سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
افت شاخص بورس
آغاز پاییز با افت شاخص بورس
۴ ساعت قبل
آغاز پاییز با افت شاخص بورس
تهران– ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (‌سه‌شنبه) ۱۳ هزار و ۹۶۵ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۵۸۱ هزار واحد رسید.
۱۲ ساعت قبل / بازار ملک / بازار مسکن / آپارتمان / تهران / رهن و اجاره / 100 میلیون تومان
رهن و اجاره آپارتمان با ودیعه تا ۱۰۰ میلیون در تهران
در بخشی از بازار اجاره نقلی‌ها به ویژه در یکی دو هفته اخیر میل به دریافت اجاره‌بها بر خلاف سایر نواحی بازار، بیش از میل به دریافت مبلغ ودیعه به‌صورت «رهن کامل» است. این تمایل احتمالا پس از افت شاخص بورس بیشتر از گذشته شده و به همین دلیل در روز‌های اخیر محسوس شده است.
لزوم صیانت دولت و مجلس از بورس
۱۸ ساعت قبل
لزوم صیانت دولت و مجلس از بورس
افت شاخص بورس در سومین روز هفته در حالی به رقم 46/ 3 درصد رسید که آخرین باری که شاخص بورس با چنین افتی مواجه شده است 2 شهریور ماه 99 و افت 76/ 3 درصدی بوده است.افت پیاپی شاخص بورس در حالی اتفاق می‌افتد که دولت و مجلس در آخرین اظهارنظرها از لزوم صیانت از حقوق سهامداران حرف می‌زدند. کاهش قیمت سهام شرکت‌های بورس در حالی به بیشترین حد خود از ابتدای سال رسیده است که مسوولان دولتی و مجلس با برگزاری جلسات قصد حمایت از این بازار و جلوگیری از زیان سهامداران خرد را داشتند. حتی تداوم ریزش‌ها باعث شده است تا یک عده فرصت طلب با انتشار نظرسنجی جعلی در قالب آگهی اقدام به تبلیغ علیه بورس و ترساندن سهامداران حقیقی کنند.
تاثیر نوسانات شاخص بورس بر قیمت خودرو
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / بازار خودرو / تولید خودرو / خودروسازان / قیمت خودرو
تاثیر نوسانات شاخص بورس بر قیمت خودرو
قیمت خودرو در این هفته افزایش یافت که کارشناسان یکی از دلایل آن را تغییر و تحولات شاخص بورس می‌دانند و معتقدند که در این هفته همراه با افت شاخص بورس بسیاری از سرمایه‌گذاران مسیر حرکت خود را به سوی بازارهای ارز، سکه و خودرو تغییر دادند، بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که در صورت تداوم روند فعلی، قیمت‌ها همچنان صعودی باشد. نوشته تاثیر نوسانات شاخص بورس بر قیمت خودرو اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آیا شیب تند افزایش قیمت خودرو ریشه در افت شاخص بورس دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
آیا شیب تند افزایش قیمت خودرو ریشه در افت شاخص بورس دارد؟
کارشناسان معتقدند که طی هفته جاری همراه با افت شاخص بورس بسیاری از سرمایه‌گذاران مسیر حرکت خود را به سوی بازار‌های ارز، سکه و خودرو تغییر دادند.
پیش‌بینی شاخص بورس / چه زمانی روند نزولی بازار متوقف می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / آینده بازار سهام / افت شاخص بورس / پیش بینی بورس
پیش‌بینی شاخص بورس / چه زمانی روند نزولی بازار متوقف می‌شود؟
ایمان رئیسی، کارشناس بورس می‌گوید تا زمانی که سهم‌های کوچک به تعادل نرسند همچنان نگران افت شاخص هستیم. اما سیگنال‌ها و اخبار رسیده به بازار این امیدواری را ایجاد کرده که به زودی سه هفته تلخ بورس فراموش می‌شود. نوشته پیش‌بینی شاخص بورس / چه زمانی روند نزولی بازار متوقف می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دست آشکار دولت در بازار سهام! / آیا دولت باید از بورس حمایت کند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / افت شاخص بورس / بازار سرمایه / بورس / بورس آمریکا
دست آشکار دولت در بازار سهام! / آیا دولت باید از بورس حمایت کند؟
با نوسانات یک ماه اخیر شاخص کل بورس، مردم انتظار دارند دولت با حمایتی سریع سودهای بالا را به پرتفوی سهامداران برگرداند. اما در مقابل عده دیگری می‌گویند دولت باید از حمایت تصنعی و دستوریِ بورس دست بکشد. کدام گروه درست می‌گویند؟ نوشته دست آشکار دولت در بازار سهام! / آیا دولت باید از بورس حمایت کند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اگر دلهره مردم در خصوص بورس کاهش یابد، بازار برمی‌گردد
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استانی-اقتصادی / بورس / افت شاخص بورس / صندوق دارادوم
اگر دلهره مردم در خصوص بورس کاهش یابد، بازار برمی‌گردد
یک کارشناس بورس گفت: بسیاری از سهم‌ها در بازار، به منطقه اشباع فروش رسیده‌اند و بسیاری از آنان در یک تا دو روز آینده به این منطقه خواهند رسید. اگر مردم از دلهره‌ای که در بین آنها ایجاد شده، دورشوند، ممکن است بازار مقداری برگردد. 
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / افت شاخص‌های بورسی
یک پیشنهاد به دولت برای جلوگیری از افت شاخص بورس
« یک چتر برای تبدیل سقوط آزاد به فرود آرام که سازمان و شورای بورس اختیار قانونی تصویب آن دارند: 80 درصد درآمدهای سازمان بورس از ابتدای سال  1399 در صندوق تثبیت بازار، سپرده گذاری شود.»
تبدیل سقوط آزاد بورس به فرود آرام
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / بورس / شاخص بورس / احسان خاندوزی / نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس
تبدیل سقوط آزاد بورس به فرود آرام
اقتصادنیوز : نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس راهکار جدیدی را برای جلوگیری از افت شاخص بورس به دولت پیشنهاد داد.
تداوم افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / فرابورس / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
تداوم افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته
تهران – ایرنا - شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۵۲ هزار و ۹۰۲ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد رسید.
با افت شاخص بورس تقاضا به سمت کدام بازار حرکت کرد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار
با افت شاخص بورس تقاضا به سمت کدام بازار حرکت کرد؟
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: بورس در بازدهی ماهانه به سرمایه‌گذاران پس از حداقل دو سال برتری - نسبت به ملک - سرانجام در مرداد جایگاه اول را به مسکن واگذار کرد. روند ۲۹ ماهه نرخ بازدهی سهام و رشد قیمت مسکن در تهران نشان می‌دهد ماه گذشته با افت شاخص بورس، فعالیت تقاضای سرمایه‌ای در معاملات آپارتمان باعث افزایش سرعت رشد قیمت شد. جاماندگی چندین ماهه مسکن از بورس در مسیر رشد قیمت‌ها، تا حدودی اتفاق مرداد را توضیح می‌دهد؛ اما یک محافظ سه‌بعدی می‌تواند مانع ورود حجیم نقدینگی به بازار مسکن شود.
علت سبقت بازدهی مسکن از بورس چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بازار سهام / بازار مسکن / بورس / مسکن / نقدینگی
علت سبقت بازدهی مسکن از بورس چیست؟
روند ۲۹ ماهه نرخ بازدهی سهام و رشد قیمت مسکن در تهران نشان می‌دهد ماه گذشته با افت شاخص بورس، فعالیت تقاضای سرمایه‌ای در معاملات آپارتمان باعث افزایش سرعت رشد قیمت شد. نوشته علت سبقت بازدهی مسکن از بورس چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
راز سبقت ملک از سهام در میانه تابستان
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بازار ملک / بازار سهام / سوددهی بورس
راز سبقت ملک از سهام در میانه تابستان
بورس در بازدهی ماهانه به سرمایه‌گذاران پس از حداقل دو سال برتری - نسبت به ملک - سرانجام در مرداد جایگاه اول را به مسکن واگذار کرد. روند ۲۹ ماهه نرخ بازدهی سهام و رشد قیمت مسکن در تهران نشان می‌دهد ماه گذشته با افت شاخص بورس، فعالیت تقاضای سرمایه‌ای در معاملات آپارتمان باعث افزایش سرعت رشد قیمت شد. جاماندگی چندین ماهه مسکن از بورس در مسیر رشد قیمت‌ها، تا حدودی اتفاق مرداد را توضیح می‌دهد؛ اما یک محافظ سه‌بعدی می‌تواند مانع ورود حجیم نقدینگی به بازار مسکن شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
ارزش سهام عدالت کاهش یافت
بر اساس تازه‌ترین اعلام پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت درچهارم شهریوربه بیشتر از ۱۴میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده؛ ارزش این سهام در تاریخ ۱۳ مردادماه کمی بیش تر از ۱۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود. یکی از دلایل افت شاخص بورس در دو هفته اخیر افزایش فروش سهام عدالت بود. از ۲۸ مردادماه فروش سهام عدالت به صورت بلوکی در بورس انجام شده است.
افت شاخص بورس ژاپن با اعلام خبر استعفای شینزو آبه
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / اخبار "ژاپن"
افت شاخص بورس ژاپن با اعلام خبر استعفای شینزو آبه
پس از اعلام خبر استعفای شینزو آبه، طولانی ترین نخست وزیر ژاپن به دلیل مشکلات جسمی، شاخص بورس این کشور روز جمعه با کاهش مواجه شد.
غربالگری خصوصی‌ها برای ورود به بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
غربالگری خصوصی‌ها برای ورود به بورس
در بیست و ششمین جلسه کمیسیون «بازار پول و سرمایه» اتاق بازرگانی تهران، هنگامی دلایل افت شاخص بورس در هفته اخیر به بحث و بررسی گذاشته شد. «مشکلات هسته معاملات و اختلال روزانه در انجام معاملات»، «توقف و بازگشایی‌های مکرر نمادها در طول ساعات معاملات» و «کاهش نقدشوندگی و افزایش سردرگمی سهامداران» از جمله دلایل این افت عنوان شد.
نگاه فعالان بخش خصوصی به آینده بورس چیست؟ 
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازا سهام / بازگشت شاخص بورس
نگاه فعالان بخش خصوصی به آینده بورس چیست؟ 
چراغ سبز بازار سهام باعث شد که عده‌ای همچنان به روند صعودی بورس دل خوش کنند. دو فعال اتاق بازرگانی در توصیه‌ای به سرمایه‌گذاران می‌گویند: صبور باشید؛ چرا که شاخص بازار سهام تا پایان سال روند صعودی و باثباتی خواهد داشت. نوشته نگاه فعالان بخش خصوصی به آینده بورس چیست؟  اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افت ادامه‌دار ارزش سهام عدالت / 30 درصد دوم را بفروشیم یا دست نگه داریم؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / افت شاخص بورس / تاخیر در واریز پول سهام عدالت / تاخیر در واریز سهام عدالت / سهام عدالت / کاهش ارزش سهام عدالت
افت ادامه‌دار ارزش سهام عدالت / 30 درصد دوم را بفروشیم یا دست نگه داریم؟
افت شاخص بورس ارزش سبد سهام عدالت را کاهش داده و اگر بانک‌ها ظرف چند روز گذشته سهام عدالت را فروخته باشند، مردم باید منتظر واریزی کمتری باشند. در این میان دارندگان سهام عدالت نمی‌دانند که باید خواستار تعجیل در فروش سهام‌شان باشند یا دست نگه دارند. نوشته افت ادامه‌دار ارزش سهام عدالت / 30 درصد دوم را بفروشیم یا دست نگه داریم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
توصیه بورسی مردم به مردم / «فعلاً وقت فروش نیست»
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز
توصیه بورسی مردم به مردم / «فعلاً وقت فروش نیست»
در چند هفته گذشته طی ریزش‌های متوالی بازار سهام، شاخص کل بورس بیش از ۲۰ درصد ریزش کرده و این باعث بی‌اعتمادی مردم نسبت به این بازار شده است. اما آینده بازار سهام از دید مردم چه می‌شود؟ نوشته توصیه بورسی مردم به مردم / «فعلاً وقت فروش نیست» اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بورس فردا 4 شهریور 99 / بورس فردا چه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس فردا
پیش‌بینی بورس فردا 4 شهریور 99 / بورس فردا چه می‌شود؟
در حالی که طی دو هفته اخیر بازار سهام بیش از ۲۰ درصد افت ارزش داشت و خروج سرمایه از این بازار شدت گرفته است اما روند بازار سرمایه در روزهای آتی چگونه پیش می‌رود؟ نوشته پیش‌بینی بورس فردا 4 شهریور 99 / بورس فردا چه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی بورس هفته آینده / سیر نزولی شاخص تا کی ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس هفته
پیش‌بینی بورس هفته آینده / سیر نزولی شاخص تا کی ادامه دارد؟
با توجه سیر نزولی بازار سرمایه امروز در ادامه ریزش بازار، شاخص کل مجددا بیش از سه درصد ریزش داشت و به مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید. اما با توجه به آخرین سیگنال‌ها، بورس هفته بعد چه خواهد شد؟ نوشته پیش‌بینی بورس هفته آینده / سیر نزولی شاخص تا کی ادامه دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بی‌اعتمادی مردم به بورس / واکنش توئیتری مردم به ریزش‌های اخیر بازار سهام
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / آینده بورس / اعتراض به بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس
بی‌اعتمادی مردم به بورس / واکنش توئیتری مردم به ریزش‌های اخیر بازار سهام
در ادامه ریزش‌های ادامه‌دار بازار سرمایه امروز نیز شاخص کل بازار سهام بیشتر از ۳ درصد ریزش کرد و این ریزش‌های ادامه‌دار باعث خروج بی‌سابقه سرمایه از بازار سهام شده است. نوشته بی‌اعتمادی مردم به بورس / واکنش توئیتری مردم به ریزش‌های اخیر بازار سهام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چرا بورس مثبت نمی‌شود؟ / بررسی رفتار حقوقی‌ها در بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس امروز
چرا بورس مثبت نمی‌شود؟ / بررسی رفتار حقوقی‌ها در بورس
امروز با شروع معاملات در بازار سهام شاخص کل بورس با کاهش بیش از سه درصد، به سیر نزولی خود ادامه داد و این در حالی است که قرار بود امروز حقوقی‌ها از بازار حمایت کنند. نوشته چرا بورس مثبت نمی‌شود؟ / بررسی رفتار حقوقی‌ها در بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارزش سهام عدالت آب رفت/ ریزش بورس چه اثری بر ارزش سهام عدالت دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / تاثیر بورس بر سهام عدالت / تاخیر در واریز پول سهام عدالت / تاخیر در واریز سهام عدالت / ریزش شاخص بورس / سهام عدالت
ارزش سهام عدالت آب رفت/ ریزش بورس چه اثری بر ارزش سهام عدالت دارد؟
 تا قبل از افت شاخص بورس، ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت بالغ بر ۶ میلیون تومان بود اما حالا ارزش سبد سهام عدالت افت کرده و دریافتی افراد به زیر ۵ میلیون تومان می‌رسد. این ضرری است که با تاخیر در فروش سهام عدالت به مردم وارد شده است. نوشته ارزش سهام عدالت آب رفت/ ریزش بورس چه اثری بر ارزش سهام عدالت دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سقوط بورس تا کی ادامه دارد؟ / مردم آینده بورس را چگونه می‌بینند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آینده بورس / اعتراض به بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس
سقوط بورس تا کی ادامه دارد؟ / مردم آینده بورس را چگونه می‌بینند؟
پس از ریزش‌های اخیر بورس بسیاری از مردم نسبت به بازار سرمایه دلسرد شده‌اند و آمارهای خروج سرمایه از بازار سهام گویای این بی‌اعتمادی است ولی در مقابل برخی از مردم صبر را تنها راه تجات از این فرایند نزولی می‌دانند، اما آینده بورس چه می‌شود؟ نوشته سقوط بورس تا کی ادامه دارد؟ / مردم آینده بورس را چگونه می‌بینند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبر مهم بورسی / ابلاغ افزایش سقف اعتبار کارگزاری‌ها تا 50 درصد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بورس / حسن قالیباف اصل / سازمان بورس
خبر مهم بورسی / ابلاغ افزایش سقف اعتبار کارگزاری‌ها تا 50 درصد
حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس طی حکمی سقف اعتبار کارگزاری‌ها را به ۵۰ درصد افزایش داد. نوشته خبر مهم بورسی / ابلاغ افزایش سقف اعتبار کارگزاری‌ها تا 50 درصد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عوامل تاثیرگذار در افت شاخص بورس کدامند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
عوامل تاثیرگذار در افت شاخص بورس کدامند؟
شاخص کل بورس تهران که از دو هفته اخیر وارد مسیر نزولی شد، در هفته پایانی مرداد ماه با سرعت بیشتری در سراشیبی اصلاح قرار گرفت و به رکوردشکنی‌های جدیدی در افت شاخص بورس دست پیدا کرد که در نهایت با افت بیش از ۱۱ درصدی به معاملات هفته گذشته پایان داد.
واکنش‌ توئیتری به اظهارات بورسی واعظی
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بورس / پیش بینی بورس / محمود واعظی
واکنش‌ توئیتری به اظهارات بورسی واعظی
پس از اظهارات محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور مبنی بر اصلاح بورس و حمایت دولت از بازار سهام برخی از مردم به این اظهارات در توئیتر واکنش نشان دادند. نوشته واکنش‌ توئیتری به اظهارات بورسی واعظی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
با حقوقی‌های بورس صحبت می‌کنیم / سرمایه‌گذاران صبر کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بورس / پیش بینی بورس / حسن قالیباف اصل
با حقوقی‌های بورس صحبت می‌کنیم / سرمایه‌گذاران صبر کنند
حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس در جلسه شورای عالی بورس در رابطه با حمایت از بازار سرمایه گفت: ما با حقوقی‌ها صحبت می‌کنیم، بهتر است مردم صبر کنند. نوشته با حقوقی‌های بورس صحبت می‌کنیم / سرمایه‌گذاران صبر کنند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آخرین سیگنال‌های دولت به بورس
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / آینده بورس / افت شاخص بورس / پیش بینی بورس / رئیس دفتر رئیس‌جمهور / محمود واعظی
آخرین سیگنال‌های دولت به بورس
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: بورس دارد خودش را اصلاح می‌کند و این ریزش نیست همچنین نظر دولت بر صیانت و حمایت بر بورس است و دولت بورس را رها نمی‌کند. نوشته آخرین سیگنال‌های دولت به بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارزیابی سهامداران از وضعیت بورس / مردم هنوز به بازار سهام امید دارند؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بورس / پیش بینی بورس
ارزیابی سهامداران از وضعیت بورس / مردم هنوز به بازار سهام امید دارند؟
در حالی که بازار سهام در چند هفته اخیر ریزش‌های چشم‌گیری داشته، عده‌ای از مردم معتقدند که این فرایند نزولی طبیعی است اما عده‌ای دیگر نسبت به ادامه سرمایه‌گذاری در بازار سهام تردید دارند. نوشته ارزیابی سهامداران از وضعیت بورس / مردم هنوز به بازار سهام امید دارند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
توصیه‌هایی به تازه‌واردان بورس / پیش‌بینی بلند مدت از بازار سهام
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام / بورس / پیش بینی بورس / پیش بینی بورس هفته
توصیه‌هایی به تازه‌واردان بورس / پیش‌بینی بلند مدت از بازار سهام
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: توقع ما این است که افرادی که غیرمستقیم وارد بازار می‌شوند از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک که حدود ۹۰ درصد کارگزاری‌ها دارند و افراد خبره و متخصص روی این صندوق‌ها کار می‌کنند وارد بازار شوند. نوشته توصیه‌هایی به تازه‌واردان بورس / پیش‌بینی بلند مدت از بازار سهام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پشت پرده ریزش شاخص بورس از نگاه مردم / پای فروش اوراق نفتی در میان است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / افت شاخص بورس / افت شاخص کل / بازار سهام / حسن روحانی بورس
پشت پرده ریزش شاخص بورس از نگاه مردم / پای فروش اوراق نفتی در میان است؟
 شاخص کل بورس ظرف یک هفته ۱۲ درصد افت کرده، بسیاری از سهامداران می‌گویند این ریزش طبیعی نیست و تعمدی در کار است. آنها می‌گویند دولت مقصر ریزش بورس است چون می‌خواهد مردم را به سمت خرید اوراق نفت تشویق کند.  نوشته پشت پرده ریزش شاخص بورس از نگاه مردم / پای فروش اوراق نفتی در میان است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وقتی حقوقی‌ها نوسان‌گیری می‌کنند / سهامداران تازه‌وارد اولین بازنده رفتار هیجانی در بورس
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام / بورس
وقتی حقوقی‌ها نوسان‌گیری می‌کنند / سهامداران تازه‌وارد اولین بازنده رفتار هیجانی در بورس
سهامداران خرد که به دلیل پایبند نبودن دولت به وعده‌هایش دچار نوعی بی‌اعتمادی به بازار شده اند، در صورتی که از رفتار هیجانی دست نکشند در بازار سرمایه متضرر خواهند شد. نوشته وقتی حقوقی‌ها نوسان‌گیری می‌کنند / سهامداران تازه‌وارد اولین بازنده رفتار هیجانی در بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
چه کسانی دنبال سقوط بورس هستند؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام / بورس
چه کسانی دنبال سقوط بورس هستند؟
گرچه بازار بورس را می‌توان یکه‌تاز بازارهای مالی در یک سال اخیر دانست، اما طبیعی است که این یکه‌تازی همیشگی نبوده و بازار در برخی مقاطع زمانی روی دیگر خود را نیز نشان دهد. نوشته چه کسانی دنبال سقوط بورس هستند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
یک توصیه به تازه واردهای بورس / اتفاق خوبی در بازار سرمایه درحال رخ دادن است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازار سهام ایران / بورس
یک توصیه به تازه واردهای بورس / اتفاق خوبی در بازار سرمایه درحال رخ دادن است
حرکت بازار سرمایه در روزهای اخیر بر مدار نزولی بود و حتی روز گذشته که شاخص کل این بازار کمی صعودی شد، باز هم شاهد روند نزولی برخی سهم ها از جمله پالایشی بودیم. نوشته یک توصیه به تازه واردهای بورس / اتفاق خوبی در بازار سرمایه درحال رخ دادن است اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
روایت سهامداران از ریزش‌ اخیر بورس / بورس برای دولت است یا مردم؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / آینده بورس / افت شاخص بورس / بازگشت شاخص بورس / پیش‌بینی بورس
روایت سهامداران از ریزش‌ اخیر بورس / بورس برای دولت است یا مردم؟
پس از ریزش چشم‌گیر شاخص کل بورس در روزهای اخیر و افت ارزش حدود ۱۴ درصدی بازار سهام برخی از سهامداران از اصلاح قیمتی را به فال نیک گرفته و برخی دیگر دل‌خوشی از ریزش‌های اخبر نداشتند و دیگر به بورس برای سرمایه‌گذاری اعتمادی کافی ندارند. نوشته روایت سهامداران از ریزش‌ اخیر بورس / بورس برای دولت است یا مردم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پیش‌بینی مردم از آینده بورس / پایان شب سیه سفید است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / افت شاخص بورس / التهابات بورس / بازار سهام / بورس
پیش‌بینی مردم از آینده بورس / پایان شب سیه سفید است؟
پس گذشت هفته پر فراز و نشیب بورس در حالی که انتظار می‌رفت بازار سهام این هفته بازاری خنثی با سیر صعودی آهسته باشد اما در دو روز اول هفته، ریزش شاخص بازار رکوردشکنی کرده است. ریزش شاخص بورس تا کی ادامه دارد؟ نوشته پیش‌بینی مردم از آینده بورس / پایان شب سیه سفید است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
وضعیت قرمز بورس تا کی ادامه دارد؟ / دلایل منفی بودن شاخص بازار سهام
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / آینده بورس / اصلاحات بورسی / افت شاخص بورس / بورس
وضعیت قرمز بورس تا کی ادامه دارد؟ / دلایل منفی بودن شاخص بازار سهام
در حالی که روز گذشته بازار سهام در ریزش شاخص رکوردشکنی کرد امروز نیز در ۲ ساعت اولیه بازار حدود ۳ درصد ریزش داشته است. اما ریزش بازار تا کی ادامه دارد؟ دلایل این ریزش چیست؟ نوشته وضعیت قرمز بورس تا کی ادامه دارد؟ / دلایل منفی بودن شاخص بازار سهام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
افت ۷۲ هزار واحدی شاخص بورس
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / اخبار بورس / افت شاخص بورس / بورس تهران
افت ۷۲ هزار واحدی شاخص بورس
شفقنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (‌شنبه) ۷۲ هزار و ۱۶۶ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۹۰۳ هزار واحد رسید. براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۷۳۹ میلیون...
چرا بورس منفی شد؟ / شاخص بورس منفی می‌ماند یا نه؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / افت شاخص بورس / التهابات بورس / بازار سهام / بورس / سهام عدالت
چرا بورس منفی شد؟ / شاخص بورس منفی می‌ماند یا نه؟
پس از گذشت هفته پر فراز و نشیب بورس در حالی که پیش‌بینی‌ها مثبت بودن بازار امروز را نشان می‌داد اما شاخص بورس تا حدود دو ساعت اول کار خود، حدود ۶۰ هزار واحد ریزش داشت.سیر نزولی بازار سهام تا کی ادامه دارد؟ نوشته چرا بورس منفی شد؟ / شاخص بورس منفی می‌ماند یا نه؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
سکته سرخ بورس
کیمیا نجفیبا توجه به افت شاخص بورس در چند وقت اخیر، سهامداران با نگرانی‌های بسیاری روبه‌رو و نسبت به ورود سرمایه‌های خود به این بازار دل‌سرد شده‌اند. این در حالی است که همچنان برخی از کارشناسان، بورس را بهترین گزینه برای حفظ سرمایه‌های مردم دانسته و معتقدند این بازار در مقایسه با دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری بازدهی معقولی را در اختیار افراد قرار می‌دهد و سهام‌دارن‌ نباید نگران اصلاح اخیر بازار باشند. البته از سویی دیگر هستند تحلیلگرانی که معتقدند بازار وارد مرحله ریزش شده و افراد باید با دقت بیشتری نسبت به معاملات خود اقدام کنند.«بخشودگی جرایم»بدون نیاز به مراجعه حضوریبه شعب بانک مسکنیک هفته تا پایان مهلت استفاده از امتیاز «بخشودگی جرایم» در قالب طرح میثاق بانک مسکن باقی مانده است و هنوز تصمیمی …
نگرانی‌های مردم از وضعیت بازار سهام / ریزش بورس ادامه دارد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / افت شاخص بورس / افت شاخص کل / بورس / ریزش بورس
نگرانی‌های مردم از وضعیت بازار سهام / ریزش بورس ادامه دارد؟
ریزش ۱۳ و  ۶۵ هزار واحدی شاخص بورس طی دو روز، این سوال را در بین سهامداران ایجاد کرده که ریزش بورس تا چه زمانی ادامه دارد؟ سهامداران واکنش های متفاوتی به این سوال داشته‌اند. نوشته نگرانی‌های مردم از وضعیت بازار سهام / ریزش بورس ادامه دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارزش سهام عدالت ۷ مرداد ۹۹ / افت سبد سهام عدالت با وجود رشد شاخص بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ارزش روز سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / افت شاخص بورس / بورس / سهام عدالت
ارزش سهام عدالت ۷ مرداد ۹۹ / افت سبد سهام عدالت با وجود رشد شاخص بورس
در پایان معاملات بازار سهام روز ۷ مرداد ماه، ارزش ۳۰ درصد قابل فروش سهام عدالت با افتی ۳۴ هزار تومانی به ۵ میلیون و ۸۵۷ هزار تومان رسید. نوشته ارزش سهام عدالت ۷ مرداد ۹۹ / افت سبد سهام عدالت با وجود رشد شاخص بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
دردسر ملاصدرا نشین‌ها و وزیر جوان از اختلال هسته معاملاتی
افزایش قیمت دلار و سکه از یک سو و رشد شاخص بورس از سوی دیگر باعث شد تا خیلی از کاربران اتفاقاتی را که در گذشته در چنین وضعیتی در فضای اقتصادی کشور رخ داده بود به دیگر کاربران یادآوری کنند. روز گذشته کاربران زیادی از نگرانی‌های خود درباره سقوط قیمت دلار و سکه و همچنین افت شاخص بورس نوشتند و به دیگر کاربران در شبکه‌های اجتماعی توصیه می‌کردند که حواسشان به این موضوع باشد.
پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۹
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
پیش بینی قیمت مسکن در تابستان ۹۹
امروز مطالبی همچون دلار در آخرین روز هفته ارزان شد، عرضه اولیه بعدی بورس کدام نماد است؟، داوجونز برای دومین روز متوالی ۵۰۰ واحد جهش کرد، سهام عدالت متوفیان به وراث می‌رسد، افت شاخص بورس در نخستین هفته خرداد و قیمت آپارتمان‌های مسکونی در تهران؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
سعودی‌ها از آب گل‌آلود بورس آمریکا ماهی گرفتند / عربستان بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی را خرید
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
سعودی‌ها از آب گل‌آلود بورس آمریکا ماهی گرفتند / عربستان بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی را خرید
عربستان با استفاده از فرصت افت شاخص بورس های آمریکا بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله بوئینگ، فیسبوک و سیتی‌گروپ را خریداری کرد.
عربستان بخشی از سهام بوئینگ، فیسبوک و سیتی گروپ را خرید
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
عربستان بخشی از سهام بوئینگ، فیسبوک و سیتی گروپ را خرید
عربستان با استفاده از فرصت افت شاخص بورس های آمریکا بخشی از سهام شرکت‌های بزرگ آمریکایی از جمله بوئینگ، فیسبوک و سیتی‌گروپ را خریداری کرد.
افت شاخص بورس های جهان در پی تهدیدات جدید ترامپ علیه چین
۱۳۹۹/۰۲/۱۲
افت شاخص بورس های جهان در پی تهدیدات جدید ترامپ علیه چین
پس از اعلام آمار ناخوشایند اقتصاد آمریکا و همچنین تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور مبنی بر اعمال تعرفه های جدید بر واردات کالاهای چینی به علت نقش این کشور در شروع بحران کرونا، شاخص بازارهای بورس جهان امروز (جمعه) باز هم کاهش یافت.
بدترین افت شاخص بورس آمریکا از زمان دوشنبه سیاه رقم خورد
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
بدترین افت شاخص بورس آمریکا از زمان دوشنبه سیاه رقم خورد
در حالی که اخبار مربوط به شیوع گسترده ویروس کرونا و تاثیر مخرب آن بر اقتصاد جهانی موجب ترس و نگرانی شدید سرمایه گذاران شده است، بازار بورس وال استریت بزرگترین نوسان های یک روزه تاریخ خود را پشت سر گذاشت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
ابتلای هسته معاملات به ویروس کرونا حتی!
روند اخیر بازار سرمایه به قدری سهام‌داران را نقره‌داغ کرده که عطای این بازار را به لقایش بخشیده‌اند و به مرور در حال خروج سرمایه‌های خود از این بازار هستند.به گزارش ایرنا، ترس سرمایه‌گذاران از چند روز پایانی سال آنها را به سمت خروج از بازار سرمایه کشانده، اکنون نقدینگی از بازاری خارج شده که تا چند وقت گذشته کارشناسان معتقد بودند سرمایه-های موجود در اختیار مردم جایی به جز ورود به این بازار را ندارند.از هفته گذشته شاخص بورس وارد فاز نزولی شد، کارشناسان علت آن را ناشی از شیوع ویروس کرونا، تاثیر آن بر بازارجهانی و نیزبرخی از مسائل داخلی مربوط به تغییر حجم مبنا، کاهش دامنه نوسان و شایعه برکناری رئیس سازمان بورس اعلام کردند. شایعات مطرح شده سرمایه‌گذاران را به مرز شک و تردید برای ماندگاری سرمایه‌های …
نفت و کرونا به جان بازار‌های جهان افتادند
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / ویروس کرونا / افت قیمت نفت / بازارهای جهانی / افت شاخص بورسها
نفت و کرونا به جان بازار‌های جهان افتادند
شاخص‌های بورسی جهان امروز (دوشنبه) از آمریکا تا آسیا شدیدترین افت را تجربه کردند. سرمایه‌گذاران از افت قیمت نفت و شیوع ویروس کرونا ترسیده‌اند.
واکنش منفی شاخص بورس به کاهش قیمت نفت
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
واکنش منفی شاخص بورس به کاهش قیمت نفت
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ریزش هشت درصدی قیمت نفت در بازار روز گذشته باعث افت شاخص بورس شد که به دنبال این اتفاق، گروه پتروشیمی و پالایشی بیشترین تاثیر منفی را در افت شاخص بورس داشتند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •