پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
بخش برق
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / انرژی / برق / بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی / دولت / رشد
تالار
رضا اردکانیان وزیر نیرو با اشاره به مصوبات امروز هیات دولت گفت: یکی از مشکلاتی که در ایام اخیر در بخش برق مواجه بودیم افزایش میزان طلب تولید‌کنندگان برق از شرکت توانیر بود
۱۳۹۹/۰۷/۱۹
تامین برق مصرف‌کنندگان بزرگ از بورس انرژی
با تصمیم هیات وزیران بعد از این مصرف‌کنندگان بزرگ برق ۵ مگاوات و بالاتر، برق‌شان را از بازار بورس انرژی دریافت می‌کنند؛ به‌گفته اردکانیان عرضه برق در بازار بورس انرژی کمک بزرگی هم به تولیدکنندگان است تا مطالباتشان را سریع‌تر دریافت کنند و هم اینکه مصرف‌کنندگان قیمت‌های مناسب‌تری در این بازار عایدشان می‌شود. به ‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، رضا اردکانیان در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در بخش برق به‌ویژه در روزهای اخیر با آن مواجه بودیم این است که با توجه به تولید بیش از 60 درصد برق توسط بخش خصوصی، تولید کنندگان این بخش برای دریافت وجه برقی که به شرکت توانیر به‌عنوان خریدار انحصاری برق می‌فروشند، هم تابع قیمت‌های تکلیفی و هم از بابت دریافت این …
آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به اروپا
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / اتحادیه اروپا / بخش برق / رضا اردکانیان
آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به اروپا
وزیر نیرو گفت: زیرساخت‌های انرژی ایران در بخش نفت، گاز و برق می‌تواند بستر مناسبی برای انتقال انرژی دریای خزر به آب‌های آزاد باشد. نوشته آمادگی ایران برای اتصال شبکه برق به اروپا اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۹
تصویب وام ۲۰۰ میلیون دلاری برای ازبکستان
بانک توسعه آسیا (ADB) یک وام به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار برای تقویت بخش برق ازبکستان تصویب کرد. به گزارش ایبِنا به نقل از شینهوا، بانک توسعه آسیا (ADB) روز دوشنبه یک وام به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار برای تقویت بخش برق ازبکستان با بهبود پایداری مالی و اطمینان از سرمایه‌گذاری کافی در زیرساختی مهم تصویب کرد.
ابلاغ مصوبه تهاتر مطالبات و بدهی‌های شرکت‌های دولتی بخش برق با دولت توسط جهانگیری
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / وزارت نیرو / دولت دوازدهم / اسحاق جهانگیری
ابلاغ مصوبه تهاتر مطالبات و بدهی‌های شرکت‌های دولتی بخش برق با دولت توسط جهانگیری
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به تهاتر مطالبات و بدهی‌های تعدادی از شرکت‌های دولتی بخش برق وزارت نیرو با دولت را ابلاغ کرد.
گفت‌وگو| تلاش برای تنوع‌بخشی به تأمین مالی پروژه‌های آبی/ سالی 40 هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه گذاری شده
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / وزارت نیرو / صنعت برق ایران
گفت‌وگو| تلاش برای تنوع‌بخشی به تأمین مالی پروژه‌های آبی/ سالی 40 هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه گذاری شده
وزیر نیرو از سرمایه گذاری سالانه 40 هزار میلیارد تومانی در بخش برق ایران خبر داد و گفت: در بخش آب نیز ما تلاش می‌کنیم سالانه به میزان چندهزار میلیارد تومان از طرق مختلف تحت عنوان تنوع بخشی به منابع مالی جذب کنیم.
اردکانیان: برق 97 درصد مشترکان تالشی وصل شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
اردکانیان: برق 97 درصد مشترکان تالشی وصل شد
وزیر نیرو گفت:‌ فکر می‌کنم در بخش برق فقط 100 مشترک باقی ماند یعنی تقریبا 97 درصد وصل شدند و در بخش آب هم حدود 94 درصد وصل شدند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
کاهش هزینه‌ها؛ پاداش صرفه‌جویی برق
در عمده کشورها نظام تعرفه‌گذاری در بخش برق، شامل حجم قابل‌توجهی از جزئیات فنی و اقتصادی است و در دل آن و در بخش خانگی نیز ترکیبی از تعرفه‌های استاندارد و تعرفه‌های اجتماعی به چشم می‌خورد و طیف قابل‌توجهی از‌ساز و کارهای نوآورانه برای توانمندسازی این بخش از مشترکان در جهت تغییر رفتار به سمت صرفه‌جویی در مصرف برق به کار می‌رود که به همراه ترکیبی از ابزار و فنون مدیریت مصرف، می‌تواند منجر به تحقق رفتار قابل قبولی شود که در نتیجه آن ‌آثار مثبت اقتصادی حاصل شود. همچنین در صنعت برق ایران انتظار می‌رود که برق به وفور و مستقل از تلاش خلاقانه مشترکان، بی‌وقفه تامین شود و همچنین مستقل از ارزش اقتصادی‌اش، به‌طور ارزان‌قیمت در جهت افزایش رفاه در دسترس باشد. بنابراین هیچ‌گاه توازنی میان مصرف برق با تولید …
کلنگ اولین سد مجازی در تهران بر زمین زده شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / آذربایجان شرقی / برق / دولت / زمین / سرمایه گذاری
کلنگ اولین سد مجازی در تهران بر زمین زده شد
ایلنا: وزیر نیرو گفت: سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید در بخش برق سرمایه‌گذاری شده است.
سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در تولید برق سرمایه گذاری شده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / رضا اردکانیان / حسن روحانی / شهرستان بستان آباد / بهره برداری / برق
سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در تولید برق سرمایه گذاری شده است
وزیر نیرو گفت: در هفت سال گذشته، سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه‌گذاری شده، درحالی‌که در برخی سال‌ها تحت شدیدترین تحریم‌ها بوده‌ایم.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
۸.۴ میلیون خانوار در کشور مشمول برق رایگان می‫شوند
وزیر نیرو گفت: کم‌مصرف‌ها در حوزه انرژی از تخفیف صد درصدی برخوردار می‌شوند ومطابق آمار بر اساس الگوی مصرف، حدود هشت میلیون و ۴۰۰ هزار خانوار جزو مشترکان کم مصرف هستند.به‌گزارش ایرنا، رضا اردکانیان ضمن اشاره به مصوبه دولت مبنی بر رایگان شدن برق ۳۰ میلیون نفر در کشور افزود: اصل این طرح برای اصلاح مصرف است و بر این اساس مصرف‌کنندگان در بخش خانگی به سه دسته «خوش مصرف‌ها» با حدود ۱۶.۵ میلیون مشترک خانگی، «کم‌مصرف‌ها» و «پرمصرف‌ها» تقسیم شده‌اند.وی افزود: اکنون این طرح در بخش برق است و مصوبه هیات وزیران به ما دو ماه فرصت داده مقدمه‌های اجرای آن را فراهم سازیم تا برای کوتاه شدن زمان تلاش شود و اصل موضوع اطلاع‌رسانی و آموزش است. استارت‌آپ‌های زیادی در این زمینه فعال خواهند شد و صدا و سیما همکاری وسیعی …
الکاظمی با یک شرکت ورشکسته آمریکایی قرارداد امضا کرده است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / دونالد ترامپ / مصطفی الکاظمی / جنرال الکتریک
الکاظمی با یک شرکت ورشکسته آمریکایی قرارداد امضا کرده است
یک استاد دانشگاه عراق به قرارداد همکاری های اقتصادی میان این کشور و آمریکا و نفوذ واشنگتن در بخش برق این کشور واکنش نشان داد.
عراق سه قرارداد با شرکت های آمریکایی امضا کرد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / کنگره آمریکا / واشنگتن / دونالد ترامپ / نانسی پلوسی / ایالات متحده آمریکا
عراق سه قرارداد با شرکت های آمریکایی امضا کرد
بغداد – ایرنا – وزیر دارایی عراق امروز پنجشنبه اعلام کرد که در سفر الکاظمی به واشنگتن، کشورش سه قرارداد با شرکت های معتبر آمریکایی برای حمایت از اقتصاد، تامین مالی طرح های بزرگ و توسعه بخش برق امضا کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
رشد چشمگیر ظرفیت برق خورشیدی در 2019
گزارش وضعیت جهانی انرژی‌های تجدیدپذیر موسوم به 21REN نشان می‌دهد، اگر چه رشد قابل‌توجهی طی پنج سال گذشته در انرژی‌های تجدیدپذیر رخ داده است، اما باید آن را فراتر از بخش برق به بخش‌های گرمایش، سرمایش و حمل‌و‌نقل گسترش داد. آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر (IRENA) در تجزیه و تحلیل سالانه مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر، گزارش داده که انرژی‌های تجدیدپذیر به‌طور فزاینده‌ای ارزان‌تر از ظرفیت برق جدید براساس سوخت‌های فسیلی است.
هزینه تولید برق در بهار ۳۲ درصد زیاد شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مرکز آمار ایران / برق / نیروگاه برق / جیره‌بندی برق / قبض برق
هزینه تولید برق در بهار ۳۲ درصد زیاد شد
شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در ساعات اوج بار در فصل بهار سال ١٣٩٩ به عدد ١٥٠,٣٧ رسید که نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل (١١٣.٦٢)، ٣٢.٣٥ درصد افزایش داشته است.
تورم بخش برق به ۱۰ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / نرخ تورم / صنعت برق / مرکز امار ایران
تورم بخش برق به ۱۰ درصد رسید
درصد تغییرات میانگین شاخص کل بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل بهارسال ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه سال قبل ٩.٩١ (نرخ تورم سالانه) است.
تغییرات نرخ تورم تولیدکننده بخش برق در فصل بهار
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / قیمت برق / مرکز امار ایران / نرخ تورم
تغییرات نرخ تورم تولیدکننده بخش برق در فصل بهار
نرخ تورم تولیدکننده بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل بهارسال ١٣٩٩ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۹۱ درصد است.
راهبردهای خصوصی‌سازی درصنعت برق
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
راهبردهای خصوصی‌سازی درصنعت برق
در دهه‌های 1980 و 1990 نارضایتی و ناکارآمدی بخش برق دولتی در ارائه خدمات در این صنعت، سیاست‌گذاران برخی کشورها را به فکر استفاده از بخش‌خصوصی در صنعت و خدمات مرتبط با آن انداخت.
تدوین برنامه‌های بخش برق برای رفع فرسودگی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / آرش کردی / شرکت برق منطقه‌ای تهران / وزارت نیرو
تدوین برنامه‌های بخش برق برای رفع فرسودگی‌ها
کردی، مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران از تدوین برنامه‌ها با هدف اصلاح، بهینه‌سازی و رفع فرسودگی‌ها در تاسیسات برق خبر داد و گفت: این برنامه‌ها برای پیک‌های سال آینده حیاتی است.
چشم­‌انداز صنعت برق ایران تا 2029
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
چشم­‌انداز صنعت برق ایران تا 2029
در پی شیوع کووید-19 موسسه اعتبارسنجی «فیچ»، یکی از سه موسسه اعتبارسنجی معتبر جهان، گزارش جامعی از چشم‌انداز صنعت برق ایران منتشر کرده است. براساس این گزارش، در حالی که اثرات اخلال‌گر «کووید-19» در میان‌مدت باعث کاهش رشد بخش برق ایران می‌شود، اما بخش گرمایی قدرتمند کشور توانایی آن را دارد که امنیت عرضه برق را تضمین و جمهوری اسلامی را به صادرکننده خالص در دهه 2020 میلادی تبدیل کند. بخش انرژی‌های تجدیدپذیر صنعت برق ایران، فرصت‌‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌کند، هرچند الزامات داخلی، تحریم‌های بین‌المللی، ضعف ارزش پول ملی و بی‌ثباتی شاخص‌های اقتصاد کلان چالش‌های جدی برای این سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.
واگذاری شبکه نمایش خانگی به صداوسیما؛ حذف رقیب به بهانه نظارت؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / صدا و سیما / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / شبکه نمایش خانگی
واگذاری شبکه نمایش خانگی به صداوسیما؛ حذف رقیب به بهانه نظارت؟
تهران- ایرناپلاس- آمار تولید، توزیع و فروش سریال‌های نمایش خانگی نشان می‌دهد مردم ارتباط خوبی با این بخش برقرار کرده‌اند و آن را دنبال می‌کنند. اما خبرهایی مبنی بر انتقال مدیریت شبکه نمایش خانگی به صداوسیما شنیده می‌شود؛ موضوعی که برخی آن را آغاز تلویزیونی شدن آثار شبکه خانگی می‌دانند.
ایران می‌تواند مانند اروپا برق را جایگزین گاز کند
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / برق / بخش خصوصی
ایران می‌تواند مانند اروپا برق را جایگزین گاز کند
نایب‌رئیس هیات‌مدیره سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق گفت: باتوجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ایران در بخش برق، می‌توانیم همچون کشورهای اروپایی برق را جایگزین گاز کنیم اما برای این کار لازم است زیرساخت‌هایی فراهم و از ظرفیت‌ها به صورت بهینه استفاده شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
یونیدو در حوزه آب و برق با وزارت نیرو همکاری می‌کند
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل از آمادگی وزارت نیرو برای همکاری با یونیدو خبر داد. به‌‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، محمدعلی فرحناکیان در دیدار با نماینده مقیم یونیدو (سازمان توسعه صنعتی ملل متحد) در ایران، ضمن برشمردن قابلیت‌‌های بخش برق و انرژی‌‌های تجدیدپذیر در کشور، اظهار کرد: ما برای همکاری با یونیدو در موضوعات مرتبط با مباحث آب و آبفا، برق و انرژی، محیط‌زیست، اقلیم، مدیریت ریسک، تاب‌‌آوری و... که آن سازمان در دستور کار خود دارد، آمادگی داشته و زمینه‌‌های متعدد و متنوع همکاری مثمرثمر که منجر به کسب نتایج ملموس و عملی شوند قابل طرح هستند.
میرسلیم: مشارکت در بازسازی اقتصاد لبنان به ویژه در بخش برق و نفت فرصتی برد-برد است / به جای تعصب بر برجام بی فرجام، باید تبادل اقتصادی مستقیم با کشورهای همسو را در اولویت قرار داد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
میرسلیم: مشارکت در بازسازی اقتصاد لبنان به ویژه در بخش برق و نفت فرصتی برد-برد است / به جای تعصب بر برجام بی فرجام، باید تبادل اقتصادی مستقیم با کشورهای همسو را در اولویت قرار داد
نماینده تهران در مجلس گفت: به جای تعصب ورزیدن بر برجام بی فرجام، باید تبادل اقتصادی مستقیم با کشورهای همسو را در اولویت قرار داد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / ایران و لبنان / میرسلیم
میرسلیم: مشارکت در بازسازی اقتصاد لبنان فرصتی برد-برد است
به گزارش مهر، سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شواریاسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «پیشنهاد مشارکت ایران در بازسازی اقتصاد لبنان (بویژه در بخش برق و تأمین فرآورده‌های نفتی)، فرصتی برد_برد برای طرفین است.»
ماموریت‌های نهاد تنظیم‌گر برق
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
ماموریت‌های نهاد تنظیم‌گر برق
لایحه «تاسیس نهاد تنظیم‌گر بخش برق» به تصویب دولت رسید. اعضای هیات دولت، یکشنبه همین هفته با هدف جلوگیری از ایجاد انحصارات طبیعی در بخش برق و در اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی به تشکیل یک نهاد تنظیم‌گر در بخش برق رای مثبت داد. مطابق جزئیات این لایحه، دبیرخانه این نهاد تنظیم‌گر با استفاده از ظرفیت‌های موجود و بدون گسترش تشکیلات جدید تاسیس و در وزارت نیرو استقرار خواهد یافت. «اکو ایران» در گفت‌وگو با فعالان و صاحب‌نظران صنعت برق کشور به بررسی وضعیت رگولاتوری این صنعت استراتژیک پرداخته و این موضوع را زیر ذره‌بین قرار داده است که آیا صنعت برق واقعا به یک نهاد تنظیم‌گر مستقل نیاز دارد؟ همچنین در این گپ‌و‌گفت تلویزیونی، وظایف و ماموریت‌های رگولاتوری در بخش برق تشریح شده است.
در جلسه هئیت دولت به ریاست رئیس جمهور چه گذشت؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / حسن روحانی / دولت دوازدهم / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / محمدجواد آذری جهرمی
در جلسه هئیت دولت به ریاست رئیس جمهور چه گذشت؟
اعضای دولت با هدف جلوگیری از ایجاد انحصارات طبیعی در بخش برق و در اجرای قانون اجرای سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، لایحه «تأسیس نهاد مستقل تنظیم‌گر بخش برق» را به تصویب رساندند.
رئیس جمهوری عراق خواهان توسعه همکاری با ایران در حوزه آب و برق شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / برهم صالح / عراق / رضا اردکانیان
رئیس جمهوری عراق خواهان توسعه همکاری با ایران در حوزه آب و برق شد
بغداد – ایرنا - «برهم صالح» رئیس جمهوری عراق روز چهارشنبه خواهان توسعه افق همکاری ها به ویژه در بخش برق و آب با جمهوری اسلامی ایران شد.
کاهش ٣.٩۶ درصدی شاخص تولید برق در سال ٩٨
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / مرکز آمار ایران / انرژی برق / نرخ تورم
کاهش ٣.٩۶ درصدی شاخص تولید برق در سال ٩٨
تهران - ایرنا - مرکز آمار کشور اعلام کرد که نرخ تورم (شاخص کل قیمت) تولیدکننده بخش برق در سال‌ ١٣٩٨ برابر با ١٢١.٢۵ است که نسبت به سال قبل آن (٩٧) ٣.٩٦ درصد کاهش داشته است.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
گزیده اخبار
افزایش ۷‌درصدی تعرفه آب و برق در‌سال ۹۹‏ وزیر نیرو گفت: «از دو‌سال پیش هیأت وزیران با توصیه و تأکید رئیس‌جمهوری، وزارت نیرو را در افزایش سالیانه تعرفه‌های آب و ‏برق که هر‌سال مقداری نسبت به‌سال قبل اضافه‌تر می‌شد به رقم ۷‌درصد محدود کردند‎.»به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان افزود: «در این چند‌سال و امسال افزایش تعرفه بیش از این رقم ۷‌درصد نخواهیم داشت و حتی به کسانی که از الگوی مصرف چه ‏در آب چه در برق کمتر مصرف کنند، پاداش هم می‌دهیم.» او تصریح کرد: «بخش برق در‌سال قبل به صنایع بزرگ که همراهی در ‏تلاش برای رساندن خاموشی‌ها به صفر درصد، مصرف برق بیش از ۲۰۰‌میلیارد تومان …
سهم بخش برق و انرژی از ارزش افزوده صنایع فلزات اساسی
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
سهم بخش برق و انرژی از ارزش افزوده صنایع فلزات اساسی
1. تولید فلزات اساسی از لوازم و نشانه‌های توسعه‌یافتگی صنعتی کشورها است که ضمن ایجاد ارزش‌افزوده و اشتغال‌زایی، بخش مهمی از زنجیره ارزش تولید صنعتی را تکمیل می‌کند. خوشبختانه کشور ما با داشتن ذخایر غنی کانی‌های فلزی و منابع انرژی به دو عامل اصلی تولید فلزات اساسی دسترسی دارد و از ظرفیت بالایی برای ارتقای تولید در این بخش برخوردار است. به‌همین دلیل در سال‌های گذشته با سرمایه‌گذاری در صنایع آهن و فولاد، مس، آلومینیوم و... تلاش شده است از این پتانسیل به‌خوبی استفاده شود.
اردکانیان: ۲۲۷ طرح بزرگ صنعت آب و برق به بهره برداری رسید
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / صنعت آب و برق / رضا اردکانیان / وزارت نیرو
اردکانیان: ۲۲۷ طرح بزرگ صنعت آب و برق به بهره برداری رسید
رضا اردکانیان روز سه شنبه در مراسم افتتاحیه ۲۵ طرح بزرگ بخش برق در ستاد وزارت نیرو گفت: ۲۲۷ طرح بزرگ و مهم صنعت آب و برق در قالب «پویش# الف- ب- ایران» امروز با بهره‌برداری از ۲۵ طرح بخش برق به بهره‌برداری کامل رسید.
افتتاح همزمان ۲۵ طرح بزرگ صنعت برق در ۵ استان
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
افتتاح همزمان ۲۵ طرح بزرگ صنعت برق در ۵ استان
۲۵ طرح بزرگ بخش برق به ارزش بیش از ۷ هزار و ۱۸۱ میلیارد تومان در آخرین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران امروز به صورت هم‌زمان توسط وزیر نیرو افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
ابلاغ آماده‌باش حداکثری در بخش برق
سخنگوی صنعت برق از آمادگی تمام گروه‌های عملیاتی و فنی برای مقابله با حوادث احتمالی در شرایط نامساعد جوی یا بحران‌های طبیعی از جمله سیل و بارش برف خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، مصطفی رجبی‌مشهدی با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران و برف در برخی نقاط کشور، از آمادگی تمام اکیپ‌های عملیاتی و فنی برای مقابله با این شرایط و رفع مشکلات احتمالی در صورت وقوع مشکلات در شبکه‌های برق خبر داد.
آمادگی صنعت برق برای شرایط` پربارش و سیلابی کشور/ ابلاغ آماده باش حداکثری در بخش برق
۱۳۹۸/۱۲/۰۶
آمادگی صنعت برق برای شرایط` پربارش و سیلابی کشور/ ابلاغ آماده باش حداکثری در بخش برق
سخنگوی صنعت برق از آمادگی تمام گروه‌های عملیاتی و فنی برای مقابله با حوادث احتمالی در شرایط نامساعد جوی یا بحران‌های طبیعی از جمله سیل و بارش برف خبر داد.
آماده باش صنعت برق برای سیلاب و برودت پیش بینی شده/ اکیپ های عملیاتی مستقر شدند
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / مصطفی رجبی مشهدی / خوزستان / سیلاب / شرکت آب منطقه ای لرستان
آماده باش صنعت برق برای سیلاب و برودت پیش بینی شده/ اکیپ های عملیاتی مستقر شدند
سخنگوی صنعت برق گفت: به بخش برق در استان هایی که سیلاب و برودت هوا پیش بینی شده آماده باش کامل داد و اکیپ های عملیاتی را اعزام و مستقر کرده ایم.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / انرژی برق / مصرف بهینه برق / برق / وزارت نیرو
اهداف بخش برق، تحت تاثیر کمبود منابع قرار دارد
تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: کمبود منابع و اعتبارات، تاکنون مانع تحقق اهداف برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) در بخش برق شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹
قهرمانی قائم مقامی در رقابت‌های شطرنج برق‌آسای جام فجر
احسان قائم‌مقامی به مقام قهرمانی مسابقات شطرنج جام فجر در بخش برق‌آسا دست یافت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / احسان قائم مقامی / شطرنج / جام فجر
احسان قائم‌مقامی قهرمان مسابقات شطرنج جام فجر شد
عنوان قهرمانی مسابقات شطرنج بین‌المللی جام فجر در بخش برق آسا به احسان قائم‌مقامی رسید.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / آب سدهای کشور / اردکانیان وزیر نیرو / ذخایر سدها
بیش از ۶۰درصد نیروگاه‌های کشور خصوصی است / پر شدن۵۳ درصد حجم مخازن سدهای کشور
وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری حدود۲۴۰هزار میلیارد تومانی از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون در بخش برق کشور همچنین از رشد ۱۰برابری در ساخت سدها، ۶ برابری در احداث تصفیه خانه های آب و ۵۸برابری در راه اندازی تصفیه خانه های فاضلاب در سال های پس از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
خوزستان رتبه اول مدیریت مصرف برق در دو سال اخیر
در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان طرح برق در خوزستان به اجرا رسیده وحدود هفت هزار میلیارد تومان پروژه دیگر نیز در دست اجرا استوزیر نیرو گفت: با محاسبات و ارزیابی های دقیقی که توسط ستاد وزارت نیرو صورت گرفته مشخص شد در تابستان ۹۷ و ۹۸ بطور مستمر خوزستان رتبه ی اول کشور در مدیریت مصرف برق را داشته که دستاورد بسیار بزرگی است.رضا اردکانیان روز ۱۵ بهمن ماه در آیین افتتاح هشت پروژه پست و خط شرکت برق منطقه ای خوزستان با حضور رئیس مجلس در پست شهید بقایی اهواز، اظهار کرد: اینکه بتوانیم حدود ۱۰ درصد از اوج بار خوزستان را که استانی صنعتی، کشاورزی، مرزی و گرمسیری است کاهش دهیم بدون اینکه وقفه ای در تولید رخ دهد و لطمه ای به آسایش و رفاه مردم وارد شود دستاورد بزرگی است که امیدواریم مستدام و پایدار …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
وزیر نیرو: وضع آب وبرق سیستان وبلوچستان مناسب است
تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: وضع آب شیرین مورد نیاز سیستان وبلوچستان خوب است؛ در بخش برق نیز مشکلی نیست و تا پایان امسال یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پروژه در بخشهای آب وبرق به بهره‌برداری می‌رسد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / وزیر نیرو / آب شرب همدان / پروژه‌های شبکه توزیع برق / استانی-اقتصادی
در دولت فعلی به نقطه روشنی برای تأمین آب پایدار می‌رسیم
وزیر نیرو با بیان اینکه تأمین انرژی و منبع آب مطمئن و پایدار برای استان همدان مورد توجه و تأکید وزارت نیرو است، گفت: تلاش می کنیم موضوع تأمین انرژی و منبع آب مطمئن و پایدار برای همدان در دولت فعلی به نقاط روشن و پایداری برسد البته در بخش برق سازوکار خوبی انجام شده است و در درصدد هستیم از لایحه بودجه ۹۹ بتوانیم راهکارهای مناسب تری را تدارک ببینیم تا تحصیل منابع را داشته باشیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / مجلس شورای اسلامی / مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی / انرژی برق / مدیریت مصرف انرژی
مرکز پژوهش‌ها وضعیت بخش برق در بودجه را بررسی کرد
‌تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی وضعیت بخش برق در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را بررسی کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷
فصل برق در لایحه بودجه 99
«بازوی پژوهشی مجلس» در گزارشی بودجه سال 99 بخش برق را زیر‌ ذره‌بین قرار داد. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد صنعت برق در سال 99 حدود 3 هزار میلیارد ریال سود کسب می‌کند اما از محل فروش برق به مشترکین داخلی به ازای هر کیلووات‌ ساعت، 529 ریال و درمجموع بیش از 149 هزار میلیارد ریال دچار زیان می‌شود. در ادامه این گزارش، چند نکته از بودجه سال آینده صنعت برق مورد بررسی قرار گرفته است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
بدشانسی عجیب فیروزجا؛ شاه افتاد
با اینکه همه علاقه‌مندان به شطرنج در ایران و جهان انتظار داشتند نابغه ۱۶ساله شطرنج ایران بعد از درخشش در بخش سریع مسابقات جهانی مسکو در بخش برق‌آسا هم روی یکی از سکوها قرار بگیرد، در آخرین مسابقه علیرضا فیروزجا که یکی از سخت‌ترین بازی‌های او بود، اتفاقات عجیب و غیرمنتظره‌ای رخ داد. فیروزجا که این روزها تنها تهدید‌کننده مگنوس کارلسن قهرمان ۱۰‌سال گذشته نروژی جهان است، در یک مسابقه حساس در مسکو به مصاف او رفت. علیرضا که البته با پرچم فدراسیون جهانی در این رقابت‌ها حاضر شده بود، در اواخر این مسابقه برق‌آسا، با یک بدشانسی عجیب مواجه شد. او درحالی ‌که مشغول جابه‌جایی مهره «شاه» در آخرین حرکت‌های این مسابقه بود و بعد از آن می‌خواست …
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / مهرداد پهلوان زاده / فدراسیون شطرنج / پرهام مقصودلو / محمدامین طباطبایی
شطرنجبازان ایران حریف را نشناختند/ این اقدام دیگر تکرار نمی‌شود
رئیس فدراسیون شطرنج با تاکید بر اینکه دو ورزشکار بدون هماهنگی با این فدراسیون راهی مسابقات اسپانیا شده بودند گفت: به دلیل برگزاری مسابقات در بخش برق آسا، شطرنجبازان ما حریفان را نشناختند
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
طباطبایی قهرمان شطرنج برق‌آسای اسپانیا شد
دو نماینده کشورمان در بخش برق‌آسای مسابقات آزاد اسپانیا عنوان اولی و هفتمی را به دست آوردند.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / هلند / فدراسیون شطرنج / هند / اسپانیا / پرهام مقصودلو / لهستان
مسابقات شطرنج آزاد اسپانیا؛ طباطبایی قهرمان بخش برق‌آسا شد
تهران- ایرنا- ملی‌پوش شطرنج ایران که عنوان نایب‌قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد، مدال طلای بخش برق‌آسای مسابقه‌های اسپانیا را از آن خود کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / شطرنج / اسپانیا / محمدامین طباطبایی / پرهام مقصودلو
محمد امین طباطبایی در مسابقات آزاد شطرنج اسپانیا قهرمان شد
مسابقات شطرنج آزاد اسپانیا (جام سانو) با قهرمانی محمد امین طباطبایی در بخش برق آسا به پایان رسید. در همین رقابت‌ها پرهام مقصودلو هفتم شد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۲
مشارکت شرکت‌های ایرانی برای توسعه نیروگاه‌های برق‌آبی تاجیکستان
وزیر نیرو گفت: در صورت سرمایه‌گذاری لازم در این بخش برق تولیدی نیروگاه‌های برق‌آبی تاجیکستان تمامی منطقه را بهره‌مند خواهد کرد؛ از این رو شرکت‌های ایرانی نیز قطعا در این پروژه‌ها مشارکت خواهند کرد.
۱۳۹۸-۰۸-۱۳
سناریوی جدید برای گران فروختن جایگزین پراید/ فروش سهام بزرگترین شرکت نفتی دنیا کلید خورد/ بیشترین ارزش معاملات بورس در نماد‌های خودرویی/ پشت‌پرده ادغام پژو و فیات/ پرفروش‌ترین آپارتمان‌ها در پایتخت
این پیمانه تیتر‌هایی همچون فروش سهام بزرگترین شرکت نفتی دنیا کلید خورد، تغییرات قیمت سکه در ۶ ماهه نخست سال، دلار از کف کانال فاصله گرفت، سبد نفتی اوپک ۶۱ دلار شد، تورم تولیدکننده بخش خدمات ۳۰ درصد شد، تورم تولیدکننده بخش برق ۳.۴۸ درصد کاهش یافت و افزایش نرخ‌ها در بازار طلا در سایه تقویت اونس در بازار‌های جهانی را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / کاهش قیمت برق
جزئیات کاهش قیمت برق در کشور
شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در ساعات اوج بار در فصل تابستان سال ١٣٩٨ نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل ٠.٩٥ درصد کاهش داشته است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
قیمت برق | کاهش ١.۴۲ درصدی قیمت بهای تمام شده در بخش برق
شفقنا اقتصادی_ شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل تابستان سال ١٣٩٨ نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل، ١.۴۲ درصد کاهش داشته است. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل تابستان ١٣٩٨ (بر مبنای سال پایه ١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق […]
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
اقتصاد معیوب برق ورودی مالی به بخش برق را محدود کرده است
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به بدهی های گسترده وزارت نیرو به بخش خصوصی در صنعت برق گفت: با استفاده از اوراق خزانه اسلامی در سال گذشته توانستیم 11 هزار میلیارد تومان از مطالبات بخش خصوصی برق را تسویه کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱
طراحی نیروگاه ملی/آغوش باز همسایگان برای متخصصان ایرانی
وزیر نیرو با تاکید بر این‌که ایران با همسایه‌ها در بخش برق ارتباطات وسیعی دارد، گفت: همسایگان ما از جمله افغانستان، عراق و غیره با آغوش باز پذیرای نیروهای متخصص ما هستند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / خسارات ناشی از سیلاب / شبکه آب و برق
کاری که سیل با تاسیسات آبی و برقی کشور کرد
یکی از پیکان‌های خسارت سیلاب‌های سال جاری، تاسیسات آبی و برقی استان‌های مذکور را هدف قرار داد؛ به طوری‌که خسارت وارده به بخش برق ۶۵۱۴ میلیارد ریال، خسارت اولیه به بخش آب و فاضلاب ۱۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال و خسارت اولیه به بخش آب و فاضلاب ۱۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال برآورد شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۱
وزیر نیرو: در افق ۱۴۰۰ هیچ شهری با تنش آبی نخواهیم داشت
رضا اردکانیان وزیر نیرو با بیان اینکه امسال هم رکورد تولید و هم رکورد مصرف را در بخش برق به ثبت رسانده‌ایم، گفت: موفق شدیم با برنامه‌های مدیریت مصرف حدود ۳۷۰۰ مگاوات اوج بار را کاهش دهیم و در تابستان سال جاری بیش از هر سال دیگری توانستیم صادرات برق داشته باشیم.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
مصدق‌پور قهرمان بخش برق‌آسای مسابقات شطرنج بین‌المللی ابن سینا شد
همشهری آنلاین: مسعود مصدق‌پور عنوان قهرمانی بخش برق‌آسای رقابت‌های شطرنج بین‌المللی ابن سینای همدان را کسب کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
مصدق پور قهرمان بخش برق آسا شد
ایلنا: مسعود مصدق پور عنوان قهرمانی بخش برق آسای شطرنج بین المللی ابن سینا همدان را کسب کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / مسابقات شطرنج / مسعود مصدق پور / همدان / عنوان قهرمانی
قهرمانی شطرنجباز ایران در مسابقات بین‌المللی همدان
مسعود مصدق‌پور عنوان قهرمانی بخش برق آسای شطرنج بین‌المللی ابن سینا همدان را کسب کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳
رقابت 440 شطرنجباز در رقابت‌های بین‌المللی ابن‌سینا/ مصدق‌پور قهرمان بخش برق‌آسا شد
مسعود مصدق‌پور عنوان قهرمانی بخش برق‌آسای شطرنج بین‌المللی ابن‌سینای همدان را کسب کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵
وعده وزیر نیرو: ۱۰ سد تا پایان سال افتتاح خواهد شد
تا پایان امسال ۱۰ سد بزرگ ملی در ۹ استان افتتاح می‌شود. در بخش برق نیز در ۱۳ استان نیروگاه‌های جدید افتتاح می‌شود که ۳۰۰۰ مگاوات به ظرفیت برق نصب شده کشور اضافه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / سد / وزیر نیرو
افتتاح 10 سد بزرگ در کشور تا پایان امسال
وزیر نیرو گفت: تا پایان امسال ۱۰ سد بزرگ ملی در ۹ استان افتتاح می‌شود. در بخش برق نیز در ۱۳ استان نیروگاه‌های جدید افتتاح می‌شود که ۳۰۰۰ مگاوات به ظرفیت برق نصب شده کشور اضافه می‌شود.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
مقصودلو در رقابت های بین المللی ابوظبی قهرمان شد
شفقنا ورزشی_ پرهام مقصودلو عنوان قهرمانی بخش برق آسای رقابت های بین المللی ابوظبی امارات را از آن خود کرد. به گزارش شفقنا ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، پرهام مقصودلو عنوان قهرمانی بخش برق آسای رقابت های بین المللی ابوظبی امارات را به خود اختصاص داد. در رقابت های بخش برق […]
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
مقصودلو قهرمان شد/ نماینده شطرنج ایران به رده 23 رنکینگ جهانی صعود کرد
پرهام مقصودلو عنوان قهرمانی بخش برق آسای رقابت های بین المللی ابوظبی امارات را از آن خود کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶
شطرنج استادان ابوظبی| قهرمانی مقصودلو در رقابت‌های برق‌آسا/ صعود نماینده ایران به رده 23 رنکینگ جهانی
پرهام مقصودلو عنوان قهرمانی بخش برق آسای رقابت‌های بین المللی ابوظبی امارات را از آن خود کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۸
شاخص قیمت تولید برق در بهار نسبت به دوره مشابه سال قبل 2.18 درصد کاهش یافت
بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، درصد تغییرات میانگین شاخص كل تولید کننده بخش برق در چهار فصل منتهی به فصل بهار سال ١٣٩٨ نسبت به دوره مشابه سال قبل ٢,١٨- درصد است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
مقصودلو روی سکوی سوم مسابقات شطرنج برق‌آسای استادان بیل سوئیس ایستاد
همشهری آنلاین: پرهام مقصودلو عنوان سوم مسابقات بخش برق‌آسای شطرنج استادان بیل سوئیس را از آن خود کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / شطرنج
نماینده شطرنج ایران در جایگاه سوم رقابت‌های سوییس ایستاد
تهران- ایرنا- نماینده ایران با کسب ۹.۵ امتیاز به مقام سوم مسابقات بخش برق آسای شطرنج استادان «بیل» سوییس دست یافت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •