سه شنبه, ۸ مهر, ۱۳۹۹ / 29 September, 2020
اقتصاد اروپا
اقتصاد اروپا آشفته از کابوس کرونا
۳۳ ساعت قبل / ویروس کرونا / یورو / اتحادیه اروپا / هراس جهانی از ویروس کرونا
اقتصاد اروپا آشفته از کابوس کرونا
تهران- ایرنا- رشد اقتصادی منفی ۸.۳ برای اقتصاد صادرات محور کشورهای اروپایی کابوسی است که در روزهای کرونایی با آن درگیرند. طبق برآوردهای تابستان کمسیون اروپا، قاره سبز حتی در سال بعدی میلادی هم نمی‌تواند به طور کامل زیر فشارهای اقتصادی کمر راست کند.
۴۵ ساعت قبل
کوچک شدن بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی
اقتصاد آلمان امسال بیش از ۵ درصد کوچک خواهد شد. به گزارش «ایسنا» به نقل از شین هوا، مرکز مطالعات اقتصادی آلمان در برآورد جدید خود از وضعیت اقتصادی این کشور اعلام کرد امسال اقتصاد این کشور 3/ 5 درصد کوچک خواهد شد که این رقم در صورت تحقق، 4/ 1 درصد بیشتر از رقمی خواهد بود که پیشتر تصور می‌شد. تیمو وولمرهویزر - مدیر بخش پیش‌بینی‌های این موسسه گفت: کاهش رشد اقتصاد در سه ماهه دوم سال بهتر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم و گمان می‌کنم در ادامه سال نیز روند احیای اقتصادی ادامه خواهد داشت. با این حال نباید فراموش کرد که تا بازگشت به شرایط عادی راهی طولانی در پیش است، به‌ویژه آنکه هنوز احتیاط در رفتار معامله گران و خانوارها کاملا محسوس است.
کولاک رکود در زمستان سخت اقتصاد اروپا؛ افزایش بیکاری و به صدا درآمدن زنگ خروج از اتحادیه
۳ روز قبل
کولاک رکود در زمستان سخت اقتصاد اروپا؛ افزایش بیکاری و به صدا درآمدن زنگ خروج از اتحادیه
پیش بینی ها از بازگشت رکود به اقتصاد اروپا در فصل آخر امسال خبر می دهد. رکودی که می تواند باعث افزایش شمار بیکاران و ایجاد موج های تازه ای از بحران در اقتصاد این منطقه باشد و حتی اعتماد به ساختار اتحادیه اروپا را از بین ببرد.
۳ روز قبل
سقف بدهی خالص آلمان برای سال آتی ۹۶ میلیارد یورو اعلام شد
مجلس آلمان پیش‌نویس بودجه ارائه شده توسط وزیر دارایی این کشور را برای سال آتی تایید کرد؛ پیش‌نویسی که در آن بدهی خالص برلین برای تامین اعتبار اقدامات مقابله با پاندمی، 2/ 96 میلیارد یورو برآورد شده است. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، این استقراض مازاد دومین رقم بالای بدهی خالص بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا از زمان پایان جنگ جهانی دوم تاکنون محسوب می‌شود. «اولاف شولتز» وزیر دارایی آلمان با اشاره به اینکه تا اتمام پاندمی کووید-۱۹ فاصله زیادی مانده و از این رو دولت نباید دست از تلاش بردارد، گفت: ما از سلامت شهروندان حفاظت و از اقتصاد حمایت و امنیت مشاغل را تامین می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال‌جاری 2/ 5 درصد کوچک می‌‌شود
موسسه مطالعات اقتصادی آلمان (ifo) اعلام کرد که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال‌جاری با رشد اقتصادی منفی 2/ 5 درصد روبه‌رو خواهد شد؛ این رقم پیش‌تر 7/ 6 درصد پیش‌بینی شده بود. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، «تیمو ولمرشوسر» رئیس اقتصاددان ارشد این موسسه گفت: افت رشد اقتصادی در سه ماه دوم تا حدی احیا شده و درحال‌حاضر نسبت به آنچه انتظار داشتیم با روندی به مراتب خوشایندتر درحال بهبود است. این موسسه همچنین پیش‌بینی خود را در مورد رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۱ کاهش داده و آن را از 4/ 6 به 1/ 5 درصد رسانده است، ifo انتظار دارد که اقتصاد آلمان در سال ۲۰۲۰ به اندازه 7/ 1 درصد توسعه پیدا کند. براساس اعلام این موسسه، حالا پیش‌بینی می‌شود که شمار افراد بیکار در سال‌جاری از 3/ 2 میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ به 7/ 2 …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
تورم آلمان منفی شد
نرخ تورم بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی یعنی آلمان در ۱۲ ماه منتهی به آگوست با 1/ 0 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به منفی 1/ 0 درصد رسید.
ضربه مهلک کرونا بر اقتصاد اروپا
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / اقتصاد / کسب و کار / مشکلات مالی / واردات / ارزش یورو
ضربه مهلک کرونا بر اقتصاد اروپا
اقتصادنیوز: اقتصاد اروپا که از ابتدای شیوع کرونا رکود بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به نسبت سال‌های گذشته کوچکتر شده‌ است اگر چه با حمایت‌های دولت‌ها تا حدودی توانسته در جهت احیای خود پیش برود اما افق مبهمی پیش رو دارد که رهبران اروپایی را نسبت به آینده نه چندان دور اقتصاد حوزه یورو نگران‌تر کرده است.
کرونا در اروپا؛ افق مبهم اقتصاد قاره سبز
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / شورای اروپا / کرونا / لوفت‌هانزا / اتحادیه اروپا / کریستین لاگارد / کمیسیون اروپا / هراس جهانی از ویروس کرونا
کرونا در اروپا؛ افق مبهم اقتصاد قاره سبز
تهران - ایرنا - اقتصاد اروپا که از ابتدای شیوع کرونا رکود بی‌سابقه‌ای را تجربه کرده و به نسبت سال‌های گذشته کوچکتر شده‌ است اگر چه با حمایت‌های دولت‌ها تا حدودی توانسته در جهت احیای خود پیش برود اما افق مبهمی پیش رو دارد که رهبران اروپایی را نسبت به آینده نه چندان دور اقتصاد حوزه یورو نگران‌تر کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
انتخابات امریکا و دموکرات‌ها
در ۵۰ روز باقیمانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری در امریکا هر دو حزب درگیر تبلیغات گسترده‌ای هستند که بخش عمده آن بر تخریب کاندیدای رقیب متمرکز است. حملات تند ترامپ و ضعف‌های بایدن، در کنار رقابت شکل گرفته در خصوص فرستادن اولین رییس‌جمهور زن به کاخ سفید، شرایط بی‌سابقه‌ای را در مورد نقش معاون اول در رقابت‌های انتخاباتی جاری پدید آورده است. از دهه‌های پایانی قرن بیستم سهم زنان در سطوح بالای تصمیم‌گیری سیاسی به یکی از شاخص‌های چشمگیر توسعه تبدیل شده است. دو دهه صدارت عظمای آنگلا مرکل در آلمان و شکوفایی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا و همزمان نقش زنان در رهبری احزاب اروپای شمالی بر جذابیت ریاست زنان در کشورهای توسعه یافته افزود، ولی دستان ایالات متحده امریکا …
نگرانی اقتصاددانان آلمانی از خلق شرکت‌های زامبی در عصر کرونا/ پایان معجزه اقتصادی بزرگترین اقتصاد اروپا نزدیک است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
نگرانی اقتصاددانان آلمانی از خلق شرکت‌های زامبی در عصر کرونا/ پایان معجزه اقتصادی بزرگترین اقتصاد اروپا نزدیک است؟
عامل سومی که اقتصاد آلمان را تهدید می‌کند، مقاومت فرهنگ آلمانی در برابر تغییر است. بزرگترین اقتصاد اروپا به طرز عجیبی در دنیای دیجیتال امروز، آنالوگ مانده است و شرکت‌های آلمانی در دنیای اطلاعات همچنان تولیدکننده کالا هستند.
روند بهبود اقتصاد اروپا بهتر از حد انتظار بوده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / اقتصاد اروپا
روند بهبود اقتصاد اروپا بهتر از حد انتظار بوده است
مقامات اروپایی بر حمایت از اقتصاد منطقه یورو تاکید کردند.
کمیسیون اروپایی: اقتصاد اروپا تازه در سال ۲۰۲۲ در مسیر بهبود پسا کرونا قرار می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / اتحادیه اروپا / ویروس کرونا
کمیسیون اروپایی: اقتصاد اروپا تازه در سال ۲۰۲۲ در مسیر بهبود پسا کرونا قرار می‌گیرد
کمیسر امور اقتصادی اروپا در سخنانی پیش بینی کرد که بازگشت وضعیت اقتصادی اروپا به دوران قبل از کرونا تازه در سال ۲۰۲۲ به وقوع بپیوندد.
وزیر اقتصاد آلمان: وضعیت اقتصادی اروپا چندان نگران‌کننده نیست
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ویروس کرونا / برلین / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
وزیر اقتصاد آلمان: وضعیت اقتصادی اروپا چندان نگران‌کننده نیست
تهران – ایرنا - «اولاف شولتس» وزیر اقتصاد آلمان روز شنبه اعلام کرد که اقتصاد اروپا بهتر از آنچه بسیاری در آغاز همه‌گیری کووید–۱۹ نگران بودند، رو به بهبودی است.
اقتصاد اروپا همچنان در تلاطم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
اقتصاد اروپا همچنان در تلاطم
باوجود آنکه کارشناسان از بهبود وضعیت اقتصادی اروپا سخن به میان می‌آورند اما آمارها نشان می‌دهد اقتصاد این قاره پس از بهبود نسبی، در ماه جدید و به دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا دوباره دچار سقوط خواهد شد. این رکود گریبان دو قطب بزرگ صنعتی اروپا یعنی فرانسه و آلمان را بیش از دیگر کشورها خواهد گرفت. در انگلستان اما شرایط کمی فرق دارد کارشناسان معتقدند این کشور به روند رو به رشد خود ادامه خواهد داد.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
مسیر دشوار ریکاوری ژرمن‌ها
آمارهای اقتصادی آلمان در ماه آگوست نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا، با سرعت بیشتری نسبت به آنچه پیش‌بینی می‌شد در مسیر ریکاوری قرار گرفته است. این در حالی بود که در نیمه اول سال‌جاری میلادی، پاندمی کرونا اثرات مخرب شدیدی بر مصرف و سرمایه‌گذاری در چهارمین اقتصاد بزرگ جهان گذاشته بود.
توقف روند بهبود اقتصاد منطقه یورو به دلیل گسترش کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
توقف روند بهبود اقتصاد منطقه یورو به دلیل گسترش کرونا
روند بهبود اقتصاد اروپا از رکود ایجاد شده توسط همه‌گیری ویروس کرونا در این ماه متوقف شده است که نتیجه اعمال دوباره محدودیتها به خاطر اوج دوباره همه گیری ویروس کروناست.
سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اقتصاد اروپا / بازار بورس / بورس اروپا
سیر صعودی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا
شاخص‌های اصلی بازارهای بورس کشورهای اروپایی معاملات خود را با سیر صعودی آغاز کردند.
رکورد شکنی اروپا و امریکا در سقوط اقتصادی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / پیامد اقتصادی کرونا / اقتصاد جهانی / اقتصاد اروپا / اقتصاد آمریکا
رکورد شکنی اروپا و امریکا در سقوط اقتصادی
در نتیجه همه گیری کرونا و تعطیلی های گسترده اقتصاد کشورهای اروپایی با بالاترین نرخ از سال ۱۹۹۵ میلادی تا کنون و اقتصاد امریکا با بالاترین نرخ تاریخ امریکا منقبض شد. کارشناسان اقتصادی بر این باورند که خروج از این بحران و بازگشت به مسیر احیای…
زخم های عمیق کرونا بر پیکر اقتصاد دنیا تا سالها می ماند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اقتصاد جهانی / پیامد اقتصادی کرونا / اقتصاد آمریکا / اقتصاد اروپا / اقتصاد آسیا
زخم های عمیق کرونا بر پیکر اقتصاد دنیا تا سالها می ماند
همچنان بحران کرونا موضوع اصلی این روزهای ما است. از مردم عادی گرفته تا دولتمردان و دانشمندان و اقتصاددانان، همه و همه به دنبال راهی برای مهار بحران های ناشی از کرونا هستند ولی به نظر می رسد زخم های اقتصادی ناشی از کرونا به این سرعت درمان نمی شود و تا سالیان سال بر پیکر اقتصاد باقی خواهد ماند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بیکاری در آلمان
نرخ بیکاری در آلمان کماکان بالا می رود
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، تا پایان ماه ژوین متوسط نرخ بیکاری در بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا به ۴.۲ درصد رسید که در مقایسه با ماه ۰.۱ درصد افزایش یافته است تا بدین ترتیب بالاترین نرخ بیکاری آلمان از ژوییه ۲۰۱۶ تاکنون به ثبت برسد.
اقتصاد آلمان در ۳ ماهه دوم ۱۰ درصد آب رفت
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / ویروس کرونا / آلمان / رشد اقتصادی آلمان
اقتصاد آلمان در ۳ ماهه دوم ۱۰ درصد آب رفت
اقتصاد آلمان که بزرگترین اقتصاد اروپا است، در طول پاندمی کرونا آسیب سختی دیده و در سه ماهه آوریل تا ژوئن ۱۰.۱ درصد نسبت به سه ماه قبل سقوط کرده است.
اقتصاد اروپا پس از پایان بحران کرونا از آمریکا پیشی می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
اقتصاد اروپا پس از پایان بحران کرونا از آمریکا پیشی می‌گیرد
تحلیلگران موسسات خدمات مالی جی پی مورگان و گلدمن ساچز می گویند با توجه به آماری که قرار است هفته آینده توسط واشنگتن و بروکسل اعلام شود و علیرغم پیش بینی رکود بیشتر، بهبود اقتصادی در اروپا سریع تر خواهد بود و از آمریکا پیشی می گیرد.
بسته اقتصادی ۷۵۰ میلیارد یورویی، برای تاب‌آوری اروپا در مقابل کرونا است/ باز هم مرکل به داد قاره‌سبز رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / آلمان / آنگلا مرکل / کرونا / اتحادیه اروپایی / امانوئل مکرون / کووید-۱۹ / بسته حمایتی 750 میلیارد یورویی اروپا
بسته اقتصادی ۷۵۰ میلیارد یورویی، برای تاب‌آوری اروپا در مقابل کرونا است/ باز هم مرکل به داد قاره‌سبز رسید
ایلنا: تحلیلگر مسائل اروپا گفت: مذاکراتی که در مورد تصویب بسته ۷۵۰ میلیارد یورویی انجام شده، یکی از طولانی‌ترین گفت وگوهای اروپایی بود که هدفش تامین اقتصاد اروپا در…
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
مصالحه بامدادی نیازمندان و دندان‌گرد‌ها
«پیروزی تاریخی» و «نقطه عطف» صفت‌هایی بود که صبح سه‌شنبه سران اروپا به توافق‌شان برای بسته کمک‌های مالی به اقتصادهای آسیب‌دیده اتحادیه از شیوع ویروس کرونا بخشیدند. پنج بامداد سه‌شنبه به وقت بروکسل، شارل میشل، رییس شورای اروپا با توییت کردن یک کلمه، از پایان ماراتن پنج‌روزه سران اروپا خبر داد: «توافق!» البته این اولین بار نیست که جلسه شبانه رهبران اروپایی تا این اندازه طول می‌کشد تا جایی که مارک روته، نخست‌وزیر هلند اشاره کرد: «ما قبلا رکورد ۶: ۰۵ بامداد هم داشتیم اما این بار 5:45 به توافق رسیدیم.» به‌‌رغم توافق نهایی میان ۲۷ کشور اروپایی، بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که استمرار …
تصویب بسته 750میلیارد یورویی برای بازسازی اقتصاد اروپا
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
تصویب بسته 750میلیارد یورویی برای بازسازی اقتصاد اروپا
سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از 4روز مذاکره در بروکسل، بودجه این سازمان برای 7سال آینده را به تصویب رساندند که شامل یک بسته 750میلیارد یورویی برای نجات اقتصاد کرونازده کشورهای عضو است. این مذاکرات تنها برای 2روز برنامه‌ریزی شده بود اما طولانی شدن آن باعث شد تا طولانی‌ترین نشست اتحادیه اروپا طی 2دهه گذشته لقب بگیرد. اختلاف اصلی سران کشورها بر سر بسته کمک‌های مالی اتحادیه اروپا برای شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی و مقابله با پیامدهای مخرب کرونا برای کشورهای عضو این اتحادیه بود که در نهایت با تصویب …
نشست سران اتحادیه اروپا به وقت اضافه کشیده شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / هلند / ویروس کرونا / اتحادیه اروپا
نشست سران اتحادیه اروپا به وقت اضافه کشیده شد
لندن – ایرنا – نشست رهبران اتحادیه اروپا برای تغییر موضع چهار کشور به اصطلاح «مقتصد» در قبال طرح احیای اقتصاد اروپا یک روز دیگر تمدید شد.
افزایش تورم کشورهای آلمانی زبان
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
افزایش تورم کشورهای آلمانی زبان
نرخ تورم بزرگترین اقتصاد اروپا به ۰.۹ درصد افزایش یافت.
رونمایی رئیس شورای اروپا از طرح بلندمدت احیای اقتصاد اروپا
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / شارل میشل / شورای اروپا / اقتصاد
رونمایی رئیس شورای اروپا از طرح بلندمدت احیای اقتصاد اروپا
رئیس شورای اروپا از طرح خود برای اجرای یک برنامه گسترده با هدف احیای اقتصاد اتحادیه اروپا رونمایی کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
مرکل هم بالاخره ماسک زد+ عکس
بزرگترین اقتصاد اروپا تحت مدیریت مرکل توانسته بهتر از همسایگانش با پاندمی کووید ۱۹ کنار بیایید که این امر مرهون اقدامات قرنطینه‌ای، اجازه دادن محدود به فعالیت‌های صنعتی و اجتماعی در دوران اوج این بیماری و نیز بسته‌های حمایتی و تشویقی دولت او برای مردم بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
بلایی که قرنطینه سر اقتصاد آلمان آورد!
شماری از اقتصاددانان آلمانی در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند تعطیلی پنج هفته‌ای اقتصاد این کشور باعث خواهد شد رشد اقتصادی 5/ 1 درصد کمتر از برآورد قبلی باشد. به گزارش دویچه‌وله، گروهی از اقتصاددانان آلمانی با اشاره به اینکه قرنطینه سراسری و تعطیلی کسب‌و‌کارها بیشتر از زمانی بوده که قبلا تصور می‌شده است، از کاهش بیشتر رشد بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال‌جاری خبر دادند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
فشار پاندمی بر اقتصادهای بزرگ جهانی
مرکز مطالعات اقتصادی آلمان از احتمال رشد منفی ۱۰ درصدی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال جاری خبر داد.
سقوط تاریخی تولیدات صنعتی آلمان / تولید کالاهای پایه ۳۵ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / واحدهای صنعتی / رایزنی فرهنگی ایران در آلمان / تولید / ویروس کرونا
سقوط تاریخی تولیدات صنعتی آلمان / تولید کالاهای پایه ۳۵ درصد کاهش یافت
در ماه آوریل پاندمی ویروس کرونا باعث شد بزرگترین اقتصاد اروپا متوقف شده و تولیدات صنعتی آلمان با بیشترین سقوط در تاریخ خود روبرو شود.
کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد/ کاهش ۵۰ تومانی قیمت دلار در صرافی‌های بانکی/ دو سال زمان برای جبران پیامد‌های منفی کرونا بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد/ کاهش ۵۰ تومانی قیمت دلار در صرافی‌های بانکی/ دو سال زمان برای جبران پیامد‌های منفی کرونا بر بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس به قله جدید رسید، شرایط معاملات سهام عدالت در فرابورس اعلام شد، جاماندگان سهام عدالت ناامید شدند، لوفت هانزا از بورس آلمان بیرون انداخته شد!، نرخ انواع سکه و طلا در بازار امروز، دستورالعمل اجرایی میزان ارز قابل حمل، نگهداری و مبادله داخل کشور و جزئیات سهمیه کارت سوخت‌های جدید و المثنی را در بر دارد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
مرکل تاکید کرد این آخرین دور صدراعظمی‌اش است
آنگلا مرکل در یک گفت‌وگوی تلویزیونی تاکید کرد، تصمیمش را برای ترک پست صدراعظمی آلمان تغییر نداده است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی زد.دی.اف این کشور بار دیگر تاکید کرد که قصد ندارد برای بار پنجم به عنوان صدراعظم بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا فعالیت کند.وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به پاندمی ویروس کرونا، برای تجدیدنظر در این تصمیمش وسوسه نشده است، گفت قطعا این آخرین دور صدراعظمی وی خواهد بود.
اما و اگرها در مورد توافق مرکل و مکرون برای کمک به اقتصاد اروپا
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / آنگلا مرکل / ویروس کرونا / فرانسه / اتحادیه اروپا / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
اما و اگرها در مورد توافق مرکل و مکرون برای کمک به اقتصاد اروپا
تهران- ایرنا- توافق سران کشورهای آلمان و فرانسه برای کمک ۵۰۰ میلیارد یورویی به اقتصاد بحران‌زده اروپا واکنش‌های متفاوتی را در بین اعضای اتحادیه اروپا برانگیخته‌ است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
آلمان در رکود اقتصادی
آمارهای اولیه رسمی نشان دادند که در سه ماهه اول امسال اقتصاد آلمان، ۲.۲ درصد نسبت به سال گذشته آب رفته و این بزرگترین افت در اقتصاد قدرتمندترین اقتصاد اروپا در ۱۰ ساله اخیر است.
آلمان در رکود اقتصادی/بدترین سقوط بعد از بحران مالی بزرگ
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / آلمان / رکود اقتصادی / ویروس کرونا
آلمان در رکود اقتصادی/بدترین سقوط بعد از بحران مالی بزرگ
آمارهای اولیه رسمی نشان دادند که در سه ماهه اول امسال اقتصاد آلمان، ۲.۲ درصد نسبت به سال گذشته آب رفته و این بزرگترین افت در اقتصاد قدرتمندترین اقتصاد اروپا در ۱۰ ساله اخیر است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
موتور اقتصاد آلمان از کار افتاد
اقتصاد آلمان در سه ماه نخست امسال 2/ 2 درصد کوچک شد. به گزارش «ایسنا» به نقل از آسوشیتدپرس، مرکز آمار آلمان در گزارشی اعلام کرد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان 2/ 2 درصد کوچک شده که این رشد، ضعیف‌ترین رشد اقتصادی آلمان در طول ۱۱ سال اخیر محسوب می‌شود. همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز رشد اقتصادی منفی 3/ 2 درصد اندازه‌گیری شده است. هرچند این مرکز از ذکر دلیل این کاهش رشد محسوس خودداری کرده اما به نظر می‌رسد بخشی از این کاهش، متاثر از کاهش فعالیت واحدهای اقتصادی در نتیجه شیوع کرونا و اعمال قرنطینه بوده است.
پیش‌بینی رکود تاریخی اقتصاد اروپا درپی شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
پیش‌بینی رکود تاریخی اقتصاد اروپا درپی شیوع کرونا
اروپا با رکود تاریخی مواجه شده است؛ رشد اقتصادی قاره سبز در سال ۲۰۲۰، منفی ۷.۷ درصد خواهد بود. رشد تمام کشور‌های این منطقه نیز بین منفی ۴ و منفی ۹ درصد خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
کرونا اقتصاد اروپا را به رکود تاریخی کشاند
اروپا با رکود تاریخی مواجه شده است؛ رشد اقتصادی قاره سبز در سال ۲۰۲۰، منفی ۷.۷ درصد خواهد بود. رشد تمام کشورهای این منطقه نیز بین منفی ۴ و منفی ۹ درصد خواهد بود.
وزیر اقتصاد آلمان خواستار کاهش وابستگی اروپا به دیگر کشورها شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / اقتصاد اروپا / کروناویروس / کرونا در جهان
وزیر اقتصاد آلمان خواستار کاهش وابستگی اروپا به دیگر کشورها شد
وزیر اقتصاد آلمان گفت، همه‌گیری کرونا نشان داده که اروپا در زمینه برخی ملزومات پزشکی به کشورهای دیگر بسیار وابسته است و کشورهای اروپایی باید برای ایجاد تنوع در زنجیره تامین بین‌المللی با یکدیگر همکاری کنند.
نرخ بیکاری در اروپا افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / اقتصاد اروپا / نرخ بیکاری در اروپا
نرخ بیکاری در اروپا افزایش یافت
به گزارش تسنیم، اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات) روز پنج‌شنبه اعلام کرد که رشد اقتصادی اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به سه ماهه پایانی سال 2019 میلادی، 3.5 درصد کاهش یافته است. بر پایه این گزارش، این نرخ منفی در منطقه یورو 3.5 درصد بوده است.
بدترین رکود اقتصادی آلمان از جنگ جهانی دوم رقم خورد
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / ویروس کرونا / آلمان / رشد اقتصادی آلمان
بدترین رکود اقتصادی آلمان از جنگ جهانی دوم رقم خورد
برترین اقتصاد اروپا، آلمان، از پاندمی ویروس کرونا آسیب دردناکی دیده و با عمیق‌ترین رکود اقتصادی خود از جنگ جهانی دوم تا کنون روبرو شده است.
احیای اقتصاد اروپا نیازمند نیم تریلیون یورو!
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / کرونا در جهان / اتحادیه اروپا
احیای اقتصاد اروپا نیازمند نیم تریلیون یورو!
رئیس صندوق نجات اروپا از نیاز شدید کشورهای اروپایی به وجه نقد خبر داد.
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام / مجمع تشخیص مصلحت نظام / محسن رضایی
محسن رضایی: جلسات کمیسیون‌های مجمع تشخیص از این هفته فعال شده اند
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محسن رضایی عصر امروز در حاشیه برگزاری نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جهش تولید اظهارداشت: موضوع جلسات کمیسیون‌های اقتصاد و زیربنایی مجمع، درباره آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا در کشور بود. در سطح جهان در این موضوع، پژوهش و مطالعات خوبی صورت گرفته است که از تأثیر آن در اقتصاد اروپا و هم اقتصاد آمریکا و اقتصاد آسیا گزارش خوبی داده شد.
تلاش آمریکا برای توقیف و انتقال وجوه بانک مرکزی ایران در اروپا خنثی شد/ کاهش نسبی قیمت دلار در بازار/ بازگشایی یک کارخانه خودروسازی در ووهان/ بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا زیر تیغ کرونا؛ رشد اقتصادی منفی ۹.۸
۱۳۹۹/۰۱/۲۰
تلاش آمریکا برای توقیف و انتقال وجوه بانک مرکزی ایران در اروپا خنثی شد/ کاهش نسبی قیمت دلار در بازار/ بازگشایی یک کارخانه خودروسازی در ووهان/ بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا زیر تیغ کرونا؛ رشد اقتصادی منفی ۹.۸
این پیمانه تیتر‌هایی همچون رکورد بورس در بیستمین روز از بهار، حداقل مبلغ خرید سهام ۵۰۰ هزار تومان شد، وال‌استریت افت کرد/ داوجونز جهش ۹۰۰ واحدی را از دست داد، سکه ۱۲۰ هزار تومان ارزان شد، طلا در بازار جهانی از صعود بازماند، امید به توافق اوپک پلاس قیمت نفت را افزایش داد، قیمت سبد نفتی اوپک به زیر ۲۳ دلار رسید و قزاقستان هم خواستار تعمیق کاهش تولید نفت است را در بر دارد.
افزایش سود اوراق دولتی آلمان همزمان با دیدار وزرای اقتصاد اروپا برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / کروناویروس / کرونا در جهان
افزایش سود اوراق دولتی آلمان همزمان با دیدار وزرای اقتصاد اروپا برای مقابله با کرونا
در حالی که وزرای اقتصاد منطقه یورو قرار است امروز، سه‌شنبه در نشستی به گفتگو درباره واکنش مشترک برای کمک به کشورهای عضو در زمینه تاثیرات اقتصادی کروناویروس بپردازند، سود اوراق دولتی آلمان افزایش یافت.
بازگشت اقتصاد اروپا به قبل از دوره کرونا زودتر از ۲۰۲۳ رخ نمی دهد
۱۳۹۹/۰۱/۱۸
بازگشت اقتصاد اروپا به قبل از دوره کرونا زودتر از ۲۰۲۳ رخ نمی دهد
موسسه بین المللی و تحقیقاتی مکنزی گزارشی از آینده اقتصاد جهان و کشورهای مختلف در پی شیوع ویروس کرونا ارائه کرده است که در یکی از پیش بینی های خود اعلام کرد بازگشت اقتصاد اروپا به قبل از دوره کرونا زودتر از ۲۰۲۳ رخ نمی دهد.
صندوق بین‌المللی پول: تاثیر کرونا بر اقتصاد اروپا شدید خواهد بود
۱۳۹۹/۰۱/۱۳
صندوق بین‌المللی پول: تاثیر کرونا بر اقتصاد اروپا شدید خواهد بود
صندوق بین‌المللی پول با انتشار گزارشی تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد اروپا را «شدید» ارزیابی کرد.
اتفاقات ناخوشایندی در انتظار اقتصاد اروپا و آمریکاست؛ ایران جای نگرانی ندارد
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / بازار مسکن / کروناویروس / رشد اقتصادی
اتفاقات ناخوشایندی در انتظار اقتصاد اروپا و آمریکاست؛ ایران جای نگرانی ندارد
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه قدرت اقتصادی در پساکرونا از کشورهای…
تبعات شیوع کرونا؛ احتمال بیکاری ۳ میلیون نفری در قلب تپنده اقتصاد اروپا
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
تبعات شیوع کرونا؛ احتمال بیکاری ۳ میلیون نفری در قلب تپنده اقتصاد اروپا
شیوع ویروس کرونا در جهان نه تنها بحرانی در حوزه سلامت محسوب می شود بلکه به نظر می رسد تبعات سنگینی نیز برای اقتصاد جهان خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
شکست سیاست‌های پولی غیر متعارف
پس از اعلام نرخ رشد اقتصاد آلمان که بزرگ‌ترین اقتصاد اروپاست، هراس درباره بروز رکود در این کشور و قاره اروپا بار دیگر افزایش یافته است. در سه ماه پایانی سال گذشته میلادی اقتصاد آلمان هیچ رشدی نداشت و اکنون این باور وجود دارد که این کشور در سال‌جاری میلادی برای رسیدن به رونق با مشکلات بزرگی مواجه خواهد بود و یک دلیل مهم این باور آن است که شیوع ویروس کرونا در چین لطمات بزرگی به اقتصاد این کشور و شرکای تجاری آن وارد کرده و این شرایط نگران‌کننده حداقل در سه ماه کنونی باقی خواهد ماند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •