پنجشنبه, ۱۲ تیر, ۱۳۹۹ / 2 July, 2020
افت تحصیلی
کمتر کسی می‌داند که ریشه‌های اصلی افت تحصیلی چه چیزهایی است!
۴۶ ساعت قبل / افت تحصیلی / دانش آموز / دانش آموزان / معلم / والدین
کمتر کسی می‌داند که ریشه‌های اصلی افت تحصیلی چه چیزهایی است!
افت تحصیلی یکی از مشکلاتی است که عموماً دانش‌آموزان در طول تحصیل خود آن را تجربه می‌کنند ولی اشتباهی که در این دوران از مشاوران و والدین سر می‌زند بی‌توجهی به آن و زودگذر پنداشتن این مشکل است که می‌تواند بسیار به دانش‌آموز و فرآیند یادگیری او آسیب بزند.
۳ روز قبل
کرونا و وضعیت آموزش
که می‌تواند آن مجموعه را چراغ راه آینده و به قله‌های رفیع پیشرفت رساند. شاید هنگامی که با یک فوریت بهداشتی در سطح ملی مواجه هستیم، زمان مناسبی برای پیشنهاد تغییر جهت در نظام آموزش عمومی کشور نباشد؛ اما ویروس کرونا همه ‌چیز را تغییر داده و سیستم آموزشی نیز از این جریان مستثنی نبوده است. یکی از حوزه‌هایی که با ورود کرونا و تعطیلی ناخواسته وارد فاز اجرایی طراحی سازوکار آموزش مجازی و تداوم آموزش شد، وزارت آموزش و پرورش بود که با آموزش‌های تلویزیونی و معرفی سامانه «شاد» آغازگر مقابله با ویروس کرونا در امر تعطیلی مدارس شد و توانست رضایت نسبی مخاطبانش را فراهم کند. اکنون پس از گذشت 5 ماه از شروع همه‌گیری کرونا، کشورمان شاید در کنترل آن به توفیقاتی رسیده باشد …
افزایش انگیزه برای مطالعه و پیشرفت تحصیلی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / برنامه‌ریزی تحصیلی / دلایل کاهش انگیزه / اهمالکاری
افزایش انگیزه برای مطالعه و پیشرفت تحصیلی
کاهش انگیزه یکی از مشکلاتی است که ممکن است دانش‌آموزان در دوران تحصیل تجربه کنند. این بی انگیزگی در دوران امتحانات شدت بیشتری پیدا می‌کند و گاهی ممکن است در دیگر فعالیت‌های افراد تأثیر بگذارد. در دوران امتحانات اگر دچار بی‌انگیزگی شوید، ممکن است دست از تلاش و مطالعه بردارید و به راحتی موفق به بازگشت به وضعیت قبل نشوید. کاهش انگیزه در این مرحله بسیار خطرناک است زیرا باعث افت تحصیلی و نتیجۀ نامناسب در آزمون‌ می‌شود. اگر برای بهبود این وضعیت تلاشی نکنید به مرور زمان نسبت به درس و مدرسه بی تفاوت می‌شوید.
ندیدن نیازها، از عوامل مهم افت و ترک تحصیل دانش‌آموزان
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
ندیدن نیازها، از عوامل مهم افت و ترک تحصیل دانش‌آموزان
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان بوشهر یکی از عوامل مهم در افت تحصیلی و نیز ترک تحصیل دانش آموزان را عدم شناسایی به موقع مشکلات و نیازهای دانش آموز و از دست دادن زمان طلایی برای اقدامات پیشگیرانه دانست.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
مدارسِ کتابفروش
[لیلا مهداد] کتاب‌های درسی تمام مقاطع دیگر از کتابفروشی‌ها توزیع نمی‌شود. این مسئولیت بعد از این به دوش سامانه  « irtextbook» قرار گرفته تا در ‌سال تحصیلی پیش ‌رو فروش و توزیع مواد آموزشی از طریق سامانه الکترونیکی و ثبت سفارش کتب درسی صورت بگیرد؛ تصمیمی که یکی از مهم‌ترین اهدافش به گفته محمدمهدی کاظمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، هزینه کمتر خانواده‌ها برای تهیه کتاب‌هاست. صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، کاهش تعداد کتاب‌های درسی منسوخ‌شده، کاهش توزیع کتاب‌های درسی چاپ سال‌های قبل، کاهش تعداد کتاب‌های درسی مرجوعی، اعمال نظارت دقیق‌تر بر نحوه توزیع و جلوگیری از هر گونه اعمال …
عادت‌های غلط دانش آموزان هنگام مطالعه چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / افت تحصیلی / مطالعه / دانستی تحصیلی / روش مطالعه / سبک زندگی / پارسی خبر
عادت‌های غلط دانش آموزان هنگام مطالعه چیست؟
علت بهره وری پایین تعدادی از دانش آموزان عادت‌های غلط هنگام مطالعه دروس است که باید آن‌ها را اصلاح کرد.
عادت‌های غلطی که باعث افت تحصیلی می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / امتحانات / دانش آموزان / بی خوابی / افت تحصیلی
عادت‌های غلطی که باعث افت تحصیلی می‌شود
علت بهره وری پایین تعدادی از دانش آموزان عادت‌های غلط هنگام مطالعه دروس است که باید آن‌ها را اصلاح کرد.
تاثیرات خشونت خانگی بر وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / خشونت خانگی / دانش آموزان / افت تحصیلی
تاثیرات خشونت خانگی بر وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان
نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که بین میزان مواجهه دانش‌آموزان با خشونت خانگی با عملکرد تحصیلی آن‌ها رابطه معکوس و معناداری وجود دارد.
آیا وقت بازگشایی مدارس فرا رسیده بود؟ | زنگ خطری که یک نظرسنجی به صدا درآورد
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
آیا وقت بازگشایی مدارس فرا رسیده بود؟ | زنگ خطری که یک نظرسنجی به صدا درآورد
مهم‌ترین دلیل برای بازگشایی مدارس کشور مسئله کیفیت آموزش‌ها و تأثیر آن بر افت تحصیلی دانش‌آموزان و نابرابری آموزشی است.
احتمال افت تحصیلی کودکان در خانواده‌های کارگری
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
احتمال افت تحصیلی کودکان در خانواده‌های کارگری
 [شهروند]  نوک پیکان شرایط فعلی ناشی از پاندمی-کووید 19 تیزتر از همیشه کودکان خانواده‌های کارگری را نشانه گرفته است. سوءتغذیه، خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها، افت تحصیلی، تبعیض جنسیتی، طرد و تجربه‌های زیستی نامطلوب،  بخشی از پیامدهای بحران جدید است که با نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی دایره آسیب‌پذیری خانواده‌های کارگری و فرزندان‌شان را بزرگ‌تر کرده است. در شرایط فعلی آموزش، سلامت و معیشت این گروه تحت‌تأثیر است.  اینها بخشی از موضوعاتی است که در نشست مجازی انجمن حمایت از حقوق کودکان با موضوع «نگاهی به وضع کودکان خانواده‌های کارگری در وضع اپیدمی کرونا» برگزار شد. پیام روشنفکر، پژوهشگر و جامعه‌شناس حوزه سلامت و …
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
دوباره ردصلاحیتِ نابهنگام
4 سال پس از غائله ردصلاحیت نابهنگام مینو خالقی منتخب اصلاح‌طلب مردم اصفهان در مجلس دهم شورای اسلامی توسط شورای نگهبان، حال نوبت به سینا کمال‌خانی، منتخب مستقل تفرش در مجلس یازدهم رسیده که به همین سرنوشت دچار شود. این را دیروز عباسعلی کدخدایی خبر داده و پس از چند روز افت و خیز در پرونده منتخب تفرشی‌ها، قائم‌مقام دبیر و سخنگوی شورای نگهبان آب پاکی را روی دست کمال‌خانی و ۱۳ هزار و ۷۵۲ شهروند ساکن تفرش ریخته که در همین انتخابات اخیر به او رای داده بودند؛ آن‌هم درحالی‌که این انتخابات چندان هم با استقبال شهروندان مواجه نشده و رکورد پایین‌ترین نرخ مشارکت در تمامی ادوار انتخابات در دوران جمهوری اسلامی را به نام خود زده بود. ماجرا از آنجا شروع شد که اوایل هفته …
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
«ابتکار» از چالش‌های برگزاری کنکور و آزمون‌های پایان سال در روزهای کرونایی گزارش می‌دهد
امتحان بزرگ پیش روی ممتحنانزهرا داستانیپس از تعطیلی 70 روزه مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال تحصیلی 99-98 به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران،‌ بالاخره متولیان امر آموزش پس از کش‏و‏قوس‌های فراوان و اظهار نظرهای متفاوت، تصمیم نهایی خود درباره زمان و نحوه برگزاری آزمون پایان این سال تحصیلی و البته کنکور سراسری و سایر آزمون‌های تحصیلات تکمیلی را گرفتند. اردیبهشت ماه را طبق روال هر ساله، پایان سال تحصیلی مدارس اعلام کردند، آزمون‌های نهایی به استثنای پایه دوازدهم را منحل، پایان تعطیلات عید فطر را آغاز امتحانات پایانی سال و ۲۰ روز پس از آخرین امتحان نهایی را زمان برگزاری کنکور سراسری و سایر آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌ها اعلام کردند. وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم به همراه سازمان سنجش …
بحران بی‌سوادی در راه است؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش / کروناویروس / شبکه آموزش / شبکه شاد / آموزش مجازی
بحران بی‌سوادی در راه است؟
همزمان با اعلام رسمی شیوع کروناویروس و ‌روند صعودی آن در کشور، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شدند و گفته مقامات وزارت آموزش و پرورش در همان روزها نشان دهنده این بود که به برپایی و ادامه کلاس‌ها در فضای مجازی و اهمیت آن واقف هستند و برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان تلاش می‌کنند.
افزایش ترک تحصیل بچه‌ها در مناطق محروم در دوره کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / ویروس کرونا / دانش‌آموز / افت تحصیلی / سال تحصیلی / وزارت آموزش و پرورش
افزایش ترک تحصیل بچه‌ها در مناطق محروم در دوره کرونا
دستیار رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در حوزه‌های تربیت و یادگیری گفت: خطر افزایش ترک تحصیل در مناطق محروم از تبعات منفی تعطیلات ناشی از ویروس کرونا است.
افت تحصیلی ارمغان کرونا برای دانش‌آموزان مازنی
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / تعطیلی مدارس / مازندران / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
افت تحصیلی ارمغان کرونا برای دانش‌آموزان مازنی
ساری-ایرنا- در حالی شیوع ویروس کرونا درمازندران به دو ماهه خود نزدیک می‌شود که صرفنظر از خسارت‌های اقتصادی،به گفته کارشناسان این ویروس با به تعطیلی کشاندن مدارس افت تحصیلی را برای دانش‌آموزان این خطه شمال کشور به ارمغان آورده‌است.
ارائه مشاوره آنلاین و رایگان به دانشجویان علامه/افت تحصیلی و مسائل ازدواج مهم‌ترین علل مراجعه
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / دانشگاه علامه طباطبایی / مرکز مشاوره دانشجویان
ارائه مشاوره آنلاین و رایگان به دانشجویان علامه/افت تحصیلی و مسائل ازدواج مهم‌ترین علل مراجعه
معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی از ارائه مشاوره رایگان و آنلاین به دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: دوری از خانواده، افت تحصیلی و مسائل مرتبط با ازدواج مهم‌ترین دلایل مراجعه دانشجویان به بخش مشاوره دانشجویی است.
معاون آموزش متوسطه: امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / آموزش از راه دور / آموزش و پرورش / شیوع ویروس کرونا در ایران / علیرضا کمرئی
معاون آموزش متوسطه: امکان دارد سال تحصیلی تغییر کند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه در برنامه سلام صبح بخیر با اشاره به اینکه برای نخستین بار بعد از سال‌های جنگ با شبکه آموزش و سپس شبکه چهار آموزش را آغاز کردیم، اظهار کرد: برای جلوگیری از این افت تحصیلی دانش آموزان از رسانه‌های متعددی استفاده می‌کنیم.
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
پیدا و پنهان ابلاغیه جدید سازمان بورس
سازمان بورس اخیراً برخی از محدودیت‌ها مانند برگزاری کلاس، شرکت در آزمون و گذشت یک‌ماه از زمان صدور کد برای انجام معامله را به عنوان پیش‌شرط صدور کد جدید معاملاتی وضع کرده که ابهاماتی را به همراه داشته است.به گزارش ایرنا، این تصمیم آنی از نظر بسیاری از کارشناسان حاضر در بازار، عجیب به نظر می‌رسد به طوری که معتقدند مضرات آن بیش از مزایا بوده و می تواند بازار را تحتالشعاع قرار دهد. همچنین علاوه بر این ابلاغیه، از روز جمعه هم خبری در زمینه اعمال تغییرات حجم مبنا در بازار منتشر شد.شکی وجود نداشت که انتشار دو ابلاغیه همزمان با یکدیگر نه‌تنها به‌شدت روند معاملات بازار در نخستین روز هفته را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ بلکه اجرای قطعی آن بهطور حتم می‌تواند ضمن کاهش میزان ورود نقدینگی در این بازار، زمینه روند …
تعطیلات بدون افت تحصیلی
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
تعطیلات بدون افت تحصیلی
سختکوشی یکی از شاخص‌های مهم یادگیری است. برای تثبیت یادگیری‌ نیاز به تمرین پی‌در‌پی است. فاصله زمانی بین یادگیری و تثبیت باعث فراموشی و افت تحصیلی می‌شود. یادگیری توسط معلم، استاد و یا مربی کسب می‌شود و تثبیت آن نیاز به تداوم و استمرار تمرین دارد.
افت تحصیلی، از مهم‌ترین آسیب‌های ناشی از خشونت در نوجوانان است
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-اجتماعی
افت تحصیلی، از مهم‌ترین آسیب‌های ناشی از خشونت در نوجوانان است
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز با بیان اینکه به دنبال بروز خشونت در نوجوانان، آسیب اجتماعی نیز ایجاد می‌شود، گفت: قطع رابطه با نزدیکان و دوستان، افت تحصیلی و ضعف در سیستم ایمنی از مهم‌ترین آسیب‌های ناشی از خشونت در نوجوانان است.
دانشجویان دچار افت تحصیلی از خدمات مشاوره‌ بهره‌مند می‌شوند
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / دانشگاه آزاد اسلامی / مشاوره / دانشجو
دانشجویان دچار افت تحصیلی از خدمات مشاوره‌ بهره‌مند می‌شوند
تهران- ایرنا- معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد در بخشنامه‌ای اعلام کرد؛ همه واحدهای دانشگاهی باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که دانشجویان دچار افت تحصیلی یا در آستانه انصراف یا محرومیت از تحصیل، از خدمات مشاوره‌ای فردی و تحصیلی بهره‌مند شوند.
جبران تعطیلی مدارس اصفهان با افزایش ۱۸ درصدی هزینه سرویس ها
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / استانی-اجتماعی / سرویس مدارس / تاکسیرانی
جبران تعطیلی مدارس اصفهان با افزایش ۱۸ درصدی هزینه سرویس ها
آذر و دی ماه امسال روزهای اوج آلودگی هوای اصفهان بودند. یک ماه از روزهایی که بحران تجمع آلاینده ها در هوا، مدارس سومین کلان شهر بزرگ کشور را به تعطیلی کشاند می گذرد، تعطیلات هفت هشت روزه ای که گلایه های خانواده های دانش آموزان از عقب ماندگی و افت تحصیلی کودکان و نوجوانان را برانگیخت، اما این روزها که برای برگزاری کلاس های جبرانی تصمیم گیری می شود، سرویس های مدارس مصوبه ماده ۱۸ را ملاک تصمیم گیری می داند و بر اساس آن، هزینه جابجایی دانش آموزان در روزهای تعطیلی را ۱۸ درصد گران تر اعلام کرده اند.
اخبار بد، به سلامت روانی کودکان آسیب می‌زند
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / سلامت / کودکان / کودک آزاری / سلامت کودکان
اخبار بد، به سلامت روانی کودکان آسیب می‌زند
ایرنا نوشت: شنیدن اخبار بد و ناگوار و اضطراب‌آور و نیز بحران‌های اجتماعی و طبیعی، سلامت روانی کودکان را مختل کرده و افت تحصیلی را برای آنان بدنبال دارد.
امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی
۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / آموزش عالی / افت تحصیلی / دانشگاه آزاد اسلامی / رشته / برنامه ریزی
امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی
برای اولین بار در سطح دانشگاههای دولتی و غیر دولتی کشور، بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی، واحد تهران مرکزی امکان تحصیل همزمان دانشجویان در دو رشته تحصیلی را فراهم آورد.
خودروهای کیفیت پایین؛ بلای جان هوای تهران | آلودگی هوای تهران زیر سر کیست؟
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
خودروهای کیفیت پایین؛ بلای جان هوای تهران | آلودگی هوای تهران زیر سر کیست؟
افزایش آلودگی هوای تهران در پاییز هر سال منجر به تعطیلی مدام مدارس استان می‌شود. این موضوع افت تحصیلی دانش‌آموزان و بی‌انگیزگی آنها نسبت به تحصیل را به دنبال دارد. در حالی که مقصر آلودگی هوا کسان دیگری هستند نه دانش‌آموزان.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / وزارت آموزش و پرورش / استان کهگیلویه وبویراحمد / دانش‌آموز / افت تحصیلی
فیلم | ویدیو انتقادی حجه‌اسلام آذری نژاد از کشتن خلاقیت کودکان در مدرسه
این ویدیو انتقاد می کند از نظام آموزشی کشور که خلاقیت های دانش آموزان را کشته است. تصویر دو کودک خردسال کهگیلویی که در حال خواندن درس هستند و این روحانی می گوید آن ها 2 سال مدرسه رفتند،1 سال هم پیش دبستانی،اما هنوز توان خواندن ندارند. خلافیت،خیال پردازی،مهارت های زندگی و.... در مدرسه خبری نیست کتاب ها در این سالها تفکر محور شدند،اما برخی معلم ها با تغییر کتاب ها رشد نکردند. دوره های ضمن خدمت رفع تکلیفی و غیر کاربردی است مدرسه در اولویت دولت نیست.
۱۳۹۸/۰۸/۰۸
فرصت های بورسیه سوئد ، نروژ، فنلاند و دانمارک برای پذیرش ۲۰۲۰
بورسیه و دریافت کمک هزینه تحصیلی (FINANCIAL AIDS) یکی از راهکارهای تامین هزینه تحصیل دانشجویان خارجی است. با توجه به این که ارزش پول ملی در دو سال اخیر بیش از ۳۰۰ درصد افت کرده، بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور یا قید این کار را زده یا...
۱۳۹۸-۰۸-۰۸
چه عواملی باعث بی‌خوابی می‌شود؟
بی خوابی ، بیماری بسیار آزارنده به خصوص زمانی که فرد یک روز کاری یا تحصیلی مهم پیش رو داشته باشد؛ چون باعث افت تمرکز و عملکردتان می‌شود. "بی خوابی"یکی از عوامل ایجاد انواع بیماری‌ها در بدن می‌باشد و همه انسان‌ها باید سعی کنند خواب کافی داشته باشند و اگر مشکل اختلال در خواب دارند با مراجعه به پزشک آن را برطرف کنند. با توجه به اهمیت موضوع آفتاب یزد در این باره با دکتر محمود صادق نیت، فلوشیپ طب خواب گفت و گو کرده است .
۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / دانشجو / ایران / افسردگی / دانشگاه ها
بیگلری: افت تحصیلی اصلی‌ترین عامل مراجعه به مراکز مشاوره دانشجویی
شهناز بیگلری، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر افت تحصیلی را شایع‌ترین مشکل در بین دانشجویان مراجعه کننده به مرکز مشاوره این دانشگاه دانست و گفت: مشکلات خانوادگی، ارتباطی و عدم کسب مهارت های زندگی از بسترهای اصلی افت تحصیلی دانشجویان است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / دانشگاه صنعتی امیرکبیر / دانشگاه / مرکز مشاوره و سلامت
افزایش افسردگی توأم با نبود انگیزه و مهارت‌های اجتماعی میان دانشجویان
شهناز بیگلری رئیس مرکز مشاوره دانشگاه امیرکبیر افت تحصیلی را شایع ترین مشکل در بین دانشجویان مراجعه کننده به مرکز مشاوره این دانشگاه دانست و گفت: مشکلات خانوادگی، ارتباطی و عدم کسب مهارت های زندگی از بسترهای اصلی افت تحصیلی دانشجویان است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / منصوره سادات صادقی / سازمان امور دانشجویان / دانشجویان
مشروط شدن دانشجویان و افت تحصیلی ۲ چالش عمده مراکز آموزش عالی
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: افت تحصیلی و به تبع آن مشروط شدن دانشجویان همواره یکی از چالش های عمده مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها در کشور است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲
تبعات و آسیب‌های طرح یک فوریتی نمایندگان مجلس برای برون‏سپاری آموزش زبان‌های خارجی
مافیای «زبان» در راه است؟زهرا داستانیحذف زبان انگلیسی از مدارس و اختیاری‏شدن آموزش آن، مخالفان و موافقان بسیاری دارد اما دلایل برای مخالفت با این طرح بیش از دلایلی است که ممکن است موافقت شما را به همراه داشته باشد. «حذف زبان انگلیسی از مدارس» عنوان یکی از طرح‌های اخیر مجلس شورای اسلامی است که این‌ روزها فکر بسیاری از آنهایی که درگیر آموزش و آموختن هستند را به خود مشغول کرده است. دانش‌آموزانی که رابطه خوبی با زبان دوم به خصوص انگلیسی ندارند اگرچه از چنین طرحی ذوق‏زده شده‌اند اما ذوق‏شان با شنیدن این موضوع که باید این درس را در آموزشگاه و زیر نظر آموزش‏و‏پرورش فرا بگیرند، در سال سوم دبیرستان در آزمون سراسری مدارس شرکت‌ کنند و در کنکور به سوالات زبان انگلیسی که یکی از مهم‌ترین ضرایب را به خود اختصاص …
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / سلامت روان / دانش آموزان / بازگشایی مدارس / مدرسه / تلفن‌های هوشمند / روانشناس / والدین / کودکان و نوجوانان
انتقاد به سیاست‌ مدارس در هدایت دانش‌آموزان برای استفاده از تلفن‌همراه
مشاور رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران در حوزه سلامت، ضمن ارائه راهکارهایی درباره چگونگی مدیریت مصرف تلفن همراه در دانش آموزان توسط والدین، می گوید: استفاده از تلفن‌های هوشمند توسط دانش‌آموزان می‌تواند موجب افت تحصیلی آنها شود، چراکه نه تنها فرهنگ‌سازی صحیحی در استفاده از این ابزار در کشور وجود ندارد، بلکه خانواده‌ها نیز بدون هیچ گونه آگاهی و آموزشی این ابزار را در دسترس فرزندان خود قرار می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
رشد حقوق معلمان بالاتر از نرخ تورم/جبر جغرافیایی برای ثبت‌نام در مدارس برداشته می‌شود
وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم رشد حقوق معلمان بالاتر از نرخ تورم و سایر دستگاه‌های دولتی بود، گفت: پهن شدن سفره آموزش‌وپرورش‌ و گسترش پوشش تحصیلی باعث افت کیفیت شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / اعضای هیات علمی / دانشگاه های علوم پزشکی / ارزشیابی آموزشی / دانشجویان
آیین نامه استاد مشاور علوم پزشکی ابلاغ شد/ پیشگیری از افت تحصیلی دانشجویان
آیین نامه جدید استاد مشاور برای اجرا از مهرماه سال ۹۸ به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
مشروطی در ترم‌‌‌های اول و دوم دانشگاه به دلیل انتخاب رشته اشتباه
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: به دلیل انتخب نادرست رشته در ورود به دانشگاه، در ترم اول و دوم تحصیل شاهد افت تحصیلی هستیم و اغلب مشروطی داریم.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵ / مدرسه / آموزش / دانش‌آموز / افت تحصیلی
بچه‌های بازمانده از تحصیل در کدام مناطق زندگی می‌کنند؟
فارس نوشت: سرپرست وزارت آموزش ‌و پرورش با بیان اینکه ٢۴ درصد از بازماندگان از تحصیل در مناطق محروم هستند، گفت: باید مکانیسمی فعال کنیم تا بازماندگان از تحصیل شناسایی شوند و به مدرسه بازگردند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / ریاست سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی / سازمان زندان ها / زندانیان
ورود به چرخه جرم از آسیب های خانواده های زندانیان است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان زندان ها یکی از آسیب های خانواده های زندانیان را ورود به چرخه جرم دانست و گفت: فروپاشی خانواده، تنزل موقعیت اجتماعی و اقتصادی خانواده، افت تحصیلی و ترک تحصیل فرزندان زندانیان از دیگر آسیب های این مساله است.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
آغاز رسمی فعالیت پایگاه‌های سنجش سلامت نوآموزان در آذربایجان شرقی
تبریز – لیلا پاشائی: رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی از آغاز ثبت نام طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود دبستان و پیش دبستانی با مراجعه به محل ثبت نام از دوم تیر ماه خبر داد.اهداف اصلی اجرای برنامه سنجش در سطح پیش دبستانیمریم خوشبخت در گفتن و گو با «ابتکار» ضمن اعلام این مطلب، اظهار کرد: پیاده کردن مداخلات آموزشی بهنگام برای نوآموزان مشکل دار و پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها، کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل برخی از عوامل موثر بر افت تحصیلی دانش آموزان و ... از اهداف اصلی اجرای برنامه سنجش در سطح پیش دبستانی است.بیشترین تعداد پایگاه سنجش سلامت در آذربایجان شرقیرئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که پیش بینی می شود امسال بالغ …
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
بررسی تسلط به زبان فارسی به طرح سنجش سلامت می‌آید
معاون آموزش ابتدایی گفت: به منظور کاهش افت تحصیلی تلاش می‌کنیم تا آزمون بسندگی را به منظور بررسی دریافت مطلب و تکلم به زبان فارسی در سنجش لحاظ شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸
دانشجوی ۲۰ ساله در مسابقات جهانی درخشید / رباتی که امید را به سازندگانش هدیه کرد
دانشجویی که در ابتدای تحصیل در دانشگاه با ناامیدی دچار افت تحصیلی شد، توانست به همراه همکلاسی‌هایش یکی از قله‌های موفقیت را فتح کند.ربات امید، رباتی است که نه تنها انگیزه و امید را به پدرام رسولی بلکه به دوستانش نیز هدیه داد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / آموزش / آموزش عالی / افت تحصیلی / حذف کنکور / دانش‌آموز / دانشجو / دانشگاه / کنکور / مائده پروین / مدرسه
کنکور؛ زنجیرهٔ معیوب و مشروعیت‌ برباد رفته
سال ۹۸، پنجاه و یکمین سال برگزاری کنکور در ایران است. آزمونی سرنوشت‌ساز برای دانش‌آموزان، قصه‌ای پر غصه برای خانواده‌ها، زخمی کهنه برای متولیان امر آموزش کشور و البته در این آب گل‌آلود، تجارتی پرسود برای امپراطوری‌های خدمات آموزشی.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱ / دانش آموزان انگلیس / فقر و گرسنگی
فقر و گرسنگی عامل افت تحصیلی در دانش‌آموزان انگلیسی
معلمان انگلیسی می‌گویند: نشانه‌های تشدید فقر در میان دانش‌آموزان این کشور از جمله خستگی، گرسنگی، عصبانیت، ژولیدگی، لباس‌های کثیف و نامرتب و نیز مشکلات اضطرابی و رفتاری، که بر یادگیری آن‌ها تاثیر می‌گذارد افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
علل افت تحصیلی در «پرسشگر» بررسی می‌شود
برنامه «پرسشگر» این هفته به بررسی علل افت تحصیلی در مدارس می‌پردازد.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
نیاز به تمهیدات ویژه برای دانش‌آموزان سیل‌زده/ تعطیلی مدارس مناطق سیل‌زده از ۲ روز تا ۲ هفته
مدارس مناطق سیل‌زده بین دو روز تا دو هفته تعطیل شده‌اند اما برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزان این مناطق نیاز به تمهیدات بیشتری است و لزوما برپایی کانکس و تعمیر مدارس راهگشا نیست.
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
دانش آموزان هریس با 38 درصد افت تحصیلی مواجه اند
تبریز - ایرنا - فرماندار هریس با بیان اینکه کیفیت پایین آموزشی در این شهرستان نگران کننده است، گفت: دانش آموزان برخی از مدارس این شهرستان با افت تحصیلی 38 درصدی مواجه هستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •