چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
انرژی برق
نیروگاه جدید خورشیدی در یزد احداث می شود
۸ ساعت قبل / نیروگاه‌های تجدیدپذیر
نیروگاه جدید خورشیدی در یزد احداث می شود
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر گفت: نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی در بخش کوشک شهرستان بافق احداث می شود.
بررسی مطالبات قرارگاه خاتم از دولت در کمیسیون انرژی
۱۰ ساعت قبل / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / قرارگاه خاتم الانبیاء
بررسی مطالبات قرارگاه خاتم از دولت در کمیسیون انرژی
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی مطالبات قرارگاه خاتم از دولت به منظور تکمیل پروژه‌ها در حوزه نفت، گاز، آب و برق در جلسه امروز این کمیسیون خبر دادند.
۲۴ ساعت قبل
اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر موفق به کسب گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این اداره کل موفق به کسب نشان گواهینامه استقرار سیستم مدیریت انرژی در بنادر بوشهر، گناوه و دیلم شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده روز دوشنبه در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای توانمند سازی خود اقدام به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت منطقی مصرف حامل های انرژی و بهبود مداوم عملکرد انرژی در سه بندر بوشهر، گناوه و دیلم کرده است.وی بیان کرد: جهت اجرای بهینه و اثربخش فعالیت های متناظر این سیستم، استاندارد ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۱۸ با محوریت واحد مدیریت انرژی (تحت نظارت واحد برق و تاسیسات) در بنادر هدف طرح  استقرار یافته است.ارجمندزاده ادامه داد: این ساختار وظیفه طراحی، …
فردا؛ عرضه ۵۰ هزار کیلووات درهرساعت برق در تابلوی برق بازار فیزیکی
۲۹ ساعت قبل / بورس انرژی ایران / صنعت برق / بازار سرمایه
فردا؛ عرضه ۵۰ هزار کیلووات درهرساعت برق در تابلوی برق بازار فیزیکی
در جلسه معاملاتی فردا در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۵۰، ۰۰۰ کیلووات در هر ساعت برق توسط شرکت‌های تولید نیروی برق پرند مپنا و تولید نیروی برق شهدای پاکدشت (دماوند) برای دوره تحویل ماهانه شهریور عرضه خواهد شد.
صادرات، دلیل قطع برق نیست/ ضرورت ترمیم شبکه‌های انتقال
۲۹ ساعت قبل / مجید ناصری نژاد / قطعی برق / وزارت نیرو / کمیسیون انرژی مجلس
صادرات، دلیل قطع برق نیست/ ضرورت ترمیم شبکه‌های انتقال
ناصری‌نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است در حالی وزارت نیرو دلیل کم کاری خود را پای پایین بودن تعرفه‌های برق می‌نویسند که مردم قادر به پرداخت همین میزان هزینه برق در شرایط سخت اقتصادی کنونی نیستند.
نماینده مجلس: صادرات، دلیل قطع برق نیست/ وزارت نیرو برای قطعی برق بهانه می‌آورد
۳۱ ساعت قبل / برق ایران / دلیل قطع برق / صادرات برق / نماینده مجلس / وزارت نیرو
نماینده مجلس: صادرات، دلیل قطع برق نیست/ وزارت نیرو برای قطعی برق بهانه می‌آورد
شفقنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است در حالی وزارت نیرو دلیل کم کاری خود را پای پایین بودن تعرفه‌های برق می‌نویسند که مردم قادر به پرداخت همین میزان هزینه برق در شرایط سخت اقتصادی کنونی نیستند. خانه ملت نوشت:...
دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند
۳۷ ساعت قبل / هادی بیگی‌نژاد / سازمان انرژی اتمی / صنعت برق / کمیسیون انرژی مجلس
دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند
بیگی‌نژاد، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس بیان کرد: اگر دولت برق را به قیمت منطقی از سازمان انرژی اتمی خریداری کند این سازمان دیگر نیازمند بودجه دولت نخواهد بود و علاوه‌بر آن می‌تواند نیروگاه‌های جدیدی بسازد.
۲ روز قبل
برترین‌های جشنواره نیرو و رسانه معرفی و تجلیل شدند
وزیر نیرو در آیین تجلیل از برترین‌های جشنواره نیرو و رسانه با تاکید بر نقش مهم خبرنگاران در عرصه‌های جامعه به ویژه در مقابله با اهداف دشمنان و تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران اظهار داشت: همزمانی روز خبرنگار با عید سغید غدیر به فال نیک می‌گیریم و به همه خبرنگاران در عرصه صنعت آب و برق تبریک و تهنیت می‌گویم.رضا اردکانیان با قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره افزود: آثار مهم و مطلوبی به جشنواره نیرو و رسانه ارسال شد که زحمات همه دست اندرکاران قابل تقدیر و ستایش است.وزیر نیرو سال ۱۴۰۰ را آخرین سال این قرن دانست و بیان کرد: در آستانه خاتمه فعالیت دولت توجه به عملکرد دولت امری مهم و ضروری است که در این راستا خبرنگاران نقش مهمی دارند.وی، با بیان اینکه در شرایط تحریم ظالمانه هدفی مشترکی بین …
۲ روز قبل
تجدیدپذیرها توسعه می‌یابد
پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک دو طرف در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره‌وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه نیرو و ساتبا
۲ روز قبل / محمد ساتکین / پژوهشگاه نیرو / سازمان ساتبا / محمدصادق قاضی زاده / انرژی تجدید پذیر
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه نیرو و ساتبا
پژوهشگاه نیرو و ساتبا به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک طرفین در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
کاربرد انرژی های تجدید پذیر افزایش می یابد
۲ روز قبل / پژوهشگاه نیرو / وزارت نیرو
کاربرد انرژی های تجدید پذیر افزایش می یابد
تهران - ایرنا - پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک طرفین در چارچوب توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.
دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف انرژی واحدهای آموزشی ابلاغ شد
۲ روز قبل / مدارس / وزارت آموزش و پرورش / فرهنگیان
دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف انرژی واحدهای آموزشی ابلاغ شد
تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش، دستورالعمل نحوه تعیین الگوی مصرف آب، برق و گاز طبیعی واحدهای آموزشی دولتی و دانشگاه فرهنگیان را برای اجرا به استان‌ها ابلاغ کرد.
اردکانیان: تابستان بدون خاموشی با رشد اوج بار یک درصدی
۲ روز قبل / انرژی برق / آب و فاضلاب / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
اردکانیان: تابستان بدون خاموشی با رشد اوج بار یک درصدی
«رضا اردکانیان» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: تابستان ۹۹ بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده با رشد «اوج بار» تنها حدود یک درصد و با افزایش عرضه انرژی بیش از چهار درصد نسبت به سال گذشته و افزایش صادرات انرژی پشت سر گذاشته شد.
۲ روز قبل
عادت نمی‌کنیم
حدود هفت سال پیش بود که «ع» می‌گفت آرزویش این است که از اینجا برود. «اینجا» آن موقع اشاره به آبادان داشت. «ع» بچه خوزستان بود،‌ زاده آبادان و خیلی وقت بود که فکر رفتن داشت، فکری که تابستان‌ها پررنگ‌تر می‌شد. این حرف را هم تابستان بود که می‌زد، وسط این نقشه کشیدن برای رفتن به جایی که اینقدر گرم نباشد ازدواج کرده بود، بچه‌دار شده بود و وقتی داشت می‌گفت دیگر همین چند ماهه می‌روم، بچه دومش را انتظار می‌کشید. رفتن برای او به معنای مهاجرت به خارج از مرزها نبود، فقط دنبال جایی می‌گشت که هوا خنک‌تر باشد. برای همین همه فکرش شده بود کوچ به همدان. همدان خوب بود، همدان خنک بود. «ع» هیچ‌وقت به …
یارانه انرژی در ایران؛ تصویر مصرف برق در بخش خانگی
۳ روز قبل / انرژی برق / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / یارانه مصرف / شرکت‌ توزیع نیروی برق
یارانه انرژی در ایران؛ تصویر مصرف برق در بخش خانگی
تهران- ایرنا- بررسی وضعیت مصرف و فروش برق، گامی ابتدایی ولی اساسی جهت تدوین سیاست‌های اصلاح وضع موجود است.
سهم ۹۲ درصدی نیروگاه‌های حرارتی در تولید برق کشور
۴ روز قبل / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / شرکت تولید نیروی برق حرارتی / وزارت نیرو / شرکت‌ توزیع نیروی برق / محسن طرزطلب
سهم ۹۲ درصدی نیروگاه‌های حرارتی در تولید برق کشور
تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی سهم نیروگاه‌های حرارتی در تامین برق مورد نیاز کشور را ۹۲ درصد اعلام کرد.
نماینده عراقی: نخست‌وزیر دو پیشنهاد مهم  تولید برق را رد کرده است
۵ روز قبل / وزارت نفت / وزارت نفت / عراق / برق
نماینده عراقی: نخست‌وزیر دو پیشنهاد مهم تولید برق را رد کرده است
عضو کمیسیون نفت و انرژی پارلمان عراق تأکید کرد که دولت کنونی این کشور، دو پیشنهاد مهم را برای تولید برق رد کرد.
آمریکا با برق عراق چه می کند؟
۵ روز قبل / انرژی برق / ایالات متحده آمریکا / پرسش از خبر / عراق
آمریکا با برق عراق چه می کند؟
بغداد – ایرنا – از  سال ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۳ میلادی که آمریکا در جنگی ویرانگر و سپس تحریم های بین المللی همه زیرساخت های عراق را نابود کرد و از ۲۰۰۳ تا ۲۰۲۰ که «جنرال الکتریک» آمریکا بر برق عراق چنبره زد، این کشور هنوز ۲۴ ساعت روشنایی کامل به خود ندیده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
تولید 4میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی در نیروگاه شهیدرجایی
بیش از 4میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در 4ماهه امسال از سوی واحدهای سیزده گانه نیروگاه شهید رجایی، تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ در 4ماهه سال جاری، 4میلیارد و 76میلیون و118هزارکیلووات ساعت انرژی الکتریکی خالص در واحدهای سیزده گانه نیروگاه، تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.از این میزان انرژی، 1میلیارد و 835میلیون و 884هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه سیکل ترکیبی و 2میلیارد و 240میلیون و 234هزار کیلووات ساعت انرژی در واحدهای نیروگاه بخار تولید شده است.در بازه زمانی 4ماهه امسال، از این میزان انرژی، 55درصد، سهم تولید واحدهای بخاری و 45درصد هم سهم تولید واحدهای سیکل ترکیبی بوده است.معاونت مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه، هرساله با پایان فصل …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
خسارت 7هزارمیلیاردی کرونا به گردشگری و صنایع دستی
[شهروند] نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جمعی از نمایندگان بخش خصوصی درحالی برگزار شد که میزان خسارت واردشده از کووید-۱۹ به صنعت گردشگری و صنایع‌دستی ۷۰هزارمیلیارد ریال اعلام شد. هتلداران نیز با انتقاد از بسته حمایتی کرونا نسبت به بیکاری ۷۵هزار نفر شاغل هشدار دادند. به گزارش ایسنا، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی در نشست «بررسی آخرین وضعیت اقتصاد گردشگری» گفت: «میزان خسارت ناشی از کرونا درحوزه‌های گردشگری و صنایع‌دستی به ۷۰هزارمیلیارد ریال رسیده است.» به گفته او، در بین ۳۱ استان، خراسان‌رضوی با بیش از ۱۱هزار و ۴۳۱میلیارد ریال بیشترین و خراسان‌جنوبی با بیش از ۱۰۵میلیارد ریال کمترین …
عامل قطعی مکرر برق غرب پایتخت دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / انرژی برق / شهر تهران / شرکت توزیع نیروی برق تهران / قطع برق
عامل قطعی مکرر برق غرب پایتخت دستگیر شد
تهران- ایرنا- مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: عامل قطعی‌ مکرر غرب پایتخت دستگیر و از محل اختفای وی بیش از ۲ تن کابل برق کشف شد.
فروشگاه جدید اپل در پکن با انرژی خورشیدی روشن می شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اپل / انرژی خورشیدی / پکن / خورشید
فروشگاه جدید اپل در پکن با انرژی خورشیدی روشن می شود
اپل با همکاری شرکت فاسترپلاس فروشگاه جدیدی در شهر پکن افتتاح خواهد کرد که برق آن با استفاده از انرژی خورشیدی تامین می شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
فاز دوم شرکت فولاد روهینا جنوب افتتاح شد
فاز دوم شرکت فولاد روهینا جنوب دزفول بصورت ویدیو کنفرانس در ارتباط با رئیس جمهور و با حضور علیرضا شهیدی و خداداد غریب پور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، نهم مردادماه ۱۳۹۹ در شهرستان دزفول به بهره‌برداری رسید. به گزارش خبرنگار ما، علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح اظهار داشت: فاز دوم شرکت فولاد روهینا با محصولات شمش فولاد و سازه کربنی به ظرفیت ۴۵۰ تن و تولید ۴۵۰ تن میلگرد آژدار بصورت کلاف و شاخه‌ای در سال امروز به بهره برداری رسید. وی افزود: این فاز با اعتباری بالغ بر ۳ هزار میلیارد ریال و ۱۵۰ میلیون دلار، معادل ۲۶ میلیارد ریال از بانک‌ های عامل سازمان صمت و با مساحتی حدود ۳۶۱ هزار و ۸۰۱ …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
۱۶ هزار و ۱۸۶ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده است
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه پیک مصرف برق در تیرماه ۳.۶ درصد رشد داشته است، گفت: در چهار ماهه نخست سال ۱۶ هزار و ۱۸۶ گیگاوات ساعت برق در نیروگاه های خوزستان تولید شده است.فرامرز شادفر بیان کرد: ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات ساعت است که ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و در بخش حرارتی ۵ هزار و ۲۷ مگاوات است، در بخش DG نیز ۶۵ مگاوات ظرفیت وجود دارد.وی تصریح کرد: از ۱۶ هزار و ۱۸۶ گیگاوات ساعت برق تولیدی ۴۱.۲ درصد را نیروگاه های برق آبی و ۵۸.۱ درصد را نیروگاه های حرارتی و سیکل ترکیبی تولید کرده اند و سهم نیروگاه های تولید پراکنده ۰.۷ درصد بوده است.مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ¬ای خوزستان افزود: …
دوره‌های آموزشی مصرف اقتصادی انرژی در استان سمنان برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانداری سمنان / دانشگاه فنی و حرفه‌ای سمنان / حسن سعدالدین
دوره‌های آموزشی مصرف اقتصادی انرژی در استان سمنان برگزار می‌شود
سمنان- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری سمنان ضمن بیان اینکه آموزش و یکی از مهم‌ترین ارکان ‏دست‌یابی به اهداف حوزه صرفه‌جویی است، گفت: دوره‌های مدیریت مصرف برق برای کارکنان دولتی در استان برگزار ‏می‌شود‎.‎
داد و ستد قریب به ۸ میلیون کیلووات ساعت در بازار برق بورس انرژی ایران
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / بازار فیزیکی برق بورس انرژی ایران / بورس انرژی ایران / بازار بورس
داد و ستد قریب به ۸ میلیون کیلووات ساعت در بازار برق بورس انرژی ایران
امروز، در بازار فیزیکی برق بورس انرژی ایران ۸۴هزار قرارداد معادل ۷ میلیون و ۲۰۰هزار کیلووات ساعت به ارزش بیش از۳ میلیارد و ۸۸۸ میلیون ریال توسط شرکت تولید برق پرند مپنا برای دوره‌ تحویل روزانه و هفتگی شهریور عرضه و مورد معامله قرار گرفت.
حمایت از صنعت برق در کمیسیون انرژی دنبال می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / مدیرعامل شرکت توانیر / وزارت نیرو
حمایت از صنعت برق در کمیسیون انرژی دنبال می‌شود
تهران - ایرنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می شود اجماع همگانی برای حمایت بیشتر از صنعت برق در کمیسیون انرژی حاصل شود.
افزایش مصرف انرژی در خوزستان در ۴ ماهه نخست امسال
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / برق / مصرف برق / شرکت برق منطقه‌ای خوزستان
افزایش مصرف انرژی در خوزستان در ۴ ماهه نخست امسال
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: انرژی مصرفی در چهار ماهه اول امسال برابر با ۱۴ هزار و ۶۶۸ گیگاوات ساعت بوده که نشان‌دهنده حدود ۲.۳۲ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.
بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ به ۲۰ کیلوولت کارون در تهران ‌
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانداری تهران / انرژی برق / شرکت‌ توزیع نیروی برق
بهره‌برداری از پست فوق توزیع ۶۳ به ۲۰ کیلوولت کارون در تهران ‌
تهران- ایرنا- پست فوق توزیع برق ۶۳ به۲۰ کیلوولت کارون در استان تهران جایگزین پست فرسوده قدیمی شد.
ساعت فعالیت دستگاه های اجرایی گچساران کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / انرژی برق / کهگیلویه وبویراحمد / گچساران
ساعت فعالیت دستگاه های اجرایی گچساران کاهش یافت
گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: ساعت فعالیت دستگاه های اجرایی این شهرستان از فردا دوشنبه تا پایان هفته به دلیل افزایش دمای هوا کاهش می یابد.
۴ درصد برق کشور در نیروگاه نکا تولید می شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نیروگاه نکا / مصرف برق / محسن نعمتی / نیروگاه شهید سلیمی نکا
۴ درصد برق کشور در نیروگاه نکا تولید می شود
نکا- نعمتی، مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا با بیان اینکه ۴ درصد برق کشور در این نیروگاه تولید می شود، میزان تولید در چهار ماه اول امسال را بیش از سه میلیارد و ۶۱۷ میلیون کیلووات ساعت انرژی اعلام کرد.
وزیر نیرو: پویش«#هر_هفته_الف_ب_ایران» وعده ای که وفا شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / انرژی برق / جهش تولید / دولت / رضا اردکانیان
وزیر نیرو: پویش«#هر_هفته_الف_ب_ایران» وعده ای که وفا شد
وزیر نیرو شب گذشته در برنامه تلویزیونی نگاه یک از موفقیت‌ پویش #هرهفته_الف_ب_ایران‌ خبرداد و گفت: به اتکای عملکرد سال گذشته دراین پویش موفق شدیم به وعده خود وفا کنیم و ۲۲۷ پروژه بزرگ آب و برق را در نیمه دوم سال با بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید،‌بنای ما امسال بهره‌برداری از۲۵۰ پروژه تا پایان سال با سرمایه‌گذاری حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان است.
وزیر نیرو: عرضه انرژی ۴.۵ درصد رشد داشته است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / انرژی برق / جهش تولید / دولت / رضا اردکانیان
وزیر نیرو: عرضه انرژی ۴.۵ درصد رشد داشته است
رضا اردکانیان شنبه شب در برنامه تلویزیونی نگاه یک از رشد ۴.۵ درصدی عرضه انرژی در سال ۹۹ خبر داد.
سخنان وزیر نیرو در برنامه تلویزیونی نگاه یک
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / انرژی برق / جهش تولید / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
سخنان وزیر نیرو در برنامه تلویزیونی نگاه یک
رضا اردکانیان ، وزیر نیرو در مصاحبه با شبکه یک سیما گفت: عرضه انرژی ۴.۵ درصد رشد داشته است
نصف قیمت تمام شده برق بدون احتساب بهای سوخت از مردم دریافت می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
نصف قیمت تمام شده برق بدون احتساب بهای سوخت از مردم دریافت می‌شود
وزیر نیرو با بیان این که بدون احتساب قیمت سوخت، هر کیلو وات ساعت انرژی حدود یکصد و 40 تومان هزینه دارد گفت: دریافتی‌ها به طور متوسط 50 درصد قیمت تمام شده است.
جای خالی شرکت های دانش بنیان‌ در مدیریت مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اکبر جلالی / پارک علم و فناوری آذربایجان غربی / اقتصاد دانش بنیان / شرکت های فناوری / مدیریت مصرف انرژی / مصرف برق
جای خالی شرکت های دانش بنیان‌ در مدیریت مصرف برق
ارومیه- مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان آذربایجان غربی، قیمت پایین انرژی و نبود فضای کافی برای فعالیت را مهم ترین عامل برای فعالیت محدود شرکت های دانش بنیان و فناور در حوزه برق و مدیریت مصرف دانست.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
عکس| قبض‌های برق نجومی شخصیت‌های معروف جهان
از ملکه "الیزابت" تا "التون جان" خواننده معروف مصرف انرژی زیادی در مکان‌های زندگی شان دارند.
کدام کشورها بیشتر به انرژی هسته‌ای تکیه دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / انرژی هسته‌یی / تولید برق هسته ای
کدام کشورها بیشتر به انرژی هسته‌ای تکیه دارند؟
در این گزارش لیستی از کشورهایی که بیشتر از سایر کشورهای جهان در تولید برق خود انرژی هسته ای را به کار می گیرند تهیه شده است که کشور فرانسه در صدر این لیست قرار دارد.
انرژی‌های تجدید پذیر مانع انتشار بیش از سه میلیون تن گاز گلخانه‌ای شدند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / وزارت نیرو
انرژی‌های تجدید پذیر مانع انتشار بیش از سه میلیون تن گاز گلخانه‌ای شدند
تهران - ایرنا - استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در کشور از انتشار سه میلیون ۴۱۷تن گاز گلخانه ای تا پایان تیرماه جلوگیری کردند.
فرصت­‌ها و چالش‌­های شرکت­‌های نیروگاهی در بورس
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بورس انرژی / حسن روحانی / برق / بورس / وزارت نیرو / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
فرصت­‌ها و چالش‌­های شرکت­‌های نیروگاهی در بورس
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بخش عمده­‌ای از درآمدهای عملیاتی نیروگاه‌های تولیدکننده برق در بورس و فرابورس از محل فروش برق به شرکت مدیریت شبکه برق ایران در قالب انرژی و آمادگی تولید حاصل می‌شود، اما اکنون به دلیل مشکلات مالی وزارت نیرو و تأخیر در پرداخت مطالبات، وضعیت نقدینگی این نیروگاه‌ها با وجود سودآوری در صورت‌های مالی شرایط مطلوبی را تجربه نمی‌کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
فریب آگهی سامانه‌های کاهنده مصرف برق را نخورید
سرپرست دفتر نظارت بر بهره برداری توزیع نیروی برق شیراز از مشترکان این شرکت خواست مراقب سوء استفاده کنندگانی که با تبلیغ و عرضه محصولاتی تحت عنوان کاهش دهنده مصرف و تنظیم کننده ولتاژ برق تنها به دنبال کسب منافع مالی هستند، باشند و فریب آوازه گری و آگهی‌های واهی نخورند.محمد مهدی فتحی روز چهارشنبه با بیان اینکه  طی روزهای گذشته  و با توجه به تاکیدات مسئولان ارشد صنعت برق مبنی بر لزوم توجه بیشتر به مدیریت مصرف، برخی افراد حقیقی و حقوقی با هدف کسب منافع، مشترکان را به استفاده از سیستم‌هایی ترغیب می‌کنند که بنا به ادعای آنان منجر به کاهش مصرف یا جلوگیری از نوسان ولتاژ برق می‌شود.وی با بیان اینکه شیوه‌های مورد استفاده از سوی این افراد، موجب فریب مشترکان شده است، گفت: در بعضی موارد افراد یا حتی …
تولید دستگاه ایرانی اندازه‌گیری پارامترهای برق با مانیتورینگ رنگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / انرژی برق / صندوق نوآوری و شکوفایی / شرکت دانش بنیان
تولید دستگاه ایرانی اندازه‌گیری پارامترهای برق با مانیتورینگ رنگی
تهران- ایرنا- یک شرکت دانش بنیان با استفاده از متخصصان داخلی دستگاه اندازه‌گیری و آنالیزور پارامترهای برق با قابلیت مانیتورینگ رنگی و اتصال USB تولید کرد.
گرما و رکورد مصرف برق، مشکلی که با همراهی مردم حل می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / تغییرات آب و هوا / مصرف بهینه برق / اصفهان
گرما و رکورد مصرف برق، مشکلی که با همراهی مردم حل می‌شود
اصفهان- ایرنا- افزایش کم سابقه دمای هوا در مرداد امسال، باعث شکسته شدن رکورد مصرف برق کشور و استان‌های پر جمعیتی مانند اصفهان شد که اگر همراهی مردم در مصرف بهینه این انرژی نباشد شاید روزهای سختی را در پیش رو داشته باشیم.
پای کرونا روی سیم برق
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ویروس کرونا / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / انرژی برق / وزارت نیرو
پای کرونا روی سیم برق
تهران- ایرنا- ویروس کووید۱۹ بر بخش‌های گوناگون اقتصاد کشور از جمله صنعت برق تاثیر گذاشت و عرضه و تقاضا در این حوزه را با چالش‌هایی همچون اختلال در زنجیره تامین، ناپایداری شبکه، کمبود نقدینگی و ایجاد مانع در اجرای به‌موقع پروژه‌ها مواجه ساخت.
پاداش خوش‌مصرفی برای مشترکانی که در مصرف برق صرفه جویی کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وزیر نیرو / مصرف برق / مصرف انرژی / هیات دولت / رضا اردکانیان
پاداش خوش‌مصرفی برای مشترکانی که در مصرف برق صرفه جویی کنند
وزیر نیرو گفت: برای مشترکانی که در زمستان هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنند پاداش خوش مصرفی در نظر گرفته‌ایم.
مونتاژ بزرگترین نیروگاه هم جوشی هسته ای جهان آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / فرانسه / انرژی برق / انرژی هسته ای
مونتاژ بزرگترین نیروگاه هم جوشی هسته ای جهان آغاز شد
تهران-ایرنا- محققان مونتاژ نیروگاه غول پیکری را در جنوب فرانسه آغاز کردند که نشان می‌دهد هم جوشی هسته‌ای می‌تواند یک منبع ایمن و پایدار برای تولید برق در زمین باشد.
دلایل قطعی آب و برق از زبان یک عضو کمیسیون انرژی مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / هادی بیگی نژاد / قطعی آب و برق
دلایل قطعی آب و برق از زبان یک عضو کمیسیون انرژی مجلس
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مساله‌ی آب و برق در دستور کار کمیسیون انرژی قرار داشته و اصلاح شبکه‌ها در هر دو حوزه می‌تواند بخشی از مشکلات قطعی را جبران کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
تحقق ۹۷ درصدی اهداف پالایشگاه گاز ایلام در سال ۹۸
ایلام –خبرنگار ابتکار- مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از تحقق ۹۷ درصدی اهداف این پالایشگاه در سال گذشته خبر داد و گفت: این شرکت در حوزه پایداری، ارتقای تولید و فروش محصولات در سال گذشته عملکرد موفقی داشته است.روح الله نوریان اظهار داشت: این عملکرد در مقایسه با سال ۹۷، با رشد هفت درصدی در گاز ترش بعنوان خوراک ورودی با حفظ پایداری تولید و کاهش توقفات همراه است و گاز شیرین تزریقی به خط سراسری ۱۰ درصد، میعانات گازی یک درصد و تولید گوگرد نیز هفت درصد افزایش داشته است.وی افزود: در حوزه فروش محصولات تولیدی نیز، میعانات گازی پنج درصد و گوگرد دانه‌بندی شده (پاستیلی) ۲۰ درصد افزایش داشته و حتی با توجه به اعلام نیاز برق منطقه‌ای غرب و عقد قرارداد با مدیریت شبکه برق، ضمن استفاده از ظرفیت مازاد نیروگاه این …
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
بزرگ‌ترین مزرعه خورشیدی در امارات ساخته می‌شود
امارات قصد دارد بزرگ‌ترین مزرعه انرژی خورشیدی جهان را در صحرای عربی احداث کند. این پروژه تحول‌گرایانه یکشنبه 26 جولای (5 مرداد) 2020 به یک کنسرسیوم چندملیتی اعطا شد. شرکت دولتی آب و برق امارات (EWEC)، قرارداد ساخت این نیروگاه 2 گیگاواتی را به شرکت ملی انرژی ابوظبی (Taqa)، شرکت محلی «مصدر»، شرکت تاسیسات فرانسوی «ای‌دی‌اف» و شرکت چینی «جینکو پاور» اعطا کرد.
صرفه‌جویی پنج هزار و پانصد مگاواتی در مصرف برق
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / همایون حائری / مدیرعامل شرکت توانیر / مصرف بهینه برق / برق
صرفه‌جویی پنج هزار و پانصد مگاواتی در مصرف برق
تهران - ایرنا - معاون برق و انرژی وزیر نیرو به تلاش های صورت گرفته در صنعت برق اشاره کرد و گفت: با اقدامات انجام شده، در روز گذشته، پنج هزار و پانصد مگاوات صرفه‌جویی حاصل شد.
نماینده مجلس: خاموشی‌های مکرر مردم را کلافه کرده است/ وزیر نیرو زیرساخت‌ها را اصلاح کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / خاموشی های مکرر / زیرساخت های برق / قطعی برق / نماینده مجلس / وزیر نیرو
نماینده مجلس: خاموشی‌های مکرر مردم را کلافه کرده است/ وزیر نیرو زیرساخت‌ها را اصلاح کند
شفقنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس، فرسوده شدن تجهیزات، عدم توسعه زیرساخت‌ها، عدم فرهنگسازی مصرف بهینه برق به‌ویژه در کلان شهرها و... را ازجمله دلایل خاموشی‌های اخیر عنوان کرد. خانه ملت نوشت: حسین حسین‌زاده با اشاره به افزایش خاموشی‌ها در سراسر...
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / نورپردازی / مصرف برق / تهران
(تصاویر) در انتظار خاموشی
استفاده از تکنیک‌های نورپردازی جهت افزایش زیبایی بصری نمای شهری امری متداول و پذیرفته است. اما مصرف غیر ضروری انرژی در مدل‌های مختلف آن هم در شرایط کمبود مصداق بارز اسراف است. بسیاری از مراکز خرید، فروشگاه ها، مراکز اداری، تجاری و هتل ها در شب برای جلب توجه مشتریان اقدام به روشن گذاشتن چراغ‌های خود میکنند. با توجه به افزایش مصرف انرژی برق در این روز‌ها به دلیل بالا بودن دمای هوا و سفارش مکرر برای کاهش مصرف برق با هدف کنترل انرژی همچنان شاهد این بی توجهی در سطح شهر تهران هستیم. در کنار این بی توجهی چراغ‌های ساختمان‌های وزارت خانه‌ها و بانک‌ها به منظور صرفه جویی در مصرف برق خاموش است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
مصرف بی‌رویه برق در پایتخت
با توجه به افزایش مصرف انرژی برق در این روز‌ها به دلیل بالا بودن دمای هوا و سفارش مکرر برای کاهش مصرف برق با هدف کنترل انرژی همچنان شاهد این بی توجهی در سطح شهر تهران هستیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
انجام عملیات گسترده جهت رفع آسیب و پایداری شبکه برق در شمال خوزستان
مدیر امور بهره برداری ناحیه شمال شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: با یک عملیات گسترده آسیب دیدگی ها و گداختگی های ناشی از افزایش دما در شبکه برق شمال استان خوزستان برطرف شد.محسن مرادی بیان کرد: افزایش دمای هوا و تداوم آن باعث بالا رفتن مصرف انرژی و در نهایت گداختگی تجهیزات برق شد که نیاز به برطرف شدن داشت.وی با بیان اینکه در صورت برطرف نکردن آسیب های به وجود آمده، ممکن بود خاموشی های گسترده تری در شبکه رخ دهد، افزود: با یک عملیات گسترده در مدت زمان سه ساعت با انتقال بار و خاموشی های حداقلی گداختگی ها و آسب های ایجاده شده برطرف و شبکه به حالت عادی برگشت.مدیر امور بهره برداری ناحیه شمال شرکت برق منطقه ای خوزستان تصریح کرد: این عملیات اصلاح شبکه در گستره جغرافیایی شمال خوزستان و بصورت همزمان در مناطق …
طراحی، تولید و نصب دومین توربین‌ 710 کیلوواتی در منطقه خواف
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
طراحی، تولید و نصب دومین توربین‌ 710 کیلوواتی در منطقه خواف
مدیرعامل هلدینگ گروه صنعتی سدید گفت: گروه صنعتی سدید از دیر بازار توجه ویژه‌ای به صنعت برق و خصوصا تولید برق از طریق انرژی های تجدیدپذیر داشته است بگونه‌ای که با تاسیس شرکت صبا نیرو و بهره گیری از فناوری بروز، نسبت به طراحی و ساخت توربین های بادی اقدام نموده و همچنین با ایجاد شرکت توان باد بعنوان یک شرکت توسعه دهنده، راهبرد ایجاد و توسعه مزارع بادی را در کشور؛ در طی سال‌های اخیر دنبال کرده است.
۳۱۰ مگاوات برق صادراتی تاجیکستان به افغانستان قطع شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / افغانستان / انرژی برق / تاجیکستان
۳۱۰ مگاوات برق صادراتی تاجیکستان به افغانستان قطع شد
کابل - ایرنا - اداره ملی برق افغانستان (شرکت برشنا) اعلام کرد که به دلیل کمبود آب در تاجیکستان، ۳۱۰ مگاوات برق از ۳۵۰ مگاوات برق صادراتی آن کشور به افغانستان قطع شد.
افزایش تولید برق از انرژی‌های پاک خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / رونق اقتصادی / جهش تولید / خراسان جنوبی / وزارت نیرو / سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان خراسان جنوبی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
افزایش تولید برق از انرژی‌های پاک خراسان جنوبی
بیرجند - ایرنا - دالان‌های بادی مناسب و روزهای آفتابی خراسان جنوبی در اغلب فصول سال مزیت اقتصادی است که مورد توجه دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر قرار گرفته و منجر به افزایش تولید برق از انرژی‌های تجدید پذیر شده است.
تابستان داغ، کمبود برق و اعتراضات در عراق
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / انرژی برق / اعتراضات / عراق
تابستان داغ، کمبود برق و اعتراضات در عراق
بغداد- ایرنا- گرمای بی‌سابقه این روزهای عراق در کنار کمبود برق، بار دیگر باعث از سرگیری اعتراضات اجتماعی در استان های مرکزی و جنوبی عراق شده و آن گونه که پیداست، اعتراض‌ها هر روز ابعادی گسترده به خود می‌گیرد.
مسئله‌ی رکوردشکنی برق
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / انرژی برق / مصرف بهینه برق / برق / ویدیوژورنال
مسئله‌ی رکوردشکنی برق
در روز گذشته، مصرف برق در ۱۰ استان کشور، قرمز بود.
آمادگی ایجاد مرکز آموزش پدافند سایبری در صنعت برق خراسان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اقتصادی / صنعت برق / پدافند سایبری وحفاظت
آمادگی ایجاد مرکز آموزش پدافند سایبری در صنعت برق خراسان
معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پارک آموزشی صنعت برق خراسان که در آینده راه‌اندازی خواهد شد، سهم ویژه‌ای برای امنیت سایبری و پدافند غیرعامل و همچنین آموزش در این خصوص دارد، ما نیز آمادگی لازم برای همکاری داریم تا در این مجموعه مرکز آموزش پدافند سایبری و بازگشت‌پذیری را ایجاد کنیم.
اعتراض ها به کمبود برق در گرمای بی سابقه عراق
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بصره / انرژی برق / نجف
اعتراض ها به کمبود برق در گرمای بی سابقه عراق
بغداد – ایرنا – اعتراض ها به کمبود برق با اوج گیری گرمای بی سابقه در استان های مختلف عراق امروز (یکشنبه) نیز ادامه یافت و معترضان خواستار بهبود اوضاع و تدبیر مقام های دولتی برای رفع این معضل شدند.
پتروشیمی، صنعت، معدن و ۹.۵ میلیارد دلار یارانه پنهان
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / پتروشیمی / وزارت صنعت معدن و تجارت / انرژی برق / یارانه تولید
پتروشیمی، صنعت، معدن و ۹.۵ میلیارد دلار یارانه پنهان
تهران- ایرنا- حوزه‌های صنعت، معدن و پتروشیمی هر چند از مهمترین بخش‌های کشور در زمینه تولید ناخالص داخلی به شمار می‌آیند اما همزمان مصرف‌کننده قسمت عمده انرژی بوده و به میزان چشمگیری یارانه پنهان دریافت می‌دارند.
«در جریان باش» به موضوع مصرف انرژی برق می پردازد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / برنامه تلویزیونی / شبکه شما / برق
«در جریان باش» به موضوع مصرف انرژی برق می پردازد
برنامه تلویزیونی «در جریان باش» در پنجمین هفته با موضوعاتی همچون انرژی خورشیدی روی آنتن شبکه شما می‌رود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
نیروگاه شهیدرجایی ظرفیت بالایی در صادرات برق دارد
سیاهکلی مرادی گفت: انرژی الکتریکی به عنوان یک محصول استراتژیک، ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات به جای نفت خام و گاز طبیعی دارد. به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ لطف ا... سیاهکلی مرادی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان استان در بازدید از نیروگاه شهیدرجایی به ارزش صادراتی محصول صنعت برق اشاره کرد و گفت: با دارا بودن توانمندی تولید بیش از 90درصد از قطعات و تجهیزات صنعت برق در داخل کشور و با در اختیار داشتن ظرفیت‌های خوبی که در این حوزه تخصصی داریم، می‌توانیم نگاه تازه‌ای به محصول این صنعت، به عنوان کالایی با قابلیت صادرات داشته باشیم. رییس مجمع نمایندگان استان قزوین ادامه داد: برای این منظور، با راه‌اندازی نیروگاه‌های کوچک در مقیاس تولید استانی، می‌توانیم نیازهای مصرفی …
راکتور هسته ای در ماه و مریخ برق تولید می کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ناسا / سفر به ماه / مریخ / برق / انرژی هسته ای / فناوری فضایی
راکتور هسته ای در ماه و مریخ برق تولید می کند
وزارت انرژی آمریکا قصد دارد راکتورهای هسته ای کوچکی در ماه و مریخ بسازد که برق تولید و به پروژه های اکتشافی انسان در فضا کمک کنند.
افزایش ۱۴.۵ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / شرکت ملی گاز ایران / انرژی برق / گاز رسانی / شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران / مصرف بهینه برق
افزایش ۱۴.۵ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها
تهران – ایرنا – مصرف برق در کشور در حالی که هر روز رکورد تازه‌ای از خود به جا می‌گذارد، ‌آمارهای شرکت ملی گاز حکایت از رشد ۱۴.۵ درصدی گازرسانی به نیروگاه‌ها برای تامین سوخت مورد نیاز برای تولید برق را دارد.
تب گرما و تاب برق زنجانی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / استانی-اقتصادی / شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان / مصرف برق
تب گرما و تاب برق زنجانی‌ها
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: افزایش مصرف انرژی برق از سوی مشترکان خانگی و تجاری، این استان را در وضعیت قرمز قرار داد.
نصب توربین‌های نیروگاه بادی دُرح سربیشه آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / انرژی تجدیدپذیر / شهرستان سربیشه / انرژی برق / جهش تولید / خراسان جنوبی / وزارت نیرو / توسعه شهری و روستایی خراسان جنوبی
نصب توربین‌های نیروگاه بادی دُرح سربیشه آغاز شد
بیرجند - ایرنا - ساخت نیروگاه بادی ۵۰ مگاواتی منطقه «دُرح» شهرستان سربیشه که خرداد امسال با حضور وزیر نیرو آغاز شد، با ورود توربین‌ها به مرحله دیگری از اجرا رسید.
آیا برق ایران از دروازه‌های اروپا عبور می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
آیا برق ایران از دروازه‌های اروپا عبور می‌کند؟
برق در اروپا گران و بیشتر مبتنی بر نیروگاه‌های اتمی و تجدیدپذیر است زندگی مردم این قاره مبتنی بر انرژی برق است با توجه به این مسئله و مزیت‌های منحصر به فرد ایران قطعا ورود به این مقوله برای ایران هم اقتصادی است و هم قدرت چانه‌زنی ما را در تعاملات بین‌المللی بالا می‌برد، ما می‌توانیم حتی با سرمایه‌گذاری مشترک با کشورهای مقصد این مسیر را هرچه بیشتر گسترش داده و حرف اول را در این حوزه بزنیم.
اجرای ۱۵ پروژه کاهش تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / کهگیلویه و بویراحمد / برق / پروژه / استانی-اقتصادی
اجرای ۱۵ پروژه کاهش تلفات انرژی در کهگیلویه و بویراحمد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای ۱۵ پروژه کاهش تلفات انرژی در مناطق مختلف این استان خبرداد.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
مـــــــرور
 معاون توانیر از افتتاح تعدادی از طرح‌ها و پیشرفت ۳۰ تا ۹۰‌درصدی برنامه‌های این بخش خبر داد و گفت: «امضای تفاهم‌نامه با انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران، موجب شتاب‌بخشیدن به برنامه‌های هوشمندسازی درصنعت برق خواهد شد.»  مدیر سامانه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفت که رتبه‌بندی تولیدکنندگان در مرحله مدل‌سازی بوده و مطالعات و طراحی آن انجام شده است که براساس آن، واحدها به چهار دسته تقسیم می‌شوند.  براساس آخرین ارزیابی صورت‌گرفته از سوی اداره کل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، در خردادماه ‌سال‌جاری در گروه خودروهای سنگین داخلی، هیوندای ۶۵ HD تنها خودروی سنگینی …
بررسی بدهی ۴۵ هزار میلیاردی وزارت نیرو به پیمانکاران صنعت آب و برق در کمیسیون انرژی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
بررسی بدهی ۴۵ هزار میلیاردی وزارت نیرو به پیمانکاران صنعت آب و برق در کمیسیون انرژی
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست امروز این کمیسیون که اردکانیان وزیر نیرو در آن حضور داشت، گفت: در این نشست مسئولان وزارت نیرو اعلام کردند که پیمانکاران صنعت آب و برق بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومانی مطالبه دارند.
کمیسیون انرژی گزارش مرکز پژوهش‌ها در حوزه برق را بررسی کرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی
کمیسیون انرژی گزارش مرکز پژوهش‌ها در حوزه برق را بررسی کرد
ایلنا: سخنگوی کمیسیوم انرژی از بررسی گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در حوزه برق در جلسه بعد از ظهر این کمیسیون خبر داد.
پروژه‌های هوشمندسازی صنعت برق شتاب می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / شرکت توانیر / دانشگاه صنعتی شریف / وزارت نیرو
پروژه‌های هوشمندسازی صنعت برق شتاب می‌گیرد
تهران - ایرنا - معاون هماهنگی توزیع شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) از افتتاح تعدادی از طرح‌ها و پیشرفت ۳۰ تا ۹۰ درصدی برنامه‌های این بخش خبر داد و گفت: امضای تفاهم‌نامه با انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران، موجب شتاب بخشیدن به برنامه‌های هوشمندسازی در صنعت برق خواهدشد.
تامین  نیاز تابستانی برق در کشور
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / همایون حائری / انرژی برق / مصرف بهینه برق / وزارت نیرو
تامین نیاز تابستانی برق در کشور
تهران- ایرنا- معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: صنعت برق، مطمئن، با اقتدار و بدون خاموشی، برق مردم را در این تابستان گرم تامین می‌کند.
ارائه گزارش «اردکانیان» به اعضای کمیسیون انرژی/ مشکلات آب و برق بررسی شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / مالک شریعتی / رضا اردکانیان / کمیسیون انرژی مجلس
ارائه گزارش «اردکانیان» به اعضای کمیسیون انرژی/ مشکلات آب و برق بررسی شد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از ارائه گزارش«اردکانیان» و معاونان او به اعضای کمیسیون متبوعش خبر داد.
جلسه کمیسیون انرژی با وزیر نیرو برگزار شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی / نماینده مجلس شورای اسلامی / وزارت نیرو
جلسه کمیسیون انرژی با وزیر نیرو برگزار شد
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون با وزیر نیرو گفت: بسیاری از نکات موردنظر اعضای کمیسیون ناظر به مشکلات آب و برق مناطق در حوزه های انتخابیه بود که مسئولان ستادی قول دادند که آن را بررسی کنند.
گفت‌وگو|جزئیات خودکفایی جزیره قشم در تأمین برق/ مهمترین دغدغه تولیدکنندگان برق حرارتی چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / صنعت برق ایران
گفت‌وگو|جزئیات خودکفایی جزیره قشم در تأمین برق/ مهمترین دغدغه تولیدکنندگان برق حرارتی چیست؟
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر گفت: یک دغدغه اصلی داریم که بحث تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی است؛ درآمد ما ریالی است اما بازپرداخت ما به صندوق توسعه ملی ارزی است.
تولید برق از نور نامرئی ممکن شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / انرژی خورشیدی / تحقیقات علمی / پنل خورشیدی / برق
تولید برق از نور نامرئی ممکن شد
محققان فناوری جدیدی ابداع کرده اند تا از نور نامرئی و کم انرژی برق تولید کنند. به این ترتیب کارآمدی سلول های خورشیدی افزایش می یابد.
بهره‌برداری از اولین پروژه تولید برق زمین‌گرمایی کشور تا پایان سال جاری
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
بهره‌برداری از اولین پروژه تولید برق زمین‌گرمایی کشور تا پایان سال جاری
مدیر پروژه استفاده از انرژی زمین گرمایی گفت: فرآیند ساخت نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر از سر گرفته شده است و این پروژه تا انتهای سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.
مصرف برق در ۶ استان قرمز شد
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
مصرف برق در ۶ استان قرمز شد
استفاده بهینه از انرژی برق در ساعات غیر اوج مصرف، به پایداری انرژی برق در کشور کمک فراوانی می‌کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
رئیس شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان گلستان معرفی شد
طی حکمی از سوی دکتررضا اردکانیان وزیر نیرو، "علی اکبر نصیری" مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان به مدت یکسال بعنوان رئیس شورای هماهنگی صنعت آب و برق استان گلستان منصوب شد.ضمن تاکید بر اجرای دستورالعمل ارتقای هماهنگی بین مدیران استانی، برنامه ریزی برای اجرای کامل دستورالعمل مذکور ، برگزاری جلسات مستمر و منظم شورا با هدف ایجاد هم افزایی ، رسیدگی و تعیین تکلیف بدهی ها و مطالبات فی مابین شرکتهای زیر مجموعه و انعکاس نتایج حاصله به دبیر شورای هماهنگی مدیران استان ها در وزارت نیرو و نظارت بر اجرای مصوبات را از وظایف رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان گلستان برشمرد . همچنین براساس این گزارش دکتر اردکانیان در این حکم ، هماهنگی و همکاری سازنده با مسئولین و نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای …
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
استقبال اتریش از صادرات برق ایران به اروپا
سرپرست مرکز توسعه صادرات آب و برق با توجه به فقدان نتایج عملی منتج از نقشه راه انرژی ایران و اتریش بر اجرایی کردن توافقات حاصل از این نقشه راه تاکید کرد؛ این نقشه راه بر اساس هفتمین نشست کمیته مشترک انرژی در ژانویه ۲۰۱۹ در وین تدوین شده است.
شیراز در مرحله هشدار مصرف برق
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
شیراز در مرحله هشدار مصرف برق
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: مصرف انرژی برق در استان فارس و خصوصا کلانشهر شیراز به منطقه زرد وارد شده است و اگر مشترکان همکاری لازم را نداشته باشند، به منطقه قرمز خواهد رسید که این موضوع تبعاتی به همراه خواهد داشت.
روزهای حساس برای برق در فارس و بوشهر/ افزایش 11 درصدی مصرف
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / استانی-اقتصادی / شرکت برق منطقه‌ای فارس / حمزه روغنیان / مدیریت مصرف برق
روزهای حساس برای برق در فارس و بوشهر/ افزایش 11 درصدی مصرف
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای استان فارس با اشاره به افزایش گرما و استفاده گسترده از وسایل خنک کننده، تاکید کرد که هفته پیش رو در موضوع تامین و توزیع انرژی برق مطمئن و پایدار، روزهایی بسیار حساس بوده و بیش از هر زمان همراهی کل مشترکان را طلب می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •