دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
بازار آبزیان
۲ هزار تن از آبزیان چابهار به چهار کشور دنیا صادر شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / رونق تولید / چابهار / اختصاصی ایرنا / صادرات غیر نفتی
۲ هزار تن از آبزیان چابهار به چهار کشور دنیا صادر شد
چابهار- ایرنا- سرپرست گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار آبزیان اداره‌کل شیلات سیستان وبلوچستان گفت: حدود ۲ هزار تن انواع آبزیان خوراکی و غیرماکول از ابتدای سالجاری تاکنون به کشورهای تایلند، مالزی، سریلانکا و پاکستان صادر شده است.
بخشنامه ها  تولید را به خطر می اندازند! / صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری؛ برنامه سازمان شیلات در سال جاری
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
بخشنامه ها تولید را به خطر می اندازند! / صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری؛ برنامه سازمان شیلات در سال جاری
گلشاهی، مدیر دفتر توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: صادرات آبزیان طی ۲ تا ۳ ماه اخیر رونق بیشتری پیدا کرده و امیدواریم که بتوانیم به سطح پیش بینی شده صادرات که به میزان ۶۰۰ میلیون دلار است در سال جاری برسیم.
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / تن ماهی / گرانی تن ماهی
تن ماهی ارزان می‌شود؟
به گزارش تسنیم، عیسی گلشاهی مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران در نشست خبری به مناسبت هفته دولت در ارتباط با افزایش قیمت کنسرو ماهی تن و مشکلات واردات ماهی تن به کشور گفت: دولت ارز مورد نیاز کسری واردات ماهی تن به کشور را از ۴۲۰۰ تومان به ارز نیمایی تغییر داد که این امر خود در قیمت تمام شده کنسرو ماهی تن تاثیرگذار است.
قیمت کنسرو ماهی تن با آغاز فصل برداشت ارزان می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / سازمان شیلات / اتحادیه مرغ و ماهی
قیمت کنسرو ماهی تن با آغاز فصل برداشت ارزان می‌شود
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران با اشاره به افزایش قیمت ماهی تن گفت: مشکل  واردات حل شده است و با آغاز فصل برداشت  قیمت  ماهی تن کاهش پیدا می‌کند و در نتیجه قیمت تمام شده کنسرو ماهی تن نیز تعدیل می‌شود.
تخصیص ارز به واردات تن ماهیان در اولویت قرار گیرد
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / ماهی
تخصیص ارز به واردات تن ماهیان در اولویت قرار گیرد
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: انتظار داریم تخصیص ارز برای واردات تن ماهیان با توجه به اینکه صنعت ارز بری هم نیست در اولویت قرار گیرد.
کرونا؛ بازار آبزیان در آستانه ورشکستگی
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / کرونا / بازار آبزیان
کرونا؛ بازار آبزیان در آستانه ورشکستگی
مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور نبود بازار مناسب و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی زیان تولیدکننده در بازار اعلام کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو قزل آلا سر مزرعه با نرخ ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود، در حالیکه قیمت تمام شده آن ۲۶ هزار تومان است.
چرا باید قوطی کنسرو ماهی را جوشاند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
چرا باید قوطی کنسرو ماهی را جوشاند؟
برخی افراد تصور می کنند که جوشاندن محتویات کنسرو ماهی خارج از قوطی یا تف دادن آن باعث از بین رفتن سم بوتولیسم موجود در کنسرو می شود و سلامت این ماده غذایی را بیشتر تضمین می کند؛ موضوعی که مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات آن را نادرست می داند.
صادرات محموله های آبزیان از طریق بندر چابهار فراهم شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
صادرات محموله های آبزیان از طریق بندر چابهار فراهم شد
سرپرست گروه پایش صنایع شیلاتی و توسعه بازار آبزیان اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان (آب های ساحلی) گفت: با فراهم شدن زیرساخت های لازم، امکان صادرات محموله های یخچالی انواع آبزیان از طریق بندر چابهار به بازارهای هدف فراهم شد.
لزوم کیفی سازی تخم چشم زده ماهی تولید داخل
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / شیلات / آبزیان
لزوم کیفی سازی تخم چشم زده ماهی تولید داخل
 مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات با بیان اینکه دو سال اخیر در مسیر استفاده از تخم چشم زده ماهی تولید داخل گام برداشته ایم و در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد نیاز از داخل تامین می شود، گفت: در عین حال باید توجه داشت که تخم چشم زده داخلی نیازمند کیفی سازی است.
جزئیات طرح خرید توافقی ماهی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان شیلات ایران
جزئیات طرح خرید توافقی ماهی اعلام شد
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: طرح خرید توافقی ماهی که توسط ستاد تنظیم بازار مصوب شده، مربوط به پرورش ماهی در قفس و محصولات پرورشی در سواحل و استخرهای جنوب کشور است.
تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا با مصرف آبزیان
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / کرونا / آبزیان / پارسی خبر
تقویت سیستم ایمنی بدن در دوران کرونا با مصرف آبزیان
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: ویتامین D. و سلنیوم از مواد موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن هستند و آبزیان علاوه بر تامین سلنیوم، منبع غنی امگا۳ بوده و در ایام کرونا مصرف این مواد توصیه می‌شود.
سازمان شیلات:ماهی را بپزید و بخوردید و نگران کرونا نباشید
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / سازمان شیلات / پرسپولیس / ویروس کرونا
سازمان شیلات:ماهی را بپزید و بخوردید و نگران کرونا نباشید
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: در شرایط کنونی مردم می‌توانند محصولات شیلاتی که حرارت می‌بینند و پخته می‌شوند را بدون نگرانی مصرف کنند.
محدودیتی برای مصرف آبزیان در دوران کرونا نیست
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان شیلات ایران
محدودیتی برای مصرف آبزیان در دوران کرونا نیست
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، طبق پروتکل‌های بهداشتی هیچ ممانعتی برای خرید و مصرف محصولات شیلاتی و پروتئینی که قابلیت پخت دارند، وجود ندارد.
بازار ماهی و میگو زیر تیغ تیز کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۴
بازار ماهی و میگو زیر تیغ تیز کرونا
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه تقاضا برای خرید آبزیان تازه با شیوع ویروس کرونا کم شده، گفت: یکی از راه‌کارهایی که به وسیله آن بتوان از ضرر و زیان پرورش دهندگان آبزیان در این ایام جلوگیری کرد افزایش اعتماد مردم به واحدهای بسته بندی و فرآوری آبزیان و خرید این محصولات است.
ایجاد زنجیره بدون ضایعات صنایع شیلات در سال ۹۹
۱۳۹۹/۰۱/۱۹ / استان گیلان / ایران / تسهیلات بانکی / وزارت جهاد کشاورزی / مصرف کنندگان
ایجاد زنجیره بدون ضایعات صنایع شیلات در سال ۹۹
ایلنا: مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: ایجاد صنایع جدید شیلانی به خصوص صنایع پاک در جنوب ایران را در برنامه داریم.
۱۳۹۹/۰۱/۱۱ / شیوع ویروس کرونا در جهان / کرونا / منشا کرونا
نظر استاد علوم پزشکی آمریکا درباره منشأ ویروس کرونا
به گزارش تسنیم به نقل از رادیو بین‌المللی چین، رابرت گَری استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تولان آمریکا در گفت‌وگو با اِی‌بی‌سی اعلام کرد که منشأ کووید‌ــ‌19 بازار آبزیان ووهان نیست.
چه خبر از بازار ماهی؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
چه خبر از بازار ماهی؟
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران تاکید کرد که خود ماهی ناقل ویروس کرونا نیست اما باید تمام مواردی را که سازمان‌ها و مراجع مربوطه درخصوص تهیه و پخت انواع گوشت قرمز و سفید اعلام می‌کنند برای ماهی نیز به کار بست. عیسی گلشاهی اظهار کرد: موضوعی که باید درنظر داشت این است که آلودگی‌های ثانویه می‌تواند بر کیفیت گوشت اثرگذار باشد و به‌عنوان ناقل نیز عمل کند. وی اضافه کرد: برای به حداقل رساندن آلودگی‌های ثانویه باید ملاحظاتی را که برای گوشت قرمز و سفید توسط مراکز مربوطه اعلام می‌شود برای ماهی نیز رعایت کرد. ضمن اینکه توصیه می‌شود نوع پخت ماهی به‌گونه‌ای باشد که پروسه حرارت‌دهی غیرمستقیم و در مدت زمان بیشتری باشد که اگر عامل ثانویه‌ای هم وجود داشت با حرارت‌دهی به‌طور …
ماهی شب عید کیلویی چند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / پرورش ماهی / نوروز / تعطیلات نوروزی / سال نو / افزایش قیمت / ماهی آزاد
ماهی شب عید کیلویی چند؟
ایسنا نوشت: مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران تاکید کرد که خود ماهی ناقل ویروس کرونا نیست اما باید تمام مواردی که سازمان ها و مراجع مربوطه در خصوص تهیه و پخت انواع گوشت قرمز و سفید اعلام می‌کنند را برای ماهی نیز به کار بست.
ماهی ناقل ویروس کرونا نیست+ قیمت
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / ماهی / کروناویروس
ماهی ناقل ویروس کرونا نیست+ قیمت
 مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران تاکید کرد که خود ماهی ناقل ویروس کرونا نیست اما باید تمام مواردی که سازمان ها و مراجع مربوطه در خصوص تهیه و پخت انواع گوشت قرمز و سفید اعلام می‌کنند را برای ماهی نیز به کار بست.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / استان تهران / بازار خرید و فروش / حفاظت محیط زیست / شهر تهران / کشف و ضبط
کشف حیوانات غیرمجاز در بازار آبزیان نواب
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران از کشف و ضبط تعدادی ازگونه‌های حیات وحش در بازار خرید و فروش آبزیان نواب در گشت
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان شیلات ایران
صادرات ۴۳ هزارتن ماهی یال‌اسبی و مرکب به کشورهای خاوردور
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: سال گذشته از ۱۴۳ هزارتن انواع آبزیان در کشور، نزدیک ۴۳ هزارن ماهیان یال اسبی و مرکب به کشورهای خاور دور صادر شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ایران / تایلند / درآمد / دلار / وزارت جهاد کشاورزی
ارزآوری ۵۲۸ میلیون دلاری صادرات محصولات شیلاتی ایران/ صادرات موتو ماهیان به کشورهای خاور دور
ایلنا: مدیرکل دفتر بهبود کیفیت فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: صادرات ۱۴۳ هزار تن محصولات شیلاتی در سال ۹۷، بیش از ۵۲۸ میلیون دلار برای کشور…
۱۳۹۸-۱۰-۰۹
قزل آلای ایرانی به بازارهای اروپا نرسید
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران، گفت: پس از پیگیری‌های انجام شده، اتحادیه اروپا واردات ماهی قزل‌آلا از ایران به شرط انجام طرح پایش سلامت را پذیرفت، اما تعلل در پایش موجب شده تا فعلا فرصت صادرات قزل‌آلا به اتحادیه اروپا از دست برود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸
فرصت صادرات قزل‌آلا به اتحادیه اروپا از ایران گرفته شد/ صادرات بی‌واسطه میگو به چین
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران، گفت: پس از پیگیری‌های انجام شده، اتحادیه اروپا واردات ماهی قزل‌ آلا از ایران به شرط انجام طرح پایش سلامت را پذیرفت، اما تعلل در پایش موجب شده تا فعلا فرصت صادرات قزل‌آلا به اتحادیه اروپا از دست برود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پیش‌بینی 600 میلیون دلاری برای صادرات محصولات شیلاتی
مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: براساس میزان تولید آبزیان از محل صید و آبزی‌پروری، امسال صادرات ۱۵۰ هزارتن انواع محصولات شیلاتی به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۱۵
30 درصد از مزارع آبزی پروری را سیل برد / خلاء تولید در بازار حس می‌شود/ رشد تولید خاویار پرورشی در کشور
ایلنا: معاون آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: سیل به 30 درصد از مزارع ماهیان گرمآبی و سردآبی خسارات وارد کرده که کاهش تولید و خلاء در بازار آبزیان سالجاری را به…
۱۳۹۷/۱۲/۱۲
بازار آبزیان و چهار فروشگاه ارزاق عمومی در مشهد افتتاح شد
مشهد- ایرنا- بازار تخصصی عرضه آبزیان و چهار فروشگاه ارزاق عمومی و میوه و تره ‌بار شهرداری با هزینه 30 میلیارد ریال روز یکشنبه با حضور مسئولان شهری و جمعی از اعضای شورای اسلامی در مشهد به بهره برداری رسید.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •