحله پرداخت یارانه نقدی به مبلغ ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان در قالب طرح هدفمندسازی یارانه‌ها به حساب سرپرستان خانواده‌ها واریز شد. …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
الزامات تصمیم 250هزار میلیارد تومانی
250هزار میلیارد تومان منابع تبصره14 لایحه بودجه که هفته گذشته در کمیسیون تلفیق مجلس تصمیماتی درخصوص آن گرفته شد، یکی از مهم‌ترین ارکان بودجه برای موفقیت سیاست‌های رفاهی برای مقابله با فقر و کاهش تبعیض در شرایط سخت و پیچیده کشور است. تبصره14 لایحه بودجه که در قالب جدولی بنا بر ماده39 قانون برنامه ششم توسعه ایجاد شد، به جزئیات منابع و مصارف هدفمندی می‌پردازد. مطابق برنامه ششم توسعه، دولت می‌تواند منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را با توجه قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به‌منظور ارتقای عدالت اجتماعی …
ارائه بودجه ۹۹ شهرداری مبتنی بر اولویت های محدود و تحقق پذیر
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
ارائه بودجه ۹۹ شهرداری مبتنی بر اولویت های محدود و تحقق پذیر
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از شهرداری و معاونت برنامه ریزی و مالی و اقتصادی شهرداری خواست تا لایحه بودجه سال ۹۹ را الزاماً مبتنی بر اولویت های محدود و تحقق پذیر ارائه کند.
  محمد سالاری  شهرداری تهران  بودجه شهرداری
درخواست ارتقا تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
درخواست ارتقا تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: این وظیفه مدیریت شهری است که تسهیلات تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده را ارتقا دهد تا تمایل به چنین امری از سوی ساکنان افزایش یابد.
  بودجه کل کشور  بافت فرسوده  مرتضی الویری
بودجه سال 1399 - کمیسیون تلفیق
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سیاسی
بودجه سال 1399 - کمیسیون تلفیق
لایحه بودجه سال 1399 در تاریخ 17 آذرماه از سوی رئیس جمهوری به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در حالی تقدیم شد که یک ماه پیش از آن، طبق مصوبه نمایندگان مجلس، دولت برای اولین بار بخش بودجه شرکت های دولتی این لایحه را یک ماه زودتر به مجلس تقدیم کرده بود تا کمیسیون برنامه و بودجه فرصت بیشتری برای بررسی جزئیات بودجه شرکت های دولتی داشته باشد.
پارکینگ‌های شهرداری ساماندهی می‌شود
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
پارکینگ‌های شهرداری ساماندهی می‌شود
سید حسن رسولی گفت: با تصویب لایحه تعیین نرخ عوارض پارک حاشیه‌ای و تعیین ضوابط واگذاری بهره برداری از پارکینگ‌ها، پارکینگ‌های عمومی در اختیار شهرداری تعیین تکلیف و ساماندهی می‌شود.
  کمیسیون برنامه و بودجه  حسن رسولی  پارکینگ  عوارض شهرداری
راهبرد اصلاح ساختار شهرداری پرهیز از تعدیل نیرو است
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
راهبرد اصلاح ساختار شهرداری پرهیز از تعدیل نیرو است
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، گفت: راهبرد در اصلاح ساختار شهرداری تهران اهتمام به حفظ امنیت شغلی و پرهیز از تعدیل نیروی انسانی است.
  سید حسن رسولی  شهرداری  شورای شهر تهران
دیوان محاسبات به حقوق های نجومی مدیران ورود کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سیاسی
دیوان محاسبات به حقوق های نجومی مدیران ورود کند
ایلنا: یک نماینده در مجلس دهم با اشاره به برخی خبرها درباره حقوق های نجومی مدیران، خواستار ورود دیوان محاسبات و کمیسیون برنامه و بودجه به این مساله شد.
  محمدجواد ابطحی
حاجی‌دلیگانی:درباره حقوق مدیران و مقامات باید شفاف‌سازی شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سیاسی
حاجی‌دلیگانی:درباره حقوق مدیران و مقامات باید شفاف‌سازی شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه نسبت به عدم اجرای قانون شفاف‌سازی حقوق مدیران انتقاد کرد.
تابش: بررسی بودجه در صحن علنی به بعد از انتخابات مجلس موکول می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / سیاسی
تابش: بررسی بودجه در صحن علنی به بعد از انتخابات مجلس موکول می‌شود
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که بررسی بودجه در صحن علنی مجلس به بعد از انتخابات مجلس موکول خواهد شد.
  کمیسیون تلفیق
همان راه 83 تا 96 را پیموده‌ایم؛ این قرار ما نبود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
همان راه 83 تا 96 را پیموده‌ایم؛ این قرار ما نبود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: گویی ما هم با اندک تفاوت‌هایی، همان راه 83 تا 96 را پیموده‌ایم. این قرار ما نبود.
  استانی-اجتماعی  شورای شهر مشهد  انتخابات
کاهش چشمگیر عوارض احداث زیرساخت‌های گردشگری در شیراز
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ...
کاهش چشمگیر عوارض احداث زیرساخت‌های گردشگری در شیراز
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، امور حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر شیراز از مصوبه جدید این شورا به منظور کاهش عوارض ساخت هتل و اقامت‌گاه گردشگری در شیراز خبر داد.
  استانی-اجتماعی  شهرداری شیراز  کمیسیون برنامه و بودجه  شورای شهر  عوارض ساختمانی  گردشگری
سهم تهران از گردش مالی شرکت‌های فناورانه صفر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اجتماعی
سهم تهران از گردش مالی شرکت‌های فناورانه صفر است
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی لایحه عوارض کسب و پیشه شهر تهران گفت: بنا بر اطلاعات به دست آمده گردش مالی شرکت های فناورانه حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است که تهران از این مبالغ سهمی ندارد.
  شورای اسلامی شهر تهران  شهرداری تهران
پاشنه آشیل سیاست‌های مالیاتی کجا است؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
پاشنه آشیل سیاست‌های مالیاتی کجا است؟
تهران- ایرنا- افزایش مالیات‌ها، تا زمانی که متناسب با درآمد افراد و نهادهای مختلف و همراه با جلوگیری از فرارهای بزرگ مالیاتی و رفع معافیت مالیاتی برخی نهادهای خاص نباشد، نمی‌تواند به حل معضلات اقتصاد و جامعه کمک کند.
  سازمان امور مالیاتی کشور  سازمان برنامه و بودجه کشور  فرار مالیاتی  مالیات  پرسش از خبر  کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی
موضوع قانونی حذف سود مرکب اجرا شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / سیاسی
موضوع قانونی حذف سود مرکب اجرا شود
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه تاکید کرد: موضوع قانونی حذف سود مرکب هر چه سریعتر به بانک‌ها ابلاغ شود.
  مجلس شورای اسلامی  مهرداد بائوج لاهوتی
درآمد هزینه های متمم بودجه تصویب شد
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اجتماعی
درآمد هزینه های متمم بودجه تصویب شد
اعضای شورای اسلامی شهر تهران کلیات متمم بودجه  و بخش درآمد هزینه آن را به تصویب رساندند.
  شورای شهر تهران  مجید فراهانی  محسن هاشمی  کمیسیون برنامه و بودجه
سیاست‌های تشویقی برای توسعه گردشگری شیراز تصویب شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
سیاست‌های تشویقی برای توسعه گردشگری شیراز تصویب شد
شورای اسلامی شهر شیراز، سیاست‌های تشویقی مد نظر شهرداری با هدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری در این کلانشهر را تصویب و براساس آن بخشی از ساخت و سازهای حوزه گردشگری را از پرداخت عوارض معاف کرد.
  استانی-اجتماعی  شهر شیراز  شهرداری شیراز  کمیسیون برنامه و بودجه
خانه‌های خالی در بازار اجاره سرریز می‌شود
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اقتصادی
خانه‌های خالی در بازار اجاره سرریز می‌شود
مقامات وزارت راه و شهرسازی معتقدند با امکانات امروز ۷۰ تا ۸۰ درصد خانه‌های خالی به راحتی قابل شناسایی است.
  مسکن  قیمت مسکن  بازار مسکن تهران  وام و تسهیلات مسکن  مسکن مهر  طرح مسکن ملی  مسکن ملی  قرص‌های مسکن  تورم  ارز
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
طرح‌های نمونه گردشگری در بودجه سال 99
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: پروژه‌های طرح اصفهان 2020 در قالب طرح‌های محرک توسعه در مناطق 15گانه شهر اصفهان مدنظر قرار گرفته است. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، احمد حسینی‌نیا با اشاره به پروژه‌های محرک توسعه مناطق ۱۵گانه در قالب طرح اصفهان 2020، اظهار کرد: براساس طرحی که شورای شهر و ریاست کمیسیون گردشگری و حقوقی شورا به شهرداری اصفهان ارایه کرده است و باتوجه به تاکیدات شهردار اصفهان درخصوص طرح‌های گردشگری ذیل برنامه اصفهان 2020 که بر موضوع گردشگری تاکید دارد، پروژه‌های طرح اصفهان 2020 در قالب طرح‌های محرک توسعه در مناطق 15گانه شهر اصفهان مدنظر قرار گرفته است. او با بیان اینکه اصفهان شهری برخوردار از غنای فرهنگی بالاست، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / ...
مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز آزاد شد
سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد:‌ مهدی حاجتی عضو این شورا صبح روز پنجشنبه سوم بهمن ۹۸ و پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی توسط مرجع قضایی، از زندان آزاد شد.به گزارش ایرنا، سعید نظری گفت: درخواست اعاده دادرسی مهدی حاجتی مورد پذیرش دیوان عالی کشور قرار گرفته است و قرار است ضمن توقف اجرای حکم حبس، رسیدگی به پرونده وی در دادگاه هم‏عرض صورت گیرد.زهره رستگاری، همسر مهدی حاجتی، نیز در توئیتی نوشت: «علیرغم نافرجام ماندن درخواست مرخصی پایان دوره حبس مهدی حاجتی‌، با قبول اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور‏، اجرای حکم ایشان تا رسیدگی مجدد متوقف شد.» مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز عصر یکشنبه ۱۲ خردادماه گذشته برای اجرای حکم یکسال زندان، بازداشت و به زندان منتقل شده بود. نواب قائدی که در آن مقطع …
سرانجام «عمارت اقدسیه»/ خانه ارزشمند شهر چرا تخلیه شد؟
مهر / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اجتماعی
سرانجام «عمارت اقدسیه»/ خانه ارزشمند شهر چرا تخلیه شد؟
عمارت معروف اقدسیه مدتی است خالی از آثار هنری ارزشمندی شده که پیش از این بر دیوارهایش نصب بود می گویند مدتی این عمارت در لیست فروش املاک شهرداری قرار داشته است.
  کمیسیون برنامه و بودجه  گلستان  شهرداری تهران  موزه امام علی  عمارت اقدسیه
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
مالیات خروج برای مسافران فرنگ
[شهروند] دریافت مالیات از سفرهای خارجی در رسانه‌ها حسابی خبرساز شد. دیروز در صحن علنی مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده نمایندگان تصویب کردند که سازمان مالیاتی مکلف است بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی از کشور وجوهی را به‌عنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. البته آنها رقم این مالیات را مشخص نکردند و تصمیم گرفتند که میزان آن در قوانین بودجه سنواتی پیش‌بینی شود. با این حال این خبر بسیار بحث‌برانگیز شد و تلقی رسانه‌ها و مردم این بود که قرار است علاوه بر عوارض خروجی رقمی به‌عنوان مالیات هم از مسافران خارج از کشور دریافت شود. با این حال، در پیگیری‌های «شهروند» …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات ارزش افزوده برابر شد
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس رای نمایندگان مجلس، سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات ارزش افزوده مساوی شد. به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی الویری روز گذشته در صحن شورای شهر با اعلام این خبر گفت: بررسی لایحه مالیات ارزش افزوده در دستور کار مجلس بود. مهم‌ترین موادی که مربوط به مدیریت شهری است، ماده ۴۱ است که سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را از مالیات ارزش افزوده مشخص می‌کند. وی ادامه داد: روال به این صورت است که از ۹ درصد مالیات ارزش افزوده یک درصد به حوزه ورزش تعلق دارد و از ۸درصد باقی مانده سهم، ۵ سهم برای دولت و ۳ سهم متعلق به مدیریت شهری است.
انتقاد نماینده تویسرکان از رأی دیوان عدالت به حذف بومی‌گزینی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / سیاسی
انتقاد نماینده تویسرکان از رأی دیوان عدالت به حذف بومی‌گزینی
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به عواقبی که عدم توجه به نیروهای بومی می‌تواند به دنبال داشته باشد از دولت خواست که نسبت به بومی‌گزینی توجه خواهد شد.
  بومی گزینی نیروی انسانی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / ...
حمایت دولت برای هموار کردن مسیر برای قطعه‌سازان یک ضرورت است
محسن بیگلری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از فعالیت‌ها، خطوط تولید، مراکز طراحی و تولید دستگاه‌های صنعتی شرکت صنایع تولیدی کروز بازدید به عمل آورد. در این بازدید سخا مدیرعامل این شرکت قطعه‌سازی و مدیران بخش‌های مختلف از فعالیت‌ها، مدیریت بهره‌وری و نظارت بر کیفیت در این شرکت توضیحاتی را به وی ارائه دادند.بیگلری در حاشیه بازدید از شرکت قطعه‌سازی کروز گفت: در گذشته صنعت قطعه‌سازی وابستگی بسیاری به کشورهای خارجی داشت که در حال حاضر با رسیدن به خودکفایی در قطعه‌سازی کروز، این میزان وابستگی کاهش یافته است. نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: کروز از سال 61 شروع به فعالیت کرده است و امروز بیش از 12هزار نفر در این مجموعه شاغل هستند و با وجود تحریم‌های ظالمانه …
با مصوبه تلفیق در سال 99 تنها با مجوز سازمان استخدامی جذب نیرو ممکن است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
با مصوبه تلفیق در سال 99 تنها با مجوز سازمان استخدامی جذب نیرو ممکن است
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: در سال آتی تنها با مجوز آزمون اداری و استخدامی و تأمین بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه جذب نیرو برای دستگاه‌های اجرایی ممکن خواهد بود.
انتقاد حاجی‌دلیگانی از سرکشی وزارت کار به حساب‌های مردم
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
انتقاد حاجی‌دلیگانی از سرکشی وزارت کار به حساب‌های مردم
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از قطع یارانه معیشتی برخی گروه‌ها از سرکشی به حساب‌های مردم انتقاد کرد.
  انتخابات مجلس  حسینعلی حاجی دلیگانی  مجلس شورای اسلامی  ایران
حاجی‌بابایی: در بودجه ۹۹ درآمد نفت با خوش‌بینی نوشته شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / سیاسی
حاجی‌بابایی: در بودجه ۹۹ درآمد نفت با خوش‌بینی نوشته شده است
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که درآمد نفت در بودجه سال ۱۳۹۹ با خوش‌بینی نوشته شده است، گفت: این درآمد قطعا تحقق پیدا نمی‌کند.
  بودجه ۹۹
رسولی: تصویب لایحه متمم بودجه از بی‌انضباطی مالی شهرداری جلوگیری می‌کند
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
رسولی: تصویب لایحه متمم بودجه از بی‌انضباطی مالی شهرداری جلوگیری می‌کند
نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: تصویب لایحه متمم بودجه از گرایش شهرداری به عدم انضباط مالی جلوگیری خواهد کرد.
اوراق مشارکت ۹۲۰ میلیارد تومانی مترو مسدود است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
اوراق مشارکت ۹۲۰ میلیارد تومانی مترو مسدود است
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نسبت به مسدود بودن ۹۲۰ میلیارد تومانی اوراق مشارکت متروی تهران از سوی دولت تذکر داد.
  شورای شهر  تهران  واگن مترو  اوراق مشارکت
تذکر میرلوحی به بانک‌مرکزی/بلاتکلیفی اوراق مشارکت مترو
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
تذکر میرلوحی به بانک‌مرکزی/بلاتکلیفی اوراق مشارکت مترو
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران نسبت به مسدود بودن اوراق مشارکت متروی تهران از سوی دولت تذکر داد.
  شورای شهر تهران  بانک مرکزی  سید محمود میرلوحی  اوراق مشارکت
نقش کلیدی نخبگان در تصمیم‌گیری‌‌های کشور
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / علمی و آموزشی
نقش کلیدی نخبگان در تصمیم‌گیری‌‌های کشور
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نقش نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها و نقش‌آ‌فرینی در کشور کلیدی، اساسی و تاثیرگذار است.
رئیس بانک مرکزی اوراق مشارکت مترو را در اولویت قرار دهد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اجتماعی
رئیس بانک مرکزی اوراق مشارکت مترو را در اولویت قرار دهد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نسبت به مسدود بودن اوراق مشارکت متروی تهران از سوی دولت تذکر داد.
  بانک مرکزی  دولت  شورای شهر تهران  کمیسیون برنامه و بودجه  مترو
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ...
دور تازه دعوای ورزش و صداوسیما
[شهروند] با گنجانده شدن حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی در برنامه بودجه‌ سال 1399 تا حد زیادی خیال ورزش‌دوستان برای حل این موضوع راحت شده بود اما حالا اتفاق جدیدی افتاده که مورد اعتراض وزارت ورزش است. در این خصوص دولت در بودجه ‌سال آینده سهم ورزش را از بودجه صداوسیما کسر و به بودجه وزارت ورزش اضافه کرد. در این بخش تبصره‌ای وجود داشت که از محل درآمد پخش مسابقات ورزشی از صداوسیما باید بخشی به ورزش برسد. چند روز بعد اما از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام شد که سهم ورزش از درآمد پخش مسابقات ورزشی 30‌درصد و سهم صداوسیما 70‌درصد خواهد بود که همین موضوع سوژه‌ای برای دعوای جدید دو طرف شده است.  ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش، در این خصوص گفته …
نفتی بودن لایحه بودجه 99 کاملا مشهود است
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
نفتی بودن لایحه بودجه 99 کاملا مشهود است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر ضرورت کاهش وابستگی بودجه به نفت گفت: شما نگاه کنید همین امسال نیز کاهش وابستگی بودجه به نفت اتفاق نیفتاده است و نفتی بودن این بودجه کاملا مشهود است.
محجوب: بازرسی‌های آزاردهنده برای بیمه کارگران ساختمانی متوقف شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
محجوب: بازرسی‌های آزاردهنده برای بیمه کارگران ساختمانی متوقف شود
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن درخواست از کمیسیون تلفیق و برنامه و بودجه برای توجه به وضعیت کارگران و بازنشستگان گفت:‌ بازرسی‌های آزاردهنده برای بیمه کارگران متوقف شود.
  کارگران
علی کاظمی: مردم در زمین دشمن بازی نخواهند کرد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
علی کاظمی: مردم در زمین دشمن بازی نخواهند کرد
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه مردم و حاکمیت واجد شعور و شوری واحد هستند، تأکید کرد: به همین دلیل مردم در میدان دشمن بازی نمی‌کنند و خواب و آرامش را از مستکبرین انسان کش می‌ستانند.
  سردار سلیمانی  علی کاظمی
تذکر نماینده کنگاور به وزیر علوم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
تذکر نماینده کنگاور به وزیر علوم
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص عدم رعایت مقررات قانونی در یکی از دانشگاه‌های کرمانشاه به وزیر علوم تذکر داد.
  وزیر علوم  کرمانشاه
ابطحی: دولت برای عملیاتی کردن بسته‌های حمایتی دستور جامع‌تری بدهد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
ابطحی: دولت برای عملیاتی کردن بسته‌های حمایتی دستور جامع‌تری بدهد
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: انتظار دارم کمیسیون اقتصادی یا برنامه و بودجه در مورد بسته‌های حمایتی و معیشتی و رسیدن اعتبارات به مردم راستی‌آزمایی کند.
  بسته معیشتی
برنامه و بودجه | سند آمایش استان‌‌های مرکزی، زنجان، قزوین و چهارمحال و بختیاری در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش بررسی و تصویب شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / اقتصادی
برنامه و بودجه | سند آمایش استان‌‌های مرکزی، زنجان، قزوین و چهارمحال و بختیاری در کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش بررسی و تصویب شد
شفقنا اقتصادی –  در راستای عمل به تکلیف جزء یک بند الف ماده ۲۶ قانون برنامه ششم توسعه کشور و با ابتکار امور برنامه¬ریزی، نظارت و آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه کشور، اسناد آمایش سرزمین استان‌های -مرکزی، زنجان، قزوین و چهارمحال و بختیاری در جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی آمایش سرزمین بررسی و تصویب […]
صداقت سپاه در سانحه هوایی درسی برای مسئولان شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
صداقت سپاه در سانحه هوایی درسی برای مسئولان شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: صداقت سپاه در توضیح نحوه سقوط هواپیما باید درسی برای تمام مسئولان شود.
  مجلس شورای اسلامی  محمدمهدی مفتح
گلایه عضو شورای تهران از تاخیر ارسال لوایح عوارضی به شورا
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
گلایه عضو شورای تهران از تاخیر ارسال لوایح عوارضی به شورا
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه عوارض جدید باید تا ۱۵ بهمن تصویب و ابلاغ شود، شهرداری تهران هرچه سریعتر لوایح عوارضی را به شورا ارسال کند.
  شورای شهر  شهرداری تهران  عوارض شهری  مرتضی الویری
الویری: لوایح عوارضی هرچه سریع‌تر به شورای شهر تهران ارسال شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
الویری: لوایح عوارضی هرچه سریع‌تر به شورای شهر تهران ارسال شود
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: با توجه به اینکه عوارض جدید باید تا پانزدهم بهمن تصویب و ابلاغ شود ضروری است که شهرداری تهران هر چه سریعتر لوایح عوارضی را به شورا ارسال کند.
بررسی سند جامع و مشارکت سرمایه‌گذاری شهر تهران در شورا
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
بررسی سند جامع و مشارکت سرمایه‌گذاری شهر تهران در شورا
اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی سند جامع و مشارکت سرمایه‌گذاری شهر تهران در خصوص تایید دستورالعمل‌های اجرایی این سند توسط کمیسیون برنامه و بودجه به بحث و بررسی پرداختند.
  شورای شهر
کمیسیون برنامه و بودجه گمان می‌کند سایر اعضای شورا زینت‌المجالس هستند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
کمیسیون برنامه و بودجه گمان می‌کند سایر اعضای شورا زینت‌المجالس هستند
یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کمیسیون برنامه و بودجه گمان می‌کند سایر اعضای شورا زینت‌المجالس هستند.
  حجت نظری  شورای شهر تهران  کمیسیون برنامه و بودجه
لزوم ارسال هر چه سریعتر لوایح عوارضی توسط شهرداری به شورای شهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / اجتماعی
لزوم ارسال هر چه سریعتر لوایح عوارضی توسط شهرداری به شورای شهر
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم ارسال هر چه سریعتر لوایح عوارضی توسط شهرداری به شورای شهر تهران تاکید کرد.
  شورای شهر تهران  شهرداری تهران
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
وزارتخانه‌ها از ایجاد بدهی برای دولت منع شدند
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ گفت: با مصوبه امشب کمیسیون تلفیق وزارتخانه‌ها از ایجاد هر گونه بدهی برای دولت منع شدند مگر اینکه موضوع مدنظرشان به تصویب سازمان برنامه و بودجه برسد.
  بدهی وزاتخانه ها برای دولت  بودجه 99  محمدعلی پورمختار
بررسی ۳ طرح‌ ضد آمریکایی در دستورکار مجلس
مشرق / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / سیاسی
بررسی ۳ طرح‌ ضد آمریکایی در دستورکار مجلس
مجلس هفته آینده ضمن بررسی گزارش کمیسیون امنیت ملی درباره برجام و سوال نمایندگان از وزیر نفت، گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد سه طرح مقابله با جنایات آمریکا را در دستور کار خود قرار داده است.
  کمیسیون اقتصادی  علی اکبر کریمی  ارتش جمهوری اسلامی ایران  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  قانون اساسی  حسین فریدون  کمیسیون اجتماعی  دولت آمریکا  کمیسیون برنامه و بودجه  کمیسیون کشاورزی
لزوم عرضه صادراتی زعفران در بورس کالا/ «اوسک» سهم ایران در تجارت زعفران را می گیرد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اقتصادی
لزوم عرضه صادراتی زعفران در بورس کالا/ «اوسک» سهم ایران در تجارت زعفران را می گیرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌گوید که زعفران به دلیل خاصیت دارویی که دارد تحریم‌پذیر نیست اما اگرهم تحریم شود با توجه به انحصار تولید آن در ایران، راه صادرات زعفران باز خواهد بود؛ از این رو عرضه صادراتی زعفران در بورس کالا و کشف قیمت براساس واقعیت بازار از لازمه های تجارت طلای سرخ است که سازمان جهانی زعفران موسوم به اوسک هم می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.
تذکر دوباره به شهردار تهران در خصوص هوشمندسازی
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تذکر دوباره به شهردار تهران در خصوص هوشمندسازی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری نسبت به اجرای تحقق «تهران هوشمند، جهان شهر دانش و فرهنگ» اقدامی انجام نداده است.
  شورای شهر تهران  مرتضی الویری  شهردار تهران  هوشمندسازی
شهرداری تهران نسبت به اجرای تهران هوشمند اقدامی انجام نداده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
شهرداری تهران نسبت به اجرای تهران هوشمند اقدامی انجام نداده است
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شواری اسلامی شهر تهران گفت: انتظار می‌رود قانونی که تصویب می‌شود در ظرف زمانی تعیین شده اقداماتش انجام شود لذا در تبصره 36 بودجه سال جاری تکالیفی عنوان شده بود که تا پایان تیر ماه محقق شود اما چنین نشده و بر همین اساس شهرداری نسبت به اجرای شهر هوشمند اقدامی انجام نداده است.
تذکر به شهرداری در خصوص عدم تحقق مصوبه
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / اجتماعی
تذکر به شهرداری در خصوص عدم تحقق مصوبه "تهران شهر هوشمند"
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران به شهرداری تهران درخصوص عدم تحقق مصوبه تهران شهر هوشمند و محقق نشدن درآمد ۵۰۰ میلیارد ریالی از این بخش تذکر داد.
روایتی از آخرین سفر حاج قاسم به اهواز؛‌ نتوانستیم دینمان را به خوزستان ادا کنیم/ معاون روحانی: انتقام از یک لشکر از ژنرال‌های آمریکایی‌ هم جوابگو نیست
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
روایتی از آخرین سفر حاج قاسم به اهواز؛‌ نتوانستیم دینمان را به خوزستان ادا کنیم/ معاون روحانی: انتقام از یک لشکر از ژنرال‌های آمریکایی‌ هم جوابگو نیست
ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به روایتی از بازدید سردار سلیمانی از اهواز گفت: سردار سلیمانی گفت که خوزستان را فراموش نکنید، به نظرم نتوانستیم دینمان را نسبت به خوزستان ادا کنیم.
  غلامرضا تاجگردون  عباسعلی کدخدایی  حسینعلی امیری  شهید سپهبد قاسم سلیمانی
روایت بازدید سردار سلیمانی از اهواز؛‌ خوزستان را فراموش نکنید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / سیاسی
روایت بازدید سردار سلیمانی از اهواز؛‌ خوزستان را فراموش نکنید
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به روایتی از بازدید سردار سلیمانی از اهواز گفت: سردار سلیمانی گفت که خوزستان را فراموش نکنید، به نظرم نتوانستیم دینمان را نسبت به خوزستان ادا کنیم.
  شهادت سردار سلیمانی  منطقه خوزستان  استانی-سیاسی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / اقتصادی
درخواست گزارش از شهرداری درباره «تهران هوشمند»
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد در مورد میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی شهر به شورای شهر گزارش دهد. به گزارش «ایسنا» محمود میرلوحی در تذکر پیش از دستور جلسه دیروز شورای شهر تهران با بیان اینکه در برنامه سوم شهر تهران در هفت بند به موضوع هوشمندسازی و پایدارسازی شهر تاکید شده است، گفت: از شهرداری می‌خواهیم که گزارشی در مورد تحقق مصوبات در این حوزه به شورا ارائه دهد. وی با بیان اینکه در تبصره 36 بودجه سال 1398، شهرداری موظف شده با هدف تحقق تهران هوشمند، حداقل به میزان 40درصد از تعداد دکل‌های رادیویی سطح شهر بکاهد، اظهار کرد: شهرداری از این محل باید به درآمد حداقل 50 میلیارد تومانی در سال‌جاری دست پیدا می‌کرد اما باید در گزارشی مشخص شود که این هدف تا چه …
تحقیق و تفحص از قرارداد شرکت رسا تجارت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
تحقیق و تفحص از قرارداد شرکت رسا تجارت
شورای اسلامی شهر تهران به تحقیق و تفحص از قرارداد شهرداری با شرکت رسا تجارت ورود می‌کند.
  بهاره آروین  کمیسیون برنامه و بودجه  شهرداری تهران  شورای شهر تهران
کاهش 40 درصدی دکل‌های رادیویی پایتخت در راستای هوشمندسازی شهر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
کاهش 40 درصدی دکل‌های رادیویی پایتخت در راستای هوشمندسازی شهر
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهرداری تهران درخواست کرد که در مورد میزان تحقق برنامه‌های هوشمندسازی شهر به شورای شهر گزارش دهد.
  هوشمندسازی  شورای شهر تهران  شهرداری تهران
فعالیت‌های شهرداری در حوزه هوشمندسازی به شورای شهر گزارش شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / اجتماعی
فعالیت‌های شهرداری در حوزه هوشمندسازی به شورای شهر گزارش شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از شهردار درخواست کرد تا گزارشی در خصوص میزان تحقق برنامه های هوشمندسازی در شهر تهران ارائه کند.
  شورای شهر  شورای شهر تهران  شهر تهران  شهرداری  کمیسیون برنامه و بودجه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
برآورد بدهی دولت به صندوق ارزی در سال ۹۹
با تایید پیشنهاد دولت برای واریز ۲۰ درصد از منابع ناشی از نفت و فرآورده‌های آن به صندوق توسعه ملی، دولت مابه‌التفاوت ۱۶ درصدی باقی مانده تا سهم قانونی صندوق را بدهکار می‌شود که حدود ۱.۲ میلیارد دلار بدهی جدید در سال ۱۳۹۹ ایجاد خواهد کرد.به گزارش ایسنا، طبق قانون برنامه پنجم توسعه باید در سال اول ۲۰ درصد از منابع ناشی از فروش نفت و فرآورده‌های آن به حساب صندوق توسعه ملی واریز و سالانه سه درصد به آن اضافه ‌می‌شد و در ادامه طبق قانون برنامه ششم توسعه، دولت باید از سال ۱۳۹۶ معادل ۳۰ درصد از منابع نفتی را به حساب صندوق توسعه ملی واریز و سالانه دو درصد به آن اضافه کند. بر این اساس، سهم صندوق برای سال ۱۳۹۹ به ۳۶ درصد می‌رسد.در چند سال اخیر با توجه به کاهش منابع نفتی و نیاز دولت به منابع در برخی سال‌ها …
شهادت سردار سلیمانی نشان داد راه مقاومت درست بوده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
شهادت سردار سلیمانی نشان داد راه مقاومت درست بوده است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت: شهادت سردار سلیمانی نشان داد همواره ایستادگی و مقاومت راه درست و به حقی است.
  شهادت سردار سلیمانی  آمریکا  استانی-سیاسی
دولت 38 درصد آموزش عالی را ندید، مجلس می‌بیند؟
روزنامه فرهیختگان / ۱۳۹۸-۱۰-۱۲ / دانشگاه/آموزش‌وپروش
دولت 38 درصد آموزش عالی را ندید، مجلس می‌بیند؟
عصر سه‌شنبه احمد حیدری، سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی که معاونت امور مجلس و ارتباطات اجتماعی را نیز برعهده دارد، از تحریریه «فرهیختگان» بازدید کرد. او در این بازدید در گفت‌وگویی به دو مساله روز دانشگاه اشاره کرد؛ جزئیات قرارداد همکاری با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و موافقت کمیسیون آموزش و تحقیقات و برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با حضور دانشگاه آزاد اسلامی در تبصره ۹ لایحه بودجه ۹۹ ازجمله مواردی بود که حیدری اطلاعات قابل‌توجهی درمورد آن ارائه داد.
افزایش سهمیه بنزین کسری ۴ هزار میلیاردی را جبران می‌کند
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اقتصادی
افزایش سهمیه بنزین کسری ۴ هزار میلیاردی را جبران می‌کند
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس افزایش سهمیه بنزین تا ۲۰ لیتر را مدنظر دارد که به جبران ۴ هزار میلیارد تومان کسری کمک می‌کند.