دوشنبه, ۲۳ تیر, ۱۳۹۹ / 13 July, 2020
احمد غلامی
تحقق آرزوها با شوت به دروازه بیرانوند (عکس)
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / علیرضا بیرانوند / پرسپولیس تهران
تحقق آرزوها با شوت به دروازه بیرانوند (عکس)
دیروز، یدالله غلامی و احمد بابایی، دو شرکت‌کننده دور مقدماتی فصل دوم عصرجدید که روی صحنه برنامه از آرزوی‌شان برای شوت زدن به دروازه علیرضا بیرانوند حرف زده بودند، سر تمرین پرسپولیس حاضر شدند.
عکس| بیرانوند آرزوی شرکت‌کننده برنامه «عصر جدید» را برآورده کرد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / علیرضا بیرانوند / پرسپولیس / برنامه عصر جدید
عکس| بیرانوند آرزوی شرکت‌کننده برنامه «عصر جدید» را برآورده کرد
تیم پرسپولیس میزبان عوامل برنامه‌ساز عصر جدید بود. این هماهنگی با توجه به ابراز علاقه یدالله غلامی و احمد بابایی، دو هوادار با معلولیت جسمی برای دیدار با علیرضا بیرانوند انجام شد.
حق معیشت بازنشستگان سلب شد/ سالی سخت‌تر هم برای کارگران و هم برای بازنشستگان/ با افزایش ۸۰ درصدی مستمری‌ها بازهم بازنشستگان زیر خط فقر بودند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / ماده 41 قانون کار / همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی / ماده 96 قانون تامین اجتماعی / ماده ۱۱۱ قانون تامین اجتماعی / دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 / افزایش 26 درصدی مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 99 / مقررات‌زدایی مزدی / احمد غلامی
حق معیشت بازنشستگان سلب شد/ سالی سخت‌تر هم برای کارگران و هم برای بازنشستگان/ با افزایش ۸۰ درصدی مستمری‌ها بازهم بازنشستگان زیر خط فقر بودند
ایلنا: شاید بتوان ادعا کرد رعایت نشدن قوانین بالادستی دستمزد، بالاترین سطحِ ممکن از «مقررات‌زدایی» است؛ با مقررات‌زدایی مزدی، اولین حق قانونی شهروندان یعنی «حق…
عبدی: امنیت در ایران، گورستانی و انفعالی است/ حجاریان:اصلاح طلبان در سال ۸۸ تندروی نکردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / مجلس دهم / ماجرای قتل‌های زنجیره‌ای / عبدالمالک ریگی / روزنامه همشهری / حجاریان / مریم رجوی / برجام / ویژه‌های مشرق / احمد غلامی / سعید حجاریان
عبدی: امنیت در ایران، گورستانی و انفعالی است/ حجاریان:اصلاح طلبان در سال ۸۸ تندروی نکردند
مسئله اصلی مردم، نه فریاد زدن و اعتراض کردن، بلکه رسیدگی به مطالبات و اموراتشان است. همان مطالباتی که دولت اصلاح طلبان، هفت سال است که بخش اعظمی از آن را معطل گذاشته است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
تمدید قراردادها 6 ستاره‌ای که نباید از دست بروند
مدیرعامل استقلال به مهم‌ترین و سخت‌ترین ماموریت خود در این باشگاه نزدیک می‌شود، تمدید قرارداد با بازیکنانی که در پایان فصل قراردادشان با این باشگاه تمام می‌شود. به گزارش ورزش سه، استقلال در دو سه سال گذشته از هیچ موضوعی به اندازه عدم ثبات لطمه نخورده است و تیمی که در پایان فصل همه را امیدوار می‌کرد در پایان بازی‌ها با جدایی ستاره‌های تاثیرگذارش مجبور می‌شد فصل جدید را با بازیکنانی شروع کند که با وجود کیفیت خوب هماهنگی لازم را با هم نداشتند. شاید این اصلی‌ترین دلیلی باشد که استقلال طی چندسال گذشته جامی به دست نیاورده است چون آبی‌ها برخلاف پرسپولیس رقیب سنتی خود در طول سال‌های گذشته همیشه از تغییرات پرتعداد لطمه خورده است و هیچ‌وقت اسکلت تیمی آبی‌ها برای طولانی‌مدت کنار هم نبوده‌اند. اما احمد سعادتمند …
لوگوی فیلم سینمایی «سوباشی» رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / امید بنکدار / احمدغلامی / آزادسازی خرمشهر / علی اکبر حیدری / احمد غلامی / سوم خرداد / مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
لوگوی فیلم سینمایی «سوباشی» رونمایی شد
همزمان با سوم خرداد از لوگوی موشن‌گرافیک فیلم سینمایی «سوباشی» رونمایی شد.
چه کسی خبر آزادسازی خرمشهر را به امام داد؟ +‌سند
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / مشرق نیوز / کتاب / خرمشهر / مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران / مرکز اسناد انقلاب اسلامی / حسین اردستانی / آزادسازی خرمشهر / عملیات بیت المقدس / دفاع‌مقدس / مرتضی قربانی
چه کسی خبر آزادسازی خرمشهر را به امام داد؟ +‌سند
رضایت و تشکر امام را پشت بی سیم به همه نیروها اعلام کردیم. واقعا همین قدر که قلب مقدس امام از کار رزمندگان شاد شد، برای ما کافی بود.
وقتی آب کیمیا شد!
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / عملیات بیت المقدس / اهواز / خرمشهر / تانک / شلمچه / دفاع مقدس
وقتی آب کیمیا شد!
شهید مدافع حرم احمد غلامی در کتاب تاریخ شفاهی خود با عنوان «از ری تا شام» با اشاره به مرحله دوم عملیات بیت‌المقدس از سختی‌های این عملیات با عنوان «نبرد تن و تانک» یاد می‌کند.
آخوندی: مخالفان برجام توانایی حل مسئله کرونا را ندارند/ غرویان: کسانیکه ضریح را لیس زدند فرقه «لیسیه» بودند
۱۳۹۹/۰۱/۲۳ / امریکا / انگلیس / دولت دوازدهم / شیعه / قانون اساسی / ترامپ / سپاه / وزارت دفاع / داعش / محسن غرویان
آخوندی: مخالفان برجام توانایی حل مسئله کرونا را ندارند/ غرویان: کسانیکه ضریح را لیس زدند فرقه «لیسیه» بودند
اکنون آمریکا،انگلیس،فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، با بحران جدی در مقابله با ویروس کرونا مواجه هستند. در حال حاضر دولت آمریکا از تأمین امکانات درمانی برای مقابله با کرونا در کشور خود عاجز است.
ببینید | نمایش خیره کننده پسران لری که رویای‌شان شوت زدن به بیرانوند است!
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / برنامه «عصر جدید» / علیرضا بیرانوند / احسان علیخانی / کریستیانو رونالدو
ببینید | نمایش خیره کننده پسران لری که رویای‌شان شوت زدن به بیرانوند است!
این دو ورزشکار ثابت کردند می‌شود کمبودها را شکست داد و کمبودهای همدیگ را تکمیل کرد! یدالله غلامی و احمد بابایی دو شرکت کننده ویژه عصر جدید نشان دادند هر کاری شدنی است اگر بخواهی!
روایت ناتمام سردار شهید احمد غلامی
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / بازار کتاب / معرفی کتاب / شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی
روایت ناتمام سردار شهید احمد غلامی
ایبنا نوشت: کتاب روایت ناتمام احمد غلامی با عنوان فرعی از «ری تا شام»، مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و تجربه‌های سردار شهید غلامی از دوران دفاع مقدس است. سردار شهید غلامی در این کتاب جنگ را از منظر خود و آن‌گونه که درک کرده روایت می‌کند.
«از ری تا شام» منتشر شد
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
«از ری تا شام» منتشر شد
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب تاریخ شفاهی سردار شهید مدافع حرم احمد غلامی را با عنوان «ری تا شام» به کوشش «علی مژدهی» در ۵۳۶ صفحه به چاپ رسانده است.
روایت «احمد» از تصرف گور رضاشاه
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / مشرق نیوز / کتاب / شهید / مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران
روایت «احمد» از تصرف گور رضاشاه
در روایت تاریخ شفاهی شهید احمد غلامی به ایام‌الله دهه فجر و شکستن مقاومت نیروهای نظامی در مقبرۀ رضاشاه و تصرف آن توسط نیروهای انقلاب اشاره شده است.
اصلاح‌طلبان و روحانی کشور را از لبه پرتگاه نجات دادند/«انتخابات مهندسی شده» کلیدواژه فتنه جدید
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / وزارت خارجه / شورای نگهبان / دولت آقای روحانی / انتخابات سال 92 / روزنامه ایران / ویژه های مشرق / محمود صادقی / سرویس سیاست مشرق / احمد غلامی / شورای شهر اصلاح طلب تهران
اصلاح‌طلبان و روحانی کشور را از لبه پرتگاه نجات دادند/«انتخابات مهندسی شده» کلیدواژه فتنه جدید
طیف تندروی اصلاح طلب بارها ثابت کرده است که با جمهوریت هیچ نسبتی ندارد؛ چه آنکه در انتخابات سال ۸۸، پس از شکست در انتخابات با دروغ تقلب ماهها کشور را در آشوب و التهاب فرو برد.
اعلان «سینما شهر قصه» در فیلم فجر
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / فیلم فجر 98 / اعلان سینماشهر قصه در جشنواره‌‌ی فیلم فجر
اعلان «سینما شهر قصه» در فیلم فجر
پوستر فیلم سینمایی کمدی عاشقانه «سینما شهر قصه» به نویسندگی و کارگردانی کیوان علیمحمدی و علی اکبر حیدری برای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با طرحی از احمد غلامی رونمایی شد.
چرا سردار سلیمانی ترور شد؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / سردار سلیمانی احمد غلامی
چرا سردار سلیمانی ترور شد؟
رزمایش‌های نظامی نشان اقتدار یک کشورند، خاصه اینکه این رزمایش با دو کشور مهم و بزرگ چین و روسیه باشد. چین کشوری است که برخی تحلیلگران آن را قدرت اول جهان در قرن 21 می‌دانند. این رزمایش و اتحاد استراتژیک با این دو کشور در کنار محور مقاومت و توان منطقه‌ای از ایران کشوری قدرتمند می‌سازد که در آینده موجب نگرانی هرچه بیشتر آمریکا خواهد شد، ازاین‌رو ترامپ خرسند از شرایط به‌دست‌آمده و نگران ازدست‌دادن فرصت، دستور ترور سردار سلیمانی را صادر کرد و مسئولیت این ترور را بر عهده گرفت.
رزمندگانی که به جای گلوله با سرطان به شهادت می‌رسند
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / احمد غلامی / دفاع مقدس / شهید / خراسان رضوی / سلاح شیمیایی / آلمان / بنیاد شهید و امور ایثارگران
رزمندگانی که به جای گلوله با سرطان به شهادت می‌رسند
مشهد- ایرنا- شمار جانبازان شیمیایی خراسان رضوی افزون بر دو هزار و ۶۰۰ نفر است که با افزایش سن و بروز و ظهور آسیب‌های ناشی از جراحت شیمیایی انواع سرطان‌ها به سراغ این رزمندگان دفاع مقدس آمده و در مواردی به شهادت آنان می انجامد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲
آلبوم موسیقایی «شب‏چراغ» منتشر شد
آلبوم «شب‏چراغ» به خوانندگی و آهنگسازی محمدعلی نجف‌پور، مشتمل بر هفت قطعه مختلف در دسترس مخاطبان قرار گرفت. به گزارش «ابتکار» به نقل از روابط‏عمومی این پروژه، اثر موسیقایی «شب‏چراغ» به خوانندگی و آهنگسازی محمدعلی نجف‌پور مشتمل بر هفت قطعه توسط شرکت «نو نوا» به بازار موسیقی آمد. این مجموعه با همراهی  سوگل خجسته (نی)، بهزاد محسنی(کمانچه)، سپهر حسن‌خانی(سنتور)، عرفان متکیایی(عود) و مرضیه نجف‌پور(هم‌خوان) با کلام حافظ شامل پنج قطعه باکلام و دو قطعه بی‌کلام است.«شب‏چراغ» مجموعه‌ای است در بستر موسیقی کلاسیک ایرانی که بیشتر بخش‌های آن در آواز بیات ترک نگاشته شده است اما گاهی به بستر دستگاه شور باز می‌گردد و لحظاتی هم به مایه دشتی اشاره می‌کند. طراحی جلد این اثر را احمد غلامی بر عهده داشته است.محمدعلی …
۱۳۹۸-۰۹-۲۵
راه‌حل منازعات سیاسی
روزنامه در شرق در بخشی از گفت‌ وگوی احمد غلامی با مراد ثقفی و احمد میدری درباره امر اجتماعی، آورده است: در گفتمان سیاسی مسلط، شاید بیش از همه این مفهوم را جایگزینی برای «امر سیاسی» دانسته‌اند که مروجان آن بنا دارند با جاانداختنش امر سیاسی را به محاق ببرند یا به تعطیلی بکشانند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
کمیته انضباطی نقره داغ کرد/ غلامی و خلیل‌زاده ۲ جلسه، یزدانی یک جلسه و هواداران سرخابی یک جلسه محروم شدند
در خصوص عملکرد کاپیتانهای دو تیم استقلال و پرسپولیس ووریا غفوری و احمد نورالهی و همچنین عملکرد و رفتار کریم باقری مربی تیم پرسپولیس که اقدامات شایسته ایشان مانع از تشدید درگیری گردید نیز تقدیر و تشکر بعمل می آید و در سوابق انضباطی ایشان درج خواهد شد .
۱۳۹۸/۰۶/۰۷
سفر وزیر علوم به شهرکرد
ایرنا – شهرکرد - منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سفر یک روزه خود به شهرکرد، در جشن ۴۰ سالگی دانشگاه شهرکرد شرکت و با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد دیدن کرد. عکاس احمد ریاحی دهکردی
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / احمد غلامی
کدام کودتا، کدام رضاشاه
«کودتای اصلی بعد از به‌ سلطنت‌ رسیدن رضاشاه رخ داد. اگر بخواهیم با تاریخ سر شوخی را باز کنیم، تاریخ واقعی کودتا مقارن با ۱۳۰۴ است؛ یعنی زمانی که رضاشاه به سلطنت رسید.»
۱۳۹۸/۰۵/۱۲ / احمد غلامی / محمدرضا پهلوی / روزنامه شرق
دولت آرمانی شاه
اگر محمدحسن ‌میرزا، نوه محمدعلی‌شاه که در انگلستان زندگی می‌کرد و افسر نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا بود، زبان فارسی می‌دانست و به تخت می‌نشست و اگر محمدعلی فروغی از پذیرش اداره کشور سر باز نمی‌زد، بعید بود محمدرضاشاه بر تخت سلطنت بنشیند اما این خوش‌اقبالی باعث نشد او از مسیر دیکتاتوری بازبماند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / سرخپوست / احمد غلامی / سوسن شریعتی
روایت سوسن شریعتی از فیلم «سرخپوست»
دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی که در اروپا بودم، خاطرم هست فیلم‌های کیارستمی نمایش داده می‌شد. به جنوب فرانسه آمده بود و هنوز نخل طلا را نگرفته بود. برای دیدن فیلم‌ها رفتم، «مشق شب» نمایش داده شد. بعد از نمایشِ فیلم، با جمعی از تماشاچیان که همه فرانسوی بودند در کافه‌ای جمع شدیم. اولین پرسشی که از ایشان شد این بود که با سانسور سینمای ایران چه کرده است؟ پاسخ آقای کیارستمی قابل توجه بود. به تأثیر مثبت سانسور‌ها اشاره کرد و با این پاسخ مخاطبان را شوکه کرد. آقای کیارستمی از امکان‌های هنر گفت، اینکه، چون ما دست‌مان باز نیست و عشق و زن را در موقعیت‌های صمیمی‌تر و... نمی‌توانیم نشان دهیم، مجبوریم به زبان نشانه‌ها متوسل شویم و همین سینمای ایران را دچار تشخصی کرده که شاعرانگی، مینی‌مالیسم یا سمبلیسم است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۵ / انشعاب اطلاح طلبان / احمد غلامی / علی لاریجانی
انشعاب در اصلاح‌طلبان الزامی است؟
علی لاریجانی نیز در نوع خود تکنسین قدرت است و حتی در مرتبه بالاتری از چهره‌هایی همچون کرباسچی است و مهم‌تر از همه، علی لاریجانی واجد آن ویژگی است که برخی اعضای کارگزاران و برخی اصلاح‌طلبان دیگر همواره به‌دنبالش بوده اند؛ چهره‌ای معقول و موجه در نظام که از کاریزمای قابل قبول در مواجهه با نهاده‌های رسمی برخوردار است.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
نخستین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام احمد احمدی
ایرنا - تهران - نخستین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام احمد احمدی روز چهارشنبه در ساختمان شماره ۲ سازمان «سمت» (سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی) برگزار شد.علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدحسن خمینی، حسام الدین آشنا رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، آیت الله سیدمصطفی محقق داماد، رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، آیت الله سیدمصطفی محقق داماد، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری معاون فناوری اطلاعات قوه قضائیه، حجت الاسلام محسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام …
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / احمد غلامی / روزنامه شرق
سالِ تصمیمِ بزرگ
«سال ۹۸ سال «تصمیم بزرگ» است؛ تصمیمی که هر چه باشد، الزاما همگان را راضی نخواهد کرد. چه این تصمیم بزرگ اصرار به مقاومت و پافشاری در خواسته‌های برحق هسته‌ای ایران باشد و چه راهیابی به مذاکره برای محدود شدن آن. آن چه در اینجا مهم است، خودِ تصمیم است... پس این تصمیم بزرگ هر چه باشد، با این فرض همراه است که ما باز هم وارث نتیجه آن خواهیم بود، چه درست و چه نادرست. این تصمیم بزرگ باید گرفته شود. تصمیمی که پیش از هر چیز برای مردم است. تصمیمی که گرفته می‌شود، چندان مهم نیست. زمان تصمیم مهم است؛ زمانی که هم‌زمان با زمان‌ها باشد.»
۱۳۹۸-۰۲-۰۷ / احمد غلامی / احمد نقیب‌زاده / امام خمینی / برجام / حسن روحانی / خواجه نظام‌الملک طوسی / روزنامه شرق / شیعه / محمدجواد ظريف
معجزه‌ای در راه است؟
مردم و دولت‌ها همواره فکر می‌کنند بالاخره راهی به سوی نجات وجود دارد. تاریخ پرتلاطم و خونین آنان این را به اثبات رسانده است. چه خوشایند، چه ناخوشایند؛ این ماییم، ما مردم ایران با دولت‌های منحصربه‌فرد خودمان که همواره چشم‌انتظار معجزه‌ایم.»
۱۳۹۸/۰۱/۲۷ / غلامرضا تختی / زیباکلام / بهرام توکلی
روایت زیباکلام از بازگشت سیاسی تختی
گفتگو با صادق زیباکلام که در این سال‌ها سیر تحولات تاریخی ایران را رصد می‌کند، زوایای دیگری از فیلمِ «غلامرضا تختی» را آشکار می‌کند که تا حد بسیاری مغفول مانده است و آن امکان بازخوانی وضعیت سیاسی-اجتماعی کنونی از خلال روایت سرگذشت تراژیک تختی است. گفت‌وگوی احمد غلامی و صادق زیباکلام بیش از هر چیز حول محور مطابقت سیاسی-تاریخی دوران تختی و اکنونِ ما می‌گذرد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
تختی هم اگر نفس می‌کشد، برای مردم است/ تختی‌های زیادی در ایران 98 وجود دارند، اما تختی‌شدن غیرممکن شده/مردم دیگر به اسطوره باور ندارند/امکان بازخوانی وضعیت سیاسی-اجتماعی کنونی از خلال روایت سرگذشت تراژیک …
گفتگو با صادق زیباکلام که در این سال‌ها سیر تحولات تاریخی ایران را رصد می‌کند، زوایای دیگری از فیلمِ «غلامرضا تختی» را آشکار می‌کند که تا حد بسیاری مغفول مانده است و آن امکان بازخوانی وضعیت سیاسی-اجتماعی کنونی از خلال روایت سرگذشت تراژیک تختی است. گفت‌وگوی احمد غلامی و صادق زیباکلام بیش از هر چیز حول محور مطابقت سیاسی-تاریخی دوران تختی و اکنونِ ما می‌گذرد.
۱۳۹۸/۰۱/۰۱
«نرخ تن» نوشته احمد غلامی منتشر شد
رمان «نرخ تن» نوشته احمد غلامی منتشر شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴ / دیپلماسی / احمد غلامی / پاکستان
دیپلماسی خواستگاری
حکومت ایران شناخت دقیقی از موقعیت خاورمیانه دارد و تاکنون با برخورد‌های مناسب موازنه قدرت را حفظ کرده است. پاکستان، کشوری است با دولتی ورشکسته یا به تعبیری دولتی فرومانده. دولت‌های ورشکسته دولت‌هایی هستند که ویژگی آن‌ها نابسامانی سیاسی اقتصادی است. این کشور‌ها از تنظیم و اجرای برنامه‌های بلندمدت و آینده‌نگرانه عاجزند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •