جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
بازار تولید
دو برابر نیاز بازار تولید گوشت سفید داریم
۱۱ ساعت قبل
دو برابر نیاز بازار تولید گوشت سفید داریم
اردبیل - نیکشاد، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر دو برابر نیاز بازار استان اردبیل تولید گوشت سفید و مرغ را شاهد هستیم که مازاد تولید به استان‌های دیگر صادر می‌شود.
ته بن‌بست داد کشیدن
۵ روز قبل
ته بن‌بست داد کشیدن
  حسین عصاران    بازار تولید و تکثیر و فروش کاست در 2سال ابتدایی بعد از انقلاب، چیزی فراتر از حال و هوای آن روزگار را در خود داشته و گذشته و حال و آینده‎‌‎اش را با هم نفس کشیده است. اگر همان روزها کس یا کسانی رنگارنگی و هیاهوی برخاسته از بساطی‎‌‎های پهن‎‌‎شده روی پیاده‌روها، نوارفروشی‎‌‎های سبز شده در کوچه‎‌‎پسکوچه‎‌‎های تهران و شهرستان‎‌‎ها، دکه‎‌‎های نوارفروشی، کارتن‎‌‎های لبریز از نوارهای تکثیر شده به سفارش شهرستان‎‌‎ها و... را به نظاره می‎‌‎نشستند، اگر ترانه و بازار ترانه را جدی می‎‌‎گرفتند، …
اوضاع شیر تو شیر بازار تولید شیر
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / استانی-اقتصادی / شیر / دامداری
اوضاع شیر تو شیر بازار تولید شیر
مدیرعامل تعاونی گاوداران صنعتی استان مرکزی گفت: با توجه به افزایش چندبرابری قیمت نهاده ها در بازار آزاد و مشکلات حمل و نقل و... و از طرفی نقش دلالان در این بازار، تولید شیر برای تولیدکنندگان بویژه تولیدکنندگان سنتی و نیمه صنعتی صرفه چنئانی ندارد و نیاز است توازن قیمت بین هزینه های تولید و هزینه فروش برقرار شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
ماسک امن است حتی پارچه‌ای و دست‌ساز
مهدیه تقوی راد- خبرنگار یکی از راه‌های کاهش انتقال ویروس کرونا استفاده «صحیح» از ماسک است. هزینه‌ای که برای ماسک می‌شود به‌طور حتم بسیار کمتر از هزینه‌ای است که برای درمان بیماری باید پرداخت شود. کشورهایی که از ابتدای شیوع کرونا استفاده از ماسک را اجباری کردند، عموما در مهار کرونا موفق‌تر بوده‌اند. با وجود اینکه ماه‌هاست استفاده از ماسک به بخشی از عادت‌های روزانه ما تبدیل شده، اما با گسترده شدن بازار تولید ماسک، همچنان این پرسش وجود دارد که کدام ماسک از ما در برابر خطر انتقال کووید-19بهتر محافظت …
لیست سیاه وزارت صمت برای وام گیرندگان
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / بازار تولید / بانک مرکزی / تولیدکنندگان / وزارت صمت
لیست سیاه وزارت صمت برای وام گیرندگان
معاون وزیر صمت در نامه‌ای به بانک مرکزی خواستار عدم پرداخت وام برای ایجاد ظرفیت جدید در ۳۰ رشته فعالیت شامل ۱۳۷۴ محصولی شد که ظرفیت تولید آنها در کشور به اشباع رسیده است. نوشته لیست سیاه وزارت صمت برای وام گیرندگان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فورد ون های تمام الکتریکی می سازد
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / شرکت فورد / حمل‌ و نقل / پارسی خبر
فورد ون های تمام الکتریکی می سازد
شرکت فورد در نظر دارد بازار تولید ون های تمام الکتریکی را در دستان خود بگیرد.
لیون کامپیوتر با کمپین شغل خوب، حال خوب، افراد حرفه‌ای را استخدام می‌کند
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
لیون کامپیوتر با کمپین شغل خوب، حال خوب، افراد حرفه‌ای را استخدام می‌کند
کمپین شغل خوب حال خوب، با هدف جذب نیروهای کارآزموده با تجربه و متخصص در‌ حیطۀ کاری خود، توسط فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر شروع شده است.در دورانی هستیم که به واسطۀ مسائل بیشماری نظیر افزایش نرخ ارز، وجود بیماری کرونا و کوچک شدن بازار تولید و اشتغال، بسیاری از مجموعه‌ها رو به ورشکستگی رفته و یا تولیدی خود را تعطیل کرده‌اند،مجموعۀ لیون کامپیوتر از سال 1383 فروش اینترنتی خود را آغاز کرده است و از همان روزهای آغازین فعالیت با هدف ارائۀ خدمات مطلوب و با شعار خرید خوب حال خوب، گام خود را در این مسیر محکم و مصمم برداشته است.
بازار کساد تولیدی‌های پوشاک در یزد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / استانی-اقتصادی / کروناویروس / تولیدکنندگان پوشاک / یزد
بازار کساد تولیدی‌های پوشاک در یزد
مدیر اجرایی اتحادیه خیاطان و تولیدکنندگان پوشاک یزد از تعطیلی تقریباً کامل بازار تولید پوشاک یزد به دنبال شیوع کرونا خبر داد و گفت:بسیاری از نیروی کار فعال در این بخش طی ماه‌های اخیر از کار اخراج و بیکار شده‌اند.
انتشار ۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی توسط ۴ بنگاه تولیدی
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / بازار تولید / بازار سرمایه / بورس
انتشار ۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی توسط ۴ بنگاه تولیدی
معاون وزیر صمت با بیان اینکه توسعه تامین مالی تولید از طریق بازار سرمایه در دستور کار قرار داردگفت: ۱۰ شرکت سهامی عام‌پروژه راه اندازی می‌شود. نوشته انتشار ۳۹ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی توسط ۴ بنگاه تولیدی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
ارزپاشی ۲۸۲ میلیارد دلاری طی ۱۷ سال
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / بازار تولید / بانک مرکزی / صادرات / نرخ ارز
ارزپاشی ۲۸۲ میلیارد دلاری طی ۱۷ سال
خبرگزاری بلومبرگ خبری منتشر کرد که از شکوفایی «ساخت ایران» در شرایط فعلی که کوران تحریم‌هاست حکایت می‌کرد و خبر دوم را بانک مرکزی ایران منتشر کرد که از ۲۸۲ میلیارد دلار ارزپاشی طی ۱۷ سال اخیر حکایت داشت. سوال عجیبی که ایجاد می‌شود این است که چگونه می‌شود «ساخت ایران» در چنین حصر سنگینی رونق یابد اما در دوران فراوانی ارزی به قهقرا رود؟ نوشته ارزپاشی ۲۸۲ میلیارد دلاری طی ۱۷ سال اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تک‌‌آهنگ‌ها رکورددار گرفتن مجوز
فهیمه پناه‌آذر ـ روزنامه نگار در 6‌ماه اول 1399، دفتر مرکز موسیقی به بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ تک‌آهنگ، ۱۳۵ اثر تصویری یا نماهنگ و ۱۵۹ آلبوم، مجوز انتشار داده است. با اینکه در 6‌ماه گذشته هیچ کنسرت موسیقی اجرایی نداشت و کنسرت‌ها تنها به اجرای آنلاین اکتفا کردند، اما کرونا نتوانست جلوی تولیدات را بگیرد و بازار تولید آهنگ‌ها و انتشار آلبوم‌ها داغ بود. به گزارش همشهری، دفتر موسیقی معاونت امور هنری، آمار صدور مجوزها را در نیمه نخست امسال منتشر کرد؛ آماری که به رغم عدم‌ برگزاری کنسرت‌های موسیقی  به دلیل …
حمایت تولید از محله‌ها آغاز می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
حمایت تولید از محله‌ها آغاز می‌شود
 نکته اولْ  اگر بازارکار و تولید مناسب باشد و کارآفرینان و فعالان صنایع و شرکت‌های مختلف با بهره‌مندی از توانمندی و مهارت خود اجناس و کالاهای باکیفیت، استاندارد و ارزانقیمت تولید کنند، چرخه اقتصاد کشور مناسب و مطلوب خواهد بود و به برکت آن بیکاری جوان‌ها و وابستگی خارجی از میان خواهد رفت. این موضوع در شرایطی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که متأسفانه بیماری کرونا، تحریم و فشار اقتصادی از یک‌سو و ورود اجناس خارجی از سوی دیگر بازار کار را دچار بحران کرده است. بدون‌‌ تردید هرچه بازار تولید کالا در محله‌ها …
واگن پارس در آستانه واگذاری به مپنا/ اعتراض شرکت های ریلی: انحصار ایجاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ / واگن پارس / شرکت مپنا / انجمن شرکت های حمل و نقل ریلی / شورای رقابت / انحصارزدایی
واگن پارس در آستانه واگذاری به مپنا/ اعتراض شرکت های ریلی: انحصار ایجاد می‌شود
انجمن صنفی شرکت های ریلی با ارسال نامه ای به مرکز ملی رقابت نسبت به خرید واگن پارس از سوی مپنا که به گفته این انجمن، منجر به ایجاد انحصار در بازار تولید محصولات ریلی خواهد شد، اعتراض کرد.
آینه وشیشه رنگی رویال جام رو ببینید برسی کنید و سفارش دهید
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
آینه وشیشه رنگی رویال جام رو ببینید برسی کنید و سفارش دهید
شیشه رنگی یکی از عناصر زیباسازی می باشد که به طور عمده می توان از آنها در دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده کرد. کاربرد این محصولات بسیار زیاد است و همین امر نیز بازار تولید و فروش آنها را رونق داده است. در طول سالیان متفاوت به ویژه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی به برخی از تجهیزات مدرن به ما فرصت داده است تا بتوانیم طرح های مختلفی از شیشه های رنگی با مقاومت متفاوتی تولید کنیم. وجود تنوع وسیع برای شیشه رنگی همچنین به کاربران نیز حق انتخاب بیشتری داده است .
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
آمار ابتلا در آستانه 22 میلیون نفر است
گروه اجتماعی| روز 4 ژانویه 2020، اولین گزارش از شناسایی یک مبتلای کووید19 در پایگاه اطلاعات سازمان بهداشت جهانی ثبت شد. 7 روز پس از آن، روز 11 ژانویه، اولین گزارش از فوت یک مبتلای کووید19 در پایگاه اطلاعات سازمان بهداشت جهانی ثبت شد. با احتساب زمان این ثبت، 233 روز است که جهان با ویروس کرونا زندگی می‌کند. تا ساعات آغازین روز چهارشنبه و به استناد آمار روزانه‌ای که در پایگاه اطلاع‌رسانی و نمودارهای WHO منتشر می‌شود، 21 میلیون و 938 هزار و 171 نفر از جمعیت جهان، مبتلای کووید19 شده و 775 هزار و 581 نفر از مبتلایان، فوت کرده‌اند. در نقشه‌ای که بر صفحه اول داده نگاری سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته و آمار و اطلاعات آن هم هر روز در دو نوبت صبح و بعدازظهر، به‌روزرسانی …
گرمای بازار تولید آلبوم در رکود کنسرت‌ها/ محصول هست، مشتری نه!
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / آلبوم موسیقی / موسیقی ایرانی / موسیقی پاپ / موسیقی نواحی / موسیقی کلاسیک / محمدرضا علیقلی / پیمان یزدانیان / حبیب خزایی فر / موسیقی فیلم / مرکز موسیقی حوزه هنری
گرمای بازار تولید آلبوم در رکود کنسرت‌ها/ محصول هست، مشتری نه!
در روزهایی که شیوع ویروس کرونا برگزاری اجراهای زنده و کنسرت‌های موسیقی را به حالت تعلیق کامل درآورده است، بازار انتشار آلبوم‌های جدید همچنان گرم است؛ بازاری که البته چشم به راه مشتری است!
قانون مالیات بر خانه های خالی ترمز گرانی ها را می کشد؛ تاثیر ارزان شدن قیمت زمین بر مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / خانه خالی / مالیات بر خانه های خالی / مهدی طغیانی / گرانی کالاها
قانون مالیات بر خانه های خالی ترمز گرانی ها را می کشد؛ تاثیر ارزان شدن قیمت زمین بر مسکن
اصفهان- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم معتقد است که قانون مالیات بر خانه های خالی ترمز گرانی ها را می کشد و و دست سوداگران را از بازار تولید مسکن قطع خواهد کرد.
واکنش‌ها به اعلام خبر ساخت واکسن روسی کرونا توسط پوتین/آیا واکسن روسی کرونا، باز کردن جعبه پاندورا است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / ویروس کرونا / واکسن کرونا
واکنش‌ها به اعلام خبر ساخت واکسن روسی کرونا توسط پوتین/آیا واکسن روسی کرونا، باز کردن جعبه پاندورا است؟
برخی کارشناسان و متخصصان بر این باورند که واکسن روسی ویروس کرونا، می‌تواند تبعات ناشناخته‌ای را به همراه داشته باشد و حتی در مورادی، موجب تشدید بیماری کرونا در مبتلایان شود. با این حال، مقام‌های روسی این رویکرد را نتیجه حسادت قدرت‌های غربی به روسیه و نارضایتی آن‌ها از انحصاری نبودن بازار تولید واکسن ویروس کرونا می‌دانند.
واگذاری زمین رایگان برای تولید لاستیک سنگین
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار تولید / بازار لاستیک / ترخیص / تولید لاستیک
واگذاری زمین رایگان برای تولید لاستیک سنگین
وزارت صمت با اعلام اینکه زمین رایگان در شهرک‌های صنعتی به سرمایه‌گذاران برای تولید لاستیک سنگین ارایه می‌شود، از تمامی سرمایه‌گذاران دعوت کرد تا در این حوزه وارد عمل شده و وزارت صمت نیز از محل منابع تسهیلات ریالی تبصره ۱۸ و منابع ارزی از آنها حمایت خواهد کرد. نوشته واگذاری زمین رایگان برای تولید لاستیک سنگین اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مجید صالحی بازگشت، امیر آقایی پیوست
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / نوید محمدزاده / تولید فیلم / شقایق فراهانی / فیلم کوتاه / امیر آقایی / مهتاب کرامتی
مجید صالحی بازگشت، امیر آقایی پیوست
تهران - ایرنا - همچنان بازار تولید در سینمای ایران داغ است و پروژه‌های مختلف سینمایی در حال جذب بازیگر هستند، تا آنجا که امیر آقایی حالا در فیلم «شب، داخلی، دیوار» همبازی نوید محمدزاده شده و مجید صالحی هم بعد از دو سال با «صحنه‌زنی» به سینما بازگشته است.
گلایه‌های تولیدکنندگان پوشاک اسلامی/ از اقبال بین‌المللی تا غربت وطنی ملزومات حجاب
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
گلایه‌های تولیدکنندگان پوشاک اسلامی/ از اقبال بین‌المللی تا غربت وطنی ملزومات حجاب
در شرایطی که شبکه های سازماندهی شده طی برنامه از پیش تعیین شده و با حمایت های مالی، طراحان زبردست را برای ورود مدهای ناهنجار به کار می گیرند، در بازار تولید پوشاک اسلامی وملزومات حجاب چه می گذرد؟ شاید دلایل ناکامی متولیان فرهنگی در ترویج درست فرهنگ حجاب ریشه در گلایه های بزرگ ترین تولید کننده ملزومات حجاب داشته باشد.
جی پی اس ساخت ایران، از معتبرترین شرکت ایرانی ردیاب بخریم
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / تولید داخلی / سیستم ردیاب / سرقت
جی پی اس ساخت ایران، از معتبرترین شرکت ایرانی ردیاب بخریم
انتخاب و خرید محصولاتی مانند جی پی اس و ردیاب که کمتر کسی در بازار تولیدات ایرانی به آن توجه دارد، از جمله موارد مهمی است که افراد را حین خرید این دسته از محصولات گیج می‌کند.
بررسی بازار تولید مواد شیمیایی در مقیاس جهانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / خرید اسید فسفریک / مونو اتیلن گلایکول / پلی آلومینیوم کلراید
بررسی بازار تولید مواد شیمیایی در مقیاس جهانی
بیشترین میزان تولید مواد شیمیایی مربوط به کدام ماده است؟مواد شیمیایی پر استفاده صنایع کدامند؟ کدام کشورها بیشترین میزان تولید مواد شیمیایی را دارند؟
گرانی لبنیات با نرخ‌های مصوب جدید
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
گرانی لبنیات با نرخ‌های مصوب جدید
بعد از چندین‌بار افزایش غیررسمی نرخ اقلام لبنی کارخانه‌ها و برندهای مختلف از ابتدای امسال، سرانجام ستاد تنظیم بازار هفته گذشته مجوز رسمی افزایش قیمت 22 تا 28درصدی محصولات لبنی مشمول نرخ‌گذاری را صادر کرد. به گزارش همشهری، محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار، گفت که قیمت شیر خام به ازای هر کیلوگرم، 2هزار و ۹۰۰تومان تعیین و اجازه داده شده دامداران بنابر شرایط، این محصول را تا 7درصد بالاتر یا پایین‌تر از این نرخ به فروش برسانند. از ابتدای امسال بازار تولیدات دامی به‌دلیل مشکلات دسترسی به نهاده‌های …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / امور اقتصادی و دارایی / ثروت / دولت / رشد / سرمایه
سریع‌ترین طرح واگذاری اموال غیرضروری دستگاه‌ها به دولت ارایه شود
رییس‌جمهور بر زمان‌بندی شفاف عرضه اوراق مالی برای جذب مشارکت فعالان اقتصادی در بازار تولید و سرمایه تاکید کرد و در جلسه ستاد اقتصادی دولت گفت: انتشار اوراق خزانه، تحکیم بازار سرمایه،
تاکید روحانی بر زمان بندی شفاف عرضه اوراق مالی در بازار سرمایه
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تاکید روحانی بر زمان بندی شفاف عرضه اوراق مالی در بازار سرمایه
رئیس جمهور بر زمان بندی شفاف عرضه اوراق مالی برای جذب مشارکت فعالان اقتصادی در بازار تولید و سرمایه تاکید کرد.
کوالکام از پلتفرم رباتیک RB5 رونمایی کرد؛ کامپیوتر تک برد مناسب برای ساخت پهپاد
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
کوالکام از پلتفرم رباتیک RB5 رونمایی کرد؛ کامپیوتر تک برد مناسب برای ساخت پهپاد
کامپیوتر تک برد جدید کوالکام به‌نام RB5 با هدف‌گیری بازار تولید پهپاد طراحی و رونمایی شد. این کامپیوتر مجهز به قابلیت‌های متعددی ازجمله 5G است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / بازار لوازم خانگی / تولید لوازم خانگی
رشد ۱۰ درصدی تولید لوازم خانگی در کشور
مهدی صادقی نیارکی، امروز (پنجشنبه-۲۲ خرداد) در آیین افتتاح ۸ پروژه و طرح تولیدی توسعه و خط تولید شهید قاسم سلیمانی گروه صنعتی انتخاب (اسنوا) که با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در شهرک صنعتی مورچه خورت برگزار شد، اظهار کرد: رشد تولید صنعت لوازم خانگی نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد بوده و برندهای داخلی، جایگزین کمپانی‌های بین المللی شده اند که بخش عمده‌ای از بازار تولید این صنایع را در اختیار داشتند.
سامسونگ الکترونیکس با سرمایه‌گذاری ۱۱۶ میلیارد دلاری به‌دنبال شکست‌دادن TSMC است
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
سامسونگ الکترونیکس با سرمایه‌گذاری ۱۱۶ میلیارد دلاری به‌دنبال شکست‌دادن TSMC است
سامسونگ تلاش می‌کند با افزایش بیشتر سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اجرایی، شرکت تایوانی TSMC را در بازار تولید تراشه شکست دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
رونق بازار تولیدکنندگان لپ‌تاپ با تمدید دورکاری
شرکت لنوو به‌عنوان یکی از بزرگ‌‌ترین تولیدکنندگان لپ‌تاپ و رایانه شخصی به تازگی برآورد کرده که تحت‌تاثیر تمدید دورکاری کارمندان در کشورهای مختلف جهان رشد قابل‌توجهی را در درآمدزایی و سودآوری خود تجربه خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اقتصاد کشور / خانه ملت / ساخت و ساز / سرمایه / مسکن
ظرفیت گسترده بورس برای هدایت سرمایه‎های سرگردان به بازار تولید مسکن
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با به‌کارگیری ظرفیت بورس می‌توان سرمایه‌های سرگردان را جذب و به سمت بازار ساخت و ساز مسکن هدایت کرد،
بازار تولید محتوا باید تقویت شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بازار تولید محتوا باید تقویت شود
تهران - ایرنا- مشاور کمیسیون فاوای اتاق بازرگانی گفت: در دوران کرونا بسیاری کسب و کارهای آنلاین توانستند بسیار خوب عمل کنند. اما نباید فراموش کرد که خلاء وجود دارد. به طور مثال در حوزه محتوا، با ضعف های جدی روبرو بودیم چرا که محتوای لازم وجود نداشت. ما در دوره پسا کرونا باید به بحث تولید محتوای آموزشی و بازی‌های رایانه‌ای بیشتر بپردازیم.
ضرورت بازنگری در زنجیره تولید تا مصرف
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
ضرورت بازنگری در زنجیره تولید تا مصرف
یحیی‌آل‌اسحاق‌ _  وزیر بازرگانی دولت سازندگی این روزها تلاقی چند مشکل و ناکارآمدی باعث شده هیچ‌کدام از عناصر اصلی زنجیره تولید تا مصرف حال‌ و روز خوبی نداشته باشند. از یک‌سو کرونا، تجارت خارجی را در تنگنا قرار داده و از سوی دیگر کاهش قدرت خرید داخلی، بازار تولیدات استراتژیک و گرانبهای کشور را محدود کرده است. در این میان حضور یک جریان ذی‌نفع بازدارنده که در تمام سلسله ‌مراتب تولید، توزیع، صادرات و واردات قادر به اثرگذاری بر تصمیم‌گیری است باعث شده همچنان کمیت حوزه بازرگانی یعنی مجموعه تولید تا …
ارزش بورس در میان‌مدت به قیمت واقعی نزدیک‌تر می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بورس / نوسانات قیمت / استانی-اقتصادی / سهام / مالیات
ارزش بورس در میان‌مدت به قیمت واقعی نزدیک‌تر می‌شود
یک اقتصاددان با تأکید بر اینکه نوسانات ایجاد شده در بازار به علت سیگنال‌های دولت، جامعه و بازاهای جهانی بوده است، گفت: در واقع نوسانات افزایشی در قیمت سهام بازار بورس باید با نوسانات افزایشی ارزش افزوده در بازار تولید کالا و خدمات همگام باشد.
شریعتمداری:سه میلیون خانوار کمک بلاعوض می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ویروس کرونا / محمد شریعتمداری / یارانه
شریعتمداری:سه میلیون خانوار کمک بلاعوض می‌گیرند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای طرح اعتبار مصرف‌کننده می‌تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالاهای ایرانی باشد.
شریعتمداری از اجرای طرح خرید اعتباری در ماه‌های آتی خبر داد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ویروس کرونا / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / کرونا و قشرهای آسیب پذیر
شریعتمداری از اجرای طرح خرید اعتباری در ماه‌های آتی خبر داد
تهران - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای طرح اعتبار مصرف کننده می‌تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالاهای ایرانی باشد.
جزییات تسهیلات حمایتی دولت برای محرومان و مشاغل متاثر از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / محمد شریعتمداری / وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
جزییات تسهیلات حمایتی دولت برای محرومان و مشاغل متاثر از کرونا
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح اعتبار مصرف کننده در ماه های آتی با همکاری بانک مرکزی، نظام بانکی، وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صمت و سیستم تولید و توزیعی با هدف تحریک تقاضا در کشور اجرا می شود و می‌تواند کمک شایان توجهی به تحریک تقاضا و ایجاد تقاضای مطمئن برای بازار تولید کالاهای ایرانی باشد.
وضعیت کارگر و معلم در روزگار ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۱ / کارگر / معلم
وضعیت کارگر و معلم در روزگار ویروس کرونا
کشتی ‏اقتصاد بیمار ایران که در گرداب تحریم اقتصادی و کسادی بازار تولید و عقب‌ماندن کشور از رشد و توسعه متوازن گیر کرده ‏است، هرسال معلمان و کارگران را به‌عنوان زحمتکشان جامعه، زیر بار مشکلات زندگی قرار داده است.
چین می‌تازد
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
چین می‌تازد
بازار تولید گوشی‌های جدید و با قابلیت‌های منحصر‌به‌فرد همچنان در زمانه بحران کرونا گرم است و بسیاری از شرکت‌ها از جمله چینی‌ها این فرصت را برای رقابت در غیاب بزرگان از دست نمی‌دهند. بازارهای بزرگ شرق آسیا که اغلب توانسته‌اند از مرحله بحران عبور کنند چندی است که بازگشایی شده‌اند و فروش جهانی و منطقه‌ای خود را آغاز کرده‌اند. در ادامه با جدیدترین گوشی‌های سری نوا و آنر از هوآوی آشنا می‌شوید که به‌تازگی وارد ویترین‌های جدید فروش شده‌اند.
واکنش رئیس قوه قضاییه به گزارش دیوان محاسبات/ جوجه کُشی اقدامی غیرقانونی، غیرشرعی و غیراخلاقی است/ لزوم نظارت بر بازار تولید، توزیع و مصرف
۱۳۹۹/۰۲/۰۱
واکنش رئیس قوه قضاییه به گزارش دیوان محاسبات/ جوجه کُشی اقدامی غیرقانونی، غیرشرعی و غیراخلاقی است/ لزوم نظارت بر بازار تولید، توزیع و مصرف
آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه مسؤلین عالی قضائی در خصوص گزارش دیوان محاسبات گفت: همه باید از «نظارت» و «شفافیت» استقبال کنند؛ نظارت گریزی امر ناپسندی است.
آیا با شیوع کرونا، جهان در آستانه بحران غذایی است؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آیا با شیوع کرونا، جهان در آستانه بحران غذایی است؟
سه سازمان بین المللی مسئول امور تغذیه، بهداشت و تجارت شامل سازمان غذا و کشاورزی (فائو)، سازمان بهداشت جهانی و سازمان تجارت جهانی با صدور بیانیه‌ای مشترک درباره خطرهای ناشی از بحران غذایی در جهان ناشی از تلاطم‌ها در بازار تولیدات کشاوری و فقدان حمایت کافی از کارکنان این بخش در رویارویی با ویروس کرونا هشدار دادند.
باید با برنامه‌های کارشناسی به شعار جهش تولید جامه عمل پوشاند
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سال جهش تولید / جهش تولید در سال 99
باید با برنامه‌های کارشناسی به شعار جهش تولید جامه عمل پوشاند
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید با پشتیبانی بانک ها، بیمه ها و گمرک بخش خصوصی را به سمت بازار تولید سوق داد.
دستان پشت پرده مقابله باکرونا +عکس
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / سلامت / مدافعان سلامت / ویروس کرونا / دانشگاه علوم پزشکی / بجنورد / خراسان
دستان پشت پرده مقابله باکرونا +عکس
مسئول گروه جهادی ناحیه بسیج دانشجویی خواهران خراسان شمالی گفت: قرارگاه جهادی بسیج دانشجویی خواهران با شیوع ویروس کرونا و کمبود برخی اقلام بهداشتی در بازار تولید ماسک را آغاز کرده است.
دستور سلطانی‌فر برای خرید تولیدات داخلی
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
دستور سلطانی‌فر برای خرید تولیدات داخلی
وزیر ورزش و جوانان طی دستوری به تمام مدیران کل استان‌ها و روسای فدراسیون‌های ورزشی گفت: در اجرای دستور مقام معظم رهبری و عمل به شعار جهش تولید سال ۹۹، حمایت از بازار تولیدات داخلی و فعالان این بخش در اولویت برنامه‌های اقتصادی و اجرایی آنها باشد.
«پخش زنده» تنها شرط «زنده بودن» یک برنامه تلویزیونی نیست!
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ / برنامه تلویزیونی / نوروز99 / برنامه تلویزیونی فرمول یک / رضا رشیدپور / سیدعلی ضیاء
«پخش زنده» تنها شرط «زنده بودن» یک برنامه تلویزیونی نیست!
درست در روزهایی که بازار تولید و پخش برنامه‌های «ویژه» در کنداکتور شبکه‌های مختلف سیما حسابی گرم است؛ به نظر می‌رسد برنامه «زنده» بازهم تبدیل به یکی از چالش‌های رسانه ملی شده‌اند!
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
سوسیال‌دموکراسی علیه سوسیالیسم دموکراتیک
  [دارون عجم‌اوغلو| ترجمه: رضا امیدی] قانون نانوشته‌ای در آمریکا وجود دارد که یک سوسیالیست هرگز صلاحیت مقام عالی کشور را ندارد؛ اما حالا که سندرز خود را یکی از نامزدهای اصلی حزب دموکرات مطرح می‌کند، آیا آمریکا باید پذیرای این تغییر باشد؟طی چهار دهه اخیر رشد بهره‌وری ناپایدار بوده، رشد اقتصادی کند شده و سهم فزاینده‌ای از سود به صاحبان سرمایه و افراد تحصیلکرده رسیده است، میانگین دستمزدها راکد مانده و دستمزد واقعی کارگران دارای تحصیلات پایین کاهش یافته است و چند شرکت محدود بر بخش عظیمی از اقتصاد تسلط یافته‌اند. 0.1 درصد پردرآمدترین بخش جمعیت بیش از 11 درصد درآمد ملی را در اختیار دارند.  اما آیا سوسیالیسم دموکراتیک راه‌حلی برای این چالش‌ها دارد؟ …
۱۳۹۸/۱۲/۱۶
تنظیم بازار تولیدات فولادی ابزاری برای حذف واسطه ها
براساس آمارهای منتشر شده، حجم نقدینگی در پایان سال گذشته به حدود یکهزار و ۸۸۲ هزارمیلیارد تومان رسید و درپایان مرداد ۹۸ هم رقم دو هزار و ۷۶ هزار میلیارد تومان ثبت شد که در مقایسه با دوره مشابه (پنج ماهه) سال قبل ۲۶ درصد رشد داشته و این موضوع شاخصی برای تخریب بخش های مختلف اقتصادی است، اکنون رویکرد به سمت فولاد دارد.
اسپیکر‌های هوشمند جدیدترین قربانیان ویروس کرونا خواهند بود
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / پارسی خبر / اسپیکر‌های هوشمند / ویروس کرونا / چین / علم و فناوری
اسپیکر‌های هوشمند جدیدترین قربانیان ویروس کرونا خواهند بود
پیش بینی می‌شود محموله بلندگو‌های هوشمند برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تا یک پنجم در چین سقوط کند، زیرا کرونا همچنان در بازار تولیدات لوازم الکترونیک می‌تازد و قربانی می‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
کرونا در گلستان؛ قواعد زندگی محلی، ملی و جهانی
این روال‌ها و نظم‌های اخلاقی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ساختاری ساری در زندگی شهری و روستایی هستند که مستلزم نابودی یا بقای تمدن‌ها به شمار می‌روند. آن‌گونه که برای مثال بدون هیچ‌گونه هشدار قبلی درباره انتشار ویروس کرونا در گرگان و گلستان، ناگهان «تعداد افراد بستری مشکوک به بیماری کرونا در گلستان به ۳۳۰ نفر رسیده و به‌طور متوسط روزانه ۷۰ بیمار تنفسی در مراکز درمانی استان پذیرش و بستری می‌شوند» که خود حکایت از الگوی پیش‌افتادگی بحران، در حوزه‌های ساختاری و مدیریتی می‌کند. در عین حال زمانی که در گرگان قیمت ماسک از 500 تومان ناگهان به 2هزار تومان به بالا صعود کرد، در خیابان حفره‌های عظیمی در کمک و همیاری برای نجات همدیگر از …
۱۳۹۸/۱۲/۰۵
آستان قدس رضوی و صداوسیما موظف به ارایه صورت مالی هستند
یک نماینده مجلس شورای اسلامی درباره طرح «تشدید مجازات عدم شفافیت صورت‌های مالی» گفته است: «از این پس آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، صداوسیما و نهادهای دیگر موظف به ارایه صورت مالی هستند.» سیدفرید موسوی که در این رابطه با ایلنا به گفت‌وگو نشسته، درباره اینکه شرکت‌های تابعه نهادهای عمومی غیردولتی بخش قابل‌توجهی از اقتصاد کشور را تشکیل داده اما عدم شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی این شرکت‌ها چالش‌های جدی را برای اقتصاد کشور به وجود آورده، درباره اقدامات مجلس در این رابطه گفت: «نمایندگان مجلس در دوره نهم به ‌منظور اصلاح فرآیند شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی، بند ۵ ماده ۶ قانون اصلاح موادی …
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / شاخص بورس / محمد حسن‌نژاد / وضعیت بورس
رشد شاخص بورس کاذب است؟
به گزارش تسنیم، محمد حسن‌نژاد درباره رشدهای شاخص بورس گفت: بازار سرمایه ظرفیت جذب این میزان از نقدینگی را در بورس دارد و اکنون بجای ورود سرمایه‌ها به بازار ارز، طلا یا مسکن که تنها گرانی به دنبال دارد به حوزه بورس و بازار تولید وارد شده که بسیار مثبت است.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
‌نگاهی به گوشی هوشمند هوآووی Nova 5T
در چند روز گذشته اخبار مختلفی پیرامون خروج دو شرکت ال‌جی و سامسونگ از بازار ایران و جمع‌آوری بنرهای تبلیغاتی این دو شرکت به گوش می‌رسد. به همین دلیل برخی از کاربران نگران این مسئله هستند که اگر دو شرکت یاد شده به‌طور کامل و همیشگی از بازار ایران خارج شوند چه گزینه‌های جایگزین دیگری در دسترس است. خوشبختانه بازار تولید گوشی‌های هوشمند در انحصار یک شرکت خاص نیست و شرکت‌های مختلف اقدام به تولید گوشی‌های هوشمند می‌کنند. یکی از این شرکت‌ها هوآوی است. این شرکت به تازگی گوشی هوشمند جدیدی به‌نام Nova 5T را روانه باز کردهه است. یک گوشی میان رده که قابلیت‌های آن تقریبا نزدیک به یک گوشی پرچم‌دار است. در این مقاله قصد داریم به‌طور اجمالی به قابلیت‌های گوشی یاد شده نگاهی داشته باشیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / کرونا / شیوع ویروس کرونا / چین
پکن: شیوع ویروس کرونا بزودی به پایان خواهد رسید
اقتصاد چین از زمان شیوع ویروس کرونا، تعلیق تولیدات کارخانه‌ها در برخی استان‌های این کشور، کاهش شدید سفر‌های تجاری و توریستی به این کشور و سقوط بازار‌های بورس این کشور دچار افت شده است. با این حال دولت چین محرک‌های زیادی را به بازار تولیدی این کشور تزریق کرده است تا از تشدید عمق این بحران جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
غول‌های چینی سازنده گوشی‌های هوشمند برای مقابله با فروشگاه گوگل پلی متحد می‌شوند
گوگل سال‌ها است که به‌کمک فروشگاه گوگل‌پلی توانسته بر بازار تولید و ارائه‌ی اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند اندرویدی مسلط باشد. حال شرکت‌های چینی برای پایان‌دادن به این سلطه باهم متحد شده‌اند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
پایان جراحی شیمی درمانی
اثر بخشی نانودارها ببیشتر از داروهای شیمیایی است. داروهایی که به کمک فناوری نو میزان مصرف را کم و طول دوره درمان را کوتاه می کند و موجب حضور قدرتمند کشورمان در بازار تولید دارو می شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / کفش تبریز
پای نیمی از ایرانی‌ها توی کفش تبریزی‌هاست
بازار تولید و فروش کفش در آذربایجان شرقی به‌ خاطر تحریم‌ها داغ شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / انرژی پاک / چین / خودرو
چین بزرگترین بازار تولید خودروهای جدید
پکن- ایرنا- وزیر صنعت چین اعلام کرد در سال ۲۰۱۹ میلادی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو با انرژی جدید یا سبز در این کشور تولید شده است که بیانگر گرایش جامعه به سمت خودروهای جدید است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
کمبود و گرانی قطعات خودروهای خارجی
نوسان نرخ ارز و مشکلات تامین قطعات به‌خصوص برای خودروهای خارجی، زمینه کمبود و گرانی برخی قطعات و لوازم یدکی خودرو در بازار را فراهم کرده است. با مهدی کاظمی، سخنگوی اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی خودرو گفت‌وگو کرده‌ایم. سهم تولید داخل از بازار قطعات و لوازم یدکی خودرو چقدر است؟  اکنون بین 50تا 60درصد قطعات خودرو موجود در بازار تولید داخل است و مابقی از کشورهایی مثل چین، هند، ترکیه و تایوان تامین‌ می‌شود. با وجود این از لحاظ تامین قطعه، به‌خصوص قطعات خودروهای پرتردد تولید داخل هیچ کمبودی دیده نمی‌شود …
۱۳۹۸/۰۹/۲۷
خرید پنج‏هزار میلیارد ریال کالای بادوام داخلی با تسهیلات بانک ملی ایران
بانک ملی ایران با هدف رونق بازار تولید و کسب‏و‏کار داخلی و حمایت از کالای ایرانی، از ابتدای سال جاری تا پایان آبان‏ماه بیش از پنج‏هزار میلیارد ریال تسهیلات فروش اقساطی برای خرید کالای داخلی تخصیص داده است. به گزارش روابط‏عمومی بانک ملی ایران، این بانک طی مدت مذکور بالغ بر 36 هزار و 636 فقره تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی به ارزش پنج هزار و 11 میلیارد ریال پرداخت کرده است. بانک ملی ایران در سال گذشته نیز تعداد 82  هزار و 20 فقره تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای داخلی به ارزش هشت هزار و 602 میلیارد ریال پرداخت کرده است. در هشت‏ماه ابتدای امسال، 122 هزار و 665 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش برای حمایت از تولید و اشتغال در 52 هزار و 449 فقره توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است. همچنین در …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ایمیدرو / صنعت و معدن / استخراج معدن / درآمد معدنی / قانون اساسی
احیای معادن کوچک مقیاس با رویکرد رفع موانع و تامین مالی
تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: اجرای طرح احیای معادن کوچک مقیاس با رویکرد رفع موانع و مشکلات ادارای، تامین مالی، ایجاد وتوسعه بازار تولیدات معدنی ، امور حقوقی و مشاوره ای مورد توجه است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / حمایت از کالای ایرانی / تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی
بهرام‌نیا: نظام بانکی باید در خدمت تولیدکنندگان قرار گیرد
نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که برای ایجاد رونق در بازار تولید باید نظام بانکی در خدمت تولیدکنندگان قرار گرفته و بروکراسی های ادارای کنار گذاشته شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲
رئیس کل گمرک: حتی یک گرم ذرت آلوده وارد کشور نشده است
محموله ذرتی که در بندر امام خمینی متوقف شده بخش اعظم آن دانه شده و برای خوراک دام بود، اما بلال‌های موجود در بازار تولید داخل است و ربطی به آن محموله ندارد بنابراین نباید این بحث‌ها باعث نگرانی شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی / قیر / عقیل قدیم / راهسازی / نفت کوره
قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟/ تداوم عرضه به بازار علیرغم همه نظارت‌ها
سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
نظارت بر رسانه‌های تصویری در اختیار «ساترا» است
در ماه‌های اخیر موضوع فیلتر سایت‌های دانلود فیلم حسابی جنجال‌برانگیز شده است و ضرورت دریافت مجوز این سایت‌ها از سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا)، انتقادها و اعتراض‌های مختلفی را در پی داشته است؛ تا جایی که وزیر ارتباطات هم از عملکرد صدا و سیما برای درخواست فیلتر سایت‌های دانلود فیلم انتقاد کرده و گفته است چنین حکمی فاقد اعتبار بوده و به بازار تولید محتوا ضربه می‌زند. با این اوصاف رئیس ساترا در نشستی که روز گذشته در محل این سازمان برگزار شد، به توضیح و تبیین سیاست‌های کلان و گستره چارچوب فعالیت‌های این سازمان پرداخت.
۱۳۹۸/۰۸/۱۷
چه خطایی باعث حذف همیشگی "نوکیا" از بازار تولید‌کنندگان موبایل شد؟!
از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ نوکیا از رتبه اول بازار به رتبه دهم سقوط کرد؛ سهم بازار ۸۰ درصدی نوکیا به ۳ درصد رسید و ارزش شرکت نوکیا با کاهشی ۹۹ درصدی از ۲۵۰ میلیارد یورو به ۳.۷۹ میلیارد یورو رسید! اما چه خطایی باعث حذف همیشگی "نوکیا" از بازار موبایل شد؟!
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
چرا قیمت‌ها در بازار افزایش یافت؟
افزایش قیمت خودرو با توجه به رکود بازار، این روزها بسیاری از دست اندرکاران خودرو و همچنین مشتریان را سردرگم کرده است. در این بین خودروسازان از روال عادی عرضه می‌گویند حال آنکه برخی از فعالان بازار تولید‌کنندگان را متهم به مدیریت بازار می‌کنند. آنچه مشخص است افزایش قیمت، بیشتر در محصولات زیر ۱۰۰ میلیون تومان بازار رخ داده که در این بین نمی‌توان از روند صعودی قیمت دو خودرو پراید و ۴۰۵ گذشت.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸
برندگان نشان مرغوبیت صنایع‌دستی
برندگان استانی نشان مرغوبیت در بازار تولید و عرضه صنایع‌دستی مشخص شدند. پنجمین دوره جشنواره نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع‌دستی کشور از تاریخ 6 لغایت 9 مهرماه سال‌جاری به میزبانی شیراز برگزار شد و 356 اثر صنایع‌دستی از استان‌های فارس، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر مورد ارزیابی و داوری قرار گرفتند. اکنون در پایان این جشنواره، نتایج نشان می‌دهد: در نهایت و پس از داوری انجام شده، 152 اثر موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت و برتری شدند. مرغوبیت و استاندارد بودن مواد اولیه، اصالت، زیباشناسی سنتی، نوآوری در طراحی و تولید، قابلیت عرضه در بازار و کاربردی بودن محصولات از جمله معیارهای انتخاب محصولات حائز شرایط دریافت نشان ملی در بازار صنایع دستی …
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
زیان میلیاردی تولیدکنندگان جوجه یک روزه/ تصمیمات یک شبه به صادرات ضربه می زند
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: برای ایجاد یک بازار با ثبات اقتصادی الزامی است که طبق عرضه و تقاضا بازار تولید به جریان بیفتد تا تولید کننده مجبور نشود، جوجه یک روزه را زیر قیمت بازار به فروش برساند و یا معدوم کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸
دستاوردهای درخشان وزارت صمت در سال رونق تولید /با تدبیر و کار تیمی تولیدرونق می یابد
گزارش اقدامات و دستاوردهای کلیدی در یکسال اخیر نشان می دهد که بازار تولید و توزیع و فروش و بازارهای کشور با برنامه های جامع و گسترده ای برای رونق تولید و تنظیم بازار همراه است و مدیران وزارت صمت و بانک مرکزی و گمرک در حال نظارت بر بازارها...
۱۳۹۸-۰۷-۰۳
تقاضا برای چرندیات
همیشه یک قاعده کلی را باید درنظر داشته باشیم، اینکه هر کالا و خدمات و حرف و سخنی و نوشته‌ای اگر متقاضی و خریدار داشته باشد، کسانی پیدا می‌شوند که آن را تولید می‌کنند و اگر خریدار نداشته باشد حتی اگر کسانی آن را تولید و عرضه کنند به سرعت از بازار تولید و عرضه و تقاضا حذف می‌شوند
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / استانی-اقتصادی / کارگو ترمینال اصفهان / فرودگاه اصفهان / صادرات کشاورزی
محصولات کشاورزی براساس نیازسنجی بازار تولید شود
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید بر ضرورت آمایش سرزمین برای تولید محصولات کشاورزی، گفت: محصولات کشاورزی صادر شده از کارگوترمینال اصفهان باید براساس نیاز کشورهای هدف تولید و در نهایت صادر شوند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
از «رونق بازار تولید در اوج رونق بازار تحریم‌» تا «نبش قبر حقوقی بمب‌گذاری شهریور در فرانسه»
خبرنگار تصویری تسنیم در سفر حج عکس هایی از موزه مکه تهیه کرده است. گفتنی است در سال ۱۳۷۹ در مکه موزه‌ای با نام «معرض عمارة الحرمین الشریفین» و با مساحت ۱۲۰۰ متر مربع تأسیس شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۱
آثار برگزیده لباس عاشورایی سال گذشته به مرحله تولید نرسید
دبیر کارگروه مدولباس کشور با اشاره به بروز مشکلات بازار تولید پوشاک در سال گذشته با وجود نوسانات ارزی و گرانی پارچه گفت: با وجود این شرایط موفق نشدیم طرح‌های برگزیده جشنواره لباس عاشورایی را به مرحله تولید برسانیم.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
سهم 30 درصدی تولید داخلی در بخش نوشت‌افزار
مدیرعامل مجمع نوشت‌افزار ایرانی ـ اسلامی گفت: تنها 30 درصد از نوشت‌افزارهای موجود در بازار تولید داخلی هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۷
مهم‌ترین بازارهای هدف
سال جاری میلادی در منطقه آسیا پاسیفیک درآمد حاصل از صنعت بازی‌های رایانه‌ای به ۷۲ میلیارد دلار می‌رسد که ۴۷ درصد کل درآمد این صنعت را در جهان تشکیل می‌دهد. این رقم نسبت به درآمد سال قبل 6/ 7 درصد بالاتر است. چین در این حوزه نیز کشوری بسیار تاثیرگذار است. جمعیت زیاد و افزایش سریع نفوذ تلفن هوشمند به این کشور مزیت داده است. توقف صدور مجوز برای ارائه بازی‌های رایانه‌ای جدید بر تولیدکنندگان این بازی‌ها در کره‌جنوبی و ژاپن اثرات بزرگی داشته است. زیرا بازار اصلی محصولات آنها چین است. در سال‌های آینده چین همچنان مهم‌ترین بازار برای صنعت بازی‌های رایانه‌ای خواهد بود و انتظار می‌رود سال آینده جایگاه خود به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار این بازی‌ها را در آسیا از لحاظ درآمد از آمریکا باز پس گیرد. بالاترین سرعت …
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / صنایع‌دستی / بازار تولید و فروش صنایع دستی / گذر صنایع دستی
شو ندهید! به برنامه‌ریزی اساسی نیاز داریم
رئیس گروه‌های سنتی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با تاکید بر اینکه با شو (رفتارهای نمایشی) نمی‌توان پیشرفت کرد، اظهار کرد: آنچه امروز در حوزه صنایع‌دستی نیاز داریم، برگزاری شو نیست؛ بلکه برنامه‌ریزی اساسی است که این امر هم نیاز به کارشناسان متخصص دارد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
نیمی از تولیدی های لباس در قم تعطیل شده است
شفقنا-رئیس اتحادیه فروشندگان پوشاک قم گفت: در سال های گذشته تحریم، گران شدن نخ و لوازم جانبی باعث شد بازار تولیدات داخلی از رونق بیفتد و توانایی رقابت با کالاهای قاچاق از جمله لباس های چینی و ترک را نداشته باشد. به گزارش شفقنا، جعفر آسوده در سخنانی اظهار داشت: ۸۰ درصد لباس موجود در بازار داخلی است که ۵۰ […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
بازگشت منش نسیه‌فروشی با طرح ابتکاری بانک صادرات
بانک صادرات ایران به‌منظور حمایت از زنجیره تولید تا مصرف کالاهای ایرانی، طرح «طراوت» را در سال‌جاری ارائه کرده است. بازگرداندن منش نسیه‌فروشی و اعتباری در بین ارکان بازار تولید تا مصرف در کشور مهم‌ترین ویژگی این طرح است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
«طراوت» را برای ایجاد طراوت در تولید ملی برنامه‌ریزی کردیم
برای تهیه گزارشی از کم و کیف یک طرح جامع و فراگیر برای راه‌اندازی زنجیره تولید تا مصرف، به نام طرح ویژه اعتباری تولید با عنوان «طراوت» در دفتر امیر یوسفیان، معاون اعتباری بانک صادرات ایران حاضر شدیم. بانک صادرات ایران در راستای حمایت از زنجیره تولید تا مصرف کالاهای ایرانی، طرح «طراوت» را برای سالی آماده کرده بود که در نخستین دقایق تحویلش، از سوی مقام معظم رهبری «رونق تولید» نام گرفت. بازگرداندن منش نسیه‏فروشی و اعتباری در بین ارکان بازار تولید تا مصرف در کشور بی‏شک مهم‏ترین ویژگی این طرح است که جزییات آن را در قالب گفت‏و‏گویی جویا شده‌ایم: این طرح قرار است کدام حلقه مفقوده حمایت از «رونق تولید» را کامل کند؟ شما نقطه ضعف را در کجا دیده‌اید؟ اتفاقی که پیش‏بینی می‏شد این بود که استمرار تولید در …
۱۳۹۸/۰۴/۰۱
گوگل به‌صورت رسمی اعلام کرد که از بازار تولید تبلت کنار خواهد کشید
تبلت پیکسل اسلیت را به‌خاطر می‌آورید؟ این دستگاه سال گذشته و در کنار گوشی‌های پیکسل 3 و پیکسل 3 XL معرفی شد و برخلاف انتظار گوگل با استقبال چشمگیری از سمت طرفداران روبه‌رو نشد. این تبلت با سیستم عامل Chrome OS ارائه شده و حتی به غیر از کاربران به نظر می‌رسد که به دل خود گوگل هم ننشته است. گوگل حالا به‌طور رسمی اعلام کرده است که از صنعت تولید تبلت کنار خواهد رفت. بدین ترتیب Pixel Slate هرگز جانشینی نخواهد داشت و سیستم عامل Chrome OS تا اندروید تبلت در تیم‌های سخت‌افزاری گوگل توسعه داده نخواهد …
۱۳۹۸/۰۳/۲۶ / سینما
تنور تولید سینما داغ است
تهران - ایرنا - هر چند تا برگزاری مهمترین رویداد هنری سینمای ایران یعنی جشنواره فیلم فجر زمان زیادی باقی مانده است اما این روزها بازار تولید در سینمای ایران داغ است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
رویکرد حمایتی بانک ملی ایران برای رفع نیازهای اساسی خانوار
بانک ملی ایران در یک ماه ابتدای سال جاری تعداد شش هزار و 965 فقره تسهیلات به صورت فروش اقساطی، جعاله و مرابحه برای رفع نیازهای ضروری خانوار پرداخت کرده است که ارزش این تسهیلات به دو هزار و 78 میلیارد ریال می‏رسد. به گزارش روابط‏عمومی بانک ملی ایران، سال گذشته نیز بخشی از نیازهای اساسی خانوار با تسهیلات این بانک تامین شد به طوری که در سال 97 تعداد یک میلیون و 12 هزار و 180 فقره از این تسهیلات به ارزش 277 هزار و 505 میلیارد ریال پرداخت شده است.همچنین بانک ملی ایران در سال رونق تولید، حمایت از بازار کالای داخلی را در دستور کار خود قرار داده و در یک ماه ابتدای سال، تعداد 663 فقره تسهیلات فروش اقساطی خرید کالای مصرفی بادوام داخلی به ارزش 70 میلیارد ریال پرداخت کرده است.از سویی بانک ملی ایران در راستای …
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
هند به دنبال به دست آوردن بازار چین است
تهران- ایرنا- روزنامه اکونومیست تایمز هند نوشت، هند با تدوین راهبردی به دنبال به دست آوردن بازار تولیدات کشاورزی و دارویی چین و جلب شرکت‌های خارجی است که پس از جنگ تجاری واشنگتن و پکن، درصدد انتقال پایگاه‌های تولیدشان از چین هستند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری / نوآوری / هوش مصنوعی
نخستین دوره رویداد ملی ایده‏‌پردازی فراساحلی برگزار می‌شود
رویداد ملی ایده‬ پردازی فراساحلی به منظور گردآوری و تسریع ورود ایده‌ها به بازار تولید محصولات۲۱ تا ۲۲ خردادماه برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
3 تیم بازرسی دامپزشکی در مهاباد فعال شد
مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: سه تیم بازرسی دامپزشکی برای اجرای طرح کنترل و نظارت بهداشتی بر بازار تولید و عرضه فرآورده های خام دامی در این شهرستان فعال شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
شرکت های دانش بینان مازندران 300 محصول تولید می کنند
ساری-ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: هم اکنون شرکت های دانش بینان و فناورانه این استان حدود 300 محصول قابل عرضه به بازار تولید می کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •