سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
امهال قسط وام ها
بانک‌ها فقط قسط خرداد را بگیرند
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
بانک‌ها فقط قسط خرداد را بگیرند
بانک مرکزی اعلام کرد: بانک ها نباید بیش‌از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 دریافت کنند. این گزارش می‌افزاید: بعضی از بانک‌ها از حساب سپرده برخی از دریافت کنندگان قرض‌الحسنه که بنا به مصوبه شورای پول و اعتبار در اواخر سال گذشته و به واسطه شیوع بیماری کرونا مشمول امهال اقساط ماه‌های اسفند ۱۳۹۸، فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ شده بودند، در خرداد ماه ۱۳۹۹  بیش از یک قسط برداشت کرده‌اند که این موضوع خلاف قانون تلقی می‌شود. بانک مرکزی می‌گوید: چنانچه …
بانک مرکزی:
مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد ماه فقط یک قسط پرداخت کنند
۱۳۹۹/۰۳/۱۲
بانک مرکزی: مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد ماه فقط یک قسط پرداخت کنند
بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نباید بیش از یک قسط از مشمولان طرح امهال اقساط وام های قرض الحسنه ماه های اسفند ۱۳۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹ دریافت کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / امهال قسط وام ها / بانک مرکزی / مقابله با کرونا
تداوم برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌ها/بانکها حرف رئیس‌کل رانمی‌خوانند؟
به گزارش مهر، با شیوع ویروس کرونا دولت مصوبات متعددی را برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کسب و کارها در نظر گرفت. یکی از این مصوبات، حمایت از وام‌گیرندگان از نظام بانکی بود؛ به خصوص آن دسته از وام‌گیرندگان حقیقی که از بخش‌های مختلف نظام بانکی، وام‌های قرض‌الحسنه دریافت کرده بودند. دولت تصمیم گرفت برای این ا قشارکه عمدتاً گروه کم‌درآمد جامعه هستند، فرصتی را فراهم کند تا آنها بتوانند اقساط اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ را فعلاً پرداخت نکرده و زمانی که آخرین قسط خود را می‌دهند، این سه قسط را به ترتیب در سه ماه پایانی بپردازند.
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / اقساط وام بانک ها / امهال قسط وام ها / قاضی زاده هاشمی نماینده مجلس
سرپیچی برخی بانک ها از مصوبه امهال سه ماهه اقساط تسهیلات
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در واکنش به عدم همکاری برخی بانک‌ها در اجرای بخشنامه بانک مرکزی برای تعلیق سه ماهه پرداخت اقساط بانکی، گفت: رئیس کل بانک مرکزی اخیراً در مصاحبه‌ای اعلام کرد که طی مصوبه و بخشنامه رسمی به تمام بانک‌ها اعلام شده که بازپرداخت تسهیلات به مدت سه ماه تعلیق خواهد شد تا مردم از شرایط کنونی اقتصاد کشور تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا خارج شوند.
 •  •  •  •  •