جمعه, ۴ بهمن, ۱۳۹۸ / 24 January, 2020
احمد امیرآبادی فراهانی
الف / ۲ روز قبل / اقتصادی
پیشنهاد پرداخت یارانه ۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم
عضو هیات رئیسه مجلس از احتمال پرداخت یارانه نقدی۷۵ هزار تومانی به تمامی مردم و خلق منابع جدید برای همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
  احمد امیرآبادی فراهانی  پرداخت یارانه  یارانه کمک معیشتی
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / ...
سوال مجلس از وزیر اقتصاد اعلام وصول شد
شفقنا- عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: سوال نماینده داراب از وزیر اقتصادی و دارایی درباره عدم پرداخت تسهیلات بانکی مطابق با سیاست های برنامه ششم توسعه اعلام وصول شد. در جلسه علنی امروز-دوشنبه- مجلس شورای اسلامی، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رییسه از اعلام وصول یک فقره سوال ملی از وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد. وی گفت: […]
  سوال مجلس از وزیر اقتصاد  عدم پرداخت تسهیلات بانکی  فرهاد دژپسند  وزیر اقتصاد
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
اختصاص 200‌میلیون یورو برای مقابله با آمریکا
روز گذشته مجلس شورای اسلامی در نخستین جلسه خود پس از ترور سردار سلیمانی با صدور بیانیه و تصویب طرحی سه‌فوریتی به این اتفاق واکنش نشان داد. نمایندگان مجلس طرح اصلاح قانون اقدام متقابل را در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان سازمان تروریستی به وسیله ایالات متحده آمریکا  تصویب کردند؛ طرحی که به موجب آن اقدام متقابل ایران در برابر آمریکا محسوب می‌شود. در این طرح کل نیروهای نظامی آمریکا و موسسات و نهادهای وابسته به وزارت دفاع تروریست قلمداد شده است. دولت موظف شده ۲۰۰‌میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی نیروی قدس سپاه پاسداران اختصاص دهد. این طرح که در قالب سه فوریت به تصویب مجلس رسید، بلافاصله مورد بررسی حقوق‌دانان شورای نگهبان قرار …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
تلاش‌های بیهوده
علی اکبر فرقانی‪-‬ بسیاری از حقوق بگیران به ویژه کارگران استخدامی، کار و تلاش شان زیاد است اما از حقوق پایینی برخوردارند و هرماه به علت مکفی نبودن حقوق شان مجبورند قرض بگیرند. بیشتر آنان در وقت استراحت به شغل‌های دیگر غیرتولیدی مانند دستفروشی روی آورده‌اند. به‌دلیل این که به نیمه ماه نرسیده حقوق دریافتی‌شان تمام می‌شود و کفگیر به ته دیگ می‌رسد!اما این در حالی است که برخی مسئولان حقوق‌های بسیار بالا دریافت می‌کنند. برخی مدیران دیگر از حتی از بابت چند سمت خود حقوق می‌گیرند در حالی که در کل ۸ ساعت در روز سر کار نیستند که حقوق شان معروف شده به حقوق نجومی. و صد برابر چندین برابر حقوق یک کارگر. اما کارگران و کارمندان حتی حقوق بالاتر از خط فقر که دولت اعلام کرده هم نمی‌گیرند. احمد امیرآبادی فراهانی …
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
آغاز به‌کار کمیسیون تلفیق بودجه از فردا
عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ کل کشور از تشکیل جلسات این کمیسیون مجلس شورای اسلامی از فردا خبر داد.
  احمد امیرآبادی فراهانی  کمیسیون تلفیق بودجه  کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
در نشست نمایندگان مجلس با وزیر نفت چه گذشت؟
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: وزیر نفت درباره افزایش قاچاق سوخت و عدم توجه به توسعه پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و فرآوردهای نفتی که از محورهای طرح استیضاح وی است، توضیحاتی ارائه کرد که قانع کننده نبود.
  احمد امیرآبادی فراهانی  استیضاح زنگنه  کمیسیون انرژِی مجلس
حضور همزمان سه چهره شناخته شده اصولگرا در آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / ...
حضور همزمان سه چهره شناخته شده اصولگرا در آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس
شفقنا- علیرضا زاکانی، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنوری در آخرین روز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی به طور همزمان در ستاد انتخابات قم حاضر شده و ثبت نام کردند. امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنور هم‌اکنون از اعضای مجلس دهم محسوب می‌شوند ولی علیرضا زاکانی در انتخابات قبل موفق نشد از حوزه انتخابیه تهران به مجلس راه یابد.
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
عضو هیئت رئیسه مجلس: نحوه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن عقلانی نبود
امیرآبادی فراهانی با انتقاد از شیوه ثبت‌نام طرح ملی اقدام مسکن و بیان اینکه نحوه ثبت‌نام به هیچ‌عنوان مطلوب نبوده است، گفت: این عقلانی نیست که هرکس اینترنت پرسرعت‌تری داشته باشد یا زرنگ‌تر باشد، بتواند در طرح ملی اقدام مسکن ثبت‌نام کند و مابقی افراد بازبمانند.
  احمد امیرآبادی فراهانی  طرح اقدام ملی مسکن  طرح مسکن ملی
لاریجانی نخواهیِ چپ و راست
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۰۸-۱۸ / سیاسی
لاریجانی نخواهیِ چپ و راست
توئیت سراسر گوشه و کنایه «فرید مدرسی» که مخاطب آن، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم و وابسته به جبهه پایداری است حکایت از یک چالش بزرگ در عرصه انتخابات دارد:« آقای امیرآبادی می‌گفتی علیرضا زاکانی از شما و ذوالنور در شورای اصولگرایان قم بیشتر رای آورد. بگو محمود نبویان ازحضور زاکانی به‌شدت عصبانی شد و انصراف داد. بگو تشکلی را در تصمیم‌گیری حذف کردید. بگو علی لاریجانی قرار نبود، بیاید با شما که مدعی حذف شوی. بگو اما دروغ نگو!»
روایتی عجیب از انتشار خبر دعوای آملی و توکلی در
فرارو / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / سیاسی
روایتی عجیب از انتشار خبر دعوای آملی و توکلی در "آمد نیوز"
احمد امیرآبادی فراهانی روایتی از صحبت احمد توکلی با آملی لاریجانی و خبرسازی آمدنیوز نقل کرد.
  آملی لاریجانی  توکلی  احمد توکلی  روح الله زم  آمد نیوز  بازداشت روح الله زم  دستگیری روح الله زم
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / سیاسی
روایت نماینده قم از خبرسازی آمدنیوز درباره بحث بین احمد توکلی و آملی‌لاریجانی
احمد امیرآبادی فراهانی روایتی از صحبت احمد توکلی با آملی لاریجانی و خبرسازی آمدنیوز نقل کرد.
  آمدنیوز  احمد امیرآبادی فراهانی  توکلی و آملی لاریجانی  دستگیری روح‌الله زم
چرا شورای اصولگرایان قم به این سه نام رسید؛ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / سیاسی
چرا شورای اصولگرایان قم به این سه نام رسید؛ زاکانی، ذوالنور و امیرآبادی فراهانی
شورای هماهنگی اصولگرایان استان قم، بعد از بررسی گزینه‌های مختلف برای پر کردن لیست سه‌نفره خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی به سه نام رسید؛ علیرضا زاکانی، احمد امیرآبادی فراهانی و مجتبی ذوالنور.