دوشنبه, ۱۰ آذر, ۱۳۹۹ / 30 November, 2020
کودک ربایی
کودک‌ربایی به خاطر ازدواج با زنِ برادر
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / کودک ربایی / مرد افغان / خواستگاری / زن برادر / ازدواج / مرز شرقی / جواب منفی
کودک‌ربایی به خاطر ازدواج با زنِ برادر
من هم به هیچ وجه راضی به ازدواج با او نبودم بلافاصله پاسخ منفی دادم! ولی او دست بردار نبود! تا این که مهرماه سال ۹۷، دخترم را به بهانه خرید آب میوه و هواخوری از منزل بیرون برد و دیگر خبری نشد!
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / کودک ربایی / اختلافات مالی / استان گلستان / 50 روز
پایان ۵۰ روز کودک ربایی در استان گلستان
پس از ۵۰ روز خوشبختانه تلاش‌ها نتیجه داد و محل اختفای آدم‌ربایان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در یکی از استان‌های شرقی کشور شناسایی و پس از دستگیری متهمان، کودک به آغوش خانواده بازگردانده شد.
رهایی پسر ۱۱ ساله پس از ۵۰ روز اسارت
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / کودک ربایی / شهرستان گمیشان / پلیس / دستگیری
رهایی پسر ۱۱ ساله پس از ۵۰ روز اسارت
رئیس دادگستری گمیشان با اشاره به این که اختلافات مالی علت کودک ربایی عنوان شده است گفت: تحقیقات بر روی این پرونده در دادسرای گمیشان در حال انجام است.
ببینید | کودک ربایی در مشهد و دستگیری کودک‌ربا
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / آدم ربایی / کودکان / مشهد
ببینید | کودک ربایی در مشهد و دستگیری کودک‌ربا
گزارشی ببینید از کودک ربایی در مشهد که کودک ربا در چنگال قانون برای مجازات و کودک ربوده در آغوش خانواده قرار گرفت.
نجات کودک ۹ ماهه از خودروی سرقتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / سرقت / پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / خودرو / کودک ربایی
نجات کودک ۹ ماهه از خودروی سرقتی
تهران - ایرنا - پلیس در اعلام مهم‌ترین حوادث ۲۴ ساعت گذشته از نجان جان کودک ۹ ماه از خودروی سرقتی خبر داد و به والدین توصیه کرد که کودکان خود را به هیچ عنوان در خودروی پارک شده رها نکنند.
دستگیری فوری آدم‌ربای کودک ۹ ماهه رشتی توسط پلیس
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / اخبار حوادث / آدم ربایی / کودک ربایی / پلیس
دستگیری فوری آدم‌ربای کودک ۹ ماهه رشتی توسط پلیس
فرمانده انتظامی رشت از دستگیری سارق ۵۰ ساله خودروی پراید و کودک ۹ ماهه در کوچصفهان در کمتر از نیم ساعت خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / کودک ربایی / ناآرامی در قزاقستان
کودک ربایی موجب ناآرامی در شهر «ساتپایف» قزاقستان شد
به گزارش فارس در دوشنبه، ربوده شدن یک دختر پنج ساله از سوی مردی ناشناس در شهر «ساتپایف» قزاقستان، منجر به وقوع ناآرامی در این منطقه شد.
حکم اعدام برای زن معروف به «سلطان»
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / کودک ربایی / سرقت
حکم اعدام برای زن معروف به «سلطان»
ماموران انتظامی تربت جام زن مطلقه معروف به «سلطان» را به اتهام سرقت طلا‌های کودکان خردسال دستگیر کردند. بررسی‌های پلیس بیانگر آن بود که زن ۳۶ ساله افغانستانی در حالی خود را با اسامی مختلفی به نام رحیمه، نجیبه و «سلطان افغانی» معرفی می‌کند که از دوازدهم مرداد سال ۹۶ به اتهام کودک ربایی و گوشواره دزدی تحت تعقیب کارآگاهان تربت جام قرار داشت.
(ویدیو) لحظه ربودن دختر خردسال در پارک بازی!
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / آدم ربایی / کودک ربایی
(ویدیو) لحظه ربودن دختر خردسال در پارک بازی!
ویدئویی به تازگی منتشر شده است که لحظات اولیه ربوده شدن یک کودک خردسال در یکی از پارک‌های شهر «برلین» آلمان را به تصویر می‌کشد. این مرد ۴۴ ساله که با استفاده از حواس پرتی مادر کودک که سرگرم صحبت بود قصد ربودن این دختر را داشت که با هوشیاری دو تن از حاضران در پارک ناکام ماند.
بچه دزد هم بچه دزدهای قدیم!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سرقت / کودک ربایی
بچه دزد هم بچه دزدهای قدیم!
تهران - ایرنا - یادم هست در ایام کودکی که هنوز به سن دبستان نرسیده بودم، در راه خانه با فریب خرید بستنی از سوی یک ناشناس، گوشواره‌هایم با دستان دزد با معرفت باز شد و آنها را در جیبش پنهان کرد و به من گفت، خانه‌تان کجاست و دست‌های کوچکم را محکم گرفت و من را کشان کشان به سمت خانه مان برد.
ولیعهد سعودی به کودک ربایی روی آورد/ ۵۰ افسر امنیتی عمر و سارا الجبری را ربودند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / محمد بن سلمان / عربستان / آدم ربایی
ولیعهد سعودی به کودک ربایی روی آورد/ ۵۰ افسر امنیتی عمر و سارا الجبری را ربودند
ایسنا نوشت: "مخالفان آل سعود و به ‌ویژه ولیعهد سعودی در هر نقطه‌ای از جهان نگران امنیت جانشان هستند و اکثر آن‌ها از زمان کشته شدن جمال خاشقجی سکوت اختیار کرده‌اند. با تداوم انفعال بین‌المللی، آن‌ها باید هم نگران حرکات محمد بن سلمان باشند."
ببینید | لحظه دلهره آور کودک ربایی میمون در روز روشن!
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / حیوان / کودکان
ببینید | لحظه دلهره آور کودک ربایی میمون در روز روشن!
دختر خردسالی که مورد حمله یک میمون قرار گرفته بود با هوشیاری همسایه‌ها از این حادثه جان سالم بدر برد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / قتل / آدم ربایی
قتل، آدم ربایی و پاره کردن لاله گوش دختران خردسال در پرونده زن گوشواره دزد
خراسان نوشت:پرونده زن مطلقه معروف به «سلطان» که تاکنون به 12 فقره کودک ربایی در شهرهای مختلف کشور، سرقت طلاهای دختران خردسال و قتل اعتراف کرده است در حالی روی میز قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرار گرفت که بررسی های بیشتر با صدور دستورات ویژه قضایی برای کشف جرایم احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
پنجه های خون آلود «سلطان»
پرونده زن مطلقه معروف به «سلطان» که تاکنون به 12 فقره کودک ربایی در شهرهای مختلف کشور، سرقت طلاهای دختران خردسال و قتل اعتراف کرده است در حالی روی میز قضات شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرار گرفت که بررسی های بیشتر با صدور دستورات ویژه قضایی برای کشف جرایم احتمالی دیگر وی همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲
استفاده نظامی پ.ک.ک از کودکان و نقض آشکار حقوق بشر
شکست پ.ک.ک در اقناع افکار عمومی کردها، آنها را بر ادامه سیاست کودک ربایی و استفاده از آنها به عنوان کودک سرباز مصمم‌تر کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / کودک ربایی
ماجرای دختری در آغوش مــرگ!
زن ۳۲ ساله که تبعه یکی از کشور‌های همسایه است، در بازجویی‌ها به صراحت ربودن دختر بچه دوساله را پذیرفت. این زن که اعتیاد شدیدی به مواد مخدر دارد، مدعی شد به خاطر اعتیادم هنوز نمی‌دانم چه کار کرده ام! من دختربچه را ربودم، ولی وقتی او را به خانه بردم خیلی سروصدا و گریه می‌کرد من هم برای آن که او را وادار به سکوت کنم مجبور شدم چند قرص خواب آور به او بخورانم! بعد فهمیدم که دیگر نفس نمی‌کشد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / پلیس بین الملل ناجا / کودک ربایی
کودک‌ربایی یکی از مسائل مهم پلیس بین الملل است
رئیس پلیس یبن الملل ناجا معتقد است مساله کودک ربایی یکی از مسائل مهمی است که به دلایل مختلف در سریعترین زمان ممکن به اطلاع پلیس بین الملل نمی رسد و این افراد به صورت قانونی از کشور خارج می شوند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / گم شدن / دختر بچه / مفقود / کودک ربایی
(ویدئو) زهرای دوساله چگونه گم شد؟
زهرای دو ساله درست جلوی در منزل شان، در محله قلعه نو ورامین، وقتی همراه ‏خواهر کوچکش می‌خواست وارد خانه شود، دور زد و مسیرش را تغییر داد. او وارد کوچه ‏شد. ۲۰ ثانیه بیشتر در معرض دید نبود و دیگر هیچ‌کس او را ندید. هیچ دوربینی او را نگرفت و هیچ جست‌وجویی به نتیجه نرسید و هیچ ردی از او پیدا نشد. حالا سه روز است که پدر و ‏مادر زهرا در آرزوی پیدا شدن حتی یک نشانه از دخترشان هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱ / کودک ربایی / یحیی کمالی‌پور
مجازات کودک‌ربایی چیست؟
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «خلاء قانونی برای مجازات جرم آدم‌ربایی وجود ندارد»، گفت: مجازات آدم‌ربایی حبس سه تا پنج سال است که بازدارندگی لازم را دارد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
همه جنجالهای خانم مجری/ از اتهام کودک ربایی تا کشف حجاب جلوی یک شیخ مصری و توهین به مردم سوریه
ریهام سعید که از سلبریتی‌های مصر است به خاطر اظهارات عجیبش در یکی از برنامه‌های تلویزیونیش غوغا به پا کرد و در نتیجه با حکم دادگاه روبرو شد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰ / بیمارستان شهریار / کودک ربایی
کودک ربوده شده از بیمارستان شهریار پیدا شد
این کودک امروز ساعت ۱۳:۳۰ در داخل مسجدحضرت، ولی عصر (عج) «کرشته» شهرستان شهریار پیدا شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / کودک ربایی / بیمارستان تامین اجتماعی / شهریار
جزئیات دزدیده شدن یک نوزاد از بیمارستان تأمین اجتماعی
رئیس بیمارستان تأمین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که خانم اشاره شده چگونه پس از اتمام ساعت ملاقات وارد بیمارستان شده است، گفت: در ساعت غیرملاقات این خانم با مانتو و مقنعه مشکی با معرفی خود به عنوان همراه بیمار از گیت نگهبانی عبور و خود را به درب بخش جراحی زنان و زایمان می‌رساند که البته باید اشاره کنم که در اینجا از سوی نگهبان سهل‌انگاری شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۰ / کودک ربایی / گروگانگیری / مشهد
کودک ۹ ساله را در مشهد ربودند، در قم رها کردند
پرونده مذکور در دایره آدم ربایی و سرقت‌های مسلحانه اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، مورد رسیدگی ویژه قرار گرفت تا این که مشخص شد آدم ربایان از طریق خراسان شمالی به استان قم گریخته‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
کودک ربایی نافرجام در میدان میوه و تره بار
زن معتاد پسر ۵ ساله را زیر چادرش مخفی کرده و قصد ربودن او را داشت اما پدر کودک او را از روی کفش هایش شناخت و مانع ربودنش شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱
اصرار صداوسیما به وارونه نمایی یک «کودک ربایی»
وضعیتی نگران کننده که خدا می‌داند چه هراسی در دل والدین دیگر کودکان انداخته بود. هراسی بزرگ که چه بسا موجب شد کودکان زیادی با کشیدن دستشان از دست پدر یا مادر یا حتی برادر و خواهر، شدیدا تنبیه شده و حکایت مفقود شدن این دختر بچه کرجی بر سرشان فریاد کشیده شود. فریادی از سر ترس و نومیدی.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷ / هلند / خودپرداز / کودک ربایی
نمایش هشدار کودک ربایی بر روی خودپردازهای هلند
هلند به اولین کشور جهان مبدل شده که پیام‌های هشدار کودک ربایی را از طریق نمایشگرهای دستگاه‌های خودپرداز در معرض دید همه مردم قرار می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۳ / فاطمه شریفی / بیمارستان امام خمینی / کودک ربایی / اتباع افغانستانی / بیمارستان / وزارت بهداشت
این «فاطمه» آن «فاطمه» نیست
۱۰ روز پس از ناپدید شدن دختر بچه افغانستانی، تشابه اسمی وی با یک بیمار اورژانسی در بیمارستان باعث ایجاد ابهامات و شایعاتی شده که به سرعت در فضای مجازی و برخی رسانه های دست به دست می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / باران شیخی / کودک ربایی / حوادث
پیدا شدن باران شیخی شایعه یا واقعیت، باران چگونه گم شد؟
اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر پیدا شدن جسد باران شیخی شایعه است و مردم به شایعات بی اساس در این رابطه توجه نکنند و از انتشار آن‌ها بپرهیزند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۳
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
طی دو سال اخیر شدت کودک آزاری و کودک ربایی رشد فزاینده ای در کشور داشته و دستگیری, اعدام, اجرای حکم گویا کوچکترین تاثیری بر روان این بیماران کودک ربا و یا پدوفیلی نداشته است. این بار نوبت به کودک مظلوم همدانی آیناز رسیده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳ / کودک ربایی / آدم ربایی / کودک گمشده
جزئیات بازگشت دختر ربوده شده به آغوش خانواده
زنی که خودش را یک نیکوکار و خیّر معرفی کرده بود با انگیزه نگهداری از این دختربچه او را ربوده بود. فاطمه‌زهرا مشخص نیست که از سوی چه کسی ربوده شده بود، اما هرچه بود این بچه درست بعد از انتشار خبر ناپدیدشدنش از سوی رسانه‌ها، در کوچه خودشان پیدا شد و این نشان می‌داد که رباینده از ترس دستگیرشدن، فاطمه‌زهرای یک‌ونیم ساله را به خانواده‌اش بازگردانده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •