دوشنبه, ۵ اسفند, ۱۳۹۸ / 24 February, 2020
آب و فاضلاب
ایسنا / ۵ ساعت قبل / ...
پیشرفت 90 درصدی پروژه خط انتقال آب شهر بدره
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان ایلام از پیشرفت 90 درصدی پروژه خط انتقال آب شهر بدره خبر داد.
  استانی-اجتماعی
شبکه فاضلاب تا کجا پیش رفت؟
ایسنا / ۶ ساعت قبل / اقتصادی
شبکه فاضلاب تا کجا پیش رفت؟
۷۴.۶ درصد از جمعیت شهری کشور هنگام پیروزی انقلاب اسلامی زیر پوشش شبکه آب شهری بوده که در زمان حاضر این رقم به ۹۹.۶ درصد افزایش یافته است. در این مدت، تعداد تصفیه‌خانه‌های آب شهری از ۲۷ به ۱۴۹ واحد رسیده و ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری کشور زیر پوشش شبکه فاضلاب شهری قرار دارند؛ این رقم در گذشته تنها ۸.۵ درصد بود.
  فاضلاب  تصفیه خانه فاضلاب
روزنامه ابتکار / ۱۵ ساعت قبل / ...
کتابچه آموزشی « طرح ملی بانوی آب »
تبریز - فلاح: شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مدیریت مصرف آب کتابچه آموزشی « طرح ملی بانوی آب و روش های عملی مدیریت مصرف آب در منزل » را تدوین و به چاپ رساند.مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا آذربایجان شرقی گفت: امروزه با پیشرفت زندگی صنعتی و رشد جمعیت، مصرف آب افزایش یافته است. بحران آب در اکثر کشورهای جهان رو به گسترش است. در این سالها صرفه جویی در مصرف آب یکی از اصلی ترین دغدغه های کشورهایی است که برای دوری از خطر کمبود آب در فکر استفاده ی بهینه و مدیریت شده از اب هستند.باقرزاده اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع برای تامین آب و با در نظر گرفتن بحران آب در سالهای اخیر لازم است نهادهای متولی و علاقمندان به پایداری سرزمین در برنامه های مشترک اقدامات …
جداسازی آب شرب و غیرشرب ضروری است
ایسنا / ۲۲ ساعت قبل / ...
جداسازی آب شرب و غیرشرب ضروری است
معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در هیچ جای دنیا نداریم که آب تصفیه‌شده باکیفیت بالا در حوزه شرب، استحمام و موارد بهداشتی استفاده شود، باید جداسازی آب شرب و غیر شرب جدی گرفته شود.
  استانی-اجتماعی  آب و فاضلاب  آب شرب  بافت فرسوده
بیش از ۹۸ درصد تجهیزات صنعت آب در کشور ساخته می‌شود
ایسنا / ۲۲ ساعت قبل / ...
بیش از ۹۸ درصد تجهیزات صنعت آب در کشور ساخته می‌شود
مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: در حال حاضر علی‌رغم تحریم‌های موجود بیش از ۹۸ درصد تجهیزات موردنیاز صنعت آب توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی تولید و استفاده می‌شود.
  استانی-اجتماعی  آب و فاضلاب  شرکت دانش بنیان
۲۵۰ هزار جمعیت روستایی قزوین تحت پوشش مجتمع آب‌رسانی قرار دارند
ایسنا / ۲۳ ساعت قبل / ...
۲۵۰ هزار جمعیت روستایی قزوین تحت پوشش مجتمع آب‌رسانی قرار دارند
مدیرعامل شرکت آبفای استان قزوین گفت: در حال حاضر ۳۲۰ هزار نفر جمعیت روستاها است که حدود ۲۵۰ هزار جمعیت تحت پوشش مجتمع آب‌رسانی قرار دارند.
  استانی-اجتماعی  آب و فاضلاب  آب و فاضلاب روستایی
توسعه خدمات‌رسانی به مشترکان با استفاده از همه ظرفیت‌ها
ایسنا / ۲۵ ساعت قبل / ...
توسعه خدمات‌رسانی به مشترکان با استفاده از همه ظرفیت‌ها
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب از همه ظرفیت‌های موجود برای توسعه خدمات به مشترکان استفاده کنند.
  استانی-اقتصادی  صندوق توسعه ملی  زنجان
تصفیه‌خانه شهر آشخانه خراسان شمالی با حضور وزیر نیرو افتتاح شد
ایرنا / ۲۶ ساعت قبل / اقتصادی
تصفیه‌خانه شهر آشخانه خراسان شمالی با حضور وزیر نیرو افتتاح شد
بجنورد- ایرنا- پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهر آشخانه در استان خراسان شمالی، به عنوان شصت و پنجمین طرح تصفیه‌خانه کشور، روز یکشنبه با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو،  در هجدهمین هفته از پویش  «الف_ب_ایران»  افتتاح شد.  
  بجنورد  تصفیه خانه  افتتاح طرح  آب و فاضلاب  مسکن مهر  مانه وسملقان
روزنامه ابتکار / ۳۹ ساعت قبل / ...
بانوان شاغل در شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تجلیل شدند
تبریز - لیلا پاشایی: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به همراه معاونین این شرکت در مراسمی که بمناسبت میلاد با سعادت بانوی نور و افتخار حضرت فاطمه زهرا ( س ) و روز گرامیداشت مقام زن و با حضور همکاران زن شاغل بمنظور تجلیل از آنان در سالن کنفرانس شرکت آبفا برگزار شد حضور یافت و از نزدیک با آنها دیدار و گفتگو کرد.علیرضا ایمانلو ضمن تبریک این روز خجسته پیرامون شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) طی سخنانی گفت: حضرت فاطمه شخصیت و رشد زن را نه در زرق و برق‏ های زندگی و جامه‏ های رنگارنگ، بلکه در بینش و منش مترقی و تربیت فرزندان شایسته برای ساختن جامعه‏ ای آزاد و دنیایی زیبا و آراسته به پاکی جست‏جو می‏ کرد، او با زندگی ساده و سراسر آگاهی و فضیلت خود ثابت کرد که یک زن می‏ تواند همه افتخارهای انسانی …
منابع آلوده کننده دریای خزر در باکو و مناطق همجوار شناسایی شد
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
منابع آلوده کننده دریای خزر در باکو و مناطق همجوار شناسایی شد
باکو – ایرنا – بازرسی های اخیر وزارت محیط زیست و ذخایر طبیعی جمهوری آذربایجان انجام گرفته در آبهای ساحلی شبه جزیره "آبشرون" منابع عمده آلوده کننده دریای خزر را شناسایی کرد .
  دریای خزر  آب و فاضلاب  باکو
دیدارنیوز / ۲ روز قبل / اجتماعی
"خورشید"؛ بزرگمردان کوچک
«خورشید» مجید مجیدی یک درام کلاسیک با ضرباهنگی ریتمیک است که تا لحظه‌ی آخر، مخاطبش را همراه خود می‌نماید. کودک مبارز فیلم که نامش علی است همچون کودکان دیگر مجیدی در برابر سختی‌ها و سد‌ها محکم می‌ایستد و در همان نوجوانی بزرگ می‌شود. «خورشید» به هیچ چیز باج نمی‌دهد و دوربینش به سمت شعار نرفته، بلکه یک زندگی سخت را به تصویر می‌کشد که قهرمانان کوچکی در آن می‌زیند؛ قهرمانانی که خیلی زود در کودکی طعم بزرگسالی و جوانی را چشیده‌اند. این بچه‌ها می‌خواهند پای خانواده بایستند و در آرزوی خورشید‌ها به سر می‌برند. اگر روزی پرسناژ علی در «بچه‌های آسمان» برای بردن مسابقه می‌جنگید، این بار کاراکتر علی برای بقای بودن مبارزه می‌کند و با اینکه می‌شکند، مچاله می‌شود، اما سر آخر با سیل خروشان آب از داخل تونل تو در …
قولی افزایش کیفیت آب در جنوب شرق تهران
تابناک / ۲ روز قبل / ...
قولی افزایش کیفیت آب در جنوب شرق تهران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: تلاش ما این است که تا سه ماه آینده شهرهای استان تهران استفاده از آب شیرین‌کن‌ها را متوقف کنند.
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
آبفا آذربایجان شرقی جزو چند شرکت برتر و اول صنعت آبفا کشور
تبریز – فلاح: با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفای کشور مراسم معارفه علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برگزار شد.در ابتدای این مراسم علیرضا ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد شرکت آب و فاضلاب شهری استان آذربایجان شرقی اظهار کرد: این شرکت در حال حاضر خدمات خود را در زمینه تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در قالب 1 میلیون و 666 هزار فقره انشعاب آب به جمعیتی بالغ بر 3 میلیون و 927200 نفر در 62 شهر استان و تعداد 2232 روستا ارائه می کند.ایمانلو همچنین به اقدامات انجام شده در خصوص آب در 5 سال اخیر اشاره کرد و افزود: در زمینه اصلاح، بازسازی و توسعه شبکه ها اقدامات اساسی صورت گرفته است به طوری که در 5 سال گذشته …
روزنامه ابتکار / ۲ روز قبل / ...
شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به عنوان دستگاه‌ برتر عضو سامانه الکترونیکی دولت معرفی شد
در آیین تجلیل از دستگاه‌های برتر در عرصه سامانه الکترونیکی دولت، از آقای عبدالحمید حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اهداء لوح، تجلیل شد.در این لوح تقدیر با امضای آرش عسکری مدیریت سامانه تدارکات الکترونیکی دولت آمده است: جناب آقای عبدالحمید حمزه‌پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در راستای پیشبرد و راه اندازی سامانه الکترونیکی دولت و اهداف ترسیمی دولت تدبیر و امید در سال ۹۸ که مزین به رونق تولید است و در مسیر توسعه سامانه ستاد، شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر مصدر خدمات گردیده‌اید لذا با اغتنام به فرصت بدینوسیله از تلاش های خوب و ارزشمند تقدیر می‌شود.
اتصال 7 میلیون روستایی به منابع آب پایدار
روزنامه تعادل / ۴ روز قبل / اقتصادی
اتصال 7 میلیون روستایی به منابع آب پایدار
مرکزی| معاون مهندسی و توسعه آبفای کشور گفت: در سال 92 جمعیت روستایی کمتر از یک میلیون نفر به آب پایدار دسترسی داشتند
  آب و فاضلاب  خشکسالی  شرکت آب و فاضلاب  معارفه  معاون
مسابقه استارتاپ‌های تخصصی راه حل‌های نوآورانه برای چالش های منابع آب زیرزمینی
ایرنا / ۴ روز قبل / علمی و آموزشی
مسابقه استارتاپ‌های تخصصی راه حل‌های نوآورانه برای چالش های منابع آب زیرزمینی
تهران - ایرنا - پژوهشکده مهندسی آب دانشگاه تربیت مدرس، مسابقه دانشجویی استارتاپ های تخصصی راه حل های نوآورانه برای مسائل و چالش های منابع آب زیرزمینی را برگزار می‌کند.
  کم آبی  استارتاپ  آب و فاضلاب  دانشگاه تربیت مدرس
تا نیمه ۱۴۰۰ جمعیت روستایی بهره‌مند از آب به ۱۰ میلیون می رسد
ایسنا / ۴ روز قبل / ...
تا نیمه ۱۴۰۰ جمعیت روستایی بهره‌مند از آب به ۱۰ میلیون می رسد
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب وفاضلاب کشور گفت: تا نیمه دوم سال ۱۴۰۰ قطعا جمعیت روستایی بهره‌مند از منابع آب پایدار به ۱۰ میلیون نفر خواهد رسید.
  شرکت آب و فاضلاب  استانی-اقتصادی
سرانه مصرف مشترکان آب ۲۸ لیتر از متوسط کشوری کمتر است
ایسنا / ۵ روز قبل / ...
سرانه مصرف مشترکان آب ۲۸ لیتر از متوسط کشوری کمتر است
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان خمینی‌شهر، گفت: سرانه مصرف آب مشترکان مسکونی در خمینی شهر ۱۴۲ لیتر است، در صورتی که سرانه مصرف در کشور حدود ۱۷۰ لیتر است.
  انشعاب آب منازل  سرانه مصرف آب  استانی-شهرستانها
۵۴ درصد حجم سدهای کشور پر از آب است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
۵۴ درصد حجم سدهای کشور پر از آب است
تهران - ایرنا - پرشدگی سدهای کشور در بهمن ماه به ۵۴ درصد رسیده که نسبت به دی ماه از رشدی یک درصدی برخودار شده است.
  سد سیمره  بارندگی  آب و فاضلاب  بارش برف  بارش باران  شرکت مدیریت منابع آب ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
مراسم بزرگداشت روز زن در شرکت آبفا کردستان برگزار شد
شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان ویژه برنامه ایی در بزرگداشت مقام زن برگزار کرد.در این مراسم محمدحسین محمدی ضمن تبریک این روز و گرامیداشت مقام عالی زن در جامعه بیان کرد: بانوان حاضر در شرکت با پشتکار و تلاش، دوشادوش مردان در راستای اعتلای جایگاه شرکت و دستیابی به اهداف حوزه آب و فاضلاب گام برداشته و برمیدارند.محمدی خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلاتی که بر سر راه شرکت وجود داشته اما تونسته ایم توفیقات زیادی هم به دست آوریم که این مهم با زحمت همکاران به دست آمده است.وی در ادامه با اشاره به تغییر رویه شرکت از سال آینده و تغییر چهارچوب ها اظهار کرد: با یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری تلاش و دلسوزی بیشتر از سوی همکاران مورد انتظار است .محمدی افزود: از ابتدای سال آینده باید علاوه بر اتمام …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / ...
عبدالحمید حمزه‌پور به عنوان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان معرفی شد
مسعود خشایی صبح امروز در مراسم معرفی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری اظهار داشت: شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در راستای ارتقاء راندمان کار و سرعت بخشیدن به فعالیت‌های آب‌رسانی در هم ادغام شدند.وی، با بیان اینکه شرکت‌های آبفای شهری و روستایی به صورت یکپارچه و تحت یک مدیریت از این پس فعالیت می‌کند گفت: در شهرها و روستاهای استان بوشهر طرح‌های مهم آبرسانی با پشتیبانی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور و مسئولان استانی تسریع یافته که این مهم سبب شد تابستان گذشته این استان با کمترین بحران پشت سر بگذارد.معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه استان بوشهر دارای ۶۲۴ روستا است تصریح کرد: از این تعداد روستا ۴۶۳ روستای …
حذف 9هزار پست سازمانی
در شرکت‌های آب و فاضلاب
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / اقتصادی
حذف 9هزار پست سازمانی در شرکت‌های آب و فاضلاب
مازندران| معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت:
  آب و فاضلاب  شرکت آب و فاضلاب  شهری و روستایی  معاون برنامه ریزی  نیروی انسانی
۹۰ شرکت زیرپوشش آب و فاضلاب کشور فعالیت عمرانی می‌کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / اقتصادی
۹۰ شرکت زیرپوشش آب و فاضلاب کشور فعالیت عمرانی می‌کنند
تبریز- ایرنا- معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: ۹۰ شرکت زیرپوشش آب و فاضلاب کشور فعالیت عمرانی و خدماتی می‌کنند.
  آذربایجان شرقی  تبریز  آب و فاضلاب
بیش از 26 درصد آب شرب روستاها هدر می‏‌رود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
بیش از 26 درصد آب شرب روستاها هدر می‏‌رود
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی کاشمر گفت: در شش ماهه ابتدای سال جاری دو میلیون و 583 هزار و 943 متر مکعب آب تولید و یک میلیون و 898 هزار و 600 متر مکعب مصرف شده و 26.52 درصد آن به دلیل فرسودگی، ترکیدگی، مصارف غیر مجاز و... هدر رفته است.
  استانی-شهرستانها  هدررفت آب  آب شرب  روستا  اب شرب روستایی  کاشمر  خبرهای شهرستان کاشمر
شکستگی بیش از ۴۰۰۰ کنتور آب روستایی در لرستان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
شکستگی بیش از ۴۰۰۰ کنتور آب روستایی در لرستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: به‌رغم هشدارهای مکرر این شرکت، حدود ۴۳۰۰ کنتور آب در روستاهای این استان به دلیل سرما و برودت هوا شکسته شد.
  استانی-اجتماعی  آبفار  یخ زدگی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اقتصادی
اخبار شهرستان‌ها
یزد| فرمانده انتظامی استان یزد گفت: سازنده طرح‌های ساختمانی که ساختمان‌های نیمه ساز استان یزد را همزمان به 91 نفر فروخته و 70 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده در تهران شناسایی و دستگیر شد.
  افزایش قیمت  برق  شرکت آب و فاضلاب  شناسایی و دستگیر  فرمانده انتظامی استان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
۱7 طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسید
اراک ـ کمال‌آبادی: مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنای استان مرکزی گفت : ۱۷ طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی استان به بهره‌برداری رسیدبه گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان مرکزی مصطفی آمره مدیرعامل شرکت گفت: ۱۷طرح عمرانی که با اعتباری بالغ بر ۲۲۲میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال اجرا شده‌اند،همزمان با دهه مبارک فجر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقاط مختلف این استان به بهره‌برداری رسید.وی بیان کرد : شبکه برق ۲۰کیلوولت زمینی فشار متوسط وخط انتقال فاضلاب شهرک صنعتی مامونیه، خط انتقال آب شهرک صنعتی زاویه، شبکه جمع‌آوری و توزیع فاضلاب شهرک صنعتی پرندک، تکمیل شبکه توزیع گاز ساوه و زیرسازی جدول گذاری ناحیه صنعتی نوبران از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی شهرک‌های صنعتی استان مرکزی در …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ...
بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب بستان‌آباد، مراغه، صوفیان و هریس
تبریز – فلاح: همزمان با دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولین محلی واستانی بهره برداری پرووه های عمرانی آب و فاضلاب شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد ریال در بستان آباد در استان آذربایجان شرقی آغاز شد.در مراسم بهره برداری از پروژه های آب و فاضلاب به شهر بستان آباد که با حضور نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی، شهردار و تعدادی از مسئولین شهر و خانواده های معظم شهداء حضور داشتند . مدیر امور آب و فاضلاب منطقه در خصوص طرح آبرسانی به شهرستان بستان آباد گفت: طرح آبرسانی به شهر بستان آباد شامل اجرای خط انتقال آب بطول 500 متر بوده که اجرا شده است .وی اضافه کرد: برای طرح آبرسانی فوق یک باب چاه …
۹۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی کشور فرسوده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
۹۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی کشور فرسوده است
تهران - ایرنا - ۴۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی شهری و ۵۰ هزار کیلومتر از شبکه آبرسانی روستایی کشور فرسوده است و بضاعت مالی شرکت‌های آب و فاضلاب اجازه می‌دهد سالانه تنها حدود دو تا سه هزار کیلومتر از این شبکه‌ها بازسازی شوند.
  آب و فاضلاب  شرکت آب و فاضلاب کشور  وزارت نیرو
آب شرب 408 روستای درگیر برف گیلان وصل شد/ اوضاع به حالت عادی برگشت
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
آب شرب 408 روستای درگیر برف گیلان وصل شد/ اوضاع به حالت عادی برگشت
ایلنا: آب آشامیدنی تمامی روستاهای درگیر برف استان گیلان وصل شد.
  استان گیلان  برق  شرکت آب و فاضلاب  قم  وزارت نیرو
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ...
تامین آب شرب پایدار برای ۱۲ هزار نفر در رامشیر
سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان از افتتاح دو پروژه آبرسانی روستایی در رامشیر و بهره مندی بیش از ۱۲ هزار نفر از اهالی روستایی شهرستان از آب شرب پایدار خبرداد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
بررسی عملکرد شرکت آبفای بوشهر با حضور معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت مهندسی آبفا کشور
به گزارش روابط عمومی شرکت آبفا بوشهر در سفر گیاهی معاون منابع انسانی و پشتیبانی و ایلیادی مدیر کل دفتر توسعه مدیریت و تحول اداری شرکت مهندسی آبفا کشور عملکرد شرکت آبفا بوشهر و مسائل مربوطه به موضوع یکپارچگی شرکت‌های آب و فاضلاب استانی بررسی شد.در جلسه‌ای به همین منظور تشکیل شد مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب استان بوشهر ضمن ارائه گزارشی از روند تامین آب استان اظهار داشت: بیش از ۸۰ درصد منابع آب آشامیدنی استان در دیگر استان‌ها قرار دارد و در این راستا کارکنان این شرکت به صورت شبانه‌روزی برای افزایش رضایت مندی مشترکین فعالیت می‌کنند.عبدالحمید حمزه‌پور همچنین گزارشی از عملکرد شرکت در حوزه‌های مختلف و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت مورد نظر ارائه کرد.در ادامه محمدی معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / ...
مخزن۵۰۰۰مترمکعبی شهر بردسیر افتتاح شد
در چهارمین روز از ایام الله دهه فجر ،مخزن 5000 متر مکعبی بردسیر با حضور معاون عمرانی استانداری کرمانف فرماندار بردسیر، مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمان، معاونین مالی و پشتیبانی و مهندسی و توسعه شرکت آبفا  ،مدیر امور آبفا شهرستان بردسیر و جمعی از مسئولین به بهره برداری رسید.عباس سلطانی معاون مهندسی و توسعه شرکت آبفا استان کرمان ضمن بیان توضیحاتی در رابطه با این پروژه گفت: مخزن 5000 مترمکعبی بردسیر با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال و حفاظت فیزیکی مخازن تامین آب شهر بردسیر شامل 700 متر حصارکشی ،نصب دریچه های ضد سرقت و نصب برج نوری با هزینه کرد 8 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.وی افزود: با اجرای این پروژه میزان حجم مخازن ذخیره آب شهر بردسیر به 15000مترمکعب رسیده است.شایان ذکر است همزمان با بهره …
بهره بانکی ۱۸ درصدی مالکان بدحساب مسکن مهر پردیس
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اقتصادی
بهره بانکی ۱۸ درصدی مالکان بدحساب مسکن مهر پردیس
تهران| مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از افزایش سود تسهیلات بانکی مسکن مهر پردیس از ۴ به ۱۸ درصد خبر داد و گفت
  آب و فاضلاب  تسهیلات بانکی  شرق استان تهران  مسکن مهر  معاون وزیر
ضعف خطرناک زیرساخت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / اجتماعی
ضعف خطرناک زیرساخت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات بهداشتی انجام شده در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان،
  آب و فاضلاب  بیمارستان  سیستان و بلوچستان  سیل  وزارت بهداشت
بهره برداری از طرح انتقال آب به تازیان و روستاهای شمال بندرعباس
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اقتصادی
بهره برداری از طرح انتقال آب به تازیان و روستاهای شمال بندرعباس
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان از بهره برداری طرح انتقال آب به شهر تازیان و روستاهای شمال بندرعباس با حضور وزیر نیرو در هفدهمین هفته از پویش "الف_ب_ایران" خبر داد.
  استانی-اقتصادی  اخبار اقتصادی - هرمزگان  وزیر نیرو
چاهی که سارقان برای مردم پردیس می کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / اجتماعی
چاهی که سارقان برای مردم پردیس می کنند
تهران- ایرنا- شهر جدید پردیس در ماههای اخیر شاهد سرقت فزاینده «دربهای چدنی و فلزی منهول فاضلاب» است که حفره های عمیق آن، تاکنون خسارتهای جانی و مالی فراوانی برای شهروندان ساکن در این شهر شمال شرق استان تهران به بار آورده است.
  شهرستان پردیس  سرقت  آب و فاضلاب  پلیس تهران بزرگ
خواص شگفت‌انگیز گلسنگ‌های ایران
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / علمی و آموزشی
خواص شگفت‌انگیز گلسنگ‌های ایران
تهران- ایرنا- مدیر موزه گلسنگ‌های ایران گفت: گلسنگ‌های ایران خواص شگفت‌انگیز بسیاری در صنایع مختلف و مصارف دارویی دارند که در این موزه به مردم در این خصوص، آموزش داده می‌شود.
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی  آذربایجان  سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران
قطعی آب برخی مشترکان روستایی گیلان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
قطعی آب برخی مشترکان روستایی گیلان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان گفت: آب آشامیدنی ۴۴ هزار مشترک روستایی گیلان به علت بارش برف قطع است.
  استانی-اجتماعی  برف گیلان
وصل آب آشامیدنی ۸۳ درصد مشترک گیلانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ / ...
وصل آب آشامیدنی ۸۳ درصد مشترک گیلانی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: آب آشامیدنی بیش از ۱۰ هزار مشترک شهری وصل شد.
  استانی-اجتماعی  برف گیلان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
زنگ آب در دبستان دخترانه مجتهده امین شهر کرمان نواخته شد
به منظور ترویج فرهنگ صرفه جویی و استفاده بهینه از آب،زنگ آب با شعار «نجات آب نجات زندگی» به صورت نمادین در دبستان دخترانه مجتهده امین شهر کرمان نواخته شد.حسین غفاری مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمان گفت: پیام نواختن زنگ آن در مدارس ،مصرف بهینه آب است که با توجه به تعداد زیاد دانش‌ آموزان و اولیای مدارس و خانواده‌های آنها، جمعیت بزرگی را به عنوان مخاطب پیام در بر می‌گیرد.وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف برگزاری این برنامه، آموزش مدیریت مصرف آب و روش‌های بهینه مصرف به دانش‌آموزان و همچنین افزایش شناخت آن‌ها از وضعیت منابع آب استان است گفت : قصد داریم با برگزاری این مراسم سطح آگاهی کودکان را در ارتباط با نقش و اهمیت آب در زندگی افزایش دهیم و آن‌ها را با مفاهیم صرفه‌جویی و اصلاح الگوی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
افتتاح پروژه‌های شرکت پالایش نفت اصفهان به توسعه اقتصاد ملی کشور کمک می‌کند
اصفهان-راعی : استاندار اصفهان گفت: یک پنجم فرآورده‌های نفتی کشور توسط مجموعه پالایشگاه اصفهان تامین می‌شود، از این رو برداشتن قدم‌های موثر در جهت به روز رسانی این مجموعه تاثیر مهمی در کمک به اقتصاد ملی کشور خواهد داشت.عباس رضایی در آیین افتتاح پروژه‌های دهه فجر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود 23 درصد فرآورده‌های نفتی کشور توسط شرکت پالایش نفت اصفهان تامین می‌شود و تمام بنزین تولیدی این مجموعه بنزین یورو ۵ است. این شرکت با تولید 12 میلیون لیتر در روز، سوخت استان اصفهان و ۱۶ استان کشور را تامین می کند.وی افزود: افتتاح دو پروژه، سکوهای بارگیری فرآروده های سبک و ویژه و پروژه تصفیه و استفاده از فاضلاب شهری دو اقدام مهم در راستای برطرف کردن نیازهای این مجموعه است.استاندار اصفهان با بیان اینکه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / ...
حضور مدیرعامل، معاونین و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر همگام با مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن
به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر: همزمان با سالروز چهل و یکمین پیروزی انقلاب اسلامی و یوم الله ۲۲ بهمن مدیرعامل، معاونین و کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر همگام با آحاد مردم با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آرمان‌های انقلاب و جمهوری اسلامی با امام راحل و مقام معظم رهبری تجدید بیعت نمودنددر حاشیه این راهپیمایی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه حماسه‌ای از جنس حضور مردمی است و ما همواره در کنار مردم و خدمتگذار آنها هستیم ،وی افزود: همچنین تلاقی ایام اربعین شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با این یوم الله عظیم ، پیام آور پایبندی ملت به آرمان های مقاومت و ادامه راه شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و امنیت …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
افتتاح نخستین پروژه تصفیه پساب و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری
خط انتقال ایستگاه پمپاژ و تصفیه‌خانه پساب شهری برای نخستین بار در کشور افتتاح و به صورت رسمی به بهره‌برداری رسید. ۲۱ بهمن ماه چندین پروژه شرکت پالایش نفت اصفهان با حضور استاندار، بهره‌برداری رسمی شد. نخستین پروژه ملی زیست‌محیطی تصفیه و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری در شرکت پالایش نفت اصفهان با رویکرد کاهش مصرف منابع آب شرب با ظرفیت ۷۵۰ مترمکعب در ساعت راه‌اندازی شد. در این پروژه بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، انتقال و تصفیه پساب شاهین‌شهر با همکاری دو شرکت داخلی در 3 مرحله ساخت ایستگاه پمپاژ پساب در محل تصفیه‌خانه، احداث خط انتقال پساب به پالایشگاه و ساخت تصفیه‌خانه در محل این شرکت انجام گرفته است. به ‌طوری که ۷۵۰ مترمکعب پساب شهری در ساعت را تصفیه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
افتتاح پروژه ایستگاه فاضلاب منطقه ساحلی دیلم در دهه فجر
با حضور استاندار بوشهر، معاون عمرانی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و جمعی از مسئولان شهرستان دیلم افتتاح و به بهره برداری رسید. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این ایین با قدردانی از توجه استاندار به پروژه‌های این شرکت اظهار داشت: روند اجرای طرح‌های آبرسانی و شبکه‌های فاضلاب تسریع یافته است که از همدلی و توجه استاندار بوشهر به پروژه‌های ابفا قدردانی می‌شود.وی با اشاره به افتتاح پروژه ایستگاه فاضلاب منطقه ساحلی در بندر دیلم اظهار داشت: طرح فاضلاب منطقه ساحلی دیلم به طول ۲۰ کیلومتر شبکه توزیع ، یک باب ایستگاه ،۶۰۰ مترخط انتقال و با هزینه ۹۳ میلیارد ریال امروز مورد بهره‌برداری قرار می گیرد.عبدالحمید حمزه‌پور افزود:پروژه فاضلاب منطقه ساحلی دیلم به روش لوله رانی با قطر ۵۰۰ میلیمتر از جنس پلی …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
لوح زرین مدیر شایسته در نخستین همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان دولت به مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان
اصفهان –راعی : در نخستین همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان دولت و دومین همایش دوچرخه‌سواری مدیران ارشد استان اصفهان که با حضور استاندار اصفهان و جمعی از مدیران استانی برگزار شد،لوح زرین مدیر شایسته به مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اهداءگردید.هاشم امینی در خصوص اهمیت برگزاری همایش توسعه و تعمیم ورزش کارکنان اعلام کرد: در چند سال اخیر یکی از اولویتهای شرکت آبفا استان اصفهان توسعه ورزش به ویژه ورزش همگانی بوده است که دراین راستا حضور کارکنان آبفا اصفهان در مسابقات سراسری وازت نیرو در رشته های فوتسال،والیبال،آمادگی جسمانی ، دومیدانی و..... بوده است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان توسعه ورزش همگانی را بسیار مهم خواند و اعلام کرد:. ورزش های همگانی نقش موثر در سالم سازی جامعه و تقویت …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
خلخال پنهان زیر برف
آفتاب یزد – گروه شبکه: دوشنبه شب بسیاری از استان‌های کشور شب برفی‌ای را تجربه کردند اما بارش برف درشهرستان خلخال در استان اردبیل، به حدی بود که موجب شد این شهر زیر برف دفن شود. همچنین بارش برف در استان گیلان که گفته می‌شود به 80 سانتی متر رسیده مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است.> قطعی آب و برق و لغو پروازها در گیلانفارغ از سختی تردد مردم در شهرستان خلخال و مسدود شدن اکثر راه‌های اصلی و فرعی تا لحظه تنظیم گزارش، برف در استان گیلان قطعی آب و برق را در پی داشته است. در این راستاعظیم بلبل آبادی،مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفته است:« از حدود یک میلیون و چهارصد هزار مشترک برق استان گیلان، برق حدود 90 هزار مشترک قطع است که در اسرع وقت تلاش خواهیم کرد تا همه مشترکین از نعمت برق برخوردار …
برف شدید آب آشامیدنی ۵۰ روستای گیلان را قطع کرد
فرارو / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اجتماعی
برف شدید آب آشامیدنی ۵۰ روستای گیلان را قطع کرد
مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه این تعداد مشترک مربوط به ۵۰ روستا هستند، گفت: پیش بینی می‌شود با تلاش مأموران حداکثر تا امشب آب آشامیدنی این مناطق وصل شود.
  بارش برف  استان گیلان
اجرای پروژه فاضلاب در چند شهر استان توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / ...
اجرای پروژه فاضلاب در چند شهر استان توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه اعتبار دولتی برای اجرای فاضلاب وجود ندارد در چند شهر استان پروژه فاضلاب توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اجرا می‎شود.
  استانی-شهرستانها  آب و فاضلاب  کاشمر  خبرهای شهرستان کاشمر
افتتاح اولین مرکز اسکادای شهر تهران/ پایش تأسیسات آب آنلاین می‌شود
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
افتتاح اولین مرکز اسکادای شهر تهران/ پایش تأسیسات آب آنلاین می‌شود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب منطقه ۲ تهران گفت: با راه‌اندازی مرکز اسکادا، کنترل و پایش آنلاین تأسیسات محقق می شود که اقدامی مهم در زمینه مدیریت شبکه آب است.
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
حاشینه‌نشینان جنوب تهران
«قوچ حصار» روستایی واقع در جنوب شهر، تقریبا سه کیلومتر دورتر از تهران. مردم روستا یا کشاورزند یا دامدار؛ کشاورزی که به لطف حضور پاکستانی‌ها و افغانستانی‌ها در این منطقه برقرار است. خانه‌ها و خرابه‌های آنها با نخاله گچ، چوب‌ها و تخته‌های پلاسیده، حلقه‌های پوسیده لاستیک، آهن‌پاره، گونی‌های پاره، بلوک‌های شکسته و لوازم دسته‌چندم خانگی ساخته شده است. دشتی وسیع با زمین‌های کشاورزی سرسبز که بساط زندگی حاشیه‌نشینان در دامن آن پهن شده است. روستایی که ساکنانش حاشیه های محیطی بسیاری را بوجود آورده اند. متاسفانه بوی بد فاضلاب که همه را به ستوه آورده. به گفته شاهدان عینی، زمین‌های اطراف آن با آب رودخانه فاضلابی آبیاری می‌ شوند. این تصاویر گزارش میدانی از روستای «قوچ حصار» و حاشیه نشینان را نشان می دهد./ایرنا
۱۹ روستای اسدآباد نیاز فوری به بازسازی و نوسازی تأسیسات آبرسانی دارند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
۱۹ روستای اسدآباد نیاز فوری به بازسازی و نوسازی تأسیسات آبرسانی دارند
رئیس امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد گفت: از ۶۳ مجتمع آبرسانی در استان ۱۰ مجتمع در شهرستان اسدآباد در دست اجرا بوده و یا به بهره برداری رسیده که تکمیل این مجتمع های آبرسانی در اولویت اول شرکت آب و فاضلاب روستایی اسدآباد قرار دارد.
  استانی-شهرستانها  مجتمع آبرسانی  شرکت آب و فاضلاب
تعرفه آب در روستاها پس از ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب تغییر نمی‌کند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / اقتصادی
تعرفه آب در روستاها پس از ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب تغییر نمی‌کند
ایلنا: مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: با ادغام شرکت‌های آبفای روستایی و شهری تعرفه آب در روستاها تغییری نکرده و با همان نرخ سابق محاسبه و دریافت خواهد شد.
  آب و فاضلاب  خودرو  شهر تهران  وزارت نیرو  آبفای استان تهران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
۳۸۵ انشعاب غیرمجاز آب در روستاهای ایلام شناسایی شد
ایلام - خبرنگارابتکار- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳۸۵ انشعاب غیرمجاز آب در مناطق روستایی این استان شناسایی و قطع شده است.نورالله تیموری با ذکر فعالیت مستمر اکیپ‌های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز و شناسایی مشترکان پرمصرف در مناطق روستایی اظهار داشت: این اکیپ‌ها در گشت‌های مستمر خود موفق به شناسایی تعدادی انشعاب غیرمجاز در سطح روستاهای استان شدند که این انشعابات غیرمجاز بلافاصله قطع شد.وی یادآور شد: انشعاب غیرمجاز و اسراف آب شرب در روستاها موجب افت فشار و قطعی‌های مکرر در این مناطق می‌شود.تیموری از عموم اهالی روستایی استان خواست: در صورت مشاهده هر گونه تخلف در مصرف آب و انشعاب غیرمجاز با شماره تماس گویای ۱۵۲۳ یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۶۱۸۴۶۴۶۴۶ مورد …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
بهره برداری از2 مخزن ذخیره آب و کلنگ زنی یک باب ایستگاه پمپاژ در شهرستان اراک
اراک ـ کمال‌آبادی: ‌در سومین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی  با حضور بهروزاکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی ، بختیاری فرماندار شهرستان اراک ، عرفانی نسب سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، مخزن 500 متر مکعبی شهر کارچان و مخزن 100 متر مکعبی منطقه نظم آب به بهره برداری رسید و کلنگ ساخت ایستگاه پمپاژ شهر کارچان به زمین زده شد.به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یوسف عرفانی نسب سرپرست شرکت عنوان کرد: در راستای تکمیل تاسیسات آبرسانی به شهر کارچان و به منظور ذخیره آب مورد نیاز شهروندان کارچانی یک باب مخزن ذخیره آب به حجم 500 متر مکعب با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال ساخته شد و همزمان با دهه فجر سال 98 آماده بهره برداری شد.دیگر پروژه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
افتتاح چاه آب شرب شهر کلمه دشتستان در پنجمین روز از دهه فجر
همزمان با دهه مبارک فجر با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی و سایر مسئولان چاه آب شماره یک شهر کلمه دشتستان وارد مدار بهره‌برداری شد.مدیر دشتستان شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به افتتاح این پروژه اظهار داشت: این چاه که با عمق ۳۰۰ متر حفر شده است در راستای تامین آب آشامیدنی ساکنان شهر کلمه است.رمضانی با اشاره به اجرای ۴ کیلومتر خط انتقال این پروژه بیان کرد: در حفر چاه آب شماره یک شهر کلمه ضمن اجرای ۴ کیلومتر خط انتقال بیش از یک کیلومتر شبکه برق رسانی انجام شده است.وی هزینه اجرای این پروژه را ۱۵ میلیارد ریال دانست و گفت: این پروژه که آب مورد نیاز مشترکین شهر کلمه را تامین می‌کند نقش تاثیرگذاری در پایداری و کیفیت آب اشامیدنی آنها دارد.
پیمانکاران حتما برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر اقدام نمایند
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
پیمانکاران حتما برای دریافت گواهینامه ایزو معتبر اقدام نمایند
گواهینامه ایزو ، گواهینامه ای است که شرکت ها پس از پاس کردن الزامات استانداردهای بین المللی ایزو دریافت می کنند. در حال حاضر عموم سازمان ها و شرکت های دولتی و نیمه خصوصی کشور نظیر شرکت گاز ، شرکت آب و فاضلاب ، شهرداری ها ، پتروشیمی ها ، سازمان ها و ادارات دولتی ، بیمارستان ها ، مراکز مرتبط با فناوری اطلاعات و ... داشتن و ارائه گواهینامه ایزو مربوط به حوزه کاری خود را برای پیمانکاران خود الزامی کرده اند.
۱۳ پروژه مهم در حوزه روستایی مازندران در دهه فجر به بهره‌برداری رسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
۱۳ پروژه مهم در حوزه روستایی مازندران در دهه فجر به بهره‌برداری رسید
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: در دهه فجر امسال ۱۳ پروژه مهم در حوزه روستایی به بهره‌برداری رسیده است.
  استانی-شهرستانها
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
باید آژیر جنگ اقتصادی در کشور به صدا درآید
تبریز – فلاح: استاندار آذربایجان شرقی، خدمت صادقانه و بی‌منت را بدهی تمام مسئولان به مردم دانست و گفت: انقلاب اسلامی منشا خدمات ارزشمندی به ملت ایران بود که در این میان، امنیت بزرگترین خدمت و دستاورد این انقلاب است.محمدرضا پورمحمدی در مراسم افتتاح پروژه‌های صنعت آب و فاضلاب استان، با قدردانی از تلاش مدیران و کارکنان این صنعت در ارائه خدمات شایسته به مردم، گفت: پروژه‌های این حوزه برای مردم استان مهم و حیاتی هستند.وی خاطرنشان کرد: طرح زه‌کشی آجی‌چای و انتقال آب آن به دریاچه ارومیه که امروز به بهره‌برداری می‌رسد، نقش مهمی در تامین آب مورد نیاز برای احیای دریاچه دارد و بیش از 15 میلیون مکترمکعب در سال از این طریق به دریاچه هدایت می شود.پورمحمدی ادامه داد: نتیجه اقدامات مدبرانه و موثر مدیران حوزه …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
کیفیت خدمات و محصولات یکی از راهبردهای مهم در بانک توسعه تعاون است
حجت‌الله مهدیان ریاست هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: کیفیت خدمات و محصولات ازجمله راهبردهای مهم در بانک توسعه تعاون به شمار می‌آید.مدیرعامل بانک توسعه تعاون که در جلسه شورای اداری این بانک به مناسبت ایام‌الله دهه فجر سخن می‌گفت اظهار کرد: حفظ دستاوردها و ارزش‌های انقلاب که حاصل مجاهدت و رشادت شهیدان عزیز و گران‌قدر این سرزمین است، یکی از تکالیف جدی و اساسی برای همه خدمتگزاران و خادمان این مردم محسوب می‌شود.مهدیان، انقلاب اسلامی را ثمره خون بهترین و والاترین فرزندان این مرزوبوم دانست و تلاش برای پاسداشت و صیانت از این خون‌های مقدس را در همه عرصه‌های خدمات‌رسانی به‌صورت کمی و کیفی یکی از وظایف ذاتی دستگاه‌های اجرایی خواند و در همین رابطه افزود: بانک توسعه تعاون که به‌عنوان تنها بانک توسعه‌ای …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
تکمیل شبکه فاضلاب اهواز با فاینانس چینی
شبکه فاضلاب شهر اهواز از سال 73تاکنون به‌واسطه تأمین نشدن منابع ناتمام مانده و هر بار با وقوع بارندگی شدید و سیلاب، برای شهروندان اهوازی مشکل‌آفرینی می‌کند. حالا اما، آنگونه که حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفته، قرار است از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و استفاده از ظرفیت فاینانس داخلی و خارجی، تکمیل این پروژه در دستور کار قرار بگیرد و یک‌بار برای همیشه این مشکل برطرف شود. به گزارش همشهری، شبکه فاضلاب اهواز بیش از 2هزار کیلومتر طول دارد که نیمی از آن لوله بتنی با عمر 50سال …
بیش از ۶۰درصد نیروگاه‌های کشور خصوصی است / پر شدن۵۳ درصد حجم مخازن سدهای کشور
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
بیش از ۶۰درصد نیروگاه‌های کشور خصوصی است / پر شدن۵۳ درصد حجم مخازن سدهای کشور
وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری حدود۲۴۰هزار میلیارد تومانی از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون در بخش برق کشور همچنین از رشد ۱۰برابری در ساخت سدها، ۶ برابری در احداث تصفیه خانه های آب و ۵۸برابری در راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب در سال های پس از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون خبر داد.
  آب سدهای کشور  اردکانیان وزیر نیرو  ذخایر سدها
وزیر نیرو: ظرفیت تولید برق نسبت به اوایل انقلاب ۱۲ برابر شده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / اقتصادی
وزیر نیرو: ظرفیت تولید برق نسبت به اوایل انقلاب ۱۲ برابر شده است
تهران-ایرنا- وزیر نیرو با اشاره به توسعه یافتگی کشور در تولید انرژی های تجدیدپذیر گفت: ظرفیت تولید برق در کشور نسبت به سال ۵۷ بیش از ۱۲ برابر شده است.
  انرژی برق  آب و فاضلاب  رضا اردکانیان
مراسم معارفه مدیران عامل آب منطقه ای و آبفای آذربایجان غربی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ...
مراسم معارفه مدیران عامل آب منطقه ای و آبفای آذربایجان غربی
امروز ۱۷ بهمن ماه مراسم معارفه مدیران عامل آب منطقه ای و آب و فاضلاب آذربایجان غربی با حضور معاون آب و آبفا وزارت نیرو و مسئولان استانی برگزار شد.
  استانی-عکس  آب و فاضلاب
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / ...
همزمان با دهه مبارک فجر طرح آبرسانی به شهر آبش احمد آغاز شد
تبریز – فلاح: همزمان با دهه مبارک فجر و گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور مسئولین محلی واستانی طرح آبرسانی به آبش احمد در استان آذربایجان شرقی آغاز شد.در مراسم کلنگ زنی طرح آبرسانی به شهر آبش احمد که با حضور خانی معاونت فنی و توسعه شرکت آبفا آذربایجان شرقی، امام جمعه، فرماندار و تعدادی از مسئولین شهر و خانواده های معظم شهداء حضور داشتند، مدیر منطقه کلیبر گزارشی از طرح آبرسانی آبش احمد ارائه کرد.این مقام مسوول در خصوص طرح آبرسانی به شهر آبش احمد گفت: طرح آبرسانی به شهر آبش احمد شامل احداث یک باب مخزن به ظرفیت ذخیره 2000 مترمکعب بمنظور افزایش ذخیره آب شرب و اجرای خط انتقال آب بطول 2000 متر با هزینه ای بالغ بر 40000 میلیون ریال برای احداث آن هزینه خواهد شد .وی اضافه کرد: …
ضعف در وضع مالیات بر سیگار و بیماریابی ایدز در کشور
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / بهداشت و سلامت
ضعف در وضع مالیات بر سیگار و بیماریابی ایدز در کشور
بهره‌برداری از ۸۰۰ پروژه بهداشتی درمانی تا پایان امسال، ضعف در زیرساخت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان، کمبود نوعی از کیت‌های تشخیص ایدز در داروخانه‌ها به دلیل تحریم‌ها، سرانجام اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرها و نسخه‌نویسی الکترونیک توسط پزشکان و ... از جمله مباحثی بود که در نشست خبری امروز معاون بهداشت وزیر بهداشت مطرح شد.
  دخانیات  بیماری ایدز  وزارت بهداشت  درمان
کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه‌های آب آذربایجان شرقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه‌های آب آذربایجان شرقی
همزمان با آغاز دهه فجر و چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، پروژه‌های مربوط به شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با حضور استاندار به بهره‌برداری رسید.
  استانی-اقتصادی  دهه فجر  افتتاح پروژه در دهه فجر
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / ...
پاسخ آب و فاضلاب به یک پیام مردمی
احتراما در پاسخ به گزارش مندرج در آن روزنامه مورخ 7/11/98 مبنی بر «سرانجام نامشخص یک وام» موارد مشروحه ذیل ایفاد می‌گردد.بخش آب و فاضلاب کشور به عنوان بخش پیشرو تاکنون بیشترین میزان وام بانک جهانی را در کشور به خود اختصاص داده است و طی سالهای 2008 و 2009 رتبه اول جذب را در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) کسب نموده است. برای احداث تصفیه‌خانه‌ فاضلاب در شهر تهران به میزان 145 میلیون دلار، برای احداث تصفیه خانه فاضلاب در شهر شیراز به میزان 127 میلیون دلار، برای ایجاد تاسیسات آب و فاضلاب در شهرهای رشت و انزلی در استان گیلان به میزان 6/148 میلیون دلار، برای ایجاد تاسیسات آب و فاضلاب در شهرهای ساری و بابل در استان مازندران به میزان 4/75 میلیون دلار و جهت احداث تصفیه خانه و شبکه فاضلاب در شهر اهواز …
وزیر نیرو: هر هفته ۳۰ روستا به آب سالم وصل می‌شوند
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / سیاسی
وزیر نیرو: هر هفته ۳۰ روستا به آب سالم وصل می‌شوند
وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون در کشور هر هفته ۳۰ روستای کشور به شبکه آب سالم و پایدار متصل می‌شوند و هر ۷۵ روز یک تصفیه‌خانه آب و هر ۴۵ روز یک تصفیه‌خانه فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند.
  رضا اردکانیان  وزیر نیرو  جمهوری اسلامی  اردکانیان  نیرو  خوزستان
ادغام آبفا شهری و روستایی تا ماه آینده/امسال بهترین حالت تخصیص بودجه 30 درصد است
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
ادغام آبفا شهری و روستایی تا ماه آینده/امسال بهترین حالت تخصیص بودجه 30 درصد است
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: ‌کمتر از یک ماه آینده شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی خراسان رضوی در قالب یک شرکت یکپارچه ادغام خواهند شد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
آب آشامیدنی محلات تنگک‌های بوشهر از جیره‌بندی خارج شد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از حذف جیره‌بندی آب در محلات جنوبی شهر بوشهر خبر داد و اظهار داشت: پس از محلات بهمنی، دواس، خواجه‌ها و مخبلند که از جیره بندی توزیع آب آشامیدنی خارج شدند اکنون محله تنگک‌ها از آب پایدار و شبانه‌روزی برخوردار شدند.به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر : عبدالحمیده حمزه‌پور بیان کرد: در اجرای حذف جیره بندی توزیع آب در محله تنگک‌های بوشهر ۲۵ هزار نفر جمعیت این محلات که با مشکلات تامین آب مواجه بودند اکنون به صورت پایدار و شبانه‌روزی از آبرسانی برخوردار شده‌اند.وی با بیان اینکه قبلا در محلات تنگک‌ها به وسیله تانکر به خانوارها آبرسانی می‌شد افزود: اکنون مردم این محلات از آب پایدار و شبانه‌روزی شبکه آبرسانی بهره مند شده‌اند.مدیرعامل شرکت …
دسترسی ۹۹.۶ درصدی جمعیت شهری به آب سالم
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اقتصادی
دسترسی ۹۹.۶ درصدی جمعیت شهری به آب سالم
تهران- ایرنا- ۷۴.۶ درصد از جمعیت شهری در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی تحت پوشش آب شهری بودند که اکنون این رقم به ۹۹.۶ درصد رسیده است.
  دولت تدبیر و امید  آب و فاضلاب  وزارت نیرو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
«آب باریک» آبدار شد
همزمان با ایام الله دهه فجر پروژه اجرای شبکه توزیع و استانداردسازی انشعابات آب شرب روستای عین آباد از توابع شهرستان کبودراهنگ به بهره‌برداری رسید.
  استانی-اقتصادی  دهه فجر  آب و فاضلاب
اقدام یک کارمند به آتش‌سوزی در دفتر رئیس آبفای کامیاران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / اجتماعی
اقدام یک کارمند به آتش‌سوزی در دفتر رئیس آبفای کامیاران
مدیر روابط عمومی اداره آب و فاضلاب شهری استان کردستان ضمن تایید خبر آتش‌سوزی در اداره آبفای شهرستان کامیاران اعلام کرد که حال رئیس اداره آبفای کامیاران خوب است و تنها آسیب جزئی دیده است.
  استانی-اجتماعی
1000 خانوار روستایی کرمانشاه از آب لوله‌کشی برخوردار می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ...
1000 خانوار روستایی کرمانشاه از آب لوله‌کشی برخوردار می‌شوند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمانشاه گفت: در دهه فجر امسال 4140 نفر از جمعیت روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.
  دهه فجر  آب روستایی  استانی-اقتصادی  کرمانشاه
اصلاح شبکه توزیع آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد نیازمند بیش از ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
اصلاح شبکه توزیع آب شهرهای کهگیلویه و بویراحمد نیازمند بیش از ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار
مدیرکل دفتر نظارت بر بهره‌برداری آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اصلاح شبکه توزیع آب در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
  استانی-اقتصادی  کهگیلویه و بویراحمد
تشریح پروژه‌های آماده بهره‌برداری آبفای فارس برای دهه فجر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
تشریح پروژه‌های آماده بهره‌برداری آبفای فارس برای دهه فجر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر، به تشریح برنامه‌های گرامیداشت این ایام و پروژه‌هایی که به این مناسبت افتتاح خواهد شد، پرداخت.
  استانی-اقتصادی  سروستان  فیروزآباد  استان فارس
آب شیرین کن صنعتی – قیمت انواع آب شیرین کن های صنعتی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / اقتصادی
آب شیرین کن صنعتی – قیمت انواع آب شیرین کن های صنعتی
شرکت ناب زیست تولید کننده اتواع آب شیرین کن صنعتی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب ، برای خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی با کارشناسان ناب زیست به آدرس وب سایت : www.naabzist.com مراجعه کنید و تماس بگیرید ؛ در ادامه به معرفی این محصول می پردازیم ، آب شیرین کن صنعتی شامل روش های مختلفی همچون اسمز معکوس ، اولترافیلتراسیون یا سختی گیر رزینی می باشد که به وسیله آن می توان آب مورد نیاز صنعت را تامین نمود . استفاده از انواع آب ها مانند آب دریا ، آب رودخانه ، آب شور و یا فاضلاب تصفیه شده در آب شیرین کن صنعتی رایج می باشد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / ...
انجمن مدیریت سبز ایران از آبفا آذربایجان شرقی تقدیر کرد
تبریز – ماهان فلاح: شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در راستای مسئولیت پذیری زیست محیطی و اجتماعی خویش، ضمن معرفی تصفیه خانه فاضلاب تبریز برای چهاردهمین دوره جایزه مدیریت سبز ایران نسبت به استقرار مدل مدیریت سبز اقدام کرد.مدل جایزه ملی مدیریت سبز ایران شامل 1000 امتیاز بوده و بر دو بعد اصلی توانمند ساز ها و نتایج (موفقیت پایدار ) استوار است. بعد توانمند سازها مشتمل بر 6 معیار رهبری، خط مشی و راهبرد، منابع سازمانی، شرکاء سازمانی و فرایندها بوده و 700 امتیاز مدل را به خود اختصاص داده است در نهایت نتایج شامل نتایج زیست محیطی، اجتماعی و اقتصادی بوده و 300 امتیاز دارد.بر اساس این گزارش فرآیند استقرار مدل از اوایل سال جاری شروع شده و مراحل استقرار و اقدامات انجام شده بر اساس مدل در قالب اظهارنامه …