چهارشنبه, ۲۵ تیر, ۱۳۹۹ / 15 July, 2020
بخش حمل و نقل
شاغلین حمل و نقل عمومی خراسان جنوبی تسهیلات می‌گیرند
۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / حمل و نقل
شاغلین حمل و نقل عمومی خراسان جنوبی تسهیلات می‌گیرند
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از اعطای تسهیلات برای بنگاه‌های آسیب دیده و شاغلین حقیقی بیمه شده در بخش حمل و نقل مسافر عمومی بین شهری خبر داد.
۱۰ ساعت قبل
88 هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک ملی ایران برای مشاغل آسیب دیده از کرونا
بانک ملی ایران در سه ماه ابتدای امسال بالغ بر 88 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از کرونا اختصاص داده و در حال پرداخت است. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، متعاقب شیوع ویروس کرونا در کشور این بانک 88 هزار میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده تخصیص داده که از این میزان 13 هزار میلیارد ریال در بخش حمل و نقل مسافری برون شهری (هوایی، دریایی، ریلی) در حال پرداخت است.همچنین در مدت مذکور، تعداد 21 هزار و 7 فقره تسهیلات سرمایه در گردش و هزینه ثابت نیز در راستای حمایت از بازار اشتغال به به بخش های تولیدی اختصاص یافته که ارزش آن به 66 هزار و 510 میلیارد ریال می رسد.بانک ملی ایران با توجه به شیوع کرونا و لزوم حمایت از اقشار آسیب پذیر طی این مدت مبلغ …
وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید
۳ روز قبل / ویروس کرونا / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / حمل و نقل هوایی / قطار / حمل و نقل دریایی
وام کرونا به بخش حمل و نقل هوایی و ریلی رسید
ایسنا نوشت: بر اساس اعلام معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، مبلغ ۳۵ هزار میلیارد ریال با نرخ سود ۱۲ درصد برای حمایت از بخش‌های حمل و نقل هوایی، ریلی، دریایی به منظور جبران بخشی از زیان ناشی از شیوع کرونا تصویب و تخصیص داده شده است.
۳ روز قبل
4 ستاره کیفی برای 9 سواری
براساس آخرین گزارش ارزشیابی کیفی انجام شده در خردادماه امسال، در گروه خودروهای سبک، 9 خودروی سواری توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند و همچنین 19 خودروی سبک سواری و وانت 3 ستاره کیفی به خود اختصاص دادند. براساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل که توسط اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد، در خردادماه امسال در گروه سبک بخش سواری خودروی پژو 2008 شرکت ایران خودرو/ ایکاپ موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شد و بیشترین امتیاز را به خود اختصاص داد؛ این خودرو در لیست قیمتی دو قرار دارد و در این لیست هایما S7 اتوماتیک ایران خودرو خراسان نیز چهار ستاره کیفی را از آن خود کرده است.
۴ روز قبل
ملاحظاتی درباره یک سند همکاری
۱- چند روزی است که خبر قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، جنجالی در رسانه‌ها ساخته است. البته قراردادی هنوز منعقد نشده و تنها سند برنامه همکاری راهبردی ایران و چین نهایی شده است. سندی که نقشه راه رابطه ایران و چین است و نقشِ ریل‌گذاری یک رابطه راهبردی را دارد. یعنی به هیچ وجه شامل محتوای رابطه نمی‌شود؛ وجود چنین نقشه راهی برای یک همکاری راهبردی ضروری است.۲- صحنه سیاست در ایران مدت‌ها است که در اثر حملات زیاد، مبتلابه حساسیت‌های عصبی شده است ولذا مواجهه بهداشتی با وقایع و اخبار ندارد. مدتی است که ذهنیت عمومی بی‌قرار شده و با هر شایعه‌ای به هم می‌ریزد. این امر، حوزه عمومی را دچار آشفتگی و تشویشی کرده که امکان رصد دقیق تحولات را از آن ستانده است. به همین سبب چند وقتی است که کمتر سخن فضیل و وزینی از …
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بازدید مدیران ارشد راه آهن از بندرخشک پیشگامان
مدیرکل بازرگانی داخلی راه آهن جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مدیران ارشد راه آهن ضمن بازدید از بخش های مختلف بندرخشک پیشگامان با فعالیت‌های آن آشنا شدند و در جریان فعالیت‌های حوزه حمل و نقل ریلی بندرخشک پیشگامان قرار گرفتند.به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان، مدیر کل بازرگانی داخلی راه آهن با قدردانی از بستر فراهم شده حمل ریلی محصولات از بندرخشک پیشگامان بر لزوم توسعه آن و تلاش در راستای تبدیل بندرخشک به قطب منطقه‌ای تبادل کالا و خدمات تاکید کرد.صادق تخمه‌چیان با اشاره به وجود ظرفیت حملی ریلی ۲۰ میلیون تن بار در سال از استان یزد ابراز امیدواری کرد از امکانات مناسب ایجاد شده در بندرخشک پیشگامان در این راستا استفاده شود.مدیران ارشد اداره سیر و حرکت و خط و سازه‌های فنی راه آهن جمهوری اسلامی …
۲۲ اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج اضافه شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / استانی-اجتماعی
۲۲ اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج اضافه شد
رئیس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری کرج گفت: میانگین سن اتوبوس‌های  بخش خصوصی ۱۴ سال است.
پیشرفت شهر تبریز نیازمند نگاه مدرن به حمل و نقل عمومی است
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / استانی-اقتصادی / مترو تبریز / مجلس شورای اسلامی
پیشرفت شهر تبریز نیازمند نگاه مدرن به حمل و نقل عمومی است
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت شهر تبریز نیازمند نگاه مدرن به حمل و نقل عمومی است و بخش عمده این مهم با تاکید بر زیرساخت‌ها میسر خواهد بود.
سهم لنج‌ها در قاچاق فراموش شده است!
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / ترانزیت / اتاق بازرگانی / حمل و نقل دریایی
سهم لنج‌ها در قاچاق فراموش شده است!
رییس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، در شرایطی بخش قابل توجهی از تمرکز بر مقابله با قاچاق به حمل و نقل زمینی اختصاص یافته که سهم مهم لنج ها و قاچاق دریایی فراموش شده است.
سهم قاچاق کالا در صنعت ترانزیت چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / وزارت راه و شهرسازی / قاچاق / حمل و نقل / اتاق بازرگانی
سهم قاچاق کالا در صنعت ترانزیت چقدر است؟
نمایندگان بخش خصوصی و مدیران دولتی در حوزه ترانزیت در جریان نشست کمیته حمل و نقل اتاق تهران ضمن تاکید بر ضرورت توسعه ترانزیت، برخی حاشیه‌سازی‌ها مبنی بر بالا بودن سهم قاچاق در این حوزه را غیرواقعی خواندند.
حاشیه‌سازی‌های غیرواقعی در زمینه بالا بودن سهم قاچاق در ترانزیت
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / وزارت راه و شهرسازی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / اتاق بازرگانی تهران / قاچاق
حاشیه‌سازی‌های غیرواقعی در زمینه بالا بودن سهم قاچاق در ترانزیت
تهران- ایرنا- نمایندگان بخش خصوصی و مدیران دولتی در حوزه ترانزیت در جریان نشست کمیته حمل و نقل اتاق تهران ضمن تاکید بر ضرورت توسعه ترانزیت، برخی حاشیه‌سازی‌ها مبنی بر بالا بودن سهم قاچاق در این حوزه را غیرواقعی خواندند.
محدودیت‌های پروازی کشور دوباره برمی‌گردند؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
محدودیت‌های پروازی کشور دوباره برمی‌گردند؟
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشدید نظارت‌ها و اقدامات پیشگیرانه این سازمان به منظور اطمینان از اجرای صحیح مقررات و پروتکل‌های مصوب بهداشتی در بخش حمل و نقل هوایی خبر داد.
مهم‌ترین تخلفات حمل و نقلی در خراسان جنوبی چه بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-اجتماعی / حمل و نقل
مهم‌ترین تخلفات حمل و نقلی در خراسان جنوبی چه بود؟
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی در خصوص تخلفات انجام شده در بخش حمل و نقل کالا و مسافر در سال جاری، گفت: عدم رعایت مهار مناسب بار، حمل بار اضافه بر ظرفیت خودرو، صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد تجهیزات ایمنی و عدم رعایت مقررات تهیه، تنظیم و استفاده از بارنامه و صورت وضعیت، عدم رعایت ضوابط مربوط به مدیر فنی و ..... از جمله تخلفات انجام شده از سوی شرکت‌های حمل و نقل بوده است.
احتمال وضع محدودیت‌های جدید از ۱۵ تیرماه
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / استانی-سیاسی / ویروس کرونا / محدودیت‌های کرونایی
احتمال وضع محدودیت‌های جدید از ۱۵ تیرماه
سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا در اصفهان، گفت: متأسفانه هم‌اکنون ۳۰ درصد صنوف پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و در بخش حمل و نقل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۴۰ درصد و در مترو ۸۰ درصد است.
احتمال لغو طرح ترافیک در تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
احتمال لغو طرح ترافیک در تهران
استاندار تهران با اشاره به افزایش مسافران در حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: پیشنهاد لغو محدودیت‌های ترافیکی و استفاده از دورکاری کارمندان دولتی و بخش خصوصی را به ستاد ملی کرونا ارائه کردیم.
تخصیص ۳۵۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی برای بخش حمل‌و نقل/ اعطای وام ۶ میلیون تومانی به رانندگان جاده‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
تخصیص ۳۵۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی برای بخش حمل‌و نقل/ اعطای وام ۶ میلیون تومانی به رانندگان جاده‌ای
ایلنا: معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تسهیلات ۳۵۰۰ میلیارد تومانی با سود ۱۲ درصد از چند ماه آینده آغاز می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
می‌توانیم طی ۶ سال آلودگی هوای تهران را به حداقل ممکن برسانیم
محمدباقر قالیباف که با 12 سال ریاست بر ساختمان خیابان بهشت پایتخت، طولانی‌ترین دوران شهرداری بعد از انقلاب تهران را دارد، دیروز در حالی در مجمع نمایندگان استان تهران از امکان کاهش آلودگی هوای تهران به حداقل ممکن در 6 سال وعده داد که در طول دوران 12 ساله شهرداریش، وضعیت آلودگی هوا بهبود چندانی نداشت.رئیس مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه اول دوره یازدهم که تنها یک ماه از ریاستش بر قوه مقننه می‌گذرد، در جلسه مجمع نمایندگان استان تهران درخصوص مشکلات کلان استان تهران به معضلات آب، هوا، خاک و آلودگی صوتی اشاره و تصریح کرد: تمامی مشکلات شهر تهران به این موضوعات اساسی مرتبط می‌شود. به عنوان مثال آلودگی هوا تا حد زیادی به وسایل حمل و نقلی و خودروها مربوط بوده و کنترل آلودگی‌ها در گرو  توسعه حمل و نقل عمومی …
بدهی ۹۰۰ میلیاردی تومانی دولت به شهرداری تهران در بخش جرائم رانندگی در دو سال اخیر
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / متروی تهران / مترو / حمل و نقل عمومی / شهرداری تهران / شهر تهران
بدهی ۹۰۰ میلیاردی تومانی دولت به شهرداری تهران در بخش جرائم رانندگی در دو سال اخیر
طبق قانون باید ۶۰ درصد جرایم رانندگی در شهرها به شهرداری‌ها داده شود تا حمل و نقل و زیرساخت‌های ایمنی ترافیک شهری را توسعه دهند اما در سال‌‌های ۹۷ و ۹۸ بدهی دولت به شهرداری تهران در این بخش به ۹۰۲ میلیارد تومان می‌رسد.
کاهش 70 درصدی تقاضای نفت هند به دلیل شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
کاهش 70 درصدی تقاضای نفت هند به دلیل شیوع کرونا
قرنطینه های اعمال شده در هند برای مهار گسترش ویروس کرونا تقاضا برای سوخت در بخش حمل و نقل و صنعت را 70 درصد کاهش داد ولی وزیر نفت هند اطمینان داده تقاضا برای سوخت تا پایان نیمه دوم سال جاری میلادی به سطح معمول باز می گردد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
میزان ورودی‌ کالا به قم هفت برابر میانگین کشوری است
بتسابه سلیمان زاده : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم میزان ورودی‌های کالا در قم را هفت برابر میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: این استان قابلیت تبدیل به یک هاب حمل و نقل بین المللی را دارد.در سفر یک‌روزه مدیران کل دفاتر حمل و نقل کالا و امور سرمایه گذاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به قم، مشکلات و راهکارهای اجرایی طرح احداث پایانه بار قم مورد بررسی قرار گرفت.در جلسه‌ای که به همین منظور و در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم تشکیل شد، حمیدرضا شهرکی مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و نظارت بر بهره برداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سخنانی ضمن تاکید بر ملحوظ داشتن افق‌های بلند مدت در طرح احداث پایانه بار در قم، اظهار داشت: باید تعریفی جامع و نگاهی منعطف بر پایه …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / پرداخت وام به رانندگان / تاثیر اقتصادی کرونا
جزئیات اعطای وام به رانندگان اعلام شد
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، داریوش باقر جوان مدیر کل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، با بیان اینکه ۱۱۳ هزار و ۵۱ راننده در بخش حمل و نقل مسافری برای دریافت تسهیلات تاکنون ثبت نام کرده اند، گفت: تسهیلاتی که به رانندگان این بخش واریز می شود ۶ میلیون تومان با سود و بازپرداخت ۱۲ درصد است که رانندگان می توانند در این شرایط از آن بهره مند شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
تداوم عملیات گاز رسانی به 33 روستای صعب العبور ساری
برخورداری 99.2 درصد خانوار شهری و روستایی شهرستان ساری از نعمت گاز طبیعی"جعفر احمدپور" در جلسه بررسی پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان ساری که با حضور معاون فرماندار ساری، بخشدار منطقه چهاردانگه و رئیس دفتر دکتر بابایی نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بیان کرد: 99.2درصد خانوار شهری و روستایی شهرستان ساری از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.احمدپور، 172 روستا از 176 روستای بخش دودانگه ، چهاردانگه و کلیجان رستاق و میاندرود ساری را قابل گاز رسانی دانست و افزود: در حال حاضر 139 روستای این مناطق گازدار بوده و پیمانکار در 33 روستای دیگر این شهرستان در حال انجام عملیات اجرایی است.مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران افزود: پیش بینی بالغ بر ۱۵ هزار انشعاب و جذب 18 هزار مشترک از اهداف کمّی در ارتقای …
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
محدودیت برای خودروهایی که سن آنها بیشتر از ۲۵ سال باشد
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، شیوع بیماری کرونا و کاهش ترددهای برون شهری خصوصا از طریق ناوگان عمومی مانند مینی‌بوس‌ها، وضعیت صاحبان مینی‌بوس‌ها بدتر شده و با کاهش درآمد و مسافر مواجهند و حتما با این شرایط تمایل آنها برای نوسازی ناوگان پایین‌تر هم آمده استبه گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه هم اکنون ۷۵۸ دستگاه مینی‌بوس در ناوگان حمل و نقل برون شهری کرمانشاه فعال است که میانگین سن آنها نیز به ۲۸.۶۸ سال می‌رسد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فریبرز کرمی اظهار کرد: میانگین سن مینی‌بوس‌های کرمانشاه نسبت به سوای و اتوبوس‌ها بسیار بیشتر است، بگونه‌ای که میانگین سن مینی‌بوس‌ها به ۳۰ …
جزئیات تورم کالا و خدمات مصرفی خانوار/ تورم حمل‌ و نقل؛ ۴۹ درصد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تورم / قیمت مسکن / افزایش قیمت
جزئیات تورم کالا و خدمات مصرفی خانوار/ تورم حمل‌ و نقل؛ ۴۹ درصد
نگاهی به جزئیات تورم کالا و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در خردادماه امسال نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه بخش حمل و نقل ۴۸.۶ درصد بوده است.
تصاویر: تأثیر اقتصادی کرونا بر بخش حمل و نقل باربری اثاثیه منزل
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
تصاویر: تأثیر اقتصادی کرونا بر بخش حمل و نقل باربری اثاثیه منزل
شیوع ویروس کرونا در چهار ماه اخیر تأثیرات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را در جامعه بر جای گذاشته است. مخصوصا این بیماری از لحاظ اقتصادی به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل های زیادی را تحت شعاع قرار داده است که یکی از مشاغل بخش حمل و نقل باربری اثاثیه منزل است. این قشر زحمتکش با توجه به کم شدن جابجایی منازل و به تبع آن کم شدن باربری اثاثیه، مجبور هستند شبانه روزی در خودروهای خود منتظر بمانند تا بلکه شخصی برای حمل و نقل اثاثیه منزل به آنها مراجعه کند.
تخصیص وام ۱۲ میلیونی به کارکنان شرکت‌های حمل ‌و نقل
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / وام / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای
تخصیص وام ۱۲ میلیونی به کارکنان شرکت‌های حمل ‌و نقل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از تخصیص وام ۱۲ میلیون تومانی به کارکنان شرکت‌های حمل ‌و نقل و موسسات فعال در این بخش خبر داد.
اعطای تسهیلات به شاغلین بخش حمل و نقل عمومی بین شهری خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / استانی-اقتصادی / حمل و نقل
اعطای تسهیلات به شاغلین بخش حمل و نقل عمومی بین شهری خراسان جنوبی
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از اعطای تسهیلات برای بنگاههای آسیب دیده و شاغلین حقیقی بیمه شده در بخش حمل و نقل مسافر عمومی بین شهری خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
هشدار برای کرونا و مسکن
رییس‌جمهوری روز پنج‌شنبه در دو نشست شرکت کرد؛ یکی «جلسه کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا» و دیگری «مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی». اگرچه حسن روحانی شخصا در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا حضور یافت اما حضور و سخنرانی او در افتتاح طرح‌های ملی وزارت راه در 3 استان ایلام، البرز و مازندران ازطریق ویدیوکنفرانس برگزار شد. حسن روحانی در این مراسم این پیام را به جهان داد که ایران و ایرانی از تلاش خود برای رسیدن به تعالی باز نمی‌ایستد و مسیر پیشرفت خود را ادامه می‌دهد.» به گزارش ایسنا، روحانی با بیان اینکه «سفر کوتاه باعث صرفه‌جویی در سوخت و افزایش ایمنی می‌شود» تاکید کرد که مساله ریل از موضوعات …
نقدینگی باید به بخش TOD هدایت شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / شهربانو امانی / شهرداری تهران / کمیسیون عمران / شهرداری
نقدینگی باید به بخش TOD هدایت شود
عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران معتقد است در راستای تصویب لایحه محرک اقتصادی توسعه طرح‌های TOD(توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی)می‌تواند راهگشای شهرداری تهران باشد.
هموارسازی مسیر توسعه فرودگاه‌های مازندران
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران / مازندران
هموارسازی مسیر توسعه فرودگاه‌های مازندران
ساری - ایرنا - برطرف کردن گره‌های کور در اجرای برخی طرح‌ها بمنظور توسعه فرودگاهی و افزایش ایمنی پروازها در فرودگاه‌های مازندران از جمله اقداماتی است که در دولت تدبیر و امید انجام شد تا این بخش از زیر ساخت حمل و نقل استان شکوفا شود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
ائتلاف ملی برای سلامت و معیشت ایجاد شده است
رئیس‌جمهوری گفت: ما هنوز به نقطه‌ای نرسیده‌ایم که ۶۰ یا ۶۵ درصد جمعیت با این ویروس مواجه شده و از آن عبور کرده باشند و ایمنی دسته‌جمعی به وجود آمده باشد، پس نگرانی‌ها همچنان وجود دارد.به گزارش ایسنا، حسن روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا، اظهار کرد: در فروردین و اردیبهشت امسال تولیدات ما در بیشتر زمینه‌ها افزایش یافته است. البته در گردشگری، حمل و نقل و صنعت هوانوردی شرایط فرق می‌کند، با این حال در بخش کشاورزی، خدمات و صنعت تولیدات ما در فرودرین و اردیبهشت نسبت به مدت مشابه سال ۹۸، ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش یافته است.وی ادامه داد: صادرات هم در مسیر خوبی قرار گرفته است. در اسفند سال گذشته و فروردین و اردیبهشت امسال مرزها بسته بود اما در خرداد بسیاری از مرزها باز شد و صادرات غیر نفتی افزایش یافته و …
اتحادیه اروپا فرودگاه‌های ایران را ایمن در برابر کرونا خواند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
اتحادیه اروپا فرودگاه‌های ایران را ایمن در برابر کرونا خواند
آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا فهرستی از فرودگاه‌های جهان را منتشر کرده است که اقدامات لازم برای کاهش شیوع ویروس کرونا از جمله ضد عفونی کردن هواپیما‌ها را انجام داده‌اند. در فهرست بخش خاورمیانه و آسیا طبق نظر آژانس ایمنی حمل و نقل هوایی اتحادیه اروپا کلیه فرودگاه‌های افغانستان، ایران، پاکستان، کویت، ترکیه و قطر در برابر ویروس کرونا ایمن هستند.
ویدئو / خبرهای روحانی درباره افزایش تولید و وضعیت کرونا
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / حسن روحانی / رئیس جمهور / ستاد ملی مبارزه با کرونا / تولید داخلی
ویدئو / خبرهای روحانی درباره افزایش تولید و وضعیت کرونا
جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح شنبه (۲۴ خرداد) به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شد. حسن روحانی در بخشی از صحبت‌های خود در این جلسه، درباره وضعیت این روزهای شیوع کرونا در ایران توضیحاتی ارائه داد و در بخش دیگری به وضعیت تولید در کشور اشاره کرد و گفت: در فروردین و اردیبهشت امسال تولیدات ما در بیشتر زمینه‌ها افزایش یافته است؛ البته در گردشگری، حمل و نقل و صنعت هوانوردی شرایط فرق می‌کند، با این حال در بخش کشاورزی، خدمات و صنعت تولیدات ما در این دو ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
تمام تلاش دولت برای اتمام آزاد راه شیراز – اصفهان تا سال آینده
آزاد راه 370 کیلومتری شیراز به اصفهان در حالی در دست ساخت است که مسیر 222 کیلومتری در حال احداث آن در فارس پیشرفت حدود 78 درصدی دارد.به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس، فارس به عنوان شاهراه اتصال جنوب کشور حتی از یک متر آزاد راه بی بهره است و این استان پهناور تنها یک خط ریلی از شیراز به سمت اصفهان دارد . این مسئله وجود آزادراهی که بتواند نیاز این استان به روان شدن حمل و نقل به خصوص در مسیرهای منتهی به پایتخت را تامین نمایند بیش از بیش ضروری می سازد.احداث آزاد راه شیراز اصفهان گر چه سال 88 کلنگ خورد ، اما روند اجرایی آن از سال 92 و با کار آمدن دولت یازدهم آغاز گردید ، پروژه ای که صدها میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده است.مدیر کل راه …
اعطای تسهیلات ٦ میلیونی به رانندگان حمل و نقل مسافری عمومی
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / تسهیلات بانکی / وزارت راه و شهرسازی
اعطای تسهیلات ٦ میلیونی به رانندگان حمل و نقل مسافری عمومی
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: رانندگان بخش حمل و نقل عمومی مسافری از ابتدای تیر ماه وام ٦ میلیون تومانی با سود ١٢ درصدی را دریافت می‌کنند.
تشکر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از پیام رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / شرکت کشتیرانی / ایران / رهبر انقلاب / ونزوئلا
تشکر کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از پیام رهبر انقلاب
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از پیام پر مهر ایشان به دریانوردان کشتیرانی جمهوری اسلامی به عنوان سربازان انقلاب در بخش حمل و نقل دریایی تشکر و قدردانی کرد.
قدردانی شرکت‌های نفتکش و کشتیرانی از رهبر انقلاب
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / شرکت ملی نفتکش / شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران / نفتکش
قدردانی شرکت‌های نفتکش و کشتیرانی از رهبر انقلاب
شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی و ملی نفتکش طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی از پیام ایشان به دریانوردان به عنوان سربازان انقلاب در بخش حمل و نقل دریایی قدردانی کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
اصفهان –بهمن راعی : معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور در نشست با استاندار و شهردار اصفهان در خصوص روند پیشرفت پروژه های عمرانی شهر اصفهان و کمک های دولت برای تداوم و تکمیل این طرح ها سخن …
حمید پورمحمدی در جریان سفر خود به اصفهان و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی اصفهان که پس از بازدید از پروژه های عمرانی اصفهان برگزار شد،اظهار کرد:پس از جلسات مکرر هفتگی با شهردار اصفهان و پیگیری موضوعات شهرداری اصفهان با پیشنهاد و همت شهردار اصفهان ۷۰۰ دستگاه اتوبوس که به طور کامل فرسوده شده بود قرار شد به صورت مشارکتی، اورهال و بازآماده شده و در اختیار اصفهان قرار گیرد.وی به بازدید خود از طرح های حمل و نقل در اصفهان اشاره کرد و گفت: از طرحهای حمل و نقل اصفهان، رینگهای اطراف آن مثل پروژه شهید سردار سلیمانی، بازدید به عمل آمد که نشان می‌داد به یاری خدا اصفهان در حوزه پروژه های عمرانی، پیشتاز و شاداب در حال فعالیت و تکاپو است و از یک سو در روی زمین برای مواصلات جادهای و از سوی دیگر در زیر زمین برای …
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / بخش حمل و نقل / جنگل / حمایت از تولید ملی / سرمایه / گاز
اخبار
در شرایطی که ضرورت مقابله با حوادث غیر مترقبه این روزها از سوی کارشناسان به تناوب تکرار می‌شود،
افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیر
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / افزایش قیمت بلیت قطار / بلیت قطار / شرکت راه آهن
افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت قطار از اول تیر
میرحسن موسوی در گفت وگو با مهر گفت: اگر قرار بود بر اساس هزینه‌هایی که به بخش حمل و نقل ریلی تحمیل شده، نرخ جدید بلیت‌ها تعیین می‌شد، باید قیمت بلیت قطارهای مسافری دو برابر می‌شد؛ اما پس از آنکه با شرکت‌های ریلی مسافری مذاکره کردیم، توافق شد شرکت‌ها درخواست خود را به ۴۰ درصد کاهش دهند که این اتفاق نیز رخ داد؛ آنها هم این پیشنهاد را به ما در راه آهن ارائه دادند که در شرکت راه آهن تأیید شد و ما آن را به شورای عالی ترابری ارسال کردیم.
بهانه واهی وزارت نفت برای حذف LPG از سبد سوخت کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
بهانه واهی وزارت نفت برای حذف LPG از سبد سوخت کشور
وزارت نفت به جای توسعه مصرف اتوگاز، در اقدامی عجیب با انتشار "سند مقدماتی تأمین انرژی بخش حمل و نقل تا افق1420"، سهم 0.01 درصدی LPG از سبد سوخت را تا صفر کاهش داده است.
توضیحی درباره دو نرخی شدن تاکسی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / تاکسی / کرایه تاکسی
توضیحی درباره دو نرخی شدن تاکسی‌ها
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه حمل و نقل عمومی و رانندگان این بخش جز مظلوم‌ترین بخش‌ها هستند، افزود: دو نرخی شدن کرایه تاکسی‌ها درپی شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی با استفاده از مصوبه‌ای در شورای شهر چهارم انجام شده است.
دو نرخی شدن تاکسی‌ها براساس مصوبه شورای چهارم انجام شد/ دولت از محل اعتبارات کرونا کمک کند
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / شهرداری تهران / تاکسی / حمل و نقل عمومی / شورای شهر تهران
دو نرخی شدن تاکسی‌ها براساس مصوبه شورای چهارم انجام شد/ دولت از محل اعتبارات کرونا کمک کند
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه حمل و نقل عمومی و رانندگان این بخش جز مظلوم ترین بخشها هستند، افزود: دو نرخی شدن کرایه تاکسی ها درپی شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی با استفاده از مصوبه ای در شورای شهر چهارم انجام شده است.
کرونا سومین چالش بزرگ فعالان ترانزیت ایران
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
کرونا سومین چالش بزرگ فعالان ترانزیت ایران
مشهد- ایرنا- رییس کمیته ترانزیت انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خراسان رضوی گفت: شیوع ویروس کرونا به عنوان پدیده شوم و فراگیر قرن حاضر پس از ۲ مانع فضای نامساعد کسب و کار در بخش ترانزیت و تحریم‌های ظالمانه علیه کشور به عنوان سومین چالش بزرگ فضای کسب و کار در حوزه ترانزیت مطرح است.
جزئیات بسته ۲۴۰۰ میلیاردی حمل‌ونقل هوایی/ ثبت نام در کارا
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / حمل ونقل هوایی / کروناویروس
جزئیات بسته ۲۴۰۰ میلیاردی حمل‌ونقل هوایی/ ثبت نام در کارا
معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: برای حمایت از بخش حمل و نقل هوایی و زیربخش‌های تعریف شده آن ۲۴۰۰ میلیارد تومان از سوی ستاد مقابله با کرونا تصویب شده و تخصیص یافته است و همه ایرلاین‌ها و زیربخش‌های حمل‌ونقل هوایی می‌توانند اطلاعات خود را در سامانه کارا تکمیل کنند تا بانک عامل برای تسهیلات به آن‌ها معرفی شود.
۶ هزار راننده برون شهری خوزستان وام می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای / رانندگان / وام / همه_باهم_علیه_کرونا
۶ هزار راننده برون شهری خوزستان وام می‌گیرند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از تخصیص وام حمایتی به بیش از ۶ هزار راننده بخش حمل و نقل مسافر برون شهری استان در ایام شیوع کرونا خبر داد.
LPG، حلقه مفقوده سبد سوخت حمل و نقل/وزارت نفت در پی حذف آن؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ / گاز مایع / قیمت گاز / تولید گاز / گاز رسانی / محمد رضا رحیمی
LPG، حلقه مفقوده سبد سوخت حمل و نقل/وزارت نفت در پی حذف آن؟
اخیرا وزارت نفت با انتشار سند تأمین انرژی بخش حمل و نقل کشور تا ۱۴۲۰، اقدام به حذف LPG از سبد سوخت کشور کرده است.
تشریح دلایل افزایش ۳ برابری کرایه حمل بار صادراتی در سه ماه اخیر
۱۳۹۹/۰۳/۰۹
تشریح دلایل افزایش ۳ برابری کرایه حمل بار صادراتی در سه ماه اخیر
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: از اول اسفندماه که تقریباً مرزهای کشورهای همسایه یک به یک روی کالاهای ایرانی بسته شد و حمل و نقل زمینی بنوعی کارکرد خود را از دست داد، افزایش تقاضا در بخش ریلی و دریایی از یک سو و کمبود خطوط به میزان تقاضا از سوی دیگر تاثیر منفی خود را بر قیمت‌ها گذاشت.
وام های ۶ میلیون تومانی رانندگان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / وام / پول / ویروس کرونا / تاکسی / رانندگی
وام های ۶ میلیون تومانی رانندگان چه زمانی پرداخت خواهد شد؟
تسنیم نوشت: معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ راننده بخش مسافری کشور خبر داد.
آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ هزار راننده از هفته آینده
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / وزارت راه / راهداری
آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ هزار راننده از هفته آینده
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام ۶ میلیون تومانی به ۱۱۳ راننده بخش مسافری کشور خبر داد.
رانندگان بازنشسته بخوانند
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / استانی-اجتماعی / حمل و نقل
رانندگان بازنشسته بخوانند
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از فراهم شدن امکان فعالیت مجدد رانندگان بازنشسته در بخش حمل و نقل جاده‌ای خبر داد.
بخش خصوصی هزینه‌های حمل و نقل و دفن زباله را کاهش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / زباله / شهرداری تهران / بخش خصوصی
بخش خصوصی هزینه‌های حمل و نقل و دفن زباله را کاهش می‌دهد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: ترغیب بخش خصوصی برای ورود به حوزه تبدیل پسماند، هزینه‌های حمل و نقل، دفع و دفن زباله را کاهش می‌دهد اما تعامل شهرداری با بخش خصوصی در این زمینه موضوع تازه‌ای نیست و این همکاری از سال ۱۳۹۴ شروع شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
افزایش تولید برق با انرژی‌های نو
رئیس سابق سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران گفت: ظرفیت تولید برق در آینده به دو برابر افزایش خواهد یافت که ۸۰ درصد از این ظرفیت توسط انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تامین خواهد شد.سیدمحمد صادق‌زاده در آیین تکریم و معارفه معاون وزیر و رئیس جدید سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران ضمن اشاره به یکی از گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر افزود: براساس سناریوی مطرح‌شده در این گزارش به‌دلایل جایگزینی سوخت در بخش حمل و نقل با حامل برق و همچنین توسعه گرمایش برقی در آینده، ظرفیت تولید برق به دو برابر افزایش خواهد یافت که ۸۰ درصد از این ظرفیت توسط انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق تامین خواهد شد.
نرخ تورم چین کم شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۴ / اقتصاد چین / تورم چین
نرخ تورم چین کم شد
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم چین در ۱۲ ماه منتهی به آوریل ۲۰۲۰ به ۳.۳ درصد کاهش یافت. این نرخ تورم که یک درصد کمتر از  تورم ماه قبل و ۰.۴  درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بوده است، بیش از همه تحت تأثیر کاهش تورم بخش حمل و نقل  قرار گرفته است که تورم آن از منفی ۳.۸ درصد در ماه مارس به منفی ۴.۹ درصد در ماه آوریل کاهش پیدا کرده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
افزایش تعداد خطوط حمل و نقل دریایی میان بنادر ایران و عمان
رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، با تاکید بر نیاز کشور عمان به تامین کالاهای موردنیازش از طریق واردات، وضعیت کنونی را فرصت مناسبی برای صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی دانست که بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کنند.
سازمان راهداری: اجباری شدن ماسک در سواری‌ها و اتوبوس‌های بین شهری
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
سازمان راهداری: اجباری شدن ماسک در سواری‌ها و اتوبوس‌های بین شهری
مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از اجباری شدن استفاده از ماسک در اتوبوس ها و سواری‌های پلاک عمومی بین شهری توسط مردم خبر داد و گفت: با وجود تصویب هزار میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت‌های وارد شده به بخش مسافری حمل و نقل بین شهری تاکنون مبلغی پرداخت نشده است.
تماشای ریگا از فراز آسمان
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
تماشای ریگا از فراز آسمان
«ریگا / Riga» پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری لتونی و یکی از مراکز مهم صنعتی، تجاری، فرهنگی و مالی منطقه بالتیک و یک بندر مهم در منطقه است. ریگا بزرگ‌ترین شهر کشورهای حوزه دریای بالتیک و سومین شهر کل منطقه بالتیک پس از سنت پترزبورگ و استکهلم است و و مرکز تاریخی آن در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. آب و هوای ریگا مرطوب قارهای است. سردترین ماه‌های سال دی و بهمن (ژانویه و فوریه) هستند، که میانگین دمای هوا 5 درجه زیر صفر است ولی پایین‌ترین دما در هر سال به 25 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد. ریگا به عنوان پایتخت فرهنگ و هنر در منطقه بالتیک شناخته می‌شود. مردم ریگا از دیر باز عاشق هنرهای زیبا بوده‌اند و احتمالاً به همین دلیل است که خانه اپرای ریگا یکی از اولین ساختمان‌هایی بود که پس از استقلال در سال …
آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی درمان برای رانندگان بازمانده و جدیدالورود
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای / بیمه بیکاری
آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی درمان برای رانندگان بازمانده و جدیدالورود
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری گفت: ثبت‌نام رانندگان بازمانده و جدید الورود برای بیمه تکمیلی درمان رانندگان بخش کالا از ۲۰ اردیبهشت‌ماه آغاز و تا پایان ماه جاری ادامه دارد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
سنگان، نماد تحقق شعار سال در جهش تولید
تامین مواد اولیه کارخانجات فولادی یکی از مهمترین مولفه های زنجیره تامین فولاد و دستیابی به سند چشم انداز توسعه کشور است که ضمن افزایش فرصت های شغلی و همچنین حفظ اشتغال موجود در این بخش از صنعت، موجب رونق تولید و تحقق برنامه های چشم انداز اقتصادی کشور می شود. علی امرایی، مدیرعامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در گفت و گو با خبرنگار ما بر نقش معدن و جایگاه سنگان در اقتصاد کشور تاکید کرد و گفت: شرکت فولاد سنگان در دو بخش گندله سازی و کنسانتره سازی در راستای طرح های توسعه گروه فولاد مبارکه اصفهان، هم اکنون با حداکثر ظرفیت ممکن تولید در حال فعالیت است.وی افزود: شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان در سال۹۴ در استان خراسان رضوی ، با سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه اصفهان و به منظور تامین مواد اولیه فولاد مبارکه …
ادامه اخراج کارکنان صنعت هوایی آمریکا درپی شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
ادامه اخراج کارکنان صنعت هوایی آمریکا درپی شیوع کرونا
شیوع کرونا و کاهش شدید تقاضا برای سفرهای هوایی در آمریکا باعث شده است تا هزاران نفر در بخش حمل و نقل هوایی این کشور شغل خود را از دست بدهند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بخش حمل و نقل / دلار / دولت / گردشگری / وزیر راه و شهرسازی
ایرلاین‌های ایرانی بسته حمایتی می‌گیرند
خسارت کرونا به کسب و کارها ادامه دارد، به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی زیان ایرلاین‌های دنیا از کرونا در کمتر از 2 ماه به 252 میلیارد دلار رسید،
نوسازی اتوبوس‌های تهران نیازمند عزم ملی/ورود ۳۰۰ اتوبوس جدید در سالجاری
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / شهرداری تهران / اتوبوس / اتوبوسرانی / محمود ترفع
نوسازی اتوبوس‌های تهران نیازمند عزم ملی/ورود ۳۰۰ اتوبوس جدید در سالجاری
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران با تاکید بر اینکه چندین سال است که حتی یک اتوبوس جدید از سوی دولت به شهردار تهران تحویل داده نشده است، گفت: حجم بالای فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران، بگونه ای است که حل این مشکل از توان و امکانات یک بخش یا نهاد خاص همچون شهرداری فراتر است و نیازمند ایجاد عزم و اراده یکپارچه در کلیه نهادها و سازمان‌های ذیربط دولتی و غیردولتی هستیم.
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
زمانی برای رهایی از کرونا
گروه اجتماعی| محققان سنگاپوری از تخمین کاهش 97 درصدی و 100 درصدی شیوع ویروس کرونا در جهان خبر دادند. نتایج این تخمین که در سایت این محققان با ضمیمه تاکید «تقریب و کاربرد پژوهشی» منتشر شده، نشان می‌دهد پایان صددرصدی شیوع این ویروس برای اغلب کشورهای جهان، زودتر از فصل پاییز محقق نخواهد شد. در این تحقیق، محققان سنگاپوری پیش‌بینی کرده‌اند که تا 28اردیبهشت ماه، شیوع ویروس کرونا در ایران، تا 97 درصد کاهش می‌یابد اما برای پایان شیوع ویروس در کشور، ایرانی‌ها باید تا 7 مهرماه صبر کنند.  پژوهشگران دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور SUTD، این نتایج را با استفاده از هوش مصنوعی محاسبه و استخراج کرده و اعلام کرده‌اند که بنا بر همین فناوری نوین، تا ۳۰ مه ‌(۱۰ …
اقتصاد دبی در آستانه رکود قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
اقتصاد دبی در آستانه رکود قرار گرفت
سرویس سرمایه گذاران موسسه "مودی" در آخرین گزارش خود اعلام کرد که اتکای اقتصاد دبی به بخش املاک و مستغلات، حمل و نقل و گردشگری باعث شده است تا این مرکز تجارت خاورمیانه بیشترین آسیب را از شیوع ویروس کرونا در میان شهرهای امارات متحده عربی ببیند.
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
مشکلات کارگران بخش حمل و نقل شهرداری تهران مرتفع شود
رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران از معاون جدید حمل و نقل خواست که مشکلات کارگری در حوزه حمل و نقل را حل و فصل کند. به گزارش ایلنا، افشین حبیب‌زاده در تذکر پیش از دستور خود در جلسه اخیر شورای شهر تهران با اشاره به روز نزدیک بودن کارگر گفت: عمده‌ترین مشکلات کارگری در حوزه معاونت حمل و نقل است که متاسفانه این مشکلات از دوره‌های قبل باقی مانده و همچنان بخش عمده‌ای از آنها حل و فصل نشده است. او با بیان اینکه از معاون جدید حمل و نقل می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر نسبت به حل مشکلات کارگری تحت قرارداد پیمانکاران شهرداری اقدام کند، اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده عدم پرداخت ۴درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور است که در این حوزه این مشکل موجب شده که ۴۰۰ نفر از بازنشستگان …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
آشکارسازی ۱۳۰ نقطه پرحادثه در جاده‌های خوزستانش
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان این‌که در استان ۱۳۰ نقطه پرحادثه وجود دارد که این نقاط نیاز به اصلاح هندسی دارند، گفت: اصلاح این نقاط نیازمند اعتبارات فراوانی است تا بتوانیم شاهد حل مشکل آن‌ها باشیم.غلام‌عباس بهرامی‌نیا در نشست خبری آنلاین که به مناسبت روز ایمنی راه‌ها و حمل و نقل برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان، ایمنی تردد است زیرا مهمترین موضوع، سلامت و شرایط ایمن تردد مردم است و در این زمینه نیز تلاش همه دستگاه‌های مسئول بر آن است تا این ایمنی را در راه‌ها فراهم کنند. وی با بیان این‌که جا به جایی بیش از ۹۰ درصد از بار و مسافر از طریق جاده انجام می‌شود و با توجه به این‌که سهم بیشترین حوادث نیز مربوط به این بخش است، افزود: مساله ایمنی حمل و نقل و تردد …
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
جایگاه‌داران سوخت با زیان جدی روبه‌رو شده‌اند
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اساسی جایگاه‌داران سوخت در حمل و نقل کشور تاکید کرد که دولت موظف است برای جلوگیری از ورشکستگی در این حوزه به میدان آمده و برای کمک به این بخش برنامه‌ریزی کند.
حناچی: کاهش درآمدهای مدیریت شهری و افزایش برخی هزینه‌ها در پی شیوع کرونا / ارائه لایحه دو فوریتی به شورای شهر
۱۳۹۹/۰۲/۰۷
حناچی: کاهش درآمدهای مدیریت شهری و افزایش برخی هزینه‌ها در پی شیوع کرونا / ارائه لایحه دو فوریتی به شورای شهر
پیروز حناچی، شهردار تهران با اشاره به کاهش درآمدهای مدیریت شهری و افزایش برخی هزینه‌ها در پی شیوع کرونا ویروس اعلام کرد: در ایام نیمه دوم اسفند و نیمه اول فروردین ماه با ظرفیت ۸۰ درصد حوزه حمل و نقل عمومی بار کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت عادی را به دوش کشیدیم، در حقیقت در حوزه حمل و نقل عمومی در حالی‌که بخشی از ناوگان اتوبوسرانی متعلق به بخش خصوصی است، باید برای کاهش درآمدها چاره اندیشی کنیم که بر همین اساس گزارش و پیشنهادات خود را در قالب یک لایحه دو فوریتی به شورا ارائه کردیم.
مشکلات کارگران بخش حمل و نقل شهرداری تهران مرتفع شود/ ۴۰۰ کارگر پیمانکاری شهرداری در انتظار تامین اعتبار قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / افشین حبیب زاده / رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران
مشکلات کارگران بخش حمل و نقل شهرداری تهران مرتفع شود/ ۴۰۰ کارگر پیمانکاری شهرداری در انتظار تامین اعتبار قانون مشاغل سخت و زیان‌آور هستند
ایلنا: رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران از معاون جدید حمل و نقل خواست که مشکلات کارگری در حوزه حمل و نقل را حل و فصل کند.
شغل 150 هزار نفر در بخش کشاورزی به مخاطره افتاده است + سند
۱۳۹۹/۰۲/۰۷ / وزارت جهاد کشاورزی / ویروس کرونا
شغل 150 هزار نفر در بخش کشاورزی به مخاطره افتاده است + سند
اختلال در حمل و نقل محصولات کشاورزی بین استانی، بسته شدن مرزها و جلوگیری از صادرات محصولات، فاسد شدن این محصولات در قرنطینه، افت شدید تقاضا و کاهش قیمت محصولات تولیدی و نبود خریدار منجر به مخاطره افتادن اشتغال بیش از 150 هزار نفر شده است.
حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است/ توجه به بخش حمل و نقل در بسته حمایت دولت
۱۳۹۹/۰۲/۰۶
حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است/ توجه به بخش حمل و نقل در بسته حمایت دولت
قائم مقام وزیر صنعت گفت: با توجه به بازگشایی بیشتر صنوف می توان گفت اقتصاد هر روز به وضعیت عادی نزدیک تر می شود و به نوعی می توان گفت حرکت چرخ اقتصاد کشور شروع شده است.
تعهد 16 هزار میلیارد تومانی دولت در بخش راه و شهرسازی آذربایجان شرقی
۱۳۹۹/۰۲/۰۴ / استانی-اجتماعی
تعهد 16 هزار میلیارد تومانی دولت در بخش راه و شهرسازی آذربایجان شرقی
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان ‌شرقی گفت: دولت در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان در بخش راه و شهرسازی و زیرساخت‌های حمل و نقل استان تعهد دارد .
کامیون داران در این شرایط بار سنگین کرونا را هم به دوش می کشند/ با گذشت ده روز، هنوز پاسخ مکاتبه با وزارت راه را دریافت نکرده ایم/ تاکنون هیچ حمایتی از کامیون داران نشده است
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
کامیون داران در این شرایط بار سنگین کرونا را هم به دوش می کشند/ با گذشت ده روز، هنوز پاسخ مکاتبه با وزارت راه را دریافت نکرده ایم/ تاکنون هیچ حمایتی از کامیون داران نشده است
با توجه به نرخ تورمی که توسط دولت اعلام شده است و با توجه به اینکه در بخش حمل و نقل نیز آن سقف تورم اتفاق افتاده است، انتظار ما این بود که در اولین جلسه سازمان راهداری به موضوع تن بر کیلومتر پرداخته شود و این نرخ به روز رسانی شود که متاسفانه این اتفاق هم هنوز رخ نداده است.
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
توسعه حمل ونقل چند وجهی راهبرد مهم بندر شهیدرجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: توسعه حمل و نقل چند وجهی راهبرد مهم بندر شهید رجایی در سال جهش تولید است. الله مراد عفیفی پور در جلسه ویدئو کنفرانسی با وزیر راه و شهرسازی حجم کالاهای صادر شده در بخش نفتی را ۱۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۴۵۵ تن اعلام کرد و از افزایش ۴,۸ درصدی در این بخش خبر داد.وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان را بیش از ۶۱ هزار فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، ۵ هزار فروند شناور بالای هزار تن و ۵۶ هزار فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن وزن داشته‌اند.مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه گزارش خود به توسعه حمل و نقل چند وجهی و افزایش سهم ریلی در بندر شهیدرجایی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه‌های کاری در سال جهش تولید انجام عملیات تخلیه …
تاکید بر تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو/ پیگیری نوسازی تاکسی های فرسوده
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سید مناف هاشمی / ترافیک / شهر تهران
تاکید بر تکمیل خطوط ۶ و ۷ مترو/ پیگیری نوسازی تاکسی های فرسوده
معاون جدید حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تکمیل یکی از خطوط ۶ و ۷مترو با سرمایه گذاری بخش خصوصی، ورود ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس ونوسازی تاکسی های فرسوده به عنوان اولویت های این معاونت نام برد.
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
پکن ناجی تحریم‌های پیونگ یانگ
محمدرضا ستاریدر حالی که جامعه جهانی تا کمتر از یک سال قبل سه ملاقات میان ترامپ و کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی را فصل نوینی در مناسبات شبه جزیره کره تلقی می‌کرد و در این میان در خلال مذاکرات پیونگ یانگ بار دیگر آزمایش‌های موشکی خود را از سر گرفته است، گزارش تازه سازمان ملل بیانگر فصل جدیدی از تحولات در شبه جزیره کره است.هرچند قبل از سومین دیدار ترامپ با اون در مدار سی و هشت درجه در مرز دو کره که در نوع خود بی‌سابقه‌ بود، سازمان ملل در گزارشی محرمانه برای شورای امنیت تصریح کرده بود که پیونگ یانگ توانسته تحریم‌های بین‌المللی را دور زده و علاوه بر نامشخص بودن وضعیت هسته‌ای این کشور، مبادرت به صادرات گسترده صلاح به کشورهای خاورمیانه و آفریقا کند، در گزارش جدید سازمان ملل نیز موارد تازه‌ای از فعالیت‌های …
۱۳۹۹/۰۱/۳۱
گزارشی از اقدامات انجام شده جهت آماده سازی شبکه برق در ناحیه شرق
مدیر امور بهره برداری ناحیه شرق شرکت برق منطقه ای خوزستان اقدامات انجام شده برای آماده سازی شبکه جهت ورود به فصل گرم در این ناحیه را تشریح کرد.محمد سلبی گفت: به منظور بهینه سازی ایستگاه ها و آمادگی جهت ورود به تابستان ۹۹ این امور اقداماتی را انجام و اشکالات شبکه را برطرف کرده است.وی بیان کرد: امور بهره برداری ناحیه شرق جهت بهبود وضعیت بهره بردای از تجهیزات ایستگاه اصلی امیدیه ۲ که یکی از ایستگاه های مهم ناحیه و حتی کشور است اقدام به آماده سازی بانک خازنی ۳۰۰ مگاواری این پست و رفع اشکال از خطوط امیدیه دو-شهدای پیروز، امیدیه دو-ماهشهر و نصب یک ست باتری ۱۲۵ ولتی کرده است.مدیر امور بهره برداری ناحیه شرق شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: برقدار نمودن بریکر جدید النصب اصلی بهبهان، جلوگیری از حوادث متعدد …
رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران: نگران شلوغی امروز متروی تهران هستیم/ رشد ۷ درصدی بستری در بخش ویژه
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
رییس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران: نگران شلوغی امروز متروی تهران هستیم/ رشد ۷ درصدی بستری در بخش ویژه
دکتر علیرضا زالی در پاسخ به نگرانی‌ها درباره وضعیت فاصله‌گذاری‌های اجتماعی در وسایل حمل و نقل عمومی امروز تهران، اظهار کرد: ما هم مثل همه نگرانیم؛ مخصوصا این که پیش بینی می‌کردیم مترو بعداز ظهر امروز از ساعات صبح شلوغ‌تر باشد. وی با اشاره به آمار ابتلا و بستری بیماران کرونایی در تهران، گفت: امروز ۲۳۷ مورد جدید بستری در بخش‌های عادی بیمارستان‌های شهر تهران و ۹۱ مورد در بخش‌های ویژه داشتیم که هفت درصد رشد در موارد جدید بستری در بخش ویژه را نسبت به روز‌های گذشته نشان می‌دهد.
رانندگان تاکسی در فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی
۱۳۹۹/۰۱/۳۰ / ویروس کرونا / یارانه کرونایی
رانندگان تاکسی در فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: دولت قبول دارد که حمل و نقل عمومی به عنوان یک بخش اولویت‌دار باید دیده شود و بر این اساس رانندگان تاکسی در فهرست مشمولان دریافت بسته حمایتی هستند.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
بخش خصوصی، مشتری بزرگ هوانوردی عمومی
محمد شفیع خانی| صنعت هوانوردی در یک تقسیم‌بندی کلی به 3 حوزه قابل طبقه‌بندی است، هوانوردی نظامی، خطوط هواپیمایی دارای برنامه پروازی برنامه‌ریزی شده و هوانوردی عمومی.  از نظر تعداد هواپیما در ناوگان هوایی، هوانوردی عمومی بیشترین تعداد هواپیما را به خود اختصاص داده و شامل کلیه فعالیت‌های مرتبط با طراحی، ساخت، پرواز، تعمیرات و نگهداری همچنین فعالیت‌های صنعتی، آموزشی و پژوهشی مرتبط با وسایل پرنده‌ای است که در خارج از حوزه هوانوردی نظامی و نیز خطوط هوایی دارای پروازهای برنامه‌ریزی شده، صورت می‌گیرد. یکی از حوزه‌های پر بازده و رو به رشد در صنعت هوانوردی، بخش هوانوردی عمومی است که امروزه سهم قابل توجهی در تامین نیازهای مربوط به حمل و نقل افراد و بعضا …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •