سه شنبه, ۳۰ دی, ۱۳۹۹ / 19 January, 2021
بازار ملک
اما و اگرهای بازار مسکن شب عید/ اسم رمزحباب‌بازان ملکی برای افزایش نرخ ها لو رفت!
۲ ساعت قبل / مسکن / بازار مسکن / قیمت دلار / بازار ارز / بازار ملک
اما و اگرهای بازار مسکن شب عید/ اسم رمزحباب‌بازان ملکی برای افزایش نرخ ها لو رفت!
اسم‌رمز حباب‌بازان ملکی برای منحرف کردن بازار مسکن از مسیر ریزش قیمت، لو رفت. بررسی‌ها در بازار ملک نشان می‌دهد تنها گروه برنده عصر جهش قیمت - سفته‌بازها - اکنون برای به‌هم‌زدن معادله جدید به‌دنبال القای «پایان فاز پساجهش با خریدهای شب‌عید» است.
۱۳ ساعت قبل
اسم رمز حباب‌بازان ملکی
اسم‌رمز حباب‌بازان ملکی برای منحرف کردن بازار مسکن از مسیر ریزش قیمت، لو رفت. بررسی‌ها در بازار ملک نشان می‌دهد تنها گروه برنده عصر جهش قیمت - سفته‌بازها - اکنون برای به‌هم‌زدن معادله جدید به‌دنبال القای «پایان فاز پساجهش با خریدهای شب‌عید» است. این گروه مدعی است خریدهای هفته‌های آتی در بازار مسکن باعث افزایش دوباره قیمت می‌شود. اما دو واقعیت وجود دارد که اعلام آنها می‌تواند ترفند دوستداران حباب قیمت را خنثی کند. نبود انگیزه در بین غالب خانوارها برای تبدیل بهتر آپارتمان در شب عید -ناشی از ضعف شدید قدرت خرید و همچنین نداشتن برنامه دید و بازدید نوروزی به‌خاطر کرونا- احتمال رشد چشم‌گیر معاملات شب‌عید در بازار مسکن را پایین آورده است. از طرفی، چهار شاهد آماری در تایید «حباب قیمت مسکن» وجود دارد …
تجمع خانه‌اولی‌ها پشت گیت بازار مسکن
۳ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن
تجمع خانه‌اولی‌ها پشت گیت بازار مسکن
دنیای‌اقتصاد نوشت: فنر تقاضا در بازار مسکن تا حد هشدارآمیز، فشرده شده و با تاخیر مکرر سیاست‌گذار در انجام تکلیف اصلی، انباشت نیروی این فنر می‌تواند برای آینده بازار ملک مشکل‌آفرین شود.
فنر تقاضا در بازار مسکن
۳ روز قبل
فنر تقاضا در بازار مسکن
فنر تقاضا در بازار مسکن تا حد هشدارآمیز، فشرده شده و با تاخیر مکرر سیاست‌گذار در انجام تکلیف اصلی، انباشت نیروی این فنر می‌تواند برای آینده بازار ملک مشکل‌آفرین شود. بررسی‌ها از اوضاع خانه‌اولی‌ها و…
مشاوران املاک مجبور به تغییر شغل شدند!
۴ روز قبل / بازار ملک / مصطفی / اقتصاد نیوز / صنف / مشاران
مشاوران املاک مجبور به تغییر شغل شدند!
اقتصاد نیوز : رییس اتحادیه مشاران املاک گفت: کرونا سبب شده است بسیاری از فعالان بازار ملک و مشاوران املاک تغییر شغل بدهند .
تاثیر کرونا بر فعالیت مشاوران املاک چه بود؟
۴ روز قبل / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
تاثیر کرونا بر فعالیت مشاوران املاک چه بود؟
ییس اتحادیه مشاران املاک گفت: کرونا سبب شده است بسیاری از فعالان بازار ملک و مشاوران املاک تغییر شغل بدهند .
دلیل اصلی ریزش قیمت در بازار مسکن چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / قیمت مسکن / مسکن در تهران
دلیل اصلی ریزش قیمت در بازار مسکن چیست؟
بیست روز اول زمستان در بازار ملک به‌ «یخبندان» برای معاملات مسکن در تهران تبدیل شد. داده‌های ثبت‌شده از فروش آپارتمان در سامانه رهگیری نشان می‌دهد طی سه هفته اول دی‌ماه، حجم معاملات بیش از ۶۰ درصد نسبت به مدت‌زمان مشابه در آذر افت کرده است.
بازار مسکن جان ندارد؛ جو ندهید!
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / بازار مسکن / قیمت مسکن / معاملات مسکن / بازگشت قیمت‌ها به آگهی‌های اینترنتی خرید و فروش خودرو / بازگشت قیمت به سایتهای فروش مسکن / ممنوعیت درج قیمت در آگهی ها
بازار مسکن جان ندارد؛ جو ندهید!
نظرات متفاوتی درباره رفع محدودیت قیمتگذاری مسکن در سایتهای اینترنتی ارایه می شود که بعضا ۱۸۰ درجه با هم فرق دارد؛ عده ای که رشد قیمت مسکن را نه تعیین قیمت در سایتها بلکه اثرات اقتصاد کلان می دانند، می گویند که سانسور نرخها بازار را از کشف قیمتهای واقعی ناتوان کرده بود. اما برخی دیگر معتقدند نرخ گذاری به ایجاد فضای رقابتی می انجامد و روند صعودی به بازار ملک می دهد. به هر ترتیب به نظر می رسد بخش مسکن در برهه ای حساس قرار گرفته و با توجه به رشد ۳۶۷ درصدی قیمت طی سه سال گذشته، بازار دیگر تحمل قیمتهای حباب گونه را ندارد.
یارانه برای موج‌سوارهای مسکن؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / بازار مسکن / شهرداری تهران / تهران / شورای شهر / شهر تهران / قیمت مسکن / مسکن
یارانه برای موج‌سوارهای مسکن؟
دو گروه «موج‌سوار» در بازار ملک بابت آنچه «هزینه‌زا شدن رکود کرونا» عنوان شده است، از «بودجه پایتخت» امتیاز می‌گیرند.
سودهای نامتعارف ملک‌بازها از گرانی مسکن و زمین
۱۳۹۹/۱۰/۲۳ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / افزایش قیمت
سودهای نامتعارف ملک‌بازها از گرانی مسکن و زمین
دنیای‌اقتصاد نوشت: دو گروه «موج‌سوار» در بازار ملک بابت آنچه «هزینه‌زا شدن رکود کرونا» عنوان شده است، از «بودجه پایتخت» امتیاز می‌گیرند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
جایزه پایتخت به ملک‌بازها
دو گروه «موج‌سوار» در بازار ملک بابت آنچه «هزینه‌زا شدن رکود کرونا» عنوان شده است، از «بودجه پایتخت» امتیاز می‌گیرند. بودجه تهران با کسری بیش از ۳۰ درصدی روبه‌رو شده است. یک مسیر موثر برای جبران…
افزایش تسهیلات ساخت مسکن، موثرترین راه برای بهبود بازار ملک
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
افزایش تسهیلات ساخت مسکن، موثرترین راه برای بهبود بازار ملک
شریعتی اندراتی، عضو کمیسیون عمران مجلس، افزایش تسهیلات ساخت مسکن را موثرترین راه برای بهبود وضعیت بازار ملک دانست و گفت: برای بهبود وضعیت خرید مسکن توسط مردم پیش از اینکه به فکر افزایش سقف وام باشیم باید به دنبال نظارت بر نرخ‌ها باشیم.
«سوخت مکمل» برای رشد دوباره خانه‌سازی چیست؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / بازار مسکن / شهرداری / آمریکا / شهر تهران / تهران / شهرداری تهران
«سوخت مکمل» برای رشد دوباره خانه‌سازی چیست؟
نبض ساخت مسکن در تهران طی پاییز با فراز و فرود شدید روبه‌رو شد و تغییر شدید در رفتار بساز و بفروش‌ها، نیاز بازار ملک به «سوخت مکمل» برای رونق را نشان می‌دهد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
رفت و برگشت نبض ساخت‌وساز
نبض ساخت مسکن در تهران طی پاییز با فراز و فرود شدید روبه‌رو شد. تیراژ عرضه در آبان‌ماه با چاشنی خوش‌بینی بازارها به آینده، از حالت رکود چندین‌ساله خارج شد و بیش از 25 درصد رشد ماهانه پیدا کرد؛ اما در آذر مجددا سقوط کرد. تغییر شدید در رفتار بساز و بفروش‌ها،‌ نیاز بازار ملک به «سوخت مکمل» برای رونق را نشان می‌دهد.
قیمت آپارتمان در تهران
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / بازار مسکن / بازار ملک / آپارتمان / تهران / مناطق مختلف / رکود / خرید و فروش
قیمت آپارتمان در تهران
فروشنده‌ها از هر اقدامی برای یافتن مشتری به منظور جلوگیری از درگیری بیشتر با رکود و مجبور شدن برای کاهش قیمت‌ها، دریغ نمی‌کنند و انتشار آگهی‌های دست‌نویس و نصب آن‌ها در معابر محلات مختلف پایتخت یکی از مصادیق این تلاش‌ها محسوب می‌شود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
تاوان معافیت محتکران زمین
محتکران «زمین» نه تنها در تهران که در کل کشور با برخورداری از حاشیه امن مالیاتی، «نسبت قیمت‌ها در بازار ملک» را به زیان ساخت‌و‌ساز به‌هم زدند. رکود ساختمانی 5 سال اخیر اگرچه محصول سیاست‌گذاری غلط - سرکوب قدرت‌خرید - بوده، اما معافیت مالیاتی سفته‌بازها باعث تشدید این رکود شد. خریدهای غیرمصرفی زمین سبب شده است نسبت قیمت زمین به مسکن در کشور از عدد یک فراتر رود. این سبقت، توجیه اقتصادی ساخت‌وساز را به شدت کاهش داده است. حداقل دو راهکار مالیاتی برای پایان محدودیت «عرصه» برای ساخت مسکن وجود دارد.
رشد اجاره بهای مسکن در ایران
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / بازار مسکن / بازار ملک / کشور / رهن و اجاره / قیمت / تورم / افزایش
رشد اجاره بهای مسکن در ایران
تورم مسکن شهر تهران در بهار امسال معادل ۳۷ درصد و در تابستان به سطح ۷۳ درصد رسید. متناسب با روند تورم مسکن در دو فصل ابتدایی بازار اجاره نیز واکنش داد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
منبع شارژ مسکن در پساجهش
فعالان ساختمانی با نیروی حاصل از دوره پساجهش، انرژی گرفتند و به آینده ساخت‌و‌ساز‌ خوش‌بین شدند. شاخص «انتظارات سازنده‌های مسکن» یا همان «حس سمت عرضه در بازار ملک نسبت به آینده» در جدیدترین نظرسنجی…
لیزینگ مسکن، ابر رکود بازار ملک را می‌شکند؟
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / مسکن / بازار مسکن
لیزینگ مسکن، ابر رکود بازار ملک را می‌شکند؟
قفل ۴ساله در مجوز لیزینگ مسکن با ابتکار عمل بازار باز شد. مصوبه‌ای که سال ۹۵ برای خرید اعتباری مسکن -لیزینگ- صادر شد به‌دلیل «تعیین نرخ سود ناهماهنگ با قیمت تمام‌شده منابع» اصلا به اجرا درنیامد.
الگوی نجات بازار مسکن از ابررکود
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / بازار ملک
الگوی نجات بازار مسکن از ابررکود
اقتصاد نیوز : در شرایط فعلی که بازار معاملات مسکن در ابررکود معاملاتی به سر می‌برد می‌توان با استفاده از اهرم تسهیلات شرایط را از ابررکود به وضعیت بهبود نسبی تغییر داد.
قیمت مسکن نزولی شد / وقف روند صعودی بازار ملک پس از یک سال
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن
قیمت مسکن نزولی شد / وقف روند صعودی بازار ملک پس از یک سال
دنیای‌اقتصاد نوشت: شواهد قوی از کاهش قیمت مسکن در ماه ریزش بازارها، در گزارش رسمی تحولات معاملات املاک منعکس شد. اطلاعات نهایی از جزئیات معاملات مسکن ماه آذر، از کاهش یک درصدی میانگین قیمت نسبت به آبان حکایت دارد.
۱۳۹۹/۱۰/۰۸
نبض بازار ملک در جنوبی‌ترین مناطق تهران
تحقیقات میدانی از وضعیت بازار مسکن در چهار منطقه جنوبی پایتخت نشان می‌دهد در غالب محلات این مناطق رکود حاکم است به‌طوری‌که این رکود طی حدود دو ماه گذشته بر بازار این مناطق وارد شده است. مناطق 15، 16، 19 و 20 جنوبی‌ترین مناطق شهری پایتخت هستند.
نوشتن قانون به نفع یک جناح!/خلق ابربانک ایران/ مردم ۱۷ استان  در معرض  فقر تغذیه/قدرت نمایی وقاحت!
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / تورم / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / بازار ملک
نوشتن قانون به نفع یک جناح!/خلق ابربانک ایران/ مردم ۱۷ استان در معرض فقر تغذیه/قدرت نمایی وقاحت!
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز ۷دی ماه ۱۳۹۹ را بررسی عناوین اصلی صفحات اول آنها آغاز می‌کنیم.
سرچشمه کسری شدید آپارتمان‌های نقلی
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / اقتصاد / مسکن / بازار مسکن / معاملات مسکن / بازار ملک
سرچشمه کسری شدید آپارتمان‌های نقلی
اقتصاد نیوز : یک عامل مخفی در بازار ملک در نقش شارژکننده رکود باعث تشدید فاصله بین آپارتمان‌های تازه‌ساز و متقاضیان مصرفی شده است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
شریک پنهان رکود مسکن
افت قابل توجه سهم «خانه‌های نقلی» از معاملات مسکن این پرسش را به‌وجود آورده که آیا قدرت خرید خانه‌اولی‌ها بهبود یافته که باعث شیفت تقاضا به گروه متراژی بالاتر شده است؟ بررسی‌های «دنیای اقتصاد» ضمن پاسخ منفی به این پرسش نشان می‌دهد هم‌اکنون نه‌تنها توان خرید مسکن به کمتر از نصف دو سال گذشته سقوط کرده که در این میان، یک عامل مخفی در بازار ملک در نقش شارژکننده رکود باعث تشدید فاصله بین آپارتمان‌های تازه‌ساز و متقاضیان مصرفی شده است. ضوابط شهری ساخت‌وساز به جای آنکه در نقش رگولاتور بازار مسکن، مسیر عرضه را به سمت احداث آپارتمان‌های کم‌متراژ اما پرتقاضا- حداکثر 60 مترمربع- هدایت کند، عاملی برای اجبار سازنده‌ها به احداث واحدهای مسکونی بزرگ‌‌متراژ شده است. گسل «متراژ» در بازار مسکن تهران - فاصله مساحتی …
کاهش معاملات خرید آپارتمان به کمترین میزان در ۷ سال گذشته
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / اقتصاد / تورم / نرخ ارز / برجام / بازار ملک
کاهش معاملات خرید آپارتمان به کمترین میزان در ۷ سال گذشته
اقتصاد نیوز : حجم معاملات خرید آپارتمان در ماه گذشته به کمترین میزان طی دست‌کم ۷ سال گذشته رسید.
بازار مسکن زمین‌گیر شد
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / قیمت مسکن / رکود ملک / آپارتمان در تهران
بازار مسکن زمین‌گیر شد
آذر-پایین‌ترین فروش واحد مسکونی طی ۸ ماه گذشته- به یک دلیل مشخص، قابل پیش بینی بود و آن «خروج تقاضای خرید سرمایه‌ای از بازار ملک به دنبال ریزش قیمت در دیگر بازار‌ها و همچنین فروکش کردن ریسک غیراقتصادی» است.
وضعیت بازار ملک در مناطق لوکس‌نشین؛ الهیه متری ۱۲۵ میلیون تومان | افزایش عمق رکود در مناطق یک و سه
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / قیمت مسکن و زمین
وضعیت بازار ملک در مناطق لوکس‌نشین؛ الهیه متری ۱۲۵ میلیون تومان | افزایش عمق رکود در مناطق یک و سه
بررسی وضعیت بازار معاملات خرید و فروش در مناطق لوکس‌نشین از افزایش عمق رکود در این بازار خبر می‌دهد.
مجتمع مس سرچشمه آغاز به کار کرد / احتمال تعیین نرخ ۷۷۰ تومان برای هر دلار / مکاتبه برای انصراف از دریافت یارانه
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / اقتصاد / اقتصاد کشور / حساب ذخیره ارزی / قیمت مسکن / بازار ملک
مجتمع مس سرچشمه آغاز به کار کرد / احتمال تعیین نرخ ۷۷۰ تومان برای هر دلار / مکاتبه برای انصراف از دریافت یارانه
اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۳ دی‌ماه در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:شکست مذاکرات دور اوروگوئه
۱۳۹۹/۱۰/۰۳ / اقتصاد / انتخابات / رشد / سرمایه گذاری / مسکن
ایرانشهر
مهدی روانشادنیا، کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه بعد از خروج تقاضای مصرفی، از حدود یک ماه پیش تقاضای سرمایه‌گذاری هم از بازار ملک خارج شده است گفت:
۱۳۹۹/۱۰/۰۳
بازار ملک مناطق لوکس‌نشین
بررسی وضعیت بازار معاملات خرید و فروش در مناطق لوکس‌نشین از افزایش عمق رکود در این بازار خبر می‌دهد.
رکود بازار مسکن چقدر طول می کشد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
رکود بازار مسکن چقدر طول می کشد؟
ایسنا نوشت: یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه بعد از خروج تقاضای مصرفی، از حدود یک ماه پیش تقاضای سرمایه گذاری هم از بازار ملک خارج شده است گفت: تا سه ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ بازار مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار می گیرد و قیمتها ثبات نسبی خواهد داشت.
شناخت شرایط و امکانات محله نواب برای زندگی
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / محله نواب / رهن و اجاره آپارتمان در نواب / پایگاه خبری ملک هفت
شناخت شرایط و امکانات محله نواب برای زندگی
پایگاه خبری ملک هفت از اولین سامانه های محتوایی تخصصی در حوزه ملک و مسکن در ایران میباشد و با هدف ارائه خدمات محتوائی در حوزه های خبر و تحلیل در بازار ملک و مسکن در ایران میباشد و چشم انداز آن ایجاد یک مجرای شفاف و قابل اعتماد خبری و تحلیلی در بازار ملک و املاک میباشد.
معرفی متهم جدیدکودتای 28 مرداد/اخراجی‌های بازار مسکن/تشبیه ظریف به وزیر خارجه هیتلر /پایداری‌ها، عامل اختلاف اصولگرایان
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / قیمت مسکن / مسکن / بازار مسکن / افزایش قیمت دلار / بازار ملک
معرفی متهم جدیدکودتای 28 مرداد/اخراجی‌های بازار مسکن/تشبیه ظریف به وزیر خارجه هیتلر /پایداری‌ها، عامل اختلاف اصولگرایان
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز را بامرور عناوین اصلی صفحات اول آنها آغاز می‌کنیم.
پیشنهادات نجومی در بازار اجاره / تغییر ذائقه مالکان پس از رکود بورس
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / بازار ملک / اقتصادنیوز / پیشنهادات / متراژ / نوسازها
پیشنهادات نجومی در بازار اجاره / تغییر ذائقه مالکان پس از رکود بورس
اقتصادنیوز : مستاجرانی که این روزها به دنبال خانه هستند از پیشنهادهای عجیب قیمتی مالکان می گویند که با اجاره بهای واقعی منطقه فاصله زیادی دارد ظاهرا مالکان به دلیل کم رونقی بورس به جای پول پیش اجاره می خواهند.
ارقام نجومی از تورم مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
ارقام نجومی از تورم مسکن
بررسی‌ها نشان می‌دهد بین آمارهای فضایی اعلام شده در گزارشی که روز گذشته از سوی متولی بخش مسکن منتشر شد با آمارهای رسمی قبلی مربوط به بازار ملک از یک‌سو و تحقیقات میدانی انجام شده از بازار معاملات مسکن برخی مراکز استان‌های کشور از سوی دیگر شکاف قابل توجه وجود دارد.
پایش مسکن از دوربین بازار
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / بازار مسکن / رکود مسکن / معاملات ملکی
پایش مسکن از دوربین بازار
از نگاه واسطه‌های بازار ملک، «زمین بازی برای فروش کوتاه‌مدت (زیر یکسال) مساعد نیست.» در این میان شاید عنوان شود «رای پایین به فروش فوری به معنای عدم اطمینان کافی به تداوم وضعیت جدید است»، اما واقعیت آن است که اگر چنین بود، در این صورت بسیار بعید بود که افراد «تصمیم بگیرند واحد مسکونی سرمایه‌ای خود را برای حداقل یکسال اجاره دهند.»
آمار عجیب از قیمت مسکن (+ جدول)
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / قیمت / مسکن / تهران / خوزستان / مراکز / وزارت راه و شهرسازی / آمار
آمار عجیب از قیمت مسکن (+ جدول)
حجم معاملات و سطح تورم در بازار مسکن در شرایط فعلی به دلیل دو اتفاق مهم نسبت به نیمه اول امسال روند کاهشی پیدا کرد. کاهش قیمت ارز و کاهش شدید «انتظارات تورمی» دو اتفاق مهم و موثر بر بازار ملک بود.
مشخصات آپارتمان کمتر از متری ۲۰ میلیون تومان در تهران(+ جدول)
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / بازار ملک / بازار مسکن / آپارتمان / قیمت / خرید و فروش / تهران / 20 میلیون / متر مربع
مشخصات آپارتمان کمتر از متری ۲۰ میلیون تومان در تهران(+ جدول)
هر چند میانگین قیمت در مناطق و حتی محلات مختلف متغیر است، اما در مجموع فایل خرید و فروش ملک با نرخ کمتر از ۲۰ میلیون تومان در هر مترمربع علاوه بر مناطق جنوبی، تقریبا در مناطق مرکزی، شرقی و غربی نیز قابل جست‌وجو هستند.
پیش‌بینی فعالان از آینده بازار مسکن | خریداران مصرفی به بازار ملک برمی‌گردند؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۶ / قیمت مسکن و زمین / مسکن
پیش‌بینی فعالان از آینده بازار مسکن | خریداران مصرفی به بازار ملک برمی‌گردند؟
در یک نظرسنجی از فعالان بازار ساخت‌وساز آن‌ها به افت شدید در فروش مسکن و تعداد واحدهای در حال ساخت اشاره کرده‌اند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
آینده مسکن از لنز عرضه
فعالان ساختمانی تحت‌ تاثیر کاهش ریسک خارجی - عامل بیرونی التهاب‌آفرین در بازار مسکن- نسبت به آینده سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت‌وساز تغییر نگاه دادند. نتایج جدید یک نظرسنجی دوره‌ای - ماهانه- از مدیران شرکت‌های ساختمانی، نشان می‌دهد بدبینی سمت عرضه به آینده بازار ملک متوقف شده و انتظارات سازنده‌ها روی مرز خوش‌بینی قرار گرفته است. بررسی‌ها درباره این تغییر نگاه حاکی است شرایطی که آبان‌ماه در مسیر رشد قیمت مسکن رقم خورد، مطلوب سازنده‌ها است. جهش قیمت در حداقل یک‌سال اخیر نه تنها تقاضای مصرفی را آسیب زد که برای سازنده‌ها نیز از بابت «رشد شدیدتر قیمت زمین» و «نبود تقاضای موثر و پایدار» گران تمام شد. فعالان ساختمانی، آینده معاملات ملک را «غیرهیجانی» می‌بینند و در عین حال به «بازگشت خریداران مصرفی به …
خانه در تهران متری ۲۷ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / بازار مسکن / بازار مسکن تهران / قیمت مسکن تهران
خانه در تهران متری ۲۷ میلیون تومان
یک کارشناس، افزایش ساخت و ساز را شرط اصلی ایجاد آرامش در بازار مسکن دانست و گفت: راه اندازی بورس و املاک و مستغلات به معنی تایید سوداگری در بازار ملک است و اثرات منفی در این بخش خواهد داشت.
قیمت واحد‌های ۵۰ متری در پایتخت/ کم متراژ‌ها در کدام مناطق بیشترند؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / مسکن / قیمت مسکن
قیمت واحد‌های ۵۰ متری در پایتخت/ کم متراژ‌ها در کدام مناطق بیشترند؟
واحد‌های مسکونی ۵۰ مترمربعی یکی از انواع پرتقاضا در بازار ملک است که فایل‌های نسبتا زیادی برای فروش این واحد‌های مسکونی از سوی برخی مالکان پیشنهاد شده است.
اعلام قیمت ۵۰ متری‌های پایتخت/ جدول نرخ‌ها
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران
اعلام قیمت ۵۰ متری‌های پایتخت/ جدول نرخ‌ها
دنیای‌اقتصادنوشت : واحدهای مسکونی ۵۰ مترمربعی یکی از انواع پرتقاضا در بازار ملک است که فایل‌های نسبتا زیادی برای فروش این واحدهای مسکونی از سوی برخی مالکان پیشنهاد شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
بازار املاک 50 متری پایتخت
واحدهای مسکونی 50 مترمربعی یکی از انواع پرتقاضا در بازار ملک است که فایل‌های نسبتا زیادی برای فروش این واحدهای مسکونی از سوی برخی مالکان پیشنهاد شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
ارتفاع «اضافه پرش» زمین
ابرحباب قیمت زمین در فصل داغ بازارها - تابستان پرهیجان- سنجش شد. داده‌های جدید از بازار املاک پایتخت نشان می‌دهد زمین در دومین فصل سال با دو جهش در قیمت و معاملات خرید مواجه شد. صعود تند انتظارات تورمی در فصل گذشته، امن‌ترین و در عین حال گران‌ترین پناهگاه سرمایه -زمین- را با حجم بالای خریدار سرمایه‌ای روبه‌رو کرد، به‌طوری‌که افت شدید فروشنده در همین فصل باعث رشد نجومی قیمت‌ها شد. میانگین قیمت زمین‌ در تابستان به مترمربعی 34 میلیون و 800 هزار تومان رسید که 36 درصد نسبت به بهار افزایش پیدا کرد. این شتاب قیمتی در بازار ملک تاکنون بی‌سابقه بوده است. بررسی‌ها مشخص می‌کند «اضافه‌پرش» در قیمت زمین محرز است. در تهران نسبت قیمت زمین به مسکن به 53/ 1 رسیده است که بالاترین عدد طی حدود سه دهه اخیر است. …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •