یکشنبه, ۲۷ مهر, ۱۳۹۹ / 18 October, 2020
آموزش آنلاین
مرگ دانش‌آموز ۱۱ساله و سرگردانی رسانه‌ها!
۳ روز قبل / خودکشی کودک 11 ساله / خودکشی دانش آموز بوشهری / شبکه شاد / آموزش آنلاین / تبلت دانش آموزی / محمد بلوری / روزنامه نگار پیشکسوت
مرگ دانش‌آموز ۱۱ساله و سرگردانی رسانه‌ها!
تلخی روزهای کرونایی به اندازه کافی زیاد است و شنیدن خبر خودکشی یک…
سایه اعتراضات شهریه‌ای بر ترم جدید کرونایی
۳ روز قبل
سایه اعتراضات شهریه‌ای بر ترم جدید کرونایی
دانشجویان شهریه‌پرداز از ترم گذشته تاکنون این مطالبه را دارند که چرا وقتی آموزش بر بستر آموزش آنلاین به دانشجو ارائه می‌شود، همچنان باید شهریه بر اساس آموزش حضوری را بپردازند؟
۴ روز قبل
همه‌ ابعاد مرگ «سید محمّد»
طی چند روز گذشته خبر فوت دانش‫آموز ۱۱ ساله در بندر دیّر از طریق خودکشی و آن هم با طناب دار بازتاب وسیعی دربر داشت، برانگیختن احساسات و افکار عمومی، واکنش تند جامعه، اظهارات تلخ و گمانه‌زنی‌ها و اظهار نگرانی برای آینده این نسل...به گزارش ایسنا، روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر، اخبار منتشر شده مبنی بر خودکشی دانش‌آموز ۱۱ ساله اهل شهرستان دیّر به علت دسترسی نداشتن به تلفن همراه و کلاس‌های آموزش مجازی را نادرست دانست و اعلام کرد: «بر اساس اعلام آموزش و پرورش شهرستان دیّر و تحقیق و بررسی‌های میدانی و مستندات جمع‌آوری شده، این مرحوم از روز بازگشایی مدرسه‌ها در ۱۵ شهریور ماه تا روز حادثه بنا به درخواست ولی دانش‌آموز به دلیل شرایط کرونایی در مدرسه حضور نداشته و آموزش‌های خود را از طریق …
کارگاه آموزش آنلاین «نستعلیق با قلم‌نی»
۴ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / کانون هنرهای تجسمی دانشگاه صنعتی شریف / آموزش آنلاین "نستعلیق با قلم‌نی"
کارگاه آموزش آنلاین «نستعلیق با قلم‌نی»
کانون هنرهای تجسمی دانشگاه صنعتی شریف، کارگاه آموزش مجازی و آنلاین «نستعلیق با قلم‌نی» را برگزار می‌کند.
ماجرای خودکشی پسر 11 ساله بوشهری
۴ روز قبل / آموزش آنلاین / خودکشی برای نداشتن گوشی / خودکشی پسر 11 ساله / خودکشی محمد موسوی زاده
ماجرای خودکشی پسر 11 ساله بوشهری
از آن زمان که کرونای لعنتی وارد کشور شد همه چیز رنگ و بوی تلخی به خود گرفت به خصوص تحصیل دانش‌آموزان. آنجا که دانش‌آموزان مدرسه نرفتند و شد سرآغازی برای دردسرهای والدین به ویژه آن که آموزش مجازی است و نیازمند یک گوشی هوشمند. اما آموزش و پرورش یادش رفته که بسیاری از خانواده‌ها صورتشان را با سیلی سرخ نگه می‌دارند و آنقدر توانایی ندارند که برای دلبندشان گوشی هوشمند تهیه کنند. نوشته ماجرای خودکشی پسر 11 ساله بوشهری اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مشکلات آموزش آنلاین دانش آموزان نظرکهریزی شهرستان هشترود
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / استانی-اجتماعی / هشترود / شبکه شاد / مدارس / آموزش مجازی / اینترنت
مشکلات آموزش آنلاین دانش آموزان نظرکهریزی شهرستان هشترود
جمعی از دانش آموزان بخش نظرکهریزی شهرستان هشترود به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب آموزش آنلاین و عدم آنتن دهی اینترنت تلفن‌های همراه با مشکلاتی مواجه شده‌ و از شرکت در کلاس‌های آنلاین بازمانده‌اند.
دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت، فرصتی برابر برای تحصیل آنلاین
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / شرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل / اینترنت پرسرعت / آموزش آنلاین
دسترسی به اینترنت پرسرعت ثابت، فرصتی برابر برای تحصیل آنلاین
همه‌گیری کرونا افزون بر تغییر شکل بسیاری از مشاغل و حرفه‌ها، شیوه‌ تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان را نیز در سراسر دنیا تغییر داده است.
فوت و فن برگزاری کلاس آنلاین، در همایش وبیناردِی (Webinar Day)
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
فوت و فن برگزاری کلاس آنلاین، در همایش وبیناردِی (Webinar Day)
ایلنا: حرفه و تخصصی دارید اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ دنبال کسب درآمد ثابت هستید اما نمی‌دانید چگونه از تخصص خود استفاده کنید؟ مدرس یا معلم هستید و حالا به خاطر کرونا نمی‌دانید کلاس‌هایتان را چگونه و کجا برگزار کنید؟ به دنبال بستری برای آموزش آنلاین و برگزاری وبینار می‌گردید؟
شاد به همه بچه‌ها نرسید/ تحصیل یک‌پنجم دانش‌آموزان ایران بلاتکلیف
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / بازگشایی مدارس / برنامه شاد
شاد به همه بچه‌ها نرسید/ تحصیل یک‌پنجم دانش‌آموزان ایران بلاتکلیف
درحالی‌که یک ماه از شروع سال تحصیلی و آموزش‌های غیرحضوری می‌گذرد، یک‌پنجم دانش‌آموزان ایران به طور مطلق به گوشی تلفن هوشمند برای پیوستن به شبکه «شاد» و آموزش آنلاین در روزهای کرونایی دسترسی ندارند و تحصیلشان پا درهوا است.
۱۳۹۹/۰۷/۱۷
گلدیس از موسسات برتر و پیشرو در حوزه آموزش است
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: گلدیس یکی از موسسات پیشرو و برتر در حوزه آموزش است.حسین فتحی در آئین معرفی و تجلیل از واحد نمونه سلامت محور و واحد نمونه اجتماعی فرهنگی استان که در دفتر مرکزی موسسه‌ گلدیس برگزار شد، با بیان نقش راهبردی آموزش در توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: موسسه گلدیس با وجود مدیری توانمند و بهره گیری از تیم متخصص در امر آموزش در بدترین شرایط شیوع ویروس کرونا با همت عالی توانست با بکارگیری دانش و تخصص تیم مجرب و متعهد آموزشی، پلت فرم آموزش آنلاین را با دانش داخلی در سریع ترین زمان ممکن طراحی و بدون وقفه در اختیار دانش پژوهان قرار دهد.وی با قدردانی از این اقدام ارزشمند این حرکت بی نظیر را نشانه توجه و اهتمام ویژه …
آموزش آنلاین زبان فرانسه
۱۳۹۹/۰۷/۱۵ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی زبان دانشگاه صنعتی اصفهان / آموزش زبان فرانسه / آموزش مجازی
آموزش آنلاین زبان فرانسه
انجمن علمی دانشجویی زبان دانشگاه صنعتی اصفهان دوره آنلاین آموزش زبان فرانسه را برگزار می‌کند.
مصائب والدین در آموزش آنلاین فرزندان
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
مصائب والدین در آموزش آنلاین فرزندان
یکی از بچه‌ها نصف لیوان آب کلم را روی میز گذاشته و به آن وایتکس اضافه می‌کند. مایع سرخ رنگ اول زرد و لحظاتی بعد سفید می‌شود. بقیه واسط‌های محترم آموزشی مانده‌اند اول صبح از کجا کلم قرمز پیدا کنند؟
دانا پلاس ایرانسل توسط رییس جمهور افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / ایرانسل
دانا پلاس ایرانسل توسط رییس جمهور افتتاح شد
به گزارش روابط عمومی ایرانسل، شبکۀ دانا، زیرساخت اختصاصی ایجاد مدارس هوشمند در کشور است که خدمات و محتوای مختلفی می‌تواند روی آن ایجاد شده و در دسترس دانش‌آموزان قرار گیرد. «دانا پلاس» ایرانسل، یکی از پلتفرم‌های اصلی این شبکه برای آموزش آنلاین و برگزاری نشست‌های مجازی و وبینار است که توسط ایرانسل برای کمک به تحقق عدالت ارتباطی و آموزشی ارائه شده است.
وزیر ارتباطات: اینترنت سامانه‌های آموزش مجازی برای دانشجویان رایگان شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
وزیر ارتباطات: اینترنت سامانه‌های آموزش مجازی برای دانشجویان رایگان شد
یکی از مهم‌ترین چالش‌های آموزش آنلاین، دسترسی دانش‌آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس‌های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه‌ بالایی خواهد داشت.
جزییات بسته‌ حمایتی دانشجویان نهایی شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۳ / آذری جهرمی / اینترنت دانشجویان
جزییات بسته‌ حمایتی دانشجویان نهایی شد
 به گزارش ایسنا، مدارس و دانشگاه‌ها از هفته ابتدایی اسفند یعنی از همان زمان ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس‌ها، موضوع آموزش مجازی مطرح شد.  اما یکی از مهم‌ترین چالش‌های آموزش آنلاین، دسترسی دانش‌آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس‌های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه‌ بالایی خواهد داشت.
چگونه در کلاس های آنلاین استرس کمتری داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-اجتماعی / آموزش آنلاین / دانش آموزان / والدین / استرس / روانشناس
چگونه در کلاس های آنلاین استرس کمتری داشته باشیم؟
یک روان شناس بالینی با اشاره به راهکارهای مدیریت استرس برای والدینی که در شرایط کرونا کلاس‌های آنلاین برای فرزندانشان برگزار می کنند، گفت: در شرایط کنونی بهترین کار پذیرش وضعیت و تطبیق دادن خود با آن است، درحالی که گلایه، ناراحتی و اضطراب باعث می شود شرایط سخت تر و ناراحت کننده تر شده و مدیریت شرایط نیز برای ما سخت تر شود.
اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی برای تولید محتوای مجازی آموزش می بینند
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / آموزش مجازی / وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی / آموزش پزشکی / دانشگاه های علوم پزشکی / سال تحصیلی جدید
اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی برای تولید محتوای مجازی آموزش می بینند
معاونت آموزشی وزارت بهداشت در دستورالعمل ترم مهرماه ۹۹ تاکید کرد دانشگاه های علوم پزشکی آموزش اعضای هیات علمی جهت آشنایی با نحوه تهیه و ساخت محتوای آموزش آنلاین را در اولویت قرار دهند.
لذت یادگیری آنلاین با میهن لرن
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / میهن لرن / طراحی سایت با وردپرس / آموزش آنلاین
لذت یادگیری آنلاین با میهن لرن
در میهن لرن یاد می‌گیرید که چگونه از ظرفیت «شهروندان اینترنتی» در راستای افزایش فروش کسب و کار اینترنتی خود استفاده نمایید.
برگزاری ۳۷ هزار نفر ساعت آموزش ضمن خدمت توسط جهاد دانشگاهی اصفهان
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس / آموزش آنلاین
برگزاری ۳۷ هزار نفر ساعت آموزش ضمن خدمت توسط جهاد دانشگاهی اصفهان
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان از برگزاری حدود ۳۷ هزار نفر ساعت آموزش ضمن خدمت توسط این معاونت در پایان ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.
توسعه نجومی آموزش آن لاین ایران به برکت کرونا!
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / استانی-علمی و آموزشی / آموزش مجازی دانشجویان / کروناویروس / آموزش آنلاین
توسعه نجومی آموزش آن لاین ایران به برکت کرونا!
اگر روزی می گفتند آموزش آن لاین در دانشگاهها و موسسات آموزشی ایران در عرض 6 ماه نجومی رونق گرفته و در صدر توسعه یافته های جهان قرار گرفته کمتر کسی باور می کرد چرا که نه زیرساختهای آموزش آنلاین در ایران به صورت فراگیر توسعه یافته و نه حداقل سرعت اینترنت در آن درست و حسابی است اما حالا به برکت کرونا شده، بستر ارتباطی هر روزه استاد و دانشجو با همه چالشهایش!
از کندی ثبت سفارش تا عدم تخصیص ارز
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / ارز / بانک مرکزی / رایانه / مالیات / مشکلات
از کندی ثبت سفارش تا عدم تخصیص ارز
وضعیت فعلی بازار و کمبود شدید کالا در بازار در شرایط افزایش نیاز روزافزون مردم به تجهیزات IT به دلیل آموزش آنلاین و دورکاری و تخصیص ندادن ارز از طریق بانک مرکزی و اعمال سیاست‌هایی که برای واردکننده شفاف و روشن نیست،
سرنوشت ما با آموزش های آنلاین به کجا ختم می شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۸ / استانی-علمی و آموزشی / آموزش آنلاین / فضای مجازی / منطقه قم
سرنوشت ما با آموزش های آنلاین به کجا ختم می شود؟
کرونا بستری ایجاد کرد که زودتر از هر زمانی مجبور شویم به سمت آموزش آنلاین برویم. اینکه امروز وضعیت آموزش آنلاین در کشور و قم به چه شکلی دنبال می شود و ما را به چه سمتی می برد از مباحثی است که باید بیش از پیش به آن توجه کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
آسیاتک با جشنواره «نت پاییزی» به استقبال سومین فصل سال رفت
این جشنواره با شعار «آخرین نت پاییزی قرن» جهت همراهی شما مشترکین وفادار و علاقه‌مندان به استفاده از اینترنت خانگی ADSL از ابتدای پاییز سال 99 آغاز شده و تا انتهای آن ادامه دارد.   از ویژگی‌های مهم فصل پاییز شروع سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس است. امسال با توجه به شرایط خاص و ویروس کرونا این بازگشایی زودتر انجام شد. آسیاتک در راستای مسئولیت اجتماعی خود جهت استفاده از سیستم آموزش آنلاین و عدالت آموزشی و همچنین مقابله و شکست ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس، اقدام به ارایه بسته ویژه مدارس و دانش‌آموزان نموده است. این سرویس ویژه با شعار «شروع راه، پاییز است» برای حمایت از دانش‌آموزان و مدارس و رفاه مشترکین عزیز طراحی گردیده است که در …
رسپینا؛ لزوم استفاده مدارس و مؤسسات آموزشی از اینترنت اختصاصی برای آموزش آنلاین
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
رسپینا؛ لزوم استفاده مدارس و مؤسسات آموزشی از اینترنت اختصاصی برای آموزش آنلاین
با شروع فصل پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان به‌صورت مجازی در کلاس‌های آموزشی خود شرکت می‌کنند.
۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای اساتید دانشگاه‌ها فعال شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
۱۲۰ گیگابایت اینترنت رایگان برای اساتید دانشگاه‌ها فعال شد
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از فعال‌شدن بسته‌ی ۱۲۰ گیگ اینترنت رایگان برای اساتید دانشگاه‌ها در روزهای آموزش آنلاین خبر داد.
آغاز ثبت‌نام کارگاه‌های آنلاین فرهنگی هنری ویژه فصل پاییز در کانون آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / استانی-علمی و آموزشی / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / آذربایجان شرقی / کودک / آموزش آنلاین
آغاز ثبت‌نام کارگاه‌های آنلاین فرهنگی هنری ویژه فصل پاییز در کانون آذربایجان شرقی
ثبت نام کارگاه‌های آنلاین فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی تا ۱۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.
شناسایی ۳۵۴۳ دانش‌آموز تهرانی فاقد سخت افزارهای آموزش آنلاین/توزیع ۱۰۰ موبایل و تبلت
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / کمیته امداد امام خمینی / آموزش آنلاین / تبلت دانش آموزی
شناسایی ۳۵۴۳ دانش‌آموز تهرانی فاقد سخت افزارهای آموزش آنلاین/توزیع ۱۰۰ موبایل و تبلت
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از شناسایی ۳۵۴۳ دانش‌آموز فاقد وسایل سخت افزاری آموزش آنلاین خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۱۰۰ دانش آموز موبایل و تبلت دریافت کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
راه‌اندازی مرکز تماس برای پاسخگویی به مشکلات «شاد»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی مرکز تماسی برای پاسخگویی به مشکلات سامانه شاد خبر داد. بازگشایی مدارس به‌صورت حضوری با اما و اگرهایی روبه‌رو بود و در نهایت اعلام شد مدارس می‌توانند هم به‌صورت حضوری و هم آنلاین ادامه یابند، آن هم در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش برای آموزش آنلاین از ماه‌ها پیش اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن شاد کرده و وزارت ارتباطات نیز اعلام کرد استفاده دانش‌آموزان و معلمان کشور از شاد رایگان خواهد بود. البته مواردی هم از جمله ارائه سیم‌کارت‌های شاد مطرح شد که محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: سیم‌کارتی تحت عنوان سیم‌کارت شاد نداریم و مردم به تلفن‌هایی که موضوعشان دعوت به فروش سیم‌کارت است، پاسخ ندهند و آن را کلاهبرداری تلقی کنند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
آمریکا راه آموزش دانشجویان بین‌المللی را سد کرد / بلاتکلیفی هزاران دانشجوی بین المللی
معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد که آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا با بستن راه آموزش آنلاین دانشجویان، بسیاری از دانشجویان بین المللی را بلاتکلیف گذاشته است. اغلب مراکز آموزش عالی در ایالات متحده هنوز درباره چگونگی برگزاری کلاس‌های ترم آینده که قرار است از پائیز آغاز شود تصمیمی نگرفته‌اند.
کارگاه آموزش «تصویرسازی و آبرنگ» برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / باشگاه دانشجویان ایسنا / کانون هنرهای تجسمی دانشگاه صنعتی شریف / کارگاه آموزش "تصویرسازی و آبرنگ"
کارگاه آموزش «تصویرسازی و آبرنگ» برگزار می شود
کانون هنرهای تجسمی دانشگاه صنعتی شریف کارگاه آموزش آنلاین «تصویرسازی و آبرنگ» را برگزار می کند.
آموزش آنلاین روزنامه‌نگاری اقتصادی / چگونه اخبار اقتصادی بنویسیم؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / آموزش / آموزش آنلاین / آموزش روزنامه نگاری / اقتصاد
آموزش آنلاین روزنامه‌نگاری اقتصادی / چگونه اخبار اقتصادی بنویسیم؟
روزنامه‌نگاری اقتصادی از حوزه‌های جذاب، اثرگذار و پُرچالش در دنیای امروز خبرنگاری است. انتقال مفاهیم سخت اقتصاد به مخاطبان با زبانی ساده، حساس کردن جامعه به اتفاقات اقتصادی اثرگذار بر زندگی آنها و نقّادی به پشتوانه آمار و اعداد، تنها بخشی از دنیای لذت‌بخش روزنامه‌نگاری اقتصادی است. نوشته آموزش آنلاین روزنامه‌نگاری اقتصادی / چگونه اخبار اقتصادی بنویسیم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
استقبال دانش آموزان اصفهانی از کلاس های حضوری به زیر ۱۰ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / معلمان / دانش آموزان / آموزش آنلاین / آموزش مجازی / آموزش حضوری / کلاس درس مدارس
استقبال دانش آموزان اصفهانی از کلاس های حضوری به زیر ۱۰ درصد رسید
دبیر پروژه مهر اداره‌ کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اعلام وضعیت قرمز و بحرانی اصفهان از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را دلیل کاهش حضور دانش آموزان در کلاس های حضوری اعلام کرد و گفت: روز گذشته در شهر اصفهان استقبال دانش آموزان از کلاس های حضوری بسیار کم و زیر ۱۰ درصد بود، حتی در شهرستان هایی که بالای ۹۰ درصد حضور دانش آموزان را داشتیم هم میزان حضور دانش آموزان کاهش یافته است.
موشن‌گرافیک | راهکارهای کمک به دانش‌آموزان در خانه برای آموزش از راه دور
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
موشن‌گرافیک | راهکارهای کمک به دانش‌آموزان در خانه برای آموزش از راه دور
نکاتی را که به بهبود همراهی والدین با فرزندان در آموزش آنلاین و از راه دور کمک می‌کند، در این موشن‌ گرافیک مرور می‌کنیم.
افزوده شدن امکانات جدید آموزش آنلاین به مایکروسافت تیمز
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / آموزش / دانش‌آموزان / مایکروسافت / نرم‌افزار
افزوده شدن امکانات جدید آموزش آنلاین به مایکروسافت تیمز
مایکروسافت از افزوده شدن امکانات جدید به نرم افزار تیمز خود خبر داده که برقراری روابط عاطفی و احساسی در حین آموزش های آنلاین را تسهیل می کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
نرم‌افزار شاد دیگر خلأ ندارد
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای ناجا گفت که در نسخه به‌روزشده نرم‌افزار شاد تمامی خلأهای موجود رفع شده و با این نرم‌افزار دیگر نیازی به نصب و استفاده از پیام‌رسان غیربومی نیست. سرهنگ علی‌محمد رجبی، با اشاره به برخی کمبودهایی که در نسخه‌های اولیه نرم‌افزار شاد وجود داشت، گفت: «در نسخه‌های اولیه این نرم‌افزار برخی موانع و اشکالات وجود داشت که منجر به استفاده برخی از معلمان و دانش‌آموزان از پیام‌رسان‌های غیربومی دیگر شده بود که با اقدامات انجام‌شده از سوی وزارت آموزش و پرورش این مشکلات حل شده و در نسخه به‌روزرسانی‌شده این نرم‌افزار دیگر نیازی به استفاده از پیام‌رسان‌های دیگر در کنار …
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
احتمال کلاهبرداری از والدین در شبکه‌های اجتماعی غیر بومی
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از سالم بودن بستر اپلیکیشن شاد برای آموزش به دانش آموزان خبرداد.سرهنگ علی محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: با بروزرسانی شدن اپلیکیشن شاد تمامی احتیاجات معلمان و دانش‌آموزان بر طرف شده و دیگر نیاز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی غیر بومی نیست و این اپلیکیشن سالم‌ترین بستر آموزش آنلاین دانش‌آموزان است.وی افزود: در برخی از موارد معلمان یا دانش‌آموزان جهت انجام امور آموزشی از شبکه‌های اجتماعی غیر بومی استفاده می‌کنند که باعث بروز مشکلاتی از قبیل، افزایش احتمال سرقت اطلاعات موجود در تجیهزات هوشمند به وسیله هکر‌ها و اخذ باج از آنان، امکان مشاهده محتویات نامناسب در شبکه‌های …
آغاز فروش تبلت اقتصادی هوآوی Madiapad T5 همزمان با فصل مدارس
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / هوآوی
آغاز فروش تبلت اقتصادی هوآوی Madiapad T5 همزمان با فصل مدارس
پاندمی ویروس کرونا در دنیا، معادلات بسیاری را در تمام حوزه‌ها بر هم زده است. از تغییر رابطه‌های انسانی تا تغییر در مناسبات روزمره مانند تحصیل، کار و... در شرایط کنونی و همه‌گیری کرونا، یکی از اصلی‌ترین ابزارها برای هر دانش‌آموز یک گجت دیجیتال است که بتواند با آن از آموزش آنلاین استفاده کند.
معلمان بازمانده از بسته‌های رایگان اینترنتی چه کنند؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / بسته اینترنت معلمان / سامانه شاد
معلمان بازمانده از بسته‌های رایگان اینترنتی چه کنند؟
به گزارش ایسنا، مدارس و دانشگاه‌ها از هفته ابتدایی اسفند  و ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس‌ها، موضوع آموزش مجازی مطرح شد.  اما یکی از مهم‌ترین چالش‌های آموزش آنلاین، دسترسی دانش‌آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس‌های آنلاین نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و هزینه‌ بالایی خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / پلیس فتا / سامانه شاد
پلیس فتا: «شاد» سالم‌ترین بستر آموزش آنلاین دانش‌آموزی است
سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با بیان اینکه اپلیکیشن شاد، سالم‌ترین بستر آموزش آنلاین دانش‌آموزان است، اظهار داشت: با به روزرسانی اپلیکیشن شاد، تمامی احتیاجات معلمان و دانش‌آموزان برطرف شده و دیگر نیازی به شبکه‌های غیربومی نیست. 
زنگ‌تفریح بوی قورمه‌سبزی می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۲۷
زنگ‌تفریح بوی قورمه‌سبزی می‌دهد
 ا‌صغر بادپر: این‌جا در خانه، زنگ‌تفریح بوی قورمه‌سبزی می‌دهد! می‌توانم تا چند دقیقه به آغاز کلاس درس بخوابم، صبحانه را هرساعتی خواستم بخورم، درِ یخچال هم به‌رویم باز است و نیاز به خرید از بوفه‌ی مدرسه ندارم. حالا زنگ‌تفریح‌های عجیب و جدیدی را تجربه می‌کنم. در آموزش آنلاین و مجازی بسیاری از مدرسه‌ها، بین کلاس‌های درسی، زمان نسبتاً زیادی را (تقریباً تا دو برابر زنگ‌تفریح‌های معمول مدرسه)، به استراحت اختصاص داده‌اند. زنگ‌تفریح‌های متفاوتی که می‌توانند بر روی آموزش تأثیر مثبت یا منفی بگذارند. «مریم …
آموزش زبان در خانه یا بیرون از آن، مسئله این است!
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / آموزش آنلاین / آموزش زبان / زبان خارجی
آموزش زبان در خانه یا بیرون از آن، مسئله این است!
یکی از روش‌هایی که افرادی زیادی هم از آن استقبال می‌کنند، یادگیری با روش آموزش آنلاین است، یادگیری با استفاده از فناوری‌های الکترونیکی برای دسترسی به برنامه‌های آموزشی، خارج از یک کلاس سنتی است. نوشته آموزش زبان در خانه یا بیرون از آن، مسئله این است! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تجهیز ۹۸ درصد مدارس روستایی لرستان به اینترنت پرسرعت
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / استانی-اجتماعی / مدارس روستایی / اینترنت / کروناویروس / آموزش آنلاین
تجهیز ۹۸ درصد مدارس روستایی لرستان به اینترنت پرسرعت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از تجهیز ۹۸ درصد مدارس مناطق روستایی استان به شبکه اینترنت پرسرعت خبر داد.
آغاز کارگاه مجازی پوستر هفته تهران؛ ۲۵ شهریور
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / شهر تهران / کارگاه آموزشی / آموزش آنلاین
آغاز کارگاه مجازی پوستر هفته تهران؛ ۲۵ شهریور
کارگاه هفته تهران با محوریت مکتب تهران از ۲۵ تا ۲۷ شهریور ماه به صورت مجازی و رایگان برگزار می شود.
آموزش از راه دور اضطراب نوجوانان را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / کووید-19 / آموزش آنلاین / اضطراب / مدرسه / کرونا در جهان / همه_باهم_علیه_کرونا
آموزش از راه دور اضطراب نوجوانان را کاهش می‌دهد
پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود دریافتند که آموزش از راه دور در شرایط همه‌گیری کووید-۱۹ می‌تواند به کاهش اضطراب نوجوانان کمک کند.
برگزاری کلاس آنلاین سامانه هوشمند مدرسینو
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / آموزش مجازی / آموزش آنلاین / کسب و کارهای اینترنتی
برگزاری کلاس آنلاین سامانه هوشمند مدرسینو
با شروع سال تحصیلی جدید بسیاری از والدین تصمیم گرفته‌اند تا فرزندانشان به صورت مجازی تحصیل کنند، مدرسینو شرایطی را فراهم کرده  تا دانش‌آموزان بتوانند به صورت آنلاین آموزش ببینند.
قیمت گوشی‌، تبلت و لپ تاپ با آغاز به ‌کار مدارس بین ۱۰ تا ۱۵ درصد گران شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
قیمت گوشی‌، تبلت و لپ تاپ با آغاز به ‌کار مدارس بین ۱۰ تا ۱۵ درصد گران شد
شیب صعودی قیمت‌های گوشی و لپ‌تاپ، در روزهای تعطیلی مدارس و آموزش آنلاین، مردم را متحمل فشار مضاعفی کرده است؛ اما علت این همه گرانی چیست؟
تغییر در مدارس  جنوب آسیا در دوران کرونایی/ محرومیت 147 میلیون کودک از آموزش آنلاین
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
تغییر در مدارس جنوب آسیا در دوران کرونایی/ محرومیت 147 میلیون کودک از آموزش آنلاین
سازمان ملل: حدود 600 میلیون کودک در هند و کشورهای همسایه آن تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته اند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / گوشی موبایل / گوشی های دسته دوم
بازار گوشی‌های دست دوم، داغ شد
روزنامه آرمان‌ ملی‌ نوشت: «گوشی تلفن همراه امروز یکی از اساسی‌ترین نیازهای ارتباطی است که انجام شدن بسیاری از فعالیت‌های روزانه انسان‌ها به وجود آن بستگی دارد. بازار گوشی در ایران هم همانند سایر بازارها به ارز وابسته است، نوسانات ارزی اخیر تغییرات قیمتی زیادی را به‌ وجود آورد و باعث شد تا متقاضیان خرید گوشی‌های نو از این تقاضای خود به دلیل همین رشد قیمت‌های فزاینده عقب‌نشینی کنند. این عقب‌نشینی در همه دهک‌ها منهای آنهایی که پول‌شان از پارو بالا می‌رود بسیار بیشتر بود و برای تامین نیاز خود با دست کشیدن از گوشی نو به سمت خرید گوشی‌های کارکرده رفتند. حالا مشتریان گوشی‌های تلفن همراه به دو دسته خریداران لوکس و دست دوم …
در شرایط امن آموزش آنلاین برای دانشگاه ضرورت است اما برای مدرسه هرگز/ میان تعطیلی آموزش یا آموزش مجازی، تعطیلی همواره گزینه بهتری است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / آموزش ابتدایی / پاندمی / مدرسه و کرونا / فسلفه اموزش / تعطیلی آموزش / اموزش مجازی
در شرایط امن آموزش آنلاین برای دانشگاه ضرورت است اما برای مدرسه هرگز/ میان تعطیلی آموزش یا آموزش مجازی، تعطیلی همواره گزینه بهتری است
ایلنا: دیوید گرین ضمن فاع از آموزش حضوری برای کودکان معتقد است که میان تعطیلی آموزش یا آموزش مجازی، تعطیلی همواره گزینه بهتری است. هر چند به نظر او دولت‌ها از مسولیت…
آیا با آموزش آنلاین می‌توان انگلیسی یاد گرفت ؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
آیا با آموزش آنلاین می‌توان انگلیسی یاد گرفت ؟
اگر به دنبال یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از ابزار های آنلاین باشید، با یک جستجوی ساده به سوی صدها یا شاید هزاران وبسایت برای این منظور راهنمایی می شوید. با توجه به ماهیت زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی و کاربرد ها و مزیت های بی شماری که تسلط بر آن برای اشخاص ایجاد می کند، این تنوع منابع اصلا عجیب نیست. آنچه که باید برای شما مهم باشد، دانستن ملاک و استاندارد هایی برای انتخاب بهترین گزینه است.
امکانات جدید شبکه شاد؛ از پخش زنده کلاسی تا آزمون ساز
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / شبکه شاد / آموزش آنلاین / بازگشایی مدارس
امکانات جدید شبکه شاد؛ از پخش زنده کلاسی تا آزمون ساز
شبکه شاد در سال تحصیلی جدید به یک پلتفرم آموزشی تبدیل شده است که امکانات خوبی را در اختیار دانش آموز و معلم قرار می‌دهد.
کلاس‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها غیرحضوری ‌می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مدرسه / ویروس کرونا
کلاس‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها غیرحضوری ‌می‌شوند
آنا نوشت: رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از برگزاری کلاس‌های درسی مدارس و دانشگاه‌ها به صورت غیرحضوری خبر داد و گفت: تدابیری برای تسهیل آموزش آنلاین اندیشیده شده است.
دانش آموزتان را به خاطر انجام تکالیف شبها بیدار نگه ندارید
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دانش آموزان / آموزش آنلاین / بی خوابی در کودکان / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا
دانش آموزتان را به خاطر انجام تکالیف شبها بیدار نگه ندارید
یک روانشناس با شروع سال تحصیلی جدید به ضرورت خواب شبانه کودکان تاکید کرد و گفت: والدین نباید به کودک خود اجازه دهند به بهانه‌ انجام تکالیف درسی شب‌ها بیدار بماند.
برگزاری اردوی آنلاین برای ۳۰ شطرنجباز رده های پایه
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / شطرنج / اردوی آماده سازی / آموزش آنلاین
برگزاری اردوی آنلاین برای ۳۰ شطرنجباز رده های پایه
فدراسیون شطرنج برگزاری یک مرحله اردوی آماده سازی برای بازیکنان تیم ملی رده‌های پایه را در برنامه دارد؛ این اردو با حضور ۳۰ شطرنجباز و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.
راه‌اندازی سامانۀ آموزش آنلاین در حوزه علمیه تهران/ 19 شهریور افتتاح سال تحصیلی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / حوزه علمیه
راه‌اندازی سامانۀ آموزش آنلاین در حوزه علمیه تهران/ 19 شهریور افتتاح سال تحصیلی
مدیر حوزه علمیه تهران گفت: آیین افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه استان تهران 19 شهریور با سخنرانی آیت‌الله سبحانی آغاز می‌شود.
دریافت  اینترنت رایگان دانش‌آموزان و معلمان  ایرانسل در سال تحصیلی 99- 1400
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
دریافت اینترنت رایگان دانش‌آموزان و معلمان ایرانسل در سال تحصیلی 99- 1400
ایرانسل، بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، همزمان با آغاز سال تحصیلی 99- 1400 و در راستای حمایت از دانش‌آموزان و معلمان و ایجاد دسترسی آسان به آموزش آنلاین در شرایط کرونا، امکانات ویژه‌ای ارائه کرد. در ادامه به نحوه‌ی ثبت نام و دریافت سیم‌کارت آموزشی آموزش آنلاین اشاره شده است.
بازگشایی مدارس مبارک!
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / کاریکاتور / مدرسه / آموزش مجازی / دانش‌آموز
بازگشایی مدارس مبارک!
استفاده از آموزش آنلاین برای تحصیل دانش آموزان در دوران کرونایی که با مشکلات فراوانی برای خانواده ها و دانش آموزان همراه است، سوژه کارتونی از نازنین جمشیدی در شهرونگ شد.
با آموزش آنلاین، تکلیف مناطق محروم چه می‌شود؟ +فیلم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آموزش مجازی / شبکه مجازی
با آموزش آنلاین، تکلیف مناطق محروم چه می‌شود؟ +فیلم
پوشش اینترنت در سراسر کشور، بیش از ۹۵ درصد است. اما سه میلیون و ۲۰۰ هزار دانش‌آموز، دسترسی به موبایل و تبلت ندارند. اگر مدارس فقط غیرحضوری و آنلاین برگزار شوند، تکلیف این بچه‌ها چه می‌شود!
برای آموزش آنلاین، نظمی مقتدرانه و صمیمی برای کودک ایجاد کنید
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آموزش آنلاین / آموزش مجازی / کودکان / روانشناسی / روانشناسی کودکان / بازگشایی مدارس / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / همه_باهم_علیه_کرونا
برای آموزش آنلاین، نظمی مقتدرانه و صمیمی برای کودک ایجاد کنید
یک روانشناس به والدین توصیه کرد که در دوران آموزش آنلاین، نظم را به شکل کاملا مقتدرانه و صمیمی در خانه ایفا کنند و برای انجام این امر ابتدا خودشان به قوانین این نظم احترام بگذارند تا کودک نیز آن را رعایت کند.
تاثیر کروناویروس بر زمان استفاده از صفحات نمایش در کودکان
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / آموزش آنلاین / همه_باهم_علیه_کرونا
تاثیر کروناویروس بر زمان استفاده از صفحات نمایش در کودکان
محققان دریافتند که کیفیت در استفاده از صفحات نمایش برای کودکان، مهمتر از کمیت است و باید در آموزش آنلاین به این موضوع، توجه بیشتری شود.
نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در کودک
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / خستگی چشم / ویروس کرونا / آموزش آنلاین / سبک زندگی / پارسی خبر
نکاتی برای پیشگیری از خستگی چشم در کودک
پارسینه: نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد حضور در محیط‌های باز به ویژه در دوران کودکی می‌تواند پیشرفت عارضه نزدیک بینی را کند سازد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
15 شهریور و بلاتکلیفی 15میلیون دانش‌آموز
[شهروند] هشت‌ماه پیش «ووهان» چین سرتیتر خبرها شد. رسانه‌های دهکده جهانی پر شدند از نام کووید-19؛ ویروس ناشناخته‌ای که با بی‌رحمی جان می‌گرفت و از مرزها می‌گذشت. قرنطینه بر شهرهای بزرگ و کوچک حکمرانی کرد، شهروندان خانه‌نشین شدند و مدارس تعطیل. غافلگیری یقه مسئولان آموزش‌وپرورش را هم گرفت. سریع‌ترین راه برون‌رفت کلاس‌های 25دقیقه شبکه آموزش بود؛ کلاس درسی که شروع نشده تمام می‌شد تا سوالات بی‌جواب دانش‌آموزان دردسر جدید اولیا شود. شبکه شاد هم آمد؛ برای محک‌زدن آموزش آنلاین. برنامه‌ای با ایرادات فنی که دانش‌آموزان و معلمان  را به دردسر انداخت تا عطایش را به لقایش ببخشند و کوچ کنند به شبکه‌های …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
زنگ‌ها برای چه کسی به صدا درمی‌آیند؟
[شهروند] هشت‌ماه پیش «ووهان» چین سرتیتر خبرها شد. رسانه‌های دهکده جهانی پر شدند از نام کووید-19؛ ویروس ناشناخته‌ای که با بی‌رحمی جان می‌گرفت و از مرزها می‌گذشت. قرنطینه بر شهرهای بزرگ و کوچک حکمرانی کرد، شهروندان خانه‌نشین شدند و مدارس تعطیل. غافلگیری یقه مسئولان آموزش‌وپرورش را هم گرفت. سریع‌ترین راه برون‌رفت کلاس‌های 25دقیقه شبکه آموزش بود؛ کلاس درسی که شروع نشده تمام می‌شد تا سوالات بی‌جواب دانش‌آموزان دردسر جدید اولیا شود. شبکه شاد هم آمد؛ برای محک‌زدن آموزش آنلاین. برنامه‌ای با ایرادات فنی که دانش‌آموزان و معلمان  را به دردسر انداخت تا عطایش را به لقایش ببخشند و کوچ کنند به شبکه‌های …
مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی با آموزش آنلاین دانش آموزان
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / بخش خصوصی / دانش آموزان / شورای عالی انقلاب فرهنگی / فضای مجازی / ویروس
مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی با آموزش آنلاین دانش آموزان
اقتصاد نیوز : یک مقام شورای عالی فرهنگی گفت:استفاده حداکثری از فضای مجازی،نباید به رویه‌ای طولانی و دائمی تبدیل شود و از اولیاء محترم دانش‌آموزان درخواست می‌کنیم که با این رویکرد نظام همکاری داشته باشند
مؤسسه آموزش عالی مهرالبرز؛ پیشگام در آموزش الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
مؤسسه آموزش عالی مهرالبرز؛ پیشگام در آموزش الکترونیکی
این روزها اهمیت آموزش آنلاین بیش‌ازپیش به‌چشم می‌آید. مؤسسه‌ی آموزش عالی مهرالبرز ازجمله مراکزی است که امکان تحصیلات در مقطع آموزش عالی را به‌صورت آنلاین دراختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
دو گانه "سلامت" و "آموزش" در سایه کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / آموزش آنلاین / مدرسه / بازگشایی مدارس / سنجش سلامت نوآموزان / وزارت بهداشت / وزارت آموزش و پرورش / کووید-19 / مدرسه مجازی
دو گانه "سلامت" و "آموزش" در سایه کرونا
نگرانی از شدت گرفتن کرونا در فصل سرد سال و همزمانی آن با بازگشایی مدارس؛ مبحثی است که دو اصل "آموزش" و "سلامت" را در سال تحصیلی جاری دچار چالش کرده و با وجود بازگشایی مدارس از هفته آینده، اما هنوز جزییات دقیقی از تمهیدات و دستورالعمل های پیش بینی شده در جهت رفع نگرانی ها، اعلام نشده است.
آزمون دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده الکترونیک برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / دانشگاه علوم پزشکی مجازی / آموزش مجازی / پزشک خانواده / آموزش آنلاین
آزمون دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده الکترونیک برگزار می شود
آزمون جامع الکترونیکی اولین دوره پودمانی مجازی پزشکی خانواده ۲۵ شهریور از طریق سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی برگزار می شود.
«بوت‌کمپ بازاریابی دیجیتال» به صورت آنلاین برگزار می شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / برگزاری دوره آموزشی / آموزش آنلاین / بازار دیجیتال
«بوت‌کمپ بازاریابی دیجیتال» به صورت آنلاین برگزار می شود
«بوت‌کمپ بازاریابی دیجیتال» با حضور ۱۶ مدرس فعال بازاریابی و تبلیغات در ایران، به صورت آنلاین از هفته اول مهرماه امسال برگزار می شود.
گزارش| مصائب دانش‌آموزان روستاهای مرزی
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
گزارش| مصائب دانش‌آموزان روستاهای مرزی "بم پشت" / ‌آموزش با فاصله و در فضای باز مدرسه
گروه استان‌ها- دانش‌آموزان روستاهای مرزی "بم پشت" سراوان که از آموزش آنلاین محروم هستند، برای عقب نماندن از درس و مدرسه در ابتکاری جدید حالا آموزش با فاصله و در فضای باز را در مدرسه تجربه می‌کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •