پنجشنبه, ۳ بهمن, ۱۳۹۸ / 23 January, 2020
آبفا تهران
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اقتصادی
پیمانکاران مجاز به اتصال شبکه فاضلاب به منازل مسکونی نیستند
قائم مقام آبفای استان تهران گفت: طبق قانون، پیمانکاران مجری شبکه جمع‌آوری فاضلاب تهران، مجاز به اتصال شبکه به منازل مسکونی نیستند. محمدرضا احمد نسب در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه پیمانکاران بدون هماهنگی با شرکت آبفا، به مشترکان پیشنهاد اتصال شبکه فاضلاب را به منازل مسکونی می‌دهند، افزود: اتصال شبکه به منازل مسکونی در قرارداد پیمانکاران درج نشده و ما به مشترکان پیشنهاد می‌کنیم این روند را خودشان برعهده بگیرند و انجام دهند. وی با بیان اینکه هیچ مسوولیتی در این زمینه برعهده شرکت آب و فاضلاب نیست، گفت: رقم مشخصی در این خصوص وجود ندارد و مشترکان می‌توانند با استعلام از واحد‌های صنفی مرتبط، از قیمت واقعی مطلع شوند. قائم مقام آبفای استان تهران با تاکید بر غیرقانونی بودن اتصال …
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران
معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه سه منبع آرادکو، منابع دامی و آبفا می‌توانند از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران باشند، از ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران خبر داد.
  بوی نامطبوع تهران
استانداری تهران: سه منبع آرادکو، منابع دامی و آبفا می‌توانند از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران باشند
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
استانداری تهران: سه منبع آرادکو، منابع دامی و آبفا می‌توانند از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران باشند
معاون عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه سه منبع آرادکو، منابع دامی و آبفا می‌توانند از متهمان اصلی انتشار بوی نامطبوع در تهران باشند، از ادامه بررسی تشخیص منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران خبر داد. تیم شهرداری معتقد بودند مصرف سوخت مازوت توسط کارخانه سیمان و برخی صنایع دیگر نیز رابطه معناداری با انتشار بوی نامطبوع در تهران ندارد.
منشا بوی نامطبوع تهران پیدا نشد
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
منشا بوی نامطبوع تهران پیدا نشد
دیشب استانداری حرف آخر را زد و اعلام کرد منشا بو را پیدا نکردیم، آبفا نیز مسئولیت را قبول نکرد‌.
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
محسن هاشمی: استانداری گفت منشا بوی بد تهران را پیدا نکردیم / آبفا نیز مسئولیت را قبول نکرد‌
رئیس شورای شهر تهران گفت: دیشب استانداری حرف آخر را زد و اعلام کرد منشا بو را پیدا نکردیم، آبفا نیز مسئولیت را قبول نکرد‌.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
بعد از حدود 10 ماه، یک بار دیگر شهروندان تهرانی بوی نامطبوعی با منشا نامعلوم حس کردند
معمای بوی مرموز پایتختگروه جامعه: در روزهایی که تهران در انتظار باد برای رفع آلودگی است، دیروز برای دومین بار در یک سال گذشته یک بوی بد عجیب هم در شهر پیچید. در حالی که هم منشا آلودگی هوا مشخص است و هم راهکارهای جلوگیری از آن معلوم، اما این بوی بد مرموز علی‌رغم همه گمانه‌زنی‌ها، منشا نامعلومی دارد.12 دی ماه سال گذشته بود که گزارش‌های مردمی در نقاط مختلف پایتخت، چه به نهادهای مسئول و چه در شبکه‌های اجتماعی، خبر از پخش شدن بویی نامطبوع در تهران می‌داد. در حالی که این بوی مرموز سازمان‌ها و نهادهای گوناگونی همچون سازمان مدیریت بحران، محیط ‌زیست، قرارگاه ثارالله، آتش‌نشانی، شرکت فاضلاب، شهرداران مناطق و سازمان پدافند غیرعامل را درگیر خود کرد و حتی کمیته بوی بد هم در شهرداری تهران تشکیل و «گشت بو» …
حمایت مشروط از اجرای شبکه فاضلاب تهران
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / اجتماعی
حمایت مشروط از اجرای شبکه فاضلاب تهران
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر لزوم اجرای مشروط لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب تهران گفت: تحقق این مصوبه باید منوط به امضای قرارداد مشارکت آبفا با شهرداری باشد.
  بهاره آروین  شورای شهر تهران  فاضلاب
ارائه تخفیف به شرکت آبفا برای حفاری، هزینه‌کرد از جیب مردم است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اجتماعی
ارائه تخفیف به شرکت آبفا برای حفاری، هزینه‌کرد از جیب مردم است
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: ارائه تخفیف به شرکت آب و فاضلاب برای حفاری را هزینه از جیب مردم است و خواستار توضیح شهرداری برای ارائه این لایحه شد.
مدیرعامل جدید شرکت آبفا جنوب شرقی ‌تهران‌ منصوب شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / ...
مدیرعامل جدید شرکت آبفا جنوب شرقی ‌تهران‌ منصوب شد
‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حکمی حمیدرضا نامداری را به‌عنوان مدیرعامل شرکت و عضو هیئت‌مدیره منصوب کرد و از خدمات مدیرعامل سابق شرکت قدردانی کرد.
  انتصاب
مصرف آب شرب تهران روزانه معادل دریاچه چیتگر است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اقتصادی
مصرف آب شرب تهران روزانه معادل دریاچه چیتگر است
مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به مصرف ۳.۲ میلیون مترمکعبی آب شرب روزانه در تهران گفت: مصرف آب استان تهران روزانه معادل دریاچه چیتگر است.
  استانداری تهران  آبفا تهران  آب شرب تهران
دو عضو شورای شهر تهران ناظر هیأت رئیسه شرکت آبفا شدند
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اجتماعی
دو عضو شورای شهر تهران ناظر هیأت رئیسه شرکت آبفا شدند
دو عضو شورای شهر با رأی اعضا به عنوان ناظر هیأت رئیسه شرکت آبفا انتخاب شدند.
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / اقتصادی
تامین آب فضای سبز کلان‌شهرها از محل پساب
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر اینکه تامین آب بوستان‌های تحت مدیریت شهرداری‌ها باید برپایه طرح سازگاری با کم آبی باشد، گفت: وزارت نیرو به دنبال تامین آب فضای سبز کلانشهرها از محل پساب است. قاسم تقی‌زاده خامسی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه در وزارت نیرو برنامه‌ای را دنبال می‌کنیم که تامین آب فضای سبز کلانشهرها از محل پساب‌ها باشد گفت: متاسفانه برخی از شهرداری‌ها آب شرب را به مصرف فضای سبز اختصاص می‌دهند. وی تاکید کرد: وزارت نیرو جلسات زیادی با شهرداری‌ها برگزار و به‌طور مرتب این موضوع را پیگیری می‌کند اما متاسفانه هنوز برخی از شهرداری‌ها از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌کنند و این درحالی است که در همین شهر تهران یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب مصرف می‌شود …
آب چیتگر وصل شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / اجتماعی
آب چیتگر وصل شد
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: آب پارک جنگلی چیتگر پس از توافق با آبفا وصل شد.
اختلاف آبفا و شهرداری برسر پارک چیتگر
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اجتماعی
اختلاف آبفا و شهرداری برسر پارک چیتگر
رییس شورای شهر تهران گفت: آبفا به دنبال اخذ حق انشعاب از پارک چیتگر شده که همین موضوع باعث اختلاف با شهرداری منطقه شده است.