شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
بازار کار
دولت ۳۰ درصد از دستمزد شاغلین جدید منطقه آزاد ماکو را پرداخت می کند
۳۰ دقیقه قبل / استانی-شهرستانها / منطقه آزاد ماکو
دولت ۳۰ درصد از دستمزد شاغلین جدید منطقه آزاد ماکو را پرداخت می کند
مدیرکار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد ماکو از پرداخت یارانه دستمزد به کارفرمایان در قبال به کارگیری جوانان شغل اولی‌ خبرداد و گفت: به منظور فراهم آوردن امکان ورود جوانان بیکار به بازار کار، ۳۰ درصد مزد شغل اولی‌ها در منطقه آزاد ماکو برای مدت یک سال توسط دولت پرداخت می‌شود.
وبینار آموزشی «ورود به بازار، راهکار و چالش‌ها» برگزار شد
۸ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی مهندسی بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد / بازار / بازار کار / وبینار
وبینار آموزشی «ورود به بازار، راهکار و چالش‌ها» برگزار شد
انجمن علمی دانشجویی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی گناباد، وبینار آموزشی «ورود به بازار، راهکار و چالش‌ها» را برگزار کرد.
۱۷ ساعت قبل
سامانه باشگاه ماهرسان پلتفرم جامع مهارت آموختگان کارکنان وظیفه رونمایی شد
هم زمان با  چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس بانک انصار با همکاری ستاد فرماندهی نیروهای مسلح از سامانه باشگاه مشتریان ماهرسان، پلتفرم جامع مهارت آموختگان کارکنان وظیفه به منظور تضمین آینده شغلی سربازان رونمایی کرد.در این آیین که در ساختمان حوزه مرکزی بانک انصار برگزار شد مدیرعامل بانک انصار، سردار مهدی فرحی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی، سردار تقی مهری رییس سازمان وظیفه عمومی،  امیر دریادار دو غلامرضا رحیمی پور رئیس اداره سرباز ستاد کل، سردار مرادی رئیس اداره راهبردی و سازمان دهی طرح و برنامه ستادکل، مدیرعامل شرکت پژوهش ناجی و فرماندهان ارشد ستاد نیروهای مسلح حضور داشتند. مهدی رضایی مدیرعامل بانک انصار  با اشاره به تقارن هفته دفاع مقدس و آیین رونمایی از سامانه باشگاه ماهرسان گفت: با حمایت راهبردی …
۱۷ ساعت قبل
مهمانان ناخوانده انگلیس
سمانه معظمی_خبرنگار   هر سال هزاران پناهجو از گوشه وکنار جهان دررؤیای زندگی بهتر خود را به سختی به شمال فرانسه می‌رسانند. بیشتر پناهجویانی که کشورهایشان در آسیا و آفریقا را ترک کرده و راه پرپیچ‌وخم مهاجرت به اروپا را در پیش گرفته‌اند، یک مقصد دارند؛ انگلیس. انگلیس همیشه مقصد جذابی برای پناهجویان بوده است؛ بازار کار، خدمات اجتماعی که به تازه‌واردان می‌دهد و از همه مهم‌تر زبان رایج آن، همواره مهاجران را شیفته جزیره کرده است. پناهجویان برای گذشتن از «کانال مانش» که به «جاده مرگ» معروف است و رسیدن …
۱۷ ساعت قبل
نرخ بیکاری آرژانتین به بالاترین سطح در ۱۶ سال اخیر رسید
همزمان با زیر و رو شدن آرژانتین متاثر از پاندمی ویروس کرونا، نرخ بیکاری در این کشور در سه ماه دوم سال ۲۰۲۰ با جهش 1/ 13 درصدی به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۴ تاکنون رسید. به گزارش «ایبِنا» از رویترز، آرژانتین در اواسط مارس قرنطینه سختگیرانه‌ای را اعمال کرد و در نتیجه آن اقتصاد شکننده این کشور که از سال ۲۰۱۸ در رکود بود، با ضربه سختی روبه‌رو شد و بسیاری از کسب‌و‌کارها را برای ادامه حیات در تقلا رها کرد. آرژانتین هم اکنون بیش از ۶۵۰ هزار مورد ابتلا به کرونا را گزارش کرده است. نرخ بیکاری در آرژانتین در سه ماه نخست سال‌جاری 4/ 10 درصد بود. مرکز آمار آرژانتین (INDEC) در گزارشی نوشت: ارقام مرتبط با بیکاری به‌طور گسترده انعکاس‌دهنده تاثیر پاندمی کووید-۱۹ و محدودیت‌های اعمال شده روی برخی از فعالیت‌ها …
بازار کار کدام رشته‌های ریاضی بهتر است؟
۲۲ ساعت قبل / کنکور سراسری / رشته تحصیلی / نرم افزار
بازار کار کدام رشته‌های ریاضی بهتر است؟
بسیاری از داوطلبان رشته ریاضی فیزیک بعد از اعلام نتایج کنکور به دنبال انتخاب رشته‌ای هستند که بازار کار مناسبی هم داشته باشد، در این خبر به معرفی چند رشته دارای بازار کار مناسب ریاضی می‌پردازیم.
۸۷۰ هزار آمریکایی دیگر این هفته درخواست بیمه بیکاری دادند
۳۰ ساعت قبل / بیکاری / بحران بیکاری / ایالات متحده امریکا / ویروس کرونا
۸۷۰ هزار آمریکایی دیگر این هفته درخواست بیمه بیکاری دادند
با کندتر شدن ریکاوری بازار کار آمریکا از پاندمی کرونا، تعداد افرادی که این هفته برای اولین بار درخواست حمایت از بیکاری خود را ثبت کردند از آن‌چه تحلیل‌گران انتظار داشتند بیشتر شد.
معاون وزیر تعاون: فضای نگرانی بازار کار در حال شکستن است
۴۴ ساعت قبل / ویروس کرونا / اشتغال زایی / اردستان / اصفهان / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
معاون وزیر تعاون: فضای نگرانی بازار کار در حال شکستن است
کاشان- ایرنا- معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فضا نشان می‌دهد که مراجعه برای پیدا کردن کار یا بازگشت به کار شکل گرفته و نگرانی که بهار امسال از ناامیدی از حضور در بازار کار اتفاق افتاد، آرام آرام در حال شکستن و بازگشت است و امید می‌رود نرخ مشارکت به حالت گذشته بازگردد.
۲ روز قبل / طنز / انتخاب رشته
قبل از انتخاب رشته بخوانید!
شوخی‌های رایج با رشته‌های تحصیلی را می‌شناسید؟ می‌دانید بعد از فارغ‌التحصیلی، اقوام و بستگان چه درخواست‌هایی از شما خواهند داشت؟ چه توصیه‌هایی خواهند کرد و چه سوال‌هایی خواهند پرسید؟ اینها معیارهای اصلی انتخاب رشته هستند، وگرنه بازار کار و درآمد را هیچ رشته‌ای ندارد.
کرونا مصرف کالای ایرانی را افزایش داد
۲ روز قبل / کالای ایرانی / کروناویروس
کرونا مصرف کالای ایرانی را افزایش داد
رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران شرایط فعلی اقتصاد و تداوم کرونا را بهترین فرصت برای رونق بازار کار،خلق فرصتهای شغلی جدید و جهش تولید دانست و گفت:در شرایطی که درآمدهای صادراتی، نفتی و گردشگری کاهش یافته باید روی تولید و صنعت داخلی متمرکز شویم.
درآمد تدریس خصوصی زبان و نرخ تدریس زبان در آموزشگاه
۲ روز قبل / آموزش زبان / تدریس خصوصی / زبان انگلیسی
درآمد تدریس خصوصی زبان و نرخ تدریس زبان در آموزشگاه
تدریس خصوصی زبان بازار کار خوبی دارد و مدرسین زبان می‌توانند با فعالیت در این زمینه به درآمدهای خوب و بالایی برسند. نوشته درآمد تدریس خصوصی زبان و نرخ تدریس زبان در آموزشگاه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
راهکارهای تغییر شغل به شیوه صحیح
۲ روز قبل
راهکارهای تغییر شغل به شیوه صحیح
«حداقل دو سال در یک شغل بمان». «هرگز تا زمانی که کار جدید پیدا نکردی شغل قبلی را ترک نکن». همه افراد از مادرتان گرفته تا راهنمایتان به شما درباره نحوه تغییر شغل توصیه‌هایی دارند. اما از کجا بدانید که به چه کسی اعتماد کنید؟ به‌خصوص اینکه آنچه بیست سال قبل یا حتی دو سال قبل درباره بازار کار صدق می‌کرد اکنون الزاما محلی از اعراب ندارد. بازار همواره در حال تغییر است.
نرخ بیکاری روسیه تا ۲۰۲۱ به سطح قبل از کرونا باز می‌گردد
۲ روز قبل / روسیه / بیکاری / نرخ بیکاری
نرخ بیکاری روسیه تا ۲۰۲۱ به سطح قبل از کرونا باز می‌گردد
طبق اسناد بودجه ملی روسیه، بازار کار این کشور تا پایان ۲۰۲۱ به سطح قبل از پاندمی باز می‌گردد و نرخ بیکاری دوباره به زیر ۵ درصد باز می‌گردد.
نقش روبات های الگوریتمی در ریزش بورس
۳ روز قبل / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس کالا / بورس
نقش روبات های الگوریتمی در ریزش بورس
روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: افت پی در پی شاخص بورس سهامداران را بی‌تاب کرده است.روز گذشته سهامداران انگشت اتهام را به معاملات الگوریتمی نشانه گرفتند. دلیلی که از دیدگاه کارشناسان بازار سرمایه پشتوانه منطقی ندارد. به اعتقاد فعالان بازار سرمایه مشکل از روبات‌های الگوریتمی نیست بلکه مشکل کم بودن تعداد روبات‌های معامله‌گر است. هر چه تعداد روبات‌ها بیشتر باشد اثر آنها بهتر و بازار کاراتر می‌شود.
۴ روز قبل
پردرآمدترین رشته های دانشگاهی کدامند؟
به عقیده عموم مردم تنها رشته‌های پزشکی و مهندسی از بازار کار خوبی برخوردار هستند اما رشته های دیگری هم وجود دارند که از بازار کار خوبی برخوردار هستند و می توان در آن ها ادامه تحصیل داد./ باشگاه خبرنگاران جوان
تمایل به کسب و کارهای اینترنتی بیشتر شده است
۴ روز قبل / کسب و کار / کسب و کار اینترنتی
تمایل به کسب و کارهای اینترنتی بیشتر شده است
یک فعال حوزه کار معتقد است الکترونیکی شدن خدمات در بازار کار اثرگذار…
۵ روز قبل
خانه‌دارها؛ عمده گروه غیرفعال در کشور
اغلب جمعیت غیرفعال کشور در سال ۹۸، افراد خانه‌دار، زنان و مردان دارای درآمد بدون کار، محصلان و بازنشستگان بوده‌اند. به گزارش «ایلنا» مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اینفوگرافی تازه‌ای درباره بازار کار در سال ۹۸ منتشر کرده که حاوی اطلاعات مقایسه‌ای درباره شاخص‌های مختلف کار است.
وبینار «راهکارهای ورود و ماندگاری در بازار کار مهندسی عمران»
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی عمران دانشگاه خواجه نصیر / وبینار "راهکارهای ورود و ماندگاری در بازار کار مهندسی عمران"
وبینار «راهکارهای ورود و ماندگاری در بازار کار مهندسی عمران»
انجمن علمی عمران دانشگاه خواجه نصیر وبینار «راهکارهای ورود و ماندگاری در بازار کار مهندسی عمران» را برگزار می‌کند.
ارتباط دانشگاه و بازار در آیین نامه ارتقاء دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام/ آیین نامه به دانشگاه های نیروهای مسلح تعمیم داده می شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دانشگاه / امام حسین / آیین‌نامه / بازار کار / حجت‌الاسلام سیدسعید رضا عاملی / دبیر شورای عا&#x
ارتباط دانشگاه و بازار در آیین نامه ارتقاء دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام/ آیین نامه به دانشگاه های نیروهای مسلح تعمیم داده می شود
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آیین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام ارتباط دانشگاه با بازار کار از جمله حل مسائل بنیادی، توسعه ای و کاربردی حال و آینده جامعه، سازمان و صنعت را مورد توجه قرار داده است.
بازخوردهای سیاست پولی فدرال رزرو
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
بازخوردهای سیاست پولی فدرال رزرو
فدرال رزرو هفته گذشته آخرین جلسه مهم خود قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را برگزار کرد؛ نشستی که در بیانیه پس از آن صحبت از ماموریت جدید تورمی این نهاد و همچنین تعهد به عدم افزایش نرخ بهره تا سه سال آینده به میان آمده است. در بیانیه بانک مرکزی آمده است تا زمانی که طبق ارزیابی این نهاد بازار کار آمریکا در وضعیت حداکثر اشتغال قرار نگیرد و همچنین تورم به سطح 2 درصد نرسد و در مسیر افزایش محدود از سطح 2 درصد قرار نگیرد، این نهاد نرخ بهره هدف را افزایش نخواهد داد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / اشتغال‌زایی
شرایط دشوار کارگران مشاغل ناقص/ شاغلین اشتغال ناقص به‌طور کامل حقوق نمی‌گیرند
برخی گزارش‌های میدانی حاکی از این است که شاغلین اشتغال ناقص به‌طور کامل حقوق و مزایا دریافت نمی‌کنند و برخی کارفرمایان از شرایط پیش‌آمده بازار کار سوءاستفاده می‌کنند.
تزریق منابع به بورس اشتباه است/ روند بازار تا یک ماه به همین منوال است
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
تزریق منابع به بورس اشتباه است/ روند بازار تا یک ماه به همین منوال است
طباطبایی، کارشناس بورس می‌گوید که تزریق منابع چه از صندوق توسعه ملی و چه صندوق تثبیت بازار دخالت در بازار می‌باشد و هر گونه دخالت در بازار کار اشتباهی است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹
الگوی کاهش هزینه‌ها
چو دخلت نیست، خرج آهسته‌تر کن (سعدی) اگرچه هدف نگارنده ارائه راهکارها و مکتوب کردن پیشنهادهاست، ولی نیک می‌دانیم که به‌دلایل زیادی که در این مقال نمی‌گنجد از قدیم‌الایام سیاست‌گذاران اغلب به مکتوبات، پیشنهادها و نامه‌ها وقعی نمی‌نهند و اگرچه مسوولان و مدیران برای پاسخ به افکار عمومی گاهی مجبور به اقدام‌های عجولانه می‌شوند ولی احترام به علم و مشروعیت بخشی به امور علمی یکی از شاخص‌های توسعه است. به‌عنوان مثال وقتی علم اقتصاد می‌گوید بالارفتن مداوم سطح عمومی قیمت‌ها می‌تواند بزرگ‌ترین آسیب را به اقتصاد و اجتماع بزند، یعنی به پدیده تورمی اشاره می‌کند و علت این تورم بدیهی است که رشد نقدینگی یا کسری بودجه است. این درحالی است که سال‌هاست ما شاهد تبعات و عوارض پدیده تورم در کشور بوده‌ایم، درحالی‌که اقدامات …
بوت‌کمپ برنامه‌نویسی برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / مسابقه برنامه نویسی / شرکت دانش بنیان / بازار کار
بوت‌کمپ برنامه‌نویسی برگزار می‌شود
بوت‌کمپ برنامه‌نویسی با هدف کسب مهارت در حوزه برنامه نویسی و راهیابی دانش پذیران به بازار کار برگزار می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۲۸
نکته مهم برای نگارش رزومه کاری که از آنها بی‌خبر بودید
پاندمی کرونا باعث شد که افراد بیشتری کارشان را از دست بدهند و بازار کار بیشتر از هر زمان دیگری رقابتی شد. حالا خود فرآیند کار پیدا کردن باید به کار تمام وقت فرد متقاضی تبدیل شود. فردی که به دنبال کار است باید هر روز وب‫سایت‌های کاریابی را بررسی کند و رزومه کاری خود را به طور مرتب بهینه‌سازی کند.نکته مهم در فرآیند کاریابی ثبات قدم و خسته نشدن است. اما اولین قدم برای به دست آوردن شغل مورد نظرتان فکر کردن به مسئولیت‌هایی است که می‌خواهید بر عهده بگیرید و درنهایت نوشتن یک رزومه حرفه‌ای براساس آن. ساده و روشن بنویسید و اطلاعات خود را حداکثر در دو صفحه جای دهید؛ شما قرار نیست که داستان زندگی خود را تعریف کنید و صرفا ارائه اطلاعات کافی از تجربیات و سوابق برای دریافت وقت مصاحبه کافی است. اگر موافق به …
توسعه مهارت‌آموزی در زندان‌ها به عنوان رکن مهم اصلاح و تربیت
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / اشتغال زایی / سازمان زندان‌ها / قوه قضاییه
توسعه مهارت‌آموزی در زندان‌ها به عنوان رکن مهم اصلاح و تربیت
تهران - ایرنا - رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور توسعه مهارت‌آموزی در زندان‌ها به عنوان رکن مهم اصلاح و تربیت گفت: مهارت‌آموزی و توانمندسازی زندانیان برای جذب در بازار کار بعد آزادی از ارکان برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها است.
چگونه در یک موقعیت شغلی خوب استخدام شویم؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
چگونه در یک موقعیت شغلی خوب استخدام شویم؟
در این مقاله تمام مراحل لازم برای رسیدن به یک جایگاه مناسب شغلی در بازار کار را بیان کرده‌ایم.
دستیابی به جایگاه شغلی مناسب در بازار کار با چراغ
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
دستیابی به جایگاه شغلی مناسب در بازار کار با چراغ
در دنیای پیشرفته‌ی امروز برای دستیابی به بهترین جایگاه شغلی باید از روش‌های جدید کاریابی استفاده کنید تا در بین رقبایتان حرفی برای گفتن داشته باشید.
کاهش فرصت‌ شغلی در انگلیس، 2 برابر زمان رکود اقتصادی بزرگ
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / انگلیس / رکود اقتصادی / فرصت‌های شغلی / اقتصاد / بیکاری / بدهی
کاهش فرصت‌ شغلی در انگلیس، 2 برابر زمان رکود اقتصادی بزرگ
انگلیس طی ماه های آینده بیش از دو برابر زمان رکود پس بحران مالی بزرگ، فرصت های شغلی را از دست خواهد داد و این نشان دهنده چشم انداز تیره بازار کار این کشور است.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ / انتخابات آمریکا / بایدن و ترامپ
شرایط اقتصاد آمریکا در آستانه انتخابات به نفع چه کسی است؟
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، در هفته های اخیر وضعیت تولید و بازار کار آمریکا نسبت به سه ماهه دوم سال بهتر شده و این خبر خوبی برای دونالد ترامپ است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر ( ۱۳ آبان) برگزار خواهد شد و حدس زدن پیروز رقابت ها با توجه به اختلاف اندک آرای ترامپ با جو بایدن- معاون اول دوران ریاست جمهوری اوباما و رقیب انتخاباتی ترامپ در نظرسنجی ها کار آسانی نیست. اقتصاد یکی از اصلی ترین محورهای کمپین انتخاباتی ترامپ است و وضعیت آن نقشی کلیدی در تعیین برنده انتخابات خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی منصوب شد
آذربایجان شرقی - فلاح: وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی طی حکمی حسین فتحی را به سمت مدیرکل تعاون کارو رفاه اجتماعی آذر بایجان شرقی منصوب کرد.حسین فتحی که پیش از این سرپرستی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی را برعهده داشت با حکم مقام عالی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان مدیرکل این اداره کل منصوب شد.در این حکم آمده است؛ "ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راهبری سیاست‌های معطوف به تثبیت فرایند کسب و کار، شناسایی و معرفی فرصت‌های اشتغال و آماده سازی افراد جویای کار از طریق مهارت آموزی جهت ورود پایدار به بازار کار کشور دارای نقش ممتازی است.ضرورت دارد نسبت به حفظ امنیت شغلی کارگران و صیانت از سرمایه‌های انسانی و تعادل در نظام جبران خدمت کارگران، توسعه کارآفرینی، حمایت …
چرا بازار تربیت بدنی در ایران داغ نیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی / تربیت بدنی / بازار کار / اشتغال / پژوهش
چرا بازار تربیت بدنی در ایران داغ نیست؟
بر اساس یک پژوهش علل نبود بازار کار مناسب برای دانش آموختگان رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی بررسی و بهترین راهکار برای برون رفت از این مسئله ارائه شد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
گزارش هفتگی بازارهای مالی جهانی
علی شریف آزاده - تحلیلگر ‪-‬ آنچه گذشت؛ در هفته گذشته نیز همچون هفته قبل از آن شاهد ادامه نزول شاخص‌های سهام و به ویژه شاخص NASDAQ بودیم. این شاخص که سهام شرکت‌های فناوری وزن زیادی در آن دارند، از سقف خود در 2 سپتامبر تا کنون بیش‌از 11 درصد افت داشته و عملاً وارد فاز اصلاح نزولی شده است. سهام شرکت‌های فعال در حوزه انرژی نیز به دلیل ریزش سنگین بهای نفت و افت آن به زیر سطح 40 دلار دچار فشار فروش شدند و تنها سهام شرکت‌های صنعتی در برابر موج عرضه مقاومت خوبی از خود نشان دادند. ریزش سنگین پوند بریتانیا در پی تشدید تنش‌ها و اختلافات بر سر فرآیند Brexiنیز از دیگر تحولات برجسته هفته گذشته بود.در حوزه اخبار مثبت، شاخص خوش بینی کسب و کارهای کوچک پس از افت در ماه جولای در ماه آگوست دوباره رشد کرد. گزارش …
ایران یک جامعه مرد سالار است
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / اشتغال / بیکاری / جامعه / زمستان / زنان
ایران یک جامعه مرد سالار است
بازار کار همچنان مردانه است و زنان کماکان فرصت کمتری برای اشتغال پیدا می‌کنند. باوجود اینکه آخرین گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد بیکاری در زمستان سال گذشته به نسبت زمستان ۹۷، با کاهش ۱.۷ درصدی به ۱۰.۶ درصد رسیده است،
از دست رفتن مشاغل در آمریکا ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
از دست رفتن مشاغل در آمریکا ادامه دارد
افزایش غیر منتظره بیکاری در آمریکا ماهیت نامتوازن بهبود بازار کار در این کشور را نشان می‌دهد.
مقام مسئول: پول‌های پارک شده به بورس برمی گردد/ گرانی طلا با تضعیف ارزش دلار/ شرکت‌های آمریکایی خواهان ماندن در چین هستند/ رکورد تاریخی سکه در بازار/ احتمال سقوط قیمت نفت به ۲۵ دلار
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
مقام مسئول: پول‌های پارک شده به بورس برمی گردد/ گرانی طلا با تضعیف ارزش دلار/ شرکت‌های آمریکایی خواهان ماندن در چین هستند/ رکورد تاریخی سکه در بازار/ احتمال سقوط قیمت نفت به ۲۵ دلار
این پیمانه تیتر‌هایی همچون پیتر شیف هشدار داد؛ حباب سهام آمریکا ترکید، هزینه بحران کرونا تا سال ۲۰۲۱ می‌تواند به ۱۲ تریلیون دلار برسد، روسیه صادرات گاز به چین را افزایش داد، بازار کار کره‌جنوبی برای ششمین ماه متوالی افت کرد و حبوبات صدرنشین افزایش قیمت در خرداد را در بر دارد.
معرفی شغل مدیر شبکه و درآمد آن در ایران
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
معرفی شغل مدیر شبکه و درآمد آن در ایران
در این سری مقالات بر آن شدیم تا با معرفی عناوین شغلی حوزه شبکه و امنیت در انتخاب مسیر جوانان میهن عزیزمان کمکی باشیم. ضمن آنکه در بررسی‌های انجام‌شده در بازار کار ایران به این نتیجه رسیدیم که مرزهای کاری در این بازار چندان مشخص نیست. سیاست ما در این سری مقالات بر این است که تا حد ممکن وظایف و مسئولیت‌ها از هم تفکیک شوند. ذکر این نکته ضروری است که منظور از مدیر شبکه در این مقاله در واقع Network Manager یا Network Systems Manager است.
بازار کار کره‌جنوبی برای ششمین ماه متوالی افت کرد
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / کره جنوبی / ویروس کرونا / اشتغال
بازار کار کره‌جنوبی برای ششمین ماه متوالی افت کرد
اداره آمار کره‌جنوبی در گزارش جدید خود اعلام کرد با تداوم تأثیرات منفی اقتصادی پاندمی کرونا بازار کار کره‌جنوبی در ماه آگوست برای ششمین ماه متوالی افت کرد.
۶۰ کارگاه به دانشجویان فنی و حرفه ای استان سمنان مهارت می‌آموزند
۱۳۹۹/۰۶/۲۰
۶۰ کارگاه به دانشجویان فنی و حرفه ای استان سمنان مهارت می‌آموزند
سمنان- رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان با بیان اینکه زیرساخت‌های آموزش مهارت و جذب بازار کار در این دانشگاه فراهم است، گفت: ۶۰ کارگاه و آزمایشگاه رسالت مهارت آموزی را به دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سطح استان بر عهده دارند.
آموزش تعمیرات لوازم خانگی و آموزش پی ال سی
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / آموزشگاه فنی پارس / آموزش تعمیر لوازم‌خانگی / اموزش پی ال سی
آموزش تعمیرات لوازم خانگی و آموزش پی ال سی
 آموزش تعمیرات لوازم خانگی و آموزش پی ال سی از جمله دوره های بسیار تخصصی و پردرآمد در بازار کار امروزه است که به دلیل بازار کار عالی این مشاغل کارآموزان بسیاری در این دوره ها ثبت نام کرده و خود را برای ورود به بازار کار آماده می کنند.
نگاه سنتی غلط به تصدیگری مانع حمایت دولت از بخش خصوصی شده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
نگاه سنتی غلط به تصدیگری مانع حمایت دولت از بخش خصوصی شده است
فعال بازار کار و کارگری با بیان این که دولت به دلیل نگاه سنتی غلطی که در خصوص مساله تصدیگری دارد از بخش خصوصی حمایت چندانی نمی کند گفت: درحال حاضر بیش از ۴۰ درصد شهرک های صنعتی غیر فعال هستند.
طراحی مدرن‌ترین دهکده بازپروری معتادان متجاهر در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / جرایم کیفری / اخبار "افغانستان" / قوه قضائیه / دادستانی تهران / معتاد متجاهر / معتاد / پلیس مبارزه با مواد مخدر / قاچاق مواد مخدر / مواد مخدر
طراحی مدرن‌ترین دهکده بازپروری معتادان متجاهر در تهران
رئیس پلیس تهران با اشاره به طراحی مدرن‌ترین و دقیق‌ترین دهکده بازپروری معتادان متجاهر در پایتخت، گفت: این مرکز بازپروری قسمتهایی از جمله بازار کار، مراکز تفریحی و مذهبی اعم از سینما، مسجد، پارک، استخر را در خود خواهد داشت.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
اختصاص اعتباری معادل هشت میلیارد تومان برای اشتغال خانگی
آذربایجان شرقی - فلاح: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی با اشاره به بهبود فضای کسب و کار استان به رغم دشواری‌های ناشی از تحریم و کرونا اعلام کرد: تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل‌دار استان از ۳۰ واحد به زیر ۱۰ واحد در ماه‌های اخیر کاهش یافته است.حسین فتحی با اشاره به اینکه برای سال جاری اعتباری معادل هشت میلیارد تومان برای اشتغال خانگی این استان اختصاص یافت، افزود: باید با برنامه ریزی، مشارکت و همراهی دستگاه های همکار این تسهیلات در حوزه پشتیبانی و نیز مستقل خوداشتغالی توزیع شود.وی اعتبار ابلاغی را متناسب با فعالیت و عملکرد آذربایجان شرقی در حوزه مشاغل خانگی ندانست و اظهار داشت: به لحاظ حساسیت و قابلیت های بالای این مشاغل، توسعه مشاغل خانگی در شرایط کنونی فرصتی برای آینده کار …
ایستگاه بعدی طلا کجاست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بازار کار / بیکاری / تورم / سیاست پولی
ایستگاه بعدی طلا کجاست؟
دنیای‌اقتصاد نوشت : قیمت اونس جهانی چهار هفته است که به‌رغم نوسانات زیاد همچنان در میانه کانال ۱۹۰۰ دلاری گرفتار شده است. طلا در چهار هفته گذشته فقط در یک هفته بازدهی مثبت را به ثبت رساند و سه هفته دیگر روندی نزولی داشت. در روزهای آخرِ هفته‌ای که گذشت درحالی‌که طلا نشانه‌هایی از روند صعودی را به نمایش گذاشته بود، انتشار آمار بیکاری آمریکا و کاهش نرخ بیکاری این کشور به محدوده تک رقمی برای اولین بار پس از آغاز پاندمی کرونا، طلا را در زیر مرز ۱۹۵۰ دلاری نگه داشت.
تثبیت نرخ بیکاری در ۷ سال گذشته
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / توسعه ایران / اشتغال زایی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
تثبیت نرخ بیکاری در ۷ سال گذشته
تهران - ایرنا - براساس آمار سازمان برنامه و بودجه در بازه زمانی ۷ سال گذشته نزدیک به سه میلیون نفر (۲ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۲۰۳ نفر) وارد بازار کار شدند و نرخ بیکاری در این دوره در رقم ۱۰ درصد تثبیت شده است.
بازار امروز چگونه به پایان رسید؟ / حمایت‌ها از بازار کارساز است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / پایان بازار / شاخص کل
بازار امروز چگونه به پایان رسید؟ / حمایت‌ها از بازار کارساز است؟
در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل حدود ۶ هزار واحد رشد کرد، همچنین جمع شدن صف‌های فروش در اکثر نمادهای بنیادین نشان حمایت حقوقی‌ها از بازار می‌داد اما آیا حمایت‌ها از بازار کارساز است؟ نوشته بازار امروز چگونه به پایان رسید؟ / حمایت‌ها از بازار کارساز است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بزرگ‌ترین نمایشگاه کار به صورت آنلاین در شهریور ماه برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / استخدام / نمایشگاه کار / تلنت کوچ
بزرگ‌ترین نمایشگاه کار به صورت آنلاین در شهریور ماه برگزار می‌شود
تلنت کوچ، پیشرفته­ترین سایت استخدام و کارآموزی، از برگزاری نمایشگاه کار آنلاین در جهت رفع مشکلات بازار کار، با توجه به شرایط کرونا خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / بازار کار / بانک مرکزی / دولت / سیاست پولی / گردشگری
رویداد
رییس فدرال‌رزرو با مثبت خواندن گزارش بازار کار در آگوست تاکید کرد که با توجه به کند بودن روند بهبود، بانک مرکزی امریکا قصد دارد تا سال‌ها سیاست پولی خود را ثابت نگه داشته و نرخ بهره را تغییر ندهد.
نرخ بهره تا هر زمان که طول بکشد، پایین خواهد ماند
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
نرخ بهره تا هر زمان که طول بکشد، پایین خواهد ماند
پاول، رییس فدرال رزرو با مثبت خواندن گزارش بازار کار در آگوست تاکید کرد که با توجه به کُند بودن روند بهبود، بانک مرکزی آمریکا قصد دارد تا سال‌ها سیاست پولی خود را ثابت نگه داشته و نرخ بهره را تغییر ندهد.
آیا همه ما به زودی «دورکار» خواهیم شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / دورکاری / کرونا / قرنطینه / اقتصاد / دورکاری کارمندان
آیا همه ما به زودی «دورکار» خواهیم شد؟
«دورکاری» (Telecommuting) کم کم می‌رود که به یک هنجار در بازار کار بدل شود و شاید شیوع ویروس کووید-۱۹ نه عامل اصلی این تغییر بزرگ در بازار کار، که تنها یک کاتالیزور برای این رخداد بوده است. حالا «دورکاری» نه یک انتخاب از سر اجبار در اقتصاد‌های کرونا‌زده، که یک ضرورت برای شرکت‌ها و کسب و کار‌های پیشرو است. همین چندی پیش، شرکت‌های «اپل» و «توئیتر» اعلام کردند که «دورکاری» را به عنوان یک هنجار دائمی برای کارکنان شان می‌پذیرند و البته در ایران هم برخی استارتاپ‌ها همین رویکرد را دنبال کردند.
تبعیض نژادی در بازار کار آمریکا افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
تبعیض نژادی در بازار کار آمریکا افزایش یافت
فاصله بین نرخ بیکاری سیاه پوستان و سفیدپوستان در آمریکا در ماه اوت برای چهارمین ماه پیاپی افزایش یافته و به بیشترین حد طی ۶ سال گذشته رسیده است.
گرسنگی ماندگار می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
گرسنگی ماندگار می‌شود؟
پیش از شیوع کرونا، آینده کار بر اساس متغیرهای کلانی همچون تغییرات تکنولوژی و نوآوری، تغییرات مربوط به انتقال جمعیت، تغییرات آب و هوا و محیط‌زیست، جهانی شدن یا به عبارت درست‌تر جهانی‌سازی تحلیل می‌شد، اما در دوره کرونا و پس از آن به‌واسطه تاثیر‌پذیری متغیرهای فوق از ویروس، اندیشمندان بازار کار و اشتغال لاجرم شرایط جدید را در تحلیل‌های خود محاسبه خواهند کرد. در دوره قبل از کووید ۱۹ حدود ۳/ ۳ میلیارد شاغل در سطح جهان کار می‌کردند و بیش از 4/ 1 میلیارد نفر از آنان اشتغال خانوادگی یا خود اشتغالی داشتند و در کنار اینها ۴۷۰ میلیون بیکار نیز حضور داشتند که حدود ۱۸۸ میلیون نفر از این بیکاران به دلیل ناکارآمدی نهادهای بازارکار - نه ناکارآمدی اقتصاد- و با وجود فرصت شغلی در نقاط دیگر بیکار بوده‌اند.
با کارگر دارای ۲۰ سال سابقه مانند کارگر ساده برخورد می‌شود/ تغییر مدام شغل از کیفیت کار کاسته است
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / اشتغال / امنیت شغلی / حقوق کارگری / کارگران / معیشت مردم
با کارگر دارای ۲۰ سال سابقه مانند کارگر ساده برخورد می‌شود/ تغییر مدام شغل از کیفیت کار کاسته است
شفقنا- رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری کشور گفت: تلاطم شدید در بازار کار ایران باعث شده افراد مدام از شغلی به شغل دیگر بروند و اینطور با فردی با ۲۰ سال سابقه مثل یک کارگر ساده برخورد می‌شود. ایلنا...
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
بازار داغ دلالی
[شهروند] 63درصد درآمد مردم ایران بدون کارکردن به دست می‌آید! آنها این درآمدها را از سودهای بانکی، بازار طلا و دلار و املاک و مستغلات به دست آورده‌اند. این آماری است که عیسی منصوری، معاون اشتغال وزارت کار اعلام کرده و توضیح داده است که درآمد بدون کار ایرانی‌ها نسبت به سال‌های گذشته بیشتر شده است. این اتفاق از نظر اقتصاددانان اتفاق خوبی نیست و نشان‌دهنده وضع نامساعد اقتصاد و بازار کار است که خانواده‌های ایرانی را ناگریز کرده است تا برای تأمین معیشت خود دست به دامن بازارهای واسطه‌ای یا همان دلالی شوند.
63 درصد از درآمد خانوارها از محل کارشان نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / اقتصاد ایران / ایران / بازار کار / تورم / درآمد
63 درصد از درآمد خانوارها از محل کارشان نیست
بررسی وضعیت نرخ تورم در اقتصاد ایران نشان می‌دهد که در تمام سال‌های گذشته جز مواردی معدود این نرخ دو رقمی بوده و در بسیاری از سال‌ها این نرخ بالاتر از 30 یا حتی 40 درصد بوده است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
امکانات ورزشی برای کودکان کار و زباله‌گرد
[شهروند] براساس توافق بین دو سازمان ورزش و خدمات اجتماعی شهرداری تهران، قرار است سازمان خدمات اجتماعی گروه‌هایی از کودکان کار و زباله‌گرد را شناسایی کند و وقتی که این کودکان به تعداد کافی رسیدند که امکان ارایه خدمات در مجموعه ورزشی سازمان ورزش و آموزش ورزشی رایگان آنها فراهم باشد، در این زمینه اقدام شود. امیر محسنی، مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، درباره رسیدگی به وضع کودکان کار و زباله‌گرد در سطح شهر تهران به «ایسنا» گفت: «در حوزه فرهنگی و اجتماعی جامعه هدفی به نام کودکان کار داریم که توسط سازمان خدمات اجتماعی راهبری می‌شوند. درواقع یکی از موضوعات اجتماعی شهر تهران همین کودکانی هستند که به هر دلیلی درگیر این نوع کارها در سطح شهر هستند.» او با بیان …
تعمیرات موبایل را چگونه و از کجا آغاز کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / آموزشگاه برق گستران / آموزش تعمیرات موبایل / بازار کار تعمیرات موبایل
تعمیرات موبایل را چگونه و از کجا آغاز کنیم؟
در حال حاضر حوزه تعمیرات موبایل در زمره حوزه های کاربردی و رو به رشد در عرصه کسب و کار به شمار می آید.
رمز سبقت نرخ بیکاری آمریکا از ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / نرخ بیکاری / نرخ بیکاری ایران / نرخ بیکاری آمریکا
رمز سبقت نرخ بیکاری آمریکا از ایران
اقتصاد نیوز : پس از شیوع کرونا، نرخ بیکاری در کشور آمریکا از نرخ بیکاری در ایران سبقت گرفت. آیا واقعا وضعیت بازار کار در آمریکا سیاه‌تر از ایران شده است؟ ماجرا چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
لایحه تشدید مجازات پدر درصورت قتل فرزند در قوه قضائیه است
معاون زنان و خانواده ریاست ‌جمهوری، گفت: لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند، به دلیل ماهیت قضائی به قوه قضائیه ارسال شده و امیدواریم به زودی نهایی و به مجلس ارسال شود.به گزارش مهر، معصومه ابتکار، روز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سه سال گذشته معاونت زنان و خانواده ریاست‌ جمهوری، افزود: معاونت ریاست جمهوری در حوزه زنان و خانواده یک معاونت بسیار محدود از لحاظ ساختاری است. البته تکالیف قانونی ما زیاد است اما عمدتاً در قالب سیاستگذاری کلان، ایجاد هماهنگ سازی بین بخشی و الگوسازی است. جهت‫گیری اصلی کار ما در سه سال گذشته تلاش برای برنامه‌ای شدن حوزه زنان و خانواده بوده است. فعال شدن ستاد ملی زن و خانواده با عنایت رئیس جمهوری و برگزاری دو جلسه با حضور ایشان، …
چرا آموزشگاه فنی پارس را برای گذراندن دوره های آموزش تعمیرات موبایل انتخاب کنیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
چرا آموزشگاه فنی پارس را برای گذراندن دوره های آموزش تعمیرات موبایل انتخاب کنیم؟
دوره های آموزش تعمیرات موبایل یکی از دوره های پرطرفدار در مقایسه با دیگر دوره های فنی حرفه ای در کشور است که همه ساله کارآموزان بسیاری به دلیل بازار کار عالی تعمیرات موبایل در آن ثبت نام می‌کنند.
جزئیات طرح توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان/ چه کسانی مشمولند؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بازار کار / اشتغال
جزئیات طرح توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان/ چه کسانی مشمولند؟
مهر نوشت: ثبت نام در طرح توسعه مشاغل خانگی که از۶ شهریور آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت، تمامی رشته های مصوب رادر برنمی گیرد بلکه فقط رشته های درآمدزا و پایدار شامل ۵۴ هزار نفر، مشمول طرح هستند.
مشاغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام داد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بازار کار / درآمد / دیپلم / ویروس / یورونیوز
مشاغل پردرآمدی که از خانه و بدون نیاز به مدرک دانشگاهی می‌توان انجام داد
اقتصادنیوز : شیوع ویروس کرونا و اجرای سیاست قرنطینه عمومی موجب شد تا ظرفیت بسیاری از مشاغلی که امکان دورکاری دارند بیش از پیش مشخص شود؛ در این میان ۶ شغل وجود دارد که استخدام در آن نه‌تنها نیازی به مدرک دانشگاهی ندارد، بلکه درآمد آن نیز از سطح متوسط بازار کار بالاتر است.
کاهش دستمزد به بهانه دورکاری/ پرداخت کمتر از حداقل دستمزد غیرقانونی است
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / اشتغال / حداقل دستمزد / کرونا / دورکاری / آسیب کرونا به کسب و کارها / آسیب کرونا به بازار کار
کاهش دستمزد به بهانه دورکاری/ پرداخت کمتر از حداقل دستمزد غیرقانونی است
ایلنا: کاهش دستمزد به دلیل دورکاری مشکل تازه‌ای است که کارگران بخش خصوصی با آن دست به گریبان هستند. این کار خلاف قانون است و باید با متخلفان برخورد شود.
روز قرمز بورس‌های جهانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / اقتصاد جهانی / بورس جهانی / بورس‌های دنیا
روز قرمز بورس‌های جهانی
به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، شاخص های بورسی جهان کماکان با نوسانات بالایی مواجه هستند اما با بازگشت نسبی آرامش در بین معامله گران، ریزش های دو ماه اخیر تقریبا جبران شده و شاخص ها به بالاترین سطوح پنج ماه اخیر خود رسیده اند. ریچارد کلاریدا، قائم مقام رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته است هدف گذاری جدید سطوح تورمی به معنای عدول از تعهد این بانک به استحکام بخشی به بازار کار نخواهد بود. اکنون شمار بیشتری از معامله گران منتظر کاهش بیشتر نرخ بهره در آمریکا و قرار گرفتن آن در محدوده منفی هستند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
واکنش بازارها چیست؟
پنج‌شنبه هفته گذشته، رئیس بانک‌مرکزی آمریکا در سمپوزیوم جکسون هول درباره تغییر استراتژی این نهاد توضیحاتی ارائه کرد و این تغییر، بزرگ‌ترین تغییر در رویکرد بانک‌مرکزی در حوزه سیاست‌های پولی در چند سال اخیر است که اثرات بزرگی در بازارها خواهد داشت. در واقع جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی، بر اهمیت و اولویت بهبود کامل بازار کار برای این نهاد تاکید کرد حتی اگر این اولویت به معنای بالاتر رفتن نرخ تورم از 2 درصد یعنی نرخ هدف تورم طی سال‌های اخیر باشد، نرخی که بانک‌مرکزی آمریکا آن را نشانه وضعیت خوب اقتصادی می‌دانست. چارچوب جدید سیاست‌های پولی بانک‌مرکزی پس از ۱۸ ماه بررسی تاثیر این سیاست‌ها و شرایط اقتصاد از سوی اعضای کمیته سیاست‌گذاری بانک‌مرکزی مطرح شده و در آن اجازه داده می‌شود نرخ تورم حول رقم 2 درصد …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اشتغال در کانون سیاست‌گذاری
هفته گذشته در سمپوزیوم جکسون‌هول، جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی آمریکا یک تحول بزرگ را در نحوه هدایت اقتصاد از سوی این نهاد اعلام کرد. او در سخنان خود بر تمرکز بانک‌مرکزی بر بهبود وضعیت اشتغال تاکید کرد و گفت برای مقابله با رشد نرخ تورم، نرخ‌های بهره بالا نخواهد رفت. پاول با تاکید بر اهمیت استحکام بازار کار و اشاره به اینکه بانک‌مرکزی رشد کمی سریع‌تر قیمت‌ها را تحمل خواهد کرد، در واقع زمینه را برای آغاز دوران طولانی نرخ پایین بهره فراهم کرد. این بدان معناست که برای مدتی طولانی، نرخ بهره وام‌های مسکن و وام‌هایی که به شرکت‌ها داده می‌شود بسیار پایین خواهد ماند. این تحول بر تقاضا می‌افزاید و وضعیت بازار کار را بهبود می‌بخشد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پایان تورم‌هراسی
هفته گذشته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول برگزار شد و جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی آمریکا، نخستین سخنران این نشست سالانه بود. او در سخنان خود به چند موضوع مهم از جمله تغییر رویکرد کلی بانک‌مرکزی در حوزه نرخ تورم و وضعیت بازار کار اشاره کرد. این سخنان بر بازارهای گوناگون اثراتی داشته اما درباره محتوای سخنان پاول و اثرات احتمالی آن در آینده پرسش‌های مختلفی مطرح است. در ادامه به ۵ پرسش که باید درباره این تغییر در چارچوب سیاست‌ها به آنها پاسخ داده شود اشاره می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
نقشه راه فدرال رزرو
هفته گذشته در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، سمپوزیوم اقتصادی جکسون هول برگزار شد و جروم پاول، رئیس بانک‌مرکزی آمریکا، در سخنان خود به چند موضوع مهم از جمله تغییر رویکرد کلی این بانک‌ در حوزه نرخ تورم و وضعیت بازار کار اشاره کرد.
عدم‌ تعادل بین ‌جامعه نخبگان و تقاضای بازار کار/ ۸۰۰ نخبه در البرز تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هستند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
عدم‌ تعادل بین ‌جامعه نخبگان و تقاضای بازار کار/ ۸۰۰ نخبه در البرز تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان هستند
کرج- نخبگان و افراد دارای دانش و ایده، هموار جزو سرمایه های انسانی اصلی یک کشور محسوب می شوند که در صورت مدیریت و حمایت می توانند موجبات رشد علم، فناوری، فرهنگ و اقتصاد را رقم بزنند.
تغییر رویه بزرگ فدرال‌رزرو در مورد نرخ تورم/ تروم افزایش می یابد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / فدرال رزرو / تورم / ایالات متحده امریکا
تغییر رویه بزرگ فدرال‌رزرو در مورد نرخ تورم/ تروم افزایش می یابد
رییس بانک مرکزی آمریکا از تغییر رویه بزرگ این بانک در مورد نرخ تورم خبر داد. به این ترتیب قرار است برای تقویت بازار کار و کل اقتصاد از این پس به نرخ تورم اجاره بدهند از حد نرمال فراتر برود.
رویترز: بهبود کسب و کار شرکت های آمریکایی آسیب دیده از کرونا طول می کشد
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / ویروس کرونا / بیکاری / دولت ترامپ / خبرگزاری رویترز / ایالات متحده آمریکا / هراس جهانی از ویروس کرونا
رویترز: بهبود کسب و کار شرکت های آمریکایی آسیب دیده از کرونا طول می کشد
تهران- ایرنا- کارشناسان اقتصادی معتقدند که عادی سازی کسب و کار افراد و شرکت‌های آسیب دیده از کرونا در آمریکا زمان می‌برد و روند بهبود بازار کار در این کشور بسیار کند است.
انویدیا ۸۰ درصد از بازار کارت‌های گرافیک مجزا را دراختیار دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
انویدیا ۸۰ درصد از بازار کارت‌های گرافیک مجزا را دراختیار دارد
درحالی‌که زمان زیادی تا برگزاری مراسم انویدیا برای رونمایی کارت‌های گرافیک سری امپر باقی نمانده، گزارشی جدید نشان می‌دهد این شرکت ۸۰ درصد از سهم بازار کارت‌های گرافیک مجزا را دراختیار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌ تولیدی در بخش تعاون افتتاح می‌شود
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به ‌زودی حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح‌ تولیدی با اشتغال‌آفرینی برای حدود ۲۶ هزار نفر در مجموعه تعاونی‌های کشور افتتاح می‌شود.به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: تلاش کردیم در یک سال گذشته با توجه به تغییر وضعیت بازار کار همچنین تغییر شکل تعاونی‌ها و تشکیل تعاونی‌های نوبنیان برپایه دانش و استارت‌آپ، اقدامات نوآورانه در مورد تعاونی‌ها انجام شود.¬ وی افزود: یکی از این اقدامات، تاسیس مرکز نوآوری برای حمایت از تعاونی‌های نوبنیاد در سطح کشور است که برپایه دانش فعالیت می‌کنند و معمولا از جوانان تشکیل شده¬اند.¬ ¬ وزیر تعاون درخصوص تمهیدات اتخاذشده برای توسعه بخش تعاون، بیان کرد: علاوه بر این تلاش شد تا روش‌های جدید تامین مالی خرد به …
بهترین آموزشگاه های نصب و تعمیرات کولر گازی در تهران کدام است؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / آموزشگاه برق گستران / تعمیرات کولر گازی / آموزش نصب کولر گازی
بهترین آموزشگاه های نصب و تعمیرات کولر گازی در تهران کدام است؟
نصب و تعمیرات کولر گازی امروزه جز مشاغل پردرآمد محسوب می‌شوند که بسیاری از افراد علاقه‌مند ورود به بازار کار این مشاغل هستند.
خبرهای جدید از همسان‌سازی حقوق
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / اشتغال / بازار کار / بازنشستگان / محمد شریعتمداری / وزیر کار و رفاه اجتماعی
خبرهای جدید از همسان‌سازی حقوق
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود دویست هزار نفر بازنشسته مشاغل سخت و زیان آور داریم که پیشنهاد جدیدی برای حل مشکلات آنها در زمینه همسان سازی حقوق در دست اجراست. نوشته خبرهای جدید از همسان‌سازی حقوق اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اعلام جزئیات تفاهم‌نامه همکاری وزارت کار و بنیاد شهید
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / تفاهم‌نامه همکاری وزارت کار و بنیاد شهید
اعلام جزئیات تفاهم‌نامه همکاری وزارت کار و بنیاد شهید
ایلنا: همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران به ویژه در حوزه اشتغال، تسهیل فرایند استفاده از ظرفیت‌های فعال بازار کار، تامین یارانه دستمزد و یارانه‌های مشوق بیمه‌ای…
تسهیل روند استفاده از ظرفیت های بازار کار با اولویت ایثارگران در دستور کار است
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / جمعیت ایثارگران / محمد شریعتمداری / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
تسهیل روند استفاده از ظرفیت های بازار کار با اولویت ایثارگران در دستور کار است
وزیر کار گفت: همکاری با بنیاد شهید در حوزه اشتغال، تسهیل روند استفاده از ظرفیتهای بازار کار، تامین یارانه دستمزد و یارانه های مشوق بیمه ای با اولویت خانواده شهدا و ایثارگران در دستورکار است.
بیش از ۵۰ درصد فروش دارو در اختیار دولت/ بازار کار داروسازی در حال اشباع
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / داروخانه / داروسازی / _بیمارستان / سازمان غذا و دارو / سازمان بیمه سلامت / روز داروساز
بیش از ۵۰ درصد فروش دارو در اختیار دولت/ بازار کار داروسازی در حال اشباع
نایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به اینکه بازار کار داروسازی در کشور و در داروخانه ها در حال اشباع است، از بی توجهی به حضور داروسازان در بیمارستانها و بالین انتقاد و بر لزوم بازتعریف جایگاه داروسازان در نظام سلامت و ایجاد زمینه های جدید اشتغال در این حوزه تاکید کرد.
٢ میلیون و ٤٧٠ هزار تومان؛ میانگین دستمزد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی/ بخش زیادی از بازار کار کشور در اختیار مردان است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / سازمان تامین اجتماعی / دستمزد بیمه شدگان تامین اجتماعی / آمار بیمه شدگان تامین اجتماعی
٢ میلیون و ٤٧٠ هزار تومان؛ میانگین دستمزد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی/ بخش زیادی از بازار کار کشور در اختیار مردان است
ایلنا: سازمان تامین اجتماعی کیفیت و کمیت بیمه‌پردازی را بر اساس لیست‌های بیمه‌ای بررسی کرد.
توسعه منطقه در بازار شادآباد و بازارهایی سیار در هفت روز هفته
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ناهید خداکرمی / منطقه 18 شهر تهران / بازار کار
توسعه منطقه در بازار شادآباد و بازارهایی سیار در هفت روز هفته
رئیس کمیته سلامت شورای شهر گفت: فضای بازمنطقه ۱۸ استثنایی است و می‌شود پروژه‌هایی مثل مسکن‌سازی و عمرانی که به سرمایه‌گذاری‌هایی نیاز دارد که در آینده برای اهالی هم ارزش افزوده خواهد داشت.
کاریابی به شرط داشتن آشنا/ دوستان و آشنایان عامل ورود یک سوم افراد به بازار کار
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / اشتغال / بازار کار / بیکاری / پارتی بازی / بهره‌وری نیروی کار / بهره‌وری کاری / آشنا بازی / ورود به بازار کار
کاریابی به شرط داشتن آشنا/ دوستان و آشنایان عامل ورود یک سوم افراد به بازار کار
ایلنا: از بین رفتن توازن در بازار کار باعث می‌شود ورود به بازار کار موضوع مهمی باشد. اینکه راه ورود بیش از یک سوم نیروی کار در ایران دوستان و آشنایان هستند باعث…
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
ضربه دائمی کرونا به بازار کار آمریکا
پیش‌بینی می‌شود که همچنان بخش بزرگی از شغل‌های از بین رفته در دوره اوج همه‌گیری کرونا دوباره به بازار کار بازگردد و افرادی که شغل خود را از دست داده‌اند به کارهای سابق خود بازگردند. اما در همین راستا تحلیلگران بانک آمریکایی گلدمن‌ساکس هشدار داده‌اند که این امکان وجود دارد که بخش قابل توجهی از این شغل‌ها برای همیشه از بین رفته باشند. تحلیلگران این بانک پیش‌بینی کرده‌اند که این احتمال وجود دارد که یک‌چهارم شغل‌های از دست رفته در دوره کرونا دائمی باشد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •