شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
برق خانگی
۳۵ درصد از مشترکان برق خانگی دامغان مشمول کم مصرف‌ها می‌شوند
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
۳۵ درصد از مشترکان برق خانگی دامغان مشمول کم مصرف‌ها می‌شوند
دامغان- مدیر عامل شرکت توزیع برق استان سمنان با اشاره به اینکه دامغان ۴۵ هزار و ۷۱۵ مشترک برق خانگی دارد، گفت: ۳۵ درصد از مشترکان برق خانگی شهرستان در شمول کم مصرف‌ها قرار گرفته و از تخفیف ۱۰۰ درصدی طرح برق امید بهره‌مند شدند.
آغاز طرح برق امید ویژه مشترکان برق خانگی در هرمزگان
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
آغاز طرح برق امید ویژه مشترکان برق خانگی در هرمزگان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکان برق خانگی داد.
نقش مصرف بهینه برق خانگی در کاهش آلودگی هوا
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / بهینه‌سازی مصرف انرژی / صرفه جویی در مصرف برق / نیروگاه / آلودگی هوا / هدررفت آب
نقش مصرف بهینه برق خانگی در کاهش آلودگی هوا
یک کارشناس ارشد مهندسی انرژی ضمن بیان اینکه نیروگاه‌ها یکی از منابع اصلی انتشار آلاینده‌ها هستند، تاکید کرد: میزان تولید انرژی به تناسب میزان تقاضا و مصرف آن متغیر است و از آنجایی که بیشترین سهم مصرف انرژی در کشور به بخش خانگی اختصاص دارد، کاهش مصرف برق خانگی و مصرف بهینه انرژی توسط افراد جامعه می‌تواند کمک بسزایی به کاهش آلودگی هوا، هدر رفت آب و در نتیجه خسارات وارده به محیط زیست و سلامت افراد شود.
موضع وزیر نیرو برای افزایش قیمت برق
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / افزایش قیمت / برق / حمایت از تولید / کارشناسی / کشورهای جهان
موضع وزیر نیرو برای افزایش قیمت برق
وزیر نیرو تغییر قیمت برق صنعتی را منوط به بررسی های کارشناسی دانست و گفت: بسیاری از کشورهای جهان به منظور حمایت از تولید خود، هزینۀ برق صنعتی را با نرخ کمتری نسبت به برق خانگی دریافت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
بهره برداری از۸ طرح جامع برق رسانی با اعتبار ۱۱۸ میلیاردتومان
اصفهان –بهمن راعی : مدیرعامل شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان گفت: از بهمن ماه گذشته تاکنون، ۸طرح جامع در قالب پروژه های متعدد با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان اجرایی شده و در هفته دولت به بهره برداری رسید.حمیدرضا پیرپیران، در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به افتتاح ۸ طرح برق رسانی با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان اظهار داشت: در هفته گذشته، وزیر نیرو از هشت طرح شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان با هزینه ۱۱۸ میلیارد تومان به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح کرد که در همین راستا و در جهت اجرای طرح‌های بهره برداری شده در هفته دولت، هفت محور اصلی و با اهداف خاصی را دنبال کرده ایم.وی افزود: از بهمن ماه گذشته تاکنون، ۸ طرح جامع در قالب پروژه‌های متعدد با اعتبار ۱۱۸ میلیارد تومان اجرایی شده است و شرکت توزیع برق شهرستان …
جزئیات جدید درباره رایگان شدن برق کم مصرف‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / برق خانگی / برق رایگان / جزئیات برق رایگان
جزئیات جدید درباره رایگان شدن برق کم مصرف‌ها
هیأت دولت با احتساب صورتحساب برق مشترکان خانگی کم‌مصرف با تخفیف صد درصدی موافقت کرد. نوشته جزئیات جدید درباره رایگان شدن برق کم مصرف‌ها اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مصرف برق خانگی کاهش و صنعتی در البرز افزایش یافت/ پیک مصرف از شب به روز آمده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / بهنام بیات / شرکت توزیع برق استان البرز / صنعت برق
مصرف برق خانگی کاهش و صنعتی در البرز افزایش یافت/ پیک مصرف از شب به روز آمده است
بیات مدیر عامل شرکت توزیع برق استان البرز از کاهش تلفات برق خبر داده و گفته است: با وجود افزایش مشترکان البرزی به خاطر مهاجر پذیر بودن استان، شاهد کاهش مصرف خانگی در تابستان امسال بودیم.
ساخت اینورتر ایرانی نیروگاه‌های برق خانگی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ساخت اینورتر ایرانی نیروگاه‌های برق خانگی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از نصب اینورترهای تولیدشده در نیروگاه‌های برق خانگی از سوی این دانشگاه خبر داد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
اعجوبه الکتریسیته
[شهروند] دلیل اصلی شهرت نیکلا تسلا، مخترع صربی‌الاصل‌ آمریکایی را اختراع جریان برق متناوب یا AC باید به شمار آورد که هم‌اکنون ما از آن به‌عنوان برق خانگی یاد می‌کنیم. تسلا در عرصه اختراع یک پیشرو به شمار می‌رفت و بشر امروز درحال استفاده از بسیاری دستاوردهای اوست. 1- نیکلا تسلا، 10 جولای 1856 در گیرودار طوفان‌های سیاسی، در امپراتوری اتریش به دنیا آمد، که البته وطنش حالا دیگر جزو خاک کرواسی ا‌ست. او چهار خواهر و برادر دیگر هم داشت. سه خواهر کوچک‌تر و یک برادر بزرگ‌تر! 2- تسلا تا 17سالگی تمام حساب و کتاب‌های ریاضیاتی‌اش را ذهنی انجام می‌داد. آن‌قدر سریع و حرفه‌ای که معلم‌هایش خیال می‌کردند تقلب می‌کند. اما …
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / تعرفه برق / تعرفه برق خانگی
تعرفه برق ۷ درصد افزایش یافته است/ اعمال تخفیف برای کم مصرف ها
به گزارش مهر، غلامعلی رخشانی‌مهر با بیان اینکه خط قرمز صنعت برق، رفاه اجتماعی است، اظهار داشت: در بسیاری از ساعات روز با وجود اینکه می‌توان از نور طبیعی خورشید برای تأمین روشنایی مورد نیاز منازل و یا ادارت استفاده کرد، اما عملاً شاهد انجام این اقدام نبوده‌ایم که این موضوع نقش مهمی در کاهش مصرف برق خواهد داشت.
آیا هزینه برق خانگی با حذف قبض کاغذی بالا رفته است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / انرژی برق / قبض کاغذی / برق
آیا هزینه برق خانگی با حذف قبض کاغذی بالا رفته است؟
تهران - ایرنا- حذف قبض کاغذی برق، شائبه افزایش چراغ خاموش قیمت برق را ایجاد کرده‌ است. اما واقعیت ماجرا از چه قرار است؟
احتمال پرداخت تسهیلات برای تولید برق خانگی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / انرژی تجدیدپذیر / انرژی برق / مصرف بهینه برق / برق / وزارت نیرو / شرکت‌ توزیع نیروی برق
احتمال پرداخت تسهیلات برای تولید برق خانگی
تهران-ایرنا- رییس جدید سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره وری برق ایران گفت: تلاش می‌شود با روش‌های جدید نه تنها برق تولید از مردم خریداری شود بلکه با دادن وام‌هایی زمینه را برای تولید برق‌های خانگی فراهم کنیم.
مهلت پرداخت قبوض برق به بیماران کرونایی و کسب و کار‌های کوچک
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / قبوض برق / ویروس کرونا
مهلت پرداخت قبوض برق به بیماران کرونایی و کسب و کار‌های کوچک
به مشترکین برق خانگی که دچار بیماری کرونا شده و درگیر هزینه‌های درمان هستند و یا کسب و کار‌های کوچک که طی این مدت دچار رکود شده‌اند، مهلت داده‌ایم که تا اردیبهشت قبوض خود را پرداخت کنند.
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
قرائت از راه دور کنتورهای برق توسط مشترکان
مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان شرکت توانیر گفت: برای جلوگیری از شیوع کرونا و مراجعه نکردن مامور برق، قرائت کنتورهای برق خانگی توسط مشترکین انجام می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / دستگاه های اجرایی / انرژی / قبض آب / قبض گاز / قبض برق / سازمان برنامه و بودجه
اولتیماتوم دولت به دستگاه‌های اجرایی بدهکار هزینه‌های آب، برق و گاز
هیئت دولت تصویب‌نامه موضوع تعیین نحوه محاسبه تعرفه برق ساعات اوج بار در دستگاه‌های اجرایی و تعیین الگوی مصرف برق خانگی را اصلاح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / هیئت دولت
اصلاح مصوبه نحوه محاسبه تعرفه برق دستگاه‌های اجرایی
ایلنا: هیئت دولت تصویب‌نامه موضوع تعیین نحوه محاسبه تعرفه برق ساعات اوج بار در دستگاه‌های اجرایی و تعیین الگوی مصرف برق خانگی را اصلاح کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / نیروگاه خورشیدی
ایجاد ۱۷۰۰ نیروگاه خورشیدی خانگی در استان در آینده نزدیک
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان با بیان اینکه یکی از اهداف استان کرمان ایجاد ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ واحد تولیدکننده برق خانگی است تصریح کرد: افراد می توانند با سرمایه‌ای در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون به ازای هر ۵ واحدکیلوات انرژی خورشیدی حدودا ماهی بین ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ازای فروش برق به وزارت نیرو، درآمد ماهانه داشته باشند که می تواند به عنوان یک درآمد پایدار برای سرمایه گذاران در استان کرمان باشد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
هشدار قطع برق خانگی در زمستان جدی است
زنگ هشدار قطع برق و گاز در کشور به صدا درآمده و برای نخستین بار در فصل زمستان نیز زمزمه‌های خاموشی به گوش می‌رسد و این سوال به وجود آمده که ممکن است برای تامین برق یا گاز در شرایط فعلی و در بخش خانگی مشکل ایجاد شود؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
بهبود اندک سهم نیروگاه‌ها در دریافت گاز/ شاهد رشد مصرف برق خانگی هستیم
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه سهم سوخت گاز نیروگاه‌های برق در هفته جاری نسبت به هفته گذشته اندکی بهتر شده و افزایش یافته است گفت: با تصویب شورای اقتصاد مبنی بر تعویض یک میلیون کولر گازی فرسوده 8 میلیارد کیلووات ساعت صرفه‌جویی برق خواهیم داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
استان ایلام آماده سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی است
ایلام – خبرنگار ابتکار-مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: استان ایلام آماده سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی است و مسئولان استان نیز از سرمایه‌گذاران در این بخش استقبال می‌کنند.هادی شیرخانی اظهار داشت: سال گذشته 900 میلیارد ریال از محل منابع داخلی برای اصلاح، بهینه‌سازی و توسعه شبکه برق در این استان هزینه شد.وی رویکردهای اتخاذ شده برای دستیابی به هدف مهم کاهش اوج مصرف و عبور از تابستان امسال بدون قطع برق خانگی را تشریح کرد و گفت: با اتخاذ این تدابیر در زمان اوج پیک مصرف برق در تابستان امسال علاوه بر نبود خاموشی، به کشورهای همسایه نیز صادرات برق انجام شد.شیرخانی به بالاترین میزان مصرف برق در ایلام در سال جاری اشاره و تصریح کرد: بیشترین مصرف برق در 24 تیرماه به میزان 376 مگاوات به ثبت رسید و این …
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
عرضه آئودی پلاگین هیبریدی در 2020
شرکت آئودی قصد دارد خودروی A8 پلاگین هیبریدی خود را در سال آینده میلادی روانه بازارهای جهانی کند. براساس گزارش وب‌سایت carkeys، این محصول که به یک پیشرانه ۳ لیتری توربوشارژ و سیستم انتقال قدرت ۸ سرعته اتوماتیک تجهیز شده، قرار است در سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازارهای جهانی شود. گفته می‌شود موتور این خودرو می‌تواند ۴۴۳ اسب بخار قدرت تولید کند و تنها در مدت 9/ 4 ثانیه از سرعت صفر به ۶۰ مایل بر ساعت برسد. قیمت پایه این نسخه پلاگین هیبریدی مدل ۲۰۲۰ از ۸۶ هزار و ۱۹۵ دلار شروع می‌شود. این در حالی است که قیمت خودروی آئودی S8 مدل ۲۰۲۰ از ۱۳۰ هزار و ۴۹۵ دلار آغاز می‌شود، هرچند البته قیمت‌ آن برای نسخه پلاگین هیبریدی اعلام نشده است.خودروهای پلاگین هیبریدی که به اختصار PHEV نامیده می‌شوند، نسبت به مدل‌های …
۱۳۹۸/۰۵/۱۲
تجربیات جهانی تعرفه‌گذاری برق خانگی با هدف کاهش مصرف
یکی از ابزارهای کنترل مصرف برق و افزایش بهره‌وری در بسیاری از کشورها، نظام تعرفه‌گذاری برق در بخش خانگی است که اکثر این برنامه با هدف کاهش مصرف برق بوده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
بانک مرکزی بیت کوین را به صورت قانونی نمی‌پذیرد اما از آن استفاده می‌کند/ تولید هر واحد بیت کوین معادل ۲۵ سال برق خانگی!
زرآبادی می‌گوید: در تولید بیت کوین آنچه اهمیت دارد، برق مصرفی آن است. کشور‌هایی که انرژی ارزان دارند بستر مناسبی برای شرکت‌های تولیدکننده بیت کوین هستند و از طرفی، عدم نظارت در حوزه تولید بیت کوین در ایران باعث بروز مشکلاتی شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
چگونه می‌توان در شرایط اقلیمی سخت و با انجام اقدامات بهینه سازی انرژی، مصرف برق خانگی را کاهش داد؟  
شفقنا اقتصادی – ایران از لحاظ مصرف انرژی به منظور تولید کالاها و خدمات وضعیت مطلوبی نداشته و جزء کشورهای با شدت مصرف بالا محسوب می‌شود. به گزارش شفقنا اقتصادی ، با نگاهی به نمودار مصرف انرژی در کشورهای عضو آژانس بین المللی انرژی، میزان انرژی در هیچ‌یک از کشورها با وجود آب و هوایی […]
۱۳۹۸/۰۴/۰۴
استاندار قم: مصرف برق خانگی باید مدیریت شود
شفقنا- استاندار قم خواستار مشارکت مردم در کاهش مصرف برق شد و گفت: برای اینکه قطعی برق در ایام تابستان نداشته باشیم، مصرف برق خانگی باید مدیریت شود. به گزارش شفقنا، دکتر بهرام سرمست در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قم طی سخنانی با اشاره به ابلاغ دستور برگزاری ملاقات عمومی به ادارات دولتی در روز مشخصی […]
۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / شرکت توزیع نیروی برق / قم
تشویق و جریمه در انتظار کم مصرف ها و پرمصرف های برق خانگی در قم
قم- ایرنا- مدیر دفتر مصرف شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: مشترکان خانگی که میزان مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش دهند تشویق و مشترکانی که افزایش دهند، جریمه می شوند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۲
استانداری تهران: تابستان کمبود و یا قطعی برق خانگی نداریم
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران گفت: با توجه به کمبود ۱۵۰ مگاواتی برق در استان تهران کمبود و یا قطعی برق خانگی در استان تهران نداریم.
۱۳۹۸/۰۳/۱۸
نیسان از باتری خودرو الکتریکی برای تولید برق خانگی استفاده خواهد کرد
نیسان علاوه‌بر برنامه‌ریزی برای هوشمندکردن خودرو الکتریکی و تغییر سبک زندگی مشتریان، به‌دنبال استفاده مجدد از باتری خودروهای برقی برای مصارف تولید برق است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
چگونه بفهمیم مشترک پرمصرف هستیم؟
چنانچه مشترکان برق خانگی بتوانند در مصرف برق ۱۰ درصد صرفه جویی کنند، میزان مصرف آن‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت. مهم‌ترین عاملی که در فصل تابستان میزان مصرف برق را افزایش می‌دهد استفاده از کولر است.
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
جریمه نشوید؛ راه‌های کاهش مصرف برق در تابستان
چنانچه مشترکان برق خانگی بتوانند در مصرف برق ۱۰ درصد صرفه جویی کنند، میزان مصرف آن‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت. مهم‌ترین عاملی که در فصل تابستان میزان مصرف برق را افزایش می‌دهد استفاده از کولر است.
۱۳۹۸/۰۲/۰۴
طرح‌های تشویقی در انتظار مشترکان برق خانگی/لزوم اصلاح مصرف برق
مدیرعامل توانیر بااشاره به طرح‌های تشویقی برای کاهش میزان مصرف برق بخش خانگی در ایام پیک مصرف تابستان،گفت:با صرفه‌جویی ۱۰ درصدی در مصرف برق ۲۰تا ۳۰درصد از مبلغ صورتحساب مشترکان کاهش می یابد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
افزایش ۲۳ درصدی تعرفه برق پرمصرف‌ها/ جزییات جدید تعرفه برق+ جدول
شرکت توانیر تعرفه جدید برق خانگی را اعلام کرد که بر این اساس، تعرفه پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش یافت.
۱۳۹۷/۱۲/۰۷
43 نیروگاه تولید برق کاشمرتوسط مددجویان کمیته امداد فعال است
مشهد- ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کاشمر گفت: هم اکنون 43 نیروگاه تولید برق خانگی توسط مددجویان کمیته امداد این شهرستان فعال است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •