یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
اوراق تامین مالی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
نقش بانک مسکن در توسعه زیرساخت‫های کشور
مدیر عامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن، نقش بانک مسکن در تامین مالی ساخت و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم با استفاده از ابزارهای بازار سرمایه را تشریح کرد.بهرنگ اسدی مدیر عامل شرکت تامین سرمایه بانک مسکن با بیان اینکه تامین سرمایه تخصصی حوزه حمل و نقل نیازمند حضور ارکان حرفه‫ای است، گفت: با توجه به اینکه شرکت تامین سرمایه بانک مسکن به صورت تخصصی در حوزه تامین سرمایه حوزه حمل و نقل فعالیت دارد و بانک مسکن نیز به عنوان تنها بانک تخصصی و توسعه حوزه مسکن و حمل و نقل شناخته می شود و همچنین به دلیل آنکه انتشار اوراق منفعت برای تامین مالی آزادراه حرم تا حرم ، نخستین اوراق تامین مالی این حوزه در بازار سرمایه بود، تصمیم برآن شد تا برای حرکت در یک مسیر حرفه‫ای به سراغ بانک مسکن برویم.وی ادامه داد: به دلیل …
پیش‌بینی افزایش نرخ اوراق در ماه‌های آینده
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
پیش‌بینی افزایش نرخ اوراق در ماه‌های آینده
مومن زاده، معاون اقتصادی بانک انصار گفت: در کنار کمیّت بازار اوراق تامین مالی، ترکیب و ماهیت رشد این بازار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. روند بازار اوراق تامین مالی به شکلی بوده که سهم اوراق دولتی در سال‌های اخیر به شکل پیوسته افزایش یافته و در شهریورماه به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / عرضه خودرو در بورس
جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جواد فلاح مدیر مطالعات اقتصادی بورس کالا در خصوص ماجرای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: در سال های اخیر ما شاهده عرضه خودرو اعم از سراتو در بازار بودیم بعد از آن به منظور حمایت از این امر اوراق تامین مالی هم منتشر شد به طوری که این شرکت توانست از این راه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان تامین مالی انجام دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / اوراق بدهی دولت / اوراق تامین مالی
دولت چقدر اوراق قرضه فروخت؟
به گزار ایسنا، بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی این اتاق، دولت در ماه‌های گذشته، عملکرد متغیری را در زمینه فروش اوراق قرضه به ثبت رسانده است. بر این اساس تا پایان مرداد ماه مجموعا ۵۷.۱ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه از سوی دولت منتشر شده است که یا از طریق بانک مرکزی در عملیات بازار باز به فروش رفته یا خارج از حراج توسط وزارت اقتصاد عرضه شده است.
زمین جدید برای بازی بزرگان بورس
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / بورس / بازار سرمایه / اوراق تامین مالی
زمین جدید برای بازی بزرگان بورس
مطابق با آنچه از شواهد موجود برمی‌آید بی‌رغبتی اشخاص حقیقی در طول سال‌های قبل سبب شده تا مسوولان بازار سرمایه نیز آن‌طور که باید درخصوص اطلاع‌رسانی برای عرضه اوراق تامین مالی جدیت چندانی به خرج ندهند. آن‌گونه که در عرضه اوراق تامین مالی مانند اوراق اختیار فروش شاهد هستیم، عرضه این اوراق تنها به انتشار یک اطلاعیه عرضه محدود می‌ماند و برخلاف عرضه‌های اولیه هیچ توجهی به سمت آن‌ها جلب نمی‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / اقتصاد ایران / بانک مرکزی / دولت / سرمایه / نقدینگی
رشد ۸۱ درصدی ارزش بازار اوراق تامین مالی در یک سال
محمد مهدی مومن‌زاده: «ارزش بازار اوراق تامین مالی در پایان اردیبهشت ۹۹ به حدود ۱۶۰۰ هزار میلیارد ریال رسیده است
تصمیم جدید برای ادامه ساخت آزادراه تهران-شمال
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
تصمیم جدید برای ادامه ساخت آزادراه تهران-شمال
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سیاست ما تغییر الگوی تامین مالی است و سیاست پروژه سهام را دنبال می‌کنیم تا از این طریق بار تامین مالی از روی دوش دولت برداشته و از طریق فروش اوراق تامین مالی‌ها انجام شود.
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / افزایش قیمت / خودرو / دولت / شب عید / نرخ ارز
فرصت مناسب تامین مالی شرکت‌ها از بازار بدهی
ارزش بازار اوراق تامین مالی به بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در انتهای سال ۱۳۹۸ رسیده است؛
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
تامین مالی بورس‌محور در بخش کشاورزی
تامین بسنده و بهنگام مالی در اقتصاد کشاورزی ایران به‌ ویژه در بزنگاه تحریم، مهم‌ترین عامل پیشبرد اهداف برنامه‌ای و موتور پیشرانه توسعه بخش کشاورزی است. کشاورزی ایران، بنا به سنت مالوف در تامین منابع مالی خود عمدتا متکی بر سیستم بانکی (به‌ویژه بانک کشاورزی با تامین حدود 74 درصد از منابع)، استفاده از تسهیلات آن و همواره بر منابع سرمایه‌ای و غیر‌سرمایه‌ای بودجه‌ای و یارانه‌های دولتی تکیه کرده است. اگرچه طی سال‌های اخیر، تسهیلات پست‏بانک، واحدهای اعتباری تعاون روستایی، صندوق کارآفرینی امید، صندوق تعاون روستایی ایرانیان، شرکت مادرتخصصی، صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی، صندوق‌های تامین مالی خرد و بخشی از منابع صندوق‌های …
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بانک‌ها جزو ۱۰ صنعت با ارزش بازار سهام کشور
تازه‌ترین آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد بانک‌ها و موسسات اعتباری در میان ۱۰ صنعت بزرگ بورس و فرابورس از نظر ارزش معاملات تا پایان آذر سال ۹۸ قرار گرفتند. به گزارش «ایبنا» سپرده‌گذاری مرکزی اوراق و تسویه وجوه با انتشار عملکرد صنایع بازار سهام اعلام کرد: بانک‌ها و موسسات اعتباری در بین ۱۰ صنعت با ارزش بورس و فرابورس، در رده ششم برترین صنایع قرار دارند. «اوراق تامین مالی» با ۲۳۱ هزار و ۱۶۹ میلیارد ریال درپایان آذر ۹۸ در صدر بزرگترین صنعت بورسی از نظر ارزش معاملات ایستاد. همچنین «صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله» با ۱۰۱ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال و «فلزات اساسی» با ۵۷ هزار و 40 میلیارد ریال در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
انتشار 1000 میلیاردتومان اوراق تامین مالی پروژه‌های پتروشیمی کشور
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن از انتشار اوراق اجاره سهام 10هزار میلیارد ریالی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به منظور تامین مالی پروژه‌های توسعه‌ای این شرکت خبر داد. محمودرضا خواجه نصیری ضمن اعلام این خبر گفت: تامین سرمایه تمدن مشاور این تامین مالی بوده و به تنهایی سمت متعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی این حجم بزرگ از تامین مالی را برعهده داشته که روز گذشته 25 اسفند در بورس اوراق بهادار تهران انجام شده است. خواجه‌نصیری اضافه کرد که اوراق اجاره سهام هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بر مبنای سهام پتروشیمی مبین طراحی شده و ضمانت اوراق نیز بر عهده هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با توثیق برخی سهام تحت مالکیت است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •