یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
بخش خدمات
۲۲ ساعت قبل
باشگاه مشتریان، تعامل دوسویه بین سازمان و مشتریان
ایجاد تعامل و همراهی در هر ارتباطی پدیدآورنده یک رابطه دوستانه و استحکام رابطه خواهد بود. امروزه وجود پل ارتباطی قوی بین نیازهای موجود و خدمات و محصولات برای تسریع در کارها به یک ضرورت همه جانبه تبدیل شده‌است. همین امر صاحبان مشاغل و کسب‌و‌کارها را به‌سمت نوآوری در ارائه خدمات ترغیب کرده‌است. نام پدیده‌ای با عنوان باشگاه مشتریان چند صباحی است که در سطح جامعه به گوش می‌رسد. پدیده‌ای که با شکل گرفتن آن نحوه برقرار شدن ارتباط میان مشتریان و صاحبان کسب‌وکارها دستخوش تغییر شده‌است. در واقع ایجاد این سرویس را می‌توان یک قدم رو به‌جلو برای هر نام تجاری‌ای دانست. اما باید توجه داشت که باشگاه مشتریان زمانی معنی و مفهوم واقعی به‌خود می‌گیرد که بتواند تعامل مناسبی میان ارائه دهنده محصولات یا خدمات و مشتری …
تماس با شرکت های خدماتی و نظافتی در تهران
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / نظافت منزل / وبسایت شرکت های خدماتی و نظافتی / نظافت راه پله
تماس با شرکت های خدماتی و نظافتی در تهران
ایلنا: امروزه در تهران شرکت های خدماتی و نظافتی زیادی مشغول به ارائه خدمات هستند و از راه های مختلف می توان شماره تلفن آنها را برای ثبت سفارش خدمات مختلف پیدا کرد. از تراکت هایی که روی دیوارها چسبانده شده تا بروشورهایی تبلیغاتی که جلوی درب منازل دیده می شود. از سایت های تبلیغی مانند دیوار که در بخش خدمات خود این شرکت ها را معرفی می کنند تا وبسایت های این شرکت ها که از طریق جستجو در گوگل به چشم می خورد. اما سوال اینجاست که بهترین شرکت خدماتی و نظافتی کدام است ؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
اپل با راه‌اندازی سرویس اشتراک پادکست اسپاتیفای را به چالش می‌کشد
اپل در راستای افزایش درآمد خود از بخش خدمات، احتمالا یک سرویس اشتراکی را برای پادکست راه‌اندازی کرده و رقابت خود با اسپاتفای را وارد مرحله جدیدی می‌کند.اطلاعات زیادی در مورد سرویس جدید اپل منتشر نشده است؛ اما سرویس جدید اپل پادکست قرار است به صورت غیر رایگان با ارائه محتوای اختصاصی پاسخگوی نیاز کاربران باشد.با چنین استراتژی،‌ کاربران برای گوشی دادن به محتوای صوتی اپل پادکست، لازم است پول پرداخت کنند و همین رویکرد به تولید کنندگان محتوای صوتی کمک می‌کند تا درآمد بیشتری کسب کنند. در نتیجه، تولید کنندگان پادکست رغبت بیشتری برای همکاری با اپل خواهند داشت و در نهایت این پروسه به افزایش درآمد کوپرتینونشین‌ها هم کمک می‌کند.تاکنون اپل برنامه‌ای برای درآمد زایی از طریق خدمات و سرویس پادکست نداشته است؛ …
بدهی عمومی ایتالیا به رکورد جدیدی پس از جنگ جهانی دوم می‌رسد
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
بدهی عمومی ایتالیا به رکورد جدیدی پس از جنگ جهانی دوم می‌رسد
بدهی ایتالیا در سال جاری میلادی به رکورد جدیدی پس از جنگ جهانی دوم یعنی 158.5 درصد تولید ناخالص داخلی می‌رسد که نتیجه طرح‌های کمک کرونایی به کسب و کارهای تعطیل شده و بخش خدمات بهداشتی است.
سود و زیان کرونا برای مشاغل آنلاین چقدر بود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / کرونا / مشاغل آنلاین
سود و زیان کرونا برای مشاغل آنلاین چقدر بود؟
در ابتدای شیوع کرونا در بخش سفارش آنلاین غذا ۶۰ درصد، تاکسی‌های آنلاین ۵۱ درصد، گردشگری ۹۰ درصد و بخش خدماتی نیز ۸۷ درصد کاهش رخ داد که در طول چند ماه گذشته بخشی از این زیان جبران شده است، اما در مقابل، در عرضه آنلاین کالا و مواد غذایی ۱۳۶ درصد و عرضه محصولات دیجیتالی ۱۳۲ رصد رشد داشته‌اند.
سهم اشتغال زنجان در بخش خدمات ۳۱درصد است
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
سهم اشتغال زنجان در بخش خدمات ۳۱درصد است
زنجان- یوسفی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان با بیان اینکه سهم اشتغال استان زنجان در بخش خدمات پایین است، گفت: سهم اشتغال استان در بخش خدمات ۳۱درصد است. 
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
تورم چین مثبت شد
نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ جهان به 2/ 0 درصد تا پایان دسامبر رسید.به گزارش «ایسنا» به نقل از تریدینگ‌اکونومیکس، نرخ تورم چین در ١٢ ماه منتهی به دسامبر به مثبت 2/ 0 درصد رسید. این نرخ تورم که 7/ 0 درصد بیشتر از تورم ماه قبل و 1/ 0 درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی‌شده توسط کارشناسان بوده، بیش از همه تحت تاثیر افزایش تورم بخش خدمات قرار گرفته که تورم آن به مثبت 2/ 2درصد افزایش پیدا کرده است. این بالاترین تورم ثبت‌شده دو ماه اخیر در چین بوده است.
پارلر، شبکه اجتماعی محبوب هواداران ترامپ از کار افتاد
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / ترامپ / پارلر / توقف / آمازون
پارلر، شبکه اجتماعی محبوب هواداران ترامپ از کار افتاد
بعد از حمله به کنگره آمریکا بخش خدمات وب شرکت آمازون که میزبان اینترنتی پارلر بود اعلام کرد که سرویس خود به این اپلیکیشن را به دلیل "ترویج خشونت" از سوی بخشی از کاربران و نبود نظارت کافی از سوی مدیران آن متوقف کرده است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
درج نشدن قیمت؛ بیشترین تخلف صنفی
معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران از انجام بیش از ۴۳۲ هزار فقره بازرسی از صنوف کشور در آذر ماه سال جاری و دو میلیون و ۴۸۶ هزار و ۸۹۴ فقره بازرسی در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت که بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نکردن قیمت، گران‌فروشی و عدم صدور صورتحساب بوده است.به گزارش ایسنا، بهنام نیک‌منش اظهار کرد: تعداد کل بازرسی‌ها از صنوف سراسر کشور در آذرماه سال جاری ۴۳۲ هزار و ۹۲۰ فقره بود که ۱۴ هزار و ۹۸۵ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد و ۲۱۱ میلیون ریال تشکیل شده است.همچنین به گفته وی در آذر ماه ۱۶ هزار و ۹۰۵ فقره شکایت توسط واحدهای بازرسی اصناف دریافت شد که ۶۱ درصد در بخش کالا و ۳۹ درصد در بخش خدمات بوده و از مجموع شکایات دریافتی ۲۳ درصد به صورت حضوری، ۵۸ درصد …
بخش خدمات‌ درمانی انگلیس در آستانه فروپاشی‌ است
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / انگلیس / ویروس کرونا / مرگ و میر / هراس جهانی از ویروس کرونا
بخش خدمات‌ درمانی انگلیس در آستانه فروپاشی‌ است
تهران- ایرنا- روزنامه گاردین با اشاره به شدت‌ گرفتن همه‌گیری ویروس کرونا و ثبت رکورد روزانه مرگ‌ و میر در انگلیس نوشت: بخش خدمات‌ درمانی این کشور در آستانه فروپاشی قراردارد.
ترس کادر درمان آمریکا از دریافت واکسن کرونا/ موش آزمایشگاهی نمی شویم
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / کووید 19 / واکسن کرونا / پرستاران / ایالات متحده امریکا / واکسن فایزر / واکسن مدرنا
ترس کادر درمان آمریکا از دریافت واکسن کرونا/ موش آزمایشگاهی نمی شویم
کارمندان بخش خدمات درمانی در آمریکا تمایلی به دریافت واکسن کووید۱۹ ندارند زیرا از عوارض جانبی آن بیمناک هستند و معتقدند با آنها مانند موش آزمایشگاهی رفتار می شود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
افزایش تعداد بیکاران در آمریکا
تعداد بیکاران در آمریکا با افزایش تعداد مبتلایان به بیماری ویروس کرونا روز به روز بیشتر میشود، 500 هزار شغل تنها در بخش خدمات طی یکماه از دست رفت.
یادی از دست نوشته های مرحوم دکتر حسین عظیمی
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
یادی از دست نوشته های مرحوم دکتر حسین عظیمی
داده های آماری نشان داده است که بخش خدمات در کشورهای مختلف جهان یک سهم مشخص در تولید ناخالص داخلی داشته است. مرحوم عظیمی به ماهیت متفاوت بخش خدمات اشاره می کند.
افت شدید کسری تجاری چین در بخش خدمات
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / اقتصاد چین / کسری تجاری / چین
افت شدید کسری تجاری چین در بخش خدمات
گزارش جدید وزارت تجارت چین نشان داد در ۱۱ ماه ابتدایی ۲۰۲۰ ساختار تجاری چین بهبود یافته و کسری تجاری بخش خدمات به شدت کاهش یافته است. 
عوامل زیبایی هتل‌ها چه هستند
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
عوامل زیبایی هتل‌ها چه هستند
در کنار این موارد بخش خدمات نظافتی و هتل داری اغلب کمتر مورد توجه قرار می گیرد. در حالی که هتل زیبا و شیک که استاندارد های نظافتی و بهداشتی در آن رعایت نمی شود، به هیچ عنوان مطلوب مسافران نمی باشد.
مردان ۳۰ تا ۴۰ ساله بیشترین متقاضیان بیمه بیکاری در کشور
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
مردان ۳۰ تا ۴۰ ساله بیشترین متقاضیان بیمه بیکاری در کشور
یافته‌های جدیدترین پژوهش انجام شده توسط مؤسسۀ عالی پژوهش تامین اجتماعی نشان می‌دهد که جمعیت نیروی کاری که تحت تاثیر شیوع کروناویروس در سه ماه اسفند سال ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ بیکار شده بودند و سامانۀ ثبت درخواست بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت‌نام کرده بودند، اکثرا مردان در گروه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال (۴۴.۵ درصد) ساکن در مناطق شهری (۷۵.۵ درصد) بوده‌اند که با قرارداد موقت (۷۸ درصد) و در بخش خدمات (۶۱.۳ درصد) مشغول به فعالیت بودند.
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
واکسن بخریم یا بسازیم: مساله این نیست!
ظاهرا قرار نیست دعواهای حیدری، نعمتی و دوقطبی‌سازی از هر پدیده مربوط و نامربوط و مجادله مجازی و رسانه‌ای بر سر آن در کشور ما تمامی داشته باشد. از انرژی هسته‌ای و قرارداد نفتی و روابط دیپلماتیک و FATF و برنامه نود و سریال پایتخت و هر موضوع عمومی و تخصصی دیگری این ظرفیت را دارد که گروهی از مردم و رسانه‌ها را به جان هم بیندازد و خوراکی برای لشکرهای سایبری و غیرسایبری همیشه در صحنه فراهم کند. حالا هم نوبت کرونا و واکسن آن است که در قالب دو جریان توییتری # واکسن- بخرید و # واکسن- بسازید زمینه مجادلات رسانه‌ای و توییتری و... شود. برای من هنوز روشن نیست که این دوگانه چه معنایی دارد و اصولا چه تعارض و تضادی بین این دو موضوع است. آنچه در پیش روی ماست آن است که قریب به 11 ماه است …
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
پیامدهای اقتصادی کرونا بر شاغلان بخش خدمات شهری در تهران
بیماری کرونا بر اقتصاد خانوارها و زندگی مردم دنیا تاثیر زیادی گذاشته است. همه دولت‎ها در تلاشند تا صدمات و آسیب‌های بیماری کرونا را بر اقتصاد و زندگی مردم کشور خود به حداقل برسانند. ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد رکود اقتصادی ناشی از شیوع کرونا باعث شده دولت‌های جهان روش‌هایی کم‌سابقه‌ای را برای مقابله با آن در پیش بگیرند. به این ترتیب کوشیده‌اند از یک سو بخش‌هایی از اقتصاد کشور را به حالت تعلیق در آورند، محدودیت‌هایی در شهرها و روستاها اعمال کنند و از سوی دیگر مستقیما مسوولیت تامین مخارج زندگی بخشی از جمعیت را بر عهده بگیرند. محدودیت‌های اعمال شده در دوران کرونا تاثیر منفی اقتصادی قابل توجهی بر جمعیت شهری داشته است. با توجه به اینکه بخش …
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا رسمی شد
با آغاز سال جدید میلادی، روند جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا کامل شد. به گزارش ایسنا، بریتانیا به طور رسمی به اجرای قوانین اتحادیه اروپا پایان داد و ضوابط تازه‌ای را در این کشور برای سفر شهروندان، تجارت، مهاجرت و همکاری‌های امنیتی به اجرا گذاشته شده است.وزیران دولت بریتانیا هشدار داده‌اند که در روزهای آتی به خاطر به اجرا گذاشته شدن قوانین جدید تجاری، در تجارت با اعضای اتحادیه اروپا اختلال‌هایی ایجاد شود.بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا در پیامی گفت که این کشور از این به بعد آزادی عمل دارد تا امورات خود را به طور متفاوت و بهتری انجام دهد.امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم تاکید کرد بریتانیا دوست و متحد اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند.به گزارش بی.بی.سی بریتانیا اتحادیه اروپا را در سی و یکم ژوئیه …
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
گستره فروش و عرضه خدمات بیمه‌ای در عصر نوظهو‌رها
قائم مقام بیمه دانا گفت: ﻗﺮن ﺑﻴﺴت و یکم بر اساس دو تحول در عرصه بین المللی، سبک زندگی و ماهیت رفتاری افراد و به تبع آن ساختارهای اجتماعی و اقتصادی را به طور قابل توجهی دستخوش تغییرات بنیادی کرد.حسین حسینی اظهار کرد: تسلط انبوه اطلاعات بر تمامی ارکان تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان به گونه‌ای رقم خورد که از یک نیاز محدود به یک الزام حیاتی (Vital) تبدیل شد. فراگیری و غلبه این غول قرن، از بخش خدمات با سرعت بی‌نظیری، سایر بخش‌های اقتصادی و اجتماعی را در نوردید و ماهیت و فضای مبادلات را به طور معناداری تغییر داد.دومین تحول بزرگ مربوط به پاندمی کرونا است که تغییرات متنوع و متکثری را در حوزه های مختلف فردی و اجتماعی به همراه داشته و به نظر می‌رسد بسیاری از این تغییرات، نهادینه شده و در آینده تداوم خواهد داشت. …
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
هرمزگان کمترین بحران کارگری کشور را دارد
استاندار هرمزگان گفت: با توجه به شرایط کشور در شیوع ویروس کرونا، استان دارای کمترین تعدیل نیروی کارگری و بحران کارگری بوده است.فریدون همتی در نشست با معاون روابط کار  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بخش عظیمی از اقتصاد استان در بخش خدمات است که در زمان کرونا این بخش آسیب دید اما سایر بخشها بویژه کشاورزی و شیلات فعالیت خوبی داشتند و ما  امسال افزایش نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال را شاهد بودیم.همتی به توانمندی اجتماعات محلی در بخش مکران اشاره واضافه کرد وزارت کار در این زمینه با ایجاد برنامه ای هدفمند بویژه در بخش آموزش نیروهای محلی از طریق فنی و حرفه ای کمک کند.وی حمایت خود را از برنامه های استان در راستای اهداف وزرت متبوع اعلام کرد.مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:  در شرایط …
قاطعانه با شرکت‌های غیر رسمی و تقلبی خدمات پس از فروش برخورد می‌کنیم
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
قاطعانه با شرکت‌های غیر رسمی و تقلبی خدمات پس از فروش برخورد می‌کنیم
تابش مدیرعامل سازمان حمایت که به منظور اهدای دومین تندیس طلایی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به سام سرویس، در جمع کارکنان این شرکت حضور یافته بود، از عزم جدی و ورود قاطعانه این سازمان به موضوع فعالیت شرکت های نامعتبر و غیرمجاز در بخش خدمات پس از فروش خبر داد.
رکود اقتصاد اروپا، روی موج کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / کووید 19 / کرونا / تاثیرات اقتصادی کرونا / اروپا
رکود اقتصاد اروپا، روی موج کرونا
بخش‌های مختلف اقتصادی اروپا در یک سال گذشته تحت‌تأثیر بحران کرونا قرار گرفته‌اند. بیشترین رکود در بخش خدمات مسکن و غذا بود که نسبت به دوران پیش از همه‌گیری ۴۰ درصد افزایش نشان داد. ساخت‌وساز با حدود ۲۵ درصد رشد در رتبه بعدی قرار دارد. براین اساس، تولید انرژی ازجمله آب، برق و گاز کمترین آسیب را از همه‌گیری کرونا متحمل شده است.
امارات واکسیناسیون رایگان همگانی کرونا را آغاز کرد
۱۳۹۹/۱۰/۰۲
امارات واکسیناسیون رایگان همگانی کرونا را آغاز کرد
امارات متحده عربی واکسیناسیون تمامی ساکنان این کشور علیه ویروس کرونا را آغاز کرده است. واکسیناسیون با استفاده از واکسن تولیدی شرکت چینی سینوفارم به صورت رایگان انجام می شود. در ماه سپتامبر نهادهای ناظر دارویی امارات کارآیی این واکسن را تایید و مجوز واکسیناسیون کارکنان بخش خدمات درمانی را صادر کردند.
کارگران پیمانکاری شهرداری بندرعباس سه ماه مزد طلبکارند/ نارضایتی کارگران از شرایط کار با پیمانکاران
۱۳۹۹/۱۰/۰۲ / تجمع / کارگران پیمانکاری / کارگران شهرداری بندر عباس / الزامات قانونی رعایت نمی شود
کارگران پیمانکاری شهرداری بندرعباس سه ماه مزد طلبکارند/ نارضایتی کارگران از شرایط کار با پیمانکاران
ایلنا: برخی کارگران پیمانی شاغل در بخش خدمات و فضای سبز شهرداری بندرعباس، دست‌کم سه ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده، دارند. این کارگران از مهر ماه با خروج پیمانکار از…
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
قبل از دولت تدبیر و امید، دسترسی مردم به ابزار دیجیتال اندک بود
وزیر ارتباطات گفت: «قبل از دولت تدبیر و امید ابزارهای دیجیتال به اندازه کافی در دسترس مردم نبود، اماتوسعه زیر ساخت‌های ارتباطی باعث شد ایران دوبار در دو دوره اندازه‌گیری بین‌المللی، بالاترین نرخ رشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را به دست بیاورد.» آذری جهرمی خاطرنشان کرد: «در اقتصاد دیجیتال عنصر اصلی خلاقیت است و برای رشد خود نیاز دارد تا زیست‌بوم مناسبی برای آن فراهم باشد. در بحث اقتصاد دیجیتال و در موضوع خلاقیت کارخانه‌های تولید خلاقیت یا صنایع خلاق در دانشگاه جایگاه خوبی دارند.»او با بیان اینکه تمام استارتاپ‌ها و ارکان اقتصاد دیجیتال صرفا در حوزه فناوری اطلاعات نیست، تأکید کرد: «در بخش خدماتی که در حوزه فناوری اطلاعات شکل می‌گیرند، …
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:
از عصبانی کردن دشمنان ملت ایران خوشحال می‌شومرئیس جمهوری با تاکید بر اینکه آنانی که خیلی علیه ایران تلاش کردند باید یک‌بار دیگر آنچه می‌گویم را بشنوند، اظهار کرد: زیرا هر وقت آن را شنیدند عصبانی شدند و من خوشحال می‌شوم وقتی دشمنان ملت ایران را عصبانی می‌کنیم. کاری که دولت امسال انجام داد و آب، برق و گاز را برای اقشار محروم مجانی کرد، همان کار است.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار کرد: اینکه در شش‌ ماهه اول امسال رشد اقتصادی ما با نفت و بی‌نفت مثبت شد برای ملت ما افتخار است. هرچند که در بعضی از مشاغل این رشد انجام نشد اما در کشاورزی و صنعت این اتفاق رخ داد.وی افزود: امیدواریم شش‌ ماهه دوم سال هم این رشد اقتصادی بماند. همچنین پیش‌بینی ما این …
پیش‌بینی رشد اقتصادی مثبت در سال 1400 /  در یلدا جمع نشویم تا کم نشویم
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / پیش بینی / پیش بینی رشد اقتصادی / روحانی
پیش‌بینی رشد اقتصادی مثبت در سال 1400 / در یلدا جمع نشویم تا کم نشویم
رئیس جمهوری گفت: پیش‌بینی ما این است که رشد اقتصادی ما در سال بعد هم مثبت باشد. امیدوارم بتوانیم تورم را هم مهار کنیم و شرایط را برای رشد اقتصادی در بخش خدمات هم فراهم سازیم. نوشته پیش‌بینی رشد اقتصادی مثبت در سال 1400 / در یلدا جمع نشویم تا کم نشویم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
امیدواریم بتوانیم تورم را مهار کنیم
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / حسن روحانی / رئیس جمهور اسلامی ایران / ستاد ملی مقابله با کرونا
امیدواریم بتوانیم تورم را مهار کنیم
رئیس‌جمهور گفت: امیدوارم بتوانیم تورم را مهار کنیم و شرایط را برای رشد اقتصادی در بخش خدمات فراهم سازیم.
رشد مصرف بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری همچنان منفی است
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / بانک مرکزی / بخش خصوصی / رشد / رشد اقتصادی / سرمایه گذاری
رشد مصرف بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری همچنان منفی است
بررسی آمارهای بانک مرکزی از رشد سال 98 و نیمه اول سال 99 نشان می‌دهد که رشد بانک‌ها و موسسات پولی و بانکی بالاترین رشد مثبت در بخش خدمات و در بین تمام بخش‌های اقتصادی بوده است.
وزیر کار: دولت به دنبال تقویت پرداخت‌ها به طبقات پایین جامعه است
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / شریعتمداری / طبقات پایین جامعه / وزیر کار
وزیر کار: دولت به دنبال تقویت پرداخت‌ها به طبقات پایین جامعه است
شفقنا- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کرونا در بخش خدمات خسارات زیادی را وارد کرد و از مجموع ثبت‌نام کنندگان در سامانه بیکاری، ۴۰ درصد از اشتغال مجدد داشتند. «محمد شریعتمداری» در حاشیه مراسم امضای قرارداد نیروگاه سیکل...
شریعتمداری: ۴۰ درصد بیکاران کرونا، اشتغال مجدد داشتند
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / مجلس شورای اسلامی / کرونا / یارانه نقدی / محمد شریعتمداری
شریعتمداری: ۴۰ درصد بیکاران کرونا، اشتغال مجدد داشتند
تهران – ایرنا – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کرونا در بخش خدمات خسارات زیادی را وارد کرد و از مجموع ثبت‌نام کنندگان در سامانه بیکاری، ۴۰ درصد از اشتغال مجدد داشتند.
جزئیات رشد 1.3 درصدی اقتصاد ایران در 6 ماهه اول 99
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / بانک مرکزی / رشد اقتصادی / تولید ناخالص داخلی
جزئیات رشد 1.3 درصدی اقتصاد ایران در 6 ماهه اول 99
در 6 ماهه اول امسال گروه‌های کشاورزی 4.4 درصد، نفت 0.8 درصد و صنایع و معادن 5.4 درصد رشد داشته‌اند و فقط بخش خدمات رشد منفی 0.2 درصد را به ثبت رسانده است.
کاهش تجارت جهانی امسال به دلیل کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / تجارت خارجی / تجارت / سازمان تجارت جهانی / اقتصاد جهانی
کاهش تجارت جهانی امسال به دلیل کرونا
کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (آنکتاد) در پیش‌بینی جدید خود اعلام کرد حجم تجارت جهانی امسال با بدترین سقوط خود پس از بحران اقتصادی جهان تا کنون مواجه شده است و ۵.۶ درصد آب خواهد رفت.این تخمین جدید نسبت به پیش‌بینی قبلی این سازمان که انتظار داشت تجارت جهانی امسال ۹ درصد آب برود، بهبود یافته است. بزرگترین سقوط قبلی در بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ اتفاق افتاد که طی آن تجارت بین‌المللی ۲۲ درصد سقوط کرد.آنکتاد پیش‌بینی خود در مورد بخش خدمات را بدتر کرد. این بخش از افت شدید مسافرت، حمل‌ونقل و توریسم به علت پاندمی به شدت آسیب دیده و ۱۵.۴ درصد سقوط خواهد کرد و به سطحی باز می‌گردد که آخرین بار در سال ۱۹۹۰ دیده شده بود.
تسهیلات؛ درمان همه دردها
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
تسهیلات؛ درمان همه دردها
بحران کرونا در تمام کشورهای جهان بر اقتصاد تاثیری عمیق و منفی گذارده است و برخی از بنگاه‌ها را برای همیشه از بازار حذف کرده است. اما مطالعات متعدد و مختلفی که هم در اقتصادهای توسعه‌یافته و هم در اقتصادهای درحال ظهور انجام شده است، نشان می‌دهد که بخش خدمات بیش از بخش تولید در کرونا منقبض شده است.
اقتصاد جهان در بدترین وضعیت یک دهه اخیر
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / اقتصاد جهانی / تاثیرات اقتصادی کرونا
اقتصاد جهان در بدترین وضعیت یک دهه اخیر
بنابر اعلام آنکتاد، حجم تجارت جهانی در مقایسه با سال قبل ۲۲ درصد کاهش پیدا کرده است. بخش خدمات بیش از سایر بخش‌های اقتصادی در جهان از شیوع کرونا آسیب دیده و در بین قسمت‌های مختلف بخش خدمات، گردشگری بدترین وضعیت را تجربه کرده است.
سازمان ملل: اقتصاد جهان ۵.۶ درصد در ۲۰۲۰ کوچک می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
سازمان ملل: اقتصاد جهان ۵.۶ درصد در ۲۰۲۰ کوچک می‌شود
کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل پیش‌بینی می‌کند تجارت جهانی ۵.۶ درصد و بخش خدمات ۱۵.۴ درصد در سال جاری میلادی راکد شوند.
کرونا بیش از ۹۱ هزار تن از نیروهای بخش خدمات نفتی آمریکا را بیکار کرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
کرونا بیش از ۹۱ هزار تن از نیروهای بخش خدمات نفتی آمریکا را بیکار کرد
گزارش اتحادیه خدمات و تجهیزات نفتی (PESA) نشان می‌دهد که آثار منفی شیوع کرونا ۹۱ هزار و ۶۸۰ تن از کارکنان بخش خدمات میدان‌های نفتی آمریکا را بیکار کرده است.
شاغلان کدام بخش بیشتر کار می کنند؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / شغل / ساعت کاری / خدمات / ساختمان / مسکن / _صنعت / وزارت کار و رفاه اجتماعی / مرکز آمار / کشاورزی / بازار کار
شاغلان کدام بخش بیشتر کار می کنند؟
بررسی ساعت کار هفتگی شاغلین بخشهای عمده اقتصادی در سال گذشته نشان می دهد که میانگین ساعت کار معمول هفتگی برای شاغلین بخش خدمات بیشتر و برای شاغلین بخش کشاورزی کمتر است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
ردپای بخش خصوصی در رشد اقتصادی نیمه اول امسال
بر اساس آخرین آمارها از مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی کشور در شش‌ماهه ابتدای سال جاری در دو بخش کشاورزی و صنعت مثبت بوده و در بخش خدمات منفی شده است بر اساس این گزارش؛ نرخ رشد محصول ناخالص داخلی (رشد اقتصادی) با نفت به  2/0  درصد و بدون نفت به منفی 2/0 درصد رسید‌ه است که در رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی 7/1، گروه صنایع و معادن منفی 7/0 و گروه خدمات منفی5/3 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل، رشد داشته است.
اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / شرکت آمازون / آمازون / اعتراضات / اقتصاد آلمان
اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان
اتحادیه صنفی بخش خدمات از کارکنان انبارهای آمازون در آلمان خواست که یک اعتصاب سه روزه را که شامل فروش تخفیفی "جمعه سیاه" در ۲۷ نوامبر می‌شود، آغاز کنند. اتحادیه صنفی وِردی که قرار بود اعتصاب خود را با شیفت چهارشنبه شب آغاز کند، خواستار شرایط بهتر برای حقوق و دستمزدها است. وِردی از سال ۲۰۱۳ چندین بار اعتصاب کارکنان آمازون در آلمان را برنامه ریزی کرده است. آلمان بزرگ‌ترین بازار این شرکت پس از ایالات متحده محسوب می‌شود. آخرین اعتصاب کارکنان آمازون ماه گذشته در مراسم تبلیغاتی "Prime Day" برگزار شد. هفته گذشته، آمازون در برابر فشارهای دولت در فرانسه کوتاه آمد تا رویداد محلی جمعه سیاه خود را یک هفته به تعویق بیندازد و به مغازه‌داران محلی که با تعطیلی‌ها در سراسر کشور دست و پنجه نرم می‌کنند، کمک کند.
شاخص‌های آسیا اقیانوسیه رشد کردند
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / بازار سهام اسیا / بورس / دلار
شاخص‌های آسیا اقیانوسیه رشد کردند
اغلب شاخص‌های آسیا اقیانوسیه در معاملات روز پنجشنبه تحت تاثیر گزارش رشد بخش خدمات چین، رشد کردند.
اطلاعات ۱۰۹ هزار بیمار آمریکایی در فضای آنلاین افشا شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۳
اطلاعات ۱۰۹ هزار بیمار آمریکایی در فضای آنلاین افشا شد
سرور یک شرکت آمریکایی، ۱۰۹ هزار فایل اطلاعات و سوابق پزشکی بیماران آمریکایی را در فضای آنلاین فاش کرده است. شرکتی به‌نام «ان تریتمنت» (nTreatment) که سوابق بیماران بخش خدمات درمانی را نگهداری می‌کند، با کلمه رمز، سرور ابر خود را محافظت نکرده و سوابق پزشکی هزاران بیمار آمریکایی که برخی از آنها نیز کودک هستند، در فضای آنلاین فاش شده است. در یکی از سرورهای این شرکت حدود ۱۰۹ هزار فایل از جمله یادداشت‌های دکتر، نتایج آزمایش‌های طرف سوم، اسناد بیمه همراه اسناد داخلی شرکت ذخیره بوده است. تقریبا تمام این اطلاعات حساس، با استفاده از یک مرورگر وب قابل بررسی بود. مشخص نیست اطلاعات مذکور از چه زمانی در فضای آنلاین فاش شده است. شرکت «ان تریتمنت» اعلام کرده نشت اطلاعات را به قانون‌گذاران اطلاع می‌دهد.
رشد ضعیف اقتصاد در تابستان99
۱۳۹۹/۰۹/۱۳
رشد ضعیف اقتصاد در تابستان99
مرکز آمار ایران می‌گوید: اقتصاد ایران در نیمه نخست امسال با احتساب ارزش‌افزوده بخش نفت 2دهم درصد رشد داشته و بدون احتساب نفت به همین میزان رشد منفی را تجربه کرده است. به گزارش همشهری، دلیل اصلی مثبت شدن نرخ رشد اقتصادی ایران هرچند ضعیف و نزدیک به صفر در تابستان امسال، افزایش 1.7درصدی شاخص رشد اقتصادی در بخش کشاورزی و کاهش شدت رشد منفی گروه صنایع و معادن بوده است. براساس اعلام مرکز آمار در این مدت بخش صنایع و معادن با رشد منفی 7درصد مواجه شده، اما به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، بخش خدمات ایران به‌شدت آسیب …
تسهیلات بانکی به بخش بازرگانی ۲ برابر شد
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / صنعت و معدن / بازرگانی / تسهیلات بانکی
تسهیلات بانکی به بخش بازرگانی ۲ برابر شد
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش بازرگانی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از دو برابر شده و بخش صنعت و معدن نیز بعد از بخش خدمات بیشترین سهم از تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
انتقال رکوردهای تورم از تهران به شهرستان‌ها
گروه اقتصادی| در سال‌های اخیر، با وجود اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات کالاهای اساسی، شاهد افزایش چشمگیر قیمت و در نتیجه، کاهش قابل‌توجه مصرف این کالاها در داخل کشور بوده‌ایم، با شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه سبد مصرفی شهروندان ممکن است عده‌ای به ناچار تصمیم بگیرند برای گذران معیشت برخی اقلام ضروری را از سبد مصرفی خود حذف کنند، خطری جدی که ضرورت دارد تا سیاستگذار پولی تمام ابزارهای خود برای کاهش التهاب تورمی و شکل‌گیری موج تازه انتظارات برای گران‌تر شدن قیمت‌ها را به‌ کار ببندند اما به نظر می‌رسد کنترل تورم و حمایت از معیشت مردم بدون تصویب و اجرایی شدن بخش‌هایی از اصلاح ساختار بودجه امکان‌پذیر نباشد. پس از شیوع کرونا، نرخ ارز نیز افزایش …
بخش خدمات کنسولی وزارت امور خارجه از نهم تا ۱۲ آذر ماه تعطیل است
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / وزارت امور خارجه / بخش خدمات کنسولی
بخش خدمات کنسولی وزارت امور خارجه از نهم تا ۱۲ آذر ماه تعطیل است
ایلنا: روابط عمومی وزارت امور خارجه اعلام کرد که خدمات کنسولی این وزارتخانه اعم از میز خدمت کنسولی و تأیید اسناد از یکشنبه نهم تا چهارشنبه ۱۲ آذر ماه تعطیل است.
اخذ مالیات از صنایع آسیب‌دیده ناعادلانه است/ بخش خدمات آسیب‌های بسیار جدی دیده‌/ بیشتر بار کرونا بر دوش مردم است
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / مالیات / کرونا / صنایع کوچک و متوسط
اخذ مالیات از صنایع آسیب‌دیده ناعادلانه است/ بخش خدمات آسیب‌های بسیار جدی دیده‌/ بیشتر بار کرونا بر دوش مردم است
ایلنا: نایب رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد: بسیاری از صنوف حتی نمی‌توانند هزینه‌های خود را پرداخت کنند، این که هزینه دیگری بر…
کارکنان آمازون در آلمان امروز همزمان با «جمعه سیاه» اعتصاب می‌کنند
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / ویروس کرونا / اخبار "آلمان"
کارکنان آمازون در آلمان امروز همزمان با «جمعه سیاه» اعتصاب می‌کنند
اتحادیه صنفی بخش خدمات از کارکنان انبارهای آمازون در آلمان خواست که یک اعتصاب سه روزه را که شامل فروش تخفیفی "جمعه سیاه" در 27 نوامبر (امروز) می شود، آغاز کنند.
ادارات هفته آینده تعطیل‌ است
۱۳۹۹/۰۹/۰۷
ادارات هفته آینده تعطیل‌ است
او ادامه داد: «از همه می‌خواهم این دستور را به صورت جدی عملی کنند و از مردم می‌خواهم کارهای اداری خود را دو هفته به تعویق بیندازند تا زنجیره شیوع قطع شود؛ مثلا در شهرداری یک بخش خدمات شهری ارایه و بخشی دیگر مجوزها را صادر می‌کند و کسانی که در سر کار حضور دارند از بخش ارایه خدمات شهری هستند. بنابراین قسمت‌های اداری غیرضروری نیازی به حضور ندارند.»
تخریب کرونایی اقتصاد ایران
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / اقتصاد ایران / مرکز آمار / تاثیرات اقتصادی کرونا
تخریب کرونایی اقتصاد ایران
شاغلان بخش خدمات که تا پیش از کرونا نیمی از کل شاغلان کشور را در دست داشتند، در معرض مخاطرات بیشتری قرار دارند. بر اساس گزارش‌های مرکز آمار تا تابستان سال گذشته حدود ۱۲ میلیون نفر از کل شاغلان کشور در این بخش بودند که در بدبینانه‌ترین سناریو تا بهار حدود ۱.۵ میلیون نفر از آن‌ها بیکار شدند. با ادامه‌دار شدن روند تعطیلی‌ها در کشور، انتظار بر این است که تعداد بیکاران این بخش بیشتر نیز شود.
نرخ رشد اقتصادی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / رشد اقتصادی / تولید / بانک مرکزی
نرخ رشد اقتصادی اعلام شد
تولید ناخالص داخلی در سه ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل 2.8درصد کاهش یافته و تولید ناخالص داخلی بدون احتساب نفت با وجود رشدهای بخش کشاورزی و صنعت و معدن، به دلیل افت 1.6درصدی بخش خدمات، منفی 0.6درصد ثبت شده است.
رشد اقتصادی بهار امسال منفی ۲.۸ درصد شد/ بخش خدمات رشد اقتصادی بدون نفت را منفی کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / بانک مرکزی / رشد اقتصادی
رشد اقتصادی بهار امسال منفی ۲.۸ درصد شد/ بخش خدمات رشد اقتصادی بدون نفت را منفی کرد
تولید ناخالص داخلی در سه ماه اول امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲.۸درصد کاهش یافته و تولید ناخالص داخلی بدون احتساب نفت با وجود رشدهای بخش کشاورزی و صنعت و معدن، به دلیل افت ۱.۶درصدی بخش خدمات، منفی ۰.۶درصد ثبت شده است.
فعالیت‌های تجاری منطقه یورو در ماه نوامبر به شدت کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / اقتصاد / ویروس کرونا
فعالیت‌های تجاری منطقه یورو در ماه نوامبر به شدت کاهش یافت
نتایج یک بررسی روز نشان داد که فعالیت های تجاری منطقه یورو در ماه جاری میلادی به شدت کاهش یافته است چراکه محدودیت های جدید کرونایی باعث شده بسیاری از شرکت های فعال در بخش خدمات به طور موقت تعطیل شوند.
اقتصاد قفل شده است!
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / تورم / تورم نقطه به نقطه / بیکاری / رکود
اقتصاد قفل شده است!
ما در یک سیکلی افتادیم که تولید کم می‌شود قیمت‌ها بالا می‌رود و مصرف کم می‌شود دوباره تولید کم می‌شود دوباره قیمت‌ها بالاتر می‌رود یعنی ما در یک سیکل نزولی افتاده‌ایم. کاری که این سیکل نزولی می‌کند این است که در ماه آینده رکود به شدت تشدید می‌شود. در سطح شهر تهران در مغازه‌ها کسی برای خرید نیست. هیچ‌کس خرید نمی‌کند، چون پول ندارد. وقتی خرید نشود بخش خدمات و فروش با رکود مواجه می‌شود. اولین عامل این وضع، قیمت بالا و غیرواقعی دلار است که باعث شده است اقتصاد قفل شود. بعد هم کرونا و تحریم‌ها نقش دارند. ما دچار پدیده‌ای شده‌ایم که رکود نیست بلکه مرحله قفل شوندگی اقتصاد است که خیلی بد است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
در انتظار معجزه تعطیلی
گروه اجتماعی| انتظار مسوولان حوزه سلامت به سر رسید و شنبه اول آذرماه، دومین تعطیلی گسترده برای اصناف درجه 2 و 3 و 4 و ممنوعیت تردد ساعتی شهروندان در 124 شهر و 25 مرکز استان که به دلیل بستری روزانه بالای 10 نفر، در وضعیت قرمز شیوع کووید 19 هستند، به مدت دو هفته اجرا می‌شود و در صورت بررسی نتایج، این مدت قابل تمدید خواهد بود.  بنابراین، از روز شنبه اول آذرماه، تهران و 7 کلان‌شهر، 25 مرکز استان و 124 شهر دچار وضعیت قرمز در عمل، تعطیلی گسترده‌ای را تجربه خواهند کرد و از آنجا که بیشترین ممنوعیت‌ها، همچون دو هفته آغازین فروردین، مشاغل خدماتی و نیروهای روزمزد را هدف قرار می‌دهد، دیروز رییس‌جمهوری به سازمان برنامه و بودجه ماموریت داد با هماهنگی با وزارت تعاون و بانک …
آمریکا در مرحله خطرناک؟!
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / ترامپ / انتقال قدرت / انتخابات / جمهوریت / آمریکا / 2020 / جو بایدن / دموکرات / فروپاشی
آمریکا در مرحله خطرناک؟!
در حالی که بیش از یک هفته از انتخاب جو بایدن به‌عنوان فرد پیروز انتخابات می‌گذرد، بخش خدمات عمومی دولت پیروزی وی را به رسمیت نشناخته و حاضر نیست که اطلاعات را به اعضای دولت بعدی منتقل کند.
بخش خدمات میادین نفتی نشانه‌هایی از بهبودی دارد
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
بخش خدمات میادین نفتی نشانه‌هایی از بهبودی دارد
طبق گزارش موسسه فورچون بیزینس اینسایت، بازار خدمات میادین نفتی تا ۲۰۲۷ به ۳۴۶ میلیارد دلار می‌رسد و نرخ رشد سالیانه آن برابر با ۶.۶ درصد خواهد بود.
سهم بخش خدمات در اشتغال استان زنجان پایین است
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
سهم بخش خدمات در اشتغال استان زنجان پایین است
زنجان- طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس با بیان اینکه در اشتغال بخش خدمات نیز باید فراتر از آنچه که امروز گام برداشته‌ایم، حرکت کنیم، گفت: سهم بخش خدمات در اشتغال استان پایین است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
سیاست بانک توسعه صادرات ارائه بسته خدماتی به مشتریان است
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با بیان اینکه سیاست ما ارائه پکیج و بسته خدماتی است، گفت: بانک توسعه صادرات به دنبال آن است که همانند اعطای تسهیلات، در بخش خدمات نیز در خدمت مشتریان باشد.علی صالح آبادی روز شنبه هفدهم آبان ماه در نشست اتاق فکر اعضای هیئت مدیره، معاونین و برخی از روسای شعب این بانک درباره صدور ضمانت‌نامه‌های داخلی که به صورت وبینار برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: اگر یک مشتری از بانک توسعه صادرات ایران تسهیلات تلفیقی با نرخ 14.5 درصد دریافت می‌کند، انتظار داریم که خدمات و تعهدات خود را نیز از طریق بانک توسعه صادرات انجام دهد.وی با بیان اینکه در ارائه خدمات و اعطای تسهیلات به مشتریان خوش حساب محدودیتی نداریم، تصریح کرد: به کمیته‌های اعتباری مراکز اختیاراتی برای پذیرش سپرده نقدی …
زنگنه: چیزی برای تحریم نمانده است
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
زنگنه: چیزی برای تحریم نمانده است
بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت: برخی‌ها نوشتند سیلابی از تحریم در راه است، اصلاً چیزی برای تحریم نمانده است؟! هر چیزی هست را تحریم کردند. مگر اینکه همکاران ما در بخش خدمات را هم تحریم کنند. به گزارش ایسنا، بیژن زنگنه امروز در آیین آغاز عملیات و بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی…
زنگنه: فقط مانده است همکاران بخش خدماتِ ما را تحریم کنند!
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / زنگنه / تحریم های آمریکا
زنگنه: فقط مانده است همکاران بخش خدماتِ ما را تحریم کنند!
اقتصادنیوز : وزیر نفت در واکنش به تحریم های اخیر آمریکا گفت: چیزی نمانده که تحریم کنند؛ فقط مانده است همکاران بخش خدماتِ ما را تحریم کنند.
دوچالش جدی صاحبان کسب‌وکار
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / اقتصاد / صنعت / کشاورزی / گرانی / نقدینگی
دوچالش جدی صاحبان کسب‌وکار
شامخ کل اقتصاد برای مهر 1399 معادل 44.47 واحد اعلام شد که نسبت به ماه قبل 2.39 واحد کاهش نشان می‌دهد. شامخ مهرماه نشانگروضعیت رکود در فعالیت اکثر بنگاه‌های اقتصادی به خصوص در بخش خدمات و کشاورزی است
نرخ تورم تولید خدمات ۷ درصد رشد کرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / تورم
نرخ تورم تولید خدمات ۷ درصد رشد کرد
اقتصادنیوز :‌براساس اعلام مرکز آمار، در تابستان ۹۹ نرخ تورم تولید در بخش خدمات نسبت به بهار ۷ واحد درصد رشد داشت.
تورم ارائه دهندگان خدمات با ۴ درصد کاهش به ۳۸ درصد رسید
۱۳۹۹/۰۸/۱۷ / نرخ تورم / مرکز آمار ایران / بخش خدمات
تورم ارائه دهندگان خدمات با ۴ درصد کاهش به ۳۸ درصد رسید
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم قیمت هتل و رستوران در تابستان ۹۹ نسبت به بهار۹۹ از ۴۱.۹ درصد به ۳۷.۹ درصد رسید و ۴ درصد کاهش یافت.
لیلاز: رشد اقتصادی ایران از اسفند مثبت می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۶
لیلاز: رشد اقتصادی ایران از اسفند مثبت می‌شود
سعید لیلاز گفت: آنچه رشد اقتصادی کشور را منفی کرده بخش نفت بوده اما آن هم همه ظرفیت های منفی خود را تخلیه کرده و از این بدتر و بیشتر نمی شود همچنین بخش خدمات به دلیل شیوع ویروس کرونا که این دو بخش هم از اسفندماه مثبت می شود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
شتاب بهبود در بخش خدمات چین
رشد بخش خدمات چین بهبود قابل‌توجهی در تقاضای مصرف‌کننده نشان می‌دهد. به گزارش «ایبِنا» به نقل از راشاتودی، درحالی‌که دومین اقتصاد بزرگ جهان به بهبود اقتصادی پس از همه‌گیری خود ادامه می‌دهد، چین در ماه اکتبر برای ششمین ماه متوالی شاهد توسعه بخش اصلی خدمات خود بود.
اخراج کارگران مبتلا به کرونا ممنوع!
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / بیکاری / خانواده / درمان / ماسک / مشهد
اخراج کارگران مبتلا به کرونا ممنوع!
اقتصادنیوز : دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگری کشوربا اشاره به اینکه ۷۰ درصد کارگران در بخش خدمات فعالیت دارند گفت: کارفرمایان نباید کارگران مبتلا به کرونا را اخراج کنند.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
درجازدن تکان‌دهنده اینترنت ثابت
 سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی گزارش آماری از وضعیت توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور در 3ماهه دوم سال1399 را منتشر کرده است که بر اساس آن، می‌توان نتیجه‌گیری‌های مهمی داشت. این گزارش آماری شامل 3بخش خدمات ارتباطی (تلفن ثابت، ‌همراه و پهن‌باند) خدمات پهن‌باند (پهن‌باند ثابت و سیار) و همچنین خدمات پستی می‌شود. براساس این گزارش ضریب نفوذ موبایل در کشور به حدود ۱۵۰درصد رسیده اما با تمام طرح‌های اعلام‌شده درباره گسترش اینترنت فیبر نوری و VDSL از سوی وزارت ارتباطات، ضریب نفوذ در بخش پهن‌باند …
کارگرانی که حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی را نمی‌گیرند/ وقتی ترس از "اخراج" مانعِ "شکایت" می‌شود!
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / حق مسکن 300 هزار تومانی در سال 99 / تخلفات مزدی کارفرمایان
کارگرانی که حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی را نمی‌گیرند/ وقتی ترس از "اخراج" مانعِ "شکایت" می‌شود!
ایلنا: کارگران بسیاری به خصوص در واحدهای متوسط و کوچک و در بخش خدمات، حق مسکن را براساس مصوبه جدید دریافت نمی‌کنند.
کرونا هتل ها و رستورانها را ضربه فنی کرد!
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / کروناویروس / اشغال هتل ها / رستوران / بخش خدمات / بازار کار / افزایش نرخ دلار / نرخ ارز / مشاغل / بلیت هواپیما / حمل و نقل
کرونا هتل ها و رستورانها را ضربه فنی کرد!
نتایج یک تحقیق نشان می دهد که تعداد شاغلین بخش خدمات در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با کاهش همراه بوده و این امر ناشی از تاثیرپذیری بسیاری از مشاغل خدماتی از شیوع کرونا بوده است به نحوی که آمارها از کاهش ۳۳ درصدی شاغلین هتل ها و رستورانها در بهار امسال حکایت دارد.
اشتغال‌آفرینی برای بیش از ۲ میلیون نفر در بخش خدمات در ۷ سال گذشته
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / توسعه ایران / دولت تدبیر و امید / اشتغال زایی / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی / دستمزد
اشتغال‌آفرینی برای بیش از ۲ میلیون نفر در بخش خدمات در ۷ سال گذشته
تهران - ایرنا - بررسی‌ آمار اشتغال در دولت فعلی و گذشته طی ۱۵ سال نشان می‌دهد که در دوره سکان‌داری دولت تدبیر و امید، ایجاد اشتغال در سه بخش‌ صنعت، خدمات و کشاورزی روند صعودی داشته و بیشترین جذب نیروی انسانی مربوط به خدمات با ۲ میلیون و ۹۵ هزار و ۵۰۰ شغل است.
توافقنامه دیگر میان تل‌آویو و ابوظبی در بخش خدمات حمل و نقل هوایی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات / حمل ونقل هوایی
توافقنامه دیگر میان تل‌آویو و ابوظبی در بخش خدمات حمل و نقل هوایی
شرکت هواپیمایی مدنی امارات امروز (چهارشنبه) توافقنامه خدمات حمل و نقل هوایی با شرکت هواپیمایی مدنی رژیم صهیونیستی را با هدف تقویت روابط هوایی دوجانبه امضا کرد.
جهانگیری: شیوع کرونا بیشترین آسیب را به بخش خدمات وارد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / اسحاق جهانگیری
جهانگیری: شیوع کرونا بیشترین آسیب را به بخش خدمات وارد کرد
معاون اول رئیس جمهور گفت: متأسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا بیشترین آسیب به خدمات وارد شده و بیشترین شغل را در این بخش از دست داده‌ایم.
جهانگیری: شورای اقتصاد مانعی برای احداث شبکه فاضلاب شهری در مشهد نمی‌بیند
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
جهانگیری: شورای اقتصاد مانعی برای احداث شبکه فاضلاب شهری در مشهد نمی‌بیند
تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر این که شورای اقتصاد مانعی برای احداث شبکه فاضلاب شهری در مشهد ندارد، گفت: کمک به بخش خدمات در مشهد که بیشترین آسیب از شیوع کرونا را دیده در برنامه‌های دولت است.
جزئیات اشتغال در ۱۵ سال اخیر؛ کرونا چند نیرو در بخش خدمات ایران را بیکار کرد؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / اشتغال / رشد / شاخص / صنعت / مرکز آمار ایران
جزئیات اشتغال در ۱۵ سال اخیر؛ کرونا چند نیرو در بخش خدمات ایران را بیکار کرد؟
اقتصادنیوز: بررسی آمارهای حوزه اشتغال، صنعت، خدمات و ساختمان بیانگر این است که بیشترین میزان اشتغالزایی طی ۱۵ سال اخیر در حوزه خدمات بوده است. اما کرونا باعث بیکاری یک میلیون نفری شاغلان بخش خدمات شده است.
کرونا ۱ میلیون نفر را در بخش خدمات بیکار کرد +نمودار
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / اشتغالزایی / ویروس کرونا / بیکاری / اخبار داغ
کرونا ۱ میلیون نفر را در بخش خدمات بیکار کرد +نمودار
بررسی آمارهای حوزه اشتغال،صنعت،خدمات و ساختمان بیانگر این است که بیشترین میزان اشتغالزایی طی ۱۵ سال اخیر در حوزه خدمات بوده است. اما کرونا باعث بیکاری یک میلیون نفری شاغلان بخش خدمات شده است.
یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در یک سال گذشته بیکار شدند
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / اسحاق جهانگیر / بیکاری
یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در یک سال گذشته بیکار شدند
معاون اول رئیس جمهور گفت: از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر که شغل خود را در کشور از دست داده‌اند، ۸۱۷ هزار نفر مربوط به بخش خدمات و ۳۴۶ هزار نفر مربوط به بخش...
۱۳۹۹/۰۷/۲۵
اصحاب فرهنگ و هنر در ایران مظلوم هستند
جلسه دیدار اعضای شورای عالی خانه هنرمندان ایران و مدیران خانه های سینما و تئاتر با معاون اول رئیس‌ جمهوری عصر سه شنبه برگزار شد.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه هایی بزرگ برای کشور هستند و می توانند عامل همبستگی، انسجام و امید به آینده باشند گفت: درگذشت استاد شجریان و حضور پرشمار مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری این استاد بزرگ نشان داد که هنرمندان بزرگ، سرمایه‫هایی نمادین برای کشور هستند.معاون اول رئیس‌ جمهوری با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر در ایران مظلوم هستند، بر ضرورت توجه هرچه بیشتر به این قشر فرهیخته تاکید کرد و گفت: دولت در حد توان دغدغه‫ها و نگرانی‫های اصحاب فرهنگ و هنر را مرتفع خواهد کرد.جهانگیری ادامه داد: فعالان عرصه فرهنگ، هنر و رسانه …
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
220 میلیارد تومان تسهیلات برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
[شهروند] جلسه دیدار اعضای شورای‌عالی خانه هنرمندان ایران و مدیران خانه‌های سینما و تئاتر با معاون اول رئیس‌جمهوری عصر سه‌شنبه برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر سرمایه‌هایی بزرگ برای کشور هستند و می‌توانند عامل همبستگی، انسجام و امید به آینده باشند، گفت: «درگذشت استاد شجریان و حضور پرشمار مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری این استاد بزرگ نشان داد که هنرمندان بزرگ، سرمایه‌هایی نمادین برای کشور هستند.» معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه اصحاب فرهنگ و هنر در ایران مظلوم هستند، بر ضرورت توجه هر چه بیشتر به این قشر فرهیخته تأکید کرد و گفت: «دولت در حد توان دغدغه‌ها و نگرانی‌های اصحاب فرهنگ و هنر …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •