پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
بازارها
نرخ سود بانکی افزایش یابد بازارها آرام می شوند/ افت بورس و رشد ارز و سکه در پی کاهش نرخ سود بانکی
۱ ساعت قبل
نرخ سود بانکی افزایش یابد بازارها آرام می شوند/ افت بورس و رشد ارز و سکه در پی کاهش نرخ سود بانکی
کارشناسان اقتصادی می گوید؛ اکنون که بازار سرمایه با افت شاخص ها همراه است و مردم اعتماد چندانی به بورس ندارند، از طرفی ریسک سرمایه گذاری در بازار ارز و سکه بالاست، بنابراین بانک ها می تواند به عنوان بازاری مطمئن و بدون ریسک برای سرمایه گذاری…
روند نزولی جهانی دلار متوقف شد
۳ ساعت قبل / ارزش دلار / دلار / دلار جهانی
روند نزولی جهانی دلار متوقف شد
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در ادامه سیگنال دهی متناقض به بازارهای مالی، این بار یکی از مدیران ارشد بانک مرکزی آمریکا از احتمال طولانی شدن روند احیای اقتصادی این کشور خبر داده است. پاتریک هارکر- مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در فیلادلفیا گفته است فرض غالب این است که تا اواخر سال آینده، واکسن کرونا به طور گسترده در اختیار عموم مردم قرار گیرد.
دلار ۳۰ هزار تومان می‌شود؟
۶ ساعت قبل / قیمت دلار / بازار ارز / پیش بینی قیمت دلار / درهم امارات / پیش بینی قیمت ارز / دلار 30 هزار تومانی
دلار ۳۰ هزار تومان می‌شود؟
اقتصاد نیوز:امروز دلار به کانال ۳۰ هزار تومان می‌رود؟ حتی معامله گران بزرگ سایر بازارها در انتظار واکنش امروز دلار به خط ۳۰ هزارتومانی هستند؛ خصوصاً معامله گران سکه.
کاهش ارزش دلار و طلا پس از مناظره
۷ ساعت قبل / پتروشیمی / جهان / دلار / نامزد انتخابات ریاست جمهوری / واردات
کاهش ارزش دلار و طلا پس از مناظره
پس از مناظره ترامپ و بایدن دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا، بازارهای جهان واکنش نشان دادند و در حالی که بورس‌های جهان قرمز شدند، نرخ طلا و دلار نیز روند نزولی به خود گرفتند.
۸ ساعت قبل
پمپاژ نا اطمینانی به بازارها
گروه اقتصادی| بامداد چهارشنبه اولین مناظره انتخاباتی میان دو نامزد جمهوری‌خواه و دموکرات برگزار شد. هر چند با تجربه مناظره‌های قبلی ترامپ در سال 2016 همچنین اظهارنظرها و تصمیم‌های او در مدت زمان حضورش در کاخ سفید، کیفیت و بگومگوهای این مناظره دور از ذهن نبود، اما نحوه واکنش بازارها به این مناظره، افزایش «بی‌اعتمادی نسبت به آینده» بود که در کاهش ارزش دلار نسبت به سایر ارزها همچنین افت سهام در وال استریت خودنمایی کرد. با وجود اینکه طلا تا پیش از برگزاری مناظره به عنوان مامنی برای سرمایه‌گذاران بود و حتی بیشترین افزایش قیمت در یک هفته اخیر را به ثبت رساند، اما با اتمام مناظره اندکی کاهش قیمت داشت. با وجود اینکه هنوز سه مناظره دیگر باقی مانده، اما به نظر نمی‌رسد …
افت بازارهای آسیایی به دلیل نگرانی بعد از اولین مناظره انتخاباتی در امریکا
۹ ساعت قبل
افت بازارهای آسیایی به دلیل نگرانی بعد از اولین مناظره انتخاباتی در امریکا
سال جاری سالی بسیار پر تنش بود. سالی که همه گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی آن شمار زیادی از مردم را درگیر کرد ولی به نظر می رسد انتخابات پیش روی امریکا بر تنشهای سال جاری بیفزاید و شدت بی ثباتی ها را بیشتر کند.
۹ ساعت قبل
پیام دلار برای بازار مسکن
یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: هرچند سرعت رشد قیمت‌ها در بازار مسکن کاهش یافته است اما تا زمانی که رشد قیمت دلار ادامه دارد نمی‌توان انتظار کاهش قیمت در بازار را داشت.رشد قیمت دلار در بازار زمینه را برای افزایش قیمت‌ها در سایر بازارها خصوصا مسکن فراهم کرده است. گزارش‌های رسیده از بازار نشان می‌دهد فروشندگان به استناد احتمال افزایش قیمت‌ها دست از فروش کشیده‌اند‌. این وضعیت در شهرهای اطراف تهران بغرنج‌تر است. بسیاری معتقدند افزایش قیمت مسکن به خصوص در مناطق متوسط و پایین در عین نبود معامله عجیب است.به گزارش خبرآنلاین، معامله‌گران و فعالان بازار مسکن می‌گویند افزایش مداوم قیمت‌ها در این مناطق در نبود قدرت خرید و تقاضای موثر رخ می‌دهد.سلطان‌محمدی کارشناس بازار مسکن درخصوص افزایش قیمت‌ها در مناطق …
۹ ساعت قبل
ما و سرنوشت انتخابات آمریکا
ساعت چهار و نیم صبح روز گذشته، مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ برگذار شد. مناظره‌ای که برخی از جنبه‌های آن به سرعت در رسانه‌ها خبرساز شد و شاید برای ایرانی‌ها، کم اهمیت‌تر از خود شهروندان آمریکایی نباشد؛ چرا که انتخاب رئیس‌جمهوری بعدی آمریکا به طور مستقیم بر بازارهای مالی و روابط سیاسی خارجی کشورمان اثرگذار خواهد بود. شاید بد نباشد نگاهی مختصر به وضعیت رقابتی بایدن و ترامپ بیاندازیم و این که حقیقتا با انتخاب هر یک از آنها چه تاثیری را در کشورمان تجربه خواهیم کرد را بررسی کنیم.نظرسنجی‌های روز گذشته این انتخابات نشان از آن دارد که شهروندان ایالات متحده معتقدند که جو بایدن با صداقت بیشتری سخن گفته است. همچنین ترامپ مجددا در نظرسنجی‌ها، همچون سال 2016 از رقیب انتخاباتی خود عقب‌تر ماند؛ با این حال …
رونق فروش قطعات یدکی دست دوم خودرو
۹ ساعت قبل
رونق فروش قطعات یدکی دست دوم خودرو
این روزها افزایش 250درصدی قیمت قــطعات یـدکــی خودروهای خارجی و 150درصدی قطعات خودروهای داخلی موجب رشد استفاده از قطعات دست دوم و تعمیری شده است. اگر به‌دنبال خرید قطعه‌ای برای خودروی در حال تعمیرتان هستید که در بازار پیدا نمی‌شود یا درصورتی که از قیمت و کیفیت قطعات یدکی تقلبی وارداتی از چین و ماچین رضایت ندارید به اجبار باید برای خرید قطعات دست دوم راهی راسته بازارهایی مانند شوش و جاده خاوران شوید، اما سرانجام اینگونه تعمیرات خودرو چیست؟ به گزارش همشهری، مشکلات موجود بر سر راه تامین مواداولیه، …
۹ ساعت قبل
پوشش ریسک با ابزارهای مشتقه
در اقتصاد ایران، شوک‌های ساختاری زمینه افزایش بالقوه شکاف میان نرخ‌های نقدی و سلف (غالبا بیش از یک انحراف معیار) بازارهای اسعار را فراهم کرده که مستقیما موجب رشد سهم تقاضای سوداگرانه خواهد شد.
۹ ساعت قبل
بی‌تفاوتی بازار به مناظره بی‌محتوا
به‌طور کلی می‌توان گفت که واکنش عمده بازارها به اولین مناظره میان دو نامزد اصلی انتخابات آمریکا، واکنشی خنثی بود. شاخص آتی سهام‌های آمریکا واکنشی خفیف به مناظره پر تنش بایدن و ترامپ نشان دادند.
مسیر جذاب‌سازی بازار پول
۹ ساعت قبل
مسیر جذاب‌سازی بازار پول
حجم بالای نقدینگی در سال‌های اخیر وارد بازارهای مختلف شده است اما بازار پول مدتی است به جای رونق، با کاهش سپرده‌ها نیز مواجه شده است. گزارش میدانی نشان می‌دهد بیشترین نرخ سود سپرده‌های بانکی 18 درصد است. این در حالی است که نرخ تورم نقطه به نقطه در مرداد 30 درصد بوده است.
مرزهای قیمتی جدید خودرو
۹ ساعت قبل
مرزهای قیمتی جدید خودرو
با تداوم رکوردشکنی در بازارهای ارز و سکه، خودرو نیز به جاه‌طلبی‌هایش ادامه داد تا قیمت‌های شگفت‌انگیزتری در آن به ثبت برسد. هرچند گفته می‌شود صعود قیمت خودروهای داخلی در پی سرکشی‌های ارز و سکه رخ داده، اما گزاف نیست اگر بگوییم «خودرو» روی هر دو بازار را هم سفید کرده است.
یک‌رنگی بازارهای داخلی در پایان هفته
۹ ساعت قبل
یک‌رنگی بازارهای داخلی در پایان هفته
یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.
آذربایجان و ارمنستان مذاکره  را  رد کردند
۹ ساعت قبل
آذربایجان و ارمنستان مذاکره را رد کردند
جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به تیراندازی مستقیم متهم کرده و فشارها برای گفتگوهای مستقیم را رد کردند. به گزارش رویترز، دو کشور در مرز مشترک اقدام به تیراندازی مستقیم کرده و با وجود درگیری‌های بیشتر در منطقه مورد مناقشه ناگورنو- قره‌باغ که تهدیدی برای بروز یک جنگ تمام عیار به شمار می‌رود، گفتگوهای مستقیم را رد کرده‌اند. این رویدادها نشان‌دهنده افزایش بیشتر درگیری‌ها با وجود درخواست‌های فوری از سوی آمریکا، روسیه و سایر کشورها برای متوقف کردن این درگیری‌هاست. این درگیری‌ها بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان نگرانی‌هایی را درباره حفظ ثبات در منطقه قفقاز جنوبی که کریدور خطوط لوله نفت و گاز به سوی بازارهای جهانی است،‌ به وجود آورده است. الهام …
پارزایت بورس بر بازارها
۱۱ ساعت قبل / اقتصاد / سرمایه / سرمایه گذاران / سهام / شاخص
پارزایت بورس بر بازارها
اقتصادنیوز: امروز ۹ مهر ماه ۹۹ روند شاخص بورس موجب سردرگمی سایر بازار ها از جمله بازار اوراق دولتی شده است.
توان تسخیر بازارهای خارجی در حوزه لوازم خانگی را داریم
۱۴ ساعت قبل
توان تسخیر بازارهای خارجی در حوزه لوازم خانگی را داریم
ساوه- مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: توان تسخیر بازارهای خارجی در حوزه لوازم خانگی را داریم.
شوک آمریکایی به بازار طلا
۱۶ ساعت قبل / قیمت طلا / قیمت اونس طلا
شوک آمریکایی به بازار طلا
اقتصادنیوز: دقایقی پیش انتشار آمار تولید ناخالص ملی آمریکا به بازارهای جهانی طلا شوک وارد کرد.
تاثیر مناظره ترامپ و بایدن بر بازارهای جهانی
۱۷ ساعت قبل
تاثیر مناظره ترامپ و بایدن بر بازارهای جهانی
در بامداد امروز شاهد منظره ۲ کاندید ریاست جمهوری آمریکا یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن بودیم که منجر به افت سهام آمریکایی در آسیا و همچنین رشد سهام آسیایی شد.
تقویت بازارهای هم‌عرض می‌تواند جلوی افزایش قیمت خانه را بگیرد
۱۷ ساعت قبل
تقویت بازارهای هم‌عرض می‌تواند جلوی افزایش قیمت خانه را بگیرد
سمنان- میر رضایی کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه قیمت تورمی مسکن در بازار استان سمنان غیرمنطقی است، گفت: تقویت بازارهای هم‌عرض می‌تواند جلوی افزایش قیمت خانه را بگیرد.
بانک مرکزی چین نقدینگی به بازارهای مالی تزریق کرد
۱۸ ساعت قبل / چین / بانک مرکزی چین / نقدینگی / اقتصاد چین
بانک مرکزی چین نقدینگی به بازارهای مالی تزریق کرد
بانک مرکزی چین روز چهارشنبه برای حفظ سطح مناسب نقدینگی در بازارهای مالی این کشور به وسیله قراردادهای بازخرید اوراق قرضه بانک‌های تجاری نقدینگی به بازارها تزریق کرد.
قانون مالیاتی پرونده بانک‌ها را قضایی کرد / سپرده‌ها به دلار و سکه تبدیل می‌شوند؟
۱۹ ساعت قبل / ارز / بازار / بانک / دلار / سکه / طلا / مالیات
قانون مالیاتی پرونده بانک‌ها را قضایی کرد / سپرده‌ها به دلار و سکه تبدیل می‌شوند؟
از آنجا که هیچ بانکی مطمئن نیست سایر بانک‌ها نیز اطلاعات مشتریانشان را به سازمان امورمالیاتی می‌دهند یا نه، از ترس از دست دادن مشتریانشان دسته‌جمعی از اجرای این قانون سر باز می‌زنند. حسینی‌هاشمی معتقد است اگر اطلاعات تراکنش‌های‌بانکی افشا شود، برخی برای فرار از مالیات با ورود منابعشان به سایر بازارها موجب اختلال در بازارهایی مثل سکه، زمین و دلار خواهند شد. نوشته قانون مالیاتی پرونده بانک‌ها را قضایی کرد / سپرده‌ها به دلار و سکه تبدیل می‌شوند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حمایت دولت به منزله تضمین فراز و نشیب‌ها نیست
۲۰ ساعت قبل
حمایت دولت به منزله تضمین فراز و نشیب‌ها نیست
سخنگوی دولت گفت: به زودی شرکت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد و حمایت ما به منزله تضمین فرار و نشیب‌ها نبوده اما معتقدیم بورس در دراز مدت بهترین گزینه سرمایه‌گذاری نسبت به سایر بازارها است.
مناظره شب گذشته آمریکا نتوانست بازارهای مالی را تکان دهد
۲۱ ساعت قبل / دونالد ترامپ / دونالد ترامپ / آمریکا / ترامپ / بازار
مناظره شب گذشته آمریکا نتوانست بازارهای مالی را تکان دهد
مناظره شب گذشته نتوانست بازارهای مالی به خصوص در آمریکا را جابجا کرده و بازار پس از کمی رشد به سطح قبلی خود عقب نشینی کرد.
سیر نوسانی ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا
۲۱ ساعت قبل
سیر نوسانی ارزش سهام در بازارهای بورس آسیا
شاخص‌ بازارهای بورس کشورهای آسیایی امروز سیر نوسانی در پیش گرفتند.
ورود تعزیرات به تخلفات برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای
۲۲ ساعت قبل
ورود تعزیرات به تخلفات برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای
اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران اظهار کرد: تمام مراکز عرضه‌کننده اجناس در بازارهای روز، مکلف هستند که تخم‌مرغ را با قیمت کیلویی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بفروشند.
ربیعی: پالایش نفت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد / حمایت دولت از بورس به منزله تضمین فراز و نشیب‌ها نیست
۲۳ ساعت قبل
ربیعی: پالایش نفت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد / حمایت دولت از بورس به منزله تضمین فراز و نشیب‌ها نیست
سخنگوی دولت گفت: به زودی شرکت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد و حمایت ما به منزله تضمین فرار و نشیب‌ها نبوده اما معتقدیم بورس در دراز مدت بهترین گزینه سرمایه‌گذاری نسبت به سایر بازارها است.
صندوق‌ها ناجی سهامداران تازه‌وارد
۲۳ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / سرمایه گذاری در بورس
صندوق‌ها ناجی سهامداران تازه‌وارد
از اواخر سال ۹۸ بازار سرمایه روی دیگری از خود را به مردم نشان داد. نقدینگی بالا، رکود در بازار‌های موازی، مسیر ناهموار نقدشوندگی آن بازارها، نوسان نرخ ارز، حواشی بازار مسکن و خودرو و حمایت تمام‌عیار مقامات مسوول کشور از بورس بخش عمده‌ای از نقدینگی سرگردان جامعه را به سمت بازار سهام هدایت کرد و افراد زیادی با توجه به وضعیت اقتصادی برای حفظ ارزش پول خود وارد بازار سرمایه شدند. نوشته صندوق‌ها ناجی سهامداران تازه‌وارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مهمترین خبر امروز بازار سهام چیست؟ / کدام سهام بیشتر متاثر می‌شوند؟
۲۴ ساعت قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / علیرضا رزم حسینی / معدن و تجارت / وزیر صمت / وزیر صنعت
مهمترین خبر امروز بازار سهام چیست؟ / کدام سهام بیشتر متاثر می‌شوند؟
مناظره انتخاباتی جو بایدن و دونالد ترامپ یا واکنش بازارهای جهانی به مناظره دیشب یا اظهارات حمایتی روز گذشته وزیر اقتصاد یا اظهارات دیروز سخنگوی دولت درباره بورس؛ کدام یک برای سهامداران احتمالا مهمتر باشد؟ مروری بر واکنش آنها در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد هیچ کدام به اندازه مشخص شدن تکلیف وزارت صمت اهمیت نداشته است. نوشته مهمترین خبر امروز بازار سهام چیست؟ / کدام سهام بیشتر متاثر می‌شوند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حجم ورود و خروج سرمایه در ابرنوسان بورس
۲۵ ساعت قبل / بورس / شاخص بورس / بازار بورس / بورس تهران / فرابورس / سازمان بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / اخبار بورس / بازار
حجم ورود و خروج سرمایه در ابرنوسان بورس
در کمتر از دو ماه گذشته و از شروع واژگونی قیمت‌ها در تاریخ ۱۹ مردادماه تا کنون در بازار سهام سبب شده تا حجم قابل‌توجهی از نقدینگی حقیقی‌ها به نفع بازارهای موازی از بورس و فرابورس خارج شود.
3 سیگنال مهم مناظره ترامپ و بایدن برای بازارها / واکنش احتمالی طلا و بورس چه خواهد بود؟
۲۵ ساعت قبل / آمریکا / انتخابات آمریکا / ایران و آمریکا / ترامپ / جو بایدن / دونالد ترامپ / رئیس جمهور آمریکا
3 سیگنال مهم مناظره ترامپ و بایدن برای بازارها / واکنش احتمالی طلا و بورس چه خواهد بود؟
سیگنال‌های نااطمینانی ناشی از کرونا، کم‌توجهی به مقوله مالیات و احتمال افزایش بیشتر نااطمینانی‌ها ناشی از رقابت در انتخابات آمریکا سه سیگنال مهم پس از اولین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن بوده است. با این روند اولین واکنش بازارها چه بود؟ نوشته 3 سیگنال مهم مناظره ترامپ و بایدن برای بازارها / واکنش احتمالی طلا و بورس چه خواهد بود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عاملی که باعث گرانی قیمت مسکن شد
۲۵ ساعت قبل / بازار مسکن / حق کمیسیون مشاوران املاک / مسکن
عاملی که باعث گرانی قیمت مسکن شد
به گزارش ایسنا، رسول جهانگیری اظهار کرد: شاهد هستیم که با کاهش ارزش پول ملی، مردم به بازارهای کاذب از جمله طلا، ارز و مسکن روی آورده‌اند. حالا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران نرخ جدید تعرفه کمیسیون مشاوران املاک را اعلام کرده است که بر اساس آن ۰.۵ درصد ارزش معامله و معادل ۰.۲۵ درصد از هر یک از طرفین ابلاغ شده است و این به معنای کاهش ۵۰ درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک است و روش درستی در مدیریت بازار املاک نیست. 
قیمت سکه ۱۴ میلیون تومان می‌شود؟/ ۵ پیش‌بینی از بازار سکه
۳۱ ساعت قبل / افزایش قیمت / قیمت دلار / افزایش قیمت دلار / طلا و سکه / طلای جهانی
قیمت سکه ۱۴ میلیون تومان می‌شود؟/ ۵ پیش‌بینی از بازار سکه
اقتصاد نیوز: درحالی‌که تمام بازارها روند کم نوسانی را تجربه می‌کنند سکه روزهای صعودی را تجربه می‌کند و دیروز به‌تنهایی در صدر بازدهی بازارها قرار گرفت.
۳۳ ساعت قبل
بازار روز کوثر شماره 15 اصفهان افتتاح شد
اصفهان – سیما زاهدی : مجهزترین و جدیدترین بازار کوثر اصفهان در شهرک زاینده رود در اختیار شهروندان قرار گرفتبا حضور شهردار اصفهان و جمعی از مدیران شهری در سیزدهمین برنامه «هر یکشنبه، یک افتتاح» پانزدهمین بازار روز کوثر با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار در شهرک زاینده رود (پینارت) و منطقه چهار شهر اصفهان افتتاح شد.به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی شهردار اصفهان در ادامه سلسله برنامه های "هر یکشنبه یک افتتاح" و در آیین بهره برداری از بازار کوثر شماره 15 واقع در منطقه 4 شهرداری اصفهان، اظهار کرد: طی سه ماه گذشته این سومین بار است که در حوزه مربوط به سازمان میادین و فرآورده های کشاورزی شهرداری اصفهان برنامه های خود را اعم از کلنگ زنی و افتتاح ادامه می دهیم؛ در این مدت پس از …
۳۳ ساعت قبل
نگرانی سرمایه‌گذاران خرد از آینده سهام
هر روزی که می‌گذرد فضای توییتر فارسی بیشتر از روز قبل پر از یأس و ناامیدی سرمایه‌گذارانی شده است که بدون دانش و تخصص کافی تنها برای حفظ ارزش سرمایه خود در فضای تورمی دست به دامان بورس شدند. جدای از حوزه‌های دیگر و بازارهای طلا و دلار، بورس جای ثابت خود را در شبکه‌های اجتماعی دارد.
بازارها، چشم انتظار برخورداول
۳۳ ساعت قبل
بازارها، چشم انتظار برخورداول
بازارها به دقت برخورد اول بایدن و ترامپ را مدنظر قرار دارند. ارزش اونس در معاملات روز سه‌شنبه با نوسانات زیادی همراه بود و با رسیدن به قیمت 1890 دلاری تا ساعت 19به وقت تهران، به بالاترین حد قیمتی خود در یک هفته گذشته رسید.
هشدار واردات تجهیزات مستعمل کامپیوتری
۳۳ ساعت قبل
هشدار واردات تجهیزات مستعمل کامپیوتری
اوضاع بازار سخت‌افزار خوب نیست. این را نه فقط از گشتی در بازارها و نگاهی به ویترین‌های فروشگاه‌ها می‌توان فهمید بلکه خود فعالان این عرصه هم بر این موضوع تاکید دارند. اعضای کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در جلسه‌ای که دیروز برگزار کردند موارد متعددی از دلایل عدم تعادل در بازار سخت‌افزار را بیان کردند و نسبت به آسیب‌های عدم تخصیص به موقع ارز به صنعت سخت‌افزارهای ‌آی‌تی و کمبود کالاهای ‌آی‌تی و واردات گسترده تجهیزات مستعمل و دست دوم به بازار هشدار دادند.
پیامدهای تحریک دلار
۳۳ ساعت قبل
پیامدهای تحریک دلار
ایالات‌متحده آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد جهان و همچنین مداخله‌جو‌ترین سیستم سیاسی دنیا را دارد و از این نظر نقش مهمی در سیاست بین‌الملل ایفا می‌کند. به همین خاطر انتخابات این کشور تاثیر آشکاری بر بازارهای جهانی به‌ویژه بازار‌های ارز، طلا، نفت و فلزات خواهد داشت. البته نباید تاثیر این موضوع بر روند معاملات و ایجاد نوسان در بورس‌های جهانی را نادیده گرفت.
تحلیل در سه بازه زمانی
۳۳ ساعت قبل
تحلیل در سه بازه زمانی
یکی از مهم‌ترین رخدادهای سیاسی هر کشور برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و تعیین عالی‌ترین مقام اجرایی کشور است که می‌تواند بسیاری از حوزه‌ها را تحت تاثیر خود قرار دهد. با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات آمریکا و پس از آن انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، بی‌شک یکی از حوزه‌هایی که با تحولات قابل‌توجهی مواجه خواهد شد، بخش اقتصادی دو کشور و تاثیرات آن بر بازارهای جهانی و بورس‌ها است. با وجود اینکه سال‌های زیادی از قطع ارتباط دیپلماتیک ایران و آمریکا می‌گذرد و تنش‌های زیادی بین دو کشور وجود دارد، اما بازار سرمایه ایران همانند دهه‌های گذشته این‌بار هم چشم‌انتظار نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است. فعالان این بازار منتظر ۱۳‌آبان هستند تا ببینند پیروزی دونالد ترامپ یا جو بایدن چه تاثیری بر سرمایه‌های …
روز متفاوت بازارهای داخلی
۳۳ ساعت قبل
روز متفاوت بازارهای داخلی
یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.
واکنش ربیعی به ریزش بورس |‌ شرکت ستاره خلیج فارس وارد بورس می‌شود
۳۳ ساعت قبل / بورس تهران / علی ربیعی
واکنش ربیعی به ریزش بورس |‌ شرکت ستاره خلیج فارس وارد بورس می‌شود
سخنگوی دولت گفت: به زودی شرکت ستاره خلیج فارس وارد بورس خواهد شد و حمایت ما به منزله تضمین فرار و نشیب‌ها نبوده اما معتقدیم بورس در دراز مدت بهترین گزینه سرمایه‌گذاری نسبت به سایر بازارها است.
معرفی ارزان ترین و گران ترین ماهی های تهران +جدول قیمت
۳۷ ساعت قبل / ماهی / قیمت ماهی
معرفی ارزان ترین و گران ترین ماهی های تهران +جدول قیمت
اقتصادنیوز :‌ قیمت انواع ماهی و آبزیان تازه در میادین و بازارهای میوه و تره بار اعلام شد .
رکود جهانی مس و آلومینیوم در سایه مرگبار کرونا
۳۹ ساعت قبل / ویروس کرونا / رکود / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت
رکود جهانی مس و آلومینیوم در سایه مرگبار کرونا
تهران- ایرنا- براساس جدیدترین گزارش بازار بورس فلزات لندن، بهای مس و آلومینیوم در بازارهای جهانی روند کاهشی به خود گرفته است.
قیمت جهانی طلا در آستانه مناظره ترامپ-بایدن رشد کرد
۴۲ ساعت قبل / قیمت طلا / طلا / انتخابات آمریکا / قیمت جهانی طلا
قیمت جهانی طلا در آستانه مناظره ترامپ-بایدن رشد کرد
قیمت‌های جهانی طلا در حالی دوباره روند صعودی گرفته که بازارهای مالی در آستانه اولین مناظره انتخاباتی ترامپ و بایدن در التهاب به سر می‌برند.
۴۲ ساعت قبل
خودرو شاهین بالاتر از متوسط جهانی است/ موفقیت سایپا در طراحی و تولید خودرو در سخت ترین شرایط تحریمی بوده است/ شاهین از نظر ایمنی و امنیت سطح بالایی دارد
شاهین از نظر تکنولوژی سطح بالایی دارد و تنها کمبود این خودرو برای رقابت در بازارهای جهانی، گیربکس اتوماتیک است. اگر سایپا بتواند گیربکس اتوماتیک شاهین را تولید کند این خودرو به سرعت جایگاه خود را در بازار داخلی و حتی خارجی پیدا می کند.
در قره باغ چه می‌گذرد؟/ از نگرانی مقامات جهان تا هجوم مردم به پناهگاه‌ها
۴۳ ساعت قبل
در قره باغ چه می‌گذرد؟/ از نگرانی مقامات جهان تا هجوم مردم به پناهگاه‌ها
اینک درگیری‌های جدید نگرانی در مورد ثبات در منطقه قفقاز جنوبی را به عنوان کریدور انتقال خط لوله انتقال نفت و گاز به بازارهای جهانی افزایش داده است.
انتشار اوراق، ابزار بانک مرکزی برای کنترل تورم است
۴۳ ساعت قبل
انتشار اوراق، ابزار بانک مرکزی برای کنترل تورم است
حق شناس، کارشناس اقتصادی و بازارهای مالی، گفت: انتشار اوراق مالی اسلامی و فروش دارایی و سهام دولتی در بازار سرمایه یکی از ابزارهای مهم بانک مرکزی جهت کنترل تورم است.
قیمت نفت در بازارهای جهانی اندکی ارزان شد
۴۷ ساعت قبل
قیمت نفت در بازارهای جهانی اندکی ارزان شد
قیمت شاخص نفت خام برنت ساعت ۳ و ۵۰ دقیقه امروز (سه‌شنبه، هشتم مهرماه) با ۱۷ سنت کاهش به ۴۲ دلار و ۲۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۷ سنت کاهش به ۴۰ دلار و ۴۳ سنت رسید.
بازار سیاه گریبان تولیدکنندگان دام و طیور را گرفت؛ وجود ۱۳ کارخانه تولید کنسانتره در قم
۲ روز قبل
بازار سیاه گریبان تولیدکنندگان دام و طیور را گرفت؛ وجود ۱۳ کارخانه تولید کنسانتره در قم
قم- افزایش قیمت نهاده‌های دامی طی روزهای اخیر و کاهش عرضه توسط نهادهای دولتی، تولیدکنندگان را به سمت بازارهای سیاه و دلالان هدایت کرده که در صورت تداوم وضع موجود، دامداران و مرغداران قم به خاک سیاه خواهند نشست.
عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان
۲ روز قبل / بازار های مالی / درگیری آذربایجان و ارمنستان
عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان
 به گزارش ایسنا، بازارهای نفت و گاز هنوز از این منازعه به وحشت نیافتاده اند که شاید به دلیل کاهش چشمگیر تقاضای جهانی برای انرژی به دلیل شیوع پاندمی کووید ۱۹ باشد و اگر بدترین سناریوی ممکن در این منازعه به وقوع بپیوندد و خطوط لوله نفت و گاز بمباران شده و متعاقب آن فاجعه محیط زیستی پیش بیاید، تولیدکنندگان جهان ظرفیت مازاد برای جبران اختلالات عرضه ناشی از این منازعه را دارند. در شرایطی عادی نبرد نظامی و اختلال عرضه انرژی به افزایش قیمتها منتهی می شد.
تصاویر: بازار فرش مشهد
۲ روز قبل
تصاویر: بازار فرش مشهد
بازار فرش مشهد یکی از قدیمی­‌ترین آثار تاریخی این شهر، که به همین خاطر در فهرست آثار ملی به عنوان اثری تاریخی به ثبت رسیده است. این بازار که در گذشته بخشی از بازار بزرگ مشهد بوده، امروزه در بافت تاریخی خودنمایی می‌کند. آثار و شواهد مکتوب نشان می‌دهد که این اماکن یکی از قدیمی‌ترین بازارهای ایران و مربوط به دوران قبل از تیمور است. در طی ساخت و سازهای گسترده‌ای که در چندین سال گذشته رخ داده، از بازار بزرگ و قدیمی مشهد در حال حاضر تنها بخش کوچکی از آن با نام بازار فرش مشهد به جای مانده است.
سرعت‌گیر بورسی تورم مسکن
۲ روز قبل / اقتصاد / مسکن / بازار
سرعت‌گیر بورسی تورم مسکن
کارشناسان مهم‌ترین دلیل این موضوع را به افت بازدهی در بازار سهام در دو ماه مرداد و شهریور نسبت می‌دهند. از سوی دیگر از آنجا که میزان ریزش بازدهی در بازار سهام چندان شدید و از نظر سرمایه‌گذاران شوک‌آور نبوده است که منجر به خروج هیجانی سرمایه از این بازار و ورود حجم بالایی از سرمایه‌های خروجی از بورس به بازارهای دیگر از جمله بازار مسکن شود.
۲ روز قبل
فروش ضعیف «تنت» در آمریکا
فروش ۳.۴ میلیون دلاری «تنت» در یک هفته اخیر و وضعیت نامناسب فروش در سینماهای آمریکا موجب شده تا استودیوها بزرگ‌ترین پروژه‌های خود را در اکران پاییزی هم قرار ندهند.به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، بدون داشتن بازارهای لس‌آنجلس و نیویورک، فیلم «تنت» کریستوفر نولان در چهارمین آخر هفته نمایش خود در سینماهای آمریکا با روی پرده رفتن در ۲۸۵۰ سالن توانست فقط ۳.۴ میلیون دلار بفروشد و به این ترتیب فروش کل خود در آمریکای شمالی را به رقم نسبتاً پایین ۴۱.۲ میلیون دلار برساند.این فیلم حماسی جاسوسی ۲۰۰ میلیون دلاری، توانسته فروش ناامیدکننده داخلی خود را با عملکردی خوب در بازارهای بین‌المللی جبران کند. این بلاکباستر محصول برادران وارنر توانسته ۱۵.۸ میلیون دلار دیگر در سطح جهان بفروشد و فروش کل بین‌المللی …
۲ روز قبل
اما و اگرهای مهار نقدینگی در تدابیر دولت
کارشناسان مهم‌ترین راهکارها جهت کنترل سرعت نقدینگی و ایجاد سرعت‌گیر برای گردش آن را فروش اوراق و دارایی‌های دولتی و سپرده‌گذاری منابع حاصله در بانک‌ها (با هدف جمع‌آوری نقدینگی مردم و وارد نکردن آن به اقتصاد)، اجرای مالیات‌ستانی از عایدی سرمایه و ثبات‌بخشی به بازار ارز و سکه عنوان می‌کنند.شرایط اقتصادی امروز ایران به دلیل زنجیره‌ای از عوامل رقم خورده و بروز پیدا کرده اما پررنگ‌ترین عامل آن از دید برخی کارشناسان غول نقدینگی است. اگر فرض کنیم تحریم، مشکلات روابط تجاری خارجی، ضعف سیستم بانکی، نوسانات نرخ ارز، اقتصاد تک محصولی و فروش نرفتن نفت، احتکار، فعالیت‌های سفته‌بازانه، فساد، ناتوانی کالاهای ایرانی در شرایط رقابتی جهانی از جمله دانه‌های این تسبیح باشند، سرتسبیح و شیخک آن نقدینگی است.به گزارش …
۲ روز قبل
جذابیت روبل روسیه در پسا کرونا
کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کردند که پس از پایان بحران کرونا در جهان روبل روسیه یکی از سه ارز جذاب در میان ارزهای بازارهای نوظهور در جهان خواهد بود. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از CNBC،‌ کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کردند که در دوران پسا کرونا روبل روسیه یکی از ارزهای جذاب در میان ارزهای اقتصادهای نوظهور در جهان خواهد بود.
ناقوس جنگ در قفقاز
۲ روز قبل
ناقوس جنگ در قفقاز
روز یکشنبه 6 شهریورماه طی درگیری نظامی میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان 16 نظامی کشته و چندین غیرنظامی هم زخمی شدند. گفته شده این سنگین‌ترین درگیری نظامی میان دو کشور از سال 2016 به این سو بوده است و این امر موجب نگرانی‌هایی در مورد ثبات منطقه قفقاز شمالی شده که دالانی برای خطوط لوله‌ای است که نفت و گاز را به بازارهای جهانی منتقل می‌سازد.
۲ روز قبل
سهام در کف سه ماهه
یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.
(ویدئو) رونمایی از اولین شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن
۲ روز قبل / شاسی بلند / فولکس واگن / خودروی برقی
(ویدئو) رونمایی از اولین شاسی‌بلند الکتریکی فولکس‌واگن
ID.4 برای فولکس‌واگن ماشین مهم‌تری است. برخلاف ID.3 که با تمرکز بر بازار اروپا ساخته شده، ID.4 بزرگ‌ترین بازارهای جهان در چین و آمریکا را هدف گرفته است.
ممنوعیت صادرات کیوی برای حفظ بازارهای هدف
۲ روز قبل
ممنوعیت صادرات کیوی برای حفظ بازارهای هدف
جلیلی‌مقدم، مدیرکل دفتر میوهای گرمسیری و نیمه گرمسیری گفت: پس از بررسی‌های چندساله و با اخذ معیارهای کیفی و استانداردهای کشورهای مهم تولید و صادرکننده کیوی و مطرح شدن این موضوع با ذینفعان، کارشناسان، محققین، تجار و تولید کنندگان پیشرو، از تاریخ ۱۵ تیر تا ۱۵ مهرماه صادرات این محصول با بریکس زیر ۶.۲ ممنوع اعلام شد.
آغاز توزیع روزانه ۶۰ تن تخم مرغ در میادین میوه و تره بار
۲ روز قبل
آغاز توزیع روزانه ۶۰ تن تخم مرغ در میادین میوه و تره بار
راد، رییس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران اعلام کرد: روزانه نزدیک به ۶۰ تن تخم مرغ در بازارهای میادین میوه و تره بار شهرداری تهران عرضه می شود.
نگاه رسانه‌های عربی به حلقه‌های اقتصاد و امنیت در زنجیره روابط ایران و عراق
۲ روز قبل
نگاه رسانه‌های عربی به حلقه‌های اقتصاد و امنیت در زنجیره روابط ایران و عراق
تهران- ایرنا- درباره روابط تهران و بغداد برخی رسانه‌های عراقی می‌گویند به دلیل ارتباط تنگاتنگ اقتصادی، این کشور به تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمی‌پیوندد. از سوی دیگر عراق یکی از بازارهای مهم برای کالاهای تولیدی ایرانی محسوب می‌شود.
بیش از ۵ هزار خدمت صادراتی به دانش‌بنیان‌ها ارائه شد
۲ روز قبل
بیش از ۵ هزار خدمت صادراتی به دانش‌بنیان‌ها ارائه شد
حضور دستاوردهای فناورانه دانش‌بنیان‌های کشور در بازارهای جهانی موضوعی خوشایند و هدف بزرگی برای همه شرکت‌هایی است که به این حوزه ورود کرده‌اند و قصد ادامه حیات دارند. سفره گسترده‌ای که می‌تواند توانایی‌ها و ظرفیت‌های دانشی این شرکت‌ها را به رخ دنیا بکشد.
بانک گلدمن ساکس آمریکا: روبل روسیه در پساکرونا یکی از جذاب‌ترین ارزها خواهد بود
۲ روز قبل / روسیه / آمریکا / بانک / ارز
بانک گلدمن ساکس آمریکا: روبل روسیه در پساکرونا یکی از جذاب‌ترین ارزها خواهد بود
کارشناسان بانک گلدمن ساکس آمریکا اعلام کردند که پس از پایان بحران کرونا در جهان روبل روسیه یکی از سه ارز جذاب در میان ارزهای بازارهای نوظهور در جهان خواهد بود.
خودروهای چینی بازار ایران واقعاً چقدر ارزش خرید دارند؟
۲ روز قبل / صنعت خودروسازی / قیمت خودرو / واردات خودرو
خودروهای چینی بازار ایران واقعاً چقدر ارزش خرید دارند؟
در این مطلب قصد داریم نگاهی دقیق و ریزبینانه به قیمت‌های خودروهای چینی در بازارهای خارجی و مقایسه آن با قیمت فروش در بازار ایران داشته باشیم.
راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورس
۲ روز قبل / بورس / سرمایه گذاری در بورس
راه حل کارشناسی برای بازگشت تعادل به بورس
درحالی که شاخص کل بورس و فرابورس همچنان به سمت کاهشی شدن تمایل دارند درحالی که از وضعیت بازارهای موازی انتظار می رود چراغ بازار سرمایه سبز باشد، یک کارشناس بازار سرمایه بر این باور است که اجبار افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکت ها، می تواند تاثیر زیادی روی تعادل بخشی به این بازار داشته باشد.
شاخص قیمت گذاری در بازار فولاد
۲ روز قبل
شاخص قیمت گذاری در بازار فولاد
افزایش نرخ بازار فولاد و اثر پروانه ای آن بر سایر بازارهای مواد اولیه حاکی از این است که باید در انتظار اولین تکانه های قدرتمند یک تورم در فاز قیمت تمام شده بسیاری از کالاها باشیم.
دولت کنترلی بر بازارها ندارد/قیمت کالاها لحظه ای افزایش می یابد
۲ روز قبل / مجلس
دولت کنترلی بر بازارها ندارد/قیمت کالاها لحظه ای افزایش می یابد
نماینده یزد در مجلس از نحوه مدیریت دولت بر بازار کالاهای اساسی مورد نیاز مردم انتقاد کرد.
۳ روز قبل
حسرت سبزپوشی بورس و خوب و بد نوسان‌گیری
هشتگ‌های بورس، سکه، بازار، سود، طلا و پیش‌بینی از جمله هشتگ‌های پرکاربرد در میان کاربران فعال در حوزه بازار سرمایه و بورس در شبکه‌های اجتماعی طی روز گذشته بود. زیان‌ده بودن بورس در ماهی که گذشت، از مهم‌ترین دغدغه‌های برخی از کاربران در روز گذشته محسوب می‌شد. برخی از کاربران با بازنشر نموداری که در آن بازدهی بازارهای مالی در شهریورماه امسال به تصویر کشیده شده بود از زیان بورس و سود سکه می‌نوشتند.
۳ روز قبل
گشایش درهای چینی به روی سرمایه غیر‌چینی
یک مقام ارشد چینی از گشایش بیشتر بازارهای مالی این کشور به روی اشخاص خارجی خبر داد. به گزارش «ایسنا» به نقل از رویترز، لو له‌یی، قائم‌مقام کمیسیون ارزی چین که برای شرکت در یک همایش صنعتی در شهر شانگهای حاضر شده بود از نیاز بازار سرمایه چین به ادغام بیشتر با نظام مالی جهانی سخن گفت. به گفته له‌یی، با تطبیق‌پذیری بیشتر با قوانین جهانی و باز شدن درهای اقتصاد این کشور به روی سرمایه‌‌گذاران خارجی از انزوای این کشور در جهان جلوگیری می‌شود.
جهت‌گیری بازارها  از راند اول مناظره
۳ روز قبل
جهت‌گیری بازارها از راند اول مناظره
چشم بازارهای مختلف از جمله بازارهای سهام در هفته پیش‌رو به اولین مناظره انتخاباتی دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دوخته شده است. این در حالی است که سایت‌های مختلف در مقطع کنونی شانس دو نامزد را تقریبا برابر هم در نظر گرفته‌اند و از این رو احتمال برنده شدن یکی از دو نامزد در انتخابات ماه نوامبر نزدیک به احتمال شیر یا خط یک سکه است. اکنون سوالات زیادی در مورد تاثیر نتایج مناظره روز سه‌شنبه و همچنین نتیجه انتخابات بر بازارهای سهام وجود دارد.
التهاب در بازار ارز
۳ روز قبل
التهاب در بازار ارز
یکی از موضوعاتی که در هفته‌های اخیر مورد توجه بیشتر سرمایه‌گذاران بوده، اثرات نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بر بازارهای مختلف است. به ویژه سرمایه‌گذاران نگران به تعویق افتادن اعلام نتیجه رسمی انتخابات هستند. در چند هفته گذشته عملکرد بازارهای مالی منفی بوده و یک عامل این عملکرد منفی آن است که سرمایه‌گذاران ریسک به تعویق افتادن اعلام نتیجه انتخابات و به چالش کشیده شدن این نتیجه را بیش از حد بزرگ تلقی می‌کنند.
یکه تازی‌های دلار و سکه در بازار داخلی
۳ روز قبل
یکه تازی‌های دلار و سکه در بازار داخلی
یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.
رئیس کل بیمه مرکزی:پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه ای مستحکم تر خواهد شد
۳ روز قبل
رئیس کل بیمه مرکزی:پیوند صنعت بیمه و بازارهای سرمایه ای مستحکم تر خواهد شد
دکتر سلیمانی از حق طبیعی مردم ایران برای زندگی مطمئن، ایمن و توام با آرامش سخن گفت و افزود: راه اندازی قطار همگانی سازی بیمه های زندگی و تامین آتیه از روش های موثر ایجاد فضایی اطمینان بخش برای جامعه است که باید ریل گذاری آن توسط صنعت بیمه ادامه یابد.
آموزش مبانی بورس؛ مبانی روانشناسی بازار بورس
۳ روز قبل
آموزش مبانی بورس؛ مبانی روانشناسی بازار بورس
چرا گاهی بازارها با اخبار مثبت واکنش منفی نشان می‌دهند و با اخبار منفی واکنش مثبت؟ جواب این سؤال‌ها در روانشناسی بازار بورس و نحوه‌ی برخورد سرمایه‌گذاران با اخبار نهفته است. 
بهبود بازار نفت؛ چالش‌ها و سناریوهای پیش رو
۳ روز قبل
بهبود بازار نفت؛ چالش‌ها و سناریوهای پیش رو
بازار نفت در سال‌های اخیر با بزرگ‌ترین بحران خود روبه‌رو بوده است؛ زیرا ابعاد منفی همه‌گیری ویروس کرونا و پیش از آن، جنگ قیمت بین عربستان سعودی و روسیه به نحو قابل توجهی بر بازارهای جهانی تأثیر گذاشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •