شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
احسان دلاویز
مروری بر پرونده جنجالی داماد وزیر
۱۳۹۹/۰۱/۱۵ / محمد هادی رضوی / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / برگزیده‌ها
مروری بر پرونده جنجالی داماد وزیر
محکومیت «محمدهادی رضوی» داماد شریعتمداری - وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت و وزیر فعلی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی- از متهمان پرونده بانک سرمایه به حبس و رد مال و شلاق و ... از جمله اقدامات دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد ۱۳۹۸ بود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / صرفه جویی در مصرف سوخت / شرکت بهینه سازی مصرف سوخت / احسان دلاویز / حمل و نقل
سالانه معادل ۳۲۰ میلیون بشکه نفت خام، انرژی در حمل و نقل می‌سوزد
مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: سالانه ۳۲۰ میلیون بشکه معادل نفت خام انرژی در سامانه حمل‌ونقل کشور مصرف می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / محمدهادی رضوی / دادگاه / فساد مالی
متن کامل رای محکومیت هادی رضوی منتشر شد
 متن کامل رای محکومیت هادی رضوی و احسان دلاویز از متهمان مرتبط با پرونده بانک سرمایه منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / شکل‌گیری جریان سوم / سیل خوزستان / حذف 4 صفر از پول ملی / دیدار لاریجانی با ظریف / تمایل برنی سندرز برای مذاکره با ایران / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / گواهینامه موتورسیکلت برای بانوان / ناو شکن دماوند / پرونده مدیران شرکت خودرویی پرشین پارس / انتخابات مجلس
ورود مجلس به موضوع حذف صفر از پول ملی/ دستور رییسی درباره حجاب/دیدار لاریجانی با ظریف و...
تجهیز ناوشکن دماوند به موشک‌های عمود پرتاب/ اولین دادگاه مدیران شرکت خودرویی پرشین پارس/ دستور رییس قوه قضاییه به سازمان بازرسی برای گزارش عملکرد دستگاه‌ها در زمینه حجاب/ اعلام آمادگی برن سندرز برای مذاکره مستقیم با ایران/ دیدار لاریجانی با ظریف/ جلسه ویژه کمیسیون اقتصادی برای بررسی حذف ۴ صفر از پول ملی و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز دوشنبه، چهاردهم مرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / پرونده بانک سرمایه / محمد هادی رضوی / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز»
فرجام عیش و نوش با پول معلمان
حکم پرونده «سید محمدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» پس از هشت جلسه رسیدگی در شعبه سوم دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی صادر شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / محمدهادی رضوی / محمد امامی / احسان دلاویز / فساد اقتصادی
(ویدئو) سرنوشت نامیمون هادی رضوی داماد شریعتمداری
محمدهادی رضوی داماد محمد شریعتمداری وزیر رفاه و یکی از متهمان فساد اقتصادی، در حکم اولیه اش به ۲۰ سال زندان محکوم شد. احسان دلاویز شریک جرم او نیز ب حکم ده سال زندان رو به رو شده است. نام این دو با پروژه‌های سینمایی و شبکه خانگی به ویژه سریال شهرزاد گره خورده، اما اکنون آن‌ها به عنوان مفسدین اقتصادی شناخته می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
محمدعلی نجفی به قصاص محکوم شد/ داماد وزیر کار به ۲۰ سال و احسان دلاویز به ۱۰ سال حبس محکوم شدند
سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم قصاص محمدعلی نجفی در پرونده قتل میترا استاد خبر داد. پدر پرونده مهمی که در تهران مطرح بود، هادی رضوی به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی به ۲۰ سال حبس، رد مال و ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
داماد محمد شریعتمداری به ۲۰ سال زندان محکوم شد
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت سید محمدهادی رضوی و احسان دلاویز (متهمان پرونده بانک سرمایه) به ۲۰ و ۱۰ سال حبس خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
20 سال زندان برای رضوی / نجفی به اعدام محکوم شد
متهم دیگر این پرونده احسان دلاویز به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ / سید محمدهادی رضوی / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / پرونده بانک سرمایه
محکومیت سید محمدهادی رضوی و احسان دلاویز به ۲۰ و ۱۰ سال حبس
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت سید محمدهادی رضوی و احسان دلاویز (متهمان پرونده بانک سرمایه) به ۲۰ و ۱۰ سال حبس خبر داد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / محمد هادی رضوی
هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی برگزار شد
هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و دیگر متهمان بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
محاکمه هادی رضوی پایان یافت
رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و احسان دلاویز از متهمان پرونده بانک سرمایه پایان یافت.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
تماشا کنید: «شاه مهره» / نقش احسان دلاویز در پرونده قطور بانکی-نفتی اخیر چیست؟
در هیاهوی دادگاه هادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری، وزیر کار، احسان دلاویز، متهم ردیف دوم نیز حاشیه ساز شده. اتهام رضوی اخلال در نظام اقتصادی و تحصیل ۱۰۷.۵ میلیارد تومان مال نامشروع است و اتهام دلاویز معاونت در همین ‏اتهامات. دلاویز همچنین متهم است که برای افزایش خط اعتباری رضوی در بانک سرمایه ۲ میلیارد تومان از او گرفته. اما احسان دلاویز کیست؟
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
قاضی مسعودی مقام: پولشویی در سریال شهرزاد را آینده مشخص می‌کند
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی درباره دو میلیارد تومانی که هادی رضوی بابت سریال شهرزاد به احسان دلاویز داده است، گفت: من از بیان برخی مسائل معذورم ولی می دانید که پول در ساخت فیلم شهرزاد بابت چه چیزی گرفته شده و در آینده مشخص می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲ / محمدهادی رضوی / بانک سرمایه / احسان دلاویز
می دانیم پولشویی ها کجا رفته است/معذورم الان بگویم
هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات تعدادی از متهمان پرونده بانک سرمایه برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
با پول معلمان پورشه و مازراتی نخریده‌ام
سید‏هادی رضوی گفت: آقای قهرمانی (نماینده دادستان) در جلسات قبل عنوان کردند که من با پول معلمان پورشه و مازراتی خریده‌ام، این در حالی است که در سال ۸۴ ماشینم بی‏‏ام‏و سری ۷ بوده است و در سال ۹۰ پورشه داشتم که اسناد آن موجود است.به گزارش ایسنا، قاضی مسعودی‏مقام در ابتدای ششمین جلسه رسیدگی به پرونده محمدهادی رضوی و احسان دلاویز ضمن تفهیم مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری اظهار کرد: دفاعیات ابتدایی آقایان محمدهادی رضوی و دلاویز استماع شد و دیروز آخرین دفاع با قید رعایت وقت و پرهیز از حواشی انجام شد. قاضی پس از تفهیم دوباره اتهامات سید محمدهادی رضوی مبنی بر مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ هزار و ۷۵ میلیارد ریال، از او خواست تا با حضور در …
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
آخرین دفاع هادی رضوی در دادگاه: گفتند پول معلم‌ها را خورده‌ای/ از ۸۰ میلیارد تومان ۲۲ میلیارد تومان پرداخت شده
ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات هادی رضوی و دیگر متهمان بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد. قاضی مسعودی مقام گفت: آخرین دفاع محمدهادی رضوی و احسان دلاویز امروز اخذ می‌شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲ / هادی رضوی / محمد امامی / احسان دلاویز / بانک سرمایه / اختلاس / فساد اقتصادی / پولشویی
(ویدئو) از هادی رضوی تا ترانه علیدوستی؛ فساد در شهر، سکوت در سینما
در دادگاه پروندهٔ فساد در بانک سرمایه که این روز‌ها در حال برگزاری است به ۳ چهرهٔ آشنا برای اهالی سینمای ایران برمی‌خوریم. این ۳ نفر چه کسانی هستند و در چه آثاری سرمایه‌گذاری کردند؟ آیا بازیگران و عوامل سریال‌ها و فیلم‌هایی که دستمزد خود را از این پول کثیف دریافت کرده‌اند دستمزد خود را به بیت‌المال بازمی‌گردانند؟
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / آمریکا / اخبار سیاسی ایسنا / اصل134 / بانک سرمایه / بسته اخبار سیاسی ایسنا / پیشنهاد ظریف / پیمان عدم تجاوز / حزب موتلفه اسلامی / حسام‌الدین آشنا
دعوت به حضور در راهپیمایی روزقدس/اظهارات نجفی در دادسرای امورجنایی/تاکید بر پیمان عدم تجاوز ...
پنجمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی و احسان دلاویز»، شرکت ایران در اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در سطح مدیر کل، تاکید بر هموارسازی راه‌ اعتمادسازی و تعامل سازنده بین همسایگان با امضای پیمان عدم تجاوز، سیزدهمین سخنگوی دولت، رایزنی برجامی ریابکوف و عراقچی در تهران و... از جمله گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهارشنبه، هشتم خرداد ماه ۱۳۹۸ است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
نام دلاویز، آویزان مجموعه های نفتی بود/خرید پورشه به عنوان کادو
نماینده دادستان تهران با اشاره به نقش احسان دلاویز در پرونده فساد بانک سرمایه گفت: نام دلاویز آویزان بر مجموعه های نفتی خارج از کشور است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
وکیل احسان دلاویز: هیچ دلیلی علیه موکل وجود ندارد
وکیل مدافع احسان دلاویز از متهمان بانک سرمایه گفت: هیچ دلیلی علیه موکل در پرونده بانک سرمایه وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
حقوقی و قضایی اظهارات برخی متهمان بانک سرمایه تعارض دارد
تهران- ایرنا- وکیل احسان دلاویز از متهمان بانک سرمایه در پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان این بانک گفت: اظهارات برخی متهمان بانک سرمایه انسجام ندارد و در مواردی با هم در تعارض است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
پرونده امامی و دلاویز یک پولشویی حرفه ای است
نماینده دادستان: احسان دلاویز متهم ردیف دوم در جلسات به مزاح گفته اگر الان بریزند و ما را بگیرند از من هیچ چیزی ندارند / آن آقای فامیل و صاحب منصب شما، توضیح دهد چرا حیدرآبادی را به بانک سرمایه تحمیل کرد / هادی رضوی گفته دلاویز با من تماس...
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ / محمدهادی رضوی / سریال شهرزاد / امارات متحده عربی / بانک سرمایه / احسان دلاویز
از نامگذاری شهرزاد تاعکس‌های ویلای امارات/«عمو»کیست؟
چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد هادی رضوی از متهمان بانک سرمایه در حالی برگزار شد که حواشی جالبی داشت.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی
ایرنا - تهران - چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سید محمدهادی رضوی و احسان دلاویز روز یکشنبه به صورت علنی در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.عکاس: مرضیه سلیمانی
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
نماینده دادستان: امامی و دلاویز در بانک سرمایه همه کاره بودند
نماینده دادستان تهران گفت: سیدمحمد امامی و احسان دلاویز در بانک سرمایه همه کاره بودند و حتی لیست بدهکاران کلان بانکی را داشتند و می‌خواستند کارچاق کنی کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
نماینده دادستان: احسان دلاویز متهم ردیف دوم در جلسات به مزاح گفته اگر الان بریزند و ما را بگیرند از من هیچ چیزی ندارند / آن آقای فامیل و صاحب منصب شما، توضیح دهد چرا حیدرآبادی را به بانک سرمایه تحمیل کرد …
متهم دلاویز گفت: هادی رضوی فردی تندخو و عصبی مزاج است که همه را از موضع بالا نگاه می کند اما شخصیت من متفاوت است و من خاک پای همه هستم و اهل از بالا نگاه کردن به دیگران نیستم. هادی رضوی سیراب ارتباطات در هر حوزه‌ای هست و هیچ نیازی به ارتباط با من و امثال من ندارد. حتی بنده با هادی رضوی اختلافات سیاسی داریم و همین اختلافات اجازه نمی داد که رابطه دوستانه نزدیک داشته باشیم البته رضوی هر از گاهی می آمد و با عذرخواهی دل آدم را بدست می آورد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی
افکار عمومی در حالی به استقبال دادگاه‌های بانک سرمایه می‌رود که مدت‌هاست با بحث پولشویی در سینما و شبکه نمایش خانگی و اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان توسط افرادی از قبیل حسین هدایتی، هادی رضوی و محمد امامی آشناست. احسان دلاویز نام جدیدی است که حالا در کنار این افراد در جریان دادگاه‌های بانک سرمایه مطرح می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱ / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / دادگاه رسیدگی به اتهامات «محمدهادی رضوی» و ۳۰ متهم بانک سرمایه / سید محمدهادی رضوی / محمد هادی رضوی
سید هادی رضوی: رسانه‌ها حرف‌های نماینده دادستان را تیتر می‌کنند!
در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات سیدهادی رضوی، این متهم از تیتر شدن…
۱۳۹۸/۰۲/۲۶ / محمدهادی رضوی / اختلاس / مفسد اقتصادی / دادگاه / بانک سرمایه
(ویدئو) داماد وزیر در دادگاه
اولین جلسه محاکمه محمدهادی رضوی، احسان دلاویز و ۲۹ متهم دیگر بانک سرمایه به ریاست قاضی مسعودی‌مقام در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
پرونده فراجناحی/ گزارش دادگاه سید محمد هادی رضوی، از متهمان حاشیه‌ساز بانک سرمایه و سرمایه‌گذار سریال پربیننده‌ی شهرزاد
دیروز به پرونده‌ی 30 نفر دیگر از متهمان بانک سرمایه رسیدگی شد؛ ۲۱ نفر از ارکان اعتباری بانک و ۸ نفر از مدیرانش. در میان متهمان اما نام سید محمدهادی رضوی، سرمایه‌گذار سریال شهرزاد و همینطور احسان دلاویز که او هم دستی بر آتش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های فیلم‌سازی دارد
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
رشوه دو میلیاردی هادی رضوی به احسان دلاویز برای افزایش اعتبار در بانک سرمایه
نماینده دادستان در ضمن قرائت کیفرخواست ۳۱ متهم مفاسد اقتصادی در بانک سرمایه گفت: رضوی دو میلیارد به دلاویز پرداخت کرده تا با روابطش در هیئت مدیره اقدام به افزایش اعتبار در بانک سرمایه کند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / سیاست / دادگاه / بانک سرمایه / پرونده
رای حسین هدایتی تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود
قاضی مسعودی با اشاره به اتهامات محمد هادی رضوی گفت: نماینده دادستان ابتدا اتهامات هادی رضوی و احسان دلاویز را قرائت می‌کند و بعد سپس اتهامات ۸ نفر از مدیران این بانک را قرائت می‌کند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸ / «سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» / بانک سرمایه / قاضی مسعودی مقام
«سیدهادی رضوی» و «احسان دلاویز» و ۲۹ مدیر وقت بانک سرمایه محاکمه می‌شوند
رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران گفت: «سیدهادی…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •