یکشنبه, ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ / 31 May, 2020
آموزش عالی
ضوابط برگزاری امتحانات پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه ها
۱۲ ساعت قبل
ضوابط برگزاری امتحانات پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه ها
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی ضوابط و شرایط برگزاری آزمون‌های پایان سال تحصیلی را اعلام کرد.
دانشگاه‌های غیرانتفاعی مشمول دریافت تسهیلات کرونا شدند
۱۵ ساعت قبل / وزارت علوم / ویروس کرونا
دانشگاه‌های غیرانتفاعی مشمول دریافت تسهیلات کرونا شدند
مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی وزارت علوم گفت: براساس مکاتبات با ستاد ملی کرونا موسسات آموزش عالی آزاد و غیرانتفاعی جزء 13 رسته شغلی آسیب‌دیده از کرونا قرار گرفتند.
دانش آموختگان مرد در رشته هنر کمترین شاغلین این رشته
۱۷ ساعت قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / اشتغال زایی / موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
دانش آموختگان مرد در رشته هنر کمترین شاغلین این رشته
تهران- ایرنا- مردان دانش آموخته رشته هنر در سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ کمترین شاغلین در این رشته بودند و تنها ۳۸.۱۱ درصد از آنها شاغل در رشته هنر شدند.
۲۸ ساعت قبل
اقدامات ۲,۵ سال گذشته شورای عالی استان‌ها از زبان الویری
گروه اجتماعی| پس از شکایت علیرضا احمدی نماینده استان قم در شورای عالی استان‌ها درباره آخرین انتخابات هیات رییسه این شورا و با حکم وزارت کشور او به سمت ریاست شورای عالی استان‌ها رسید. پیش‌تر مرتضی الویری رییس شورای عالی استان‌ها بود. الویری در سی و یکمین اجلاس عمومی این شورا با تشریح اقدامات انجام شده ظرف ۲,۵ سال گذشته در شورای عالی استان‌ها گفت: شورای عالی استان‌ها در این دوره توانست الگوی مناسبی برای هماهنگی نهادی در کشور باشد. مرتضی الویری همچنین در این جلسه گفت: در این اجلاس مجددا انتخابات هیات رییسه برگزار خواهد شد و ضمن احترام و تمکین به قانون لازم می‌دانم، اشاره کنم که در ۲.۵ سال گذشته تمام تلاش ما در راستای انجام اقداماتی بوده که شأن و جایگاه حقوقی شورای …
حفظ سلامت دانشجویان اولویت نخست ما است
۳ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / دانشگاه / کروناویروس
حفظ سلامت دانشجویان اولویت نخست ما است
رییس سازمان جهاددانشگاهی خوزستان با اشاره به وضعیت قرمز استان به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: درباره نحوه برگزاری آزمون‌های پایان ترم موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان، متناسب با شرایط استان تصمیم‌گیری می‌کنیم و حفظ سلامت دانشجویان، اولویت نخست ما است.
۳ روز قبل
راه اندازی مدرسه عالی مهارتی اقتصاد دیجیتال در آذربایجان شرقی
تبریز - فلاح: تفاهم نامه همکاری دو جانبه میان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی و دانشگاه آزاد اسلامی استان، با موضوع «تاسیس مدرسه عالی مهارتی اقتصاد دیجیتال» و با هدف آموزش مهارت های تخصصی مورد نیاز بازار کار و کارآفرینی در حوزه فاوا با محوریت اقتصاد دیجیتال، به امضا رسید.محمد فرزاد، مدیرکل ICT این استان در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه، اظهار کرد: این تفاهم نامه دو جانبه، در راستای تاسیس مدارس عالی مهارتی اقتصاد دیجیتال در استان، به امضا رسیده است.مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، هدف از امضای این تفاهم نامه را آموزش مهارت ورزی و پیاده سازی آموزش مبنی بر "طراحی فرایند آموزش با عنایت به پرورش انواع استعداها و پرورش قدرت ابتکار،خلاقیت و نو آوری" بیان کرد.وی مهارت‌آموزی …
طرح ساماندهی آموزش عالی باعث افزایش بهره وری می شود
۳ روز قبل / شورای عالی انقلاب فرهنگی / دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران
طرح ساماندهی آموزش عالی باعث افزایش بهره وری می شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: طرح ساماندهی موجب اعتبار یافتن واحدهای کوچک آموزش عالی، افزایش بهره وری و کاهش هزینه و استفاده بهینه از منابع انسانی می شود.
فشار بر وزیر علوم برای اجرای آمایش آموزش عالی
۳ روز قبل / مجلس / منصور غلامی / دانشگاه پیام نور / شورای عالی انقلاب فرهنگی
فشار بر وزیر علوم برای اجرای آمایش آموزش عالی
وزیر علوم یکی از چالش‌های پیش‌رو برای اجرایی کردن طرح ساماندهی مؤسسات آموزش عالی را فشارهای نمایندگان مجلس و مسئولان استانی اعلام کرد.
ساماندهی از مؤسسات آموزشی حضوری دولتی انجام خواهد شد
۳ روز قبل / سامان دهی مراکز آموزش عالی / تجمیع دانشگاه های دولتی / ادغام دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت علوم / نقشه جامع علمی کشور
ساماندهی از مؤسسات آموزشی حضوری دولتی انجام خواهد شد
مشاور وزیر علوم به تشریح جزییات اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی پرداخت و گفت: در گام اول اجرای این طرح ساماندهی از مؤسسات آموزشی حضوری دولتی انجام خواهد شد.
مقاومت‌هایی در اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی وجود دارد
۳ روز قبل / وزیر علوم / طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی
مقاومت‌هایی در اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی وجود دارد
وزیر علوم با تاکید بر اینکه مقاومت‌هایی در اجرای طرح ساماندهی مراکز آموزش عالی وجود دارد، گفت: در اجرای این طرح وجود همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد اجرای نقشه جامع علمی ضروری است.
طرح‌های ۸گانه آمایش آموزش عالی ظرف ۵ سال اجرا می شود
۳ روز قبل / سند آمایش آموزش عالی / حسین رحیمی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / دانشگاه های ایران
طرح‌های ۸گانه آمایش آموزش عالی ظرف ۵ سال اجرا می شود
مشاور وزیر علوم گفت: طرح‌های ۸ گانه آمایش آموزش عالی در صورت حمایت مراجع قانونی و ذینفع در بازه زمانی ۵ ساله اجرایی می شود.
«آموزش در قرنطینه» و «قرنطینه آموزش»
۳ روز قبل
«آموزش در قرنطینه» و «قرنطینه آموزش»
تهران- ایرنا- در زمان بحران کرونا، در چارچوب آموزش عالی بیشتر به نظر می‌رسید باید «آموزش قرنطینه‌ای» را مقدمه‌ای برای تغییرات پردامنه‌تر در شکل و محتوای آموزش‌های دانشگاهی فرض کرد همچنین به نوعی «آموزش در قرنطینه» دست‌اندرکار خلق «قرنطینه آموزش» شده بود.
گزارش تاریخ|آیا رضاشاه سنگ بنای آموزش عالی را در ایران گذاشت؟
۳ روز قبل / دانشگاه تهران
گزارش تاریخ|آیا رضاشاه سنگ بنای آموزش عالی را در ایران گذاشت؟
در حالی که ادعا می‌شود رضاشاه سنگ بنای آموزش عالی را در ایران گذاشت، اما پیش از روی کار آمدن او، موسسات آموزش عالی در ایران ایجاد شده بود و رضاشاه با هدف کنترل فعالیت‌های دانشجویان اقدام به تجمیع آن موسسات کرد.
۳ روز قبل / شورای عالی انقلاب فرهنگی / مهندسی مکانیک / دانشگاه امیرکبیر
احتمال تغییر در پذیرش دانشجویان پزشکی/دلیل گرایش جوانان به رشته‌های درآمدزا
قائم مقام ستاد توسعه فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این‌که بر اساس یک پیشنهاد اولیه در آینده پذیرش در رشته‌های پزشکی از مسیر یکی از رشته‌های مهندسی یا علوم پایه عبور می‌کند، گفت: به دلیل افول صنایع رغبت برای پذیرش در رشته‌های پزشکی افزایش یافته است و ما از وزارت آموزش و پرورش خواستیم در زمینه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان شفاف عمل کند.
دستورالعمل جدید برای بازگشایی دانشگاه‌ها اعلام شد
۳ روز قبل / بازگشایی دانشگاه ها / تعطیلی دانشگاه ها
دستورالعمل جدید برای بازگشایی دانشگاه‌ها اعلام شد
دکتر حمید اکبری در گفتگو با مهر اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص تداوم فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در ترم جاری و فراهم آوردن زمینه حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها از تاریخ ۱۷ خرداد پیرو مباحث به عمل آمده در جلسه وبیناری ۲۹ اردیبهشت، دستورالعمل جدید با امضای سه معاون وزارت بهداشت به دانشگاه‌ها ابلاغ شد.
۴ روز قبل
مهر 99 ،مهری متفاوت
سال تحصیلی 99-۹8 با فراز و فرودهایی منحصر به فرد با تعطیلی‌های مکرر از پی سیل، زلزله و آلودگی هوا آغاز و با بازگشایی نیم‌بند در اریبهشت ماه به انجام خود رسیده است که می‌تواند در صورت اتخاذ تصمیمات یک‌سویه یا خلق‌الساعه در حوزه ستادی، فاقد بارش فکری کارشناسان حوزه‌های استانی، مناطق و برون اداری و ستادی، سال تحصیلی آتی را به دراماتیک‌ترین سال تبدیل کند. نگارنده سطور که پیش‌تر درخصوص راهکارهای برون‌رفت از چالش چگونگی اتمام سال تحصیلی 99-98 و شیوه ارزشیابی پایانی به همراه برخی کارشناسان، پیشنهاداتی را ارایه کردم و خوشبختانه بخشی از آن از طریق شورای عالی در شیوه‌نامه‌های اخیر ارزشیابی پایان سال عملیاتی شد.  در سال تحصیلی جاری، ویروس مرگبار …
۴ روز قبل
قانون «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت» ابلاغ شد
رئیس جمهوری قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ذی ربط ابلاغ کرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری قانون «مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت» را برای اجرا به وزارتخانه‫های کشور، اطلاعات، امور خارجه و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شورای عالی امنیت ملی و قوه قضائیه ابلاغ کرد.مطابق این قانون، کلیه دستگاه‫های اجرایی کشور مکلفند در چارچوب سیاست‫های کلی نظام و بهره‫مندی از ظرفیت های منطقه‫ای و بین‫المللی، با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، کشورهای اسلامی و جمهوری اسلامی ایران و نقش مخرب این رژیم نامشروع در برهم زدن صلح و امنیت منطقه‫ای و بین‫المللی و …
۴ روز قبل
مغز متفکر و مستعفی دولت جانسون کیست؟
دومینیک کامینگز، مشاور عالی بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا و مشهور به «مغز متفکر دولت» روز گذشته سرانجام از سمت خود کناره‫گیری کرد.مهم‫ترین دلیل استعفای مشاور عالی بوریس جانسون درباره سفر ۴۰۰ کیلومتری او در روزهای قرنطینه سراسری بود. هرچند بوریس جانسون با وجود این افشاگری از مشاور عالی خود حمایت کرد.به گزارش یورونیوز، نام دومینیک کامینگز در‫واقع در جریان همه‫پرسی‫ بریگزیت، جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، در مه و ژوین سال ۲۰۱۶ در رسانه‫ها پیچید. بسیاری او را یکی از استراتژیست‫های عامل پیروزی محافظه کاران طرفدار بریگزیت در همه‫پرسی آن سال می‫دانند.مغز متفکر دولت بوریس جانسون در سال ۱۹۷۱ در شهر دورهام متولد شد. پدرش مهندس نفت، او در پروژه‫های متعدد بریتانیا در سراسر جهان به اکتشاف مشغول و مادرش …
۴ روز قبل / حذف کنکور / شورای عالی انقلاب فرهنگی
حذف کنکور جزو برنامه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی است؟
به گزارش فارس، سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور و در پاسخ به سوال خبرنگاران پیرامون آخرین وضعیت ساماندهی وضعیت سهمیه های کنکور اظهار داشت: در بحث سهمیه‌ها چون بخش عمدۀ سهمیه‌ها مصوبۀ مجلس شورای اسلامی است، مثل سهمیۀ ایثارگران که سهم ۲۵ درصدی است و هم‌چنین بومی‌گزینی، لذا حل مسئلۀ سهمیه‌ها مستلزم همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی است. وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته و همکاری های شکل گرفته در این خصوص گفت: لایحه ای در این زمینه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه آماده شده است ک امیدواریم بتوانیم با مجلس آینده که فردا کار خودش را آغاز می‌کند …
۹۰ موسسه آموزش عالی تجمیع شدند/صادرات ۲۵۰۰ میلیاردی در حوزه نانو
۴ روز قبل / صادرات نانو / طرح تجمیع دانشگاه
۹۰ موسسه آموزش عالی تجمیع شدند/صادرات ۲۵۰۰ میلیاردی در حوزه نانو
قائم‌ مقام و دبیر ستاد علم و فناوری نقشه جامع علمی کشور ضمن اعلام تجمیع و ساماندهی ۹۰ موسسه آموزشی از میان ۱۱۹ موسسه، از قول مساعد وزیر علوم برای تسریع در آیین نامه ساماندهی موسسات آموزش عالی دولتی خبر داد.
ساماندهی و تجمیع ۹۰ موسسه آموزش عالی در کشور
۴ روز قبل / فناوری نانو / ساماندهی مراکز آموزش عالی / ستاد نقشه جامع علمی کشور / منصور کبگانیان
ساماندهی و تجمیع ۹۰ موسسه آموزش عالی در کشور
تهران – ایرنا -قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اذعان به اینکه، برخی از موسسات و دانشگاه ها در طول سالهای گذشته با درخواست تعدادی نمایندگان مجلس راه اندازی و تنها با یک هیئت علمی اداره می شدند، از ساماندهی و تجمیع ۹۰ موسسه و دانشگاه دولتی از ۱۱۹ مرکز موجود از سوی وزارت علوم خبر داد.
سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از شهریور آغاز شود
۴ روز قبل / ویروس کرونا / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / دانشجو / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از شهریور آغاز شود
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با توجه به شیوع ویروس کرونا ملاحظاتی را برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ آموزش عالی کشور ارائه و پیشنهاد کرد: شروع نیم‌سال اول سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از ابتدای شهریور باشد.
چه تعدادی از بیکاران مدرک دانشگاهی دارند؟
۴ روز قبل
چه تعدادی از بیکاران مدرک دانشگاهی دارند؟
از ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار نفر جمعیت رسمی بیکار حدود یک میلیون و ۶۸۹ هزار نفر فاقد آموزش عالی و حدود یک میلیون و ۲۰۴ هزار نفر دارای تحصیلات عالی هستند.
دانش‌آموختگان در کدام مشاغل حضور دارند
۴ روز قبل / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / آمار آموزش عالی / موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی
دانش‌آموختگان در کدام مشاغل حضور دارند
تهران- ایرنا - موسسه‌ پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی ایران وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با رصد اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، نوع مشاغل آنان را اعلام کرد.
۵ روز قبل
تشخیص شخصیت با سلفی
محققان یک مطالعه مدعی شدند که فناوری تشخیص چهره می‌تواند با تجزیه و تحلیل یک سلفی شخصیت فرد را تشخیص دهد.به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، محققان، یک شبکه عصبی مصنوعی ساختند که ۱۲۸ فاکتور مختلف چهره یک فرد مانند عرض دهان، ارتفاع لب یا چشم را تعیین می‌کند.این سیستم از این داده‌ها استفاده کرد تا فرد را بر اساس ۵ ویژگی شخصیتی مختلف طبقه‌بندی کند.این پنج ویژگی شخصیتی شامل رنجوری، روشنفکری، برون‌گرایی، توافق‌پذیری و عذاب وجدان هستند. نتایج به دست آمده توسط این سیستم هوش مصنوعی، با پرسشنامه‌ای که توسط داوطلبان تکمیل شد، مورد مقایسه قرار گرفت که در ۵۸ درصد مواقع صحیح بود.محققان روسی پروژه اظهار کردند که صحت این سیستم هوش مصنوعی در تشخیص شخصیت زنان، بیشتر از مردان است. در مجموع، ۳۱ هزار عکس سلفی …
تاکید ایران بر افزایش همکاری علمی با عراق
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
تاکید ایران بر افزایش همکاری علمی با عراق
بغداد - ایرنا - «ایرج مسجدی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد امروز (یکشنبه) در دیدار با «نبیل عبدالصاحب» وزیر آموزش عالی عراق تاکید کرد که ایران آماده افزایش و گسترش هر چه بیشتر همکاری های علمی، دانشجویی و دانشگاهی با عراق است.
گروه‌های مساله محور جهادی دانشگاه‌ها را مردم‌گرا می‌کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / حسین سلیمی / ویروس کرونا / دانشگاه علامه طباطبایی / سازمان بسیج اساتید
گروه‌های مساله محور جهادی دانشگاه‌ها را مردم‌گرا می‌کنند
تهران- ایرنا- رئیس بسیج اساتید کشور گفت: ساختارهای اداری علم در ایران مردم گریزند اما شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، وزارت علوم و هیات‌های امنا و به طور کلی گروه‌های مساله محور جهادی-علمی در دانشگاه‌ها با اصلاح ضوابط و آیین نامه‌های بالادستی می‌توانند دانشگاه‌ها را مردم‌گرا کنند.
آیت‌الله رشاد مطرح کرد: تقسیمات قواعد فقه/ توضیح قواعد فقهیه فقه زیست فناوری
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / آیت الله رشاد
آیت‌الله رشاد مطرح کرد: تقسیمات قواعد فقه/ توضیح قواعد فقهیه فقه زیست فناوری
آنچه پیش روی خوانندگان قرار دارد، سلسله مباحثی است برگرفته از دروس خارج فقه آیت الله رشاد تحت عنوان «فقه مهندسی ژنتیک و جنگ بیولوژیک» است که هفت صبح روزهای زوج هفته، در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضای تهران ارائه می‌شود.
ببینید | رونمایی از تصویر مردی که ماندگارترین خبر ۴دهه گذشته ایران را خواند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / جنگ / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / خرمشهر
ببینید | رونمایی از تصویر مردی که ماندگارترین خبر ۴دهه گذشته ایران را خواند
محمود کریمی علوی متولد شهر علویجه اصفهان است. او تا اخذ مدرک دیپلم در اصفهان بود و سال 1352 برای ادامه تحصیل به تهران آمد. لیسانس آمار از موسسه آموزش عالی آمار و انفورماتیک گرفت که بعدها در دانشگاه شهید بهشتی ادغام شد. از سال 1360 تا 1367 یعنی تا زمان پذیرش قطعنامه 598 به عنوان گوینده، نویسنده و گزارشگر در رادیو و تلویزیون، عمدتا رادیو، فعال بود. قرار بود بعد از پایان پخش خبر ساعت 14 بعد از ظهر، خبر آزادی اعلام شود. رقابت بر سر اعلام این خبر مهم میان پخش رادیو و پخش خبر بود. مدیران وقت رادیو، آن طور که بعدها مشخص شد، می‌خواستند اعلام خبر آزادی خرمشهر با صدای کریمی باشد و مدیران خبر اصرار داشتند گوینده خبر، آقای «ناصر کاشانی»، خبر را بخواند. بالاخره ساعت موعود فرارسید و کاشانی خبر آزادی را خواند. …
امسال ما به سراغ شما می آییم
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / آموزش عالی / ایران / کارشناسی ارشد / آنلاین / برنامه ریزی
امسال ما به سراغ شما می آییم
مشاوره آنلاین یعنی می‌توانید با اساتید تهران در سراسر ایران ارتباط برقرار نمایید و در مسیر رتبه های برتر قدم بردارید.
آخرین وضعیت ظرفیت پذیرش در کنکور ۹۹/ شرایط متفاوت امسال دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / کنکور 99 / سازمان سنجش / دکتر ابراهیم خدایی / دانشگاه های ایران / ظرفیت پذیرش
آخرین وضعیت ظرفیت پذیرش در کنکور ۹۹/ شرایط متفاوت امسال دانشگاه‌ها
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: میزان ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۹۹ تغییر چندانی نسبت به سال گذشته ندارد اما با سال ۹۸ متفاوت است.
شعار «آموزش با کرونا» باید سرلوحه فعالیت های دانشگاهی قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / آموزش عالی / ویروس کرونا / آموزش مجازی
شعار «آموزش با کرونا» باید سرلوحه فعالیت های دانشگاهی قرار گیرد
در سمپوزیوم-وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران کرونا تاکید شد: شعار آموزش با کرونا باید سرلوحه فعالیت های دانشگاهی قرار بگیرد چرا که نمی توان آموزش را به طور کامل تعطیل کرد.
طراحی شبکه «ابر رایانش ملی» برای دسترسی یکپارچه مراکز آموزش عالی
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / وزارت علوم
طراحی شبکه «ابر رایانش ملی» برای دسترسی یکپارچه مراکز آموزش عالی
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شبکه ابر رایانش ملی، به منظور دسترسی یکپارچه مراکز آموزش عالی سراسر کشور طراحی می‌شود.
بقاع متبرکه و زیارتگاه‌ها بعد از عید فطر بازگشایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / روحانی / کرونا / بیماری
بقاع متبرکه و زیارتگاه‌ها بعد از عید فطر بازگشایی می‌شود
رئیس جمهور ادامه داد: کمیته آموزش نیز موظف شد تا اوایل تیر ماه برنامه مورد نیاز برای آموزش و پرورش و آموزش عالی را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه نماید که چگونه عقب‌ماندگی‌های آموزشی را جبران خواهند کرد و در عین حال سال تحصیلی جدید چگونه برگزار خواهد شد.
فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی هیچگاه تعطیل نشده است
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / غلامرضا غفاری / دانشگاه های ایران / وزارت علوم تحقیقات و فناوری
فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی هیچگاه تعطیل نشده است
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / مواد مخدر / استانداری البرز / عزیزاله شهبازی
کشف یک محموله ۴۰۰ کیلوگرمی مواد مخدر در البرز
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: آموزش و آگاهی بخشی به اقشار مختلف جامعه از جمله جوانان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت بوده و این امر توسط نیروی انتظامی استان البرز به جد در دستور کار قرار دارد و تاکنون نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دانشگاه و دولت - ملت‌سازی
کتاب «دانشگاه و دولت- ملت‌سازی» نوشته مارک کویک و دیگران به ترجمه آریا متین و ایمان بحیرایی منتشر شد. دانشگاه امروزی در اثر چرخش‌‌های فرهنگی، اجتماعی و فناوری در عصر حاضر دستخوش تغییراتی شده و این تغییرات موجب ظهور مفاهیم تازه‌‌ای در مطالعات آموزش عالی، علم و فناوری شده است. در این بستر جهانی در سال‌‌های اخیر مطالعات فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی، علم و فناوری نه تنها مورد توجه واقع شده بلکه در نظام شناخت و آینده‌نگری آموزش عالی اهمیت محوری پیدا کرده است. فهم چالش‌‌های پیش‌روی آموزش عالی و انتظارات از آن با تکیه بر مولف‌های درونی و بیرونی نظام علم، وضعیت فعلی و آینده‌‌نگری تعاملات میان دانشگاه و محیط پیرامون به مدد …
دانشگاه ترم جدید؟ شاید وقتی دیگر!
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
دانشگاه ترم جدید؟ شاید وقتی دیگر!
کرونا اگر به هیچ جا ضربه نزده باشد، آموزش عالی ایران را معلق کرده است. آن‌طور که خبرها از وزارت علوم درز کرده، با توجه به تعطیلی یک ترم کامل دانشگاه‌ها و برگزاری با تاخیر دو ماهه آزمون‌های سراسری معلوم نیست که دانشگاه‌ها در ترم پاییز چه وضعیتی خواهند داشت.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تاکید بر توسعه آموزش امدادونجات در مراکز آموزش نیروهای مسلح در‌ سال ۹۹
[شهروند] سردار فرحی، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی به همراه مشاور عالی معاون هماهنگ‌کننده و مسئولان ذی‌ربط قرارگاه با  همتی، رئیس هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران دیدار و درباره ادامه آموزش امدادونجات کارکنان وظیفه در مراکز آموزش در‌ سال ۹۹ گفت‌وگو کردند. در این دیدار سردار فرحی از همکاری هلال‌احمر برای آموزش کارکنان وظیفه در‌ سال‌های ۹۷ و ۹۸ تقدیر و تشکر کرد و گفت:   «در ‌سال ۹۹ این آموزش‌ها باید افزایش یابد و تعداد ۱۹۰‌هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد.»   همتی نیز به حادثه‌خیزبودن کشور اشاره کرد و گفت:   «در حوادث ما دو دغدغه اصلی داشتیم؛ یکی به هماهنگی، هم‌افزایی و همدلی نیروهایی …
طراحی شبکه ابر رایانش ملی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها
طراحی شبکه ابر رایانش ملی
مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی امورپژوهشی وفناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی گفت: شبکه ابر رایانش ملی، به منظور دسترسی یکپارچه مراکز آموزش عالی سراسر کشور طراحی می‌شود.
بازگشایی دانشگاه‌های غیرانتفاعی از ۱۷ خرداد ماه
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاههای غیرانتفاعی / دانشگاه های غیر دولتی / آموزش مجازی / آموزش مجازی دانشجویان / وضعیت آموزش مجازی دانشجویان
بازگشایی دانشگاه‌های غیرانتفاعی از ۱۷ خرداد ماه
عضو شورای مرکزی اتحادیه‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی گفت: ترم جاری در دانشگاه‌های غیرانتفاعی ۱۸ یا ۱۹ تیر تمام می‌شود تا دروس عملی ارائه شود، رفع اشکال صورت گیرد و بعد نیز امتحانات به صورت مطلوبی برگزار شود.
اشتغال آفرینی مطالبه جدی وزارت علوم از دانشگاهها است
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / دانشگاه ها / عبدالرضا باقری / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / اشتغال‌زایی
اشتغال آفرینی مطالبه جدی وزارت علوم از دانشگاهها است
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مطالبات اصلی و جدی وزارت علوم را از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در شرایط کنونی تربیت نیروهای ماهر و کمک به اشتغال‌آفرینی عنوان کرد.
آموزش مستندسازی ؛ تدوین و پس‌تولید
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
آموزش مستندسازی ؛ تدوین و پس‌تولید
شاید بتوان گفت که تدوین مهم‌ترین بخش ساخت یک مستند باشد. در این مرحله است که با انتخاب تصاویر و مصاحبه‌های مناسب و کنار هم چیدن تمام منابع در دسترس روایت فیلم شکل می‌گیرد و موضوع به شکل پرداخت شده به تصویر کشیده می‌شود. تدوین مستند به حدی اهمیت دارد که اگر فیلم به دست ده تدوین‌گر متفاوت سپرده شود به احتمال قوی ده فیلم متفاوت شکل بگیرد. در این دوره از مجموعه آموزش مستندسازی به تدوین و پس‌تولید پرداخته می‌شود و نکات و تکنیک‌های لازم برای رسیدن به نتیجه عالی بررسی می‌شود. این دوره بخشی از مجموعه‌ سه دوره‌ای آموزش مستندسازی است. دو دوره دیگر را می‌توانید در ویدیوتابناک با زیرنویس فارسی ببینید.
تفاهمنامه مشترک آموزش و پرورش و شورای عالی استان ها
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / شورای عالی استان‌ها / وزارت آموزش و پرورش / تفاهم نامه
تفاهمنامه مشترک آموزش و پرورش و شورای عالی استان ها
سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی دستورالعمل اجرایی تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی استان‌ها به ادارت کل آموزش و پرورش سراسرکشور ابلاغ کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی با سه دانشگاه
تفاهم‌نامه همکاری به منظور تشکیل کنسرسیوم دانشگاه پژوهی و مشارکت و بهره‌گیری از توانایی‌های علمی، تحقیقاتی، اجرایی و مالی بین موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی و دانشگاه‌های رازی کرمانشاه، بوعلی سینا همدان و هرمزگان منعقد شد.
پیشنهاد تجدید نظر در برگزاری امتحانات پایه نهم در خوزستان
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
پیشنهاد تجدید نظر در برگزاری امتحانات پایه نهم در خوزستان
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از ارائه پیشنهاد به شورای عالی آموزش و پرورش برای تجدید نظر در برگزاری حضوری امتحانات پایه نهم در خوزستان خبر داد.
تنظیم و ابلاغ دستورالعمل تربیت جنسی پس از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
تنظیم و ابلاغ دستورالعمل تربیت جنسی پس از کرونا
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طرح تربیت جنسی پیش از شیوع کرونا در دستور کار بوده، از بررسی و ابلاغ آن پس از کرونا خبر داد.
دانشگاه پیام نور سردشت در مسیر تبدیل به مرکز بین‌المللی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ساماندهی مراکز آموزش عالی / سردشت / دانشگاه پیام نور
دانشگاه پیام نور سردشت در مسیر تبدیل به مرکز بین‌المللی
مهاباد - ایرنا - رییس دانشگاه پیام‌ نور آذربایجان‌غربی گفت: موضوع بین‌المللی شدن دانشگاه پیام‌نور سردشت در شورای گسترش وزارت علوم در حال بررسی بوده و نظر مساعدی هم در این خصوص وجود دارد.
تصمیم‌گیری درباره طرح تربیت جنسی بعد از پیک کرونا/ عملیاتی شدن آیین‌نامه اجرایی مدارس در مهر ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / شورای عالی انقلاب فرهنگی / کرونا ویروس / مهدی نوید ادهم / شورای عالی آموزش و پرورش / تربیت جنسی
تصمیم‌گیری درباره طرح تربیت جنسی بعد از پیک کرونا/ عملیاتی شدن آیین‌نامه اجرایی مدارس در مهر ۹۹
ایلنا: دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش درباره اینکه دستورالعمل طرح تربیت جنسی چه زمانی اعلام خواهد شد، گفت: رسیدگی به این مساله پیش از جریان شیوع کرونا ویروس در…
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / حجاب در دانشگاه / وزیر علوم
خبر وزیر علوم از برنامه ریزی برای بهبود رعایت حجاب در دانشگاه ها
به گزارش مهر، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نشست مجازی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: یکی از مسائلی که لازم است به آن بیشتر توجه شود، فضای فرهنگی و به‌ویژه بحث رعایت حجاب در دانشگاه‌ها است.  
رویکرد متفاوت دانشگاه‌ها در دوران کرونا: از هواداری دانشجو تا خاطرخواهی شهریه‌
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / دانشگاه خوارزمی / دانشگاه پیام نور / شهریه
رویکرد متفاوت دانشگاه‌ها در دوران کرونا: از هواداری دانشجو تا خاطرخواهی شهریه‌
تهران- ایرناپلاس- بالاخره پس از سه ماه و نیم تعطیلی، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از ۱۷خرداد باز می‌شوند. در پی اعلام رئیس جمهوری، وزیر علوم نیز اعلام کرد دستورالعمل نحوه بازگشایی دانشگاه‌ها در حال نگارش است. اما اعلام برخی روسای دانشگاه‌ها درباره دریافت شهریه این ترم به صورت کامل، با انتقاد دانشجویان روبرو شده است.
طراحی نرم‌افزار «سلامت در قرآن و تفاسیر»/ لزوم بهره‌برداری روشمند از نگرش قرآن‌بنیان
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت / قرآن / سلامت معنوی / معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت
طراحی نرم‌افزار «سلامت در قرآن و تفاسیر»/ لزوم بهره‌برداری روشمند از نگرش قرآن‌بنیان
قائم مقام دبیر کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت گفت: سه پروژه «تولید نرم‌افزار سلامت در قرآن و تفاسیر» در دست اقدام است.
یادگیری نحوه زندگی با کرونا تغییر اصلی بین‌المللی سازی آموزش عالی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / آموزش مجازی / بین المللی / دانشجویان خارجی
یادگیری نحوه زندگی با کرونا تغییر اصلی بین‌المللی سازی آموزش عالی
چگونگی تغییر در سیاست و خط‌مشی بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران کرونا و پساکرونا در سمپوزیوم- وبینار بین‌المللی سازی آموزش عالی در دوران بحران کرونا دانشگاه علوم پزشکی تهران بررسی شد.
شرایط بازگشایی خوابگاه‌ها و ارائه غذا به دانشجویان اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
شرایط بازگشایی خوابگاه‌ها و ارائه غذا به دانشجویان اعلام شد
رییس سازمان امور دانشجویان با اشاره به بازگشایی خوابگاه‌ها از ۱۷ خردادماه گفت: مصوبه حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها به تایید ستاد ملی مقابله با کرونا رسیده است و مراکز آموزش عالی باید با برنامه‌ریزی از این امکان و اختیار به ارائه خدمات در خصوص بازگشایی خوابگاه‌ها و ارائه غذا به دانشجویان استفاده کنند.
کرونا فرصتی برای آموزش تلفیقی در دانشگاه‌ها و مدارس
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / ویروس کرونا / دانشگاه علامه طباطبایی / آموزش الکترونیکی / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
کرونا فرصتی برای آموزش تلفیقی در دانشگاه‌ها و مدارس
تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: آموزش آنلاین در بحران کرونا فرصتی است تا رویکرد آموزش عالی و مدارس از آموزش حضوری به آموزش تلفیقی (مجازی و حضوری) تغییر کند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
ارزش همدلی جناح‌ها و مردم پس از کرونا
رییس‌جمهوری بعدازظهر روز دوشنبه در ادامه سلسله نشست‌های رمضان با جمعی از فعالان و نخبگان سیاسی دیدار کرد. حسن روحانی با اشاره به موفقیت‌ها و دستاوردهایی که در زمینه مبارزه با کرونا به دست آمده، گفت:«بی‌تردید در این عرصه اگر حمایت مقام معظم رهبری از دولت و ستاد ملی مبارزه با کرونا نبود قطعا نمی‌توانستیم به موفقیت‌های کنونی دست پیدا کنیم.» به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد ریاست‌جمهوری، روحانی اضافه کرد:«از همان ابتدای شیوع کرونا در شورای عالی امنیت ملی، مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا را هم‌راستای مصوبات شورای عالی امنیت ملی در نظر گرفتیم و مقام معظم رهبری نیز آن را تایید کردند و ایشان کاملا اشراف داشتند که شرایط کشور ویژه است و تعبیری …
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
صلاحیت حرفه‌ای و مهارت‫آموزی باید به موضوع جدی کشور تبدیل شود
دومین جلسه شورای عالی فنی و حرفه‌ای و مهارتی صبح روز دوشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری با تاکید بر اینکه مسئله صلاحیت حرفه ای و مهارت آموزی باید به موضوع جدی در کشور تبدیل شود، گفت: ایران به عنوان کشوری بزرگ و در حال توسعه نیازمند اهتمام بیشتر به تربیت نیروی انسانی ماهر و واجد صلاحیت به منظور پیشبرد برنامه های خود است.معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه برای افزایش بهره وری از نیروی انسانی و منابع سرمایه ای کشور نیازمند افزایش مهارت ها هستیم، تصریح کرد: در دوران شیوع کرونا و وضعیت اقتصاد پساکرونایی موضوعی که توجه سیاستگذاران کشور را جذب می کند بهره مندی از فناوری های پیشرفته و استفاده از ظرفیت‫های نوینی است که منجر به آموزش، خرید و فروش و سایر فعالیت‫های …
آخرین وضعیت بیماری کووید-۱۹ درخاش تشریح شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / خاش / کروناویروس / بهداشت / سیستان و بلوچستان
آخرین وضعیت بیماری کووید-۱۹ درخاش تشریح شد
مدیر شبکه بهداشت و درمان و موسسه آموزش عالی سلامت خاش سیستان و بلوچستان گزارش آخرین وضعیت بیماری کووید-۱۹ درشهرستان خاش را تشریح کرد.
استفاده از تجربه آموزش مجازی برای دانشجویان خارجی در دوران پساکرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / وزیر علوم / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
استفاده از تجربه آموزش مجازی برای دانشجویان خارجی در دوران پساکرونا
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر لزوم همفکری و هم‌افزایی خانواده آموزش عالی کشور در راستای توسعه همکاری های علمی- بین‌المللی تاکید کرد و گفت: باید در دوران پساکرونا از تجربه مناسب آموزش‌های مجازی در روابط علمی بین‌المللی و آموزش دانشجویان خارجی نیز استفاده کنیم.
مراکز آموزش عالی برتر در حوزه تعاملات علمی بین‌المللی معرفی شدند
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / آموزش عالی / ایران / ژنتیک / علم و فناوری / یزد
مراکز آموزش عالی برتر در حوزه تعاملات علمی بین‌المللی معرفی شدند
ایلنا: ​دانشگاه های علم و صنعت ایران، گیلان، علامه طباطبایی، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری و پارک علم و فناوری یزد به عنوان برترین مراکز آموزش عالی و…
موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت فاطمه (س) طلبه می پذیرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / طلبه / خواهران طلبه / کارشناسی ارشد
موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت فاطمه (س) طلبه می پذیرد
موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت فاطمه(س) برای سال تحصیلی آینده در مقطع کارشناسی ارشد در دو رشته تفسیر و علوم قرآنی و فقه و اصول طلبه می‌پذیرد.
ثبت‌نام ۷۲۴۵ جامانده در کنکور سراسری ۹۹
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / آموزش عالی / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه پیام نور / سازمان سنجش آموزش کشور / کنکور
ثبت‌نام ۷۲۴۵ جامانده در کنکور سراسری ۹۹
ایلنا: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا ظهر امروز تعداد ۷۲۴۵ داوطلب نسبت به ثبت نام خود در کنکور سراسری اقدام کردند.
برای لاغری ذهن‌تان، رژیم اطلاعاتی بگیرید
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
برای لاغری ذهن‌تان، رژیم اطلاعاتی بگیرید
عیسی محمدی ـ روزنامه‌نگار دوست عزیزی که در حوزه تولید محتوا و آموزش و بازاریابی و... کار می‌کند، در حرفه خود به‌شدت موفق شده و برند معتبری را ایجاد کرده است. کتاب‌های زیادی را هم در زمان‌های کم تولید کرده و راهی بازار می‌کند؛ همه کتاب‌ها هم در سطح خودشان، عالی و باکیفیت و به‌دردبخور هستند و به قول معروف، کتاب‌سازی نمی‌کند. روزی که راز موفقیتش در این تولید فراوان و جا انداختن برندش را پرسیدم، گفت که من رژیم اطلاعاتی می‌گیرم و به هر چیزی، اجازه ورود به مغزم را نمی‌دهم. چقدر حرف دقیقی؛ یک رژیم اطلاعاتی. این …
آیا شیوع کرونا و H۱N۱ در پاییز مانع بازگشایی مدارس خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
آیا شیوع کرونا و H۱N۱ در پاییز مانع بازگشایی مدارس خواهد شد؟
دبیر کل شواری عالی آموزش و پرورش در واکنش به خطرات تردد دانش آموزان به مدرسه گفت: یک اصل را باید بپذیریم که کرونا احتمالا ادامه دارد و ما باید زندگی در دوران کرونا را تمرین کنیم.
کاهش چشم‌گیر تبادلات بین‌المللی استاد و دانشجو در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / دانشگاه علوم پزشکی تهران / تبادلات بین المللی دانشگاه ها / تبادل استاد و دانشجو / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
کاهش چشم‌گیر تبادلات بین‌المللی استاد و دانشجو در شرایط کرونا
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه آموزش عالی در شرایط کرونا متحمل ضرباتی جدی‌ شده است، گفت: میزان ترددهای علمی بین‌المللی و صدور روادید بین‌المللی صدمات شدیدی دیده است، به طوری‌که در این شرایط تبادلات و جابجایی اساتید و دانشجویان به کمترین میزان ممکن رسیده است.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / آموزش و پرورش / مدارس
آموزش و پرورش: حضور در مدارس اجباری نیست
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش در واکنش به خطرات تردد دانش آموزان به مدرسه گفت: یک اصل را باید بپذیریم که کرونا احتمالا ادامه دارد و ما باید زندگی در دوران کرونا را تمرین کنیم.
با تاسیس ۱۱ رشته فنی و حرفه‌ای در هرمزگان موافقت شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / استانی-علمی و آموزشی / اخبار علمی - هرمزگان
با تاسیس ۱۱ رشته فنی و حرفه‌ای در هرمزگان موافقت شد
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت: با توجه به نیازسنجی انجام شده برای صنایع استان طی پنج سال آینده و بازارکار مناسب برای دانشجویان خوشبختانه موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاسیس ۱۱ رشته فنی و حرفه‌ای در هرمزگان را کسب کردیم.
آجر ضد موج در انتظار تجاری سازی
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ثبت اختراع / ساوه / استانی-علمی و آموزشی / استانی-شهرستانها / استان مرکزی
آجر ضد موج در انتظار تجاری سازی
دانشجوی کارشناسی ارشد رشته معماری انرژی موسسه آموزش عالی انرژی ساوه گفت: آجر ضد موج محصولی کاملا به صرفه برای صنعت ساختمان است که به عنوان یک اختراع به ثبت رسیده و در انتظار تجاری سازی است.
وزیر علوم: مردم از دانشگاه‎‌ها انتظار خدمات بیشتر دارند
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
وزیر علوم: مردم از دانشگاه‎‌ها انتظار خدمات بیشتر دارند
تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مردم از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی انتظار خدمات و فعالیت بیشتری دارند.
لزوم توجه به نقش و جایگاه حوزه روابط عمومی در دانشگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / آموزش عالی / روابط عمومی / سرمایه گذاری / علوم تحقیقات و فناوری / معاون
لزوم توجه به نقش و جایگاه حوزه روابط عمومی در دانشگاه‌ها
ایلنا: معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در نشست مجازی مدیران روابط عمومی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور که امروز (شنبه) هم‌زمان با…
واکنش‌ها به بی‌برنامگی وزارت جهاد در اجرای الگوی کشت / با ارسال یک بخش‌نامه الگو اجرا نمی‎شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / وزارت جهاد کشاورزی / سیدجعفر حسینی / پیاز / سازمان نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور / الگوی کشت کشاورزی
واکنش‌ها به بی‌برنامگی وزارت جهاد در اجرای الگوی کشت / با ارسال یک بخش‌نامه الگو اجرا نمی‎شود
مشاور عالی نظام صنفی کشاورزی گفت: الگوی کشت محصولات کشاورزی را با ارسال یک بخش نامه به استان‌ها بدون اینکه اقدامی در جهت اقناع و آموزش بهره برداران انجام شود، نمی توان اجرا کرد.
تدوام حضور و جذب دانشجویان خارجی از دغدغه‌های مهم پسا کرونا است
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / وزارت علوم / دانشجویان خارجی / همه_باهم_علیه_کرونا / جذب دانشجویان خارجی / کروناویروس
تدوام حضور و جذب دانشجویان خارجی از دغدغه‌های مهم پسا کرونا است
قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل تدوام حضور و جذب دانشجویان خارجی را از دغدغه های مهم دوران پسا کرونا دانست و گفت: راهکارهای رفع این دغدغه در دهمین نشست سراسری معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور بررسی خواهد شد.
خوابگاه‌های دانشجویی آماده اسکان می‌شوند
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / کرونا / دانشجو / دانشگاه های علوم پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
خوابگاه‌های دانشجویی آماده اسکان می‌شوند
تهران - ایرنا - مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با اقداماتی مانند ضدعفونی خوابگاه‌ها، شرایط را برای اسکان دانشجویان آماده می‌کنند.
هیچ نیرویی در دانشگاه پیام نور تعدیل نمی شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / حسن علیزاده / دانشگاه پیام نور / ساماندهی آموزش عالی
هیچ نیرویی در دانشگاه پیام نور تعدیل نمی شود
مهلت ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ امشب پایان می‌یابد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ویروس کرونا / کنکور کارشناسی ارشد 99 / ثبت نام کنکور / سازمان سنجش آموزش کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مهلت ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ امشب پایان می‌یابد
تهران- ایرنا- چهارمین مهلت ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •