پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
اخبار خودرو
توضیح زاکانی درباره حواشی خودرو نمایندگان
۴ روز قبل / علیرضا زاکانی / مجلس / مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی / قم / خودرو / اخبار خودرو / خودرو دنا
توضیح زاکانی درباره حواشی خودرو نمایندگان
رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس درخصوص حواشی ایجاد شده درباره خودرو نمایندگان گفت: مجلس باید می‌گفت من خودروها را تحویل گرفته و در اختیارتان قرار می‌دهم، اما سند آنها به نام مجلس شورای اسلامی خواهد خورد.
قیمت رانا پلاس مشخص شد
۴ روز قبل / خودرو / قیمت خودرو / اخبار خودرو / افزایش قیمت خودرو / رانا پلاس / پژو 207 / ایران
قیمت رانا پلاس مشخص شد
براساس دعوتنامه ارسالی ایران خودرو به مشتریان خودروی رانا پلاس با موعد تحویل مهر ۹۹ قیمت این خودرو مشخص شد.
ببینید | مهارت بالای راننده تریلی و جلوگیری از فاجعه
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / خودرو / تصادفات رانندگی
ببینید | مهارت بالای راننده تریلی و جلوگیری از فاجعه
منبع : اخبار خودرو
آخرین قیمت خودروهای کارکرده
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / اخبار خودرو / افزایش قیمت خودرو / بازار خرید و فروش خودرو / بازارخودرو / خودروسازی
آخرین قیمت خودروهای کارکرده
نگاهی به قیمت محصولات دست دوم در بازار خودرو در فاصله ۲۰ میلیونی تا دو و نیم میلیارد تومان گویای شکل گیری وضعیتی تازه است که در آن هیچ کس برنده نیست. نوشته آخرین قیمت خودروهای کارکرده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مدل کشف ­قیمت مسکن و خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / اخبار خودرو / اخبار مسکن / بورس کالا / بورس کالای ایران
مدل کشف ­قیمت مسکن و خودرو
شهریور ماه زمان عملیاتی شدن ابزارهای مالی برای پیش‌بینی قیمت‌ خودرو و املاک در بورس کالاست تا با ایجاد بازارهای پیش‌نگر، امکان تامین مالی و پوشش ریسک نوسان قیمت‌ها فراهم شود. نوشته مدل کشف ­قیمت مسکن و خودرو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پرداخت پاداش مدیران به خودشان
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اخبار خودرو / بازار خودرو ایران / بورس / سهام خودرویی
پرداخت پاداش مدیران به خودشان
درحال‌حاضر در صنعت خودروسازی ایران مدیرعامل خودش طرح را تصویب می‌کند، خود آن را اجرا می‌کند، خودش نظارت می‌کند و به طرح پول تخصیص می‌دهد. اگر پول کم آمد، خودش مجددا پول به آن اختصاص می‌دهد و در انتهای پروژه عملکرد خود را بررسی می‌کند و خودش به خودش پاداش می‌دهد. مشکل اینجاست که هیچ‌کس نمی‌تواند این حلقه را به هم بزند. نوشته پرداخت پاداش مدیران به خودشان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازار کدام خودروهای وارداتی داغ است؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اخبار خودرو / بازار خودرو ایران / خودرو لوکس / خودرو وارداتی / ممنوعیت واردات خودرو
بازار کدام خودروهای وارداتی داغ است؟
کمتر از سه سال از توقف واردات خودرو به کشور می‌گذرد. این در شرایطی است که بازار خرید و فروش محصولات خارجی در نمایشگاه‌های خودرو داغ است. نوشته بازار کدام خودروهای وارداتی داغ است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اخبار خودرو / بازار خودرو / خودروهای دپوشده در گمرک / دپو خودرو
خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند
ترخیص خودروهای دپویی در شرایطی طی ۲۰ روز گذشته متوقف مانده بود که دبیر انجمن واردکنندگان دیروز از رفع مشکل ایجاد شده و امکان ترخیص خودروهای مذکور خبر داد. نوشته خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تولید خودرو گران شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اخبار خودرو / ایران خودرو / پارس خودرو / تولید خودرو
تولید خودرو گران شد
خودروسازی کشور با وجود افزایش اندک تیراژ و تداوم تولید زیر ظرفیت در سال ۹۸، در مجموع با رشد بهای تولید نسبت به ۹۷ مواجه شده است. نوشته تولید خودرو گران شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت‌گذاری خودرو در بورس به کجا رسید؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / اخبار خودرو / قیمت خودرو
قیمت‌گذاری خودرو در بورس به کجا رسید؟
نکته‌ای که این روز‌ها در مورد قیمت گذاری خودرو گویا به فراموشی سپرده شده است، این است که قرار بود خودرو نیز برای تعیین قیمت به بورس ورود پیدا کند.
قیمت خودرو ۱۰ سال پیش چقدر بود؟+ جدول
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / اخبار خودرو / افزایش قیمت خودرو / ایران خودرو / سایپا
قیمت خودرو ۱۰ سال پیش چقدر بود؟+ جدول
آنچه مشخص است شرایط اقتصادی کشور در روند حرکت خودرو به سمت کالای سرمایه‌ای یا مصرفی و بالعکس بسیار تاثیرگذار بوده است؛ به‌ طوری‌ که در فراز و نشیب‌های اقتصادی کشور گاهی عرضه کاهش و تقاضا رو به فزونی می‌رود و در مواقعی نیز عرضه روند صعودی دارد؛ اما تقاضا متناسب با آن حرکت نمی‌کند. نوشته قیمت خودرو ۱۰ سال پیش چقدر بود؟+ جدول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سرپرست صمت: تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اخبار خودرو / تولید خودرو / حسین مدرس خیابانی / وزارت صمت
سرپرست صمت: تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد
مدرس خیابانی گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ در چهار ماهه امسال در هم‌سنجی با پارسال تولید خودرو رشد ۱۹ درصدی داشت و این صنعت پس از دو سال از رشد منفی خارج شد. نوشته سرپرست صمت: تولید خودرو پس از دو سال از رشد منفی خارج شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
قیمت خودرو در بازار امروز
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اخبار خودرو / ایران خودرو / پراید / سایپا / قیمت ساینا
قیمت خودرو در بازار امروز
مقایسه قیمت امروز خودرو در مقایسه با هفته قبل حاکی از نوسان و افزایش قیمت خودرو است. ساینا دنده‌ای در یک هفته گذشته ۷ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است. نوشته قیمت خودرو در بازار امروز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
از افت‌و‌خیز تولید تا طرح جدید ساماندهی خودرو
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
از افت‌و‌خیز تولید تا طرح جدید ساماندهی خودرو
اهم اخبار خودرویی این هفته را «آمار جدید تولید»، «کاهش مصارف ارزی خودروسازان»، «قرعه‌کشی و فروش جدید» و همچنین «طرح ساماندهی دیگری برای خودرو» تشکیل داده‌اند که آنها را مرور می‌کنیم.
از بازار خودرو چه خبر؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اخبار خودرو / افزایش قیمت / فروشندگان خودرو / قیمت خودرو
از بازار خودرو چه خبر؟
به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، با کنترل بازار ارز، تقریبا روند قیمتی در بازار خودرو ثابت مانده و تغییر چندانی در قیمت ها ایجاد نشده است؛ نکته حائز اهمیت اینجاست که تعیین‌کننده اصلی قیمت بازار خودرو میزان عرضه و تقاضا و تناسب میان آن‌هاست. نوشته از بازار خودرو چه خبر؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
با کاهش قیمت دلار، خودرو ارزان می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / اخبار خودرو / ارزانی خودرو / افزایش قیمت خودرو / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / قیمت خودرو
با کاهش قیمت دلار، خودرو ارزان می‌شود
یک فعال بازار خودرو می‌گوید: چنانچه سیاست‌های بانک مرکزی مبنی بر کاهش قیمت دلار ادامه‌دار باشد، پیش‌بینی می‌شود قیمت خودرو در هفته آینده هم به روند نزولی خود ادامه دهد و ارزان‌تر شود. نوشته با کاهش قیمت دلار، خودرو ارزان می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
افزایش تولید و فروش، کاهش رضایت‌مندی
مهم‌ترین اخبار خودرویی این هفته را «افزایش تولید فروش خودروسازان»، «کاهش رضایت عمومی از خدمات فروش شرکت‌های خودروساز» و «همچنین ورود نیروی هوا فضای سپاه به پروژه داخلی‌سازی قطعات خودرو» در بر گرفته که آنها را مرور می‌کنیم.
کشف ۶ تریلیون انواع خودروی احتکاری
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / اخبار حوادث / مقام قضایی / غرب تهران / سردار رحیمی / تهران / پلیس پایتخت / خودرو / قیمت خودرو / اخبار خودرو / احتکار خودرو
کشف ۶ تریلیون انواع خودروی احتکاری
رئیس پلیس پایتخت از کشف ۶ تریلیون انواع خودروهای احتکاری در ۲ پارکینگ در غرب تهران خبر داد.
پیش فروش سایپا با شرایطی در ابهام محض
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / وزارت صنعت / سایپا / کوئیک / خودرو / قیمت خودرو / خودروسازان / اخبار خودرو / پیش فروش خودرو / ایران
پیش فروش سایپا با شرایطی در ابهام محض
پیش فروش ۵ محصول سایپا از ساعت ۱۴ امروز بدون اعلام مبلغ پیش پرداخت و موعد تحویل آغاز شد. در عین حال در صفحه فروش این محصولات عنوان فروش فوق العاده به جای پیش فروش درج شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
وولینگ رونگ گوانگ EV، یک چینی الکتریکی دیگر!
پس از معرفی خودروی کوچک و الکتریکی هونگ گوانگ، برند وولینگ متعلق به جوینت ونچر سایک-جنرال موتورز از یک خودروی الکتریکی دیگر رونمایی کرد.این خودرو رونگ گوانگ EV نام داشته و یک ون کامپکت است که به‌ صورت تجاری و مسافری در دسترس است. افرادی که اخبار خودروهای چینی را دنبال می‌کنند احتمالاً با ظاهر این خودرو آشنا خواهند بود؛ زیرا رونگ گوانگ چیزی بیش از نسخه الکتریکی شدن ون موجود وولینگ رونگ گوانگ نیست.رونگ گوانگ در سال 2008 عرضه شده و حالا نسخه الکتریکی آن می‌تواند باعث رضایت بیشتر مشتریان چینی شود.این خودرو بر پایه نسخه طویل‌تر برادر بنزینی خود بنا شده و طول و فاصله بین محوری آن نیز به ترتیب برابر با 4490 و 3050 میلی‌متر است. این خودرو فضای بار 5.1 مترمکعبی دارد.نیروبخش رونگ گوانگ EV مجموعه باتری …
جریمه سنگین در انتظار خودروهای بدون پلاک
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اخبار حوادث / سازمان حمایت مصرف کنندگان / خودرو / قیمت خودرو / اخبار خودرو / پلاک خودرو
جریمه سنگین در انتظار خودروهای بدون پلاک
با توجه به هماهنگی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و پلیس راهور ناجا خودروهای بدون پلاک توقیف خواهند شد.
ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / وزارت صنعت / سایپا / ایران / خودرو / قیمت خودرو / اخبار خودرو / پراید / قیمت پراید / سراتو / پژو
ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو
طبق اعلام فعالان بازار، سیر نزولی قیمت ها در بازار خودرو کماکان ادامه دارد و احتمالاً این روند تا کاهش اختلاف قیمت بازار و کارخانه به ۱۰ میلیون تومان ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
انفجار بمب قیمت خودرو
کارشناس صنعت خودرو کشور معتقد است؛ مداخله مستقیم و دستوری دولت در راستای تعیین قیمت خودرو حربه‌ای برای کسب سود بیشتر است، در حالی که طی سال‌های گذشته و به دور از قیمت‌گذاری‌های دستوری، بازار خودرو بازاری برای همه مردم بود که امروزه دست بیشتر مردم به دلیل نوسانات و گرانی‌های کاذب از این بازار کوتاه شده است.مدتی است که خودرو به سبد سرمایه مردم وارد شده است، از این رو دولت تلاش دارد تا از این فرصت برای کسب سود بیشتر استفاده کند.به گزارش اقتصاد24، این موضوع تا جایی پیش رفته است که بازار این محصولات دیگر مجالی برای حضور مشتریان واقعی ندارد و تنها سودجویان و کاسب‌نما‌ها برای سودآوری بیشتر در این بازار جولان می‌دهند. این روز‌ها وقتی اخبار خودرو را مرور می‌کنید ممکن است با خبر‌های متعددی در زمینه افزایش …
از اعلام فرمول قیمت‌گذاری خودرو تا اصلاح طرح ساماندهی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸
از اعلام فرمول قیمت‌گذاری خودرو تا اصلاح طرح ساماندهی
«اعلام فرمول تعیین قیمت خودرو»، «کاهش تولید در سایت‌های شهرستانی خودروسازان»، «اصلاح طرح ساماندهی خودرو»، «افزایش فروش خودروسازان» و «نزول رتبه ایران در جمع سازندگان جهانی خودرو»، مهم‌ترین اخبار خودرویی هفته به شمار می‌روند که آنها را مرور می‌کنیم.
به گفته «باما» خودروسازان چه برنامه‌ای برای پیش‌فروش ۹۹ دارند؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / خودروسازان / ایران خودرو / سایپا / مدیران خودرو
به گفته «باما» خودروسازان چه برنامه‌ای برای پیش‌فروش ۹۹ دارند؟
«باما» نامی آشنا برای افرادی است که خودرو معامله می‌کنند، پیگیر اخبار خودرو هستند و در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت می‌کند.
بلاتکلیفی در قیمت‌گذاری خودرو
۱۳۹۹/۰۱/۲۸
بلاتکلیفی در قیمت‌گذاری خودرو
فعالیت زنجیره خودروسازی کشور در شرایطی از روز شنبه آغاز شد که بسیاری از خودروسازان جهانی در اروپا و آمریکا خطوط تولید خود را متوقف کرده و برخی نیز به تولید ماسک و دستگاه تنفسی مشغول هستند. در این بین هر چند قطعه‌سازان، با ارسال نامه به وزرای صمت، بهداشت، استاندار تهران و همچنین معاون اول رئیس‌جمهور خواستار تعطیلی شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز تا اول اردیبهشت ماه شدند اما این خواسته مورد موافقت قرار نگرفت و در نهایت فعالیت زنجیره خودروسازی با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی از روز شنبه آغاز شد. اما در هفته جاری اتفاقات دیگری نیز در صدر اخبار خودرویی کشور قرار داشت که در ذیل به آنها می‌پردازیم:
10 دقیقه با آثار هنری  منصوری  مدل 2020/ ویدئوی پرطرفدار این روزها در اخبار خودرویی جهان(+فیلم)
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
10 دقیقه با آثار هنری منصوری مدل 2020/ ویدئوی پرطرفدار این روزها در اخبار خودرویی جهان(+فیلم)
فیلمبردار بنا به نظر مدیران کمپانی و مسائل امنیتی از ثبت تصاویر کامل مربوط به فضای داخلی کارخانه منع شده است.
دو احتمال از تولید و واردات خودرو
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
دو احتمال از تولید و واردات خودرو
اهم اخبار خودرویی این هفته را «هشدار قطعه سازان مبنی بر توقف تولید»، «افزایش تیراژ محصولات تجاری» و «احتمال آزادسازی واردات خودرو» تشکیل داده‌اند که آنها را مرور می‌کنیم:
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
از درگذشت پدر خودروسازی تا افزایش تولید
اهم اخبار خودرویی این هفته را «درگذشت محمود خیامی بنیانگذار ایران ناسیونال»، «اوضاع تولید خودرو در کشور»، «تلاش خودروسازان برای تعویق استاندارد آلایندگی یورو5» و «صدور دستور ترخیص خودروهای دپویی» تشکیل داده‌اند که آنها را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
متهم گریخت
از «تعطیلی شش خودروساز بخش خصوصی در آذر» گرفته تا «فرار کارلوس گوسن مدیرعامل پیشین نیسان به لبنان» و «افت تولید خودروهای دوگانه‌سوز»، مهم‌ترین اخبار خودرویی هفته بوده‌اند که آنها را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸
از احیای ابرپروژه اسقاط تا اختلاف نظر بر سر استاندارد یورو5
اخبار خودرویی مهم این هفته را «اختلاف‌نظر سازمان حفاظت محیط‌زیست و خودروسازان بر سر استاندارد آلایندگی»، «جان گرفتن دوباره ابرپروژه اسقاط»، «جزئیات شکایات مردمی از خودروسازان»،«رای منفی مجلس به اطلاعات طرح ساماندهی خودرو» و «تاکید بر خروج دولت از خودروسازی» تشکیل داده‌اند که آنها را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷
کمیاب ترین مار سمی معرفی شد/ خودرویی که فقط 250 دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)
شلبی اف-150 سوپر اسنیک؛ کلمه به کلمه این نامگذاری حتی پیش از مشاهده خودرو یا تصاویر آن، برای مخاطبان اخبار خودرویی حاوی کدهای ارزشمندی است که خبر از یک هیولای خیابانی در لباس اف-150 می دهد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
تمسخر پیکاپ تسلا توسط لِگو!
پس از ماه‌ها انتظار و انتشار تیزرهای گوناگون سرانجام پیکاپ الکتریکی تسلا سایبرتراک معرفی شد، اما طراحی تیز و علمی-تخیلی سریعاً مخالفان زیادی پیدا کرد. سایبرتراک در عرض چندساعت، کل اخبار خودرویی را به خود اختصاص داد و البته کمپانی‌های سازنده بازی‌های ویدئویی طراحی جعبه‌ای و تیز این پیکاپ را به سخره گرفته و آن را با بازی‌های ویدئویی دهه 90 میلادی مقایسه کردند.و حالا حتی لگو هم تسلا را دست می‌اندازد! این کمپانی سازنده اسباب‌بازی در توئیتر تصویری از یک آجر لگوی ساده منتشر کرده که روی چرخ‌ها قرار گرفته است. لگو با حالتی خنده‌دار گفته است: «تکامل پیکاپ اینجاست. ضد آبِ تضمین‏شده»!واضح است که این جملات به لحظه‌ای شرم‌آور مربوط می‌شود که ایلان ماسک به طراح تسلا گفت توپ فلزی بزرگی را به شیشه‌ سایبرتراک …
۱۳۹۸/۰۹/۰۷
نقش خودروسازان در تبدیل کارگاهی خودرو
طی هفته جاری بسیاری از اخبار خودرویی کشور تحت تاثیر اصلاح قیمت بنزین بود. اما آنچه بیش از دیگر اخبار، مورد توجه قرار گرفت تشویق دولت به دوگانه‌سوز کردن خودروهای بنزین‌سوز بود. در این زمینه با سکوت مطلق وزارت صنعت و خودروسازان که به نظر می‌رسد متولی گازسوز کردن خودروها هستند، مسوولان نفتی در نشست‌ها و مصاحبه‌های متفاوت به زوایای مختلف گازسوز کردن کارگاهی خودروها و همچنین راهکارهای افزایش مصرف CNG پرداختند. البته طرح توسعه تبدیل کارگاهی محصولات بنزین‌سوز با اظهارات هفته گذشته رئیس اتحادیه سوخت‌های جایگزین رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۸/۳۰
از اشتهای بالای خودروهای داخلی تا اوضاع تولید سایت‌های شهرستانی
این هفته «میزان مصرف سوخت خودروهای داخلی»، «افت تولید خودرو در شهرستان‌ها»، «نزولی شدن تیراژ خودروهای چینی» و «مذاکرات دوباره خودروسازان با بانک مرکزی برای دریافت تسهیلات ارزی»، مهم‌ترین اخبار خودرویی بودند که آنها را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
شناسایی گلوگاه‌های فساد
اخبار خودرویی مهم این هفته را «اعلام مراحل خداحافظی با پراید»، «نقش بازار ایران در کاهش فروش جهانی رنو»، «شناسایی گلوگاه‌های فساد در خودروسازی» و «اعلام بهترین خودروهای 2019» تشکیل می‌دهند که آنها را مرور کرده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۸/۰۲
از انتقاد به داخلی‌سازی تا واگذاری سهام خودروسازان
طی هفته جاری اخبار گوناگونی با محوریت خودرو منتشر شد. بی‌شک اظهارات رئیس کل بانک مرکزی و واکنش فعالان زنجیره خودروسازی به گفته‌های وی مبنی بر فشل بودن خودروسازان در صدر اخبار این هفته قرار دارد. همچنین اظهارنظر رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره واگذاری الباقی سهام شرکت‌های خودروساز، انتقاد دو انجمن قطعه‌ساز به میزهای داخلی‌سازی، کاهش تیراژ تولید در نیمه اول سال جاری و تکذیب غول خودروسازی آلمان یعنی فولکس واگن درباره احداث کارخانه این خودروساز در منطقه بالکان، دیگر اخبار خودرویی است که مورد توجه بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴
از بن‌بست دیزلی‌ها تا ستاره‌های کیفی
اعلام گزارش کیفی خودرو در مرداد، نه به خودروهای دیزلی، متروکه شدن خودروهای وارداتی دپویی و الزام استانداردهای 85 گانه خودرویی طی امسال، اهم اخبار خودرویی این هفته هستند که آنها را مرور می‌کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱
رازهای رنو در ایران
از هشدار تعطیلی خودروسازی خصوصی کشور گرفته تا فاش شدن رازهای رنو در پسابرجام و همچنین افت شدید تولید دوگانه‌سوزها، اهم اخبار خودرویی این هفته بودند.
۱۳۹۸/۰۵/۳۱
از اصلاح طرح ساماندهی خودرو تا تاکید بر حذف پراید
برکناری مدیرعامل ایران خودرو و جنجال بر سر هزینه طراحی پژو 206 صندوقدار، در کنار اصلاح طرح ساماندهی خودرو و تاکید دوباره بر حذف پراید، اهم اخبار خودرویی این هفته بودند که آنها را مرور کرده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / خرید خودرو / اخبار خودرو / قیمت خودرو
با سه خودروی پرفروش بازار بیشتر آشنا شوید
پیکان وانت و نیسان آبی ویژگی‌هایی دارند که حتی با وجود نواقصی چون رانندگی خشک و نداشتن کولر، همچنان فروش خوبی دارند. پیکان وانت از سال‌های قبل جزو پرفروش‌ترین خودروهای باری بوده است. علت اصلی این موضوع را باید در قیمت این خودرو جستجو کنیم. با توجه به شرایط بازار خودرو و اقتصاد حتی قیمت پیکان وانت نیز افزایش قابل توجهی داشته است، اما همچنان نسبت به مدل‌های دیگر ارزان‌تر بوده و گزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای برای کارکردن به شمار می‌رود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
واکنش قوه‌قضائیه به محدودیت‌های مدیران خودروسازی
مسدود شدن حساب‌های بانکی مدیرعامل ایران‌خودرو و همچنین ممنوع‌الخروجی مدیرعامل سایپا این روزها در صدر اخبار خودرویی کشور قرار دارند، مسائلی که سخنگوی قوه‌قضائیه نیز در نشست خبری دیروز خود به آنها اشاره کرد. اواخر هفته گذشته خبر رسید که با حکم قضایی، حساب‌های هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایران‌خودرو مسدود شده و به فاصله کوتاهی پس از این ماجرا، خبر دیگری نیز مبنی‌بر ممنوع‌الخروجی مدیرعامل سایپا منتشر شد. غلامرضا اسماعیلی در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر چرایی مسدود شدن حساب‌های بانکی مدیرعامل ایران‌خودرو و همچنین ممنوع‌الخروجی مدیرعامل سایپا، گفته که «در مورد مسائل مربوط به پرونده خودروسازان، به سازمان بازرسی کل کشور ماموریت داده شده تا در نحوه قیمت گذاری و واگذاری ورود کند.» وی همچنین تاکید کرده که غیر از این …
۱۳۹۸/۰۲/۱۹
وزیر صنعت: افزایش قیمت کار دلالان بود
مرور اخبار خودرویی هفته را با اظهارنظر دیروز رضا رحمانی، وزیر صمت در مورد علت افزایش قیمت خودرو آغاز می‌کنیم. در مورد علل سونامی افزایش قیمت که از سه هفته پیش بازار خودرو را فراگرفت اظهارنظر‌های مختلفی از سوی سیاست‌گذاران صنعتی و کارشناسان مطرح است. دلایلی همچون فعالیت گسترده دلالان در خرید و فروش‌های آنلاین خودرو، تورم انتظاری و مدیریت بازار توسط خودروسازان که هر کدام سهمی در آشفتگی بازار دارند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
خودروسازان دستور گرفتند؛ بیشتر بفروشید
این هفته در بخش مرور اخبار خودرویی مهم هفته، به مواردی مانند «زیان خودروسازان فرانسوی در پی خروج از ایران»، «افت تولید خودروهای تجاری و بخش خصوصی» و همچنین «بی‌میلی خودروساز روسی برای حضور در ایران» پرداخته ایم که در ادامه گزارش، آنها را مرور خواهیم کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
بیشتر بفروشید
این هفته در بخش مرور اخبار خودرویی مهم هفته، به مواردی مانند «زیان خودروسازان فرانسوی در پی خروج از ایران»، «افت تولید خودروهای تجاری و بخش خصوصی» و همچنین «بی‌میلی خودروساز روسی برای حضور در ایران» پرداخته ایم که در ادامه گزارش، آنها را مرور خواهیم کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •