دوشنبه, ۱۶ تیر, ۱۳۹۹ / 6 July, 2020
بازدهی بورس
معاملات امروز شستا در بازار بورس باطل اعلام شد
۱ ساعت قبل / شستا / سهام نماد شستا / بورس / بازار بورس
معاملات امروز شستا در بازار بورس باطل اعلام شد
ارزش سهام شستا نیز امروز ۳۷ درصد رشد کرده و کشف قیمت نهایی، ۳،۸۴۰ تومان اعلام شد؛ قیمت سهام شستا در معاملات دیروز، ۲،۷۸۹ تومان بود که با این رشد ۳۷.۶ درصدی، بازدهی بزرگی برای سهامداران رقم زد. با این حال، بر اساس اعلام ناظر بازار، معاملات این نماد در روز جاری ابطال شده است.
۲۰ ساعت قبل
​بازدهی ٣۶۶ درصدی «وبصادر» در ۶۴ روز کاری بورس در سال ٩٩
«وبصادر» در ۶۴ روز کاری بازار سرمایه از ابتدای سال ٩٩ تا نیمه تیرماه سال جاری، بیش از ٣۶۶ درصد سود نصیب سهامداران کرد.بررسی آمار معاملات ۶۴ روز کاری بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که نرخ سهام بانک صادرات ایران در سال ٩٩ از ٧٢١ ریال به ٣ هزار و ٣۶٠ ریال در جریان معاملات روز ١۵ تیرماه سال جاری رسید که نشان از بازدهی بیش از ٣۶۶ درصدی در این مدت دارد.استقبال سهامداران خرد از «وبصادر» نشان از ارزش ذاتی مناسب و قابلیت‌های فراوان بانک صادرات ایران در روزهای پرشور و شوق بازار سرمایه دارد به نحوی که بخش عمده معاملات توسط سهامداران خرد صورت گرفته است.تمرکز بر برنامه‌های عملیاتی و سیاست‌های اعتباری ابلاغی، کاهش هزینه مطالبات مشکوک‌الوصول، بهبود نرخ موثر تسهیلات، کاهش قیمت تمام شده پول، جذب منابع ارزان‌قیمت، …
۲۱ ساعت قبل
رکوردهای باورنکردنی بورس تهران در ۳ ماه
توسعه ایرانی-  شاخص بورس از ابتدای امسال تا پایان هفته گذشته در مدت ۶۷ روز معاملاتی، با ثبت بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰هزار واحد رشد، بازدهی ۲۱۴درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است. در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در سال جاری و تا پایان هفته گذشته در مدت ۶۷ روز معاملاتی، تعداد ۵۸۶ میلیارد و ۳۳۸ میلیون سهم و حق تقدم به‌ارزش ۶۴۸۷ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال در ۹۰ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۳۰۵ نوبت در بورس اوراق بهادار مورد معامله قرار گرفته است. همچنین بررسی معاملات بازار سهام به‌تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۳۵۰ میلیارد و ۸۱۱ میلیون سهم به‌ارزش ۳۲۹۰ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال در ۳۸ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۲۳۲ نوبت در بازار اول، ۲۲۰ میلیارد و ۲۰۱ میلیون سهم به‌ارزش …
۲ روز قبل / بورس تهران / رشد / سرمایه / سهام / شاخص
بازدهی ۲۱۶درصدی شاخص کل بورس از آغاز سال جاری
روند رشد بازار سرمایه از آغاز امسال تاکنون بسیار پرشتاب و چشمگیر بوده است؛ به نحوی که نماگر بورس تهران توانسته طی فصل بهار و دو هفته نخست تیرماه، بازدهی ۲۱۶ درصدی را برای سهام‌داران به ارمغان آورد.
۲ روز قبل
چند و چون سبدگردان‌ها
این روزها شاهد رکوردشکنی‌های پیاپی شاخص کل بورس و صدرنشینی بازار سهام با اختلاف بسیار زیاد از دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری هستیم. به‌طوری‌که بورس تهران از ابتدای سال جاری تا پایان هفته گذشته توانست به بازدهی حدود 215درصد دست یابد و به این ترتیب همچنان برترین بازار سرمایه‌گذاری شناخته شود. این موضوع سبب شده تا نه تنها سرمایه گذاران قدیمی بورس توجه بیشتری به این بازار داشته باشند و به‌طور جدی‌تر به معامله در بازار سهام بپردازند، بلکه سرمایه گذاران دیگر بازارهای موازی نیز به بورس وارد شده‌اند. اما نکته قابل توجه، ورود عده زیادی از تازه واردان و در واقع عموم جامعه به بورس است؛ امری که هر چند نقدینگی قابل توجهی را این روزها به بازار سهام هدایت کرده است، ولی می‌تواند در صورت سرمایه‌گذاری غیرحرفه ای، …
بورس هفته بعد چه می‌شود؟
۳ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس
بورس هفته بعد چه می‌شود؟
بازدهی بازار سهام در هفته اخیر هرچند از دیگر بازارها بیشتر بود اما اختلاف بازدهی بین بازارها نسبت به گذشته کمتر شده است. آیا در هفته بعد هم بازار سهام همچنان روندی صعود خود را حفظ خواهد کرد؟ نوشته بورس هفته بعد چه می‌شود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آنالیز بازارها در هفته دوم تیر ماه / بورس باز هم سودده‌ترین شد / ثبات نسبتی دلار و تاختن سکه و طلا
۳ روز قبل / بازار سهام / بازدهی بازارها / بازدهی دلار / بازدهی هفتگی / قیمت دلار / قیمت سکه / قیمت طلا
آنالیز بازارها در هفته دوم تیر ماه / بورس باز هم سودده‌ترین شد / ثبات نسبتی دلار و تاختن سکه و طلا
در هفته دوم از تیر ماه سال جاری، کل بازارهای مالی همانند هفته گذشته، بازدهی مثبت را به ثبت رساندند. در هفته جاری فلزات طلایی روند صعودی را همانند هفته گذشته اما پرقدرت‌تر در پیش گرفتند، از سوی دیگر دلار با ثبات ظاهر شد. نوشته آنالیز بازارها در هفته دوم تیر ماه / بورس باز هم سودده‌ترین شد / ثبات نسبتی دلار و تاختن سکه و طلا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پایان سبز بورس در هفته دوم تیرماه
۴ روز قبل / پتروشیمی / خودرو / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار
پایان سبز بورس در هفته دوم تیرماه
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۱۱ خردادماه) به عدد یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحد رسید و در مقایسه با پایان هفته گذشته بیش از ۱۳.۵ درصد، بازدهی را تجربه کرد.
بورس در این هفته چقدر بازدهی داشت؟ / رشد ۳٫۸ درصدی ارزش معاملات بورس
۴ روز قبل / بازار سهام / بورس / شاخص کل / عملکرد هفتگی
بورس در این هفته چقدر بازدهی داشت؟ / رشد ۳٫۸ درصدی ارزش معاملات بورس
در پایان این هفته شاخص کل بورس با رشدی ۱۳٫۶ درصدی به قله یک میلیون و ۶۱۲ هزار واحدی رسید. در این هفته ارزش کل معاملات بورس ۳٫۸ درصد بیشتر شد و به بیش از ۶۷ هزار میلیارد تومان رسید. نوشته بورس در این هفته چقدر بازدهی داشت؟ / رشد ۳٫۸ درصدی ارزش معاملات بورس اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس؛ کدام سهام از شاخص بازار سبقت گرفت؟
۴ روز قبل / بورس / بازار سهام
بورس؛ کدام سهام از شاخص بازار سبقت گرفت؟
برخی کارشناسان معتقدند سهام از ارزش ذاتی خود دور شده است؛ اما بسیاری دیگر معتقدند نمی‌توان حکمی کلی برای همه سهام قابل معامله در بورس صادر کرد. زیرا هر چند بعضی از شرکت‌ها از ارزش ذاتی بالاتر از خود در حال معامله هستند، اما احتمالا برخی شرکت‌ها هستند که به ارزش ذاتی خود نرسیده‌اند. «دنیای‌اقتصاد» با محاسبه ضریب بتای صنایع فعال در بورس تلاش کرده است شاخصی را ارائه کند که به سهامداران در شناسایی ریسک‌ها در کوتاه‌مدت کمک می‌کند. این محاسبات شدت همسویی تغییرات بازده صنایع با بازدهی شاخص کل را مورد توجه قرار می‌دهد.
سود بورس عامل گرانی نجومی مسکن!
۵ روز قبل / بازار سرمایه / بازار مسکن / قیمت سهام / قیمت مسکن
سود بورس عامل گرانی نجومی مسکن!
طی هفته‌های اخیر دسته‌ای از عوامل فروش آپارتمان برای تعیین «قیمت پیشنهادی» مدنظر خود، بازدهی کوتاه‌مدت بازار سرمایه و میزان رشد شاخص در این بازار را ملاک عمل قرار داده‌اند، به‌طوری‌که، ارقام نجومی سود بورس‌بازها در کوتاه‌مدت، هم‌اکنون به «خط‌کش» این گروه از ملاکان تبدیل شده است. نوشته سود بورس عامل گرانی نجومی مسکن! اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بورس تا کجا رشد خواهد کرد؟
۵ روز قبل / ادامه رشد بورس / شاخص 1.5 میلبون واحدی / افزایش شاخص کل / بازدهی بورس / اصلاح بورس / سرمایه گذاری در بورس
بورس تا کجا رشد خواهد کرد؟
میرمعینی با تاکید بر اینکه هر روز میلیارد‌ها تومان نقدینگی روانه بورس می‌شود، اظهار داشت: در حال حاضر سهام تنها بازاری است که اینجنین ورد استقبال قرار گرفته و با توجه به نقدشوندگی بالای بورس نیز هر روز بر حجم تازه واردان افزوده می‌شود، زیرا که این بازار در حال حاضر مورد تائید و تاکید دولت و حاکمیت قرار دارد و تا زمانیکه این مسئله وجود داشته باشد، بورس می‌تواند به حرکت شتابان خود ادامه دهد.
۵ روز قبل
بورس تنها بازاری است که پول‌های خرد را جذب می‌کند
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه بورس تنها بازاری است که می‌تواند پول‌های خرد را جذب کند، گفت: افرادی که از بازارهای دیگر جا مانده‌اند اکنون امیدشان برای کسب یک بازدهی معقول به بازار سرمایه است که این موضوع زمینه ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری در این بازار را فراهم کرده است.
بازدهی بورس از ابتدای امسال تاکنون چقدر بود؟
۵ روز قبل / بازار سرمایه / بازار سهام / بازدهی / بورس
بازدهی بورس از ابتدای امسال تاکنون چقدر بود؟
حاصل رشد بورس در ۱۰۰ روز گذشته، ثبت میانگین بازده ۲۰۲ درصدی بوده است. روند رشد بورس چنان پرشتاب بوده که به باور برخی کارشناسان قیمت سهام برخی شرکت‌ها از ارزش ذاتی خود فاصله گرفته‌ است. نوشته بازدهی بورس از ابتدای امسال تاکنون چقدر بود؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازدهی معقول سرمایه‌های خرد در بازار بورس
۵ روز قبل / دلار / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / حسن روحانی / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
بازدهی معقول سرمایه‌های خرد در بازار بورس
تهران – ایرنا – یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه بورس تنها بازاری است که می‌تواند پول‌های خرد را جذب کند، گفت: افرادی که از بازارهای دیگر جا مانده‌اند اکنون امیدشان برای کسب یک بازدهی معقول به بازار سرمایه است که این موضوع زمینه ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری در این بازار را فراهم کرده است.
رشد ۳ برابری بورس تهران | بازدهی بورس از ۲۰۰ درصد گذشت 
۵ روز قبل
رشد ۳ برابری بورس تهران | بازدهی بورس از ۲۰۰ درصد گذشت 
بورس اوراق بهادار تهران و در مجموع بازار سرمایه در سه ماهه نخست سال‌جاری تمام رکوردهای کل سال ۹۸ را جابه‌جا کرده است. در ادامه روند صعودی در این بازار روز گذشته یک بار دیگر رکوردهای جدیدی در کارنامه۵۰ ساله بورس تهران نقش بست.
۵ روز قبل
فاکتور جدید در بازار مسکن
تورم بی‌سابقه توام با رکود در بازار مسکن خرداد (رشد ماهانه قیمت)، علاوه‌بر دو عامل قدیمی، یک علت جدید هم داشت. دسته‌ای از فروشنده‌ها طی هفته‌های اخیر بازدهی کوتاه‌مدت بورس را ملاک عمل تعیین «قیمت پیشنهادی» قرار داده‌اند که البته اگر چه این رفتار مورد پذیرش بخشی از خریداران سرمایه‌ای قرار گرفت، اما مانع رشد معاملات مسکن شد. فاکتور «بازدهی بورس» در محاسبات فروشند‌ه‌های آپارتمان بدون توجه به روند بلندمدت در شرایطی است که رابطه 28 ساله بورس و مسکن، متوسط نرخ‌های رشد را مشخص می‌کند.
سود عرضه اولیه‌ در بورس معمولا چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / بازار سهام / بازارسرمایه / بورس / عرضه اولیه
سود عرضه اولیه‌ در بورس معمولا چقدر است؟
معاون بازار فرابورس می‌گوید: سهام اکثر شرکت‌هایی که طی سال‌های اخیر در بازار سرمایه ایران عرضه اولیه شده‌اند طی‌مدت کوتاهی پس از عرضه اولیه بیش از ۳۰ درصد بازدهی داشته‌اند که این خود مشوقی برای ورود سهامداران جدید به بازار سرمایه است. نوشته سود عرضه اولیه‌ در بورس معمولا چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
عملکرد «همراه» با کسب بازدهی ۹۷ درصدی منتشر شد
همراه اول با ارایه گزارش عملکرد سومین ماه از سال مالی جاری، درآمد ۵.۱ هزار میلیارد تومانی شناسایی کرد و با رشد ۲۹ درصدی نسبت به دوره مشابه قبل روبرو شد. به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت ارتباطات سیار ایران با سرمایه 1.92 هزار میلیارد تومانی گزارش عملکرد سومین ماه سال مالی منتهی به اسفند 99 را منتشر کرد. بر این اساس، «همراه» در این مدت از خالص خدمات ارزش افزوده، کارکرد مشترکین خطوط اعتباری و دائمی، استفاده از امکانات شبکه توسط سایر شرکت‌های تلفن همراه، فروش خطوط جدید تلفن همراه و سایر بالغ بر 1.7 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. این شرکت در عملکرد سه ماهه 5.1 هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 29 درصد رشد داشته است. بیشترین درآمد کسب شده طی دوره …
سرمایه گذاری مردم در کدام بازار بیشتر بوده است؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / بازار سرمایه / بازدهی بورس / سرمایه‌گذاری در بورس / شاخص بورس
سرمایه گذاری مردم در کدام بازار بیشتر بوده است؟
بررسی‌ها نشان می‌دهد مردم در سال جاری خالص خریدی بالغ بر ۳۶ هزار میلیارد تومان ثبت کرده و از این منظر سهمی ۷۸ درصدی از کل خرید سهام را به خود اختصاص داده‌اند، بورس با فاصله‌ای ۷ برابری نسبت به بازارهای ارز و مسکن جذاب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاران در ۱۰۰ روز نخست امسال بوده است. نوشته سرمایه گذاری مردم در کدام بازار بیشتر بوده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شاخص بورس در دو ماه گذشته چقدر رشد کرد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
شاخص بورس در دو ماه گذشته چقدر رشد کرد؟
شاخص بورس از ابتدای امسال در مدت ۶۲ روز معاملاتی، با ثبت بیش از ۹۰۶ هزار واحد رشد، بازدهی ۱۷۶ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کاهش سود بانکی برای تقویت بازار‌های موازی!
اقتصاددانان و کارشناسان بانکی معتقدند که کاهش نرخ سود سپرده‌ها این سیگنال را به مردم می‌دهد که در حال حاضر نگه داشتن سرمایه‌شان به شکل ریال بازدهی نخواهد داشت و باید پول را از سپرده‌ها خارج کنند و به سراغ بازار‌های موازی بروند که این تصمیم تبعات تورمی خواهد داشت.سروصدای کاهش نرخ سود بانکی به ۱۵ درصد نگرانی سپرده گذاران بانکی را تشدید کرد تا جایی که با خارج کردن سرمایه‌های خود، به دنبال بازار دیگری برای سرمایه‫گذاری هستند.به گزارش اقتصاد ۲۴، فرمان کاهش نرخ سود بانکی از ساختمان میرداماد صادر شده است. بانک‌ها در یک توافق دسته‌جمعی تصمیم گرفته‌اند که نرخ سود را به همان ۱۵ درصد مصوب شورای پول و اعتبار کاهش دهند و زمینه را برای پایین آوردن نرخ پول در شعب خود فراهم کنند. هرچند بانک‌ها به دلیل نرخ سود …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
پربازده‌ترین بازار مثل ماه‌های قبل
بازار سهام همچنان پربازده‌ترین بازار در اقتصاد ایران است؛ هفته گذشته شاخص کل بورس تهران با رشد 190‌هزار واحدی همراه شد، به نحوی که در روز چهارشنبه توانست از مرز یک‌میلیون و 419‌هزار واحدی بگذرد. به این ترتیب بازار سهام در هفته گذشته 15.36‌درصد بازدهی مثبت داشت که بیشترین رقم طی هفته‌های اخیر محسوب می‌شود. نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده بورس، بازار سکه و طلا با بازدهی مثبت 7 و 6‌درصد است و بازار دلار هم با حدود 2.7‌درصد در تعقیب این بازارها قرار دارد. انتقادی که برخی کارشناسان نسبت به افزایش پیوسته شاخص کل دارند، ناچیزبودن سهم عرضه اولیه است که نشان می‌دهد کارخانه‌ها به بورس نگاه مثبت دارند و آن را برای افزایش سرمایه و درنهایت تولید بیشتر …
رشد ۱۹۰ هزار واحدی شاخص بورس در هفته نخست تابستان
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / پتروشیمی / خودرو / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار
رشد ۱۹۰ هزار واحدی شاخص بورس در هفته نخست تابستان
تهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۷خرداد) به عدد یک میلیون و ۴۱۹ هزار واحد رسید و در مقایسه با پایان هفته گذشته بیش از ۱۵ درصد، بازدهی را تجربه کرد.
کدام بازار در سه ماهه امسال پربازده‌تر بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
کدام بازار در سه ماهه امسال پربازده‌تر بود؟
بررسی وضعیت بازارهای مالی از ابتدای سال تا پایان خرداد ماه نشان می‌دهد که بورس در این مدت بیشترین و دلار کمترین بازدهی را داشته است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
افزایش 30 درصدی سود خالص وپاسار
نبض بورس: بانک پاسارگاد صورت‌های مالی حسابرسی نشده برای سال مالی منتهی به 29/12/1398 را منتشر کرد.  به گزارش نبض بورس، سود هر سهم (EPS) بانک با افزایش 30 درصدی مواجه و از 380 ریال در دوره مشابه قبلی به 491 ریال رسیده و بیشتر در حوزه درآمدهای عملیاتی محقق شده است. همچنین بر اساس ترازنامه منتشر شده مجموع دارایی‌های تلفیقی «وپاسار» با رشد34 درصدی 166هزار و 26 میلیارد تومان گزارش شده که حاکی از تلاش مداوم بانک و شرکت‌های گروه در جهت ارتقای ارزش افزوده دارایی‌های در دسترس خود است. افزایش 30 درصدی سود خالص بانک پاسارگاد به میزان 555 میلیارد تومان در شرایطی که اکثر کسب و کارها به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفته‌اند، نقطه عطفی در صنعت بانکداری است. …
هجوم پول‌های تازه به بازار؛ از فردوسی تا سعادت آباد/ بهار رویایی برای سهامداران/ دلیل جهش دوباره قیمت دلار چیست؟/ تتمه ارز حاصل از صادرات در راه بازگشت؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
هجوم پول‌های تازه به بازار؛ از فردوسی تا سعادت آباد/ بهار رویایی برای سهامداران/ دلیل جهش دوباره قیمت دلار چیست؟/ تتمه ارز حاصل از صادرات در راه بازگشت؟
بررسی‌ها نشان می‌دهد که بورس فصل سبزی را در بهار امسال سپری کرد و بازدهی ۱۴۹ درصدی را برای سرمایه گذاران خود به ارمغان آورد. در این بین، اما سایر بازار‌ها نیز افزایش قیمت را تجربه نمودند که از آن جمله می‌توان به افزایش قیمت دلار در بازار ارز در سه ماهه اول سال جاری اشاره کرد. راهکار دولت و بانک مرکزی برای مهار افسار گسیختگی این روز‌های دلار چیست؟
رالی بازارها در فصل بهار
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
رالی بازارها در فصل بهار
برنده بلامنازع بازارها در بهار 99، بازار سهام بود. شاخص کل بورس در سه ماه ابتدایی سال نزدیک به 148 درصد رشد کرد. پس از بازار سهام، رتبه دوم بازدهی در این بازه زمانی به بازار طلای 18 عیار تعلق گرفت که 31 درصد افزایش یافت و هر گرم آن از 597 هزار تومان انتهای سال 98 به قیمت 780 هزار تومانی جهش کرد. رشد گرم طلا از آن جهت بیشتر به چشم می‌آید که در بهار 99، دلار با وجود رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی خود، تنها کمی بیش از 18 درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. به‌نظر می‌رسد ‌مهم‌ترین عاملی که زمینه‌ساز پیشروی طلای 18 عیار در مقایسه با بازار ارز شد، ادامه رشد بهای طلای جهانی بود. قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی در بهار 99 حدود 17 درصد رشد کرد. سکه امامی نیز در آخرین بهار قرن حاضر، حدود 30 درصد افزایش …
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
مقصد بعدی شاخص بورس
این روزها بازار سهام و به‌ویژه بورس در صدر اخبار اقتصادی و همچنین مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. نه‌تنها ثبت بازدهی 148 درصدی در کارنامه بهاری بورس، یک رکورد تاریخی در عملکرد این بازار است، بلکه سبقت قابل‌توجه بورس از دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری موازی نیز درخور اهمیت است. به این ترتیب هر چند بورس همچنان برترین بازار سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود، ولی یک سوال مهم اطلاع از روند آینده این بازار است. اینکه پیشتازی بازار سهام تا کجا ادامه خواهد داشت و چه عواملی در تعیین مسیر آتی این بازار دخیل خواهد بود.
سه خبر کرونایی که بازارها را نگران کرد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
سه خبر کرونایی که بازارها را نگران کرد
امروز مطالبی همچون زمان دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، دلار آزاد به ۱۹ هزار تومان رسید، قیمت خودرو در بازار ۳۱ خردادماه ۹۹، هجوم سرمایه‌گذاران مسکن به این منطقه، دلار در بازار‌های جهانی نیرومندانه پیش می‌رود، صعود بورس‌های اروپایی و آسیایی، عرضه ۱۰۰ شرکت صنعتی و معدنی در بورس، لوازم خانگی را به چه قیمت بخریم؟، حباب بزرگ در بازار سهام آمریکا، «فپنتا» چقدر بازدهی داشته است؟؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
پیش‌بینی روند صعودی قیمت طلا
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بازار طلا / قیمت طلا
پیش‌بینی روند صعودی قیمت طلا
به گزارش تجارت‌نیوز؛ اخیرا قیمت طلا روند صعودی داشته است، اما رکورد بازدهی بازار‌های مختلف در هفته اخیر همچنان در دست بورس بود به گونه‌ای که بورس بازدهی مثبت ۶٫۶ درصد، دلار مثبت ۳٫۳ درصد، سکه مثبت ۲٫۱ درصد و طلا مثبت ۳٫۳ درصد را به ثبت رساند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شاخص بورس حباب ندارد
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در چند وقت اخیر حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، گفت: دولت از طریق عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، ارزش‌گذاری‌های صورت گرفته از بازار و نیز آزادسازی سهام عدالت حمایت همه‌جانبه خود را از بازار اعلام کرد.احمد اشتیاقی به مزایای سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به دیگر بازارها اشاره کرد و افزود: رشد بی‌سابقه بورس در چند وقت اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص بورس شده است.به گزارش ایرنا، وی با تاکید بر وجود حباب در قیمت برخی از سهام شرکت‌ها، گفت: شاخص بورس فارغ از ایجاد حباب است، به همین دلیل نباید تعداد سهامی که نقش چندانی در تشکیل ارزش بازار ندارند و حداکثر ١٠ درصد از ارزش بورس را تشکیل می‌دهند را به کل بازار تعمیم دهیم.اشتیاقی با تاکید بر اینکه رشد چند وقت …
بهار تاریخی بورس تهران
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
بهار تاریخی بورس تهران
بهار 99 پایان یافت و شاخص کل بورس تهران توانست با ثبت بازدهی 140 درصدی، بهترین بهار تاریخ بورس را ثبت کند و در صدر دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری بایستد. این رکورد بی‌نظیر در حالی رقم خورد که دیگر متغیرهای این بازار نیز به سطوح جذابی دست یافته‌اند. جایی که دماسنج تالار شیشه‌ای یک میلیون واحد را درنوردید و میانگین روزانه ارزش معاملات خرد سهام از 20هزار میلیارد تومان فراتر رفت. همزمان سهامداران حقیقی نیز نبض بازار را در دست گرفتند و خالص خرید مثبتی را رقم زدند.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
بالاترین بازدهی در اختیار بورس
بازار سهام همچنان پربازده‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری است. به گزارش تجارت‌نیوز، براساس گزارش سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس در پایان هفته سوم خرداد امسال روی یک‌میلیون و ۱۵۳هزار واحد قرار داشت که در انتهای هفته چهارم حدود ۷۶هزار واحد رشد کرد. این اتفاق درحالی رقم خورد که از پنج روز کاری معمول بورس در هر هفته، یک روز با افت چهارهزار واحدی مواجه شد و چهارشنبه نیز تعطیل رسمی بود؛ یعنی در واقع بورس در سه‌روز ۷۶هزار واحد رشد کرد. به این ترتیب شاخص کل بازار سرمایه در پایان معاملات روز سه‌شنبه ۲۷ خردادماه با قرارگیری روی سطح یک‌میلیون و ۲۲۹هزار و ۶۷۳ واحدی به کار خود پایان داد و بازدهی 6.6درصدی را به ثبت رساند.
عبور شاخص بورس از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / پتروشیمی / خودرو / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار سرمایه / بازار بورس
عبور شاخص بورس از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد
تهران- ایرنا- شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه‌شنبه (۲۷خرداد) به عدد یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحد رسید و در مقایسه با پایان هفته گذشته ۶.۵ درصد بازدهی را تجربه کرد.
خطر بازارِ بورس برای اقتصاد ایران
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / اقتصاد / بازار بورس / کسب و کارهای کوچک
خطر بازارِ بورس برای اقتصاد ایران
یک استاد دانشگاه گفت: «اگر اقتصاد کشور نتواند میان نرخ سود و بازدهی بازار‌های مختلف هماهنگی و تناسب ایجاد کند و سیاست‌های جزیره‌ای در بخش‌های مختلف اتخاذ شود هزینه‌های زیادی می‌تواند به بخش‌های دیگری تحمیل کند و اثرات ناگواری به بار آورد. در بازار ارز در سه ماهه اخیر شاخص کل از ۵۰۰ هزار واحد به یک میلیون دویست هزار واحد رسیده است، این بیش از ۱۰۰ درصد بازدهی داشته است، این بازدهی در هیچ بازاری نبوده است و قطعا به سایر بازار‌ها آسیب می‌زند.»
نگاهی به شاخص بورس ۲۷ خرداد؛ چرا رشد هفته آینده بورس تضمین شده است؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / شاخص بورس
نگاهی به شاخص بورس ۲۷ خرداد؛ چرا رشد هفته آینده بورس تضمین شده است؟
بازار سهام در چهار روز معاملاتی هفته شاهد سه روز مثبت و یک روز منفی و پرعرضه بود، سرانجام نیز شاخص کل بورس با بازدهی نزدیک به ۷ درصدی هفته کاری را به پایان رساند. از اتفاق‌های مهم این هفته تداوم رشد نرخ دلار و تثبیت آن در محدوده‌های بالاتر از ۱۸۵۰۰ تومان می‌توان نام برد. و، اما در چهار روز معاملاتی این هفته چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
فرآیند اصلاح شاخص بورس امر ذاتی بازار سرمایه است
یک کارشناس بازار سرمایه اصلاح و استراحت بازار را یک فرآیند طبیعی توصیف کرد و گفت‌: بازار در حال حاضر شاهد حضور پُرتعداد معامله‌گران کوتاه‌مدت است.به گزارش ایرنا، همایون دارابی در پاسخ به سوالی درخصوص دلایل اصلاح بازار اظهار کرد: اصلاح بازار یک فرآیند طبیعی است، البته برخی نگرانی‌ها نیز به این مسئله دامن زد مثلا نگرانی در مورد سهام عدالت که جدی بود. همچنین شایعات مخربی در خصوص عرضه‌های سنگین در بازار مطرح شد، اما کم‌کم این شایعات کم‌رنگ شد. موضوع دیگری که مطرح بود بحث اوراق دولتی و احتمالا افزایش نرخ بهره بود، اما با انجام اولین حراج مشخص شد که نرخ بهره به رقم ۱۵ درصد محدود شده است و دولت اکنون تمایلی به افزایش نرخ بهره ندارد. علاوه بر این، یک عامل انگیزشی دیگر بهبود وضعیت اقتصاد جهانی و بازگشت …
رشد امسال شاخص بورس به بیش از ۶۴۰ هزار واحد رسید
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / بورس / افزایش شاخص بورس / شاخص کل بورس
رشد امسال شاخص بورس به بیش از ۶۴۰ هزار واحد رسید
شاخص بورس از ابتدای امسال در مدت ۵۳ روز معاملاتی، با ثبت بیش از ۶۴۰ هزار واحد رشد، بازدهی ۱۲۴ درصدی را در این مدت نصیب سرمایه‌گذاران خود کرده است.
عرضه‌های تابستانی بورس
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
عرضه‌های تابستانی بورس
بهار 99 بورس تهران در حالی به روزهای پایانی نزدیک می‌شود که سریال رکودشکنی‌های پیاپی این بازار از ابتدای سال‌جاری تاکنون بازدهی 125درصدی را به همراه داشته است. این در حالی است که با توجه به عرضه‌های اولیه متعدد و شرکت‌های متنوعی که در انتظار ورود به این بازار هستند، تابستان داغی در انتظار بورس خواهد بود به‌طوری‌که طبق گفته‌های معاون ناشران و اعضای شرکت بورس اوراق بهادار تهران، در حال‌حاضر با پذیرش 10شرکت موافقت شده که در آینده نزدیک درج خواهند شد.
مردم برای خرید کدام سهام صف کشیدند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
مردم برای خرید کدام سهام صف کشیدند؟
امروز مطالبی همچون دلار رکورد زد، تعداد خانه‌ها بیشتر از تعداد خانوار است، سوءاستفاده مالی و برداشت‌های غیرمجاز میلیاردی در وسینا، عرضه اولیه زیر مجموعه‌های خودرو، بیشترین بازدهی فرابورس در این نماد رقم خورد، رهن و اجاره آپارتمان در تهران با این قیمت ها، بلیت هواپیما بعد از کرونا ارزان می‌شود؟، اعلام زمان عرضه بلوکی سهام سرمایه‌گذاری امید؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
سدشکنی شاخص بورس در سومین هفته خرداد | بازار سرمایه در هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
سدشکنی شاخص بورس در سومین هفته خرداد | بازار سرمایه در هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۱خرداد) به عدد یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱۲ درصد بازدهی را تجربه کرد.
شاخص بورس در سومین هفته خرداد رکورد شکست
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / بورس / سازمان بورس و اوراق بهادار / بورس تهران
شاخص بورس در سومین هفته خرداد رکورد شکست
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۱خرداد) به عدد یک میلیون و ۱۵۳ هزار واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱۲ درصد بازدهی را تجربه کرد.‌
تشریح وضعیت بورس؛ لحظه شماری برای آغاز صعود جدید؟!
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / رشد بورس / قیمت سهام / بازار سهام / شاخص کل / بازدهی بورس / سرمایه گذاری در بورس
تشریح وضعیت بورس؛ لحظه شماری برای آغاز صعود جدید؟!
افضلیان کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه احتمال نوسان شاخص کل بورس بین محدوده ۹۵۰ هزار واحدی تا یک میلیون و ۵۰ هزار واحدی وجود دارد، ادامه داد: در این حوالی نماد‌ها باید یک کف حمایتی بسازند و به قولی شاهد سفت و محکم شدن قیمت‌ها در این حوالی باشیم، تا دوباره بازار سهام بتواند یک رالی صعودی دیگر را آغاز کند. این در حالیست که در هفته آینده یک بازار با ثبات که گاهی مثبت و گاهی منفی خواهد بود، را می‌توان پیش‌بینی کرد، اما در فصل تابستان می‌توان انتظار داشت شاخص کل تا محدوده یک میلیون ۴۰۰ هزار واحد نیز با رشد همراه شود.
بازده بورس در سال جدید؛ روزی ۶/ ۱ درصد
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بورس تهران
بازده بورس در سال جدید؛ روزی ۶/ ۱ درصد
. ارزش کل بازار سهام نیز از ۲۸۰ میلیارد دلار عبور کرد. در مجموع بازدهی بورس از ۱۱۷ درصد فراتر رفت که حکایت از سود ۶/ ۱ درصدی در هر روز دارد.
توصیه های سرمایه گذاری به سهامداران
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
توصیه های سرمایه گذاری به سهامداران
امروز مطالبی همچون دلار چقدر ارزان شد، کدام شرکت‌ها در صف عرضه اولیه اند، کدام صنعت بیشترین گردش نقدینگی را داشت، نماد‌های قندی چرا متوقف شدند، برندگان قرعه کشی ایران خودرو چه کسانی هستند؟، بازدهی ۹۰۰ درصدی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وضعیت رشد و حجم نقدینگی در ۶ دهه، زمان عرضه اولیه وپویا در فرابورس؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
برگشت بورس؛ بازار سهام تا چه زمانی مثبت خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / بازار سهام / رشد بورس / سرمایه گذاری در بورس / ضرر در بورس / سهام عدالت / سوددهی در بورس / بازدهی بورس
برگشت بورس؛ بازار سهام تا چه زمانی مثبت خواهد بود؟
میرمعینی با اشاره به اینکه در یک بازه ماهانه سرمایه‌گذاران می‌توانند یک رشد ۱۰ تا ۱۵ درصدی را کسب کنند، بیان داشت: دیگر بورس از آن وضعیتی که صف‌های خرید سنگین شکل می‌گیرد فاصله گرفته و از رشد شارپی نیز خبری نیست، این در حالیست که بورس دیگر یک ریزش سنگین را تجربه نخواهد کرد، زیرا که تجربه برگشت بازار نشان داد، باید منتظر اصلاح بود، اما در این بین سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که چه سهامی را در چه قیمتی خرید می‌کنند.
رونق بورس با رکود اقتصاد
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
رونق بورس با رکود اقتصاد
در ماه‌های اخیر و با تاکیدات گسترده دولت مبنی بر حمایت از بازار سرمایه و سیل نقدینگی در این بازار، شاهد رشد شاخص‌ها و کسب بازدهی‌های سنگین در این بازار بوده‌ایم. این بازدهی درحالی محقق شده است که با هیچ‌یک از متغیرهای اقتصادی کشور در شرایط تحریمی و رکود تورمی فعلی مطابقت ندارد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۸
به سهام‌داران برای شرایط ریزش تذکر و هشدار داده‌ بودیم
معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران گفت: بازار سرمایه بازاری است که با تورم رشد می‌کند اما خودش عامل تورم نیست.به گزارش ایلنا، محمد گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران درباره احتمال خروج نقدینگی از بازار سرمایه با ادامه ریزش شاخص اظهار کرد: در طول چندین ماه گذشته به تمام سهام‌داران، سرمایه‌گذاران به‌ویژه تازه‌واردها توصیه کردیم و تذکر دادیم که به صورت غیرمستقیم در بورس سرمایه-گذاری کنند، یعنی افرادی که اطلاعات و آگاهی کافی از بورس و بازار سرمایه ندارند باید حتما از تخصص مشاوران سرمایه‌گذاری و تحلیلگران بازار استفاده کنند.وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه تازه‌واردها و مبتدیان بهتر است پول و سرمایه خود را در قالب سبدگردانی در صندوق‌های سرمایه گذاری وارد بورس کنند، ادامه داد: اما …
آرایش متفاوت بورس‌بازان در دو نیمه
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
آرایش متفاوت بورس‌بازان در دو نیمه
بازار سهام در حالی سال گذشته را با ثبت بازدهی قابل‌توجه 187درصدی سپری کرد که این روند در سال جدید نه‌تنها متوقف نشد، بلکه با شدت بیشتری نیز ادامه یافت. هرچند طی سه روز معاملاتی اخیر شاهد ریزش شاخص کل بورس و محدود شدن بازدهی این بازار به 6/ 80 درصد بودیم، ولی همچنان بورس با اختلاف زیاد صدرنشینی خود در مقابل دیگر بازارهای سرمایه‌گذاری را حفظ کرده است.
چرا مردم «سهام بانک‌ها» را پس زدند!
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / صندوق های ETF / عرضه سهام بانک ها / صندوق های دولتی بورس / سرمایه گذاری در بورس / بازدهی بورس
چرا مردم «سهام بانک‌ها» را پس زدند!
میرمعینی با تاکید بر اینکه تجربیات گذشته در واگذاری‌ها که عمدتا ناموفق بود، در عدم استقبال از صندوق‌های دولت موثر بود، گفت: نقل قول‌های متفاوتی نیز که در این زمینه از مسئولان اعلام شد در عدم جلب اطمینان مردم موثر بود، از طرف دیگر تبلیغاتی که برای ترغیب مردم انجام شد، آنطور که باید و شاید جذاب و ترغیب کننده نبود، همچنین مزایای این صندوق‌ها و همچنین سودی که می‌تواند محقق سازد برای عامه مردم تشریح نشد، در صورتیکه اگر این معرفی به طرز بهتری انجام می‌گرفت، امروز استقبال مردم به طور قطع بیش از این آماری بود که اعلام شد.
آیاپول های مردم از بورس خارج شده است؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
آیاپول های مردم از بورس خارج شده است؟
امروز مطالبی همچون برای خرید سهام دولت چه کار کنیم؟بورس در دومین ماه سال چقدر بازدهی داشت؟، 131 شرکت چقدر سود و زیان دادند، واکنش همتی به گرانی دلار در بازار ارز، زمان عرضه اولیه «آریا» مشخص شد؛ در سایت نبض بورس قرار گرفته است.
تبادل تقاضا بین بورس و مسکن
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / بازار بورس / بازار مسکن
تبادل تقاضا بین بورس و مسکن
نشانه‌های بازگشت اولیه دو گروه از طیف تقاضا به بازار مسکن بعد از فعالیت چندماهه آن‌ها در بازار سهام ردیابی شد. دسته‌ای از خانه‌اولی‌ها که سال گذشته و به‌خصوص اواخر پارسال و اوایل امسال - با مشاهده صعود ممتد بازدهی سهام - برای «تقویت بودجه خرید مسکن»، وارد بورس شده بودند، در حال حاضر به فکر خروج از بورس و ورود به بازار مسکن هستند. تقاضای مسکن نه تنها در تهران که در شهر‌های بزرگ از اهرم سود بازار سرمایه برای جبران نسبی قدرت خرید بر اثر جهش قیمت‌ها، استفاده می‌کند.
مسیریابی سهام در پایان تابستان
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
مسیریابی سهام در پایان تابستان
بورس تهران در حالی روند صعودی خود را که از سال 98 آغاز کرده بود، امسال نیز با شدت بالایی ادامه داد که رکوردشکنی‌های پی‌درپی این بازار با سودی افزون بر 100درصد و عبور از سوپر کانال یک میلیون واحدی دنبال شد. این در حالی است که چند روز گذشته نه‌تنها شاهد فروکش کردن جو مثبت مزبور، بلکه اصلاح بازار سهام بودیم. امری که با از دست دادن 7درصد از سوددهی اخیر بازار، بازدهی بورس را به محدوده 88درصد محدود کرد.
سیگنال‌های بازارهای سهام و طلا  و پیش بینی روزهای آتی
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / بازار بورس / بازار طلا / بازدهی بورس / قیمت سکه
سیگنال‌های بازارهای سهام و طلا و پیش بینی روزهای آتی
به گزارش الف، بازدهی بالای بازار سهام در هفته های ابتدایی سال ۱۳۹۹ موجب شد که بسیاری ترغیب شوند تا سرمایه خود را وارد این بازار نمایند. اما حدوداً از دو هفته قبل افت بازدهی بورس آغاز شد و همین عامل موجب نگرانی افرادی شد که در ماه های گذشته پول خود را وارد این بازار کرده بوده اند.
بررسی وضعیت بازار سهام؛ چرا شاخص منفی شد؟/ ریزش‌ بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / اصلاح بورس / شاخص کل / رشد بورس / بازدهی بورس / سرمایه گذاری در بورس
بررسی وضعیت بازار سهام؛ چرا شاخص منفی شد؟/ ریزش‌ بورس تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟
آقا بزرگی با تاکید بر اینکه در چند روز گذشته فضاس هیجانی بر معاملات بازار سهام حاکم بوده است، بیان داشت: برخی‌ها بورس را با دستگاه اسکناس چاپ‌کنی اشتباه گرفته اند و انتظار دارند، بازار هر روز مثیت ۵ درصد، بازدهی داشته باشد، در صورتیکه در بلند مدت شرکت‌ها بر اساس میزان تولید، فروش و سوددهی خود ارزیابی می‌شود، در فروردین ماه که بورس بازده ۱۰۰ درصدی داشت، افراد سهم را در هر قیمتی می‌خریدند، اما امروز که بازار در حال اصلاح است، همان افراد در صف فروش ایستاده‌اند، این افراد قدر مسلم با این شیوه نمی‌توانند به سوددهی دلخواه خود در بورس دست پیدا کنند.
استقبال بورس بازان خرد از بازار سهام
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
استقبال بورس بازان خرد از بازار سهام
بورس تهران در حالی معاملات هفته گذشته را با ثبت بازدهی 1/ 4درصدی شاخص کل سپری کرد که بررسی عملکرد بازیگران بورسی نیز نشان از تداوم ورود نقدینگی از سمت سهامداران خرد دارد به‌طوری‌که در این هفته نیز خودنمایی معامله‌گران خرد سهام در سمت خرید سبب شد تا خالص تغییر مالکیت سهام برای هجدهمین هفته متوالی به نام این دسته از معامله‌گران ثبت شود. به این ترتیب در جریان معاملات هفته منتهی به 24اردیبهشت ماه، در مجموع بیش از 4هزار و 33 میلیارد تومان نقدینگی در مسیر پرتفوی سهامداران حقوقی به حقیقی جابه‌جا شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اصلاح سهام ادامه خواهد یافت؟
بورس اوراق بهادار تهران هفته گذشته پس از ثبت رکوردی تاریخی در رقم یک میلیون و 43هزار واحد، وارد فاز استراحت شد. این در حالی است که با وجود افت شاخص کل بورس در دو روز پایانی هفته، بازدهی هفتگی این بازار همچنان مثبت و در محدوده 4درصد قرار گرفت. از این‌رو در پایان هفته گذشته شاخص کل به سطح یک میلیون و 17هزار واحد رسید که حکایت از کاهش 4/ 2 درصدی این نماگر نسبت به اوج آن داشت. این افت که هنوز منجر به تغییر روند نشده، نشان‌دهنده یک مرحله استراحت است که در این‌خصوص اکثر معامله‌گران امیدوارند در روزهای ابتدای هفته جاری، روند مزبور به پایان برسد. به‌ویژه آنکه نشانه‌های تقویت‌کننده بازار از جمله ورود نقدینگی، افزایش ارزش دلار در برابر ریال و همچنین حمایت دولتی از بازار ادامه دارد.
چقدر می‌توانید با خرید عرضه اولیه‌های بورس در سال ۱۳۹۹ سود کنید
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
چقدر می‌توانید با خرید عرضه اولیه‌های بورس در سال ۱۳۹۹ سود کنید
98 سالی طلایی و فراموش‌نشدنی برای سرمایه‌گذاران بازار بورس بود. بازدهی مالی 187 درصدی بورس، تقریباً 12 برابر بازار دلار، 4.5 برابر تورم سالیانه، 4 برابر بازار طلا و 3 برابر بازار مسکن بود. این رونق و سود چشمگیر بازار بورس باعث شد تعداد زیادی از افراد برای کسب سود بیشتر و بالابردن ارزش دارایی‌شان، از سایر بازارها به سمت بورس بیایند.
کدام روش سرمایه گذاری در بورس صحیح‌تر است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / ارز / خودرو / سرمایه گذاری / مسکن / بازار سهام
کدام روش سرمایه گذاری در بورس صحیح‌تر است؟
مقایسه بازدهی 10 ساله بازارهای موازی نشان می‌­دهد که از بین مواردی همچون بانک، مسکن، ارز، طلا و خودرو، این بازار سهام بوده است که توانسته با اختلاف، جایگاه نخست را تصاحب کند
سرنوشت بازارهای صعودی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
سرنوشت بازارهای صعودی
بورس تهران که از نخستین روزهای فروردین امسال با شتابی خیره‌کننده رشد کرده است همچنان به صعود خود ادامه می‌دهد و شاخص کل در این مدت توانسته است یکی پس از دیگری قله‌های جدید را فتح کند و حتی سوپرکانال یک میلیون واحدی را نیز با قدرت پشت سر بگذارد. به‌طوری‌که در 32 روز معاملاتی سپری شده از سال 99 بازدهی دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای در روندی بی‌سابقه از 100درصد فراتر رفته است. آنچنان که کارشناسان بازار سرمایه می‌گویند، ورود نقدینگی عمده‌ترین علت رشد مداوم بورس در این روزها بوده است.
معنا و مفهوم شاخص یک میلیونی بازار سهام
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / شاخص یک میلیونی / رشد بورس / سود در بورس / سرمایه گذاری در بورس / بازدهی بورس
معنا و مفهوم شاخص یک میلیونی بازار سهام
شقاقی با تاکید بر اینکه دلار از ابتدای سال ۹۷ تاکنون رشد ۴ برابری را تجریه کرده است، گفت: بازار‌های طلا، مسکن و خودرو نیز این نسبت ۴ برایری را تجریه کردند، اما بورس در حدود ۱۴ ماه گذشته روندی را طی کرده که بسیار بی‌نظیر بوده و رشد صعودی آن بسیار شتابان بوده است، در این رابطه نکته مهم آن نیست که تا چه زمانی بورس رشد می‌کند، بلکه با اهمیت‌تر از آن، این است که آیا نقش بورس تغییر کرده و این بازار سهام است که برای سایر بازار‌ها علامت برای افزایش را صادر می‌کند.
اینفوگرافیک | رشد قیمت‌ طلا، سکه، دلار و خودرو در ۱۰ سال
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
اینفوگرافیک | رشد قیمت‌ طلا، سکه، دلار و خودرو در ۱۰ سال
بررسی آمارها نشان می‌دهد از آبان ماه سال ۸۸ تا آبان ماه سال جاری میانگین بازدهی بازارهای ارز، سکه و بورس بیش از ۱۰۰۰ درصد بوده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
دو نیمه متفاوت فرابورس در هفته
هفته گذشته در حالی که بازدهی فرابورس نشان از رشد و ادامه سبزی بازار می‌داد اما در دو روز آخر هفته این روند معکوس و شاخص روند نزولی به خود گرفت. در میانه این هفته در حالی شاخص کل فرابورس در ادامه روند صعودی خود در قله جدید 11 هزار و 227 واحد رسیده بود که در دو روز پایانی با توقف رشد 14 روزه، این نماگر به سطح 11 هزار و 150 واحد عقب‌نشینی کرد تا فرابورسی‌ها نیز همانند بورس تهران در ارتقای رکورد خود ناکام بمانند. در مجموع اما معاملات این هفته فرابورس ایران با ثبت رشد 4/ 8درصدی آیفکس به پایان رسید. با این حساب رشد نماگر اصلی فرابورس از ابتدای اردیبهشت‌ماه سال جاری به حدود 30 درصد رسید.
۱۳۹۹/۰۲/۱۹
11درصد بازدهی در هفته سوم اردیبهشت
بازار سهام که هفته دوم اردیبهشت‌ماه را با رشد ۱۳۶‌هزار واحدی شاخص سپری کرد، در هفته گذشته نیز طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته، روندی صعودی به خود گرفت. در همین زمینه، شاخص کل در هفته سوم اردیبهشت ماه توانست بیش از ۱۱‌درصد بازدهی کسب کرده و با رشد تقریبا ۱۰۰‌هزار واحدی، در آستانه ورود به کانال یک‌میلیون واحدی قرار بگیرد. بر این اساس نماگر شاخص بورس در پنجشنبه گذشته در سطح ۹۷۷‌هزار و ۹۲۳ واحد قرار گرفت. این همه در حالی بود که بازار سرمایه در هفته گذشته اصلاح‌های مختصری در شاخص کل به خود دید اما این به معنای افت شاخص کل نبود و نبض رشد شاخص بورس به تندی می‌زد.
احتمال اصلاح بورس؛ چند توصیه برای ادامه حضور در بازار سهام
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / اصلاح بورس / شتخص کل / ریزش شاخص کل / بازار سهام / بازدهی بورس / جریان نقدینگی / ضرر در بورس / زیان بورس
احتمال اصلاح بورس؛ چند توصیه برای ادامه حضور در بازار سهام
آقا بزرگی با اشاره به اینکه صرفا ورود نقدینگی نمی‌تواند محرک افزایش قیمت سهام باشد، گفت: این موضوع تا یک حدی جواب می‌دهد و نمی‌توان انتظار داشت که بورس بی محبا به رشد ادامه دهد، از سوی دیگر وضعیت امروز بازار سهام به هیچ عنوان تعادلی با وضعیت اقتصادی ندارد و از قبل نیز کارشناسان هشدار داده بودند که این وضعیت نمی‌تواند پایدار باشد، در معاملات روز سه‌شنبه نیز این مسئله کاملا مشهود بود که بسیاری از افراد از بازار خارج شدند، از سویی این وضعیت از ابتدای هفته نیز بعضا دیده شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •