جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
اصلاح الگوی مصرف
۳۳ ساعت قبل
هزینه رایگان مصرف آب برای کم‌مصرف‌ها
وزیر نیرو در حاشیه جلسه دولت از رایگان شدن هزینه مصرف آب برای مشترکان کم‌مصرف‌ خبر داد. رضا اردکانیان گفت: این کار را با هدف اصلاح فرهنگ مصرف صورت گرفته و مشترکان کم‌مصرف آب مشمول تخفیف‌های صددرصدی می‌شوند. به گزارش «ایسنا»، وی اظهار کرد: برای اصلاح الگوی مصرف، طرحی آماده کرده‌ایم که در دولت بررسی و تصویب شده و امسال اجرایی می‌شود تا گروهی از مشترکان کم‌مصرف آب مشمول تخفیف شوند. وزیر نیرو در ادامه گفت: با حضور رئیس‌جمهوری طرح‌های مختلف صنعت برق در استان‌های خراسان‌رضوی، سیستان‌وبلوچستان و خوزستان با سرمایه‌گذاری حدود ۶ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود. از عمده‌ترین‌ این طرح‌ها یک واحد بخار نیروگاه فردوسی در خراسان رضوی و نیروگاه بادی در استان سیستان و بلوچستان است. خط 400 کیلوولت بم-زاهدان …
تغییرات جدید در قبض گاز/ مشترکان خوش مصرف تخفیف می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / قبض گاز / مشترکین پر مصرف
تغییرات جدید در قبض گاز/ مشترکان خوش مصرف تخفیف می‌گیرند
راهکار دولت برای اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال موجب تغییر در قبوض مشترکان گاز خواهد شد و از این پس مشترکان خوش مصرف پاداش خواهند گرفت.
قیمتها در قبوض گاز تغییر می کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / قبوض گاز / پاداش
قیمتها در قبوض گاز تغییر می کند
راهکار دولت برای اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال…
مشترکان خوش مصرف گاز پاداش صرفه جویی می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / اشتغال / اصلاح الگوی مصرف / افزایش قیمت / صرفه جویی / گاز
مشترکان خوش مصرف گاز پاداش صرفه جویی می‌گیرند
ایلنا: مشترکان خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی یادشده در هر سال، نسبت به دوره مشابه سال‌های ۹۶ و ۹۷ در میانگین دمای یکسان طول دوره صورتحساب، بیش از ۱۰ درصد کاهش…
اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال
با توجه به رشد روزافزون جمعیت و رشد ساخت و ساز مسکن و توسعه اشتغال و لزوم کنترل و مدیریت مصرف گاز در کشور، هیئت وزیران تصمیماتی را به منظور اصلاح الگوی مصرف مشترکان گاز طبیعی در ایام سرد سال (۱۶ آبان لغایت ۱۵ اسفند) اتخاذ کرد.
ضرورت مدیریت اقتصادی خانواده در عصر کرونا/ از لزوم توجه به انضباط مالی تا اصلاح الگوی مصرف
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
ضرورت مدیریت اقتصادی خانواده در عصر کرونا/ از لزوم توجه به انضباط مالی تا اصلاح الگوی مصرف
همدان- این روزها که شرایط اقتصادی به سمت و سوی دیگری رفته و تورم با شرایط خاص شیوع کرونا عجین شده باید خانواده ها در مدیریت اقتصادی به نحوی دیگر پیش روند به طوری که خریدها بر اساس نیازسنجی و اولویت های زندگی انجام شود و اصلاح الگوی مصرف و عدم قدم نهادن در مسیر چشم و هم چشمی و پیش روی به سمت انضباط مالی مدنظر باشد.
صرف نصف بودجه کشور برای انتقال آب به فلات مرکزی!/ نیم قرن عقبگرد؛ با توسعه شهرها بر مبنای آب
۱۳۹۹/۰۸/۳۰ / اصلاح الگوی مصرف / توسعه پایدار / رشد / شهری و روستایی / سرانه مصرف آب
صرف نصف بودجه کشور برای انتقال آب به فلات مرکزی!/ نیم قرن عقبگرد؛ با توسعه شهرها بر مبنای آب
ایلنا: کارشناس حوزه آب اظهار داشت: آیا نمی‌شود به جای هزینه هنگفتی که قرار است برای این پروژه صرف شود از مسیرهای دیگر و با هزینه کمتر منجر به خیر و برکت بیشتری برای…
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
"زنگ آب" در استان اصفهان به صورت مجازی نواخته شد
اصفهان-سیمازاهدی : دوازدهمین برنامه "زنگ آب" در سال تحصیلی 99- 1400 به دلیل شرایط شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، توسط مدیر عامل شرکت آبفا،مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان در شبکه شاد و دیگر شبکه های آموزشی در فضای مجازی نواخته شد.مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان پیرامون نواختن زنگ آب در فضای مجازی اعلام کرد:نواختن زنگ آب در صورتی که دانش آموزان فرایند تعلیم وتربیت را به دلیل شیوع ویروس کرونا مجازی دنبال می کنند،نشانگر اهمیت و ارزش آب است.هاشم امینی با بیان اینکه آب در همه فرهنگ‌ها کالایی مهم و غیر قابل جایگزین به شمار می‌رود، ابراز داشت: در فرهنگ دینی و اسلامی ما بر اهمیت آب دو چندان تاکید شده و بر پرهیز از اسراف در مصرف آب و صرفه جویی در مصرف …
قبض برق تهرانیها چه تغییری خواهد کرد؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۳ / اصلاح الگوی مصرف / برق / درآمد / مد / معاون
قبض برق تهرانیها چه تغییری خواهد کرد؟
اقتصادنیوز : معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: ۱۰ درصد مشترکان در تهران مشمول طرح تخفیف ۱۰۰ درصدی برق رایگان و ۲۰ درصد مشترکان در صورت عدم کاهش مصرف برق خود مشمول ۱۰ درصد افزایش تعرفه برق خواهند شد و مشترکان به راحتی می توانند با نصب اپلیکیشن "برق من" از وضعیت مصرف خود آگاه شوند.
۴۹۲ شهر ایران با سرانه آبی بیش از ۱۵۰ لیتر برای هر نفر/اثرات کرونا بر افزایش مصرف آب
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / بیماری کووید-۱۹ / مصرف آب / همه_باهم_علیه_کرونا / روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه / هفته ترویج علم
۴۹۲ شهر ایران با سرانه آبی بیش از ۱۵۰ لیتر برای هر نفر/اثرات کرونا بر افزایش مصرف آب
آمارهای جهانی نشان می‌دهد که با افزایش شیوع بیماری کووید-۱۹ میران مصرف آب افزایش جدی یافته است و در ایران نیز متوسط سرانه آب مصرفی شهری ۱۵۰ لیتر برای هر نفر در سال است که ۴۹۲ شهر مصرف سرانه آبی بیش از ۱۵۰ لیتر برای هر نفر در سال را داشتند که این امر نشان می‌دهد که کشور نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
محمدی پس از دریافت گواهینامه ISO50001 اعلام کرد:
استقرار اولین و گسترده ترین نظام مدیریت انرژی شرکت ملی نفت ایران در مناطق نفت خیز جنوبمدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت:‌ اولین و گسترده ترین نظام مدیریت انرژی در سطح شرکت ملی نفت ایران در مناطق نفت‌خیز جنوب استقرار یافته است.احمد محمدی با اشاره به دریافت گواهینامهISO 50001 از سوی این شرکت اظهار داشت: شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نخستین شرکتی است که در میان شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران موفق به دریافت این گواهینامه شده است.وی افزود: سیستم مدیریت یکپارچه مصرف انرژی در مرحله نخست در ۱۸۲ باب ساختمان ستادی در اهواز با زیربنای ۴۴۵ هزار متر مربع اجرا شد که مصرف برق سالانه آنها ۱۰۴/۰۰۰/۰۰۰کیلو وات ساعت است و استقرار این سیستم موجب انجام فعالیت های لازم برای بهبود مصرف انرژی بر اساس استانداردهای …
چند درصد مشترکان تهرانی مشمول برق رایگان هستند؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / برق رایگان
چند درصد مشترکان تهرانی مشمول برق رایگان هستند؟
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رامین پوریا با اشاره به اینکه این اطلاعات اولیه بدست آمده از وضعیت مصرف برق در بخش خانگی تهران بزرگ است، گفت: از بین این ۱۵ درصد باید خانه‌های خالی و فصلی شناسایی و خارج شوند، زیرا این واحدهای مسکونی شامل دریافت خدمات برق امید نخواهند شد. طبق پیش بینی انجام شده با اجرای طرح برق امید در بخش خانگی بیش از ۱۰ درصد میزان برق مصرفی کاهش خواهد یافت. هدف از اجرای طرح برق امیدا اصلاح الگوی مصرف است که با کمک مشترکان محقق خواهد شد.
چشم امید صنعت برق به اجرای موفق طرح برق امید
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / کرونا / پایتخت / سلامتی / برق
چشم امید صنعت برق به اجرای موفق طرح برق امید
تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، اجرای طرح برق امید را فرصت طلایی پیش روی صنعت برق کشور به منظور اصلاح الگوی مصرف انرژی و همچنین موفقیت هرچه بیشتر در کنترل پیک بار فصل گرما دانست.
کدام مناطق تهران کمترین و بیشترین سرانه مصرف‌انرژی را داشت
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / شهر تهران / تخریب محیط زیست / شهرداری / زهره حسامی
کدام مناطق تهران کمترین و بیشترین سرانه مصرف‌انرژی را داشت
روند اجرای پروژه اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف حاملهای انرژی درساختمان‌های تحت تملک شهرداری در سال۹۸ نشان می‌دهد،میزان کاهش هزینه صورت گرفته در قسمت حامل‌های انرژی بیش از ۸۵۵میلیون تومان بوده است
کمترین و بیشترین سرانه مصرف انرژی متعلق به کدامیک از مناطق شهرداری تهران است؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / اداره کل محیط زیست شهرداری تهران / مصرف انرژی
کمترین و بیشترین سرانه مصرف انرژی متعلق به کدامیک از مناطق شهرداری تهران است؟
رئیس اداره مدیریت انرژی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: روند اجرای پروژه اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف حامل های انرژی در ساختمان‌های تحت تملک شهرداری در سال ۱۳۹۸ نشان می‌دهد، میزان کاهش هزینه صورت گرفته در قسمت حامل‌های انرژی بیش از ۸۵۵ میلیون تومان بوده است .
بانوان نقش اساسی در اصلاح فرهنگ مصرف خانواده دارند
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / بانوان / فرهنگ مصرف / استانی-شهرستانها
بانوان نقش اساسی در اصلاح فرهنگ مصرف خانواده دارند
فرماندار خمینی‌شهر گفت: کمک به حفظ سلامتی خانواده، سلامتی جامعه را در پی دارد و بانوان می‌توانند با فرهنگ‌سازی صحیح و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی تا حد زیادی به این مهم دست یابند.
برق رایگان، از رویا تا واقعیت
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / انرژی برق / اختصاصی ایرنا / قزوین / وزارت نیرو
برق رایگان، از رویا تا واقعیت
قزوین - ایرنا - اجرای طرح ملی برق امید، این صنعت کشور را در آستانه آزمونی بزرگ در حوزه مدیریت و مصرف انرژی قرار داده و فرصت طلایی را نیز جهت اصلاح الگوی مصرف مشترکان جهت رایگان کردن بهای آن فراهم ساخته است.
ورود تکنولوژی های آبیاری هوشمند سازگار با محیط زیست/ لزوم اصلاح الگوی مصرف آب در فضاهای سبز
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ورود تکنولوژی های آبیاری هوشمند سازگار با محیط زیست/ لزوم اصلاح الگوی مصرف آب در فضاهای سبز
برای سالیان متمادی، افزایش مداوم تقاضا و هزینه‌های تامین آب مصرفی از یک سو و کاهش منابع آبی از سوی دیگر گریبانگیر بشر بوده اند، و به نظر می رسد راه بازگشتی از آن نخواهد بود مگر نجات آینده ذخایر محدود آبی به مدد تکنولوژی های مدرن تمام خودکار…
ظرفیت مساجد برای انتقال فرهنگ اصلاح الگوی مصرف استفاده شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / استانی-سیاسی / اربعین حسینی / شورای فرهنگ عمومی فارس / فارس / اصلاح الگوی مصرف
ظرفیت مساجد برای انتقال فرهنگ اصلاح الگوی مصرف استفاده شود
نماینده ولی‌فقیه در فارس وجود شبکه ۴ هزار نفری مساجد در استان را ظرفیت خوبی برای اطلاع رسانی‌ و فرهنگ سازی الگوی مصرف انرژی به شکل غیرمستقیم و انتقال آن به سطح جامعه دانست.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
راهکار عملی اصلاح الگوی مصرف برق
قانون اصلاح الگوی مصرف در 75 ماده و 20 تبصره در اسفند 1389 به تصویب مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان رسید تا با مدیریت و بهینه‌سازی تولید و مصرف انواع حامل‌های انرژی، به گونه‌ای که بدون کاستن از سطح تولید ملی و رفاه اجتماعی، از اتلاف انرژی از نقطه تولید تا پایان مصرف جلوگیری کرده و موجب افزایش بازدهی و بهره‌وری، استفاده اقتصادی از انرژی، بهره‌برداری بهتر، کمک به توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست شود.
اصلی‌ترین منبع توسعه کشور در سال‌های آینده
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اسحاق جهانگیری / منابع توسعه / نفت و گاز
اصلی‌ترین منبع توسعه کشور در سال‌های آینده
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر ضرورت توسعه بخش انرژی به ویژه نفت و گاز در کشور گفت: بدون تردید اصلی ترین منبع توسعه کشور در سالهای آینده منابع نفت و گاز خواهد بود.معاون اول رییس جمهور افزود: البته اتکاء بودجه دولت به درآمدهای نفتی باید کاهش پیدا کند اما توسعه 20 سال آینده کشور چه در بخش صنعتی و چه غیر صنعتی باید با استفاده از منابع نفت و گاز باشد.وی ادامه داد: با این دورنمای20 ساله، توسعه صنعت نفت و گاز کشور باید به گونه ای باشد که بتواند سالانه 70 تا 100 میلیارد دلار به اقتصاد کشور کمک کند و این یعنی باید علاوه بر تامین نیازهای داخلی بتوانیم تولید مازاد را به کشورهای دیگر صادر کنیم. جهانگیری با تاکید بر اینکه باید برای تحقق بهینه سازی مصرف انرژی، اصلاحات جدی و اساسی …
تشریح اهمیت امنیت غذایی کشور/ ۹۵ درصد مواد غذایی کشور در داخل تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اصلاح الگوی مصرف / جهان / زمین / گفتگو با ایلنا / خانه صنعت
تشریح اهمیت امنیت غذایی کشور/ ۹۵ درصد مواد غذایی کشور در داخل تولید می‌شود
ایلنا: رئیس هیات مدیره خانه صنعت، معدن وتجارت جوانان تهران گفت: همچنین با توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بهبود آموزش و بهداشت در جامعه می توان به امنیت غذایی…
الزام توجه به نقش زنان در برنامه ریزی‌های اقتصاد مقاومتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / معاونت زنان / اقتصا مقاومتی
الزام توجه به نقش زنان در برنامه ریزی‌های اقتصاد مقاومتی
معاون هماهنگی و برنامه ریزی امور زنان و خانواده رییس جمهوری با اشاره به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: بند هشت این سیاست‌ها به اصلاح الگوی مصرف و ترویج مصرف کالاهای داخلی اشاره شده است و نظر به اینکه زنان به عنوان محور اصلی خانواده تعیین کننده نوع و شیوه مصرف در خانواده شناخته شده‌اند، الزام است در برنامه ریزی‌های خرد و کلان اصلاح الگوی مصرف نقش اساسی آنان مورد توجه قرار گیرد.
ماموریت ویژه پهپادهای سپاه برای بارورسازی ابرها +عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / اصلاح الگوی مصرف / پوشش / روسیه / زمین / شرایط آب و هوایی
ماموریت ویژه پهپادهای سپاه برای بارورسازی ابرها +عکس
اقتصادنیوز: وسعت ۱۶۴۸۱۹۵ کیلومتر مربعی کشورمان و موقعیت جغرافیایی گسترده آن در نیمکره شمالی زمین که فاصله جنوب و شمال آن را از عرض جغرافیایی ۳۰ درجه تا ۶۰ درجه شمالی در بر‌می‌گیرد و عوامل دیگری مانند ارتفاعات و فاصله قسمت‌های میانی کشور از آب‌های آزاد موجب شده تا ایران از اقلیم و شرایط آب و هوایی متنوعی برخوردار باشد به طوریکه در مناطق مختلف از زمین‌های فوق‌العاده خشک و کویری تا زمین‌های بسیار…
۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در قزوین پلمب شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در قزوین پلمب شد
قزوین- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: ۵۲ حلقه چاه غیرمجاز در قزوین با هدف اصلاح الگوی مصرف آب و صرفه جویی نیمه نخست امسال پلمب شده است.
ضرورت اصلاح الگوی مصرف حامل های انرژی
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / استانی-سیاسی / نیروگاه نکا
ضرورت اصلاح الگوی مصرف حامل های انرژی
نماینده ولی فقیه در استان مازندران بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف حامل های انرژی تاکید کرد.
سرانه مصرف آب در ایران و دیگر کشورها چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / آب و هوا / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف / کم آبی - خشکسالی
سرانه مصرف آب در ایران و دیگر کشورها چقدر است؟
ایرنا نوشت:‌ در کشور ایران سهم مصرف آب در بخش کشاورزی در حدود ۹۰ درصد، شرب ۸ درصد و صنعت و معدن ۲ درصد است، در صورتی‌که در کشورهای توسعه یافته سهم بخش کشاورزی ۳۰ درصد، شرب و بهداشت ۱۱ درصد و سهم بخش صنعت و معدن ۵۹ درصد است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۸
صدور قبض رایگان برق از آبان ماه
سخنگوی صنعت برق گفت: نخستین قبض رایگان طرح برق امید، از ابتدای آبان ماه صادر می‌شود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی با بیان اینکه شرایط مصرف در کنتورهای هوشمند و مکانیکی قابل رصد است افزود: اطلاعات کم مصرف، خوش‌مصرف یا پرمصرفی مشترکان با پیامک ارسال می‌شود و اگر مشترکی مشمول تخفیف صددرصدی هم باشد با ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. وی با بیان اینکه هدف طرح برق امید، اصلاح الگوی مصرف و ایجاد حساسیت در انتخاب وسایل کم مصرف است گفت: الگوی مصرف تعیین شده برای برخورداری از برق امید در فصول گرم ۱۰۰ کیلو وات ساعت در ماه، و ۸۰ کیلو وات ساعت در ماه‌های غیرگرم و در مناطق عادی است که البته ۸۲ درصد مصرف‌کنندگان برق در مناطق عادی هستند. سخنگوی صنعت برق ادامه داد: الگوی مصرف تعیین شده در مناطق …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
حکمرانی نفت و گاز باید بازنگری شود
مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس، جزئیات نهمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌ها درباره حکمرانی نفت و گاز را تشریح کرد.بابک نگاهداری در تشریح جزئیات نهمین جلسه شورای هماهنگی هیئت رئیسه و روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس که صبح روز دوشنبه ۳۱ شهریور از ساعت ۶ تا ۸ در کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: در این جلسه اولویت‌های پیشنهادی کمیسیون انرژی مورد بحث و تبادل نظر اعضای جلسه قرار گرفت.وی در توضیح اولویت‌های کمیسیون انرژی، از طرح و بررسی موضوعات تقنینی و نظارتی مرتبط با حوزه خام فروشی، توسعه و تکمیل زنجیره ارزش، اصلاح الگوی مصرف و بهینه‌سازی مصرف انرژی، تولید و طرح‌های توسعه‌ای عرضه انرژی با ملاحظه بهره‌وری، توسعه فناوری‌های دانش‌بنیان و کسب‌وکارهای نوپا، حکمرانی، اصلاح ساختار و مدیریت دارایی‌ها …
عزم توانیر و مجلس برای بهینه‌سازی مصرف برق بر پایه عدالت اجتماعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
عزم توانیر و مجلس برای بهینه‌سازی مصرف برق بر پایه عدالت اجتماعی
سه عضو کمیته برق کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی طی نشست تخصصی با مدیرعامل و معاونان شرکت توانیر، کلیات طرح برق امید را همسو با سیاست‌های کلان کشور در اصلاح الگوی مصرف و تحقق عدالت اجتماعی عنوان و همکاری طرفین برای نهایی شدن دستورالعمل‌ها و اجرای این طرح ملی را مورد تاکید قرار دادند.
بورس انرژی باید رونق گیرد/ ضرورت اصلاح الگوی مصرف
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / محمد باقر قالیباف / بورس انرژی / خوزستان / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه
بورس انرژی باید رونق گیرد/ ضرورت اصلاح الگوی مصرف
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بورس انرژی ما تاکنون رونق نگرفته که باید تغییراتی در این زمینه حاصل شود.
چگونه می‌توان مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی قبض برق شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / اصلاح الگوی مصرف / انرژی / برق / پوشش / صنعت / نیروگاه برق / قبض برق / جدول قطع برق / جیره‌بندی برق / وزارت نیرو
چگونه می‌توان مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی قبض برق شد؟
ایرنا نوشت: بر اساس مصوبه هیات وزیران قرار است همه کسانی که تابستان امسال همکاری خوبی با صنعت برق داشتند و مصرف خود را مدیریت کردند مورد تشویق و حمایت قرار گیرند.
اولویت‌های کمیسیون انرژی مجلس؛ از مهار خام فروشی تا بهینه‌سازی مصرف انرژی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
اولویت‌های کمیسیون انرژی مجلس؛ از مهار خام فروشی تا بهینه‌سازی مصرف انرژی
شریعتی نیاسر، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از انتخاب مشاوران کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت: کاهش خام فروشی ـ توسعه و تکمیل زنجیره ارزش، اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی مصرف انرژی و... به‌عنوان اولویت‌هایی کمیسیون انرژی مصوب شدند.
اسناد بالادستی مغفول مانده در حوزه انرژی/ شدت مصرف انرژی رو به افزایش است
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / وزارت نفت / وزارت نیرو / وزارت نفت / وزارت نیرو / شدت مصرف انرژی / سیاست‌های کلی اصلاح الگوی م&
اسناد بالادستی مغفول مانده در حوزه انرژی/ شدت مصرف انرژی رو به افزایش است
انرژی معادل مصرف شده برای هر واحد تولید ناخالص ملی در کشور بر خلاف سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف توسط رهبر انقلاب سیر افزایشی دارد و بهر‌ه‌وری نامطلوب در این حوزه را به وضوح مشخص می‌کند.
ایده «برق امید» از کجا آمد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اصلاح الگوی مصرف / برق / درآمد / صرفه جویی در مصرف / یارانه
ایده «برق امید» از کجا آمد؟
اقتصاد نیوز : مدیرعامل شرکت توانیر گفت: انتظار داریم با طرح برق امید، تعداد زیادی از مشترکین خوش مصرف به دسته کم مصرف اضافه بشوند و با همکاری مردم، تعداد مشمولین طرح حتی بیشتر از عددی که اعلام شده هم باشد.
چه کسانی از تخفیف صددرصدی بهای برق بهره‌مند می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / اصلاح الگوی مصرف / برق / رشد / صرفه جویی / یارانه
چه کسانی از تخفیف صددرصدی بهای برق بهره‌مند می‌شوند؟
ایلنا: متولی زاده با اشاره به این که 85 درصد از مشترکان زیرالگو برق مصرف می کنند و تنها 15 درصد بالاتر از الگوهای تعیین شده مصرف دارند، اضافه کرد: در طرح برق امید…
معرفی 2 رقیب آرادکوه در انتشار بوی نامطبوع
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / اصلاح الگوی مصرف / پایتخت / جانوران / راه و شهرسازی / ویروس
معرفی 2 رقیب آرادکوه در انتشار بوی نامطبوع
در شرایطی که انگشت اتهام انتشار بوی نامطبوع در پایتخت به سمت مرکز انباشت پسماندهای این شهر در آرادکوه نشانه رفته است،
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
نقش فروشگاه‎های زنجیره‎ای درسالم‌سازی شبکه توزیع
سالم‎‌سازی شبکه توزیع از جمله مهم‎ترین زمینه‎های توسعه اقتصادی پایدار کشور، تامین عدالت اجتماعی و امنیت اقتصادی اکثریت مردم جامعه است. فروشگاه‎های زنجیره‎ای رفاه با رسالت فراهم کردن کالاهای مورد نیاز جامعه، اصلاح الگوی مصرف و حمایت از تولید اقلام اساسی، نقشی مهم و اساسی از ابتدا تاکنون، درسالم‌سازی شبکه توزیع در کشور ایفا کرده‌اند.
باید از منابع محدود آب و انرژی به درستی استفاده کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانی-اجتماعی / مدیریت بحران / سیل / زلزله میانه / زلزله آذربایجان شرقی / قطعی آب / آذربایجان شرقی / صرفه جویی در مصرف آب / تسهیلات بانکی
باید از منابع محدود آب و انرژی به درستی استفاده کنیم
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این‌که باید از منابع محدود آب و انرژی به درستی استفاده کنیم، گفت: در کنار اقداماتی که برای تأمین آب شرب مورد نیاز شهروندان انجام می‌شود، اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از هدررفت آب نیز باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
وزیر نیرو: در ۷ سال اخیر هر ۵۰ روز یک سد ملی افتتاح کردیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سد آبی / انرژی / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف
وزیر نیرو: در ۷ سال اخیر هر ۵۰ روز یک سد ملی افتتاح کردیم
در ۷ سال دولت به طور متوسط هر ۳۰ روز یک تصفیه خانه فاضلاب، هر ۵۰ روز یک سد بزرگ ملی و هر ۶۰ روز یک تصفیه خانه آب به مدار بهره برداری رسیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
نیاز آبی فضای سبز کرج ۹۲۰ لیتر در ثانیه است
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج نیاز آبی فضای سبز کلان‌شهر کرج ۹۲۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد.پیمان بضاعتی پور در مراسم بهره برداری از دومین تصفیه خانه فاضلاب محلی کرج، با اشاره به وضعیت آبی این شهر، اظهار کرد: آب مورد نیاز سه هزار و ۴۰۰ هکتار فضای سبز شهر ۹۲۰ لیتر در ثانیه است.وی گفت: ۲۷۰ لیتر در ثانیه توسط ۲۲ حلقه چاه آب خام، ۱۶۰ لیتر در ثانیه توسط ۱۱ حلقه قنات، ۱۵۰ لیتر در ثانیه توسط ۵۶۰ انشعاب آب شرب شهری، ۳۰ لیتر در ثانیه حق آبه از رودخانه کرج، ۲۰ لیتر در ثانیه از تصفیه خانه و ۲۰ لیتر در ثانیه خط انتقال آب تهران به آبیاری فضای سبز کرج اختصاص می باید.رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج با بیان اینکه ۲۷۰ لیتر در ثانیه کمبود آبی است که هم اکنون برای آبیاری فضای سبز با آن …
سهم مصرف ماهی در سبد غذایی خانوارهای خلیل‌آباد فقط ۳ کیلوگرم است
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / استانی-شهرستانها / سرانه مصرف ماهی / شهرستان خلیل‌آباد / خبرهای شهرستان خلیل‌آباد
سهم مصرف ماهی در سبد غذایی خانوارهای خلیل‌آباد فقط ۳ کیلوگرم است
مدیر جهاد کشاورزی خلیل‌آباد با اشاره به سهم ۳ کیلوگرمی مصرف ماهی در سبد غذایی خانوارهای این شهرستان که در سال مصرف می‌شود بر لزوم فرهنگ‎سازی، تغییر و اصلاح الگوی مصرف آبزیان در این شهرستان تاکید کرد.
درخواست سازمان ملل از مردم درباره کولرهای پرمصرف
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / گاز / مصرف سوخت / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف / لامپ کم مصرف
درخواست سازمان ملل از مردم درباره کولرهای پرمصرف
ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، نوشت: برنامه محیط زیست سازمان ملل (یونپ) از کشورها درخواست کرد که به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از سیستم‌های خنک کننده کم مصرف استفاده کنند.
بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلو واتی در منطقه ۲ تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۲۰ کیلو واتی در منطقه ۲ تهران
شهردار منطقه ۲ تهران از راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی ۲۰کیلوواتی با هدف استفاده از انرژی تجدیدپذیر و اصلاح الگوی مصرف در این منطقه خبر داد.
مصرف آب ۵ درصد مشترکان مناطق یک تا ۳ تهران غیرعادی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / کم آبی - خشکسالی / اصلاح الگوی مصرف
مصرف آب ۵ درصد مشترکان مناطق یک تا ۳ تهران غیرعادی است
مهر نوشت: مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: پنج درصد مشترکان مناطق ۱ تا ۳ تهران پنج برابر میزان عادی مصرف آب دارند.
رودبار جنوب پیشگام در فرهنگسازی مدیریت مصرف انرژی
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / مصرف انرژی / برق / اخبار شهرستان‌ها - کرمان / استانی-شهرستانها
رودبار جنوب پیشگام در فرهنگسازی مدیریت مصرف انرژی
مدیر امور برق شهرستان رودبار جنوب از مشارکت ادارات دولتی جهت اصلاح الگوی مصرف برق در پیک بار خبر داد.
محسن حاجیلو با
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / شبکه شما / رسانه ملی / تلویزیون
محسن حاجیلو با "در جریان باش" به تلویزیون برگشت
برنامه تلویزیونی "در جریان باش" تیر و مرداد امسال و با محوریت اصلاح الگوی مصرف برق، روی آنتن شبکه شما می‌رود.
گلایه امام جمعه یزد از سهل انگاری ادارات در مدیریت مصرف انرژی
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-اقتصادی / امام جمعه یزد / مدیریت مصرف برق
گلایه امام جمعه یزد از سهل انگاری ادارات در مدیریت مصرف انرژی
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با بیان این که بحث مدیریت مصرف انرژی در ادارات می بایست جدی‌تر رعایت شود، گفت: اصلاح الگوی مصرف در ایران نیازمند فرهنگ سازی است.
تغییرات اقتصادی و اجتماعی جهان در پساکرونا چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / ویروس کرونا / سمنان / توسعه اقتصادی / تبعات کرونا بر اقتصاد ایران و جهان از نگاه اساتید دانشگاه / کرونا و کسب‌وکارها: از دورکاری تا رونق آنلاین‌ها
تغییرات اقتصادی و اجتماعی جهان در پساکرونا چگونه خواهد بود؟
سمنان- ایرنا- دانشیار دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم اداری دانشگاه سمنان گفت: رفتارهای اقتصادی اجتماعی جوامع و دولت‌ها در دوران پساکرونا دگرگون خواهد شد، اصلاح الگوی مصرف، ازبین رفتن توازن قدرت در دنیا، رفتن به سمت پیشران‌های دانش‌بنیان و همگرایی بیشتر جوامع، برخی از این تغییرات است.
احتمال تغییر ساعت کاری ادارات چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / برق / نیروگاه برق / جیره‌بندی برق / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف / کم آبی - خشکسالی / ساعت کار / ویروس کرونا
احتمال تغییر ساعت کاری ادارات چقدر است؟
رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه برنامه افتتاح مرکز پایش صنعت برق در جمع خبرنگاران از احتمال کاهش ساعت ادارای صحبت کرد.
مصرف برق خود را آنلاین مشاهده کنید
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / برق / نیروگاه برق / جیره‌بندی برق / قبض برق / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف / شهر تهران
مصرف برق خود را آنلاین مشاهده کنید
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، از راه‌اندازی سامانه‌ای جدید خبر داد که مشترکان دارای کنتور هوشمند در تهران را قادر می‌سازد میزان مصرف برق خود را در هر ساعت به صورت بر خط از طریق اینترنت مشاهده کنند.
چگونه پاداش خوش مصرفی بگیریم؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / انرژی / پول / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف
چگونه پاداش خوش مصرفی بگیریم؟
ایسنا نوشت: افزایش مصرف برق و احتمال وقوع خاموشی‌ وزارت نیرو را وادار کرده تا برای گذر از این شرایط به مشترکان پاداش خوش مصرفی بدهد که دریافت آن چندان دشوار نیست و تقریبا تمام مشترکان می‌توانند از این پاداش بهره‌مند شوند.
بیشترین و کم ترین قبض آب ها در تهران چند تومان است؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف / کم آبی - خشکسالی / شهر تهران
بیشترین و کم ترین قبض آب ها در تهران چند تومان است؟
ایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران نوشت: به طور میانگین خانواده‌هایی که مدیریت مصرف آب دارند حدود ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان هزینه قبض آب پرداخت می‌کنند که این مساله شامل حال ۶۰ درصد تهرانی‌ها می‌شود.
بحران آب در کمین تهرانی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / انرژی / کم آبی - خشکسالی / مصرف بهینه انرژی / اصلاح الگوی مصرف / ویروس کرونا
بحران آب در کمین تهرانی‌ها
ایسنا به نقل از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نوشت: مصرف آب تهران روند صعودی داشته و اکنون تمام تاسیسات آبی تهران با تمام ظرفیت مشغول به کار هستند. لازم است که مشترکان به این موضوع توجه داشته باشند.
تاثیر تبلیغات بر سبک زندگی مردم
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / شورای عالی انقلاب فرهنگی / تبلیغات / اصلاح الگوی مصرف
تاثیر تبلیغات بر سبک زندگی مردم
پژوهش «شناخت آثار تبلیغات تجاری کالاها و خدمات بر سبک زندگی و الگوی مصرف و ارائه راهکارها»؛ از سوی علی فردوسی جهرمی (مجری طرح) و دکتر علیرضا علی احمدی (ناظر طرح) انجام شده و توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
پدافند غیرعامل شامل همه ابعاد زندگی است
تبریز - فلاح: استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اولویت‌بندی تهدیدهای احتمالی و مصون‌سازی زیرساخت‌ها در برابر آن، گفت: خوشبختانه امروز تصور عمومی درباره پدافند غیرعامل اصلاح شده و مردم دریافته‌اند که این موضوع همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی را شامل می‌شود.محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی، با قدردانی از اقدامات موثر کارگروه‌های تخصصی این شورا، اظهار داشت: آگاهی مردم نسبت به پدافند غیرعامل، نشان‌دهنده اثربخشی اقدامات انجام‌شده در این حوزه است، اما هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.وی با تاکید بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل در تامین زیرساخت‌ها و نیازهای حیاتی مردم، گفت: اجرای طرح‌های انتقال آب مانند خط دوم زرینه‌رود و انتقال آب ارس، علاوه بر تامین نیازهای آبی، نقش پدافندی …
اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از تلفات مواد غذایی نیازمند برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت / نهمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت / اصلاح الگوی مصرف / مواد غذایی
اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از تلفات مواد غذایی نیازمند برنامه‌ریزی طولانی‌مدت است
استاد دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: اصلاح الگوی مصرف بدون ارتقای فرهنگ جامعه و سبک زندگی امکان‌پذیر نیست، موضوع اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از تلفات مواد غذایی نیاز به برنامه‌ریزی طولانی‌مدت دارد.
ببینید | توصیه رئیس جمهور به مردم: در مصرف برق و آب صرفه‌جویی کنید
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / حسن روحانی / اصلاح الگوی مصرف
ببینید | توصیه رئیس جمهور به مردم: در مصرف برق و آب صرفه‌جویی کنید
رئیس جمهور در مراسم افتتاح واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی عسلویه از مردم خواست تا در مصرف برق و آب صرفه جویی کنند.
ببینید: تهرانِ کرونایی، رکورد زد!
۱۳۹۹/۰۳/۱۳ / کاریکاتور / اصلاح الگوی مصرف / ویروس کرونا
ببینید: تهرانِ کرونایی، رکورد زد!
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه رکورد مصرف آب در ۵۰ سال اخیر زده شد، گفت: در ۳روز اخیر مصرف آب ۲۰ درصد افزایش یافته است...این خبر سوژه کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد!
قیمت برق پرمصرف ها افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
قیمت برق پرمصرف ها افزایش یافت
در راستای اقدامات صنعت برق جهت اصلاح الگوی مصرف، سال گذشته پاداش ۱۰۶میلیارد تومانی به مشترکین خوش مصرف، پرداخت شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
دو جایزه ملی انرژی برای شهرداری اصفهان
اصفهان – بهمن راعی : شهرداری اصفهان در بخش توسعه بهره گیری ازانرژی‌های تجدید پذیر تندیس نقره ای جشنواره را کسب کرد حسین امیری گفت: همزمان با روز جهانی زمین پاک، شهرداری اصفهان موفق به دریافت دو جایزه ملی انرژی از کمیته برگزارکننده جایزه ملی پنجمین جشنواره ملی مدیریت انرژی متشکل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،وزارت نیرو، وزارت نفت و سازمان مدیریت صنعتی کشور، سازمان ملی استاندارد کشور و سازمان ملی انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی کشور شد. وی گفت:تندیس نقره ای تدوین فرآیند ساخت، بهره برداری و ایجاد بستر لازم از انرژی های تجدید پذیر و توسعه ساختمان های سبز و رتبه برتر و لوح تقدیر در بخش کاهش مصرف انرژی الکتریکی در بخش موتورآلات آبرسانی جوایزی بودند که از سوی برگزارکنندگان جایزه به شهرداری …
محل‌های جدید واریز درآمد مالیات بر ارزش افزوده مشخص شدند
۱۳۹۹/۰۱/۲۷ / سازمان امور مالیاتی / لایحه مالیات بر ارزش افزوده / مالیات / مالیات بر ارزش افزوده
محل‌های جدید واریز درآمد مالیات بر ارزش افزوده مشخص شدند
مجلس مواد ۴۸ تا ۴۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را که شامل تعیین سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از ارزش گمرکی کالاهای وارداتی، اختصاص منابعی برای پوشش کامل درمان در روستاها و تامین تجهیزات بیمارستانی و مراکز بهداشت و درمان و تخصیص منابعی برای پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات، توسعه ورزش همگانی و اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی می‌شود را به تصویب رساند که درصدی از درآمد این مالیات‌ به حساب وزارت بهداشت، ورزش و آموزش و پرورش برای اهداف مذکور واریز می‌شود.
سهم توسعه ورزش همگانی و اصلاح الگوی مصرف از مالیات بر ارزش افزوده تعیین شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
سهم توسعه ورزش همگانی و اصلاح الگوی مصرف از مالیات بر ارزش افزوده تعیین شد
تهران- ایرنا- مجلس شورای اسلامی سهم پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات، توسعه ورزش همگانی و اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی از محل درآمد بر مالیات بر ارزش افزوده را مشخص کرد.
سهم وزارتخانه‌های بهداشت، ورزش و آموزش از بودجه جهت اصلاح الگوی مصرف و توسعه ورزش تعیین شد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / ورزش / مجلس شورای اسلامی
سهم وزارتخانه‌های بهداشت، ورزش و آموزش از بودجه جهت اصلاح الگوی مصرف و توسعه ورزش تعیین شد
ایلنا: نمایندگان مجلس، سهم وزارتخانه‌های بهداشت، ورزش و آموزش از بودجه جهت تغییر و اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی، توسعه ورزش همگانی و ورزش بانوان را مشخص کردند.
پیش بینی منابعی از محل مالیات‌ها برای کاهش مصرف دخانیات و توسعه ورزش همگانی
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / مالیات
پیش بینی منابعی از محل مالیات‌ها برای کاهش مصرف دخانیات و توسعه ورزش همگانی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی منابعی از محل مالیات‌های اخذ شده برای پیشگیری و کاهش مصرف دخانیات، توسعه ورزش همگانی و اصلاح الگوی مصرف و سبک زندگی تخصیص دادند.
ترکیبات آب تهران برای مقابله با کرونا چه تغییری کرده است؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / کم آبی - خشکسالی / ویروس کرونا / آب و هوا / اصلاح الگوی مصرف
ترکیبات آب تهران برای مقابله با کرونا چه تغییری کرده است؟
میزان نوشت: مدیرعامل آبفای استان تهران از بررسی مستمر کیفیت آب تهران در ۶۵ آزمایشگاه خبر داد.
کرونا می‌خواهد در ایران بماند!
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / کاریکاتور / ویروس کرونا / اصلاح الگوی مصرف
کرونا می‌خواهد در ایران بماند!
عدم رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌های وزارت بهداشت که باعث گسترش ویروس کرونا در کشور شده، سوژه انتشار کارتونی از علی رادمند در صفحه اینستاگرامی‌اش شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / ارز / اصلاح الگوی مصرف / دولت / نقدینگی / واردات
نرخ ارز و محرک‌های تورمی سال آتی
تشدید انتظارات تورمی موجب سرازیر شدن حجم بالای نقدینگی به سمت بازار دارایی‌های مختلف و در نتیجه افزایش نوسانات در این بازارها شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
تامین کسری بودجه با اوراق بدهی، آینده فروشی است/انتشار اوراق بدهی، دولت‌ها را بدهکار می‌کند/۳ روش بهتر برای تامین کسری بودجه
شقاقی شهری گفت: متاسفانه آن گونه که اعلام شده است در کشور ما قرار است اوراق بدهی بابت تامین هزینه های جاری و کسری بودجه منتشر شود. این موضوع دیگر بسیار حالت خطرناک تری است. حالت بهتر برای تامین کسری بودجه و پوشش هزینه های جاری این است که دولت نظام مالیاتی را اصلاح کند، یا به اصلاح الگوی مصرف در جامعه بپردازد و همچنین نظام بودجه ریزی و برنامه ریزی خود را اصلاح کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟|جزئیات 8 مولفه مهم اقتصاد قوی در ایران
یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: بهره وری از ظرفیت‌های نخبه انسانی، منابع عظیم طبیعی، ظرفیت های جغرافیایی، فناوری پیشرفته ، توسعه زیرساخت ها و رونق تولید در حوزه های صنعت، کشاورزی و مسکن، خودکفایی و اصلاح الگوی مصرف مهمترین مولفه های اقتصاد قوی هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اصلاح الگوی مصرف / اقتصاد / برق / سرمایه / صنعت
کاهش 1600 مگاواتی پیک بار شبکه با تعویض کولرهای گازی فرسوده
ایلنا: سخنگوی صنعت برق با تشریح جزئیات طرح تعویض کولرهای گازی فرسوده، کاهش 1600 مگاواتی پیک بار شبکه را از نتایج اجرای این طرح ملی عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / علی دارابی / امور استان‌های صدا و سیما / سازمان صداوسیما
حمایت از صنعت شیر کشور در جشنواره تولیدات مراکز صدا و سیما
با دستور معاون امور استان های صدا و سیما و با هدف اصلاح الگوی مصرف مردم، بخشی برای حمایت از صنعت شیر و لبنیات کشور در جشنواره بعدی تولیدات مراکز در نظر گرفته شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / یارانه / نرخ بنزین / اصلاح الگوی مصرف / سجاد برخورداری / قیمت بنزین
هدف از افزایش قیمت بنزین رفع کسری بودجه بود
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اهداف ذکر شده در خصوص افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر می رسد این اهداف واقعی نبود و هدف اصلی افزایش قیمت بنزین جبران کسری بودجه بود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / رضا اردکانیان / صنعت آب و برق / شهرستان سبزوار
استفاده از استارت آپ‌ها برای صرفه‌جویی در آب و برق
سبزوار - وزیر نیرو در حاشیه سفر به شهرستان خوشاب گفت: برای اصلاح الگوی مصرف در کشور و ترویج صرفه‌جویی از ظرفیت استارت آپ‌ها استفاده خواهد شد.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
مبانی مبهم چترهای حمایتی
اهداف کلان سیاست‌های مالیاتی را می‌توان در چهار گروه اهداف درآمدی، اهداف توزیعی، اهداف تثبیتی و اهداف تخصیصی طبقه بندی کرد. اهداف درآمدی، ایجاد درآمدی پایدار برای دولت به منظور تامین مخارج خود و تامین کالای عمومی را دنبال می‌کند. اهداف توزیعی، به کاهش شکاف طبقاتی و بازتوزیع درآمد‌ها اشاره دارد. اهداف تثبیتی به معنی استفاده از ابزار مالیاتی به‌عنوان یکی از ابزارهای سیاست‌های مالی برای تحقق اهداف اقتصادی از جمله کاهش تورم و افزایش سطح اشتغال است و منظور از اهداف تخصیصی، اصلاح الگوی مصرف و جهت دهی به مصرف کالا‌ها و تقاضای مصرف‌کنندگان است. یکی از ابزارهای مالیاتی به منظورتحقق برخی اهداف مذکور، اعطای معافیت یا تخفیف به فعالیت، مکان یا میزان خاصی از یک فعالیت در ازای اخذ مالیات از دیگر فعالیت‌های …
۱۳۹۸/۰۹/۲۱
فولاد خوزستان موفق به کسب گواهینامه معیار مصرف انرژی شد
فولاد خوزستان موفق به کسب گواهینامه معیار مصرف انرژی بر اساس استاندارد 9653 شد. سیدمسعود معصوم نتاج مدیر دفتر فنی انرژی و سیالات با اعلام این خبر افزود: با توجه به جایگاه و اهمیت انرژی در ایران و جهان، بتدریج رویکرد استراتژیک کشور به سوی حفظ و صیانت از منابع انرژی سوق یافت. ردپای این مسائل و مباحث مدیریت انرژی را در قانون پنج ساله سوم توسعه و پس از آن به صورت توسعه یافته و دقیق در قانون اصلاح الگوی مصرف در سال 1389 می‌توان یافت. بر اساس ماده 11 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی، سازمان ملی استاندارد اقدام به مشخص نمودن استانداردهای انرژی جهت تجهیزات و ماشین آلات انرژی بر و فرآیندهای صنعتی، معدنی و کشاورزی، تولیدکنندگان و واردکنندگان سوخت‌های مصرفی و برق نموده و رعایت این قوانین و استانداردها از سوی …
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / آموزش محیط زیستی به دانش آموزان / شهرداری تهران
آمادگی شهرداری تهران برای مشارکت در آموزش‌های محیط زیستی به مدارس
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن اشاره به اینکه شهرداری تهران آمادگی مشارکت برای آموزش‌های محیط زیستی در مدارس تهران در قالب سند «آموزش حفاظت از محیط زیست در مدارس» را دارد، گفت: در حال حاضر در 560 ساختمان که تحت تملک شهرداری تهران هستند، اصلاح الگوی مصرف صورت گرفته است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
ابلاغ دستورالعمل اجرایی مدیریت مصرف آب شرب
دستورالعمل اجرایی «کمیته مدیریت مصرف آب شرب» به منظور توسعه اقدامات بهینه‌سازی مصرف آب در بخش آب شرب و در راستای حمایت از فناوری‌های کاهنده مصرف آب همراه با ایجاد ساز و کارهای انگیزشی برای ترغیب آحاد جامعه به استفاده از فناوری‌های روز کاهنده‌ مصرف ابلاغ شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، این دستورالعمل با در نظر گرفتن ساز و کارهای حمایتی و با هدف اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولیدات داخلی، شفاف‌سازی وظایف و مسوولیت‌ها و ایجاد هماهنگی بین واحدهای مرتبط توسط معاون آب و آبفای وزیر نیرو ابلاغ شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •