یکشنبه, ۶ مهر, ۱۳۹۹ / 27 September, 2020
بازار گوشت
۳۷ ساعت قبل / افزایش قیمت گوشت / تنظیم بازار گوشت
توضیح دبیر ستاد تنظیم بازار درباره قیمت گوشت و برنج
به گزارش خبرآنلاین، محمدرضا کلامی افزود: زمان عرضه گوشت قرمز با ارز ۴۲۰۰ تومانی، صف خرید ایجاد می‌شد و بخش زیای از مردم نیز دستشان به گوشت یارانه‌ای نمی‌رسید چرا که واردات پاسخگوی نیاز یارانه‌ای گوشت نبود، اما حذف این محصول از فهرست دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی منجر به افزایش تولید داخل و متعادل شدن گوشت قرمز و جلوگیری از رشد شتابان قیمت این کالا شد.
کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار
۳ روز قبل / بازار گوشت / قیمت گوشت / گوشت گوسفندی
کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومانی قیمت گوشت گوسفندی در هفته‌های اخیر خبر داد. نوشته کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟
۴ روز قبل / بازار گوشت / قیمت تخم‌مرغ / قیمت گوشت / گرانی کالاها
گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی کشور از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۲ تا ۹۵ هزار تومان به مغازه دار و ۱۱۰ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود.
۴ روز قبل
فروش گوشت ۳۵ درصد کاهش یافت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: به طور میانگین فروش گوشت نسبت به سال گذشته نزدیک به 30 تا 35 درصد کاهش پیدا کرده است.به گزارش ایلنا، علی‌اصغر ملکی در رابطه با آخرین وضعیت بازار گوشت گفت: در سه هفته اخیر بازار گوشت از نظر قیمت نسبتا مناسب بود زیرا قیمت هر کیلو گوشت 4 تا 5 هزار تومان کاهش پیدا کرده است. اما با توجه به اینکه اواخر ماه است و مردم قدرت خرید سابق را ندارند، به همین دلیل اندکی از رمق بازار کاسته شده است. هرچند قیمت گوشت برخلاف اکثر کالاها با کاهش روبه‌رو بود، اما شاهد کاهش خرید هستیم و به طور کلی بازار شرایط خوبی ندارد. اگرچه کاهش فروش به تعطیلی زیاد فروشندگان گوشت نینجامیده است اما بسیاری تغییر کاربری داده‌اند، به عنوان مثال تعداد زیادی به معاملات املاک روی آوردند و این موضوع هنگام …
۴ روز قبل
کاهش ۳۵ درصدی فروش گوشت
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در رابطه با آخرین وضعیت بازار گوشت اظهار داشت: هرچند قیمت گوشت برخلاف اکثر کالا‌ها با کاهش روبه رو بود، اما شاهد کاهش خرید هستیم و به طور کلی بازار شرایط خوبی ندارد. اگرچه کاهش فروش به تعطیلی زیاد فروشندگان گوشت نیانجامیده است، اما بسیاری تغییر کاربری داده‌اند، به عنوان مثال تعداد زیادی به معاملات املاک روی آوردند و این موضوع هنگام ابطال پروانه قابل مشاهده بود.
رشد سالانه ۷.۱۰ درصدی صنعت طیور خاورمیانه تا ۵ سال آینده
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
رشد سالانه ۷.۱۰ درصدی صنعت طیور خاورمیانه تا ۵ سال آینده
کارشناسان جهانی صنعت طیور معتقدند در حالی که انتظار می رود تا ۵ سال آینده بازار گوشت مرغ منطقه خاورمیانه وابسته به واردات باقی بماند، همچنین پیش بینی می کنند بازار طیور این منطقه سالانه رشدی ۷.۱۰ درصدی داشته باشد.
علت نابسمانی بازار گوشت قرمز در یزد چیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / استانی-اقتصادی / یزد / قیمت گوشت / اتحادیه گوشت گوسفندی / گرانی
علت نابسمانی بازار گوشت قرمز در یزد چیست؟
در حالی شاهد نوعی نابسامانی در بازار عرضه و تقاضای گوشت قرمز در استان یزد هستیم که مسئول این اتحادیه در استان معتقد است تفویض قیمت‌گذاری این کالا و نظارت بیشتر بخش‌های دولت بر این حوزه می‌تواند منجر به تناسب بیشتر قیمت‌ها با توان مردم شود.
تثبیت فاصله نرخ مصوب و بازار گوشت و مرغ
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
تثبیت فاصله نرخ مصوب و بازار گوشت و مرغ
با وجود رشد تولید و عرضه و اعلام نرخ مصوب انواع گوشت قرمز و مرغ، فاصله قیمت خرده‌فروشی و مصوب این اقلام در بازار خرده‌فروشی بالا مانده است. به گزارش همشهری، قیمت خرده‌فروشی هر کیلوگرم مرغ در تهران حدود ۱۹هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان و گوشت گوسفندی در محدوده ۱۰۰هزار تومان باقی مانده است. بررسی قیمت‌ها در بازار خرده‌فروشی محصولات پروتئینی نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم مرغ در تهران در محدوده 18هزار و 700 تا 19هزار تومان بوده و هر کیلوگرم ران مرغ با قیمت حدود 17هزار و 500تومان به …
بازار گوشت روی موج گرانی؛ ناتوانی دولت در شکستن شاخ گرانی
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
بازار گوشت روی موج گرانی؛ ناتوانی دولت در شکستن شاخ گرانی
مشهد- باوجود اینکه مسئولان بازرگانی خراسان رضوی وعده کاهش قیمت گوشت قرمز آن‌هم در آخرین روزهای مردادماه را به دلیل توزیع ۲۲۰ تُن سهمیه گوشت منجمد داده بودند اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد و حتی گوشت گوساله به ازای هر کیلو پنج هزار تومان گران‌تر شد.
قیمت خرید گوشت قرمز ۷۲ هزار تومان است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / بازار گوشت / ستاد تنظیم بازار / قیمت گوشت
قیمت خرید گوشت قرمز ۷۲ هزار تومان است
به گزارش خبرآنلاین، محمد رضا کلامی در جلسه ستاد تنطیم بازار اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف اقلام اساسی از جمله برنج در چند مدت اخیر نیاز بازار برای کنترل قیمت‌ها تزریق شد؛ ۲ هزار تن گوشت قرمز، ۱۰ هزار تن گوشت مرغ و ۳۰ هزار تن شکر با نرخ‌های مصوب در اختیار هیئت‌ها قرار گرفت.
سود 40درصدی دلالی در بازار گوشت قرمز
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
سود 40درصدی دلالی در بازار گوشت قرمز
گلایه‌های تولید‌کنندگان از افزایش هزینه تمام‌شده تولید و دپوی دام زنده در حالی ادامه دارد که 40درصد قیمت خرده‌فروشی هرکیلوگرم گوشت قرمز نصیب دلال‌ها می‌شود. به گزارش همشهری، آمارهای مسئولان وزارت جهادکشاورزی و دامداران در حالی از رشد تولید و عرضه انواع گوشت قرمز گوسفندی و گاوی حکایت دارد که قیمت خرده‌فروشی این محصول در بازار مصرف همچنان بالا مانده است. مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور با بیان اینکه دامداران حاضرند گوشت گوساله را به قیمت ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کنند، گفت: اما ستاد تنظیم بازار قیمت …
ردپای مافیا در ماجرای گوشت
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
ردپای مافیا در ماجرای گوشت
روزنامه اینترنتی فراز: یک ماه اخیر هرچه خبر از بازار گوشت قرمز رسیده، خبر از آشفتگی و تلاطم دارد. از حذف آن در سفره‌های مردم تا رشد ۱۰۰ درصدی قیمت و ردپای قاچاق دام و …. حالا اما یک اظهار نظر از سوی مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور، ابعاد تازه‌ای به ماجرا داده است. سلطانی به تازگی گفته که دلالان از هر کیلوگرم گوشت قرمز ۴۰ درصد سود می‌برند.
دلالان از هر کیلو گوشت ۴۰ درصد سود می‌برند!
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / بازار گوشت / دلالان بازار گوشت / قیمت گوشت
دلالان از هر کیلو گوشت ۴۰ درصد سود می‌برند!
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: این اتحادیه به ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که دامداران حاضرند گوشت گوساله را به قیمت ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کنند.
بازار گوشت و مرغ با تامین کافی نهاده‌های دامی به ثبات می‌رسد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
بازار گوشت و مرغ با تامین کافی نهاده‌های دامی به ثبات می‌رسد
خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه با تامین کافی نهاده‌های دامی، بازار مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز به زودی به ثبات و تعادل می‌رسد، گفت: تاکنون دانه ذرت معادل ۲۰۰ هزار تن بیشتر از پارسال تامین شده، جو به اندازه کافی وجود دارد و تا ۱۵ روز آینده نسبت به واردات کنجاله سویا اقدام خواهد شد.
مقصر گرانی گوشت و مرغ کیست؟!
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / بازار گوشت و مرغ / قیمت گوشت / قیمت مرغ
مقصر گرانی گوشت و مرغ کیست؟!
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: چند ماهی است که تامین نهاده دامی مورد نیاز با نرخ مصوب، تولیدکنندگان دام و طیور را دچار سردرگمی کرده است چرا که اختلاف چند برابری قیمت با نرخ مصوب در افزایش هزینه تمام شده تولید تاثیر سوء دارد، این در حالی است که مسئولان ستاد تنظیم بازار برمبنای نهاده با نرخ مصوب، قیمت ها را اعلام می کنند که این امر با واکنش شدید دامداران و مرغداران مواجه شده است.
بازار گوشت در ایام محرم نوسانی ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ویروس کرونا / گوشت / قیمت گوشت قرمز
بازار گوشت در ایام محرم نوسانی ندارد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت هیئت های مذهبی، قیمت گوشت در ایام‌ محرم نوسانی ندارد.
قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۱۱۵ هزار تومان / رئیس اتحادیه: بازار گوشت در ایام محرم نوسانی ندارد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۱۱۵ هزار تومان / رئیس اتحادیه: بازار گوشت در ایام محرم نوسانی ندارد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت هیئت های مذهبی، قیمت گوشت در ایام‌ محرم نوسانی ندارد.
طرح "خرید تضمینی دام‌های فوق سنگین" اجرایی می‌شود/ پیش‌بینی پاییز دل‌انگیز برای بازار گوشت قرمز/ هشدار درباره سنگ اندازی واردتچی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / پوست / حمایت از تولید / خوراک / گوشت قرمز / مشکلات
طرح "خرید تضمینی دام‌های فوق سنگین" اجرایی می‌شود/ پیش‌بینی پاییز دل‌انگیز برای بازار گوشت قرمز/ هشدار درباره سنگ اندازی واردتچی‌ها
ایلنا: رئیس شورای تامین دام کشور از اصلاح بخشنامه خرید تضمینی دام از دامداران خبر داد و گفت: با اصلاح بخشنامه مذکور دام‌های فوق سنگین نیز شامل طرح خرید تضمینی می‌شوند.
برزیل بزرگترین صادرکننده گوشت منجمد در دنیا
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / اقتصاد جهانی / بازار گوشت / کشاورزی / زنجیره تأمین مواد غذایی
برزیل بزرگترین صادرکننده گوشت منجمد در دنیا
ارزش بازار صادرات گوشت در دنیا بالغ بر ۵۱ میلیارد دلار است که ۲۱.۷ درصد از این بازار به صادرات گوشت های منجمد اختصاص دارد. برزیل بزرگترین صادرکننده گوشت منجمد در جهان است.
چرا گوشت گوسفندی گران شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازار گوشت / قیمت گوشت / قیمت گوشت گوسفندی
چرا گوشت گوسفندی گران شد؟
مهر نوشت: گوشت قرمز یکی از کالاهایی است که طی ماه‌های اخیر نوسانات قیمتی زیادی داشته و این در حالی است که طی ماه‌های گذشته دامداران کشور از انباشت دام و افت قیمت دام زنده به شدت گله مند بودند و حتی اخیراً نیز شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید دام مازاد برای تأمین ذخایر استراتژیک کرده است.
شکست دولت در بازار مرغ
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
شکست دولت در بازار مرغ
بازار گوشت مرغ این روزها شرایط خاصی را سپری می‌کند؛‌ شرایطی که هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده از آن رضایت ندارند و این موضوع بیش از هر چیز نشان‌دهنده شکست سیاست‌های دولت در سرکوب قیمتی و سیاست…
تنظیم بازار گوشت مرغ با عرضه مرغ منجمد/ قیمت تخم‌مرغ کاهش می‌یابد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مرغ و تخم مرغ / گوشت / افزایش قیمت
تنظیم بازار گوشت مرغ با عرضه مرغ منجمد/ قیمت تخم‌مرغ کاهش می‌یابد
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: با توجه به محدودیت‌های صادراتی قیمت تخم‌مرغ در حال کاهش است و اقداماتی از قبیل عرضه مرغ منجمد برای تنظیم بازار گوشت مرغ انجام شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بازار گوشت / خرید تضمینی گوشت
جزئیات خرید تضمینی گوشت از دامداران
به گزارش فارس، مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور طی نامه‌ای به مدیران و سرپرستان پشتیبانی امور دام استان‌ها خواستار خرید گوشت گوساله منجمد از محل مازاد تولید داخل به صورت 5 تکه شد.
وضعیت بازار گوشت در آستانه عید قربان
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / بازار گوشت / تولید گوشت / عید قربان / قیمت گوشت
وضعیت بازار گوشت در آستانه عید قربان
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه ۱۱۰ تا ۱۱۲ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می‌شود، گفت: بنابر پیگیری‌های صورت گرفته از ستاد ملی مقابله با کرونا این احتمال وجود دارد که در میادین ۲۲ گانه میوه و تره بار در عید قربان دام عرضه و ذبح نشود. نوشته وضعیت بازار گوشت در آستانه عید قربان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پارادوکس در بازار گوشت؛ تولید و قیمت همزمان بالاست
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / گوشت / قیمت گوشت قرمز / دام - دامپروری
پارادوکس در بازار گوشت؛ تولید و قیمت همزمان بالاست
فارس نوشت: این روزها تولیدکنندگان از افزایش بالای گوشت می‌گویند اما قیمت هم همچنان رو به بالاست. این پارادوکس قیمت با علم اقتصاد همخوانی ندارد.
۵۵۰ تن مرغ منجمد درسیستان و بلوچستان توزیع می شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / سیستان و بلوچستان / توزیع مرغ / استانی-اقتصادی
۵۵۰ تن مرغ منجمد درسیستان و بلوچستان توزیع می شود
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: ۵۵۰ تن مرغ تنظیم بازار با قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در طول هفته آینده جهت کنترل بازار گوشت مرغ در سطح استان توزیع می شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اختلاف ۵۰‌هزار تومانی، بازار قاچاق گوسفند را گرم کرد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گفت: «درحال حاضر قیمت هر کیلو گوسفند زنده در بازار تهران 40‌هزار تومان است که اگر وارد بازار عراق شود، به 90‌هزار تومان می‌رسد. این عامل باعث شده تا شاهد خروج غیرمجاز دام زنده از شهرهای اشنویه و پیرانشهر به بازار سلیمانیه عراق باشیم.» علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد آخرین وضع بازار گوشت گوسفندی گفت: «در هفته گذشته شاهد افزایش 4‌هزار تومانی گوشت گوسفندی بودیم که دلیل آ‌ن کمبود دام زنده بود. با توجه به اینکه ما در اوایل هفته قرار داریم، تقاضا برای گوشت افزایش یافته و این باعث افزایش قیمت شده است.»او ادامه داد: «درحال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوسفندی 88‌هزار تومان تا 90‌هزار تومان …
کاهش ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بازار گوشت / قیمت گوشت / گوشت گوسفندی
کاهش ۲۰ هزار تومانی قیمت گوشت گوسفندی
علی اصغر ملکی در گفتگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه دار حدود ۹۰ هزارتومان است، گفت: مغازه داران نیز این کالا را به قیمت ۹۷ تا ۹۸ هزارتومان به مصرف کننده عرضه می‌کنند.
بخش هایی از پکن قرنطینه شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / چین / ویروس کرونا / قرنطینه
بخش هایی از پکن قرنطینه شد
فارس نوشت: در پی مشاهده موارد جدید ابتلا به کروناویروس در پایتخت چین که با یک بازار گوشت مرتبط است، این بازار و مدارس اطراف به طور موقت تعطیل شد و چند بخش مسکونی به حالت قرنطینه درآمد.
تشدید رکود بازار گوشت؛ دام زنده بی‌مشتری شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱
تشدید رکود بازار گوشت؛ دام زنده بی‌مشتری شد
علی ابراهیمی_خبرنگار آمارهای رسمی در حالی از رشد تولید و واردات انواع گوشت قرمز حکایت دارد که قیمت انواع دام سبک و سنگین تولید داخل در فصل رشد عرضه به‌شدت کاهش یافته است. این کاهش قیمت‌ها در شرایطی است که نرخ خرده‌فروشی انواع گوشت قرمز در بازار با وجود افت تقاضای ناشی از کاهش قدرت خرید مردم و فراوانی عرضه همچنان بالا مانده است. شکاف قیمت دام زنده و گوشت قرمز در حالی حفظ شده که دامداران از عرضه دام زنده سنگین(گاو) با زیان حداقل 9هزار تومانی در هر کیلوگرم خبر می‌دهند و تولید‌کنندگان دام سبک (گوسفندی …
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
جدیدترین قیمت گوشت قرمز، جگر و کله‌پاچه
علی‌اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه بازار گوشت قرمز همچنان کساد است، اظهار کرد: در حال حاضر گوشت گوسفندی با قیمت حدود ۱۰۰ هزار تومان در خرده‌فروشی‌ها عرضه می‌شود.به گزارش ایسنا، علی‌اصغر ملکی با بیان اینکه قیمت گوشت نسبت به هفته‌های گذشته تغییری نکرده، زیرا بازار کساد است و خریداری وجود ندارد، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت شقه گوسفندی بدون دنبه کشتار روز تهران حدود ۱۰۰ هزار تومان است.وی با تاکید بر عدم خریدار برای جگر یا کله‌پاچه ادامه داد: قیمت آلایش گوسفندی (جگر و کله‌پاچه) نیز تغییری نکرده است؛ زیرا این اقلام نیز همچنان خریداری ندارند.رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در بخش دیگری از گفت‌و‌گو با اشاره به نرخ آلایش گوسفندی در مغازه-ها اضافه کرد: مغازه‌دار فقط جگر پاک‌کرده …
گوشت گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان، کله پاچه ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
گوشت گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان، کله پاچه ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه بازار گوشت قرمز همچنان کساد است، اظهار کرد: در حال حاضر گوشت گوسفندی با قیمت حدود ۱۰۰ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود.
بازار گوشت در رکود به سر می‌برد؛ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / گوشت / قیمت گوشت قرمز / افزایش قیمت / کاهش قیمت ها
بازار گوشت در رکود به سر می‌برد؛ نرخ هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از رکود بازار گوشت خبر داد و گفت: هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۱۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.
وضعیت مساعد بازار گوشت قرمز / قاچاق دام از کشور کنترل شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / اتحادیه گوشت گوسفندی / علی اصغر ملکی / گوشت قرمز
وضعیت مساعد بازار گوشت قرمز / قاچاق دام از کشور کنترل شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قاچاق دام از کشور کنترل شده است،گفت:قیمت هرکیلوگرم شقه بدون دنبه برای مغازه دار بین ۹۰ تا ۹۲هزارتومان است که با ۱۰ درصد سود به مصرف کننده عرضه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
بررسی چشم‌انداز وضعیت بازار گوشت مرغ در ایران و جهان
سمیه نعمت‌اللهی، ندا سمیعی
بازار گوشت اشباع شده است | کاهش نرخ دام زنده در بازار
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
بازار گوشت اشباع شده است | کاهش نرخ دام زنده در بازار
پوریان گفت: به دنبال تعدد جمعیت دام‌ها و زایش‌های بالای آن‌ها، با اشباع گوشت و ثبات قیمت در بازار روبه‌رو هستیم.
گوشت ارزان شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بازار گوشت / قیمت گوشت / گوشت گوسفندی
گوشت ارزان شد
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با کاهش قیمت نسبت به ایام عید به ۱۰۰ هزار تومان رسید.
رونق بازار گوشت گربه و دزدی گربه‌های خانگی در ویتنام
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / ویروس کرونا / ویتنام
رونق بازار گوشت گربه و دزدی گربه‌های خانگی در ویتنام
تهران – ایرنا – محققان مدعی شده‌اند با رونق گرفتن بازار غیرقانونی گوشت گربه در ویتنام به علت شیوع کرونا ، فروشندگان این کالا اقدام به دزدیدن گربه‌های خانگی مردم و فروش آنها می‌کنند.
افزایش قیمت گوشت روی موج هیجان و شایعه
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
افزایش قیمت گوشت روی موج هیجان و شایعه
هنوز اثرات شایعه قرنطینه‌شدن شهرها دست از سر بازار گوشت برنداشته و تب قیمت در این بازار را ادامه‌دار کرده است. طبق آخرین اظهارات متولیان بازار گوشت کشور، دیروز قیمت هر کیلوگرم شقه گوشت گوسفندی به ۱۲۵هزار تومان رسیده که 30هزار تومان با نرخ متعارف آن فاصله دارد. به گزارش همشهری، از اواخر هفته گذشته شایعه قرنطینه‌شدن شهرهای درگیر کرونا در فضای مجازی داغ شد و کار به‌جایی رسید که مردم برای تأمین نیازهای ضروری خود از قرنطینه خانگی خارج شدند و به شلوغی فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فروشگاه‌های کالاهای اساسی، نانوایی‌ها، …
قیمت واقعی هر کیلو گوشت ۸۰ هزار تومان است اما در بازار ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود!
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / بازار گوشت / قیمت گوشت / گوشت گوسفندی
قیمت واقعی هر کیلو گوشت ۸۰ هزار تومان است اما در بازار ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود!
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با گسترش بیماری کرونا و شایعات مختلف مبنی بر قرنطینه شدن شهرها، بسیاری از خانوارها برای خرید مایحتاج خود به فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر هجوم بردند که همین امر زمینه را برای سودجویی عوامل واسطه و دلال و التهاب قیمت در بازار فراهم کرد.
فراوانی و ارزانی در انتظار بازار گوشت قرمز/ قیمت‌ها در بازار رقابتی شده است
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / گوشت / گوشت قرمز / نوروز / گوشت گوسفندی / برنامه ریزی
فراوانی و ارزانی در انتظار بازار گوشت قرمز/ قیمت‌ها در بازار رقابتی شده است
ایلنا: رئیس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه از نظر تامین انواع گوشت قرمز به مرحله ای رسیده ایم که قیمت ها به نوعی رقابتی شده است، افزود: بررسی ما نشان می‌دهد…
افزایش ۲۰ درصدی سهم گوشت‌های وارداتی در بازار داخلی/ به جای واردات دست واسطه‌های سودجو کوتاه شود
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / تنظیم بازار / گوشت / گوشت قرمز / واردات / تولید داخلی
افزایش ۲۰ درصدی سهم گوشت‌های وارداتی در بازار داخلی/ به جای واردات دست واسطه‌های سودجو کوتاه شود
ایلنا: رئیس شورای تامین دام کشور گفت: در گذشته تنها 10 درصد بازار گوشت قرمز از طریق واردات تامین می‌شد، اما اکنون به رغم افزایش تولید داخلی سهم واردات از تامین نیاز…
آمادگی‌برای تامین نیاز بازار گوشت، مرغ و میوه شب عید
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
آمادگی‌برای تامین نیاز بازار گوشت، مرغ و میوه شب عید
علی ابراهیمی- روزنامه‌نگار افت شدید تقاضا برای انواع آلایش گوسفند و گوساله، موجب رشد هزینه تمام‌شده تولید انواع گوشت قرمز شده است. به گزارش همشهری، بالاگرفتن تب کرونا زمینه کاهش تقاضا و رکود بازارها را فراهم کرده. در چند هفته اخیر نرخ انواع گوشت قرمز گوسفندی و گوساله، با وجود فراوانی، تحت‌تأثیر رشد هزینه تمام‌شده، افزایش 30هزار تومانی در هر کیلوگرم را تجربه کرده است. این افزایش قیمت‌ها موجب شد دست اندرکاران تنظیم بازار، با رشد عرضه دام زنده و تشدید نظارت بر کشتارگاه‌ها و قصابی‌ها در سطح خرده …
کرونا چه تاثیری بر قیمت انواع خوراکی داشته است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / کرونا / قیمت گوشت قرمز / قیمت برنج
کرونا چه تاثیری بر قیمت انواع خوراکی داشته است؟
بازار گوشت قرمز در همان روزهای اول کرونا درگیر شایعه‌ها شد تا سودجو‌ها قیمت گوشت گوسفندی را تا کیلویی ۲۰۰ هزار تومان بالا ببرند اما خیلی زود و با توزیع گسترده انواع گوشت آن‌ها محبور به‌عقب‌نشینی شدند و نقشه‌شان شکست خورد. درحال حاضر فروشگاه‌های سطح شهر برای توزیع گوشت کمبودی ندارند و از هفته گذشته ستاد تنظیم بازار دست به کار شده تا دوباره شاهد عرضه گوشت تنظیم بازاری با نرخ‌های پایین در حد کیلویی ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان باشیم
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
پیدا و پنهان
کرونا یا دلالان؛ کدام‌یک در بازار گوشت قرمز اثرگذارند؟
رکود بی‌سابقه در بازار گوشت قرمز/ ادامه روند کاهشی قیمت/ پیش‌بینی کاهش قیمت به زیر ۱۰۰ هزار تومان
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
رکود بی‌سابقه در بازار گوشت قرمز/ ادامه روند کاهشی قیمت/ پیش‌بینی کاهش قیمت به زیر ۱۰۰ هزار تومان
رئیس شورای تامین دام کشور از رکود بی سابقه در بازار گوشت قرمز در کشور خبر داد و گفت: پیش بینی می شود روند کاهشی قیمت ادامه داشته و در هفته آینده قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی به زیر 100 هزار تومان برسد.
تب کرونایی بازار گوشت شکست
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تب کرونایی بازار گوشت شکست
در نخستین روز پس از تأیید ورود ویروس کرونا به کشور و جان باختن 2تن از هموطنان در قم، بازار کالاهای اساسی به‌ویژه گوشت گوسفندی نیز با افزایش تقاضا دچار جهش قیمت شد. به گزارش همشهری، در این وضعیت قیمت هرکیلو گوشت گوسفند دست‌کم 30هزار تومان در یک روز گران شد و به 130تا 190هزار تومان رسید. حالا اما، بررسی بازارها نشان می‌دهد تب قیمتی این بازار تا حدودی شکسته و فعلاً میانگین قیمت فروش هر کیلو گوشت قرمز به محدوده 110هزار تومان برای هر کیلوگرم بازگشته است. عرضه گوشت منجمد ۵۰ هزارتومانی وضع وخیم بازار …
عرضه گوشت قرمز با نرخ مصوب در فروشگاههای زنجیره‌ای/ نرخ در محدوده 50 هزار تومان خواهد بود
۱۳۹۸/۱۲/۱۲ / گوشت قرمز / توزیع گوشت قرمز / حسن عباسی معروفان / بارندگی
عرضه گوشت قرمز با نرخ مصوب در فروشگاههای زنجیره‌ای/ نرخ در محدوده 50 هزار تومان خواهد بود
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام، بازار گوشت قرمز و مرغ را متعادل خواند و گفت: قیمت گوشت قرمز منجمد برای مصرف‌کننده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در محدوده ۵۰ هزار تومان خواهد بود.
ببینید | گزارشی از کف بازار گوشت قرمز؛ قیمت‌ها پایین آمد
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / گوشت / قیمت گوشت قرمز
ببینید | گزارشی از کف بازار گوشت قرمز؛ قیمت‌ها پایین آمد
گوشت قرمز به وفور در بازار موجود است و حضور نهادهای نظارتی در زنجیره تولید تا توزیع گوشت قرمز تاثیر بسزایی داشته است.
احتمال ابتلای گوشت به کرونا چقدر است؟
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / انتقال ویروس کرونا / بازار گوشت / ویروس کرونا در ایران
احتمال ابتلای گوشت به کرونا چقدر است؟
به گزارش خبرآنلاین، سید بهمن نقیبی در خصوص نگرانی مردم از انتقال کرونای جدید از راه انواع گوشت اظهار داشت: اگرچه تاکنون هیچ موردی از ابتلای دام‌ها به ویروس کرونای جدید گزارش نشده است، اما سازمان دامپزشکی کشور بر اساس اصول بهداشتی و در تعامل با سایر کشورها، به منظور جلوگیری از انتشار فزون‌تر این ویروس نوظهور در کشور که دارای ابعاد ناشناخته بسیاری است، ورود دام زنده و به ویژه حیوانات خانگی از کشورهایی که به طور قطعی، مواردی از ابتلاء به ویروس کرونا را داشته‌اند، ممنوع کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / افزایش قیمت گوشت / تنظیم بازار گوشت
افزایش قیمت گوشت گوسفندی به ۱۲۰ هزار تومان با سوء استفاده از کرونا
به گزارش تسنیم، عباس قبادی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با همه توان و ظرفیت مجموعه‌های تولیدی بهداشتی و شوینده و اصناف در کنار دیگر دستگاه‌ها از جمله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در طول هفته گذشته و در شرایط خاص کنونی، مشغول خدمت رسانی بوده است.
بازار گوشت تحت کنترل دلالان یا متولیان؟/ مقصر گرانی کدام است؛ «کرونا» یا «فاوا»؟
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
بازار گوشت تحت کنترل دلالان یا متولیان؟/ مقصر گرانی کدام است؛ «کرونا» یا «فاوا»؟
قیمت گوشت قرمز در چند روز گذشته روند صعودی را طی نموده است و سودجویان از موضوع شیوع ویروس کرونا سواستفاده کرده و قیمت این قلم خوراکی را افزایش داده اند به طوری که قیمت گوشت گوسفندی ۲۰ هزار تومان و قیمت گوشت گوساله ۱۰ هزار تومان افزایش یافته است. این در حالی است که رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، از فراوانی موجودی گوشت قرمز و افزایش عرضه خبر می‌دهد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •