دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
ارزش سهام
۴ ساعت قبل
برنامه‌های بورس برای اصلاح ساختار مدیریت در سهام عدالت
نخستین شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بورس اوراق بهادار تهران درج شد. روز گذشته شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی با نماد معاملاتی «وسخراج» با سرمایه 6 هزار و 100 میلیارد تومان در تابلوی دوم بورس تهران درج شد. بر این اساس دارایی 400 هزار نفر از مردم استان خراسان جنوبی از قابلیت نقدشوندگی برخوردار شد تا این سهامداران به‌صورت شفاف ارزش سهام خود را در تابلوی بورس تهران مشاهده کنند.
۶ ساعت قبل
«کردیت کارت» ایرانی
   [سجاد خداکرمی] پس از شروع روند آزادسازی سهام عدالت و تعیین تکلیف دارندگان این سهام‌ها موضوع اعطای تسهیلات براساس وثیقه ماندن ارزش سهام به میان آمد. موضوعی که بنا بر نظر کارشناسان، به این سبب در دستور کار مسئولان قرار گرفت که تا جای ممکن، آن بخش از 46‌میلیون دارنده سهام عدالت که اقدام به آزادسازی سهام خود کرده‌اند را از فروش این سهام‌ها بر حذر دارند. حالا به نظر اعطای این تسهیلات در قالب کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت نهایی شده و آن‌طور که معاون امور بانکی وزیر اقتصاد روز گذشته گفت: «تمامی بانک‌ها توافق کرده‌اند تا حداقل ۵۰‌درصد ارزش روز کل سهام عدالت را بر مبنای کارت اعتباری در اختیار مشتریان خود بگذارند.»
۷ ساعت قبل / سهام عدالت / کارت اعتباری سهام عدالت
کارت اعتباری برای سهامداران عدالت غیر مستقیم نیز ارائه می‌شود
به گزارش مهر، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت در نشست خبری ارائه کارت اعتباری سهام عدالت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند نیز می‌توانند از کارت اعتباری استفاده کنند یا خیر، گفت: امکان دریافت کارت اعتباری برای کسانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده اند بعد از ورود شرکت آن استان به بورس نیز امکان پذیر است. امروز شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی وارد بورس شد از هفته آینده نیز جمع ۳۰ شرکت استانی وارد بورس می‌شوند که جمع ارزش آنها بیش از ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است. این سیاست به این جهت اتخاذ شده که این دارایی ارزشمند همچنان در دست مشمولین باقی بماند.
ارزش سهام عدالت ۵۰۰ تومانی امروز / سهام عدالت ۲۰ میلیون تومانی شد
۸ ساعت قبل / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / سهام عدالت
ارزش سهام عدالت ۵۰۰ تومانی امروز / سهام عدالت ۲۰ میلیون تومانی شد
در پایان معاملات امروز بازار سهام روز یکشنبه، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با رشدی ۳ درصدی به بالای ۲۰ میلیون تومان رسید. نوشته ارزش سهام عدالت ۵۰۰ تومانی امروز / سهام عدالت ۲۰ میلیون تومانی شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مغازه‌داران هم از افزایش قیمت گلایه دارند/ قیمت دلار و یورو در این صرافی‌ها کاهش یافت/ بورس دوباره رکورد زد/ واکنش رئیس جمهور ترکیه به ریزش اخیر لیر/ پرداخت تسهیلات تا ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت
۱۰ ساعت قبل
مغازه‌داران هم از افزایش قیمت گلایه دارند/ قیمت دلار و یورو در این صرافی‌ها کاهش یافت/ بورس دوباره رکورد زد/ واکنش رئیس جمهور ترکیه به ریزش اخیر لیر/ پرداخت تسهیلات تا ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سکه عقب نشینی کرد، ریزش ۵۰ میلیارد دلاری ارزش دارایی‌های ۵ غول نفتی جهان، ماراتن طلا برای شکستن قیمت بالاتر ادامه دارد، یارانه فردا واریز می‌شود و رشد تولید خودرو در برزیل را در بر دارد.
جزییات اعطای کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت/ سود ۱۸ درصد؛ بازپرداخت ۳ ساله
۱۳ ساعت قبل / سهام / سهام عدالت / وزارت امور اقتصادی و دارایی / تسهیلات بانکی / بانک خصوصی
جزییات اعطای کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت/ سود ۱۸ درصد؛ بازپرداخت ۳ ساله
معاون وزیر اقتصاد گفت: بانک‌ها مکلف هستند معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان پرداخت کنند.
جزییات پرداخت وام با وثیقه سهام عدالت
۱۳ ساعت قبل / جزییات پرداخت وام / وام با سهام عدالت / وثیقه سهام عدالت
جزییات پرداخت وام با وثیقه سهام عدالت
شفقنا- معاون وزیر اقتصاد گفت بانک ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان پرداخت می کنند. عباس معمار نژاد در نشست خبریِ ارائه کارت اعتباری با...
خط و نشان وزیر اقتصاد برای بانکها: سهام عدالت را ارزان نخرید
۱۴ ساعت قبل / سهام عدالت
خط و نشان وزیر اقتصاد برای بانکها: سهام عدالت را ارزان نخرید
وزیر اقتصاد با اشاره به این که هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارد، گفت: احتمالا اشتباهی در محاسبات ارزش بازار بورس صورت می‌گیرد و این موضوع موجب تاخیر در واریز پول خرید سهام عدالت توسط بانک‌ها به حساب فروشنده‌ها می‌شود.
دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصدی برای وثیقه سهام عدالت/ سهم ۸۲ درصدی بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد
۱۶ ساعت قبل
دریافت وام بانکی با سود ۱۸ درصدی برای وثیقه سهام عدالت/ سهم ۸۲ درصدی بانک‌ها در تامین مالی اقتصاد
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند و مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.
ارایه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت
۱۶ ساعت قبل / بانک تجارت / کارت اعتباری سهام عدالت / بانک ملت / وزارت اقتصاد و امور دارایی / بانک صادرات / عباس معمار نژاد / بانک سپه / محمدرضا حسین زاده / سهام عدالت / بانک ملی ایران
ارایه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت
تهران - ایرنا - معاون امور بانکی وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: تمامی بانک‌ها توافق کرده‌اند تا حداقل ۵۰ درصد ارزش روز کل سهام عدالت را بر مبنای کارت اعتباری در اختیار مشتریان خود بگذارند.
دژپسند: بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند
۱۶ ساعت قبل
دژپسند: بانک‌ها اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند
فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و امور دارایی با بیان اینکه هیچ بانکی اجازه خرید سهام عدالت کمتر از ارزش بازار را ندارند، افزود: سهامداران می‌توانند متناسب با شرایط بازار و به موجب فرمول تعیین شده سهام عدالت خود را به بانک‌ها بفروشند.
«وسخراج» زیر ذره بین کدال
۱۶ ساعت قبل / نماد وسخراج / سهام وسخراج / بازار سرمایه / شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی
«وسخراج» زیر ذره بین کدال
شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی در حالی با نماد «وسخراج» در فهرست نرخ های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شده است که بررسی پرتفوی این شرکت نشان از دارا بودن سهام ۳۶ شرکت از صنایع مختلف فلزات اساسی، بانکی، پالایشگاهی، خودرو با ارزش روز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی تا اول تیرماه سال جاری است.
سهام عدالت وثیقه وام بانکی شود
۱۷ ساعت قبل / سهام عدالت / وام بانکی / وثیقه بانکی
سهام عدالت وثیقه وام بانکی شود
معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:با وثیقه ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از شبکه بانکی وام دریافت کنند و مدت زمان بازپرداخت این وام سه ساله و سود آن ۱۸ درصد خواهد بود.
فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت آغاز شد
۱۹ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت / فروش سهام عدالت
فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت آغاز شد
آن طور که رئیس‌جمهور پیش از این اعلام کرده بود، باید فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت کسانی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند آغاز شده باشد و سهامداران دیگر می‌توانند ۶۰ درصد سهام عدالت خود را از طریق بانک‌ها یا کارگزاری‌ها بفروشند. نوشته فروش ۳۰ درصد دوم سهام عدالت آغاز شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲۸ ساعت قبل
عرضه کم‌سابقه علیه تقاضای بی‌سابقه
شاخص بورس تهران در هفته گذشته پس از چند روز درگیری با سطح 2 میلیون واحد سرانجام از این مرز روانی هم عبور کرد تا با بازده 8/ 6 درصدی، در مقیاس هفتگی، بازده دماسنج بازار سهام در بهترین سال تاریخی فعالیت خود تا به اینجا به مرز 300 درصد (چهار برابر) برسد. در همین حال، با عبور ارزش روزانه معاملات از مرز 30هزار میلیارد تومان، یک رکورد دیگر نیز در زمینه حجم دادو‌ستدها شکسته شد و ارزش فروش سرمایه‌گذاران حقوقی به حقیقی هم برای سومین هفته متوالی بالاتر از 10 هزار میلیارد تومان قرار گرفت.
۲۸ ساعت قبل
خروج ام‌تی‌ان از ایران
شاید هیچ خبری نمی‌توانست بخش مخابرات ایران را دچار شوک کند که شرکت ام‌تی‌ان اعلام کرد سهام خود در ایرانسل را واگذار می‌کند. خروج ام‌تی‌ان از یکی از مهم‌ترین بازارهای مخابراتی خاورمیانه درحالی اعلام شد که عباسی آرند خردادماه امسال در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفته بود سرمایه‌گذار خارجی ایرانسل در مجموع از سرمایه‌گذاری در ایران راضی است. با این حال مشخص بود سقوط قابل‌توجه ارزش پول ملی یک کشور برای هیچ سرمایه‌گذار خارجی مطلوب نیست هرچند ایرانسل جزو معدود سرمایه‌گذاری‌های نسبتا موفق در ایران به‌شمار می‌آمد. به نظر می‌رسد کاهش درآمدهای قابل‌توجه ایرانسل (با توجه به نرخ برابری ریال به دلار) دلیل اصلی کنارکشیدن از بازار ایران باشد.
۲۹ ساعت قبل
متوسط ارزش هر سهم در بورس چقدر رشد کرد؟
توسعه ایرانی-  بررسی وضعیت معاملات بورس اوراق بهادار تهران طی ۴ ماه نخست سال نشان می‌دهد، افزایش قابل توجه ارزش روزانه معاملات در مقایسه با رشد حجم روزانه معاملات در تیر ماه ۱۳۹۹، اثر پررنگ‌تری در رشد شاخص کل بورس داشته است که می‌تواند در ماه‌های آتی اثرات تورمی نیز با خود به همراه داشته باشد. معاونت بررسی های اقتصادی اتاق تهران در گزارشی به  بررسی وضعیت معاملات بورس اوراق بهادار تهران طی ۴ ماه نخست سال پرداخته و نوشته است: میانگین حجم روزانه معاملات سهام در هر ماه، طی چهارماه نخست سال ۱۳۹۹ به طور متوسط ماهانه، ۹ درصد افزایش داشته و در تیر ۱۳۹۹ به حدود ۹.۸ میلیارد سهم رسیده است که نسبت به حجم معاملات اسفند ۱۳۹۹، حدود ۵۵ درصد رشد داشته است.
۳۱ ساعت قبل / ثروت زاکربرگ
ثروت زاکربرگ از ۱۰۰ میلیارد دلار گذشت!
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، پس از آن که خوشبینی به عرضه نسخه آمریکایی اپلیکیشن  چینی تیک تاک باعث افزایش تقاضای خرید سهام فیس بوک شد، ارزش ثروت مارک زاکربرگ- بنیان گذار و مدیرعامل این شرکت برای نخستین بار از ۱۰۰ میلیارد دلار عبور کرد. زاکربرگ ۳۶ ساله اکنون در کنار جف بزوس- مدیرعامل آمازون و بیل گیتس- بنیان گذار مایکروسافت، سه فرد در جهان هستند که ثروت آن ها بالای ۱۰۰ میلیارد دلار است.
واریزی پول سهام عدالت به کجا رسید؟ / کدام بانک‌ها عملکرد ضعیفی داشتند؟
۳۵ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / تاخیر در واریز پول سهام عدالت / سهام عدالت
واریزی پول سهام عدالت به کجا رسید؟ / کدام بانک‌ها عملکرد ضعیفی داشتند؟
مرحله دوم آزادسازی سهام عدالت در حالی اجرا می‌شود که هنوز پول فروش مرحله اول به حساب برخی سهامداران واریز نشده است، در این میان بانک‌های ملی، تجارت، سینا، سپه و کارگزاری سعدی به علت واریزی کم و دیر هنگام بیشترین گله‌ها را به خود اختصاص دادند. نوشته واریزی پول سهام عدالت به کجا رسید؟ / کدام بانک‌ها عملکرد ضعیفی داشتند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پای مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت به بورس باز شد
۳۸ ساعت قبل / سهام عدالت / بورس / اوراق بهادار
پای مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت به بورس باز شد
ترکیب پرتفوی سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی خراسان جنوبی که نخستین شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بورس اوراق بهادار تهران است، مشتمل بر سهام شرکت‌های فلزات اساسی، بانکی، پالایشگاهی، خودروسازی و ... است که ارزش آن‌ها در یکم تیرماه، مبنای سرمایه جدید شرکت بوده و افزایش قیمت سهام شرکت‌های موجود در پرتفوی شرکت تا این تاریخ به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و  سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
۴۲ ساعت قبل
همتی: همین امروز و فردا قیمت ارز را پایین خواهیم آورد/ پیش بینی تحلیلگران و سرمایه گذاران از قیمت طلا در این هفته/ تشدید شیوع کرونا، نفت را ارزان کرد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ۳۰ درصد بعدی سهام عدالت این هفته قابل معامله است، قیمت سهام بعضی شرکت‌ها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست، قیمت دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک تصویب نشده است، مدرس خیابانی: بازار خودرو به تعادل نزدیک می‌شود، کانادا در تلافی اقدام ترامپ برای کالا‌های آمریکایی تعرفه وضع کرد و الزام تولیدکنندگان فولاد به رعایت کف عرضه در بورس را در بر دارد.
ارزش روز سهام عدالت ۱۸ مرداد ۹۹ / ۶۰ درصد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟
۴۲ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش روز سهام عدالت / سهام عدالت
ارزش روز سهام عدالت ۱۸ مرداد ۹۹ / ۶۰ درصد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟
در آستانه اعلام آغاز واگذاری ۳۰ درصد دوم سهام عدالت، ارزش این برگه‌های سهام چقدر شده است؟ نوشته ارزش روز سهام عدالت ۱۸ مرداد ۹۹ / ۶۰ درصد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ببینید | سهام عدالت خود را همچنان نگهدارید
۴۳ ساعت قبل / سهام عدالت / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار
ببینید | سهام عدالت خود را همچنان نگهدارید
از روز یکشنبه ۳۰ درصد دوم سهام عدالت قابل فروش می شود اما با توجه به این که طی چند ماه گذشته ارزش این سهام رشد بسیار خوبی کرده کارشناسان توصیه می کنند که دارندگان سهام عدالت این سهام را همچنان نگه دارند و آن را به فروش نرسانند.
۴۵ ساعت قبل / ارزش سهام عدالت / فروش سهام دولت
۳۰ درصد بعدی سهام عدالت، این هفته قابل معامله است
سید محمدجواد فرهانیان در گفتگو با بخش خبری ۲۱ شبکه اول سیما افزود: در دور گذشته به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها مردم به بانک‌ها و کارگزاری‌ها مراجعه می‌کردند و در این مرحله، مراجعه به بانک‌ها وجود دارد اما بانک‌ها از درگاه کارگزاری خود اقدام به فروش می‌کنند.
قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست
۴۵ ساعت قبل / بازار سرمایه / ارزش سهام
قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست
روند صعودی بازار سرمایه بی وقفه ادامه دارد و در هفته گذشته شاهد فتح قله دو میلیون واحد شاخص بودیم. این درحالی است که شواهد نشان می دهد منابعی که وارد این بازار می شود، آنطور که باید و شاید وارد چرخه تولید نشده است؛ موضوعی که یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تایید آن، گفت: بازار سرمایه نقشی در تولید یا تجهیز منابع مالی شرکتها به جز مواردی خاص ندارد و صرفا نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است.
بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه امسال چه بودند؟ / عرضه‌های اولیه ۱۴ هزار میلیارد تومان جذب بورس کردند
۲ روز قبل / بازار سهام / بورس / شستا / صبا / عرضه اولیه
بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه امسال چه بودند؟ / عرضه‌های اولیه ۱۴ هزار میلیارد تومان جذب بورس کردند
از ابتدای سال ۹۹ تا نیمه مرداد، ۱۴ عرضه اولیه در بازار سهام کشور انجام شده که مجموع ارزش این عرضه‌اولیه‌ها به عموم حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است. نوشته بزرگترین و کوچکترین عرضه اولیه امسال چه بودند؟ / عرضه‌های اولیه ۱۴ هزار میلیارد تومان جذب بورس کردند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تیک تاک و وی چت در آمریکا ممنوع شدند
۲ روز قبل
تیک تاک و وی چت در آمریکا ممنوع شدند
در پی امضای ممنوعیت اپلیکیشنهای تیک تاک و وی چت، ارزش سهام تنست هولدینگز چین که شرکت مادر وی چت است، حداکثر ۱۰ درصد سقوط کرد. ارزش یوان هم ۰.۴۰ درصد ضعیف شد که بزرگترین افت از ۲۲ ژوییه بود و به ۶.۹۷۱ یوان در برابر هر دلار رسید.
فروشندگان سهام عدالت: بانک‌ها فکر کنند قسط خودشان عقب افتاده!/ تداوم تاخیر بانک‌ها در واریز پول
۲ روز قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / بانک / سهام عدالت / فروش سهام عدالت
فروشندگان سهام عدالت: بانک‌ها فکر کنند قسط خودشان عقب افتاده!/ تداوم تاخیر بانک‌ها در واریز پول
درحالی که دولت وعده داده فردا ۳۰ درصد دوم سهام عدالت را آزاد می‌کند، تعداد زیادی از مردم هم‌چنان پولی از فروش ۳۰ درصد اول دریافت نکرده‌اند. تا جایی که برخی به قدری از این وضع کلافه و درمانده شده‌اند که اعلام می‌کنند عطای سهام عدالت را به لقایش بخشیده‌اند. نوشته فروشندگان سهام عدالت: بانک‌ها فکر کنند قسط خودشان عقب افتاده!/ تداوم تاخیر بانک‌ها در واریز پول اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲ روز قبل / آزادسازی مالکیت سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / وزارت اقتصاد
ماجرای ادعای توزیع سهام عدالت بین ۲۰ میلیون ثروتمند/ وزارت اقتصاد شفاف‌سازی کند
به گزارش تسنیم، بررسی های انجام شده توسط وزارت رفاه که اخیرا جزئیات آن در قالب یک گزارش توسط معاون این وزارت خانه در کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شد نشان‌ می‌دهد، از دهک درامدی اول تا دهک دهم در سال 85 مشمول دریافت سهام عدالت شده‌اند.
نوبخت:
۲ روز قبل
نوبخت: "ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند"/ افزایش ۲۲۰۰ تومانی قیمت دلار در یک هفته و کاهش ارزش پول ملی/ رکورد جهانی قیمت طلا در حالی برای چندمین بار شکسته شد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قیمت طلا و سکه در آخرین روز هفته، یک تولیدکننده طلا ثروتمندترین فرد روسیه شد، تضعیف دلار قیمت نفت را به بیشترین رقم ۵ ماه گذشته افزایش داد، لیر در مقابل دلار تاب نیاورد و حمایت قالیباف از تصویب دوفوریت لایحه افزایش سرمایه از طریق صرف سهام را در بر دارد.
مبلغ عیدی دولت برای سهام عدالت چقدر است؟ / ارزش روز سهام عدالت ۱۷ مرداد ۹۹
۲ روز قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت
مبلغ عیدی دولت برای سهام عدالت چقدر است؟ / ارزش روز سهام عدالت ۱۷ مرداد ۹۹
ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۵۶۳ هزار تومان و ارزش سبد سهام عدالت یک میلیون تومانی به بیش از ۳۹ میلیون تومان رسیده است. نوشته مبلغ عیدی دولت برای سهام عدالت چقدر است؟ / ارزش روز سهام عدالت ۱۷ مرداد ۹۹ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۰شرکت بزرگ بورس با بیشترین ارزش بازار
۳ روز قبل / اینفوبازار / اینفوگرافیک / بازار بورس
۱۰شرکت بزرگ بورس با بیشترین ارزش بازار
در بازار بورس ایران که طی ماه های اخیر رشد خیره کننده ای داشته برخی شرکت‌ها را می توان ابرشرکت هایی با ارزش بازار هنگفت به شمار آورد و خرید و فروش سهام این شرکت ها برای سرمایه گذاران از جذابیت خاصی برخوردار است.
جزییات عیدی دولت به دارندگان سهام عدالت / مردم منتظر واریز چقدر باشند؟
۳ روز قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت / عیدی دولت
جزییات عیدی دولت به دارندگان سهام عدالت / مردم منتظر واریز چقدر باشند؟
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفته است: دومین مرحله از آزادسازی سهام‌عدالت در روز عید غدیر انجام خواهد شد. اما با این اقدام مردم منتظر دریافت چه مبلغی می‌توانند باشند؟ نوشته جزییات عیدی دولت به دارندگان سهام عدالت / مردم منتظر واریز چقدر باشند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رشد 2درصدی شاخص بورس
۴ روز قبل
رشد 2درصدی شاخص بورس
شاخص کل بورس تهران در مبادلات روز گذشته نزدیک به 2درصد رشد کرد. به گزارش همشهری، در جریان مبادلات روزگذشته شاخص کل بورس تهران با 39هزارو142واحد افزایش نزدیک به 2درصد رشد کرد و به 2میلیون‌و34هزار واحد رسید. به‌نظر می‌رسد شاخص کل بورس تهران در حال تثبیت در بالای محدوده 2میلیون واحد است. با رشد روزگذشته شاخص کل بیش از 149هزار میلیارد تومان به ارزش سهام شرکت‌های بورس و فرابورس اضافه شد و جمع کل ارزش بازار سهام به مرز 9000هزار میلیارد تومان رسید. انجام 2عرضه اولیه در جریان مبادلات روز گذشته سهام 2شرکت …
۴ روز قبل
روز 6 میلیونی بورس تهران
پرونده بورس تهران در نیمه نخست تابستان با ثبت رشد 60 درصدی شاخص کل بسته شد و این نماگر بر فراز سوپرکانال دو میلیون واحد ایستاد. سهامداران در این مدت میانگین روزانه 4/ 1 درصد سود به خانه بردند. ضمن آنکه شاهد افزایش 87 میلیارد دلاری ارزش کل بازار بودیم و بیش از 56 هزار و 740 میلیارد تومان پول حقیقی جذب سهام شد. در عین حال طی آخرین روز کاری با ثبت رکوردی جدید در جریان عرضه‌های اولیه، شاهد مشارکت بیش از 6 میلیون نفری در بورس تهران بودیم.
تابلوی بورس، پانزدهم مرداد ۱۳۹۹
۴ روز قبل
تابلوی بورس، پانزدهم مرداد ۱۳۹۹
امروز معامله‌گران در بورس تهران در شرایطی که عرضه اولیه نیز وجود داشت بیش از ۸.۸ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی و در قالب ۲ میلیون نوبت معامله و ارزش ۱۹ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.
۵ روز قبل
سهامی شدن به نفع صندوق ذخیره فرهنگیان نیست
مهدی نیکدل مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از پیگیری موضوع ارزش افزوده در صندوق ذخیره فرهنگیان خبرداد و اعلام کرد که پیشرفت‌هایی در این رابطه صورت گرفته و در توضیح این ادعای خود گفت: من و همکارانم در هیات‌مدیره و مجموعه مدیریتی صندوق به سرانجام رساندن بحث ارزش افزوده را یکی از رسالت‌های اصلی خود در دوره مسوولیتی که در این موسسه حضور داریم، تعریف کرده‌ایم و برای این منظور اقداماتی را انجام داده‌ایم. او با اشاره به جلسه‌ای که چندی پیش با حدود ۸۰ نفر از منتخبین فرهنگی استان‌ها در محل صندوق ذخیره فرهنگیان برگزار شده بود، گفت: در آن جلسه موضوع ارزش افزوده به قوت مطرح شد و مسائل و مشکلات به انجام رساندن آن نیز صادقانه و صریح در میان گذاشته شدند و بنده قول پیگیری آن …
واکنش بازارها به بسته آمریکا
۵ روز قبل
واکنش بازارها به بسته آمریکا
در حالی که بازارهای سهام جهانی روز دوشنبه، افزایش قابل‌توجهی در شاخص را تجربه کرده بودند، در معاملات روز سه‌شنبه با نوسانات زیادی مواجه شدند. در پایان روز دوشنبه، انتشار داده‌های امیدوارکننده بخش صنعتی اقتصاد آمریکا سبب شد تا شاخص‌های آمریکایی با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شوند. شاخص اروپایی STOXX 600 نیز نتوانست رشد قابل‌توجه روز دوشنبه خود را تداوم بخشد و در معاملات روز سه‌شنبه با کاهش 26/ 0 درصدی در ارزش شاخص مواجه شد.
ارزش سهام وارن بافت در اپل سه‌برابر شد و به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسید
۵ روز قبل
ارزش سهام وارن بافت در اپل سه‌برابر شد و به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسید
آمار نشان می‌دهد در پی تبدیل‌شدن اپل به ارزشمندترین برند دنیا در جمعه‌ی گذشته، ارزش سهام وارن بافت در این شرکت از ۳۵ میلیارد دلار به ۱۰۴ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.
نوسان ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا
۵ روز قبل / بورس اروپا / بازار بورس جهانی / شاخص بورس اروپا
نوسان ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا
شاخص‌های اصلی بازارهای سهام اکثر کشورهای اروپایی امروز سیر نوسانی در پیش گرفتند.
۵ روز قبل
عرضه اولیه «امین» بخریم یا نخریم؟
شرکت تامین سرمایه امین در حالی فردا ۱۵ درصد از سهام خود را با نماد «امین» عرضه می‌کند که قیمت کشف شده آن بیش از ۸۰ درصد ارزش محاسبه شده این نماد است. نوشته عرضه اولیه «امین» بخریم یا نخریم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کارشناس بازار سرمایه:
هسته معاملاتی خراب، بزرگترین تهدید و ریسک این روز‌های بورس
۵ روز قبل
کارشناس بازار سرمایه: هسته معاملاتی خراب، بزرگترین تهدید و ریسک این روز‌های بورس
 فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: در حال حاضر که خرابی و هنگی سیستم معاملاتی بورس به عنوان بزرگ‌ترین ریسک سیستماتیک بازار سهام مطرح است، این اصلاح را تسریع کرده و به نظر می‌رسد این روند نوسانی و به نوعی درجا زدن شاخص کل حداقل در کوتاه مدت ادامه داشته باشد، در حال حاضر قیمت روز بسیاری از شرکت‌ها نسبت به ارزش ذاتی آن‌ها فاصبه زیادی دارد، بنابراین این وضعیتی که این روز‌ها بر بورس حاکم است، کاملا قابل پیش‌بینی بود و انتظاری نیز جزء این نمی‌رفت.
بزرگترین تهدید این روزهای بورس
۵ روز قبل / هسته خسته بورس / هنگی هسته بورس / اختلال هسته معاملاتی / بزرگترین ریسک بورس / یازدهی بورس
بزرگترین تهدید این روزهای بورس
فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: در حال حاضر که خرابی و هنگی سیستم معاملاتی بورس به عنوان بزرگ‌ترین ریسک سیستماتیک بازار سهام مطرح است، این اصلاح را تسریع کرده و به نظر می‌رسد این روند نوسانی و به نوعی درجا زدن شاخص کل حداقل در کوتاه مدت ادامه داشته باشد، در حال حاضر قیمت روز بسیاری از شرکت‌ها نسبت به ارزش ذاتی آن‌ها فاصبه زیادی دارد، بنابراین این وضعیتی که این روز‌ها بر بورس حاکم است، کاملا قابل پیش‌بینی بود و انتظاری نیز جزء این نمی‌رفت.
دلیل تاخیر در واریز پول سهام عدالت چیست؟
۵ روز قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / تاخیر در واریز پول سهام عدالت / قیمت سهام عدالت
دلیل تاخیر در واریز پول سهام عدالت چیست؟
دارندگان سهام عدالت سرگردانند؛ آنهایی که روش مستقیم را برای فروش سهام انتخاب کرده‌اند، علاوه بر سرگردانی، معترض هم هستند. این دسته به نحوه فروش و واریز مبلغ فروش سهام‌شان اعتراض دارند. نوشته دلیل تاخیر در واریز پول سهام عدالت چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم
۵ روز قبل / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد
سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم
وزیر اقتصاد گفت: از نظر قانون افراد مدنظر برای سهام عدالت پوشش داده شده اند، ضمن اینکه از نظر دارایی‌هایی که بتوانیم این کار را انجام دهیم محدودیت داریم، زیرا آن زمان این حجم واگذاری نشده بود. نوشته سهامی برای جاماندگان سهام عدالت نداریم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
تغییر چهره بورس در رالی ۹۹
۵ روز قبل / بورس / معاملات بورس / وضعیت بورس
تغییر چهره بورس در رالی ۹۹
دنیای اقتصاد نوشت: یک‌سوم از سال ۹۹ سپری شده و در این مدت میانگین بازده مرکب نماگر اصلی بازدهی سهام از روزی ۶/ ۱ درصد فراتر رفته و در مجموع رشد شاخص کل بورس تهران به ۲۹۰ درصد رسیده است. در این میان به سبب جذب نقدینگی تازه به برخی گروه‌ها، تغییراتی نیز در جایگاه بزرگان بورسی رخ داد. بررسی‌ها نشان می‌دهد سه گروه چند رشته‌ای صنعتی، خودرو و فرآورده‌های نفتی در کانون توجه بورس‌بازان حقیقی قرار داشته و از این‌رو با بیشترین رشد ارزش بازار همراه شده‌ و توانسته‌اند جایگاه خود را در لیست گروه‌های بزرگ بازار ارتقا دهند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
شاخص 18.000 واحد ریخت
شاخص کل بورس تهران در مبادلات روز گذشته 18هزار واحد کاهش یافت. به‌گزارش همشهری، دیروز و یک روز بعد از آنکه شاخص کل بورس تهران از مرز 2میلیون واحد عبور کرده بود، شاخص کل بورس تهران با 18هزار و 194واحد کاهش به محدوده یک‌میلیون و 993هزار واحد بازگشت. سهامداران دیروز در مجموع 21هزار و 652میلیارد تومان اوراق بهادار در بورس و فرابورس دادوستد کردند که این میزان در مقایسه با روز یکشنبه 26درصد کاهش داشت. دیروز همچنین بیش از 56هزار میلیارد تومان از ارزش سهام شرکت‌های حاضر در بورس و فرابورس کاسته شد و جمع کل …
سهام پالایشگاه‌های اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز در بورس چقدر حباب دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پالایشگاه / اصفهان / سهام / تبریز
سهام پالایشگاه‌های اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز در بورس چقدر حباب دارند؟
محاسبات نشان می‌دهد که حداقل 52 درصد ارزش سهام پالایشگاه اصفهان، 64 درصد ارزش سهام پالایشگاه تهران، 30 درصد ارزش سهام پالایشگاه بندرعباس و 38 درصد ارزش سهام پالایشگاه تبریز حباب دارد.
عقب‌نشینی شاخص بورس به زیر ۲ میلیون / ارزش معاملات «شستا» حدود ۲٫۴ میلیارد تومان شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بازار سهام / بورس / پایان بورس / شاخص کل / گزارش پایان بورس
عقب‌نشینی شاخص بورس به زیر ۲ میلیون / ارزش معاملات «شستا» حدود ۲٫۴ میلیارد تومان شد
در پایان معاملات امروز بازار سهام روز دوشنبه ۱۳ مرداد، شاخص کل ضمن افت ۱۸ هزار واحدی بار دیگر به زیر ۲ میلیون واحد سقوط کرد. نوشته عقب‌نشینی شاخص بورس به زیر ۲ میلیون / ارزش معاملات «شستا» حدود ۲٫۴ میلیارد تومان شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۲ تصمیمی که پول ملی را بی‌اعتبار کرد/ وتوی مصوبات شورای عالی بورس توسط وزیر اقتصاد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بانک مرکزی / بدهی / اسکناس / کامران ندری / اقتصاددان پولی / شبه پول
۲ تصمیمی که پول ملی را بی‌اعتبار کرد/ وتوی مصوبات شورای عالی بورس توسط وزیر اقتصاد
یک اقتصاددان با اشاره به کاهش نرخ سود سپرده، جهش حجم پول نسبت به شبه‌پول و رشدهای شدید قیمت و ارزش سهام در بازار سرمایه پس از مخالفت وزیر اقتصاد با ایجاد محدودیت برای رشد قیمت‌ها در بورس، گفت: این سیاست‌ها موجب بی‌اعتبار شدن پول ملی شد و کاری کردند کسی تمایل به نگهداری ریال نداشته باشد.
چرا با بالا رفتن ارزش سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، حق معلمان ادا نمی‌شود؟!
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
چرا با بالا رفتن ارزش سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، حق معلمان ادا نمی‌شود؟!
معلمان می‌گویند: با بالا رفتن ارزش سهام صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس، زمان احقاق حق معلمان فرارسیده است.
تشدید تنش‌های آمریکا و چین باعث نوسان سهام آسیایی شد / افت ارزش دلار در برابر یوآن
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بازار سهام / بورس / قیمت دلار / چین / ایالات متحده آمریکا
تشدید تنش‌های آمریکا و چین باعث نوسان سهام آسیایی شد / افت ارزش دلار در برابر یوآن
سهام آسیا اقیانوسیه امروز، دوشنبه در شروع معاملات هفتگی بازارها در حالی دچار نوسان شد که تنش‌های چین و آمریکا دوباره بالا گرفته است.
رشد روزانه ارزش بازار ادامه داد | دومین ابرکانال میلیونی هم فتح شد | رصد بورس از قله ۲ میلیون
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رشد روزانه ارزش بازار ادامه داد | دومین ابرکانال میلیونی هم فتح شد | رصد بورس از قله ۲ میلیون
سرانجام طلسم عبور شاخص کل بورس تهران از مرز روانی ۲میلیون واحد شکسته شد. به این ترتیب روز یکشنبه نماگر اصلی بازار سهام با رشد ۴۹ هزار و ۸۷۰ واحدی به ارتفاع بی‌سابقه ۲ میلیون و ۱۱ هزار واحد رسید. از این رو رشد دماسنج تالار شیشه‌ای در تنها ۸۸ روز کاری سپری شده از سال ۹۹ از ۲۹۲ درصد فراتر رفت.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
عبور شاخص بورس از مرز 2میلیون واحد
شاخص کل بورس تهران، دیروز با یک رشد پرقدرت برای نخستین‌بار از مرز 2میلیون واحد گذشت و بیش از 222هزار میلیارد تومان به ارزش سهام شرکت‌های حاضر در بورس و فرابورس اضافه شد. با این میزان رشد ارزش کل بازار سهام به 386میلیارد دلار رسید. به گزارش همشهری، پس از چند هفته نوسان در محدوده یک میلیون و 900هزار واحد، دیروز شاخص کل بورس تهران بالاخره توانست قله 2میلیون واحد را فتح کند. از نظر تکنیکی محدوده 2میلیون واحد نوعی مرز روانی برای بازار سهام محسوب می‌شود و چنانچه شاخص کل بورس تهران بتواند ظرف روزهای آینده …
جهش قیمت سهام، ارزش اپل را از آرامکوی سعودی هم بالاتر برد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اپل / بازار سهام / شرکت نفت آرامکو عربستان
جهش قیمت سهام، ارزش اپل را از آرامکوی سعودی هم بالاتر برد
پس از انتشار گزارش قدرتمند درآمد ۳ ماهه شرکت اپل، رشد سهام این شرکت باعث شد تا اپل از لحاظ ارزش بازار، به بزرگترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شود و حتی از غول نفتی عربستان سعودی، جلو بزند.
سقف جدید سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت ابلاغ شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بورس تهران / درآمد / سرمایه / سرمایه گذاری / ارزش سهام
سقف جدید سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت ابلاغ شد
ایلنا: سازمان بورس و اوراق بهادار مصوبه جدید و مربوط به تعیین سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت را ابلاغ کرد.
رشد ۶۲ درصدی سود سهام پاکشو
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ارزش سهام / سود سهام
رشد ۶۲ درصدی سود سهام پاکشو
سود خالص سهام پاکشو در  ۳ ماه نخست ۹۹، نسبت به دوره مشابه سال ۹۸، ۶۲ درصد رشد داشته است و مبلغ ٣۴٧ ریال با سرمایه ۴٠٠ میلیارد تومان به ازای هر سهم سود محقق کرده است. نوشته رشد ۶۲ درصدی سود سهام پاکشو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سهام عدالت اموات، الکترونیکی واگذار می‌شود/ وراث تا پایان مرحله دوم آزادسازی صبر کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / خانواده / سهام / سهام عدالت / ارزش سهام / سپرده گذاری مرکزی
سهام عدالت اموات، الکترونیکی واگذار می‌شود/ وراث تا پایان مرحله دوم آزادسازی صبر کنند
ایلنا: انتقال سهام عدالت اموات به وراث پس از انجام مرحله دوم آزادسازی سهام عدالت به اجرا می‌رسد بنابراین ورثه فعلا برای پیگیری این موضوع مراجعه حضوری نداشته باشند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •