شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
اقتصاد مقاومتی
شرایط اقلیمی مساعد شهرستان های تهران برای کاشت گیاهان دارویی
۴ ساعت قبل / مرتع / اداره کل منابع طبیعی استان تهران / گیاهان دارویی
شرایط اقلیمی مساعد شهرستان های تهران برای کاشت گیاهان دارویی
سرپرست معاونت فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: بهره برداری از محصولات فرعی مرتعی (گیاهان دارویی و صنعتی) گامی مهم در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و جهش تولید به شمار می آید.
دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی در کشور وجود دارد
۴ ساعت قبل / محمد جواد آذری جهرمی / تولید داخلی / تجهیزات مخابراتی / افغانستان
دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی در کشور وجود دارد
وزیر ارتباطات با بیان اینکه دانش فنی کافی برای تولید صنایع مخابراتی داریم، گفت: تولید داخل از بعد اقتصاد مقاومتی، اسناد بالادستی و سند کلان شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است.
افزایش 40 درصدی سرمایه گذاری‌های خارجی در پاکستان
۵ ساعت قبل / اقتصاد مقاومتی / اخبار "پاکستان"
افزایش 40 درصدی سرمایه گذاری‌های خارجی در پاکستان
بانک مرکزی پاکستان ضمن انتشار گزارشی به مقایسه شرایط اقتصادی کنونی پاکستان با سال گذشته پرداخت.
چراغ روشن تولید
۶ ساعت قبل / مقام معظم رهبری / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی
چراغ روشن تولید
تهران - ایرنا - رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکیدی که بر تعیین نامگذاری سال جاری در حوزه اقتصاد و جهش تولید داشتند نشان از این دارد که معظم له به موضوع تولید و توان و ظرفیت‌های کشور برای افزایش، رونق و جهش تولید بسیار امیدوار هستند.
۱۴ ساعت قبل
از محل شرکت‌های دولتی در بورس منابع قابل‌توجهی به دولت رسید
رییس سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: امسال بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دولتی متناسب با نیاز‌های بورس را عرضه کردیم و منابع قابل‌توجهی که از این محل به دست دولت رسید را در طرح‌های عمرانی صرف می‌کنیم. محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، خروج دولت از بنگاهداری و مالکیت و تبدیل دولت به سیاستگذار و هدایتگر اقتصادی تصریح شده است، افزود: امسال بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دولتی متناسب با نیاز‌های بورس را عرضه کردیم و منابع قابل‌توجهی که از این محل به دست دولت رسید را در طرح‌های عمرانی صرف می‌کنیم. رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: یکی از جهت‌گیری‌های بودجه سال آینده …
۱۷ ساعت قبل
تخصیص منابع حاصل از فروش سهام دولتی به طرح‌های عمرانی
توسعه ایرانی- نوبخت گفت: دولت مکلف است همه منابع حاصل از فروش سهام خود در شرکت‌های دولتی را در طرح‌های عمرانی هزینه کند. محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، خروج دولت از بنگاه‌داری و مالکیت و تبدیل دولت به سیاستگذار و هدایتگر اقتصادی تصریح شده است، اظهار کرد: امسال بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دولتی متناسب با نیازهای بورس را عرضه کردیم و منابع قابل توجهی که از این محل به دست دولت رسید را در طرح‌های عمرانی صرف می‌کنیم. معاون رئیس جمهور افزود: یکی از جهت گیری‌های بودجه سال آینده نیز، تداوم این عرضه هاست و بنابراین در سال آینده هم سهام شرکت‌ها را واگذار خواهیم کرد تا مالکیت دولتی تقلیل …
وضعیت اقتصادی کشور در دوران دفاع مقدس چگونه بود؟
۲۴ ساعت قبل / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / اقتصاد مقاومتی
وضعیت اقتصادی کشور در دوران دفاع مقدس چگونه بود؟
جماران نوشت: از پرسشهایی که درباره ایام دفاع مقدس مطرح می شود، وضعیت اقتصادی کشور در آن دوره است که پاسخ آن را از کتاب پرسشها و پاسخها داده ایم.
تحلیل جمعی چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی، لازمه جهش تولید
۲۵ ساعت قبل
تحلیل جمعی چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی، لازمه جهش تولید
یزد- تولیدکننده صنایع فولادی دیدگاه‌های منحصر به فردی در خصوص توسعه صنعتی و معدنی دارد. محمدحسین فنایی، رئیس انجمن صنایع برق و الکترونیک خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد معتقد است باید شفاف سخن گفت و با واقعیت‌ها روبه‌رو شد. وی ضمن انتقاد از بدفهمی چارچوب‌های اقتصاد مقاومتی، در گفته‌های زیر که توسط بازار به نوشتار تبدیل شده است، به انتقادها و پیشنهادهای خود جهت ارتقای صنعت یزد و کشور پرداخته است.
پرداخت ۲۲.۸ هزار میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی
۴۴ ساعت قبل / صندوق توسعه ملی / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / توسعه ایران / تسهیلات ارزان قیمت / تولید داخلی / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی
پرداخت ۲۲.۸ هزار میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است از ابتدای امسال تا پایان تیرماه ۲۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال بابت تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در راستای اقتصاد مقاومتی در استان‌های مختلف کشور پرداخت شده است.
۲ روز قبل
تیغ انتقاد میرسلیم علیه رقبای انتخاباتی سابق
سیدمصطفی میرسلیم که در انتخابات ریاست جمهوری 96، سران امروز هر سه قوای مجریه، قضائیه و مقننه را به عنوان رقیب انتخاباتی خود می‌دید، در حالی که پیشتر وارد چالش‌های با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شده بود، دیروز علاوه بر قالیباف، حسن روحانی و سید ابراهیم رئیسی را هم در قالب انتقاد از عملکرد شورای عالی اقتصادی سران قوا مورد حمله قرار داد. وی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس تاکید کرد: از نمایندگان درخواست می کنم آمادگی خود را برای تحقیق و تفحص از اقدامات چند سال اخیر شورای به اصطلاح اقتصادی سران قوا اعلام کنند.وی عملکرد مجلس دهم و هفت سال گذشته دولت را بر اعتماد مردم موثر دانست و افزود: اگر اعتماد مردم به نمایندگان حفظ شود و از یاری آنها بهره‌مند باشیم از پس مشکلات کشور برمی‌آییم، ولی یکی از …
۲ روز قبل
تسهیل صادرات تعاونی‌های فرش دستباف
یک فعال تعاونی با اشاره به ارزآوری بالای صنعت فرش ایران بر لزوم رفع مشکل تامین مواد اولیه و تسهیل صادرات تعاونی‌های فرش تاکید کرد.به گزارش ایسنا، عبداله بهرامی اظهار کرد: فرش دستباف به لحاظ تامین مواد اولیه، نیروی کار، ارزآوری و اشتغال تنها کالای ایرانی است که اهداف اقتصاد مقاومتی را محقق می‌کند. این کالا با وجود آنکه با فرمایشات رهبری در بحث جهش تولید و اشتغالزایی تناسب دارد اما مغفول مانده و نادیده گرفته شده است. فرش ایران همواره جزو کالاهای مهم و با ارزش صادراتی بوده و نباید جایگاه این هنر صنعت در جهان تنزل پیدا کند. طی چند سال گذشته صادرات فرش ایران کاهش یافته است.بهرامی بر ضرورت رفع مشکل تامین مواد اولیه بافندگان و تسهیل شرایط صادرات تعاونی های فرش تاکید کرد و گفت: ایران در بحث مواد اولیه …
تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون
۲ روز قبل / رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / منابع ارزی
تقاضای کرمان برای تامین ۷۵۰ میلیون دلار منابع جهت اجرای پروژه های پتروشیمی بافت و پلاسمای خون
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد: با توجه به کمبود منابع ارزی به دلیل تحریم ها و محدود شدن فروش نفت، توقع تامین همه مبلغ ارزی را در استان نداریم اما تقاضای تامین ۷۵۰ میلیون دلار را برای پروژه پتروشیمی بافت و پلاسمای خون در سال جاری داریم و در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر نیرو که معین استان کرمان است، این مطالبه جدی استان مطرح و مقرر شد جلسه ای در تهران با رییس بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی داشته و مسائل مربوط به تامین منابع مالی استان را در سطح ملی دنبال کنیم.
جزییات نامه دادستان کل کشور به وزیر اقتصاد
۲ روز قبل / قوه قضاییه / اقتصاد مقاومتی / اصل 49 قانون اساسی / قوه قضائیه / نفت / اقتصاد / وزیر اقتصاد / دادستان کل کشور / اخبار داغ
جزییات نامه دادستان کل کشور به وزیر اقتصاد
دادستان کل کشور در نامه ای به وزیر اقتصاد خواستار پیگیری و نظارت بر نحوه برخورد ماموران مالیاتی با فعالان اقتصادی به منظور کاهش شکایات و اعتراضات مالیاتی شد.
تصویب طرح جامع و تفصیلی شهر نمونه گردشگری بین‌المللی شهمیرزاد بعد از 12 سال!
۳ روز قبل / استانی-شهرستانها / شهمیرزاد / استان سمنان / معاون استاندار سمنان
تصویب طرح جامع و تفصیلی شهر نمونه گردشگری بین‌المللی شهمیرزاد بعد از 12 سال!
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: کلیات طرح جامع و تفصیلی شهر شهمیرزاد در جلسه شورای برنامه‌ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان به تصویب رسید.
چالشتر؛ اولویت نخست احداث دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / صنعت فرش / اشتغال
چالشتر؛ اولویت نخست احداث دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از تعیین سه مکان برای دهکده فرش استان با اولویت چالشتر خبر داد و گفت: این پروژه یکی از اصلی‌ترین طرح سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در راستای اقتصاد مقاومتی است و منتظر جذب سرمایه‌گذار هستیم.
از خاک تا شمش مصداق واقعی جهش تولید در کوران تحریم
۳ روز قبل
از خاک تا شمش مصداق واقعی جهش تولید در کوران تحریم
زنجان- شرکت کالسیمین نمونه بارزی از ایجاد و حفظ اشتغال و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی بوده و مصداق واقعی جهش تولید در کوران تحریم است.
راه‌های روحانی برای اشتغالزایی
۳ روز قبل / دولت تدبیر و امید / اقتصاد مقاومتی / اشتغال زایی / تجارت / کارنامه دولت تدبیر در سینه ستبر ایران
راه‌های روحانی برای اشتغالزایی
تهران- ایرنا- در راستای اجرایی ساختن بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ و سال ۱۳۹۸ کل کشور، برنامه‌های تولید و اشتغال گسترده و مولد در ۱۴ حوزه با همکاری دستگاه‌های اجرایی تدوین و جهت اجرا به دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌های کشور ابلاغ شده است.
حرکت شرکت کالسیمین بر روی ریل جهش تولید در سایه سنگین تحریم‌ها
۳ روز قبل / تحریم / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی / زنجان
حرکت شرکت کالسیمین بر روی ریل جهش تولید در سایه سنگین تحریم‌ها
زنجان – ایرنا – شرکت کالسیمین به عنوان بزرگترین تولیدکننده شمش روی در خاورمیانه، با وجود سایه سنگین تحریم‌های مستقیم آمریکا، توانسته است در افزایش میزان تولید و حفظ و ایجاد اشتغال به نماد بارزی از حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و معنا کردن جهش تولید در صنعت روی کشور تبدیل شود.
۳ روز قبل
دست یاری‌خواهی وزیر نفت به سوی بهارستان
ارائه گزارشی از عملکرد وزارت نفت و برنامه‌های توسعه، بررسی سوال از وزیر کار و مسائل داخلی پارلمان در جلسه غیر علنی، گزارش کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس درباره «طرح شفافیت آرای نمایندگان» و ... از جمله مهم‫ترین رویدادهای دیروز مجلس بودند.روزگذشته، جلسه علنی مجلس به ریاست محمدباقر قالیباف برگزار شد و گزارش وزیر نفت از عملکرد وزارت نفت و برنامه‌های توسعه در دستور کار نمایندگان قرار گرفت. قالیباف در ابتدای جلسه مجلس گفت: ما جلسه خود را از ساعت ۸:۱۵ آغاز کردیم و ۵۵ دقیقه در ارتباط با مسائل داخلی مجلس و برخی هماهنگی‌ها (در جلسه غیرعلنی) صحبت داشتیم.وزارت نفت از هر پیشنهادی برای فروش نفت استقبال می‌کندسپس وزیر نفت با حضور در مجلس ضمن ارائه گزارشی از عملکرد وزارت نفت و برنامه‌های توسعه بیان کرد: امروز …
آغاز فعالیت ۱۰ کارگروه فراکسیون دفاع و اقتدار ملی در راستای تأمین امنیت کشور
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / پدافند غیر عامل / مجتبی ذوالنور / قم / اقتصاد مقاومتی / هفته دفاع مقدس
آغاز فعالیت ۱۰ کارگروه فراکسیون دفاع و اقتدار ملی در راستای تأمین امنیت کشور
تهران- ایرنا- رییس فراکسیون دفاع و اقتدار ملی مجلس شورای اسلامی از آغاز فعالیت ۱۰ کارگروه و عضویت ۱۱۶ تن از نمایندگان مجلس در این فراکسیون در راستای تامین امنیت کشور خبر داد.
مشکلات ۱۴ واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد/ احیای واحدهای تولیدی راکد
۳ روز قبل
مشکلات ۱۴ واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد/ احیای واحدهای تولیدی راکد
سمنان- جلسه مشترک کارگروه رفع موانع تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با محوریت بررسی مشکلات ۱۴ واحد تولیدی استان و با حضور معاون وزیر صنعت معدن و تجارت برگزار شد.
۳ روز قبل / پارچه چادر مشکی
نیاز جدی کشور به تأمین پارچه چادر مشکی
به گزارش فارس، محسن صالحی‌نیا عصر امروز در جلسه کارگروه مشترک تسهیل و رفع موانع تولید، رونق تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان بیان کرد: در کشور حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد راکد هدف‌گذاری شده است که از این تعداد ۶۴۷ واحد راه‌اندازی مجدد شد.
نرخ تورم ۲۳ درصدی در سمنان/ نرخ بیکاری تک‌رقمی در استان
۳ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / سمنان / استانی-اقتصادی / نرخ تورم / نرخ بیکاری / استان سمنان / ستاد اقتصاد مقاومتی استان سمنان
نرخ تورم ۲۳ درصدی در سمنان/ نرخ بیکاری تک‌رقمی در استان
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان نرخ تورم در استان سمنان را ۲۳ درصد اعلام کرد.
درد کهنه وابستگی اقتصاد کشور به ارز را با اقتصاد مقاومتی درمان کنیم
۳ روز قبل
درد کهنه وابستگی اقتصاد کشور به ارز را با اقتصاد مقاومتی درمان کنیم
رییس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی با اشاره به درد کهنه وابستگی اقتصاد کشور به ارز گفت: اقتصاد مقاومتی نوشته شد برای اینکه آسیب‌پذیری‌های اقتصاد را کاهش دهد اما متأسفانه دولت توجهی به این موضوع نکرد.
یادداشت | ماشه زنگ زده
۴ روز قبل
یادداشت | ماشه زنگ زده
سیاست نه شرقی نه غربی که امام راحل به عنوان یک استراتژی در سیاست خارجی مطرح کردند و اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند؛ بهترین راه ماندن در اولین سنگر ایستادگی است.
حاجی‌بابایی: مجلس باید مبارزه با مفاسد را در قانونگذاری آغاز کند
۴ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / دفاع مقدس / اقتصاد مقاومتی / حمیدرضا حاجی ‌بابایی / نماینده مجلس شورای اسلامی / فامنین / شکل گیری مجلس یازدهم
حاجی‌بابایی: مجلس باید مبارزه با مفاسد را در قانونگذاری آغاز کند
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: مجلس انقلابی باید مبارزه با مفاسد را در قانونگذاری آغاز کند، اشرافی‌گری بزرگترین معضل این کشور است و مجلس انقلابی باید با اشرافی‌گری مبارزه کند.  
تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از تولیدات بومی
۴ روز قبل / اقتصاد مقاومتی / شبکه ملی اطلاعات / شرکت مخابرات ایران
تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده از تولیدات بومی
تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: با استفاده از تولیدات بومی می‌توانیم به روزهای خوش اقتصاد مقاومتی در حوزه فناوری امیدوار باشیم.
رویکرد کلی پدافند حمایت از دولت برابر فشار دشمن است
۴ روز قبل / ویروس کرونا / ویدئوکنفرانس / مقام معظم رهبری / اقتصاد مقاومتی / شورای عالی انقلاب فرهنگی / غلامرضا جلالی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
رویکرد کلی پدافند حمایت از دولت برابر فشار دشمن است
تهران- ایرنا- رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه راهبرد اصلی دشمن همچنان «فشار همه جانبه» مادون جنگ نظامی است، گفت: رویکرد کلی ما حمایت از دولت برابر فشار همه جانبه دشمن است و اعتقاد داریم در شرایط کنونی نباید به دنبال مچ‌گیری و تضعیف یکدیگر باشیم.
زنگنه: اتاق تاریک در نفت نداریم
۴ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / مقام معظم رهبری / اقتصاد مقاومتی / دولت / نفت / بندرعباس
زنگنه: اتاق تاریک در نفت نداریم
تهران- ایرنا- وزیر نفت با اشاره به اینکه در نفت اتاق تاریک نداریم و اتاق تاریک برای دشمنان است، ‌گفت: اعلام برنامه‌های دور زدن تحریم، توضیح نقش‌های عملیات در جنگ است.
نوبخت: با سهام دولت خون جدید به بورس تزریق می‌کنیم
۵ روز قبل / محمدباقر نوبخت / بازار سرمایه
نوبخت: با سهام دولت خون جدید به بورس تزریق می‌کنیم
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: سهامی که در بورس می‌تواند خواهان بسیاری داشته باشد را در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی؛ می‌توانیم در بورس متناسب با نیاز‌های این بازار عرضه کنیم؛ به این ترتیب منابع قابل توجهی به دست دولت می‌رسد که در بخش عمرانی و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استفاده خواهد شد.
۵ روز قبل
توسعه گلخانه‌ها در کشور اولویت اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی است
بیرجند - ایرنا - مدیرعامل اتحادیه گلخانه‌داران کشور گفت: توسعه گلخانه‌ها در افق ۱۴۰۴ حداقل ۲ برابر ظرفیت موجود است و در اولویت اساسی و اصلی ستاد اقتصاد مقاومتی و وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.
دولت باید از مداخلات دفعی و مصنوعی در بازار بورس خودداری کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
دولت باید از مداخلات دفعی و مصنوعی در بازار بورس خودداری کند
رهگشای، پژوهشگر اندیشکده اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اگر دولت با مداخلات دفعی و مصنوعی و دستوری به بازار سرمایه ورود پیدا کند، سرمایه‌گذاران مختلف اعتماد خود را از دست می‌دهند.
انتقادهای بی‌پشتوانه از عملکرد دولت؛ رمز عقب‌گرد در توسعه اقتصادی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / تحریم / اصولگرایان / اقتصاد مقاومتی / شورای اقتصاد / پولشویی / معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی / حسن روحانی / شفافیت
انتقادهای بی‌پشتوانه از عملکرد دولت؛ رمز عقب‌گرد در توسعه اقتصادی
تهران- ایرناپلاس- رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم همواره بر خط مش‌های کلی نظام متمرکز بوده و این در حالی است که در روزهای اخیر فشار تخریبی برخی رسانه‌های اصولگرا، به سمت نادیده انگاشتن اقدامات دولت و زیرمجموعه‌های آن در هفت سال گذشته تبدیل شده تا جایی که ادعا می‌شود دولت روحانی خط‌مشی‌های عنوان شده از طرف رهبر انقلاب اسلامی را در حاشیه قرار داده است!
«اقتصاد مقاومتی از وادادگی تا ایستادگی» منتشر شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / مشرق نیوز / کتاب / اقتصاد / مشکلات اقتصادی / بورس
«اقتصاد مقاومتی از وادادگی تا ایستادگی» منتشر شد
این کتاب در پی علت یابی عدم تحقق استقلال اقتصادی، گسترش فقر و بیکاری و ورشکستگی بسیاری از صنایع، خالی از جمعیت شدن بسیاری از روستاها، افزایش شدید قیمت‌ها و رشد شدید فاصله طبقاتی پس از دفاع مقدس است.
چگونه امکان فساد در پروژه های دولتی را از بین ببریم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / دولت الکترونیک / شفافیت / فساد در دستگاههای دولتی / مبارزه با فساد / مناقصه و مزایده
چگونه امکان فساد در پروژه های دولتی را از بین ببریم؟
با توجه به  تحریم‌های  خصمانه و فشار اقتصادی موجود که به کاهش منابع بودجه انجامیده  و با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای الزامات اقتصاد مقاومتی ،راهکارهای  زیر  در جهت مدیریت و نظارت هزینه کرد اعتبارات عمرانی پروژه های دولتی  و ممانعت از فساد ،پیشنهاد می‌شود.
لغو ممنوعیت سرمایه گذاری بانک‌ها در بورس، غیر قانونی و تورم زاست
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / سازمان بورس / بورس تهران
لغو ممنوعیت سرمایه گذاری بانک‌ها در بورس، غیر قانونی و تورم زاست
اندیشکده اقتصاد مقاومتی در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، نسبت به مصوبه اخیر شورای عالی بورس در «لغو ممنوعیت سرمایه گذاری بانک ها در بورس» واکنش نشان داد و این مصوبه را خلاف ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید و تشدیدکننده تورم و رکود دانست.
جوانان هنرمند، گام دوم انقلاب را پیش می‌برند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / ویروس کرونا / سید مجتبی حسینی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرهای تجسمی / معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / هنرمند تئاتر / اقتصاد مقاومتی / اختصاصی ایرنا / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
جوانان هنرمند، گام دوم انقلاب را پیش می‌برند
تهران - ایرنا - معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری جوانان هنرمند را از عوامل پیشبرد گام دوم دانست و گفت: جوان‌گرایی از نکات مهم این بیانیه عرصه «ما می‌توانیم» است از این رو جوانان هنرمند بسیاری داریم که برای رسیدن به اهداف گام دوم، کشور را همراهی می‌کنند.
ریل‌گذاری دولت و مسیر هموار گیلان تا بازار اوراسیا
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / آستارا / بندرانزلی / تعاونی / اقتصاد مقاومتی / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران / گیلان / صادرات غیر نفتی / دلار / توسعه صادرات / توسعه ایران
ریل‌گذاری دولت و مسیر هموار گیلان تا بازار اوراسیا
آستارا - ایرنا - دولت با استمرار راهبرد توسعه محورهای حمل و نقل و شاهراه‌های ارتباطی نظیر کریدور ریلی شمال - جنوب و افتتاح ۶۳ پروژه ریلی کشور در هفته دولت، بستر رونق ترانزیت و تجارت داخلی و در عین حال ظرفیت‌های اقتصاد برون مرزی استان گیلان را نیز برای دستیابی به بازار پر تقاضای اتحادیه اوراسیا مهیا کرده ‌است.
رشد هفت برابری شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان‌غربی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بنیاد ملی نخبگان / آذربایجان غربی / سورنا ستاری / ارومیه / اقتصاد مقاومتی / پارک علم و فناوری / رایحه ماندگار تدبیر در آذربایجان‌غربی
رشد هفت برابری شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان‌غربی
ارومیه- ایرنا- کلیدواژه امروز پیشرفت کشور و نیل به سمت جهش اقتصادی "علم دانش بنیان" است؛ به عبارتی دیگر توسعه ایران نیاز به بازوهایی توانمند، مغزهایی باهوش، چشم‌هایی تیزبین و قلب‌هایی پر از امید دارد که همه این‌ها در کالبد شرکت‌های دانش‌بنیان قابلیت جمع شدن است.
بایدهای هفت‌ساله‌ای که دولت مخاطب آنها بود
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / هیات دولت / رهبر انقلاب / دولت / وزارت خارجه / داعش / جهانگیری / رییس جمهور / برجام / سیف / مجمع تشخیص مصلحت
بایدهای هفت‌ساله‌ای که دولت مخاطب آنها بود
رهبری همواره خطوط روشنی را در اختیار دولت قرار داده‌اند که اگر مورد اهتمام قرار میگرفت پیشرفت و ترقی تثبیت شده‌ را در عرصه‌های مختلف شاهد بودیم.
با توصیه و ارشاد موضوع معیشت و اقتصاد درست نمی شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / استانی-سیاسی / نماز جمعه / اقتصاد / معیشت / اقتصاد مقاومتی
با توصیه و ارشاد موضوع معیشت و اقتصاد درست نمی شود
نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه همدان گفت: با اگرها و شایدها نمی توان اقتصاد را کنترل کرد، اقتصاد به برنامه،چشم انداز و نظارت نیاز دارد و با توصیه و ارشاد موضوع معیشت و اقتصاد درست نخواهد شد.
قاب عکس ماندگار برای حامیان مذاکره/ تصویر «مذاکره با آمریکا بدون روتوش» اصلاح‌طلبان را ناراحت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / وزارت خارجه / سردار حاج قاسم سلیمانی / مایک پمپئو / امریکا / روزنامه ایران / منطقه خاورمیانه / قدس اشغالی / دکتر مصدق / دولت اصلاحات / موشک
قاب عکس ماندگار برای حامیان مذاکره/ تصویر «مذاکره با آمریکا بدون روتوش» اصلاح‌طلبان را ناراحت کرد
حامیان مذاکره با آمریکا باید تصویر دیدار رئیس جمهور صربستان با رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید را قاب کنید و هروقت پیشنهاد مذاکره دوباره به ذهنشان رسید، به این عکس نگاه کرده و در آن تأمل کنید.
حمایت از کالای ایرانی وظیفه‌ای همگانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
حمایت از کالای ایرانی وظیفه‌ای همگانی
همدان - «حمایت از کالای ایرانی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی است که تمام آحاد جامعه از مسئولان و تولیدکنندگان گرفته تا کارگران و مردم به عنوان مصرف کننده در قبال تحقق این مهم مسئولند»؛ این جملات بخشی از یادداشت فاطمه خزایی کارشناس مدیریت بازرگانی برای بازار است که در ادامه می‌خوانید.
سفر وزیر دفاع به زنجان
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
سفر وزیر دفاع به زنجان
امیر حاتمی، وزیر دفاع و نیروهای مسلح در سفری یک روزه برای بررسی مسائل و مشکلات استان زنجان روز پنجشنبه ۲۰ شهریور وارد این استان شد. امیر حاتمی ابتدا با حضور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استانداری زنجان به بررسی جزئیات طرح‌های اقتصادی در حال اجرا در زمینه‌های گوناگون در سطح استان پرداخت. سپس در قالب بازدیدی از شرکت ایران ترانسفو از اولین ترانسفورماتور ۴۰۰ مگاوات ساخت داخل که توسط مهندسین ایرانی در شرکت ایران ترانسفو زنجان طراحی و تولید شده است، رونمایی کرد. همچنین وزیر دفاع در پایان سفر خود نیز از محل فیلمبرداری سریال شهید صنعت هسته ای دکتر مجید شهریاری بازدید کرد.
آغاز ریل‌گذاری مسیر رشت - کاسپین - انزلی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / رشت / محمدباقر نوبخت / شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
آغاز ریل‌گذاری مسیر رشت - کاسپین - انزلی
ایرنا - رشت - محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفری دو روزه به گیلان ضمن حضور در نشست اقتصاد مقاومتی استان تعدادی از پروژه های عمرانی گیلان را کلید زد و از روند اجرایی برخی از مهمترین طرح های استان نیز بازدید نمود. از جمله این پروژه ها که با حضور محمد باقر نوبخت کلید خورد عملیات ریل‌گذاری مسیر رشت - کاسپین -انزلی بود که امروز آغاز شد و همچنین از فاز دو مسکن مهر رشت بازدید کرد. عملیات چهار خطه کردن محور خمام پیربازار به ضیابر و نیز دو هزار واحد مسکن مهر محرومان هم با حضور وی آغاز شد.
کاروان پنج شنبه‌های افتتاح در ایستگاه مناطق آزاد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / حسن روحانی / مناطق آزاد / دولت دوازدهم / اقتصاد ایران
کاروان پنج شنبه‌های افتتاح در ایستگاه مناطق آزاد
ایرنا نوشت: کاروان پنج شنبه‌های افتتاح این هفته به ایستگاه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رسید. با افتتاح ۵۸ طرح به ارزش تقریبی ۱۵ هزار میلیارد تومان انتظار می رود این مناطق نقش بایسته‌تری در اقتصاد مقاومتی کشور ایفا کنند.
گزارش وزارت اقتصاد از بهبود فضای کسب و کار به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اقتصاد / کسب و کار / محسن رضایی / مصلحت
گزارش وزارت اقتصاد از بهبود فضای کسب و کار به هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت
وزارت اقتصاد، گزارشی از بهبود محیط کسب و کار در راستای تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به هیئت عالی نظارت مجمع ارائه کرد.
پروژه‌های جهش تولید در سطح کشور به خوبی اجرا می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / امیر سرتیپ امیر حاتمی / اقتصاد مقاومتی / اشتغال / وزیر دفاع ایران
پروژه‌های جهش تولید در سطح کشور به خوبی اجرا می‌شود
زنجان-وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: پروژه‌های جهش تولید در سطح کشور به خوبی اجرا می‌شود و روند مطلوبی دارد که تحول بسیار خوبی در اشتغال کشور ایجاد خواهد کرد.
گزارش بانک مرکزی به هیئت عالی نظارت مجمع
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
گزارش بانک مرکزی به هیئت عالی نظارت مجمع
رئیس کل بانک مرکزی و معاونان وی، عصر روز چهارشنبه 19 شهریورماه، گزارش عملکرد این بانک در راستای تحقق اهداف سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را به هیئت عالی نظارت مجمع ارائه کردند.
۲۰۰ سیاست، برنامه و اقدام اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تنظیم کردیم
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اقتصاد مقاومتی / بانک مرکزی / عبدالناصر همتی / هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت / مجمع تشخیص مصلحت نظام
۲۰۰ سیاست، برنامه و اقدام اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی تنظیم کردیم
رئیس کل بانک مرکزی گفت: برای اینکه بتوانیم اهداف مورد نظر سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را محقق سازیم، ۱۱ سیاست و ۳۹ برنامه و ۱۵۰ اقدام اجرایی را تنظیم و در دستور کار قرار داده ایم.
قرارگاه خاتم الانبیا به دنبال الگو آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی است
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / اقتصاد مقاومتی / قانون اساسی / قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)
قرارگاه خاتم الانبیا به دنبال الگو آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی است
تهران-ایرنا- فرمانده قرارگاه خاتم با بیان اینکه این قرارگاه در حال حاضر ۶۳ پروژه را در دست اجرا دارد، گفت: در دهه جدید با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب به دنبال الگوآفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی هستیم.
ابلاغ ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های پسماند گیلان در سال‌جاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / استانی-اقتصادی / ستاد اقتصاد مقاومتی / محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه
ابلاغ ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های پسماند گیلان در سال‌جاری
استاندار گیلان با اشاره به نرخ بالای مشارکت اقتصادی استان، این مهم را منجر به افزایش امید جمعیت جویای کار خواند و با تصریح اینکه جزو استان های برتر در تحقق اشتغال و ثبت در سامانه رصد هستیم، گفت: با حمایت های صورت گرفته از سوی دولت تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان برای پروژه های پسماند استان ابلاغ شده است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
انتقال آب بن بروجن جزء 31طرح کشوری جهت تکمیل می باشد
شهرکرد خبرنگارابتکار : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری درجمع خبرنگاران وظایف مختلف این سازمان رادر قالب پنج نظام برنامه‌ریزی، بودجه‌ریزی، فنی و اجرایی، آمار و اطلاعات و اداری برشمردعلی شهریارپور تهیه و تدوین، پیگیری اجرا، پایش و رصد برنامه‌های توسعه چهارمحال و بختیاری همواره مورد توجه است که برنامه‌های توسعه در قالب برنامه‌های بلندمدت چشم‌انداز، میان‌مدت و کوتاه‌مدت بودجه سالانه تقسیم‌بندی می‌شود.شهریارپور تصریح کرد: در برنامه‌های بلندمدت، توسعه، ترسیم افق و جهت‌دهی بخش‌ها، دستگاه‌ها و فعالیت‌ها پیگیری خواهد شد.وی یادآور شد: رویکرد بلندمدت در این برنامه‌ریزی‌ها رسیدن به توسعه پایدار با تاکید بر حفظ منابع و محیط زیست منطقه است تا بتواند منافع بین‌نسلی را حفظ و از ظرفیت‌ها …
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
جهانگیری: سبقت‌گیری برای پمپاژ یأس و ناامیدی در جامعه باب شده است
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: «کسانی که سابقه انقلابی دارند و الان مناصبی را هم اشغال کرده‌اند و باید در ازای آنچه دریافت می‌کنند به مردم خدمت کنند، به جای این کار، مدام حرف‌های سیاه و تاریک از آینده بر زبان می‌آورند.»  به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری طی سخنانی در مراسم افتتاح ۳۸۳ طرح تعاونی در سراسر کشور اظهار کرد: «بخش تعاون کارهای ماندگاری برای کشور انجام داده است و امروز نیز شاهد انجام قسمت دیگری از این فعالیت‌ها در کشور بودیم که بیش از ۲۶‌هزار و ۶۹۱ نفر را دارای اشتغال ماندگار و تولیدی می‌کند.» او افزود: «ما آرمان‌های متعددی برای اقتصاد و نظام خود داشتیم و داریم و فکر می‌کنم با همه مشکلات و سختی‌ها که بر …
شهرک صنعتی رشت در کما/مظلومیت گیلان در پروژه های اقتصاد مقاومتی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / سید علی آقازاده / شهرک صنعتی / اقتصاد مقاومتی
شهرک صنعتی رشت در کما/مظلومیت گیلان در پروژه های اقتصاد مقاومتی
رشت- نماینده رشت در مجلس با اشاره به وضعیت نامطلوب شهرک صنعتی رشت، گفت: گیلان در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی مظلوم واقع شده است.
۳۸۳ طرح تعاونی با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اقتصاد مقاومتی / اسحاق جهانگیری / قانون اساسی
۳۸۳ طرح تعاونی با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد
تهران- ایرنا- با حضور معاون اول رییس جمهوری ۳۸۳ طرح تعاونی در سراسر کشور به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: مشکلات رفع نشود، استیضاح می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / مقام معظم رهبری / علی خضریان / جهادکشاورزی / آمریکا / کاظم خاوازی / هند / مجلس شورای اسلامی / اقتصاد مقاومتی / دولت / گندم
عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: مشکلات رفع نشود، استیضاح می‌کنیم
علی خضریان از پاسخ‌های وزیر جهاد درباره علت حذف ردیف اعتباری خودکفایی گندم از سال ۹۴ تاکنون و انحصار واردات گندم، بادر نظر گرفتن مهلت دو هفته‌ای برای رفع این مشکلات، به صورت مشروط قانع شد.
تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی، برای بررسی مسائل کلیدی برنامه و بودجه
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی، برای بررسی مسائل کلیدی برنامه و بودجه
زارع، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی در این کمیسیون برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه خبر داد.
کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس تشکیل شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / اقتصاد مقاومتی / مجلس شورای اسلامی / بودجه / مجلس
کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس تشکیل شد
کمیته اقتصاد مقاومتی براساس دستور هیئت رئیسه کمیسیون و برای بررسی مسائل کلیدی و کلان مرتبط با برنامه و بودجه تشکیل شد.
برخی منتقدان دولت اعتماد عمومی را نشانه رفته‌اند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / ویروس کرونا / تولید / اقتصاد ایران / رشد اقتصادی / رکود اقتصادی / بحران جهانی اقتصاد / اقتصاد مقاومتی / تورم / کسری بودجه
برخی منتقدان دولت اعتماد عمومی را نشانه رفته‌اند
یک کارشناس اقتصادی گفت: تلاش برای اجرای طرح های پوپولیستی از سوی منتقدان دولت از یک سو انتظارات عمومی را افزایش می دهد و از سوی دیگر زمینه را برای تشدید بحران و افزایش سری بودجه فراهم می‎نماید.
لاجوردی: برخی مدیران از اساس اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / زهره سادات لاجوردی / اقتصاد مقاومتی
لاجوردی: برخی مدیران از اساس اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اولویت های اقتصادی کشور علیرغم گذشت حدود ۷ سال از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی همچنان اندر خم یک کوچه است، عنوان کرد: کشور با برخی مدیران مواجه است که گویی از اساس اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارند چه رسد به اینکه بخواهند در این زمینه تلاش کنند.
موانع ۱۵۰۰ طرح تولیدی در شهرک‌های صنعتی تهران احصا شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی / اختصاصی ایرنا / سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران / اشتغال زایی
موانع ۱۵۰۰ طرح تولیدی در شهرک‌های صنعتی تهران احصا شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران گفت: موانع و مشکلات یکهزار و ۵۰۰ طرح تولیدی نیمه‌تمام در محدوده این شهرک‌ها احصا شده و در حال بررسی است تا این واحدها هرچه زودتر به چرخه تولید استان بازگردد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
مـــــــرور
عضو هیأت‌رئیسه اتاق اصناف ایران:  مشکلی در تأمین و عرضه کالاهای اساسی وجود ندارد عضو هیأت‌رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: «جلسات با ستاد تنظیم بازار نشان می‌دهد کمبودی در تأمین کالاهای اساسی نداریم و از نظر توزیع اقلام نیز به واسطه بهره‌مندی از شبکه توزیع مویرگی، نگرانی وجود ندارد.» به گزارش روز سه‌شنبه اتاق اصناف ایران، «محمود بنانژاد» با اشاره به مشکلات ارزی به واسطه کاهش فروش نفت و اعمال تحریم‌ها، اظهار داشت: «دولت تمام تلاش خود را در تأمین کالاهای اساسی انجام داده و تا امروز با وجود همه مشکلات ناشی از تحریم و حمل‌ونقل، کمبودی در بازار وجود نداشته و موارد معدود نیز با مدیریت به موقع رفع شده است.» او با بیان اینکه برخی …
پرداخت مشوق‌های صادراتی با اولویت بازگشت ارز است
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سازمان توسعه تجارت ایران / وزارت صنعت معدن و تجارت / توسعه صادرات / واردات / اقتصاد مقاومتی / صادرات غیر نفتی
پرداخت مشوق‌های صادراتی با اولویت بازگشت ارز است
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: پرداخت مشوق‌های صادراتی در بودجه امسال با اولویت بازگشت ارز توسط صادرکنندگانی است که به کشور بازگردانده اند و مورد تشویق قرار خواهند گرفت.
مشکلی در تامین و عرضه کالاهای اساسی وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / رونق تولید / کالای اساسی / تولید داخلی / جهش تولید / اقتصاد مقاومتی / اتاق اصناف ایران
مشکلی در تامین و عرضه کالاهای اساسی وجود ندارد
تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران گفت: جلسات با ستاد تنظیم بازار نشان می‌دهد کمبودی در تامین کالاهای اساسی نداریم و از نظر توزیع اقلام نیز به واسطه بهره‌مندی از شبکه توزیع مویرگی، نگرانی وجود ندارد.
رضایی: از انتقال مسئولیت بین نسلی غافل شده ایم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / محسن رضایی
رضایی: از انتقال مسئولیت بین نسلی غافل شده ایم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل نمی‌شود و مشکلاتی برای جامعه ایجاد می‌شود، انگشت اتهام را به‌سمت رهبری نشانه می‌روند؛ باید به آن‌ها گفت شما متهم هستید.
رهاورد سفر یک روزه وزیر نیرو به کرمان
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
رهاورد سفر یک روزه وزیر نیرو به کرمان
کرمان - ایرنا - رضا اردکانیان وزیر نیرو روز دوشنبه در راس هیاتی برای افتتاح و بهره برداری از چند طرح صنعت آب و برق و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان وارد مرکز این استان شد.
وزیران دولت آینده از نسل سومی‌های انقلاب باشند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دانشگاه عالی دفاع ملی / اقتصاد مقاومتی / دولت / محسن رضایی / جمهوری اسلامی / قاسم سلیمانی / مجمع تشخیص مصلحت نظام
وزیران دولت آینده از نسل سومی‌های انقلاب باشند
تهران-ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه وزیران دولت آینده باید از نسل سومی‌های انقلاب باشند، گفت: نظام‌های سیاسی اگر بخواهند پایدار بمانند باید به قواعدی پایبند باشند که یکی از این قواعد، انتقال به موقع مسئولیت‌ها از نسلی به نسل دیگر است.
با کنار گذاشتن اقتصاد مقاومتی، انگشت اتهام را به‌سمت نظام نشانه رفته‌اند/ عده‌ای اجازه ندادند همان‌طور که ولایت در امنیت و دفاع جاری شد، در اقتصاد جاری شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / سردار حاج قاسم سلیمانی / مقام معظم رهبری / مجمع تشخیص مصلحت نظام / اقتصاد مقاومتی / محسن رضایی / اخبار داغ
با کنار گذاشتن اقتصاد مقاومتی، انگشت اتهام را به‌سمت نظام نشانه رفته‌اند/ عده‌ای اجازه ندادند همان‌طور که ولایت در امنیت و دفاع جاری شد، در اقتصاد جاری شود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل نمی‌شود؛ باید به آن‌ها گفت شما متهم هستید که با عمل نکردن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نگذاشتید ولایت در اقتصاد جاری شود.
کسانی که با کنار گذاشتن اقتصاد مقاومتی مشکلات را بو‌جود آوردند، انگشت اتهام را به‌سمت نظام نشانه رفته‌اند
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / اقتصاد مقاومتی / اقتصاد / محسن رضایی / انگشت اتهام / دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام
کسانی که با کنار گذاشتن اقتصاد مقاومتی مشکلات را بو‌جود آوردند، انگشت اتهام را به‌سمت نظام نشانه رفته‌اند
دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل نمی‌شود ولی انگشت اتهام را به‌سمت رهبری نشانه می‌روند؛ باید به آن‌ها گفت شما متهم هستید که با عمل نکردن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نگذاشتید ولایت در اقتصاد جاری شود. شما اجازه ندادید همان‌طور که ولایت در امنیت و دفاع جاری شد، در اقتصاد جاری شود، حالا چرا انگشت اتهام را به سمت نظام گرفته‌اید؟
مهمترین کارویژه دولت در سال پایانی فعالیت چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ویروس کرونا / رکود اقتصادی / اقتصاد ایران / رشد اقتصادی / فساد اقتصادی-مبارزه با مفاسد اقتصادی / اقتصاد مقاومتی / وزارت امور اقتصادی و دارایی / بحران جهانی اقتصاد / تورم
مهمترین کارویژه دولت در سال پایانی فعالیت چیست؟
علی قنبری ، استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی گفت:با توجه به جمیع شرایط عملکرد دولت دوازدهم را قابل دفاع می دانم اما معتقدم سالی بسیار سخت در حال سپری شدن است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
فرصت یک‌ساله برای الحاق دائم موافقت‌نامه اتحادیه اوراسیا
وزیر نیرو موافقت‌نامه کشورمان با کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا را موقتی خواند و گفت: تنها یک سال فرصت داریم تا با کمک‌ تمام بخش‌های کشورمان برای الحاق دائم این توافق تلاش کنیم. رضا اردکانیان در چهاردهمین نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد، با اشاره به پیشنهاد راهکارهای بهره‌مندی و همکاری استان یزد با موافقت‌نامه اتحادیه اوراسیا نیز اظهار کرد: خوشبختانه تحول بزرگی شروع شده و پیشرفت‌های خوبی از آبان ۹۸ تاکنون در مقایسه با یک‌سال قبل از آن در رابطه با صادرات کشورمان به کشورهای عضو اوراسیا اتفاق افتاده است. اردکانیان افزود: آنچه در حال حاضر وجود دارد تنها یک موافقت‌نامه موقت است و از آبان‌ماه امسال فرصتی یکساله داریم تا مذاکرات را برای الحاق دائم آن داشته باشیم والا در همان قالب موافقت‌نامه …
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / انتقال آب به کرمان / انتقال آب دریای عمان به کرمان
شرط وزیر نیرو برای تخصیص آب از دریای عمان به کرمان
به گزارش مهر، رضا اردکانیان عصر دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان بیان داشت: در رابطه با تأمین منابع ارزی پروژه‌های استان کرمان باید در تهران جلسه‌ای با حضور بانک مرکزی و استاندار کرمان برگزار و راهکارهای استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ بررسی شود.
تخصیص آب از دریای عمان به کرمان در گروی تصویب طرح سازگاری با کم آبی
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / وزیر نیرو / انتقال آب دریای عمان / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / طرح سازگاری با کم آبی / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی
تخصیص آب از دریای عمان به کرمان در گروی تصویب طرح سازگاری با کم آبی
وزیر نیرو گفت: تخصیص آب از دریای عمان را موکول به طرح سازگاری با کم آبی کردیم، تا در استان به توافق برسید و اگر این کار سخت را انجام ندهیم و فقط آب را انتقال بدهیم از سوی دیگر هر انتقال آبی موجب آبادانی می شود و جمعیت را دور خود می آورد و نیازش بیشتر می شود.
عدم موفقیت استان کرمان در استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استاندار کرمان / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی / تسهیلات تبصره 18 / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی
عدم موفقیت استان کرمان در استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸
استاندار کرمان با اشاره به عدم موفقیت در استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ در استان کرمان گفت: از ۹۱۴ میلیارد تومان پرونده ای که در بخش صنعت به بانک ها معرفی شده ۶۱ میلیارد تومان پرداخت شده است.
صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران / مقام معظم رهبری / اقتصاد مقاومتی / ارتش جمهوری اسلامی ایران / سایپا
صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است
تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه صنعت خودرو با همکاری حوزه نظامی به دنبال هم‌افزایی است، گفت: خودروسازان و بخش‌های نظامی و دفاعی ظرفیت‌های زیادی دارند که با همکاری مشترک می‌توانند نیازهای یکدیگر را مرتفع کنند.
عبور از پیک تابستان ۹۹ با افزایش یک‌هزار و ۶۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / عسلویه / وزارت نفت / دولت تدبیر و امید / اقتصاد مقاومتی / وزارت نیرو / نیروگاه شازند
عبور از پیک تابستان ۹۹ با افزایش یک‌هزار و ۶۰۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق
تهران- ایرنا- احداث و راه‌اندازی هشت واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت ۱۶۰۰مگاوات با وجود مشکلات ناشی از تأمین منابع مالی و تجهیزات مورد نیاز اجرای طرح‌های نیروگاهی، در دوره یکساله منتهی به اوج بار سال ۱۳۹۹، سهم شایانی در تأمین برق پایدار شبکه سراسری کشور در تابستان امسال به همراه داشت.
یزد بالاترین امنیت سرمایه‌گذاری در کشور را دارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-اقتصادی / استاندار یزد / اقتصاد مقاومتی
یزد بالاترین امنیت سرمایه‌گذاری در کشور را دارد
استاندار یزد با بیان این که این استان رتبه اول امنیت سرمایه‌گذاری در کشور را داراست، از تک رقمی شدن نرخ بیکاری استان در سال جاری خبر داد.
وزیر نیرو: ارتقای جایگاه ایران در بازار اوراسیا الزامی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / اتحادیه اوراسیا / ایران و اوراسیا / رضا اردکانیان / وزیر نیرو
وزیر نیرو: ارتقای جایگاه ایران در بازار اوراسیا الزامی است
به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان یزد افزود: در صورتی که جایگاه ایران را در اتحادیه اوراسیا محکم نکنیم، وقتی سیل امکانات و شرکت‌ها به میدان آمد، وضعیت خوب هم اکنون را نخواهیم داشت.
برگزاری هفدهمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی یزد با حضور وزیر نیرو
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / استانی-عکس / ستاد اقتصاد مقاومتی / یزد / وزیر نیرو
برگزاری هفدهمین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی یزد با حضور وزیر نیرو
هفدهمین نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد به ریاست وزیر نیرو برگزار شد.
توسعه و بهره‌برداری از ۱۴۷۶ هکتار گلخانه و سایبان طی پنج ماه
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / وزارت جهاد کشاورزی / محمدعلی طهماسبی / توسعه ایران / کاظم خاوازی
توسعه و بهره‌برداری از ۱۴۷۶ هکتار گلخانه و سایبان طی پنج ماه
تهران - ایرنا - سرپرست معاونت امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در پنج ماهه نخست امسال از ۴ هزار و ۶۰۰ هکتار برنامه مصوب اقتصاد مقاومتی و جهش تولید هزار و ۴۷۶ هکتار گلخانه‌های تجاری، کوچک مقیاس و سایبان با ۳۲ درصد تحقق برنامه، احداث و بهره‌ برداری شده است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت: نسل سومی‌ها منتظر فرش قرمز نباشند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / اقتصاد مقاومتی / محسن رضایی / گام دوم انقلاب / مجمع تشخیص مصلحت نظام
دبیر مجمع تشخیص مصلحت: نسل سومی‌ها منتظر فرش قرمز نباشند
تهران- ایرنا- دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از جوانان و نسل سومی‌های انقلاب خواست تا منتظر فرش قرمز نباشند و خود پای کار بیایند و گفت: گام دوم انقلاب فراخوانی برای جوانان به منظور رسیدن به هدف است.
عسل بورس نصیب ۱۵۰ نفری شد که می‌دانستند پول‌ها به بورس می‌رود/ نوسانات اقتصادی چند سال قبل از شروع تحریم ها پیش‌بینی شده بود/ سند اقتصاد مقاومتی هنوز روی زمین است
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
عسل بورس نصیب ۱۵۰ نفری شد که می‌دانستند پول‌ها به بورس می‌رود/ نوسانات اقتصادی چند سال قبل از شروع تحریم ها پیش‌بینی شده بود/ سند اقتصاد مقاومتی هنوز روی زمین است
عده ای حدود ۱۵۰ نفر در کشور هستند که متخصص چتربازی هستند و پول های خود را طوری مدیریت می کنند که وارد چرخه پر ریسک تولید نشود و بهتر از دولتمردان فهمیدند پولی که بیرون می‌آید کجا قرار است برود.
چند سال قبل پیش‌بینی شده بود با چنین مشکلاتی روبرو می‌شویم/ اگر اقتصاد مقاومتی اجرا شده بود، امروز شاهد این مشکلات نبودیم
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / محسن رضایی / مجمع تشخیص مصلحت نظام / اقتصاد مقاومتی / مقام معظم رهبری / صدام / عراق / دولت / اخبار داغ
چند سال قبل پیش‌بینی شده بود با چنین مشکلاتی روبرو می‌شویم/ اگر اقتصاد مقاومتی اجرا شده بود، امروز شاهد این مشکلات نبودیم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: از چند سال قبل از تحریم‌ها پیش‌بینی شده بود که با چنین مشکلاتی روبرو خواهیم شد، اما سیاست‌های ابلاغی رهبر انقلاب اکنون روی زمین مانده است.
توسعه فناورانه؛ رهاوردی برای پیشرفت پایدار آذربایجان‌غربی
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آذربایجان غربی / بنیاد ملی نخبگان / توسعه ایران / سورنا ستاری / دولت تدبیر و امید / شرکت دانش بنیان / ارومیه / اقتصاد مقاومتی / شهر هوشمند / دانشگاه ارومیه
توسعه فناورانه؛ رهاوردی برای پیشرفت پایدار آذربایجان‌غربی
ارومیه- ایرنا- "سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز گذشته در روز آغازین هفته میهمان مردم و فعالان بخش فناوری آذربایجان غربی بود که این سفر، علاوه بر افتتاح طرح های مختلف این بخش، برکات بسیار خوب در این حوزه برای استان به همراه داشت و خبرهای خوبی نیز در حوزه توسعه فناوری کشور انعکاس یافت.
چهار لایه تسهیل‌گری نهادهای انقلابی در حمایت از اقتصاد مردمی/ الگوی «حلقه‌های میانی» کسب‌وکار را متحول می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / نقش تسهیل‌گری نهادهای انقلابی / ابراهیم احمدی / مدرس اقتصاد مقاومتی / فارس / اقتصاد مردمl
چهار لایه تسهیل‌گری نهادهای انقلابی در حمایت از اقتصاد مردمی/ الگوی «حلقه‌های میانی» کسب‌وکار را متحول می‌کند
استاد اقتصاد مقاومتی با تشریح هرم چهار‌لایه نقش تسهیل‌گری نهادهای انقلابی در حمایت از ایجاد و تکثیر حلقه‌های میانی توانمند مردمی، واسپاری بخش زیادی از ظرفیت‌های اقتصادی نهادهای انقلابی به حلقه‌های میانی توانمند مردمی را نتیجه خروج دولت از فعالیت‌های اقتصادی تصدی‌گرایانه دانست.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •