دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
افزایش حقوق
آزمون استخدامی برای جذب 40 هزار نفر آبان ماه برگزار می شود/همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله
۳ دقیقه قبل / جمشید انصاری / رئیس سازمان اداری و استخدامی / حقوق / کارمند / آزمون استخدام / آبان ماه
آزمون استخدامی برای جذب 40 هزار نفر آبان ماه برگزار می شود/همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در دو مرحله
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزایش ضریب ریالی به میزان افزایش تورم و افزایش متوسط حقوق و مزایا بیش از ۲۱۶درصد است.
افزایش حق مسکن کارگران به حقوق مرداد ماه می رسد؟
۱ ساعت قبل
افزایش حق مسکن کارگران به حقوق مرداد ماه می رسد؟
همچنان که پیش از این اعلام شده بود، امروز کمیسیون اقتصادی دولت آخرین جلسه بررسی افزایش حق مسکن کارگران را تشکیل خواهد داد که در صورت تصویب نهایی، به هیات وزیران ارسال و از سوی معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ خواهد شد.
مشکلات کارگران روی زمین‌مانده است؛ سبقت تورم از افزایش دستمزدها
۱۴ ساعت قبل / حقوق کارگران / افزایش حقوق کارگران / نرخ رشد حقوق کارگران / احسان سهرابی / کانون عالی شوراهای اسلامی کار
مشکلات کارگران روی زمین‌مانده است؛ سبقت تورم از افزایش دستمزدها
مشهد- با توجه به اینکه ۵۰ درصد مشاغل استان خراسان رضوی در بخش خدمات هستند به همین جهت از زمان شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد در مشاغل مختلف کارشان را از دست دادند که حمایت‌های دولتی هم تاکنون نتوانسته مشکلی از کارگران و بیکار شدگان برطرف کند.
امیدواریم حق مسکن با حقوق مرداد پرداخت شود/ مشکل همسان‌سازی‌ بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور حل شود
۲۲ ساعت قبل / بازنشستگان / مشاغل سخت و زیان‌آور / حق مسکن / همسان‌سازی بازنشستگان / همسان‌سازی
امیدواریم حق مسکن با حقوق مرداد پرداخت شود/ مشکل همسان‌سازی‌ بازنشستگان مشاغل سخت و زیان‌آور حل شود
ایلنا: مسئول خانه کارگر بوکان با اشاره به تایید حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی کارگران اظهار امیدواری کرد این میزان افزایش در حقوق مرداد کارگران اعمال شود.
۲۲ ساعت قبل
تأثیر مخرب کرونا بر 476‌میلیون مردم بومی
 دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به‌مناسبت روز بین‌المللی مردم بومی جهان اعلام کرد کووید-19 تأثیر مخربی بر بیش از 476‌میلیون مردم بومی در سراسر جهان داشته است. در پیام آنتونیو گوترش آمده است: «کووید-19 تأثیر مخربی بر بیش از 476‌میلیون مردم بومی در سراسر جهان داشته است. در طول تاریخ، مردم بومی بر اثر بیماری‌هایی نشأت گرفته از جاهای دیگر از بین رفته‌اند که هیچ مصونیتی در برابر آنها نداشتند. برای کشورها بسیار مهم است که منابع را برای پاسخگویی به نیازهایشان، گرامیداشت مشارکت‌ها و احترام به حقوق مسلم خود نظم ببخشند. پیش از همه‌گیری فعلی، مردم بومی از قبل با نابرابری‌های ریشه‌دار، ننگ و تبعیض روبه‌رو شده بودند. دسترسی نامناسب به مراقبت‌های …
۴۲ ساعت قبل
قانونی معطل مانده یا مسوولانی مافوق قوا
گروه اجتماعی|  در سال ۱۳۸۸ قانون «ارتقای بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت کشور» از مجلس گذشت که به موجب آن به‌منظور افزایش کارایی و اثربخشی سرمایه‌های انسانی نظام سلامت، مزایا و مقررات جدیدی برای شاغلان بالینی رسته بهداشتی و درمانی در بخش‌های دولتی و غیردولتی وضع شد. بر اساس این قانون ساعات کار هفتگی کلیه شاغلان بالینی، با توجه به صعوبت کار، سابقه خدمت و نوبت‌های کاری غیرمتعارف حداکثر تا ۸ ساعت تقلیل می‌یابد و از آنجایی که مشمولان این قانون اجازه کار بیش از ۱۲ ساعت متوالی را ندارند، ضرایب نحوه محاسبه حقوق آنان نیز افزایش پیدا کرد. در این میان عملکرد سازمان اورژانس کشور نشان‌دهنده آن است که شاغلان رشته فوریت‌های پزشکی خود را مشمول قانون …
۴۴ ساعت قبل
مشترکین کم‌مصرف آب در آذربایجان شرقی مورد تقدیر قرار گرفتند
آذربایجان شرقی - فلاح: تنوع‌بخشی به فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی و آموزشی در راستای مدیریت مصرف آب نقش مهمی در این زمینه دارد و از تلفات آب در تمامی بخش‌های مصرف جلوگیری می‌کند. همزمان با فصل گرم تابستان و شیوع بیماری کرونا و به تبع آن افزایش میزان مصرف آب توسط مشترکین و بمنظور ترغیب و تشویق شهروندان به صرفه جویی در مصرف آب، معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی به همراه نمایندگان رسانه های گروهی و بصورت نمادین با حضور در منزل مشترکین کم مصرف از آنان تجلیل بعمل آوردند.معاون مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب که استفاده از ابزارهای انگیزشی و تشویقی در سال‌های اخیر در برنامه‌های کاری این شرکت قرار گرفته است، تصریح کرد: علاوه بر فعالیت‌های …
با همین بودجه، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را تامین می‌کنیم
۲ روز قبل / محمد باقر نوبخت / حقوق بازنشستگان / سازمان برنامه و بودجه / صندوق بازنشستگی کشوری
با همین بودجه، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را تامین می‌کنیم
نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: با وجود قلت منابع مالی و معضلاتی همچون تورم و گرانی توانستیم حقوق کارمندان و بازنشستگان را اضافه کنیم.
جزییات نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان همراه با همسان‌سازی
۴ روز قبل / سازمان تامین اجتماعی / عید غدیر / حقوق بازنشستگان / قانون بازنشستگی / افزایش حقوق / حقوق
جزییات نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان همراه با همسان‌سازی
رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از پرداخت حقوق بازنشستگان همراه با همسان سازی حقوق طی روزهای آینده خبر داد.
۴ روز قبل
رویای بربادرفته لبنان
ما لبنانی‌ها تصور می‌کردیم می‌توانیم هر چیزی را تحمل کنیم و دم نزنیم، اما اشتباه می‌کردیم. روحیه مقاومت به لبنانی‌ها کمک کرد با وجود یک دولت فاسد و به‌شدت ناکارآمد بتوانند به زندگی خود ادامه دهند، اما لبنان دیگر طاقت ندارد. هر کسی که لبنان را بشناسد حتما این جمله را هم شنیده است که لبنانی‌ها مردم مقاومی هستند. این شهرت به خاطر مقابله لبنانی‌ها با چندین و چند چالش بزرگ طی سالیان گذشته به دست آمده است: جنگ داخلی 15 ساله، تنش‌های سیاسی با سوریه، چندین جنگ با اسراییل و فروپاشی زیرساخت‌های خدمات عمومی.فروپاشی اقتصادی که در ماه مارس با اعمال محدودیت‌های کرونایی شدت گرفته، آخرین فاجعه‌ای است که بر سر مردم لبنان آوار می‌شود. چندین سال سوءمدیریت …
۴ روز قبل
تدوین لایحه حمایت از خبرنگاران
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تدوین لایحه حمایت از خبرنگاران خبر داد و گفت: لایحه حمایت از خبرنگاران با همکاری وزیر ارشاد به منظور حفظ امنیت شغلی آنها تدوین و به مجلس ارائه می‌شود.به گزارش مهر، محمد شریعتمداری، در جمع خبرنگاران، در خصوص اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بازنشستگان و کارگران اظهار داشت: پس از ۱۴ سال توانستیم همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را اجرایی کنیم به طوری که این همسان‌سازی شامل ۳.۵ میلیون بازنشسته تامین اجتماعی می‌شود، همه این افراد مورد توجه ما هستند و تلاش ما این است که افزایش حقوق داشته باشند.وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درمورد تاسیس انجمن‌های صنفی گفت: توانسته‌ایم این موضوع را در مجلس به تصویب برسانیم و حدود ۶۰ تا ۷۰ جلسه کارشناسی در این خصوص تشکیل …
ابراز نگرانی سازمان‌های حقوق بشری از اعدام ناعادلانه زندانیان در عربستان
۵ روز قبل / زندانیان سیاسی در عربستان
ابراز نگرانی سازمان‌های حقوق بشری از اعدام ناعادلانه زندانیان در عربستان
به گزارش الف به نقل از روزنامه القدس العربی، سازمان‌های آمریکایی حمایت از حقوق بشر در بحرین وعربستان، نسبت به اعدام‌ها درعربستان، ابراز نگرانی کردند و افزودند که اعدام‌های اخیر، ترس از افزایش موارد اعدام در عربستان را بیشتر کرده است.
افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی-مرداد 99
۵ روز قبل
افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی-مرداد 99
اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران در کنار افزایش سنواتی و معمول حقوق این عزیزان در سال 99 منجر به افزایش مجموع حقوق و مزایای آنان بیش از تورم سال 99 شده و در برخی از اقشار مستمری‌بگیران افزایش دریافتی حتی تا 80 درصد نیز انجام شده است.در ادامه مطلب به تغییرات حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی-مرداد 99 و همچنین نحوه ی دریافت فیش حقوقی اشاره شده است.
آیا هفته آینده افزایش حقوق کارگران اجرایی می شود؟
۵ روز قبل
آیا هفته آینده افزایش حقوق کارگران اجرایی می شود؟
ایلنا: معاون روابط کار وزارت کار از تصویب افزایش حق مسکن در هفته آینده خبر داد.
ناگفته‌های وام ۲۰ میلیون تومانی آموزش و پرورش به فرهنگیان/ تسهیلات بانکی به معلمان چقدر واقعی است؟
۵ روز قبل
ناگفته‌های وام ۲۰ میلیون تومانی آموزش و پرورش به فرهنگیان/ تسهیلات بانکی به معلمان چقدر واقعی است؟
خبر اعطای تسهیلات به فرهنگیان و معلمان در حالی خبرساز شد که برخی افراد از این قشر نه تنها از این خبر خشنود نشدند که حتی آن را دروغین خواندند. همواره موضوع افزایش حقوق معلمان یا اعطای تسهیلات به آن‌ها یکی از اخبار وزارت آموزش و پرورش بوده است و از سوی دیگر معلمان همواره از شرایط مالی خود اظهار ناخرسندی می‌کردند. رویداد۲۴ در این گزارش این موضوع را از نگاه فرهنگیان مورد واکاوری قرار می‌دهد.
تأثیر خودتحریمی بر افت صادرات فرش
۵ روز قبل
تأثیر خودتحریمی بر افت صادرات فرش
صادرات فرش دستباف ایران در 2 سال اخیر کاهش بسیار شدیدی داشته و به‌نظر می‌رسد فرش ایران در عرصه بین‌المللی از دوران طلایی خود فاصله گرفته است. کارشناسان دلایلی از قبیل افزایش نرخ ارز که منجر به گرانی مواد اولیه تولید شده، افزایش دستمزد بافندگان و البته تحریم را در کاهش صادرات مؤثر می‌دانند. از این سه، گرانی مواد اولیه و افزایش حقوق بافندگان، به‌طور مستقیم به حوزه تولید برمی‌گردد و شرایط تولیدکنندگان را در مرکز توجه قرار می‌دهد. با محمدعلی زرینه‌کفش، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان، بافندگان و حرفه های وابسته …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
رشد 42 درصدی درآمد سایپا نسبت به چهارماه نخست سال98/ افزایش 34 درصدی تحویل خودرو به مشتریان سایپا
"خساپا" در صورت های مالی 3 ماهه نیز حقوق مالکانه 10 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رسانده، در حالی که در 12 ماهه سال قبل این رقم منفی 2 هزار و 647 میلیارد تومان بوده است که این امر به واسطه اجرایی شدن افزایش سرمایه شرکت و مسلط شدن حقوق مالکانه در سایپا است.
افزایش فعالیت داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف آمریکا در مرز سوریه و عراق
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / داعش در سوریه و عراق / ائتلاف بین المللی
افزایش فعالیت داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف آمریکا در مرز سوریه و عراق
دیده‌بان حقوق بشر سوریه از افزایش فعالیت داعش در مناطق تحت کنترل ائتلاف بین‌المللی در نزدیکی مرز سوریه و عراق خبر داد.
مبنای افزایش حقوق بازنشستگان چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
مبنای افزایش حقوق بازنشستگان چیست؟
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: سنوات خدمت افراد، حقوق فعلی که دریافت می‌کنند و مستمری که در زمان شروع بازنشستگی این افراد شروع شده،مبنای اجرای طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق قرار خواهد گرفت.
کرونا خشونت خانگی را به یک بحران جدی تبدیل کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانی-اجتماعی / سازمان جهانی بهداشت / سازمان بهزیستی / خشونت خانگی و همسرآزاری / هلاله دلسوز خاکی / همه_باهم_علیه_کرونا / کرونا
کرونا خشونت خانگی را به یک بحران جدی تبدیل کرده است
یک کارشناس حقوق جزا و جرم‌شناسی گفت: یکی از پیامدهای ظهور ویروس کرونا، قرنطینه خانگی است که این خود افزایش آمار خشونت خانگی را به دنبال داشته است و خشونت خانگی را هم به عنوان چالش دیگر امروزه بشر اضافه کرده و تبدیل به بحران جدی برای تمام کشورها شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
حضور شهردار تهران در هیئت دولت به نمایندگی از ۵۰ میلیون نفر است
شهردار تهران درخصوص عدم حضورش در جلسه هیئت دولت و سرانجام پرونده‌های تخلفات در شهرداری و اوراق مشارکت در نشست خبری توضیحاتی ارائه کرد.پیروز حناچی در نشست خبری که به منظور روز خبرنگار به صورت آنلاین برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار مستقیما به سراغ سوالات خبرنگاران رفت تا وقت بیشتری برای پاسخگویی به سوالات آنها داشته باشد و در ابتدا در خصوص شیوع کرونا و هزینه‌های زیاد شهر تهران گفت: موضوع شیوع کرونا برای شهرداری تهران به معنای افزایش هزینه و کاهش درآمدها بود که البته این مسئله فقط مشکل ما نیست و همه شهرداری‌ها با آن رو به رو هستند.به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه عملا درآمدهای شهرداری در حوزه فرهنگی، اجتماعی و غیره از دسترس خارج شد، ادامه داد: این در حالی است که همه به رعایت فاصله فیزیکی تاکید …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
کارگروه اقتصادی سه قوه نباید تشریفاتی باشد
رئیس قوه قضائیه گفت: آمریکا گرفتار بی‫عدالتی و نقض شدید حقوق بشر در درون خودش است.به گزارش «ابتکار» به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به محورهای بیانات رهبری در عید قربان اظهار کرد: تحلیل جریان تحریم و تحریف از مهم‌ترین مسائل مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری بود که باید مورد توجه سیاستمداران و اصحاب رسانه و همه آحاد مردم قرار گیرد. رئیسی افزود: تحریم و تحریف دوقلوی به هم پیوسته و بازوی نظام سلطه برای عملیات روانی و رسانه‌ای و فرهنگی هستند که دشمن با توسل به تحریف، در تنور بی‫توجهی به داشته‌های داخلی می‌دمد و از این طریق اثربخشی تحریم‌ها را بزرگ‌نمایی می‌کند.رئیس قوه قضائیه، خودباوری را از پادزهرهای مهم تحریف دانست و گفت: اتکا به توانایی‌های …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تصویب افزایش ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران تا ۲ هفته آینده
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: انتظار داریم پیشنهاد افزایش ۲۰۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران تا دو هفته آینده توسط هیئت دولت تصویب شود.به گزارش ایرنا، یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق مسکن است که رقم آن در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت پس از تعیین به هیئت وزیران پیشنهاد داده می‌شود و باید در جلسه هیئت دولت به تصویب برسد.در آخرین مصوبه شورای عالی کار که ۱۷ خردادماه برای تغییرات مزد ۹۹ کارگران برگزار شد پیشنهاد افزایش هزینه مسکن تاسقف ۳۰۰ هزار تومان جهت تایید و تصویب نهایی به هیئت وزیران ارائه شد.نمایندگان کارگری در نشست‌هایی که با محمد شریعتمداری وزیر تعاون داشتند خواستند که این پیشنهاد در اولین فرصت به هیات وزیران ارسال …
رعایت حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان دولت
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اقتصادی / سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد / دفاتر پیشخوان دولت
رعایت حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان دولت
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد گفت: افزایش رضایتمندی مردم در گروی آگاهی و رعایت مناسب حقوق شهروندی در دفاتر پیشخوان دولت در استان است.
اجرای همسان‌سازی حقوق نیازمند اتحاد کارگران و بازنشستگان است/ افزایش حق مسکن کارگران باید از تیر ماه اعمال می‌شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کارگران / کرونا / بیمه بیکاری / همسان‌سازی حقوق بازنشستگان / مستمری بیکاری / حق مسکن / همسان‌سازی
اجرای همسان‌سازی حقوق نیازمند اتحاد کارگران و بازنشستگان است/ افزایش حق مسکن کارگران باید از تیر ماه اعمال می‌شد
ایلنا: یک فعال کارگری گفت: کارگران و بازنشستگان با اتحاد و هم‌صدایی می‌توانند حقوق قانونی خود نظیر همسان‌سازی حقوق را به دست آورند.
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی: مبالغ متناسب سازی بیمه تامین اجتماعی تا پایان مرداد ماه واریز می شود / محاسبات متناسب سازی بر اساس دو شاخص مدت و مبلغ بیمه پردازی انجام شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی: مبالغ متناسب سازی بیمه تامین اجتماعی تا پایان مرداد ماه واریز می شود / محاسبات متناسب سازی بر اساس دو شاخص مدت و مبلغ بیمه پردازی انجام شده است.
مدیرکل مستمری های سازمان تامین اجتماعی درباره برنامه متناسب سازی حقوق مستمری بگیران گفت: برنامه متناسب سازی حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی برای همه گروه های اجتماعی اعم از بازنشستگان، از کار افتادگان و بازماندگان در حال اجرا است و ان شاء الله تا پایان مرداد مبالغ متناسب سازی برای این اشخاص واریز می شود. محاسبات متناسب سازی بر اساس دو شاخص عمده‌ مدت و مبلغ بیمه پردازی است و این افزایش ها بر اساس عدالت بیمه ای صورت می‌گیرد.
اعتراض به عدم محاسبه سنوات افزایش یافته ناشی از مشاغل سخت و زیان آور در متناسب سازی حقوق و مزایا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نامه بازنشستگان خراسان رضوی ومشهد مقدس / عدم محاسبه سنوات افزایش یافته ناشی از مشاغل سخت و زیان آور در مت
اعتراض به عدم محاسبه سنوات افزایش یافته ناشی از مشاغل سخت و زیان آور در متناسب سازی حقوق و مزایا
ایلنا: کانون کارگران بازنشسته خراسان رضوی در نامه‌ای خطاب به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به عدم محاسبه سنوات افزایش یافته ناشی از مشاغل سخت و زیان آور در متناسب…
جزئیات همسان‌‌سازی مستمری‌بگیران تامین ‌اجتماعی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تامین اجتماعی / حداقل حقوق / مستمری بگیران / همسان‌سازی حقوق
جزئیات همسان‌‌سازی مستمری‌بگیران تامین ‌اجتماعی
مدیرکل مستمری‌های سازمان تامین‌اجتماعی، گفت: اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران در کنار افزایش سنواتی و معمول حقوق در سال ۹۹ منجر به افزایش مجموع حقوق و مزایای آنان بیش از تورم سال جاری شده و در برخی از اقشار مستمری‌بگیران افزایش دریافتی حتی تا ۸۰ درصد نیز انجام شده است. نوشته جزئیات همسان‌‌سازی مستمری‌بگیران تامین ‌اجتماعی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزئیات جدید از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق تا ۷ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
جزئیات جدید از متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق تا ۷ میلیون تومان
مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی در رابطه با افزایش حقوق مستمری بگیران این سازمان با اجرای طرح متناسب سازی توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: مستمری برخی از بازنشستگان به ۷ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان رسیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
از غیزانیه تا هفت تپه، از آب آشامیدنی تا مطالبات کارگری؛ آفتاب یزد سفر نمایندگان به شوش را بررسی می‌کند
نتیجه سفر به کانون معضلات چیست؟آفتاب یزد ـ رضا بردستانی: تا لحظه تنظیم گزارش، ارتباط‌گیری با احمدنادری، علی خضریان و سیدنظام الدین موسوی؛ سه نماینده‌ای که بر اساس خبر ارسالی ایسنا برای بررسی مشکلات کارگران «نیشکر هفت تپه» به شوش سفر کرده بودند میسر نشد اما پرداختن به این موضوع از این جهت اهمیت دارد که وظیفه ی خود می‌دانیم رفتارهای نمایندگان را در بازه‌های زمانی مختلف بررسی کرده و نتایج آن را اطلاع‌رسانی کنیم.>سفر هیئتی از مجلس به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت تپهنماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از سفر تعدادی از نمایندگان به شوش برای بررسی مشکلات کارگران هفت تپه خبر داد.به گزارش ایسنا احمد نادری در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:« به همراه آقایان سیدنظام الدین موسوی و علی خضریان برای بررسی …
دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ترکیه ۱۷ هزار پیکارجوی سوری را به لیبی اعزام کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ترکیه ۱۷ هزار پیکارجوی سوری را به لیبی اعزام کرده است
گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» روز شنبه اعلام کرد؛ ترکیه تاکنون ۱۷ هزار پیکارجوی سوری را برای جنگ به لیبی اعزام کرده است. همزمان با افزایش درگیری‌ها در لیبی میان نیروهای دولت وفاق ملی و نیروهای موسوم به ارتش ملی به رهبری ژنرال «خلیفه حفتر»، آنکارا به صورت جدی وارد موضوع لیبی شده و به طور رسمی از دولت «فایز السراج» در مقابل دولت حامی ژنرال «خلیفه حفتر»، فرمانده ارتش شرق لیبی حمایت می‌کند.
پیشنهاد افزایش مستمری‌ بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان تا ۲۶ درصد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / علی شیر کانی / حقوق مستمری بگیران / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر
پیشنهاد افزایش مستمری‌ بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان تا ۲۶ درصد
شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از ارائه پیشنهاد افزایش حقوق مستمری‌بگیران تا ۲۶ درصد خبرداد و گفت: در صورت تصویب این پیشنهاد در هیأت مدیره و هیأت امنا، تا پایان مردادماه این میزان افزایش مستمری را اعمال و مابه‌التفاوت آن را نیز پرداخت می‌کنیم.
اعتراضات خرید سلاح در آمریکا را افزایش داد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
اعتراضات خرید سلاح در آمریکا را افزایش داد
یک گروه حامی حقوق اسلحه در آمریکا از افزایش چشمگیر خرید سلاح توسط شهروندان این کشور در پی شیوع ویروس کرونا و گسترش اعتراضات خبر داده است.
رکورد جدید خرید سلاح توسط مردم آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / آمریکا / سلاح
رکورد جدید خرید سلاح توسط مردم آمریکا
بنا به اعلام یک گروه ارشد فعال در حوزه حقوق مالکیت سلاح در آمریکا مردم این کشور به دنبال افزایش نگرانی‌ها از همه گیری کووید ۱۹، افزایش جرم و جنایت و تشدید ناآرامی‌های داخلی و بی ثباتی سیاسی در پی اعتراضات اخیر ضدنژادپرستی، بیش از پیش به خرید سلاح‌های گرم روی آورده‌ و رکوردی جدیدی در این زمینه ثبت کرده‌اند. حدود ۴۰ درصد از خریداران برای اولین بار سلاح گرم خریداری کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
تظاهرات کادر درمانی انگلیس در شرایط کرونایی
هزاران تن از کادر درمانی انگلیس که در خط مقدم مقابله با کرونا در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های این کشور فعالیت می‌کنند، در اعتراض به مخالفت دولت برای افزایش دستمزد این بخش در خیابان‌های مرکزی لندن دست به تظاهرات زدند. گاردین گزارش داد، در این حرکت اعتراضی معترضان شعارنوشته‌ها و پارچه‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن به جان باختن صدها نفر از همکاران خود بر اثر کرونا اشاره و نوشته بود ما جان خود را برای نجات شما به خطر می‌اندازیم.  آنها که پس از راهپیمایی از خیابان‌های مرکزی لندن در مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس تجمع کردند، علیه سیاست‌های ریاضتی دولت شعارهایی را سر داده و از بوریس جانسون خواستند تا به جای کف زدن و تشویق کردن آنها، حقوق‌شان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
زلاتان در میلان می‌ماند
مهاجم سوئدی تیم فوتبال آث‌میلان تصمیم‌ دارد فصل آینده نیز در این تیم ماندنی شود.به گزارش ایرنا و به نقل از سایت گاتزتا دلو اسپورت، «زلاتان ابراهیموویچ» مهاجم ۳۸ ساله تیم فوتبال آث‌میلان تصمیم دارد با سران این باشگاه در مورد حضور در این تیم برای فصل آینده صحبت کند. گفته می‌شود که او قصد ماندن در میلان را داشته و به رفتن از این تیم فکر نمی‌کند.زلاتان با روند خوب مربیگری «استفانو پیولی»، متقاعد شده که در سن سیرو مانده و برای فصل آینده به این تیم کمک کند.این مهاجم بلندقامت سوئدی از زمان ورود خود به میلان، تاثیر بسیار زیادی در بردهای این تیم داشته و با کمک او روسونری‌ها در رده ششم سری‌آ قرار گرفتند.ابراهیموویچ به طور قطع قصد گفت و گو برای ماندن دارد اما هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای این مذاکره اعلام نشده …
دولت با نظارت‌های دقیق از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / قیمت کالاهای اساسی / کالاهای اساسی / جبار کوچکی‌نژاد / کمیسیون برنامه و بودجه / کمیسیون های مجلس / نمایندگان مجلس / مجلس
دولت با نظارت‌های دقیق از افزایش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کند
یک نماینده مجلس گفت: دولت باید با نظارت‌های دقیق از افزایش بیشتر قیمت‌ها و تضییع حقوق مصرف‌کننده جلوگیری کند، توان خرید بخش زیادی از جامعه کاهش یافته است.
تخصیص ارز دولتی برای تهیه تجهیزات توانبخشی معلولان ضروری است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / تجهیزات پزشکی / نرخ ارز / قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت / سازمان بهزیستی کشور / معلولان / توانبخشی
تخصیص ارز دولتی برای تهیه تجهیزات توانبخشی معلولان ضروری است
تهران - ایرنا - مدیر کمپین پیگیری حقوق افراد دارای معلولیت با اشاره به افزایش چند برابری قیمت تجهیزات توانبخشی و ضرورت تامین ارز دولتی برای آنها گفت: تجهیزات توانبخشی شامل ارز نیمایی نمی شوند بنابراین یکی از مهم‌ترین مطالبات افراد دارای معلولیت از وزارت بهداشت و دیگر نهادهای دست‌اندرکار، این است که ارزدولتی به این تجهیزات اختصاص دهند.
خدایی: گروه‌هایی به شکل برنامه‌ریزی شده دنبال تعویق کنکورند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کنکور / ویروس کرونا
خدایی: گروه‌هایی به شکل برنامه‌ریزی شده دنبال تعویق کنکورند
«من هم خودم نگران هستم. اما باید مسائل مختلفی را نظر بگیریم، برای مثال  تعویق آزمون باعث استرس بیشتر داوطلبان و به هم خوردن برنامه‌ریزی دانش آموزان می‌شود و اگر یک سال ورودی به دانشگاه‌ها نداشته باشیم وضعیت علمی کشور با گسست علمی مواجه می‌شود و در سال‌های آینده باعث کاهش رشد علمی کشور می‌شود و همچنین در یک سری رشته ها و دانشگاه ها که پذیرش براساس نیاز کشور به نیروهای متخصص مثل رشته های علوم پزشکی و دانشگاه فرهنگیان کشور با کمبود نیروی متخصص روبرو شود و عدم برگزاری و پذیرش برای سال جاری لزوما با توجه به زیرساخت‌های دانشگاه ها به معنی دو برابر شدن ظرفیت پذیرش در سال آینده نخواهد بود و افزایش ممکن است جزئی و در حد ۱۰ درصد باشد که باعث لطمه شدید به داوطلبان سال جاری شود و شانس ورود برای این افراد …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
45 روز اعتراض
3 ماه حقوق و دستمزد معوقه، تمدید نشدن دفترچه‌های تامین اجتماعی و بلاتکلیفی وضعیت شغلی دور جدیدی از اعتراضات را در میان کارگران نیشکر هفت‌تپه رقم زد. آنها علاوه‌ بر این ۳ مورد، نسبت به افزایش شیوع کرونا در میان کارگران این مجتمع ابراز نگرانی کرده و همچنین خواهان بازگشت کارگران اخراجی از جمله اسماعیل بخشی و محمد خنفر شدند. اعتراضاتی که از ۲۳ خرداد ماه شروع شد و تا امروز ادامه یافته است. ۴۵ روز است که کارگران نیشکر هفت‌تپه در دمای بالای ۵۰ درجه استان خوزستان برای دریافت مطالبات‌شان دست به اعتراض زده‌اند و هنوز راه به جایی نبرده‌اند. امید اسدبیگی، مدیرعامل این کارخانه هم به اخلال در نظام اقتصادی متهم و مدعی است که حساب‌های مالی شرکت مسدود شده و به همین دلیل …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
دورکاری کارکنان گوگل تا اواسط سال آینده میلادی ادامه دارد
به علت شیوع ویروس کرونا، گوگل به کارکنان خود اجازه می‌دهد حداقل تا تیر ماه ۱۴۰۰ به دورکاری ادامه دهند و نیازی به حضور آن‌ها در دفتر نخواهد بود.این اولین باری نیست که یک شرکت کارکنان خود را دورکار می‌کند، با این حال گوگل اولین کمپانی محسوب می‌شود که افراد خود را تا اواسط سال آینده میلادی دورکار خواهد کرد. به گزارش وال استریت ژورنال، ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت که کمپانی مادر گوگل است، هفته گذشته جلسه‌ای با مدیران ارشد برگزار کرده و در ایمیلی این برنامه را برای کارکنان شرح داده: «برای اینکه کارمندان بتوانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند، امکان دورکاری آن‌ها تا ۹ تیر ۱۴۰۰ وجود دارد و نیازی به حضور آن‌ها در دفتر نیست».گوگل در گذشته اعلام کرده بود که تعدادی از دفاتر خود را در تاریخ ۱۶ تیر برای …
نهادهای حقوقی برای افزایش اطلاعات حقوقی مردم اهتمام جدی داشته باشد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-سیاسی / به‌روز کردن اطلاعات حقوقی افراد در دستگاه‌ها / حقوق / آذربایجان شرقی / استانداری / وکیل دادگستری / کانون وکلا
نهادهای حقوقی برای افزایش اطلاعات حقوقی مردم اهتمام جدی داشته باشد
استاندار آذربایجان شرقی گفت: سواد جامعه نسبت به اطلاعات حقوقی، بسیار اندک است و انتظار داریم نهادهایی مانند مرکز وکلای قوه قضائیه برای افزایش اطلاعات حقوقی مردم و آشنایی شهروندان با حقوق و تکالیف خود اهتمام جدی داشته باشند.
جنگ گاز در دریای پرتلاطم مدیترانه
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / اسراییل / ترکیه / یونان
جنگ گاز در دریای پرتلاطم مدیترانه
تحلیلگران می‌گویند اختلافات درباره حقوق مربوط به استخراج گاز در شرق دریای مدیترانه موجب افزایش تنش میان اسرائیل و ترکیه خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
مدیرعامل بیمه آسیا: امسال نیز عملکرد خوبی خواهیم داشت
مدیران بیمه آسیا در دیدار با مدیرعامل، برگزاری موفقیت آمیز مجمع عمومی و عملکرد درخشان بیمه آسیا در سال 1398 و شصت و یکمین سال تاسیس شرکت را به ایشان تبریک گفتند. به گزارش روابط عمومی بیمه ­آسیا، در پی برگزاری موفقیت ­آمیز مجمع عمومی بیمه ­آسیا و تصویب صورت­ های مالی و عملکرد درخشان شرکت در سال گذشته و همچنین به مناسبت سالگرد 61 سالگی بیمه ­آسیا، جمعی از معاونین مدیرعامل و مدیران ستادی به منظور رعایت فاصله اجتماعی، به نمایندگی از مدیران، مشاوران و نمایندگان مدیرعامل، با مسعود بادین، نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه ­آسیا دیدار کردند.این گزارش می ­افزاید، در این دیدار از تلاش مجدانه مدیرعامل بیمه آسیا در حفظ و ارتقاء جایگاه شرکت در صنعت بیمه کشور و همچنین به جهت بهبود حقوق و مزایای پرسنل …
جزئیات افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه‌‌های علوم پزشکی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وزارت بهداشت / دانشگاه های علوم پزشکی / پرستار / ویروس کرونا
جزئیات افزایش حقوق نیروهای شرکتی دانشگاه‌‌های علوم پزشکی
معاون توسعه منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف کردن شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه‌بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را به دانشگاه‌ها ابلاغ کرد.
ابلاغ بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی وزارت بهداشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کامل تقوی نژاد / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / بهداشت و سلامت
ابلاغ بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی وزارت بهداشت
تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بخشنامه افزایش حقوق نیروهای شرکتی، مکلف کردن شرکت پیمانکاری تامین نیروی انسانی به رعایت طرح طبقه بندی مشاغل قانون کار و استفاده این نیروها از خدمات رفاهی مشابه سایر کارکنان را به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ کرد.
نوبخت: منتظرند یک روز پرداخت‌ حقوق‌ها به تعویق بیافتد و بگوید نظام جمهوری اسلامی عاجز شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / افزایش حقوق بازنشستگان / حقوق بازنشستگان / رییس سازمان برنامه و بودجه / نوبخت
نوبخت: منتظرند یک روز پرداخت‌ حقوق‌ها به تعویق بیافتد و بگوید نظام جمهوری اسلامی عاجز شده است
شفقنا- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهرماه امسال آغاز می‌شود. محمدباقر نوبخت ۶ مردادماه در جریان سفر به استان زنجان گفت: سازمان برنامه و بودجه سازمانی است که باید راس هر ماه حقوق...
روایت نوبخت از افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان | دشمن منتظر است یک روز پرداخت‌ حقوق‌ها به تعویق بیافتد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
روایت نوبخت از افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان | دشمن منتظر است یک روز پرداخت‌ حقوق‌ها به تعویق بیافتد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از اول مهرماه امسال آغاز می‌شود.
تخصیص‌۳۲‌هزار‌میلیارد‌تومان‌برای‌همسان‌سازی‌حقوق‌بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
تخصیص‌۳۲‌هزار‌میلیارد‌تومان‌برای‌همسان‌سازی‌حقوق‌بازنشستگان
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از یکم مهرماه همسان سازی حقوق بازنشستگان آغاز می‌شود، گفت: ۳۲ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هزینه می‌شود.
خبر خوش نوبخت درباره حقوق بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / محمد باقر نوبخت / مجلس / آمریکا / سازمان برنامه و بودجه / محمدباقر نوبخت / حقوق بازنشستگان / افزایش حقوق بازنشستگان / اخبار داغ
خبر خوش نوبخت درباره حقوق بازنشستگان
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه از یکم مهرماه یکسان سازی حقوق بازنشستگان آغاز می‌شود، گفت: ۳۲ هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی هزینه می‌شود.
۷۰ درصد لوازم خانگی به دست مصرف کننده نرسید / افزایش قیمت‌ها هیچ تناسبی با حقوق کارگران ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بازار لوازم خانگی / سازمان تعزیرات / گرانی کالا / یاسر رایگانی
۷۰ درصد لوازم خانگی به دست مصرف کننده نرسید / افزایش قیمت‌ها هیچ تناسبی با حقوق کارگران ندارد
سخنگوی تعزیرات با بیان اینکه حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد لوازم خانگی داخلی و وارداتی در یک سال و نیم گذشته به دست مصرف کننده نرسیده، گفت: قطعا برای هر گونه افزایش قیمتی باید نرخ حقوق کارمندان و کارگران هم در نظر گرفته شود و افزایش ۵۰ تا ۶۰ درصدی قیمت برخی کالا‌ها به هیچ وجه معقول نیست. نوشته ۷۰ درصد لوازم خانگی به دست مصرف کننده نرسید / افزایش قیمت‌ها هیچ تناسبی با حقوق کارگران ندارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
متناسب سازی مستمری‌ها؛ چند شکر و یک شکایت!
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
متناسب سازی مستمری‌ها؛ چند شکر و یک شکایت!
غلامرضا بنی اسدی: سرانجام روزنامه همشهری در گزارشی با تیتر "جدول تغییرات حقوق بازنشستگان پس از متناسب‌سازی" از میزان افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی، رو نمایی کرد. کاری شایسته که بالاخره با تلاش بسیار متولیان و نقشآفرینان گرامی و حمایت رسانه‌ای قابل احترام، به نتیجه رسید
جزئیات افزایش ۸۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ هر بازنشسته چقدر خواهد گرفت؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی / افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از مردادماه
جزئیات افزایش ۸۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی/ هر بازنشسته چقدر خواهد گرفت؟
ایلنا: جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان از مردادماه تشریح شد.
جزییات افزایش حقوق کارمندان دولت در سال۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
جزییات افزایش حقوق کارمندان دولت در سال۹۹
شیوه نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمامی پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۹ ابلاغ شد.
زمان و نحوه اعمال فرمول جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان | افزایش ۱۷۲ درصدی کمک‌هزینه معیشت و مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
زمان و نحوه اعمال فرمول جدید در پرداخت حقوق بازنشستگان | افزایش ۱۷۲ درصدی کمک‌هزینه معیشت و مسکن
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی فرمول نهایی اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و بازنشستگان این نهاد را براساس ۴ شاخص‌ تشریح کرد و از اعمال آن از مردادماه جاری خبر داد.
همسان‌سازی ابتدای راه است، هنوز بازنشستگان مطالبات بسیاری دارند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بازنشستگان کشوری / همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری / افزایش حقوق بازنشستگان از مهرماه 99
همسان‌سازی ابتدای راه است، هنوز بازنشستگان مطالبات بسیاری دارند
ایلنا: یک فعال صنفی بازنشستگان ضمن خرسندی از اجرای همسان‌سازی، به تشریح سایر مطالبات می‌پردازد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / حقوق کارمندان دانشگاه آزاد
نامه اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد به رئیس جمهور
به گزارش مهر، برخی از اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد در نامه ای سرگشاده خطاب به رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار پرداخت ۲ هزار میلیاردی دولت به این دانشگاه و همچنین افزایش حقوق متناسب با سایر ادارات شدند. 
بازنشستگان آینده هم مشمول همسان‌سازی‌ حقوق می‌شوند/ افزایش حق مسکن از ابتدای سال محاسبه شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بازنشستگان / حق مسکن / همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی / همسان‌سازی / متناسب سازی حقوق بازنشستگان / همسان سازی حقوق
بازنشستگان آینده هم مشمول همسان‌سازی‌ حقوق می‌شوند/ افزایش حق مسکن از ابتدای سال محاسبه شود
ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر همدان گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نه فقط برای بازنشستگان فعلی بلکه برای کسانی که در آینده نیز بازنشسته می‌شوند، اجرا می‌شود.
از ماه جاری حقوق بازنشستگان کارگری چقدر اضافه می شود؟ / افزایش همسان‌سازی جزو مستمری است و استمرار دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / علی دهقان کیا / همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی / دریافتی بازنشستگان کارگری از مرداد ماه 99 / افزایش ناشی از همسان سازی در مردادماه
از ماه جاری حقوق بازنشستگان کارگری چقدر اضافه می شود؟ / افزایش همسان‌سازی جزو مستمری است و استمرار دارد
ایلنا: رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران با تاکید بر اینکه براساس وعده‌ها، همسان‌سازی استمرا خواهد داشت به تشریح افزایش حقوق بازنشستگان می‌پردازد.
جزئیات افزایش ۸۰ درصدی حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر | جدول تغییرات حقوق ؛ رقم دریافتی پس از متناسب‌سازی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
جزئیات افزایش ۸۰ درصدی حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیر | جدول تغییرات حقوق ؛ رقم دریافتی پس از متناسب‌سازی
علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان و کارگران تأمین اجتماعی استان تهران می‌گوید: در روش اول، آن دسته از افرادی که ۳۰ سال سابقه دارند و در زمان بازنشستگی حداقل دستمزد را می‌گرفتند و امروز هم همان حداقل را می‌گیرند، حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ تومان و آن دسته از افرادی که با ۳۵ سال سابقه بازنشسته شده بودند چیزی در حدود سه میلیون تومان دریافتی خواهند داشت.
‏ آقای رئیس‌جمهور پائیز سیاه در انتظار است/مردم خیلی وقت است که تحت فشارند/چرایی تشکیل مثلث ایران، چین و روسیه
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
‏ آقای رئیس‌جمهور پائیز سیاه در انتظار است/مردم خیلی وقت است که تحت فشارند/چرایی تشکیل مثلث ایران، چین و روسیه
خطر القای بی دولتی، تصرف کنسولگری به اتهام جاسوسی، «مرصاد» و ذلت‌ابدی برای منافقین، مسکن مهر دلالان!، دولت ‏تکلیف ارائه گزارش سالانه به مجلس را دارد؟، اصلاح‌طلبان در نیمکت ذخیره؟، افزایش ۸۰ درصدی حقوق بازنشستگان حداقل ‏بگیر، طلا به‌دنبال فتح کانال ۲۰۰۰ دلار در هر اونس، شکست یک طرح پیچیده برای هواپیمایی ماهان و دغدغه‌های کنکور و ‏کرونا از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
نقش زنان در بهارستان
یاسمن رضایی‫فر- زنان مجلس از ابتدای حضور در ادوار گذشته تا کنون در پارلمان با نقش آفرینی فعال خویش ضمن انجام وظایف نمایندگی که شامل قانون‫گذاری و نظارت است با تشکیل فراکسیون‫های زنان و‌ خانواده اقدامات موثری را برای پیگیری حقوق بانوان در جامعه انجام داده‫اند؛ در ادوار ده گانه مجلس میزان حضور زنان نماینده در خانه ملت همواره متغیر بوده است و در مجلس دهم شاهد افزایش شمار زنان در تاریخ ادوار مجلس شورای اسلامی هستیم که در دوره یازدهم، هم این روند به شکلی دیگر تداوم یافته است و خبری از زنان اصلاح طلب در مجلس نیست و ۱۷ نماینده زن حاضر در بهارستان بیشتر روی به خطابه آورده اند و در حاشیه قرار گرفته اند و از نقش بارز و کلیدی خود مغفول مانده اند و باعث گسست این حلقه مفقوده در این دوره شده اند و شاید سه …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
سکوت مجامع بین‌المللی در برابر بازی خطرناک آمریکا
با گذشت بیش از یک روز از سانحه تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های متجاوز آمریکایی، نهادهای بین‌المللی و کشورهایی که داعیه دفاع از حقوق بشر و حقوق بین‌الملل دارند، تاکنون اظهارنظر نکرده‌اند.واقعیت این است، دولت‌های اروپایی که زیر مجموعه ناتو و تحت فرماندهی آمریکا هستند، در ۲۴ ساعت گذشته از ارائه هرگونه اظهارنظر درباره این اقدام تحریک‫آمیز و خلاف موازین بین‫المللی طفره رفته‌اند.اتحادیه اروپا که از زمان روی کارآمدن جوسپ بورل در کسوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه، آشکارا رویکرد تندی را درقبال سیاست‌های یکجانبه‌گرایی واشنگتن در پیش گرفته، به درخواست ایرنا برای اظهارنظر درباره این حادثه خطرناک که مخل صلح و امنیت منطقه بشمار می‌رود، هنوز هیچ پاسخی ارائه نداده است.دولت انگلیس هم که بارها نسبت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
آیا سازمان تعزیرات حکومتی از پس همراه اول و ایرانسل برمی‌آید؟
مدیرکل نظارت بر خدمات سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: «جلسه احراز و بررسی تخلفات اپراتورها ششم مردادماه در سازمان تعزیرات حکومتی برگزار خواهد شد.»سیدجواد احمدی خضربیگی در گفت‌وگو با ایرنا درخصوص وضع رسیدگی به پرونده اپراتورها گفت: «پس از ضرب‌الاجلی که از سوی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به اپراتورها داده شد، اقدام موثری صورت نگرفت.»او افزود: «اقداماتی صورت گرفته است اما اقدام موثری که خواسته سازمان حمایت و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی را تأمین کند، از سوی اپراتورها انجام نشده است. پرونده در تعزیرات به جریان افتاده است و ششم مردادماه جلسه رسیدگی در یکی از شعب سازمان تعزیرات انجام خواهد شد که نتیجه آن …
فاصله ۲ میلیون تومانی بین خط فقر و حقوق کارگران!
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / حقوق کارگران / خط فقر / دستمزد
فاصله ۲ میلیون تومانی بین خط فقر و حقوق کارگران!
علی اصلانی عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار کشور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به علل مشکلات ایجاد شده در خصوص معیشت کارگران گفت: در دوره هشت سال دفاع مقدس، توافقی بین شورای عالی کار و جامعه کارگری صورت گرفت که بر مبنای آن مقرر شد تا پایان این دوره به جهت مساعد نبودن اوضاع اقتصادی کشور و کمک به جبهه‌های جنگ، حقوق کارگران افزایش پیدا نکند و پس از آن نسبت به تورم سال‌های گذشته محاسبه و جبران شود اما متاسفانه در هیچ دولتی، اقدامی در این‌باره صورت نگرفت. همین عامل باعث ایجاد اخلاف فاحش بین حقوق دریافتی کارگران و خط فقر در جامعه شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
سبک زندگی رانت و قیر رایگان
تا حالا گفته می‌شد که ایران یکی از بیشترین آمارهای جراحی زیبایی را دارد. ولی حالا مساله دیگری هم اضافه شده که باور کردنش قدری سخت است. به این خبر و گزارش بی.‌بی‌.سی توجه کنیم:«کمپین حقوق حیوانات در ایران از افزایش جراحی‌های زیبایی حیوانات گزارش داده و به این موضوع انتقاد کرده است. به گفته این کمپین تتو بر بدن حیوانات، بوتاکس و کاهش پوست هم که از مصادیق آزار آنان است، افزایش یافته است. حسین علوی‌زاده، دامپزشک در رشته توییتی با تایید رواج عمل‌های زیبایی و بوتاکس در ایران نوشت:«جراحی زیبایی دامپزشکی خیلی بیشتر از قبل شده؛ دوستان می‌آیند و برای فرم دادن به بینی، بزرگ کردن چشم، صاف‌کردن پوست، برداشتن چربی، بوتاکس و کوتاه‌کردن دم سگ یا گربه‌شان، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
پافشاری دو اپراتور بر گرانفروشی
به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بسته‌های اینترنتی یک ماهه تا سه ماهه جزو بسته‌های پرمخاطب هستند و ۸۰‌درصد مردم از این نوع بسته‌ها استفاده می‌کنند، اما این بسته‌ها به یک‌باره از دسترس خارج شدند و اپراتورهای تلفن همراه هنوز آنها را برای خرید بازنگردانده‌اند.به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین فلاح جوشقانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا می‌توان بسته‌های اینترنتی یک ماهه تا سه ماهه را از اپراتورها خرید، گفت:   «اپراتورهای تلفن همراه هنوز بسته‌های اینترنتی یک ماهه تا سه ماهه را برای خرید بازنگردانده‌اند اما ما روال قانونی را دنبال می‌کنیم تا همان‌طور که به مردم قول داده بودیم این …
افزایش سارقان بی سابقه؛ چه باید کرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / سرقت / دزدی / آسیب های اجتماعی / دولت روحانی
افزایش سارقان بی سابقه؛ چه باید کرد؟
آسیب معلولی از علت هاست یعنی هر آسیبی صد علت دارد. وقتی تورم است و همه چیز گران شده است، اما حقوق افزایش نیافته است با چنین وضعیتی مواجه می‌شویم. آن وقت آسیب‌ها را داریم، اما همین آسیب‌ها فاجعه‌آمیزتر می‌شوند یعنی اعتیاد، موادفروشی دعوای خانگی و خیابانی، دزدی‌های خرد و کلان و سرقت اولی زیادتر می‌شود. این دزدی‌ها هزینه جامعه را بالاتر می‌برد.
پیشنهاد افزایش ۲۶ درصدی «حقوق» بیمه شدگان روستایی و عشایر/ پرداخت مابه التفاوتها از آخر مرداد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / صندوق بیمه روستاییان و عشایر / شیرکانی / مستمری‌بگیران / افزایش حقوق
پیشنهاد افزایش ۲۶ درصدی «حقوق» بیمه شدگان روستایی و عشایر/ پرداخت مابه التفاوتها از آخر مرداد
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ضمن اعلام…
بخشنامه | ابلاغ افزایش حقوق پرستاران و نیروهای شرکتی دانشگاه‌های علوم پزشکی | اجرای قانون طبقه‌بندی مشاغل | مبلغ حقوق‌های پرداختی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
بخشنامه | ابلاغ افزایش حقوق پرستاران و نیروهای شرکتی دانشگاه‌های علوم پزشکی | اجرای قانون طبقه‌بندی مشاغل | مبلغ حقوق‌های پرداختی اعلام شد
سازمان نظام پرستاری با ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکت‌های پیمانکاری دستور افزایش حقوق پرستاران و دیگر نیروهای شرکتی و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اصل وام مستاجران اقساط ندارد
با توجه به صحبت‌های رئیس جمهوری، ودیعه‌ای که به عنوان وام به مستاجران پرداخت می‌شود اقساط ماهیانه ندارد، بلکه اجاره‌نشین‌ها فقط اقساط سود ۱۳ درصد را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنند و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می‌شود.به گزارش ایسنا، بعد از هفته‌ها صحبت درباره پرداخت ودیعه اجاره به مستاجران، این وعده نهایی شد و رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت خبر آن را اعلام کرد. بنا به گفته حسن روحانی، پرداخت ودیعه برای مستاجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، مستاجران شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد خواهد بود.پیش از این هم محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، اجاره‌نشین‌های ساکن در واحدهای کمتر از ۷۵ متر در تهران و کمتر از ۹۰ متر در دیگر شهرها را مشمول دریافت …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •