یکشنبه, ۶ مهر, ۱۳۹۹ / 27 September, 2020
ارزهای جهانی
حرکت دلار نزولی شد
۲ روز قبل / دلار / قیمت دلار / شاخص دلار
حرکت دلار نزولی شد
اقتصادنیوز : شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۵ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۴.۳۰۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۸۳ دلار اعلام شد.
صعود دلار در معاملات خارجی
۴ روز قبل
صعود دلار در معاملات خارجی
 شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۳۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۴.۳۵ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۸۶  دلار اعلام شد.  
دلار صعود کرد /پس لرزه تنش آمریکا و چین بر معاملات ارز
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / ارز / چین / دلار / مایکروسافت / یوان
دلار صعود کرد /پس لرزه تنش آمریکا و چین بر معاملات ارز
اقتصادنیوز : شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۳.۰۷ واحد بسته شد.
دلار عقب نشینی کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / دلار / رییس جمهور / ژاپن / عقب نشینی / مکزیک
دلار عقب نشینی کرد
اقتصادنیوز : شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۹۲۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۰۰ دلار اعلام شد.
شاخص دلار یک کانال عقب رفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / شاخص دلار / ارزهای جهانی / نرخ دلار
شاخص دلار یک کانال عقب رفت
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارز‌های جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۹۲۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۱۰۰ دلار اعلام شد.
دلار افت کرد /پس لرزه کرونا بر ارزهای اروپایی
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / دلار / رشد / کسری بودجه / کشورهای اروپایی / یوان
دلار افت کرد /پس لرزه کرونا بر ارزهای اروپایی
اقتصادنیوز : شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۰۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۳.۰۹۳ واحد بسته شد.
دلار سقوط کرد؛ یورو اوج گرفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / دلار / یورو / اروپا / آمریکا / شاخص دلار / بانک مرکزی اروپا / معاملات
دلار سقوط کرد؛ یورو اوج گرفت
اقتصادنیوز : اظهارات رییس بانک مرکزی اروپا باعث صعود مجدد ارز واحد اروپایی شد.شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۳.۱۴ واحد بسته شد.
افت ۰.۱۴ درصدی دلار
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / چین / دلار / کشورهای عضو اتحادیه اروپا / واردات / دلار آمریکا
افت ۰.۱۴ درصدی دلار
اقتصادنیوز : شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۱۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۸۰۸ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل ۱.۰۹۴ دلار اعلام شد.
کاهش ارزش ارزهای مهم جهان در برابر دلار
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / ارزهای جهانی / دلار آمریکا / شاخص دلار
کاهش ارزش ارزهای مهم جهان در برابر دلار
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۷۱ درصد افزایش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۷۸۷ واحد بسته شد. نوشته کاهش ارزش ارزهای مهم جهان در برابر دلار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افت شاخص دلار در بازارهای جهانی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ارزهای جهانی / دلار آمریکا / شاخص دلار
افت شاخص دلار در بازارهای جهانی
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته در سطح ۹۲.۹۴۵ واحد بسته شد. نوشته افت شاخص دلار در بازارهای جهانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
دلار در مقابل یورو و پوند کم آورد
ارزش جهانی دلار برای پنجمین روز متوالی با کاهش در برابر همتایان اروپایی مواجه شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات آخر هفته با 15/ 0 درصد کاهش در سطح 09/ 93 واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس نیز معادل 099/ 1 دلار اعلام شد. با وجود بهبود نسبی در وضعیت بازار کار، رشد اقتصادی کشورهای اروپایی در سطح ناامیدکننده‌ای قرار دارد هر چند انتظار می‌رود این روند در ماه‌های پیش رو تغییر کند. مرکز آمار انگلیس در گزارشی اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه دوم امسال برای نخستین بار از زمان ثبت آمارهای رشد در سال ۱۹۵۵ به منفی 4/ 20 درصد رسیده است که کمترین رشد فصلی ثبت شده محسوب می‌شود. طبق پیش‌بینی موسسه رتبه‌بندی مودیز، اقتصاد انگلیس امسال …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / تورم / دلار / شاخص / وزارت صنعت معدن و تجارت / یوان
اخبار
برای چهارمین روز متوالی دلار ریزش کرد.شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد،
ریزش شاخص دلار برای دومین روز متوالی
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ارزش دلار / ارزهای جهانی / دلار آمریکا / شاخص دلار
ریزش شاخص دلار برای دومین روز متوالی
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۸ درصد کاهش نسبت به روز چهارشنبه در سطح ۹۳.۳۴ واحد بسته شد. نوشته ریزش شاخص دلار برای دومین روز متوالی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلار جهانی همچنان در سراشیبی
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / ارزش دلار / ارزهای جهانی / شاخص دلار
دلار جهانی همچنان در سراشیبی
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۶۷ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۹۲.۷۶۷ واحد بسته شد. نوشته دلار جهانی همچنان در سراشیبی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دومین ریزش متوالی برای دلار جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ارزش دلار / ارزهای جهانی / شاخص دلار
دومین ریزش متوالی برای دلار جهانی
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۲ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۹۴.۸۶ واحد بسته شد. نوشته دومین ریزش متوالی برای دلار جهانی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دنده عقب دلار
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / اقتصاد / دلار
دنده عقب دلار
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۴۱ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۹۶.۲۵۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۶۷ دلار اعلام شد.
دلار صعودی ماند
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
دلار صعودی ماند
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ۰.۲۲ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۹۴۲ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۲۷ دلار اعلام شد.
بازگشت دلار به ریل صعودی
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / اقتصاد / دلار / شاخص دلار
بازگشت دلار به ریل صعودی
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با جهش ۰.۶۸ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۱۰۰.۴۷۷ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۲۶ دلار اعلام شد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
فقط صفرها کم می‌شود
   [امیر قاسمی] بالاخره مجلس شورای اسلامی ‏روز گذشته حذف چهار صفر از پول ملی و تبدیل واحد پولی کشور از ریال به تومان را پس از کش‌وقوس‌های فراوان چندساله تصویب کرد.‏ عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی روز دوشنبه در اظهارات خود در صحن علنی مجلس با اشاره به اهمیت این لایحه از ‏نمایندگان درخواست کرد که با فوریت به آن رأی موافق دهند، موضوعی که مخالفانی هم در میان نمایندگان داشت اما درنهایت ‏به تصویب اکثریت آنها رسید. براساس این لایحه که پیشتر مورد تصویب هیأت وزیران قرار گرفته بود، پول ملی ایران تومان و پول خرد آن ‏قران خواهد شد یعنی یک‌تومان معادل ۱۰۰قران و یک‌تومان معادل ۱۰‌هزار ریال سابق خواهد شد‎. همتی در تبیین نکات مثبت این ‏طرح …
ریزش دلار
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / اقتصاد / دلار / بازار جهانی
ریزش دلار
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۰.۹۵ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۱۰۰.۵۲۵ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۲۸۱ دلار اعلام شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / مجلس شورای اسلامی / بانک مرکزی / دولت / روحانی / تورم / افزایش قیمت
مقصر اصلی، افزایش لجام‌گسیخته قیمت‌ها
از زمستان ٩٦ و شروع بحران پولی و مالی در ایران و به‌تبع آن کاهش ارزش ریال در برابر دیگر ارزهای جهانی، نرخ کالا و خدمات نیز در کشور افزایش یافت.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
ریزش دلار در پی انتقام سخت سپاه
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با کاهش ۰.۴۷ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۶.۶۵۵ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس معادل ۱.۰۳۰۶ دلار اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / هیات دولت
بررسی درخواست تأسیس مرکز طراحی و توسعه فناوری‌های نوین مالی بین‌المللی در دولت
مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری به منظور بهره‌برداری از فناوری‌های نوین پرداخت بین‌المللی و نورآوری مالی با تأکید بر ارائه راهکارهایی مستقل از ارزهای جهانی مانند دلار و یورو پیشنهاد تأسیس یک مرکز طراحی و توسعه را به دولت ارائه کرده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۰
رشد آخر وقت طلای جهانی
طلای جهانی یک نیم روز طلایی را در آخرین ساعات کاری روز جمعه پشت سر گذاشت. هر اونس طلای جهانی که تا بعدازظهر جمعه در محدوده هزار و 450 دلاری قرار داشت و توان افزایشی خاصی را از خود نشان نمی‌داد، به یکباره در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست به محدوده هزار و 460 دلاری وارد شود. طلای جهانی روز جمعه را در نهایت با قیمت هزار و 464 دلار به پایان برد که 10 دلار بالاتر از روز قبل از آن بود. اظهارنظرها نشان می‌داد بخشی از دلیل افزایش بهای اونس، تضعیف شاخص دلار در بازارهای جهانی بود. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، روز جمعه روی نقطه 27/ 98 قرار گرفت که کمتر از روزهای قبل بود. به‌طور معمول میان شاخص دلار و طلای جهانی رابطه معکوس وجود دارد و کاهش یکی منجر به رشد دیگری …
۱۳۹۸-۰۷-۱۱
عددبازی با شاخص‌های اقتصادی!
ارزش پول ملی هر کشوری را به نسبت قیمت طلا یا سایر ارزهای جهانی می‌سنجند. حالا زمانی که ارزش پول ملی کاهش پیدا می‌کند ‏بر تجارت، صنعت و بازار اوراق بهادار کشور تاثیر منفی خواهد گذاشت و باعث کاهش قدرت خرید افراد جامعه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
فشار ونزوئلا برای به رسمیت شناختن بیت‌کوین در فروش نفت
ونزوئلا به منظور دور زدن تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت نفت این کشور در نظر دارد علاوه بر رمزارز دولتی خود، به استفاده از رمزارزهای جهانی همچون بیت کوین و اتریوم نیز بیندیشد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ارزهای پشتیبان لیبرا مشخص شدند
فیس بوک که به طور جدی درصدد جلب پشتیبانی برای ارز دیجیتال لیبرای خود است، سرانجام مشخص کرده که هر یک از ارزهای جهانی تا چه میزان از لیبرا پشتیبانی می کنند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
پول ایران در مقابل ارزهای جهان قدرت می‌گیرد؟
رییس کنفدراسیون صادرات ایران با تاکید بر این‌که حذف ۴ صفر از پول ملی روی کاهش تورم و افزایش قدرت خرید مردم اثرگذار نیست، گفت: با این حال روی جو روانی در جامعه اثر می‌گذارد؛ ضمن این‌که در میان ارزهای جهانی، پول ملی کشور قدرتمند نشان داده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
ارزش پول ملی ۳۰ درصد افزایش یافت
ارزش ریال ایران در برابر دلار، 30 درصد افزایش یافت. بررسی‌ها نشان می‌دهد به‌رغم تنگ‌تر شدن حلقه تحریم‌های ترامپ، دولت و بانک مرکزی ایران توانسته‌اند ارزش پول ملی را در برابر دلار تا 30 درصد افزایش داده و ریال ایران را در برابر ارزهای جهانی تقویت کنند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۲
شاخص جهانی دلار دوباره ریزش کرد
شفقنا- جدیدترین گزارشهای خبری نشان می دهد افزایش جهانی بهای طلا سبب شد شاخص دلار به کانال ۹۶ واحدی عقب نشینی کند. بهای شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی مورد سنجش قرار می‌گیرد، با ۱۱ صدم درصد کاهش به ۹۶.۷۳۱۸ واحد رسید. به گزارش ایرنا، گزارشهای خبری نشان می دهد احتمال کاهش نرخ بهره توسط […]
۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / فرانک سوئیس
حقایقی جالب درباره فرانک سوئیس
فرانک واحد پول ملی سوئیس و یکی از امن ترین ارزهای جهانی است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵
درخواست ترامپ برای دلار ارزان‌تر | اما ارزش دلار در جهان بالاتر رفت
همشهری آنلاین: تنها کمی پس از آن که رئیس جمهور آمریکا خواستار کاهش ارزش دلار شد، اسکناس سبز در برابر بسیاری از ارزهای جهانی صعودی شد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۴
دلار در بازار جهانی به پایین‌ترین سطح ۵ ماه اخیر عقب‌نشینی کرد
دلار در برابر ین با ۰.۱ درصد عقب‌نشینی به ازای ۱۰۷.۹۸ ین مبادله شد و شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، با ۰.۶ درصد کاهش به ۹۷.۱۵۳ واحد رسید. یوکیو ایشیزوکی، استراتژیست ارشد ارزی در مؤسسه "دایوا سکیوریتیز" گفت: دلار در مرحله کنونی ارزی امن است اما کاهش غیر منتظره بازدهی اوراق قرضه بیش از آن مؤثر بود که بتوان آن را نادیده گرفت.
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
لیر ترکیه در آستانه سقوط دوباره
عقب‌نشینی جدید لیر در برابر ارزهای جهانی، دلار تنها اندکی با فتح کانال ۶ لیر فاصله دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۶
کاهش قابل توجه ارزش لیر ترکیه
شفقنا اقتصادی_ با عقب‌نشینی جدید لیر در برابر ارزهای جهانی، دلار تنها اندکی با فتح کانال ۶ لیر فاصله دارد. به گزارش شفقنا اقتصادی، در معاملات روز جمعه بازارهای ارزی ترکیه، ارزش لیر به پایین‌ترین سطح هفت ماه اخیر خود رسید تا دلار در آستانه فتح کانال جدید در برابر این واحد پولی قرار گیرد. […]
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
هشدار به بازار ارز: دلار در جهان بالا کشید
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۶.۴۵۴ واحد رسید. این شاخص هنوز ۱.۳ واحد کمتر از رکورد ثبت شده اش در هفتم ماه مارس قرار دارد. ارزش دلار استرالیا با ۰.۲۵ درصد کاهش همراه شد تا هر دلار استرالیا به ازای ۰.۷۰۷ دلار آمریکا مبادله شود. کریس وستون، مدیر بخش ارزی مؤسسه پپر استون گفت: چیزی که اکنون به بازارها قیمت می‌دهد این است که شاهد اتفاقات منفی در مذاکرات تجاری هستیم.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •