دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
کنترل جمعیت
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
خوراک مار راه حلی عجیب برای کم کردن جمعیت پیتون‌ها!
مقامات ایالت فلوریدای آمریکا برای کاهش جمعیت مارهای پیتون، اقدام به صید این موجودات کردند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، در این ایالات با افزایش جمعیت مارهای پیتون و حمله آن‌ها به داخل شهر، نگرانی‌هایی برای مردم و مسئولین این ایالت به وجود آمده است. جمعیت مارهای غول‌پیکر در این ایالت به ۳۰۰ هزار راس می‌رسد. آن‌ها تصمیم گرفتند که برای حل این مشکل دستور شکار این مارها را صادر کنند و از رستوران‌ها بخواهند که این مارهای صید شده را از شکارچیان بخرند و خوراک پخته شده از گوشت پیتون‌ها را در وعده‌های غذایی خود جای دهند. چندی پیش ویدئویی از یکی از این رستوران‌ها منتشر شد که مراحل کامل طبخ یک خوراک مار پیتون را به طور کامل نشان می‌داد. این اقدام مقامات فلوریدا، با واکنش شدیدی از سوی دوستداران محیط زیست روبه‌رو …
ایران؛ پاندمی کرونا؛ کمبود آب و بحران جمعیتی؛ توضیحات شهلا کاظمی‌پور
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت
ایران؛ پاندمی کرونا؛ کمبود آب و بحران جمعیتی؛ توضیحات شهلا کاظمی‌پور
چندی پیش یک نماینده مجلس هشدار داده بود که رشد جمعیت در کشور به زیر یک درصد رسیده است.
علیه کروناویروس با «هر خانه، یک پایگاه سلامت»
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
علیه کروناویروس با «هر خانه، یک پایگاه سلامت»
مریم قاسمی   یک‌سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی مرکز بهداشت ولی‌عصر(عج) در خیابان یاران ساخته و بهره‌برداری از آن آغاز شد. مهم‌ترین فعالیت‌های این مرکز در امور مربوط به تنظیم خانواده، کنترل جمعیت و ارائه سایر خدمات بهداشتی رایگان به شهروندان بود. مرکز جامع ولی‌عصر(عج) پس از چند دهه فعالیت مستمر، سال۹۵ تعطیل شد و ساختمان آن در طرح بازسازی و مقاوم‌سازی قرار گرفت. افتتاح این مرکز بهداشتی بعد از ۴ سال و بهره‌برداری از آن به‌عنوان ششمین مرکز جامع سلامت منطقه ۱۸، در شرایطی که بحران کرونا روزانه جان …
افشاگری نماینده مجلس از جنایت‌های پشت پرده طرح کنترل جمعیت
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
افشاگری نماینده مجلس از جنایت‌های پشت پرده طرح کنترل جمعیت
نگاه کلان اسلام به فرزندپروری/ توجیهات غلط در موضوع کنترل جمعیت
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / خانواده / اخبار ایران (بین‌الملل)
نگاه کلان اسلام به فرزندپروری/ توجیهات غلط در موضوع کنترل جمعیت
ایران به عنوان ام‌القرای مذهب تشیع، با آمارهای نگران‌کننده در زمینه‌ کاهش ولادت‌ها و افزایش ناباروری در خطر از دست دادن شکوه و جلال خود است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
کسانی که جنایت بزرگ عقیم‌سازی زنان را رقم زدند، جلوی طب سنتی ایستادگی کردند
محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره تعطیلات افزود: «کسانی که ۲۰‌ سال در عرصه و مسند مدیریت بهداشتی این کشور تکیه زده‌اند و کسانی که جنایت بزرگ عقیم‌سازی زنان و نسل‌کشی ما را رقم زدند، جلوی طب سنتی ایستادگی کردند، خوشبختانه مجلس محترم با طرح جمعیت و تعالی خانواده جلوی این جنایت را می‌گیرد.» او افزود: «ملت عزیز ایران به شما می‌گویم بعد از چندین ‌سال که مقام معظم رهبری دستور دادند جلوی قصه کنترل جمعیت گرفته شود، دو ماه پیش وزیر بهداشت دستور داده است قضیه عقیم‌سازی برداشته شود. »
کرونا ساختار سنی جمعیت را تغییر می‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ویروس کرونا / سالمندان / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / خانواده
کرونا ساختار سنی جمعیت را تغییر می‌دهد
ایرنا نوشت: کرونا علاوه بر تاثیرگذاری بر میزان مرگ و میر؛ به واسطه افزایش مشکلات اقتصادی و اجتماعی بر نرخ ازدواج‌، سن ازدواج و سطح باروری نیز اثر منفی می‌گذارد.
برای کنترل جمعیت آفت موش، روش‌های بیولوژیکی مثل گربه جواب نمی‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / استانی-اقتصادی / آفت / موش
برای کنترل جمعیت آفت موش، روش‌های بیولوژیکی مثل گربه جواب نمی‌دهد
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این‌که بدون سم، نمی‌توان آفت موش را کنترل کرد، گفت: برای کنترل جمعیت آفت موش در اراضی استان، روش‌های بیولوژیکی مثل گربه جواب نمی‌دهد.
"ستاره فرمانفرمائیان" مهره کلیدی کاهش جمعیت ایران را بشناسید!
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / سقط جنین / غربالگری مادران باردار / فرزندآوری / کاهش جمعیت
"ستاره فرمانفرمائیان" مهره کلیدی کاهش جمعیت ایران را بشناسید!
دختر یکی از شاهزادگان و شخصیت‌های با نفوذ قاجار و نخستین دانشجوی ایرانی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، کنترل جمعیت ایران را از طریق سازمان‌های غیردولتی و مطب‌های خصوصی برای جمعیت ایران که در آن زمان ۱۴ میلیون نفر بود، آغاز کرد!
دیدگاه عباس عبدی درباره افزایش جمعیت/ اگر معیشت مردم بهبود نیابد فرزندآوری با زور ممکن نیست
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / عباس عبدی
دیدگاه عباس عبدی درباره افزایش جمعیت/ اگر معیشت مردم بهبود نیابد فرزندآوری با زور ممکن نیست
عباس عبدی در یادداشتی در خبرنیوز نوشت:مدیرکل دفتر سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت از حذف توزیع رایگان اقلام پیشگیری از بارداری در شبکه‌های بهداشتی ایران برای مبارزه با کاهش جمعیت خبر داد و گفت «وزارت بهداشت تمامی اقدام‌های پیشگیری از بارداری که پیش از این در شبکه بهداشتی ایران بوده از جمله وازکتومی و توبکتومی را مگر در صورت خطر جانی حذف کرده و سیستم‌های تشویق به فرزندآوری را افزایش داده است.»
آخرین نوزاد ایرانی را ببینید!
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / کاریکاتور / نوزاد / زایمان / کنترل جمعیت / افزایش جمعیت
آخرین نوزاد ایرانی را ببینید!
ایران با بیشترین و سریع‌ترین کاهش نرخ باروری در ۲۵ سال اخیر رکورددار جهان شد... پروانه ایزدخواست با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود به این موضوع پرداخت.
نتیجه جالب یک پژوهش درباره ایرانیان در ۳۰ سال بعد
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / سالمندان / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / رابطه والدین و فرزندان
نتیجه جالب یک پژوهش درباره ایرانیان در ۳۰ سال بعد
تسنیم نوشت: براساس برآوردها، میانه سنی ایران در سال ۱۳۲۹ حدود ۲۲ سال، در سال ۱۳۹۵، ۳۰ سال و در سال ۱۳۹۸، ۳۲ سال بوده است؛ این شاخص در سال ۱۴۰۴ به حدود ۳۶ سال و در سال ۱۴۲۹ به بیش از ۴۵ سال افزایش می‌یابد که نشان‌دهنده‌ سالخورده شدن جمعیت کشور است.
حیوان گزیدگی در کشور به علت افزایش سگ‌ها رو به افزایش است
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
حیوان گزیدگی در کشور به علت افزایش سگ‌ها رو به افزایش است
تهران - ایرنا - رییس اداره بیماری‌های مشترک انسان و حیوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سالهای اخیر تعداد موارد حیوان گزیدگی در کشور به علت افزایش جمعیت سگ‌ها رو به افزایش است و اگر اقدامی جدی برای کنترل هاری در سگ‌ها و بخصوص کنترل جمعیت سگ‌های بی صاحب انجام نشود هر روز پیشگیری و مقابله با حیوان گزیدگی مشکل‌تر و کنترل بیماری‌هاری دشوارتر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
از غذا دادن به سگ و گربه خیابانی خودداری کنید
گروه اجتماعی| به دنبال رشد نگران‌کننده آمار حیوان‌گزیدگی در کشور، وزارت بهداشت از شهروندان درخواست کرد تا حد امکان، از غذا دادن به سگ‌ها و گربه‌های خیابانی خودداری کنند زیرا این حیوانات، در صورت آلودگی به ویروس هاری، مهم‌ترین کانون انتقال بیماری به انسان هستند.  بهزاد امیری، رییس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوانات وزارت بهداشت، در توجیه این درخواست، به «اعتماد» گفت: «آمار حیوان‌گزیدگی در کشور ما رو به افزایش است و بیشتر، در روستاها اتفاق می‌افتد چون در آن مناطق نزدیک به زیستگاه وحوش و از جمله روباه و گرگ و شغال، سگ‌های گله بیشتر در معرض خطر گاز گرفته شدن قرار دارند و اگر حیوان وحشی، آلوده به ویروس هاری باشد، …
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سگ‌ها عامل بیش از ۹۰ درصد موارد انسانی "هاری"
رئیس اداره بیماری های مشترک انسان و حیوان وزارت بهداشت با اشاره به موارد سالانه بروز هاری در کشور گفت: متاسفانه تعداد موارد حیوان گزیدگی در کشور به علت افزایش جمعیت سگ‌ها رو به افزایش بوده و اگر اقدامی جدی و اصولی برای کنترل هاری در سگ ها و بخصوص کنترل جمعیت سگ‌های بلاصاحب انجام نشود، هر روز پیشگیری و مقابله با حیوان گزیدگی مشکل تر و کنترل بیماری هاری و تحقق هدف جهانی یعنی حذف بیماری هاری انسانی ناشی از گزش سگ تا سال ۲۰۳۰، دشوارتر می‌شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
طغیان جمعیت موش‌ها در پایتخت
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: طی دو، سه ماه گذشته بررسی‌ها حاکی از طغیان جمعیت موش در برخی محورها، کانال‌ها و معابر شهری بوده است.آرش حسینی میلانی در نود و ششمین جلسه کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران که بررسی وضعیت حیوانات موذی با تمرکز بر موش اختصاص داشت، گفت: موضوعات مختلفی در شهر تهران هستند که تمام بار مسئولیت مقابله و کنترل آنها به شهرداری محول شده است. یکی از این موضوعات حیوانات موذی هستند.به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه کنترل و مقابله با افزایش جمعیت حیوانات موذی به ویژه موش از مطالبات روزمره شهروندان است، اظهار کرد: طی دو، سه ماه گذشته بررسی‌ها حاکی از طغیان جمعیت موش در برخی محورها، کانال‌ها و معابر شهری بوده است. هرچند مقابله با موش شاید از اولویت چندم شهرداری باشد …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
نقشه مجلس یازدهم برای تشویق زاد و ولد
با گذر از دوران کنترل جمعیت از اواخر دهه 60 تا اواخر دهه 80، با کاهش شدید نرخ رشد جمعیت، سیاست‌های جمعیتی جمهوری اسلامی ایران بر افزایش موالید قرار گرفته است؛ موضوعی که فارغ از دشواری جا انداختن شرایط جدید بعد از سال‌ها تشویق به کنترل جمعیت، در شرایط روز کشور به ویژه از نظر اقتصادی کار دشواری است. در سال‌های گذشته، سیاست‌های دولت و مجلس در فراهم نساختن زمینه سند کلان جمعیتی مصوب رهبر انقلاب اسلامی با انتقادهای فراوانی از سوی چهره‌های موافق این طرح مواجه شده است. حال به نظر می‌رسد مجلس یازدهم برای جامه عمل پوشاندن به این سیاست‌ها، طرحی را در نظر گرفته است.نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با تشریح جزئیاتی از طرح تشویق زاد و ولد گفت که بر این اساس از زمان تولد فرزند سوم خانوارها یارانه‌ای …
توصیه یک متخصص: خانم‌های جوان تخمک‌شان را برای بعد فریز کنند
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / سقط جنین / زایمان / رابطه والدین و فرزندان / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت
توصیه یک متخصص: خانم‌های جوان تخمک‌شان را برای بعد فریز کنند
مهر نوشت: یک جنین شناس، گفت: عامل سن یکی از عوامل تعیین‌کننده در قدرت باروری افراد به‌ ویژه خانم‌ها است‌.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
دو سوم از درآمد خانواده‌ها صرف پرداخت اجاره می‌شود
نماینده مجلس یازدهم گفت: وزارت راه و شهرسازی در کوتاه‌مدت باید نسبت به ارائه تسهیلات تولید مسکن به مردم رسیدگی لازم را انجام دهد این موضوع زمینه ساز افزایش تولید مسکن و تعدیل نظام عرضه و تقاضا در بازار خرید و فروش و اجاره خانه خواهد بود. به گزارش ایلنا، ابوالفضل ابوترابی با انتقاد از وضعیت آشفته‌بازار اجاره مسکن در کشور، گفت: وضعیت کنونی بازار اجاره مسکن نشات گرفته از تعلل و کم کاری دولت و وزارت راه و شهرسازی در عرصه مسکن در هفت سال اخیر است. از این رو مسئولان مربوطه باید پاسخگوی عملکرد قبلی خود باشند.نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مستاجران برای تامین مسکن مورد نظرشان با مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری روبه‌رو هستند، به دلیل افزایش قیمت‌ها، خانوارها …
اعلام وضعیت پیاده‌روی اربعین، تا پایان محرم
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
اعلام وضعیت پیاده‌روی اربعین، تا پایان محرم
تکلیف برپایی یا عدم برپایی مراسم اربعین از سوی عراق، پس از بررسی توانمندی در کنترل جمعیت همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، پایان ماه محرم قطعی و اعلام می‌شود.
آخرین اخبار از برپایی راهپیمایی اربعین
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ماه محرم / عاشورای حسینی / عراق / اربعین / ابا عبدالله / کربلا / ایران / زائران اربعین / راهپیمایی اربعین
آخرین اخبار از برپایی راهپیمایی اربعین
تکلیف برپایی یا عدم برپایی مراسم اربعین از سوی عراق، پس از بررسی توانمندی در کنترل جمعیت همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، پایان ماه محرم قطعی و اعلام می‌شود.
عراق، وضعیت برپایی اربعین را چه زمانی اعلام می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
عراق، وضعیت برپایی اربعین را چه زمانی اعلام می‌کند؟
تکلیف برپایی یا عدم برپایی مراسم اربعین از سوی عراق، پس از بررسی توانمندی در کنترل جمعیت همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، پایان ماه محرم قطعی و اعلام می‌شود. امروز استاندار بابل نیز از سخت‌گیری بیشتر برای جلوگیری از ورود زائران در مسیر کربلا خبر داد. همچنین مقرر شد تا نیروهای امنیتی و نظامی در سیطره‌ها و ورودی‌های شهر کربلا افزایش یابد و مانع حضور عزاداران در کربلا شوند.
عاملی: کاهش نرخ رشد جمعیت کشور نگران کننده‌است
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / شورای عالی انقلاب فرهنگی / کنترل جمعیت
عاملی: کاهش نرخ رشد جمعیت کشور نگران کننده‌است
ایرنا نوشت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، کاهش نرخ رشد جمعیت کشور را نگران کننده توصیف کرد و گفت: موضوع جمعیت را نباید حزبی و سیاسی کرد که عده‌ای در مقابل و برخی در طرفداری آن باشند، همه باید در کنار هم برای کمک به حل این خلاءبزرگ همکاری کنند.
تله‌گذاری برای زنبورها
۱۳۹۹/۰۵/۲۷
تله‌گذاری برای زنبورها
واشنگتن: زنبور غول‌آسای سرخ آسیایی نخستین بار اواخر سال۲۰۱۹ میلادی در ایالت واشنگتن دیده شد و اکنون نیش کشنده این نوع زنبور باعث شده برای کنترل جمعیت و آزمایش روی زهر آنها در آمریکا برای زنده‌گیری این حشره تله زنده‌گیری پهن شود. به گزارش فرانس پرس، حشره‌شناس‌ها با 300تله توانستند نمونه‌های بسیاری از این زنبور قاتل را شکار کنند و مورد آزمایش قرار دهند.
از سال ۹۲ قانونگذاری جدیدى در حوزه "جمعیت" نداشته‌ایم!
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سیاست‌های تشویقی برای فرزندآوری / کاهش جمعیت / نمایندگان مجلس
از سال ۹۲ قانونگذاری جدیدى در حوزه "جمعیت" نداشته‌ایم!
رییس فراکسیون زنان مجلس با تأکید بر لزوم تشکیل کمیسیون ویژه جمعیت گفت: ما بعد از قوانین سال ۹۲ که به واسطه آن بخشی از قوانین "کنترل جمعیت" لغو شد و به نحوی اصلاح قوانین موجود بود، قانونگذاری جدیدى در حوزه جمعیت نداشته‌ایم!
امینی خبر داد: برخورد قانونی با شهرداریهای خاطی در زمینه کنترل جمعیت سگهای بدون صاحب
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
امینی خبر داد: برخورد قانونی با شهرداریهای خاطی در زمینه کنترل جمعیت سگهای بدون صاحب
مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از معرفی شهرداری سلماس به هیئت تخلفات استان و برخورد قانونی با شهرداری گوراب زرمیخ گیلان در زمینه عدم رعایت مفاد دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های بی صاحب خبر داد.
لغو سیاست‌های "کنترل جمعیت" در تمامی کشورها/ افزایش "قدرت، ثروت و امنیت" از طریق افزایش جمعیت کشورها
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سبک زندگی ایرانی اسلامی / فرزندآوری / کاهش جمعیت / مجلس / شورای عالی انقلاب فرهنگی
لغو سیاست‌های "کنترل جمعیت" در تمامی کشورها/ افزایش "قدرت، ثروت و امنیت" از طریق افزایش جمعیت کشورها
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه کشورهای جهان تمامی سیاست‌های کنترلی جمعیت را کنار گذاشته‌اند، گفت: در حال حاضر اقتصاددانان دنیا اعلام می‌کنند که افزایش جمعیت به افزایش "ثروت، قدرت و امنیت" منجر می‌شود.
ترامپ به نیروهای آموزش ندیده برای آرام کردن پورتلند متوسل شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اعتراضات در آمریکا
ترامپ به نیروهای آموزش ندیده برای آرام کردن پورتلند متوسل شد
براساس سندی از وزارت امنیت داخلی آمریکا که به دست نیویورک تایمز رسیده است، نیروهای فدرال که در بحبوحه اعتراضات سراسری در شهر پورتلند ایالت اورگان مستقر شدند، از آموزش های لازم برای کنترل جمعیت گسترده برخوردار نیستند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
باشد که زمین بی‌مار نباشد
یکی از دلایل زیبایی‌های بقا و‌ استحکام زنجیره اکوسیستم در طبیعت، وجود گروه شگفت‌انگیزی از خزندگان با نام مار است که تنوع تا به امروز شناخته شده آنها در جهان، حدود 3 هزا رو 630 گونه را شامل می‌شود. زیبایی منحصر به فرد مارها که غرق در نقش و رنگ‌های متنوع و خاص هستند، رقص زیبای خزیدن آنها در زمین و ‌اتصال قوی که در زنجیره اکوسیستم حیات و بقا برای تمام موجودات ایجاد کرده‌اند، سبب شده تا زیستگاه‌های بهتر و سالم‌تری در زمین برای تمام جانوران و گیاه‌ها مهیا شود. ما انسان‌ها که شانس زیستن در این دنیای پیچیده، خاص و‌ سرشار از تنوع را داریم؛ بسیار خوشبختیم که حضور مارهای ارزشمند را در محیط‌های پیرامونی‌مان شاهدیم.  مارها در اکوسیستم …
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
به بهانه روز جهانی مار و اهمیت حفاظت از مارها
مارها بیش از هر خزنده دیگری با زندگی و فرهنگ ما انسان‌ها عجین شده‌اند. ترکیبی از تعجب، ترس، احترام و نفرت در نگاه ما نسبت به مارها وجود دارد. تعجب از موجودی که پلک ندارد و با چشم باز می‌خوابد یا دست و پا ندارد و گویی بی‌هیچ منطقی می‌تواند حرکت کند.  مارها را به نوعی از خیلی قدیم می‌شناسیم. در سرزمین ما، مارها در آیین عیلامیان مقدس شمرده می‌شدند اما در خیلی از فرهنگ‌ها، این مارها بودند که کاربرد گیاهان در درمان بیماری‌ها را به انسان آموختند و به همین دلیل سمبل پزشکی و طبابت شدند.  مارها در نگاه ما ترکیبی از اضداد هستند. شاید چون مقدار کم سم آنها در ساخت دارو استفاده می‌شود و مقدار زیاد سم آنها باعث مرگ و ویرانی است. هیچ خزنده دیگری تا …
حمله کیهان؛ این بار به یک جمعیت‌شناس با طعم طعنه به حدادعادل و رویای ژاپن اسلامی او
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / کنترل جمعیت / سالمندان
حمله کیهان؛ این بار به یک جمعیت‌شناس با طعم طعنه به حدادعادل و رویای ژاپن اسلامی او
کیهان نوشت:طی روزهای گذشته برای چندمین بار در سالیان اخیر جناب دکتر محمد میرزایی دوباره دست به قلم شدند و با رویکرد و تیتری کاملاً ژورنالیستی نوشتاری را در یک روزنامه و نه در یک نشریه علمی و تخصصی منتشر کردند. یادداشتی غیرحرفه‌ای و با شائبه سوگیری سیاست که برخلاف همه داده‌های جمعیت شناختی و تحلیل‌ها و فراتحلیل‌های تحولات جمعیت ایران و بدون ارائه هیچ استدلال و استنتاج دقیق علمی و آماری، درصدد عادی‌سازی روند سالخوردگی جمعیت ایران است و بس.
کبوتران حرم امام رضا(ع)
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
کبوتران حرم امام رضا(ع)
ایرنا - مشهد - صحن های حرم مطهر و ورودی‌های آن محل نشست و برخاست کبوتران است؛ هر کدام گوشه‌ای می نشینند و در جستجوی غذا نوک بر زمین می‌کوبند. این تصویری آشنا برای تمام کسانی است که به زیارت حرم رضوی آمده اند . کبوترهای حرم یا کبوتر چاهی‌اند که درون چاه‌ها و قنات‌ها می‌خوابیده‌اند یا کبوترهای خانگی‌ که زیر شیروانی‌ها و در شهر لانه داشته‌اند. این کبوترها جایی برای لانه کردن داخل حرم ندارند. آن‌ها روی گنبدها، درون تأسیسات روی پشت‌بام‌ها و... می‌خوابند و لانه‌ می‌سازند. بسیاری از زائران از گذشته های دور نذر کبوتر داشتند و با خرید کبوتری و آزاد کردن آن در حرم امن رضوی نذر خود را ادا می کردند. روی گنبد دیگر اثری از کبوتر نیست. فقط گاهی کبوتری از کنارش پرواز می‌کند و آن‌طرف‌تر می‌نشیند. پیش از این …
آسوشیتدپرس: عقیم سازی: راهکار چین برای کنترل جمعیت مسلمان اویغور
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
آسوشیتدپرس: عقیم سازی: راهکار چین برای کنترل جمعیت مسلمان اویغور
برخی از کارشناسان، اقدامات دولت چین در طول 4 سال گذشته را نوعی "نسل‌کشی جمعیتی" در بخش غربی استان "سین‌کیانگ" می‌دانند.
رسما پیر شده‌ایم؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / سالمندان / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت
رسما پیر شده‌ایم؟
میزان نوشت: رییس مرکز آمار گفت: اکنون ایران در دوره میانسالی یعنی بین ۳۰ تا ۶۵ سال است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سیاست‌های اغراق شده جوابگو نیست
[شادی خوشکار] زمانی که در دهه 60 ایران رشد جمعیت بالای 3.5 را تجربه کرد، لزوم سیاست‌های کنترل جمعیت جدی گرفته شد. کشور در مدت کوتاهی با کاهش میزان تولد روبه‌رو شد تا امروز که گفته می‌شود میزان رشد جمعیت به زیر یک رسیده و بسیاری از مسئولان و کارشناسان را نگران کرده است. نگرانی‌ها از تبعاتی است که پیرشدن جمعیت به دنبال خواهد داشت. کاهش نیروی کار، افزایش هزینه‌های سلامت و مشکلات صندوق‌های بیمه‌ای مهم‌ترین تبعات پیرشدن جمعیت است. اما آیا باید برای کاهش میزان رشد جمعیت نگران بود؟ برخی از کارشناسان و جمعیت‌شناسان می‌گویند مهم‌تر از نگرانی برای کاهش میزان رشد جمعیت، باید سیاست‌هایی در پیش گرفته شود که کشور با توجه به امکانات و منابع، جمعیت …
اظهارات آیت الله فاضل لنکرانی درباره تغییر جنسیت و تلقیح مصنوعی | کنترل جمعیت خلاف اسلام است
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
اظهارات آیت الله فاضل لنکرانی درباره تغییر جنسیت و تلقیح مصنوعی | کنترل جمعیت خلاف اسلام است
آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی در برنامه دستخط گفت: در خصوص «تلقیح مصنوعی» و تغییر جنسیت کار فقهی کرده‌ایم. مسئولین بشنوند بسیاری از مواردی که امروز در کشور انجام می‌شود، مشروع نیست! روشی که در جهرم انجام می‌شد مشروع نبود!
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
بیابان زدایی به جای بیابان زایی
هر سال روز ۱۷ ژوئن برابر با ۲۷ خرداد ماه روز جهانی مبارزه با بیابان‌زایی است. بیابان به سرزمینی اطلاق می‌شود که در مناطق خشک و نیمه خشک یا نیمه مرطوب واقع گردیده و فاقد پوشش گیاهی بوده و یا میزان آن در حدی هست که بهره برداری از آن در شرایط اقلیمی طبیعی به مصلحت نیست. با راهکارهای موثری می توان از پدیده بیابان زدایی در کشور جلوگیری کرد که از جمله آنها می توان به اصلاح روش های تامین انرژی، بهبود وضعیت معیشت اقتصادی ساکنان بیابان، کنترل جمعیت، استفاده از فناوری های نوین و مناسب برای کشاورزی در بیابان، حفاظت از خاک، متعادل سازی در محیط های طبیعی، توسعه آبیاری های مصنوعی، افزایش تولید کشاورزی، افزایش سطح زندگی روستاییان، ایجاد اشتغال در زیر بخش کشاورزی، حصار کشی های سنگی، کشت درختچه ها و توسعه کشت …
میرباقری: "طرح کنترل جمعیت" نتیجۀ تبعیت از الگوی توسعۀ غربی و سرمایه‌سالاری بود
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / خانواده / اهل بیت علیهم السلام
میرباقری: "طرح کنترل جمعیت" نتیجۀ تبعیت از الگوی توسعۀ غربی و سرمایه‌سالاری بود
استاد حوزه علمیه قم گفت: آنها که در دوران جنگ تحمیلی به ما «نخ بخیه» هم نمی‌دادند، بخش زیادی از هزینه‌های کنترل جمعیت را به عهده گرفتند.
نرخ رشد جمعیت تا ۱۵ سال دیگر به صفر می‌رسد
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / شورای عالی انقلاب فرهنگی
نرخ رشد جمعیت تا ۱۵ سال دیگر به صفر می‌رسد
تسنیم نوشت: رئیس کمیته سیاست‌های جمعیتی شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که بین سال‌های ۱۴۱۰ تا ۱۴۱۵ نرخ رشد جمعیت کشور به صفر برسد.
زنگ خطر،بلندتر به گوش می رسد/سقوط «نرخ رشد جمعیت» به زیر یک درصد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / کنترل جمعیت / افزایش جمعیت
زنگ خطر،بلندتر به گوش می رسد/سقوط «نرخ رشد جمعیت» به زیر یک درصد
ایران نوشت:بر اساس آخرین یافته‌ها نرخ رشد جمعیت کشور به زیر یک درصد سقوط کرده است. پیش از این محمد اسماعیل اکبری، مشاور عالی وزیر بهداشت این نرخ را به زبان دیگری بیان کرده بود.
"نرخ رشد جمعیت" کشور به زیر یک درصد رسید!/ اعلام "وضعیت قرمز"/ کاهش ۴۰ درصدی ازدواج!
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / کنترل جمعیت / ازدواج / طلاق
"نرخ رشد جمعیت" کشور به زیر یک درصد رسید!/ اعلام "وضعیت قرمز"/ کاهش ۴۰ درصدی ازدواج!
تسنیم نوشت: یک نماینده مجلس با بیان اینکه در ۶ سال گذشته آمار ازدواج کشور حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است، گفت: نرخ رشد جمعیت کشورمان به زیر یک درصد رسیده که بسیار خطرناک است؛ در حال حاضر بحران جمعیت کاملا ملموس است.
پنجره طلایی جمعیت ایران در حال بسته شدن است
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / جمعیت تهران / خانواده
پنجره طلایی جمعیت ایران در حال بسته شدن است
ایرنا نوشت: استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، نرخ رشد جمعیت سال ۹۸ را کمتر از یک درصد اعلام کرد و گفت: در حال افول دوران طلایی جمعیت در کشور هستیم که این موضوع بسیار خطرناک است. 
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / خانواده / انقلاب اسلامی / کنترل جمعیت / فرزندآوری / سلامت
سیاست پهلوی درباره کم کردن موالید چگونه بود؟ +عکس
ستاره فرمانفرمائیان در سال ۱۳۳۰ با مأموریت از شورای تحدید موالید آمریکا و سازمان ملل وارد ایران می‌شود و کنترل جمعیت ایران را از طریق سازمان‌های غیردولتی و مطب‌های خصوصی آغاز می‌کند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / جمعیت تهران
جمعیت ایران کم می‌شود؟
مهر نوشت: با وجود هشدارهای فراوان کارشناسان درخصوص بحران کاهش نرخ رشد و کاهش جمعیت، برای اولین بار در تاریخ کشور میزان نرخ رشد جمعیت به کم‌تر از یک درصد رسید.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سول کمپبل / ویروس کرونا / ویژه
با کرونا می‌خواهند جمعیت جهان را کنترل کنند!
سول کمپبل اعتقاد دارد ویروس کرونا برای کنترل جمعیت جهان ساخته شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / آرسنال
ادعای عجیب ستاره سابق آرسنال؛ ویروس کرونا به قصد کنترل جمعیت جهان ساخته شده است!
ستاره سابق فوتبال انگلیس ادعای عجیبی را مطرح کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
۱۱ نکته خواندنی درباره قورباغه‌ها
قورباغه‌ها گونه‌ای پر سر و صدا از دوزیستان دنیا هستند که با کنترل جمعیت بسیاری از حشرات و ... کمک بزرگی به طبیعت می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / قورباغه / دوزیست / آلودگی
از دوزیست پر سر و صدای زمین چه می دانیم؟
امروز ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت ماه) روز نجات قورباغه‌ها (Save the frog day) و بزرگترین روز فعالیت و آموزش حفاظت از دوزیستان در جهان است. به گفته یک پژوهشگر محیط زیست قورباغه‌ها باعث کنترل جمعیت بسیاری از حشرات و موجودات دیگر مانند مارها، خزندگان، مارمولک‌های کوچک جثه و حتی در برخی موارد خفاش‌ها می شوند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
مترو هم رزروی شد! + کاریکاتور
مطرح شدن پیشنهاد رزروی شدن متروی تهران برای کنترل جمعیت مترو و پیشگیری از گسترش کرونا سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کاریکاتور / ویروس کرونا / مترو / شهرداری تهران
ببینید: مترو هم صفی شد!
مطرح شدن پیشنهاد رزروی شدن متروی تهران برای کنترل جمعیت مترو و پیشگیری از گسترش کرونا سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۸ / شیوع کرونا / کرونا / کشتار جمعی
آیا حربه کرونا یک آزمایش کشتار برای کنترل جمعیت است؟
قطعا از مشاهده وضعیت امروز ایالات متحده لبخند بر لب ستمگران تمام تاریخ خواهد نشست؛ کشوری گرفتار یک توفان تمامیت گرایانه کامل از دو طبقه؛ یک طبقه نخبگان سیاسی و قدرتمندان هستند و طبقه دیگر بقیه جامعه؛ ضعیف و متکی به اربابانشان. هر گاه مردم هر کشوری در برابر فرمانبرداری سر تسلیم فرود آوردند، دیگر تنها چیزی که باقی می ماند بردگی است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / جمعیت / نرخ رشد جمعیت / افزایش جمعیت / صندوق بین المللی پول / وام خارجی / سید احمد خمینی / سازمان برنامه و بودجه / سلامت
پیر شدن ایران؛ به خاطر یک مشت دلار!
ایران در سال ۷۱ به اهداف جمعیتی برنامه نخست توسعه دست یافته بود، با این وجود در سال ۷۲ قانون تنظیم خانواده تصویب شد و کنترل جمعیت تشدید!
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
ویدئو/ در هفتمین مناظره دموکرات‌ها چه گذشت؟ +زیرنویس فارسی
وارن: بلومبرگ میلیاردریست که زنان را با عناوین زشت خطاب میکند، بسیاری از کارمندان زن بلومبرگ توافقنانه عدم شکایت آزار جنسی را در محل کار امضا می‌کنند، مسئله کنترل جمعیت، سیاهپوستان و رنگین پوستان را هدف قرار داده/ بلومبرگ: من پولم را خودم به دست آورده ام و آن را صرف کنار گذاشتن ترامپ، بدترین رئیس جمهور تاریخ میکنم. تعداد توافقنامه هایی که خانم وارن می‌گوید بسیار کم است. سندرز یک میلیونر با سه خانه است/ پت بوتجیج: کدام یک از نمایندگان دموکرات در محله متوسط یک شهر صنعتی زندگی می‌کنند، حتما نباید در واشنگتن باشیم تا مهم تلقی شویم/ سندرز: اگر طبقه کارگر را نادیده بگیریم یعنی دوقطبی سازی، وقت آن شده طبقه کارگر در هرم قدرت واشنگتن قرار گیرد/ کلوباچر: مردم کشور رهبری میخواهند که با مهاجران این کشور …
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / حادثه کرمان / جان باختگان حادثه کرمان / واکنش حیوانی
سرزمین خطاهای انسانی!/ ماجرای «واکنش حیوانی» برای صدور گواهی فوت جان‌باختگان کرمان چیست؟
جان باختن مردم در حاشیه برگزاری مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان که مهم‌ترین علت آن را می‌توان سوءمدیریت در انتخاب مکان برگزاری مراسم و کنترل جمعیت دانست، تلخ بود. اما آنچه بر تلخی ماجرا به ویژه در روزهای ابتدایی پس از حادثه افزود علت مرگی است که در گواهی فوت این افراد از سوی سازمان ثابت احوال کرمان درج شده و دلیل آن «واکنش‌های حیوانی و غیرعمدی انسانی» ذکر شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
یک پرسش ساده
کسانی که در مقام سیاستگذاری قرار دارند به ‌طور طبیعی پس از توصیف وضع موجود از زمینه مورد نظرشان، اهداف مطلوبی را تعیین می‌کنند سپس طریقه رسیدن به آن اهداف را روشن کرده و ابزار و امکانات و نیروی انسانی مناسب را برای گام گذاشتن در این راه به کار می‌گیرند. با این توضیح کوتاه می‌توان پرسید که سیاست ایران درباره جمعیت چیست و چه نتایجی داشته است؟ از سال ۱۳۶۷ سیاست جمعیتی ایران مبتنی بر کاهش و کنترل زاد و ولد و محدود کردن رشد جمعیت شد. آنچه در عمل رخ داد بسیار فراتر از حد انتظار بود. به تعبیری می‌توان گفت که طی یک دهه دو برابر اهداف تعیین شده، محقق شد. آن تصمیم و سیاست نشان داد که در درجه اول درک درستی از مشکل وجود داشت. در درجه دوم سیاستی را مطابق با خواست عمومی طراحی یا تبدیل …
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / سگ ولگرد / استانی-اجتماعی
۳۰۰ قلاده سگ در سنندج واکسناسیون و پلاک کوبی شد
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج گفت: از زمان راه اندازی مرکز کنترل جمعیت سگ های آزاد در سنندج ۳۰۰ قلاده سگ بلاصاحب واکسناسیون، انگل زدایی، عقیم سازی و پلاک کوبی شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / سازمان‌ملل / صندوق جمعیت سازمان ملل / فرانسه / اروپا / انگلستان / امریکا / روسیه / دولت آمریکا / ایران / آمریکا
برنامه کنترل جمعیت در آمریکا و اروپا چگونه است
برخی کشورها از جمله آمریکا ۲ نوع برنامه کنترل جمعیت دارند؛ یکی برنامه‌ای برای کمک به «صندوق جمعیت سازمان ملل» و دیگری برنامه‌ای برای مردان و زنان «کشور خودشان» تا فرزند بیاورند!
۱۳۹۸/۱۰/۳۰
رواق «ام‌البنین» در حرم حضرت عباس (ع) ساخته می‌شود +فیلم
رواق ام‌البنین (س) در سرداب حرم حضرت عباس (ع) برای کنترل جمعیت در اطراف ضریح در حال احداث است که این رواق سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
روش وزارت بهداشت برای کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد | غذا دادن به سگ‌ها اشتباه است؟
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از تغییر عنوان سگ ولگرد به سگ بی‌پناه در دستورالعمل‌های این وزارتخانه و استفاده از روش‌های جدید برای کاهش تعداد سگ‌های ولگرد در مناطق شهری می‌گوید.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / وزارت بهداشت / افزایش جمعیت / بارداری / کاهش جمعیت / نرخ باروری / فرزند آوری / فمینیسم / جوانان / زنان / محمد ولی علیئی
پروژه نفوذ غربی‌ها بر کنترل جمعیت کشور هنوز ادامه دارد/ تاثیر عقاید فمینیستی بر کاهش فرزندآوری
مدیر گروه جمعیت شناسی موسسه مطالعاتی دانشگاه تهران گفت: امروزه مسئله‌ای با مضمون استقلال جسمی یا آزادی بدنی زنان میان فمینیست‌ها مطرح می‌شود و این موضوع مصداق حرکت به سمت عدم فرزند آوری است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
کشتار 10هزار شتر در استرالیا
کانبرا: مقامات استرالیا خبر کشتار 10هزار شتر را در جنوب استرالیا برای کنترل جمعیت این حیوان در جنوب کشورشان تأیید کردند. به گزارش سایت بریتانیایی مترو، خبر کشتار این حیوانات به وسیله تیراندازی شکارچی‌های حرفه‌ای در حالی منتشر شد که در آتش‌سوزی‌های گسترده این کشور حدود نیم‌میلیارد جاندار کشته شدند. مسئولان به بهانه از بین رفتن آب و گیاهان منطقه دست به این کشتار زده‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
فرمانده به خانه رسید
شمار انبوه شرکت‌کنندگان در مراسم تشییع فرمانده فقید سپاه قدس موجب شد حادثه‌ای تلخ رقم بخورد و مردم عزادار را ‏عزادارتر کند. پس از برگزاری باشکوه تشییع پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش در کشور عراق و انتقال به ‏اهواز، مشهد، تهران و قم سرانجام نوبت به کرمان رسیده بود تا سردار شهید قاسم سلیمانی و دیگر شهید کرمانی، سردار حسین ‏پورجعفری که همراه همیشگی فرمانده سپاه قدس بود؛ روی دست مردم کرمان تشییع شوند. اما حضور مردمی که از استان‌های ‏همجوار، خودشان را به این مراسم رسانده بودند موجب شد جمعیتی عظیم در میدان آزادی کرمان تجمع کنند. مردم ‏مشتاق به حضور در مراسم تشییع دوشنبه شب از شهرستان‌های استان و برخی استان‌های همجوار به کرمان رسیدند و در ‏تعدادی …
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / امیرعلی حمیدیه / وزارت بهداشت / ابن سینا / ناباروری
اجرای طرح کنترل جمعیت اشتباه بزرگ کشور بود/ لزوم توجه به حفظ نسل
دبیر ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اجرای طرح کنترل جمعیت اشتباه بزرگی بود و امروزه باید برای فرزندآوری تلاش کنیم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / استانی-سیاسی / یزد / نماز جمعه / آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی / امام جمعه موقت یزد
افزایش سن ازدواج و فرزندآوری تهدید جدی جامعه اسلامی است
امام جمعه موقت یزد ضمن انتقاد به سیاست‌های اجرایی کنترل جمعیت و تنظیم خانواده، در کشور، گفت: افزایش سن ازدواج و فرزندآوری تهدیدی جدی برای توسعه و پیشرفت جامعه اسلامی است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / کنترل جمعیت / افزایش جمعیت
آمار نگران کننده یک گزارش تحلیلی/ سال 98 ؛ کمترین میزان تولدها در 50 سال اخیر!
خراسان نوشت: در شرایط اقتصادی و معیشتی کنونی مردم و در روزهایی که پس از گرانی بنزین، بخشی از جامعه درگیر حذف نامشان از فهرست دریافت کنندگان مبلغ کمک معیشتی دولت هستند شاید صحبت از کاهش جمعیت کمی عجیب به نظر برسد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴
کنترل جمعیت و تغییرات اقلیمی؛ آیا تصورات ما همگی غلط بوده است؟
روند رشد جمعیت تا حوالی سال ۲۰۵۰ معکوس خواهد شد؛ با این حال، برخی می‌پرسند که چگونه جهانی سالمند با نرخ زادوولد پایین می‌تواند پاسخی برای حل بحران اقلیمی پیش‌رو باشد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / طنز / سالمندان / کنترل جمعیت / تولید زباله
تغییر مهم وعده‌های نامزدهای انتخابات مجلس!
بر اساس گزارش‌های منتشر شده تا ۲۰ سال آینده ایران به سالمند ترین کشور منطقه تبدیل می شود. این موضوع به همراه حجم بالای تولید زباله در کشور سوژه طنز شهرونگ شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / جمعیت جهان / جنگ جمعیتی / کنترل جمعیت
جنگ جمعیتی ابزاری موثرتر و مرگبارتر از جنگ نظامی
با مقایسه آمار کشته‌شدگان جنگ جهانی با کسانی که در پی سیاست‌های کنترل جمعیت از تولد آن ها جلوگیری شده‌است، می‌توان گفت جنگ جمعیتی در عمل بسیار موثرتر از جنگ نظامی بوده‌است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
بودجه یک میلیون دلاری کنترل جمعیت مارها در فلوریدا/ مارگیر ایرانی هم داوطلب شکار پیتون شد
یک مارگیر ایرانی برای شرکت در طرح شکار مارهای پیتون در ایالت فلوریدای آمریکا برای ساعتی15 دلار درخواست اشتغال داده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
بررسی‌دستورالعمل‌نظارت‌بر‌جمعیت‌سگ‌های‌بدون‌صاحب
پیش‌نویس دستورالعمل نظارتی کنترل جمعیت سگ‌های بدون صاحب در هفتاد و دومین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بررسی شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اجتماعی / محیط زیست / شکار پرندگان / گلستان
دام ناآگاهی برای پرندگان شکاری در گلستان
گنبدکاووس - ایرنا - صید پرندگان شکاری مهاجر و بومی مانند "شاهین، بحری، بالابان و دلیجه" در مناطق شمالی استان گلستان اگرچه برای برخی افراد ناآگاه بومی نان دارد اما ضربه مهلکی برحیات وحش و نقش انکارناپذیر این پرندگان در کنترل جمعیت جوندگان، خزندگان و پستانداران کوچک و جلوگیری از شیوع برخی بیماری‌ها در منطقه، وارد می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / باروری / ژاپن / کنترل جمعیت
بحران فرزندآوری در پیرترین کشور دنیا/ پایین ترین تعداد در 30سال اخیر
ایسنا نوشت:براساس داده‌های آماری دولت ژاپن که در هفت ماه نخست سال جاری میلادی (۲۰۱۹) شدیدترین افت زاد و ولد را طی ۳۰ سال اخیر در این کشور نشان می‌دهد، بحران باروری ژاپن رو به وخامت است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶
دستورالعمل ساماندهی سگ‌های بدون صاحب نهایی شد
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از نهایی شدن تدوین دستور العمل نظارت بر عملکرد مراکز نگهداری و کنترل جمعیت سگ های بدون صاحب خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / افزایش جمعیت / کنترل جمعیت / مهاجرت / مهاجرت غیرقانونی / سازمان ملل
تعداد مهاجران از رشد جمعیت جهان بیشتر شد
ایسنا به نقل از سایت اطلاع رسانی سازمان ملل نوشت: سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: شمار مهاجران سریع‌تر از جمعیت جهان رو به افزایش است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
تشکیل 4 کارگروه تخصصی جهت کنترل جمعیت سگ‌های بدون صاحب
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تشکیل چهار کارگروه حقوقی، آموزشی و فرهنگی، نظارتی و فنی به منظور کنترل جمعیت سگ‌های بدون صاحب خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
سگ‌های گوشواره‌دار کرج بی‌خطرند
براساس دستورالعمل وزارت کشور اقداماتی در زمینه کنترل جمعیت و ایمن‌سازی سگ‌های بلاصاحب در این کلانشهر صورت گرفته است .
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / حیوان آزاری / شهرداری تهران / سگ
رفع نواقص نقاهتگاه سگ‌های بدون صاحب کهریزک تا 10 روز دیگر
سرپرست حوزه‌ مدیریت کنترل جمعیت حیوانات شهری از رفع نواقص نقاهتگاه سگ‌های بدون صاحب کهریزک تا 10 روز آتی خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت / کنترل جمعیت
مهم‌ترین مشکل سیر نزولی نرخ رشد جمعیت چیست؟
از معایب سیر نزولی نرخ رشد جمعیت کشورها و کاهش تعداد نیروهای کار می‌‎توان به عدم رشد و توسعه اقتصادی در جوامع اشاره کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / حفاظت از حیوانات / شهرداری تهران
حیوانات بی‌خانمان، اغلب سگ‌های خانگی هستند که رها می‌شوند
ایلنا نوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بین پسماند و کنترل جمعیت حیوانات شهری هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد. پسماندها در داخل مخازن وجود دارند. شما یک عکس نشان دهید که سگ‌ها در داخل مخازن در حال تغذیه باشند اما به دفعات تصاویر و مستنداتی وجود دارد که مردم در پارک‌ها و مراکز مختلف اقدام به غذادهی به سگ‌ها می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / افزایش جمعیت / تغذیه / شهرداری / کنترل جمعیت / سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
سگ‌های ولگرد بیشتر توسط مردم تغذیه می‌شوند نه جستجو در پسماندها/ برخورد با حیوانات ولگرد جزو ماموریت‌های همراه با تعارض شهرداری است
ایلنا: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: بین پسماند و کنترل جمعیت حیوانات شهری هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد. پسماندها در داخل مخازن وجود دارند. شما یک عکس نشان دهید که سگ‌ها در داخل مخازن در حال تغذیه باشند اما به دفعات تصاویر و مستنداتی وجود دارد که مردم در پارک‌ها و مراکز مختلف اقدام به غذادهی به سگ‌ها می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰
مسؤولان شهری دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد را بازخوانی کنند
یک فعال حقوق حیوانات با ارجاع مسؤولان شهری به دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد اظهار داشت:‌ در بسیاری از کشورها حیوانات یوتانایز نمی‌شوند، بلکه درمان، عقیم سازی و واگذار می شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •