یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
اجاره بها مسکن
راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
راه و بیراهه تنظیم بازار اجاره
سیاست متعارف کشورها برای تنظیم حجم تقاضای اجاره و پیشگیری از رشد شدید اجاره بها تشریح شد. وزیر سابق مسکن (راه و شهرسازی) در گزارشی خطاب به مردم از رابطه معنادار اقساط وام خرید مسکن و اجاره بهای ماهانه گفته است. اگر صرفه در پرداخت قسط باشد، خانوارهای فاقد مسکن تلاش می‌کنند با اندوخته مالی، کمک اقوام و دریافت وام، صاحب خانه شوند؛ در غیر این‌صورت اجاره‌نشینی را ترجیح می‌دهند و فشار تقاضای اجاره باعث التهاب اجاره‌بها می‌شود. آخوندی نامه سال 96 خود به روحانی را تشریح کرده است.
کاهش نرخ اجاره مسکن با مالیات بر خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
کاهش نرخ اجاره مسکن با مالیات بر خانه‌های خالی
نایب رییس مجلس گفت: عرضه خانه‌های خالی نه تنها جریان عرضه مسکن را از رکود خارج می کند، بلکه سبب می شود تخفیف در اجاره بها نیز اتفاق بیفتد.
طرح مالیات بر خانه‌های خالی، عرضه مسکن را از رکود خارج می کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مالیات بر خانه های خالی / سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی / بازار مسکن
طرح مالیات بر خانه‌های خالی، عرضه مسکن را از رکود خارج می کند
قاضی زاده هاشمی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی می‌گوید عرضه خانه‌های خالی نه تنها جریان عرضه مسکن را از رکود خارج می کند، بلکه سبب می شود تخفیف در اجاره بها نیز اتفاق بیفتد.
اجاره مسکن در نیمه دوم سال تغییری نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / اجاره بها مسکن / بازار اجاره مسکن / قیمت اجاره بها / قیمت اجاره بها مسکن
اجاره مسکن در نیمه دوم سال تغییری نمی‌کند
دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن می‌گوید: از ابتدای سال تاکنون قیمت اجاره مسکن در کلان‌شهرهای بزرگ ۲۵ درصد رشد داشته است. قیمت اجاره مسکن در نیمه دوم سال تغییری نمی‌کند. نوشته اجاره مسکن در نیمه دوم سال تغییری نمی‌کند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
یک مصوبه و سرگردانی مستاجران در شورای حل اختلاف
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ویروس کرونا / نرخ اجاره بها / اجاره مسکن / ستاد ملی مقابله با کرونا / مسکن / اجاره نشینی / اجاره خانه
یک مصوبه و سرگردانی مستاجران در شورای حل اختلاف
تهران- ایرناپلاس- مصوبه ستاد ملی کرونا در مورد افزایش اجاره‌بهای مسکن هر چند دست مالکان و مشاوران املاک را برای افزایش خارج از قاعده اجاره بها بسته است اما عدم تمایل مالکان برای تمدید قراردادهای اجاره و صدور حکم تخلیه برای برخی افراد، نگرانی هایی را برای مستاجران به وجود آورده است.
ده پرسش درباره وام اجاره مسکن/ چگونه برای ودیعه اجاره خانه وام بگیریم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ده پرسش درباره وام اجاره مسکن/ چگونه برای ودیعه اجاره خانه وام بگیریم؟
چه کسانی می‌توانند وام کمک ودیعه اجاره بها دریافت کنند؟ سود، نحوه بازپرداخت، ثبت نام و دریافت این وام به چه شکل است؟ رویداد ۲۴ در این گزارش به این سوال و چندین سوال دیگر پیرامون وامی که قرار است به اقشاری از جامعه برای حل مشکل مسکن داده شود پاسخ داده است.
دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اجاره بها مسکن / ثبت نام وام / وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن مستاجرین
دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند
اصلانی گفت: دریافت تسهیلات ودیعه مسکن فرم جیم (ج) متقاضیان مسکن ملی را در ثبت نام‌های بعدی قرمز می‌کند. نوشته دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تعلل دولت در تصویب حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی/ کارگران همچنان منتظرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اخبار کارگران
تعلل دولت در تصویب حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی/ کارگران همچنان منتظرند
عضو کمیته مزد شورای عالی کاربا اشاره به مصوبه افزایش حق مسکن کارگران گفت: میزان حق مسکن کارگران با رشد سرسام آور اجاره بها صرفاً کمک هزینه ای بیش نیست.امسال جهش بسیاری در بحث مسکن در شهرهای بزرگ داشته ایم.
التهاب رهن و اجاره در کرمانشاه فروکش کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / مسکن / قراردادهای رهن و اجاره
التهاب رهن و اجاره در کرمانشاه فروکش کرد
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با اشاره به فروکش کردن التهابات رهن و اجاره در بازار مسکن کرمانشاه، گفت: اگر مصوبه ستاد ساماندهی اجاره بها نبود، بیش از 100 درصد افزایش قیمت رهن و اجاره داشتیم.
اجاره مسکن به نرخ دلار!
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اجاره بها مسکن / اخبار مسکن / افزایش اجاره مسکن / اوراق مسکن
اجاره مسکن به نرخ دلار!
در حالی که بازار اجاره اغلب مناطق تحت تاثیر استطاعت محدود مستاجران برای افزایش اجاره‌بها قرار گرفته است، در منطقه یک روند بازار اجاره به گونه دیگری پیش می‌رود، طوری که پیشنهاد اجاره‌بهای دلاری در برخی املاک لوکس این منطقه رواج پیدا کرده است. نوشته اجاره مسکن به نرخ دلار! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ناکارآمدی تسهیلات 160 میلیون تومانی خرید مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
ناکارآمدی تسهیلات 160 میلیون تومانی خرید مسکن
با وجود اجرای طرح‌های نظارتی دولت و افزایش سقف تسهیلات برای ساماندهی بازار اجاره‌بها و مسکن، نرخ‌های پیشنهادی برای خرید و رهن و اجاره واحدهای مسکونی خارج از توان مالی و درآمد بسیاری از خانوارهای ساکن کلانشهر تهران است. به گزارش همشهری، تسری افزایش قیمت مسکن به بازار اجاره بها موجب شده تا برخی متقاضیان به‌خصوص اقشار کم‌درآمدی که با وجود تسهیلات 160میلیون تومانی قادر به خرید مسکن نبوده‌اند، فشار بیشتری را برای پرداخت رهن و اجاره بهای واحدهای مسکونی متحمل شوند. نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره …
تسهیلات اجاره بها محدود به دوران کرونا است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
تسهیلات اجاره بها محدود به دوران کرونا است؟
تسنیم به نقل از حسام عقبایی نوشت: اگر وام ودیعه مسکن نبود قیمت ها در این بازار بیشتر رشد می کرد.
وام ودیعه مسکن ترمز گرانی اجاره‌بها را کشید
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / وام مسکن / ویروس کرونا
وام ودیعه مسکن ترمز گرانی اجاره‌بها را کشید
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که اگر وام ودیعه مسکن نبود احتمالا نرخ اجاره بها بیشتر از اینها رشد می‌کرد،‌ گفت:وام اجاره‌بها نباید فقط به دوران کرونا محدود شود.
یک سر و هزارسودای مستاجری/ مخالفان و موافقان وام ۵۰ میلیونی اجاره‌بها چه می‌گویند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / مصطفی قلی خسروی / وام 50 میلیون تومانی / اجاره بها / تسهیلات
یک سر و هزارسودای مستاجری/ مخالفان و موافقان وام ۵۰ میلیونی اجاره‌بها چه می‌گویند؟
دولت برای کمک به مستاجران دست به ابتکار جدیدی زده است، ابتکاری که یک سر آن به نظام بانکی و یک سر دیگر به مالکان می‌رسد. قرار است به قشر خاصی از مردم با شرایط ویژه وام ۵۰ میلیونی اجاره بها یا همان ودیعه مسکن داده شود، این طرح، اما مخالفان و موافقانی دارد. با این وجود به نظر می‌رسد اجرایی شدن این طرح آنطور که تصور می‌شود نیز راحت نیست و چالش‌هایی به دنبال دارد. رویداد ۲۴ در این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اصل وام مستاجران اقساط ندارد
با توجه به صحبت‌های رئیس جمهوری، ودیعه‌ای که به عنوان وام به مستاجران پرداخت می‌شود اقساط ماهیانه ندارد، بلکه اجاره‌نشین‌ها فقط اقساط سود ۱۳ درصد را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنند و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می‌شود.به گزارش ایسنا، بعد از هفته‌ها صحبت درباره پرداخت ودیعه اجاره به مستاجران، این وعده نهایی شد و رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت خبر آن را اعلام کرد. بنا به گفته حسن روحانی، پرداخت ودیعه برای مستاجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، مستاجران شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد خواهد بود.پیش از این هم محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، اجاره‌نشین‌های ساکن در واحدهای کمتر از ۷۵ متر در تهران و کمتر از ۹۰ متر در دیگر شهرها را مشمول دریافت …
مبلغ وام ودیعه مستاجران آخر هفته نهایی می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اجاره بها مسکن / وام ودیعه مسکن / ودیعه / وزارت راه‌وشهرسازی
مبلغ وام ودیعه مستاجران آخر هفته نهایی می‌شود
معاون وزیر راه و شهرسازی از نهایی شدن مبلغ وام ودیعه مسکن تا آخر هفته خبر داد و گفت: رسانه ها از گمانه زنی در این رابطه خودداری کنند. نوشته مبلغ وام ودیعه مستاجران آخر هفته نهایی می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
یادداشت اقتصادی| حق مسکن ۱ میلیون تومانی هم جوابگوی اجاره بها نیست
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / اخبار کارگران
یادداشت اقتصادی| حق مسکن ۱ میلیون تومانی هم جوابگوی اجاره بها نیست
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه حق مسکن دیگر برای اجاره بها کارایی ندارد گفت: با وضع موجود حتی پرداخت ماهیانه یک میلیون تومان به عنوان حق مسکن ماهیانه هم نمیتواند در تامین مسکن کارگران نقشی اساسی ایفا نماید.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / تسهیلات ودیعه مسکن / وام مسکن / وام ودیعه مسکن
نقاط ضعف و قدرت وام ودیعه مسکن چیست؟
مهر نوشت: بازار اجاره بها اگرچه از نیمه دوم سال گذشته سیگنال‌هایی از افزایش‌های غیر متعارف را به بازار ارسال می‌کرد، اما با آغاز سال جاری و با آغاز به کار دفاتر مشاوران املاک که ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ به دلیل شروع کرونا تعطیل بودند، ناگهان با رشد افسارگسیخته اجاره بها در اردیبهشت و سپس خرداد امسال مواجه شدیم که سبب شد تا فشار عجیبی به مستأجران به خصوص اقشار حقوق بگیر وارد شود.
آغاز پرداخت وام اجاره مسکن در مردادماه
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / اجاره بها مسکن / کرونا / وام ودیعه مسکن
آغاز پرداخت وام اجاره مسکن در مردادماه
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن اعلام کاهش قیمت اجاره، از پرداخت وام ودیعه به مستاجران در مردادماه خبر داد و گفت: ۵٠ درصد قراردادهای اجاره تیرماه، هماهنگ با مصوبه ستادملی کرونا، تمدید شده است. نوشته آغاز پرداخت وام اجاره مسکن در مردادماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مصوبه ستاد کرونا در تعیین سقف اجاره بها قانونی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
مصوبه ستاد کرونا در تعیین سقف اجاره بها قانونی است؟
تعیین قیمت ملک و اجاره‌بها بر اساس قوانین حاکم در ایران نظارت‌بردار نیست و دولت نمی‌تواند در معاملات مسکن ورود کرده و به صاحبان املاک تکلیف کند که اموال خود را چقدر بفروشند یا با چه نرخی اجاره دهند، باوجوداین، اخیرا دولت در این زمینه مصوبه‌ای داشته است که قوانین جاری کشور را نقض می‌کند.
قانونی برای خرید و فروش مسکن نداریم/ با واسطه گران برخورد شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / مجلس شورای اسلامی / مسکن / خرید و فروش مسکن / قیمت مسکن / محمد رضا رضایی کوچی
قانونی برای خرید و فروش مسکن نداریم/ با واسطه گران برخورد شود
رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در اجاره بها مصوبه‌ای بدرستی انجام شد، اما در خرید و فروش واحدهای مسکونی هیچ گونه مبنایی نداریم و در طرح جامعی که در مجلس داریم این موضوع را قانونی خواهیم کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / اجاره مسکن / افزایش اجاره / افزایش اجاره‌بهای مسکن
مستأجران می‌توانند با افزایش بیش از ۲۵ درصد اجاره بها موافقت نکنند
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در بیست و ششمین جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، دکتر ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گزارشی از آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در کشور و پیش‌بینی‌های موجود از روند شیوع این بیماری در ایران و جهان ارائه کرد.در ادامه این جلسه نحوه اجرای مصوبات پیشین ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص کنترل بازار اجاره مسکن مورد بررسی قرار گرفت و توضیحات معاون وزیر مسکن و شهرسازی در این ارتباط ارائه شد. براین اساس مستأجران می‌توانند با افزایش بیش از ۲۵ درصد اجاره بها موافقت نکنند و در این صورت، مراجع قضائی هم از صدور حکم تخلیه اجتناب می‌کنند.در بیست و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا همچنین …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
چالش‌های مسکن و جیب‌های خالی تر از دیروز مردم
داود خاضعی نسب شیب صعودی مهاجرت و افزایش شدید تراکم جمعیت در شهرها و همچنین با توجه به ساختار جمعیتی کشور ما و جوانی بیش از ۵۰ درصد جمعیت آن،بحران مسکن را به یکی از اساسی ترین چالش‌های کلان کشوری تبدیل کرده است؛ چالشی که امروزه با نوسانات لحظه ای و افزایش شدید قیمت مسکن آن را به معضل پر دردسری برای شهروندان و همچنین مدیریت و کنترل آن را به امری دشوار و تا حدودی ناممکن برای سیاستگذاران این حوزه تبدیل کرده است.مسکنی که در دولت‌های مختلف همواره سیاست‌ها و استراتژی‌های متفاوتی برای ساماندهی و مهار قیمت‌های آن مورد توجه و پیگیری قرار گرفته است اما بحران فعلی مسکن نشانگر آن است که برایند این سیاست‌ها و استراتژی‌ها حداقل در چند سال اخیر نه تنها سبب تسهیل دسترسی شهروندان به مسکن نشده بلکه صاحب خانه شدن …
ذاکر: نمایندگان اجازه ادامه گرانی‌های مسکن و اجاره بها را ندهند
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / سلمان ذاکر / مالیات بر خانه‌های خالی
ذاکر: نمایندگان اجازه ادامه گرانی‌های مسکن و اجاره بها را ندهند
یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر نمایندگان مجلس صدای مردم نسبت به گرانی مسکن و اجاره بها را می‌شنیدند اجازه نمی دادند که این طور قیمت مسکن و اجاره آن رها شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
آفتاب یزد بررسی کرد
وزیر مسکن از مهار قیمت‌ها می‌گوید مردم،کارشناسان و مشاوران املاک از سرکشی نرخ‌ها!آفتاب یزد- گروه اقتصادی: «وزیر راه و شهرسازی: قیمت‌ها در بازار اجاره مهار شده است» این را وقتی خبرنگار روزنامه آفتاب یزد عصر روز گذشته به جمعی از شهروندان جویای واحد اجاره‌ای یا تازه قرارداد بسته در دفتر مشاوران املاک نقل قول کرد و حتی جهت صحت‌سنجی آن را از چند نقطه تهران و حتی استان البرز تلفنی جویا شد؛ بعد از سکوتی معنادار با نگاه سرزنش‌آمیزی هم مواجه می‌شد که مستاجرانی او را خبرنگاری کم‌اطلاع و حتی ساده‌لوح خطاب و تصور می‌کردند! کما اینکه یکی از آنها بدون هیچ رودربایستی گفت: « اگر شما خبرنگاران هر آنچه نقل قول می‌شد را از مستندات محکم مطالبه و بعد منعکس می‌کردید، این قدر مردم به محتوایات اعلام شده در رسانه‌های …
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
صاحبخانه‌ها هوای کارگران را داشته باشند
یک کارشناس اقتصادی از مالکان و صاحبخانه‌ها خواست تا در شرایط اقتصادی حاضر هوای کارگران را داشته باشند و پیشنهاد کرد از زمین‌های خالی حاشیه شهرها و مجتمع‌های صنعتی برای احداث واحدهای مسکونی کارگران استفاده شود.به گزارش ایسنا، حمید نجف درباره پرداخت وام‌های ودیعه مسکن برای خانه‌دار شدن کارگران گفت: شیوه‌هایی مثل پرداخت وام ودیعه مسکن یا تسهیلات ارزان قمیت مسکن موقتی است و کارگران با توجه به دریافتی اندکی که دارند، قادر به پرداخت این‌گونه وام‌ها نیستند چون بسیاری از کارگران اجاره‌نشین هستند و علاوه بر کرایه خانه باید وام ودیعه مسکن را هم بپردازند و حقوق آن‌ها کفاف هزینه‌های بیشتر را نمی‌دهد.وی پیشنهاد کرد از زمین‌های خالی حاشیه شهرها و مجتمع‌های صنعتی برای احداث واحدهای مسکونی کارگران استفاده شود …
فرزندان بهزیستی صاحب خانه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
فرزندان بهزیستی صاحب خانه می‌شوند
مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: فرزندان بالای ۱۸ سال تحت پوشش این سازمان برای دریافت تسهیلات مسکن شامل ودیعه و اجاره بها و ساخت هزار واحد مسکونی در کنار دیگر جامعه هدف بهزیستی قرار گرفتند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / احسان خاندوزی / بازار مسکن / مالیات از خانه‌های خالی / مالیات خانه‌های خالی
خاندوزی: عرضه ۲.۵ میلیون خانه خالی، بازار مسکن را سامان می‌دهد
به گزارش خانه‌ملت، سید احسان خاندوزی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح ضرورت تصویب دو فوریت طرح اصلاح ماده 54 قانون مالیات‌های مستقیم گفت: در حال حاضر جهش قیمت‌ها در حوزه مسکن و اجاره بها فشار سنگینی بر گرده مردم وارد کرده است و یکی از مطالبات فوری مردم از مجلس یازدهم جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار مسکن است.
اظهارات مهم وزیر راه و شهرسازی درباره التهاب بازار مسکن | واکنش به افزایش مبلغ اجاره بها تا چهار برابر
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
اظهارات مهم وزیر راه و شهرسازی درباره التهاب بازار مسکن | واکنش به افزایش مبلغ اجاره بها تا چهار برابر
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش ٧٠ درصدی معاملات مسکن در پایتخت گفت: ٦٠درصد معاملات مربوط به واحدهای بزرگ و لوکس بوده و حاکی از سوداگری در این بخش است که بازار مسکن را ملتهب می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
صاحبخانه:اجاره را با یورو یا دلاربده نه ریال!
آفتاب یزد – گروه شبکه: چندی پیش محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی گفته بود: «تعدادی از متقاضیان تمایل دارند که مستاجر باشند و این شرایطی است که ما تعیین نمی‌کنیم چرا که تعیین قیمت بازار مسکن در دست دولت نیست و تا زمانی که نوسان و تحولات قیمتی در بازار ارز وجود داشته باشد شرایط این گونه خواهد بود. بازار مسکن هم همانند سایر کالاها از بازار ارز تاثیر می‌گیرد و این خود مردم هستند که باید مانع افزایش و ایجاد حباب قیمتی شوند. زمانی که قیمت یک کالا گران می‌شود مردم ‌نباید خریداری کنند تا ارزان شود و این تنها راه مقابله با گرانی کالاست. بهترین راهکار برای ترکیدن حباب‌های قیمتی در بازار مسکن و کاهش قیمت خریداری نکردن مردم است.» آن زمان که وزیر چنین راهکاری را که اساسا راهگشا نیست، مطرح کرده بود دلار تقریبا …
۱۳۹۹/۰۴/۱۷
گزیده اخبار
رئیس اتحادیه کارگران: حق مسکن کارگران باید از فروردین محاسبه شود رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری با اشاره به اینکه خواسته کارگران این است که حق مسکن از ابتدای سال افزایش یابد، گفت: مگر حقوق برای یک سال تعیین نمی شود؟ چگونه ممکن است حق مسکن برای یک سال تعیین نشود؟ به گزارش تسنیم، فتح الله بیات با بیان اینکه بیش از60درصد کارگران اجاره نشین هستند، افزود: این حقوق و دستمزد کفاف تأمین اجاره بها را نمی‌دهد. حتی در جنوبی‌ترین نقطه تهران هم کرایه‌ها بسیار بالا است. اما علاوه بر این آن 40درصدی هم که با قسط و وام خانه خریداری کرده‌اند، از پس اقساط خانه بر نمی‌آیند و نمی‌توانند پرداخت کنند. بیات با اشاره به اینکه نمایندگان کارگران نسبت به زمان اجرای مصوبه افزایش …
آخرین اخبار از ثبت نام وام مستاجران سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / اجاره بها / اجاره بها مسکن / بازار اجاره مسکن / قیمت مسکن / مسکن
آخرین اخبار از ثبت نام وام مستاجران سال ۹۹
معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: براساس برنامه اعلام شده ابتدای هفته آینده جزئیات دقیق وام مستاجران اعلام خواهد شد. این پول به حساب صاحب‌خانه واریز نمی‌شود. نوشته آخرین اخبار از ثبت نام وام مستاجران سال ۹۹ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرمایه‌های شهرستان راهی بازار مسکن تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سرمایه‌های شهرستان راهی بازار مسکن تهران
لیلا شریف_روزنامه نگار آشفتگی بازار مسکن محدود به خرید و فروش نشده و پایش به اجاره بها و افزایش دردسرهای اجاره‌نشین‌ها هم کشیده شده است. براساس اعلام بانک مرکزی، شاخص اجاره مسکن خرداد امسال در تهران نسبت به ‌ماه مشابه سال گذشته 27.6درصد رشد کرده است و این شاخص در کل مناطق شهری به 30.7درصد می‌رسد. این افزایش اجاره‌بها موجب شده است تا برخی، دریافت اجاره‌بها را یک منبع درآمد ثابت زندگی خود بدانند و به‌اصطلاح برخی مشاوران املاک، شغل «اجاره‌داری» را انتخاب کنند. احمد و مهدی لطفی 2مشاور املاکی هستند …
قیمت مسکن و اجاره بها به وبسایتها بازگشت/تلاطم نرخ کار وبسایتها بود
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / کمیسیون عمران مجلس / قیمت مسکن / اپلیکیشن موبایل / سید البرز حسینی
قیمت مسکن و اجاره بها به وبسایتها بازگشت/تلاطم نرخ کار وبسایتها بود
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: سایت‌های اینترنتی باید از حکم دستگاه قضائی برای عدم درج آگهی مسکن با قیمت، تبعیت کنند و سایت‌های متخلف حتماً باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مالک زیاده‌خواه نمی‌تواند مستاجر را بیرون کند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا، اگر مالک بخواهد بیش از سقف تعیین شده، اجاره بها را افزایش دهد مستاجر می‌تواند نپذیرد و صاحبخانه حق اخراج او را ندارد.به گزارش ایسنا، محمود محمودزاده، اظهار کرد: مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص سقف افزایش سالیانه نرخ اجاره بها در تهران به میزان ۲۵ درصد، در کلانشهرها ۲۰ درصد و در سایر شهرها ۱۵ درصد حکم قانون را دارد و لازم‌الاجرا است. در این خصوص تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده و مالک نمی‌تواند قانون را نقض کند.وی افزود: اگر مالک بیش از مقدار تعیین شده قصد افزایش نرخ اجاره را داشته باشد و مستاجر نپذیرد یا باید چک را اجرا بگذارد یا حکم تخلیه بگیرد که این دو قابلیت اجرا در محاکم قضایی ندارد، لذا مستاجر در این فرآیند دست بالا را خواهد داشت.معاون …
تامین ودیعه مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / وحید قبادی دانا / بهزیستی / مددجویان
تامین ودیعه مسکن افراد تحت پوشش بهزیستی
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت:برای کمک به جامعه هدف بهزیستی برای ودیعه مسکن و کمک بلاعوض برای اجاره بها فراهم شد.
ببینید سقف اجاره مسکن نهایی شد!
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / کاریکاتور / مسکن / اجاره‌نشینی / افزایش قیمت
ببینید سقف اجاره مسکن نهایی شد!
در خبرها آمده بود که درپی افزایش بی‌رویه قیمت اجاره بها در کلانشهرها به خصوص در تهران، سقف افزایش اجاره بها تعیین می شود... خبری که سوژه کارتونی از محمدرضا ثقفی در شهرونگ شد.
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک: سونامی در قیمت مسکن نداشتیم
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / افزایش اجاره‌بهای مسکن / پیش بینی قیمت مسکن / خرید مسکن
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک: سونامی در قیمت مسکن نداشتیم
حسام عقبایی در گفت وگو با تسنیم در خصوص وضعیت بازار مسکن به خصوص بخش اجاره کشور اظهار کرد: یکی از موارد مهم در بازار اجاراه مسکن  این است که طی ماه های اخیر  رشد نرخ اجاره بها بسیار بالا بوده است.
اجاره مسکن در فصل بهار چقدر گران شد؟ | نرخ تورم کدام استان بیشتر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
اجاره مسکن در فصل بهار چقدر گران شد؟ | نرخ تورم کدام استان بیشتر است؟
مرکز آمار ایران اعلام کرد: در فصل بهار ١٣٩٩، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ٣٣,٦ درصد است.
قیمت اجاره مسکن در بهار افزایش ۳۳.۶ درصدی داشت/ جدول
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مسکن / مرکز آمار ایران / اجاره‌نشینی
قیمت اجاره مسکن در بهار افزایش ۳۳.۶ درصدی داشت/ جدول
مرکز آمار ایران اعلام کرد: در فصل بهار ١٣٩٩، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ٣٣,٦ درصد است.
افزایش 33.6 درصدی قیمت اجاره مسکن در بهار
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / مسکن / شاخص قیمت / مرکز آمار ایران / اجاره بها
افزایش 33.6 درصدی قیمت اجاره مسکن در بهار
مرکز آمار ایران اعلام کرد: در فصل بهار ١٣٩٩، متوسط افزایش هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که تمدید قرارداد داشته اند، برابر با ٣٣,٦ درصد است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / طرح اقدام ملی تولید مسکن
وزیر راه و مسکن: مستاجران فقط سود وام ودیعه مسکن را می‌پردازند
 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی دیروز در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه صبحگاهی شبکه دوسیما، در انتهای الوند گفت: اثاث‌کشی و جابه‌جایی وسایل یکی از عوامل موثر در گسترش بیماری کروناست، به همین دلیل ستاد ملی کرونا مصوبه‌ای داشت مبنی بر این که قراردادها به مدت دوماه عینا تمدید شود و پس از آن مصوبه جدیدی را داده است که قراردادها تمدید شود و حداکثر میزان افزایش اجاره بها در هر شهر را اعلام کرده است. این مصوبه برای مدیریت بازار و برای جلوگیری از افزایش قیمت‌های غیرمنطقی که بعضی‌ها خودسرانه اعمال کردند داده شده است. از همه دست اندرکاران در هر پست و مقامی درخواست دارم تا برای اجرای این مصوبه که آرامش‌بخش برای مردم است؛ اهتمام …
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
اجاره مسکن در کدام استان‌ها بیشتر افزایش یافته است؟
در بهار امسال بیشترین افزایش اجاره بها مربوط به استان لرستان بوده، به طوری که اجاره بها در این استان در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته ۳۵ درصد افزایش داشته است.
از قرارداد 25 ساله ایران و چین تا گرانی مسکن در توییت های نمایندگان
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
از قرارداد 25 ساله ایران و چین تا گرانی مسکن در توییت های نمایندگان
نمایندگان در چند روز گذشته علاوه بر مصاحبه با رسانه های مختلف از طریق صفحات مجازی خود نسبت به اتفاقاتی همچون قرارداد 25 ساله ایران و چین و معضل افزایش قیمت مسکن و اجاره بها واکنش دادند.
وضعیت لجام گسیخته اجاره بها مهار شده است
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
وضعیت لجام گسیخته اجاره بها مهار شده است
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه وضعیت لجام گسیخته قیمت مسکن و اجاره بها هیچ منطقی نداشت، گفت:‌ مصوبات ستاد مقابله با کرونا توانست شرایط جامعه را آرام کند.
تعیین سقف اجاره بها؛ گامی رو به جلو اما ناکافی / بازار قراردادهای غیررسمی گرم خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / ستاد ملی مبارزه با کرونا / اجاره بها / رهن و اجاره مسکن / مالیات بر اجاره‌بها / حمیدرضا چراغی
تعیین سقف اجاره بها؛ گامی رو به جلو اما ناکافی / بازار قراردادهای غیررسمی گرم خواهد شد؟
کارشناسان اقتصاد مسکن معتقدند تعیین سقف برای افزایش اجاره بها در تهران، زمینه را برای امضای قراردادهای زیرزمینی رهن و اجاره مسکن فراهم می کند.
سیاست‌های دولت برای کنترل بازار مسکن تا چه میزان می‌تواند موفق باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
سیاست‌های دولت برای کنترل بازار مسکن تا چه میزان می‌تواند موفق باشد؟
حسن روحانی، یکشنبه این هفته اعلام کرد که «امروز مقرراتی را تصویب کردیم که افزایش اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلان شهرها بیش از ۲۰ درصد و در بقیه شهرها بیش از ۱۵ درصد باشد.» اما این سیاست‌های دولت برای کنترل بازار مسکن تا چه میزان می‌تواند موفق باشد؟
شما نظر بدهید/ تعیین سقف افزایش اجاره چقدر می‌تواند بر بازار مسکن موثر باشد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
شما نظر بدهید/ تعیین سقف افزایش اجاره چقدر می‌تواند بر بازار مسکن موثر باشد؟
وزیر راه و شهرسازی در مصاحبه اخیر خود سقف افزایش اجاره بها را اعلام کرد.
تمدید خودکار اجاره نامه‌ها با مصوبه افزایش ۲۵ درصدی اجاره بها/شروط سه گانه اجرای مصوبه
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / اجاره‌نشینی
تمدید خودکار اجاره نامه‌ها با مصوبه افزایش ۲۵ درصدی اجاره بها/شروط سه گانه اجرای مصوبه
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شروط سه گانه مصوبه افزایش اجاره بها گفت: تمام اجاره نامه‌هایی که تاریخ سررسید آن‌ها رسیده است از امروز با صدور مصوبه جدید و میزان افزایش اجاره بهای مصوب، خودکار تمدید می‌شوند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اختلال در روابط اجتماعی مستاجران و موجران
یک کارشناس در گفت‌وگو با آفتاب یزد:شکل حمایت‌های دولت‌های دیگر از مستاجران و مالکان واحدهای مسکونی اجاره‌ای کشورهای استرالیا، نیوزیلند، آلمان، انگلیس، جمهوری چک، اتریش، ایتالیا، اسپانیا، آفریقای‌جنوبی و کانادا بسیار متفاوت از یک اقدام تک بعدی کشور ماستآفتاب یزد- گروه اقتصادی: وزیر راه و مسکن و شهرسازی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه فرودگاهی در وزارت راه و شهرسازی به‌جای پاسخ به پرسش‌های فرودگاهی در خصوص تصمیم جدید دولت که برای ساماندهی بازار اجاره به ویژه متاثر از کرونا و جابجایی دشوار برای مستاجران گرفته شده صحبت می‌کند و می‌گوید: "ستاد ملی کرونا در اردیبهشت امسال مصوبه‌ای داشت که به دلیل شرایط کرونایی، قراردادهای اجاره به مدت 2 ماه با همان مبلغ قبلی تمدید شود و حال امروز (روزگذشته) مجدد تصویب …
تاریخ خوانش جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی نهایی شد/روحانی برای اجاره بها حد نصاب افزایش تعیین کرد/طـرح دوفوریتی مجلس برای ساماندهی بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
تاریخ خوانش جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی نهایی شد/روحانی برای اجاره بها حد نصاب افزایش تعیین کرد/طـرح دوفوریتی مجلس برای ساماندهی بازار مسکن
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در ارتباط با تصمیم دولت دوازدهم درباره افزایش اجاره‌ بها نیز گفت: اجاره‌بهای مسکن خیلی از مستاجرین را تحت فشار قرار داده است. مقرراتی گذاشتیم که اضافه اجاره‌بها در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیش از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیش از ۱۵ درصد ممنوع باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
سوال از رییس جمهور یا طرح دو فوریتی؛ مجلس می تواند ترمز گرانی مسکن را بکشد؟
سریال ادامه دار افزایش قیمت مسکن و اجاره بها از چند سال گذشته شروع شده و ظاهرا پایانی برای آن متصور نیست، موضوعی که برخی از نمایندگان برای حل آن ارائه طرح دو فوریتی و یا سوال از رییس جمهور را مطرح می کنند.
فیلم | طرح قوه قضاییه برای کنترل اجاره بها | برخورد با صاحبان خانه‌های خالی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
فیلم | طرح قوه قضاییه برای کنترل اجاره بها | برخورد با صاحبان خانه‌های خالی
غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه گفت: پیش نویسی برای کنترل اجاره بهای مسکن تهیه کردیم و برای تصویب به ستاد مقابله با کرونا ارائه داده‌ایم. جزئیات این طرح را در این ویدئو ببینید.
روش ۱۱ کشور دنیا برای تنظیم بازار اجاره مسکن در «وضعیت غیرعادی» / دولت می‌تواند سقف اجاره بها تعیین کند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / بازار مسکن
روش ۱۱ کشور دنیا برای تنظیم بازار اجاره مسکن در «وضعیت غیرعادی» / دولت می‌تواند سقف اجاره بها تعیین کند؟
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی با بررسی تجارب موفق کشورهای پیشرفته و موفق در حوزه تنظیم بازار اجاره و اجاره‌داری حرفه‌ای تجربه ۱۱ کشور دنیا در مقابله با شرایط اضطراری ناشی از شیوع بیماری کووید-۱۹ را تشریح کرده و اقسام حمایت‌های دولت‌ها از مستاجران و مالکان واحدهای مسکونی استیجاری از زمان آغاز انتشار این ویروس تاکنون را توضیح داده است.
حکایت حال ناخوش مسکن در اسدآباد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / استانی-شهرستانها / مسکن / بازار مسکن / اجاره‌بهاء / کروناویروس / گرانی
حکایت حال ناخوش مسکن در اسدآباد
این روزها افزایش لجام گسیخته، خودسرانه و صعودی قیمت مسکن و اجاره بها در اوضاع کرونایی گویی بسیاری از مردم، از طبقات پایین جامعه گرفته تا طبقات متوسط را دچار استیصال و درماندگی کرده و با این قیمت های نجومی و حباب سازی های عجیب و غریب به نظر می آید که صاحبخانه شدن مستأجران به یک رؤیای دست نیافتنی بدل شده و شاید هیچ وقت محقق نشود و اگر روزی روزگاری هم دری به تخته ای خورد و طعم صاحبخانه شدن را تجربه کنند خانه مورد نظرشان را با این ماراتن قیمت مسکن نیابند.
اتحادیه: کارگران توان پرداخت اجاره بهای مسکن را ندارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
اتحادیه: کارگران توان پرداخت اجاره بهای مسکن را ندارند
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با انتقاد از بازار آشفته مسکن گفت: حقوق و دریافتی کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های مسکن و اجاره بها نیست و اکثر کارگران یا به حاشیه شهرها رفته یا ناچار به سکونت در شهرستانها شده‌اند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
رواج پدیده های عجیب در بازار مسکن
آفتاب یزد- گروه اجتماعی: هر سال با افزایش نرخ اجاره بها در تهران رو به رو هستیم که در پی آن خیلی از خانواده ها مجبورند به حواشی تهران پناه ببرند چرا که توان پرداخت اجاره بها در شهر تهران را ندارند، سال های گذشته همراه با افزایش اجاره بها با پدیده هایی مثل افزایش حاشیه نشینی، اجاره کانکس و ماشین خوابی رو به رو بودیم که با واکنش های بسیاری نیز همراه بود اما در نهایت هیچ اقدامی برای بهبود وضعیت صورت نگرفت، امسال اما به قدری اجاره بها افزایش یافته که پرداخت آن از توان خیلی ها خارج است، این در حالی است که هنوز وارد فصل جا به جایی نشده ایم، در همین ابتدای تابستان با پدیده های جدیدی رو به رو هستیم که بدون شک علت اصلی رخداد آن ها افزایش نرخ اجاره بها است، اجاره اتاق خواب، اجاره انباری در برج های مسکونی، …
تمهیدات دولت برای اجاره بها از زبان وزیر مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
تمهیدات دولت برای اجاره بها از زبان وزیر مسکن
وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه‌های دولت درخصوص اجاره بها مسکن توضیحاتی ارائه کرد.
استقبال از افزایش مبلغ حق مسکن در هیات دولت
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
استقبال از افزایش مبلغ حق مسکن در هیات دولت
رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تصویب مصوبه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران در هیات وزیران را با توجه به حضور وزیران کابینه در نشست شورای عالی کار محتمل دانست و گفت: با توجه به افزایش سرسام آور هزینه‌های مسکن و اجاره بها از افزایش مبلغ حق مسکن در هیات وزیران استقبال می‌کنیم.
فیلم |‌ اظهارات مهم رئیس جمهور درباره کمک به مردم در زمینه اجاره مسکن
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
فیلم |‌ اظهارات مهم رئیس جمهور درباره کمک به مردم در زمینه اجاره مسکن
حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفت: تمام وزارتخانه‌ها، دستگاه‌ها، شرکت‌ها و نیروهای مسلح، هر کس زمین دارد، این زمین را باید در اختیار وزارت مسکن قرار دهد. وی همچنین خبر داد که دولت در زمینه تامین اجاره بها اقشار کم درآمد را کمک خواهد کرد.
ببینید | روحانی: در زمینه اجاره بها دولت به مردم کمک خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / حسن روحانی / مسکن
ببینید | روحانی: در زمینه اجاره بها دولت به مردم کمک خواهد کرد
رئیس جمهور، در جلسه هیئت دولت: دولت در زمینه گرانی اجاره بها نمیتواند بی تفاوت باشد.تصمیم گیری درباره قیمت مسکن و اجاره بها در جلسه بعدی ستاد مقابله با کرونا انجام خواهد شد.تمام وزارتخانه، دستگاه ها،شرکت ها ، نیروهای مسلح و هر کسی که زمین دارد اگر نیاز آنی و فوری ندارد باید در اختیار وزارت مسکن قرار دهد.
جزئیات جدید از بسته حمایتی دولت
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / اقتصاد ایران / مسکن
جزئیات جدید از بسته حمایتی دولت
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفت: برنامه‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی اجاره بها و کنترل قیمت مسکن به شکل یک بسته طراحی شده است و شامل یک سیاست نیست. ما بسته سیاستی برای حل معضل اجاره‌نشینی در کشور داریم که یکی از آن‌ها پرداخت ودیعه اجاره به خانوار‌های واجد شرایط است.
جزئیات جدید از بسته حمایتی دولت؛ از تعیین سقف افزایش نرخ اجاره بها تا پرداخت وام ودیعه به اقشار کم درآمد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / بازار مسکن / قیمت مسکن
جزئیات جدید از بسته حمایتی دولت؛ از تعیین سقف افزایش نرخ اجاره بها تا پرداخت وام ودیعه به اقشار کم درآمد
مقام مسئول وزارت راه و شهرسازی از تعیین سقف افزایش نرخ اجاره بهای مسکن خبر داد و گفت: وام ودیعه مسکن به اقشار کم درآمد تعلق می گیرد.
«طرح مسکن انقلاب»؛ معجزه‌ای رخ خواهد داد؟!
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / طرح مسکن اجتماعی / طرح مسکن انقلاب / مسکن مهر
«طرح مسکن انقلاب»؛ معجزه‌ای رخ خواهد داد؟!
به گزارش الف  حذف قیمت مسکن از سایت های آگهی هم نتوانسته است مانع از جهش عجیب قیمت مسکن شود. اگر سری به شبکه های اجتماعی بزنید، مردم از بازار مسکن، بسیار سرخورده و ناامید هستند. خیلی ها می گویند 90 درصد حقوقشان پای اجاره بها می رود و قیمت خانه ها نیز با شیب تندی در حال افزایش است. در این شرایط بحرانی، طرح مسکن انقلاب مطرح شده است و نمایندگان مجلس می گویند که با کمک این طرح می خواهند قیمت مسکن را کنترل کنند.  کارشناسان مسکن می گویند تا وقتی که مسکن، یک کالای سرمایه‌ای باشد و نه یک کالای مصرفی، انتظار کاهش قیمت مسکن فقط یک رویای شیرین است. آنها می گویند هرچقدر حجم نقدینگی در یک بازار بالا برود و تقاضا افزایش پیدا کند، قیمت آن کالا نیز روز به روز بالاتر خواهد رفت. بازار مسکن هم از …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / امام جمعه تبریز / معلم ایثارگر تبریزی
امام جمعه تبریز از معلم خبرساز قدردانی کرد
خانم آمنه خوش خُلق معلم مراغه ای و همسرش گرچه مستاجر هستند ولی در روزهایی که قیمت مسکن و اجاره بها به شدت افزایش یافته، با دیدن وضعیت اقتصادی خانواده دانش آموزش، منزلی به قیمت ۴۵ میلیون تومان برای او خریداری می کنند.
برنامه حمایتی دولت در حوزه مسکن و اجاره بها
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
برنامه حمایتی دولت در حوزه مسکن و اجاره بها
معاون اول رئیس جمهور گفت: سیاست و برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها حمایتی است.
بخشی از التهاب بازار مسکن و اجاره بها غیرواقعی است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
بخشی از التهاب بازار مسکن و اجاره بها غیرواقعی است
وزیر راه و شهرسازی، ضمن تاکید بر این مطلب که تولید و ساخت مسکن به جریانی پایدار و مستمر تبدیل شده است، سیاست های وزارتخانه راه و شهرسازی را در بخش مسکن، کنترل قیمت مسکن و ساماندهی بازار اجاره، تشریح کرد.
صندوق ودیعه اجاره، شاید مُسکِن مقطعی/ وام ودیعه مسکن، ربوی است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / بازار مسکن / اجاره بها / ودیعه مسکن / ابوالفضل نوروزی / رهن و اجاره مسکن / اجاره داری حرفه ای
صندوق ودیعه اجاره، شاید مُسکِن مقطعی/ وام ودیعه مسکن، ربوی است؟
کارشناس اقتصاد مسکن گفت: راه اندازی صندوق ودیعه رهن و اجاره مسکن نباید به یک روال تبدیل شود؛ چون به معنی پذیرش عادی بودن افزایش اجاره بها از سوی دولت به جای کنترل آن خواهد بود.
دستور دادستان برای کنترل رشد افسار گسیخته اجاره بها مسکن در کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دستور دادستان برای کنترل رشد افسار گسیخته اجاره بها مسکن در کرمانشاه
ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه دستور کنترل رشد افسارگسیخته اجاره بهای مسکن در کرمانشاه را صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / تورم / تورم مسکن
تورم مسکن چقدر بوده است؟
مهدی سلطان محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در طول ۲۷ سال گذشته که آمارهای سیستماتیک و منظم بخش مسکن ارائه شده، میانگین تورم عمومی سالیانه ۱۹.۵ درصد، متوسط رشد سالیانه قیمت مسکن ۲۴ درصد و میانگین رشد اجاره بها ۲۱.۵ درصد بوده است.
خبرخوش رئیس‌جمهور درباره واگذاری یک‌میلیون مسکن
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
خبرخوش رئیس‌جمهور درباره واگذاری یک‌میلیون مسکن
رئیس جمهور گفت: ما امروز می‌دانیم مردم ما در زمینه مسکن و اجاره بها دچار مشکل هستند. در مجموع در کشور ما حدود ۳۰ درصد مردم مستاجرند یعنی مالک خانه نیستند، ۷۰ درصد مردم مالک خانه هستند و ۳۰ درصد مالک خانه نیستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •