سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
افزایش یارانه نقدی
افزایش دریافتی یارانه ۳۰ میلیون نفر به ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / یارانه نقدی / افزایش یارانه نقدی
افزایش دریافتی یارانه ۳۰ میلیون نفر به ۲۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان
در حالی دولت تصمیم به پرداخت کمک ۱۰۰ هزار تومانی بلاعوض برای ۳۰ میلیون نفر گرفته که در این حالت با یارانه نقدی و کمک‌های معیشتی دریافتی خانوار‌های مشمول به ۲۰۰ هزار تا بیش از ۹۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.
دعوای مجلس و دولت بر سر یارانه ۱۲۰ هزار تومانی؛ ماجرا چیست؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / یارانه 120 هزار تومانی / افزایش یارانه نقدی / یارانه نقدی / افزایش تورم / گرانی کالاها / دعوای مجلس و دولت
دعوای مجلس و دولت بر سر یارانه ۱۲۰ هزار تومانی؛ ماجرا چیست؟
افقه اظهار داشت: اگر قرار باشد که با استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول این کار انجام بشود، همان بهتر که رد شود، زیراکه مصائب این کار خیلی بیشتر از عدم انجام آن است، در چنین صورتی که اگر این طرح اجرا شود، دوباره یک تورم سهمگین به جامعه و مردم تحمیل می‌کنند، که خیلی بیشتر از همین ۱۲۰ هزار تومان، گرانی‌ها تشدید می‌شود، بنابراین باید اجرای چنین طرح‌هایی به طور کلی کنار گذاشته شود، کشور کم از این مسائل پوپولیستی صدمه ندید که حال دوباره چنین موضوعاتی مطرح شده است.
بررسی افزایش میزان یارانه‌ نقدی در بودجه سال  ۱۴۰۰/ حدود ۲۰ میلیون نفر شامل کمک معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی می‌شوند/ «آزمون وسع» را دولت انجام می‌دهد
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / افزایش یارانه نقدی / آزمون وسع / طرح کمک معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی
بررسی افزایش میزان یارانه‌ نقدی در بودجه سال ۱۴۰۰/ حدود ۲۰ میلیون نفر شامل کمک معیشتی ۱۲۰ هزار تومانی می‌شوند/ «آزمون وسع» را دولت انجام می‌دهد
ایلنا: یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از بررسی افزایش میزان یارانه‌ نقدی ماهانه در بودجه سال ۱۴۰۰ خبر داد.
دولت می‌تواند یارانه را افزایش دهد/ رانت ۱۰۰ هزار میلیاردی در بازار خودرو
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه / مجتبی رضاخواه
دولت می‌تواند یارانه را افزایش دهد/ رانت ۱۰۰ هزار میلیاردی در بازار خودرو
به گزارش مهر، مجتبی رضاخواه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره احتمال افزایش یارانه نقدی،گفت: بنده معتقدم که دولت فعلی در توزیع یارانه‌ها بسیار بد عمل می‌کند.
واردات با ارز آزاد، بازار را رانتی می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
واردات با ارز آزاد، بازار را رانتی می‌کند
قادری، رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه افزایش یارانه نقدی برای خرید کالاهای اساسی را موجب رانتی شدن بازار دانست و تنها راه را کوپنی شدن عنوان کرد.
یارانه نقدی افزایش می‌یابد؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / یارانه نقدی / یارانه بگیران
یارانه نقدی افزایش می‌یابد؟
افزایش یارانه نقدی در دستور کار قرار گرفت. جزئیات بیشتر از زمان و مبلغ افزایش یارانه نقدی را در خبر زیر بخوانید.
افزایش یارانه نقدی در گرو افزایش بهره وری ۱۵ شرکت دولتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / سید جواد سادات / یارانه نقدی / مجمع تشخیص مصلحت نظام
افزایش یارانه نقدی در گرو افزایش بهره وری ۱۵ شرکت دولتی
سادات، مدیر مرکز مطالعات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باور تیم‌های پژوهشی کشور و اشخاصی که در حوزه سیاست گذاری کشور فعالیت می‌کنند این است که رشد اقتصادی از کانال اصلاح ساختاری نظام بودجه ریزی کشور عبور می‌کند.
تذکر یک نماینده مجلس برای افزایش یارانه نقدی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / یارانه نقدی / حبیب‌الله دهمرده / نمایندگان مجلس / مجلس
تذکر یک نماینده مجلس برای افزایش یارانه نقدی
یک نماینده مجلس گفت: یارانه 45 هزار تومانی مربوط به عهد دقیانوس است، مردم انتظار دارند که یارانه به صد هزار تومان افزایش یابد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / افزایش یارانه نقدی / سازمان هدفمندی یارانه ها / یارانه ها
پاسخ سازمان هدفمندی یارانه به مطالبه افزایش یارانه نقدی خانوارها
به گزارش فارس، شماری از مردم خواستار پاسخ شفاف مسئولان نسبت به اینکه «چرا مبلغ یارانه با توجه به تورم افزایش نمی‌یابد؟»شدند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / افزایش یارانه نقدی / پیش بینی اقتصاد ایران / حسینعلی حاجی دلیگانی
امکان افزایش یارانه ها / حاجی دلیگانی:دولت وظیفه خود را نسبت به اقشار کم درآمد انجام نداد
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، مشکلات اقتصادی کشور در دولت یازدهم و دوازدهم به گونه ای بود که به اقشار کم درآمد بسیار فشار آورد اما با توجه به رویه مجلس دهم در همراهی دولت و عدم توجه به معیشت مردم برخی از مردم در مورد کارآیی مجلس و نقش آن در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی دچار تردید شدند و از سوی دیگر درخواست ولی امر مسلمین در توجه به اقتصاد و تحقق عدالت اجتماعی وظیفه سنگینی بر دوش مجلس یازدهم انداخته است در همین راستا با حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت و گو کردیم؛
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه نقدی
یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی امشب واریز می‌شود
به گزارش ایسنا، یارانه نقدی فروردین یکصدودهمین مرحله از پرداخت‌های نقدی است که از سال ۱۳۸۹ تاکنون هر ماه توزیع می‌شود که مبلغ آن طی این سال‌ها تغییری نکرده و همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۹ / اقتصاد آمریکا در دوره ترامپ / ترامپ و نانسی پلوسی
بزرگترین بسته مالی نجات در تاریخ آمریکا و پرداخت یارانه نقدی
به گزارش مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در حالی که مجلس نمایندگان آمریکا آماده می‌شود تا روز جمعه بزرگترین بسته نجات مالی در تاریخ آمریکا را به رأی بگذارد، رئیس این مجلس، نانسی پلوسی، خواهان افزایش یارانه نقدی در این بسته شد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
خانه نشینی زیر سایه ترس
کیمیا نجفیسایه سنگین تورم بیش از هر زمان دیگری بر سر کارگران سنگینی می کند. این در حالی است که بخش زیادی از نیروی کار، کارگران روزمزدی هستند که این روزها با دردسر کرونا دست و پنجه نرم کرده و در تعطیلی به سر می برند. حالا خانه نشینی از یک طرف و هزینه های سرسام آور از طرفی دیگر دغدغه این قشر شده و وضع نامناسب اقتصادی ترس از کرونا را برای آنها دوچندان کرده است.به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و بسیاری از افراد خود را برای گذارندن تعطیلات نوروزی آماده می کنند، اما این شرایط برای تمام افراد خوشایند نیست. تعطیلی برای کارگران روزمزد آنقدرها هم دلنشین نبوده و آنها را به وجد نمی آورد. بیکاری کارگان روزمزد به دلیل شیوع یک ویروس گذراندن زندگی را بیش از هر زمان دیگری برای آنها دشوار کرده است. در این شرایط …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / بسته معیشتی / یارانه نقدی
پرداخت یارانه نقدی، رفع فقر یا ایجاد تورم؟
یک استاد دانشگاه بیان اینکه افزایش یارانه نقدی ضد منافع مردم است و به ضرر طبقات پایین منتهی می‌شود، گفت: به همین دلیل به نظرم به جای افزایش یارانه در قالب سبد معیشتی باید بخش قابل توجهی از کسانی که یارانه بگیر هستند را حذف می‌کردند و منابعش را به صورت یارانه دستمزد به کارفرماها می‌پرداختند تا بدین ترتیب باعث اشتغالزایی شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
«افزایش یارانه نقدی»، نمایش انتخاباتی و مشکل‌ساز نمایندگان مجلس است!
بهارستان نشینان به دنبال اجرای طرحی هستند که ممکن است حاشیه‌هایی به دنبال داشته باشد، چراکه قرار است مبلغ دریافتی ۵۳ میلیون تن از هموطنانمان را که هم یارانه نقدی دریافت می‌کنند و هم یارانه حمایت معیشت می‌گیرند، کاهش داده و به ازایش یارانه نقدی حدود ۱۸ میلیون نفری را افزایش دهد که از دهک‌های بالای جامعه محسوب می‌شوند!
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / افزایش یارانه نقدی / پرداخت یارانه / حسین میرزایی / کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ / یارانه سال ۹۹ / یارانه معیشتی
یارانه ۷۲ هزار تومانی به ضرر مردم است/ مصوبه کمیسیون تلفیق به کام کسانی است که وضع مالی بهتری دارند
سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی ضمن انتقاد بر مصوبه ادغام «یارانه نقدی» و «یارانه معیشتی» مطرح شده از سوی کمیسیون تلفیق مجلس، آن را به ضرر یارانه‌بگیران اعلام کرد و گفت: تصمیم مجلس این طور است که اگر تاکنون خانوار یک نفره جمعاً ۱۰۵ هزار تومان یارانه نقدی و معیشتی دریافت می‌کرده، حال با این مصوبه ادغام ۷۲ هزار تومان دریافت می‌کند.
۱۳۹۸-۱۱-۱۲
چرخش 6 هزار میلیاردی یارانه به نفع ثروتمندان
در روزهای اخیر خبری با عنوان «افزایش یارانه نقدی در سال ۱۳۹۹ به رقم ۷۲ هزار تومان در ماه به ازای هر نفر» منتشر شد که خیلی زود مسئولان سازمان برنامه‌و‌بودجه صحت آن را رد کردند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
نحوه پرداخت یارانه 72 هزار تومانی شفاف سازی شد
سخنگوی ستاد بودجه در خصوص نحوه پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی توضیحاتی ارائه کرد: افزایش یارانه نقدی در سال ۱۳۹۹ به رقم ۷۲ هزار تومان در ماه به ازای هر نفر» باید به این صورت تصحیح شود که مجموع پرداخت یارانه از محل اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اعم از نقدی و حمایت معیشتی خانوارها، در سال ۱۳۹۹ حدود ۷۲ هزار تومان به ازای هر فرد خواهد بود که به جهت افزایش مشمولین نسبت به سال جاری، سرانه پرداختی یارانه کمتر از سال جاری خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
افزایش یارانه نقدی در سال 1399
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل ایران از افزایش مبلغ یارانه در سال آینده خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
احتمال افزایش یارانه نقدی به ۷۵ هزار تومان/از مزد تا معیشت ۷۰ درصد فاصله است/مویه بر خرابه‌های سیل/پیگیری‌های کارگران معلول برای بازنشستگی پیش از موعد بدون پاسخ می‌ماند/اعتراض کارگران پیمانکاری چادرملو …
امروز اخبار و مطالبی درباره یارانه و سبد معیشتی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / افزایش یارانه نقدی خانوارها / سهمیه بندی بنزین / یارانه نقدی / قیمت بنزین
جزئیات افزایش یارانه نقدی خانوارها؛ یارانه نقدی خانوار‌ها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد
یارانه نقدی خانوارها حداقل ۵۵ هزار تومان افزایش می‌یابد. بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه برای خانوارهای 1 نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای 2 نفره 103 هزار تومان، خانوارهای 3 نفره 138 هزار تومان،‌ خانوارهای 4 نفره 172 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲
فارس من| مردم در انتظار حل مشکلات معیشتی با حذف دلار 4200 تومانی
پس از گذشت حدود 3 ماه از تشکیل کمپین «افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200 تومانی» در فارس من، میزان حمایت‌های مردمی از این کمپین از 5700 نفر فراتر رفته ‌است و مردم با ثبت نظرات متعدد در صفحه اختصاصی این کمپین، خواستار حل مشکلات معیشتی خود شده‌اند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / بازار مسکن / وزیر اقتصاد / وضعیت اقتصادی
وزیر اقتصاد: در تلاشیم تا بازار مسکن را متعادل کنیم/ افزایش یارانه نقدی اثر تورمی دارد
فرهاد دژپسند درباره درخواست افزایش یارانه نقدی گفت: افزایش یارانه از بودجه دولتی، نقدینگی را افزایش می‌دهد و اثر تورمی دارد . برای این کار باید قیمت حامل‌ها را افزایش دهیم و این یک پکیجی است که باید آنالیز شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اعلام خبر خوش مسکنی تا آخر هفته/ شرط افزایش یارانه نقدی چیست؟
وزیر اقتصاد درپاسخ به سوال شهروندی مبنی بر وضعیت بازار مسکن و افزایش بی رویه قیمت آن گفت: در خصوص قیمت مسکن اقداماتی از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام گرفته که بازار را سامان خواهد داد و این برنامه ها از سوی وزیر راه آخر این هفته اعلام می شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تورم‌زا نیست
شبکه کانون های تفکر ایران ضمن تاکید بر ضرورت افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی اعلام کرد: اکثر کالاهای مشمول دریافت ارز ترجیحی در حال حاضر به قیمت معادل قیمت بازار ارز آزاد رسیده‌اند و عملا با حذف ارز ترجیحی امکان افزایش قیمت بیشتری برای آنان وجود ندارد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
برچسب تورمی حذف 4200
شبکه کانون‌های تفکر ایران ثابت کرد که حذف ارز 4200 تومانی، تورم‌زا نخواهد بود. بررسی‌های این شبکه نشان می‌دهد که حتی اگر قیمت برخی از اقلام اساسی با نرخ دلار آزاد تنظیم شود، ارزان‌تر از حالت فعلی خواهد بود؛ درحالی‌که این اقلام با دریافت ارز ارزان وارد کشور می‌شوند. این گروه تحلیلی پیشنهاد کرده با حذف سیاست تخصیص ارز ترجیحی، گزینه‌های حمایتی دیگر همچون یارانه‌نقدی و کارت‌الکترونیکی کالایی اجرایی شوند. شبکه کانون‌های تفکر ایران طی یک یادداشت تحلیلی با عنوان «لزوم افزایش یارانه نقدی از محل منابع حاصل از تک نرخی شدن ارز» به انتقاد از شیوه کنونی حمایت از سبد خانوار از طریق پرداخت ارز 4200 تومانی، پرداخته است. این یادداشت با تمرکز بر بازار مواد غذایی و بررسی وضعیت معیشت دهک‌های‌مختلف، کارآمدی سیاست …
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / ارز / دلار / قیمت دلار / مشکلات معیشتی / دلار 4200 تومانی / یارانه نقدی / شبکه کانون های تفکر ایران
لزوم افزایش یارانه نقدی از محل منابع حاصل از تک نرخی شدن ارز
شبکه کانون های تفکر ایران با تاکید بر اینکه حذف ارز۴۲۰۰ تومانی تورم زا نیست، پیشنهاد داد برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه، یارانه نقدی از محل منابع حاصل از تک نرخی شدن ارز افزایش یابد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۱
فارس من| کاهش ارزش پول ملی با افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200 تومانی
یک استاد دانشگاه گفت با اشاره به اینکه همواره بالا بردن قیمت ارز به منزله کاهش نرخ پول ملی در کشور است، گفت: افزایش یارانه نقدی از محل حذف ارز 4200 تومانی اشتباه است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۴
۶۲ درصد، موافق حذف کامل دلار ۴۲۰۰ تومانی / ۳۷ درصد موافق افزایش قیمت بنزین و ۲۵ درصد موافقِ دونرخی و سهمیه بندی شدن / بازگشت کوپن، ۶۲ درصد مخالف دارد / هیچ کس موافق افزایش یارانه نقدی نیست؛ ۵۰ درصد موافق …
«انتخاب» درمورد پیش بینی وضعیت اقتصاد ایران تا پایان سال جاری، از ۸ اقتصاددان نظرخواهی کرده است. این اقتصاددانان شامل مهدی پازوکی، مهدی تقوی، آلبرت بغزیان، حمید آسایش، کمیل طیبی، محمدرضا حسینی، غدیر مهدوی و وحید شقاقی هستند. ۳۷.۵ درصد این اقتصاددانان بزرگترین معضل اقتصادی کنونی را تحریم، ۱۲.۵ درصد رانت و ۵۰ درصد ناکارآمدی دانسته اند. ۶۲.۵ درصد معتقدند تورم تا پایان سال تشدید می‌شود، ۵۰ درصد نیز پیش بینی می‌کنند قیمت ارز افزایش یابد. ۵۰ درصد وزارتخانه‌های اقتصاد و سمت و بانک مرکزی را مهمترین نهاد برای حل معضلات کنونی می‌دانند و ۳۷.۵ درصد سایر نهاد‌ها را. ۳۷.۵ درصد مذاکره با آمریکا را پیشنهاد می‌کنند و ۱۲.۵ درصد دور زدن تحریم‌ها را. ۶۲.۵ درصد موافق حذف کامل دلار ۴۲۰۰ تومانی هستند و ۳۷.۵ درصد مخالف. …
۱۳۹۸/۰۴/۱۵
بازگشت کارت سوخت؛ سناریو‌های مختلف دولت برای "قیمت بنزین"
وحید شقاقی با اشاره به اینکه قیمت بنزین باید اصلاح شود، گفت: «قیمت بنزین آزاد می‌تواند ۲۵۰۰ تومان تعیین شود و با توجه به سهمیه‌ای که برای هر خودرو درنظر گرفته می‌شود، دولت می‌تواند با افزایش یارانه نقدی و کمک‌های حمایتی به اقشار ضعیف و نیازمند، ازآان‌ها حمایت کند.»
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
جهانگیری: تصمیمی برای بازگشت به سیاست کوپنی و یا افزایش یارانه نقدی اتخاذ نشده است /  این چه حرفی است که وقتی گفته می شود لوایح FATF تصویب شود، یک دفعه برخی می گویند این کار خیانت به کشور است
جهانگیری با بیان اینکه برخی می‌گویند می خواهند به دهه شصت بازگردند و کالاها را کوپنی کنند، اظهار کرد: این حرفی است که برخی از افراد مطرح کرده‌اند و عده‌ای هم ممکن طرفدار آن باشند. البته آن عده هم دلسوز کشور هستند و می گویند وقتی قرار است کالاهای ضروری را دولت تامین کند، پس باید مطمئن باشیم که این کالا به دست همه می رسد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۶
آخرین تصمیم دولت درباره کوپنی‌ شدن کالاهای اساسی
همشهری آنلاین: معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد که تصمیمی برای بازگشت به سیاست کوپنی و یا افزایش یارانه نقدی اتخاذ نشده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
تصمیمی برای بازگشت به سیاست کالابرگ اتخاذ نکرده‌ایم/هدف آمریکا قطع ارتباط اقتصاد ایران با دنیاست
معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت تردیدی در اختصاص ارز با قیمت دولتی برای تأمین کالاهای اساسی ندارد و تصمیمی برای بازگشت به سیاست کالا برگ و یا افزایش یارانه نقدی اتخاذ نشده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
جهانگیری: تصمیمی برای بازگشت به سیاست کوپنی اتخاذ نشده
‘اسحاق جهانگیری’ معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد که تصمیمی برای بازگشت به سیاست کوپنی و یا افزایش یارانه نقدی اتخاذ…
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
تاکید بر تصویب و تایید لوایح FATF به دلیل نیاز و دغدغه کشور است/ هیچ دغدغه‌ای مهم‌تر از اداره کشور و زندگی مردم نیست/ تصمیمی برای بازگشت به سیاست کوپنی اتخاذ نشده است/ دولت تردیدی در اختصاص ارز دولتی برای …
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری اعلام کرد که تصمیمی برای بازگشت به سیاست کوپنی و یا افزایش یارانه نقدی اتخاذ نشده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •